Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nah én is jelentkezem csak a nagy szabadságban semmire sem érek rá :D
jujj de finiket főztök, öröm hallani... jobb lett ez az oldal, meint Laci bácsi szakácskönyve.

Mi ilyenkor mindig elutazunk, most is megyünk 4 napot wellneselni.. már ugye akinek szabad... :-(

Olyan fura látni, hogy már 3x felüli a terhességi hetünk :D
én még csak 3 kilót híztam a kiinduláshoz képest, igaz az első hónapban fogytam 2,5-t. (pedig nem hánytam).
Mostanában a levegővétel a nehéz, és mintha vmi (vagy vki) nyomná belülről a Popsimat elől :-( nem egy kellemes érzés.
30. héten voltam UH-n akkor be volt forulva, 31. heti nőgyógyászati Uh-n meg azt mondta megint popija van lennt. Remélem még befordul. Pedig már úgy örültem.

Nagyon Kellemes Ünnepeket kívánok, sok ajándékkal és békével nyugalommal :-)
aztán jelentkezzetek kinek hogy sikerült.

Puszi millió

Kép
Kép
judysz
 
 


sziasztok!

én is vagyok. vásárolok, sütök, főzök, rokon látogatásra készülök.

alvás: a hétvégén nagyon beteg lettem. vagyis nem voltam lázas, de orrfolyás, torokfájás, tüsszögés stb minden volt. vettem homeogén 9et és 2 nap múlva jobban lettem, de ott két éjszakát nem aludtam szinte semmit.
egyébként hajnalban olyan 4-5 között van pisijárat, majd hamar visszaalszok egészen 8ig. utána apát elindítom, majd lustizok még a kanapén egy kicsit.

tegnap voltunk dokinál. nem nagy a babám, mert minden mértet 1-2 nappal kisebb volt, de szerencsére arányos és egyforma. tudjátok mit csinált a végén, amikor már csak moziztunk? ásított egy nagyot, és a szája elé tette a kezét!!! milyen jólnevelt kkislány... büszkék voltunk rá apával.
és a doki megállapította, hogy milyen nyugodt baba... na ekkor már a férjem is beleszólt! otthon mindig ugri-bugri van, csak ha megyünk valahova ott adja az ártatlant... de gondolom ez így lesz születés után is!!! :lol: :lol: :lol:

sajnos nekem nagyon fáj egy hosszú nap után a szeméremcsontom. tegnap még a doki után vásárolni is mentünk és itthon sírtam, annyira fájt felállnom. én ezt nehezen dolgozom fel!!!

mindenkinek kitartás az ünnepi készülődéshez! ne akarjatok nagyot! ez most nem az az állapot!!! még jövök karácsonyig!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!!

Na úgy néz ki hogy voltam elég hülye kelekóty TERHES, hogy elnéztem a napokat szóval a sütik fele már kedden elkészült
Teljesen kész vagyok.

Ajándékok csomagolása holnap. 24-én mi megyünk apósékhoz ebédre, ők meg jönek este hozzánk.

25-26 a férjem dolgozik szóval egyedül itthon, vagy a nagyit meglátogatjuk attól föggőően hogy vagyok.

31-e egyedül mert szintén dolgozik a férjem szóval jól el leszek.

Apóséknál halászlé rántotthal, nekem mert rántott hús
Utána, brassóit itthon, utána meg töltött kápi (utólag kaptam kedvet hozzá) Igazából székely kápi


BOLDOG SIKEREKBEN ÉS BOLDOGSÁGBAN KÖNNYŰ, PRÓBLÉMA MENTES SZÜLÉSBEN GAZDAG KARÁCSONYT ÉS ÚJ ÉVET.

Kép
Kép
kacsamama
 
 

 
 

Pálfalvi Nándor: Karácsony

Karácsony ünnepén
az a kívánságom.
Legyen boldog mindenki
ezen a világon.
Itt is, ott is mindenütt
legyen olyan béke,
mint amilyen bent lakik
az emberek szívében.

Áldott, békés karácsonyt és sikerekben gazdag, boldog új évet kívánok mindenkinek. Vigyázatok magatokra, a pocaklakókra és a családra. Millió puszi! Krisztina

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


ÁLDOTT, BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
Kép
Vendég
 


Karácsonyi jókívánság!

Szent karácsony beköszöntött,
pompázatos ruhát öltött.
Oly szaporán, mint a zápor,
ezer csillag hull a fáról.

Örömkönnyek hullnak egyre,
s pottyannak a kis kezekre.
Fenyőfánkat körbeálljuk,
és egymásnak azt kívánjuk:

E szép este minden fénye
adjon erőt az új évre.
Minden napja legyen ünnep,
melengesse kis szívünket.

Nagyon Boldog Békés Karácsonyt és Sikerekben Gazdag Új Évet Kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Én ezzel szeretnék áldott ünnepeket kívánni mindenkinek:

http://www.dancingsantacard.com/?santa=570479

Kép
ekriszta
 
 


Boldog Békés Karácsonyt Mindenkinek!!!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

Kari után gyertek mesélni!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Kedves Kismamák!

Ezúton kívánok nektek Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket, gondtalan pocakosodást, sok ajándékot és főképp rengeteg Szeretetet!

Millió puszi Littlebaby

Kép
littlebaby
 
 


Nagyon boldog, békés, szeretetben gazdag Karácsonyt kívánok mindenkinek!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Mindenkinek nagyon Boldog Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!!! :-)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Vége Karácsonynak, számomra gyorsan eltelt, bár semmit se csináltunk. 24-én otthon voltunk kettesbe vagyis négyesbe, pocaklakóval és az "első szülöttümkkel" kutyával. 25-én voltunk a szülőknél....anyósoméknál kezdtünk ebéddel aztán estére mentünk anyumékhoz vacsira. 26-án megint otthon voltunk és csak ettünk, pihentünk, és egy kicsit sétáltunk a hóesésbe. Örülhetünk mert fehér karácsonyunk volt. Én nagyon örültem neki. Szerencsére kis pocaklakónk nem engedte hogy túlegyem magam mert egyfolytába feszült a pocakom és így nem tudtam túlenni magam.
Viszont nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de én baromira szenvedek. Annyira fáj a gerincem hogy néha sírni tudnék. És két napja focizik belül Kristófunk a alul a belső szerveimmel. Nem kellemes érzés.
Ti hogy vagytok???
Hogy bírtátok az ünnepet?

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy betolakodom, a 2010. májusi babás topikból vagyok! Van Eladó 4 db Hideg Gát-Borogatás öntapadó szalaggal! Rendeltem magamnak, gondoltam szülés után nagyon jó lesz, mert a barátnőmnek nagyon bevált! De én nem tudtam használni, mert császármetszéssel szültem, ezért eladósorba került!
Néhány szó róla:

HŰTŐ GÁTBOROGATÁS

A hűtő gát-borogatást úgy tervezték meg, hogy azonnali hideget biztosítson és segítse csökkenteni a gátfájdalmat és a gát környékének duzzanatát. A gát-borogatás úgy néz ki mint egy nagy méretű egészségügyi betét. A borogatás nedvszívó tulajdonsággal is rendelkezik: 200ml folyadékot képes magába szívni.
A gát-borogatáson továbbá egy öntapadó csík is található, mely a betétet a kívánt helyen tartja a fehérneműben. Minél hosszabb a betét annál biztonságosabb és nagyobb felületű nedvszívást biztosít.
A hideg gát-borogatás a gyermekszülés után pár órával már használható. Használata sokkal kényelmesebb, mint egy hideg fürdőé vagy jéggel töltött zacskóé.
A hűtőborogatás 4,4C° -ra hűti le magát, melyet kb. 40 percig képes tartani.
Egy darab hűtőborogatás csak egyszeri alkalommal használható. Használat után el kell dobni, nem szabad lefagyasztani.
Mérete: 10.79 cm x 35.56 cm

Ára: 600.-Ft/darab + postaköltség (Az eredeti ár 800,-Ft)

Amennyiben kérdés van, kérlek írj, mindenre válaszolok!

Valamint aki kislányt vár Kendra Nina ruhái eladósorba kerültek! 0-6 hós méretig csodaszép ruhákat találsz! Keveset használt, folt és szakadásmentes mind, valamint dohányfüst mentes lakásból valók! További boldog babavárást, és jó babázást Nektek!
http://picasaweb.google.com/10721864840 ... directlink

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

24-én délelőtt még pakoltam, takarítottam. Ebédre halászlé volt. Délután anyósommal és a mamával karácsonyoztunk, aztán este mentünk anyuékhoz. Nálunk ez azóta így van, hogy megismertük egymást a férjemmel. Anyósom, finoman szólva nem karácsony párti. Pl. akkor volt utoljára karácsonyfájuk, amikor a férjem 12 éves volt, mert az csak a gyerekeknek kell. :( Szánalmas.
Szóval este vacsi anyuéknál és ajándékozás. Nagyon jó volt :)
Másnap a férjem másik nagymamájánál volt nagy ebéd. Itt, mint minden évben, sikerült magam rosszullétig enni. Kb 10 féle kaja volt, plusz a sütik.
26án anyuéknál ebédeltünk, utána egy kis pihi, majd a férjem és az apukám elmentek vadászni. Közel a Duna, vadlibára mentek. Sajna nem hoztak semmit.

Hát nálunk így teltek az ünnepek. Sok pihivel, nagy evésekkel. A pocaklakó egész jól viselte :) Ma rendetlenkedett egy kicsit. Az a legújabb, hogy ráfekszik a tüdőmre. Nagyon kellemetlen. És nehéz rávenni, hogy másszon le róla. Már én is szedek vasat, majd 2 hét múlva csináltatok újra labort, hogy mizu.

Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek! Kellemes estét!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a Karácsony.
Mi itthon voltunk,és nyugis volt minden,jókat ettünk.És tévéztünk.
Tegnap azért elég fárasztó napom volt fél napot,fél 1-től este 7-ig a kórházban voltam.Írtam hogy elkapott a betegség egy pár hete.Sajnos semmitől sem jöttem helyre,még az antibiotikum sem segített.Meg sem éreztem.Tegnap reggel már nagyon rosszul voltam,és a köhögéstől na meg a három hete folyamatos orrfújástól,majd le szakad a hasam.Néha enyhe görcsökkel.És alul sem érzem hetek óta teljesen jól magam.
Bementünk a sürgősségire.Annyian voltak előttünk,hogy a várakozási időnk két és fél óra volt.Mondanom sem kell,hogy 25 voltak ott,senki nem látszott betegnek.Én meg már sírtam kínomban.Érdekes hogy itt nem vesznek előre sehol ha terhes vagy.Fél óra után a párom oda ment a pulthoz és közölte velük,hogy azért elég durva egy 35 hetes terhest ott ültetni ennyi időn keresztül,mikor ennyire szarul van.Na meg majd be szakad a hasa.Na erre mondták hogy behívnak.Így is volt.Adtak egy tolókocsit és felküldtek az osztályra.Fél kettőre értünk fel.Az osztályon két orvos volt.Beküldtek egy szülőszobára,na meg az a kórterem is itt.Magyon szép és kényelmes is!Na de folyamatosan azt mondták nemsokára jön a doki.Na este hétre oda is ért.
Egész idő alatt CTG-ment,a gyerekem produkálta magát.Toppon volt nagyon végig.De minden rendben volt vele.Vizeletet kellett adni.Meg az orvos kenetet vett.Gyógyszert közölték ne szedjek már.De gondolom ha a kenet nem lesz jó,arra adnak amúgy is.
Köhögésre azért adtak legalább.Meg mondták szedjek paracetamolt.Igazából megnyugodtam mert a lényeg nekem az volt hogy megnézzenek.Gondoljátok el,ha sima szülés lenne,nem tudnám van e valami fertőzésem.Ha meg császár.A műtét után az orrfújás meg a köhögés nagy élmény lenne!
Az ultrahangomat viszont előre hozták.Jövőhét kedden lett volna.De csütörtökön,kell mennem.Alig várom már.
Azért jó volt bent lenni.Láttam hogy milyen a szülészet,megnyugtatott.És az is hogy megnéztek.
Mikor mentünk haza,a folyosóról halottunk a pici újszülött sírását.Olyan aranyos volt.Mondta apának,már alig várom a mi picurkánkat halljam!

Na jó hosszúra sikerültem,de elég kihalt a fórum most.Van mit olvasni :lol:
Remélem mindenki jól van!
További jó pihenést.
Majd jövök mi volt az uh.
Vigyázzatok magatokra!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Utólag is kellemes ünnepeket!:)
Nem tudtam írni,de olvasgatlak benneteket!

reni78:ez felháborító hogy ennyit várattak benneteket.Jobbulást!

Rólunk röviden:én egész jól bírom még ezt az állapotot,viszont a hátam nekem is fáj minden nap szinte,és aludni is nagyon nehéz.
Január 4.én megyek orvoshoz,és januártól már táppénzen leszek.még nem pakoltam össze a körházi csomagot,de jövőhéten megteszem.

Lenne egy kérdésem,nem tudom már lehet volt róla szó,de még1szer megkérdezem hogy nektek lesz szülésznőtök?


További jó pihenést!
Sűrűbben jövök.

Sziasztok

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Én is utólag Boldog ünnepeket kívánok, és előre Boldog új évet. Mostanában jól elvagyok itthon szóval nem nagyon jövök netre.

Mi jól vagyunk. Hál istennek nem vagyunk betegek. Jámiz ahogy a lányom hívja pocaklakót. Nagyon sokat rugdos. Alig tudok enni, teli vagyok savval. Alig mozgok és ki tudok akadni hogy még kell harisnya, még egy gatya, polo első pulcsi, második pulcsi, BAKANCS. Alig érem el a cipőfűzőt, mert rögtön jön a sav. A pocakomban már a göldököm körül van a pici feneke.

A karácsony jól és rosszul is telt. Rájövök ilyenkor 2 dologra: Az első, hogy a férjemnek igaza van és miért is akarom hogy a család meglátogasson. A második, hogy minél többet találkozom a rokonokkal annál jobban szeretem az állatokat. :(

Első nap anyóséknál ebédeltünk a párom húgáék olaszból jöttek haza. Halászlé, és meglepő módon nem rántott hal, még csak nem is rántott hús, hanem bacon-be tekert csirke, Ami nagyon karácsonyi. Na mindegy. Anyós nem nagyon tett ki magáért. Szarik bele rendesen.
25-26 apa dolgozik. Így 25-én nagyiztunk. Na mondanom sem kell, hogy az én családomból még nem karácsonyoztunk senkivel, mert mindenki kurvára elfoglalt. Apám a csajánál van 23-tól jan 10-ig. A bátyám csak simán nem ér rá. Szóval az örömök mellett jut az idegességből is.

Maga a karácsony jó volt, mert úgy oldottuk meg hogy legyen egy karácsony csak nekünk, hogy lefektettük 23-án este és feldíszítettük a fát és oda tettük az ajcsikat. Persze ez az este volt szar, mert jó párszor felkelt Bogi és át is jött hozzánk, de észre sem vette a fát félálomba. Szerencsénk volt. Oda is készítettem a kamerát hogy reggel felvegyem a csodálkozás pillanatait, ami SAJNOS hajnal 5 kor volt. Alig bírtam kikelni, úgy kellett püfölnöm apát hogy felkeljen és lássa. Na mondanom sem kell volt nagy ámélkodás. Első beszéd fúúú labda (dísz) NEM SZABAD :) úgy tetszeett, aztán meglátta a csacsit (műanyag, piros ugrálni lehet rajta) és hajnal 5 kor simán neki áll ugráni. Na mondanom sem kell hogy a többi ajcsi már alig érdekelte. Bár azért 10 perc után már érdeklődni kezdett a csili-vili dolgok iránt. Már a többiekét is ki akarta dobni a végén.

Reni: Sajnálom hogy megbetegedtél. Főleg hogy ilyen a kórházi sürgösségi helyzet.

Ani: én császáros leszek 99%-ban, így nekem nem kell szülésznő.

Kittyna: Értem miről beszélsz. A lányom keresztanyjáéknál az volt a szöveg, hogy most már nem vagy gyerek, jó lesz a műfenyő.
Na anyósom meg hogy bezzeg ha majd dolgozni fogok és ott lesz a "nyakamon" 2 gyerek akkor majd nem fogok ennyit sütni főzni. Na mondom egy köszönöm is elég lenne. Na mert hogy csináltam: mákos, meggyes rétest, sajtos tallért, volt még zserbo és darálost. Szóval terhesen is karácsony a karácsony.

Na jó hosszú lettem én is hihihi.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Reni! Nagyon sajnálom, hogy megbetegedtél. Remélem már jobban vagy.

Kacsamama! Teljesen átérzem a karácsonyodat. Az én anyósom teljesen kiborító ezen a téren. A másik nagymama meg egész ebéd alatt a pocakomat taperolta. :roll: Nem szoktam tiltakozni, ha valaki megakarja simogatni a pocim, de ez már nagyon durva volt. És nem lehet leállítani. Előre rettegek, hogy mi lesz, ha meglesz a babaó.
A karácsony pedig KARÁCSONY! igenis, csupa nagy betűvel. Én is meg szoktam kapni, hogy erre, meg arra nem lesz időm, meg energiám. Nem érdekelnek. Az én szüleim mindig is dolgoztak. Sőt anyunak nálam is és a tesómnál is 6 hónapos korunkban vissza kellett mennie dolgozni és sokat volt ügyeletes. Volt, hogy egész hétvégén. Mégsem éreztem soha hiányt semmiben. Apa is nagyon sokat vitt minket magával. Most meg azt tervezgeti, hogy az unokáját majd hova viszi magával :). A férjem meg már a vadászatokat tervezgeti. :)
Igaziból kiakasztanak azok a barátnőim és kolléganőim, akik megakarják magyarázni, hogy milyen nehéz gyereket nevelni. Ja és anyósom is ide tartozik. Tudom, hogy nem lesz könnyű. Éppen ezért nem egyedül vállaltam. A gyermekemnek van apukája is. Ketten vállaltuk. Sajna én is úgy vagyok mint anyukám, augusztusban megyek vissza dolgozni. A férjem 3 műszakban dolgozik, szóval sokat lesznek kettesben a babával :) És hál Istennek anyukám elég közel lakik, hogy tudjon segíteni. Mert természetesen anyósomnak nem lesz rá ideje. Ő mondta. :shock: Adjam bölcsödébe. Fél évesen. Egyszem fia első gyereke. "Nagyon várja!" Na mindegy. Nem hergelem magam.

Ani! Én fogadtam dokit és szülésznőt is. Szerencsém van, mert ráadásul nagyon szívesen dolgoznak együtt.

Legyen szép estétek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk!

Nálunk semmi jó, 24.-e este óta Lili beteg, rettentő rondán hurutosan köhög, hány tőle, folyik az orra ma már hőemelkedése is volt. Szóval az ünnepek betegen teltek/telnek, és még a doki szerint kb 1hétig leglább eltart, vagyis kifogtunk egy jó kis höröghurutos 2hetes betegséget.

Majd ha lesz időm beszámolok az ünnepről, de most nem tudok, Lili nagyon anyás 2,5hete alig alszunk éjjel, először ez a hülye idő, most meg a betegség miatt sokat van fent éjjel és alig alszik vissza.

Remélem mindenki jól van!

pussz

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Jobbulást a kis Lilinek!

Ha már nem jönnék idén, akkor BUÉK, mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!
Littlebaby: Jobbulást kívánok Lilinek, remélem te nem kapod el, nem lenne már jó. Vigyázzatok magatokra.

Sajnálom azokat akiknek ilyen fura a családja Karácsonykor. Pedig ez Szent Ünnep. Ez jó példa, mi ilyenek nem leszünk....

Szülésznőt én még nem tudom mert majd csak január közepén megyek dokihoz újra majd akkor rákérdezek hogy náluk hogy működik.

Én egyre jobban izgulok, már annyira szeretném ha kibújna a tökmag. Persze még ráér.

Kittyna! Majd elválik milyen nehéz a gyereknevelés. Ismeretlen helyzet, de bele fokunk jönni. Mindenre rájövünk és menni fog mint a karikacsapás. Majd kiderül, senki se tudja akinek még nincs.

Na majd jövök.Sziasztok

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Kezdem először magunkkal önzőn, aztán a többi. Jázmin állandóan keresztbe akar fordulni és hiába mondom hogy már nem lesz annyi hely hogy ezt megtehesse, szóval néha mint akit elvarázsolnak néha megállok a levegőben és megvárom míg nem akar széttépni :lol: Alig van helyem a húgy hólyagomnak és a gyomromnak. Állandóak a gyomorégések és sajnos emiatt is a hányások. Kezdem úgy érezni magam mint ha csak az első trimeszterben lennék. Ha lehajolok bekötni a bakancsomat már jön is előre a kaja. Szóval isteni, főleg a 626 ezer ruha, a hideg.

DEDEDEDE: Tegnap és tegnap elött is voltunk szánkozni hármasban apával. Hát mit ne mondjak be voltunk szarva mivel kb 5-6 éve szánkoztunk utoljára, de azért belejöttek a fiatalok. Én féltem és nem akartam, de mondtam hogy jövőre tutti nem lesz ennyi hó szóval én is 2x lejöttem kb 2-3 m -es lejtön. Senki nem nézett hülyének hogy ilyen nagy ló és a kisbabákkal csúszik. Na mindegy. Bogi meg csúszott azon a műanyag seggen csúszóval, de rájött hogy azzal havat is lehet lapátolni így inkább azt csinálta. De Tök jó volt. Kívéve hogy mire felvettünk minden rohadt ruhát, és kiértünk közölte hogy kaka. NA mondom akkor most már így maradt mert a hidegben nem fogom kicserélni hogy megfázzál. De azért gyorsítottunk a tempon és gyorsan hazaértünk a műveletre.

Kittyna: Na akkor nálatok is ua a helyzet mint nálunk. A legjobban mindig is azt utáltam, hogy ha anyósomék és a párom húgáék valamiben nem értettek egyet vagy én jobban csináltam, akkor az volt a választ hogy MAJD HAAAA: két gyereket nevelesz, majd ha Bogi nagyobb lesz, majd HAAAA Miért kéne ugyanúgy lennie.
Szerintem minden szervezés kérdés, úgy hogy azért én szét tudok estni rendesen. Bogival is az elején nehéz volt. Megszokni hogy nem szól hozzád senki, nincs kihez elmenjél mert mindenki dolgozik, nem ér rá. Mivel Bogi augusztusi, ezért meg kellett szokni a gyönyörű nyár után hogy egy kis csöppséggel be vagyok zárva a sötét szobákba és hidegben elég korlátozottak a lehetőségek. Ezért is volt hogy szülés után 20 kg híztam, de mire megjött a nyár újra volt időm olvasni, főzni rendesen, vasalni stbstb. Mindenre jut időd amire szeretnéd, ha nem is azonnal mert én is halasztgattam sok mindent. De szépen sorjában. Főleg ha nem kényeszteted el a gyereket, így tud egyedül is elleni akkor nem lesz semmi gond. Anyósom különben is mostanában mindenre lusta. Az időigényesebb ételeket így is úgy is én főztem meg.
Karácsony a családé. És mivel már ti egy új család vagytok lesztek. Ezért én is azt vallom hogy jó a család de kell kis idő hogy élvezzétek 3-asban.
Fél éves kor elött csak nagyon indokolt esetben szabad bölcsibe adni a gyerekt, mert agresszív lesz és nem úgy viszonyul majd hozzátok ahogy kell. Legalább is ezt olvastam. "Nekem szerencsém volt" Mert gyes megkezdése után megszűnt a munkahelyem, így nem volt hova visszamenni ezért itthon tudtam maradni Bogival.
Szerintem apa is örülni fog hogy sokat lehet a picurral.

BETEGSÉg: Ne is mondjátok nálunk a párom húgáék most látogattak haza olaszból mondanom sem kell hogy a 2 gyerek és az anyjuk is ugatott rendesen a köhögéstől, na meg a mama is. ÉS puszilgatták Bogit és az hogy én terhes vagyok az nem zavart senkit.

LILINEK jobbulást.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Csak gyorsan benézek.

Reni hogy vagy? Javulsz már? Kell még valamit szedned?

Littlebaby hogy vagytok? Hogy van Lili? Doki mit mond? Lázas is szegénykém?

Kacsamama, Bogi megúszta a baci-puszikat?

Szörnyű, hogy így zárjátok az évet. Mindenkinek jobbulást!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Nagyon rossz olvasni a családi szitukat a kaácsonnyal kapcsolatban. Tény álunk sem felhőtlen az élet, de legalább karácsonyra félretesszük a dolgokat. Meg én egy kicsit agresszív voltam vagyok és kijelentettem hogy 24-e a családé, ami most a féjemből és belőlem áll... Így senkit nem szeretnék a házamban látni. Anyósom kiakadt ezen és sokat sírt miatta de elfogadta (nem volt más lehetősége) 25-én és 26-án meg én tettem félre a dolgokat és sok minden a fülemen be fülemen ki....
Szeretem amikor azt mondják, hogy ne vezessek, mert az veszélyes és milyen felelőtlen vagyok, majd rá 5 percre vigyem el a nagymamát a dialízis központba mert nem érnek rá... Most akkor ülljek kocsiba vagy nem? Katasztrófa.... Na az ilyet kapcsolatm ki és így tök jól elmentek az ünnepek....

Most meg készülődés a szilveszterre. Utolsó szilveszter kettesben a jó majd 30 év múlva újra de addig..... Jönnek át baátok társasoszni filmezni beszélgetni..... :-)

Valamint elkezdtem ma összepakolni a csomagomat a "nagy" útra, mert mostanában nagyon sokat változott a hasam.

Nektek leereszkedett már? Nekem már nagyon-nagyon lent van.... Nem tudom mennyivel szülés előtt mászik le, de most ettől kicsit megijedtem, így elkezdtem pakolni...

De jajj úgy félek, most kezdtem el pánikolni.... Mit tegyek be, mit mondtak a kórházban mit vigyek magammal, elfelejtettem felírni hogy mi volt a szülészet ajtajára kiragasztva, hogy mi kell a szüléshez totál kész vagyok.... Babónak mit kell vinnünk, azt mikorra kell bevinni.... áááááá nem megy ez nekem...

Eddig olyan nyugisan viseltem, de most már sokkk hogy 3. hete vagyok itthon és ez a bezártság kikészít.....

De egy kis újságolás: A héten megvettük a babahordozónkat, a pelenkázó asztalra a szivacsot, fertőtlenítő gépet és cumisüveg melegítőt amit a kocsiban is és otthon is tudunk használni. Olyan jó érzés volt hazahozni azokat. Valamint édesanyám olyan aranyos volt, hogy vett karira már pocaklakónak is dolgokat. Kapott egy ágyelőke szőnyeget, aminek van feje is és olyan jó puha, valamint egy induló csomagot kaptunk amiben van egy csomó pelenka, fésű, cumi, fertőtlenítő meg néhány apróság :-)

Na jó nem nyavjgok tovább... Asszem össze kell szednem magam és újra felállni ebből a pánikból, csak most le kellett írnom!

Bocsi csajok :oops:
Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok így előre! :-)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Először is Reninek, Lilikének és akik még betegek jobbulást! Körülöttünk is sokan betegek, de mi megúsztuk eddig szerencsére kisebb megfázásokkal.

Szülésznőt a Mávban nem lehet választani. Nekem azt mondta a dokim, hogy minden műszakban 3-4 szülésznő dolgozik és majd ő választ nekem egyet, higgyem el, hogy az lesz a legjobb. Én megbízom benne, szóval nekem ennyi elég.

Kacsamama a szánkózás jó lehetett nagyon! Én is nagyon rég szánkóztam, de talán jövőre a kis aprósággal.:-)
Nagyon magamra ismertem amikor azt írtad, hogy szinte széttép Jázmin, mert én is szoktam olyat érezni, hogy ezt már tuti nem bírja tovább a hasam..

Szilveszter nálunk is nyugis, társasozós lesz, de nem is vágyom másra.

Kitartást mindenkinek, akinek nehéz az ünnepek alatt a családdal! Ezek után félve írom le, hogy nekünk minden szuperül telt, voltunk itt is, ott is (anyósoméknál, én szüleimnél), és mindenhol jó volt. Csak a nagy felhajtásoktól jól elfáradtam, de már kezdem kialudni magam. Gyúrok a holnapra, hogy legalább éjfélig kihúzzam! ;-)

Mi jól vagyunk, az utóbbi 2 hétben 3-3 cmt nőtt a hasam, egyre nehezebbnek érzem és a bulik is egyre látványosabbak odabent, de ez így van rendjén azt hiszem.
Én élvezem, hogy nem dolgozom, pedig féltem tőle. Találkozgatok ezzel-azzal, kényelmesen van időm a dolgokra. Hétfőn megyek dokihoz, remélem ő is mindent rendben talál.

Mindenkinek nagyon boldog babázós új évet kívánok!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Hali!

Köszönöm a kérdést de egyenlőre megúsztuk a bacikat. Apa ma fájlalta egy kicsit a torkát, de egy kis húsleves saját házi erős pistával kiűzte ami volt benne. :lol:

Viki, Grapefruit: Jó nektek hogy tudtok kivel szilveszterezni. Én most már Bogi születése óta egyedül ünneplem, mert apa dolgozik, a barátok meg k******a kényelmesek. Bogi keresztanyja is hát én otthon ünneplek, és még csak annyit sem tudott mondani hogy ha akarsz átjöhetsz. Hát tudod b****a meg mindenki. Anyósomékhoz nincs az a pénz hogy átmenjek, de az istenit nehogy már nekem kelljen -10 fokban 1,5 gyerekkel kocsikáznom a jeges úton. Én szívesen látnék és főznék is ha valaki rám akarná nyitni az ajtót, de hát itt ismerszik meg az igazi barát. :cry: :cry: :cry: :cry:
Szóval nagyon jó barátaitok vannak hogy együtt tudtok ünnepelni. Én itthon leszek és teli zabálom magam, már ha Jázmin hagy egy kis helyet a gyomromnak.

Grapefruit: Ne félve mondjad hogy jó volt a kari. Legalább neked örülünk. hi

JA és nem akarok okoskodni, csak saját tapasztalat. A sterilizátort egy két hónapig fogod használni, aztán 2 perc alatt kifőzöd és ennyi.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az uh-ról.Hát megint nekem ezek az adatok magasak.
A baba súlyát 3108g-ra számolta a gép.Ami erre az időre pont jó,csak hogy az adatokat elnézve nem mondanám,hogy a 35+3,hétnek felel meg,mert utána néztem.
BPD=94
FL=68
HC=332
AC=340
Na most utána néztem,ebből csak a combcsont méret felel meg ennek a terhességi hétnek,a többi 38 és 39 hetesnek.Hát köszönöm szépen a szülésnél nem a súly számít szerintem hanem hogy mekkora a feje,hát azt kell kinyomni nem?Na majd 12.-én megyek a dokihoz és megbeszélem vele hogy akkor ez most hogy van!
Mert pont ez miatt félek a császár hegnek a repedésétől.
Ha így haladunk egy görögdinnye lesz bennem
:?
Na meg lent van a feje,és nagyon le van szállva,alig tudok menni.
És az én fiam én nem tudom mit csinál,de reggeltől estig úgy nyomja a tornát odabent,hogy már egyenesen kellemetlen.Én nagyon nem jól viselem,még tévézni sem tudok már tőle nyugodtan.
Ami még kiakasztott,megint elküldtek cukorterhelésre jan 7.-én.
Tudnám mi a francnak,kétszer voltam és tökéletes volt.Na ez az amit már nagyon nem akarok.Azt hiszem kezd csömöröm lenni már.
Nagyon reménykedek,hogy előbb szülök,mert már minden bajom van,és ingerült vagyok mindenért.Lehet a három hete tartó betegség miatt is van.Kicsit jobban vagyok,de az orrfújás és a köhögés is meg van.Most már valahogy csak kibírom ezt a pár hetet.Na megint meg volt a panaszáradat,bocsika.
Remélem azért mindenki jól van,persze olvasom,hogy mindenki nehezen viseli már.Ez normális is!
A szilveszter nálunk is tévézés a párommal,meg anyával.Mert egy hónapja már kint van,hogy segítsen nekem.Igazából nem is foglalkozok vele mármint a szilveszterrel..Alig várom már hogy legalább január legyen.
A kenetvizsgálatom is azért van kész olyan sokára mert ünnepek vannak.Pedig az fontos,és arra kíváncsi vagyok!Na majd kiderül!
Aki beteg jobbulást kívánok én is neki!
Szoktam olvasgatni a januári topikot.Olyan jó látni mennyi baba van,és hogy ott már mennyien a szülés küszöbén vannak.Az az igazság,minél közelebb vagyok annál türelmetlenebb,és annál lassabban megy az idő nekem!Ti hogy vagytok ezzel.Pedig nincs sok vissza.Olyan macera és afekte vagyok már,hogy borzalmas!

:?

Na befejezem megint,mert regény lettem ismét! :shock:

Vigyázzatok magatokra!

És ha nem írnék addig akkor,Nagyon Boldog Új Évet kívánok!


Pusssz

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk is csendes szilveszter lesz. Férjem holnap délelőttös, tehát fél 5 kor kel. Este átmegyünk anyuékhoz, apa süt malacot, anya meg káposztalevest főz (ami az egyik kedvencem, de csak újévkor főzi). vacsizunk, kártyázunk, éjfélkor koccintunk és jövünk haza.
Tegnap voltunk a barátnőméknél. A nagy lány 2 és fél éves, a kicsi (a keresztlányunk) februárban lesz 1. Nagyon jól éreztük magunkat. Miután a lányok lefeküdtek, pókereztünk. Rajtam kívül mindenki iszogatott is :wink: A férjemnek olyan jól sikerült, hogy reggel jött Vuk is, most pedig 2 fájdalom csillapítóval alszik mellettem. :lol: Minek iszik, aki nem bíra? :D

Kacsamama, sajnálom, hogy kettesben lesztek Bogival. Ezt a helyzetet is teljesen átérzem. Rám sem nagyon nyitja rám az ajtót senki. A keresztlányunk anyukája az egyetlen, aki rendszeresen felhív, hogy hogy vagyok. De hát nyaljanak sót! Én nem futok senki után. Csak az bánt, hogy, amikor egy másik "barátnőm" terhes volt, én az elején havonta, a végén 2 hetente hívtam, hogy mi van vele; ő eddig 2szer hívott az egész terhesség alatt. Ez azért fáj.

Grapefruit örülök, hogy jól telt a karácsonyod! És jól tetted, hogy leírtad. Anyuéknál nekünk is jó volt, a Férjem családja, meg olyan amilyen. Hozzá jártak :) De nekem így is kellett! :lol: Még egy pár hét és lesz egy teljesen új családunk :) És senkinek sem kötelező hozzánk tartozni, ha nem akar.


Sikerekben gazdag, szerencsés új évet kívánok mindenkinek! Óvatosan a kölyökpezsgővel! :lol:

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

ezúton kívánok mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet kívánok, csodás babákat, sok tejcsit és gondtalan éveket!

puszi Littlebaby

Kép

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Végre túl a betegség nehezén, ma már elmondhatom h az elmúlt éjszakát Lilike átaludta, köhögés és orrdugulás nélkül! :) Úgy néz ki kifele megyünk a betegségből, megjegyzem kop-kop-kop!!

Most mesét néz, így van egy kis időm beszámolni az elmúlt 1 hétről. Volt benne jó és rossz is egyaránt!! :?

Szóval szenteste kezdődött a Lili betegsége, ugyan dokihoz nem kellett menni vele, mert akkor még csak köhögött. Aztán a nap jól telt azon kívül, mert a fa már 23.-án éjjel feldíszítve állt, miután elaludt feldíszítettük, és így várta reggel. Mikor lejött volt nagy ámulat, nagyon örült neki, de az ajándékokat csak a délutáni alvás után kapta meg. Utána egész délután estig játszottunk.
25.-én anyósomhoz mentünk ebédre, egész napot ott töltöttük. Talán már mondtam korábban h nekem csak látszatkapcsolatom van anyósommal a férjem miatt, szóval szemtől szembe jópofi, hátam mögött bemárt Zolinak h ilyen meg olyan vagyok, nekem a szemembe sosem mond semmit.
26.-án jött a húgom hozzánk és itt volt 28.-ig, mondhatni itt kicsit fellélegeztem, mivel sokat lefoglalta Lilit így volt időm pihenni.
Majd 29.-én már Lili belázasodott, így muszáj volt dokihoz vinni, addig az itthoni szerekkel gyógyítgattuk, Rinathiol köptető, c-vitamin. A doki írt még orrsprayt és egy éjszakai köhögéscsillapítót h legalább aludni tudjon szegény.
Aznap jött át anyósom is látogatóba, legnagyobb bánatomra. :roll: :x Egyfolytában dirigált, h adjunk Lilire duplazoknit mert lábáról fázik meg, adjak rá papucsot, adjak neki forró teát (EGY 2,5ÉVES GYEREKNEK FORRÓ TEÁT??????), söpörjük le a teraszt a hótól (6éve lakunk itt, leszoktuk néha, de nem állandóan mert nincs tető felette úgy is rá esik a másik meg h ütés és jég álló szóval sokat nem ront rajta).......stb. Aztán még előhozott egy több éves vitatémát (míg a férjem aludt mert éjszakás volt előtte), amitől már én is kész lettem, és lehet nem úgy válaszoltam ahogy kéne, mert másnap dühöngött a férjemnek a telefonban.
Ja, és Lili elég sokáig aludt 30.-án így a telóm némítva volt. Nem tudott elérni, visszahívtam én sem tudtam elérni. Majd vásárlás után 8nem fogadott hívás után megint hívott ÜVÖLTÖZVE, h én sosem veszem fel a telót, meg h nem is fog hívni ezután és nem is érdekli mi van velünk, és lecsapta a telefont. :shock:
Hát bekaphatja...... jól felidegesített.

31.-én együtt voltunk hármasban/"négyesben", tvztünk, játszottunk, este filmet néztünk és koccintottunk éjfélkor utána szunya, mert a párom ma 24 órázik a melóban.

Szóval így telt a mi ünnepünk. Örömmel olvastam, h azért sokan boldogan és veszekedés mentesen töltötték az ünnepet.

Panni nekem is sokat mocorog, néha tényleg kirúgja az oldalát a "házikójának", a popsija már a gyomromban van, meg is érzem mert annyi a savam h 2napig nem is ettem csak kekszet. Se a Reni se a citromlé semmi nem használ.

Jó hosszúra sikerültem! Még egyszer B.u.é.k Mindenkinek!!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Nah végre hozzájutok, hogy írjak...
néha már lelkiismeret furdalásom van, hogy csak olvasom...
Nálunk "kari" nagyon jól telt, anyumékkal és bátyámmal 5ben elutaztunk, nagyon kellemesen telt. Jókat ettünk, sétáltunk a hóesésben, mesés havas tájban.
Aztán szilveszterig nagyon gyorsan eltelt az idő. Férjem pénteken összeszerelte a pelenkázót, berendeztük a babaszobát, már csak a díszítés hiányzik. Szilveszter nagyon jól telt, sógoroméknál voltunk 11en, mi csak f12ig mert aztán elálmosodtam, és mivel én vezettem időben indultunk. Így éjfélkor már kettesben és szunya.
Most kicsit aggódosban vagyok, mert csak jan 12én megyek dokihoz és UH-ra. Kicsit keveslem pont most, de mivel rendesen mozog annyira nem izgatom magam. Már jó lenne túl lenni a szülésen.
Épp ma álmodtam, hogy milyen pik-pak megszültem a babámat, és meggszámoltam a kezén az ujjakat és stimmelt :D vicces, hogy ilyeneket álmodom.
Hasam még mindig nem nagy, és csak 3 kilót híztam. Remélem ez se olyan nagy gond. Jövő héten védőnőhöz is megyek.
És aztán kezdem kimosni a rugikat és bodykat.
Mostanában elég soxor fáj tompán a fejem :-( olyan rosssz, és nem merek csak egy fél algopírint bevenni. azt is nagyon nem szívesen...
savam szokott lenni, de most nem tudom hogy az jön-e fel, vagy náthás voltam/vagyok és inkább a slejm.
Remélem ti már meggyógyultatok és minden rendben.
Kórházi csomagot hol tudnám megnézni pontosan? és főleg mi a hasznos belőle. Nem szeretnék 2 gurulós bőrönddel érkezni.
Köszi előre is.

Csó Nektek és BUÉK utólag is

Kép
Kép
judysz
 
 


Judys! Én is a MÁV ÁEK-ben fogok szülni. A hét elején megyek be a belvárosba és "beszaladok" a kórházba, mert a szülészeten az ajtóra ki van függesztve hogy mire lesz szükségünk a kórházban. Ha az jó akkor aznap ahogy hazaérek leírom neked hogy mit kér a kórház hogy velünk legyen.... :-)
Remélem tudok így segíteni neked!
Bevallom én is még csak a fele pakkot raktam össze, kicsit félek is nehogy előbb elinduljanak a dolgok odabent :D

A szilveszter nálunk is nagyon jól telt, sőt kicsit hosszúra is nyúlt. 5-kor feküdtünk le aludni addig egy baát házaspárral voltunk :D Jókat játszotunk, beszélgettünk :D

Még ma is fáradt vagyok, asszem ez a nagy éjszakázás már nem nekem való. Tény pocaklakó nagyon jól érezte magát. Folyamatosan mocorgott rugdosott.... Továbbra se tartom igaznak azt hogyha én mocorgok és aktív vagyok, akkor ő pihen és ha én pihenek ő aktív.... Ez nálunk nagyon nem igaz. Mikor én vagyok aktív akkor aktív ő is és ha pihenek akkor ő is nyugisabb :D

Mindenkinek utólag is BÚÉK!!!! :-)
Jó készülődést a manó várásra :-)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát mindnekinek jobbbulást, de azért leírom hogy kopp-kopp mi nem vagyunk betegek és elég rég óra nem. Szóval nálunk ez nem játszik be.

Csak az a baj hogy már JANUÁR van. Nem tudom hogy a többeszterre szülők mit éreznek, de én nagyon félek már, és izgulok. Tudom hogy az első gyerekesek is izgulnak, de ők még nem tudják mi vár rájuk csak elmondásból. De nekem már a második császárom lesz és nagyon vadulok tőle, hogy hogy lesz, a mostani hiradók után hogy nem vérzem-e el, felkelek, hogy tudok majd megfordulni 20 cm vágással és felkelni stbstb. Szóval kész vagyok. Szerdán megyek dokihoz és utána majd UH-ra szóval remélem most már valami pontosabbat is megtudok, hogy mi lesz.

Boginál nem érdekelt annyira, de most fontolgatom az egyes szobát is. Mert a délpestiben a látógatok csak akkor jöhetnek be ha egyesbe vagy, mondván a többi esetleg szoptató anyukát zavarhatja, így csak üvegen keresztül nézheti meg a rokon a babucit. Főleg hogy Bogi is itt van talán jobb ha be tudnak jönni meglátogatni többször.

Viki: Én úgyan már bepakoltam és másod szülőként még emlékszem hogy mit kell bepakolni, azért ide is leírnád mit javasolnak nálatok a csomagba???? Biztos ami biztos. Lehet hogy azóta változott a világ.

FONTOS: Aki házasságban él annak vinnie kell egy házassági anyakönyvi kivonatot, persze nem azonnal kell, szóval a féjr is hozhatja de rakjátok ki hogy a pasik megtalálják amikor kell. JA és aki maga csinálja a Tgyás- GYED TAJ kérelmeket le lehet tölteni a netről a lapokat és ki lehet tölteni hogy ne kelljen hónapokat várni hogy elintéződjenek a dolgok. CSak a szül dátumot kell kihagyni, meg esetleg a baba nevét.
JA és most modták a híradóban, hogy leszenk kormányzati irodák (valahogy így hívják) és ott egyben el lehet intézni mindent, nem kell külön elmenni mindenhova. Szóval érdemes utána nézni.

Különben utólag és még egyszer BUÉK. BABÁKBAN GAZDAG LEGYEN AZ ÚJ ÉV :wink:

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Kacsamama! Természetsen leírom ide hogy mit kell a csomagba tenni.

Sőt ha gondolod / gondoljátok összeszedem a linkeket hogy milyen papírt honnan lehet letölteni, vagy pdf-ként feltöltöm(személyügyön dolgozom, így eléggé naprakészek ezek az információk), valamint utána járok, hogy változott-e valami jan 1-vel és mit kell tenni majd. A házassági anyakönyvi kivonatról én úgy tudom hogy 300 napnál nemrégebbi kivonatra van szükség azt kérik a kórházban majd, de ezt hivatalosan nem tudom. :-)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Kis segítség a kórházi csomaghoz, megjegyzésben írom, ha valamit én fölöslegesnek találok - de az Istvánban pl ez volt az irányadó.

Mamának
Iratok (Személy igazolvány,TB kártya,Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi de ez most elvileg változik és elég a régebbi is, ennek nézzetek utána!),amennyiben a szülők nem házasok apasági elismerő nyilatkozat, Terhes kiskönyv (vércsoportot igazoló papír, Hep. B. szűrővizsgálat papírja),korábbi leletek (Az utolsó vérkép, az utolsó uh-s lelet)
Ruhaneműk
# 2-5 db hálóing vagy pizsama - elől kigombolható, a szoptatás miatt (vérzés esetére többet jó ha viszünk)
# Köntös
# Zokni
# Papucs - egy amiben zuhanyzol, és egy amiben jársz-kelsz
#szoptatós melltartó
# Melltartobetét: textil, mosható (Avent, Medela) vagy eldobható (Mimi, NUK, Fixies) - én nem vittem
# Bugyik (nagy, sötét színű) vagy eldobható szerintem a legjobb,
# Esetleg hasleszorító bugyi (Gyógyászati segédeszköz boltban kapható, vagy van az Anitának is ilyen bugyija. Segít megtartani a szöveteket, amíg a helyére vissza nem rendeződnek a szervek. Nem szabad császárosoknak használni, és a hüvelyen szülteknek sem egész nap!) - nekem nem volt, és itthon sem használtam.
# Tisztálkodó szerek
# Hajcsat, hajgumi - aki természetesen szül annak jól jön mert bele lehet izzadni a szülésbe :D
# Egy csomag (18 db) Tena Lady Extra
# Törölköző - külön az alsó, a felső testrészeknek ill. külön a mellnek)
# nagyon-nagyon puha WC papír
# Papírtörlő - Alsó fertály törlésére törölköző helyett. Nem lesz a törölköződ véres, illetve a fertőzések is így kerülhetők el legjobban, megy egyszerűen a kukába!
# WC ülőkére helyezhető papírülőke
# (Domestos) törlőkendők
# Papírzsebkendő
# Mellszívó - én nem vittem be
# Esetleg bimbóvédő, bimbókiemelő - ezt sem vittem már csak itthon volt rá szükség
# Laktorherb tea - tejserkentő
# gramastan kenőcs mellsebre vagy bepanthen

Kényelmi eszközök
# Ásványvíz/üdítő, mert szülés után két órával már lehet inni
# Ásványvíz a vajúdáshoz nagyon jól jön
# Csoki, szőlőcukor -lehet enni vajúdás közben
# Ülőpárna / szoptatós párna
# Kispárna - ha valaki jobb szeret magasabban aludni - a császárosoknak az Istvánban elektromos emelős ágy volt a könnyebb felkelés miatt
# Walkman, kazetták, elemek, elemtöltő -vajúdás alatti zenehallgatás
# Fényképezőgép
# Mobil + töltő / telefonkártya

Babának
A kencék kórházfüggő, van, ahol mindent adnak, pl. Istvánban
# Pelenka
# Pospsitörlő,
# Popsikrém
# alkohol, hintőpor, gézlap - köldökcsonkkezeléshez
# 5 db textil pelus,
# Kis zokni a kezére, hogy ne kaparja össze magát, és majd ha hazaviszed ruha.
#törölköző
# Takaró és vékony sapi a fürdetés utánra, mert nagyok a hőm. különbségek!
# Esetleg cumi
# Cumisüveg (Biztonságosabb, ha odaadod a kisterilizált nagyon kislyukú cumit, hogy ha nagyon muszáj, csak ebből adják a vizet a kicsinek. Pl. Nuk újszülöttes. Így csökken a cumizavar esélye, és a szájpenész beszerzésének esélye is...)
#takaró
#pólya

Nagyjából ennyi, de érdemes azért a kórházban utánanézni h mit kérnek még.

VIKI!!
igaz most eléggé részletesen kiírtam h nálunk mire van szükség de nyugodtan tölts fel te is valamit ha gondolod hátha én kihagytam valamit.

szép estét nektek.

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Házasságiból elég a régi is. Ezt múlt évben változtaták meg.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Kösssz VIK, igazán aranyos vagy. nagyon várom.
Úgy terveztem jövő hét szerdán megyek a szülésfelkészítőre, te jössz?

Hát örömmel olvasom, hogy már csak pár dolgot kell betennem a csomiba,
Még mindig fáj a fejem... :-(
beveszek egy félalgopirínt és pik pakk elmúlik... helyette jön a lelkiismeret furdalás :-(
majd beszélek dokimmal mit vehetek be :-(

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok.

Megjöttem én, BUÉK mindenkinek.

Röviden rólunk: jól telt a karácsony, egész jó bírtam a sütés-főzést, persze a két ünnep között pihentünk ezerrel. Szilveszterkor megittam egy üveg Bacardi Breezert,és olyan rosszul lettem,azt hittem előjön róka koma,pedig, ilyen nem volt még velem, főleg,hogy ettem mellé szendvicset is :(. Tegnap meg 1 dl forralt bort nem tudtam meg inni, mert az se esett jól :(
27-én voltam dokinál, a külső méhszáj 1 ujjnyira nyitva,de ez még nem jelent semmit.
Kacsamama: én is kezdek idegeskedni azon,hogy és mikor fog megindulni a szülés. Én nem is attól félek,hogy szülünk,hanem,hogy a többieket felügyelet alatt tudjam.

Én már voltam az Állam Kincstárba és elhoztam onnan a szükséges dokumentumokat,és elkezdtem kitölteni, majd csak a pocak adatait és a dátumot kell utólag beírni,és így apának nem kell 2x mennie, csak beadja a kitöltött nyomtatványokat a csatolandó igazolásokkal. Sőt, elméletileg az egyszeri anyasági támogatást ott helyben ki lehet fizettetni velük,legalább is 5 éve lehetett.

Én mind a 3nál az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot vittem magammal az anyakönyvezéshez,és elfogadták, pedig 300 napnál régebbi :D

A Margit kórház oldalán én is megtaláltam ,hogy mit érdemes vinni.
Pakolásnál érdemes külön csomagolni 1-2 dolgot,ami csak a szülőszobába kell,és akkor nem kell ott a bőröndöt feltúrni.

PL:Szülőszobába ajánlott:
-iratok: terhesgondozási könyv,TAJ kártya, leletek (terhességgel
összefüggő)
-házassági anyakönyvi kivonat másolata (3 hónapnál nem régebbi)
-apasági nyilatkozat
-személyi igazolvány és lakcím kártya
-párna
-szőlőcukor, ásványvíz, háztartási keksz, citrom, szájvíz
-apának papucs

Kismamáknak kb ugyanazt írják,a babáknak nem kérnek semmit, legalább is nem írják,és anno nem is kértek semmit (ill a szoptatáshoz/büfiztetéshez 2-3 textilpelust érdemes bevinni). Régebben úgy volt,hogy ha baba-mama szobába voltál,akkor valamennyi pelust adtak, ha több fogyott neked kellett vinni.
Azt a ruhát amibe hazaviszitek,elég csak a hazamenetel napján bevinni.

Látogatás:Hát szerintem én nem fogom erőltetni,hogy látogassanak,mert egyre jobban jön a takony kór meg hasonló, bár nem tudom hogy bírnám ki a többiek nélkül még azt a pár napot is. Bár az egészség a legfontosabb. :?

Na jó hosszúra sikeredtem.

Kellemes napokat

Kép
ekriszta
 
 


Babamosolyban gazdag új évet mindenkinek!

Szilveszter nekünk is nyugis volt, férjem családjával voltunk, 8 felnőtt és 4 gyerek. Beszélgettünk, játszottunk, jó volt, fél2ig bírtam ébren.

Kórházi csomagot én is lassan összerakom, nagyon köszi minden tippet, amit feltesztek ide!
Judysz, Viki én is Mávban szülök és jövő hét szerdán megyek a felkészítőre! 6kor van ugye?

Izgalom nálam mostanában kezdődik, eddig mindig azt mondogattam, hogy még messze van, de azért már én is betöltöttem a 32 hetet..
A gyomorégésem egyre rosszabb.. Ma éjjel majdnem végig fent voltam miatta, a végén félig ülő helyzetben támasztgattam ki magamat, hogy ne tudjon visszafolyni... és nekiálltam éjjel mézeskalácsot enni.. De ez legyen a legnagyobb bajom, ezért a kis csöppségért többet is kibírnék és ki is kell majd bírnom pár hét múlva...
Ma megyek dokihoz délután, remélem mindent rendben talál.

Jó készülődést mindenkinek!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Nagyon Boldog Újévet Kívánok!

Én is köszönöm hogy felrakjátok hogy miket kell vinni a kórházba, főleg neked fogom köszönni Viki! Én is az Áekba szülök és egyenlőre még csak egyszer voltam ott és nem tudok még semmit. Majd csak 12.-e után fogok a kórházba menni a dokihoz akkor mutatja meg hogy hol van a szülőszoba, meg akkor beszélünk már a szülésről. Decemberbe kérdeztem de azt mondta még ráérünk.

Milyen az a szülésfelkészítő???Érdemes elmenni ilyenre, majd leírja valaki hogy mi van egy ilyenen?

Én is egyre többet gondolok rá hogy milyen lesz ha beindul a szülés. Remélem itthon leszek. Kicsit félek attól, hogy akkor jön rám amikor éppen vásárolok vagy kocsiba ülök. Ti nem izgultok ilyentől vagy azért ez nem ilyen bonyolult. kicsit félek a magzatvíz megindulásától.
Már minden este a kis pocaklakóról álmodok, vagy gondolkodok, már megterveztem mibe hozzuk haza, a pillanatot amikor hazaérünk, ahogy a kezembe tartom, stb....Mi lesz már teljesen a vége felé, mert azért még van egy hónap ami biztos nagyon gyorsan elrepül.

Gyomorsavval én is küzdök, szerencsére csak néha, de tegnap este is arra keltem fel hogy teljesen visszajött, pedig ilyen nagyon ritkán van.

A fejem nekem is borzalmasan fáj, de tuti hogy az időváltozás miatt. És olyan kis eleven Kristóf hogy nem is értem. Pedig azt olvastam hogy az utolsó időbe nagyon sokat alszanak.
És nekem még nagyon fent fekszik, legalább is teljesen a bordámnál dugja ki valamijét.
Éjszakánként elég furán fekszik, mert elég nehezen tudok elhelyezkedni úgy hogy "kényelmes" legyen.
Na jó hosszú lettem, bocsi.

Köszönünk minden hasznos információt.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Judys és Grapefruit: Jövő héten a szülés felészítő igen 6 órakor kezdődik. Arra én már biztos nem megyek el, azon már decemberben voltam, valamint nekem már nagyon lent van pocaklakó, így minimálisra veszem a közlekedést és mászkálást. Már csak itthon vagyok, max valaki kíséretében dgom ki a fejem a lakásból. (jobb félni mint megijedni)

Holnap megyek a kórházba és utána azonnal felteszem hogy mit írnak mit érdemes vinni magunkkal.

Pöcök: én voltam szülő szoba látogatáson, amikor nyilvánosan lehet. Nekem nagyon jó volt hogy ott lehettem. Megisertem 3 éppen akkor dolgozó szülésznőt és bármilyen kérdést fel lehet nekik tenni. Nagyon segítőkészek voltak és jó volt végigjárni az összes szobát (szerencsénkre csak egy szülés volt akor az is még korai idősakában így minden szobát megézhettünk). Leültünk velük beszélgetni hogy miket javasolnak hogy néz ki a foyamat milyen tünetekre kell figyelni és kell bemenni a kórházba. Ezek engem nagyon megnyugtattak akkor, sőt azóta örülök is neki, különben tegnap bent csücsültem volna este a kóházban de így tudom már mire figyeljek, mire nem kell figyelni. Szóval ilyen egy sima szülő soba látogatás.
Aztán én voltam szülés tanfolyamon is (ez lesz jövő héten szerdán) ahol először a sjtbakról tartottak egy előadást hogy mit érdemes róla tudni, mennyibe kerül stb... Majd egy nőgyógyász volt bent és eredetileg elkezdett mesélni aztán kérdezz felelekké vált, ami nagyon jó volt, mert bármit kegkérdezhettün tőle. Elmondta ő is hogy milyen ünetek jelentkezésekor kell bemenni azonnal, mire lehet számítani, a tévhitekről is beszélt hogy nincs olyan hogy ahogy beindulnak a fájások 5 perc és megszülsz... A TV-ben szereplő hírekről is beszélgettünk... Szívesen leírom, ha kíváncsi agy, csak nem akarok senkit se untatni....
Úgyhogy én ezen a kettőn voltam és számomra nagyon jó élményekkel távoztam onnan. Még van egy újszülött előadás, amire szeretnék elmenni, remélem akkor még egyben leszek :D

Hát röviden ennyit tudok a tanfolyamról írni :-) Remélem segítettem :-)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Most panaszkodom egy kicsit :( Ez a mai nagyon nem az én napom! Nem tudom mi történik odabent, de már nagyon elegem van belőle. A babó szinte meg nem áll, én viszont sem állni, sem ülni, sem feküdni nem tudok, mert valahol mindig fáj. És mellette olyan kemény a hasam, mint a beton. Tegnap éjjel óta fájogat a hasam is. Nem nevezném görcsnek, de nagyon kellemetlen. Ez lenne a jósló fájás? Ez most már nem múlik el? Aludni, meg egyszerűen nem tudok. Tegnap este 9től 11ig aludtam, aztán onnantól állandóan az órát néztem, hogy mikor lesz már reggel, had keljek már fel. Alig tudok valamit csinálni napközben, mert annyira nehéznek érzem a hasam. Belegondolni is rossz, hogy még több mint 5 hét vissza van. Komolyan mondom, hogy abban bízom, hogy betöltöm a 37. hetet és kibújik a pici. Mert nagyon elegem van. Pénteken megyek dokihoz, aztán jövő héten jön a 36 hetes UH. Kíváncsi vagyok mit mond a doki.

Bocsi mindenkitől, de ezt már muszáj volt kiírnom magamból. Ja és persze a hangulatomra rátesz egy lapáttal, hogy megint 16 fok van a lakásban. :?

Remélem nektek sokkal jobb napotok volt! Pusz!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok

Látom azért kezd beindulni a fórum,sokan jelenkezünk ünnepek után.

Kitttyna

Sajnálom hogy nem érzed túl jól magad,de ha ez megnyugtat,mindig a te soraidról ismerek magamra.Én is ugyan így érzem magam,és nagyon sokszor van/elegem van az egészből hangulatom/.Alig bírok pár métert megtenni,annyira majd le szakad a hasam.De mondták hogy nem is csodálják,annyira lent van már,hogy alig tudták megmérni a fejét az uh.Nagyon fájt annyira belém mélyesztették azt az érzékelőt.Na meg a méretek is nagyok.
Majd gyere az uh adatokkal!
Nagyon örülök hogy ma töltöttem már a 36.-hetet.Mert remélem nincs sok hátra,mármint a terhességből.
Sokszor az jut eszembe,és akkor pikk-pakk össze szedem magam,hogy sok nőnek milyen nehezen jön össze a baba,és én meg itt vinnyogok kínomban. :? Na ilyenkor elszáll minden bajom.
De az tény hogy különbözők az emberek,a terhességek és sok minden más is.Ezért mindenki máshogy visel dolgokat.
Ügye milyen megnyugtató dumám van
:lol: ,engem is megnyugtatnak ezek a gondolatok,egy fél napig :lol: :?
Na ma is fárasztó vagyok,bocsika :wink: Néha mostanában elszórakoztatom magam is! :lol:

Szép napot nektek!

Pussz

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Grapefruit: 6kor lesz igen. én előtte megyek a nőgyógyimhoz.
Már mondták hogy előbb menjek, mert csinálnak vmi ctg-t asszem.
Én egész jól vagyok, holnap remélem a védőnő is alátámasztja ezt. Egy aggodalmam van, ez a 3 kiló hízás. Nagyon keveslem. Remélem odabent minden oké.
Ma megmérték a vérnyomásom 120/90 nekem a max eddig világ életemben a 106/70 volt. Azt mondta doki, hogy nézzem hogy ne legyen több mint 140/100, és ha fáj a fejem bevehetek nyugodtan egy fél algopyrint. Eddig féltem bevenni, mert azt hallottam, hogy vajúdás hosszabbító.
Szóval akkor 12-n 18 óra ÁEK. remélem talizunk :-)

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Örülök ha segíthettem a kórházi csomaggal kapcsolatban.

Kittyna!
Teljesen átérzem az aggódalmad/problémád!! Panni baba éjjel van igazán elemében, szinte aludni sem tudok éjjelente. Már minden pozíció kényelmetlen nekem, egyik oldalamon sem jó feküdni, ha meg a hátamon fekszem akkor pláne diszkózik a baby.
A jósló fájások azok olyasmik mintha menstruációs "görcsöd" lenne de nem tart tovább fél percnél és rendszertelen, ill. szülésig kitart.
Napközben én is tiszta lajhár vagyok, és bizony kétszer is meggondolom h valamiért lehajoljak vagy ne adj isten leguggoljak. A fürdőkádból a párom szed ki szó szerint mert nem tudok ki kecmeregni.
Szóval fel a fejjel, neked már nincs sok hátra a szülésig, alig pár hét, én még elnyomorgok egy darabig a 30hetemmel.

Pöcök és aki első kismama!
Szeretnék segíteni abban, h nagyjából érthetően megfogalmazom milyen is mikor elindul a vajúdás/szülés.
Akár otthon akár vásárlás közben (ne adj isten) indul meg az kétféle képpen történhet:
1. elfolyik a magzatvíz
- lassan elcsurdogál, olyan érzés mintha bepisilnél és nem tudod visszatartani.
-ekkor nyugalmi vagyis fekvő állapotba kell lenni és telózni a dokinak v már a kórházba indulni.
- majd jönnek "hátulról előretörő fájások" ezt úgy kell elképzelni, h a derekadtól indul a fájdalom és szószerint a hasad felé irányul majd először gyönge görcsben/feszülésben végződik. Azért írom h gyönge mert a fájások sűrűsödésével erősebbé válnak. Kezdődik ez kb 20perces fájásokkal, majd 15 perces, majd 10.....egészen az 5 perces fájásokig (vagyis 20percenként van egy fájás, majd szépen csökken az idő)
- ha elfolyt a magzatvíz akkor ajánlatos kórházba menni azonnal, méghozzá fekvő állapotban vagyis ha a párod visz be akkor a hátsó ülésen fekszel, nehogy a babafeje becsússzon a szülőcsatorna nyílásához és elnyomja a köldökzsinórt. Az Istvánban legalább is ezt kérik ha a magzatvíz elment akkor kórházba kell menni.
2. elmegy a nyákdugó (kevés mennyiségű véres-nyákos váladéknak néz ki)
- ezután jönnek a fájások az előbbiekben leírtak szerint 20,15.10....5 perces fájásokkal, és valamikor ezek között vagy később elfolyik a magzatvíz.
- 5perces fájásokkal már érdemes bemenni a kórházba, nálunk kérték is, max hazaküldenek de nem jellemző.
- nekem Lilivel ez történt, elment a nyákdugó hajnalban majd egésznap fájások estére 5 percesek, irány a kórház és utána már 2percesek voltak és este 11kor ment el a magzatvíz.
- olyan is van h a magzatvíz nem folyik el, csak a fájások vannak akkor tágulástól függően burkot repesztenek.

Igazából a lényeg, h ha elfolyt a magzatvíz akkor telefon a dokinak v. szülésznőnek és irány a kórház, ha pedig nem folyt el, de 5percesek a fájások akkor ugyanígy telefon és kórház.

Remélem segíteni tudtam :)

A gyomorsav nálam is brutális, az alvásban is zavar, éjjel kekszet rágcsálok Rennievel felváltva. Most azt ajánlották h vagy szedjek Zantac-ot vagy egyek pattogatott kukoricát az jót tesz, felszívja a savat. Próbáljátok ki, nekem bevált.

Na jó hosszúra nyúltam, aki dokinál volt írjon h mit mondtak!!!

pussz

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


ani983!
Nekem nem lesz szülésznőm, fogadott orvos van. Azt mondják,hogy minden orvosnak van egy szülésznő „párja”, akivel együtt szokott dolgozni.

Littlebaby!
Nagyon szupi a kórházas listád, ki is írom magamnak!
És a szülés jeleit is köszi, nagyon jól összeszedted! Akár előadást is tarthatnál belőle kórházakban! ;)

Kacsamama!
Irigyellek a szánkózás miatt! Én is mondtam apának,hogy ha nem lenne pocakom,biztos rávenném,hogy este sötétben (amikor már nem olyan ciki,hogy 2 ló felnőtt gyerek nélkül szánkózik) menjünk ki! De már én is úgy vagyok vele,mint te. Jönnek az utolsó hónapos szenvedések. Hátfájás, bokadagadás, nem alvás, gyomorégés…..stb. Így szinte semmihez sincs kedvem, hátmég a felöltözéshez! Arról nem is beszélve,hogy le vagyok lassulva és nagyon fáradok.

viki0503!
Nekem még nem ereszkedett le. Sőt, még meg sem fordult. Igazából még nagyon reménykedem benne,hogy lesz fordulás, mert apa nagyon szeretne végig ott lenni. De sajna egyre kisebb az esély. Olvastam,hogy rá lehet őket venni olyannal,hogy kipárnázom a fenekem naponta kb.10 percre. Apával próbáljuk. Ő pakol a seggem alá, én meg megpróbálom fenn tartani. Csak akkor még rosszabb,mert jobban nyomja a gyomrom.

reni78!
Nem tudom megvígasztallak-e ezzel,de mi tegnap voltunk UH-on, 35+5 naposan és szinte ugyanazok az adataim! BPD: 94, HC:325, AC:318, FL:68. Becsült súly 2806 g. 1 héttel nagyobb a koránál (szokás szerint), viszont a feje 2 héttel. Megnézte, nincs rendellenesség. Hát istenem…..apának is kicsit nagyobb a feje, örökölte.

Kitttyna!
Nem akarlak elszomorítani,de ez sajna még sokszor elő fog fordulni! Most rohamos ütemben nő a babánk, és ezért van. A jóslófájás az olyan,hogy elindul a has tetejétől és érzed,hogy megy lefelé, de nem ér le, hanem a has közepe táján elmúlik (tegnapi szülésfelkészítőn mondták!)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Na, és akkor egy pár szó magamról:
Először is BUÉK mindenkinek! :)
(TE JÓ ÉG! Most látom a vonalzón,hogy már csak 29 nap van hátra!!!!!)
Ünnepek jól teltek, karácsony egy kicsit sűrű lett,mert mindkét szülőhöz 24-én kellett menni. Párom testvéréék elutaztak, így nekik csak a szenteste volt jó. Aztán,hogy ne legyen sértődés, az én szüleim is be lettek ütemezve szent "délutánra". Én meg ünnepek előtt elsírtam magam,hogy ez lett volna az utolsó szentesténk kettesben, erre jól elb...sza a tesód, és erre mondta,hogy akkor tartsuk meg a kettesben délben. Hát az a nap eléggé kikészített, de legalább letudtunk mindent. Az ünnep további része és a szilveszter pihi otthon.
Tegnap voltunk uh-on. Megnyugtattak,mert teljes para voltam,hogy még mindig nem fordult be. Vagyis még vagyok is, de annyiban jobb,hogy tudom,nincs útban köldökzsinór, nincs túl sok vagy túl kevés magzatvíz. Természetesen aludt a kis drága. :S Mondta a doki,hogy lehet,hogy "lusta". Érdekes volt,mert amikor éreztem mozgásokat, szóltam, hogy na most ébredezik, de kiderült,hogy semmi, csak a kezét mozgatta. Pedig én elég nagy mozgásnak éreztem, és kiderült,hogy semmi komoly.
Voltunk szülőszoba látogatáson is, hát érdemes elmenni,mert nagyon hasznos! Nagyon kedves volt a szülésznő attól függetlenül,hogy a 3 szülőszobából 2-ben épp szülés volt, mindenki ezerrel sürgött-forgott körülöttünk, de mégsem éreztették velünk,hogy útban vagyunk. Apa is teljesen odáig volt, kérdezett is egy csomót a szülésznőtől :)
Hát így hirtelen ennyi rólunk.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

CSak bejelentkezek. Holnap megyek nőgyógyászhoz. AZtán UH.
Velünk minden rendben senki sem beteg. CSak gyors helyzet jelentés.

Ja és csajok. Remélem nem veszitek dicsekvésnek, mert már régen voltunk nyaralni, illetve a nyári nyaralás melyben 4 nap alatt több mint 24 órát utaztunk és szar volt azt nem veszem annak. Szóval már rég óta tervezzük a férjemmel hogy elmenjünk egy pár napra valahova. Szóval ha minden igaz csütörtökön elmegyünk bár még nem tudjuk hova. Már alig várom. Bár előre tudom hogy anyósom mit fog mondani, de mivel csak a közelbe megyünk simán haza érünk az szülésre :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki ír a tapasztalatairól, nagyon hasznos és érdekes amiket írtok.
Viki: Nem tudom igazából hogy nekem pontosan hogy lesz a szülőszoba látogatás, mert csak annyit mondott a doki, hogy majd 12-én megyek hozzá uhura és majd a következőt a kórházba csinálja és akkor megmutatja a szülőszobát, aztán hogy ő visz e körbe vagy akkor hív amikor belehet menni és találkozok a szülésnővel, azt nem tudom. Túlságosan megbízok a dokiba és annyira nem faggatom.
Littlebaby: köszi a szülés indítót, jobb hogy már sejtem hogy mi lesz, de biztos ezerrel izgulni fogok, ha már nagyon a vége felé leszek.

Szeretném azt is hogy február elején jöjjön és ne várja ki a 15-ét, azt nehezebben fogom viselni, ha február 8 ig nem érkezik meg és ki kell várnom a 15ét. Remélem érzi hogy nagyon szeretném ha korábban jönne egy két héttel és ő is így gondolja, na majd meglátjuk.
Tulajdonképpen még azt se tudom hogy tudok e normálisan szülni vagy sem.
Az mikor derül ki, hogy császáros lesz az ember vagy sem?
Kíváncsi vagyok.
Ha tudtok rakjatok fel képet magatokról, olyan kíváncsi vagyok hogy nektek mekkora a pocakotok.
Én rakok fel egyet, de előre is bocsi, kicsit kivágtam mert ilyen nyilvános oldalra nem szeretném arcostól kirakni magam.
Kép 32 hetesen a pocak

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: