Új privát üzeneted érkezett!

Megjöttem én is. Huh, idegörlő délutánon vagyunk túl. Itt voltak a szüleim és a takcinéni egyszerre, és közben szakadt az eső. Nem szeretek itthon lenni, amikor itt van nálunk a néni, mert csak kerülgetjük egymást, mindig ott van, ahol valamit kellene csinálnom. Most ráadásul a szüleim is itt voltak, még elmenni sem tudtunk itthonról annyira esett, Marci állandóan a porszívóhoz meg a felmosóvödörhöz mászkált, mindig menni kellett utána, akkor meg ugye hiszti volt, ha elhoztam onnan. De végre mindenki elment...

Hétfőre bejelentkeztem az orvosomhoz, megnézetem minden ok-e, mit szólna, ha jönne még egy baba. Remélem minden rendben lesz.

Kép


Kép
dbea
 
 


És haladó felhasználó lettem :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Angelita,én sem vagyok a helyzet magaslatán a játékba :wink: De nem baj :D Hamarosan feláll Emma is :wink:

Lina,majd megtanul Levi az összecsukott kanapéra is felmenni :wink:

Orew,gratula a fogyáshoz!Szépen haladsz! :wink:

Bea,akkor most fellélegezhetsz egy kicsit :D Nálunk is sűrű a délután,itt volt bnőm a kisfiával,itt van unokaöcsém és + a 2 sajátom :wink:
Nagyon nagyon drukkolok,hogy hamarosan jöjjön a kistesó!Dokinál biztosan minden rendben lesz!
Gratula a haladó felhsználóvá váláshoz! :D :P :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 

 
 

Sziasztok!

Egy gyors helyzetjelentés, hogy nálam az ismerőseim közül ki hányadik a vb-játékban:

12. Linacska
16. orew
(21. én)
22. Tündi
32. Sissi

És még várom Angelita visszajelölését, majd ő is bekerül majd.
Jó ez a játék! :)

Kép

Kép
hmbori
 
 


Bori: ez az iwiw-es jatek?

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Hmbori,
én ma kezdtem ezt a játékot, ilyen jól állnék?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lina,biztosan azért állsz ilyen jól,mert még sok pontod van :wink: Még nem kockáztattál sokat! :D

Orew,igen ez az! :)


Elmentem ma futni,de nem futottam végig a mai adagot,utolsó 7perc lemaradt,jobb térdem nem bírta.Arra is kell a térdszorító.a balon már ma volt,elviselhetőbb volt így futni!Majd fokozatosan kezdek többet futni...Remélem nem teszem tönkre még jobban :roll:

Itt ma olyan össze vissza idő volt :? Az árkunk megint féliug lett vízzel :cry: A pincébe már le sem merek nézni :evil:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Az iwiw-re tettem fel képeket.Bocsi,hogy ide nem tettem,de nem tudom lekicsinyetni a képeket.

Nekem nem megy a tippelés,bár van olyan oldal ahol én vezetek apa előtt :wink:

Bea: nem értem a párodat,semmilyen gyógyszert nem enged Marcinak?
Én dentinoxot használok ill. a homeos bogyókat.
De volt már,hogy adtam neki nurofen kúpot vagy vibrucol kúpot ez utóbbi homeos.
Ha nem szükséges én sem adok neki,de nem hagyom szenvedni.

Azinak flül jön 3 foga alul pedig már 4 van :wink:
Vendég
 


Jól elirtam szóval Atinak felül jön 3 foga
Vendég
 


Akit megtaláltam az ismerőseim között azokat Ati is bejelölte :wink: igy könnyebb a képeket megtalálni.
Vendég
 


Azért nem akarunk neki gyógyszert adni, mert egyáltalán nem biztos, hogy a foga miatt van az egész... Az elmúlt két éjszakánk pl csudajó volt, semmi ébredés nem volt, a szokásos szopin kívül. Nappal sem nyűgös. Csak ritkán van egy-két éjszaka, amikor sokszor kelünk és ezt betudjuk a fogának.

A Dentinox-ot meg inkább nem használjuk, mert teljesen elzsibbasztja a száját, viszont ugyanúgy sír, de a cicimet már nem tudja bekapni. Ott pedig mindig megnyugszik, bármi is a baj.

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok!

Látom vb-lázban ég a topic, nem semmi, hogy ide is begyűrűzött! :D
Én nem nézem: tévénk nincs, ha a net elé jutok, akkor meg már inkább mást csinálok. A férjemet érdekelné, de egyrészt neki is macerás elmenni munka után kiülni egy jót a haverokkal valahova megnézni, meg egyébként is elég sokat utazik. Azért a döntőket gondolom majd már inkább figyeljük mi is.

Gyógyszer-téma: eddig még mi sem használtunk semmit, de mi sem az "elveink" miatt, hanem eddig egész egyszerűen nem volt rá szükség. Nálunk is befigyel egy-egy gázosabb éjszaka, de nem rendszeres. Egyszer akartam a patikában Dentinoxot venni, de pont nem kaptam, és a következő éjszaka meg már tök normális volt. Négy foga jött ki egyébként, a nagy könyv szerintiek. Szerencsére egyelőre még beteg sem volt soha.

Ma is 5-kor keltünk, most persze durmol. Szopi után odavettem magam mellé, hogy aludjunk még egyet, de ahhoz túl későn ébredt, hogy csont nélkül visszaaludjon. Így meg nem volt jó, hogy egyedül voltunk, mert én félálomban lavíroztam, és egyszer arra riadtam fel, hogy mászik az ágy apa felőli széle felé a lámpa zsinórjáért - no, hirtelen jól magamhoz is tértem.

Lenne két kérdésem:
1. Van valakinek utazóágya? Hogy vált be? Mekkorára lehet összecsukni? Ebben gyakorlatilag min alszik a bébi? Nem túl kemény a fekvőfelület? Nagyon gondolkodom, hogy kellene venni egyet a nyaralóba, mert ott vagyunk szinte minden hétvégén, és egy pillanatra nem tudom ott őt magára hagyni, még ha alszik, akkor sem, mert leesne az ágyról ébredés után.

2. Kinél mi lesz ma a babaebéd? Én kezdem unni a főzelékeket (tök, borsó, zöldbab, sárgarépa). Spenót/sóska ugye csak 1x mehet egy héten, a krumplitól/rizstől meg bedugul a gyerek, úgyhogy én leginkább répával sűrítek. Jó jó, tudom, hogy ilyenkor még nem igénylik a változatosságot annyira, de nekem lenne igényem rá...

Nem semmi, hogy beindultak itt a babák, tényleg ez a 10. hónap lehet a titka! Gratulálok Daninak, Levinek, Zarának a felálláshoz, Emmának is a hipergyors fejlődéshez - lám-lám, eddig gyűjtögette magának az információkat, és most hirtelen kiderül, hogy mennyi mindent tud már! :) Az én bébim is most már tényleg minden nap csinál valami újat: tegnap az unokanővérééknél elkezdte állva tologatni a gurulós etetőszéket :shock: , ma meg végre 2x visszacuppogott, amikor mutattam neki (többször nem volt hajlandó, arcra meg pláne), na de haladunk azért lassan.

Szép napot Mindenkinek!

Kép
mocorgó
 
 


Még valami: valaki írta, hogy a bébi teljesen kipattogzott a kánikulában. Nekem is gyanús, hogy a hétvégén attól volt halványpiros pöttyös az egész gyerek (olyan sprőd is lett a bőre), de ezt cáfolná, hogy a születése utáni hónap is nagyon meleg volt, nálunk télen is legalább 26-27 fok volt mindig a lakásban, és eddig soha nem volt az egész teste pöttyös, a dereka is csak a hozzátáplálás óta néha. Ilyen pöttyöket az okozott nála (csak a derekán), ha én aprómagvas gyümölcsöt ettem, és átment a tejen.

Amit ő kapott újonnan: csipkebogyó tea, sárgadinnye, cseresznye.

Szerintetek? Melegkiütés vagy valamire allergiás lett? Még most sem múltak el teljesen a pöttyök, pedig tegnap aztán nem volt meleg.

Nem kezeltem őket semmivel, kellene? Láthatóan nem viszketnek, csak vannak, és engem zavar, hogy nem tudom, kajától-e.

Kép
mocorgó
 
 


Sziasztok lányok!

Ma nagyon korán, 5-kor keltünk, aztán 7-kor visszaaludt Emma és én is ledőltem még egy kicsit. Most persze már újra topon van a leányzó :)!

Képzeljétek, a héten egyik hiperben (kettőben néztük) sem kaptunk céklát, pedig Emma szereti és két napi kajáját megoldaná a hétre... Vajon annak is van szezonja és most egy darabig nem is lesz?!
Így a mai menü egyelőre képlékeny: vagy a fagyóból veszek elő céklát vagy sütőtökös készétel lesz.

Bea, ilyen sokszor ébredős éjszakák után én megvettem a Dentinoxot, egyszer kipróbáltuk, de aztán ugyanúgy megébredt Emma, szóval nem használt, azóta hanyagoljuk és utána volt pár átaludt éjszakánk, most a héten meg megint kelünk párszor, de hamar visszaalszik szerencsére, csak egy kicsit sétálunk.

Eni,
szerintem max. annyit tehetsz, hogy az új ételeket egyelőre nem adod, majd egyenként óvatosan újra, hátha meglesz, mi okozta a pöttyöket.
Melegkiütése Emmának sem volt tavaly, csak az idén jelentkezett: most már ők is mozognak, könnyen megizzadnak, így könnyebben kipattogzik a bőrük.

Tündi,
szerintem most pihentesd egy kicsit a futást, nehogy tropára menjen a térded! Az otthoni torna is jó kis alakformáló ;)!

Tegnap végre vettünk szúnyogriasztót, így éjjel legalább a szúnyogokat nem kellett hallgatnom, nameg a csípéseim száma sem nőtt, van már elég :)! Engem nagyon szeretnek, állítólag a vércsoportom (0 Rh negatív) nagyon bejön nekik :)...

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Sissi,én megnéztem a képeket,és vissza is jelöltem Atit! :) Nálatok sincs játékban hiány :wink: Márknak és szép tortát csinált apa!ügyes :) Gratula Atinak a fogacskáihoz!
A Noé bárkája játékotoknak van kikapcsoló gombja?Mert én a mienken sehol nem lelem,pont olyan mint a tiétek!

Eni,nem rossz,hogy nincs tv-tek?Én már nem bírnám ha nem lenne :roll: :oops: Nekünk van utazóágyunk,abban alszik Zsombi. egy rendes matrac van benne,de amíg csak 1-2x használtuk Lucánál,akkor plédet tettünk bele.De az az állandó alváshoz nem lenne jó.

Angelita,sajnos az hogy én itthon tornázzak nem is tudom milyen elhatározás kelle :roll: nekem ez sajnos nem megy...jó korán keltetek...Zsombi 6kor kelt,fél9kor visszaaludt azóta szúnyókál :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Mocorgó: az utazóágy szerintem nagyon hasznos dolog! Viszonylag kicsire össze lehet csukni, a miénknek kereke is van, adnak hozzá matracot (ez azért állandóra nem jó megoldás, de egy-két éjszakára kiváló) és még a légzésfigyelőt is bele tudjuk tenni.
Mi mindenhová visszük magunkkal :lol: Marci őrületes tornászás után alszik csak el, nem is merném otthagyni még ha alszik sem, őrizni meg egy-másfél órán keresztül nem olyan izgi :lol:

Babaebéd: én ma répa-cukkini-tésztát csinálok Marcinak.

A spenót/sóska miért csak egyszer mehet egy héten??

A rizstől nem hiszem, hogy bedugul a gyerek :shock: De adj neki helyette tésztát vagy zabpelyhet. Szerintem lassan rántással is simán lehet sűríteni (liszt-olajra gondolok)

Adj neki padlizsánt, cukkinit, csirkét, disznóhúst, hagymát, fokhagymát, karalábét, kelkáposztát, mi már a salátafőzeléket is kipróbáltuk. Marci szereti a brokkolit, karfiolt is.

Tündi: pihentesd a térded, különben nem fog helyrejönni és sokkal nehezebb lesz a gyógyulás! Fájós térddel tilos futni!!!!

Kép


Kép
dbea
 
 


Bea, a spenót/sóska az oxaláttartalma miatt nem mehet gyakrabban, tudományosan leírva ezt találtam:

A spenót azon kevés élelmiszer egyike, aminek igen magas oxálsav tartalma van. A túlzott oxálsav bevitel számos probléma okozója lehet. Ha az oxalátok túlzott koncentrációban vannak jelen a sejtekben, akkor kristályosodhatnak és vese-, epehólyag problémákat okozhatnak. Ismert továbbá, hogy a túl magas oxálsav bevitel jelentősen csökkenti a kalcium beépülését a csontokba.

Ma boltba menet találkoztunk a védőnénivel és azt mondta, hétfőn meglátogat minket és beszélgetünk az étrendről. Megírom majd, milyen tanácsokat kaptam :)!

Kép
angelita
 
 


Dbea,mi nem kaptunk matracot az utazóágyhoz! :cry: Nekünk úgy van benne,hogy Luca ágyából vettem ki,mert az bővíthetős,és az egyik matracrész pont belefért az uatzóágyba :wink: Így ezen nyugodtan merem altatni Zsombit :D

Angelita,köszi,hogy leírtad ezt a sóska/spenót párosról!Én sem tudtam :? Mondjuk nálunk Zsombi ugye üvegeseket eszik,de már nem sokáig... :wink: Azért a miénkől is szoktam neki adni,persze olyat amit ehet.Ma evett egy kis túrórudit is :P

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Végre lementettem a fényképezőkről a képeket, így lett egy csomó új képünk. Párat mutatok is belőlük:

Így szokott integetni (bár általában inkább bal kézzel):
Kép

Így szokott nevetni:
Kép

Így szokott figyelni:
Kép

Kép

Kép
hmbori
 
 


1-2 kép a nyaralásról, bocs ha sok :oops:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép puszi a mamának, meg még 1 Kép Kép Kép Kép Kép Kép telefonimádat Kép

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Még feltettem a képekez Z kiszedte a hangfalakat a tvszekrényből.
Mai ebéd: husleves, bolonyai.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Adri: hogy telnek az éjszakáitok?

Kép


Kép
dbea
 
 


Tündi, tévé nélkül nagyon jól meg lehet lenni, most már ha lenne sem kapcsolnám be szerintem... Remek alternatívái vannak (hírek a netről, filmek dvd-ről, háttérnek a rádió, unaloműzőnek (haha, mintha lenne időm unatkozni ;-)) egy könyv vagy újság) - szóval mi így vagyunk.

Bea, hát az én gyerekem bedugul a rizstől is, meg a gabonapéptől is. Még a bébiételekkel is óvatosan bánok, mert azokban is van: az univer szilva-alma pedig nagy kedvenc. De ez van.

A padlizsán-cukkini-karfiol-karalábé-kelkáposztát bioboltban veszed, vagy már felhagytatok ezzel az úri huncutsággal? :lol: (viccelek!) Ha igen, hol?

És milyen márkájú az utazóágyatok? A matracot is lehet valahogy kicsinyíteni? Gondolom nem 120x60-as méretben szállítjátok, vagy?

Angelita, köszi a választ!

Betti és Zora irtó édesek! (Csak úgy, mint a többiek, persze. :-))

Kép
mocorgó
 
 


Mocorgó: még bioboltozunk :lol: A Jókai utcában vesszük, nem messze a Jókai tértől. De az az igazság, hogy most már, hogy Marci egyre többet eszik kezd azért anyagilag megterhelő lenni... Hetente-másfél hetente járunk és 6eFt alatt soha nem ússzuk meg, sőt...

Az utazóágyunk Pierre Cardin. A matrac is összecsukható :D

Kép


Kép
dbea
 
 


http://bambino.hu/spd/PS135/PIERRE_CARDIN_utazoagy
Kb ilyen a miénk is, csak kékben. Nem tudom, hogy pont ilyen-e, mert ajándékba kaptuk, de kb ennyit tud. A kibújóablak nekem nagyon tetszik :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Bori,nagyon szép kiscsajszi Betti! :) Jó,hogy tettél fel képeket! Olyan magasnak néz ki :wink: Hány centi?Nagyon klassz hintája van,nem is láttam még ilyet :oops: A mosolygós kép meg fantasztikus! :D egy kis tünemény! :)

Adri,köszi a sok sok képet a nyaralásról! :) Zora nagyon élvezte úgy látom :D Gondolom a mamáéktól megvolt a kényesztetés is! :wink: Melyik szállóban laktatok?Képzeld apáéknak átrakták a regenerálót Mátraházáról Kenesére,úgyhogy október közepén megyünk mi is!Igaz akkor már ugye nem lehet fürdeni,de nem baj,elleszünk majd :) Várom már nagyon! :D Zora tiszta apukája,és milyen békésen szunyókál a kocsiban,nagyon aranyos! :D Mindegyiken az! :wink: A kajcsi finom volt?

Eni,a barátnőméknek sincs tv-jük,azt mondja már neki sem hiányzik :roll: azt hiszem nekem hiányozna!!!!Igaz biztosan megszoknám,de én sokat tv-zek...egész nap be van kapcsolva,nem is nézem,de hallgatom azt ami érdekel! :D :oops:

Jó éjt mindenkinek!!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Mocorgó
: vicces, hogy azokat a zöldségeket, amiket te már unsz, én még nem is adtam. :) Na jó, a répát igen, de még csak üvegesben, saját főzésűt csak holnap vagy holnapután fog kapni. Nálunk ma karalábé volt, de nem nagyon ette - és azt hiszem, nem is kísérletezem vele többet, mert elég sírós lett utána délután. Így volt kb. egy hónapja is, amikor kipróbáltam, csak akkor szerette. De ha nem bírja...
Nálunk nagyon bejön a padlizsán (mediterrán rizottó, a la Angelita :) ), a cukkini, a karfiol, a brokkoli. És a paszternák még mindig, bár azt üvegesben kapja. De akár csinálhatnék is neki. A borsót hogyan csinálod?

Nem tudom, a kiütés mitől lehet, de Daninak is volt kb. 2 hete, és 1 héten át eltartott. Pont, amilyennek leírtad. És akkor itt elég meleg volt, én is arra gondolok, hogy melegkiütés lehetett..
Most viszont 16 fok körül van.... :evil: :evil:

Tv: nekünk ugyan van, de mivel csak német adók foghatóak rajta, azt meg nincs kedvünk nézni, ezért nem használjuk, csak és kizárólag DVD nézésre, este, amikor már Dani alszik. (Na meg most a meccseket is nézzük rajta, Réthy Béla német nyelvű közvetítésében, mert a hülye Indexes ingyenes meccsnéző nem megy külföldi ip címről...) Szóval Dani valamelyik nap a távirányítóval játszott, és látom, hogy izgatottan néz maga elé: hát bekapcsolta a TV-t, de az DVD-üzemmódra volt állítva, ergo nem látszott rajta semmi kép, csak kicsit világosabb lett a képernyő. És ez már teljesen lekötötte Danit. Ijesztő. Nem tudom, mikor szokás a mesenézést elkezdeni a gyerekekkel, de mi még húzzuk egy ideig. (Pedig bespájzoltam már Linácskától a kisvakondokat, meg a süsüt is megvettem még Dani születése előtt... :) )

Betti és Zora nagyon nagyosak már, és nagyon helyesek!

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok!

Tünde:szerintem nincs kikapcsoló gombja,max ha lemerül az elem :wink:

Márk az állatokkal játszik vele.
Köszi a kép dicséretet.

Bori és Irdab: nagyon jóóók a képek!!!!
Vendég
 


Mocorgó
nekünk van utazóágyunk, olyan 20x20x80-asra lehet összecsukni. Szerintem praktikus. Lehet bele kapni szivacsot, azt is össze lehet csukni olyan 20x60x10-esre. Mi sokat használtuk. Egy fontos dolog, bár már nem is aktuális: teljesen felesleges olyat venni, ami megemelhető. A mienk olyan, de soha nem használtuk, még nagyon pici babának sem.
Melegkiütésre mindenhol a hintőport ajánlják.

Tegnap Pesten voltunk, mind a két gyereket vittem a Heim Pálba kontrollra. Levit 1 évesen megterhelik tejjel, és ha ok, akkor bevezetjük.
Lili változatlan, egyik veséje kisebb, a másik heges a gyulladástól, de amúgy tökéletesen működnek.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok lányok!

Ma is nagyon korán, 5-kor keltünk, ami viszont pozitívum, hogy addig ébredés nélkül :)!
Emma visszaaludt, én sajnos ezúttal nem tudtam, mert megjöttek a mesterek, de ha minden igaz, ma már végeznek!! 4 hét nagyon elég volt :)!

Bikmakk,
tévé leköti Emmust is -na persze nem ül előtte és nézi órákig, csak ha be van kapcsolva és jön valami figyelemfelkeltő főcím, akkor ő is odanéz és figyel. Elveim szerint ő sem tévézne, de mivel a mi életünkhöz hozzátartozik (és bevallom, nem is akarunk róla lemondani), így nem tilthatom tőle őt sem.

Cékla sajnos tényleg nincs, a zöldséges se kapott a nagybanin (tegnap megkértem, hogy hozzon, mert alapból nem tart -nem meglepő, hogy alig fogy :)). Tudja valaki, mikor lesz idei??

Bettike és Zora baba tüneményes :)!

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Mocorgo: Zarusnak mentolos hintoport irt fel a dokineni a melegkiutesere. Ez azert jo mert nemcsak szarit, hanem husit is a nagy melegben. Azt mondta a dokineni, hogy naponta tobbszor is atporozhatom vele Zarust a hajlatokban. Emellett azt is javasolta, hogy tegyem a kadba pancsolni egy idore, mert a viz is lehuti es frissiti. A sargadinnyerol nekunk annyit mondott csak, hogy esetleg hasfajast okozhat, de szerencsere eddig nem volt gond vele. Cseresznyet lehet adni? En azt hittem azt nem lehet, mert nagy a csersav tartalma. Zarus meggyet kapott tegnap oszibarackkal. :)

Lanyok vegre 6-ossal kezdokik a kiloim szama, tehat megvan az elso 10 kilo!!! :) Persze mivel nemreg megallt a fogyasom ezert tegnap meg szerdan gyumolcsnapom volt, ma meg holnap joghurtnapom van/lesz, es vasarnap turonap... A gyumolcsnapok viszont megtettek hatasukat, mert rendesen kipucoltak es ennek koszonheto az is, hogy mar 68,9 kilo vagyok "csak". :)

Itt esik az eso es csunya sotet felhos az eg. :(

Zarus is koran kel mostanaban sajnos, no meg sokkal nyugosebb mint szokott, mert folul az inye nagyon be van dagadva szegenynek.

En olyan szomoru vagyok, mert valoszinuleg megint koltoznunk kell. A tulaj ugyanis teljesen zakkant, es hol azt mondja, hogy nem adja el a lakast, hol meg azt, hogy igen. Viszont mult penteken mar volt itt ingatlanos is fenykepezni a lakast... Ugyhogy tegnap voltunk megnezni egy lakast ami nem lenne innen messze, meg kozelebb lennenk a nagyszuleimhez, de akkor is rosszul esik, hogy ezen a lakason mi annyit dolgoztunk es a mi izlesunk szerint lett megcsinalva nagyjabol, erre most mennunk kell egy olyan helyre amihez semmi kozunk. :( (A felujitasert cserebe nem kellett alberleti dijat fizetnunk 6 honapig, szoval lelaktuk az arat.) :(

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Angelita: En azt olvastam, hogy elvileg ilyenkor nyaron van esetleg bebicekla, de a hagyomanyos cekal szezon inkabb osszel kezdodik.

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Hat ez furcsa... Zarus mar megint alszik. Reggel visszaaludt kb 8.30 korul, aludt kb 10ig, utana kapott egy kis meggyet, meg pelust csereltem neki, de kozben folyton asitozott es nagyon nyugos is volt, majd most 11kor megint visszaaludt. Lehet, hogy a fogzastol ilyen faradekony a lelkem? Vagy az idojaras is besegit neki? Vagy mindketto... Na ezt jol megbeszeltem magammal. :lol: :lol: :lol:

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Orew,gratula a -10kilóhoz! :) Én most tartok majdnem -7nél,de én az első 2 hónapban nagyon trehány voltam..aztán ahogy apa hazajött nem is foglalkoztam vele.Most a 90naposat kezdtem el,a 19.ik napon tartok és -3.7kg-nál tartok.Ez a diéta nekem bejött,meg ugye a mellé a futás amikor a térdem engedi..LAssan elérem én is a -10kilcsit! :wink: és még utána 5 és akkor jó leszek nagyjából!Zsombi is sokat alszik ma,szakad az eső,és olyan,mintha este lenne :cry:

Angelita,akkor holnaptól már nem lesznek munkásaitok,jajj de jó! :) Én tavaj úgy vártam,hogy végezzenek,mint a messiást,itt voltak 3hónapig majdnem :roll: Ha visszagondolok nem is tudom,hogy bírtam ki :? Nálunk Zsombi nem is evett igazán céklát :oops: :oops: Csak a savanyúságból :roll:

Lina,remélem mindne oké lesz Levinek az allergiavizsgálaton.Jó,hogy Lilinek működnek rendesen a vesécskéi.A gyulladást nem lehet valahogy megszüntetni neki?

Sissi,én sem találtam rajta kikapcsoló gombot :wink: de az elem már lemerült :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Na végre elaludt Zora, fél 8óta pörgött, és nem tudtam letenni. Tegnap kibújt a bal alsó2es fogacska, ma meg a jobb oldalon a másik, így 6 foga van. De jó lesz, ha minden nap jön egy fog :lol:

Dbea hát az éjszaka kb 4x kelt fel ebből 1x volt cici. Most tudom, h a fogzás zavar be, és szerintem hetekig ezzel szenvedtünk. Balcsin pl átaludta többször is az egész éjszakát, vagyis 5-6ig, aztán aludt még. Azon is gondolkodtam, h az itthoni ágyát nem szereti.Szerintetek mikor lehet átteni egy bb a rácsos ágyból egy rendes ágyba? Ha már megy?
Amúgy a projektet még nem kezdtük el, mivel jó éjszakáink voltak, most is csak felsírt a foga miatt szegénykém.


Orew nagyon ügyes vagy a fogyás miatt. Ha vannak még jó kis receptjeid megírhatnád. Már én is annyira szeretnék így fogyózni.
Amúgy Én is elkezdtem futni, igaz 2x voltam eddig, de legalább elkezdtem, eszem a grehem kenyeret, meg 5x próbálok enni kevesebbeket.
De a tejcsimet meg kell tartani, min 1 éves koráig, ami mindjárt itt van.
Futás: fáj a bal lábfejem, de már futás elött fájt, de ha futok nem érzem,nem tudom mitől lehet.
A melleitekkel mit csináltok futás közben?

Tündi, mi nem a faházakban voltunk, hanem az 5 emeletes tégla épületben. Tök retro az egész. A kaja jó volt, főleg azért is, mert tudtam nyugodtan enni (mármint Z nem a lábamon csüngött közben, hanem kurjongatot az étterembe mindenkinek, amikor meg odanéztek rá, csak bazsajgot, meg rebegtette a szempilláit).
Választhatsz több féle kajából, és minden kaja 3 részes. Előétel, fő, utó. De tojást ne kérjetek, az egyedül sz@r volt. Ennek köszönhetően, h Z így elvolt az étteremben, és a mi kajánkat ette (és mivel nem 3 óránként evett közbe lecsúszott mindig valami kaja-túrórudi, hal-banán)370 g hízott egy hét alatt. Viszont itthon megint nem akar enni, és már nagyon tanácstalan vagyok. Vagyis tök kevesett eszik.
Mióta a mi kajánkat eszi, ugye nem tudom hány ml, de úgy látom neki ez egy roppant unalmas dolog.
Szóval különböző dolgokkal próbálom lekötni, és beletukmálni az ételt. Az etető székben sincs el sokáig, a végén a földön vagy az ölembe köt ki, mikozben egy két kanálal próbálok még a szájába csempészni.
A másik baj, h csak a banánt eszi meg, éd azt is azért, mert azt tudja harapni. Az almát tegnap elkezdte rágcsálni, de ha lereszeltem,úgy nem kellett neki, nem tudom mi tévő legyek, mert azért nem ártana ennie egy kis gyümölcsöt neki.
Szerintetek mit csináljak?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Balcsi aki megy nagyon szerelkezzen fel szúnyogriasztóval, borzasztóan sok a szúnyog. De úgy képzeljétek el, h annyira sok, hogy több száz szált fel ahogy mentünk a fűben, és nem tudom, h ezek milyen szúnyogok lettek, de nagyon brutál módon dagadtunk a csípésektől. Zorát szerencsére nem szerették annyira, de Ő rajta is lett 1-2 csípés, de engem, meg apát szó szerint szétmartak. Szóval 2 óránként fújtuk magunkat, meg a gyereket is.

Angelita, a cékla őszi növény, és vermekben, telelő házakban teleltetik át ezért volt még tél végén, tavasszal kapható.

Linácska remélem Levi bírja majd a tejcit. Zora nagyon szereti a sajtot, meg a túrórudit, meg a habart főzelékeket :lol:
Hogy néz ki egy ilyen terhelés, megitatják vele, aztán vártok?
És Lilivel mikor kell vissza mennetek újra?

Bori Betti nagyon szépséges, bb. Tényleg olyan hosszúnak látom én is, hány cm? És tök szép a böre.

Köszönöm én is a bbim dicséretét!

Sissi, mi volt a tortában? Vagy betöltötte az 1 évet Atika, aztán már mindent adsz neki? Mert jó ízűen harabdálja a képeken a tortáját :lol:
Én is most kezdtem el gondolkodni, h milyen tortát csináljak majd Zorának a szülinapjára.
Van aki ezen már elgondolkodott? Ötletek esetleg?

Anna merre vagy? Meg Oui? Mi van veletek? Na meg egy csomó mindenki, Kandi, Kenderike?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Adri,mi sem a faházakban voltunk,azok pont tavaj lettek kész amikor ott voltunk,de azokban már klíma meg minden van :wink: Mi eddig a kastályszállókba voltunk ,nem a nagy kőépületbe.Nekem a kaja ízleni szokott! :wink: és tök jó,hogy többféléből lehet választani! :wink: Ott csak hízókúrázni lehet,fogyózni nem :wink:
Más:add Zorának a gyümiket egészbe,hagy rágcsálgassa őket,ő már nem szereti a pépeseket,de ez nem baj :wink:
Luca tortája annak idején piskótás tésztája volt,és málnakrém volt benne,simán megette :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Ja,málnakrém:málnát biztos nem látott,de isteni finom volt! :D :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Ma Ati is nyűgösebb elvittem dokihoz is,mert 1szer volt egy büdibb kaka a pelusban + nagyon fehér volt és sokat sirt.A másik meglepő,hogy 7 után már 9kor kidőlt és dél körül megint aludt volna.Nem talált semmit vszinű a foga kinozza.

Irdab: csoki tortája volt Atinak (cukrászdából rendeltem) annó Márk is ilyet kapott.
Tejet még nem adtam neki,de már próbálok mindent szépen bevezetni amit eddig nem lehetett.
Vendég
 


Tündi pl az almát hogyan adjam neki, tök fosok h a torkán akad. Így is le kellett nyúlnom neki már a torkára sajne egy párszor! :roll: :cry:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Köszi az utazóágyas válaszokat, most már meg vagyok róla győződve, hogy kell nekünk egy ilyen, majd elővezetem a témát, ha megjön a férjem.

Bikmakk, végül brokkolit vettem, sütőtökkel szépen megette.
Itthon nem is láttam paszternákot üvegesben, sőt, rendes boltban sem igazából, csak bioboltban. Alkalomadtán el is megyek venni, mert kifogytak a készletek, és azzal szoktam édesíteni a spenótfőzeléket. A borsófőzelék nálunk úgy készül, hogy megfőzöm a borsót annyi vízben, ami épp ellepi, teszek bele közben összenyomott fokhagymát (600 gramm borsóhoz tettem egy nagy gerezdet), néha petrezselymet, utána összebotmixelem, és végül szűrőn átpasszírozom. Dokinénink szerint legalább egy éves koráig, de inkább tovább érdemes így csinálni, én meg persze még extra óvatos vagyok. Én ugye nem teszek hozzá krumplit, hanem inkább répát, paszternákot, de volt már sütőtökös is. Így 3-4 napra elég adag lesz belőle.

Orew, a cseresznyét a gyermekegészségügyi kiskönyvünk már a 7. hónaptól írja - én nagyjából ennek a javaslatait próbálom tartani, egy-két kivételtől eltekintve. Nem tűnik úgy, hogy gondot okozna, legalábbis egyre inkább melegkiütésre gondolok... Köszi a hintőporos tippeket! És sajnálom, hogy költöznötök kell. :(

Kép
mocorgó
 
 


Irdab, ha a darabos gyümölcs sem jön be, de itatni tudod, csinálj neki gyümölcslevet, cukor nélkül, jó érett gyümiből. Jön a dinnyeszezon, az aztán olyan puha, hogy biztos nem akad a torkán, meg lének is jó.

Kép
mocorgó
 
 


Mocorgó: nem akarok beleszólni, de ha csak répával sűríted a főziket annak nem sok tápértéke lesz. Azért ajánlják a krumplis, rizses sűrítést, mert attól laktatóbb, van benne kalória is. (És a fogyókúrákból azért kell ezeket száműzni :lol: )
Volt egy ismerősünk, aki úgy csinált a cukkiniből főzeléket, hogy megfőzte a cukkinit és összeturmixolta :shock: Aztán mondtuk neki, hogy az aztán tényleg nem tápláló, mert a cukkini nagy része csak víz, aztán valamit újított ő is rajta.
Durumtésztát nem próbáltál még?

Sissi: engem Ati nem jelölt meg ismerősnek :(

Adri: jó, hogy újra itt vagy :lol: De jó lehetett nektek pihenni! Végre akkor te is ki tudtál kapcsolódni! Éljen-éljen :lol:

Oui-ról tud valaki valamit?

Azt nem tudom írtam-e jelentkeztem nyelvvizsgázni :shock: Augusztus vége-szeptember elején lesz, majd értesítenek még a pontos dátumról. Csak hogy ne unatkozzak :D

Kép


Kép
dbea
 
 


Linácska: szerintem mi is megyünk majd hasonló vizsgálatra Marcival :( Elég szadi szerintem, előtte nektek nem csinálnak sima vérvételest? Miért rögtön terhelésesre mentek??

Torta: mivel Marci tejallergia-gyanús én fogok neki sütni, biztos ami biztos. A csodatejmentes receptkönyvben van egy csokitorta, azt fogom megcsinálni Marci zsúrjára :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Tündi,
nincs Lilinek már gyulladása, egyszer volt 15 hónaposan, és akkor hegesedett a veséje.

Dbea,
ezt nem értem igazán, mi az, hogy rögtön terhelésesre? :shock: Levi tejmentes diétán van, bár vérből már nem tudták neki kimutatni, de a tünetei arra utaltak, hogy tejallergiás. Viszont aki tejmentes diétán van, annak mielőtt úgymond "visszaadnák" a tejet, kórházi körülmények közt megterhelik vele. (ha gond van, jó helyen legyünk.) Lilinek is volt két évesen, de ez egyátalán nem szadi dolog. Kell egy kis tej alapú tápit innia, ha akarja kakaónak megcsinálva, és óránként, kétóránként egyre növekvő mennyiséget. Közben meg játszótereztünk, sétáltunk, és pár óránként visszamentünk a következő adagért. Közben nézték a bőrét, ha volt a székletét..., aztán másnap meg egyben kellett meginnia 1,5 decit, és még 3 órát ottmaradnunk utána. Mivel nem lett semmi baja, onnantól kaphatta a tejtermékeket. Ambulánsan ment amúgy az egész, nem voltunk kórházban.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Nagyon édesek a babaák, gyorsan végiglapoztam az utolsó pár oldalt, sajnos többre nincs időm, nem is tudom mikor jutottam ide utoljára.
Mocorgó, köszönöm a gombás vadas receptjét, azt még elolvastam, de válaszolni nem tudtam:(.
Mióta nincs takarítónőnk, semmire nincs időm, illetve ha van, azt alvással töltöm, még mindíg tart ez a nyavalyás álomkór ami miatt panaszkodtam egyszer. Plusz elkezdtem patchwork-özni a festés mellett, az nem jár akkora kosszal. Egy varrótanfolyamra is beiratkozom, a lányaimnak szeretnék ruhácskákat csinálni. (Hehe, közben itt kacagok magamon, az értelmiségi karrierista kékharisnya varrótanfolyamra megy. Hát így változik az ember.)
Mirus szépen növöget, de egy hete nagyon szenved, a fogára gondoltam, de ma elmentem vele dokihoz, torokgyulladása van, kapott antibiotikumot, vettem neki nurofen kúpot (hogy ne bántsa a gyomrát a szirup). A legzavaróbb az egészben az volt, hogy nem evett SEMMIT az anyatejen kívül, pedig jó evő egyébként. A cicim akkora, mint szülés után:). Most sem eszik meg mást, de legalább látom a fényt az alagút végén, hogy felírta a gyógyszert az orvos. Arra gyanakszom, hogy Zorától kapott el valami ovis vírust (ő lázas volt, de csak 1 napig).
Linácska, Levi szupercuki huncut ezzel a hajjal:).
Dbea, olyan jó lehet egy ilyen fotózás, nem teszel fel olyan képet, ahol te is rajta vagy?
Tündi, de jó, hogy így állsz az ovikérdéshez, biztos könnyű lesz így beszoktatni Lucát!
Orew, neked újra gratula a fogyáshoz! Hihetetlen ügyes vagy:).
Angelita, Emma nagyon édes, mintha sötétedtek volna a színei...
Hmbori, Betti olyan nagylányosnak tűnik már a képeken, csak ámulok-bámulok, olyan, mintha most születtek volna a pincikék!

Mindenkinek jó nyaralást, szép nyarat, és remélem többet tudok majd jönni!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Mocorgo: Koszonom az infot a cseresznyerol. En eddig nem mertem adni, mert ugy tudtam nagyon sok benne a csersav es az banthatja a babak pocakjat, de akkor most mar en is kiprobalom amig meg van cseresznye. :)
Zarus egyebkent szinte a kezdetektol mindennap mast eszik es eddig sose volt ebbol gond.
Ma evett eloszor soskat es ezt is szereti. Hihetetlen, hogy eddig mindent megevett es mindent szeret. :)

Irdab: Nekem azt mondta a haziorvos, hogy jobb (persze csak ha van ra lehetoseg), ha mi keszitjuk a szulinapi tortat a babanak, mert abban tutira nem lesz semmi olyan amit meg nem ehetne.
En gondolkoztam mar a tortan es szerintem valami joghurtos, gyumolcsos, piskota alapos tortaja lesz Zarusnak, mert az mindenkinek jol fog esni az augusztusi melegben. :)

Kosznom a gratulaciokat! :)

Tundi: Ahova en jarok ott nem lehet masfajta dietat tartani a kura alatt, csak azt amit a doki eloir. Nekem amugy hetfon-szerdan-penteken mennem kell szuratni, es miutan megkapom a tuket fel orat kell ott ulnom aztan kiszedik es mehetek haza. Van tartos tujuk is, de azt mondjak, hogy az csak akkor hasznal, ha mar beindult a fogyas, tehat az elso ket hetben nem is adnak olyat.

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Oui: itt rohogok ezen a kekharisnyas dolgon... :lol:

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


A cseresznyét hogyan adjátok?
Turmixoljátok azt is??
Passzírozzátok?
Nem zavarja a héja?
És egyáltalán a passzírozás pontosan mit jelent? Mocorgó, a borsófőzeléket utána átnyomod mondjuk egy levesszűrőn, kanállal kavargatva? hogyan képzeljem el?
És a sárgabarackot, sárgadinnyét milyen formában adjátok?
Nagyon béna vagyok ebben a kaja témában. Biztos azért, mert eddig üvegeztünk.

Mocorgó
: érdekes, mert Danit meg a répa dugítja el. Bár tény, hogy most mióta az én főztömet eszi, határozottan szilárdabbakat produkál - én meg mindenbe teszek krumplit vagy rizst. De az üvegesekben is volt elvileg - a fene se érti ezt...
A paszternák itt nagyon elterjedt, nem is nagyon lehet petrezselymet kapni, olyannyira, hogy a zöldséges segéd fiú NEM TUDTA, hogy mire gondolok, amikor azt mondtam neki, hogy petrezselymet kérek, ő meg megmutatta a zöldjét (ami szintén ritka itt egyébként, mert ha már, akkor a cserepes "fűszerpetrezselmyet" árulják), én meg mondtam, hogy na ennek a fehér gyökere kéne. Nézett rám bambán, hogy ő még olyanról nem hallott. Szólt is a zöldséges főbácsinak, hogy itt van egy fura külföldi anyuka, aki fura zöldséget kér, de ő aztán már értette, mit akarok... :shock: :shock: :shock:

Lányok, ma a nappali közepén, az egyik szivacs puzzle-kockán találtam egy MEZTELEN CSIGÁT!!!!
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép
bikmakk
 
 


Oui, én is jót röhögtem :) :)
Orsi, nagyon ügyes vagy a fogyással! Meg Tündi is!

Lányok, van olyan közöttetek, aki még mindig elég intenzíven szoptat, egy szobában is alszik a gyerkőccel, és MÉGSEM ébred a béjb éjszaka enni???
Kíváncsi vagyok, hogy esélytelen dologról álmodozom-e itten....

Én is gondolkoztam a tortán. Mivel annak a krémjéhez valószínűleg fog kelleni tej, a piskótába meg tojásfehérje, és elvileg mindkettőt hanyagolom egyéves koráig, ezért úgy gondoltam, hogy kb. 3 héttel a szülinapja előtt elkezdem ezeket lassan bevezetni (úgyis két héttel terminus után született.... :) ). És akkor nem lesz annyira új dolog neki ez az egész.

Meg azon is gondolkoztam, hogy veszek neki babakexet - amit még eddig a vajtartalma miatt nem vettem - és minden ebéd után adok neki egyet. Hogy kezdje már el szokni a darabos kajákat. Mert ez nálunk még nem nagyon megy...

Lányok, gonosz dolog, de úgy örülök, hogy a fél 2-es meccsen nem nyert No- mert így hagyják aludni Danit, és nem veri fel a percenként megszólaló ünneplő vuvuzela-szó. :) (Kiindulva az ausztrálok elleni 4-0-ból...)

Kép
bikmakk
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: