Új privát üzeneted érkezett!

Móni!
Az én orvosom 10 napot, max. 2 hetet mondott terminus után, a 10. nap környékén kézzel próbálnak segíteni, utána marad az oxitocin és társai! :(
A császárt azért mondta, mert a méhszáj tök zárt és kézzel alig elérhető. Ráadásul az én koromban már nem rizikóznak, ha nem látják, hogy kis segítséggel valami történik és beindul a szülés, akkor irány a műtő!
Úgy lesz minden, ahogy lennie kell! Az egyik gyorsabb, de kellemetlenebb, a másik jóval emberségesebb, de bízom az orvosomban, és az Ő döntésében!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Csak kipróbálom, mert én is csináltam végre vonalzót:)

giannijulie
Budapest
 
 


Kissziporka!

Ez így már jobban hangzik, csak azt hittem, rögtön császárra gondolnak. Egyébként én is így vagyok vele, rábízom magam az orvosokra, szakemberekre, bárhogyan is történnek a dolgok, ők jobban tudják mit kell tenni.

Judit!

Klassz a vonalzód! Nemsokára te is a finisben leszel. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 

 
 

Sziasztok!

Lillytől most jött az sms, ma 11,55-kor megszületett Donát baba, 3730 gr és 59 cm.

csekom!

Köszi az álmot, hátha bejön és tényleg pozitív leszek. :lol:
Egyébként a dokim nekem is mondta, hogy azért ötödszörre szülő nőnek túlhordani a gyereket.... :roll:

Bár nekem még van 2 napom a kiírásig. De nem úgy néz ki, mint aki kifelé kívánkozik.

Engem is megvisel ez az időjárás. A tegnapi havazásnak már semmi nyoma, szinte egész nap nyitva a konyhaablakom.

A tegnapi iszonyatos migrén után, ma olyan feszült és ideges vagyok, szegény nagy gyerekeimen töltöm ki. :evil:

Judit!

Én nem látom a vonalzód! :shock:

A légzésfigyelőt csak a koraszülött lányomnál használtam, igaz megvolt a következő babánál is, de lusta voltam bekapcsolni. Aztán el is adtam, most nem is fogok venni.
Ha téged megnyugtat, akkor érdemes használni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Borikám!

Gratulálunk Donát születéséhez! Nagyon sok boldogságot Nektek! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Bori/Lilly!

Gratulálok! Végre Donát is megérkezett! :D
Szép nagy baba lett ő is.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


De jó! Nekem csak most esett le, hogy Donát február 29-ei baba!!!

Kép

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


"Tegnap volt a vedono. Megvan a hosszmeret:56 cm. Tegnap volt Tilda 12 napos. 2 hetes korukra kell visszahizniuk a szuletesi sulyukra. Tilda nagyon kis ugyes mert boven visszahizta. 4060 g volt tegnap. A fejkormerete 37 cm. 35 cm volt mikor szuletett. A vedono azt mondta szuletes utan minden babanak picit kisebb mert a szulocsatornaban osszenyomodik. Otthon hogy szamolnak mernek? sulyt stb-t?"

Két hetes korára???? Dávidka már most 4800g:))
Lehet, hogy túletetem? Vagy mi számít normális gyarapodásnak?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Gratu Lilly!Szép nagy babóca!

Timi!

Gratu a babádhoz...nagyon édi Ő is!

Dávid baba ügyesen alszik, és eszik:)Általában sikerül 3 órát aludnia, csak ha a pocak fáj, akkor nyűgösködni és ébred korábban.
Ma végre leesett a köldökcsonkja is...fuuuu nekem erős a gyomrom...de ez...:)Lehet szerintetek aloe first-t fújni a köldökére, hogy gyorsabban begyógyuljon vagy csak alkohollal szabad kezelgetni továbbra is?

Van valami jó módszeretek arra, ha sokáig csuklik a baba és sehogy sem múlik el neki? Szegény a pocakban is sokat csuklott,de akkor elég volt ha sétáltam egyet és általában elmúlt neki. most viszont szegény sokszor nem tud elaludni miatta. Anyu azt mondta, hogy lehet citromot cseppenteni a szájába, amire óriásít torzít:DD de segít.
A védőnő viszont azt mondta, hogy a hivatalos verzió szerint fél évig semmi citrus féle....van ezzel kapcsolatosan valakinek vmilyen tapasztalata?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Lilly,
szeretettel gratulalok Donat szuletesehez!

Kristin,
ne tegy semmit a koldokere az alkoholon, vagy max a betadinon kivul! Daninak is hamar leesett, mar a hatodik napon, es horribilisan nezett ki, olyan volt, mint egy nyitott seb. Betadinnal, amit meg a korhazban kaptunk, azota is kezeljuk naponta egyszer, es mara mar tok szepen bezarult, szoval ket nap eleg volt hozza.
Citrusfeleket tenyleg ne adj neki, 6 honapig biztosan, de talan meg tobb ideig se! Erosen allergizalhatnak! Probald meg inkabb cicire tenni, meg ha ugy is erzed, hogy akkor epp nincs sok tejed. A ritmikus szivas segit neki a csuklas elmulasztasaban.

Timi,
hogy megy a szoptatas? Jobban vannak egy kicsit a melleid? Es a hangulatod merre jar??? Ne feledd, mar anya vagy, ez tegyen nagyon, de nagyon boldogga! Ennel szebb nincs e vilagon! :)

Csekom, Yusz, Sziporka
hajra hajra hajra!!!! Szoritok, hogy minden ugy menjen, ahogy szeretnetek!

Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


gemini,köszönöm kérdésed..már kezd megoldódni...fejem amelyik csúnya még kézzel..jó sok kijön..a másikból eszik.sikerült felpuhítanom őket,és eltüntetnem a csomókat. :)
Bármit megtennék érte.szeret enni..és olyan szép...
A hangulatom is jobb..ma voltam varratszedésen,olyan szép idő volt kint...




kristin,köszönöm szépen...jó nagy babákat sikerült szülnünk... :) és szépeket:)
Noel ha csuklik,kap egy korty vizet..ha nem válna be,egy pár korty cici..de nekünk a víz működik...a köldökét én is takaritgatom..alkohollal,utána pedig azzal a hintőporral amit a doki írt fel.itt járt nálunk,és megmutatta hogyan kell.hétfőn jön,hogy megnézze újra.

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok,

Bori, gratulalok Donat babahoz! Csak lett egy 29-ei baby.

Nalunk is 3-4 orankenti szopi van. Tok nyugis baba. Egesz nap eszik alszik. Viszont este 8 korul megbolondul es akkor a kovetkezo etetesig hisztizik. Csak sir es sir. Nem nyugtatja meg semmi. Egyedul akkor hagyna abba , ha megszoptatnam. Azt meg nem teszem mert nem ehes.
Szoval hallgatjuk a hisztit. Nagyon kitarto :( :lol: Hu, jo nagyot nott Davidka. Ugyesek vagytok.
Koldok: en semmit nem tettem ra. 1 hetes korara esett le. Total leszaradt es leesett. Semmi problema vele.

Timi, sajnalom, hogy igy alakult a szulesed, de hidd el a normal szules is tud brutal fajdalmas lenni. Valahogy mindenki megszenved a babajaert. Orulok, hogy jobban vagy. Fotok?

Huh, most mennem kell majd folytatom.
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

kristin!

Köldök tényleg csak alkohollal. Ha leesett és még váladékozik, alkoholos gézlappal, vagy vattával letörlöd.
Én mondjuk megszórtam sebhintőporral is. Hamarabb gyógyult, de minden pelenkázáskor le kell törölni a hintőport.

Az első két gyerekemnél anno 18 éve én is citromot csöppentettem a szájukba. Grimaszoltak, de gyorsan elmúlt a csuklás.
Nekem az idős védőnénim mondta, hogy nyugodtan, még vitamin is van benne.
Látjátok, ennyit változik a világ. Ma már sok olyan dolog van, amit nem lehet, pedig előtte igen.
Akkoriban például a csirke máj volt az első húsféle, amivel el kellett kezdeni a szoktatást. Mára már tilos, mivel az a szervezet méreglebontó szerve. Most csirkemell a befutó. Én már meg sem lepődöm ezeken, hiszen két év alatt is annyit fordul az orvosok hozzáállása, majd meglátjátok!!!

Az etetéssel kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy anyatejjel nem tudod túletetni. Más lenne, ha tápszeres baba lenne, de az anyatejből ő minden cseppet hasznosít.
Fogadd el, a te babád jó étvágyú és jó kondiban lévő baba.
Ez nem jelenti, hogy kövér lesz.

Nekem Ginám volt ilyen, iszonyatos sebességgel szedte fel a dekákat magára, és olyan súlyban volt, nem hitték el nekem, hogy csak anyatejjel etetem.
Most meg karcsú, igazi balerina alkat. :wink:

gemini!

De jó lenne, ha tényleg bejönne az elképzelésem! Köszi a szorítást!! :wink:
Azt már megúsztuk, hogy febr. 29 legyen, tök röhejes, de ott drukkoltam este 10-ig, hogy jaj csak ne!!
11-kor már megnyugodtam, mondván egy óra alatt úgysem sikerül.
Ezek után nyugodtan átaludtuk az éjszakát. :lol:
Most már bármelyik dátum jöhet, bár az exférjem márc 04.én született, de ez már nem befolyásol.

Néha úgy érzem, jaj már legyünk túl, aztán meg eszembe jut, hogy addig van még nyugim éjjel.
Ronda önző dög vagyok, mi?? :lol:

De az a helyzet, hogy az elmúlt 4 évben meg tudom számolni egy kezemen, hány átaludt éjszakám volt.
Gina előtt kezdődött, amikor pocakos voltam, aztán vele folytatódott, ő nagyon rossz alvó a mai napig, utána Niki, vele a mai napig éjjelente kétszer-háromszor fent vagyok és most jön ráadásnak a legkisebb. :roll:

Ági, Móni???

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Isten hozta Donát babát, ezen a különleges napon!

Lányok, akik szoptattok! Van aki méri, hogy mennyit evett a baba egy etetésre? Mivel csak egy mellből tudok szoptatni, állan dóan stresszelek, meg mérem, hogy elég-e neki. Ha valaki méri leírná, hogy átlag mennyit eszik a babája?
ducimami
 
 


Sziasztok!

Bori!
Gratulálok neked is,jó egészséget,minden földi jót,sok-sok tejcsit! :)

Yusz!
Tökéletesen átérzem amit mondasz,Mira 6 hetes korától átaludta az éjszakát,egészen 3 hónapos koráig,és azóta nem! 10-ből 9-szer kell hozzájuk felkelni,mert szomjasak,vagy nincs meg a baba,vagy szimplán csak átköltöznek,ami a legrosszabb.Márk jön magától,de Miráért általában menni kell! :evil: A pici meg tegnap éjjel is aludt este 10-től hajnali 5-ig,de 5-ig a 2 nagyhoz 2-szer keltem..mikor lesz ennek vége?????
És hogy állsz most a félelemmel? Legyőzte már a kiváncsiság a pici iránt? (én bármennyire is kiváncsi voltam,a parám úrrá lett rajtam mindig) :oops:

Citromot én is cseppentettem a 2 nagy szájába,és még élnek! :lol:
De ebben is mint mindenben (adjunk gluténtartalmút,ne adjunk,kezdjük a kóstoltatást 4 hónaposan,vagy csak 6 után,pár éve még heti 1 Konakion volt,most havi 1 stb......) pár év alatt is akkora változás van..

Iza!
Nem lehet,hogy a pocakja fáj? Az általában este jön elő.Lábait nem húzogatja,tekeredik? Lehet én sem csinálom jól,de 1 órával kaja után,ha nyöszörög sem etetem meg. Tegnap este 120-at evett,feszítette is a pocakja rendesen,valószínűleg megnyugodott volna cicin,de szerintem nem tettem volna vele jót,h még ráetetem.És esetleg cumin nem gondolkodtál? Többieknek mi a véleménye róla? Nekünk van,és beválni látszik. :)

Vivi!
Ezek szerint Dávidka nem nagyon fogyott vissza,sőt!
:lol: Ügyes pasi. Általában 15-25 dkg hízás a 'normál' heti szinten,de most már ezt nem veszik annyira figyelembe,hanem hogy 6 hónapos korára megduplázza, 1 éves korára megtriplázza a születési súlyát. /bár azt sem tartom valószínűneg,h erre lenne egy átlag,tekintve az én gyerekem 'tuti' lesz 7,5 kg 1 évesen,de szerintem a te kisfiadnál nem várják el hogy 13 kg felett legyen/ :shock:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ducimami!

Erre is volt egy régi előírt mennyiség. Testsúlykilónként 1,5 dl naponta! Ehhez azonban mérned kell. Mikor Médit kihoztuk a kórházból 50-60-akat evett,nagyon ritkán 70-et,de ahogy telik az idő egyre többet. én tegnap csak kiváncsiságból mértem 120-at nyomott be!
A 2 nagyot éjjel-nappal mértem,írtam..idegőrlő,szerintem ne tedd!!! Kiviből 1-1 etetés után nézd meg,hogy megnyugodj,amúgy meg hetente 1-szer ugyanabban az időben pl. este fürdés előtt...

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patrícia!

Nem is gondoltam volna, hogy ez az átöltözés másnál is előfordul!!
:lol:

Ginánál a mai napig előfordul, hogy éjjel felkapcsolja a lámpát a szobájában és átöltözik. :shock:
Reggel meg megtaláljuk egy szál bugyiban. Észbontó. Akkor kakaó kell, pisilni kell stb.... A legutóbbi durva húzása az volt, hogy bement a nagylányom szobájába és akkora pofont lekevert neki, az meg szerencsétlen álmából ébredt, azt sem tudta mi van. Bezzeg reggel nem tudott magyarázatot adni, hogy miért verekedett éjszaka.

Niki meg éjjel hol a cumim, hol az egerem?? Mert ő a miki egérrel alszik. Azzal eszik, azzal iszik, ha valami történne azzal a r..hadt egérrel, én nem is tudom mi lenne.
Hiába vettünk egy ugyanolyat, az nem jó. Agyrém. :evil:

Az első két gyereknél folyton mértem, állandóan idegeskedtem. A többinél már csak hetenként, ugyanazon a napon mindig, fürdés előtt. A napi mérés tényleg kikészíti az embert.
Persze kíváncsiság képen az elején lehet méregetni, hogy kb mennyiket szopik, de ahogy múlik az idő, ez csak idegeskedésre fog okot adni.

Az is előfordulhat, hogy pont a heti mérés előtt kakil egy embereset és akkor máris mást mutat a heti átlag is, szóval ezen sem kell idegeskedni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz
ne folytasd,mert szakadok a röhögéstől! :lol: Nem semmi lehetett az a tasli,amit szegény tesó kapott,de a szitu maga nagyon vicces! :roll
Picit pontosítanék,az én gyerekeim nem átöltöznek,átKöltöznek! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
És ami nálatok az a rohadt Miki-egér,az nálunk az a k... Zsófi-baba,na meg plüss virágos párna,amik nélkül aludni nem lehet,és ha már úgyis jön,hozni kell a saját paplant is.... :evil:
Cumi-kereső hadműveleten is túl vagyunk mi is,de Miku megoldotta a dolgot,mert mindkét gyerek 2 éves kora utáni Mikulás alkalmával TERMÉSZETESEN AJÁNDÉKÉRT CSERÉBE elvitte!!!! 8)
Látom nagyon sok mindenben egy hullámhosszon vagyunk.. :D meg úgy tűnik hasonló beállítottságú gyerekek jutottak! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patri!

Bocsi, már olvasni sem tudok.. :lol: Hát az enyém átöltözik, de hogy miért???? Mellesleg ezt napközben is előszeretettel megteszi, a hajam tépem, amikor látom, hogy a harmadik pár zoknit fogyasztja fél délelőtt leforgása alatt. :evil:

Igen, tényleg elég egyformák vagyunk sok dologban!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Hali lányok!
Mi kaptunk mérleget mikor Balu született, de asszem 2 hétig használtuk minden nap, aztán már csak hébe-hóba! Hozzáteszem, hogy Balázs már a kórházban hízott 10 dkg-t! :) Mikor először szopizott és mértem, akkor 100 gr- t evett! Csecsemős nyaca simán lehülyézett, mondván, hogy egy 1 napos gyerek ennyit nem eszik, én meg béna vagyok, hogy egy rohadt mérleget sem tudok kezelni! Következő etetésnél jött, mért előtte...Balu evett....nyaca mért, majd sápadtan nem győzött bocsánatot kérni...Balu akkor 120 gr- t szopizott! Én meg csak röhögtem! Szegény éhes volt! :)
Azóta sincs gond az étvágyával, pláne most, hogy kamaszodik, meg edzésre jár!

Iza!
Próbáld meg simogatni, masszírozni a pociját, nagyon finoman, az nálunk anno bevált! Babamasszázs amúgy is tök jó! Sztem van hozzá anyag a neten!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok infót a csuklással, súlygyarapodással kapcsolatosan.

Pocakfájással kapcsolatosan mit lehet tenni, hogy fogjam, fordítsam, hogy segítsek neki...ez a legnehezebb, szegény szenved, rágja a kis öklét, de tudom, hogy éhes nem lehet, mert nemrég ettünk, de nem tudok segíteni neki...nálunk is sokszor este jön elő ez a probléma, tegnap is már fél 11 volt mire sikerült elaludni a szegénykének.

Timi!

Mellgyulladás vagy kisebesedett a cici a szopitól?
Mert mire én hazaértem a kórházból mind a kettő sebes volt, nagyon fájtak, a garmastan nevű krém 2 nap alatt teljesen rendbe hozta, azóta nem is jött elő ez a gond...megerősödtek:)

Yusz!

Tegnap elfelejtettem megírni a zöldes magzatvíz kérdésre a választ. A dokim vizsgálatkor zöldesnek látta, ilyenkor egyből megindítják fertőzésveszély miatt (talán belekakilt)...de a zárójelentésemen az volt, hogy tiszta magzatvíz. Úgyhogy nem tudom, két napra rá mindenképpen megindították volna a szülést, mert 1 hetet engednek csak ráhúzni, szóval, ha szombaton vmilyen indokkal nem indítják meg, akkor hétfőn tuti. Jobb volt így, előbb túl voltam raja:)

Kitartás!Nem sokára még egy gyerkőc fáraszt!:)

Patricia!

Ne tudd meg tiszta ideg voltam, hogy a kórházi tartózkodás alatt 200 g-ot fogyott,nem indult be ott még a tej, tiszta ideg voltam, hogy éhen hal szegény gyerek, erre itthon meg csoda történt és úgy eszik, mint a kisangyal...annyi a tejci, hogy reggelre elázott a komplett ágyneműm...pizsum:DDDD eljött az ideje, hogy cicifixben szorongassam magam éjszaka is:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Yusz,
erdekes ez, amikor mar a babat varjuk a legvegen, tenyleg en is azon filoztam sokat, hogy mikor ne jojjon. Februar 11-et es 13-at sikerult elkerulnunk (az elso egy vonatbaleset datuma volt itt nalunk ket eve, a masik, hat talan meg te emlekszel mit unnepeltettek velunk februar 13-ikan...). Aztan jott a februar 14., Valentin nap. Szerettem volna elkerulni, kicsit eroltetettnek erzem ezt a napot. Aztan mar csak annyit kertem a sorstol, hogy vizonto legyen, ha lehet, de a napok csak teltek es kezdtunk kifutni a vizonto jegyebol. Aztan Dani az utolso pillanatban ugy gondolta, hogy o is vizonto szeretne lenni, es egy oraval a "hatarido" elott megszuletett. Hat nem fucsa :?:

Atoltozes-atkoltozes: nalunk mindketto van. Atoltozes napkozben, atkoltozes ejszaka. A leghasznosabb ruhak a lanyok ruhatarjaban a farsangi jelmezek. Rongyosra lettek hordva, lassan ujitanom kell a keszleten.

Merlegeles: az elejen hetente, a masodik honaptol havonta, a vedono meri. Idegeskedem miatta, de mar csak mertekkel. Es akkor teszem cicire, amikor keri, meg amikor nem, de a melleim mar szetfeszulnek. En biztos nem birnam hallgatni, hogy bog, es mellre tennem, meg ha csak cuppog is rajta, es jol bealszik. Az en idegeim mar nem birnanak egy sokaig tarto bogest!

Patri,
nem tudsz valakit beszervezni, hogy atmenjen hozzatok, hogy le tudj dolni legalabb 1-1 orara naponta? Nagyon jot tenne! En szerencses vagyok, mert a ferjem nem dolgozik (alapjaratban o van itthon a lanyokkal, leven, hogy en 8-9 honapnal tobbet nem lehetek/lehettem itthon egyikkel sem). Szoval en le tudok dolni, ha nagyon kivagyok. Nalunk Zsofi volt annyira kiborito, hogy volt is egy eszmeletvesztesem haromhonapos koraban. Akkor eldontottuk, hogy ez nem trefa, ha ejszaka nem tudsz pihenni, napkozben ra kell gyurni! Probald megoldani, kerj segitseget, mert a te egeszsged megy ra! (Bocs az okoskodasert!)

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gemini!
Atoltozes-atkoltozes: nalunk mindketto van. Atoltozes napkozben, atkoltozes ejszaka. A leghasznosabb ruhak a lanyok ruhatarjaban a farsangi jelmezek.


Nálunk is szó szerint így van. Éjjel nem ötöznek,mint Yusz csajszija :lol: ,csak költöznek,de nappal mindkettő. Zokni még csak-csak,de ezek ha hazajönnek az oviból,késztetést éreznek a ruhacserére,hétvégenként,meg + 1 ruhaváltás nappal is. Van fogalmatok a szennyeskosarunkban rejlő ruhamennyiségről! :shock:
Ami meg a jelmezt illeti,itt egy kép,bár ez árulkodik a ruhásszekrényes garázdálkodásaikról (face-re már kitettem)


Kép

Gem!
Természetesen nem veszem zokon utolsó bejegyzésed,de tuti nekem szántad? :roll: Mert oké,h ébrednek a nagyok,de kb. 5 perc után alszunk is,a pici meg csak 1-szer ébred max,és bár nem alszok nappal, (pedig megtehetném) de csodák csodájára nem is vagyok fáradt! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


kristin!

Infacol szirup hasfájásra. Nagyon jó! Szólj a dokidnak, bár úgy tudom recept nélkül kapható és újszülötteknek lett direkt kifejlesztve.

Én használtam Nikinék és kb 3-4 nap eltelte után már javulás lépett fel, onnantól nyugis volt az esténk.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Kristin, ugyanez van nalunk is. Csak sir,sir es pakolja az oklrt a szajaba. Mi kiprobaltuk a cumit. El is fogadta egybol, kis cukin szopizza de nem tudja sokaig bent tartani kiesik a szajabol szoval nem egy hosszutavu megoldas :( Tilda 5 napos volt mikor eloszor mertek szuletes utan, akkor volt 160g minuszban es 12 naposan meg +150g szoval egy het alatt 310g-ot hizott. Kivancsi vagyok a kovetkezo mericskere. De ugy tudom 200g-ot hiznak hetente atlagban.

Judit, az infacol tenyleg hatasos? Beszerzem akkor, hatha... Koltozes/oltozes, ezek jok, jot nevettem.

Patricia, gyerekek nagyon jooook a jelmezben. Az uszoszemuvegek... tok jot nevettem. :lol:

En nem merem Tildat. A vedono meri 2 hetente. Rengeteg a kakis pisis pelus+szemmel lathatoan hizik. Remelem igy is marad :)

Moni,csak nem szulsz? Ma meg nem jelentkeztel :wink:

Nyugis ejszakat mindenkinek! :)
oolong
Gyula
 
 


Patri,
igen, neked szantam a bejegyzest, de akkor en ertettem felre valamit a "mikor lesz ennek vege?" kerdesed alapjan. Orulok, hogy nem vagy faradt, es hogy alvasra is lenne lehetoseged! A picivel meg nagy mazlid van valoban! Mert en igencsak faradt vagyok az ejszakai szopiktol, pedig nagyon csak a minap kezdtuk, de az evek soran felgyulemlo nemalvas mar kezd egy kicsit sok lenni. :roll:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Patri!

Jaj de jó kép a gyerkőcökről!! Igazi kis huncutok, látszik rajtuk!!

Iza!

Igen, az Infalcol nagyon jó, mondhatom a legjobb, én kipróbáltam pár fajtát, de ez nagyon bejött.
Jó is, hogy beszéltünk róla, mert vennem kell, hogy legyen itthon.

Én is rakok képet, ez Ginám farsangi jelmezben

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Iza!

Még nem szülök. Nem használt a membrane sweep... :(
Most jön a lépcsőzés, ananász, csípős kaja...meg a szex...
valami történjen már. :D

Persze várok türelemmel...

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
Most adódott egy kis időm, hogy leírjam a történteket.

18-án este tudat alatt már érezhettem valamit, mert korán lefeküdtem aludni, pedig nem szoktam. Hajnali háromnegyed kettőkor arra ébredtem, hogy fáj a hasam. Aztán 10 perc múlva megint fájt. Utána pedig 3-4 percenként. A férjem ekkor még lövöldözött a számítógépen, de elzavartam aludni. Mivel fekve kényelmetlen volt, ezért inkább az előszobában mászkáltam. Lezuhanyoztam, attól állítólag eldől, hogy mi a helyzet. Rögtön 2 percenként fájt. 3 órakor végül úgy döntöttem, hogy felébresztem a férjemet.
Bementünk a kórházba, feltettek CTG-re, kitöltöttük a papírokat, megvizsgáltak. Sajnos semmit nem tágultam, ezért választhattam vagy felvesznek aludni a terhesosztályra, vagy hazamegyek és délelőtt visszamegyünk CTG-re. Inkább hazamentem.
Otthon aztán a férjem visszafeküdt, én továbbra sem bírtam aludni, fájt a hasam piszkosul. Próbáltam lélegezni, meg ellazulni, de valahogy nem sikerült. 7 óra felé már nagyon kivoltam, felébresztettem a páromat is. Kicsit még szenvedtünk otthon, aztán úgy döntöttünk bemegyünk megint.
Ekkor már 2 ujjnyira nyitva voltam, értesítették az orvosomat, kaptunk egy szép tágas szobát. Mikor megjött a dokim megkaptam az EDA-t. Nekem azzal is fájt, igaz nem annyira, mint előtte. Mivel nem tágultam tovább, kaptam oxitocint is, de az se segített sokat. Burkot repesztettek, sajnos mekóniumos volt a víz. A szívhang is párszor leesett 90 köré.
Kb másfél -2 óra alatt elmúlt az eda hatása, akkor kérdeztem, hogy mennyi van még hátra, mondták, hogy sok(ez kb. fél 11 körül lehetett). A gyógyszerektől vagy a hormonoktól, de nagyon rosszul lettem, hánytam is. Na ettől rögtön 4 ujjnyira tágultam. Nem sokkal később már alakították is át az ágyat.
A kitolási szakasz meg kb 4-5 fájásig tartott csak. Közben néha rosszalkodtam, annak ellenére, hogy mondták, hogy ne, kiabáltam. Nem direkt, csak kiszakadt belőlem.
Végül 11:25-kor megszületett. A férjem vágta el a köldökzsinórt, aztán gyorsan el is vitték rendbe tenni. 9/10-ees lett az apgarja, 51 centi és 2800 gramm lett :)
Kellett egy kis gátmetszést is csinálni, de azt mondták, nem lett volna szükséges, csak mivel belekakilt a vízbe ezért inkább nem kockáztattak, így gyorsabb volt.

A kórházban kicsit tovább maradtunk, mert Ivánom besárgult a 3. napra, lámpázni kellett. Mondták, hogy itassam sokat, hát kicsit kétségbe voltam esve, mert kezdetben nem akarta bekapni a cicimet. De cumisüvegből megkapta az adagját. Meg a kórházi védőnő is elmagyarázta mit csináljak.

Nagyon nyugodt baba, remélem ilyen is marad :) 3-4 óránként eszik, egész jól, én minden esetésnél mérem, és vezetem egy táblázatban. Néha még kicsit ügyetlen vagyok, meg időnként birkózunk, hogy ne a szemével-orrával - kezével egyen, hanem a szájával :lol: Az estéink hangosak, a fürdést nem szereti. Remélem amikor már teljesen jó lesz a köldöke és jobban lehet vizezni akkor megszereti. A köldökcsonkja 1 hetes korában esett le, szerintem 1-2 nap és teljesen begyógyul.

Most itt van az anyukám, délelőtt, délután kicsit dajkálja amikor ébren van. Nagyon jó baba, éjszaka sem sokat műsorozik, nagyjából 4 órát hagy aludni:) Napirendünk még nincs, csak olyan nagyjábóli. Igazából minden attól függ, hogy hogyan hajlandó enni, volt pár nap, amikor még egyszerre kevesebbet evett, hogy 1-másfél órával etetés után már megint éhes volt, de most már kezd beállni.

Most már azt várom, hogy mikor vihetjük végre ki. Remélem a jövő héten is jó idő lesz, és megkapjuk az engedélyt. Már kezdek becsavarodni, lassan 2 hete annyit voltam az utcán, hogy hazajöttünk a kórházból.

Remélem mindenki mással is minden rendben, ha kcisit több időm lesz visszaolvasok.
Annyit láttam eddig, hogy Yusz még egyben van, meg hogy van 29-i babó is :)

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


csekom!

Ananász???? Én hétvégén ettem meg egy egészet. Semmi :(

Lépcsőzés, minden nap többször, a harmadikra. Eddig semmi. :(

Minden levest jó borsosan eszem, úgy szeretem. Semmi. :(

Szex, na az nem volt. :roll:

A bábakoktélt kihagyom, valamiért ráz a hideg a gondolattól is.

Anyám idegesít minden nap, hív, hogy mi újság. Na, mi lenne. Megszültem és nem szóltam. Nem??

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Zsófi!
Köszönjük a te történeted is,én személy szerint izgalommal olvasom mindet! :) remélhetőleg mostmár marad a tavasz,így hamarosan ki is viheted Ivánt! :) Nem tudom meddig van segítséged,de használd ki,pihenj sokat,szolgáltasd ki magad! :wink: Az első igazi kádas fürdést Médi is átüvöltötte,de már nincs gond! Belejöttök ti is!
És mit rosszalkodtál a kitolási szakban? Jót mosolyagtam ezen! Talán nem követted az utasításokat,nem jól vettél levegőt,nem jó fogtad a lábas? Ismerős! :lol:

Yusz!
Mi az,hogy minden nap idegesít az anyukád? :lol: Enyém amúgy detto ez volt,ha hívott ez volt az első kérdése,hogy egyben vagyunk-e még,ha meg én hívtam,akkor megszültem??? Amikor bent kellett maradnom a kórházban,de még nem tudtunk semmit,megbeszéltük a férjemmel,h még nem hívunk fel senkit. De miután fél 11-kor megrepesztették a burkot,rá 10 percre csak felhívtam anyut. Erre így veszi fel: na meg is szültél? Kiderült a férjem is hívta,h megindították,de vajon mit gondolt 10 perc alatt le is zavartam?!?! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Yusz!
Kis pillangód nagyon tündéri! Úgy látom nagyon menő jelmez ez idén, Mira is az volt!

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Lola - 2011 szeptember. Ekkortajt kezdett el jarni.
Kép

Rebeka es Zsofi - 2011 aprilis
Kép

Zsofi - 2010 december
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Patri!

Meseszép ez a kis tündérke! :lol: Úgy látom ez a korosztály nagyon odavan a pillangós-tündéres dolgokért.
Majdnem egyidősek Ginával. :wink:

Éppen a napokban említettem a férjemnek, hogy behalok ezen a gyereken, nem a játéknak örül ha kap, hanem a ruhaneműnek, cipőnek, hajgumiknak és most a favorit a hercegnős ágynemű huzat.

Napi cirkuszaink közé tartozik, hogy amit kiteszek azt nem veszi fel, mert abban ő nem szép és meghatározza/meghatározná, hogy miben szép és miben hajlandó megjelenni.
Mi csak úgy hívjuk a családban hogy a "Bácsalmási művésznő" :lol:

Ági, Móni! Mizu???????

Nagy a csönd, remélem jön a babahír!!
Nálam a helyzet totál változatlan, semmi jel. Férjecskémet befenyegettem, hogy hétvégén szex lesz, akár itthon van, akár nem. :lol: :lol:
Viccet félretéve, már azért illene a kisasszonynak kibújni. Hát nem akar nőnapra virágot kapni???

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Gemini!

Nagyon szépek a csajok!!! Lola meg egyenesen tündéri abban a ruciban. :lol:
Épp nézem, hogy Zsófi is Ginám korosztály.
Lola meg Nikivel egyidős. :lol:

Hogy telnek a hétköznapok a kicsikkel? Én ettől félek a legjobban, hogy az újszülött mellett nem tudom majd Nikit kezelni.

Ginám oviban lesz az tuti, mert ő szélvész kisasszony és mellette két egész ember kell hogy készenlétben álljon.

Nem lesz egyszerű, az biztos. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz,
tenyleg nem lesz egyszeru, amikor harmasban egyedul lesztek Nikivel es a babaval! A legnehezebb, hogy nem pattanhatsz majd minden pillanatban, es hogy amikor leulsz szoptatni, nagyon elore kell majd gondolkodnod, hogy mit keszits oda magad melle, es hogy meg szoptatas elott bevedd a szokasos helyeket (nalunk most a kritikus pontok a lepcso, a vece, a konyhaszekek, szoval en elbarrikadozom a nappalit, es itt szoptatok, Lola is itt van velem, ha egyedul lennenk harmasban). Masik nehezseg, amikor epp le kell tennem Lolat aludni. Mert ha nem fekszem melle, nem alszik be. Ezt nehez Dani szoptatasa alatt kivitelezni. Es ezt Lola szepen ki is hasznalja. De majd meglatod, lehet, hogy nalatok egyszerubben, vagy akar mashogy alakulnak majd a dolgok...

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Még mindig nem szülünk. Úgy látszik nálunk nem akar a baba se virágot kapni, se virágot adni...akár fiúcska lesz, akár kislány... :D

Már lassan kezdek belenyugodni, hogy elhúzom a 43. hétig... Bár szerintem jövőhéten valahogy meggyőzöm a szülésznőt, hogy indítsák el a szülést..valahogy ez a 43. hétre szülni megborzongtat...nem szeretném olyan sokáig odabent hordozni babócát. :D

Nagyon szép gyerekek, egytől egyig!!! Mind Patié, geminié és Yusz, tied is. És ez most nem nyájaskodás! Lehet itt kint kevesebb a szép gyerek?! :D Nem tudom, de tényleg olyan szépek. Büszkék lehettek!

Zsófi! Ez a sztori tényleg nagyon jó, még a férjemet is megkértem olvassa el. Egyrészt mivel jó volt olvasni, hogy hoyg is történik ez a vajúdás pontosan egy első babás anyukánál, másrészt meg jót mosolyogtunk, hogy a férjed még "lövöldözött", meg hogy rosszalkodtál. :D
Aranyos.
De akkor elég hamar meglett, azaz én boldog lennék ennyi vajúdással. :
De attól tartok nekem ez nem lesz ilyen egyszerű..már csak azért is, mert nem nagyon adja jelét a pocaklakóm, hogy ki szeretne bújni. :D
Vajon mi a helyzet Ágival????

Iza, a te babád hány centivel született? Mert vagy nem látom, vagy nem is írtad?

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csekom 2012.03.02 13:43-kor.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Nagyon édik a kiscsajok a pillangós jelmezben:D

Nem tudom, hogy hogy bírjátok több gyerkőccel, minket Dávidka is megizzaszt esténként:)Valamiért nem akar elaludni este...megpancsizunk...szopi (előtte megkapta az infacolt) és 10 óráig nyűglődik mire elalszik, jah és azt is csak villanyfényben.
Lehet, hogy nem szeret egyedül lenni a sötétben?Vagy mit csinálunk rosszúl?Érdemes lenne szerintetek napközben többet ébren tartani, hogy estére kifáradjon és könnyen elaludjon?

Csuklásra nálunk csak a szopi jött be, a víz sajna nem működik, ez azért rossz mert alig tudom lerobbantani a ciciről, igazi pasi odavan érte, nem engedi, csak ha ráunt:DDD

Az infacol tényleg hatásos, egész este aludt a nagyfiú, egyszer ébresztett fél 3-kor és egyszer fél 6-kor reggel, szuperjót aludtunk!

Zsófi!

Nálunk is hasonló volt as helyzet, szerencsés vagy, hogy hazaengedtek első alkalommal és otthon kezdhetted a "nyűglődést", az egész vajúdást kórházban végigcsinálni nem nagy élmény, bár lehet, hogy megnyugtatóbb, ha ott az orvos, szülésznő!
Én is nagyon várom már, hogy ki lehessen vinni a babát, nehéz ez a bezártság, főleg, hogy állandóan mentem a terhesség alatt is, nem bírtam elülni a fenekemen...

Hány hetesen és milyen hőmérséklet mellett lehet kivinni a picit először?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,

Moni, mar irtam:56 cm. Szerintem neked a sweepet tul hamar csinaltak. Nekem 40+6 naposan csinaltak es masnap be is indultak a dolgok. 40+3 voltam mikor rutin ellenorzesen voltam vedononel es azt mondta meg korai par nap mulva nagyobb az esely, hogy hatasos.

Kristin, az infacol nalatok is bejott? Ma delutan veszek. Mi 1 hetesen vittuk ki Tildat eloszor. Vittuk anyakonyveztetni. Azota szinte minden nap kimegyunk setalni 1-1,5 orat babaslingben. Olyan furcsa, mig a hasamban volt nem ereztem a sulyat egyaltalan. Viszont igy kint nehez, fel ora utan mar huz rendesen.

Aranyosak a gyerekek a jelmezekben. Le a kalappal elottetek, hogy kisgyerekek mellett van energiatok babazni is.
oolong
Gyula
 
 


Iza!

Bocs, látod, gondoltam, hogy én nem vettem észre. :D
Majd beírom legközelebb.
Én is gondoltam erre, hogy túl hamar volt ez a mebrane sweep... Remélhetőleg a következő eredményesebb lesz. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Halihóóóó!

Gem, Patri, Yusz!
Gyönyörűek a csajok, szuperek a jelmezek! :)

Nálunk semmi változás, leszámítva, hogy holnaptól naponta mászkálhatunk CTG-re! Gergő teljesen rendben, én vagyok piszok fáradt, nyilván ettől a barom időtől! Tegnap óta azért annyi történt, hogy néha igen erősen érzem, hogy a kicsi mintha menne lefelé, a méhszalagok totál feszülnek, a szeméremcsontjaim mintha távolodnának egymástól. Ha ez valami jel, akkor annak már igen örülök, mert ezen kívül az ég adta egy világon semmi sem történik!
A doki azt mondta ma, hogy, ha keddig semmi, akkor kitűzünk egy végleges időpontot! Először valami méhszáj puhító tablettát emlegetett, aztán majd meglátjuk!
Szerintetek mi a fenét csináljak? A méhszáj tökre zárt, a méhnyak egy cseppet sem rövidült, vasárnap pedig már a 41. hetet töltöm be. Baluval 14 órát vajúdtam, alig tágultam az oxitocin ellenére, kétszer is indították a szülést. Nem vagyok elkeseredve és tényleg bízom a dokiban, de kezdek fáradni, igaz ezen kívül kutya bajom! :)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ági!

Velünk is ez a helyzet...semmi jel.
Engem megint megbirizgálnak hétfőn, de ha az sem segít, majd csak azután hétfőn indítják be a szülést, amikor már 43. hetet kezdeném!!!
Valószínűleg úgy mint neked mondták, prostaglandin tablettával...ez csak megpuhítja a méhszájat, olyan mintha természetesen indulna a szülés..kellemesebb talán mintha rögtön magzatvízet indítanák meg, meg mintha rögtön oxytocint kapnál...

Pedig már úgy reménykedtem, hogy neked legalább beindult valami.. :roll:

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
Köszi a képdicséreteket! Csatlakoznék,minden gyerkőc tündéri!!! :)

Gem!
Milyen érdekes,hogy egyik lányod szőke kék szemű, a másik barna hajú,sötét szemű! :shock:

Yusz!
Ebben is hasonlóak a lányaink,úgy örül a ruháknak,bár ő azért a játékot sem utasítja vissza! :wink: És már lehetetlen nélküle vásárolni,mert vagy kicsit veszek neki (hihetetlen mekkora) :shock: vagy nem tetszik neki. Egy nadrágot épp most kéne másodszorra kicserélnem,mert nem hajlandó felvenni. Reggelente közelharcot vívunk,h mit vegyen fel. Pirosat lilával,bordóval,pinkkel,csíkosat kockással mindegy csak lányos színe legyen! :evil:
Reméljük hétvégén otthon lesz a férjed,nem kell bevetned titkos hódolókat! :lol: :lol: :lol:

Látom a bent lévő 3 bébi nem nagyon akar kibújni! Hihetetlenek!

Vivi!
Szerintem nem jobb,ha nem hagyod nappal aludni Dávidot. Egyrészt ebben a korban úgyis akkor és olyan pózban alszanak el,h nem is gondolnánk,szinte felébreszteni is lehetetlen őket,másrészt az esti sírásnak szerintem van vmi oka!

Ma megjártuk a csípőszűrést. Doki mondja minden ok,bár picit lazák az izmok,2 hét múlva kontroll. Kiskönyvbe meg: terpeszpelenka éjjel-nappal!!!! :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok csajok!

Olvasgatlak titeket,de mire írnék..mindig mennem kell... :)

Lassan lábadozok,de ez a mamut láb,és rengeteg víz bennem,már nagyon kicsinál...próbálok sokat inni,de nem elég...lassan sem változik.
A melleimet én is kenem azzal a krémmel,de valahogy nem hat..
csak minden túlzás nélkül írom nektek,hogy a fiam szét szívja a mellem.ezért inkább kézzel fejem.a kórházban senki sem segített.kőkemény volt,és sebes.meg csomós.szóltak,hogy lázas leszek ha nem teszek valamit...köszi.. :cry:
Itthon rendbe tettem és adtam a kicsinek,de zokogtam amikor szívta.most fejem.a gyerek nem tudom mennyit gyarapodik,de nem hiszem,hogy gond lenne,mert különben nem lenne ilyen jó gyerek.este 11-kor eszik,lerakom ..és reggel 7.15-kor kelt fel..mit akarhatok???persze én felkeltem,mert figyelem,meg fejek...de ő akkor is egy tünemény...napközben is alszik,eszik,mosolyog...
70-80-90 eszik,de 2óránként szinte...szerintem azért ilyen jó éjjel... :D
Lelkileg még eltörik nálam a mécses..de apa jön és megvigasztal,hogy minden oké..és majd jobban leszek...
Noelben olyan erő és erőszakosság van,hogy nem is hiszem el,hogy egy hetes.ő fogja a cumisüveget.ketten fogjuk le,ha etetőt akarok elé rakni..a hasára téve megemeli a fejét,és átfordítja...nagyon erős baba.ezért fájt,és kaptam tőle én annyit,amikor még bent lakott...

Drukkolok akik még várnak,és kitartást és türelmet a babázóknak...szerintem hamarosan mindenki boldog lesz teljesen.. :wink: Kép
timea35
Budaörs
 
 


Timi,
gyonyoru ez a baba!!!!

Sziporka,
inditasrol en is tudnek neked meselni, Zsofival 20, Lolaval mar "csak" 14 orat vajudtam. Nem kivanom senkinek, pedig elvileg nekem is ezt a tablettas modszert alkalmaztak, mindketszer. Remenykedjunk, hogy beindul magatol a babad! Es hat miert is ne indulna be, mar nagyon itt van az ideje! Bizz benne, meg magadban, es menni fog!

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Köszi Gem! :o

Mást nem is nagyon tehetek! :lol:

Olyan ügyes volt 9 hónapig, ezt is szuperül fogja megoldani, csak még túl jól érzi magát odabenn! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Este 10-től reggel 6-ig alvás milyen már?Ennyit alszik a drágám,és most evett 90-et,és alszik újra...remélem ettől megnő nagyra... :D Kép Kép Nem ennyire sárga...a falról jön így vissza a fény...olyan már a szine,mint az első képen.. :D Kép
timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Timi! Csodaszép a babád! Gratulálok mégegyszer!:)

Én ma megyek első találkozóra a szülésznővel, kiváncsi leszek, milyen a környezet...:)

Szép napot nektek:)

Judit

giannijulie
Budapest
 
 


Picik, nagyok, lányok, fiúk, nagyon szépek.

Egy gyors kérdésem lenne. 3 és fél hete szültem, de még napjában többször fáj a hasam, méhösszehúzódásaim vannak, és ilyenkor mindig egy kis élénkpiros vér távozik. Ez normális még ilyenkor?
ducimami
 
 


ducimami,
en ugy emlekszem, a verzes a szules utani hat hetben normalis. Egyenfuggo, hogy kinek mikor marad abba, illetve gyengul.
Ha aggodsz, szerintem hetfon hivd fel a dokidat, bar szerintem aggodalomra nincs ok.
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: