Új privát üzeneted érkezett!

Mellesleg nagyon jó egy olyan országban lenni vb idején, ahol az emberek személyesen érintve vannak. Jobban megcsapja az embert a drukkolás hangulata - bár én brazil fan vagyok. az ablakok tele vannak német zászlóval, a kocsikra is kicsi zászlók vannak feltűzve, és a játszótéren a gyerekek karjára fekete-piros-sárga jelek vannak festve. :) :)

Kép
bikmakk
 
 


Bea, teljesen jogos az észrevételed a tápértékkel kapcsolatban, de Liánál egyelőre ez nem jelent gondot, sőt. Most is 500 grammot hízott 2 hónap alatt, a súlyát már hónapokkal ezelőtt megháromszorozta (most 9600 gramm, 73 centi). Szóval nem fog elfogyni a kis pocakos Buddhalány - úgy néz ki, elég tápláló a tejem még mindig.

Kép
mocorgó
 
 


Bikmakk: hűűűű, meztelencsiga!!! Én asszem frászt kaptam volna, utálom szegénykéket. Ez valami fóbia lehet. Valahogy biztos "besurrant", amikor nyitva volt az ajtó...

A passzírozást úgy képzeld el, hogy műanyag, sűrű lyukú szűrőbe pár kanállal beleteszel (ehhez szerintem nem jó a levesszűrő, azon átmegy a cucc), és fakanállal kevergeted, erősen. Kitartóan, egy adagot többször is, mert amikor már azt hiszed, nincs benne több lé, még akkor is jön belőle általában. Elég sűrű trutyi lesz a végeredmény, meglepő módon. Érdemes közben mást is csinálni, mert azért önmagában marhára unalmas tevékenység, de engem pl. sokkal rosszabbra készítettek fel, és annyira azért nem vészes a dolog.

Én a meggyet is így készítem, és ha finom puha cseresznyénk lenne, akkor azzal is így tennék. De mivel kemény roppanós, és a hétvégén úgyis fel volt dagadva a térdem, tehát időm mint a tenger, hát szépen lehúzgáltam a szemekről egyesével a héjat. :shock: Kicsit se vagyok normális, szóval kéretik nem utánam csinálni. :D Mondjuk így a kukacoktól is megszabadítottam őket legalább, úgy én is utálom megenni. Utána meg villával szétnyomkodtam.

Barack, dinnye: nem kell passzírozni őket, a baracknak mehet a héja, a dinnyéről meg úgyis levágod. Ha jó puhát adtam, és már nem farkaséhes, a bébim már megeszik darabkákat is belőlük. De amúgy én villával nyomkodnám össze, vagy turmixolnám.

Petrezselyem: hát fura népek ezek a németek, de így szép a világ. :) Nekik milyük van olyan elterjedt élelmiszer, ami Neked megtetszett, és itthon hírét sem hallottuk még általában?

Kép
mocorgó
 
 

 
 

Orew,nekem hetente van tűcsere,és nagy kezelés,az akkor amikor én kérem,általában havonta 1x.A diétát is én választhatom meg.Tök jó,hogy neked megmondják,hogy mit kell csinálnod!!!

Bikmakk,én nem örülök,hogy nem nyertek a németek,mert én rájuk fogadtam! :wink: És így vesztem a pontokat :? De tök jó lehet,hogy ott ennyire szurkolnak az emberek az országuknak.Én sajnálom,hogy a magyar foci ki sem hutott.Nálunk kisebb országok is kint vannak!!! :cry:
Csiga..huha... :?

Oui,hát nekem is nevetnem kellett a harisnyás írásodon! :P :D :wink: Tényleg jó lenne ha többet tudnál jönni!Jobbulást Mirának!!!Gondolom nálunk is ez lesz majd,hogy Luca hazahordja a bacikat az oviból,de legalább mire visszamegyek dolgozni,és Zsombi is megy bölcsibe,átesünk a nagy beteges éven.

Lina,és az a heg nem fog elmúlni neki?

Csajok,akik szeretnének/tudnak hozzánk jönni a talira,fixáljunk már le akkor egy időpontot!!!Mert csak beszélünk róla néha,de konkrétumot még nem beszéltünk meg,pedig olyan jó lenne talizni!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tundi24 2010.06.18 19:46-kor.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Irdab, én is hozok két tortareceptet, még nem döntöttem el, melyiket fogom megsütni, de az is lehet, hogy mindkettőt. :D

Ezek:

tojássárgájával:
http://www.izbolygo.hu/2007/10/10/kozki ... eveseknek/


tej- és tojásmentes, ha valakit érint (Marci?):
http://babakonyha.blog.hu/2009/04/06/el ... ojasmentes

Kép
mocorgó
 
 


Azt még nem is írtam Orsi, hogy én is gratulálok a fogyáshoz! Nagyon ügyes vagy! David mit szól hozzád?

Linácska: a hegesedés ott marad Lilinek örökre, ugye? Kell emiatt jobban vigyáznotok? Akkor ha jól értem azért mentek terheléses vizsgálatra mert gyanú az van, de bizonyítani nem tudták, és így nézik meg hogy mi is a helyzet? (Csak azért írtam, hogy szadi, mert olvastam egy kétgyerekes anyuka blogját, akinek mind a két gyereke tejérzékeny. Ők is évente járnak erre a vizsgálatra és a gyerekek felváltva hánytak a kapott tejtől :shock: , ami azért valljuk be nem egy humánus dolog. Arról nem is beszélve, hogy a gyerek szervezetének sem tesz jót, ha olyannal terhelik meg, amit nem bír.)

Ja, meg annyit akartam még, hogy nekünk a gyerekorvos mondta, hogy egyéves kor alatt nem tudják kimutatni vérből az allergiát, úgyhogy azért vagyunk mi is csak allergia-gyanúsak, de mi először vérvételre fogunk menni.

Te jó ég, Oui, neked aztán van energiád :lol: Nem csodálom, hogy nincs időd ide írogatni :lol: De ügyes vagy nagyon!

Mocorgó: neked aztán van türelmed :lol: Én már öt perc turmixolástól kivagyok :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Még akartam egy csomó mindenre reagálni, de most mennem kell.

Kép


Kép
dbea
 
 


Dbea,
de, ki tudják mutatni egy éves kor alatt is, ha már kap tejterméket. Lilinél legalábbis símán ki tudták. Levinél azért nem, mert mire mi eljutottunk gasztrora, már vagy egy hónapja tejmentes diétát tartottam én is, meg Levi is tejmentes tápit kapott. Így már nem volt kimutatható az ellenanyag.
Tejmentes torta nálunk az volt 1 évesen: Kekszpor+liga margarin felolvasztva+cukor összekeverve, ez az alja, a teteje pedig gesztenyemassza szintén margarinnal, cukorral összedolgozva, tetejére étcsokimáz.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, reagálni biztos nem tudok a felvetődött témákra.
Niki beteg, csüt. délután óta folyamatosan lázas. 38 fok alá nem is lehet vinni. Doktornéni szerint lehet, hogy a "háromnapos láz" nevű vírust sikerült benyelni, de az sincs kizárva, hogy a torka miatt van, az is elég csúnya. Az étvágya sem a régi, főleg csak tápit adok neki. Bár tegnap megeszegette a husilevest is. Igaz nagyon-nagyon lassan, kanalanként. Szóval most így állunk, az éjszakák elég kegyetlenek, nagyon nehezen alszik el és sokat felsír. Éjjel is hűtőfürdőztünk, mert megint 39 fölé ment a folyamatos lázcsillapítók mellet.
Most várunk, ha a háromnapos láz, akkor vasárnap estére el kellene múlnia a láznak, hétfőre kipöttyösödik, keddre pedig kutya baja. Remélem ennyivel megússzuk.

Ahogy tudok, jövök.

Szép hétvégét Mindenkinek!!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Ja, és én is játszom az IWIW játékban. Hát... negatív csúcsokat döntögetek! :roll: :oops:

Kép
boszi72
 
 


Bikmakk: ez a meddig kel még éjjel a gyerek enni engem is érdekelne... Bár mi nem alszunk együtt Marcival ő még szopizik (bár annyira nem intenzíven, mint Dani :lol: ), de éjjel még kér enni.

Ma pl kétszer is :shock: Keltünk fél négykor és negyed hétkor és nem is aludt vissza... Úgyhogy anya sem, most kicsit fáradt vagyok, pedig este lagziba megyünk :? El nem tudom mondani mennyire nincs kedvem menni, nekem megint nyűglődés lesz az egész. Fél hétkor kezdődik a vacsora, én meg jövök haza Marcival fél nyolcra fürdeni, szopizni. Kb megint a levest fogom megenni...
Aztán jó lenne, ha rögtön vissza tudnék menni, de nem, mert fél kilenctől elviszik a násznépet egy egy-másfél órás hajóútra itt a Dunán, úgyhogy dekkolhatok itthon kb tízig, amíg mehetek vissza. (Bennem már az a lázadó gondolat is megfordult, hogy vissza sem megyek... Éjfélre úgyis haza kell jönnöm, mert a Nagypapi nemigen bírja tovább a gyerekfelügyeletet, arra a másfél órára meg minek menjek vissza???)

Megint kipanaszkodtam magam :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Tündi: ennél a meccsnél én is a németekre fogadtam :)
Boszi: sajnálom szegény Nikit és téged is nagyon! Szörnyű érzés ez, kívánok mihamarabbi gyógyulást neki!

Mocorgó: köszi a részletes leírást a passzírozásról :roll:
Ez a második tortarecept nagyon tetszett! Férjem is épp mellettem ült, amikor néztem, neki is tetszett - mutattam az elsőt is, és mondtam, hogy az nem annyira szép, viszont az az előnye, hogy nincs benne cukor. Döbbenten nézett rám: nem teszünk cukrot a SZÜLINAPI TORTÁJÁBA?? :D :D :D (Egyébként kettőnk közül ő még inkább az egészséges kajálás híve, biocuccok, ne adjunk édességet, gyümölcslét, stb. Na de a szülinapja.... ez már neki is sok volt :) :) :) )

Kép
bikmakk
 
 


Bea, mennyire van kőbe vésve nálatok az esti lefekvés ideje? Fél óra- egy óra csúszás sosem fér bele?
Mert akkor lehetne, hogy kivételesen 8-fél9-re menjél haza. És így kb. pont akkor vagy Marcival elfoglalva, mialatt a többiek hajókáznak...
A nagypapa nem tudna nálatok aludni? Akkor meg maradhatnátok hajnalig.... (Dani bezzeg éjfél körül is szopik egyet - nagyon remélem, hogy egyéves korára ez változni fog, mert pont az első szülinapján lesz a legjobb barátnőm esküvője, ahol tanú is vagyok, és csak emiatt repülünk haza Mo-ra. NAgyon remélem, fogunk tudni egy kicsit bulizni, de hogy hogyan, azt még én sem látom most.... :? )

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicséreteket!
Villő most olyan 70-72 cm és 8 kiló. Nem egy nagy gyerek. :cry:
Folyamatosan depis is vagyok emiatt, de nem tudok semmit csinálni vele. Eszik rendesen. Tápszer-főzelék-tejpép-gyümölcs, stb...amit már kaphat...
Mászik, feláll, ül...
IMÁDOM :lol: :lol: :lol:


Gyönyörűek a topikos babák!

Mocorgó
Mi Villő születése óta használunk utazóágyat. Abban szokott a nappaliban, az udvaron aludni :wink:
Vendég
 


Lányok, ma délután tervezünk venni Daninak egy esernyőkocsit, ezt:
http://www.babyone.de/shop/unterwegs/bu ... 5583022894

Eddig nem nagyon terveztem babakocsit venni, hát hiszen a miénk három funkciós, van sportrésze...
De ha az autósülést majd kinövi, és már nem tudjuk rátenni a vázra, akkor mindenhova a teljes babakocsival kell menjünk majd, és az úgy már nem egy utazó-méret....
Ezért veszünk egyet utazásokhoz, ahol a legfontosabb szempont, hogy kicsi legyen.
De azért legyen teteje, mert egy hétig a tengerparton jól jöhet, stb.
Szerintetek van még valami fontos szempont, amire figyeljek????
Ha valakinek van erről véleménye, akkor jó lenne, ha 1-2 órán belül meg tudná osztani.... :)
Köszi

(Mellesleg még bőven a MAxi Cosi bébikagylót használjuk... Remélem, hogy nem növi ki egy ideig, mert tényleg elég kényelmes, hogy csak a vázat kell magunkkal vinnünk pl, kiránduláskor. Másrészt pedig kényelmetlen, hogy háttal ül nekem, amikor vezetek...)

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok!

Ágota:ne izgulj Villő súllya miatt, Ati is kb ilyen paraméterekkel rendelkezik és senki nem szól miatta.
Villő is nagyon ügyes :D

Bikmakk: jónak tűnik a kocsi.
Én a súly alapján döntöttem a mienk mellett ill.hogy dönthető legyen a háttámla. a másik,hogy picire össze lehet csukni.
Vendég
 


Sziasztok!

Bikmakk,szerintem jó ez a kocsi :) A mi bergonunkkal is aza gond,hogy egy nagy buszma,és alig bírom betuszkolni a csomagtartóba,pedig nem kis csomagtartónk van! :wink:
És akkor lesz Dani tortájában cukor? :wink:

Ágota,szerintem ne aggódj Villő méretei miatt.Csodaszép kiscsajszi,mindent csinál amit csinálnia kell,úgyhogy ne tessék aggódni! :D

Boszi,jobbulást Nikinek!Zsombi is átesett nálunk ezen a 3 napos láz nevű nyavaján.De tényleg hip-hopp elmúlt!Addig pedig kitartás!!!Az iwiw-es játékban én sem vok csúcs! :wink:

Bea,tényleg nem lehet egy kicsivel kitolni Marci fürdetését?Lehet a nagy dínom dánomban észre sem venné azt az 1 órácskát,és akkor te is meg tudnál nyugodtan vacsizni.És éjszaka nem tud rá tovább vigyázni a papa?Vagy ilyenkor esetleg anyukádék nem tudnának segíteni,hogy felmennek hozzátok,és ott alszanak?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Bikmakk,
egy-két órán belül nem értem ide, de Sissi már írta, hogy jó, ha dönthető a háttámla. Lili még 3,5 évesen is aludt a mi kis Pierre Cardinunkban.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Tundi: En benne vagyok, hogy meglatogassunk Titeket! :) Inkabb mondjuk a hetvege lenne a jobb, de persze ez toletek fugg, meg a lanyoktol is, hogy nekik mikor megfelelo.

Agota: Szerintem ne legyel szomoru Villo sulya miatt. Zarus meg 8 kilo sincs, es o is 72 centi, szoval o sem egy nagy gyerek, de en is ekkora voltam ennyi idosen es az apja sem nagy darab. Meg aztan annyira mas meretekkel rendelkeznek mar szuletesukkor a babak es maskepp is fejlodnek. Szoval, ha rendesen eszik ahogy irtad es jokedvu no, es persze a mozgasa is rendben van akkor szerintem ne torodj a sulyaval. :) Azert a kepeken is latszott, hogy nem sovany baba o sem, hanem olyan kis formas. :)

Koszonom a gratulaciokat megint! :) David nem nagyon mond semmit, csak neha, hogy latja az arcomon, meg, hogy mar a regi ruhaim is megint jol allnak rajtam. Tul azon, hogy bele is ferek a regiek egy reszebe. De meg sok hatravan... No, es ha sikerul minden kilotol megvalnom amit elterveztem akkor vehetunk uj ruhatarat, mert akkor meg minden bo lesz... :P

Boszi: Niki remelem hamar rendbe jon!

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sissi, Linácska, köszi a véleményt, dönthető a háttámlája. Megvettük tegnap, és ki is próbáltuk már, úgy néz ki, hogy Daninak is tetszik. :)

Vettünk neki napszemüveget is, de egyelőre nem viseli el magán. De hátha majd a vakító napsütésben értékelni fogja.

Mocorgó: nem tudok most hirtelen olyan kaját a paszternákon kívül, amivel itt ismerkedtem meg, és nagyon fontossá vált. Legalábbis Dani számára. Én például megőrülök a Griesstraum nevű édességért, ami tulképp egy jó hígra főzött tejbegríz csokiszósszal, joghurtos pohárban. (A grízpuding is nagyon elterjedt itt, az sem rossz, de ez a cucc mindenek felett. HA majd elköltözünk, ez nagyon fog hiányozni. Igaz, cserébe lesz otthon túró rudi, ami meg itt hiányzik nagyon. :) )

Tündi: szerintem lesz benne cukor :wink:

Bea, na milyen volt a lagzi?

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok lányok!

Orsi, Adri
-köszönöm a céklával kapcsolatos választ! Most egy kicsit tanácstalan vagyok, hogy mit főzzek Emmának, a cékla olyan jó volt!

Boszi, Nikinek jobbulást!!

Eni, a zöldborsót én is átpaszíroztam, de előtte nem turmixoltam össze, anélkül is könnyen ment (meg szerintem ha előtte turmixolod, akkor nagyobb rá az esély, hogy átkerül héj is a pürébe). Én a husival szoktam vért izzadni, mire átpaszírozom, de nagyobb darabban meg Emma nem eszi meg...

Bea, hogy sikerült a lagzi? Visszamentél végül?

Orsi, gratula a fogyáshoz, nagyon ügyi vagy!!

Oui, mi lett a takarítónővel :(?

Mi most hétvégén nemigen voltunk otthon, tegnap mindkét nagyszülő-párost meglátogattuk, ma pedig a szüleimnél töltjük az egész napot.
Holnap még jönnek hozzánk a mesterek az utolsó simítások végett, de aztán hál' Istennek vége! Illetve jöhet a takarítás, de majd szép lassan, nem hajt a tatár.

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok az együttérzést, nagyon jól esett.
Ma már kategóriákkal jobb volt a helyzet. Egész nap láztalan volt, pedig az éjjel még felment 38,8-ra. Az étvágya a béka s...-e alatt van, de majd visszajön az is. Az biztos, hogy a torka még fáj, látszik is rajta, de mutatja is. Tündéri! :D Bízom benne, hogy a mai éjszakánk már gondtalan lesz, talán így, hogy nincs láza, jobban fog aludni. Most már szunyál, mondjuk van is mit bepótolnia. Na és nekünk is van bőven alvás restanciánk. :roll:

Ágota: Niki sincs még 8 kiló (most meg még tuti fogyni is fog) és ő is kb 72 cm. Semmi gond nincs Villővel sem.

Tündi: A taliban mi is benne vagyunk, a hétvége nálunk is nyerőbb lenne.
Zsombi tegnap volt tíz hónapos (a vonalzó alapján), gratula a hófordulóhoz.

Most hirtelen ennyire vagyok képes, de jövök, amint tudok.

Szép álmokat kicsiknek és nagyoknak!!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Sziasztok!

Orew,én is a hétvégére gondoltam :wink: Ti kocsival vagy vonattal jönnétek?Mert ha vonattal jöttök majd kimegyek értetek az állomásra,mert az elég messze van ide hozzánk! :wink: Ha minden kiló lemegy lesz klassz új ruhatárad,én is valami ilyesmit tervezek! :wink:

Bikmakk,a mienkben is lesz,rendes cukrászdai lesz :D

Angelita,a takarítás majd szépen lassan meglesz,de mire végzel az elejével kezdheted előről! :D :wink: Emmát akkor jól megszeretgették a mamák! :wink:

Boszi,de jó hogy jobban van Niki!Azért még küldök neki gyógypuszát! :) Örülök,hogy ti is jöttök talira! :wink: Köszi Zsombi nevében is a hófordulós köszöntést!

Tali: mondjuk július 10-11 hétvége?Addig mindenkinek van ideje tervezni!! :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi,
Mi július 7-18-ig nem vagyunk itthon. Pedig szívesen mennénk. :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lina,rakjuk át júli24-re-25re?Akik jönnének mit szólnak ezekhez az időpontoklhoz?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Tündi, volt a hírekben, hogy nagyon gáz volt a helyzet Abonyban. :( :roll: Ugye Titeket nem érintett?
A júli 24-25 (egészen 31-ig) nekünk nem jó, de mi is szívesen mennénk a talira! (Hát igen, itt a nyár, nehéz lesz olyan időpontot találni, ami mindenkinek jó lesz...)
És még egy kérdés: elkezdtem esténként adni Bettinek Chamomila-t 15 CH-st - az jó, ha közvetlen vacsi után kapja, de még az uccsó szopi előtt? Úgy tűnik, lehet, hogy használ valamicskét, talán egy kicsit könnyebben alszik el, de nem olyan nagy a változás. :roll:

Dbea, hogy vált be a mosódió? Tapasztaltál különbséget, mióta használod?

Köszi a dícsérő szavakat Bettire! :) :oops: Nem tudom, milyen hosszú/magas lehet, hónapok óta nem mérte se a védőnő, se mi (mi aztán pláne nem tudjuk megmérni).

Kép

Kép
hmbori
 
 


Jo reggelt!

Tundi: Nekunk egyelore mind a ket hetvege teljesen jo, sajnos anyagi es egyeb okokbol nem valoszinu, hogy megyunk nyaralni az iden, maximum egy hetveget Balatonra, ugyhogy mi eleg rugalmasak vagyunk. Mi vonattal megyunk, mert nincs kocsink. :)

Angelita: En a hust nem paszirozom, hanem turmixolom. Egy viszonylag nagyobb darabot teljesen jol ossze lehet turmixolni aztan meg lefagyasztani jegkockatartoban. :)

Udv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Jó reggelt sziasztok!

Bori,hát mi is kaptuk bőven..mindjárt mutatok képeket..A terasztetőnket pár helyen kilyukasztotta,a virágaimat totál letarolta,és vhol az ebédlő felett is befolyt a víz,úszott az egész ebédlő..még éjszaka is csöpögött.Majd ma délután jön át apa haverja és veszi szemügyre a terepet,hogy mit lehet csinálni,hogy ne ázzunk be..

Kép udvar
Kép a szobából a ház előtti árok
Kép

Tali időpontra nekünk még a júli4e is jó,a 3ikát ma tudom meg,hogy kapunk -e jegyet a honvéd családi napra,mert ha igen akkor elmegyünk,de ha nem akkor az is jó.Mi végülis tudunk igazodni! :D Aug 16ig minden jó :) Persze utána is lehet,csak akkor apával is egyeztetnem kell,hogy miket tervezett be,de most magam szervezem a programokat! :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Orew,akkor majd megyek értetek :wink: Kb egy óra alatt leértek :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Boszi: mára milyen lett a helyzet betegségügyileg nálatok? Hogy telt az éjszakátok?

Ágota: szerintem sem kicsi Villő. Marci is egy kicsit van 8 kiló felett és 72 cm.

Hmbori: nem tudok konkrétan jót vagy rosszat írni a mosódióról. Egyelőre nekünk nincsenek rettentően koszos ruháink (majd később biztos lesz Marcinak egy pár), így nem látom, hogy kiviszi-e a foltokat vagy sem. Használtam már törölközőhöz, ágyneműhöz, egyéb ruhákhoz is. Az biztos, hogy rettentő gazdaságos, negyed kilós zacsink van és alig fogyott még belőle. Viszont Marci ruháit is mostam vele, jó volt arra is, de nem lett utána finom babaszaga a ruháknak, úgyhogy nála egyelőre visszaálltam a korábban használt babamosógélre :oops: Úgyis el kell használni :D És megint finom babaszagú minden :lol: :lol:
(talán ez az egy hátránya van eddig, hogy nincs illata semminek. Mondjuk ennek a férjem meg kimondottan örül :lol: )

Angelita: én is turmixolom a húst, nem passzírozom. Mondjuk én semmit nem passzírozok...

Kép


Kép
dbea
 
 


Lagzi-ügy: tulajdonképpen nem volt rossz. Leszámítva, hogy a lagzi napján reggel hatkor keltünk, estére már alig láttam az álmosságtól. Az esküvő jól sikerült, Marci is egész jól bírta, ha elkezdett dumálni, akkor sétáltunk vele egy kört a bazilikában.
A vacsora része volt a bonyolultabb. Megettük a levest, Marci is kapott egy kisebb tányér újházy tyúkhúslevest, aztán kicsit még elvoltunk és mentünk haza. Megfürdettük a nagypapival, lefektettem. Aztán vártam, hogy el tudjak indulni vissza. Közben elaludtam a tv előtt :lol:
10re értem vissza, meg a sétahajó is, aztán táncoltunk még, ettünk sütit, és éjfélkor jöttünk haza. Tulajdonképpen jó volt, szívesen maradtam volna is, de így is elég nehéz volt a vasárnap, pedig Marcus még rendes is volt, mert 8ig aludt, így mi is.

Mindenkinek kel még a baba éjjel enni? Meddig lesz ez még így, nem tudjátok? Én már úgy szeretnék végigaludni egy egész éjszakát :oops:

Tündi: a tali minket is érdekel, de még Apával egyeztetek, hogy ő miket tervezett be a nyárra :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok!

Bea: Köszi az érdeklődést, ma már javulgat a helyzet. Éjszaka nem volt valami fényes, de ez már nem a betegség miatt volt. Sajna megint ott tartunk, hogy nem nagyon akar éjjel a saját ágyában aludni. (Igaz, hogy most a betegség miatt én vettem magam mellé, amikor lázas volt, hogy érezzem folyamatosan, na meg öt percenként sírt fel.) Tegnap is a mi ágyunkon aludt el, de amikor apa be akarta tenni a kiságyba, akkor felébredt. Tudtunkra adta, hogy ő ott nem akar aludni, majd annyira felébredt, hogy ült az ágyunk közepén és tapsolt meg sikongatott örömében. Egyáltalán nem úgy festett mint akinek bármi baja van és úgy sem, mint aki egyhamar el akarna aludni. :lol: Hát volt kb éjfél mire visszaaludt. Utána meg jöttek a szúnyogok, és apa szúnyogvadászott. És én reggel ötkor keltem, mint minden hétköznap. Hát ilyen éjszakánk volt. :lol:
Ma már megevett egy fél üveg őszibarackot és délben egy majdnam fél üveg paradicsomos krumplit és két kis kocka sült pipimellet. Nem sok, de az utóbbi napokhoz képest én már ennek is örülök.
Ja, és ma reggel kijöttek a pici pöttyök rajta, ami a 3 napos láznak a velejárója, azt mondta a doktornéni. Állítólag, ha ezek elmúlnak, akkor lesz vége a betegségnek.

Tündi: Gyógypuszikat köszönjük, átadtam az illetékesnek! :lol:
Szörnyű lehetett ez a vihar, remélem azért nagyobb kár nem lett nálatok!
Tali: ez most csak babák és mamák vagy apák is?

Angelita: Én sem paszíroztam soha, csak turmix, de most már azt se, Niki darabosan eszik szinte mindent.

Legyetek jók, további szép napot!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Sziasztok lányok!

Emma valószínűleg át fog térni a délutáni egyszeri alvásra (igaz, reggel még visszaalszik 1,5 órára), mert ma fél 10-től negyed 3-ig fent volt, korábban hiába próbáltam altatni, csak sírt és egyre jobban behergelte magát... Remélem, most alszik egy jót és kipihenten ébred majd :)!

Tündi, remélem, nagyobb károkat nem okozott Nálatok a vihar, bár szegény virágaidnak biztosan annyi :(.
A talival kapcsolatban egyelőre nem tudok semmit írni, szívesen mennék, de Emma Apa elég nehezen mozdul ki... Mindenesetre nagyon kedves ötlet Tőled a meghívás és a szervezés :)!

Ma volt nálunk a védőnéni, Emma nagyon édes volt, bevonta őt is a játékba, nyújtotta felé a kis labdáit :). Sőt, még lehet, hogy lesz céklánk is, mert a védőnéninek maradt és azt mondta, ha még jó állapotban van, akkor szívesen ideadja :).
Ami érdekeset mondott még, hogy most már az a nézet, hogy a baba első 'rendes' cipője ne legyen betétes és a talpa minél rugalmasabb legyen, hogy gördüljön.

Boszi, örülök, hogy jobban van Niki!!

További kellemes napot mindenkinek! (Hátha valahol ki lehet mozdulni... Itt hol esik, hol nem, de elég hűvös van és a szél is fúj.)

Kép
angelita
 
 


Bea,nem szeretnélek elkeseríteni,de Lucám a mai napig felkel éjszaka!!! :? Néha úgy érzem,hoyg már nem bírom,hogy elalszok egyhuzamba 7-8órát,csak 2-3at...mert felváltva kelnek fel :roll:

Angelita,nagyobb kár szerencsére nem lett,azért végülis a biztosítónak szóltam,hogy beázott az ebédlőnk,majd visszahívnak azt mondták...
Jó lenne ha tudnátok ti is jönni! :wink: Nagy szervezést nem igényel :D
Reméljük Emma kipihentem fog ébredni.Zsombinak ma nagyon nem akaródzik semmiféle alvás sem :? Most is bevittem,de még nyekeg..pedig 4re megyek szülőire az oviba...

Boszi,örülök,hogy jobban van Niki!Jöhetnek apukák is természetesen!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tundi: Nekunk egyedul julius elso hetvegeje nem lesz jo, mert ma eldolt, hogy akkor koltozunk. :(

Boszi: Orulok, hogy Niki jobban van! :)

Zarus borzasztoan fogzik... :( Egesz allo nap nyugos, aludni alig akar/tud, sot tegnap este meg lazas is volt es ma is volt hoemelkedese. Ugyhogy holnap azert leviszem a dokihoz, hogy megbizonyosodjak rola, hogy tenyleg "csak" fogzik...

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok lányok!

Csak nem mindenki kint van a szabadban ebben a szép időben :) ??

Orsi, remélem, Zaránál nem talál semmit a gyerekorvos!
Költözés :(! Gondolom, nagyon nem hiányzott... Megvan már az új hely?

Bori Bettikéjének
boldog hófordulót! Nemsokára szülinap :)!!

Ma délután mi is lemegyünk a tanácsadásra, így lesz friss súly-infóm.

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Szerintetek érdemes lenne otthon felvennem a kapcsolatot a védőnővel?
Májusban választottunk gyerekorvost, és megmutattuk neki Danit, de persze tudja, hogy még vagy 2 évig nem sokat fog minket látni.
A védőnőtől 17 hetes terhesen, amikor kiköltöztem, elköszöntem.
De itt nincs (a baba 6 hetes kora után) ilyen szolgáltatás, persze felhívhatom, és kérdezhetek: telefonos tanácsadás 10 euró, személyesen 25 + utazási költség... Nagyon nem szoktam hívogatni... Ha tényleg lenne vmi baj, vinném a gyerekorvoshoz. Otthon meddig "segít" a védőnő? Ha mondjuk 3 éves lesz Dani, amikor hazaköltözünk, még lesz értelme, hogy megismerje?

Dani a múlt keddi felállás óta egyszer állt még fel, pénteken, a kocsi csomagtartójában. :D (Kombink van, és beültettük oda, mialatt a kosárból pakoltunk be, ő meg belekapaszkodott egy nagy doboz pelenkába és felállt.) Azóta nem csinálja, pedig kitettem a pelenkadobozt a nappali közepére, hátha... :) :)
Viszont tegnap óta látom, hogy amikor feltérdel, akkor néha kinyújtja oldalra az egyik lábát, és a talpa van a földön, a másikkal meg térdel közben.

Orsi, sajnálom a költözést. Van hova?

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk: én múltkor megkérdeztem a védőnőt, azt mondta, hogy ők a gyerek 6 éves koráig követik a fejlődésüket - hozzáteszem, hogy szerintem elméletben. A gyakorlatban ez úgy valósul meg, hogy velünk most a kutya sem foglalkozik, az oviban és a suliban pedig vannak orvosi vizsgálatok, ahol jelen van a védőnő... Ha rendes volt az itthoni védőnőtök, szerintem vedd fel vele a kapcsolatot, biztos segít.

Kép


Kép
dbea
 
 


Dbea,
Levi már 6 hónapos kora óta nem kel éjszaka enni. Azt nem mondom, hogy nem kel fel, ilyenkor felül, én meg visszafektetem, és adok cumit a szájába. Na de ez kb. 15 másodperc, és alszok tovább.

Bikmakk,
iskoláig követi a védőnő a fejlődést, nálunk nem csak elméletben, minden szülinap környékén vinni kell, nézi a látást, hallást, vérnyomást..., ja és súlyt és magasságot is. Lili is volt decemberben.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Tündi,
júliusban nekünk csak a 24-25 jó, úgyhogy ne feltétlen hozzánk igazítsd a talit.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Tündi
, sajnálom, hogy így utolért Titeket is ez az iszonyú idő! Remélem a biztosító majd megtéríti minden károtokat!

Dbea, ezek szerint Ti csak önmagában használjátok a mosódiót? Mi mindig extrának tesszük be a mosópor és az öblítő, valamint a színfogó mellé... (Hú, így leírva mintha kicsit túlzásba is esnénk, a végén majd pont a ruháknak nem marad hely... :lol: )
Nálunk változó, van amikor kel Betti éjjel (ez a gyakoribb), van amikor alszik egyvégtében reggelig. Szerintem ez is babafüggő, mint ahogy Tündi Lucája még mindig ébred, Lina Levije pedig már evésre egyáltalán nem... Esetleg azzal próbálkozhatsz, hogy d.u és este kicsit többet adsz Marcinak enni (de óvatosan, nehogy túletesd), és akkor hátha nem kel fel éjjel szopizni... :roll:
Védőnő: lehet, hogy így jártok jobban, hogy nem találkoztok vele. Hozzánk rendszeresen jár, de olyan buta, mint a sötétség, több hasznos infót tudok meg tőletek, mint tőle! Mindig felidegesítem magam rajta... :roll: :?

Boszi, ez a helyzet nálunk is: a saját ágyában nem alszik el Betti, hanem kapásból felül, feláll - így a nagy ágyon mellettem alszik el, aztán nagyon óvatosan teszem be az ágyába. Többször is volt, hogy ennek ellenére felébredt, olyankor újabb félóra volt, mire újból visszaaltattam.
Jobbulást Nikinek, mielőbb múljanak el a pöttyök is!


Angelita, ma hányszor aludt Emma? Leeht, hogy csak az időjárás miatt nem tudott akkor elaludni... :roll:
Köszi a Betti-köszöntést! :) Annyira nem boldog, mert a d.e-i alvásból 39,5-tel ébredt... Kapott kúpot, az szépen levitte, remélem nem is megy majd vissza! Talán neki is a foga miatt lehet... A súlyát majd este fogom lemérni, de szerintem most megint jó sokat szedett fel magára... 8) Kiváncsi vagyok, Emma hol tart!? :)

Orew, jobbulást Zarusnak! Jártok még rendszeresen babaúszásra?

Bikmakk, ilyenek ezek a gyerekek: beetetik a szüleiket, hogy már mi mindent tudnak, aztán direkt titkolják, hogy megint nagy legyen az öröm, amikor újból megmutatják! :D

Nálunk Betti új produkciója a rugdosás. Minden kis játékát rugdossa. Járni még nem tud, de azért a féllábas focit már próbálja. :roll: :lol: (A két kezét fogva, vagy a hóna alatt tartva járkál, közben rugdos, illetve már a járássegítőjével is fel-alá mászkál a lakásban.) Most gondolkozhatom, hogy a gyakori tévés vb-meccsek vannak rá ilyen hatással, vagy a múlt szombaton a játszótéren látott focizó kislánytól leste el ez a dolgot!? Esetleg mindkettő egyszerre.

És kérek szépen drukkokat a legjobb barátnőmnek - ha holnap reggelig nem indul meg nála a szülés, akkor indítják! (Múlt péntekre volt kiírva...) Kisfia lesz, Máté! :D :D :D

Kép

Kép
hmbori
 
 


Bori: a mosódiónak pont az a lényege, hogy nem kell mellé sem mosópor, sem öblítő. Magyarul mindenféle vegyszer nélkül tudsz mosni sokkal olcsóbban. Mi színfogót sem használunk. Ha valami gyanús, hogy ereszteni fogja a színét én beáztatom ecetes vízbe, aztán már nem lesz vele gond.

Reméljük Betti is "csak" fogzik...

Kép


Kép
dbea
 
 


Adri, most meg én vagyok tanácstalan öltöztetés-ügyileg :lol: Kint 14 fok van (június 22én), mi a szöszt adjak a gyerekre? Nyárra nem vettem kabátot, a téli zsákot meg csak nem adhatom rá... Kész vagyok ettől az idióta időjárástól.
Szegénykémnek még egy nyamvadt cipője sincs. Asszem zokni + takaró lesz a megoldás. Vagy egy vékonyabb bundazsák??

Kép


Kép
dbea
 
 


Küldök egy Marcis képet. Mostanában így vagyunk Marci meg én...
Kép
(amibe csimpaszkodik az a lábam...) :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Dbea,
én nem vittem túlzásba, egy hosszú ujjú bodyban és egy melegítő naciban volt Levi kint. Persze nem órákig sétáltunk, csak Liliért mentünk az oviba.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Dbea itt 12 C volt én nem vittem ki....de már be vagyok fordulva itt bent meg ettől a nyári időjárástól :cry:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Apa ma mondta Zorának h adja neki oda a távvezérlőt. (apa ágyon feküdt, távvezérlő a lábánál, Zora mászta az apját- nézte a meccset) és odavitte neki a kezébe adta (persze mászott :lol: )

Hbori Zora is így alszik el...

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Lina,bátor vagy,én még azért tuti adtam volna egy pulcsit Levire.Nálunk ma 14fok volt kint :cry:

Bea,nagyon aranyos Marci! :) Zsombi is így kapaszkodik,aztán ahogy lépek,lép velem ő is :D
Nekem sógornőm mos mosódióval,de ő szokott öblítőt is tenni hozzá,hogy legyen egy kis illata :D

Nekünk ma is elég nyűgi napunk volt,áttört a 7.ik fogacska,meg szerintem az idő is közrejátszik :?

Talira találjatok már ki egy időpontot! :wink: :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Adri,miért nem hívtál fel? :wink: Olyan kis értelmesek már ennyi idősen is! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Angelita,mi volt a tanácsadáson?Mennyit gyarapodott Emma?

Bori,a biztosító egyenlőre nem jelentkezett!Boldog hófordulót Bettinek! :D Lehet focista lesz belőlle! :wink: KEdvet kapott így a vb láttán :D

Bikmakk,én lehet felvenném a kapcsolatot a védőnővel.Ha 3 éves lesz Dani mikor hazajöttök,még utána vinni kell státuszvizsgálatokra!Amiket már leírtak a csajok :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: