Új privát üzeneted érkezett!

32 éves lettem én...
Jaj, mikor voltam én már olyan fiatal :D :D :D
Azért a 6 gyereket még sosem nézték ki belőlem, sőt a 4et sem... :D
claire
 
 


Claire!
Belőlem a szakmámat nem nézik ki. Meg azt se, hogy gyerekem van. Nem baj, addig jó, amíg nem vénebbnek néznek minket a korunknál.
vovanda
 
 


1o napos kicsi zsebibabainknak tele van a nozijuk, alig tudnak szopcsizni. mas bajuk nincsen, de a szivem megszakad.

mit csinaljak? az orrszivo nem fer bele a pici orrlyukukba, gyerekdokink meg nincs (itt csak 6 hetesen kell eloszor vinni oket...), persze lenne hova menni, ha surgos.

ti mit csinalnatok?

koszi!
zsebi-mama
ui. bocs, olvasni meg nem jutottam!
zsebibabak
 
 

 
 

Sztem próbáld kiporszizni, ne nyomd be a szívót, csak tartsd a lyuk elé közvetlenül. Lehet, h ilyenkor még a kézi orrsziporszi is segít.
Esetleg ahol születtek, vagy vmi elérhető gy klinikán nem tudod megmutatni őket?
Orrcseppentővel Salvus vagy sós vízzel kimoshatod, az tuti nem árt!! én még levendulaolajat szoktam a ruhájuk szélére vagy a fejüknél, nyakuknál lévő textilpelusra csöpögtetni. Ja, és sztem "babyluuf"-ot is lehet már használni, de ezt tudják a patikában.
Ennyi jutott eszembe! Könnyen ötletelek a távolból, mi :lol: ,? vigyázz magatokra, jobbulást!
Claire
claire
 
 


Vanda!
JOgász?
Én egyetemen tanítok, még most is előfordul, h azt hiszik hallgató vagyok :lol: persze lehetnék is, max estin :lol: Mondjuk ott már tanítottam volt osztálytársamat, vicces volt!
C
claire
 
 


Zsebi: én anyatejet csöppentettem az orrukba kis pipettával, utána porszívós orrszívóval leszivtam.

Szivvi: nálatok hogy megy a hozzátápi?
Én most a sütőtökkel próbálkozom, a krumpli bejött, de picit megfogta őket, uh most próbálom ezt. Lillus igazából majdnem mindent megeszik, Eszti viszont továbbra is sztrájkol és még a tápszert sem hajlandó megenni. :( Mit csináljak vele? Fokozatosan kínálgatom, semmit nem erőltetek, de jó lenne, ha a tejcin kívül is enne már vmt, nem csak kóstolgatna.

Lilla meg továbbra is a fogával szenved, ami továbbra sem akar kibújni :( Éjjel már megint fent voltunk miatta majd másfél órát, és csak a panadol segített. Most is bömbizik.

Többiek hogy vagyok?
abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!

Egy kis biztatást szeretnék kérni Tőletek...

Eddig prímán viseltem az ikerterhességet, karácsonykor is főztem-sütöttem, tényleg úgy gondoltam, hogy simán meglesz a 37-38 hét is, erre most hétfőn bekerültem a kórházba hajnali erős görcsökkel, épphogy sikerült leállítani a szülést, babók kaptak tüdőérlelőt, de a méhszáj sajnos kinyílt, már nem is mehetek haza.
Az a kérdésem, hogy van-e olyan köztetek, aki esetleg a 34. héten szült, és mekkorák lettek a babókt, meddig voltak kórházban stb, illetve olyan, akinek szinten volt egy riadó, de utána még ki tudta húzni a terhességet 2-3 hétig? Őszintén szólva annyit bőgök, mint a szamár, úgy megijedtem. :oops:

Minden segítséget nagyon köszönök.

Kép
Kép
nalla
 
 


Szia Nalla!
Enyémek időre születtek, de így 2 kikerpár mamájaként azt mondom, a 34. hét már nem rossz! Mik lesznek, fiúk, lányok, vegyes? Próbálj pihenni és pozitív maradni, még kihúzhatod, beszélj velük, h maradjanak még.
Nekem 32. héten kezdett kinyílni, kicsit feküdnöm kellett itthon, a 36. héttől újra ugráltam, és 39.héten születtek. ( eza 2004es ikerpárom volt). most tuti zárt volt a méhszáj, és 37.hét utcsó napján mégis elindultak kifele.
első babók? Drukkolok, h minden OK legyen!
Claire
Ja, és ne tegyél magadnak szemrehányást,m egyáltalán nem biztos, h attól indult be, mert nyüzsögtél, de azért most próbálj pihengetni, meg előre aludni :lol:
claire
 
 


Nalla: tapasztalatom nincs, viszont egy ikres ismerősömnek, aki sajna nincs fent a fórumon a 31. héten elkezdett folyni a magzatvize. Az ő esetében is megkapták a fiúk a tüdőérlelőt, sikerült a szülést visszatartani 24 órán keresztül, amíg hat a tüdőérlelő. Aztán megcsászározták. 1900 és 2200 g-al születtek a fiúk. Ők 1 hónapig voltak bent a kórházban.

Remélem tudtam kicsit segíteni. A 34. hét az már egész jónak számít.
Egy másik ismerősöm a 34. héten szülte meg (kb. két hete) a babáját. Muszáj volt megcsászározni, mert nagyon kevés volt a magzatvíz. Az ő kisfia 1715 g volt. Közös az orvosunk és a doki mondta, amikor utoljára voltam nála, hogy az eredeti időpontra, amire ki volt írva, már biztos otthon lesznek. Tehát az 6 hét max.

Ne legyél elkeseredve, és semmiképp se okold magad. Ez a görcsöléses dolog bekövetkezhetett volna akkor is, ha végigfekszed az ünnepeket.

Kitartást kívánok és pihenjél!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsebi!
Tartsd az orrlyukuk elé az orrszívót, kiszívja úgy is. Vagy ha tudsz venni elektromosat, érdemes szétnézni. Nekem Pesztonka márkájú van, és ehhez van egész vékony cső, ami befér az orrukba.

Nalla!
Mindjárt írok neked privit.
vovanda
 
 


Ha estig nem jönnék:
BOLDOG, BÉKÉS ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK! CLAIRE
claire
 
 


Sziasztok!
Nalla kitartás, már bizti nem lesz semmi baj! Volt egy szobatársam, 4 ujjnyira ki volt nyílva a 30. héten és még 6 hetet kibírt! Egy másiknak 30. hétre született a babája, 6 hetet voltak bent, semmi baja a kissrácnak!

Abbey
mi sehogy sem haladunk, almát próbálgatom heti 1x, de semmi, se semmi nem csúszik le, az összes az előkén landol....Krumplit próbáltam 2x, dettó ez a helyzet....
Olinak kint van a 2 alsó 1-es foga! Egész jól bírja és mi is :) Osanitot adtunk talán eddig 3x, nyaklánc rajtuk :lol:

Zsebi
nem tom van-e ott Libenar nevű csepp, nekünk nagyon bevált, vagy van homeos orrspray az is jó!


Mindenkinek BÚÉK!
Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinél jól teltek az ünnepek.

Mezi nagyon csini vagy!

Vanda nagyon cuki mindenki.
Engem is mindig fiatalabbnak néznek, húszon x évesnek, pedig már 37 vagyok. Igaz abszolút nem foglalkozom a korommal.
Addig jó amíg fiatalítanak :D

Abbey remélem jól vagytok!

Mi kedden délután haza jöhettünk :D
Nagyon boldogok vagyunk!!!!!!
Egy kicsit még bele kell jönni az éjszakázásba, de nem panaszkodom.
Igaz néha nyügisek, de nem vészes.
Hát akinek van még babája az ikreken kívül nem lehet egyszerű, nagyon becsüllek titeket.......

Has fájásra mit lehet az infacol-on kívűl adni?


NAGYON BÉKÉS, BOLDOG ÉS SIKEREKBEN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jukka10
 
 


Szivvi, de jó képek!!!!!!!!!! :D :D :D

Tényleg, de jó. hogy írod a nyakláncot.
Nektek be vállt, észre lehet venni a változást?

Abbey és nektek, ha jól emlékszem te használsz még, ugye?

Nyugtalanságra is jó?
jukka10
 
 


Sziasztok!!

Nekünk a nyaklánc szart sem ér. Azért fent hagyom, ha már kifizettem értük 7000ft-ot... erről az osanitról még nem hallottam. Az mi? Mi most a panadol mellé vettünk nurofent, hogy legyen egy kis változatosság.
Ma már a sütőtököt is elég jól ették. Kell pár nap, amíg megszokják. Mi is így kezdtük, de a doki néni azt mondta, ha nem ízlik, akkor naponta többször is meg lehet kínálni őket vele, hogy szokják az ízét. Egyedül a cékla volt, amit 3. nap sem akartak megenni, azt most pihentetem.


Jukka: hasfájásra édeskömény teát adtam nekik amíg picik voltak. Aztán 1 hós kortól lehet a grippe watert, az is elég jó, bár én azt csak 4 hósan kezdtem nekik adni. Nem szeretik, de pipetával letuszkolom a torkukon, ha muszáj.

BUÉK mindenkinek, megyek tésztát dagasztani a pizzához...
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


No, csak nem én vagyok a legfrissebb??
Jó reggelt és BÚÉK!Claire
claire
 
 


Claire, te voltál a legfrissebb :) BUÉK mindenkinek :)
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


nalla,
szióka!!!!
Idetévedté ijedtedben?
Nem kell félni, az én ikreim 34 hét 4 napra születtek írtam is anno és 2380 és 2750 grammal, szóval szerintem no para, ikreknél ez már nem lehet gond. Kicsit lesznek a koraszülöttön majd, ott nagyon jó helyen vannak.
Vagyok itt, kérdezz ha kell, telcsiszámom meg megvan ha személyesen akarsz, hívj nyugodtan.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Nagyon Boldog Újévet mindenkinek!!!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Claire!
Tévedés, én már 7kor fent voltam, csak nem tévedtem ide.

És BÚÉK!!!
vovanda
 
 


Vanda! Ki látta azt :lol: :lol: ??? HAHa.
Én inkább azt nem tudom, h mikor aludtam, mert f3kor még fenn voltam, aztán bementem aludni, aztán felsírt NOnó, aztán...... :D

Gyerekkoromban olyan nagy szám volt éjfélig fent maradni, vaghy táborban éjjel őrködni, stb, ma az a normális menet, h még fent vagyok ilyenkor.... :(

Claire
claire
 
 


Én az éjfélt is alig bírtam kivárni, csak a férjem miatt maradtam fent. Meg is bántam. fél 1kor ágy, 3/4 1kor félálom, 00:58kor Lilla éhesen felsír... szopi. 4kor Eszti, 6kor Lilla. Ezek után én fél 10ig ágyban :D
sztem sose szoknak le az éjjeli szopiról.
Na, megpróbálok aludni.

Jó éjt!
abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Claire!
Ne is mondd. Mindig elhatározom, hogy lefekszem korán, de 11 előtt ritkán sikerül. Csak amikor már az ájulás szélén vagyok a fáradtságtól.
vovanda
 
 


vovanda
 
 


B.U.É.K. mindenkinek!

Vanda nagyon jó kis videó! Gratulálok a gyerekeknek!
jukka10
 
 


Vanda, aranyos a képmontázsod :)

Lányok! Érdekelne a véleményetek: a főnököm nagyon akarja, hogy menjek vissza dolgozni febr.1-től 4 órában (10-14ig). Nem tudom, hogy menjek vagy ne. Kedvem lenne, de
1,nem akarom, hogy szar anyának tartsanak, aki épphogy fél évig bír a seggén maradni a gyerekekkel
2,nem tudom, hogy fogom-e bírni
3,félek, h nagyon fognak hiányozni a lányok, és max 1 hónapig bírom :arrow: segget meg nem akarok csinálni a számból.
Szerintetek?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!
Éjszakai szopi: épp most is az van... Én korábbi gyerekeim alapján nem számolok azzal, h 1 éves koruk előtt ezt elhagyják :D :( egyfelől fárasztó, és jó lenne néha átaludni egy éjszakát, meg ez fárasztóbb ikrekkel, mint eggyel, főként amikor felváltva nyüglődnek. Másfelől imádom, amikor ott szuszognak mellettem :oops: , meg még alig nyitják a csipájukat de már mosolyognak ha meglátnak :D .

Vanda! Édi az összeállítás! És boldog 2 éveset! Jaj, de közel van! Nem akarom!!!! Nem mintha akkor nem lennének cukik, csak olyan gyorsan elmegy :cry:

Hogy lehet feltölteni a you tube-ra vmit?

Abbey!
1. nem számít, h ki tart jó vagy rossz anyukának, ez nem mások véleményén múlik!!!! Úgy kell csinálni, ahogy neked, nektek jó. Nem vagyunk egyformák, az adottságaink, lehetőségeink, igényeink sem azok. Neked kel a szempontjaid szeritn dönteni, a következmények téged terhelnek, így nem számítmit gondol más, senki nincs ebben a helyzetben, csak Te!
2. Nagyon jó, h ennyire számítanak rád, érdemes felmérni, hogyha nemet mondasz most, akkor nagyon pipa lesz-e a főnököd, , és nyíltan megbeszélni vele, h te mit szeeretnél, és hogy tudtok megegyezni.Ha ilyen fontos vagy neki, és ügyesen kezeled, akkor el tudod magad dönteni, és jó pillanatban, nyugodt szívvel mész vissza.
3. a 4 órás munka ritkán annyi, inkább több általában
4. kire tudod addig hagyni a gyerekeket, és az a megoldás neked megnyugtató-e
5. férjednek i a hozzáállása?
(nekem túl korai lenne, sztem még kicsik hozzá, meg én saqjnálnám is fél napokig nem látni őket, de ez sem általános érvényű

Most megyek, reggel indul a verkli :( Muszáj visszaállni a normál kerékvágásba!

Claire
claire
 
 


Abbey!
Szard le, ki mit gondol. Én anno Balut 1 évesen az apjára hagytam itthon, ennek ellenére gyerektelen, szingli kolléganőm (aki úgy mellesleg személyesen nem is ismert), kikiáltott szaranyának. Tojd le.
Ha te úgy gondolod, hogy érdemes belevágni, megéri, akkor hajrá.
GYEDről le kell mondani, GYESt csak 1 éves koruk után kaphatsz, ha melózol. (már hogy szakmázzak).
Mindenképpen mérlegeld, megéri -e visszamenni, tényleg 4 óra lesz -e a 4 óra, esetleg tudsz -e részben otthonról dolgozni.
Barátnőm májustól megy vissza 4 órában, úgy, hogy 1-2 napot lesz bent, a többit otthonról (9 hónapos lesz akkor a bébi).
vovanda
 
 


Sziasztok
Abbey
én nem mennék. most lassan beindulnak, egyre érdeklődőbbek, lassan jön a szepszo. nekem pl a fiam, ha észreveszi, hogy nem vagyok itthon, bömbizik és néz körbe keservesen, keres! Sztem nem jó a lelküknek ha minden nap 4-5 órát nélküled lesznek :(
Lili másfél éves volt, amikor mentem heti 2x edzeni. Először az is szar volt, mindig azon gondolkodtam, vajon mit csinál, apja bír-e vele.
Anyagilag muszáj, vagy te sokalltál be?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Vanda
boldog szülinapot a miniknek! jó a klip!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok,

Én a 2011-es ikres topikból vagyok. Mivel Mezi ide is szokott írni, gondoltam megosztom Veletek, hogy 31-én délután bevitte a férje a zalaegerszegi kórházba, mert enyhén véres folyása volt. Kapott tüdőérlelőt, de szerencsére a babók úgy gondolták, h még benn maradnak! a méhnyak megrövidült, ezért lehet benn tartják már a végéig! Drukkoljatok nekik!
Üdv:
Vica

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a véleményeket, Vanda neked köszi a szakmait. Napok óta ezen tépelődök éjjel-nappal...
1, anyagilag nem szorulnánk rá annyira, és így, hogy GYED nem jár, még rosszabbul is járnék. :arrow: NEM
2, elsődleges indok amiért felmerült egyáltalán, mert szeretném megtartani az állásom. Helyettem hat.időre vettek fel 2011. máj. elejéig egy csajt, addig még lenne időm, de most jan. 1-gyel nyugdíjba ment a pénztáros is. És ha felvesznek még vkt és visszajön az a csaj is, aki előttem 1 évvel ment szülni, akkor nekem már nem lesz állásom. Tudom, h kötelesek visszavenni, de a mai világban nem bízom annyira azért ebben. Főleg, hogy jelenleg még igazgatója sincs a szállónak, abból is új jön, meg közvetlen főnököm is most kezd. Szal senki nem fog ismerni, és nem tudja, hogy jól dolgozom.
Lányokat amúgy anyura hagynám itthon, ő tudna így is dolgozni. De azt hiszem én is, hogy ez nem fog menni. Pont amiatt, amit Szivvi írt. Pont most jön az aktív időszak, most lenne a legfontosabb, hogy itt legyek mellettük. Végülis az állás pótolható, az odőt pedig nem lehet visszatekerni. :arrow: NEM
Csüt megyek be, megbeszélem majd a főnökömmel, hogy jegeljük a dolgot.

Szopi: igen Claire, én is pont ezt érzem :) és pont emiatt képtelen vagyok rávenni magam, hogy költözzünk végre a saját szobánkba. Ciki, de ez van.
Amúgy asszem ma kipróbálom, hogy vacsira kapnak egy fél főzeléket utána szopi, hátha jobban laktatja őket, és kihúzzák 5-6ig. Szted?

Mezinek kitartást, vigyázzon magukra.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!

Abbey
Egyet értek az előttem szólókkal.
Amúgy ettől nem lennél szar anya, mert lehetnél egész nap otthon, de ha nem foglalkoznál velük, akkor jó anya lennél? Néha elnézem a "jótszóteres" anyukákat akik egész nap lent trécselnek, a gyerekkel nem foglalkozik, otthon semmit sem csinál (mert ugye egész nap játszózik), este haza megy és ki van. Na ezt még lehetne ragozni.....

Látom azért már mérlegeltél, és döntöttél.
Szerintem is várj még egy kicsit.......
Ha jön új főnökség, és a régi meg volt elégedve a munkáddal, hidd el úgy fogja majd tálalni, hogy várjanak rád.

Én már több, mint 10 éve vagyok a cégnél és ez már a 4. munkáltatóm:-) jó egy kicsit más a helyzet, de egy jól működő bevált munkaerőt nem fog lecserélni. Persze mindenki pótolható......

Én sajnos már nem tudok szoptatni, mert nincs elegendő tejem, bár szopizni is csak a kórházban tudtam igazán. Itthon fejtem, egyrészt nem volt elegendő tejem, másrészről pedig nem g-os a mérlegem, így nem tudtam, hogy pontosan mennyit is ettek. Általában kevesebbet, csak akkor nem tudtam pontosan mennyi pótlást adjak nekik, így maradt a cumis üveg. Most intézek anyatejet, egy ismerősömnél 6 hetes a babája, igaz 2 hete abba hagyta a fejést, de újrakezdi, hátha beindul neki a többlet termelés , így lenne a lányoknak valamennyi. Jó lenne egy darabig még.

Mezinek mennek a drukkok!
jukka10
 
 


Abbey!
Drukkolok, h jól menjen a megbeszélés. Sztem, ha elég elkötelezettnek tűnsz, és csak azt kéred, h jegeljék egy kicsit, de te szeretnél visszajönni, akkor menni fog, főként, ha jó a híred. Esetleg fölvetheted, h addig is szívesen ellátnál olyan munkát, amit otthonról is lehet, h képben maradj, stb.
Mikor én anno először elmentzem szülni, közben lejárt a hat. idejű kinevezésem, és az volt a pálya, h vagy magasabb beosztásba tesznek és megtartanak, vagy kirúgnak, mivel nem lehetett a tansegédit tovább hosszabbítani. És kineveztek, a semmire, arra, h itthon ültem. Nem a két szép szememért, hanem mert volt egy elkezdett doktorim, és elkötelezettnek tűntem!

Wicca! Köszi a híreket, megy a drukk! Te mikorra várod a tieidet?

Szopi: Én is mindig a nappaliban kötök ki velük, és egyíütt alszunk :oops: de meddig akar velem aludni? 18 évesen hidd el, már mással akar :lol:

Főzi? nem tudom, ha gondolod próbáld ki, bár sztem sokszor nem is az éhség, hanem az odabújás kedvéért szopiznak :D

Magunkról: beindulatak a hétköznapok. autó kipufogó javítását intéztem, még a héten le is kell vizsgáztatni. szerencsére meg lehet hegeszteni a kipufit. Voltunk fülészeten is, Joni füle rendben :D már 1 hete bírja antibigyónélkül. remélem mostmár kilépünk ebből a körből. Most gyorsanm be kell végre oltatnom, még csak a 2 hós kötelezőt kapta meg :roll: .

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire: szuper hírek, nagyon szurkolok, hogy végre egyenesbe jöjjön Joni.
Kipróbáltam a főzit, meglátjuk. Főzi, fürcsi, szopi. Talán így borítottam fel legkevésbé a megszokásukat. De örömmel vették a főzeléket. Holnap megpróbálok olajat tenni bele. Milyet tegyek? Olivát vagy simát? Nagyon hiányzik egy védőnő...
Hát igen, 18 évesen már itthon sem akar aludni... Pont azon filóztam ma, hogy rossz vagyok. Sokszor választom a könnyebb utat. pl ezzel a szopival is. Sokan mondták, hogy hagyjam sírni, tegyek cumit a szájába, teáztassam. Én maradok a szopinál, szopik, 10 perc és alszik tovább, jó ez kétszer :) Meg altatásba is. Lillus mióta szenved a fogával nem hajlandó este csak ölben a hintaszékben elaludni. Minden nap elhatározom, hogy ma pedig nem, de sose megy. nem szeretem, ha sír :oops:

Meló: felhívott ma a főnököm, és képzeljétek ő is gondolkodott, és ő lépett vissza :D megkönnyebültem (neki mindenképp 8 órás kéne) . És megbeszéltük, mindenképp vár vissza, uh hat. időre vesz fel addig vkt, amíg vissza nem megyek. Örülök neki.

Jukka: sajnálom a szopit :(

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Munka: na, ez a legjobb , örülök, h megoldódott :D Élvezd ki őket otthon, aztán tudj lelkifurdi nélkül örülni a munkádnak. enyémek 2 évesek voltak, amikor visszamentem fél állásban, még akkor is nehéz volt otthonhagynom őket, pedig szintén anyámmal voltak, és nagyon jól érezték magukat, csak nekem hiányoztak :oops: :) -

Szopi: ne legyen lelki furdid, nem fogod "elrontani" őket! A szopi megnyugtatásra is van. És az is előfordul, h mondjuk a nagymamánál megnyugszik úgy is, ha sétál vele, ringat vagy dúdol, de nálad szopizni akar :D . A gyerek nem hülye!!! :D És nem is gép! Én is "szíre-szóra " megszoptattam mindegyiket, nem látom rajtuk a káros következményeket. Persze az más, amikor neked nagyon nyűgös a szoptatás!
Mostani WHO ajánlás az, h a gyereknek fél éves koráig teljesen, 1 éves koráig főként anyatej a tápláléka. Nekünk ez eddig bejött, remélem mot is be fog :) . Biztos meséltem mkár, h Dávidomat a szopi mentette meg a kiszáradástól, meg a kórháztól amikor 1és 1/2 évesen tüdőgyulája volt. semmit nem fogadott el, csak ezt, pedig akkor már ugye mindenfélét evett! 2 nap alatt visszaálltunk arra, h csak szopik! Antibigyó mellett csak anyatejet kapott, és hipp-hopp meggyógyult itthon! Drnéni nagyon örült, h még szopik!
Még nem hallottam olyan testi-lelki nyavalyáról, amit a túl sok szopás okozott volna. (leszámítva a hasfájást, ha arra ráetetünk).

Hogy ez a könnyebbb megoldás? Hát? ahogy vesszük...

Én örülök, h jól szopnak, látom mennyit kínlódik, akinek ez nem indul be így. Nekem az összes nehézséggel együtt, pl h nem -igen tudom másra hagyni őket, ezzel együtt megéri! És persze nem ítélem el, ha vki máshogy csinálja, mert nekik úgy jó! Na, ezt túlbeszéltem :D
Közben felébredt Eszter lányom, kijött (nappaliban szoptatok), h rosszat álmodott, erre beküldtem, h másszon be a helyemre az apja mellé. Boldogan távozott :D most akkor elrontom, mert nem zavartam vissza az ágyába? Kétlem!

Holnap ha igaz oltják a törpiket, Joni a 3 hósat kapja még csak, nonó a 4 hósat! (Holnap után lesznek 5 hósak..)

Mi lehet Zsebiékkel?

Claire
claire
 
 


Claire: szeretem, amikor ilyen jól kivesézel egy témát! Jól esik a támogatás is, hogy nem rontom el őket. :) Amúgy ez az esti főzelék laktatta őket. 1szer ébredtek éjjel, cumi vissza (arra se emlékszem, h ez mikor volt), és reggel 8ig mozdulatlanul aludtak. Uh ma éjjel a szopi kimaradt, reggelre a hálóingem tejben úszott. Én meg totál kialudtam magam :D
Elhatároztam, hogy a hétvégén átköltözünk a saját hálónkba végre. Gyerekekhez beraunk egy kis kanapét, ami most amúgy is kallódik, nem volt még helye, és ha kell azon meg tudom őket szoptatni éjjel.
Azért én örülök, hogy a 10órai és az uzsi szopi kimarad, lassan az ebéd is ki fog. Jó lesz majd elmenni végre úgy egy moziba, hogy nem idegeskedem, h meddig tart, haza érek-e időben. Vagy végre kimozdulni vhova kettesben a férjemmel. Lassan jön az első házassági évfordulónk, jó lenne elmenni aznap vacsizni.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Lanyok, nagyon kosz az orrzsortyogos tanacsokat! Sajnos nem jobb; fujom babyloof-fal vagy mivel, itt valami szajjal szivhato orrszivot kaptam vegul, de nem hoz ki semmit, a pici orrlukukba az sem nagyon fer bele. szegenyek szortyognak, alig tudnak szopizni, es feher (anyatejes) cucc jon az orrukbol (bogi ha bukik, neha az orran jon...)

abbey, nem tudtam mindent olvasni, csak kerdesed. en csak annyit tudok mondani:
1. az, hogy milyen anya vagy, abszolut semmi koze ahhoz, hogy mesz-e dolgozni. az jobb, mikor a jatszoteren pletyozik a mama egesz nap, nagyjabol oda sem bagozva a gyerkocre? itt a korhazbanis kicsit megdobbentem: szobatarsamnal pl. szinte nem is volt a babaja (vegig leadva), ott manikuroztetgetett a szobaban; olvasgatott, stb. ejjel, ha az enyemek sirtak, kert masik szobat, hogy tudjon aludni (babajaval nem tudom, mi volt). Igaz, szegeny nagy trauman ment at (megrepedt a mehe es ki kellett venni, majdnem elverzett a szulesben), ki tudja, en hogy viselkednek ezutan.

szoval a lenyeg, hogy szerintem Te mar reg bizonyitottal, milyen jo es nagyon aggodo anya vagy, a tobbi nem szamit.

2. viszont 4-6 gyerek es igen sok ev tapasztalatabol: egy dolgot az ember meg nem er fel: hogy ez az ido potolhatatlan. nem tudom, hany gyereket tervezel, de az ember dolgozni 40 - 50 even at tud, viszont picikkel otthon lenni csak nagyon nagyon keves lehetosege van. ezt persze ugy irom, hogy sajnos mindegyikkel eleg sokat es eleg hamar "kellett" dolgoznom (en is egyetemen tanitok, mint Claire), es bizony igy visszanezve nem tudom, hogy jo volt-e, es biztos, hogy sokat banom. talan reszben ezert is van a sok baba, hogy "potoljam", amit az elozonel kihagytam...? de most sem vszinu, hogy tudom majd mashogy csinalni, vszleg mar jovo heten kell dolgoznom (itthon) majd egy fontos munkan, amit a szules elott nem fejeztem be.

egy kicsit ugyanez a "szabadsaggal" is (pl. szopitol): igen, jo vegre elmenni, kettesben es aggodas/rohanas nelkul; de az ember kesobb bizony visszasirja azt a par honapot, hogy milyen szep is volt az a kezdeti par honap, amikor annyira "ossze volt nove" az ember a babajaval, es senki mas szinte nem volt a vilagon egymason kivul... ;-))

Nalla, ha meg olvasod: itt korulottem (Ausztria) az osszes iker mar megvolt a 35. heten, itt akkor mar semmi faxnit nem csinalnak, 1-1 heten belul mind mehettek haza.... mar mind nagyobbak, makk egeszsegesek, stb. ugyhogy biztos Veletek is minden rendben lesz - de tajekoztass leci!
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Claire , de jó hírek! Nagyon örülök!

Abbey örülök, hogy munka megoldódott magától, látod írtam, hogy az idő segít megoldani a dolgokat :D

Az elrontás miatt én is aggódom egy kicsit. Nálunk főleg éjjel megy a randalír, hasfájósok. Ilyenkor ringatom őket, persze nyugtatom magam, hogy ez nem hiszti és nem azért veszem fel őket és dajkálom, hanem, mert fájdalmaik vannak. Ezzel nem rontom őket, mert szükségük van rám. A kisebbiknél azt vettem észre, hogy jobban bírja a fájdalmat, tényleg csak a legvégső esetben sír, amikor már nem bírja, addig csak tekereg, feszíti magát , nyöszörög. Még jó, hogy általában felváltva nyűgösek....
Anyósom nagyon sokat segít.

Espumisant mikortól lehet adni?

Úgy néz ki, hogy jövő hétvége felé lesz már anyatejünk :D addigra kész lesz minden eredménye az ismerősömnek. Annyira örülök ennek a lehetőségnek. Egyébként beszéltem a védőnővel, és ő nem tudott volna ajánlani a környékünkről senkit, szóval ez jól jött.
Most adhatom el a mellszívómat....., remélem sikerül eladnom.
Szerintetek mennyivel lehet olcsóbban eladni egy elektromos mellszívó készüléket? Kézi lehetőség is van hozzá, december közepén vettük 27 ezerért (akciós volt).
jukka10
 
 


Abbey! Ilyen szépen is lehet mondani, h szómenésem van :lol: :lol: Alapos magyarázat :arrow: szakmai ártalom :lol: :lol:

Szopi: igen, ogy Zsebi írta, ilyenkor nyűgös néha a dolgo, de visszahozhatatlan. Jó lenne időnként, alkalmanként egy kis szünet :D Azért mindannyiótoknak jó lesz egy kicsit kimozdulni.

Zsebi! szegény szörcsik :cry: . Infralámpát próbáltál? Az is oldjaa trutyit.
Mit tanítasz? Hol?
:D Vicces ez a sok hasonlóság köztünk :D

Jukka! Ügyes vagy, h szereztél tejet!
Espumisan cseppet nekem anno Ádám már a szülészeten kapott. Most egyébként az infacolt ajánlják előbb, de sztem inkább az a kérdés, h nekik melyik jön be.

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Én is születésük után rögtön adtam nekik espumisant, bár nekünk nem használt. Az édeskömény tea jött be.

Zsebi: továbbra is a porszívós orrszívót ajánlom, egy elefánt van a dobozon, Csöpi a neve. Annak befér a szívókája már a csöppnyi orrba is. Kérd meg a férjed vagy anyukád, hogy vigyen ki nektek.

Claire: nem is erre akartam célozni :)

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Csajok!
Szülinapos képek iwiwen, akinek nem vagyok, kiabáljon.
vovanda
 
 


Vanda
Milyen néven talállak meg?
jukka10
 
 


Vanda! nekem sem vagy meg!
Lógok 2 napja a neten, csak ide nem jutok be, ugyanis gyereksílécet vadászok, ha igaz kedden elmegyünk sítáborba a sulimmal, és így az utolsó pillanatban úgy döntöttem, h jobban járok, ha veszek használt lécet, mintha bérelek. Hát ezen dolgozom. Ha jót sikerül kifognom, végül is nem kidobott pénz, lesz még aki kihasználja. :lol:

Abbey, Zsebi! sztem is lehet porszizni, nekünk ilyen sima magyar cucc van, Orrszívó-porszívó felirattal, azt hiszem ez fut most csöpi néven. a mienk már 12 éves :oops: , igaz a nagyfiamnál nem nagyon használtuk, de nála kaptuk.

Claire
claire
 
 


Wow Claire, síelni. El sem tudod képzelni mennyire vágyok síelni. De nem mertem elindulni a kicsikkel.

Voltam ma bent a meló helyen. Egyik volt kolléganőm nyugdíjba ment, és neki volt a búcsuztatója. Nagyon szar volt. Éreztem, h nem szívesen látnak, rosszul esett. Az egyik volt kolleganőm tegnap felhívott, és közölte, hogy ne vigyem a gyerekeket... röhej.

Kaptak ma a picik cukkinit. Esztinek fájt nagyon a hasa utána. Lehet a cukkinitől, vagy véletlen? A dokinő mondta, h azt adjunk neki, mert jó a kakira. Amúgy nagyon szépen rendeződött mióta főzeléket esznek. Eddig a kedvenc a sütőtök meg cékla+krumpli+főtt alma kombó.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
:( De miért voltak ilyenek? Szeretnék a helyedet?
Én is voltam bent uilyen okból meg karácsonyozni a munkahelyemen, és annyira örültek nekem, mega picúroknak is. Holnap is be kell ugranom vmiért, ésúgy örültek, h be tudok menni, nem vkit beküldók magam helyett! :)
Sí: hát nem mondom, h nem izgulok. Igaziból én a kicsk miatt be tudnám áldozni az idei sítábort, bár nagyon kikapcsol a síelés. De a nagyobbak be vannak sózva, meg a nagyobb ikrek tavaly kicsit belejöttek, így miattuk nem hagynám ki. szó volt róla, h aanyá,m elmegy a párommal meg a gyerekekkel, de aztán azt gondoltam, ha Joni egészsége lehetővé teszi, akkor jobb,, ha mi is ott vagyunk, és minden macera ellenére igazi családi program lesz. Hogy én mennyit leszek pályán, az persze majd elválik.

Cékla és alma együtt? Még sosem próbáltam, érdekesen hangzik.

Claire
claire
 
 


Tesóm szerint féltékenyek, hogy fiatal vagyok, van 2 gyerek, karrierem... hát nem tudom. Mindenesetre nagyon elvették a kedvem attól, hogy visszamenjek.
Igazából ez cékla+alma saját agyszülemény volt. Nem ették meg a sima céklafőzeléket, és volt itthon csomó alma, megfőztem, és tettem a főzelékbe nekik. Úgy bekanalazták, hogy semmi nem maradt belőle. Amúgy nekem is ízlet, pedig én se vagyok céklás. :)
És hogy mentek? Az egész lakást csomagolod? :)
Én már most azon idegeskedek, hogy ez a 3 nap hajdúszoboszlón hogy fog működni, és mit kell vinnem magammal... Ha minden mellett van időd, beszámolhatnál, hogy tanulhassak tőled.
Amúgy hova mentek?

Többiek? Szivvi, Szilver, Vanda mizu?
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Claire!
Ugye megírtam, hogyan találsz meg iwiwen és nem csak akartam? Szitaagyú vagyok ma, de nagyon, szerintem agyamra ment a családi adózás.

Abbey!
Adózok rendületlenül. Pontosabban vadul matekozunk, hogy lenne a legjobb.
Utazás: ha akarod, küldök egy hozzávetőleges listát arról, hogy én miket szoktam vinni.
Kollégákat tojd le, engem kb. le se szarnak, mióta gyeden vagyok.
vovanda
 
 


Szasztok
megvagyunk mi is. semmi küli. Oli fiam tegnap este 8-11-ig dajdajozott, rihegett-röhögött, visongott...
Répa-krumpli volt tegnap soron, nem aratott nagy sikert, Oli pár falatot evett, Emi mindet kiköpködte...holnap megspécizem almával is...
Abbey
nem kell nagy dolgokat vinni sztem, kajákból üvegest viszel? mi anno vettünk egy kicsi vízforralót, fél literes talán, azzal melegítettünk táphoz vizet, bébiételt.
Kollégák: :evil:

Zsebi
kérdezhetek vmi személyeset? Van Nobel-díjad? :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Nah, jól elszállt az előzőm :evil:

Szivvi: előre akartam lefőzni a 3 napi kaját, és kis üvegekbe elvinni. Eláll, nem?
Nálunk holnap lesz menü a répa. Nem tom írtam-e már, nekünk a doki mondta, h naponta többször is meg lehet kínálni őket, h szokják. Nekem bevált. Ma már a cukkinit is szépen megették, hasfájás se volt tőle.

Vanda: holnap én is megkérdem apum erről a családi adóról. Nem tudom a férjem igénybe tudja-e venni.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?