Új privát üzeneted érkezett!

Bori,mennek a drukkok a barátnődnek! :) Majd írd meg hga megszületett Máté baba! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Bori, drukk a barátnődnek!

Irdab, ez az idő tényleg horror, én is teljesen kivagyok tőle...
Közben Mirához társult Zora is, ő is antibiotikumot kap, tiszta gyógyszertár vagyunk már itthon. Zora még sosem volt ilyen sokáig lázas, ez valami durva vírus lehet amit összeszedtek. Ilyenkor gyűlölöm az ovit.

Na nem is rontom tovább itt a levegőt... :oops:

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui,jobbulást a lányoknak!!!!Neked meg kitartás!Gyógypuszák nekik!
Miért rontanád a levegőt? :cry:

Kép
Kép
tundi24
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Ma már végre napsütésre ébredtünk :)! Remélem, máshol is ilyen biztató a helyzet!

Emma súlya 9500 gramm, 200 grammot hízott 3 hét alatt.
A védőnénitől kaptunk egy csomó céklát, így ma főzőcskézhetek :).
A tanácsadásra azért is mentünk, mert vittem vizeletmintát -érzékeny volt ott lent Emmának, ki is pirosodott, meg én furcsa szagúnak éreztem a pisijét, így biztos, ami biztos alapon megnézettük. (Más baj nincs, nem volt lázas, étvágya is változatlan.) A gyorsteszt a nitritnél mutatott kis eltérést, így kaptunk beutalót laborba. Ma reggel -Apa indulásáig- sajnos nem sikerült pisilnie, így holnap is próbálkozunk, bilin :). Tegnap is bilibe pisilt (meg kakilt is, sőt kaki ma is volt), nagyon kis ügyes :).

Bea, jó a fotó :)! Csimpaszkodás nálunk is van.

Oui, jobbulást a lányoknak!!

Tegnap mi is jól felöltöztünk, Emma egy vastag kardigánra (Anyukám kötötte, nem hittem volna, hogy pont nyáron lesz a legjobban kihasználva...) még széldzsekit is kapott és mit ne mondjak, nem volt melege!

Remélem, Bettike és Zara baba jobban vannak!

Adri, még szerencse, hogy a nyaralást sikerült a nyár eddigi egyetlen meleg hetére igazítani :)!

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok! Itt is gyönyörű idő van. :)

Most csak gyorsan pár sort céklaügyben:
Angelita, én a helyedben most hanyagolnám kicsit, főleg, ha pont a nitrit-érték nincs teljesen rendben Emmánál! :(

Tudom, hogy szeretitek, az én gyerekem is imádja, de pár hónapja beparáztattak a növényvédőszerekkel, na azóta még nem ettünk. Pedig van még a fagyasztóban kész főzelék...

Kép
mocorgó
 
 


Sziasztok,szép napsütéses napot mindenkinek! :D

El sem hiszem,hogy süt a napocska! :D Gyorsan indítottam is el mosást,hogy hamarabb beszáradjanak! :)

Angelita,jó súlyban van Emma is! :) Elég az 200g-os gyarapodás! :)Remélem minden rendben lesz a vizelet eredménnyel! :)
Nem semmi,hogy már biliztek! :D Bizonyos időközönként ráülteted a bilire vagy figyeled a jelzéseit?

Délután átmegyünk egy kicsit Piroskáékhoz! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Most vettem csak észre a bili-dolgot, hogy Tündi szóvá tette! Ez nem semmi!! :D

Kép
mocorgó
 
 


Sziasztok!

Dbea, nagyon-nagyon aranyos Marci! És azok a tengerkék szemek!!! Szívdöglesztő! :wink: :) 8)
Öltöztetés: szerintem a takarós megoldás a legjobb. Bár én sem voltam kint Bettivel, tuti betakargattam volna én is. De ma már szépen süt a nap, ma már nem lesz gond, ha csak zokniban viszed ki! :)

Adri, nem semmi, hogy ilyen okos Zora! Mint egy kiskutyus! (Bocs, nem sértésnek szánom, hanem aranyosságnak!!!)

Tündi, grat a 7. fogacskához - Bettinek is az következik. Zsombinál milyen eloszlásban vannak fönt-lent? (Bettinek lent is 3, fönt is.)
Köszi Betti köszöntését! :) És a drukkot is a barátnőmnek - húúú, lélekben most nagyon vele vagyok, még nincs hír róluk!
Hogy kerültél kapcsolatba megint Piroskával? Add át neki is, Hajnusnak is az üdvözletem! :)

Oui
, jaj, szegény kislányok!!! Jobbulást mindenkinek, csak nehogy Ti, felnőttek is elkapjátok!
És köszi a drukkot! :)

Angelita, szuper, hogy Emma is ilyen szépen növöget! Nagy gratula a bilizéshez is. Ilyen előrelátóak voltatok, hogy ilyen korán beszereztetek neki bilit? Lehet, hogy nálunk is megérne egy próbát, már nem Emma az első ilyen korú baba, akinél hallom, hogy sikerül bilibe produkálnia! :roll: (Persze ahol nagyobb testvér van, ott könnyebb a helyzet.) Milyen bilitek van? Zenél, ha kerül bele valami? :lol: :lol:
Köszi, Betti már nem lázas, viszont iszonyúan folyik az orra - nagyon gyakran (kb. percenként) és szinte víz állagú. Szóval átcsapott már náthába, remélem ma túl is lesz az egészen!

Jelentem a 11 hónapos adatot: 9.360 gram. (1,5 hét alatt 80 g.)

Mindenkinek szép napot, tessék sokat a levegőn lenni a babákkal!!!

Kép

Kép
hmbori
 
 


Linácska, nagyon-nagyon boldog szülinapot!!!

Kép

Kép
hmbori
 
 


Lina: Boldog szülinapot!!!!


Bori: bnőd megszült vagy ma inditják neki?
Vendég
 


Linácska nagyon sok boldog szülinapot kvánok!

Bettinek, Mirának, Zorának jobbulást! Niki hogy van?

Oui tegnap a nap fénypontja az volt, h írtál, mert az utolós hozzászólásod olyanra sikeredett, h azt hittem Te is lelépsz a fórumról, mivel úgy köszöntél el, h "szép nyarat mindenkinek" vagy valami ilyesmi.
Amúgy nem lehet h esetleg egy terhesség a fáradság oka?

Tündi jobban jártál, h nem hívtalak fel tegnap, mert annyira nega voltam.
Ma már itt is süt a nap, de orkános a szél.


Marci csuda édes ahogy csüng.


Babák nagyon szépen növögetnek :lol:

Emmusnak meg a bilizéshez gratulálok, mi is kaptunk ilit, de ott figyel a szekrény tetején, lehet leveszem, anyu azt mondta 1 évesen én is szoba tiszta voltam, hátha ebben egy kicsit hasonlítana rám.

Hbori, igen mint egy kiskutya, és pont mondtam apának, h mászik, én meg néha fütyülök :oops: :roll: neki, h erre-arra jöjjön utánnam.
Amúgy 2 -3 napja van az, h elhagyja a szobát úgy h mi vagy én ott vagyok (vagyis jól ott hagy)
És + új tulajdonság mindenfele mutogat és hümmög hozzá, h ezt vagy azt akarja...
Fogak:
alsó kettő párban jött
majd felső kettő párban jött
majd alsó kettő melletti jobb-bal párba jött
és jönnek a felső melletti jobb-ball 2-es is szerintem az is párban.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Azt hiszem kérek beutalót vérvizsgálatra, ez a hízás ami nálam van szerintem hormonális is. Aki volt ilyenen nögyogyitól, vagy háziorvostól kért beutalót? Egy próbát megér szerintem.

Zora 2 napja úgy megharapta a jobb mellbimbómat, h azóta is fáj :roll: :cry:

Szakmai kérdés ha valaki tudja:
Mi lenne ha úgy lennék terhes a 2 bbvál, hogy Zora 2 éves szülinapja körül kb 3 hónapos terhes lennék(vagy valahogy olyansmi), és nem igényelném meg a gyest, hanem táppénzre mennék helyette? Ilyen megoldás működő képes a mai világba, vagy ez az elképzelés megoldhatatlan? És ebben az esetben van-vagy nincs tgyes?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Ja és múltkor kérdeztem, de biztos átsiklotatok rajta, de újra megkérdezem :lol:
Mikor érdemes a gyereket átrakni rácsos ágyból kiságyba?(mennyi idős kórban?)

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Ja és képzeljétek, vettem őszibarackot (igaz primör, és ütközik az elveimmel, de Zora ugye csak a banánt ette) és vágtam pici darabokat, csak úgy tolta befelé.
Tegnap próbálkoztam a dinnyével is, de annyira megborzongott tőle, h a hideg is kirázta szegény gyereket.

Kinél mi lesz ma az ebéd? Már mint a bbnek :lol: ?
Mi tökfőzit eszünk Zorával.

Angelita és honnan jöttél rá, h érzékeny ott Emmának?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Oui mikor költöztök? És oda a mamádék közelébe?

na bedugulok mert tele van velem megint az oldal :roll:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Ja és Mocorgó nagyon köszi a torta recepteket, de nálunk egyik sem befutó asszem. A gesztenyét Zora nem eszi meg, a másikkal is volt valami, de arra meg nem emlékszem :oops: . Lehet nem sz@rakodok vele aztán kap valami szupi tortát pl csokisat, így is a mi kajánkat eszi már.
(igaz csokit még nem adtam neki)

Zora mostanában úgy alszik h fél 12, 12 fel tudom csak letenni, és 8 fél 9 ig alszik kb. reggel.
Na most 5-6 fele alszik be újra, van h 7 kor én keltem, mert ugye 8kor fürdés van. Az uzsonnát átalussza. Lehet átfog térni az 1xi alvásra? Szerintetek?
Na tényleg lépek, mert velem van tele az oldal.... :roll:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Itt vagyok ismét: a héten Emma már csak ebéd után, fél 3 körül alszik el, eddig ebéd előtt aludt, de szerencsére az esti elalvását ez nagyban nem befolyásolja, 8 körül elalszik.

Eni,
céklát most nem kapott, mert sikeresen odaégettem az egészet, dobhatom ki a lábassal együtt :(! Szerencsére még maradt egy főzetre való, viszont ez "bio", a védőnénink kiskertjében termett :).

Nem akarom én még Emmát szobatisztaságra nevelni, most a mintavétel miatt ültetem csak rá a bilire és eddig szerencsénk volt, mert volt produktum :). A biliért is kedden szalasztottam el Apát -a védőnéni adta a tippet, hogy próbálkozzunk így, mert a zacskó macerásabb. Tök sima bili, semmi zene, csak egy kis háttámlája van :).

Adri, éjfélkor alszik el Zora?! Hogy bírod??
A kiságy: szerintem olyan 2 éves kor körül lehet váltani, amikor már elég értelmesek és ha ki is kelnek belőle, nagy hülyeséget már nem csinálnak. De a többgyerekes anyukák majd leírják, Náluk hogy volt :).

Bori,
megy a drukk a barátnődnek :)!! Gyere majd a hírekkel!

Tündi, írj majd, hogy van Piroska és Hajnus!

Emma ebédje ma gabonapép volt banánnal.
Nekünk a friss gyümivel nincs szerencsénk, nem ízlett az őszibarack a leányzónak, igaz, sok íze még nem is volt. Majd próbálom vegyesen adni az üvegessel és hátha úgy sikerül majd átszoktatni a "rendes" gyümire.

Kép
angelita
 
 


Adri kérdezted, hogy honnan vettem észre, hogy érzékeny: először is nagyon kipirosodott kívülről, másrészt sírt a tisztábatételkor. Emiatt a törlőkendőről most le is álltam és inkább vizes vattával törlöm át, szerencsére el is múlt a pirosság.

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Hajnuséktól :) Jól éreztük magunakt,beszélgettünk egy jót :) Luca mindent szétrámolt,tüzetesen átvizsgált :oops: Zsomnbi+Hajnus barátkoztak egy kicsit :) aranyosak voltak! :) Hajnus meg egy kis tünemény! :wink: :D

Piroska,köszönjük a vendéglátást! :D :P

Adri,nyugodtan hívhattál volna,attól mert nem jó passzban voltál! :D Legalább kidumáltuk volna magukat! :D :wink:
Ágyváltás,nálunk Luca még nem volt 2ő amikor megkapta :D De ő nem aludt benne,csak délben.Ennek is van leesésgátlója,csak kimászni tud belőlle :D

Bori,van vmi hír a barátnődékről?Zsombi fogai:alul 3,felül 4 :)

Lina,nagyon sok boldog szülinapot kívánunk!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Csajok,akkor tali időpontjában maradhatunk a júli10-ében?
Ahogy visszaolvastam,akkor akik szeretnének jönni,azok közül csak Lináéknak nem jó,ugye?

Lina,nem gond?Persze kár,hogy nem tudtok jönni :cry: De pótoljuk!!!!! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Lina! Isten éltessen sokáig!!

Vagyok, voltam tegnap este is, írtam egy csomót majd elszállt! :twisted: Na az volt az a pillanat, amikor kikapcsoltam a gépet.
Szóval Niki már jobban van, múlnak szépen a pöttyök. Tegnap voltunk dokinéninél, már gyógyulttá nyilvánította. A 3 napos láz nyavaja volt. De legalább ezen már túl vagyunk. Az étvágya viszont még mindig siralmas. :cry:

Jobbulást a még betegeskedő csemetéknek!!

Bea: Marci nagyon tündéri!!

Adri: Zora nagyon ügyes a távirányítóval. Niki is odaadja ami a kezében van, ha kérjük tőle. Azt, hogy hozzon oda valamit, még nem igazán csinálja. Próbálgatjuk persze szorgalmasan.
Fogak nálunk is pont ilyen sorrendben jöttek ki. Csak Nikinek már jó ideje kint van mind a nyolc. Szerintem már a kilencedikkel bajlódik. Dokinéni szerint is meg van duzzadva kicsit az ínye.
GYES- táppénz témában nem vagyok otthon, de logikusan hangzik, amit leírtál.
Kiságy: Én is gondolkodtam már ezen, de amennyit Niki "közlekedik" éjjel az ágyában, fogalmam sincs, hogy mikor merném átrakni.
Nekünk a dinnye bejött, őszit még nem próbáltam.
Nem semmi, hogy Zora éjfél felé alszik csak el. Én ezt nehezen viselném, sőt... Nem akarod kicsit átszoktatni korábbi elalvásra?

Tündi:Gratula a 7. fogacskához!
Tali egyenlőre jónak tűnik.

Angelita: Emma szép súlyban van. Ez a pisi dolog nem semmi, kíváncsi leszek a végeredményre! A bilivel nagyon ügyesek vagytok. Nekünk is ott figyel a szekrény tetején, de még nem vettük használatba.

Niki mostanában (a betegség kezdete óta) megint velünk alszik. :oops: Nem engedi, hogy visszategyük a kiságyba. Bármilyen mélyen alszik is, felébred abban a pillanatban és keservesen sír. Köztünk meg nyugodtan alszik. Remélem ez is hamarosan visszaáll, mint a múltkor. Igazából azért nem értem, mert napközben meg az ágyában alszik, ráadásul úgy, hogy egyedül alszik el benne. Éjjel miért más? Akkor is ott vagyok mellette, ha hív, ezt már tapasztalhatta az elmúlt 10 és fél hónapban.

Na, ennyi voltam ma estére.

Szép álmokat kicsiknek és nagyoknak!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Lina boldog szülinapot :lol:

margit
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan a hír: barátnőm kisfia 17:05-kor született meg. Óriási baba: 4000 gramm és 58 centi! :shock: :D
További részleteket nem tudok - gondolom állati fáradt lehet az anyuka, ha reggel 8-9 körül indították, de csak ilyen későn született meg Máté - nem akarom zavarni, majd holnap...
Mindenkinek köszi a drukkot a nevükben is! :)

Jó éjszakát, szép álmokat mindenkinek!

Kép

Kép
hmbori
 
 


Köszönöm szépen a szülinapi köszöntéseket!

Angelita,
vizeletgyűjtő zacsival nem próbálkoztok? Abba steril marad a pisi.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Tegnap nem tudtam jönni, mert itt voltak a szüleim, pedig Adri, neked akartam írni.

Szóval: a gyed alatt is igényelhetsz táppénzt, ha esetleg terhes leszel és az orvos kiír, csak azzal kell vigyázni, hogy ha egyszer a gyedet megszakítod, akkor már többet nem kaphatsz. A gyes pedig alanyi jogon jár szerintem és mellette kaphatsz táppénzt is. (legalábbis így rémlik)

Kiságy: akkor érdemes próbálkozni, ha már nem gurul le róla én is két éves korra saccoltam volna.

Zora éjfélkor fekszik le aludni??? Uramisten, én nem bírnám. Úgy örülök amikor letesszük Marcit fél kilenc körül és kicsi nyugi van, nem kell ezerrel figyelni, hogy honnan kell éppen megmenteni.

Ebéd: tegnap spenót, alma, krumpli, csirke volt, ma vagy a maradék kelkáposztát vagy a maradék karfiolt főzöm meg neki.

Még jövök, ha Marci alszik.

Kép


Kép
dbea
 
 


Linácska: utólag is boldog szülinapot!!

Tündi: nekünk a júli 10-i hétvége nem jó :( De azért jó szórakozást!

Tényleg Adri, hogy megy az altatás? Milyenek az éjszakák? Alszik már máshol is Zora nappal mint babakocsiban?

Boszi: ti hogy kezdtétek a darabos kaját adni??

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok!

Linacska: Utolag, de meg 8 napon belul BOLDOG SZULETESNAPOT! :)

Tundi: Nekunk jo az a hetvege, ugyhogy rank szamithatsz. Azt nem tudom, hogy David jon-e vagy sem, meg megkerdezem tole.

Bori: Jarunk meg uszasra, minden heten visszuk Zarust. Volt mar, hogy szerdan mentunk, mert nem voltunk itthon hetvegen, de altalaban inkabb szombatonkent szoktunk menni, mert akkor nem kell kapkodni, meg delelott meg Zarus is frissebb. :)

Levittem Zarust kedden dokihoz es kiderult, hogy tenyleg a fogzas miatt kinlodik ennyire szegenykem. Olyan bujos lett azota... Egesz heten alig tudtam megcsinalni valamit itthon emiatt, mert nincs meg nelkulem egy percig sem szinte. :(
Viszont elkezdtem adni neki a Chamomillat es bevalt!!! Azota sokkal jobban erzi magat, sot ma mar nem aludt haromszor napkozben, hanem visszatert a normalis rendre a napi ket alvasra, es az etvagya is a regi! :)

En sem mernem kisagyba tenni Zarust, mert o is szinte ugy viselkedik almaban mintha ebren lenne (marmint annyit mozog). :)

Angelita: A bilis vizeletgyujtes azert nem jo, mert pont amiatt is lehet, hogy nem volt jo az a nitrites ertek (az altalaban valami bakterium miatt van), ahogy Linacska is mondta a zacsko lehet, hogy korulmenyesebb, de steril. En egyebkent estere tettem Zarusra a zacskot, mert akkor meg nem mocorgott annyit almaban es igy reggelre nem mozogta le magarol a zacskot se.

Fogzo, beteg babaknak, gyerkocoknek jobbulast kivanok!

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok!

Adri: a táppénz és a gyes nem mehet együtt.Ez tuti,mivel egy bnőm pont igy járt, hogy megigényelte a gyest majd elment táppénzre és azt nem kapta.

Kiságy: Márk másfél évesen kapott leesésgátló ágyat. Utána egyből benne aludt,előtte kb 2 hónapig viszoint velünk.Az volt a problémája,hogy nem tudott kimászni belőle. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Na ma a világ leghülyébb balesete történt meg velem. Babaúszáson az volt a feladat, hogy ölünkben a babával ugorjunk be a medence széléről a vízbe (talpassal). Én meg elég feszült voltam amúgy is (mert még a kocsit is meghúztam menet.... :( ), és nagyon Danira koncentráltam, hogy mit fog szólni, mert ez most volt először, és nem realizáltam, hogy ha a víz nekem csak mellig ér, akkor fel kéne húznom a lábaimat ugrás közben.
Szóval úgy bevágtam mindkét sarkam, hogy legalább 5 percig megszólalni sem tudtam a fájdalomtól. Aztán nagyon lassan csitulni kezdett a fájdalom, de amikor kijöttem a vízből - hááát, csillagokat láttam. Nem tudom, hogy vánszorogtam el az öltözőig, onnan a kocsiig - persze a csomagtartóban hagytam a babakocsi vázát, úgyhogy a 100 kilós babahordozóban cipeltem el Danit az autóig, amivel ráadásul kicsit messzebb parkoltam...
Na mindegy, valahogy hazajutottam. Azóta csak négykézláb közlekedek, Dani élvezte egy ideig nagyon. Aztán megunt, és megint jól otthagy, én meg teperhetek utána négykézláb, hogy kivegyem a kezéből a babakocsi kerekét, a felmosórongyot, a WC-kefét (ez utóbbit végül bezártam a zuhanykabinba...
:shock: )
Aztán a férjem amikor meghallotta, hogy mi történt, hazaszáguldott, pedig ma van valami poszterhatárideje, és persze tök ideges miatta, és elvitt az orvoshoz. Szóval a nap jó híre, hogy nincs eltörve egyik sarkam sem. Állítólag 3-4 nap alatt jobban leszek. Adtak két mankót, most azzal bicegek. De a négykézlábazás jobban megy....

Dani már két napja éjszaka nagyon keservesen felsír, és vagy másfél órán át nem tud visszaaludni. Vagyis aludna, de folyton újra felsír. Tegnap adtunk neki Nurofent, hátha a foga, de nem nagyon örült neki. Annyira sajnálom, remélem hamar kibújik. Még csak kettő van kint.

Kép
bikmakk
 
 


Bea, Dani már megint abbahagyta az evést, úgy kellett valahogy beletömnöm a kaját, és az elmúlt napokban MINDENT kenyérrel evett... :roll: :roll: Azazhogy kiteszem a kenyérgalacsint a tálcácskájára, és ameddig nagy műgonddal felcsippenti, addig belopok a szájába 2-3 kanálka papit. Aztán amikor odaközelít a kenyérrel a szájához, és kitátja, akkor is jól belerakom a papit, Ő meg a kenyeret. A gyümölcshöz, zöldséghez, mindenhez kenyeret eszik.
Ebből gondoltam, hogy esetleg már darabosra vágyik.
Tegnap nagyon pici kockákra vágtam fel még nyersen répát, cukkinit és krumplit, összefőztem, és azt ette. Egyrészt ő maga kézzel, másrészt én adagoltam kiskanállal. ÉS tök jól működött, ma még inkább (ma a földön üldögéltünk közben mindketten...)
Szóval nálunk valahogy így történik a darabosra való átállás....

Linácska, boldog szülinapot!

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk: Remelem, hamar rendbe jon a labad!!!
Amugy erdekes ez a vizbe ugralos feladat. Mi mar 5 honapja jarunk uszni kb de eddig egyszer sem kellett ilyet csinalni. Sot, itt nagyon figyelnek arra, hogy mindent fokozatosan csinaljunk a babakkal, nehogy megijedjenek es aztan feljenek a viztol.

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok!

Bori: Barátnődnek nagy-nagy gratula! Isten hozta Máté babát!

Bea:
Én először "nagy darab" kajákkal próbálkoztam. Pl: kiflicsücsök. A kezébe adtam és vártam a reakciót. Tetszett Nikinek, és egész hamar ráérzett, hogy mit is kellene csinálnia vele. Szépen "harapdálta". Aztán már kezdtem nem turmixolni, hanem villával összenyomkodni az ételt. Ez sem okozott gondott. Ma már csak akkor nyomkodom össze, ha valami túlságosan nagy darabos. A nyolc hónapos bébikaják is elég darabosak már.Nagy kedvenc a kölesgolyó is. Csak úgy nyomja befelé. Azért is jó, mert az szinte szétolvad a szájában, de ha akarja, tud rágni is. Persze abban, hogy nálunk elég jól megy a darabos étel, biztosan szerepe van annak is, hogy Nikinek viszonylag hamar kijött nyolc foga.

Orew: Zarusnak jobbulást, csak kibújik már az a fogacska!

Bikmakk: Sajnálom a sarkadat! Mielőbbi javulást kívánok! Ilyen bárkivel előfordulhat.
Daninak drukk a fogacskához!

Nikivel már nagyjából minden rendben van, csak az evés nem a régi még. Na és múlt éjjel már az ágyában aludt! Hurrá, de csak halkan, mert nem akarom elkiabálni.

Legyetek jók, vagy rosszak, kinek mi esik jól!! :lol:

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Boszi, örülök, hogy Niki végre jól van, és ügyes volt az alvással is!

Orsi: itt is elég fokozatosan vannak szerintem a dolgok, bár még csak összesen 7 óra volt (és mi egyet kihagytunk). Már öntögettük le a fejét pohárkából, és közben minden babát külön megnézett a tanár, hogy hogyan tűri, és csak akkor mehetett tovább a köv. feladatra, ha jól tűrte. Aztán fröcsköltük, meg egy nagy habszivacs alagúton sátlunk át vele, és a végén áll a tanár és vízesést csinál öntözőkannából, és átmegyübnk alatta, stb.
Két alkalommal ezelőtt volt először az, hoyg a feje a víz alá ment teljesen, mégpedig úgy, hogy felállítottuk őket a medence szélére, és háromig számolva hirtelen beemeltük magunkhoz a vízbe. Először csak nyakig, és amikor már az jól ment, akkor a fejét is be.
És itt valamiért minden ilyen feladatot úgy kell csinálni, hogy először az arcába fújunk. Állítólag az segít felkészülni neki...
:shock:
NA mindegy, a lényeg, hogy itt is sok feladat előzte meg a dolgot. És mindig nézett minden babát külön, hogy mehet-e a következő. Dani egyébkétn még soha nem sírt az egész uszoda területén. MOst sem (csak én majdnem... :cry: :cry: ).

Kép
bikmakk
 
 


Köszönöm a jókívánságokat...
Az orvos megrtg-ezte, és szerencsére nincs eltörve, ami nagy megkönnyebbülés, mert 13 nap múlva utazom Pestre, juhéjjj!
Bekötötték mindkettőt, kaptam rá voltaren gélt, és itthon bevettem egy ibuprofent (azt szabad a szoptatás mellett).
Most már egész jól tudok menni a mankókkal.

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk,jól megjártad!!De még szerencse,hogy nem törtek el!!Nemsokára jöttök haza! :wink:

Boszi,de jó,hogy Niki jobban van!Lassan visszatértek a régi kerékvágásba! :wink:

Orew,kitartást Zarának a fogacskák kijöveteléhez! Olyan gonoszak ezek a fogmanók :?

Bea,sajnálom,hogy nem tudtok jönni! :( Majd legközelebb!

Bori,gratula a barátnődéknek!Hogy vannak?Ma már tudtál vele beszélni?

Tali:bosziék,orew,és piroskáék,és még aki szeretne és tud :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Bikmakk, hű, jobbulást! Durva, hogy egy ilyen buta baleset hogy le tudja "bénítani" az embert... Az autó is megússza kevés fájdalommal?

Dbea, a darabos kaját mi rizsgolyóval kezdtük, és oda jutottunk, hogy egy hete kb. minden nap az ölemben ülve darabosat vacsorázik. Ma pl. főtt répa karikákat, őszibarack- és almadarabokat, és fél meggyeket. Imádja. Ő döntheti el, hogy milyen sorrendben veszi a szájába a különböző színű falatkákat. Evésenként 1x-2x rendez egy mini fuldoklós jelenetet is, de nem vészes, magától megoldja. Persze azért ott vagyok ugrásra készen, ha bármi lenne...

Én kenyeret még nem adok neki, főleg azért, mert nem tudom kontrollálni, hogy mi van benne. Külön neki sütni meg egyelőre lusta vagyok, és amúgy is egyelőre minden ami töményen szénhidrátos, az bedugítja. Ezért a rizsgolyót, krumplit, és a banánt is, ha lehet, hanyagoljuk. Bár ma bolonyait csináltam neki, persze tésztával (csak 10 grammot evett mondjuk a tésztából, főzve 25 grammot) - kíváncsi leszek, mi lesz holnap ebből...

Kép
mocorgó
 
 


Mocorgó, mi magunk sütjük a kenyeret, azért is merem. De az utóbbi egy-két hétbe erősen lelazultunk, kapott egyszer bolti zsemlét is...

A kocsi nem vészes, de le kell majd festetni, ha nem akarjuk, hogy rozsdásodjon.. :(

Kép
bikmakk
 
 


hétben

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok!

Bikmakk: Nalunk is ugy van, hogy haromig kell szamolni aztan fujni az arcukra es csak utana meriteni oket. Allitolag ez azert van igy, mert a fujastol altalaban becsukjak a szajukat es a szemuket es igy nem kerul viz a szajukba/szemukbe. Teny, hogy sokszor azert igy is sikerul inni a medencebol, meg kohecselni is, de azert gondolom egy ido utan tenyleg megtanuljak a dolgokat. :)
Ugy latszik nalatok sok minden maskepp van mint nalunk, de gondolom ez tanartol is meg anyagi lehetosegektol is fugg. Azert ebben az uszodaban nincs tul sok felszereles, de meg igy is eleg jok az orak. Zarus mindenesetre imadja, ugyhogy nem is fogjuk abbahagyni az uszast. Raadasul az egyik oktato mar mondta, hogy amennyire figyel a feladatokra es szereti a vizet Zarus lehet, hogy erdemes lesz megprobalni kesobb a szinkronuszast vagy a hagyomanyos uszast mint mindennapos sportot. :)

Mi meg nem adunk sok darabosat Zarusnak, persze kap kolesgolyot neha, meg bulatat is, meg kapott mar kiflit, zsomlet, sot neha gyumolcsot is ugy hogy en fogtam kozben, hogy nehogy tul nagyot harapjon. Igyekszem egyre tobb darabosat bevezetni neki, de azert Zarusnak meg csak 2 foga van, igy azert nem olyan konnyu a dolog.

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Bori: GRATULÁLOK a barátnődnek és persze a kisfiának is! :)

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


No, és akkor a már régen ígért képek:

Így is tud aludni...
Kép

Kép

Kép

Az utolsó adag cékla:
Kép

Áll:
Kép

A joghurtomból kunyerált:
Kép

Kép

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Orsi, nagyon édes Zara!! És micsoda óriási szemei vannak! A borostyán nyaklánc szerinted segít valamit? Daninak is csak két foga van, és azért ez még megnehezíti a darabos kajálást...

A mi uszodánkban sincsenek ám nagyon extra cuccok.... Labdák, műanyagpoharak, kis műanyag öntözőkannák, kis gumijátékok (halak, kacsák, etc) és habszivacs cuccok: polifoamok, amikre felállítjuk, ültetjük, stb. őket, szivacs-hengerek, amik meghajlítva úszógumi-szerűek, meg ez az alagút, ami tulképp egy polifoam begörbítve, csak valahogy ez rögzítve is van kétoldalt, és úszik a vízen. Minden órán egyszer előveszi a tanár, és alatta átsétálunk a babával a kezünkben, ő meg a kijáratnál vár és fröcsköl vagy öntöz vagy ilyesmi... :)
Ezt a beugrálást egyébként én kicsit korainak éreztem, de végül nem sírt egyik baba sem.
Tök jó, hogy Zarus így szereti a vizet! És te szeretnéd, hogy úszni járjon majd?
Én egyelőre nem látok valami nagy-nagy lelkesedést Danin az úszással kapcsolatban, bár persze 6 alkalom (2 hónap) nem sok. Mondjuk az jó érzés, hogy még soha nem sírt, kb. ő az egyetlen, de ez szerintem inkább azért van, mert nagyon nyitott minden újra (kivéve a homokozót :) ) - szóval nem hiszem, hogy kifejezetten az úszásért oda lenne....
Eredetileg azért kezdtük ezt az egészet, hogy a nyári Horvátországra felkészítsük egy kicsit, meg azért is, hogy legyen valami esemény az életünkben, és ne csak engem lásson egész nap. De most már azt gondolom, hogy ősztől folytatni fogjuk mi is.

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk: Mi ugy gondoljuk most, hogy ha akkor is szeretni fogja meg ennyire az uszast amikor mar mehet rendes edzesre akkor visszuk. Persze ez fugg majd az anyagi helyzetunktol is meg attol is, hogy mennyi idonk lesz akkor az ilyesmire. Nem szeretnem ha azt erezne, hogy tulterheljuk, semmit sem szeretnek eroltetni neki. Azt szeretnem ha ugy nohetne fel, hogy megvan minden lehetosege arra, hogy kiprobaljon dolgokat, de ne ugy gondoljon majd vissza a gyerekkorara, hogy orokos edzesek es elvarasok tarkitottak.

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok!

Orew,nagyon aranyos Zarus! :) Ízlett neki a cékla úgy látom :wink: Ennél majd csak az lesz jobb amikor kikeni a fél falat a kajájával :P

Bikmakk,lábad hogy van?Mikor indultok hotvátországba?Majd gondolj ránk is :)

Úszás:szerintem nagyon jó dolog!!!Nálunk annyira meglátszódik,hogy Luca járt babauszira,Zsombi meg nem(nem a mi hibánkból hanem azért,mert nem tartottak:(/
Zsombi is imádja a vizet,de Luca valahogy máskép áll ehez a dologhoz! :) Én is szeretném ha továbbra is úszna.Most ugye egy év kimaradt :cry: De bízom benne,hogy szeptemberben megint indítanak csoportot és járhatunk.Valamint még szeretném ha járna akrobatikázni vagy moderntáncra.És aztán majd ő dönt,hogy mit szeretne csinálni!Nálunk sem lesz erőltetés,csak szeretném ha kipróbálná azokat amikben mi úgy látjuk,hogy tehetsége van. :wink: Természetesen majd az ovó nénit is megkérdezem erről,mert ő már mondta hogy lát Lucában ezt-azt,és hogy ő egy nagyon domináns egyén lesz...de hogy mit lát benne nem fejtette még ki! :) Onnan ismeri olyan jól Lucust,hogy már 2éve hozzá járunk zenebölcsibe :)

Itt olyan borult idő van! :(

Kép
Kép
tundi24
 
 


Koszonom Zarus neveben is a dicsereteket! :)

Tundi: Itt is log az eso laba... :( Ugy latom ma se nagyon megyunk ki sajnos.

Kedden delelott koltozunk, ugyhogy onnantol nem tudom meg mikor tudok jonni, mert a netet sem tudom meg, meg azt sem, hogy mikorra alakulnak ki a dolgaink. Anyagilag a beka segge alatt vagyunk valahol, ugyhogy annyira kellett most ez az egesz mint pup a hatunkra. Neha nagyon elgondolkozom azon, hogy vissza kene mennem dolgozni. Vagy hogy vallalnom kene valamit amit itthonrol is lehet csinalni. :?

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok lányok!

Gyorsan én is bejelentkezem :).

Bikmakk, nagyon rosszul hangzik ez a baleset, mihamarabbi jobbulást Neked!!

Orsi, nagyon jók a képek, szép kislány Zara :)! Sütivaló bödönt szereti?

Boszi, örülök, hogy jobban van Niki!

A mi híreink: tegnap reggel sikerült mintát gyűjtenünk (pisi), el is készült az elemzés, sajnos gyulladásra utal az eredmény, így kapott Emma antibiotikumot (Zinnat szuszpenzió) és Normaflore-t. A Zinnatot nem tudom, hogy fogom neki beadni, ma beletuszkoltam valahogy, de pl. tejjel nem itta meg...
Ami a legrosszabb az egészben, hogy ma reggel vérvételre kellett mennünk, rémes volt az egész -remélem, egyhamar nem kerül rá megint sor! Lelet délután lesz, ha minden igaz. Egyébként nincs semmi jele a betegségnek, nem lázas, étvágya, hangulata jó.

Kép
angelita
 
 


Orew,küldesz nekem egy tel.számot priviben,hogy majd a tali ügyében tudjunk beszélni? :)
Nagyon sajnálom,hogy költöznötök kell :(

Angelita,szurkolok,hogy jó legyen Emma vérképe!Nem lehetett volna elkerülni az antibiotikumot?Laborba vették a vért vagy a dokitok?
Jobbulást a csajszinak!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Angelita: Drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly gond Emmaval! En is kiakadtam amikor Zarustol vettek vert anno... :( Olyan embertelen dolognak tunik megszurni egy ilyen pici husos kart. :(

Szereti Zarus a bodont, de persze meg nem rendeltetesszeruen hasznalja. :wink:

Tundi: Megy a privi! :wink:

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Adri,
gyed-táppénz: Te elmész táppénzre, apa gyesre :lol:

Nem is mondtam: Levinek az volt a szülinapi ajándéka számomra, hogy kijött az első kis fogacskája. Végre ő sem fogatlan. Már jön a második is, de még nem tört át.

Angelita,
én elég rutinos vagyok pisiügyben. Szóval ha igazán komoly gyulladás, akkor szerintem nagyon lázas lenne Emma. Legalábbis Lili 5 napon keresztül volt olyan lázas, hogy csak na. Én az összes gyógyszert úgy adom be a gyerekeknek, hogy fecskendőbe felszívom, és símán a szájukba nyomom.

Orew,
nagyon aranyosak a képek. Nálunk egész máshogy megy a babaúszás. Nem fújjuk, csak mondjuk neki, hogy úszunk, lelocsolják, és mehet a feladat. Ha már ért csak a vezényszóra is, akkor locsolás elmarad.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy kéretlenül betörök ide, de remélem, hogy lesz, akinek segítség lesz.
Angol (alig) használt ruháim vannak nagyon nagyon olcsón. Márkák Next, George, MarksandSpencer, Mothercare, Ladybird és hasonlók.
Az árak kb: body 100-200ft, rugi 200-300ft, póló 100-200ft, rövidnadrág 100-200ft, kocsikabát 200-300ft, nadrágocska 100-400ft
Érdemes körülnézni! A képek alatt ott a konkrét ár, állapot és márka is. Nagyrészt néhányszor mosott, egy gyerek által hordott dolgokról van szó.

http://picasaweb.google.com/gabikikocs

Ha tetszik valami, írj privit vagy e-mailt a gabikikocs kukac gmail pont com e-mail címre.
Köszönöm!

kikocska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: