Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Már régen írtam – bocsi ha emiatt hosszú leszek és esetleg régebbi témát is érintek

Gabi! Nagyon sajnálom és sok erőt, kitartást. Babóca miatt muszáj erősnek lenned!

Süni! Nekem voltak régen is nem túl vészes visszereim. Hála rosszabb nem lett, de mostanában csipkednek. Sokat pócolom a lábam, a harisnyára még nem szántam rá magam.

Calendula! Mi elintéztük az Apasági nyilatkozatot. Persze előtte a hajadonságit is ki kellett kérni. Nekem mindenhol azt mondták, hogy már bőven intézhetem. Te mire jutottál?

Domi – mi Novetex kókuszmatracot vettünk.(6 cm-es)

Csilu – kitartás a munka végéhez, próbáld nem túlzásba vinni. Bár én dec 19-ót a nem dolgozom, azért sokszor telefonon besegítek, meg néha bemegyek 1-2 napra. De ez már nem az a mindennapi munka, ami JÓ!!!

Tündércserje! Vigyázz magadra! És a munkát is próbáld már csökkenteni. Remélem a vizsgálatok is rendben lesznek. Kórház véleményednek meg örülök.

Alicia – nagyon szupik a képek. Bár mi már nem megyünk újra – de megmondanád hol csináltattátok? Szerencsések vagytok , hogy a babóca ennyire mutatta magát.

Nixi – tök ari az Arni baba!!! A többi jó hírnek is örülök. Vizsgán is nemsokára már túl leszel.
Tényleg a vezetéskor nem használsz ővterelőt? Majd beszéljünk!

Mellszívó – mi Chicco kézit kaptunk kölcsön. Remélem jó lesz, de a kórházban elvileg ki lehet a többit próbálni és meg is lehet vásárolni. Én előre nem akarok mást.
Mérleg – én maradok annál, ha a védőnénim tanácsolja , akkor lesz (és ha van szabad, akkor ő tud ingyen kölcsönadni pár hónapra)
Kórház – most már mi is eldöntöttük, hogy maradunk a nemfizetős szobánál. Azt a 30-40eFt-ot inkább másra költjük.
Apa mondta éppen, hogy azért kicsit irigy, hogy az első 3 napot nem töltheti velünk (SOTE2-n a papa is csak az előtérben lehet, babó meg üvegfal mögött.)
Meg azt is mondta, hogy milyen furi, hogy 1 embert visz be a kórházba és kettőt hoz haza.

Ápr 11. – valaki a szülészetről mehet választani! :lol:

Rólunk - nincs vizesedés, fájdogálás meg néha itt-ott.(fej, derék, láb, de felejtős) Lumbágós vagyok, ezért is féltem, hogy mi lesz a terhesség alatt, de ahhoz képest tök jól bírja a derekam. Azért a pinvinesedés alakul. Hangulatigadozás 1-2 hete beindult – sokszor elsírom magam, vagy türelmetlen vagyok. És nagyon nem bírom a véres filmeket, híreket – el kell kapcsolni a tévét.
Jövőhéten kezdjük a babasarok kialakítását (festés, tapétázás, bútorok összerakása) Nagyom várom már hogy a babaruhákat pakolhassam bele. Babóca izeg-mozog rendben!

Járandóságok – nekem a védőnéni adott erről tájékoztatót (az is rajta van, hogy hova kell menni) Amúgy a könyvelőnk ígérte, ha kérem elintéz minden ilyent. Apának csak a papírokat kell beszerezni. Sajna Lőrincen kerületi támogatást nem adnak.
Kalkulátor:
http://adozona.hu/kalkulator_tgyas_gyed_gyes.aspx

Hízás – hozzám képest nem is írtatok olyan sok kg-t. Nekem a védőnéni első méréséhez képes 12kg plusz van. (ennyi lett volna engedélyezve a végéig) Picit ingatta a fejét, de nem fogott diétára. Furi, de kinézetre ennyi súly nem is látszik rajtam. Inkább nehezedek, mint kövéredek :shock:

Kép
moncsi73
 
 


Lányok! Lenne néhány kérdésem. Kíváncsi vagyok a véleményezekre:

1.) Én még mindig nem érzek haskeményedést. Előbb-utóbb kellene, vagy örüljek hogy elkerül? Sétálásnál érzem néha, hogy megfeszül alul és lassítanom kell. Ez az lenne?
2.) A babakötvény még létezik?
3.) Kórházi cuccokat mikor pakoljátok össze?
4.) Pihenőszék – ha vesztek, akkor milyent? Rezgőset?
5.) Légzésfigyelő – ezzel hogy álltok? Mennyire rizikós ismeretlentől vaterán venni?
6) Babakocsi – Multifunkciósat néztek? Mózeskosár fontos lehet? Tudom a legjobb a vízszintesig dönthető sportrész, de elég lehet a 150 fok alá dönthető is? Mi lehet csak sportrészt vennénk olyan autósüléssel, ami belerakható a babakocsiba.

Köszi a segítséget előre is!

Kép
moncsi73
 
 


Moncsi: a hajadonsági az micsoda? Nem is hallottam még róla. Nekem azt mondták hogy 30 napnál nem régebbi kell hogy legyen az apasági, úgyhogy egyenlőre pihentetjük a dolgot.
Kérdéseid:
1. a haskeményedésnél az egész poci megkeményedik. Ha csak egy bizonyos helyen érzed, azt a baba csinálja.
3. a kórházi cuccokon még nem gondolkodtam, talán a 33-34. héten.
4. szeretnék pihenőszéket, de nem rezgőset hanem csak simát.
5. mi kapunk kölcsön ismerőstől légzésfigyelőt, de ha nem kapnánk akkor a vateráról vennénk. Nem rizikós szerintem, ha előtte kérdezel róla az eladótól. Próbálj meg olyat nézni ami még garanciális.
6. nekünk kétfunkciós a babakocsink, vettünk hozzá hordozót is, ami egyben az autósülés 13 kg-ig. Ha van ilyen hordozó, szerintem felesleges a mózes.

Kép
calendula
 
 

 
 

sziasztok,

tündércserje, örülök hogy jól vagytok, akkor most szigorú fekvés tényleg!!!Neked a munkának ugye ezzel vége?Már nekem is csak egy hét, nem szabad most már semmit sem erőltetni!Az olvasáshoz ismét ajánlom neked a Suttogó c. könyvet, amiben a megérzésekről, a babával való összhangról sokat olvashatsz. Aztán már csak bátran hallgatnod kell a megérzésedre,,a belső hangra, akárki mit mondd!,
crystall, nem láttalak most írni, remélem jól vagytok, hogy bírod?A saját "kicsi" pocakomból kiindulva te már alig bírsz aludni a tiédtől, nem??
csnixi, édes a babóca, és meglepődtem, hogy már ilyen nagy, igaz mi dec 30-án voltunk UH-n
yusz, igen, a nagyokon néha kiakadok, néha egyszerűen meg se hallják amit mondok, a válaszuk meg ,hát az felháborító. Itt nem hiszem hogy sokan elhiszik amit anyukám 15-16 éve szokott nekem mondani, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.Te is tudod már, ugye, hogy igaza volt???
kírus, tényleg fel kell néznünk a legnagyobb gyerkőcre, most már ő család legmagasabb tagja. Igaz a kicsi lány, a hét éves is 134 cm!!!
domi, nekünk a régi kókuszmatracunk van kb 6 cm vastag
moncsi 73,
nekem sincs keményedés, inkább csak a sok sétától, meg dombmászástól az építkezésen feszül a hasam, de megállok, pihenek és elmúlik
nekem nincs pihenőszékem, igazság szerint nem is tudom mi az. Én eddig mindig csak fekve tudtam szoptatni, valahogy így alakult.
A babakocsi szerintem tudjon teljesen vízszintes felületet, mert nálunk rendszeresen alszik benne a babuci, akár hosszabb séta alatt, akár csak kint a teraszon.A mózes elvileg nem fontos szerintem, de eddi,g abban aludt mellettünk, most a kiságyban fog rögtön.Én négy hónapig a mózesban sétáltattam.
HÍZÁS, nos, mindenki nyugodjon meg, én már 88 kg vagyok, igaz még csak 9 kg-t híztam. De ez nem látszik rajtam, 179 cm vagyok (két cm-t nőttem a terhesség alatt 41 évesen)És én sem sanyargatom magamat, néha minden édességet felfalok itthon, máskor meg jól bírom a mértéktartó evészetet. DE!! Én eddig 16,27,és 23 kg-t híztam a három terhességem alatt, de mindannyiszor kb egy év alatt simán visszafogytam.Tornásztam, úsztam, és a szoptatás alatt még híztam is mindig. Szóval, ne aggódjatok, nem kötelező bálnának maradni, én a környezetemben csupa irigylésre méltóan kinéző 1-2 gyermekes anyukát látok. És én sem voltam elégedetlen eddig!Most is bízom benne, hogy ugyanígy alakul minden!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:16-kor.
süni69
 
 


Tényleg, mozgás: szoptatás alatt lehet valamennyit mozogni, tornázni? Ha nem is az első 1-2 hónapban, de szeretnék valamennyit mozogni a szoptatás alatt is, de azt semmiképp nem akarom hogy a tej rovására menjen. Erről tudtok valamit?

Kép
calendula
 
 


sziasztok,
calendula, bevallom nagyon erőltető mozgásra nem emlékszem, inkább csak arra, hogy nagyon kellett figyelnem, hogy a napi innivaló és megfelelően tápláló étel lemenjen a torkomon. Szerintem ez is egyéni adottság, én biztosan nem mozogtam túl sokat az első hat hónapban, inkább utána lightosan tornásztam otthon, és csak az egy év vége felé kocogtam és úsztam.Viszont nagyon sokat sétáltam a gyerekekkel, és mindenhol azt írják az is fogyaszt!Szerintem egyébként a nem pihenés, a sok mozgás biztosan nem jó a tejnek, de a mértéket nem tudom...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:16-kor.
süni69
 
 


Sziasztok!

Calendula!
Szerintem lightosan lehet mozogni,tornázgatni attól nem hinném hogy elapad a tejcsi...

Moncsi!
1.Szerintem örülj neki hogy nincs még keményedésed :wink: én pár hete érzem már napi 2-szer kb...

2.Én úgy tudom hogy 2006 óta müködik ez a babakötvény...a védőnőnél ki van plakátolva erröl valami, de nem is olvastam végig..
De gondolom itt neten is utána lehet nézni,vagy esetleg kérdezd meg a védőnődet...

3.A kórházi cuccot már félig bepakoltam(mivel a dokim már hetek ota ilyeszget hogy befektet ha tovább nyílnék),de szerintem olyan 34.héten el lehet kezdeni bepakolni...

4.Sima pihenőszéket szeretnék, nagyon tetszenek...

5.Nekünk nem lesz légzésfigyelő(lányomnál sem volt)... szerintem akitől vennéd vaterán,elöször nézd meg milyen értékeléseket kapott elözöleg, és ha megbízható akkor bártan rendelj!!!
Legalább is én ugy szoktam...

6.Lányomnál pont az nem tetszett a babakocsiban hogy nem lehetett teljesen vizszintbe tenni, de semmi baja nem lett az ég világon a gerincének...és ha azt nézzük a hordozók sincsenek vizszintben... ugyhogy tiéd a döntés..
De most olyat néztünk ki amihez van mozes is(bár az inkább télen hasznos szerintem),aztán késöbb sporttá alakítható...

Alicia!
Szép nagy pocid van már :wink:

Felteszem a mellszívó képét amit Vateráról vettem,bontatlan csomag 4000 ft...

Kép

Alvással hogy álltok??
Nálatok is van olyan hogy egyik oldalon meg másik oldalon sem jó feküdni mert bökdös a pindur?? :D

Legyen szép napotok!!!
Vendég
 


Ja ismeri amugy valaki ezt a mellszívó márkát??
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!
Túl vagyok egy újabb vérvételen, délután lesz eredmény, hátha abból kiderül valami.
Amíg itthon vagyok szüleimnél, nincs meló, de főnököm olyan jó fej, hogy miután február közepében egyeztünk meg, még így is elvárja, hogy addig dolgozzam, úgyhogy mire haza megyek, a férjem átpakolja a szám.gépet az ágyhoz, hogy fekve tudjak dolgozni.

Moncsi: a babakötvény létezik, és elvileg alanyi jogon jár, tehát nem kell kérni, hanem a születési anyakönyvi kivonat kiadásával a gyerkőcök bekerülnek "a" rendszerbe. most nem emlékszem pontosan, hogy is van ez a dolog, de elég nevetséges összegről van szó.
Mi mindenképp' szeretnénk légzésfigyelőt és bébiőrt, úgyhogy valószínűleg az Angelcarenek azt a készülékét vesszük meg, ami mindkét funkciót ellátja. Anyukámat kérdeztem, és ő is azt mondta, jobb ha van légzésfigyelő, egyrészt mert első baba, és eleinte semmit nem aludnék az aggódástól, másrészt mert a fiúk hajlamosabbak arra, hogy ne vegyenek levegőt...

Alicia: nagyon szép a pocakod!

Lassan én is eljutok oda, hogy a kórházi cuccot összerakom, biztos ami biztos, csak még be kell szerezni néhány dolgot. Azzal pl. elég nagy bajban vagyok, hogy hány hálóinget/pizsamát vigyek, mert a szüléshez is saját kell.
Sajnos a szülésznővel még mindig nem sikerült találkozni, úgyhogy neki sem tudom feltenni ezeket a kérdéseket...
Már nagyon várom, hogy elkészüljön a gyerekszoba, de csak február második hétvégéjén festünk, utána hozzuk el a cuccokat a rokonoktól (bár a ksiágyat már megkaptuk), aztán látjuk, mit kell még beszerezni.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, én egyre jobban izgulok!!!
És nagyon idegesít, hogy a névben még mindig nem sikerült megállapodnunk...drága férjem mindenre azt mondja, hogy nem rossz, de nem az igazi, de persze nem mond semmit...a végén nem lesz neve a kis drágának...

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Az Angelcare légzésfigyelő tényleg jó és megbízható. Én Ginánál használtam és sokkal nyugodtabban aludtam, vagy végeztem a dolgom tőle távolabb.
A szüléskor kórházban feküdt egy lány a szomszád szobában, aki elvesztett egy babáját a bölcsőhalál miatt.

Babakötvény: tényleg nem egy nagy összeg és minden babának jár. Ha jól emlékszem olyan 45 000 körüli összeg, de önkormányzat is szokott hozzá adni. (lehet, hogy nem mindegyik).
Természetesen lehet hozzá tenni, tehát megtakarítási számlaként is szerepel.
Mi havonta 2000 teszünk hozzá. Ennyi futja.

Tornázás: kb a 6. héttől, tehát az orvosi kontroll után el lehet kezdeni, de tényleg csak lazán. Kemény edzést nemcsak a tej miatt nem szabad, hanem a hasfalnak és a méhnek is kell idő, míg bírja a strapát.
Ez persze csak a sima szülésre vonatkozik. A császárosoknak még inkább kitolódik az időpont.

De visszaemlékezve a szülés utáni időszakra az ember az első három hónapban örül, ha picit pihenni lazítani tud. A torna úgy kb 5-6 hónapra rá jutott az eszembe.

Nálam is az a helyzet, hogy ha oldalt fekszem a pindur bökdös és szándékosan azon az oladalon tevékenykedik. :lol:
Ő már megfordult és érzem, hogy így is marad, mivel folytonosan a gyomrom van rugdalva. De olyan is van, hogy fejel egy jó nagyot a hólyagom felé. :shock:

Süni! Igaza volt anyukádnak! Mellesleg az enyém is ilyeneket mondott. :lol:
Valóban az ember azt hinné minél nagyobb és önállóbb egy gyerek annál könnyebb a szülőknek. Hát....nem!
Sokszor érzem azt egy-egy szemtelen válasznál, hogy felképelem. De sajna se utolérni se felérni nem tudom. :lol: Így aztán marad a lelkizés.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


sziasztok,

légzésfigyelő, nem akartam ijesztgetésként leírni, de nekem a legkisebbnél kétszer is beriasztott, még akkor amikor nem mocorgott a kiságyban.Később, nem tudom hány hónapos korában rendszeresen lemászott az egy darab érzékelő párnáról és a kiságy másik végén aludt keresztben mint a tej, miközben sípolt neki a gépezet.Én a korai jelzések miatt 2-3 hónapot vele aludtam, de később is nagyon megkönnyítette az otthoni tartózkodást, hogy mindig hallottam vagy a szuszogását, vagy a sírást. Arra figyeljetek, hogy a legjobb, ha elemről is működik mind a két egység, ez nyaraláskor , kiránduláskor nagy segítség lehet majd a nyáron.És van egy típus, aminek már van 2+1 érzékelő párnája, de nem tudom a nevét. A dobozra az van írva, hogy a heim pál kórház ajánlásával.Én ilyet fogok majd venni.(vagy inkább a férjem szülés után) kb 35-40 ezer forint.
alvás, nálunk is sokszor az nem jó, ahogy éppen fekszem.Máskor aggódom, hogy miért nem mocorog, ilyenkor mintha működne valami összhang , néhány pillanat múlva kapok egy rúgást. Viszont nem tudom megfejteni hogy fekszik, mert össze vissza rúgdos, vagy a kezével vagy a térdével csinálja, de ezt nem érzem.
tündércserje, tudom hogy a főnöknek nagyon fontos a munka, de ha kicsit is fáraszt, és hasonlóakat tapasztalsz mint eddig, szerintem ne habozz a babuci biztonsága mellett dönteni. Én éppen ezért nem megyek már be az irodába jövő héttől, mert az üldögélést nem szereti a babó.Viszont a pocakomtól félig ülve sem lehet a laptoppal dolgozni.Úgyhogy visszafogtam magam. Kérlek vigyázz magadra nagyon!!!
alicia, szépen nő a pocid!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:19-kor.
süni69
 
 


Tündércserje: nagyon vigyi magatokra, és tényleg ne a foglalkozz a főnököddel! Most ti vagytok az elsők!!Akkor neked a doki, most nem si javasolta a tonrát??

Kismama Jógáról van valakinek tapasztalat?? (mert ha átköltöztünk a 18. kerbe, akkor ott a környéken gondoltam, h nézek vmi ilyet)

yusz: az oldalt fekvés nálam is hasonló bökdöséssel jár a babaócától! Meg hát már tényleg érzem, h egyre kevesebb helye van bent a babának!

Én sajni nap végére elég sokat keményedek, meg van hogy napközben is. Szerintem jelezz a szervezetem, hogy lassítsak, mert túl sok mindent csinálok. De már csak másfél hét ami ilyen durvább! És már hétvégén jön is a segítség! Pakolni már csak ülve tudok, és azt sem sokáig! Vezetés meg remélem sikerül jövő hét kedden, és akkor az is kiesik! :)
Jövő héten megyek dokihoz is, azért majd jól megnézetem magam, meg úgyis küld laborba, addig meg marad a MAGNEROT, nekem ez jött be!

Én kb. 34 hét környékén pakolom össze a kórházi csomagot, több listából állítom össze a saját kis listámat, ha már meg van a teljesen majd felteszem ilyet! Biztos, tőletek is jönnek még jó ötletek!

Mindenki vigyázzon magára, sok egészséget, és jól öltözzetek fel, mert nagyon hidegek vannak!! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Légzésfigyelő szerintem is jó, engem is megnyugtatott, hogy van. Nálunk is volt riasztás, de úgy voltam vele inkább szaladok hiába párszor, mint ne vegyük észre ha baj van. Valószínűleg az volt tényleg a baj, hogy még picike volt és valahogy leevickélt az érzékelőkről.
Ha nem lenne, azt hiszem én is használt után néznék.

Kórházba szerintem 4-5 hálóing biztos elég, de lehet kevesebb is, ha megoldható, hogy koszosan hazaadod és tisztán visszaviszi valaki, ha még kell. Én mondjuk nem szeretek hálóingben flangálni, inkább pólókat és szabadidő alsót viszek be.

Oldalba böködés ismerős, a bal oldalamon nem is hagy aludni.

Moncsi, örülj, hogy nem keményedik a hasad!!! Pihenőszék szerintem jó dolog, de nekünk csak sima mezei "lökdösős" van, eszünkbe sem jutott rezgőset keresni, kicsit természetellenesnek tartom. De lehet, hogy a babák szeretik...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Nixi én járok kismama jógára heti 1x. Imádom, mert nagyon jól átmozgat. Mióta járok szinte teljesen megszűnt a derékfájásom.
Tanulunk fájdalom csillapító és vajúdást gyorsító légzőgyakorlatokat és mozdulatsorokat. Egyáltalán nem megterhelő, a dokim is engedélyezte a méhszáj problémám ellenére. Úgyhogy csak ajánlani tudom mindenkinek.

Lányok ti vettetek már szoptatós melltartót? Mekkorát érdemes nézni, 1-2 számmal nagyobbat?

Kép
calendula
 
 


Alicia
Szeretnék olyan vékony lenni, mint te! Olyan helyes pocak jó lenne nekem is :wink:

Moncsi
Kórházi cucc egy része nálam már összepakolva :wink:
Pihenőszékünk, hintánk van még Alexáról. Szerintem, sokszor a mami életét menti meg :oops: :wink:
Légzésfigyelő...jó, ha van! DE... azt sem árt tudni, hogy mit is kell tenni, ha baj van! Nagyon érdemes elsősegély-tanfolyamra menni!!! (gyerekosztályokon szoktak szervezni)

Süni
A pocakomtól olyan vagyok, mint a partra vetett bálnamama :oops: :cry:
Most már kezdek terhes lenni :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


sziasztok,
crystall, meg tudnád írni te hol tudsz ilyet, már hónapok óta gondolkodom rajta, hogy elmegyek egy általános életmentő tanfolyamra, és elviszem a nagyobb gyerekeket is.És itt van a február és még időm is lesz rá!
Köszi előre is!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:19-kor.
süni69
 
 



Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszokat és véleményeket! Nagyon aranyosak vagytok!

Calendula – Az önkormányzatnál mondták, hogy mielőtt az apaságiért megyünk, a kerületi népességnyilvántartótól ki kell kérni egy hajandonsági igazolást. Mert hisz csak így bizonyatott, hogy nincs férjem, aki hivatalosan az apa lenne. :lol:

Kórházi cucc – látom azért még 2-3 hét múlva ráérek összerakni. Nixivel beszéltük, hogy mivel több mindent nem fogunk tudni véglegesen bepakolni (pl: telefon, töltő, papucs stb) ezért a csomag tetejére rá kellene tenni egy listát, hogy a rohanásban ne felejtsük el a maradékot. :shock:

Légzésfigyelő – szerzek mindenképpen.
Próbáltam a netem megnézni hol vannak tanfolyamok.

http://www.bolcsohalal.hu/

http://www.hogyanvalasszunk.hu/szakcikk.php?szv_id=24

http://www.tiva-med.hu/ujraelesztes.htm

http://www.angelcare.hu/csecsemo_ujrael ... esztes.php (János Kórház)

http://209.85.135.132/search?q=cache:5Y ... clnk&gl=hu
(Heim Pál Kórház)
Itt van DVD anyaga is! http://www.babycontrol.hu/video.html

Babakocsi – ma megrendeltük azt, amit sok utánjárás és nagy dilemmák után kiválasztottunk.
ABC Design Astro (Brendonban – de így a cégem ajándékutalványát fel tudtuk használni)
Ehhez van sportrész , meg mózes és autósülést (hordozót) még kell vennünk.
Sajna pelenkázótáska nincs hozzá - még azt is be kell szerezni.

Nixi – nem tudod, hogy a SOTE tanfolyam hányadik hetében tart? Ne maradjunk le az érdekes részekről!!!
Kismamajóga – egyáltalán meddig lehet elkezdeni és járni?
"Közelben" Kispesten találtam....
http://www.jogasziget.hu/tanfolyamok/kismama.php

Babákkal akartok majd menni baba-mama tanfolyamra? (torna, masszázs, úszás, dalolós stb)

Tündércserje! Továbbra is drukk, hogy jól legyél!
Én is egyre jobban izgulok. Néha a szülés miatt, néha az azt követők miatt, néha meg a babakelengye hiányok miatt. Aztán jön egy következő pillanat és tök bátor és nyugis lesz, hogy ugyis minden rendben lesz. :lol:

Nekem az alvással mostanában megint nincs gondom. Bár a Babó bökdös egy kicsit, de mindkét oldalon jól alszom. Csak fordulni ne kellene, akkor többször felébredek, mert próbálok minél kíméletesebben fordulni, de át kell a párnákat, meg a hastartó-kitámasztó plüss krokodilt is pakolni. :P

Kép
moncsi73
 
 


Crystall, Moncsi, Köszi a linkeket.
A videót meg is néztem, ha már tanfolyamra úgysem jutok el, legalább azon megnézhettem, mit is kéne csinálni. De ne legyen rá senkinek szüksége!!!

Szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Jó ideje nem voltam már fent. Bocsi, ha nem reagálok csak visszaolvasni volt időm.

Rólunk: Pénteken voltam vérvételen, majd a héten lesz meg az eredmény. Voltam Uh-on is, megerősítették, hogy kislány lesz. Minden rendben van. Március 24. lett az időpont. 1590gr, BPD:8,53 HC:27,77cm AC:26,19cm FL:5,72cm , a feje lefelé van már. Sajnos a haskeményedésem még elég erősen megvan. Igyekszem pihenni, de mivel a házimunkát is meg kell csinálni valakinek így csak akkor pihenek le ha nagyon fáradt vagyok. Ráadásul itt van a Vikike, aki mellett nem igen lehet pihenni.
Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy jók a tapasztalataitok a légzésfigyelővel kapcsolatban, mert ez megerősített, hogy nem baj, hogy ennyire ragaszkodom a beszerzéséhez.
Persze az is igaz, hogy jó lenne tudni, mit kell tenni, ha baj van. Inkább tudjam, és ne legyen rá szükség, mint fordítva.

Yusz, Süni: akkor mi már igazán nagy gondot jelentünk anyukáinknak... :lol:
Nehezen tudtam megszokni, hogy olyan messze élünk a szüleimtől, de amióta babát várok, ezerszeresre erősödött az anya-hiányom, úgyhogy még örültem is, hogy haza kellett jönnöm kivizsgálásra, mert így legalább ez alatt a pár nap alatt folyton rajta lóghatok.

Nixi: a tornát nem nagyon javasolja, inkább csak valami kis könnyű mozgást ajánl, mint a séta. Az az igazság, hogy mostanában azt is bőven elégnek érzem...
Neked sem ártana már kicsit lassítani, mert a végén úgy jársz, mint én...

Calendulához csatlakozva engem is érdekelne, mekkora szoptatós melltartót érdemes venni. Tapasztalat?


Moncsi: én nagyon szívesen járnék a babával baba-úszásra, csak jó lenne tudni, hova érdemes menni, ahol olyanok a körülmények is, hogy nem kellene azon aggódni, milyen fertőzést szedünk össze.

Beus: szép nagy már a babó! Nagyon aranyos!

Rólunk annyit, hogy meglett a laboreredményem, és a doki szerint példaértékűek az eredmények, itthon is megvizsgált egy nőgyógyász (az, akinél a tesóim és én is születtem :D ), és azt mondta, minden tökéletesen rendben van, meghúztam a hasfal egyik izmát+jelzett a baba, hogy anya, pihenni kéne és velem foglalkozni, úgyhogy mostantól visszafogom a munkát, megfogadom a tanácsotokat, és nem foglalkozom a főnökömmel.[/b]

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok Lányok!

Gabi: Nagyon sajnálom ami történt. Nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked.
Én a nagyszülőkért izgulok nagyon. Az elmúlt 1 évben a papáról és a mamáról is kiderült, hogy rákos. A férjem nagymamája meg Karácsonykor a 2. agyvérzést kapta.

Haskeményedés: Én holnap vonulok be a kórházba, mivel semmilyen gyógyszer nem akar hatni. Így az én kórházi motyóm már össze van készítve csak azok a dolgok hiányoznak belőle amik kifejezetten a szüléshez fognak kelleni (melltartóbetét, betét, eldobható bugyi). Remélem ezekre még 2 hónapig nem lesz szükségem.

Babakötvény: a bankokban lehet megnyitni a számlát, nincs természetesen számlavezetési díj. Az a szülő nyithatja meg, aki a családi pótlékot kapja. Erről kell egy igazolást kérni a MÁK-tól. Szükség van a szülő személyes irataira (személyi, lakcím), a babának az adószámára, lakcímkártyájára és születési anyakönyvi kivonatára. A számlára az állami támogatáson túl egyéb befizetések is történhetnek. Ehhez az összeghez a gyerkőc 18 éves korában jut hozzá. Kivonat évente egyszer érkezik a számláról. A számla a gyerkőc 18 éves koráig bármikor megnyitható, tehát az ügyek intézésében ne ez legyen az első, mert ha bármi papír hiányzik elhajtanak titeket. (Bankban dolgozom)

Kép
maryanna
 
 


sziasztok,

tündércserje,
örülök hogy tudsz egy kicsit lazítani!!Amit írtál az anyukákról, én nagyon jól ismerem, hozzám nagyon közel áll, bár kétszáz kilométerre lakik tőlünk, de amikor Kata született eleinte minden héten nálunk volt pár napot, most kb kéthetente jön. Én így tudok dolgozni, nagyon sokat segít nekem, unokázik, főz nekünk, nyáron meg jön velünk nyaralni.Tudod milyen rossz, hogy mielőtt terhes lettem, mindig a gyerekeim kedvenc kajáit főzte, mondtam is neki, hogy én vagyok a gyereke!!!!
crystall, moncsi,
köszi a linkeket, utána kell még járnom, az biztos, hogy mindenkit nem fogunk kiképezni itthon, mert az egy kisebb vagyon!!
beus, aranyos a babuci!Már alig várom én is az újabb UH-t.
babaúszás,(hú ez hosszú lett!)
nekem minden gyerekem úszik vagy úszott versenyszerűen, de csak a kicsi járt babaúszásra. Hozzánk Katica kb fél éves koráig (hét hetes korától) járt Márta néni, és mindig megmutatta mit kell gyakorolni a babóval a következő héten otthon a kádban. Ez így nagyon kényelmes volt, nem tudták megfertőzni, és elég jól haladtunk. Fél év után mentünk először usziba, nálunk csömörön van uszi, igaz kicsi, de a célnak megfelel. Kb két éves koráig jártunk, aztán két év szünet, és 4-5 évesen kezdtük el rendesen az úszni tanulást.
Én mindenkinek nagyon tudom ajánlani, azzal, hogy az elején a babuci nem nevet mint a képeken, időnként vizet nyel és köhög, és leszakad a derekam amíg úsztatom 20-25 percig a kádban. DE! Másfél évesen a strandon lazán beleugrott a 2 méter mély medencébe, és kiúszott, és kérte hogy újra!Egy idő után imádta a vizet, és az úszás nagyon fejleszti a kis agyukat, ma hétévesen négy úszásnemben úszik gyönyörűen.Hétvégén megyünk az első igazi versenyére.Szóval csak egy kád kell, és valaki aki kimegy tanítani.A XVI. kerületben tudom Márta néni lakóhelyét, ha érdekel majd valakit, megadom.(csak még meg kell keresnem, mert telefonszámom az nincs!)Bocs hogy ilyen hosszan írtam, de a szívemhez egyik legközelebbi témát kérdezted tündércserje.Ja, és Katica alig beteg, számomra érthetetlen módon, szinte soha!Pedig bölcsi is volt, most meg ovis.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:21-kor.
süni69
 
 


Moncsi
UH-képek Debrecenben készültek, a dokim magánrendelőjében :wink:

Kórházi cucc: kb. a 32-33. hét környékén kezdem majd összeszedegetni a cuccokat.
Nálunk a kórházban szinte mindent adnak, nem kell vinni (hálóing, betét, babaholmi).

Pihenőszék, légzésfigyelő
VAN!!!!

Babakocsi
Travel System-es...

Szülés után én folytatom a lovaglást :wink:

Szopis meltartó
Nekem ismerősök, tapasztalt anyukák, azt mondták, hogy várjak a vásárlással szülés utánig... amíg beáll a tejtermelés...

Beus
Nagyon édes a picurod :lol:
Szép lesz a babaszoba!

Maryanna
Sajnálom, hogy már be kell menned a kórházba!
Kitartást! Tudsz majd értesíteni benünket????

Süni
Úszás... a lovaglás mellett a másik "szerelmem" :lol: :lol: :lol:
Most is heti 2-3-szor járok :wink:
alicia
 
 


Üdvözlök Mindenkit!!!

Kicsit későn, de remélem nem túl későn akadtam a fórumra... :)
Én is áprilisra várom a Babómat!
Jó sok lemaradást kell bepótolnom, úgyhogy el is kezdem az elejétől olvasni a hozzászólásokat!!!

Egy kérdés így az elején.: Van valaki közületek BAZ-megyéből, ha igen, akkor esetleg aki a megyeiben fog szülni???

Niki

Kép
taniki84
 
 


Úszás
Alexát az oviban egy különórára irattuk be... úszásra :lol: :lol: :lol: :lol:

Maryanna
Drukk, hogy sikerüljön beállítani a gyógyszert!
Remélhetőleg még hetekig egyben maradtok!

Taniki
Üdv itt!
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kép
Kép
Vendég
 


sziasztok lányok!


lenne egy kérdésem,érdemes e venni ovulácios mikroszkopot?bevállt e valakinek?
vagy esetleg lh tesztet?

melyik jó?

KépKép
bettike83
 
 


Tnika, üdv itt.

Bettike! Lh tesztet használtam. "Bevált". biztos enélkül is összejött volna a baba, de legalább tudtam, hogy van rendesen peteérésem, és hogy pontosan mikor. A mikroszkóp helyett én a tesztet javasolnám.

Szoptatós melltartóban sajnos nem tudok tanácsot adni, nekem gyakorlatilag alig nőttek a cicik szülés után :( . Na de majd most!!!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


JÓ reggelt:)

taniki üdv itt, mesélj még magatokról :)

beus szép a szoba, kifejezetten tetszik a Disneys bordűr :)

maryanna vigyázz magadra! és mindenki más is.

crystall azthiszem eldőlt a név :D Bence lesz, a mi kis Benikénk :)

Ez az úszás téma engem is nagyon lázba hoz... imádok úszni, de erre
sajnos csak nyáron van a közelben lehetőség :( de a babával
mindenképp minél előbb megakarom szerettetni a vizet :)

Holnap végre uh :D Márcsak azért is várom mert a haskeményedés sajnos nem lett ritkább :(

Végre a tegnap csináltunk friss pocakfotokat, íme az én fiús pocakom, mivel mindenki aztmondja kifejezetten fiús :)

Kép

Kép

Kép

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom, hogy hol kezdjem....hiszen már nemsokára itt is a vége... :lol:
A szülinapomon (aug. 2-án ) lett kétcsíkos a tesztem!- mondanom sem kell, hogy ennél nagyobb ajándékot nem is kaphattam volna!!! :D
Ezután szépen teltek a hetek, hónapok s egyre jobban kerekedtem.
Elég korán , már a 16. héten éreztem a Babóca mozgását, pedig az első gyermekem.
Ezen a héten közölték is velünk, hogy kisfiam lesz...ne tévesszen meg senkit, ekkor még úgy tudtuk.
Szépen be is rendezkedtünk rá, hiszen ezek után többet nem akarta megmutatni, hogy mi is rejlik a kis lábai között.Aztán decemberben még a szép kék babakocsit, hordozót, mózest is megvettük...
Így kicsit váratlanul ért minket a NAGY hír,ugyanis január 5-én voltunk kötelező UH-on a kórházban és ott megkérdezték, hogy tudjuk-e már a Babóca nemét!?
A párommal rávágtuk, hogy persze, kisfiú...a nőci meg csak nézett ránk kikerekedett szemekkel és kérdezte, hogy ki mondta ezt, mert bizony kislány... :shock:
Képzelhetitek...
Na persze egyáltalán nem bánjuk!!!
Annyi, hogy a babakocsija kék lesz...de ez legyen a legkevesebb!
A lényeg, hogy egészséges, mint a makk! :D
Ezután elmentünk 12-én babamozit csináltatni és ott már 100%-ra mondták, hogy pici lányunk lesz!
Nagy baba lesz, azt mondták, hogy 3200g alatt nem valószínű.
Fel is teszek róla egy képecskét: Kép Helga 27 hetes 3 napos a képen
Úgyhogy jelenleg itt járunk.
Hétfőn megyek majd a 30 hetes UH-ra.
Ja és ne aggódjatok a felszedett kilók miatt!!!
Szerintem én itt mindenkit magasan überelek! :)
60 kg-al kezdtem a terhességet és jelenleg 78 kg vagyok! A védőnőm kivételével ezen nem aggodalmaskodik senki!
Szégyen-nem szégyen de én cigiztem ezelőtt, természetesen abbahagytam, ennek betudható legalább egy 7-8 kg szerintem, már csak a régebbi leszokási kísérleteimből gondolva...
Ja és nem vagyok egyáltalán elkeseredve, mert tudom, hogy úgyis le fog menni, mint ahogyan eddig mindig lement!
Üdv.:
Niki

Kép
taniki84
 
 


De érdekes, hogy mindkét nemű gyereket vártátok egy terhesség alatt :)
Először a kisfiút is biztosra mondta a doki?

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok!

Tündércserje: én a mai napig szívesen hordom a szoptatós melltartót. Vikike születése után vettem, azóta szinte folyamatosan használom. Hogy mekkorát vegyél? Nem is tudom nekem előtte sem voltak nagy melleim és a szülés után sem nőttek nagyon meg majdnem jó volt akkora melltartó mint a szülés előtt. De nagyon jó dolog, könnyű benne szoptatni. Akár a védőnőnél vagy vagy akár máshol.

Maryanna: sajnálom, hogy már most be kell feküdnöd a kórházba, nagyon vigyázz magadra, magatokra. Kitartás!!!

Üdv Taniki! Üdvözöllek a lányosok táborában! Nagyon aranyos a babóca az uh képen.

Csilumilu: szép a pocid!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

taniki! Üdv köztünk! Na igen, ilyesmi előfordul. Mindíg meg kell várni legalább két uh véleményt.
Azt szokták mondani, hogy a lányt könnyebb eltalálni, mert a fiúknál bezavarhat, hogy köldökzsinór vagy kukac?
De szerintem semmi gond nincs abból, hogy kék a babakocsi. Az enyém is az. Eddig lányokat szállított. :lol:
Hátha a második kisfiú lesz???! :wink:

Szopis melltartót érdemes előre megvenni, mivel már a kórházban szükség lesz rá. Legalább egy mérettel nagyobb kell, hiszen nőnek a cicik és még a betét is helyet foglal.

maryanna!
Sajnálom, hogy be kell feküdnöd, de legalább jó kezekben leszel. :roll:
Én az első gyerkőccel jártam így, de még a 18. hét előtt. 10 hetesen ráadásul vérezgettem is vele. A 16. héten döntöttek úgy, hogy összevarják a méhszájat, mert nyílni kezdett.
Végül egy hetes bentfekvés után mégsem volt szükség a varrásra, de beállították a gyógyszert és a 41. hétig hordtam a fiam. Most meg már 17 éves nagy lakli két fejjel nagyobb nálam. :lol:
Az orvosok nagyon odafigyelnek erre. Legalábbis akikkel én eddig találkoztam.

csilumilu!
Szép a pocid. Nem akarlak elkeseríteni, de az enyém ugyan ilyen, pedig (állítólag) lányom lesz. :lol:
Szépen előre nyomul, szinte megmarad a derék, hátulról aki nem ismer nem mondja meg, hogy babát vársz. Nem??
Nekem mindíg ilyen a pocakom, akár fiú akár kiscsajszival vagyok várandós. :wink: Szerintem alkati kérdés.

Érdekes ez az uh téma is. Vannak orvosok akik a 28. hétben kérik és vannak akik a 30. után.
Valyon mi dönti el ezt? Nincs erre is egy meghatározott protokoll? A neten is utána olvastam a kötelező uh-k között és a 30.-ra írják.
Nekem is most a 30.-on kell mennem, de eddig a másik 3 terhességben a 28. volt.
Csakhogy ne tudjam összehasonlítani az eredményeket. :evil:

Engem sem zavarnak a kilók, csak az idegesít, ha a doki mérés után csóválja a fejét. Bár amíg nincs vizesedés és puffadás addig ne szóljon egy szót sem. Mondjuk megvígasztalt, hogy szinte csak pocakra híztam, de azért vigyázzak.

Szerintem sokkal károsabb, ha megkívánunk egy ételt és csak sóvárgunk utána. Inkább megeszem és letojom a kilókat. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


csilumilu:
Elsőre is biztosra mondta, de azt a magánrendelőben készített UH alapján az ottani UH-os csajszi.
Ő csinálta most a babamozit is, akkor már próbálta magyarázni, hogy a rendelőben régi a gép és nincs rajta valami-féle színkiemelő, mert akkor tudta volna, hogy az csak kölökzsinór amit látott... :)

yusz:
A babakocsiba már beletörődtem, hiszen nem a színe számít, hanem az, hogy kényelmes legyen a Babónak, meg az anyukának könnyű legyen tolni.
Második babát meg úgyis szeretnénk, miért is ne lehetne ő majd kisfiú!!! :lol:

Egyébként eddig semmi problémám nem volt a várandósság során, de most 2-3 napja elkezdett éjszakánként görcsölni a vádlim... :(
Béres Mg +B6-ot szedek, de abból az utasítás szerint csak 1 db-ot lehet bevenni, mert 250mg Mg-ot tartalmaz.
Szerintetek még egy felet bevehetek hozzá, vagy inkább várjak a jövőhét csütörtöki tanácsadásig???

Kép
taniki84
 
 


taniki!

Én a Magnesium citriciit szedem (lehet, hogy nem jól írtam) ami tablettánként 500 mg magnéziumot tartalmaz. Reggel és este.

Eddig voltak keményedések és ez teljesen elmulasztotta. Néha egy-egy akad, de ez már nem vészes.
A most másfél éves kislányom sajna koraszülött lett, vele sok keményedésem volt, ugyhogy most nagyon odafigyelek rá.

Szerintem nem ártassz még + 1 tablettával sem, hiszen a kettő együtt annyi, mint nekem egy. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz:
Köszi a választ, megpróbálom, ma este de először csak egy plusz féllel, ha nem használ jöhet a plusz egy szem! :)

Kép
taniki84
 
 


Ti hogy álltok a lábatok visszeresedésével? Nekem a Vikikével szinte nem is volt ilyen problémám, de most elég jól elkezdett visszeresedni a lábam. Igaz amikor a Vikikével voltam terhes szinte mindenhova autóval mentem, de most a férjem azzal jár dolgozni minden nap így ha a boltba, ha a védőnőhöz kell mennem mindenhova gyalog megyek. A biciklit viszem magammal, de felülni már nagyon régóta nem ülök fel rá, csak azért viszem magammal, hogy amit vásárolok ne kelljen kézbe cipelnem, mert bele tudom tenni a bicikli kosarába. Lehet, hogy ezért is visszeresedik jobban a lábam, mint a Vikinél, mert sokkal többet megyek.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Taniki, üdv a csapatban! :wink:
Szerintem is nyugodtan bevehetsz még magnéziumot, ártani biztos nem árt.

Babaúszás: én kihagyom, uszoda fóbiám van.

Csilumilu, szép a pocakod!

Yusz: nekem minden látogatáskor csinál a dokim uh-t és ad képet is.

Maryanna, ha még látsz minket kitartást a kórházhoz! De a baba érdekében ez a legjobb, most csak erre gondolj.

A múltkor téma volt az egyágyas elhelyezés a kórházban. Meggyőztek a már szült ismerőseim, hogy az első babánál nem jó egyágyast kérni, úgyhogy letettem róla.

Képzeljétek én mostanság érzem azt a kicsattanok az energiáról-dolgot, amit a 2. trimeszterben kellett volna. Folyamatosan mehetnékem van, annak ellenére nem vagyok fáradt hogy nem alszok túl jól éjszakánként. Érdekes... :roll:

Kép
calendula
 
 


Beus!

Fontos, hogy eldönts milyen jellegű a visszér. Ha csak halvány és a bőr felszínéből nem emelkedik ki, akkor tényleg csak megeröltetés és elmúlik.
Ha viszont jól látható, vastag és kitüremkedik vagy kitapintható akkor mindenképpen meg kell mutatni a dokinak!

calendula! Nagyon rendes a dokid, hogy még képet is ad. Nálunk 1000 Ft-ot elkérnek egy képért. Úgy látszik, hogy ez sem egységes.

Igaz, az én dokim nem támogatja az uh-t, mivel nem tesz jót a babának. Ezért soron kívül csak akkor csinál, ha gond van.

Én eddig minden szülés után több ágyas szobában voltam és nem bántam meg. Nagyon klassz társaság jött össze mindíg, sokat nevettünk és segítettük egymást. Sőt, volt eset amikor még hónapokkal később is tartottuk a kapcsolatot. :lol:

Nálam meg kampányszerűen jön elő ez a kicsattanok az energiától dolog.
Sokszor csak el vagyok a kanapén és megmoccanni sincs kedvem. Tudom, hogy menni kellene mosást berakni, főzni, ráadásul Gina is abban a korban van, hogy fogja a kezem és húz, hogy oda menjek ahová ő szeretné.
Viszont néha rámjönt a "hoppáré" és képes vagyok az egész lakást kitakarítom, közben mosok, főzök, gyerekezek, kutyátnyírok stb....
Szóval teljesen változó. :roll:

Nem tudom ki érezte már, én mostanában egyre többször járok úgy, hogy ha sokat állok egy helyben, rámjön a szédülés. Ez otthon nem gond, viszont ha vásárolni megyünk folyton parázok a sorban állás miatt.
Jövő héten meg szülői értekezlet lesz a suliban nem tudom, hogy fogok beférni a padba. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Taniki! Vádligörcsre a dokim kálciumot ajánlott inkább, azt mondta, a magnézium igazából a méhizomzatra hat. Esetleg próbáld meg a pezsgőtablettát, ilyenkor a szervezetnek úgyis több kálcium kellene.

Calendula, lassan elér minket a "fészekrakási" láz :D . Szerintem innen a többlet energia.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Lányok!

Vki tudja, hogy a magnerotból mennyit lehet bevenni egy nap?? :oops:
Sajni elég sokat keményedik a pocakom, és csak ez segít!

Ma voltam elsősegélyből vizsgázni, sikerült! :) (de elég bunkók voltak, beszóltak aze eljén, hogy miért jövük terhesen vizsgázni.. :S )

Jövő hét kedden megyek forgalomból vizsgázni! :) Jujj, nagyon izgi!

Hétfőn kapjuk meg az kulcsokat az új lakáshoz, már nagyon várom, szóval nagy pakolás elé nézünk, de már így is sok doboz össze van készítve! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Nixi, gratulálok! A költözés tényleg izgalmas lesz, de mire a bébi megérkezik, minden szépen a helyén lesz. Te inkább csak lájtosan pakolj...

A Corában február 2-17-ig baba-mama hetek lesznek, sok akciós cuccal. (Pl Avent mellszívó+sterilizáló+2db anyatejtároló+2db cumisüveg+40 db melltartóbetét egyben: 19.999Ft)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


voltam dokinál. :( eddig, a 7 hónap alatt 7 kg-ot szedtem fel, és azt mondta, hogy már így is túlsúlyos vagyok, és ez egészségtelen, és még max. 2 kg-ot szedhetek fel a végéig. mondtam neki, hogy nem tudok mit cisnálni, állandóan éhes vagyok, és azt mondta, hogy akkor egyek almát. 163 cm vagyok jelenleg 71 kg. nem érzem magam bálnának, igaz, híztam ls kikeredett a pocakom meg a cicim, és a combom vastagabb mint szokott, de én nem veszem észre magamon, hogy túlsúlyos lennék. Írt fel vasat, és azt mondta, hogy február közepe fele 4d uhura menjünk, ez lesz az utolsó uh.

nekem a doki azt mondta, hogy a kalciumtól jobban fogok görcsölni, magnéziumot szedjek csak görcsre!

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!
Nagyon rég volt időm írni. :( Mostanában rengeteg a meló, ezért mire hazaérek, hulla fáradt vagyok. De jövő héttől már nem dolgozom. Elég is volt...
Voltunk megint 4D-n, teszek fel 1-2 képet Csenge babáról:

Kép
Kép
Kép

Nektek befordult már a baba? Nekem még ül, remélem hamarosan megfordul :)

Kép
krisztike83
 
 


Sziasztok!

Rég írtam, mert sokat mászkáltam jobbra meg balra is, de igyekeztem ám követni az eseményeket, mégha nem is válaszolok mindenkinek!

Aranyosak a babás képek és a pocakfotók is! Nagyon szépek a baba szobás képek is!
Üdv tanikinek is köztünk!

Voltunk dokinál, ahol a doki aggódva nyomogatta a pocakomat, hogy "hú, de lent van ez a baba, lehet hamarabb szülünk?" Az ultrahangnál már végnélkül hajkurászta, hogy "hú, de nagy ez a baba, biztosan el van számolva". Sajnos kiszúrt egy fekete foltot a jobb veséje előtt amiről nem tudta megmodnani, hogy mi az, így hétfőn mehetek még egy uh-ra, hogy megnézze egy jobb géppel a klinikán. Nekem már régen befordult, 27 hetesen az uh-n mondták, hogy befordult. Mondjuk akkor már 2 héttel saccolták nagyobbnak. Ja, és már 2 kiló körüli, úgyhogy tuti nagy gyerek lesz. Ezzel nyugtat mindenki, még a doki is.
Alvás nálunk úgy probléma, hogy a fordulásoknál mindig felkelek, mert én az ikeás vizilovammal támasztom ki a pocakom és azt pakolom úgy, mint valószínúleg moncsi , mert ha jól emlékszem neki is ikeás krokija van :D Meg esténként a szeméremcsontom is elkezd nagyon fájni és ahogy a lábamat pakolom az szokott még fájni. Sokat nyögdösök is a párom szerint este álmomba. De én már az esti hancúrt és bulit általában átalszom és ezt onna tudom, hogy a párom mindig mondja, hogy "hú, de nagy buli volt az éjjel" én meg csak mosolygok és mondom, hogy "aludtam" :)
Szopismelltartóról és nem hallottam jót nővéremtől, így én nem szeretnék. Fel is próbáltam a múltkor, mikor melltartót vásároltunk, és nem is volt kényelmes. Persze lehet, hogy azzal a fajtával volt a baj :roll:
Na hosszúra sikeredtem, de azért mindenkinek kívánok szép estét, vagy ha nappal olvassa akkor szép napot :)

Alexandra
kaisa
 
 


Sziasztok!
Most csak gyorsan, majd holnap írok részletesebben:

jan. 29. - febr. 11-ig az Auchan-ban is Babanapok lesznek!
(most dobálják be a reklámújságját)
pl: Body: 459Ft

Kép
moncsi73
 
 


Jó reggelt!

Csilumilu
Nagyon csinos vagy!

Taniki
Édes a picur. Az, hogy kisfiú vagy kislány, az csak a kibújás után derül ki biztosan!!! :wink:
Magnéziumbóv vehetsz be még nyugodtan!!!! (én 3x500mg-t szedek, és néha még veszek be pluszban....)

Beus
Viszeresedés kötőszöveti gyengeség miatt van. Séta, lábtorna nagyon jó rá!

Nixi
Magnetotot szedheted nyugodtan... vagy valami nagyobb Mg tartalmút is szedhetsz....
Gratulálok a vizsgához!

Krisztike
Aranyos Csenge baba is :lol:

Baba elhelyezkedése
A legutóbbi vizsgálat szerint mindkét gyerekem fejvégű fekvésben van :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alapvetően nincs akadálya a normál szülésnek!!!!!
Vendég
 


crystall

Milyen érezni a mozgásokat? Érzed már hogy egyszerre vannak-e ébren, vagy mindketten mozognak-e? Annyira izgalmas lehet két babát várni :D

Kép
csilumilu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: