Új privát üzeneted érkezett!

Alma, de filozofikusak lettünk! :lol:

Nem is tudom, de én teljesen lezsibbadok azon, hogy az otp-ben az ügyintéző lekezelően beszél velem, és amikor elmagyarázom neki, hogy a mi tulajdonjogunkat simán bejegyzi a Földhivatal, mert sima tulajdonjogbejegyzés szerepel a széljegyzetben, -és még akkor is szinte ordít velem, mert azt sem érti, hogy mit kérdez, - de csak szajkózza, hogy kell az eladónk nyilatkozata......hát a cérnám szakad, a hozzáállásom foszlik, a kezem lendül.....a lában gyengül.....és végül felvilágosítom, hogy hogyan kell intézni a banki ügyeket, és megszégyenülve távozom a bankból.......Még jó, hogy dolgoztam a Földhivatalban, és bizony láttam nagyon sok zűrös ügyiratot, és leveleztem bizony otp-vel, egyéb bankkal, és ügyvéddel, mert hiányoztak iratok, de én mint szürke kisember, aki csak az ügyét szeretné elintézni, ilyen bánásmódot kapok, hát szomorú, hiszen az ügyintézés díját a kedves ügyintéző kapja......de hogy mire az talány nekem, mert mindenért én rohangálok, bejegyeztetek, töröltetek, utánnajárok, és szívok mindenhol, mert vagy szabadságon vannak, vagy nincsen ügyfélfogadás! :evil:

De én persze megértem, hogy beteg az anyukája, ezért ilyen ellenszenves mindenkivel.Pénteken Petike lázas volt, én meg nem vele voltam, hanem az otp-ben intéztem az ügyeinket, és mégsem ordítottam vele, hogy márpedig engem kiszolgál, mert a fejére borítom az asztalt....Egyszóval annyira tudok toleráns lenni, amennyire velem azok....

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Hogy valami jó dolgot is írjak............... -Mostanában elég sokat vagyok magam alatt,úgyhogy belevetettem magam a munkába.
Ma félig kifugáztam a kéményt.. (ez a nyaralás :lol: :lol: Alziza,gondoltam rád... :roll: :D :D )
A szivacs és a kezem kicsit rongyokban..,de azért a kifugázott rész jobban néz ki :roll: :D :D
Kép Kép [img]

Bogi,a segítség :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 5.3227.jpg[/img]

MANDALAAA?????
Nagyon eltűntél!!!


Tényleg,Ildi:
Ház????

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ildi:
Egyszerre írtunk.. Na látom,az intézkedésnél tartotok :lol: :lol:
Miért volt lázas a kisfiad??

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

 
 

Bogimat nem rakta be :(
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Andi, tényleg egyszerre írtunk, ezért nem is reagáltam. Csak most láttam és olvastam el. :oops:

Igen, már az iügyintézésnél tartunk, elég könnyen haladnak a dolgok, még jó, hogy tudom, mit hol kell intézni! :lol:

Teljesen igazad van Napsugárral kapcsolatban, megértem mind a két oldalt, nem kommentálom. :wink:

Nálunk úgy alakult, hogy amikor elváltunk Ancsika három éves volt. Kb. egy évre rá jöttünk össze a férjemmel, ő akkor főiskolás volt, én már dolgoztam. Három év múlva házasodtunk össze, és utánna egy évre meglett Imike. Hét éves volt, amikor a tesó megszületett, és tíz, amikor a másik. Nálunk ő a második anyuci, Imike néha mondja is neki anya.....izé Ancsika.... :lol:

A volt férjemnek is született egy kislánya, érdekes, hogy Ancsika bár nagyon szereti Enikőt, de a fiúkat sokkal jobban, az ő állítása szerint, és tudom, hogy nemcsak azért mondja, hogy én örüljek neki.

Andi, nagyon jó, hogy elfoglalold magad, mert én is tudom, hogy ha gondolkodok valamin, akkor sokkal jobb, ha takarítok, vagy valamit csinálok, mert könnyebb feldolgozni.

Akkor, ha jól látom, nem beépített kandallótok lesz. Hát igazán ügyes vagy, engem csak az tart vissza az ilyen dolgok készítésétől, hogy félek elrontom.

A férjed, hogy dolgozta fel a pici érkezését? Erről még nem is írtál!

Most lépek, megyünk az otp-be, kíváncsi vagyok, hogy ki tudunk-e menni a tlekre nyaralni a Balaton előtt? Ez attól függ, hogy az értékbecslő mikor megy ki a lakáshoz! De 7-től megyünk a Balcsira, akkor már nem kell ügyeket intézni!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


ÓÓÓÓÓ, na megint szita az agyam, elfelejtettem írni, hogy Bogi milyen sokat nőtt. :!: Nálunk Peti teljesen szétszedte az ilyen járókánkat, ki is kell már dobni, mert Imike is sokat dolgozott rajta a szabadulásáért.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi:
Hát..,nem dobott egy hátast örömében... De tegnapelőtt beszélgettünk..,azt mondta,nincs kifogása mégegy lurkó ellen,csak ne legyen több.
Na,ebben egyetértünk.............
Csak hát azt már végképp nem tudom,honnan szedünk össze 80 ezret az elkötésre.........

Olyan "igazi" kandallót szerettünk volna..,csak nem fér el. Úgyhogy egy panorámásat vettünk (hát,olyan "kályha"-féle,de kandallónak hívják).

Igazából Napsugárral az a legnagyobb gond,hogy elvileg napi 7 adag szteroidot kéne szednie. Hát ha megköveznek az orvosai,akkor se adok be neki annyit,nem érdekel.
Még ha csak 3-4-et adok be,akkor is behívatott az osztályfőnöke,hogy kezelhetetlen, hiperaktív, koncentrációzavaros, és "szét van esve".
Hát hogy a fenébe ne????
A tüdőintézetben közölték,hogy az lehetetlen,hogy a szteroidoktól van.
Jézusom. Hát ennyire hülyék az orvosok?? :shock: Még egy magamfajta képzetlen emberke is tudja,hogy a szteroidoknak milyen hatásuk van....
Mellesleg hosszútávon meg a máját teszi teljesen tönkre.
De azért szedje csak "megelőzésképpen".
Huh...........

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: bár próbálok vissza-vissza olvasni, de még nem juttottam el a végére-az elejére a topiknak :) , így sajnos nem vagyok képen, hogy miért is kell Napsinak szteroidokat zednie...tüdőbeteg volt? :( A tesókhoz való hozzáállásra és az "egykeségére" én sem nagyon tudok mit mondani, nyilván más neki, hogy "sokáig" tényleg egyke volt, meg hogy el is váltatok...de nem akarok okos lenni, bizonyára egy tünemény így is! :lol:

Dorkánkra is azt modogatták még az ovi előtt, hogy hiperaktív, meg hogy orvosilag hisztérika... :? :shock:
Persze Ő volt eddig a legnehezebb eset a gyerkőcök között. Sok oka lehet: első gyerek, első unoka, anyósékkal laktunk együtt az első 3évben-tehát folyamatban mindig kb. 6-an "nevelték" :? (anyós, após, sógi, sógibarátné, mi ketten...)...én sem voltam még elég határozott...de alapból sokkal érzékenyebbek a kis receptorai...

Azt láss csodát: az ovi nagyon sokat segített és már egy évvel ezelőtthöz képest is ég és föld...nyugodt, lehet vele beszélni. Persze sokat mozog és állandóan le kell kötni, de ettől még nem hiperaktív :!: :!: :!: :x
Mostanában amúgy is ez a módi, hogy a "kezelhetetlen" gyerekre rögtön rányomják, hogy az...pedig csak másként kell hozzáállni...

Barbamami: Te fugáztál??? :shock: Le a kalappal!!!Nagyon szép lett!

Ildi: mi majd most kezdjük házas dolgokat: hitel, szocpol...hiteltanácsadótól kérünk ajánlatot, mert nem akarunk befürödni. Most épp azt nézzük, hog talán a 4. bébit is belevehetjük a szocpol igénylébe, mert meglenn a szükséges plusz nm, vagy az egy szoba...talán... :roll:
A szocpolt egyébként hogy kell intézni? Úgy tudom a bank szervezi le...
Vendég
 


Moni, köszi a privit! :) Ti aztán megszenvedtétek a harmadikat! :lol:
Vendég
 


Moni, köszi a privit! :) Ti aztán megszenvedtétek a harmadikat! :lol:
Vendég
 


Na, mindenki nyaral, meg pacsol odakint? :D CSak hajrá!
Mi majd csak du. 3 tól, miután Rebus is felébredt már.
Nagyon bevált a 8szögletű medence :D CSak ajánlani tudom mindenkinek.
Vendég
 


Nnnna, most hogy mindenki hálidéjezik :D , visszaolvasgattam.
Jaj de kár, hogy nem tudtam előbb jönni, mert látom Ti már kitárgyaltátok a ki hol lakik, kinek milyen kocsi jó-nem jó...és hát Barbabmami és Mandala már leírta a "filozófiánkat" :D a nagycsaládos létről:
[quote]M írta:ik vagytok, Ti nyulak, hogy csak úgy potyogtatjátok a gyerekeket?! Jóisten! Nem tudtam, hogy megsértődjek-e vagy inkább csak sajnáljam a korlátoltságáért? Inkább az utóbbit választottam. Elnéző mosollyal csak annyit mondtam, hogy bizony-bizony a nyuszi kedves állat, és az ilyen kedves állatokból sokat teremt a Jóisten! (Mandala) -
ide annyit írnék még, hogy van egy másik minősíthetetlen reakció: akinek 2nél több gyereke van az vagy őrült, vagy cigány, vagy keresztény. Nos, a mi esetünkben az első megállapítás nem kizárt, :D a második azonban teljes mértékben, a harmadik pedig abszolúte igaz. :)

[quote]P írta:enz: igen, valoban nem konnyu ennyi szajat etetni... de azt gondolom, ahova a joisten ennyi szajat adott, oda ad ennivalot is.... azon kivul sztem nem kell egy kalap alatt emliteni minket azokkal, akik a segelyek miatt szulnek sok gyereket vagy azert mert a szuloszoban veszik eszre, hogy kimaradt a havi verzesuk (Mandala)
a lényeget kivastagítottam! :)

[quote] írta:s egy ügyes,szorgalmas gyerek,akinek van önbizalma,mert kapott otthonról szeretetet.. igenis fog menni "valamire az életben".
Ja,és nem beszélve arról,hogy ha a KEVESEBBET IS TUDJA ÉRTÉKELNI,sokkal boldogabb ember lesz..azt hiszem..(Barbamami)
Mi sem kívánjuk a fenekük alá tolni a dolgokat, mertt akkor pontosan attól fosztanánk meg őket, amit leírtál!

Mi a következő paramétereket bírjuk :D :
:arrow: Walter a VW t3-as Transporter (7 személyes) :D Kép
:arrow: egy ház Hosszúhetényben, s egy albérlet ugyanott...-ez utóbbi sajna rákényszeredett dolog. Akit érdekel, a házikónk honlapján ( http://kakasporta.fw.hu ) megkaphatja a miért-re a választ. :cry: De akkor is megcsináljuk majd mégegyszer! :x :D
Vendég
 


Bocsi, hogy vlem van tele az oldal, de még egy kérdés: milyen vitamin hiányát jelentheti az, aha szédülök? Szedek Elevitet, meg magne b6-ot napi 4-6 ot. És nem rossz érzés ez a szédülés, meg nem is esek el :) , csak fura, mindig úgy érzem, mintha hátrafele húznának.De nem nagyon erősen, csak épp annyira, hogy ne érezzem magam egyenesbe. Meg nagyoka tis lélegzek ilyenkor. Vérnyomi probléma lehet?

Eddig egyik várandósságomnál sem volt ilyen érzésem, vagy ha szédültem is, azt nagyon erősen és ha leültem, akkor elmúlt. De ez ültömben is van... :?
Vendég
 


Alma:
Megnézegettem a képeket.. Hát...... Nem is tudom,hogy lehet egy ilyen sokkból normálisan kijönni........ Még ha keresztény is az ember... (Én is keresztény vagyok.. hát..lehetnék sokkal jobb keresztény is..,de EZ..........)
Eszméletlenül sokat dolgoztatok!!!!!!!!!!! És valami csodaszép lett!!
Azt a részét tökéletesen át tudom élni,amikor csinosítgattátok a házikótokat. Mi most ezt csináljuk.........
Az összes bútort a párod készítette????? (Meg a csiszolások.. na ezeket pont most csinálom...)
Valami gyönyörűek!!
És most akkor nemcsak a ház,a bútorok is tönkrementek????
Lehet még valaha ugyanígy megcsinálni a házatokat? Ki tudták irtani ezt a szemét gombát? (Már bocs a kifejezésért... De ez elképesztő. Én még életemben nem hallottam róla.)


Másik..
MIÉRT szedsz napi 4-6 magneB6-ot???? Nem sok az??? A dokid mondta,vagy görcsöltél,és azért szeded???
Én csak Elevitet szedek,azon kívül semmit. Petivel és Bogival a 20. hét körül elkezdtem keményedni,felírt a doki valami lazító-t,és napi 1 MagneB6-ot szedtem. De ez a napi 4-6.. nekem nagyon soknak tűnik!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: a magne b6-ot a doki mondta, de csak annyit, hogy kezdjem el szedni... :? mivel azt mondják, hogy ha nincs egyéb előírás, akkor napi 4(2x2).
Amúgy gyógyszertári magnéziumot ír fel, amit 3x2-ben kell majd szednem...de a múlt heti vizsgálatot kihagytam, mert nem tudtam eltenni a csimotákat sehova... :?Ilyentájtszokta elkezdetni szedetni. Ez okozhat szédülést? MÁrmint az "ok nélküli magnézium szedés"? :roll:

A ház: a bútorok nem lettek oda, csak lekezelték azokat is a bóros permettel, meg mielőtt beköltöztünk az albiba, mégegyszer lehipóztuk őket...
NEm mondom, hogy nem volt nehéz feldolgozni...lassan egy éve lesz (aug. 10 körül), de visszanézve a képeket és visszaolvasva a blogbejegyzéseimet akkorról, ismét tisztán bele tudom élni magam, hogy mi volt, mit is éreztünk...meg hát Domó is uccsó napos volt akkoriban..csoda, hogy csak 2 nappal jött a kiírás előtt... (aug.29.)
A tetves gombát (erre niincs szalonképes kifejezés...) októberben lekezelte egy szakcég, akik 10 év garanciát vállanak arra a felületre, amit ők lepermeteztek, vagyis:ha uott újra kijönne, akkor ingyen és bérmenteve kijönnek ismét. Reméljük nem kerül rá sor...
Bár a fonalakat megtaláltuk a szomszéd kertjében is (valószínűleg onnan mászott be alánk), de hogy mi szerint "válogat" a parazita, azt nem tudni.
Pedig az ő házuk öregebb is és vizesebb is mint a mienk... Ez olyan mint az influenza: nem tudni, hogy az egyik ember miért kapja meg, a mellette levő meg miért nem? :?

Igen, a bútorokat javarészt GErgő csinálta, a többit pedig felújítottuk, ezek ott voltak már a házban.
Lecsiszolta és beviaszolta őket-egy különleges narancsos viasszal (ha érdekel, tudok róla infót küldeni).Ez azért jobb, mint a lakk, vagy a sima olajozás, mert mosható, tisztítható lesz (csak olajosan nem tudnám letörölni a port)és a fa is szellőzni tud (a lakk alatt nemigazán tudna).
Nagyon köszönjük a bókokat. :oops: :) Tényleg rengeteg munka van benne, idén júl. 15-én lesz 4 éve, hogy megvettük és elkezdtük...

Elméletileg nincs akadálya, hogy egyszer majd újra nekifogjunk, a gombamenetesítés után azt mondták, hogy nyugodtan lakható lesz a szoba később is, mert az emberi szervezetre nem ártalmas az az anyag, amit használtak.
De az biztos, hogy ismét rengeteg energiát kell éreznünk magunkban hozzá, hogy megint belevágjunk... :?

Most már arra is alig van erőnk és kedvünk, hogy ezt az új részt felépítsük...tudod: az építkezés egyzser élvezet és kihívás, a további már... :( csak nyűg... De megyünk tovább, és csináljuk...mást nem tehetünk.

Nektek mik vannak "még" vissza? Mert hogy írtad, hogy nem tudjátok mikor lesz a költözés...
Vendég
 


Alma!
Nem semmi min mentetek kerezstül! Én nem is tuodm hogyna reagálnék iylenre! Egyáltalán hogy lehet ezt megelőzni?

Rendes fórumos vagy, hogy visszaolvasol. Nekem még arra nem futotta az időmből! De ami késik! A kimazsolázott mondások angyon igazak!! Az egyiket úgy zsoktam én mondani, hogy ha Isten ad báránykát, akkor mindig ad legelőt hozzá! Nme járok/unk temlomba, de hiszünk Istenbe. mi úgy tartjuk, hogy attól nem lesz erősebb a hitünk, ha templomba járunk.

A másik dolog, amit mi vallunk, hogy nincsenek véletlenek, mindennek oka van, maximum nem tudjuk mi az.

És egy 3., amit aférjem szokott mondani, hogy soha ne mond azt, hogy SOHA!

Amúgy hányadik oldal környékén vannak a paraméterek, amiket a többiek leírtak? Mert az elejéről 1-2 oldalt elolvatsam, és azok a fórumozók már nem nagyon írnak!

moni
 
 


Moni: nem tudom most pontosan, hogy a "paraméterek" merre voltak, lassikán olvasgattam vissza, leginkább azokat néztem, olvastam, akik most is írnak. Kb. a 4. oldal környékén kapcsolódnak be a mostaniak... :shock: szóval van mit nézegetni, ha van időd... :)

A gomba: megelőzni nem lehet, mert gyakorlatice sok-sok házban, kertföldben megtalálható. Ami ugyebár nem baj, elvégre természetben élünk, de akkor van baj, ha beeszi magát a ház aljába, fa szerkezetébe és valamilyen úton-módon víz éri és életre kel...
Minket azzal is "nyugtattak", hogy ha megvételkor kihívjuk őket és megnézetjük (ez már csak azért is lehetetlen volt, mivel soha életünkbe nem hallodtunk róla... :shock: ahogy szinte senki sem), akkor sem vették volna észre, mert nehéz megismerni a hajszálvékony fonalakat. Könnyű félreismerni is.
Most sem akarták sokáig elhinni, hogy ezek a gyökér szerűek azok (mert ilyen vastagokat és szárazakat még nem láttak)...de aztán szétszedték és egyből megérezték a gomba szagot benne... :?
Vendég
 


Alma:
Hát nem tudom... Szerintem nagyon sok a napi 4. Igazából az a gond a gyógyszergyártókkal,hogy ugye szeretnék,ha minél jobban fogyna a termékük,és ráírják a dobozra,hogy szedjél jó sokat...
(A homeós golyók dobozán is napi 5-15 adag van,pedig napi 1 db ugyanazt a hatást fejti ki.........)
Csak hát ugye azért egy kifejezett gyógyszerrel nem szabad játszani. És gondolom,a szervezeted JELEZ... Lehet,hogy túl sok. Kérdezd meg a dokidat!! Nem akarok itt nagyokoskodni..,de még mindig jobb,ha kevesebbet szedsz be,mint ha többet.. :roll:

Mit kéne még csinálni? Huh.. A felső szinten már csak az utolsó átglettelés van,és lehet festeni. (Az se kevés..)
Lent.. Egyenlőre pénzt gyűjtünk a padlófűtésre,mert ugye kiába vettük már meg a padlólapokat,addig nem lehet lerakni,amíg a padlófűtés nincs alatta. És 200000 Ft-ot nem tud az ember csak úgy kirázni..
A konyhabútort már megvettük :D :D :D ,hát lent is glettelni kell,és festeni..
Na és a lépcső... jó bonyolult.. A vas-szerkezete már kész,"csak" körbe kell burkolni fával. Az is pénz...

És akkor a külső munkákat nem is mondom,azok majd jövőre.. (járdák,külső plusz szigetelés,festés,előtetők...) Meg a kerítés..
Szerintem jó 5-10 évig nem fogunk unatkozni.. :lol: :lol: :lol:

A párom parkettás. Azt mondta,találkozott már ezzel a dög gombával. Régen,ahol dolgozott,csináltak ilyen gombamentesítést is. Attól az anyagtól,amivel irtották a gombát,teljesen lemaródott a nyálkahártya az orráról,azóta pollenallergiás..........
(Ezt nem azért írtam,hogy a házatok most veszélyes lenne. Csak nagyon erős szerrel lehet irtani ezt a dög gombát.....)

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: na, le is álltam a magnéziummal, akkor szedek majd továbbra is, ha úgy érzem, hogy görcsölök, vagy a lábujjaim...
A védőnéni szerint a melegtől szédülök és hogy igyak sokkal-sokkal többet...

Csajok: kinek milyen tesókocsija van? Mi vettünk tavaly egyet,de elég "fapados" és bolygórekeks-nem fixálható, mert már használtan vettük és ííírtó nehézemelgetni, meg haladni vele a falusi utakon.

Kinéztem egyet, ami mindent tud, amit szeretnék, de újonnan közel 200 rugó :shock: ...egy három kerekű tesókocsi. D

De nektek mik a tapasztalataitok? Láttam már legalább két féle "konstrukciót", csak azt nem tudom, hogy az segít-e az én gondjaimon. Az egyik (felteszem a képet) talán könnyebben emelhető??? :shock: Vagy ez nem számít annyit?
Íme: Kép

mit pedig kinéztem... :oops: :
Kép
Vendég
 


Sziasztok Lányok, Lánykák, ahogy Mandala szokta írni! :lol:

Én most népmesehős vagyok, tudjátok,a hol volt hol nem fajta. 8) Tegnap este már hazajöttünk anyósomék hobbijáról, mert elegem lett, hogy a kicsi szennyvíztartály miatt a tartalom visszabugyog a zuhanytálcában, de elég bizarul, bár csak a tisztának tűnő víz, de olyan horroros módon... :roll:

Szóval most csak nagyjából végigolvastam a hozzászólásokat, nem alaposan :oops: , és sajna most sem leszek sokáig, mert vasárnap megyünk a Balcsira. Vonattal, három gyerekkel! :P


Alma, szerintem sem kell marékszámra enni a magne b6-ot, attól bizony lehet szédülni, bár él a béres magzatvédőjétől voltam rosszul, de ájulásig, most nem jut az eszembe a neve, úgy utálom.

Na pá,pá nektek, vigyázzon mindenki magára!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ja, Alma nekem a második kocsi jobban tetszik, bár a három kerék miatt szerintem az útpatkára való feljutás nem lehet könnyű. Már toltam ilyen kocsit, és majdnem kiesett belőle a gyerkőc, alig tudtam korrigálni, na meg be volt kötve..... :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


sziasztok,

csatlakoznék hozzátok, úgy tűnik elég érdekes helyzetbe kerültünk, én is a 4. babámat várom, igaz még nagyon-nagyon az elején vagyok. az érdekes az, hogy a kislányom most 7 hónapos még csak.
tervezett, várt baba a pocaklakó is, de azért kicsit meg is "ijedtem" most, hogy a tesz +
esetleg közületek volt/van valaki hasonlóan?
hát, izgalmas napoknak, hónapoknak nézünk elébe :lol:
hadassza79
 
 


Ildi:
Jó nyaralást nektek!! :D Jaj,de mennék én is.......... :( :( :( :( :(

Alma:
Nekem egy ABC design testvérkocsim volt,de végül eladtuk,mert nem használtam.. Hát..,igen,ennek a 3 kerekűnek nagyon húzós az ára!!!! Azért meg kéne próbálni nézegetni a használtakat. Elmentek,megnézitek,és nem kötelező megvenni. De legalább tudod,mit fogsz nézni..
Nekem is többet kéne innom..............
Elkezdődött a várva-várt émelygés..Tök jól vagyok :roll: És hát...ugye a dolgaimat ugyanúgy meg kell csinálnom.........

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami! :(

Hadassza!
Üdv!
Többi gyerkőc mennyi idős?

Alma!
Esetleg ikerbabakocsit is nézhetsz. Egy ismerősömnek az jött be. (12 hónap van a gyerekei között.)

Velünk nincs semmi különös. Andris a felüléssel próbálkozik. Tegnap baracklekvárt főztem, mert a szél leverte a fáról, így muszáj volt kezdeni vele valamit.

Szép hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


szia Boeske,

6 éves, 3 éves, 7 hónapos, így jönnek egymás-után :lol: tehát az egyik nagyon pici másik is pici :wink: felállásra abszolút nincsen tapasztalatom.

A harmadik szülésem annyira nagyon szép, könnyű...volt, hogy nagyon-nagy lökést adott az újabb babavállaláshoz. Amúgy mindig is sok csemetét, nagy családot álmodtunk. Kicsit azért jött elő bennem a nyugtalanság, hogy fizikailag mennyire terheli le a szervezetemet, hogy kevés idő van/lesz a két szülés között?! Olvasni már mindenféle verziót olvastam, remélem, hogy nem lesz semmi probléma.
hadassza79
 
 


Hadassza! Üdv! :D Csak nem nálatok is??? :D Nálunk is 7 hónapos volt Domonkos fiunk, mikor március végén megfogant a ma már 14 hetes Négyeskénk! :D Hajrá, hajrá! És gyere gyakran!
Egyébként nem Te vagy véletlen az én alter-ego-m? :D :D :D
[quote]A írta:múgy mindig is sok csemetét, nagy családot álmodtunk. Kicsit azért jött elő bennem a nyugtalanság, hogy fizikailag mennyire terheli le a szervezetemet, hogy kevés idő van/lesz a két szülés között?!
Ugyanezek vagyunk mi is! És nekem is ugyanezek voltak a kéréseim! :D :D :D Szóval abszolúte jó helyen jársz, itt náluk!!! :D

A 3 kerekű csodajárgányom :D kapható az ebay-en is, csakhát túlnyomó részt Angliában :? Jó lenne látnom egyzser élőben is, de nem hiszem, hogy mostanában Sopron vagy Győr felé vesszük az irányt-csak ott volt bolt, ahol kapható...

Boeske: baracklevár, nyami-nyami! :D Hajrá Andris! :D
Vendég
 


Kedves Alma!

De jó, hogy írtál :D olyan jó, amikor ilyet olvasok, meg is nyugodtam :lol: legalábbis magamat ismerve azért csak egy kis időre, de nagyon-nagyon bízom!!

Most a legutóbbi ami belém ötlött az az, hogy szeretenék egy keresztyén, hívő szülész-nőgyógyászt találni!! Most a 4. babámnál. Úgyhogy itt is írom, hogyha valamelyikőtök ismer iylet, akkor szóljon!! Ja és Budapest vagy esetleg Székesfehérvár jöhetne e téren szóba.
Úgy érzem nagy szükségem van rá, hogy abszolút +an álljon az is hozzá(nk), akinél szülni fogok. Nem szeretnék idióta kérdéseket végighallgatni+kioktatásszerűségeket...dehát majd meglátjuk.

Te ezen a téren hogyan oldotta meg ill. mik voltak a tapasztalataid?

Szóval elég nagy bennem az izgalom :lol: most nem is nagyon tudok még másra gondolni, dehát nagy csoda ez babavárás, még többedszerre is új az egész. Hú, a 14.hét táján már jó volna tartanunk :P
eszter
hadassza79
 
 


Szia Eszter!

Az eddigi szülészed, nőgyógyid nem volt megfelelő?

Nem tudom, hogy mennyire könnyű (vagy nehéz) keresztyént találni...
Nem tudom, hogy mennyire "látszik" ez a dokin, persze az a legjobb, ha valakitől infót kapsz.

A mi dokink már a másodiktól van velünk és őszintén szólva nem tudom, hogy hívő-e vagy sem. Az biztos, hogy mindenhez abszolúte pozitívan és jókedvűen állt, mindig mosolyog és nagyon-nagyon figyel az emberre. Nekem ez elég, még ha nem is lóg a feszület a rendelőjében :D :D :D .
A Négyeskénkre is csak nagyokat vigyorgott, főképp mikor elmondtam a csodának is betutható foganását...Szóval nem az volt az első kérdése, hogy : És meg akarják tartnai??? :shock: :x
(mint Dorkánál, mikor kiderült...Pedig házasok voltunk már és egymás nyakába borultunk, mikor a kórházi teszt is pozitív lett...a "kedves " nővérke meg feltette ezt a "kedves" kis kérdést...-hát, mostani fejjel, tuti lekevertünk volna neki egyet, Krisztusi szelídség ide-vagy oda... :shock: )

De ha nem írtó sűrgős, megérdeklődöm Neked egy budapesti barátainktól az ő dokiuk nevét, elérhetőségét.
Ők is katolikusok, mint mi és nekik is úgy ajánlották már az elsőnél. (augusztus végére várják ők is negyediket! :D )
Úgy tudom, hogy ő-mármint a dokijuk- is kereszt(y)ény :) , de az biztos, hogy a barátaink és a többi "kuncsaft" is, akik hívők mind hozzá járnak, mert úgy áll a dologhoz... Na, ezt jól leírtam, remélem nem voltam túl kusza... :oops: :D
Vendég
 


szia Alma,

igen igazad van, én nem fogalmaztam jól: tehát tényleg nem az a lényeg, hogy keresztyén-e, az a lényeg, ahogyan írtad, hogy kedves, mosolyog, elfogadja, nem kérdezi-e meg, hogy meg akarjuk-e tartani, véletlen baba-e stb.stb. nekem kissé szerencsétlenül alakult, mert az első két gyerkőcöt egy dokinál szültem, de ő már nem tud levezetni zülést, mert megszűnt a kórháza, a harmadikat egy igaz jó, segítőkész orvosnál, de most nagyon úgy érzem ő nem lesz megfelelő...a mentalitását látva. úgyhogy ezért gondoltam, hogy keresek egy olyat, aki -ahogyan írtad is-úgy áll a dologhoz. igazán köszönöm, ha megkérdezed!! most még úgy is az elején vagyok, pár hetet várnom kell az UH-ig.

megnéztem a gyönyörű portátokat, annyira szép és a bútorok!! igazán ügyesek vagytok!! és csodálatos helyen is van, szép lehet ott élni :lol:

Eszter
kohelet
 
 


Sziasztok! Kép

Megjöttem :lol: :lol:

Látom többen lettünk! :lol: Ez jó!

Igyekszem majd visszaolvasni!

A nyaralás nagyon szupi volt!
Szuper hely,szuper strand,szuper idő,jobbnál jobb éttermek!
Úgyhogy jövőre is visszamegyünk.

A barátnőmékkel voltunk,náluk szintén 3 gyerek,úgyhogy nagyon jól elszórakoztak.
a fiúk voltak vitorlázni is.

Már pénteken hazajöttünk,csak nem volt eddig időm írni.
Péntek este bulizni mentünk.A barátnőm férje 40 éves lett.nagyon jó helyen volt a buli,finom koktélokkal! :wink: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 12:19-kor.
Vendég
 


Bocsi ha sok :oops:

na olvasok
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok?
Márti vagyok, 3 kisfiam van, majdnem 6, majdnem 4 és majdnem 2 évesek. Szeptember végére várjuk kislányunk érkezését! Egyébként civilben óvónő és fejlesztőpedagógus vagyok.
Mostanában kezdtünk nagyobb autó után nézni, mindenképp használtat veszünk, de még nem tudjuk, milyen típus lesz a befutó, ár/minőség szempontjából! Van esetleg tapasztalatotok,ötletetek?

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Woww! Naa,egyre többen leszünk! (Azért MANDALAA,ILOLYYY... ti hol vagytok??? :( )

Egy kérdés... "Hadassza" és "Kohelet"-ez névváltás volt..,vagy csak összekeverek két Esztert? :oops: :oops:

Márti:Üdv :D
Tudjátok már,kisfiú vagy kislány?? :D :D
Mi is gondolkodunk az autócserén,mert ugye 6-an nem férünk be. Csak az a baj,hogy tavaly cseréltünk kocsit,újonnan vettük hitelre,és még sok hitel van rajta. Egyszerűen NAGYON nem érné meg most lecserélni..
Úgyhogy valamelyik gyerek a tetőcsomagtartón fog utazni,legalább teleeszi magát az úton bogarakkal,egy vacsorával kevesebb fogy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Alziza:
De jó lehetett :( :D Néha magatokról is rakjál képet! :D

Remélem,egyszer eljutok a 12. hétig... Utálok émelyegni.. :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szia Márti!

Hű de jó, hogy mindig vannak újabbak! :D
Azért nem irigyellek...bár talán most nincs az a negyven fok-állandóan,-mint tavaly volt. Akkor azt mondtam, hogy OK, ez egyszer vicces volt, hogy nyáron vagyok nagypocakos, de ha nem muszáj, a kövi majd télre essen! És láss csodát! :D A kívánságom teljesült is! :D Méghozzá igen hamar :D

Én is kíváncsi vagyok, hogy negyedikre kislány érkezik-e? :)

Eszter: tényleg, akkor most inkább Kohele? :D Vagy maradjunk az Eszternél? :D Köszönjük a bókokat, reméljük egyszer még sikerül újra építenünk és visszaköltözhetünk. Fohászaink egyenlőre -úgy tűnik - meghallgatásra találtak :) , és a piszok gomba egyenlőre nem jött vissza...
De valóban: minden elfogultság nélkül mondhatom :D , hogy Hosszúhetény a Mecsek egyik legszebb részén elterülő fejlődő faluja.

Alziza: tényleg csuda klassz lehetett! Bár én/mi nem vagyunk azok a nagy strandolósak, de látszik a Manókon, hogy remekül éreztétek magatokat! :D És ez a lényeg! :D
Vendég
 


Barbamami :D :D :D Eszméletlen egy csaj vagy! :D :D :D

Márti: ha nem bánod, adok egy ötletet: írjatokegy listát, amin szerepeljen-lehetőleg minél konkrétabban- az/azok a szempontok, ami elengedhetetlenek a jövendő autó szempontjából. Mi is így tettünk és így "dobta ki a gépünk" :D Waltert (VW T3 transporter).
Pedig sosem jutott volna az eszünkbe előtte...De nálunk szempont volt pl. a vonóhorog, nyúzhatóság, alkatrész elérhetőség(elérhető áron!!!-ilyen szempontból pl. szóba sem jöhetett ázsiai kocsi!), min.6 személyes legyen...

És ezek alapján neki ültünk a netnek és végignéztük a tipusokat. Az általánosan köztudatban levő hibákat is felkutatva!!! Ezt fontosnak tartom, mert természetesen nincs olyan kocsi, aminek minden szempontból kifogástalan a konstrukciója. Csak itt kell a kompromisszum, és a lista, hogy összevethessük a valamit-valamiért-eket egymással.

REmélem nem voltam unalmas, vagy szájbarágó. Ha mégis:bocsi. :oops: :)

És sokan nem is kerítenek ekkora feneket a kocsi vásárlásnak, de mi nem akartunk 2-3 évente másikat venni csak azért, mert nem jártuk körbe eléggé a dolgot. És persze még e mellett is előjöhet bármi gigszer...De legalább a lelkiismeretünk nyugodt volt :D
(Bár Walterral eddig még nem fürödtünk be. Kopp-kopp-kopp :D )
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza!
Örülök, hogy jó volt a nyaralás!

Márti!
Üdv!
Jól értettem, hogy kislány lesz a 4.? De jó!
Én is, én is így szeretném....
Férjem is a VW Transportert nézte ki, bár nálunk még nem aktuális az autócsere.

Ilyen is régen volt, mindhárom srác alszik. Igaz, még nincs mindegyik a helyén, de ezen mindjárt segítek. :D

Jó éjszakát!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Köszi a szívélyes fogadtatást!
Mind3 fiamat ugyanannál a dokinál szültem, aki, amikor a 19. héten meglátta, hogy ki is lakik a pocakomban, majdnem felugrott a lelkesedéstől! :lol: Szóval kislány, azóta ránéztünk még egyszer,akkor azt mondta, visszaadja a diplomáját, ha ebből a gyerekből fiú lesz! Szóval 99%! És, ami a vidám, hogy a férjem nem tudja, Ő ragaszkodik hozzá, hogy a szülőszobán derüljön ki! De már a 2. baba óta vágyik egy kislányra is, annak ellenére, hogy abszolút odavan mindegyik fiáért!

Alma!

Nekünk is megakadt a szemünk már ezen a típuson, főleg, hogy egy ismerősünknek van ilyen, 20 év körüli autó, nagyon bírja és semmi baj nincs vele! Mi is átrágjuk jól, mielőtt belevágunk, a mostanit is úgy szeretjük, nehéz lesz tőle megválni,de muszáj lesz!

Boeske!

Á, látom, Nálatok is 3 fiú van! Igazából semmit nem tettünk az ügy érdekében, persze bennünk volt, hogy milyen jó lenne kipróbálni milyen az élet, ha van egy kislányunk is! És érdekes, a középső kisiam, Lehel a kezdetektől azt mondja, hogy a pocaklakót Kislánybabának hívják! :lol:

Barbamami!

Hm, nem is rossz az ötlet! :lol: Ha nem jutunk időben dűlőre, mi is hasonlóra gondoltunk!
Én mindegyik terhességnél rengeteget hánytam, a mostaninál egész a 17. hétig, sokszor a lépcsőn is alig bírtam lemenni! Kiszáradtam, már infúzióról beszélt a belgyógyász. Kemény volt, szerencsére anyósom volt a mentőangyal, nagyon sokat segített!
Úgyhogy kitartás! Utána olyan jó, hogy jólesik az ebéd, nem?

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Nekem mind3 gyerkőc nyári, pedig a 3.-nál jobban elbírtam volna viselni egy őszi/téli/tavaszi babát. Igaz szerencsére Ramóna júniusi, tehát annyira nem volt vészes.

Ramóna végre elkezdett mászni! Nem tudom, hogy írtam-e, hogy olyan lusta a kisasszony, hogy 7 hónaposan fordult csak át. 11 hónaposan kezdett kúszni, addig csak forgolászva közlekedett, most meg el kezdte a mászsát. De ezt is oylan szépen lasan komótosan, hogy csak na. Olyan édes, ahogy óvatosan négykézlábra áll, beigazítja a lábacskáit, aztán elindul. Persze, ha gyorsan akar valahova eljutni, akkor még inkább kúszik.

Alziza!
Jók a képek!

Barbamami!
Ahogy elkezdtem visszaolvasni a topic elejét, és írtad, hogy a 4.-et mikor szeretnéd, és hát ő nem értett veled egyet, már itt is van. Autócseréért nem irigyelek. Nekünk egy 3 éves Megane-unk van, de hátul elég szűk 3ójuknak, de most nagyon nincs keret a cserére. Logan lenne megfizethető, de a férjemnek nagyon nem tetszik. A Peugeot új családi autójának (Partner tippee azt hiszem) a 7 személyesét várja. Vagy vmi behozott használtat, ami max. 3 éves. Szóval mi is jól megrágunk egy autóvásárlást. Pontosabban főleg ő.

moni
 
 


Sziasztok

Márti
Üdv itt! :lol:

Autócsere:
Hát mi pont a napokban gondolkodtunk ezen,h milyen autót vegyünk ha majd cserélni kell egyszer.
most Focus combink van.Ez most elég.De ha egyszer biztosan eldől,h lesz e negyedik akkor cserélni kell.


Még mindíg nem volt időm visszaolvasni! :oops:

Mandala????
Iloly?????
Vendég
 


Barbamami
Azt olvastam amit napsugárról írtál.
Van egy homeopátiás szer.Sedatif a neve.A barátnőm is most vett a kislányának,mert sokat pőrőg,hisztis,stb.És egy másik fórumon ahova irogatok szintén adja az egyik lány a kisfiának.
Nem úgy nyugtat,h lelassul tőle a gyerek,hanem sokkal nyugodtabban viseli azokat a dolgokat amiért mondjuk máskor hisztizik v kiborul.
Ugyanúgy játszik,meg minden csak nincs hiszti,és feszültség.
Vendég
 


Barbamami
Azt olvastam amit Napsugárról írtál.
Van egy homeopátiás szer.Sedatif a neve.A barátnőm is most vett a kislányának,mert sokat pőrőg,hisztis,stb.És egy másik fórumon ahova irogatok szintén adja az egyik lány a kisfiának.
Nem úgy nyugtat,h lelassul tőle a gyerek,hanem sokkal nyugodtabban viseli azokat a dolgokat amiért mondjuk máskor hisztizik v kiborul.
Ugyanúgy játszik,meg minden csak nincs hiszti,és feszültség.

Pszichológus is ajánlotta a barátnőmnek.
Vendég
 


Most miért ment el kétszer? :shock:
Vendég
 


Szijja Lánykák!

Ohóóóó, látom szépen gyarapszunk... :)
Üdv az újaknak! Most csak ennyi telik tőlem, de idővel összebarátkozunk, bizton tudom. :)

Nem tudtam mindent visszaolvasni, de azért néhány gondolat erejéig hallatom a hangom.

Barbamami: ne aggódj a mensesszerű érzés miatt. Ez nálam minden babánál így volt. Folyton a mellékhelyiségben ücsörögtem, és imádkoztam... nehogy az legyen amit nem szeretnék látni.... :)

Sztem Alma azért szed ennyi MagneB6-ot, mert fél a doki a görcsöktől. Én naponta 3x3-at szedtem és még alkalmanként nyomtam egy-egy pezsgőtablettát ha nagyon görcsöltem, keményedtem.... na, és attól még el is ájultam... ugyanis a vérnyomásodat is leviszi a sok magnézium, ráadásul hasmenést is okoz. Úgyhogy nem szabad 3x2-nél többet bevenni belőle!!!! Erre figyelj oda. Igyál meg egy felest (nem hülyeség!) az lazítja az izmokat és a méhösszehúzódásokat csökkenti. Én utálom az alkoholt, de amikor 4 héten keresztül napi 4 zacskó (az két liter és kb. 12 üveg sörnek felel meg) alkoholos infúziót nyomtak belém (amitől nagyon de nagyon rosszul voltam), hogy csökkenjenek a méhösszehúzódások, nos akkor inkább nyomtam volna a feleseket.... ugyanis a végén már nem találtak rajtam ép vénát, a meglévők meg nem bírták egy napnál tovább... :(

Alma: nem is emlékszem milyen sok okosságot pöfögtem korábban! Általában a nagyoktól idéznek... jaj.... :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Alziza: Zalcsiba még mindig szerelmes vagyok, ez nem titok (totál Gergőm)! De hogy Zina milyen gyönyörű csodaszép nagylány!!!!! (Nem) csak mellesleg említem, hogy Danikám nagyon szép fiúcska! És okos is! És jó nevelést igyekszem adni neki! És szerintem szépek lennének együtt... :D és.... és .... és.... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ja, Barbamami: van két tuti és bejárt utam arra, hogyan lehet INGYEN elintézni az elkötést! Priviben rád dobom ha szeretnéd!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Moni: privi ment... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala

Na végre! :lol:

[quote]c írta:sak mellesleg említem, hogy Danikám nagyon szép fiúcska! És okos is! És jó nevelést igyekszem adni neki! És szerintem szépek lennének együtt... Very Happy és.... és .... és.... Very Happy


Beszélünk majd róla! :wink:
Vendég
 


Mandalaaa:
Na végree! :lol: :lol: :lol: Dobjad a privit!!! Gondolom,az egyik,ha császárral szülök. De ezt NAGYON nem szeretném.. Az elsőt csáaszárral szültem,és tudom,mi a különbség.... De leginkább attól tartok,hogy látok el egy 6fős családot császár után egyedül???

Moni:
A Peugeot Teepee-t most reklámozzák a tv-ben,néztük. Nem rossz..,ha most cserélnénk,jó lenne. De így nem tudunk cserélni.
Már azon is gondolkodtunk,be lehetne-e szereltetni a Roomster hátuljába egy extra ülést.. Persze vizsgáztatni kell,meg minden.. De akkor nem kéne cserélni.. :roll:

Na,legalább az biztos,hogy csak egy csemete van a pocakomban :D . Ő viszont marha jól érzi magát. A tesóit ennyi idősen keresni kellett. Na,őt nem kellett,ma voltam UH-on. 12.4mm.. Te jó ég.. Nagy vidáman terpeszkedik,és szerintem egyfolytában vigyorog a nem kialakult szájával :D

Alziza:
Köszi :D Lehet,hogy a Petinek is kéne... :roll: :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: rossz hírem van, a férjem azt mondja, hogy nem lehet plusz üléssel "megtoldani" a roomstert. Mert ugyanis:
minden autót amikor Magyarországra érkezik bevizsgálnak megfelelő felszereltséggel, ülésszámmal és ez szerepel a típusbizonyítványban, ami ennél az autónál max öt személyre szól. Ettől eltérni csak egyedi típusbizonyítvány kiállításával lehetséges, ami igencsak költséges, közelít egy új autó árához. Ez nem a szakszerű magyarázat, de ez a lényege.
Nekünk Dacia Logan MCV-nk van. Ez a legolcsóbb 7személyes autó Magyarországon, nagyon jók a tesztjei, nekünk is nagyon jók a tapasztalataink. Imádjuk! A miénk szinte a legmagasabb felszereltségű és így is csupán 3,7 millióba került. Ez soknak tűnik, de azt gondolom elenyésző a karakterében hasonló 7személyes autók 4 milliótól kezdődő árához képest, aminek felszereltsége még meg sem közelíti a miénkét. A fogyasztása pedig 5,7 alatt van városban. Azt hiszem ehhez nem kell több kommentár. :)

Közkinccsé teszem, mert több privit kaptam:
szóval ha nem akarsz császárt (bár nekem a sima szüléssel szemben csak jó tapasztalataim vannak, és én négy nap múlva már itthon voltam és nekem sem volt segítségem a négy gyerkőccel), akkor már csak egy dolog marad, az hogy szülés után néhány hónappal megkeresed a dokid, hogy fáj valami odabent. Csinál vizsgálatokat és közli, nem talál bajt, de mivel neked még mindig fáj ott benn valami, megnéz laparoszkóppal és ha már ott jár, elköt... és akkor már INGYEN van!
De ez két nap kórházat és altatást jelent... szóval én inkább elintéztem a csaszit és letudtam a klinika-járatot.... elég volt belőle... én nem bántam meg, hogy így döntöttem és egyszer s mindenkorra megpecsételtem a baba-projekt sorsát.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Barbamami: szombaton nagyon sokat gondoltam Rád! Érden mentünk keresztül amikor jöttünk haza Velencefürdőről. Lehet, hogy legközelebb beugrom Hozzád barátnőm és meglátogatlak! Csak amolyan 5 perces vizitre! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?