Új privát üzeneted érkezett!

Kép

(Nem vmi tökéletes a kép, mert egy nyomtatott fotót fényképeztem le, majd lesznek rendesek is, csak néhány nap, amíg postázzák a cd-t.)

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást. :D
Izisz,megpróbálok jönni gyakrabban.
Tündi,nem ismerem őt,én Nyíregytől 30 km-re lakom.Látszik,hogy unatkozol,de legalább jó sok klassz képed lesz erről az időszakról.
Pitypang,nagyon édes a pici fiad.
lili
lili72
 
 


Lili, üdv köztünk :)

pitypang, de jó :)

Mi is ma voltunk, mindne rendben, jó nagy lett már Petink :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 

 
 

Na napvégére elment mindenki. Így jól lefáradtam. Játszottunk egy jót Rózival.

4D-s kép tök édes! :) :)

Lili: Nálatok fiú vagy lány lesz a baba? Első baba?

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Panndi,jó felállás:2 lány,2 fiú. :) 4D-n voltatok?
Én 19+5-nél voltam,nagyon nagy élmény volt. :lol:
Tündi,a kislányunk 2.gyerekünk lesz.Már van egy 16 éves fiam/ő beteg/.Majd ha lesz időm,pár sort írok magunkról.

Kép
lili72
 
 


Jó reggelt!

Barbcsi
Szép vagy! :lol:
Dávid ügyesen építi a lakosztályát :lol:
Bencének utólagosan is boldog szülinapot! (szülinapos kép?) Tudom, nagyon kiváncsi vagyok :oops: :oops: :oops: :lol: :wink:

Viki
Én is fázom. Már valamelyik este a hősugárzót is bekapcsoltam :cry: Aztán hazajött a férjem és elvilágosított, hogy egyszerűbb lett volna a légkondit fűtőfunkcióra bekapcsolnom :oops: :lol: :wink:

Lehet, hogy decemberben a gyerekeim egy jégtömbbe fagyva fognak megszületni?????? :roll: :roll: :roll: :roll:

Rebelen
Enyém babákok is szeretik, ha simogatom őket :lol: :lol: :lol: :lol:
Meddig dolgozol?
Én már abbahagytam. A pocakom fizikai akadályt jelent... már egy egyszerű mosogatás is problémás. :?

Tünde
Párod érdekesen gondolkozik :cry: :?
Jók a képek! :lol: :lol: :lol: :lol:

Panndi
Nekem is nagyon sokat segít a párom. Vagy inkább azt mondom, hogy közösen csináljuk a dolgokat. És ez így volt azelőtt is, hogy terhes lettem volna...
Milyen volt a 4D?

Kuglófka
Merre jártatok? Jól nézel ki! :lol:

Pitypang
Nagyon szép a kisfiad! :lol: :lol:

Lili
Üdv itt!
Prolutont én a pharma expresszen keresztül szerzem be. Magyarországon nincsen forgalomban.
Neked miért kell?
Mi Debrecen vonzáskörzetében élünk :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:08-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Betöltött 24. hét (ahogy Lilinek is ) 12 nap még, és már csak 2jegyű lesz a visszaszámláló!
Annyira telik az idő.
Megfáztam. Be van durranva a torkom. :/ Öntöm magamba a teát. Ha Rózi felkelt megyek valami negroért, mert beszélni se tudok.

Évi: Hát nem csodálom, hogy már nem dolgozol. Ekkora hassal, 3 babával ez teljesen érthető.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Évi

Köszi! :)
Milyen nagy a pocakod! :) El is tudom képzelni, hogy időnként fizikai akadályt okoz...nekem a kisebb is időnként. :) Pl. nem igazán látom az alvázam...így meg nehéz fazonírozni. :D
Szilvásváradon voltunk. Azért homályos a kép, mert az ősember barlangban készült...csak nem bírtam megállni, hogy felmásszak oda. :lol:

Tündi

Nagyon csini vagy az esküvői képen. :) Olyan jó vékonyak vagytok Barbcsival együtt!
Sajnálom, hogy ez a hónap nem pont úgy sikerült, ahogy tervezted! Ha visszajön Peti, nem tudod neki Rózit kicsit átadni és legalább napközben programokat csinálni magadnak?

Pitypang

De jó ez a kép! Helyes kiskrapek! Sajnos nálunk Lilla eddig mindig igyekezett valamit az arca elé cibálni...nehogy már rendesen lehessen látni a kis hercegnőnket. :D

Lili

Üdv köztünk! Ha lesz időd, írj egy kicsit magatokról! :)

Zsófi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Sziasztok!
Hazatértünk a nyaralásból. Nagyon szuper volt, csak rövid, azt hiszem, simán el tudtam volna tölteni még két hetet szabadságon. Parádfürdőn voltunk, gyönyörű hely. Sokat kirándultunk, voltunk a Kékesen, Recsken (a munkatábor emlékhelyen), Ilona vízesésnél (az kemény volt, mert kb 10km volt oda az út-gyalog mentünk-de megérte, gyönyörű volt), a siroki várba és hazafelé eltöltöttünk egy napot Egerben. Aztán bevásároltunk a suliba a nagyoknak, és elmentünk két bababoltba, megvettük az első holmit KisManónak, ágyneműgarnitúrát és szopipárnát. Nektek van tapasztalatotok a szopipárna használatával kapcsolatban? Nekem a nagyok idejében még nem volt ilyen, de úgy gondolom, hogy sokat segíthet. A tapasztalatokat/ötleteket a használatra szívesen veszem.
Látom, mindenkinél szépen gömbölyödik a pocak, és mindenki jól van, aminek nagyon örülök. Olyan jó nézni a képeket, sugárzik mindenkiről a boldogság! Szépek vagytok!! Éva, a Te pocid viszi a pálmát, kíváncsi vagyok, mekkora lesz a végére. Ircsi, szerintem a Te pocidon is látszik, hogy ketten lakják.
Rebelen, gondolom, mennyire nehéz Neked most, de bízz magatokban!
Pitypang, édes a pici arca a képen, biztosan gyönyörű baba lesz!
Lili, üdv köztünk!
Hosszú idő után tegnap készült pocakfotó:
Kép
További szép napot mindenkinek!
Maci

Kép
maci80
 
 


Rólunk nagyvonalakban:A nevem mellett az-az évjáratom,gyanítom én vagyok a legidősebb köztetek.Ez az 5.terhességem,de csak a 2.gyerekem lesz.A nagyfiam 16 éves/ő beteg/.Sokáig nem mertünk 2.-at vállalni,féltünk a betegségtől.De végül mégis pozitívan döntöttünk.Az utóbbi 5 évben volt egy lombik,ami nem sikerült,meg 2 vetélés a 7-8.héten.Közben 1 hónap alatt elvesztettem a szüleimet is.Úgyhogy kaptam rendesen az élettől!
De most nagyon örülünk a kis hercegnőnknek,remélem minden rendben lesz és egészségesen találkozunk vele decemberben. :D

Éva,szép nagy pocakod van.3 baba?Remek!Én IR-es vagyok,emiatt Debrecenbe járok a Valicskó V. dr.nőhöz,meg már a 21.héttől elkezdett keményedni a hasam,pedig 3*2 Magne B6-ot szedek.Az orvosom mondta,hogy van ilyen injekció,nekem még nem indokolt a szedése,de ha megnyugtat,akkor felírja.Ugyanis én mindentől stresszelek,és ezt látja rajtam.

Zsófi,aranyos Bence,a kislánynak szép nevet választottatok és csak 1 nap van köztünk.Jól bírtad magad a kiránduláson.

Tündi,jól mondod,rohan az idő,már a 24.hetet is betöltöttük!Csalóka volt itt is az idő,fel kellett öltözni.Sajnálom,hogy megfáztál,hamar kúráld ki magad.
lili

Kép
lili72
 
 


Maci,akkor szuperül kihasználtátok a nyaralást,szép helyeken voltatok,jó sokat gyalogoltál.Én keveset bírok,hamar bekeményedek.Szép pocid van,csini vagy.A nagyok mennyi idősek?
lili

Kép
lili72
 
 


Maci, de szép formás a pocakod! :wink: Szép helyeken jártatok!
Szopipárna:
tapasztalatom még nincs vele, de már nézegettem ilyeneket, mert azt hallottam, nemcsak a szoptatásnál nagy segítség, de jól megtámaszt éjszaka, és nekem erre nagy szükségem van. Szinte csak az oldalamon alszom, de olyankor a térdeim nyomják egymást, muszáj valamit közéjük tennem.

Lehet, hogy már volt róla szó, akkor bocsi... Mit hallottatok arról, hogy nem ajánlatos háton aludni, sőt, leginkább a bal oldalon való fekvést ajánlják. :?:

Lili, ahogy olvasom, téged is nagyon megpróbált az Élet, de most gyönyörű jutalmat fogsz kapni! :wink: :wink: :wink:

Kuglófka, a mi Babánk sem volt a legegyüttműködőbb, leginkább a kezeivel és a lábával takarta magát, majd beledugta az arcát a lepénybe. Annyira aranyos. :D Nagyon türelmes volt az uh-s nő. :D

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang!

Erről én is hallottam, hogy nem szabad háton aludni, de sokszor arra ébredek, hogy háton vagyok. Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy nem szabad és aggódom, de nem hinném, hogy baja lesz a babának e miatt. Álmodban úgysem tudsz erre figyelni. Amúgy meg észrevettem, hogy pont azért ébredek fel, mert nem kapok levegőt. Szóval ami nem jó a babának, az gondolom nekünk sem jó, legalábbis én mindig erre gondolok.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Tünde
Jók a képek!

Kuglófka
Jól nézel ki! Én is megmásztam volna a barlangot! :lol: :wink:

Lili
Injekciót én simán megveszem a patikában (Bécs :wink: )

Magne-b6 helyett miért nem szedsz nagyobb magnézium-tartalmú szert? Magne-B6ban hangyafingnyi a magnézium. Stressz miatt progeszteron injekció????? :roll: :roll: :roll: :roll: Érdekes hozzáállás az orvos részéről... :? (azt nem szabad elfelejteni, hogy az injekciónak van egy csomó mellékhatása is...)

Szopis párna
Attól függ, hogy milyen van... hurka vagy az a formázott?

Pitypang
Nagyon édes a kisfiad! :lol: :lol: :lol:

Maci
Nyaralás biztosan jó volt :lol: :lol: :lol:
Neked is növekszik már a pocid :wink:

Háton fekvés
Hosszasan nem javasolt, főleg teljesen laposan nem. A pocak elnyomhatja a gerinc jobb oldalán futó nagy vénát, ami az alsó testfélből viszi a szív felé a vért. Anyukánál okozhat szédülést, ájulást (vena cava syndroma)

Kép
Kép
rebelen
 
 
 



Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Rebelen,már te is túllépted a félidőt.Jó neked,hogy helyben megveheted :wink:

Én meg elmentem itt a közeli patikába,és csak néztek rám,hogy mit akarok.Azt hittem,hogy külföldről is be tudják hozni,de ezt nekem kell intézni.
Magne B6 helyett mit lehet,ami nagyobb dózisú?Az orvos nem a stressz miatt bólintott az injekcióra.Én kértem,hogyha a koraszülést ezzel is talán meg lehet előzni,akkor beszerzem.A keményedések miatt pánikolok,és próbálok bármibe kapaszkodni,ami segíthet. :oops: A 12.hétig szednem kellett progeszteront,igaz hüvelytablettát,mert alacsony volt a szintje.

Háton feküdni én is keveset tudok,valószínű azért,amit leírtatok.Inkább a jobb oldalamon szeretek.De azt olvastam,hogy a bal oldalra kell gyakrabban fordulni,mert jobb lesz a vérkeringés.

Én egy kispárnával szoktam megtámasztani a hasam,még így kényelmes.
lili

Kép
lili72
 
 


Lili
Nagyon sok magnéziumkészítmény van forgalomban.
http://magnosolv.hu/magnezium_keszitmen ... asonlitasa
Én most éppen a DM saját márkás magnéziumát szedem... abban 375mg magnézium van...

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Lili!

Nekem anno a Magnerot jött be.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Rebelen,mennyit szedsz belőle?Jó ez a táblázat.

Izisz,a Magnerotból naponta mennyit szedtél?
lili

Kép
lili72
 
 


Jó reggelt!

Kuglófka
Nálam már az egyszerű lábmosás is problémás :oops: :?
Fazon igazításhoz meg kell a párom segítsége, meg az epiláláshoz is :oops:
Képről sejtettem, hogy valami barlangban jártál :lol: :wink:
Szilvávárad nagyon szép hely!

Maci
Nagyon szép helyeken jártatok! Jól nézel ki! :lol: :lol: :lol:

Lili
Nekünk IVF-es babáink lesznek. Debrecenben voltatok?
Szerintem, a magne-b6 a világ legnagyobb lehúzása! :evil: :evil: :evil:
Minimális a magnéziumtartalma és nagyon drága... :?
Ha én azt szedném, akkor a havi jövedelmem sem lenne elég rá...
Én a sima gyógyszertári mg-citrici tablettát szedem, doktor felírja receptre és akkor olyan 150Ft körül van a 10db. Abból szedek 3x 1-2 tablettát!
Progeszteront én folyamatosan kapom az ET óta...
Keményedésekre nekem a magnézium mellé Diaphyllint javasolt a doktor, az csökkenti a méhizom összehúzódásait...
Progeszteron injekció beszerzését neked kell intézned... 3 ampulla olyan 3900Ft, a Pharma Express 1000Ft-ért hozza be Ausztriából, és kb. 1500Ft-ért hozza el a gyorsfutár nekem Pestről... (a pharmafutár drágább és ott euroban kell kifizetni a gyógyszert...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:09-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:10-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam orvosnál, szerencsére minden rendben a kiscsajjal. :D Nagyon cuki volt, ahogy kalimpált! Ma töltöm a 24. hetet és Lilla minden egyes porcikája 24 hetesnek felel meg...se nem kisebb, se nem nagyobb, még egy nappal sem...így úgy tűnik a gólya megússza a szállítást és Télapó hozhatja őnagyságát. :D Olyan jó lenne, mert akkor Bence szülinapjára (dec. 11) itthon is lehetnénk!

Maci

Te is nagyon csinos vagy és szépen gömbölyödik a pocakod! :D
Ti is jó sokat mentetek! 10 km-es gyaloglás...nem semmi! Mi is sokat mentünk...hááát, nem is kellett esténként altatni. :lol:

Lili

Tuti minden rendben lesz a kis hercegnővel! :)

Pitypang

Ez az alvás dolog érdekes! Én is azt olvastam, hogy inkább az oldalunkon aludjunk, de arról nem hallottam, hogy inkább a bal, mint a jobb oldalon...ennek nem tudom, hogy mi lehet az oka.
A háton fekvés nem igen esik jól hosszú ideig, de én is ébredtem már úgy. Mondjuk én nem tudok laposon aludni, így egy nagy párna (az is kicsit összehajtva + kispárna kombón alszom), így gondolom még nem zavarja pindurit annyira ha háton fekszem.

Rebelen

Köszi! :D
István kérdezgette tőlem, hogy tuti föl akarok oda mászni, stb. De nem bírtam megállni! :lol: Mi eleve domb oldalon lakunk, szóval oda is fel kell menni, így már valamennyire szokva vagyok. Persze, nem a barlang magasságát kell nap, mint nap megmásznom, de azért kell fölfelé mennem. Most azon szorítok, hogyha megyünk szülni és, mikor jövünk haza, ne essen a hó v. ónos eső, mert akkor nem tudom, hogy fogunk le és föl jutni. Azért nagy pocakkal nem akarnék elesni. Na mindegy! Remény hal meg utoljára! :)

Évi

Milyen jó fej a férjed, hogy segít! :wink:

Zsófi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Évi!

Nem semmi ára van pluszban a beszerzésnek... NIncs ismerősöd Pesten, aki jár Debrecenbe és ingyen elhozná? Gondolom nagyobb tételben rendeled, hogy jobban megérje nem? Azért plusz 1500 forint...nem semmi... :shock:

Lili!

Hú, már nem nagyon emlékszem, de talán abból elég volt egy alkalmanként. Még első babámnál szedtem, de nem rendszeresen, csak amikor éreztem, hogy keményedem. Nekem is úgy ajánlották, hogy sokkal jobb a többinél és árban jobban megéri, mert ebből nem kell olyan sokat szedni. Tényleg hatásos volt amúgy. ;) Most szerencsére nem keményedek.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Nekem a magne b6 nem is segített... Én magnesium sandoz pezsgőtablettát iszom, de csak ha érzem, hogy kell.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Izisz
Szivességet kérni mindig az nem olyan egyszerű...és hogy valaki pont akkor menjen Pestre, aki elhozza... :? Nehéz összehangolni... bonyolultabb.
Nagy tételben sem tudom beszerezni, 2 dobozzal szokott egyszerre felírni a doktor. Az 6 heti adagom. Minek rendeljek egyszerre jóval többet, hiszen előre nem lehet kiszámolni, hogy meddig lesz rá szükségem...
Ahhoz képest, hogy már mennyit költöttem arra, hogy gyerekem legyen, ez az 1500Ft már nem jelent semmit! (lombikhoz a gyógyszerek alkalmanként olyan 200000 körüli összegbe kerültek... :? )

Kuglófka
Beszéld meg akkor Lillával, hogy pont azon a napon akarjon megszületni!
Méret meg annyira csalóka lehet. Nekem a három baba, három különböző méret... és sose jön ki a valós koruk, pedig nálunk a lombik miatt tudott a pontos kor. :wink:
Az én gyerekeim biztosan nem olvassák a nagykönyvet! :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:11-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok!
Rebelen, köszi a linket a szopipárnáról, hasznos. Csak a barátnőmnél láttam anno, hogy azzal szopiztat, és akkor elhatároztam, ha valóra válik az álmunk, én is kipróbálom. Látszott a babán, hogy nagyon kényelmesen fekszik benne. Az unokaöcsém pedig alvásra használta (mint azt megtudtam a múlt héten). Hurka formájút vettem, azt praktikusabbnak találom.
Lili, sajnálom, hogy így meggyötört az élet, de idén decemberben az élet legnagyobb ajándékát hozza Nektek a Jézuska :wink:. A nagyfiad betegsége miatt nem kell több vizsgálatra, genetikai szűrésre elmenned? A kis hercegnőtök spontán terhesség, vagy ő is IVF-es? Nekem van egy 12éves fiam, és egy 10éves nagylányom, ez a második házasságom (egy 4 és egy 2 éves gyerkőccel maradtam egyedül egy karácsonyi napon). KisManó nekünk is lombikos baba, októberben volt egy kémiai terhesség, őt akkor lefagyasztották, és márciusban fagyasztott embriót felhasználva volt egy újabb hormonkezelés. Ennek az eredménye a mi KisManókánk.
Kuglofa, az én családom is agyon aggódta a túrákat, a párom is mondta, hogy inkább hagyjuk a vízesést mikor kezdett nagyon kalnadossá válni az erdő, de mondtam, ha már 1,5 órája túrázunk, én már nem adom fel. Ilyen terepen kellett menni
Kép
De a látvány megérte
Kép
A másik nagy kihívás a siroki vár volt, innen indultunk és a zászlóig feltúráztunk
Kép
Nem irigyellek a domboldalon való mindennapos feljutásért. A barátnőmék Leányfalun laknak, még kocsival is borzasztó meredek az utca, amin fel lehet jutni hozzájuk :? . A téli időszaktól kicsit én is félek, mert a párom Tatabányán dolgozik, mi Szigetszentmiklóson lakunk és az Uzsokiba fogok szülni. Ha leesik a hó, vagy az ónoseső, nem tudom mennyi idő alatt teszi meg a hazautat (90km). Az M0-ról nem is beszélve, az még nyáron is be tud állni teljesen. De nem lesz semmi gond, csak a jóra szabad gondolni, és sokat kell beszélgetni a pocaklakókkal, hogy akkor szülessenek, amikor minden körülmény a legideálisabb.
Éva, én szombaton megyek Debrecenbe és Pest megyében lakom, ha még holnap beszerezhető a szükséges gyógyszered, szívesen leviszem Neked!
Üdv
Maci

Kép
maci80
 
 


Maci, ne aggódj, max hívsz egy mentőt :) Minden rendben lesz!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


De ez hogy van? A mentő a legközelebbi kórházba visz, nem oda ahol én szeretnék szülni (ha a kettő nem egyezik), nem? :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Mentő bevisz abba a kórházba, ahol az orvosod dolgozik, ha a kiskönyvbe bele van írva, hogy ott fogadnak!!!!

Maci
Köszönöm, de most nem aktuális.
Nagyon jók a képek :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:11-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Éva,a lombik 3 évvel ezelőtt volt,Budapestre jártam.Itt csinálták azt a módszert,ami a fiam betegsége miatt kellett,hogy a lány embriót ültették vissza,csak nem tapadt meg.Debrecenbe az IR miatt járok a diabetológushoz.A patikában direkt kérdeztem,hogy melyik a legnagyobb hatóanyagú magnézium,és ezt az olcsóbbat nem mondták.Pedig lenne hová tenni a pénzt!Köszi a leírást,felhívtam őket és elküldtem a receptet. :lol:

Zsófi,örülök,hogy minden rendben van a kiscsajoddal.Én is nagyon bízom az enyémben!Nekem az uh-n mindig van néhány nap eltérés,de az lényegtelen. :lol:

Izisz,megnézem ezt is,hátha nekem is beválik. :lol:

Viki,én is ittam néha pezsgőtablettát,de nem rendszeresen,lehet ez volt a baj. :o

Maci,szerintem is a legnagyobb ajándékot kapjuk idén!A kicsink spontán jött.Chorion-mintavételre voltam a 12.héten Bp-en,ahol megállapították a nemét.Ha kisfiú,akkor további vizsgálatokat kellett volna csinálni.Akkor neked sem volt egyszerű!De végül a rossz után a jó dolgok jöttek!Jók lettek a képek. :lol:

Tündi,figyelted ma a hátralévő időt?Érdekes:111. :lol:

Hab a tortán:a zebránál az álló kocsink volt"a betét a szendvicsben",elől-hátul összenyomták.Hátulról a teherautós nem figyelt.Szerencsére a férjemnek nem lett semmi baja.Igaz,öreg autó volt már,de innen a falunkból nem lehet nélküle kimozdulni,kevés a buszjárat.Itt a közelben el lehet vele közlekedni így is,de messzebbre már nem.Várjuk a Biztosítótól a rendezést.
lili

Kép
lili72
 
 


Éva, köszi az infót a mentőről, ezt nem is tudtam.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Maci
Ilyen terepen én sem hagytam volna abba a túrázást! :D Nagyon szép helyen jártatok! A Siroki vár is nagyon szép, voltunk ott párszor...meg nagyon tetszik az alatta lévő barlangrendszer szerűség. :D
Mikor júliusban voltunk Horvátországban átmásztunk egyik öbölből a másikba a sziklákon keresztül. :D Ahol segítség kellett, ott István fogta a kezem, egyébként meg csak másztunk. Nagyon élveztem! Imádok kirándulni és hegyet mászni (na persze nem a sziklamászásra gondoltam :D kötéllel, mert azt nem merném kipróbálni).

Bence is téli gyerek és akkor sem esett a hó decemberben, sem amikor mentünk, sem amikor jöttünk....most is ebben bízom!
Na meg abban, hogy előtte lévő napokban sem essen...mert azért Gödöllőn nem olyan szintű az úttakarítás, mint Pesten. És bár nem 90 km a kórház, nekünk is Budára kell mennünk...hová máshová. De mit lehet tenni, nagyon bejött a Margit kórház, amikor Bence született...remélem, most is jó élmény lesz! :-)

Lili

Érdekes, amit írtál! Képzeld, nem olyan régen láttam egy "9 hónap" vagy nem tudom, mi a címe annak a kb. 3/4 órás műsornak, ami most megy a TV-ben. Cz. Endre vezeti asszem. Ő mesélt egy történetet, hogy egy családban született egy beteg kisfiú (és állítólag az a betegség csak a fiúkat érinti), ezért szerettek volna egy kislányt. Azt szerették volna, ha kislányt ültetnek be, de nekik azt mondták, hogy ezt nem lehet, mert nem engedik a törvények. :shock: (Bár lehet, hogy annak ellenére, hogy a műsor mostani volt, a történet jóval régebbi volt...ezt nem mondta). DE ezek szerint mégis lehet, mert nektek, ha jól értettem kifejezetten kislányt ültettek akkor be, ugye? Azért ez olyan jó, hogy már van rá lehetőség! Meg az is, hogy spontán fogant és tudta, hogy kislánynak kell lennie! :D
Bízzál is a kiscsajban, minden rendben lesz és decemberre már a karjaidban lesz egy csodálatos, egészséges kis rikácsoló baba!
:lol: Már mi is nagyon várjuk!

Amit a balesetről írtál, az nem semmi! Szerencse, hogy párodnak nem lett semmi baja!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezem, hogy élek még, csa most kicsit több meló van és nem tudok olyan sűrűn írni.

Ti mikor mentek terheléses cukor vizsgálatra? Nekem a 24-25 hét között mondta dokim és csak utána két héttel az UH-t....ez azért szomorú, mert majdnem 2 hónap telik el a két UH között....Csak remélni tudom, hogy mindne rendben van. Igauság az, hogy elég ritkán érzem a mocorgását a kiscsajnak illetve nem is vagyok benne biztos sokszor, hogy azt érzem. Mondjuk a hasam nő, szóval biztosan mindne ok. Tudom-tudom-tudom....parázós vagyok nagyon...első baba :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Lili, megkésve, de Isten hozott! :wink: Én azt hittem, én vagyok a "legöregebb" a csapatban :D Igazság az, megnyugtat, hogy tudom, nem vagyok még öreg több gyerekhez, mert nagyon szeretnénk tesókat, csak én féltem, hogy már kiöregedtem a 35 évemmel a témából.... :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Maci! Nem semmi helyeken jártál....minden elsimerésem. Én tuti nem vállaltam volna be, mondjuk nekem vannak mozgás problémáim a balesetem és csipőficamom miatt is!!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana, ha izgulsz, menjetek el egy 4d-sre körülnézni :) De leginkább ne izgulj :)

Mi holnap megyünk 4d-re, már alig várom :) Ma egy kicsit beparáztam az afp miatt, ezért jelentkeztem be gyorsan holnapra, mondjuk aztán megnyugodtam, de azért nézzék csak meg. Jujj de jó lesz, majd hozok képeket :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki! Már felhívtam vagy öt helyet, minden hol telt ház van, csak jövő hétre 22-től tudtak volna időpontot adni... :? A férjem leszedi a fejemet, hogy mennyit szeretném bambulni a kicsit :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


4D genesisben holnap kettőre van egy szabad hely... Legalábbis két órával ezelőtt én még választhattam, hogy kettőre megyünk vagy hatra... Ha az neked nincs messze...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Bdana, a 4d genesis-t én is ajánlom. :)
Azért a 22-e sincs olyan messze. :)

Viki, mi volt az AFP-vel?

Éva, a mentősök simán elvisznek akkor is, ha az "én" kórházamig elmegyünk kb. 4 közelebbi mellett? Én nagy naívnan megörültem, amikor írtad, hogy elvisznek a sajátomba, ha benne van a kiskönyvbe, de a férjem rögtön azt kérdezte, hogy ez a gyakorlatban is így van-e...

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang
Ha a doktorod beírja a kiskönyvedbe, akkor a mentő elvisz oda, hacsak nincs akut életveszély!
Ha én itthonról indulok el szülni, akkor én is elmegyek egy másik kórház mellett is... :wink:
Egyébként is: bármelyik kórházba beutalhatnak, ha az adott kórház vállalja az ellátásodat!
A területi kórház köteles felvenni a beteget, de a betegnek van lehetősége más ellátót igénybevenni!!!
http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ ... LLATAS.PDF

Lili
A gyógyszertárak boltosok! Nekeik az az érdekük, hogy a drágább gyógyszert adják el a nem receptköteles termékekből!
Chorion-mintavételből csak a nemét állapították meg? :roll: A barátnőmnek egy csomó betegségre vizsgálták a biopsziás anyagot...
Kocsit sajnálom :cry:

Kuglófka
Felénk sem nagyon takarítják télen az utakat :cry:
Beültetés előtti genetikai vizsgálat indokolt esetben lehetséges..
http://pgd-center.hu/

Bdana
Én már voltam egyszer. Nekem a nagyobb rizikó (hármas terhesség) miatt legalább kétszer csinálják meg a vizsgálatot. És a rendes, szabályos glukózterhelésest...
Baba mozgása: még én se érzem folyamatosan, pedig az én pocakomban nagy a népsűrűség, nagyobb gyakorisággal ütődik valamelyik baba a méhfalhoz! :wink:

Viki
Várjuk a beszámolót!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:12-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Kösz, Éva! Olyan jó, hogy ennyi mindent tudtok! :oops:
"Nagy a népsűrűség a pocakodban..." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bdana, pár hete én már érzem a Babámat, de nem non stop. Amikor a 4d-s uh-n voltunk, biztos voltam benne, hogy szunyókál, aztán kiderült, hogy nem, csak "puhán" mozog. Csak néhány nagyobb rúgást eresztett meg, csak azokat éreztem, a többit csak láttam. A mi Babánk este 10-kor nagyon aktív, olyankor az Apukája is érzi (és látja, mert úgy mozog a hasam is). Én az oldalamon fekve éreztem az elején a legjobban, majd háton fekve (de ez brutál...), és csak este.
Tuti, hogy minden rendben van a kislányoddal, csak még megkímél a nagyobb bal egyenesektől. :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


pitypang! Ezt a hozzászólást akár én is írhattam volna, mert pont ugyan így vagyunk mi is. Eddig csak este és pont 10 körül éreztem hogy valami mocorog :) Meg ha sokat ültem kocsiba vagy a munkahelyen, akkor mindig befeszült, de utána meg éreztem, hogy "kinyújtózik"....Vagy ez hülyeség? :?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nagy a népsűrűség :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Viki, lebeszéltem magamat.....anyagilag sem olyan egyszerű és Pest messze van...Viszont szept.10-re van időpontom oda a 4D-be, tudod még te linkelted be a babakasszás linket, akkor meg is vettem! :)

Azzal nyugtatom magamat amit te is írtál, hogy ha nincsen semmi aggasztó tünet, akkor biztosan rendben van minden. Hát nekem nincsen aggasztó tünetem, hacsak azt nem veszem annak,hogy nő a hasam és nem merek ráállni lassan a mérlegre :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Zsófi,indokolt esetben lehet/2009-ben volt a beültetésünk/.Ez a betegség is nemhez kötött,ezért szerettünk volna kislányt.Sikerült is,és tuti egészséges,szívós csaj!Elhiszem,hogy ti is alig várjátok! :lol: :lol:

Bdana,köszi az üdvözlést.Én sem vagyok még öreg,te meg végképp nem! :wink: 45.évemig terveztem a babavállalást.24 hetesen szoktak cukorterhelésre menni.Nekem már volt a 16.héten,mert IR-es vagyok,így a diabetológussal tartom a kapcsolatot.Ismerős a"para-érzés",így voltam-vagyok vele én is.Csak arra gondolj,hogy nő a pocak,tehát szuperül érzi magát a csajos!De ahogy Pitypang írja,a 4D-n te is látni fogod,hogy egész idő alatt mozog,de csak kb.1-szer fogod érezni is. :lol: :lol:

Viki,határon volt az Afp-d?Jól teszed,hogy elmész 4D-re,legalább megnyugszol. :lol: :lol:
Engem is megnyugtatott,mivel előtte a 18hetes nagy genetikai uh.3 perc volt.

Éva,jó ez a "népsűrűség" :lol: :lol: De ha majd beindulnak,lesz buli a pocakodban! :lol: :lol: Nem csak a nemét nézték.Az Istenhegyin voltam,és a csomagban többféle kromoszóma-betegség szűrése volt.
lili

Kép
lili72
 
 


AFP-m 0,77 lett. Az asszisztens azt mondta, hogy jó, de van ismerősöm, akit ennyivel már amnióra akartak küldeni... Két dolog nyugtatott meg, az egyik, hogy sok helyen 0,7-re, sőt, 0,5-re is jót írnak még. A másik, hogy olvastam, hogy inzulinnal kezelt cukorbetegeknél alacsony lehet az érték. Igaz, hogy én nem vagyok az, de IR-es vagyok és az inzulinom tök más, mint aki teljesen egészséges, lehet ez is bekavar. De azért nagyon várom már a holnapot, beleéltem már magam :) Jó lesz körülnézni odabent :)

Nekem 15. héten volt terhelésem.
19. héten mennem kellene csak reggelisre, de szerintem várok vele még 1-2 hetete, mert a 17. héten kezdtem újra komolyan a diétát, úgyhogy akarok még várni pár hetet.

Tényleg, valaki szed pajzsmirigyre hormont? Nekem eddig csak jódpótlás kellett, de most elszálltak az értékeim és felírták, de nem szívesen venném be, tegnap jött meg a receptem postán...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


én jövő héten megyek cukorterhelésre. Nincs hozzá kedvem.
A megfázásom javul,de még rosszul vagyok azért.

Én még nem is hallottam nemhez kotott betegségröl.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Jó reggelt!

Viki
Ha kell a pajzsmirigy-hormon, azon nincs mit gondolkozni!!!! Ha nem szeded be, az felér egy lassú öngyilkossággal! Ne úgy tekints rá, mint gyógyszerre... Normális esetben a szervezet termeli, de ha valami miatt a pajzsmirigy nem tudja előállítani, vagy nem kellő mennyiségben, akkor van lehetőségünk pótolni! Örüljünk inkább annak, hogy ma már nagyon tiszta formában képesek vagyunk tiroxint gyártani!
Azt nem felejtem el, mikor volt egy betegünk, aki pár hónap alatt majdnem a mentalis retardácio szintjére csúszott, mert nem vették észre, hogy pajzsmirigy-alulműködése van! Nálunk az altatás előtti vizsgálatnál kért egy pajzsmirigyhormon-vizsgálatot a doktornő!
AFP: nem érdemes azzal foglalkozni... UH inkább számít!
Várjuk majd a képeket!

Lili
Én most 3x2-t szedek ebből a magnéziumból.
Így igazából nincsen, vagy csak nagyon ritkán van keményedésem.

Prolutron nem egészen 14 euro...

Kuglófka
És megírtad a Télapónak, hogy ő hozza meg Lillát? Lillával is megbeszélted ezt?
A szülések kb. 10%-a zajlik le a kiírt napon! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Klassz helyeken jártatok!

Maci
Te is kalandos utakat jársz be! :lol: :lol: :lol:

Bdana
Nekem a 25. héten lesz az OGTT. UH meg ezer év múlva lesz. Majd a 31-32. héten. DE bízom benne, hogy minden rendben van a kisfiammal.
(átlendültem már a mélyponton... :wink: )

3/4D UH
Még gondolkozom rajta. Itt meglehetősen drága. Olyan 90-130 euro körüli összeg egy vizsgálat... :cry:

Éva
Jókat nevetek az írásaidon :lol: :lol: :lol:

Tünde
Jobbulást! Mi a baj?

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Rebelen, tök jó, hogy írtad, hogy átlendültél. Nem mertem kérdezni, de nagyon örülök! :wink:

Viki, az AFP alapból hülyeség!!! Ráadásul a 0,7 nem alacsony! És a 12. heti uh-n minden ok volt. Úgyhogy most is minden jó, majd este meglátod. :wink:
A pajzsmirigyhez nem értek... Egyébként alacsony vagy magas neked?

Ki van otthon táppénzes témában? Tippjeim: Viki, Éva? Bárki? :) Újabb kérdéseim vannak...

Tündi, jobbulást!

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Ok, beszedem! Annyira még nincs elszállva amúgy, csak már pont a határértéken van, előtte meg jóval alacsonyabb volt!

Pitypang, sajnos táppénzben nem vagyok jó! Annyit tudok felajánlani, hogy vannak ismerősök, akiktől tudok segítséget kérni, ha máshonnan nem sikerül választ kapnod a kérdésre!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: