Új privát üzeneted érkezett!

Attilának
Kép


Nagyon boldog születésnapot!
Vendég
 


Köszönjük a névnapi köszöntéseket!
Vendég
 


Ágota,huráááááá ,jó,hogy jelentkeztél!Légyszi írj már magatokról egy kicsit,és rakj már egy képet Bömbikéről :wink: Gondolom már nem Bömbike :D

Bikmakk.hamarosan eljön az az idő is,hogy Dani birtokba vegye a ti ágyatokat :wink:

Adriék jól érzik magukat a balcsin,holnap már mennek haza...

Képzeljétek én meg elmentem a mai adagomat lefutni és a térdem már az elején felmondta a szolgálatot,az első 6perc után haza kellett jönnöm :cry: De azt hittem szólnom kell vkinek,hogy cígeljen haza :cry: Nagyon nagyon el vok szomorodva!!! :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
tundi24
 
 

 
 

Ágota,
de jó, hogy jelentkeztél!!! Írj még magatokról, olyan rég voltál!!!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Kép
Vendég
 


Alapvetően jól vagyunk, csak időm nincs... dolgozom folyamatosan... valamiből fizetni kell a lakáshitelt :cry: :cry: :cry:


Villő aranyos, csak nagyon hisztis... talán kicsit el lett kényeztetve :oops:
Vendég
 


Ágota,nagyon gyönyörű csajszi Villő :) Olyan jó róla is képet látni!!!!Megnőtt ő is :wink: Ha lesz időd mesélj,hogy miket tud már..Nem hiszem én,hogy hisztis lenne :wink: :P
Mit dolgozol?Ki vigyázz olyankor Villőre?Lakáshitelről inkább ne is beszéljünk :cry:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Jó reggelt!!

Itt esik az eső :roll: kicsit felfrissül a levegő,picit hűvösebb is van,de remélem azért nem fog nagyon lehűlni!

Sissi,várjuk a bulis képeket! :)

Kicsit csendbe maradok..mert csak én írogatok itt magamban :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Anett, nagyon Boldog Névnapot kívánok!! Egy nappal megkésve, tegnap nem voltam, de gondoltam ám Rád -remélem, jól telt a napod :)!

Ágota, én is örülök, hogy bejelentkeztél, szép nagylány Villő :)!

Tündi, pihentesd a térded, nehogy nagyobb legyen a baj! Rosszul léptél vagy még a múltkori fájdalom nem múlt el?

Sissi,
a mediterrán rizottó Bikmakk recije: padlizsán és rizs összefőzve, fokhagymával ízesítve és husival, cukkinivel vagy magában tálalva.

Bikmakk, én ugyan nem szoptatok, de szerintem ilyenkor már a táplálásnál egyre nagyobb hangsúly kell, hogy helyeződjön a "normál" kajákra. Nálunk 3x van tápszer, 1x főzelék és 1x gyümölcs, éjszaka nincs se evés, se ivás.

Linácska, szegény Levi még a végén elfogy, hogy csak 4x eszik :)! Közben semmi nasi??

Ma talán enyhült valamit az idő, a hidegfront tutira itt van, éjszaka és reggel is kellett bevennem fájdalomcsillapítót. Remélem, Emmus nem örökölte a frontérzékenységemet, nem lesz fejfájós! Nálam ez apai örökség.

És ejtsünk néhány szót az "eltűntekről":) :
Anna, Bim-bam Csilla, Orsi, Oui, Eni???

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Bikmakk, nagyon aranyosak a képek, főleg amin ketten vagytok :)!

Adri,
ma telik le Nektek a nyaralás?

Kép
angelita
 
 


Köszi a véleményeket a kajálással és az avent poharakkal kapcsolatban.... Tegnap nem volt nagy sikerélményem, mert céklát csináltam neki, életében először (krumplival és almával, szerintem nagyon finom lett), és májat tettem bele, szintén életében először. Talán nem kellett volna két ilyen markáns ízt egyszerre kipróbálni, mert most nem tudom, melyiket utálja.... De nem ette, az a lényeg.. Pedig mától menne az új evési rend, pont annak a jegyében, hogy jóóóó sokat ehessen a főzelékből. Rögtön felborult, hogy 9kor legyen a gyümölcs, mert éjszaka kivételesen nem fél 5- 5 körül evett, hanem 3/4 4-kor, így csak fél 9-ig tudtam reggel nagy nehezen kihúzni az evést. Akkor is csak egy fél üveg gyümölcsöt evett meg, ivott hozzá vizet, és azért még szopival is megkínáltam, kért is valamennyit. Most alszik, aztán ha felébred, kicsit szopik majd. Fél 2 körül adok neki ebédet, de vajon mit?? A tegnapi májas céklát (ami gyakorlatilag mind megmaradt, 25 -got evett), hátha már megszerette vagy csak céklát máj nélkül (mert maradt egy jókora adag, nem fogom lefagyasztani, amíg nem látom, hogy szereti - magamnak gondoltam ebédre, mert tényleg fincsi lett, és úgyis maradt másfél sült virsli a tegnap esti meccsnézésből... :)) vagy most álljak neki és főzzek valami mást, mondjuk karalábét?
Ááá, nem fogok ma főzni - ha nem eszik a céklát, majd kap vmi üvegeset, aztán főzök holnap.

Ágota, Villő nagyon szép kislány lett! Mindjárt itt a szülinapja, hogyan készültök rá?

Angelita, köszi a dicséretet. :)
Ja igen, azt akartam mondani, hogy nagyon jó ötlet, hogy írjuk le a kedvenc játékokat, mert szerintem annyira nem lehet megjósolni vásárláskor, hogy mi lesz végül az, amivel sokat szeret játszani.
Jelenleg neki a következő játékok a kedvencei:
- Kisvakondos leporelló könyv (Kisvakond és a tavasz, Móra kiadó) - nagyon jó a mérete, jól lapozható, már sok-sok hónapja imádja - van más leporellónk is, de nyomába sem érnek ennek.
- ikeás Montessori torony ("Mula") - ezt még nem tudja összerakni, sőt szétszedni sem, viszont ha én szétszedem, akkor IMÁDJA dobálni a gyűrűket, főleg a parkettán.
- egy mentőautó, amibe beleállítható egy emberke is, és ha megnyomjuk, akkor szirénázik egy kicsit
- Lego Primo

Ezenkívül imádja a kábeleket, ha leteszem neki az egeremet, akkor sokáig eljátszik vele (USB-kompatibilis :lol: ), és nagyon szereti, ha két szék közé kifeszítek egy pokrócot, és az alatt kell átbújni, hogy hozzám jöhessen. AZ is jó, ha a pokróc úgy lóg le, hogy nem látszom mögötte, és neki le kell rántani.
És nagyon szeret játszótérre járni, bár még igazán nem tud ott játszani, csak a babahintázást élvezi. A homokozóban nagyon kis óvatos, a többi cucc sem az igazi, amíg még nem álldogál legalább. De mindig sír, ha eljövünk onnan.

Írjátok meg ti is, miket szeretnek játszani a bébik, merítsünk ötleteket egymástól!

Tündi
, remélem már jobban van a térded. Hogy érzi magát a férjed? Visszatértek már arról a helyről, ahol olyan nomád körülmények vannak?

GP Ági, nálatok mi újság van?

Kép
bikmakk
 
 


JA és nem írtam a labdázást: nagyon-nagyon szeret labdázni, és most már nem gurítjuk, hanem dobjuk egymásnak.

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk :lol: Annyira jó, hogy kicsit vége ennek a kibírhatatlan kánikulának... Szakad az eső, a jég, dörög, villámlik :shock: De legalább felfrissült a levegő...

A hétvégénk nyüzsisen telt a meleg ellenére. Szombaton Budakeszire kirándultunk, ott laknak nagybátyámék. Akartunk sétálni az erdőben, de rajokban szálltak a szúnyogok, úgyhogy gyorsan visszafordultunk. Inkább elvoltunk a kertben, meg a házban.

Tegnap pedig Tökölön voltunk egy barátunk családjánál, Marci pancsizott egy nagyot. Tegnap annyira megizzadt szegénykém, hogy estére tiszta melegkiütés lett. Valakinek volt már ilyen????

Ágota: Villő nagyon szép kislány!!! Jó hogy jelentkeztél, sajnálom, hogy dolgoznod kell...

Angelita: te egy kétlábon járó névnapi naptár vagy :lol: Honnan tudod ennyire, hogy kinek mikor mije van? Vagy minden reggel megnézed? Már megfigyeltem, hogy szinte mindig te vagy az első, aki megköszönti az emberkéket :lol:

Ma levágatom a hajam :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Bikmakk: Marci sem szereti a céklát :lol: Mi is jó nagy adagot főztünk neki, de mi lefagyasztottuk. Ugyanis hetente is változik az ízlése. Először nem ette a körtét, aztán egyszercsak mégis, nem ette a rizses kajákat, aztán egyszercsak mégis, viszont szerette a hippes tökös almát, most már nem kell. Úgyhogy érdemes egy-két hét múlva visszatérni rá..

Kép


Kép
dbea
 
 


Anett,utólag is nagyon sok boldog névnapot kívánunk! :)

Angelita,szerintem még nem múlt el,de nem tudom mi lesz vele.1x itthon csak úgy toltam be a bringámat a kapun,és akkor kifordult...de azóta jól volt.aztán most hogy elkezdtem futkorászni vmi baja lett neki,de nem csak a kifordulós térdemnek,hanem a másiknak is :roll: rémes...mostmár sétálni tudok,de próbáltam itt az udvaron futni,na az még nem megy...

Bikmakk,köszi szépen férjem nagyon jól érzi magát! :) A nomád körülményeknek 1 hete vége lett,most már az ideglenes táborban vannak,ahol egy hónapot töltenek el./már csak ez a hét van belőlle/Jöv héten ilyenkor már a saját táborukban lesznek :wink: Várják is nagyon... :D mert itt nem lehet sört inni a meccsekhez...na amott sem nagyon...néha-néha megengedik nekik,hogy igyanak,de csak dobozost és 0,33sat,és napi 2őt,tehát az 1 üvegnek felel meg nagyjából.De ha meló van nekik a nap bármely szakaszában akkor semmikor sem lehet,csak ha pihis napjuk van... :D De azért ennyit megérdemelnek szerintem :wink:

Bea,milyenre vágatod a hajad?Itt esett,dörgött,de már megint ezer fok van.Lucának és Zsombinak is szokott melegkiütése lenni..Hogy tetszett Marcinak a pancsizás? :wink: Szúnyogok itt is vannak :( és a hangyákról már ne is beszéljünk :?

Kép
Kép
tundi24
 
 


vagyunk ám mi is, csak az elmúlt napok szaunáját inkább a szüleimnél vészeltük át, ott egész nap a kismedencében áztunk...
az éjszakák is szörnyűek voltak, Zsigi izzadt, mint egy ló, néha 3 óránként kért szopit.
ma talán már jobb lesz.
még nem olvastam, csak ezt az oldalt vissza, de látom, itt vagytok Ágota-Villő :lol: :lol: :lol: Dejódejó!!! Gyönyörű lányka lett Villő tündér!!!!!!!!

Tünde :lol: futi... :( :( Pinenj pár napot!!!

na, felkelt..... :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Kedvenc játékok:F.P-s xilofon szerűség,keresek majd róla képet :wink:
- fa formabedobó,imádja ki be pakolgatni a formákat,persze még nem a helyére :wink:
-F.P-s mókakockák,
-F.P-s daloló könyv,-
-labdák,bármekkora és bármennyi :D
-kulcsok,kábelek,és a szgép egere :roll: a teteje és az alja világít,egyből megtalálja :D
-ja és még Luca konyhájáról a lepakolás :oops: és a rajta lévő dolgok megrágcsálása :shock:

És képzeljétek el,ma egyedül tolta a járássegítőt,és csak úgy kapkodta a lábait..annyira kis cukika volt! :D nagyon kell rá figyelni,mert gyorsabban tolja,mint lépne,és van hogy dob egy hasast a szőnyegen :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Tegnapi buli jól sikerült Ati ha tehete volna megeszi az egész tortát.Képek lesznek csak még a gépen vannak.

Ma Márkkal voltunk 1éves státuszvizsgálaton majd baumax. Itt is volt többször nagy eső,de szerencsénk mert mindig voltunk vhol.

Ágota: örüök,hogy irtál!!! Nagyon szép Villő!!

Anett:Boldog névnapot kívánok!!!!

Játékok:-labda minden mennyiségben
-porszívó
- autó
-zsinór és ajtó nyitogatás- csukás
-Márk lego duplos játékai

persze szereti a könyveket is.
Vendég
 


Hát ez durva, mennyire nem tudom elaltatni már kb. egy hete.
Folyton felül az ágyában, és játszik.
Én már elaludtam, fel is ébredtem, és ő még mindig nem.
Pedig amikor beteszem az ágyába, akkor nagyon dörzsöli az arcát. És 3-4 órát ébren van előtte.
Lehet, hogy lassan át kell térnünk a napi 1x alvásra? Van itt már olyan baba, aki rendszeresen csak 1x alszik?

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok

Ágota: Örülök, hogy jelentkeztél. Villő nagyon szép. A sapija is nagyon aranyos.

Bikkmak: Nagyon jó lett a kép rólatok. Dani is nagyon cuki.

Az altatásról inkább ne is beszéljünk.
Réka sem tud egyedül elaludni.
Ha elkezd sírni. nem hagyja abba, hiába veszem ki. Tegnap is hányás lett 5 perc után. Utána 10 perc volt még megnyugodott. Végül betettem az ágyba és 15 percig énekeltem, mire elaludt.
Már kezdek beletörődni, hogy nálunk ez nem fog megváltozni.

Én is gondolkoztam már az 1-szer alváson. De nekem Réka babakocsiban max 20 perc és alszik. vagyis itt az elalvással vannak gondok.

Remélem vele ez lesz a legnagyobb gondom. Mert már Ádámmal nem lehet bírni. Hisztis akaratod és direkt érthetetlen. Most jó hogy apósom elvitte, mert már nem tudom mit csináltam volna vele.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Bikmakk,
Levi sem szereti a céklát. Eddig a sóska meg a spenót nem jött be, minden más igen. Én úgy tudom, a babák még nem nagyon igénylik a változatos étrendet, mármint a túl nagy ízválasztékot. Levi pl. szereti a krumpli+répát, sokszor kap azt kis husival. Akár 3-4-szer is egy héten. Neki a karalábé is bejött.
Alvás: Levi még van, hogy 3x alszik, Lili 21 hónaposan tért át az egy alvásra, mikor beadtam az oviba, de ott is úgy, hogy már fél 12-kor lefektették, és aludt 3-ig, amíg a többiek, csak ők fél 1-kor feküdtek.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Tegnap voltunk kismamatalálkozón a munkahelyemen, Levi 9-13:15-ig szépen elvolt a felügyelő nénikkel, meg a többi gyerekkel, aludt, evett, szóval büszke voltam rá, egyszer néztem rá a szünetben, akkor is aludt.
Volt egy fejlődéspszichológus, aki sok érdekes dolgot mondott, főleg a gyerek kötődéséről, ill. a bölcsibe-oviba szoktatásról.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok Lányok!

Lina: bocsi, hogy nem válaszoltam nem voltunk itthon. Marci haját 1, 2cm-essel vágtam.

Mindenkit utólag Isten Éltessen Szüli és Névnapja alkalmából.

Ágota: Nagyon szép kiscsajszi lett Villő.

Beus

Kép
Kép
beusmimi
 
 


Sziasztok lányok!

Bea,
a konyhában van egy névnapos naptáram, ezért vagyok mindig képben a névnapokat illetően :).

A levegő egy kicsit lehűlt szerencsére, így azért már elviselhető :).

Emma pont ma 10 hónapos. Orsi, Zarának is boldog hónapfordulót!

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Bea, milyen lett a frizud?

Kép
angelita
 
 


Ádibaba, Ádámból a testvérféltékenység hozza ki ezt a viselkedést? Vagy egyszerűen csak "igazi" kisfiú?

Kép
angelita
 
 


Angelita: kb fül alattig érő, olyan nyárias már, így nem melegíti a nyakam. Boldog hófordulót Emmának!!

Én teljesen platty vagyok ma is, Marci megint műsorozott éjszaka.
Este letettem aludni olyan 3/4 9 körül, negyed óra múlva sírva ébredt. Aztán kelt háromnegyed egykor, meg se tudtuk nyugtatni megint, semmi nem volt jó. Aztán keltünk még háromnegyed háromkor, meg fél hatkor. Végül az igazi ébredés fél nyolckor volt. Teljesen kész vagyok, remélem "csak" a foga miatt van ez a cirkusz, nagyon fehérlik már...

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok, tegnap hazajöttünk, de folyamatosan mosok azóta, meg főztem. Ma még itthon van apa :lol:
Majd még megpróbálok jönni ma.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Linacska, írtál már arról, hogy mi volt azon a teszten, ahova Levit vitted? Ha igen, úgy tűnik, átugrottam rajta... :roll: :oops:

Dbea, elvállalod az egy éves babatablót? :lol: Nem semmi, hogy már itt tartunk...

Angelita, orew, boldog hófordulót Emmusnak és Zarusnak!

Mindenkinek szép napot!

Kép

Kép
hmbori
 
 


Anett boldog névnapot.
Bikmakk annyira gáz vagyok, hogy ezen a fórumon csak úgy fog mindenki rám emlékezni, a csaj aki nem tudta csoha mit adjon a gyerekre :oops: :roll:

Ágota annyira jó, h jöttél, ki vagyunk éhezve az infóra hogy mi van veletek. Nagyon sokat gondoltunk rátok,Villő meg gyönyörű. Még képet?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


10 hós Emma fotók :)

Kép

Kép

Kép
angelita
 
 


Angelita, Orsi, gratulálok a hófordulóhoz!
Emma baba nagyon szépséges!

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok!

Angelita,Emmának nagyon boldog hófordulót kívánunk! :) Nagyon csini a csajszi :wink: Ez a Hello Kittys szerkó csúcs :D

Adri,képeket,beszámolót! :)

Dbea,nem szoktál adni ilyenkor Marcinak vmi fájdalomcsillapítót?Nálunk is szoktak ilyen éjszakák lenni,amikor Zsombi ennyiszer kel,és mindig a foga miatt van :?

Lina,te mindig olyan jó előadásokra jársz! :wink: Mesélsz egy kicsit,hogy mi volt a beszoktatáson?

Ádibaba,Luca is szokott ilyen lenni..én abban bízom,hogy az oviban egy kicsit változik majd!!

Bikmakk,hogy alszik napközben Dani?Lehet tényleg az 1x alvás lenne a megoldás :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Orew,Zarának nagyon sok boldog hófordulót! :) Régen írtál! :( Fogyókúrával hogy haladsz?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Sűrű, de nagyon jó hétvégén vagyunk túl, és végre ideértem. :oops:

Emmának és Zarának nagyon boldog hófordulót kívánunk!
Anett! Kissé megkésve Isten éltessen névnapod alkalmából!


Emma baba nagyon szépséges!

Alvás: Niki két napja úgy döntött, hogy a reggeli tápi után (5 és 6 között) még visszakéredzkedik a kiságyába és alszik tovább. tegnap 7-ig, ma pedig 3/4 8-ig. Így aztán napközben már csak egyszer alszik, ebéd után egy-másfél órát.
Egyébként az utóbbi időben (kb egy hete) nem igényli az altatást (sem napközben, sem este), sőt mutat az ágyára és mondja, hogy "be". Ott ügyesen elalszik. Volt már neki ilyen korszaka pár hónapos korában, majd ez elmúlt és jobb volt anya ölében elaludni. kíváncsi leszek, hogy ez most meddig fog tartani.

Evés: manó csak kétszer kap tápot, reggel (230-240 ml) és este(270-280 ml). Közben "földi" kaja van. Délelőtt 9 körül gyümölcs (fél-egy üveg), 1/2 1-kor ebéd (főzi, husi), 1/2 4 körül uzsi (gabonapép, tejpép vagy kenyér, sajt párizsi, sonka). Este 7-kor (fürcsi után) megint tápi.
Felébredt a kislányom, folyt. köv.

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Na megvolt a fodrászkodás...

Ilyen volt...
Kép

Ilyen lett...
Kép

Azért nincs olyan nagy különbség.

Madaran,
tudom, hogy nem válaszoltam Neked valamire, de nem találom, hogy mire. Nem emlékszel???

Tündi,
annyit mondtak, hogy beszoktatás max. két hét. Nem kellene többet szánni rá, anya ne görcsöljön a dolgon, mert általában az anyának nehezebb, mint a gyereknek, és ha látja a gyerek, hogy anya nem magabiztos, akkor ő sem lesz. Azt tanácsolta még, hogy olyan helyre vigyük a gyereket, amit el tudunk fogadni, mert ha nem, akkor már régen rossz. A gyerektől ugyanazzal a rituáléval búcsúzzunk, ami mondjuk átöltözés, cipőcsere, két puszi, és egy érezd jól magad vagy bármi más elköszönés, és ennél több ne. Nincs nyolc puszi, hatszor visszamenetel... És ne a gyereket emeljük fel ilyenkor, hanem mi guggoljunk le hozzá, hogy érezze, hogy ott hagyjuk, ahol úgymond mi is voltunk.

Hmbori,
igazából csak végig kellett néznie egy két perces videót, és közben videóra vették az arckifejezéseit. Arra voltak kíváncsiak, hogy a 10 hós gyerekek még tárgyakhoz kötik a dolgokat vagy már elfogadják azt, hogy van, akinek ez, másnak más tetszik. Levi nagyon meglepődött azon, hogy ha az első néni a sárga valamit választotta, akkor a második miért a zöldet.

Gondoltam elkezdem az egy éves babatablót, és folyamatosan frissítem, jó?

Sissi,
teszel fel egy éves Ati képet?

Ágota,
aztán Ti jöttök :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Visszaértem! :lol:

Ágota! Mi még nem "beszélgettünk" egymással, de remélem jösz majd többször és így mi is jobban megismerhetjük egymást. A kislányod nagyon szép!

A játékoknál nálunk is nagy sikere van a kulcsoknak, számítógép egerének na és a pénztárcámnak! (ez a gyerek már most tud valamit :lol: )

Tablót én is szívesen vállalom (persze nem venném el Bea elől a lehetőséget, csak tartalék versenyzőnek jelentkezem). Talán nem lenne rossz ha egymás mellé tennénk az újszülöttkori és az egyéves képeket. Ilyen volt, ilyen lett. De ez csak egy futó ötlet. Niki a korábbi tablón rajta sem volt, úgyhogy kicsit még kivülállók vagyunk. :oops:

Tündi! Térdednek jobbulást, picit lehet pihentetni kellene, nem?

Bikmakk! Dani baba nagyon kis huncutnak néz ki, tündéri!

Mindenkinek szép estét kívánok!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Lina! Tiéd a tabló! Rendi vagy, hogy csinálod!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Na, kipróbáltuk ma az egyszeri alvást.
Egyrészt lazán kibírta, igaz ma extra későn kelt, fél 8-kor - és aztán negyed 1-től 3/4 2-ig aludt, és ma este 7:20 körül tettem le (de csak 3/8 8 óta alszik).
Másrészt az elalváshoz ugyanúgy nincs kedve, pedig azt reméltem, ha fáradt, akkor alszik... Hatvanhatszor felül, és nézegeti a kisvakondos könyvét vagy a tükrében magát, stb. Én meg hatvanhatszor visszafektetem.
Na mindegy, most nem stresszeltem rá annyira, mint máskor szoktam, így jól elvoltam mellette, amíg játszogatott az ágyban. Érdekes, mert muszáj ott lennem, különben sír, viszont amúgy rám sem néz.

A kajálást is átszerveztem, ma volt a második nap, hogy a főzeléket+húst ebédidőben ette, és jelentem, ma 200 g-ot evett meg a fokhagymás karfiolból!!! Egész héten rekordokat döntögetett egyébként, de ez volt a csúcs. Viszont mivel én ugye szoptatok, és túl sokat nem hagyhatok ki két szopi között, úgy volt, hogy ma szopott reggel fél 6-kor, aztán gyümölcs 9 után, utána egy kicsi szopi, aztán elalvás előtt, fél 12 körül szopi. Ébredéskor, fél 3-kor volt a főzelék, megkínáltam utána is tejjel, de nem kért - közben persze ivott vizet.
És után este 7-ig semmi. Pedig kínáltam szopival 5-kor és fél 6-kor is, de babamama klubban voltunk (ma először), talán az zavarta, hogy nagyon ismeretlen a hely. Tegnap még máshogy aludt, de tegnap sem kért délután se gyümölcsöt, se tejet.
Szóval jó ez a dolog, hogy sok főzeléket eszik ebédre, de így kimarad az uzsonna...

NA mindegy. Hehe, Irdab, együtt leszünk gázak, mert rám meg úgy fog emlékezni mindenki, hogy aki sose tudta, hogy etesse a gyerekét. :)

Linácska, Levi így is és úgy is nagyon helyes, és az a brazil póló.... :wink: :wink: :wink:

Kép
bikmakk
 
 


Linácska: örülök, hogy elvállaltad a tablót :lol:

Kész vannak a műtermi képeink, teszek ízelítőt:
Kép
Kép

Játékok:
- a nemtudommilyen toronnyal Marci is elvan, leszedegeti a karikákat róla,
- képeskönyvek
- formabedobó: igaz még nem a klasszikus módon, leveszem a bedobós részét, és a dobozba így ki-be pakolgatja a formákat
- kisautók: van neki kettő, ezeket tologatja a lakásban és kúszik utána, ugyanez ping-pong labdával,
- van egy kincsesládánk, abból is ki-be pakolja a játékokat,
- vannak plüssállataink, amiket elmélyülten szokott tanulmányozni
- bébi mobil, ami zenél, ha nyomkodja a billentyűket

Kép


Kép
dbea
 
 


Bikmakk: csak megjött a gyerek étvágya :lol: :lol: :lol:

Tündi: Apa nem engedi gyógyszerezni a gyereket :( A térded meg pihentesd, mert ha tovább terheled, csak rosszabb lesz... Térdszorító, esetleg valami kenőcs. Én Nikoflex-et használtam, nagyon jó, de utána nagyon alaposan kezet kell mosni, mert rettentően éget, nehogy a gyerekek olyanok legyenek.

Aztán holnap reggel megírom a 600. hsz-em

:lol: :lol: :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon régen voltam... :oops: Sajnálom, de valahogy nem volt időm még olvasni se nagyon... Igyekszem pótolni.
Annyit láttam, hogy Zsizsa jelentkezett, és hogy állítólag egyben búcsúzott is, amit őszintén szólva nagyon sajnálok, mert engem sokszor megnyugtatattak a tapasztalatai amiket leírt és sok mindenben hasonlóan érzek/gondolkodom mint ő.
Illetve azt is láttam, hogy Ágota is jelentkezett aminek nagyon örülök, és gyönyörű lett a kis Bömbikéje! Remélem jönni fog sűrűbben. :)

Rólunk: Zarus elkezdett mászni és egyre gyorsabban teper, követ a konyhába meg szinte bárhova ahova megyek. Kb fél percet sem visel el a járókában, pedig néha sajnos muszáj odatennem. Ezenkívül egyre többször próbálja meg feltolni/húzni magát állásba is. :) Az étvágya továbbra is nagyon jó, nem válogat. A meleget nagyon nehezen bírja, teljesen kipattogzott tőle a válla meg a nyaka.
Hétvégén Szegeden voltunk, de sajnos szombaton csak estefelé tudtunk kimozdulni a nagy meleg miatt, vasárnap meg nem volt sok időnk, mert akkor meg már jöttünk haza. Zarus jól bírta a vonatozást, oda is meg vissza is elaludt az ölemben egy fél órára.
Daviddel pénteken este az ügyeletre kellett mennünk, mert még csütörtök éjjel megcsípte valami pók 4 helyen is és a csípések hatalmasra dagadtak amellett, hogy nagyon vörösek is lettek. Kapott kalcium injekciót meg innia kellett Calcium-Sandozt. Mára már szerencsére elmúlt a dolog...

Zarust ma vittem 10hós státuszra, 7880 gramm és 72 centi. Szóval nem hízott sokat, de nincs semmi gond vele. :)

Angelita: Köszönöm a köszöntést és persze Emmának is boldog hónapfordulót! :)

Bikmakk: Nem vittem/viszem Zarust végül Gekkoban sem, mert elkezdett mászni és azt rendesen csinálja, és a gyerekorvos is azt mondta, hogy szerinte nincs szüksége semmiféle fejlesztésre.

No és a legfontosabbat majdnem elfelejtettem, Zarust vasárnap azt mondta, hogy "mummy", és közben felém fordult és engem nézett. Azóta sajnos nem mondta többször. :(

Holnap igyekszem visszaolvasni és amire lehet válaszolni is.


Üdv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Lina,nagyon helyes kis focistád van :wink: Azért látszódik a változás! :D
Köszike,hogy leírtad a beszoktatást,beíratkozáskor kaptunk egy paírt azon is ezek voltak leírva.Én őszintén bevallom egy cseppet sem aggódom az ovi miatt..Persze rossz lesz otthagyni,de tudom,hogy szüksége van a közösségre.

Bea,nem kérdezted még a férjed hogy neki hogy esne ha piszkosul fájna vmilye és nem vehetne be rá semmit sem,csak szenvedne?Mi sem tömjük a gyerekeket gyógyszerrel,sőt büszke vok,hogy Luca 2,5 évesen kapott antibiotikumot először,mert mi homeopátiás szereket használunk,és eddig segítettek is.Fogzásra is vannak homeós szerek...de a panadol és nurofen is jó,én is már csak akkor adom,ha nincs más megoldás.De az senkinek sem jó,hogy szenevd a gyerek.De ez csak az én véleményem,nem kioktatni és megbántani akartalak..
Nagyon jól sikerültek a képek!Marci olyan nagyfiús már rajtuk! :D

Orew,örülök,hogy jól telet a hétvégétek! :) Azért gyere sűrűbben!Nem szoktál te ilyen ritkán írni!
David allergiás ezekre a csípésekre ezek szerint?Aranyos lehetett Zarus ahogy mondta,hogy mummy :wink: Te magyarul beszélsz neki egyébként?

Bikmakk,majd beáll szépen a napi 1 alvásos rend,csak kitartás :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Orew,gratula Zarusnak a mászáshoz! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Dani ma felállt!!
Én meg pont lemaradtam róla. :( A homokozóban volt, a szélén levő ülőkére támaszkodott. Amikor megláttam, hogy áll, onnantól számítva még vagy 5 másodpercig állt.
A kádban már csinálgatja egy ideje (ma is), de az mégis más, mert akkor fogom ugye..

Kép
bikmakk
 
 


Jó reggelt!

Itt nagyon szomorú,borongós az idő :?

Bikmakk,gratula Daninak a felálláshoz!!!! :D :D Pont tegnap írtad,hogy Dani még nem tud felállni :wink:

Bea,várjuk a mai 600.ik bejegyzésedet! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönjük az Emma dícséreteket és a köszöntést :)!

Bea,
én is csak végső esetben adok gyógyszert, de ha valóban a fogzás miatt vannak Marcinak fájdalmai, akkor szerintem érzéstelenítő gélt meg lehetne próbálni (Dentinox vagy Gengigél).
Mostanában -pár napja- mi is ébredünk 1x-2x, de szerencsére könnyen visszaalszik a leányzó.
A képek nagyon jók :)! Én 1 évesen tervezem, hogy elmegyünk profi fotóshoz.

Boszi,
irtó édes lehet Niki, ahogy kiadja a "be" parancsot :)! Igazi kis egyéniség már most :)!

Melegkiütés nálunk is volt a kánikula alatt, Emma is érzékeny, nagyon fehér bőrű.

Orsi, gyere gyakrabban :)! Majd biztosan mondja Zara nemsokára rendszeresen, hogy "Mummy"! Olvastam, hogy ilyenkor van, hogy egy új produkció után akár hetekig is "pihentetik" a dolgot, míg újra nem csinálják.

Tündi (és akik még játszanak): hogy álltok a tippelős vb játékban? Én nem muzsikálok valami fényesen :)...

Felállás: már Emma is kinyújtja a térdét és négykézláb áll, meg próbál felkapaszkodni dobozra, kanapéra, szóval szerintem nálunk sem sok hiányzik hozzá :)!

A lehűlés ide is elért, fúj a szél és lóg az eső lába -ez utóbbi nem hiányzik...

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Jó reggelt!

Köszönjük a frizura dícséreteket! :lol:

Mai új tudomány: Levi felmászott a kanapéra :shock: Persze ki volt nyitva, így alacsonyabb, de akkor is meglepődtem, csuktam is össze rögtön...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Tényleg,
van még Levin kívül fog nélküli topicbaba???

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Tündi: Én magyarul beszélek Zarushoz, de szerintem az lehet a dologban, hogy Davidtől ezt hallja inkább, nem a magyar verziót. :)

Zarus ma felállt, háromszor is. :)

Megállt a fogyásom kb egy hete, most tartok 8 kilónál, úgyhogy most tartanom kell két gyümölcs napot aztán meg joghurt napot...

Jövök még. :)

Üdv,

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: