Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Gyuri, vagy valaki !

Megtudjátok mondani, hogy visszamenőleg 3hónapra melyik adat mutatja, hogy volt-e akkor is cukrom ?

Glükóz 8.8 /3.1-5.6/
Haemoglobin A1c 5.6 % /4.5-6.2/
Fruktózamin 206 /205-285/
120' vércukor 8.9 /3.1-7.5/

Sajnos már csak jövőhéten kedden tudom vinni a leletet !

Köszi
Angi
zsixx
 
 


Angi! A Hemoglobin az, ami visszamenőleg 2-3 hónap cukorátlagát mutatja. Az 5.6 ok Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Jaj de örülök !

Köszi Yndi

Angi
zsixx
 
 

 
 

Zsixx!
Tudom, jártál Cs.-nél, de most csinálod a hetente ellenőrzést? Diétát ki tanította be?
Az előzetes leletek között a 8.8 más biztosan jelzésértékű volt, és a 120':8.9 is.
Kedden bemegyek, kérlek, reggel, keress meg (IX.emelet)

Uran!
A jelzett értékek között nincs lényeges eltérés (5.5 vagy 6.0) A határértékekekt vszeg az automata írja ki, és valaki úgy gondolta, hogy ezeket az adatokat programozza be. pl. terhességre biztosan nem gondolt, mert vérképeknél is állandóan csillagok vannak a norm. adatok mellett....
gyuri
Szeged
 
 


Szia Gyuri !

Még mindig egyhelyben toporgok, mert most kedden kellett volna mennem a Szabolcs u-ba, egy nappal elcsusztam a vérvétellel, és igy már csak jövőhéten kedden tudok menni. Baranyi Évával beszéltem, és ő mondta, hogy szabin van, és adott egy nevet akit keressek majd. Kedden 10 órára kell mennem. Akkor most mit csináljak ?

Angi
zsixx
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre, talán még emlékeztek rám! Kép
Gyurinak igaza van, nekem pl. anno Uran nagyon sokat segített és tartotta bennem a lelket! Nagyon sokat köszönthetek ennek a topicnak, én is ajánlom mindenkinek akinek szüksége van rá!Kép
Lehet hogy a diéta nem a legjobb dolog, de megéri!
Íme a mi gyönyörűségünk, az 5hónapos Marcika:

Kép

Sziasztok:

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok!

Ciklamát és szacharin alapú édesítőszereket nem szabad tényleg fogyasztani terhesen?
andi70
 
 


Andi! Én 20 éve használom a Polisettet, amiben ciklamát és szaharin is van. A két manó már az anyaméhben megismerte eme cuccokat, és szerencsére semmi bajuk ( koppkoppkopp ). Hivatalosan viszont - mint annyi minden mást - ezt sem ajánlják.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Gyuri!

Köszi a választ. Na ez a dolog valóban okozhat nocebo hatást, ha jól emlékszem a kifejezésre. Mert az anyuka mire hazaér a labor eredménnyel már bízti teljesen betegnek érzi magát. Kép

Panni
uran
 
 


Zsixx!
Menj a Szabolcs u-ba és keresd Bánvölgyinét (Judit), hivatkozz rám. Ez fontosabb!
Ne csússz el! Ez is fontos.
Aug 20.után már dolgozom, kérlek, hogy akkor keress meg, amikor vérvételre jössz (reggli után egy órával, minden héten)
gyuri
Szeged
 
 


Köszi Gyuri !

Akkor úgy lessz ahogy mondtadt.

Szia.
Angi
zsixx
 
 


Sziasztok!

2 napra megszabadultam a net-elvonási szabadságolásból...
Lassan visszaolvasok, s próbálok reagálin.

Kriszta (Nyanya)!

Boldog névnapot, így utólag, de annál nagyobb szeretettel!!!
Kép

Nem felejtem el leírni a gondolataimat, szerintem estére megy a mél!!!
A "vitánk" meg igazából nem is volt vita, csak véleménykifejtés.. Ugye? S alapvetően egyetértettünk...

Főorvos Úr!Kép

Köszönöm! Bár, mint sok minden másban, ebben a véleményemben nehezen vagyok eltántorítható, hogy ne a "gyógyítást", hanem az ismeretek mélyítését hivatott szolgálni ez a lap. Az meg különösen szuper, ha van, aki pont ezekben a sorokban találja meg a (remélhetőleg pontos, korrekt) információt, mely megkönnyíti a saját és esetleg babája életét!!

Ági
aszemenyei
 
 


Panni (Uran)!

Édesek a gyerkőcök! Gratula!!! Remélem, lassan beáll a rend nálatok!Kép

Csikken!

Nagyon örülök, hogy a lehető legjobb helyre kerültél!! (Szabolcs u.) Bár én köztudottan elfogult vagyok, de tényleg ez a legjobb hely, remélem, Neked is ez lesz a tapasztalatoid!!

Sok sikert és leginkább kitartást! Lesznek nehéz pillanatok, az biztos...Kép

Angi (Zsixx)!

Fogadd meg Gyuri tanácsát! Szabolcs utca SKép:S: a lehető legjobb helyre kerülsz!! Mindent, amit nem tudsz, vagy elsőre nem világos, kérdezd meg!! Judit (Bánvölgyiné) nagyon jó szakember, nagy tudású, gyakorlatias, s mindezek mellé naygon emberi, empatikus! Próbáld úgy csinálni a dolgokat, ahogy ott mondják, s sokkal egyszerűbb, s nem utolsó sorban "eredményesebb" lesz a diéta!!!! Kitartás!!Kép

Andi70!

Amit Yndi írt, az igaz! Gyönyörűek a manócskái!!!!! Hidd el, nyugodtan!Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Ezek szerint nem baj a szacharin meg a ciklamát?
Meg mondom őszintén, néha azért ezeket is használom, ha nincs canderel.
andi70
 
 


Szerintem lényeg a mértékletesség!!!

Nyugi!!!!Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Augusztus 1-én 14:17kor megszületett kislányunk Kovács Flóra Margit! 3900 grammal, 53 centivel, gyönyörű hajkoronával. Teljesen egészséges, a vércukra is rendben volt, úgyhogy rögtön másfél órát együtt lehettünk még a szülőszobán.

Most csak ennyit írok, ha érdekel, leírom a szülés történetét.

Gyurinak és mindenkinek köszönöm a jótanácsokat, sokat tanultam ebből a topicból, úgy érzem, nektek is részetek van abban, hogy ilyen egészséges lett a kislányunk! Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Köszi Ági !

Megfogadom.

Angi
zsixx
 
 


Andi! Azok a kísérletek, amikben kimutatták, hogy a fent emlegetett anyagok rákot és egyéb "nyalánkságot" okoznak, 3-400-szoros használati mennyiségnél voltak. Magyarul a javasolt adag 3-400-szorosánál. És ott is "előfordultak az átlagosnál nagyobb számban". Szerintem te nem eszel ilyen mennyiséget, ha néha használsz ilyen édesítőt.

A manók, ha már emlegettük őket Kép
Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Eszter!

Nagy gratula a kismanóhoz. Jó egészséget a továbbiakban mindkettőtöknek.

És természetesen érdekel a szüléstörténet. Kép

Panni
uran
 
 


Ági!
Köszi a névnapi jókivánságokat Kép
Vita meg nem is volt Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!
Megírtam, még tegnap! Csak elfelejtettem elküldeni...Kép

Úgy látszik, már lélekben nyaralok...
Kép Kép

Szóval, bocsika!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Zsixx!!

Mi volt ma a Szabolcs utcában? Tudom, hogy voltál, "kémeim jelentették". Lehet, hogy csak éppen elkerültük egymást??

Ági
aszemenyei
 
 


Eszter!!! (Sáfrány)

Gratula!!!!! Gondolom, most valahogy így érzed magad:
Kép

Remélem, azért néha még visszanézel ide...

Ági
aszemenyei
 
 


Szia Ági !

Igen voltam, 1/2-11-re estem be, mert eltévedtem.
Te mikor voltál ?
Nagyon rendes ott mindenki,adtak táblázatot is, hogy miben mennyi szénhidrát van, és össze állitottak étrendet is, amiket általában eszem azokból. És hetente vérvétel, zsömle+tej 1 órás.
Csak ez a reggel 7-kor kelés, egy kicsit húzós, mert táppénzen vagyok, és elszoktam a korán keléstől, elaludni is csak hajnalban tudok.

Szió !

Angi
zsixx
 
 


Angi!

Akkor kitartás! Most már semmi sem gátolhat meg abban, hogy jól vsináld a dolgaidat!! Én 12-re mentem, Te addigra már biztosan végeztél.

Szóval sok sikert és problémamentes jó gömbölyödést kívánok!!

Ági
aszemenyei
 
 


Mindenkinek jó pihenést! Igyekszem valami netes helyet találni a szabadság alatt, mert elvonási tüneteim lesznek a végén...

Ha másként nem megy, augusztus 28-án leszek.
Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Zsixx!
valamit nem jól értettél. A hetente egy, reggeli vérvétel a reggeli után lesz egy órával, azaz 8-kor, de nem zsemle tej, hiszen a reggelid 25g! és nem 40. Tehát a 25-os reggeli után van a vérvétel! Figyelj jobban.
gyuri
Szeged
 
 


Akkor én már teljesen belekeveredtem. Mert,
akinél jelenleg vagyok, ő azt mondta, hogy diéta után heti ellenőrzés, és 2 órás zs+tej. Persze nem azt tartom be. Csak oda Hétfőre kellett mennem, Szabolcsba Kedden, és ott kérdeztem, hogy most akkor 2 v 1 órás, és igy 1 órás zsemle maradt meg bennem.

! Hétfőn megyek a Délpestibe,vérvételre. Akkor itthon megeszem 7-kor a 25 g reggelimet, és 8-kor leadom a vért ! Igy már jó gondolom !
Bocs az értetlenkedésért !

Angi
zsixx
 
 


Angi!
Így OK!
Nem Te vagy a hibás, ezt jól el kell magyarázni. És szólj a vérvételnél, hogy 8kor vegyék, ne várd ki a "sorodat"
gyuri
Szeged
 
 


Remélem, nem kérdezek nagy botorságot.
Most mikor kell vércukrot mérni? Evés befejezése (!) után egy órával, vagy az evés megkezdése után egy órával.
andi70
 
 


Andi!
Én is ezen filóztam egész cukorterhességem alatt. Kiváncsi vagyok Gyuri mit mond erre. Én próbáltam a közepétől számolni és nem elhúzni az evést.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Az evés bef. után egy órával szoktam. A kórházban azt mondták, hogy nem kell annyira szigorúan ragaszkodni az egy órához
andi70
 
 


Gyuri !

Igen azt már tudom !

Köszi !
Angi
zsixx
 
 


Sáfrány!
1. Gratulálok,
2. Amit most tanultál, az egy életre szól, mert tudnod kell, hogy akinek terhsségi cukorbetegsége volt, annak nagyobb esélye van arra, hogy időskori cukorbeteg lesz. Ennek eljövetelét most már saját maga is tudja befolyásolni, ha továbbra is vigyáz "magára".
3. Hat hét mulva helyes csináltatni egy cukorterhelést (75 g glukoz itatás), most már nem terhesen, hoyg ekkor "látszik-e" valami, ez befolyásolja pl. a fogamzásgátlást megválasztását is.
4. Évente helyes egyszer tesztelni (elvileg terhelés)
5. Következő terhesség vállalása előtt, a felkészülési szakaszban, szükséges ismét terhelést csinálni, és ha olyan, már elkezdeni a diétás, "ne aggy isten" inzulint.

Szóval az élet nem egyszerű.
gyuri
Szeged
 
 


Köszi Gyuri!
Én is így gondoltam. Tudom, hogy nagy valószínűséggel nem szűnt meg örökre ez a probléma...szóval próbálok vigyázni magamra, a remélhető következő gyerkőcök miatt is. Kép

Áginak jó nyaralást!

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány! A gratuláció mellett egy jó hír: több olyan ismerősöm is van, akibk első terhességnél inzulinos cukorbetegek voltak, és a második babánál nem is jött elő a terhességi cukorbetegség. Bár sajnos van olyan is, aki terhességi cukorbeteg után 2.-es típusú cukorbeteg maradt Kép Szóval jobban jársz, ha odafigyelsz.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Lányok, Ti hogy mértetek cukrot? Étkezés befejezése után egy órával? Ez a helyes?
andi70
 
 


Igen én úgy mérem.
Azt nem tudom, hogy ez e a helyes, de úgy rémlik.


Angi
zsixx
 
 


Szia Gyuri !

Megtudja nekem mondani, hogy a 22-ei héten melyik nap van bent délelőtt a Kórházban ?

Köszi
Angi
zsixx
 
 


Zsixx!
Mindegyiken, de hétfő/kedd lenne a jó, prktikusan az a nap, amikor amúgyis jössz cukormérésre.

Az étkezés után 1 óra nem szentírás, ez a diétások ellenőrzésének módszere. Aki inzulint kap azt másként ellenőrzik.
Ha nem ezt értettétek a kérdés alatt, hanem azt hogy az egy óra a kaja kezdetétől vagy a végétől számít-e, akkor (ha csak nem hal volt a reggeli és nyúlt emiatt hosszúra) mindegy. Elvileg persze a végétől kellene számítani.
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm Gyuri !
Akkor 22-én 8 körül megkeresem !

Angi
zsixx
 
 


Yndi,
kösz a bíztatást. Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok, meg tudja valaki mondani nekem, hogy a Szabolcsba most a 10-es épületben lévő laborban veszik le a reggeli 25g utáni vért vagy az 5-ben?
Mert úgy rémlik mintha most a 10-be kellene mennem, de nem emlékszem rá...
(talán szabi miatt...)
Köszike:Csikken.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Gyuri, köszi a választ!
andi70
 
 


Kedves édesszájúak!

Fakutyás nyaralásom közepette felfedeztem egy jó kis édességet, ami esetleg kisétkezés gyanánt megszinesítheti napjainkat:
A DIANELLA GYÁRTÁSÁBAN találtam egy "RING" nevezetű édességet, ami tulajdonképpen valami pehelyszerűből készült 10 Ft-os nagyságú gyűrű, nagyon finom csokival bevonva és meghempergetve egy kis kókuszreszelékben. Ami az egészben a legfantasztikusabb, hogy
- diabetikus
- 25 grammos kiszerelésben van, amiben kereken 12(!!!) g szénhidrát van (kisétkezés!!!)
- és nem utolsó sorban egészen finom.

Eddig én a tatabányai, illetve a Fogarasi úti TESCO-ban vettem ilyet, kereken 99 magyar forintért. Remek kis diéta-kiegészítés!!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!
Mi van veletek? Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta! Ágit max telefonon tudod mostanában elérni. Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi! csak az email címét tudom, de remélem jól van.
Kr

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta! Jól van Kép Ha kell a száma, meg tudom adni. yndiheni@externet.hu-n elérsz, ide nem akarom beírni.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi! mail ment

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: