Új privát üzeneted érkezett!

Edua:

Így már érthetőbb, hogy miért nem vágysz a szoptatásra! Sajnálom, hogy első alkalommal ilyen élményed volt vele!

Miért volt olyan fontos, hogy mennyit eszik/gyarapszik Édua? Kicsi volt? Beteges volt? Mit állapítottak meg a kivizsgálások? Milyen tünetei voltak? Mi történt 2,5 éves korában amitől megváltozott a helyzet?

Szerintem ha nyugodtabb vagy így hogy fejsz és cumisüvegből adod és látod, hogy mennyit evett, és nem zavar a rendszeres fejés, akkor nyugodtan csinálhatjátok így is. Ha hiányzik a szoptatás érzése, akkor kínáld fel neki a mellet, és akkor a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad! Persze előbb el kéne érni, hogy jól legyen mellen és ne fájjon! De sehol nincs az leírva, hogy akit cumisüvegből táplálnak, az nem kaphat mellet és fordítva!

Szerintem ne hagyd magad befolyásolni, az, hogy hogy táplálod a babád, egyedül rád tartozik, max a párodra! Csináld úgy, ahogy neked, nektek jó!!! A babának is az a legjobb, ha van egy kiegyensúlyozott anyukája.


Szia Csorna! :)

Első babák általában 5 napot ráhúznak a terminusra, a 40+5 az átlag elsőszülőknél! Még bőven benne vagytok! És ne aggódj, a baba feje vajúdás közben is leszállhat, nem mérvadó, hogy még fent van. Sétálj sokat, illetve fitness labdán ringatózás, csípőriszálás (hastánc! :D) segít a babának beilleszkedni, most is, és vajúdás alatt is.

Már nagyon eleged van a várandósságból?


g_reny:

Igen, a gyermekágyra is fel szoktam menni segíteni az anyukáknak. De csak kedden és pénteken vagyok ott. Majd ha találkozunk, akkor szólj! :) Én is az Istvánban szültem mindkét lányomat, és hát tapasztalatból is tudom, hogy nincs nagyon kapacitásuk kimenni a kórtermekbe megkérdezni, kinek kell segítség. Viszont ha bemész hozzájuk, akkor mindig segítenek! (Egy mufurc néni volt ott mikor én is ott voltam szülni, de a legtöbbjük nem az!)

Réka
pszichológus, dúla, szülésfelkészítő oktató

http://szuleselmeny.wordpress.com
http://tejmentes.blogspot.com
mreka
 
 


Réka

Még nem volt időm elolvasni minden hozzászólásodat, de örülök, hogy írsz nekünk. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Na volt nálunk a gyerekdoki is és a védőnő is. A gyerekorvos megnyugtatott nagyon. Megnézte Csongort, és azt mondta, hogy nem vészes a dolog. Jól megtornáztatta és CSongi nyomott is egy adag kakát - igaz, még inkább sötétbarna volt, de már nem fekete. Azt mondta, hogy inkább ébresszem 3 óránként CSongit, ne engedjem tovább aludni és kínáljam meg egy kis vízzel is. Kicsit sárgának látta, úgyhogy lehet ettől is aluszékony.
De ami még jobban megnyugtatott, hogy miután elment a doki, megint szoptattam és CSongi nyomott végre egy még sárgásabb kakit is. Ez már inkább anyatejes volt. Szóval wow, megvan az első anyatejes kakinK! Hát kakinak így még nem örültem! :lol:
Aztán jött a védőnő is, és ő meg rámparancsolt, hogy bimbóvédővel szoptassak irgum-burgum, mert nagyon vérzik a cicim. És hogy fog bimbóvédővel szopizni CSongi, ha muszáj, később pedig vissza fog ő állni a sima cicire, ne aggódjak. Mondjuk én is így gondolom, mert ügyesebb szopi minden ellenére, mint Tüci volt.
Mindketten elmondták, amit ti is, hogy fejjek szopi előtt, meg masszírozzam a cicit, hogy felpuhuljon és könnyebb legyen bekapnia Csongornak. Ezt fogom tenni, csak nem tudom, mit csináljak a tejekkel. Ilyen kezdő tejet valahogy nem akarok lefagyasztani. Sima hűtőben meg nem áll el olyan sokáig, és egyelőre inkább szoptatok, mint a lefejt tejet adogassam neki cumisüvegbe. :roll:

Réka: ha nem oldódik meg ez a szopitéma 2 hét alatt, el fogok menni az Istvánba, az nincs is olyan messze tőlünk. Mindenképpen szoptatni akarok, eszembe sincs cumisüvegezni, vagy tápszerezni, vagy akármi mást. Meg látom, hogy CSongi képes lenne venni az akadályt, csak kicsit erőlködni kell, úgyhogy nem adom fel. Ha egyedül nem megy, akkor bizti kérni fogok segítséget. Végülis a lányom is megtanult simán szopizni bimbóvédő nélkül, igaz, akkor már vagy 8 hós volt.

Kép
Kép
tinu
 
 

 
 

Tinu!
na tök jó!Gratula a kakihoz :lol: Akkor csak rendeződnek a dolgok!!!Biztos Csongi is ügyesedik!!!Hiszen még csak pár napos,nem tudhat mindent :lol:

Réka!
Csornának már a 4.baba! :lol: :lol:

Edua!
ja az elöbb kimaradt!Nekem néha nagyon kakis a pelus!Pici kaki még oké...na meg pisi!Az is van rendesen!Abban sem szeretem hagyni! :lol:

annus11
 
 


Még én is itt! :D

Bár elég furcsán érzem magam ott 'lent'.
Reggel óta szinte folyamatos,de nem erős fájás-fájdogálás.
Most hogy pihenek,a fájás enyhült,de olyan lüktetés féle van,plussz csuklik a lányom. :D Figyelnem kéne a fájások időtartamát?
Na,szóval nst-n igen csak aktív összehúzódások.
Dokim azt mondta,hogy nem szeret jósolgatni,de szerinte találkozunk még a héten,ha viszont nem,akkor:
Először azt mondta jövő hétfő szokásos nst,de utána,mi lenne ha vasárnap?Ugy is ügyel bent,és ha már megyek,vigyem a cuccaimat is,az a két-három nap teljesen mindegy... :oops: :?
Huhh,eddig nem tudtam mikor,de most már tudom,legkésőbb vasárnap... :oops: :shock: megszületik a babusunk! :) Örülök,és most már kicsit félek!
Egy újjnyira vagyok nyitva,2700 grammot mért az uh-n.
Lepény érett.
Na,fekszem egy kicsit.
Ja,még a bolognai spagettit meg kell néznem a sütőben. :)

Hello Csajok!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Szia Réka!
Tudod nálunk a4. Baba jön.40 évesen már tényleg egy kicsit nyügi vagyok.Ráadásul 3 magzatelhalás után nem csoda ha ideges vagyok.
De mivel saját dokim nincs nem igen tudok kinek panaszkodni.

Kép
KépKép
csorna
 
 


Sziasztok!

A dokinjak tényleg elég a 6 hetes kontrollon odaadni a pénzt, vagy inkább rögtön a szülés után?

Fabri, én ezt nem értem? Azaz remélem félreértem. A dokid vasárnap meg akarja indítani a szülést, mert akkor ügyeletes??? Nekem ez elég meredeken hangzik... Meg ez a 2-3 nap teljesen mindegy duma. Nem akarok beleszólni, szerintem lehet, hogy valamit félreértek...

Annus, Ildi, igyekszem nem parázni a szopin, de azért majd utána olvasok. Jó lenne tudni pl. hogy hogy kell kézzel fejni.

Tinu, örülök a kakinak!

Zsüci, járok még relaxra, méghozzá nagyon okosan egybekötve az nst-vel! :)

Kitty, bármilyen képet meg tud csinálni, nem csak vonatot, ha nálatok abból túltengés van! :D

Esztó, kérlek próbáld nem gyötörni magad, bármit hallottál is. Jól beszéld ki a pároddal vagy az anyukáddal, ha ide nem akarod leírni. A lényeg, mindjárt itt a nagy nap!!!

Na jó legyen mindenki, puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Csorna, kitartás!!! Bármikor előkerülhet a bébi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma mi is voltunk dokinál,meg CTG-n!
Csütörtökön kell menni megint,akkor lesz valami megbeszélés, és eldöntik, hogy szüljek e simán, vagy császároznak. Már nem tudom, hogy melyiket akarom igazából...
Ha császár,akkor az elkötést is meg tudják csinálni egyből, és nem kell mégegyszer vágni,arról nem is beszélve, hogy akkor nem kell rettegnem a teherbeeséstől azalatt az idő alatt, míg újból operálni lehetne.
A normál szülésről meg megtudtam, hogy nem úgy van, ahogy én hittem. Az elsőnél 12 óra után császároztak. A második 6-8 órát tartott, de ott Szabi koraszülött volt, és én azt hittem, hogy olyankor nem kellett a méhszájnak akkorát tágulnia,(hiszen még nagyon picike volt) azért ment gyorsabban. Erre ma közölte a szülésznő, hogy ezt felejtsem el, mivel a méhszájnak ilyen esetben is ugyanúgy el kell tűnnie, mint egy időben született babánál, maximum a kitolás könnyebb a baba méretei miatt.
Így most megint vergődöm, hogy mi a jobb nekünk!
Mindkettő mellett szólnak érvek is, és ellenérvek is!
Most légy okos Domokos! :D

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Na meg persze volt egy méhszáj összevarrásom és azon is parázok azért nem tágulok majd.Meg nem tudom,hogy befordult-e már.

Kép
KépKép
csorna
 
 


Tinu!

Jaj de jó! Örülök nagyon hogy végre megoldódott a kaki téma! :D És hogy az orvos ennyire megnyugtatott!!!

Viszont a védőnővel nem értek egyet a bimbóvédővel kapcsolatban. Ugyanis azért vérzik a melled, mert nem jól kapja be a baba. Ha jól kapná be, akkor a sebnek lenne alkalma begyógyulni, mert akkor nem dörzsölné újra minden szopi alkalmával. Viszont ha bimbóvédővel szopik, akkor megtanulja azt a technikát, amivel a bimbóvédőt kell szopni, és ha ugyanúgy próbálja szopizni a melled, akkor bizony kisebesíti. Tehát egy ördögi kört lehet ezzel elindítani.

Azzal egyetértek, hogy a legfontosabb, hogy Csongor anyatejhez jusson, szopizzon, legyen széklete és gyarapodjon. (A sárgaságot okozó bilirubin egyébként széklettel ürül, nem vizelettel, úgyhogy a vízitatás nem fogja ezt elősegíteni.) Ha egyelőre ezt bimbóvédővel tudjátok elérni, akkor legyen bimbóvédővel, mert ez fontosabb valóban! De szerintem HA mellre tudod őt rakni fájdalom és vérzés nélkül bimbóvédő nélkül, akkor próbáld meg!


Annus:

:lol: Oké, akkor nem szóltam egy szót se! :)


Csorna:

Ejha! Nem semmi a 4 baba, minden elismerésem a tiéd! Azt sem csodálom ezután, hogy eleged van belőle.

Réka
pszichológus, dúla, szülésfelkészítő oktató

http://szuleselmeny.wordpress.com
http://tejmentes.blogspot.com
mreka
 
 


A blogomba tettem képet a fücsiről!Kutyafüle nézd meg nyugodtan,látni lehet h a csonk nincs a vízben!!!!!Ne kell még őket tele kádban fürdetni!
Amúgy olyan mintha retkes lenne a víz,de ez csak a fényképen volt ilyen :lol: :lol:

annus11
 
 


Csorna:

A méhszáj összevarrásból a varratokat mikor szedik ki? Vagy már kiszedték?

Réka
pszichológus, dúla, szülésfelkészítő oktató

http://szuleselmeny.wordpress.com
http://tejmentes.blogspot.com
mreka
 
 


Réka
Két éve volt a műtét az első kaparás után.

Kép
KépKép
csorna
 
 


Csorna!
Elhiszem, hogy unod már nagyon.. Én is... Bár nekem "hivatalosan" még van 12 napom. Ha viszont az előző 3 gyerkőc érkezését nézem, Babókának már meg kellett volna születnie... :)
Én meg nem ismerek magamra. Ma egész nap eszem. :oops:
-Lehet, hogy előre?...
Előbb hazajött Apci,és elküldtem eperért.. Ez már kórós... :shock:

Kép
szkitty
 
 


Csorna:

Ja, akkor nem most a várandósság alatt varrták össze mert elkezdett nyílni a méhszáj?

Bocsánat, nem akarok tolakodó lenni, csak kiváncsi vagyok... egy kaparás után miért kell méhszájat varrni? Az is sérült? Azt nem úgy csinálják, hogy előbb tágítanak, aztán kaparnak?

És erre nem tud válaszolni egy orvos, hogy az előzetes varrás vajon gátolhatja-e a tágulást?

Réka
pszichológus, dúla, szülésfelkészítő oktató

http://szuleselmeny.wordpress.com
http://tejmentes.blogspot.com
mreka
 
 


Szkitty nem vagy egyedül.Az elöbb vágtam be egy literes jégkrém csodát.Nekem is megvolt mind már időre.De ő még várakozik.

Réka

Nem irtam túl érthetően.Amikor először lettem terhes a 4.-el már nyitva volt.Aztán 15hetesen elhalt.Majd ezután egy ujabb műtéttel összevarták.Majd ujabb két terhesség mire a mostanit sikerült eddig kihordani.Csoda ha mindenen parázok?

Kép
KépKép
csorna
 
 


Réka, megnéztem a honlapod, tök jó. A "hogyan kezdődik..." hasznos lehet még... Ha itthon "hastáncolok" a lasztin, azzal előkészülhetek a szüléshez akkor? Esetleg könnyebben tágulok majd?

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Sziasztok!

Alig tudlak követni Titeket! :)
Jaj, kiknek is kell gratulálni?? MOZZA! Rá kifejezetten emléxem!!!! : ))))) Persze a többieknek is, még Pumukli rémlik... a memóriám.... kiszivják az agyamat is!!!!!!! : ))))))))))))
Szóval MINDEN KEDVES ÚJDONSÜLT MAMINAK ÉS BABÁIKNAK MILLIÓ PUSZI!!!!

Nálunk is volt de. a védőnő. MA kiboritottak a kölkök :) Meg kell őket nevelni, elkanászodnak... Ez az igény szerinti etetés 2 gyereknél kicsit durva... ma le sem akartak rólam szállni :) Etettem... uténa gyors én is... aztán takaritottam, akkor MÉG aludtak... aztán vaslani kezdtem... na azt 5 részletben sikerült, 4 orditás és etetés között... közben idő volt, hogy jöjjöna védőnő, el akartam rámolni, megint orditás... szóval elrámolni meg nem sikerült :)
Hahh, de lemértem mennyit ettek, nem éheznek, úgyhogy nem kapnak óránként!!! Most végre elaludtak :)

Hálapénz:
már megint... Sztem a háziorvosnak meg a védőnőnek NEM KELL adni... más a fogadott, magán-nőgyógyász... bár erről is van véleményem.. na mind1... szóval a háziorvosnak meg a védőnőnek az a dolga... kelleni semmit sem kell, ha szivesen adtok, esetleg sztem vmi ajándékot, 1 bonbont, ilyesmit, de ne pénzt... Magamból indulokki, egyrészt el sem fogadnám , másrészt kellemetlen érzés :( Bár ez én vagyok :)

Vki17!
Te végül kinél fogsz szülni? Én is ott szültem :)

CSütörtökön megyünk a házidokihoz, elsétálunk, 30 perc... REmélem végzünk,mire éhesek lesznek, nem tudom, útközben hol fogok tudni szoptatni, ez úgy frusztrál :(

Vannival mi van??? Izgulok értük!!! Zsebik is szerdán lesznek 4 hetesek ;)
Vendég
 


Emese!Neked mekkora Bogi? :D
Az EDA-t nekem javasolta a dokim,de majd meglátjuk mennyire bírom.Alapból nem szeretném,de ha 10 órát vajúdtam,és már alig van erőm,és fáj nagyon akkor lehet feladom,és kérek. :oops:
Bár elég magas szokott lenni a fájdalom küszöböm.Persze ezt a fajta fájdalmat még nem ismerem.. :oops: :)
Pont akartam én is kérdezni.Vki szült már azzal?Jobb?Utána gáz?

Szofi!Nem azért indítaná meg,mert ügyeletes :lol: .
Úgy néz ki nem várom meg a 7végét,mármint a kislányom. :D
Ezek a fájások péntek óta olyan össze-visszák,nem is tudom igazán követni..
Ráadásul,most épp vmi barnás-véres cucc(Bocsesz! :oops: ) szivárgott.De gondolom,csak a vizsgálat miatt,mert már abbahagyta...
Vasárnap megyek be nst-re,mert nyugisabb,mint hétköznap.A lepény értett,de ezt a hetet még kibírja.Gondolom,megvizsgál majd és az alapján döntünk.
Azt mondta,vigyem a cuccot,mert ha kinyíltam teljesen,akkor már nem kell hazajönnöm.

Réka!Szuper ,hogy jöttél,nagyon köszi a jó tanácsokat! :D
Nehogy elfelejtsem majd, melyik oldalon mit kell keresnem,ha már itthon leszünk. :) Addig is olvasok,tanulok. :D

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Kép Bence

Kép Luca
Vendég
 


Kaja:Én egy kis spagettit "nasiztam",mielőtt hazajön az uram. :lol:
Persze eszem majd vele is. :D
Kitti,Csorna!Én is szinte bármikor tudnék enni mostnában. :oops: Huhh,a a fagyi,megint jól hangzik. :lol:

Szofi!Nyugi, a kórházban megmutatják,hogy hogyan kell kézzel fejni.A Margitban legalábbis.
Bár azt mondták,ne vigyünk mellszívót,én már bepakoltam.
Itthon van elektromos is.
Addig próbálom,amíg be nem indul majd.Persze jó lenne egy erőteljes belövelés a kórházban,és utána sok-sok tejci! :)

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


mreka köszönöm a kedves és megnyugtató szavakat :)
A többieknek is :)

mreka 2,5 évesen beláttam végre, és elfogadtam, hogy az én lányom nem lesz soha kövér, beteges nem volt, hiszen sokáig szopizott, de a súlya nagyon lassan nőtt, most 6 évesen 16 kg :), és gyerekorvost is váltottam, aki már nem csak a súlyával volt elfoglalva, és a gastros dokink is a 2. mindig mondogatta, hogy nincs ennek a gyereknek semmi baja, hónapokig írtuk mit eszik és mindig nyugtatott, hogy neki ennyi elég ne aggódjak nem fog éhen halni :)

kicsim most éppen azért nyafogott, hogy üljek ide mellé míg ő alszik a pihiszékben :)

vki én az előkészítőben labdáztam a fájásokat nem is éreztem rajta, pedig 100-asok voltak, mikor felálltam akkor kezdett a derekam leszakadni :)

csorna nekem méhszájplasztikám volt és mi is kicsit izgultunk a varratok miatt, de nekem is 2 éve volt és most szülésnél is szépen és gyorsan tágultam :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Petrus, zabálnivalóak a zseboroszlánjaid!
Szülni kinél fogok?
Vele pénteken fogok először találkozni. Vagy ha előbb történik vmi... Szóval szuper minden, Iwiwen megnéztem, így legalább felismerem. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vki17 2009.05.15 11:22-kor.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Ja, találkoztál esetleg velük nem rövid kórházi tartózkodásod alatt?

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


fabri én 2x szültem eda-val, először csak 1,5 órán keresztül hatott, de most másodszor kitartott végig, és nagyon sok múlik az adagoláson, most nem is éreztem a fájásoknak csak a csúcsait és nyomni is tudtam és éreztem a tolófájásokat is, jól tettem, hogy nem a gáz mellett döntöttem, talán akkor nem lett volna meg 2,5 óra alatt Lara a burokrepesztéstől számítva :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Ildi, 17 kg-val mentem iskolába anno...

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Jaj,bocs,mert már sok leszek!
Annus!Iza valódi kis hajas baba :lol: !
Nagyon kis husi,édes,ahogy apa vállán beájult! :D

Petrus!Hihetetlen menniyt nőttek,Bence és Luca 3 hét alatt. :D
Mindketten ebben a gondolkodó pózban! :D Tündériek!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


szpetrus édesek a babáid :), mi is holnap már 3 hetesek leszünk :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Hát, nálunk a védőnő már az elején megmondta, hogyha az orvos jön ki, akkor adni kell neki pénzt... Szóval, mi adunk, mert úgy szokták... 2x volt itt eddig, és mind2x 5000-t kapott... De nagyon rendes, szeretjük, nekem is ő volt a gyerekorvosom. :) A védőnőnek nem adunk pénzt. Majd megajándékozzunk vmivel. De az orvos már nem sokszor fog kijönni, ha minden jól megy, már csak akkor, mikor 1 hónapos lesz Danó, és utána, reméljük, már mi fogunk menni hozzá. Olyankor meg nem kell pénzt adni.

Ezt az oldalt még nem olvastam, majd később... Mennem kell.

Ja, a dokinak mi akkor adtunk pénzt Samuval, mikor meglátogattuk őket otthon, Samu 2 hetes volt. De ez megint más helyzet, mert más a kapcsolat... Most is megyünk majd hozzájuk nemsokára, akkor adunk pénzt.
Vendég
 


vki Édua sem lesz sokkal több, bele kell húznia, különben gurulós táskát kell neki venni, bár a mellettünk lévő suliba fog szerintem járni a 6-osba :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Én is a 6-osba jártam! Jó az!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Fabri, bocsi, na ezért nem kell más ügyeibe beledumálni... :oops:
Remélem én is, hogy megmutatják a kézzel fejést "élőben" is... Az Imrébe azt mondta a szülésznőm, hogy ne vegyek mellszívót, mert ott van, ráér később, ha szükség van rá....????...???

Csajok, a szülész dokinak mikor adjuk a lóvét - 6 hetes kontroll vd. rögtön utána?

Tinu, csecsemőst nem lehet fogadni? Én már tök rettegek tőlük. El bírnám viselni, ha valaki kiemelten foglalkozna velem, még akkor is, ha ezért valamit perkálni kell.

Na jó, pusszancs!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Vki!
Igen, Koppányt ismerem, rendes, fiatal doki, volt hozzá (is) párszor szerencsém :) Ő elvileg a szülőszobára van beosztva, legalábbis pár hete még ott volt.
Vendég
 


Edua!Köszi,akkor ne határolódjak el tőle?
A szülésfelkészítőn azt mondták,három részletben(már ha igényli a mami ),lehet elég csak egy,esetleg kettő.
Meg gondolom azon is múlik,meddig bírjuk a fájdalmat.
Lehet,mire kérném,addigra már jönnek a tolók,és nem is kell.
Az volt a parám,hogy ha a tolónál már megkaptam,akkor nem fogom tudni,mennyire-mikor kell nyomni.De erről is felvilágosított a doki! :lol:
Lszi ne nevessetek,ha nagyon blődit kérdezek-írok! :oops: :)

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Petrus, ez jól hangzik! Telefonban szimpi volt nekem is!

Fabri, mintha gőzölnél be így a finishben?! :D Persze ezzel én is így vagyok. De Szofi is gyanús kicsit... :lol: Hát igen, első bébi, nem sok elképzelésünk van, a hónapban meg igencsak benne járunk, h úgy mondjam. :wink:

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Sziasztok!

Párom behozta a laptopomat, így becsatlakoztam. :lol:
Visszaolvasni még nem tudtam, de igyekszem.
Jól vagyunk, most egyedül vagyok egy 2 ágyasban.
Vendég
 


Huhh,velem lesz tele az oldal.. :oops:
Szofi!Ne hülyülj,dehogy ,semmi gond!
Azért vagyunk itt,hogy eszmét cseréljünk! :D
A lóvét sztem mi hazajövetel előtt adjuk.
Ha Petin múlna,akkor már a szülés után közvetlen nyomná a kezébe,szereti ezeket a "kellemetlen" dolgokat hamar lerendezni.
De visszatartom.. :lol: 8)
Persze,mindenki ahogyan érzi.
Dóri! De jó,hogy írtad,erre én nem is gondoltam. :oops:
Az 5 ezer az 'normál' ár,vagy ki mennyit szán? :? Esetleg többet?
Esetleg a védőnő mondta?Azt hiszem majd én is nála kérdezek rá,elég jó fej! :)
Na,lépek én is.

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Na, mégis elolvastam...

Nagyon helyesek a zseboroszlánok!!!

Csorna, tényleg nem hiszem, hogy sokáig kell még várnod!
Én mindig azon gondolkozom, hogy az ember itt az utolsó hetekben szokott besokallni, pedig ilyenkorra már mennyire kevés van hátra a 40 héthez képest!!! :)

Ildi, én is akartam írni, hogy úgy csináld, ahogy nektek jó! Mi is szenvedünk, de mi azon, hogy legyen elég tej. Örülnék neki, ha olyan cipőben járhatnék, mint te, hogy nem kérdés, hogy elég-e a tej... Sajnos nálunk ez kérdéses... És időnként (naponta-2naponta 1x) kap tápszert Danó, hogy ne essen vissza a fejlődése, koraszülöttsége miatt nagyon nem játszhatok... Közben próbálkozom minél többet szoptatni, meg fejek is, hogy gyarapodjon a tej mennyisége, ráadásul megvettem a méregdrága segítséget is, a More Milk Plus kapszulát, ami lehet, hogy segít, nem tudom, minek köszönhető, hogy úgy tűnik, sikerül tartanom a lépést, de Samuval is voltak gondok szopitéren, szóval nem könnyű, mert jó adag félelem is van bennem, hogy megint elrontok mindent... Most viszont tudom azért, hogy eddig majdnem mindent jól csináltam, mert viszont Samuval mindent, amit lehetett, megtanultam... :)

Fabri! Akkor megindítja a dokid a szülést vasárnap??? Azért, gondolom ez attól is függ, hogy akkor mennyire leszel nyitva, meg ilyesmi.

Na, mentem tényleg.
Vendég
 


SZIA, BÖBI!!!
Vendég
 


Szia Böbi :lol: :lol:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Szofi,
megy privi :)

Doki pénz:
sztem mi is hazajövetelkor adjuk, már ha bent lesz. Ha nem akkor varratszedésnél vagy kontrollnál.

A háziorvosnak és a védőnőnek viszont én se fogok adni. Nem is nagyon hallottam még, hogy kéne. legalábbis itt asszem nem szokás.

próbáltam aludni délután, de nem megy. elkezdtem nagyon nagyon izgulni :oops:

Böbi,
hogy vagytok?mikor jöhettek haza?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


zdori ami tejem van azt a fejésnek köszönhetem :) csak a kezem ,meg a bimbóudvaram nem igazán szokott még hozzá a 2,5 óránkénti fejéshez

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


eszter: ne izgulj,bar ez ellen nem lehet sokat tenni :roll: hiszen almostol mar csak maximum ket nap valaszt el :)

en holnap megyek dokihoz,latni akar akkor is, kicsit felek tole h "tul" nagy lesz a babo es nem fog siman menni minden..

a doki penzt pedig sztem mi is akkor mikor jovunk haza vagy ha nem lesz bent akkor kontrolon adjuk.

a vedonot pedig majd mgkerdezem a haziorvosrol,mert nemtudom errefele mi a szokas vagy kell e vagy sem.. nem reg koltoztunk :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Réka: nem, a vizet nem a sárgaságra mondta az orvos, hanem gondolom, hogy ne legyen kiszáradás esetleg. Amúgy persze, én is úgy gondoltam, mint ahogy írtad, hogy a sebesedés a rossz mellbekapás miatt volt/van. Abban reménykedek, hogy ha beáll végre a kereslet-kínálat dolog a mellemben, akkor neml esz állandóan kőkemény és sikerül helyesen mellre pattintanom a gyereket. Addig viszont meggyógyulhatna a cicim a bimbóvédő segítségével. És abban bízom, hogy addig a gyerekem nem felejti el a megfelelő szopási technikát. Ezért mondtam a 2 hetet, hogy ha addig nem oldódik meg, akkor mindenképpen felkeresem az Istvánt.

Szofi: én 6 hetes kontrollon fogom odaaadni a pénzt a dokinak. A szülésznőnek még a kórházban odaadtam. Kíváncsi vagyok, neked milyen lesz Icával. Lehet csecsemőst fogadni, én fogadtam volna elsőnél, ha tudom, mennyi gond lesz a szopival. Én Erzsit ajánlom, nekem az ő stílusa jött be a legjobban, a vezetéknevét nem tudom, idősebb darab. Olyan megnyugtatós, lélekápolós nőci. De amúgy a szopiban Ica is fog neked segíteni, meg a szopira többször rákérdeznek és segítenek is - akár a vizitnél is. A többi miatt nem érdemes csecsemőst fogadni (fürdetés, pelenkázás stb.). Csak a szopi érdekes. Az a baj, hogy előre nem lehet tudni, mennyire fog nehezen menni. AMúgy ne rettegj a csecsemősöktől, nem harapnak. :wink:

Gyerekdoki, védőnő: én sose adtam még egyiknek sem pénzt. Egyszer, mikor kijött Tücihez a doki, megkérdeztem, hogy tartozom-e valamivel és azt mondta, hogy nem. Nekem ennyi elég volt. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Maumau,
holnaptól várlak bent a kórházban ám :)
Nekem is azt mondta ne 56-os ruhákkal készüljünk, nem lesz kicsi. De ne aggódj, simán fog menni. A nővérem kisfia több mint 4,5 kg volt , és minden rendben volt. A kislánya meg majdnem 4kg volt.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


zdori én a laktoherb teát iszom

szerencsére tejcsi elég tegnap is 840-et fejtem le, Lara 645-öt evett

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Dokipénz: én odaadtam még a kórházban. A 6 hetes kontroll úgyis magánrendelésen ott, ott úgyis fizetni kell... :roll: :roll:

Szofi, lehet csecsemőst is fogadni, de szerintem teljesen felesleges. Én jópárral találkoztam ottlétünk alatt, és mindegyik normális volt! Persze, ahány ember, annyi stílus - de nem volt köztük olyan, aki ne válaszolt volna, ha valamit kérdeztem. De ha mindenképp akarsz fogadni, van egy Orsi nevű nő, erős 40-es, alacsony, törékeny, nagyon kedves, segítőkész és profi. :lol: :lol: De tényleg, ezen szerintem ne parázz, tényleg nem esznek embert (gyereket sem). :lol:
És van a kórházban egy idősebb, szőke nő, védőnő, de kifejezetten a szoptatással foglalkozik. Hozzánk mindennap bejött, általában reggel, sok hasznos tippet adott és a kézi fejés módját is megmutatta, tőle is lehet kérdezni bátran, bármit.

Ami a szoptatást illeti: a kórházban tényleg van elektromos mellszívó, azt lehet használni. De, mivel mi ketten, khm, hogy is mondjam, :lol: szóval hasonló mellbőséggel rendelkezünk, szerintem neked nem lesz szükséged fejésre! A mell nagysága a tej mennyiségét nem befolyásolja, de a "tárolási kapacitás" sokkal nagyobb - vagyis több tejcsit tudunk raktározni anélkül, hogy feszülne vagy fájna. Aztán úgyis beáll a kereslet-kínálat, akkor már csak akkor érdemes/kell fejni, ha valami miatt nem tudsz szoptatni vagy növelni akarod a tejcsi mennyiségét. Én egyszer fejtem (kíváncsiságból), ehhez képest Kamilla 100 ml-t eszik...

Kép

Kép
zsüci
 
 


Réka! Köszi. Szerintem biztos találkozunk akkor vagy egy kedden, vagy egy pénteken. Gondolom én majd felismerlek valahogy ha járod a kórtermeket. Majd visítok, hogy én vagyok a Reni. :lol: :lol: :lol:

Böbi! Jó, hogy vagy. Hogy vagytok? Gyöngy volt bent nálatok? Megvolt a nagy tali a Kistesóval?

Kép
Kép
g_reny
 
 


Adraci, Szilvi, Mozza, Pumukli, gratulálok a babákhoz!!!!

Szombat éjszaka telihold volt, úgy látszik, hogy a lányokat előcsalogatta. :-)

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!

Esztó, köszi a közzétételt, Annus, Neked is!

Szerdán, ha nem sárgul be, akkor hazamehetünk. Még találkoztam tegnap Heannal, szegény elég megviselt volt még, de nem csoda akkora fiú után.

Tinu, olvastam a szülésedet,nagyon szép volt!! Én is feltettem az enyémet, ha nem jó helyre ment, mert bénáztam volna, akkor valaki tegye már át jó helyre... :oops:

Én a gyerekorvosnak nem adok pénzt, ha kijön, csak akkor ha pluszban jön ki, pl kijön házhoz oltást adni, ami ugye nem kötelező. Most otthon fogja beadni Gyöngynek a 18 hós oltást, ezért adok neki pénzt.
A védőnőnek meg valami kis ajándékot adok max, de nem pénzt.

A szülészdokinak és a védőnőnek is holnap fogom odaadni a pénzt, mert utána pár napig ők nem lesznek bent, ezt előre megkérdeztem a szülés után.

Reny, tegnap volt bent Gyöngy, kb 1 percig érdekelte a babbba, utána inkább a lift meg a kávé automata kötötte le a figyelmét! :-)

Azon nevettem, hogy láttam, hogy Esztó vasárnap 7.53-kor küldte az üzenetet, hogy egy ujjnyi vagyok, és rá 2 percre már megvolt Iringó (akit állandóan le-gyöngyvirágozok). :lol:

Most volt itt a barátnőm, hozott madártejet, megyek enni, bár már kevésbé vagyok éhes, mint tegnap.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: