Új privát üzeneted érkezett!

GpÁgi, csak azt szerettem volna még írni, hogy jó, hogy ilyen hamar észrevetted, hogy valamit változtatni kell a családi belső viszonyokon/működésen, és van is erőd véghezvinni. Fontos tényleg, hogy az ember ne csak fortyogjon belül, hanem jókedvűen (!) tegyen is valamit. Én nem éreztem ennyi erőt magamban, hanem kértem a férjem, menjünk el párterápiára, és szerencsére nekünk rengeteget segített. De tényleg drukkolok, hogy neked e nélkül is menjen!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Adri,az lehet pára nem? :roll: Másra nem tudok gondolni..

Kép
Kép
tundi24
 
 


Hát én is erre gondoltam már.
Oui mocorgó tette fel a gombás vadas receptjét asszem.

Tündi kedden nem tudtam menni futni, mert szakadt az eső, Zora szarul volt nagyon + megjött. De ma ha szakad akkor is elkezdem.
Ma azon vívódom, h Zorát kivigyem e sétálni, mert én személy szerint bezizzenek már a lakásban.
Már nem 10 C van mint tegnap hanem 16C, és nem szakad az eső, csak az eső lába lóg, és NEMFÚJAZ ORKÁNOS SZÉL!
Fogalmam sincs h mit adjak rá.
Amúgy Zora jobban van, nem folyik már az orra, és a szeméből sem a könny. Igaz az elöbb hagytam sírni kb 5 percre amíg merészeltem megreggelizni, de addigra majdnem hányt már, mert a sírástól úgy bedugult az orra.
Szeribtetek kivihetem már?

Ja dbea azt szeretném megkérdezni, (vagy aki volt hasonló helyzetben és a bébije csak az otthoni kaját eszi meg és az üvegeset meg nem) hogy amikor mentetek valahova (mátra, stb pihenni), hogy oldottad meg Marci kajáját? Mert ugye Ő is csak a Te főztödet eszi meg. Jövő héten mi kapunk kaját, de viszek Zorának villanyplattot és főznék neki, habár tegnap a kedvencét a brokkoliját sem ette meg, inkább a mi kajánkat a rakott zöldbabot preferálta.
Most mondjuk nagyon boldog vagyok, mert megevett egy egész üveges HIPPes joghurtos desszertet, az elmúlt napkban meg 1-2 kanál kaján, cicin, meg levegőn élt :roll:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 

 
 

Tündi :lol: :lol: utólag is BOldog névnapot kívánok!! 8) 8) Mivel ünnepeltetek?
futi megy ebben a ramaty időben is? én kicsit nehezebben szánom rá magam, de a heti kettő eddig megvan. :roll: Most már 4 perc is megy lassan, igaz?

Adri :lol: még nem olvastam vissza teljesen, csak ezt az oldalt, de: Zora elindult????????????? Gratulálok!!! Ő az első a topicon, igaz???? Ügyes csaj!!!! Zsigi már feláll akárhol, de még távol vagyunk az önálló lépésektől...

Csajok, amiért jöttem: Tud valaki friss infot a szocpollal kapcsolatban? Egy gyerek után mennyi, mire lehet felvenni? Meg lehet-e terhelni, és arra hitelt felvenni? Tudjátok a férjem munkahelyével voltak gondok, de most 5 évre meghosszabbították, és ez Tbányától 50 km-re van!!! Jó lenne a közelébe költöznünk. A cickó az, hogy majdhogynem a 0val egyenlő tőkénk van, arra meg ugyi nem lehet felvenni semmit... A hitelektől meg egyébként is ódzkodik a férjem... :roll: :roll: :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Linácska ez valami borzasztó sz@r lehet, hogy a fogaid ezt csinálják.
Esetleg nincs valami forum ahol meg tudnád kérdezni mi lehet az oka ezeknek a fogelhalásoknak?
Akartam írni, h én is éreztem ilyen fájdalmat annó, h nagyon fájt de nem tudtam melyik fogam.
Aztán még általánosban amikor elvittek minket az sztk-ba és ott a dokibácsi/néni úgy betömte a rágófogamon a pici lyukat, hogy a foggyökerem kínjába leköltözött a torkomba, és akkora bazi amalgán tömst kaptam, h azt már ne lehessen újra tömn, csak gyökérkezelni. Szóval egy ilyen ezer éves tömésem a kocsi klímájától durrant be, aztán gyökérkezelték, és érdekes módon egymás után az összes amalgán tömésem ezt művelte :twisted: :roll:

Anyacsimpánz szerep. Enyém apa ma továbbképzésen van, 7 fele ér haza, tegnap is akkor jött, holnap búcsú bulia lesz a főnökének a Balcsin akit kirugtak haza sem jön. Most morcos vagyok kicsit e miatt. Szóval a gondolattol is kivagyok, hogy pl egyedül leszek a kis majomkölykömmel :roll: .
De haza jövünk a Balcsiról, és kezdődik az anyáról, meg az éjeli kelésekről való leszoktatási projekt, na akkor lehet úgy egy 10 napra eltünök :roll:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


ja, és a másik kérdésem: a körömvágást hogyan oldjátok meg??? Nálunk rendesen közelharc megy, hgoy egy-egy körmét formába hozzam... :shock: :shock: :evil: :evil:

Gp, Ági :lol: Remélem, javult a helyzet otthon??? Beszéltetek apival?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Anna kösziköszi. Én úgy tudom eltörölték a szocpolt nemrég. :roll:
Na tisztába teszem kivi vagyok a tegnapi darabos kaja milyen formában ürül ma, mert ha nem emészti meg az nem lenne túl jó :roll: :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Adri, hogy tervezed kivitelezni az anyáról, éjjeli kelésekről való leszoktatást???? AZ előbbivel mi is rendesen küzdünk: pl. gyakrabban rakom a járókába(ami egy utazóágy), és nem kiveszem, ha nyökkög, hanem új játékkal próbálom lekötni... és néha ki is megyek a szobából, még akkor is, ha óbégat... egyelőre ennyi a nagy tudományom...nagyon kezd anyás lenni, ami persze aranyos, ééédes, de félek, hogy elkapatom.


tényleg, nem jön senkinél a tesóka???? Gyúr még valaki rajtunk kívül? én asszem, az elkapatás ellen ez lesz a legjobb ellenszer. De egyelőre tesóka nem akar jönni :? :(

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Hát ma jó termékeny a fórum :lol:

Megjöttünk a dévényes felmérésből. Hát tényleg nem volt egy leányálom. Kb. fél órát voltunk ott, azt az időt Marci gyakorlatilag szünet nélkül végigsírta. De nemcsak mert fájt neki, tulajdonképpen ahogy a néni hozzáért már elkezdett sírni. Szegénykém később aztán felváltva sírt a fájdalom miatt és amiatt mert oda akart volna jönni hozzám és nem lehetett :cry: De túléltük, a kocsiban utána aludt egy nagyot és már mosolyogva ébredt.
A néni egyébként azt mondta, hogy nagy baj nincs, semmiről sem vagyunk lemaradva, kicsit gyengébbek a fenék és combizmai, de kaptunk egy-két itthon végezhető gyakorlatot. Aztán egy hónap múlva kell telefonálnom, hogy mászik-e vagy sem, ha igen, akkor semmi teendő, ha nem, akkor pár alkalommal el kell mennünk.
Úgyhogy lemondom a gekko-t, nem kell még egy ilyen macera nekünk.

Tündi: nálunk is hűvös van, tegnap én már kicsit megint melegítettem a klímával :oops: Fáztam...

Adri: hát ilyen utazásokkor mi igen mókásak vagyunk :lol: :lol: Visszük az alapanyagot, a kislábast, turmixot, kanálkát, mérleget, mindent ami a főzéshez kell. Általában igyekszünk olyan helyre meni, ahol van főzési lehetőség, ha nincs, akkor mindig van nálunk kempinggáz és azon is tudok főzni :lol: És a kemping-szettet pl kirándulni is visszük (múltkor Tatára pont elfelejtettük elvinni), és ha etetési idő van megállunk, elővesszük, meggyújtjuk a lángot, Marci kajáját beletesszük egy bádogbögrébe és megmelegítjük :lol: :lol: :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Anna: szocpol már nincs, helyette támogatott lakáshitel van, de kell hozzá önerő, ha jól emlékszem nem is kevés... Biztos van róla infó a www.magyarorszag.hu oldalon.

Mi gyúrunk a kistesóra, de még semmi...

Körömvágás: néha megy a harc, néha meg semmi. De meg kell csinálni, úgyhogy van hogy hiszti a vége, de majd megszokja, hogy ezt is meg kell csinálni.

Mi is borzalmas éjszakán vagyunk túl. Este lefektettük Marcit, minden rendben volt, negyed egykor mégis sírva ébredt. Megint nem lehetett megvígasztalni, csak ha a cicimre tettem nyugodott meg. Aztán szépen vissza a kiságyba, anya a nagyágyba, nagy sóhaj, hogy végre csend van, lehet tovább szundizni. Negyedóra múlva az egész kezdődött elölről :shock: Azt hittem, hogy a foga, így 10 perces masszív bömbi után bekentem dentinox-szal az ínyét. Semmi hatás, akkor próbáljuk meg megint a tuti-cici módszert, de a dentinox annyira elzsibbasztotta az ínyét, hogy nem tudott szopizni :shock: :shock: :shock: Hát mit volt mit tenni kislámpa fel, itatás, nem kell, éneklés, az sem kell, aztán a fényben szépen megnyugodott. Leraktuk az ágyába, úgy tűnt elalszik, aztán mégis felállt, vigyorgott, ekkor Apa már kiment. Aztán megint lefektet, megint felállt megint vigyor. Úgyhogy Anya megint lefektette a még mindig huncutkodó és vigyorgó gyermeket, alvós állatkát a kezébe adtam, puszi-simi, villany lekapcs. Újabb sírás-rívás, de ekkor Apával úgy döntöttünk, hogy nagy baj nem lehet, így 20 perc után magától elaludt... Reggelig. Nem mondom, hogy a szívem nem kalapált össze-vissza, meg nem sajgott. Szóval nálunk is tombol a szeparációs szorongás ezerrel.

Napközben is Marci teper utánam mint egy kiskutya, állandóan a lábamat fogja, rágcsálja a papucsom :lol: , vagy ha leülök hozzá a földre, mászik rám, át rajtam, stb.
Hát nem egyszerű, de 15 éves korukban vissza fogjuk sírni, hogy de jó lenne, ha megint hozzánk bújna csak egy kicsit :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Írtam aztán elszált mert kidobott a bbnet :twisted:
Szóval azéjjeli kelésekről az "Aludj jól gyermekem" című könyv alapján szeretnénk. 10 napos a projekt.
Aztán a nappalokat meg beosztom, 2 naponta behívom a szüleimet vagy a páromét bbfelügyeletre. Először egy fél órával kezdek majd hosszabbra. (eddig ez sajna nem jutott egyiknek sem eszébe, de én majd berendszeresítem)

BBprojekt. pont ezen gondolkodtam mostanában, h mi lenne jobb. Enyém apa azt mondja h menjek vissza, h anyagilag összeszedjük magunkat egy kicsit (mert többet kerestem mint Ő), de mondtam h esetleges 2 évvel nem váltom meg a világot. Visszatartó erő részemről, h a panel 4-en lakunk, és egy picit-meg egy kicsit h cipelek fel-le. Meg Zorával is veszélyeztetett voltam 4 hónapot majdnem végig feküdtem.
Meg még 2 hónapot cici ügyben kikell húznunk, mert Z nem fogadja el a tápit, de ebben az évben én is betöltöm a 33-at, ugyhogy nem tudom én sem mi lenne jobb.

Kaki kicsit fosis, szerintem enyém gyerek fogzik, attol van a nátha is.Doki bácsi sem talált semmit kedden.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Dbea szuper, h nem kell menni, ha egy hónap múlva mászni fog, és szerintem mászni fog hidd el. Igaz nem vagyok szaki, de láttam Marcit mozogni. :lol:

Ezek szerint nem gáz, ha a fél konyhát elviszem, nyaralni ráadásul úgy, hogy mi még kaját is kapunk :lol:

A sólámpám még mindig könyezik. Zora bealudt cicin :lol: ezért vagyok ilyen aktívka :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Adri: Zora vekonyka??? Zarus meg nincs 8 kilo sem es 72 centi es o sem sovany. :)

Madaran: Mi azt varjuk mint a megvaltot, hogy esetleg visszahozzak a szocpolt, mert igy semmi eselyunk nincs arra, hogy egyszer sajat lakasunk lehessen... :( Tesot mi is nagyon szeretnenk, de perpillanat az anyagi helyzetunk es az, hogy alberletben lakunk ez egy kicsit kitolodik. Bar en amugy is a 2,5-3 evet tartom idealisnak korkulonbseg szempontjabol. Valoszinuleg az is jo lenne, ha visszamennek meg elotte dolgozni egy kicsit, hogy az anyagi helyzetunket feltornazzuk valamennyire. Szoval nem tudom meg, hogy mi lesz!? :? :(

Boszi:Zarus 3 kilo volt amikor szuletett es most 7750gramm, nem tudom, hogy sikerul-e megtriplaznia a sulyat addig, de oszinten szolva mar nem aggodom ezen annyira mint korabban. :)

Viszem ma delutan Zarust "ringatora", szerencsere talaltam egy helyet ami nagyon kozel van hozzank. :) Kivancsi vagyok, hogy milyen lesz.

Udv,[/b]

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Nekem tegnap ota faj a fejem, es most mar ez tarsul nemi szedulessel is. Amiota Zarus megszuletett minden honapban van nehany nap ami ilyen, de nem igazan ertem, hogy miert... Bar az egyensuly erzetem is a padlon van. Ocsemmel hoztuk haza a bicikliket a szervizbol, hat en meg eletemben nem bicikliztem ilyen benan. Egyszeruen nem ereztem, hogy hogyan is kell normalisan kanyarodni, meg baromira bizonytalan voltam, pedig amikor Cambridge-ben eltem mindenhova biciklivel jartam egy even at, meg elotte is rengeteget bicikliztem itthon is es soha semmi gond nem volt. Ez magatol helyrejon majd valamikor vagy mar soha nem lesz olyan mint volt?

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Orew igen nagyon sokat nyúlt Zora, és olyan kis vékonynak látom. Már nem az a kis hurka-gyurka aki volt. És kinőtte a 2hete vett siesta szandált :twisted: (a kisebbet, mert 2öt vettem neki)
És nagyon üygi vagy a fogyás miatt :lol: Köszi a receptet, én lementettem, és meg is fogom csinálni.
Szerintem ezt a szédülést érdemes lenne megnézetned egy orvossal. Amúgy nekem is szétmegy a fejem ettől az időtől.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Lányok, akiknek van már nagyobb gyerek, anyajegyek mikor jönnek ki kb a bbon? és ha látatok már ilyet hogyan? Zora lábán tegnap vettem észer egy kis puklit, olyan mintha egy szörtsző lenne bedurranva vagy ahhoz tudnám hasonlítani, és ma egy kicsit nagyobb. Hétfőn jön a doki megmutatom neki. De rajtam, meg apán is sok az anyajegy, remélem rajta nem fog többszöröződni. És tökre fehér börű is.

Anna adhatnál mára egy kis öltözési segítséget, ha ma kiviszed/kivited már Zsigit :?: :roll: :lol:

Na bedugulok mára.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Irdab: Az anyajegy elvileg nem puklis, nem? En ugy tudom, hogy az a szemolcs. Amugy Zarusnak mar szuletesekor volt a hatan egy kavebab nagysagu barna anyajegy, szoval nem tudom, hogy ez hogy alakul. Nekem pl rengeteg szeplom van, de ezek meg a nap miatt jonnek elo, es ahogy egyre idosebb lettem es egyre tobbet ert a nap egyre tobb szeplom is lett. :) Mondjuk engem sosem zavart, hogy szeplos vagyok, sot amikor anno a tablokepunket csinaltak inkabb az zavart, hogy meg a szeploimet is kiretusaltak es tok olyan lett a kep mintha nem is en lennek rajta. :?

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Adri,szerintem nyugodtan menjetek ki sétálni :wink: Tényleg jó,hogy megvetted a szandit és kinőtte :evil: de az eladó mondhatta volna,hogy ne vidd el,mert 1-2hét is kinövi,de úgy látszik nem volt ilyen rendes :roll: vagy nagyáruházban vetted?
Lehet a nózi folyás+fosi a fogzástól,úgyhogy nyugi :wink:

Anna,egyenlőre megy a futi,nem kellett még kihagynom szerencsére,mire mentem este mindig elállt az eső,vagy még ép nem esett.Ma még csak a 4X:3p futás és 4p séta lesz! :) Hát majd kiderül,hogy fog menni.Sajnos szoc pol.kérdésben én sem tudok segíteni..annyit hallottam vmikor hogy eltörölték,de hogy azóta mi van..nézd meg amit Bea belinkelt! :wink:

Bea,látod mondtam,én hogy nem lesz semmi gond sem! :) sajnálom,hogy Marci sírt,de ez ilyen :( A mászás meg meglesz mire kell :wink: Milyen feladatokat kaptatok?

Orew,nem lehet hogy a vérnyomásoddal van vmi probléma?Mutasd azért meg dokinak.Ringató meg szerintem nagyon fgo tetszeni Zarusnak.Nálunk Zsombi nagyon szerette a zenebölcsit.Majd októberben megyünk,mert addig szünet lesz!

Tesó,mi már nem szeretnénk több gyerkőcöt,de mindenkinek drukkolok aki szeretne :wink: Én azt hiszem,hogyha mindent egyformán megszeretnénk nekik adni,akkor be kell érnünk kettővel.Sztem sajnos az anyagiak is számítanak..hiába mondják sokan,hogy ahol kettő elfér,elfér még 1 vagy kettő...én ezt sajnos nem így látom. :?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Orew az új anyajegyek rajtam ugyan így jönnek ki h puklival kezdődnek. Én nekem is volt a hátamon egy nagy anyajegy amivel születtem, de attól már megváltam 17 évesen :lol:

Tündi az Auchanban vettem, és ráhagytam egy újnyit 2 hete, most meg kicsi. És Te mit adsz ma Zsombira ha ma kiviszed.
Enyém gyerek 2 órája alszik, nem vagyok ehez hozzá szokva azt sem tudom mit kezdjek magammal....

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Anna a volt kolleganőm/barátnőm Tb-án a K&Hban jelzáloghitelezési csoportvezető. Ha gondolod szólok neki, Ő meg felvilágosít benneteket a friss lehetőségekről.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok lányok!

Olyan jó sokat írtatok, nagy élet van ma a topikban :)!

Nálunk nagyon ramaty az idő, reggel óta szakad az eső :(! Mikor lesz már ennek vége?? Tiszta monszun éghajlat!

GP Ági, örülök, hogy sikerült átbeszélnetek a dolgokat és kívánom, hogy minden a tervek szerint működjön :)!
Szerintem is felér a fórum egy pszichológiai tanácsadó rovattal :)!

Most megyek, átadom a gépet a férjemnek. Este igyekszem még jönni! A betegeskedőknek jobbulást! (Adri, szerintem is nyugodtan menjetek ki sétálni -mi is mennénk, ha nem esne.)

Kép
angelita
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is csak mindig olvaslak benneteket.

Irdab:Gratula Zoranak!!! Nagyon ügyes kiscsaj.
Öltöztetes: én ma Atira 1 hújju bodyt adtam, rá póló és egy kis cipzáras felső alulra pedig egy tréning nadrág. Szerintem nincs annyira hideg.
Amikor lementünk csöpögött egy picit de nem érdekelt.

Oviról még mindig semmi hír talán holnap.

Már lehetne jobb idő,már unom a bezártságot.

DBea.örlüök,hogy nincs semmi gond Marcival.Szerintem 1-2 hét és már mászni fog.


Tesó:ha lesz akkor is 3 év múlva állunk neki,addig jó lenne egy nagyobb lakás. Majd meglátjuk.
Én szeretnék egy kislányt,bár 3.-nak is fiút érzek. Vhogy úgy érzem,hogy ha lesz 3 Ő is fiú lesz. :wink:
Vendég
 


Adri: mindjárt mi is megyünk sétálni. Rövidujjú body, hosszúujjú rugi, kertésznaci, kocsicipő, cipzáros kardigán és sapi lesz Marcin. Marci is két órája alszik, úgy látszik őt is megviselte az éjszaka :D (nem mellesleg én is aludtam másfél órát, kipótolandó az éjszakai 4-et, már megint embernek érzem magam...)

Tündi: háromfélét kaptunk. Az egyik, hogy hasra kell fektetni, a mellkasa alá tenni egy törcsit, felemelni négykézlábra, a lábaimat a lábaihoz és elindulni vele mászni és a lábaimmal besegíteni a lábainak a mászásban. Aztán négykézláb kell tenni, megfogni a combja tövét és kiültetni oldalra. Meg feltérdeltetni és kitenni a lábát teletalpra, mert van amikor úgy áll fel, hogy húzza magát és mind a két lábára áll rögtön, és nem segít a lábával. Nem nehezek, úgyhogy ezzel elbohóckodunk majd itthon :lol: Szerintem Marci is élvezni fogja, mert azt szerette amikor hasofekvésről felhúztuk hátulról négykézlábra :lol: :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Zarus is sokat aludt ma delelott es mar megint alszik... Remelem, hogy ez nem lesz hosszu, mert 4re kene menni a ringatora. :?

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Adri,mi nem megyünk ma udvarra,mert ismételtem esik az eső :cry: De ha mennénk akkor hosszúujjú bady,pulcsika,naci és felülre még egy cipzáros kis pulcsi,na meg cipő.
Add el a kis szandit valakinek :wink:

Sissi,már csak pár nap és szülinapoztok! :D Milyen tortája lesz Atinak?

Bea,jó kis feladatokat kaptatok,és biztosan tetszeni fog Marcinak :D

Orew,el tdutatok menni a ringatóra?

Anna,névnap..egyenlőre nem tartottuk meg..de apa gondolt rám és küldetett nekem Zsombi keresztapjával egy szép rózsacsokrot :P :D :oops: Nagyon örültem neki :D Mondjuk nagyon nem voltam meglepődve,mert amikor kint van,és beleesik névnap+szülinap akkor mindig intéz nekem valamit :oops: de én is szoktam ám neki.Majd július elején küldöm neki az egyik szabissal vissza a szülinapi csomagját :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Adri, a szandált nem tudjátok visszavinni, kicserélni? Volt már Zorán egyáltalán? Láttam, az Auchanban még mindig tart az akció.

Emmám ma extra keveset aludt, délután mindössze 50 percet (a dupláját szokta), a többiek alszanak helyette is, ahogy olvasom :)!
Most persze már extra nyűgi, előbbre is hozzuk a fürdetést.

Kép
angelita
 
 


Tünde: csak 20án tartjuk meg,mivel pont jövő héten újitja apa a konyhát. Nekem hétfőn lesz Atinak meg pénteken :D .
Csoki tortát kap (rendelem neki) Márk is ugyanilyet kapott és jól összekente vele maghát.A felnőttek pedig epres túrótortát kapnak.Ezt pedig apa csinálja :wink: nem kell sütni és nagyon finom.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Én is csak olvaslak benneteket sajna :oops:

Az egész családocskám beteg rajtam kívül :cry:
Ezért megint nincs időm jönni pedig annyira hiányzik, hogy jól kidumcsizzam magam veletek.

Rólunk: Marcim mászik mint a villám, nem győzők utána mászkálni, nincs el semmiben csak négykézláb :wink: Mindenhol feláll és már lépeget az ülőgarnitúrába kapaszkodva. Most jön a 8.-fogunk amiért jól megszenved a drágám :cry:

Lenne egy kérdésem, olvastam többen is hordjátok a gyereket Dévény féle tornára nekem is tanácsolták vigyem Marcusom el a lába miatt mert nagyon nem alszik amióta a sín rajta van és, hogy a torna segítene a lábán. Küldenétek nekem elérhetőséget ha megkérlek. Előre is nagyon köszönöm

Sólámpa: az enyém is olvadozik de azt mondták a pára miatt párolog a só, állítólag egyre kissebb lesz idővel mert elpárolog :shock:

Mennem kell Marcusom tiszta nyügi.

Beus

Kép
Kép
beusmimi
 
 


Angelita,Emma hamar elaludt most este?

Sissi,megosztanád velünk az epres túrótorta receptjét?

Beus,gratula Marcinak a mászáshoz,felálláshoz,oldalazáshoz! :D A sín mellett nagyon fontos lenne a torna,azt hittem jártok :roll: Jobbulást az egész családnak!

Holnap temetés délelőtt 11kor,nem tudom mikor jövök :cry: Délután biztosan gépnél leszek,mert várom,hogy apa jelentkezzen.

Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok Lányok!

Tündi: nem járunk nekem kell itthon masszírozni, de én nem tudom olyan erősen ahogy kellene mert abba hagyom ha fáj neki :cry: Ezért szeretnék elérhetőséget kérni, hogy kihez menjek mert neten néztem de nemszivesen vinném olyanhoz akit nem ismer senki. Úgyhogy most kutatok.

Nincs ált időm olvasgatni de nekem is küldék, hogy olvassam el ezt a cikket nagyon jó szerintem.
http://velvet.hu/poronty/2010/05/29/a_t ... ereknapig/

Akkor várom, hogy küldjetek nekem elérhetőséget.
Szép álmokat.
Beus

Kép
Kép
beusmimi
 
 


Sziasztok!
Rendhagyó módon akkor én kezdem a napot. Hjaj, ma negyed hétkor keltünk. Az én kis Gombóc Artúrom úgy döntött, hogy ő már bizony nem alszik vissza és társaságot is kér, úgyhogy a gyerek megetetve, tisztába téve, felöltözve kiabál a járókában.

Beusmimi: szerintem hívd fel a dévényes központot és ott ajánlanak valakit a környéketekről. 06-1-355-5392

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok!Jó reggelt!

Beus,én nem ismerek pest környékén dévényest személyesen.De hívd fel a központot,amit Bea javasolt,ők biztosan tudnak neked segíteni! :wink: Kitartás nektek!

Bea,mi is korán keltünk :? De ezen már meg sem lepődöm :D PEdig olyan jó lenne néha tovább aludni :wink: Na majd ha itthon lesz apa,de akkor meg már azért nem tudok,mert vinni kell Lucát oviba :D

Sissi,megérkezett már az értesítésetek az oviból?

Ádibaba,hogy sikerült tegnap a varratszedeése Ádinak?Jól bírta szegénykém?

Itt már megint nagyon hideg van,és mindjárt esik is.Remélem a temetést kibírja. :cry: A gyerekeket viszem a keresztfiamékhoz,jól kijátszhatják magukat :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Tündi:receptet majd felteszem. Oviról még semmi,majd megyek arra és megnézem,hogy ki van-e rakva.

Idő:itt mnegint esik. :(
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Tündi
, tegnap az elalvással nem volt gond, 7-kor bezuhant az ágyba a leányzó :). Mi is korán, 6-kor keltünk, de ez nálunk normális, én örülök neki, ha eddig alszik, mert volt már példa 1/4 6-ra is.

Körömvágás: nálunk sem olyan egyszerű már, mint pár hónapja volt, ritkán tudom mind a 10-et egyszerre levágni, egyszerűen kitépi a kezét a kezemből, ha épp olyanja van.

Még az altatás szokott "mókás" lenni néha, szabályosan behisztizik (sírás, vöröslő fejcsi, rúgkapálás -mindezt a karomban), aztán persze álomba zuhan...

DBea, a torna-tippet köszi szépen, tegnap már ki is próbáltuk! Emmának jobban tetszett, mint a derekamnak :)! Jó hosszú törcsit kéne szerezni, az lesz a megoldás :)!

Beus, jobbulást Nektek!!

Babakekszet ad már valaki a gyerekeknek? Mi HIPPeset vettünk, ízlett Emmának, szerintem is finom.

Bikkmakk, ha itt vagy, a xilittel kapcsolatban kíváncsian várom a véleményed. (Kérdeztem régebben, biztosan nem olvastad.)

Kellemes napot mindenkinek! (Nálunk hol esik, hol eláll, de inkább az előző...)

Kép
angelita
 
 


Hűhhha Csajok!Most jutott eszembe nem sokára keresztelő!Akiknél már volt, nálatok mi volt a menü?!?Nincs valami ötletetek kajával kapcsolatosan, hogy mit is lehetne csinálni?!?Ami fincsi és gyorsan meg van!
A sütit már meg is rendeltem! :D


Kép
bener
 
 


Na tegnap mi is lejutottunk ám, és köszi az öltözős "recepteket", mikor feljöttünk elolvastam. Én egy réteggel többet adtam rá, de 2 órát lennt is voltunk, mivel a délelötti 2,5 órás alvása mellé még aludt 2 órát a bbkocsiban.

Az ebédünket tegnap nem is minősíteném. Brokkoli az egyik kedvenc, 3 kanál nem kell neki. Akkor rakott zöldbab? na 3-4 kanál aztán nem kell neki. Akkor borsó főzi (előző nap az csúszott) na azt ette, de most bokákolt a hélyátol (elöző nap pedig nem). Na akkor gyorsba átszűrtem, úgy meg nem ette.
Na akkor egy kis banán az a kenvenc. Azt sem ette. Na akkor cici az sem kellett neki :cry: .
Üzsonna kb negyed zsemle bele, meg ezer féle próbálkozás részemről.

És lefekvés elött olyan nagy mennyiségű fikuszt szívtam ki az orrából, h csak így néztünk apával :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Mivel tegnap nagyon szakadt az eső, apa nem engedett el futni azzal a jelszóval, h nem hiányzik, h én is megfázzak.
Anna Te hogy oldod meg az esőben a futást?

Most itt kezd kisütni a nap, de a szél egyre erősebb. 3 ra jön a kozmetikusom :lol: , és ma apátlanok leszünk :cry:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Többen kérdeztétek a tornát, leírom megint:

Az egyik, hogy hasra kell fektetni, a mellkasa alá tenni egy törcsit, felemelni négykézlábra, a lábfejemmel tartani kell a combját és elindulni vele mászni és a lábfejemmel besegíteni a lábainak a mászásban. (magyarul a lábfejemmel próbálom meg emelgetni, tologatni a combját előrefelé, ahogy lépekegetek előre)

De szerintem amelyik gyereknek nincs baja, felesleges ilyeneket csinálni.

Kép


Kép
dbea
 
 


Nekünk vasárnap lesz a házassági évfordulónk (az első :lol: ), és szerettem volna elmenni Apával vacsizni, de nem megyünk. Egyrész Marci elmúlt két éjszakai teljesítménye a padlóba döngölt, hihetetlenül kifáradtam a keléstől, és a kevés alvástól. Meg Apa azt mondta, hogy este kilenckor már ne menjünk vacsizni, úgyhogy nem megyünk :cry: .

Én őszintén megmondom, helyette egy "szabad" délutánt szeretnék :oops: Amikor elmehetek kószálni itthonról kicsit, úgy hogy ne kelljen közben azon agyalni, hogy vajon mennyit fog enni a gyerek, elég éhes-e már, nem túl éhes-e, vajon fog-e aludni, most melyik sapkát adjam rá és már megint miért hisztizik. Asszem megviselt a kevés alvás, mert nem szoktam így elvágyni itthonról, de most olyan jólesne egy kis gyerekmentes kikapcsolódás. Hahhhh. Kár, hogy nincs sóhajtós smiley-ikon :)

Kép


Kép
dbea
 
 


Sziasztok!

De Bea, Marcinak sincs baja, nem igaz? Vagy lemaradtam valahol?? egyszerűen csak még nem mászik. A combizmai majd a mászástól erősödnek... (persze azért csináljátok csak a gyakorlatokat, biztos nem árt, és még élvezi is).

Angelita: bocsánat a xilit miatt. :oops: Elég szétszórt vagyok mostanában, annyi dolgom lenne, és semmire sincs időm. A férjemnek kedden volt a 30. szülinapja, és neki csináltam ajándékot minden szabad percemben.. Azóta meg próbálom utolérni magam.

Szóval semmi bajom a xilittel, csak idéztem pontosan, hogy mi volt a dm-ben kapható Nenedent fogkrémre írva! :) Sőt, a xilit tök jó dolog, különösen fogápolási termékekben, kisbabáknak is! A fluorid viszont nem annyira jó az egészen kicsiknek, mert nem célszerű lenyelni. És nekik meg ugye (?) nem öblítjük ki még a fogkrémet a szájukból...
Mellesleg az elmexben is van, amit termékmintaként küldtek nekünk, és az van ráírva, hogy az első fog megjelenésétől bátran használható... Mi most azt csináljuk, hogy csak heti 1x van fogkrémes fogmosás, a többi simán csak vizes. És nagyon keveset teszünk a kefére.

Na, tegnap lejjebb raktuk mi is Dani ágyát, mert már kicsit ijesztő volt, hogy folyton feltérdel benne. Így most annyira kényelmetlen lett nekem az altatás, hogy azt el sem tudom mondani. Nem is értem, akik már korábban lejjebb tették, hogy csináljátok? Vagy a többi baba kisangyal, és egyedül elalszik... :roll:
Szóval most azon gondolkozom, hogy mégiscsak leszedjük megint az egyik oldalon a rácsot. Most már elég alacsonyan van az ágya, nem lenne semmi baja, ha legurulna róla, de persze ezt nem szeretném, mert nem túl pihentető úgy az alvás neki, ha folyton leesik... Ezért azt gondoltam, hogy mellé fektetem a földre az ágy hosszában a szopipárnát. Így beiktatok egy lépcsőt... De utána már jön is a mi ágyunk, tehát kb. 30 cm távolságra van a kettő egymástól (én úgy szoktam altatni, hogy a saját ágyamon fekszem, Dani meg az övében, és a hajamat meg a karkötőmet birizgálja. Na most marad a karkötő...) Szerintetek?

Kép
bikmakk
 
 


Bea, megértelek, de lesznek még jobb idők is! :)
Szerintem az evésen most már ne aggódj, orvosi véleményt is kaptál arról, hogy minden oké. Az, hogy keveset eszik, vag nem olyan dundi, mint más babák, az egyáltalán nem baj. A kérdés mindig csak az, hogy van-e valami betegség, többnyire felszívódási zavar, ami gátolja a normális fejlődést, hízást. Marcinál nincs ilyen, egészséges, tehát ezek után kár azon stresszelni, hogy mennyit eszik. Éhen halni biztos nem fog, mindig lehetőséget adsz neki, hogy egyen, ha akar. (Hogy az ember milyen okos tud lenni, ha nem róla van szó.... :roll: :D :D )

Az alváson én is szoktam mindig idegeskedni, hogy akkor most mennyit fog meg mikor meg ilyenek. Tpipkusan hétvégén, amikor felborul esetleg a jó kis hétköznapi bejáratott rendszerünk. És a férjem mondja mindig, hogy hagyjam már abba a stresszelést, majd alszik, ha álmos. És persze igaza van. A múlt szombaton pl. eltévedtünk az erdőben. :) Elindultunk sétálni, az elején gondosan lefényképeztük a turistautak térképét ábrázoló táblát. Aztán kb. 20 perc séta után mondtam, hogy most vagy visszafordulunk, vagy csinálunk egy nagyon pici kört, mert Daninak kb. fél óra múlva aludnia kell, és az már a kocsiban legyen.
A kör mellett döntöttünk, csak mint kiderült, az út, amin lekanyarodtunk, nem az volt, mint amit gondoltunk... Mert hiába volt nekünk térképünk (elég felületes) az utakról, ha nem tudtuk, hogy azok közül melyiken is vagyunk. :D
Amilyen hülyék voltunk, nem vittünk magunkkal GPS-st.
Na mindegy, végül megkerültünk, és egy nagyon szépet kirándultunk tulajdonképpen. Dani végigaludta, és a vége fele, amikor a szép napsütéses mezőre értünk, felébredt. Csináltunk is tök jó képeket. Szóval végül sokkal jobban alakult az alvása, mint ahogy én azt szántam neki: a kocsiban vagy a bevásárlóközpontban aludni mégsem olyan kellemes, mint a madárcsicsergésben.
Ez az egész inkább a kemping főzős történetetekről jutott eszembe. :) Nálunk nem volt semmi kaja. Kivéve anyu melleit, ugye. :) De azért megnyugtató volt, hogy a szoptatás még jól működik, és nincs tragédia egy-egy ilyen eltévedésnél. Aztán végül hazaértünk fél órával az uzsonnaidő után, úgyhogy kapott földi is. De nem izgattam magam nagyon ezen. LEhet, hogy ezért ilyen nehézkes Dani hozzátáplálása. Mert néha-néha még mindig gond nélkül elcsalom, ha úgy jön ki a lépés... :roll:

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk: nálunk nincs altatás, én beviszem Marcit, énekelek neki egyet, bezsákolom :lol: , puszi-simi, aztán kijövök, ő meg elalszik. Szóval nálunk nem gond, hogy lejjebb van az ágy. Nem lehet hogy a kiságyat teljesen odatoljátok a tiétekhez és akkor nem tud Dani kiesni? Szerintem ő még nem tud úgy aludni, hogy ne essen le... Marci is egyfolytában vándorol éjjel az ágyban, az meg nemcsak Dani, hanem a Te éjszakádat is tönkreteszi, ha folyton kiesik és altatgatni kell. (a másik gondját, mindig könnyebb megoldani :lol: )

Amiket írtam, egyébként képletesen írtam, arra gondoltam, hogy jó lenne egy délután mindenféle gyerekkel kapcsolatos gondok nélkül, mással feltöltődni, hogy egyszer végre 9 hónap után teljesen ki tudjak szellemileg kapcsolódni. Azért nem úgy telik a délutánom, hogy görcsölök az evésen-alváson-megint evésen :lol: :lol: :lol:

Marci már megint két órája alszik... Nem bírja a koránkelést úgy látom :lol: :lol: :lol: Kár hogy én sem, csak én nem tudok aludni :cry:

Kép


Kép
dbea
 
 


mocorgó írta:Sissi, a gomba-vadast pont úgy készítem, mint a simát, azzal a különbséggel, hogy nincs husi, amit napokon át pácolgatni kellene.

Azaz: felszabdalok jó nagy darabokra egy csomó sárgarépát, fehérrépát, zellert és vöröshagymát, és olajon elősütöm/saját levében párolom. (Ebből a sárgarépa a legtöbb, legalább másfélszer annyi, mint a fehér zöldségek. Mennyiségre én 2 kilót használtam összesen a zöldségekből.)

Ha már oda akar kapni, akkor felöntöm fél liter vörösborral (de 7 decit is elbír), fűszerezem, és puhára főzöm. Fűszerek: só, egész bors, babérlevél, vadak fűszerkeverék. Ha megpuhult, babérlevelet kikapom, az egészet botmixerrel összetúrom, belekeverek egy nagy pohár tejfölt, 3 evőkanál mustárt, egy fél citrom levét, és 3 evőkanál cukorból készített karamellt. (Ezután megkóstolom, és utánaízesítek. :-))

Utána felvagdalom a gombát, és külön egy kis sóval megpárolom. Ha kész, a leve nélkül beleteszem a kész szószba. Ha túl sűrű, a gombalével és vízzel is higítható.

Zsemlegombóc vagy spagetti/makaróni megy hozzá. Imádom! (Ezt a kaját még menzán is mindig szerettem, pedig ott aztán amit lehet, kispóroltak belőle... :roll: )


Oui, kikerestem neked a receptet. :)

Kép
mocorgó
 
 


Tünde:felvették Márkot!!! Aug 12én lesz a szülői.

Bener: keresztelő:mi svédasztalt csináltunk (ill. anyum) sült csirke, egybe fasirt, sült hús én pedig csináltam majonézes kukoricát és tészta salátát.
Vendég
 


Sziasztok

Bea: irigyellek, hogy Marci ilyen könnyen elalszik.

Irdab: Zora még mindig csak babakocsiban alszik napközben??.

Én már nem tudom mit csináljak Rékával. Már alig fér el a a babakocsiban. De másképp nem hajlandó elaludni. Behergeli magát, fulldokolva, ordít. Rágja a kiságyról a festéket.

Adri, majd számolj be az új módszeredről.

Esetleg ha tud valaki valami jó módszert írjatok!!!
Ádám ilyenkor már mindig elaludt úgy hogy a cumit odaadtam és mellé feküdtem.

Tünde: Nálunk Ádám még velünk van, de már elalszik a saját ágyában. Ha az apja itthon (több műszakban dolgozik) van, akkor neki mellé kell feküdnie, míg elalszik (nagyon apás, ő meg persze engedékeny). Reggelre azért közöttünk van. De már legalább éjszaka nem.

Réka külön szobában, de az ő altatása katasztrófa.

Nyáron én is szeretném őket összetenni.

Ádám szeptember 6-án kezdi az ovit, már a héten voltunk jelet választani.
Addig jó lenne egyberakni őket.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


A varratokat tegnap kiszedték. lefogtuk, nem engedtük altatni. Sírt, de a beigért ajándékokat kiérdemelte, mert nagyon ügyes volt.
Kapott egy utánfutós traktort, egy kombályt és egy nagy fagyit.

Beszéltünk az altató orvossal és elkértük az összes altatással kapcsolatos papírt. Mert sajnos most már egyre több kiütés van Ádámon. Remélem hogy azért mert így dolgozza ki a szervezete.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Sajnos a mi ovink ügyében még semmi. Tavaly augusztusban tették csak ki. Sejtem mi az oka, de ez akkor se jó, hogy 2-3 hónapot várjunk az eredményre. A férjem már nagyon azon van, hogy hagyjuk a francba az egészet, és vigyük Kecskemétre. Ha nem tetszik itt az, ahova felvették, még csak fellebbezni sem lehet. Na mindegy, ma már mérgelődtem rajta eleget.
A férjem majd hétfőn felhívja az önkormányzatot, már az ovival nem is próbálkozunk, mert felesleges, úgysem mondják meg.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ádibaba: hát azért ez nem mindig volt így. Óriásit harcoltunk Marcival, hogy végül idáig eljussunk. Két hónapon keresztül minden altatásnál hiszti volt, volt, hogy egy órán keresztül is. Aztán szépen lassan kialakult a rend...
Mi innen csentünk ötletet: www.kismamablog.hu
Egyébként kimondottan ajánlanak tippeket olyan gyerekekre is, akik eddig csak babakocsiban aludtak, szerintem nézd meg.

Bea

Kép


Kép
dbea
 
 


Bener,én már nem is emékszem mi volt a menü a keresztelőkor :oops:

Sissi,gratulálok az ovihoz! :) Márknak mondtad?Mit szólt hozzá?

Lina,sajnálom,hogy Lilinek így húzódik ez az ovi ügy :?

Ádibaba,nagyon ügyes volt akkor Ádi :wink: Remélem hamar elmúlnak a pöttyei,és kiderül,hogy mi is okozta neki!
Amit Bea belinkelt,ott tényleg jó tanácsok vannak,lehet írni is a csajszinak,én is írtam amikor Zsombi,4-5hós volt.
Mi lett Ádinak a jele? :D Nekünk majd 21-én lesz szülői,gondolom akkor kell majd jelet választani,mondjuk azt nem mondták,hogy kell vinni a gyerekeket is :roll: Szóval lehet majd csak akkor választhatnak amikor elkezdjük a beszoktatást.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Angelita,nálunk 7kor már mindig beájul Zsombi,olyan jó :wink: Persze Luca ritkán alszik el ilyen korán..Gondolom nektek is jól esett egy kis csend :wink:

Adri,az hogy nem akar enni az is lehet ám a fogzástól..sok tünete van neki.. :?

Bea,én is szeretnék néha gyerekmentes napot,de szerintem ez nem baj.Nálunk apa nagyon szokott ezek ellen tiltakozni,és így ritkán is van ilyen,de szerintem kis időköznként megérdemelnénk mi is,hogy csak egymással foglalkozzunk,és elmenjünk kikapcsolódni.Remélem azért jól fog telni az első házassági évfordulótok! :)

Bikmakk,jó kis kirándulásotok volt! :) Alvás nálunk úgy van,hogy beviszem a szobába,megpuszilgatom,megsimizem,és mondom neki,hogy jó pihenést vagy jó éjt és otthagyom.Néha egy kicsit sírdogál,de még sztem 1 -2perc sincs,és már alszik is.Születésétől fogva így van ez,mármint az éjszakai alvásnál.Aztán a napközbeninél volt ugye babakocsis altatás,de utána ezzel a módszerrel leszoktattam róla..Napközben azért többet sírdogált,de mostmár csak annyi van amennyit írtam.
Majd azt nem tudom,hogy a kiságyban hogy fog elalduni ősztől,mert most a hálószobábal alszik az utazóágyban.

Körömvágás:nálunk úgy zajlik,hogy a háta mögé ülök,és nézzük a tv-t :roll: vmi mesecsatornát vagy reklámot és akkor gyorsan levágom neki,persze még így sem könnyű :) De reménykedem benne hogy olyan lesz,mint Luca,ő már jön és kéri,hogy vágjam le neki,nagyon szereti ha vágom a körmét.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tünde: igen mondtam és már menni is akart az oviba.
Én úgy tudom,hogy a szülök választják ki a jelet. Gyereke pedsig szülőire nem visznek.
Nálunk csak aug-ban lesz a szülői kissé későinek tartom dehát ez van.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: