Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Sissi, Atit Istenke éltesse sokáig szülinapja alkalmából :)!
Kép

Ma még jövök majd :)!

Kép
angelita
 
 


Itt vagyok, Emma még játszik egy kicsit elalvás előtt, addig írok pár sort :).

DBea, gratula Marcinak a mászáshoz! Most már megnyugodtál Te is biztosan!

Tündi, Te már jobban tudtad, mire is van igazán szükség a 2. babánál, mint mi első babások, akik bizony sok felesleges dolgot megvesznek a reklám és a propaganda miatt. Na de ezt a fertőtlenítőt legalább most el tudom használni :)!

Bikmakk,
padlizsánt főzted vagy sütötted? Mit tettél még hozzá?
Nálunk tegnap spenót volt banánnal, előző két napon pedig céklafőzelék. Ma talán sütőtökpüré lesz csirkehusival, ez kész bébiétel.

Orsi? Már nagyon régen nem írtál!

Kánikula nálunk is ezerrel: tegnap lemerészkedtünk a boltba, tiszta főtt rák voltam, mire hazaértünk... Ma nem megyünk sehova, a teraszon felállítottam Emma járókáját, ott szoktunk levegőzni.
Még nem is írtam, de Emma is tapsikol és jó a labdaérzéke is, mi is labdázunk :).

Adri, további jó nyaralást Nektek! Én is szívesen megmártóznék a Balcsiban :)!

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Atikának BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nekem most itt korán reggel könnybe lábadt a szemem az emlékezéstől, ahogy drukkoltunk Atikának és lám tényleg milyen ügyes és egészséges !!!!!!!!! :)

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 

 
 

De jó a nyaralóknak!!!! Balaton ! de jó lenne!
Mi most itthon egész nap, mert apa kis itthoni melót talált.
Az utca végén van egy játszó, nagyon király, olyan jó játékok vannak, hogy ha nem lenne probléma a gerincemmel, akkor én is ellennék egész nap. :wink:
Van egy kút fent a tetején és homokvár az egész összevissza fut le a víz, ahogy te megépíted neki a folyást és játékvár meg mindenféle. Szóval azért van hova menni, csak milyen jó lenne egy medence is!
Viszont a kertbe nálunk kullancs van. A legdurvább, hogy eddig belém kettő is ment és a szomszédok csak lesnek, hogy nekik soha. Hát igen, vékony a bőröm, nem hiába ment tönkre teljesen a terhességek alatt.
Szomorú dolgok is történtek velünk. Én miskolci vagyok, fél rokonom felsőzsolcai. Nagymamáméktól kezdve uncsitesómékig, mindenkit kivittek. Nagyim háza hiába egy 3 szintes nagy ház 2 szoba megsüllyedt, kráterek vannak benne.
Nem tudják, hogy mi lesz, ők sem akartak kiköltözni, de saját szemükkel látták, ahogy összedől a szembelévő ház. Nagymamám már pár napja csak néz maga elé, sírni sem tud. Még üknagyapámék építették az alapokat. Én is oda születtem. Hihetetlen az egész.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Margit Boldog Névnapot !!! :)

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Voltunk egy hete méricskélésen, Matyesz most 80 cm és 10, 5 kg. Elég nagy gyerek, a doki is megmutatta a táblázatot, hogy még a magasok közt is magas. Nyugtassatok meg, hogy van még ilyen nagy baba köztünk. Mátécska 13 hónaposan volt 80 cm. (most 90 cm)
Kezd magától, elengedett kézzel állni (bár Máté ilyenkor már megtette az első lépéseit is).
Tapsol, ha mondom puszi, akkor jön és ad. Mutatja a tik-takkos órát a lámpát, utánozza az oroszlánt, ha kérdezem, hogy Mit mond az oroszlán? és minden egy szótagost. TÁ-TÁ, BA-BA, stb. Így állunk. Na, de Máté ilyenkor már mondta, hogy Anya és Ott! meg a Nemet is és most mégis még csak most kezdegeti a mondatokba beszélést.Ja, és rakja a nagyobb pohárba a kicsit meg a legót is próbálja összerakni, Mátét utánozva.
Viszont gáz, hogy egész nap velük kell ülnöm, mert Máté már építgeti a kis játékait szépen és Matyi meg már erős, veszi el, rombol....Máté pedig összeszorított foggal, nagy orrlukakkal, idegből ráüt vagy fejjel eltolja, belecsíp. Pedig eddig csak mondta neki, hogy ATYIKA NEEEEEEE ! Viszont szereti, imádja, puszilgatja, nem szeret elmenni külön szobába, csak rosszul van, ha Matyi rombolja a művét. Érthető, de ott kell lennem emiatt velük egyfolytában, mert mindig sírás a vége.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Anett, nagyon szomorú, amit írsz -egészen más dolog a híradásokból hallani a történtekről, mint valaki személyes tragédiájával szembesülni :(!

Matyika nagyon szép méretekkel rendelkezik és nagyon ügyes, édesek lehetnek, ahogy ketten játszanak (még ha néha fegyelmezni is kell őket)! Veszekedések biztosan lesznek később is, csak más lesz a helyzet, ha már azonos súlycsoportban lesznek.

Kép
angelita
 
 


Anett, nagyon sajnálom a nagymamádékat!

Angelita: a padlizsánt nagy kockákra vágva rizzsel együtt főztem. Tettem a főzővízbe két gerezd fokhagymát is és egy nagyon pici sót. Aztán a végeredményt leszűrtem és összeturmixoltam. Első nap kivettem hozzá a fagyiból egy kis főtt cukkinit és csirkemellet is, de második nap magában kapta. Mindkét nap nagyon ette.
Viszont kajálás után piros foltok lettek a szája körül, de kb. fél óra alatt elmúltak. Talán kicsíphette a padlizsán, nem tudom (nekem legalábbis szokta néha). de így most nem annyira szívesen adok neki még, pedig három adagot fagyiba tettem.

Nálunk most szakad az eső, nem tudom, hogy megyek így kaját venni neki...
Irdab, köszi az ötleteket! Még azt akartam kérdezni, hogy ti most milyen gyümölcsöket adtok? És hogyan? Az almáért nem rajong, a körtéért pláne nem. Próbálkoztam őszibarackkal, turmixolva, de nem ette (igaz, elég savanyú volt, ami vicces, mert amíg még egészben volt, nagyon édesnek tűnt.) Olvastam a sárgadinnyét, de hogyan? Turmixolva? Itt nálunk a zöldségesnél még csak spanyolt meg olaszt lehet venni, tartok tőle, hogy abban van minden más is.... Na persze a bioban van német egymillió dollárért.

Kép
bikmakk
 
 


Először is a legfontosabb: ATINAK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Kép

Kép


Kép
dbea
 
 


Bikmakk: nálunk Marci már mindenféle zöldséget eszik, tehát: karalábé, karfiol, brokkoli, padlizsán, paradicsom, cukkini, hagyma, fokhagyma, zöldbab, zöldborsó (ez nem ízlett neki), kelkáposzta, tök, sárgarépa, saláta, spenót, fehérrépa, ...
Én mindent sűrítek, felváltva krumplival, tésztával és rizzsel. (holnap megpróbálkozom a zabpelyhes reggelivel is)
Néha teszek bele csirkehusit, vagy csirkemájat a kajákba.
Először mindig eldöntöm, hogy a zöldségek közül mit eszik Marci aznap, aztán ahhoz választom ki a többit. Pl a karalábéhoz teszek főtt almát, hogy kicsit édeskésebb legyen, ugyanígy a spenóthoz is, de a kelkáposztához pl hagymás szoktam tenni és csirkehúst.
Én mindig úgy főzök Marcinak, ahogy nekem is ízlene, meg is szoktam kóstolni.

Marci imádja a fokhagymát, az egyik nagy kedvence most a paradicsom-cukkini-hagyma-fokhagyma-tészta kombináció. :lol: :lol: :lol:

Anett: jó hogy jelentkeztél!!

Tényleg rég volt már Orsi és Oui is!!

Kép


Kép
dbea
 
 


Bea, köszi a részletes leírást. És pl. ebben a kedvenc kajában milyen arányban vannak a cuccok? És egyszerre mennyit készítesz el? Fagyasztasz is? Miben?

És igen, Orsi, Oui, jelentkezzetek!

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a szülinapi köszöntést!!! :D :D

Tényleg hihetetlen,hogy már 1 éves és,hogy tavaly ilyenkor még ott feküdtem a kh-ban.

Mi ma nagpon korán keltünk ill. a kis ünnpelt mivel már 6 előtt dumcsizott ezerrel.Kapott egy kis tápot majd visszatettem az ágyába.De nem aludt hanem csendben játszott ,Márk 1/2 7körül kelt.

Itt is nagyon ,meleg van néha bekapcsoljuk a szobaban a legkondit,mert nagyon nem lehet birni.
Vendég
 


Sziasztok!

Sissi,Atinak nagyon sok boldog ELSŐ szülinapot kívánunk! :) Olyan hihetetlen,hogy már megkezdtük a szülinapozásokat! :wink:
Kép

Anetto,nagyon sajnálom ami a családotokkal történt :( Ez borzasztó lehet nekik!!!!Ja és Zsombi is 78vm és 10150g,úgyhogy ne izgulj ez miatt :wink:

Bikmakk,eső..ó te szegény..itt olyan jó idő van,hogy csuda! ;) Küldünk oda is belőlle! :D

Bener,jó,hogy tettél képeket Dorcsiról! :) Nagyon csini csajszi! ;)

Most mennem kell,nemsokára folyt.köv

Kép
Kép
tundi24
 
 


Bikmakk: Marci szerencsére megeszi az almát, körtét is. Emellett vettem már neki meggyet, ezt most fagyasztva nasizzuk mind a ketten, ő persze jóval kevesebbet :lol: :lol:
Emellett én a hipp-es gyümiket adom neki, ha éppen úgy alakul: sárgabarack, őszibarack, szilva, vilmoskörte. Aztán ennyivel nálunk ki is fújt a bébiételezés :lol:

Arányok: hát úgy szemre :lol: Kb 2 paradicsom, 1 cukkini, fél hagyma, 1-2 gerezd fokhagyma, meg külön főzök 2-3 marék tésztát.
Én mindig több adagot főzök, aztán hűtő vagy fagyasztó. Mi Aventes poharakat használunk, mert anno abban tartottuk a lefejt tejeket. Ebbe pont 200g fér, és úgy néz ki, hogy Marci ennyire van hitelesítve :lol: :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Sissi: kérünk majd képet az egyéves Atiról!!!

Kép


Kép
dbea
 
 


Igen KÉPET!!!!!
Én szinte mindig azt adom csak kicsit összetörve, amit mi eszünk, az gáz???? De már lassan egy évesek nem?

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Igérem,hogy a vasárnapi buli után tezsek fel képeket!!!

Anett:én is azt adom már Atinak ill. csak a tejfölös,tejszines dolgokat kerültem.
Tegnap lecsót evett a drágám. Többet hamizott belőle mint Márk. Hihetetlne étvagya van.

Én is aventes pohárba teszem a kajákat ált. 2 napig elég neki.
Vendég
 


És mielőtt lefagyasztjátok, mit csináltok a pohárral? Gondolom többször is használtok egyet. Simán elmossátok? Vagy valami komolyabb fertőtlenítés? Kifőzni gondolom nem lehet.. Nekem ilyen nincs, de ha ez ennyire beválik, veszek.

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk,én úgy tudom,hogy ki lehet főzni az aventos poharakt.én kifőztem Lucánál,semmi baja nem lett neki :D

Sissi,várni fogjuk vasárnap a képet! :D

Anett,szerintem már ehetik azt amit mi.Lassan Zsombi is azt fogja,ő még az üvegeseket eszi.Nagyon ügyes Matyi is.Veszekedések nálunk is vannak,de ennek ellenére jól elvannak együtt :wink:

Valaki nézi a foci VB-t?

Csajok még azt akartam kérdezni,hogy valaki a gyerkőce direktből harap?Bennünket Zsombi össze-vissza harapdál,és utána jókat kacag rajta! :roll: Luca nem csinált ilyet...Mondom neki,hogy nem szabad..

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Rettenet meleg van, de azért megvagyunk. Tegnap délután Niki nem volt hajlandó aludni. Olyan hisztit vágott le, mint még soha. Az lett a vége, hogy délelőtt háromnegyed kilenctől nem aludt estig. Hát persze, hogy este hatkor kidőlt mint egy zsák. Éjjel felébredt, játszadozott, beszélgetett az ágyában, de nem sírt. Nem is kellett volna felkelnem hozzá, de én azért adtam neki egy kis innivalót a meleg miatt. Egyébként reggel háromnegyed hatig aludt.

Irdab:Érezzétek jól magatokat továbbra is!

Bener: Dorcsi tündéri, és azok a szemek... :D

Dbea: Marcinak gratulálunk a mászáshoz. Most már csak győzd utólérni!

Angelita: Emma ügyi nagyon!

Anetto: Nagyon szörnyű, ami történt a családoddal. Sajnálom! :(
Matyi is nagyon sokmindent csinál már, ügyi! Na és szép méretekkel rendelkezik!! :lol:

Tündi: Nyugi, Niki is harap és nevet rajta. Pont úgy, ahogy leírtad. Azt, hogy nem szabad ezt csinálni, mi is mondogatjuk neki, de egyenlőre nem hatja meg.

További szép estét és éjszakát mindenkinek!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Bikmakk: én csak elmosogatom. Csak akkor főzögettem ki, amikor még anyatejet tartottunk benne. Egyébként nem biztos, hogy érdemes venned, mert elég drága, viszont már nem kell sokáig, mert három-négy hónap múlva legkésőbb Dani is a ti kajátokat fogja enni. Nekünk még az elejéről maradt vagy 40 darab, és igazság szerint folyamatosan használjuk szinte mindet. Mindig van a fagyóban is vagy 10-15 darab, a többiben meg a hűtős kaják vannak. Ha van kisebb műanyag dobozod az is simán megfelel és sokkal olcsóbb. Legalábbis itt Pesten lehet műanyagos boltban kapni pár száz forintért, az Aventesből meg tíz darab 3-4 ezer forint, ha jól emlékszem.

Kép


Kép
dbea
 
 


Sissi!
Atinak Nagyon Boldog első Szülinapot!
Hihetetlen ,hogy elrepült ez az 1év :lol:
Most nemrég volt,hogy aggódtunk a kis csöppségért,és lám már 1éves,egészséges erős legényke lett belőle :D

Margit!
Boldog Névnapot!

Anett!
Ez az egész árvíz helyzet annyira borzalmas.Mi nemrég ugye voltunk Miskolc-Tapolcán...akkor is már extra víz volt mindenütt.A Lillafüredi kisvasutat már akkor elmosta a víz.Bele gondolni is rossz,hogy most mi van arra :cry:
És ha az embernek rokonai is vannak ott,és ha a gyökerei ott vannak,akkor még fájóbb.

Aventes pohárka.....
Nekünk is van 2db(ami a csomagokban volt)
Nekem spec eszembe sem jutott,hogy kifőzzem használat előtt.Én csak elmosogattam,és kész.Igaz nem tej van benne,hanem a majonéztől kezdve minden ami épp pakolós.Már fagyasztottam benne a Reginek is kaját.Nekem eszembe nem jutott,hogy x idő után ki kéne dobni :roll:
Miért is kéne??
A konyhai műanyag edényeket sem hajigálom a kukába.Azért nem állunk olyan jól anyagilag,hogy havi több ezer ft-ot dobjunk a szemétbe.Mellesleg azért szemetelünk eleget,így nekem a bármilyen konyhában fel lelhető fagyasztható pohárka megfelel ,pl és olyan olcsó műanyag pohárba is szoktam fagyasztani ezt azt.(a Reginek is ha kell)
Szóval szerintem ebből ne csináljatok gondot,szerintem csak arra mennek,hogy minél többet eladjanak,így azt híresztelik hogy x használat után ki kell dobni.

mimi12
 
 


Köszönöm mindenkinek!!!
Szerencsénk volt,hogy semmi baja nem lett.Még külön tornára sem kellett járnunk.
Tavaly ilynekor már túl voltam a műtéten.

Aventes poharakat én sem főzőm/tem ki soha.
Csak simán elmosom.
Nekem is jó sok van belőle ugye majdnem 1 hónapig abba gyűjtöttem a tejet.A végén áttértem a medela zacskóra.

Tünde:én nézem a vb-t nagyon szeretem.

Harapni Márk nem harapott igaz Ati sem vészes Ő inkább karmol és csip.Tegnap este vágtam le a körmét,de hihetetlneül beletud marni a nyakamba.
Vendég
 


NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK A KIS ATIKÁNAK!:)

Kép

Kép
bener
 
 


Bener:Köszi!!! :D
Vendég
 


Sissi, Atinak nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok az első születésnapja alkalmából!!! :D

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sziasztok lányok!

Bikmakk,
szerintem sem érdemes most Aventes poharat venni tárolónak, a sima műanyag dobozka ugyanúgy megteszi! Nekem spec. a mellszívós csomagban volt 5 db, én azokat használom -először kifőztem, de most már "csak" mosogatom. Szerintem mindenkinek na kezdetektől maradt, senki sem vett csak a főtt kaja tárolása miatt.
A padlizsános receptet köszönöm, kipróbálom! Tegnap miket vettél végül, sikerült vásárolnod?

Gyümölcs: Univeres szilva-alma és őszibarack-alma.

Tündi, a jobb, tétmeccseket biztosan fogom nézni, alapvetően szeretem a (jó) focit :). Te követed az eseményeket?

Már most is iszonyat meleg van, a lakásban is 25 fok...

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
angelita
 
 


Linácska, az Álomjáték áruházat ismered? Lajosmizsén vannak, jó áraik vannak a webshopban.

Kép
angelita
 
 


Ki lesz a következő szülinapos? Regi? (Ágota Villője lenne emlékeim szerint, de ő már nemigen fog írni szerintem...)

Kép
angelita
 
 


Jó reggelt! :)

Angelita,itt is nagyon meleg van! :) Nem vok nagy focirajongó,de az ilyen meccseket szeretem nézni,aztán amire lesz időm majd belekukkantok :wink:
Ágota is nagyon eltünt,de vkinek meg van a száma,nem?Esetleg lehetne írni nekik majd sms-t a szülinapra!Ma meg Villő nap van!
Sajnálom,hogy nem ír már :(

Boszi,akkor megnyugodtam,hogy nem csak az én kis drágám harapdál :wink: Lehet a nagy meleg miatt nem tudott aludni Niki,nem?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Nekem megvan Ágota száma,írok nekik..névnapos üzit :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Ágota,ha mégis bekukkantnál ide is..akkor itt is nagyon sok BOLDOG NÉVNAPOT kívánunk Villőnek!!

Sms elküldve nekik! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Megnéztem a táblát, a következő szülinapos Regi lesz Villő után :lol: :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Emma szerencsére nem harapdál, csak a játékait :)!

Tényleg, Villő nap van, én is néztem a naptárban! Tündi, nagyon rendi vagy, hogy küldtél sms-t :)! Írj majd, mit válaszolt Ágota :)!

Nálunk is elkészült a mediterrán rizottó (Bikmakk, elneveztem a recepted :)) -kíváncsi vagyok, hogy fog ízleni a leányzónak, mindenesetre először csak pár kanálkával kap belőle.

Boszi,
Emma is virrasztott vagy 1 órán keresztül, 11-12 között. Nálunk péntekente Apa az éjszakai ügyeletes, így amikor először megébredt Emma, visszaaltattam én, de rá félórára ismét felébredt, akkor már szóltam Apának. Bár ne tettem volna... A férjem szerint ugyanis elég, ha befekszik a gyerekszobába a kanapéra és onnan 'csitítgatja', altatja a gyereket. Hát persze, hogy nem aludt el babóca, sőt egyre éberebb lett, elkezdett mászkálni az ágyban. Végül persze nekem kellett bemenni és visszaaltatni, elringatni. Szegény férjem meg is kapta a magáét, de akkor tényleg nagyon mérges voltam rá. Hát ez a mi éjszakai sztorink :)! (Emmát egyébként a szelek kínozták, szerencsére a melegtől tudott aludni.)

Megyek teregetni, aztán ha felébred a család, elmegyünk bevásárolni. A gyereknek komplett túlélő-felszereléssel (innivaló, rágicsa, törlőkendő) együtt megyünk :).

Kép
angelita
 
 


Angelita,lehet Ágotának másik száma van :? ugyanis még mindig nem jött a jelentés,hogy megkapta,csak az,hoy várakozik :roll:
Jó vásárlást nektek!Én meg azon gondolkodom lehet strandra kéne menni... :roll: :D :wink: :P

Zsombi ma fél 6 óta fent van és eddig 10percet aludt,és szinte csak sír+sír.Most adtam neki panadolt hátha egy kicsit megnyugtatja,és aludna egy kiadósat... :cry: :? Hosszú lesz ez a mai nap :?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok

Atinak nagyon sok boldog szülinapot

hihetetlen most izgultunk értetek és már eltelt 1 szerencsés év

Köszönöm mindenkinek nagyon aranyosak vagytok
rolunk röviden
csütörtökön voltunk a dokinéninél minden rendben habár fogyott a manom egy kicsit dehát állandoan mászik meg ugrál most már probálkozik a menéssel is.
majd dobok pár képet

margit
Vendég
 


Sziasztok!

Tündi, én annyi vb-meccset meg fogok nézni, amennyit csak tudok! :D Angelitához hasonlóan én is szeretem a (jó) focit! Egy időben még jártam magyar bajnoki mérkőzésekre is, de jó pár éve már nem érdemes. (Na, azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az egyik rokonom volt az egyik csapat vezetőedzője, így ingyen mehettem, az unokatesóimmal "randalíroztunk" a VIP-páholyokban... :twisted: :lol: :lol: )
Harapdálás: nálunk is megy - Betti a kezemet imádja bekapni és jó erősen ráharapni. Sőt, nem egyszer volt már, hogy szopizás közben is megfogazott... :evil: :roll: :( (Nem kifjezett harapás, csak "betámasztja" a felső fogacskáit.) Na, az nagyon nem kellemes. Persze rögtön közbeléptem, elvettem a cicimet tőle, de az meg lelkileg olyan rosszul esett neki, hogy sikítva sírt és percekig hiába kínáltam megint, csak sírt és sírt... :(

Angelita, ez az éjszakai Apás sztori nagyon ismerős... Csak nálunk nappal vannak hasonló szituk, éjszaka enyémapa fel nem kelne semmi pénzért. :twisted: Lekopogom, nálunk nem jellemző az éjszakai virrasztás, egy kezemen meg tudom számolni, eddig hányszor fordult elő. De teljesen átérzem a helyzeted, hogy mit érezhettél tiédapa viselkedése miatt! :?
Ja, és még nem reagáltam a friss képekre: egyre szebb és szebb Emma is! Az utolsó képen pedig már kifejezetten hasonlít Rád!

Visszatérve a foci vb-hez. Nagyon vártam már, hogy elinduljon az iwiw-en a tippelős játék! Eddig mindegyik ilyen totóban játszottam. Azért is jó ez, mert a tippelés miatt mindegyik meccs izgalmas lehet, hogy olyan végeredmény szülessen, amire én is tippeltem. (Eddig 2 meccs volt, de egyik végeredményét sem sikerült eltalálnom... :roll: )

És egy kicsit Bettiről is: 1 hét alatt most hirtelen több, mint 300 grammot hízott!? :roll: 8) Tegnap megmértem, 9.280 gramm! Végre átléptük a 9 kilót, ez most nagyon lassan sikerült. (Április végén volt 8 kilós.) Na, nem is igazán lassú ez, csak a korábbi fejlődéséhez képest az - de hát ez a normális, hogy ilyenkor már egyre lassabban híznak a babák.

Volt már valamelyikőtök a Gyerek Szigeten? Ebben a hónapban tartják minden 7végén az Óbudai Szigeten. Nem öntötte el az árvíz? Mi tervezünk menni, valószínű jövő 7végén megnézzük...

Kép

Kép
hmbori
 
 


Bori,én is elkezdtem játszani az iwiw-es fogadáson :wink: Gratula Bettinek a hízáshoz! :D Mi meg nem voltunk a gyerekszigeten,de jókat hallottam róla.

Margit,várjuk a képeket! :)

Zsombinak hatott a panadol,olyan jót alszik.Luca is kidőlt,én meg meg tudtam nézni,nyugodtan,csendben egy jó kis filmet az HBO-n :) Hurrrráááááááááááá :P :D Ez alatt a másfél óra alatt feltöltődtem :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi, a foga miatt nyűgös Zsombi? Melyik filmet nézted meg :)?
A strand nem rossz ötlet!

Bori,
köszönjük az Emma dícséretet :)!
Én régebben kosármeccsekre jártam (gimi alatt), amikor még jó csapata volt Miskolcnak -hát mára már a csapat sincs meg :(!

Margit, várjuk a képeket!

A család kidőlt a bevásárlásban, a többiek még alszanak, én vagyok a legéberebb :).
Még nem is írtam, hogy már Emma is próbálkozna a felállással: odatérdel a kanapéhoz és húzná fel magát, de tovább még nem jutott. Nem is bánom, másszon csak minél tovább, majd állhat még eleget.

Kép
angelita
 
 


Ezt még leírom: én olyan szerencsétlen vagyok ezekkel az itatópoharakkal! Nem tudom, hogy az összes selejteset én vettem meg vagy mi, mindenesetre a múltkor a babakocsit áztatta el egy adag almalé, ma pedig a táskámba folyt ki az egész... Valószínűleg rosszul zárnak, pedig még oda is figyeltem, hogy állítva tegyem be...

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Mi ma takaritottunk és átraktuk Ati ágyát Márk szobájába.Kiváncs ivagyok,hogy Márk is vele alszik-e. Mondani azt mondta,de majd este meglátjuk :wink:

Bori: igaz én nem voltam múlt héten a gyerekszigeten de a bnőm igen.Nyugodtan mehettek ahol a rendezvények vannak nincs viz.

Vb: én is játszok ai iwiw-en. A jó focit szeretem én is.Régen a kollegákkal jártunk meccsekre igaz ha voltunk akkor tuti szarrá áztunk :D

Angelita:milyen itatópoharat vettél?
Milyen az a mediterrán rizottó? leirod a receptjét.
Vendég
 


Jó reggelt!

5:11-kor kelt ma. :( :( :(
Sissi, remélem jól sikerül a mai buli! Na hogy aludt Márk?

Angelita: végül brokkolit vettem és krumplival főztem. (Tettem hozzá megint egy kis cukkinit és csirkehusit is, másnap meg tojást ,msot először.) Meg karalábét is vettem, de azt még nem csináltam meg.
Mediterrán rizottó, ez jó :)

Egyébként nagy a sikerélmény, mert az utóbbi 4 napban, hogy az én főztömet ette, mind megette a kaját, amit kitettem neki (110-140 g körül) - lehet, hogy többet is evett volna, ha kapott volna... Adnék többet is, de olyan gondban vagyok a kajálás kitalálásával. Én úgy gondolnám, hogy vannak kis meg nagy étkezések, és most nálunk pont a földi kaják a kisétkezések. Eddig ez rendben is volt, mert nem nagyon evett, de most hirtelen már enne. A gyümölcspépekből is lecsúszik egy egész üveg, ha hagyom - de többnyire csak felet adok neki. Most nálunk úgy van, hogy reggel 8 körül szopi, 11-12 körül gyümölcs (mondjuk fél üveg, de néha 1), fél 2 körül szopi, fél 5 körül uzsonnára zöldség hússal/tojással, este fél 8 szopi. És éjszaka 1 és fél 5 körül is szopi.
Most hogy így enne, gondoltam arra, hogy átteszem a zöldséget ebédre, és kap rendes adagot. Csak az a gondom, hogy akkor két egymás utáni étkezésnél marad ki a szopi. És azt egyrészt nem is biztos, hogy jól bírnám, másrészt nem akarom, hogy ez elapassza a tejem. Most már ezen rágódom egy pár napja, nem tudom, hogyan legyen.
Most újra elolvastam, hogy mocorgóéknál hogyan van a kajálás, főleg, hogy többen írtátok, hogy nálatok is hasonlóan.
De én egyrészt nem értem, hogyan fér bele még az esti szopi előtt egy vacsora is a napba- már így is úgy érzem, hogy állandóan kajával tömöm, soha nem "kér", magamtól adom.
Másrészt ő már 8-kor alszik, nem tud fél 9-9-kor szopizni. Ha viszont minden 1 órával előbbre hozok, akkor reggel 8-kor gyümölcs tízórai, az azért mégis túlzás.... Meg utálok fejni is.

Szóval.... nincs valakinek valami jó ötlete?

NA végre, mindjárt 8 óra, lemegyünk a pékhez friss zsemléért... Nagyon lassan vánszorgott az idő ma reggel. Mire feljövünk, már szopizhat és talán elalszik majd utána... És akkor én is.

Kép
bikmakk
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Angelita,Nyár a parton.c.filemt néztem meg.Szeretem az ilyen kis romantikus filmeket,az akciós,gyilkolósokat meg nem..és örülök ha van ilyen film,vagy egy vígjáték :D Sőt a meséket is szeretem :wink:
Nem látom,hogy jönne most foga Zsombinak,de attól még mocoroghatnak neki :wink:

Sissi,nagyon jó bulizást nektek mára! :D Engem is érdekelne,hogy alakult az éjszakátok..

Bikmakk,huu de korán keltetek,mi ma szerencsére 7 előtt egy picivel ébredtünk.
Én lassan elkezdeném csökkenteni a szopizások számát..és főétkezésre pedig a főzelket adnám.Mert nemsokára eljön az az idő,hogy együtt esztek majd..legalábbis azt eszi amit ti.
Nekem Luca 10hós koráig szopizott ugye,és akkor már csak leginkább az éjszakai szopik voltak meg,tízórai+ebéd+uzsi+vacsi..az már rendes kajcsi volt.De nálatok azért maradna még reggeli+vacsi+éjszakai szopi.Szerintem egy lassan 10hós babának elég.Ettől még szopizhat akár 2 éves koráig is,és tejcsid nem apadna el,csak megint beállna annyira amennyire szüksége van Daninak!
Mindegyik képen nagyon aranyos :wink: Látszik rajta,hogy élvezte a kirándulást :wink: Mit válogat olyan lelkesen?És az utaolsón az a nézés...tudja mivel kell levenni az embert a lábáról :wink: Nem szokott átmászni a ti ágyatokra és onnan le a földre? :)


Ma is olyan jó meleg van :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Bikmakk: ha enne még Dani, akkor adj neki!! Eddig az volt a gond, hogy nem evett, most, hogy meg enne, nem adsz neki?? :lol:
Az étkezéseket alakítsd úgy, hogy nektek kényelmes legyen a későbbiekben is. Mi például azért tettük az ebédet délre, mert nálunk mindig délben van ebéd a családnak, így remélem, hogy később ha Marci már nagyobb lesz velünk együtt eszik majd.
Attól, hogy adsz neki "földi" kaját, utána még ugyanúgy megszoptathatod!! Például az ebéd alkalmával. Adj neki főzeléket, aztán ivás gyanánt szopizzon. Így nem marad ki két szoptatás, a melleid és a lelked is jobban bírja, meg Daninak is lesz átmenet. Aztán előbb-utóbb a szoptatást el lehet hagyni az ebédnél, ha akarjátok.

Kép


Kép
dbea
 
 


Ja igen: a tejed nem fog elapadni, csak alkalmazkodik a tejtermelés Dani igényeihez. :lol:
És nyugodtan adjál neki egy üveg gyümölcsöt is, egy ekkora baba már simán bevág annál többet is :lol: :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Bea: jójó, tudom, hogy ez röhejes, hogy "nem adok neki" - de ez az egész, hogy enne, csak kb. egy hete van. És mi eddig az időpontokkal és mennyiségekkel tök jól alkalmazkodtunk a kis adagokhoz. Csak most, hogy enne, most már szerintem nem jó, hogy fél 12-kor és fél 5-kor egyen sokat. Szerintem is adni kéne neki, ha enne, pont ezért nyűglődöm azon, hogy hogyan változtassak.
A szopival az a baj, hogy nem valószínű, hogy el fogja fogadni. Legalábbis jelenleg is azért nem szopik az uzsonna zöldség után, mert nem kér - egy ideig kínáltam, aztán most már csak vízzel. Ennek mondjuk az lett a hasznos eredménye, hogy végre elkezdett inni is (vizet). Ráadásul ha tízóraira egy egész üveg gyümölcsöt adok neki, akkor a következő evésnél, ebédnél már lehet, hogy mégsem eszik majd annyi főzit, mint így enne.
Ááááááá, nem tudom, hogyan legyen. Úgy vagyok ezzel az egész étkezés témával, mint Irdab az öltöztetéssel. :D :D :D

Most arra gondoltam, hogy kihagyom a reggel 8-9-es szopit, és helyette mindent előbbre hozok: tehát a hajnali szopi után 9 körül tényleg adok gyümölcsöt. Aztán alszik. Aztán ébredéskor szopi (11-12). Aztán lefekvés előtt ebéd, zöldség+husi. Aztán délután az ébredéskor (4-5) megint egy kis szopi. ?? És aztán ti még ilyenkor betesztek még egy étkezést az esti szopi elé?? Mert nekünk ezután a fél 8-as lefekvés előtti szopi jönne.
Mi a véleményetek? Eddig mindig pont ébredés után kapta a rendes kaját, úgy gondoltam, hogy az energiát ad neki a mászáshoz-játszáshoz (főleg a gyümölcs délelőtt). Így meg pont alvás előtt enné ezeket. Nálatok hogy viszonyulnak a kajálások az alvásokhoz??
Persze lehet, hogy az alváson nem kéne kavarnom, mert gondolom abban is lassan majd átáll a napi 1x-re, és akkor megint minden másképp lesz. :)
Mennyivel egyszerűbb volt, amíg még folyton szopizott! :roll: :roll:

Tündi: de én is féltem ettől, mint amit mondtál, ezért egy ideig fent volt a rács ezen az oldalon is, de annyira kényelmetlen volt, hogy kipróbáltuk:
Dani még nem tud felállni, nem is próbálkozik még vele. Ha feltérdel, akkor pont a mellkasáig ér a mi ágyunk, egyáltalán nem tud rá felmászni. De majd figyelni kell, hogy ez mikor változik meg.

Kép
bikmakk
 
 


Bori,
mi tegnap voltunk a gyerek szigeten. Nincs elöntve, teljesen ok, csak alig van árnyék. Viszont van baba-játszóház, pelenkázósátor, még pelenkát is adnak, meg popsitörlőt.
A programok igazán olyan 4-5 éves kortól vannak kitalálva, mármint a T-Home, meg a Pöttyös játékai, az ugrálóvárak, kisautók..., kevésbé babáknak

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Bikmakk,
én nem igazítgatom a kajálásokat, ahogy kijön, úgy eszik Levi.
Reggel szopizik, aztán kb. fél 7-fél 8 között eszik tápit.
Ha úgy jön ki, akkor 11 körül adok neki gyümit, ha elalszik, és csak fél 12-12 körül ébred, akkor már csak főzeléket. Ha volt gyümi, akkor 2-fél 3 körül eszi a főzeléket, ha nem, akkor délután a gyümit.
Igazából négyszer eszik már csak egy nap, meg az a pici reggeli szopi. Néha kap Sinlacot, van, hogy vajas kenyeret, ahogy épp kijön.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ja, mondjuk én soha nem voltam híve a napirendnek. Pont ezért, mert nem akarom magam azon stresszelni, ha felborul, mert az nálunk kb. napi szinten fordulna elő :lol: Ha itthon vagyunk, akkor pl. délelőtt alszik Levi akár 1,5-2 órát, ha mennünk kell, akkor elalszik a kocsiban, de ha megállok, kb. 15-20 perc, akkor felébred, és ennyi volt az alvás. Ilyenkor van tízórai, mert ébren van, itthon általában már csak ebéd. Mindig ahogy kijön.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: