Új privát üzeneted érkezett!

Livi! Ezt nem is tudtam, hogy megváltoztatták ezt a részt is...Fantasztikus! Nekem anno csak egy papírt kellett bemutatnom a vizsgálatról és le volt tudva. Azért vicces ez a dolog, mert gyakorlatilag a magánrendelésen kívül mindenhova csak nap közben tud menni az ember.

Pl. ma reggel voltam AFP-n. 7-re odamentünk,mert akkor kezdődik a labor. 1/4 8-ra jött oda a nő és 1/2 8-kor kezdte el levenni a vért csigatempóban. Ja és persze 2 kismama szülésznővel érkezett, őket még előrehívta....

Viki! Az első időkben én nem is használtam a popsijára krémet, mert egy jó pelus pillanatok alatt felszívja azt a mennyiségű anyagot és nem lesz tőle piros. Ha otthon van az ember, akkor meg a nedvestörlő helyett jobb, ha csak belógatja az ember a csap alá a baba popsiját, jobban lejön vele minden.
Fürdéshez mi használunk bolti fürdetőt is, ha utazunk vagy hajat mosunk Nórinak, de egyébként natúr kecsketejes szappant használok neki pici kora óta, ahova muszáj.
andi1982
 
 
 
 
 


Bizony, nekem is ma mondta a könyvelő, hogy a megváltozott törvény és már ilyen nincs.
Nagyon nem értem, pl. egy ilyen, hogy a kismamák a vizsgálatokra elmehetnek-e vagy sem szabadság kiírása nélkül, ez kinek fájt??

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Őszintén szólva szerintem sajnos sok ember nagyon rosszindulatú tud lenni pl. a kismamákkal szemben. Nálunk is volt, akin láttam, hogy nem tetszett neki, hogy én később megyek be vizsgálatok idején, pedig a saját munkám mindig rám maradt, csak kevesebb időm volt rá.

A barátnőmmel beszéltünk egyébként pont arról is a hétvégén, hogy amíg terhes volt, nagy pocakkal sem sokan adták át neki a helyet. Most, hogy babával van rögtön adnák neki át. Valamelyik nap pl. a buszon a kismamának nem akarták átadni, de neki rögtön. Nem értem miért alakult ez ki...
andi1982
 
 
 
 
 

 
 

Andi, valahogy ez a mai társadalom - tisztelet a kivételnek - egy önző társadalom, amire nevelte az utóbbi évtizedek médiája. Hiszen mit látsz a TV-ben pl. legyél gyönyörű, vegyél meg minden kencét, van egy ideál és van egy fogyasztói társadalom, aminek egy jelszava van : KÖLTS és semmi más nem számít. Személytelen mindenki, mindenki csak hajt, mert kell a pénz a hitelre, kajára...akármire és közben elmegy mellettük az ÉLET, csak léteznek de nem élnek. Bocsánat ha kicsit kifakadtam, de sajnos ezt érzem az emberekben. Persze nem mindenkiben, de nagy részükben igen.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana! Teljesen egyetértek! Én is érzem ezt sokszor és néha el is keseredem, hogy az én drága kislányomnak ilyen világban kell felnőnie.
Nekem az is fura, hogy sok ismerősöm 30-on felül úgy viselkedik, mint én max. 20 évesen. Semmi felelősségvállalás, semmi életcél, csak a hétvégi buliig terjed a tervezés.
A média pedig... gyakorlatilag csak a szenny jön belőle, nem is csoda, hogy 12 éves kislányok azt hiszik, hogy ribiként viselkedni normális.
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Teljes mértékben egyetértek, hogy katasztrofális a mai mentalitás... Az ember talán csak azzal tud védekezni, hogy - az társadalmi elvárásokkal ellentétben - nem lóg folyton a TV-n, és a gyereknek is inkább olvas mesét ahelyett, hogy beültetné a "villanypásztor" elé.

Milka!
Üdv itt! A pajzsmirigy nagyon alattomos dolog! Szerencséd, hogy megállapították, hogy nincs teljesen rendben, mielőtt nagyobb baj lett volna... (Nekem már 2 vetélésem volt, és majdnem ez a baba is elment, nagy valószínűséggel a pajzsmirigy alulműködésem miatt, amit persze, nem vizsgáltak korábban...)
Neked alul- vagy túlműködik? Mindkét esetben nagyon fontos, hogy jól be legyen állítva a TSH, mert több múlik rajta, mint az ember gondolná! (A terhesség alatt nyilván az ember a lehető legkevesebb gyógyszert akarja beszedni, de ez tényleg fontos.)
ekruzs
 
 


Sziasztok!

Andi, bdana
Én is totál egyetértek! A férjemmel azon szoktunk viccelődni, hogy kellene a gyerekeket zárdába/internátusba adni, hogy ne kapjanak 100%-ot ebből a világból.

Milka,
Üdv köztünk!

Megjöttem az un-ról. Ránézésre minden ok volt. Hááát vagy maximalista vagyok, vagy peches az uh-kal, de marha nagy csalódás volt!!!
A csajszi SEMMIT nem mért le a babán. 20 percig csak oda vissza kapcsolgatta a gépet 2Déy 4D között. De hát egy 16 hetes babán nem sok minden néznivaló van. :( Amikor kértem, hogy ugyan mérje már meg a főbb paramétereit, akkor azt mondta, hogy az nincs benne a fél órás vizsgálatban, csak az 1órásban!! Aztán nagy nehezen megnézte kb 5 mp-re a szívfrekvenciáját. De ránézésre minden ok volt.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Amúgy a hely neve a CsodaBent uh rendelő volt.
Nálam továbbra is abszolút favorit a 4D Genesis uh!!!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Viki,
A Johnson a világ legszarabb terméke!!! aznösszes promo mintájukat azonnal vágtam a kukába! A tusfürdők azt a zsîroldót tartalmazzák, ami az automoso bogároldójában van!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok Lányok, üdv Szunner, Milka!

vateráztam kismama fürdőruhát és elmentem úszni. érdekes élmény volt, a vízben konkrétan éreztem, h van vmi a hasamban, úgy éreztem magam mint egy kenguru vagy mintha belevarrtak vna egy követ a hasamba:)

amúgy erőre kaptam és kiganéztam a lakást:) (2 hónapja csak amolyan férfi takarítás történt: porszívó-felmosás és azt hitte, h takarított....)), aminek ideje is volt, mert egyrészt a portól kapott tüsszögésrohamaiam már kb veszélyeztették a babát, másrészt meg jön a védőnő családlátogatásra szerdán...

szombaton a piacon megkaptam az első visszajelzést a pocimra, az egyik árus mentegetőzött, h majdnem rágyújtott, pedig... és a hasamra mutatott:)

és szabadságon vok, annyira jóóó.

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Mi ùjra itthon, légkondi be, mert szètfolyok.
Natasa az ùszàs nâlam is ilyen. amikor kijövök a vìzből, akkor pedig azt érzem, hogy hùzòdnak a szalagok, mikor a vìz fenntartò ereje megszűnik. vicces.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok Lányok :)

Képzeljétek, nekem tegnap brutál módon bedagadt a lábfejem :( Nagyon szar volt, pedig sosem szokott ilyet csinálni!

Holnap megyünk nyaralni, a telkünkre, sokan leszünk, mert jön egy ismerős házaspár három gyerekkel, + mi + férjem kisfia, + Bogyó kutya. Egy hét, egyenlőre frászban vagyok, hogy összepakoljak, de ha már ott leszünk, jól lesz.

És hoztam egy pocakos fotót! Kép

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Nagyon csinos pocak! :)

Kellemes pihenést!
andi1982
 
 
 
 
 


De jò a hasad, Viki! cuki!

Olyan szomorù vagyok, apàméknàl voltunk most sokat. De elkeserìtően, tüntetően nem vesz tudomást arròl, hogy lesz egy 3. unokàja. Pedig neki is 3 gyeteke van, 2 testvére. A végèn mâr sírtam a zuhany alatt, mert a hülye fotelt is nekem kellett (volna) cipelni. Csak ugye nem mertem. Felcipekedek én a harmadikra 5 cekkert is naponta, nem erről van szò...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Viki, nagyon szép a pocak :D
Jó nyaralást!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Oui :(

Nekem anyum nem vette tudomásul, hogy babát szeretnénk, még az alatt az időszak alatt, amikor nem jött össze és nagyon kellett volna a bátorítás, támogatás. Ha mondtam valamit, kb nem válaszolt rá, vagy hümmögött, pedig abszolút nem ilyen. Aztán egyszer meguntam és nyíltan megmondtam neki, hogy nagyon bánt, hogy nem veszi tudomásul. És akkor kibökte, hogy az a baja vele, hogy ő mindig azt gondolta, hogy majd ha nagymama lesz, akkor rá fog érni, meg jön majd segíteni, meg ezzel tud foglalkozni, ehelyett nagyon sokat dolgozik, mellette főiskolára jár, nagyon fáradt állandóan, és nem tudja elképzelni ezt az egészet. Aztán megbeszéltük és azóta tök jó minden!

Szóval csak azt akarom mondani, hogy lehet, hogy nyíltan neki kell szegezni a kérdést hogy mi a baja.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki lehet, hogy igazad van, mert én csak találgatni tudok... Az első kettőnél nagyon támogatóak voltak, anyu most is az. Csak az apámat nem értem. Komolyan, mintha szégyellne. Egyébként mivel ilyen messze laknak, nem olyan égető az egész, nem találkozunk sokat, csak most, hogy náluk voltunk... Egész életemben olyan volt, hogy "lányom boldogulj magadtól, de azt maximálisan szuperül" (első gyerek vagyok), úgyhogy nem kellene, hogy meglepjen.
Anyukám pont hasonlóan érez, mint a tiéd: ő is dolgozik még, és rosszul érzi magát, hogy nem tud annyit segíteni, mint amennyit szeretne. Mire nyugdíjba megy, felnőnek a gyerekeim, pedig nem is kezdtem korán!:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok!

Tegnap tudtam meg az eredményt az AFP-ről, csak annyit mondott a nővérke, hogy minden rendben. Úgyhogy pontosan még nem tudom. De holnap megyek a doktornőhöz. Lehet, hogy ő már tudni fogja. Nagyon kíváncsi vagyok. Különben meg figyelmeztetett, hogy ne ijedjek meg, ha esetleg rossz lenne, mert ebben a nagy melegben ez nem ritka.

Viki, szép a pocakod!
Én is már tennék fel képet, csak mindig elfelejtem elhozni a csatlakozót, előbb be kell játszani a a gépbe a telefonomból. De hát mindig elfelejtek valamit. Ti is így vagytok vele?

És az álmossággal hogy álltok? Délutánra mindig kipurcanok, muszáj lefeküdnöm legalább egy fél órára, mert nem bírok meglenni.

Szunner, Milka, legyetek üdvözölve! Biztos beletelik egy kis időbe végigolvasni ezt a sok oldalt!!!

Qui, szerintem is az ilyet jobb megbeszélni, mert sose tudhatod mi történik, és akkor már csak sajnálhatod.... Velem hasonló nagyon sokszor megtörtént, és hidd el nagyon bántott a dolog. Talán nekem is ideje volna tanulni belőle....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ercsi82
Szlovákia
 
 


Hát ezt nem akartam vastag betűvel írni, csak a neved, de hát lehet, hogy ez a meleg tesz ilyen figyelmetlenné.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ercsi82
Szlovákia
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk ortopédián és a nőgyógyásznál is. Szerencsére minden rendben van, a részlegesen nyitott gerincem nem indokolja a császárt, bár a folyamatos csípőfájdalomra semmit nem tud ajánlani sem...
A nőgyógyászomnál elég nagy volt a csúszás, mert sokan jöttek az előjegyzetteken kívül, úgyhogy este 10-kor végeztünk. De rendes volt, mert csinált egy extra uh-t. Tök jó fej volt a dokim,ahogy teljesen beleélte magát az uh nézegetésbe, mutogatta nekünk, hogy a kis Töki épp kortyolgatta a magzatvizet és ő is teljesen meghatódott. :) Mondjuk most nem engedte meglesni a nemét, de cuki volt nagyon. Január 19. jött ki a méretei alapján is. :)
andi1982
 
 
 
 
 


Jó reggelt!!!!

Viki: nagyon csinos kismama vagy!!!!Gyönyörű pocak :wink: Napokban ha betöltött a fél időt hurrrá akkor hozok én is képet :lol:

Oui: :cry: Szóhoz nem jutok :cry:


Nekem jó hírem van, azt hiszem sőt biztos, Higy tegnap éreztem a picurt meg mozdulni!!!
Szokás szerint este néztem fogtam a hasam alját!!!jobb oldalt egyszer csak éreztem enm kívülről persze belülről, hogy tuti mozog valami mintha bélmozgásom lenne...ezt egyszer éreztem nyugalmi állapotban!!!Aztán semmi majd oldalra fordultam...és gondolom nem tetszett babónak igy akkor is éreztem ugyan ott hogy valami kinyomodik fújodik ott...Érdekes egy érzés, de nagyon boldog vagyok :)
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nóci! De jó neked!:) Pont ma reggel gondolkodtam ezen, hogy milyen jó lesz érezni, de nekem még semmi! Nekem is mellső falon tapad, mint Bdana-nak, lehet, hogy azért. Az viszont jó, hogy nem izgulok már rajta, mert akkora a hasam, hogy biztos nő a gyerkőc...

Mi megyünk a Balcsira, a család egy része sátrazik, vicces lesz.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui! Így van, mellső falon később érezni, kb. 20-22. hét környékén, ezt mondta a dokinő ( legalább is első terhességnél ). Szomorú amit írtál... :( de azért gondolom a gyerekek kárpótolnak és boldog vagy velük. Én alig várom, hogy a 3. gyerkőccel legyek várandós :wink:

Jah igen!
Tegnap voltunk genetikai UH-n meg tanácsadáson, mindent a lehető legnagyobb rendben találtak és 100%, hogy kislány, mert nagyon megmutatta magát. Azt mondták nagy baba lesz. Pontosan 20 hetes és 3 naposnak mondta az adatai alapján az UH. Most nyugi van, legközelebb a 24.héten kell majd menni cukorterheléses vizsgálatra és utána két múlva UH-ra a 26. héten, szóval most nyugi van. Megbeszéltük a császár részleteit is nagyjából, a lényeg, hogy a 36. héttől figyelni kell nagyon, mert onnan beindulhat a szülés és akkor tuti menni kell, ha nem indul be akkor a 38.-39. héten - a vizsgálatok függvényében - megcsinálják a császárt. ( dec. 17-22 körül ) Hát ennyi! Este csinálok képet, teszek fel.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nekem jó hírem van, azt hiszem sőt biztos, Higy tegnap éreztem a picurt meg mozdulni!!!


Nóciiii! Irigy-irigy-irigy-irigy......... :P :P :P :P

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Andi!

Mivel nekem csípőficamom és dongalábam van, amihez társul egy beszűkűlt medence és csípőizom is, ezért az ortopéd orvos a masszást javasolta. volt, hogy kaptam bérletet a Dagályba és ott 10 vagy 15 alkalommal elég kedvező áron maszíroztak meg gyógymasszőrök. Olvastam, hogy van kismamamasszázs is, de az nem tusom mennyire jó Neked vagy nekem. Viszont ami nagyon bejött az a Thai masszázs, nagyon ritkán jutunk el - mert sajnos elég drága - , viszont isteni. Én a lábmasszázsra szoktam menni, ami egy óra 5000Ft, de az egész testre kihat és utána egy pár napig feltudok állni normálisan nem úgy kell kikapaszkodjak az ágyból. Egyébként ha találnék egy olyan masszőrt aki ért a problémámhoz, akkor biztosan járnák hozzá, ahogy a pénz megengedi....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Ercsi! Nekem is az AFP-n rugóztak, mert a 18.héten 0,6 volt,a mi elég alacsonynak számít, de a lényeg az volt, hogy az UH-n minden rendben volt és a többi teszt is teljesen jó volt - mi csináltattunk integrált tesztet a korom miatt -, a tarkóredő is teljesen jó volt a 12.héten. Szóval szerintem emiatt ne izgulj.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Honey, néztem ezt a 4dgenesist, csak nekem rohadt messze van.... :? :? De az ára is jó egyébként!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana! Nekem tegnap azt mondta a doki, h szerinte csak a léleknek tesz jót a masszázs, a vízi tornát javasolta csak... Azt most inkább kihagynám. De ha találsz egy tényleg jó masszőrt, akkor szólj, azért megpróbálnám.

Ja tegnap mondta a doki, hogy nekem is mellső falon tapad a lepény. Megnyugtatott, h második babával a 18. hét környékén kell érezni a mozgást.
Viszont, ami megdöbbentem az az, hogy majdnem 3 kilót híztam egy hónap alatt... Pedig alig eszem. Főleg gyümölcsözök. Azt mondta, hogy figyelnem kell erre és a folyadékkal is vigyázzak, mert ödéma is lehet... Ez azért lepett meg főleg, mert Nócival összesen 6 kilót híztam.
andi1982
 
 
 
 
 


Andi, és más hát vagy egyéb fájós lányok! Nemrég találkoztam egy dologgal, ami szerintem segíthet. Biztos ti is láttatok már nagyobb sporteseményeken a sportolókon ilyen ragasztócsíkokat. Az arra való, hogy valahogy megtámasztja a nem tudom mit és tehermentesíti az izmokat. Én is most találkoztam vele, hogy a férjemnek a lába tropára ment a verseny előtt, és ezzel párhuzamosan hallottam valakitől, hogy kismamáknak hát és derék fájásra is szoktak ragasztani, és nagyon hatásosnak bizonyul. Én még nem próbáltam, szerencsére nem is fáj semmim, de jókat hallok róla. Nem tudom mennyi, a férjem lábára 3 ezerért tették fel, de már hallottam mástól 2500 ft-ot is. Én most érden tudok egy helyet, ha valakit érdekel, de az egész országban van állítólag minden felé, fel kell hívni a központot és megmondják hol van a legközelebbi. Meg is kérdeztem, mert megtanultam volna, de csak egészségügyi végzettséggel lehet, tehát akik csinálják, értenek is hozzá. Amúgy a tapasz kb 2 hétig van fenn, és lehet nem is kell újra feltenni, mert helyre teszi annyi idő alatt a problémát. http://www.mackorendelo.hu/Terapiak-fel ... -tape.html

Ha valaki kipróbálja, szóljon, én elég hátfájós vagyok, úgyhogy számítok rá a terhesség alatt, ha már nagy lesz a pocakom, hogy lehet szükségem lesz rá...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Köszi Viki! Gondolkodom rajta! Lehet, hogy felhívom őket, mert nekem a csípőmben lévő gyulladás sugároz a derekamba is, remélem arra is használható.
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok a 18 hetes ultrahangon, gyarapítjuk a KISFIÚT várók táborát!!! :):):) Minden rendben volt, jó sokat nõtt a babóca :)
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Sziasztok!

Élünk mi is, csak sűrű minden nap.

Viki,
de jól nézel ki! Minden értelemben, te is, pocak is :)

Babóca,
gratulálok a kisfiúhoz :)

Mi 27-én megyünk a 4D-re.

E lázas volt, mandulagyuszi, már jól van. Én meg megpróbálok aludni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Most jöttem meg nemrég a doktornőtől. Mindent rendben talált. A szívhangot is lehetett hallani. Majdnem elsírtam magam. Ez a legszebb zene a világon....
Az AFP 1,61
a másik uE3 1,14
a T-HCG 1,21

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ercsi82
Szlovákia
 
 


Gratulálok!!!!!! :D :D :D :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Telefonról nem is egyszerű írni :?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára livike29 2012.08.08 14:11-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Sziasztok,
Gratulálok a jó eredményekhez!!!

Én el vagyok kenődve. Ma voltunk a 18. heti genetikai uh-n.
A férjem is jöhetett, ezért nagyon vártuk már mind a ketten. Sajnos a doki kb 2 perc alatt lezárta a vizsgálatot, nem nézte sokáig, csak a fejét, a haskörfogatát és a combját mérte le. Már épp befejezte volna a vizsgálatot, mondom már megkérdezem, a nemét nem látja-e, de sajnos nem. Azt mondta, nem, nem látszik és be is fejezte. (pedig még colat is ittam, hogy aktív legyen :( ) Nagyon mérges vagyok a dokira . Igazán mutogathatta volna nekünk még a babát, hisz a férjem is ott volt, de olyan gyorsan lezárta, hogy még a csak le sem a ülta férjem, már készen is voltunk. :(
A másik ami miatt szomorú vagyok, hogy azt írta a papírra, hogy 17+6 a méretei szerint. Így még későbbre várjuk :(
Ja és mellső falon tapadt, úgyhogy még az igazi mozgásra egy hónapot is várhatunk :(

Hát pedig mennyire vártam már ezt a napot.. :(
Egyetlen jó, hogy ma megvettem én is a babakasszas kupont a 4D uh-ra. De megbeszéltük apával hogy majd csak szeptember közepe felé megyünk el.
Szóval mi várakoznunk...

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Ercsi,
szuper hírek! És tényleg a legszebb zene :)

Livi,
sajnálom :( Hol voltál uh-n?
És mi lenne, ha most augusztusban elmennétek a 4d-re? Ott biztos fognak veletek foglalkozni. És a nemét is megtudhatjátok, meg apa is nézegetheti kicsit.
A méretei alapján ráírt cuccal ne foglalkozz. Két dolog miatt.
1: nagy valószínűséggel úgysem azon a napon születik, amire ki van írva :)
2: dokim elmagyarázta, hogy a 12. hétig az uh felülírhatja a "naptárt", azaz ha akkor 5-6 napnál nagyobb az eltérés a méretek és az utolsó nap alapján számolt kor között, akkor az uh a mérvadó, és akkor azt veszik. A 12. hét után már annyira változó a fejldésük, hogy akkor már mindegy, addigra ami be van írva, az a szent. Csak van aki gyorsabban nő, van aki lassabban, ennyi.
Szóval ezen ne aggódj, ettől ne legyél rosszkedvű!!!
Fel a fejjel :)
És szerintem menjetek el a 4d-re mielőbb, legalább jobb kedvetek lesz!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Noémi, köszi, aranyos vagy :)
Istvánban voltunk, de az előző orvos sokkal jobb volt. Na most már mindegy, megyek és sütök egy sütit bánatomban :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Livi! Én is mindig csalódott voltam a kórházi uh-n, nem igazán beszédesek és csak túl akarnak lenni rajta. Így tényleg érdemes korábban mennetek 4D-re!

Noémi! Sajnálom Emesét, szegénykém pont ebben a hőségben lett beteg. De örülök, hogy már jól van!
andi1982
 
 
 
 
 


Annyit beszéltetek a 4D-ről, hogy megrendeltem én is amit Viki ajánlott,a babakasszás akciós kupont! :) Igaz, hogy Budapesten van, de majd megoldjuk a felmenetelt és néztem elég sok mindent adnak hozzá :) Hááát meglátjuk :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Lívi!

Tegnap kicsit mi is elkenődtünk, a genetikai UH kb. 5perc volt, gyorsan lemérte a dolgokat, megmondta, hogy tuti kislány és kb ennyi volt, mi még szívhangot sem hallgattunk tegnap, pedig ez nem állami volt, hanem magánrendelés :? :? :? :shock: :shock: :shock: és le is gomboltak rendesen pénzzel...mondjuk annyiban jó volt az egész, hogy genetikai vizsgálatokat megbeszéltük, nem volt vele semmi gond, úgy hogy ennek örültünk nagyon.

Az előbb írtam, hogy mi is megvettük a babakasszás 4D-s kupont, most vagyunk a 20. héten, hát szerintem kb 3 hét múlva lenne érdemes menni a 23. hét környékén, akkor már van rajta egy kis "hús" is, nem olyan kis soványka.... :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Viki! Kösz, egy próbát megér!

Beleírtam a táblázatba, de láttam te már kitöltötted a nemet és a nevet :wink: :wink: A kórházat írtam át, mert nem a Kútvölgyi lesz, hanem a Nyírő - Róbert Klinika - :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
húúú, jó sokat írtatok...
akkor a teljesség igénye nélkül

bdana, livike
nagyon meglep, amit a genetikai uh-ról írtok. Elméletileg a 18-20. heti genetikainak kell a legalaposabb uh-nak lennie. Külön kell a dokinak nézni az agykamrák tágasságát, agyszerkezetet, a szivet nagyon alaposan, a veséket, beleket, hólyagot és persze a szokásos dolgokat le kell mérni. Szívfrekvenciát is mérni kell és a jobb dokik néznek flowmetriát ( köldökzsinórvér áramlás)

viki,
nagyon csini vagy!!

oui,
nagyon sajnálom, hogy apud ilyen!!! iszonyat rossz érzés lehet! :(
Én nagyon féltem a nagyszülőktől, mert egyikünk családjában sincs 3 gyerek sehol. Anyu, apu egykék, azt sem tudják mi az hogy tesó. Ráadásul iszonyat kicsi a korkülönbség úgy összeségében. ( 4 év alatt 3 terhesség)
De nagy meglepetést okoztak, és örül mindenki.
Amúgy az első 2 gyerkőcöt jól fogadták, örült nekik apud?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


bdana, még neked akartam írni, hogy a thai masszázzsal óvatosan terhesen!! Még a láb / talpmasszázs is beindíthat görcsöket.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


honey! jaaajjjj, jó hogy mondod.... :( :( pedig olyan jól esett :shock: :shock: akkor hanyagolni kell ezt is.....kár

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Kép

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


bdana,
mi Thaiföldön voltunk amikor Flórával terhes voltam ( igaz, akkor még az első 12 héten belül jártam), és akkor nekem mindemn thai szalonban azt mondták, hogy nem csinálják meg ha babát várok! Gondolom ők azért csak konyítanak hozzá! :D de lehet, hogy a 2. trimeszterben lehet már...

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


bdana, livike
nagyon meglep, amit a genetikai uh-ról írtok. Elméletileg a 18-20. heti genetikainak kell a legalaposabb uh-nak lennie. Külön kell a dokinak nézni az agykamrák tágasságát, agyszerkezetet, a szivet nagyon alaposan, a veséket, beleket, hólyagot és persze a szokásos dolgokat le kell mérni. Szívfrekvenciát is mérni kell és a jobb dokik néznek flowmetriát ( köldökzsinórvér áramlás)


Honey, az egész "nagy" genetikai UH kb. 5 perc - se - volt. Annyit mondott, a magzatvíz mennyisége ok, koponya ok, élő magzat medencefekvésben, szívhang jó - ezt nem is hallgatuk meg - meg lemérte a combcsontot és a haskörfogatot, hát kb ennyi ideig tartott amíg elolvasod. Jaah meg, hogy kislány 100%-ra.

Kicsit szomorú vagyok, mert most megint azt érzem, hogy hiába megyek magánrendelésre, egy tömegcikknek néznek aki csak fizessen aztán menjünk a p....ba. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Aztán ha meg talán valami baj lenne - de ne legyen - akkor mit fognak mondani, jaj bocsánat nem láttuk ezt az UH-n??????? Felrobbanok most attól amit írtál....Első terhességem és fogalmam sem volt arról, hogy ilyenkor mit kell nézzenek.....ha tudom, biztosan megkérdezem, hogy ezt-azt megnézte-e amiket írtál. :x :x :x Ááááhhhhh....utálom ezt az országot illetve az emberek nagy részét itt..... ppppffffffff

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


De szzzééééppp pocak!!! 8) 8)

Nahhh ma már csinálok én is magamról ottho, már ígérgetem egy pár napja :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


honey, nekem csak annyit mondott a csaj, hogy kihagyják a botot, de a masszázs mehet, ezért tök nyugodt voltam, hogy ezzel biztos nem ártok :? Mondjuk se alatta, se utána nem éreztem azt, hogy baj lenne....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: