Új privát üzeneted érkezett!

Hát az összetétel is elég érdekes...
Viszont itt minden egy kicsit más ám....
Pl. én mindig Pampers popsitörlőt használok, és amikor hazamentem Karácsonykor 3 hétre, akkor nem vittem magammal túl sokat, mondván, hogy majd otthon veszek. Vettem is, és feltűnt, hogy sokkal vékonyabb volt, mint az itteni... :shock: :shock: A comagolása pedig pont olyan volt, leszámítva, hogy magyarul és szláv nelyveken voltak ráírva a dolgok, itt meg németül és angolul....

Kép
bikmakk
 
 


Na, újra itt...

Hát nekem se nagyon pozitív a mai mérleg, de Tündi - azért sajnos te nyered a mait. Sajnálom, hogy ilyen rossz hírt kaptál, biztosan sokáig fog bolyongani benned ma, de próbálj meg kicsit másra is gondolni: apával beszélsz holnap (?), nemsokára jön haza, a nyaralásra úgy áll rajtad a fürdőruci, hogy mindenki irigyen nézi, amint csinin gardírozod a gyerekeket a strandon! :wink:
Holnap pedig már június! (Jó, jó, én is elborzadva hallgattam Pataki Zitát az RTL-en.. :shock:) Előbb-utóbb csak ott fogunk újra tobzódni a dinnyeszezonban! Azt lehet majd adni nekik, ugye? Hehe, Ákos biztosan fogja szeretni, tavaly egy konténernyit megettem őt várva! :D

Gyorsan a délutánihoz:
Köszi lányok az együttérzést, már az is segített (ahogy szokott), hogy kiírtam a dolgot.
Tündi - Rátapintottál a lényegre: voltaképpen kicsit kínos nekem felpanaszolni, ha szórakozni megy, mert nem akarom, hogy azt higgye, esetleg irigykedem, és házisárkánykodni sem szeretnék, ráadásul meg is értem, hogy a sok munka után lazítani akar, no de ez ugye nekem is jó lenne... Hülye helyzet, mert nehéz ezt jól megfogalmazni. Próbálok nézni valami közös programot hétvégére, ha az a tetves idő engedi! :?

Madaran - Nem tudom, meddig tartott, míg beraktad azt a sok emotikont, de nagyon jólesett, és IGEN, IGEN, én is úgy éreztem, pontosan!
Egyébként hogy vagytok? Családod? Mit csinál Zsigi baba mostanság? :lol:

Angelita - Szeretem a barátságos, ám határozott stílusodat! Megpróbálom elmondani neki a dolgot, de az a helyzet, hogy nálunk már most vannak arra jelek, hogy Ákos sokkal jobban megvan velem, mint vele, pedig Kifejezetten törekedtem és törekszem rá, hogy (persze lehetőség szerint) egálban legyen a dolog. Kicsit aggaszt is, hogy miközben én minden nappal csak nyerek, hiszen egyre jobban megismerem a kisfiunkat, ő napról napra többet veszít, és néha látom, hogy kicsit csalódott, ha Ákos nyújtja felém a kezét, pedig nála van.
Többször jeleztem neki, hogy ez nem lesz jó hosszútávon, ő mégis gyalogol ebbe. Hű, most nem akarok visszalapozni, nehogy elszálljon, amit írtam, de valamelyikőtök írta, hogy egy ismerősénél(?) később javult a helyzet, és apuka visszaszállt a ringbe! Ezt is jó volt olvasni!

Bikmakk - Hah, jót írtál te is! Két megvonás járt a fejemben :wink: , és ebből az egyik a házi kedvezmények (elé tett reggeli, ebéd, vacsi, tea, kávé etc.) egy részének finom, ám észrevehető megvonása.


Most elvonult a drága az Akadémiára, valami hírességes gasztronómiai csoda-borvacsorára talpig nyalkán. Néztem a világos, nyárias öltönyét, laza drapp kabátját, amint derűsen bedobja az autóba, és kicsit meg kellett rázni magam, mert mintha egy filmet látnék...
(Nekem: Ákoska által összeuzsonnázott pólóban vacsora: zimbo bécsis szendvics, málnaszörp, mazsola - sikerült már megennem az összes csokit! :D )

Ennyit erről, majd jövök a fejleményekkel.
Kérdésem volna: ha megfázott a kicsi, ti adtok neki valamilyen vitamint? Tea? A természetes gyógymódokban utaznék, a mi gyerekorvosunk 39 alatt csak az orrszívózást javasolja. :?
Én ma kínomban (úgy sajnáltam, én is utálom, ha tüsszögök) megkínáltam egy kis üres, gyenge hársfateával is a víz mellett. Meglepődött, de nyakalta, bár szerintem inkább a folyadék miatt...

Kép
goldplast
 
 


Sziasztok Lányok!

Újra bejelentkeznénk! :lol:

Csajok!Úgy néz ki Tündi24-nek tényleg igaza lett!Nálunk a 10. hónap hihetetlenül nagy változásokat hozott:

1.Van két fogacskánk! :D
2.Elkeztünk ezerrel kúszni! :D

Nagyon édes a kis Tündérem!Mint egy kis kommandós, úgy kúszik! :lol: És rájött a lényegére, ahogy látom!

Nem tudom ki volt, valaki írta a GEKKO-t!Mi pont ma voltunk a kislánnyal!Hát......!Ő.......!Nagyon szimpatikusak voltak, bár ennyiért lehetnek is!Egy csomó kérdést kérdezett egy hölgy Dorcsi mozgásával, fejlődésével kapcsolatban!Majd ezt összegezte és így mondta meg, hogy Dorcsi hol tart!Végülis sok újdonságot nem mondott!Annyit mondott, hogy a kicsi Lány értelmileg nagyon kis ügyes, a korához képest fejlettebb, de ami viszont korlátozza, az a mozgása!Neki már mászni kellene, és lassan már járni, vagy legalább is lépegetni!Tudja, hogy mit kellene csinálni, de nem elég fejlett a kis izma!De ha már szépen elkezdett kúszik!!?És nem mindegy gyerek egyforma?!?Nem tudom mit csináljak!Persze Ő egyből azt mondta, hogy kellene járnia továbbra is!De miért ne mondaná?!?Neki ez lenne a lényeg!?
JA!És képzeljétek!Nagy csodálkozással nézett rám, mikor megmondtam, hogy Dorcsi mennyit alszik egy nap!Nekem a Leányzó kétszer 45 percet alszik+ az éjszaka!Azt mondja, hogy jó keveset!De ha nem igényli?!?!Ha álmos, úgyis jelez, vagy én is észreveszem rajta!

Boszi72:Gratula a kis Nikinek az álldogáláshoz!Biztos nagyon ari lehet! :lol:

Hmbori:Hűűűűhhha!Nem semmi ez a kullancsos dolog!Ezt én is átgondolom!Nálunk a macskába szokott lenni!kóricál mindenfelé és ki tudja mit szed össze! :roll:

Angelita:Gratulálok a kis Emmának a felüléshez!

Kép
bener
 
 

 
 

Gp Ági,attól mehettek a fűre,csak figyelni kell őket!Apával holnap elméletileg tudunk beszélni,ma mentek ki valahova a határ mellé,kicsit nomád körülmények vannak nekik...generátorról megy nekik este az áram,sátorban alszanak..és nincs fürdési lehetőség..holnap is úgy tudunk majd beszélni,hogy 2 naponta beviszik őket fürdeni a táborba..és akkor egy kicsit tudunk beszélni..ezen a héten végig ott lesznek..szóval a héten nem nagy kapcsolattartás lesz :( De jöv héttől megint bent lesznek a táborban/de ez sem a sajátjuk,egy hónapig lesznek ott,márcsak 3hetet,és mennek vissza a sajátjukba/és utána még jó másfél hónap és VÉGE!!!!
Azért szerintem apának majd mondd el ezt a mi bánt...

Bikmakk,Luca 19hónaposan kapta meg a kullancs ellenit,aztán rá másfél hónapra a 2.ikat és most júliusban kapja megint az emlékesztetőt.

Bener,gratula Dorcsinak! :) 10hónaposan már valóban "kellene"másznia...de nem egyformák...nem kell kétségbe esni :) Mit mondtak az izmaira mi a probléma velük?Hát meggondolandó,hogy menjetek-e még.Esetleg ha magánba meg tudnád mutatni vkinek,könnyebben tudnál dönteni!De én talán várnék egy kicsit...GYerekorvos mit mond?Az biztos,hogy nekik ebből elég sok pénzük van :roll: Az alvással meg ne foglalkozz! :wink:

Köszönöm csajok a kedves szavakat!!!!Jól esett!!Tesóm átjött,mert elengedték a melóhelyről....

Kép
Kép
tundi24
 
 


Angelita,gratulálok Emmának a felüléshez!!!! :D :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Ági, szerintem a másikat ne próbáld ki! Hosszabb távon nem vezet jóra.

Kép
bikmakk
 
 


sziasztok!

Próbáltam kicsit visszaolvasni, de nem nagyon volt időm, szóval bocsi, ha nagyon off topic vagyok :)

Orew,
gratula a fogyáshoz! Én most kezdem elérni a terhesség előtti súlyomat, már csak 1 kiló van addig, de a cél persze nekem is ennél több lenne. Azt remélem, hogy most erőt ad majd az, hogy végülis lenyomtam magamról eddig 10 kilót :D

Tündi,
ügyes vagy a futással! nekem most nincsen nagyon időm rá, plusz félek még mindig a mozgással, mert a szopizásra szeretnékk nagyon vigyázni most a munka miatt, de nagyon szeretnék már rendszeresen mozogni.
Sajnálom a családi történteket és sok erőt mindenkinek a gyászban! :(

Goldplast,
Megértem, hogy bánt a családi feszkó, visszaolvasva nekem Bikmakk módszere tetszik és a kettős megvonás is :lol:

Rólunk annyit, hogy irigykedve olvasom, hogy ki, mennyit alszik, mert nekem mostanában bizony nem sok jut. Két hete ugye dolgozom, előtte két héttel pedig már szoktattuk Ábelt a bébiszitterhez, így aztán a napirendünk teljesen felborult. Amíg otthon voltam, addig átlag 4 szopi volt naponta, 3 nappal és egy éjszaka. Mióta dolgozom, azóta simán néha 3-4 szopi van egy éjszaka, és mostanra már nagyon fáradt vagyok. 4 órát dolgozom ugyan, de mondjuk vezető beosztásban ez így is felelősség, plusz ugye vannak határidős feladatok. Na, de hogy ne csak panaszkodjak, vannak jó oldalai is a melónak. Azt vettem észre, hogy sokkal magabiztosabb vagyok, mint korábban, és pl jobb az időbeosztásom (azt hiszem Linacska írta egyszer, hogy az anyukák hatékonyabbak ebben mint gyerektelenek :) ). Érdekes az is, hogy a fáradság ellenére sok szempontból mintha több lenne az energiám, a délutánokat csak Ábcival töltöm, és sokkal több türelmem van hozzá a nyűgös pillanatokban, mint amikor egész nap együtt voltunk. Ódákat azért persze nem akarok a munkáról zengeni, mert furcsa és sokszor nagyon nehéz mindent összeegyeztetni lelkiekben és logisztikában egyaránt, csak egy kicsit szerettem volna felvillantani a másik oldalt is :)

Néha tudok csak jönni, de azért mindig próbállak olvasni benneteket - éljen a internet csodája a telefonon :lol:

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Ági (nem megy ki a dolog a fejemből).
Szerintem pedig tulajdonképpen tényleg irigykedsz, és ez normális is, minden kisbabás anyuka irigykedik néhanapján a "szabad" életet élő férjére. Nyilván nem cserélnél vele teljes egészében, de azért jó lenne néha egy csini nyári lenruhában bepattanni a kocsiba elmenni mondjuk egy koktélpartira, mialatt tudod, hogy a béjb otthon jó kezekben van az apuka védő gondoskodása alatt...
Meg is kéne csinálni.
És akkor szerintem jobbra fordulnának dolgok a lelkedben.
Mi van a szombati nyelvtanfolyamokkal?
Valami olyasmi kéne, csak kikapcsolódni menni és nem tanulni.
És aztán kéne még olyan is, hogy mindketten belazáztok a kocsiba, és a sitter vigyáz...
Próbáld megszervezni ezeket a dolgokat.
Mert nem hangzanak jól az írásaid, mintha kezdenéd feladni a dolgot.
Ne haragudj az őszinteségemért, és remélem fölöslegesen aggódom. De sokat jártok mostanában a fejemben.

Kép
bikmakk
 
 


Ági,
Eszembe jutott egy dolog még így visszaolvasva, részben ahhoz, amit Bikmakk írt. Nálunk itthon más a helyzet, mint amit Te írtál, ezért beleokoskodni nem szeretnék, de tudom, hogy korábban nekem is sokszor eszembe jutott, hogy olyan érzésem van, mintha a férjemnek két élete lenne (mi és a munka), nekem meg maradt a tűzhely melege. Minden nap részletesen elmeséltettem vele, hogy mi volt a melóban (részben mert ugye hasonló területen mozgunk), és mindig elmondtam neki, hogy nekem ez most szinte az egyetlen kapcsom a szakmához és a nagyvilághoz. Ezen mindig jókat kacarásztunk, pedig tényleg így volt. Nem éreztem azt, hogy hiányzott a pörgés, de a munka most rádöbbentett, hogy mi hiányzott akkor, amit magamnak sem vallottam be. Nyilván azért, mert Ábci mindennél fontosabb, és prioritásnak akkor és most is az első, meg azért is, mert az ember nem akar lelkiismeret-furdalást érezni a gyereke felé. Visszaolvasva láttam csak most, hogy milyen projekten töröd a fejed, sztem nagyszerűen hangzik (és nekem pont ezért nem tűnik úgy, mintha bármit is feladnál), és valószínűleg jobb időtöltés is lenne, mint a házimunka :) ha ki akarja fizetni a takarítást, hát hagyd neki, te pedig szánd az időt másra, fenntartva azt, hogy sztem tényleg érdemes ragaszkodni a családi napokhoz, amihez valószínűleg a legjobb, ha te teszed meg az első lépést vmi jó kis program kitalálásával. Na jó, most megyek, tényleg nem akartam okoskodni, csak hirtelen kikívánkozott belőlem a reflexió.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Tündi!!

Nagyon boldog névnapot kívánunk!!!

Jövök még ma.

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Tündi, Isten éltessen sokáig névnapod alkalmából :)!!

Én is jövök később, most Emma nyűgizik az ölemben, már álmos.

Kép
angelita
 
 


Csajok,
esélyem nincs egyenlőre írni, amióta Levi mászik egy pillanatra nem tudom levenni róla a szemem, azonnal valamit művel. Iszonyat nehéz így vele, Lilivel egy fikarcnyi gondom nem volt ilyen téren. Most is leültem kicsit olvasni, és már leszedte az egyik műanyag edényről a matricát, és miszlikekre tépett egy papírzsepit, és lógott ki a szájából.
Régebben legalább este hétkor már aludt, most fél 10-kor sem birom elalatani, úgy pörög. De azért ígérem teszek képeket majd a nyaralásról.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Köszönöm a névnapi köszöntéseket!!Aranyosak vagytok!

Flake Adri,gyere olyan sűrűn ahogy csak tudsz! :) Jó olvasni,hogy pozitívumokat is írsz a melóval kapcsolatban! :) Én is azt hiszem,ha visszamegyek dolgozni több türelmem lesz.Én már 3éve itthon vagyok,és még van egy évem...bevallom nekem ez már sok :roll: Imádom a gyerekeket,de azért hiányzik a meló :wink:
Ábel hogy viseli a bébiszitter?Jól kijönnek?

Angelita,visszaaludt Emma?

Lina,Levi nagyon beindult akkor! :) De istenem, ez a felfedező időszak :wink: Hagyd hagy dolgozzon :D De papírt még se egyen azért,mondjuk Zsombi is csócsált már meg ezt azt :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Látom mindenhol pörögnek az események!!

Tündi: boldog névnapot kívánok én is! És sajnálom a mamád tesóját!!

Kullancs: bizony nagyon kell vele vigyázni!!! Mi minden alkalommal ha természetben voltunk és Marci kúszott a földön este átnézzük. Sajna már a városba is beköltöztek, és ugye nem írtják őket, mert az EU betiltotta az irtószert, ha jól tudom... :?

Hmbori: nem mentünk el végül a gyereknapra mert nagyon sz..r idő volt. Reggel-délelőtt esett, aztán ebédelni voltak nálunk rokonok, utána pedig megint esett... Úgyhogy ez most sajna kimaradt. Majd jövőre :lol:

Madaran: ne haragudj, ezt a futás dolgot mindig elfelejtem megválaszolni, te pedig olyan lelkesen kérdezed :lol:
Szóval a térdem szerencsére helyrejött, kb két hét kellett neki, mert a Mátrában még jól túráztam is egyet velük :oops: Szóval indul ismét a futás projekt, csak a fránya idő ne akadályozna benne. Én csak délutánonként tudok menni, mert akkor van kire bízni Marcit, és akkor itt mindig esik, komolyan mondom már nem hiszem el egyszerűen :evil:
Egyébként gondolkozom azon is, hogy ha már ennyire vacak az idő, akkor futás helyett elugrom egy aerobic órára, az legalább időjárástól független :D

FlakeAdri: örülök, hogy a munkával kapcsolatban pozitívak a tapasztalataid, és hogy élvezed is!!! Gondoltam Rátok sokat, hogy vajon hogy bírjátok, de ezek szerint nagyon ügyesek vagytok :D

GP Ági: szerintem fogadd el a takcinénis felajánlást Apától!!! Nagyon sokat számít, hidd el! Nekem óriási segítség, hogy nem kell állandóan a lakást suvickolnom, szerintem hülyét is kapnék tőle, van így is elég dolgom... A másik témával kapcsolatban örülök, hogy nem rögtön írtam, mert nagyon mérges lettem hirtelen, de már lenyugodtam :) Szóval szerintem üljetek le Apával ezt megbeszélni, mert én biztos nem hagynám ennyiben a helyedben. A gyerek kettőtöké, legalább hétvégén töltsetek már együtt időt, ha egyébként állandóan utazik!!!! OK, hogy kell neki kikapcsolódás, de ez legyen már a családja!!! Elvileg azért vállal az ember gyereket, mert egy óriási örömforrás és boldogság, hogy feltöltse a lelkét, szellemét egy fárasztó nap után, ahogy hazaérve rámosolyog a kisfia!!! Nálunk is sokat dolgozik Apa (bár legalább nem utazik el), és hétközben alig van itthon, de a hétvégéket mindig együtt töltjük. És képzeljétek már odáig jutottunk, hogy az egyik hétvégén teljesen magától lemondott egy haveros sörözést, mert velünk akart lenni inkább! Hát el nem tudom mennyire örültem :D :D :D Szóval a férjem alig várja a hétvégéket, hogy végre itthon legyen, vagy menjünk kirándulni, meg hasonlók. Én azt gondolom, hogy ez kéne, hogy normális legyen. Befejeztem, nem agitálok tovább, csak kikívánkozott belőlem :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


GP Ági, szerintem is szuper ez a könyv-projekt, amit kitaláltál, és az is igaz, hogy jobb lesz, ha nagyobb lesz a gyerkőc, főleg, mert FIÚ, így még több közös dolog lesz apával (pl viheti fociedzésre, stb...).
A hétvégi közös program jó ötlet, mindenképp szervezd meg előre, akkor nincs kibúvó:).
A bébiszittert én is akartam javasolni, ha lefektetted a picurt, menjetek el együtt csiniben vacsizni, vagy kísérd el valamelyik borkóstolójára... Persze előtte meg kell ismertetni a picurt a bébiszitterrel, de nálunk pl most már tutibiztosan elalszik 8-ra, és éjfélig nem kel fel, semmi dolga a lánynak vele, aki vigyáz rá (és a nagyra) néha.

Köszönöm az alvásos tapasztalatokat, megvettem a femibiont, és a maradék vasat is beszedem, és átálltam koffeinmentes kávéról koffeinesre, remélem segít:).

Tündi, boldog névnapot!!!

Flake, de jó, hogy ilyen ügyesen összeegyeztetted a munkát a babázással! Ez a 4 órás munka nem is hangzik olyan rosszul, azt hittem egész állásba mész vissza.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Ja, igen: meg kapcsolódj Te is ki!!! Én is érzem néha magamon, hogy jó nagyon Marcival, de annyira jól esne csak magammal foglalkozni kicsit. :oops: :oops: :oops:
Csak az a baj, hogyha elmegyek itthonról nélküle, akkor fél óra múlva már aggódom, hogy mi lehet, és ahogy tudok rohanok haza... Hát ilyen az anyuka élet :wink:

Most telefonáltak, hogy csütörtökön reggel a dévényesek megnézik Marcit, van egy szabad hely! Juhéj!!!

Kép


Kép
dbea
 
 


Itt vagyok ismét :)!

Voltunk tanácsadáson, Emma súlya 9,5 hónaposan 9300 gramm. Mi többre saccoltuk, 10 kiló körülire (mert 6 hónaposan volt 8500 gramm), de ez így pont tökéletes.
A táplálkozással kapcsolatosan nemigen kaptam tanácsot, tejtermékek 1 éves korig tiltólistán (pedig reménykedtem, hogy a joghurt mehetne, mert az elősegítené az emésztését), k betűsök 10 hónapos kortól, szóval marad minden ahogy eddig.
Képzeljétek, pont két ikerpár is volt a váróban, hihetetlen kicsik voltak (Emma szerintem sose volt olyan kicsi), pedig az egyik páros már 2 hónapos volt, igaz, nekik még csak most kellett volna megszületniük. Mivel most már tudom, hogy mivel járnak az újszülöttek, nagyon örülök, hogy Emma már ilyen nagy :)!
Ma tettük le a gyerekágy rácsát az alsó szintre, nehogy baj történjen, most, hogy már olyan ügyesen felül babóca.

Tündi,
szétnéztem az emeleten, de a nyári szandik egyelőre maradtak a zsákban -nálunk ma egész nap szakad :(! Szerencsére már szépül a terep, a falakat is festeni fogják és a fürdőt is csempézik már.

Flake Adri, gyere minél gyakrabban :)! Megértem a munkával kapcsolatos érzéseidet: van, amikor én is segítek ezt-azt a munkahelyemnek (néha telefonos távsegítség) és olyankor olyan jóleső érzés fog el, hasznosnak érzem magam, energiával tölt el. Azért azt nem mondom, hogy a mindennapos munkának is ennyire tudnék örülni, az még azért várhat, szóval mindenképpen le a kalappal előtted! Az éjszakai szopizások száma is biztosan hamarosan lecsökken, csak most anya-hiánya lehet Ábcinak és minél gyakrabban megbizonyosodik róla, hogy ott vagy neki :)!

GP Ági,
remélem, hogy sikerül megbeszélned az érzéseid a férjeddel és megértetni vele, hogy mit is szeretnél valójában: hogy nem az az egész lényege, hogy le legyen nyírva a fű a kertben.... Néha pedig hétvégén adjon Neked kimenőt és 1-1 délután találkozhass a barátnőiddel, shoppingolhass egy kicsit, meg persze szervezzetek közös programokat! A többiek által javasolt bébiszitter se rossz gondolat, úgy emlékszem, van is valaki, akire rá meritek bízni Ákoskát.

DBea, csütörtökön akkor biztosan megnyugtatnak majd, hogy nincs semmi gond! A Gekkot megnézitek azért?

Bikmakk, a xilit miért baj?? Van egy kifejezetten babáknak kifejlesztett fogtisztító kendő, a Spiffies, ami xilitet tartalmaz és ódákat zengenek róla, nameg aranyárban van, szóval nem holmi vacak. Így tényleg kíváncsi vagyok, hogy orvosként hogy látod a kérdést.
Ma kérdeztem a fogápolást a tanácsadáson és azt a választ kaptam, hogy nedves gézlappal törölgessem át a fogakat, még ne fogkefézzek és fogkrémezzek. A gézlap helyett akkor már szerintem jobb a textilpelus, mert abból nem jönnek ki szálak.

Kép
angelita
 
 


Tündi, fogadd őszinte részvétemet!

Kép
angelita
 
 


GP Ági, Ákoskának jobbulást! Szerintem Cebion cseppek mehetnek bőségesen, meg a teácska sem árthat!

Kép
angelita
 
 


TÜNDI:Boldog névnapot kívánunk

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


lányok az jutott szembe ,hogy annyira irjátok,hogy felállt,felült..meg ilyenek ,hogy mikor irjuk már le az első ágyról leesést meg ilyeneket,amin persze mint első anyukák a szivünk megáll nekik meg kutya bajuk nem lesz.

Ez nálam amikor nem volt még Noli elképzelhetetlen volt meg azt gondoltam milyen anya az olyan....de simán halál ugrást csinált mellőlem 8-9 hósan..............pedig 5 cm .re voltam tőlle!!!

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


[size=18]Tündi:Boldog névnapot kívánok neked!!!![/size]
Vendég
 


Köszönöm az újabb köszöntéseket!!! :D :D

Bim-bam,nálunk Zsombi esett már le úgy,hogy ott voltunk mellette :oops: Egy fél pillanat műve volt az egész... :roll:

Angelita,köszi..akkor már szépültök :) Jajj de jó :wink: Jó kis súlyban van Emma is :)

Dbea,majd írd meg mi volt a dévényen.De sztem minden rendben lesz!! :D :D Úgyhogy ne idegeskedj :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tundi: BOLDOG NEVNAPOT!

Bim-bam: Errol mar nehany honapja irtunk egy paran, de lehet, hogy akkor te nem olvastal minket, vagy nem emlekszel. Dbea is irta, hogy Marcival is elofordult mar ez, meg szerintem en is, hogy Zarus is esett mar le sajnos.

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Angelita: Nem ertem, hogy tejtermeket miert ne adhatnal Emmanak? :shock: Tejallergiaja van? En ugy tudom, hogy tejtermekeket lehet adni, csak tejet nem... :? Zarus kapott mar joghurtot, turot es sovany sajtot es semmi baja nem lett tole.

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Angelita: Marcinak már simán adok k betűsöket is, nagyon szereti őket :lol: Mi sem tejtermékezünk.
Holnap délután megyünk gyerekorvoshoz, kíváncsi vagyok mi lesz az ítélet Marci súlya ügyében :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


sziasztok

csak gyors bekuk mert semmire nincs időm ami meg van azt a Botival töltöm minden nap meglep valamivel :lol:
multkor már nem tudtam jönni de most potolom
hát suliba járok élelmiszer és vegyi áru eladó és kereskedő bolt vezető a 2 csinálom párhuzamosan nem egyszerü de jövőre szeretnénk 1 üzletet nyitni remélem sikerül :)
melette dolgozok mert apának megszünt a munkahelye és nem talált másikat munkanélkülin van :oops:
a többi időt meg minél jobban szeretném kihasználni h a Botival legyek
már van 7 fogacskánk :lol: 1 hete megtanult mász :lol: i de még nem az igazi és 2 napja meg fel tud álni :lol:


Tündi boldog névnapot.

margit
Vendég
 


Tündi24:
Nagyon boldog névnapot kívánok a kis Dorcsival!

Konkrétan nem mondott semmit a Ssajszi a leányzó izmaival kapcsolatban, csak ennyit, amit előzőleg is leírtam!Végülis a Nő csak kérdezgetett és megnézte, hogy hogy játszik, ténykedik Dorcsi!És ebből szűrte le!És valóban gondolkodok még ezerrel, hogy vigyem e, mert egyre többet toljuk fel a kis popsinkat, és ha jól tudom ez pedig a mászásnak a kezdete valahol!Jól tudom?!?
Az orvos és a védőnő azt mondja, hogy nincs vele semmi gond!Van gyerek aki már hat hónapos jár, és van aki 1 évesen kezd el mászni és 1,5 éves korában kezd el járni!Mondjuk ezt is mondtam a Nőnek a GEKKO-ba, amire azt mondta, hogy persze, hogy ezt mondták, hisz nekik ez érdekük!Ezt nem nagyon fejtette ki tovább!Szóval érdekes volt az egész!

Dbea:Kíváncsi vagyok nagyon én is mit mondanak majd a dévényesek!Gyere aztán írj!

Bimbam:Nálunk is volt már pár bummm!Egyszer az ágyról, egyszer meg a székről estünk le!

Angelita:Én is úgy tudom, ahogy Orew mondta, hogy már joghurtot, sajtot és túrót lehet már nekik adni!Soványat persze!
És k betűseket is már réges régen nyomatjuk!Igen nagy szeretettel! :lol:

Itigram:Gratulálok a kis Botinak a mászáshoz és a felálláshoz! :D

Kép
bener
 
 


Bener,
ez az, amit írtam, hogy a GEKKO-ban meg az az érdek, hogy beparáztassanak, és azonnal írasd be több százezer forintos fejlesztésre a gyereked....

Tündi,
én még nem is kívántam neked boldog névnapot, úgyhogy most utólag megteszem :lol:

Csajok,
tegnap este óta annyira fáj a fogam, hogy Panadolon élek. Orvos meg csak délután lesz :cry: És igazán nem is érzem, hogy melyik, mert a fél ínyem fáj. Ilyet még szerintem nem is éreztem.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Orew,Margit,Lina,bener köszönöm nektek is a köszöntést! :)

Dbea,én is kíváncs vok a gyerekorvosotok véleményére!De mindesetre azt el ne hidd neki,hogy Marci kórosan sovány!!!Dévényre meg gyűjtsd az erőt!

Margit,kitartás a sulihoz!Szurkolok,hogy sikerüljön megvalósítanod a bolt nyitást!Gratula Botinak a fogacskákhoz,mászáshoz,felálláshoz! :)

Bener,szerintem ne vidd egyenlőre Dorcsit vissza...Nem tudom,hogy használtok-e kompot..de ha igen akkor azt jó gyorsan messzire tedd el!!!Nem emlékszem,hogy ki írta,hogy kompoznak :oops:

Lina,próbáljmeg kitartani délutánig :( A fogfájás az iszonyat tud lenni :( A fogorvos úgyis tudni fogja,hogy melyik fáj...Cataflamod nincs otthon?Az lehet jobban kivenné a fájdalmat.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok lányok!

Orsi,
nem allergiás Emma, de mivel én az vagyok, így neki is nagyobb a hajlama arra, hogy valamire az legyen -egyrészt emiatt mondhatta a védőnő, hogy ne adjak semmiféle tejterméket (emiatt kap Emma HA tápszert is), másrészt úgy vettem észre, hogy ő ezt mindenkinek mondja, ő ezt az elvet vallja. Azt a 2,5 hónapot csak kibekkeljük valahogy :)! Én azért szerettem volna, hogy a tízórait változatosabbá tegyük meg az emésztését serkentse, de akkor majd csak 1 éves kora után lépjük ezt meg.

Tündi, igen, igazi csajos mobilom lett, rózsaszín, ami nagy álmom volt régóta :).

Margit, én is kívánom, hogy sikerüljön megvalósítani a terved! Aztán írd majd meg, hogy hol van a bolt :)!! A rosszban a jó, hogy Botit jó kezekben, Apánál tudhatod, míg Te távol vagy.

Bim-bam Csilla
, esésekről volt már szó -nálunk még nem volt esés szerencsére, egyszer viszont sikerült szegénykémet pont a lámpa alatt felemelni és bevertem a fejét, de az ijedtség nagyobb volt, mint a baj, hál' Istennek!
Ülésből nem mindig sikerül úgy visszatérni kúszásba, ahogy eltervezte, így szegénykém odakoppintotta már a fél arcát a földhöz, hát az se esett neki jól, sírt szegénykém.

Kellemes napot mindenkinek! (Nálunk a tegnapi egész napos esőzés után végre kisütött a nap, bár meleg az nincs...)

Kép
angelita
 
 


DBea, gyere majd a hírekkel :)! Mennyi volt Marci születési súlya? Elvileg 1 éves korukig tripláznak a babák -Emma viszont tutira nem lesz 11 kilós addigra, ami nem is nagy tragédia :). A másodunokatestvére 8,5 kg, pont ma 1 éves. Szóval ne hagyd magad beparáztatni :)!

Kép
angelita
 
 


Sziasztok, csak gyorsban írok, aztán megpróbálok visszaolvasni. Ezt az oldalt még nem sikerült.
Zora rettentő taknyos hétfőóta, ma már azért kicsit jobb a helyzet, ÉS ma már lépet 4 et egyedül :lol: :lol: :lol: :lol:
Na elkezdek olvasni visszafele de nem tudom mennyi lesz az alvasi ideje :roll:

Tündi így utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Lehetséges, hogy több kisbabás kapcsolatot lehetne rendbe tartani/hozni, ha többen fórumoznának? :lol:
Flake76, Bikmakk, dbea, angelita, Tündi és a többiek is: puszi nektek, nagyon köszi! Komolyan olyan remek érzés ilyen értelmes véleményeket olvasni: néha nagyon gatya tud lenni az ember lánya, és azért tényleg jó észnél lenni, ráadásul én amúgy is hajlamos vagyok túlizgulni a dolgokat, az pedig előbb-utóbb morgós hangulathoz vezet!
Persze én is végiggondoltam a tüneteket, és igen:
Irigység - kettősség: egyrészt nem cserélném el ezeket a napokat semmiért, másrészt igen, jó lenne néha egy kicsit másik életet is élni!
Megoldás:
ragaszkodni kell a saját "kilépési" időmhöz -n em odaadni mindenféle vadászatokra, vagy ha igen, szigorúan pótolni!
Most hétvégén be is megyünk a Könyvhétre, és kicsit családozunk, aztán viszont kapok kb. 2 órát, amíg apáék kicsit sétálnak -ezalatt mazsolázhatok az új könyvek között, találkozhatok a barátaimmal, ujjé! (Remélem, jó lesz az idő és Ákos is teljesen rendbe jön addigra! Könyvkiadót is találni akarok a könyvtervemhez.)

Időbeosztás: frusztrál a rendetlenség, de nem akarok házimanó lenni, amikor annyi klassz dolgot tehetnék én is: Ákoskázhatnék, csinálhatnám a tervem, olvashatnék és egyáltalán!
Megoldás:
Kipróbáljuk azt a takarítónénit. Jó, kicsit fura lesz, de ki tudja, még az is lehet, hogy beválik. Keresek valami olcsóbbat. Eddig egy 1200,-/órásat találtam. Szerintem az kicsit drága. Szerintetek?

Családi együttlét: zavar, ha a párom ennyi hétvégét kihagy, de sosem akartam korlátozni semmiben, és ettől mindig jól megvoltunk, nem élt vissza vele. Most azonban a munka és a hobbija tényleg viszi...
Megoldás:
Hű, hát itt nehéz, de azt hiszem, azt próbálom meg, amit valamelyikőtök tanácsolt: én szervezem meg a családi vagy páros programot, ezáltal kicsit én is kijelölöm a határokat...
Most szombat éjszaka újra vadászat (vadles), azaz vasárnap fáradt lesz, ezért egy kis helyi programot találtam, ekkor lesz a Gödi Fesztivál. Ha jó az idő, kimegyünk oda is közösen. Valamikor meg jó lesz egy kis séta kettesben - van egy lány, aki néha vigyáz Ákosra, de eddig csak 2-3x segített. Nagyon kedves és rendes, Ákoska is szereti, de hát eddig ugye, ha lehetett, inkább én maradtam itthon...

Az angol most ért véget, de szerencsére Apa emlékezett az ígéretére, azaz hogy a szombat délelőttöket akkor is ő szeretné, ha már nem lesz angol. Remélem, azért lesz folytatása valamikor a tanfolyamnak, vagyunk páran rá...
Ezenkívül kértem magamnak heti két órát, amikor takaríthatok vagy bármit csinálhatok otthon: azaz nem kell azon izgulnom, hogy pl. mosószeres a kezem vagy bármi. Nem kell, hogy egyvégétben szórakoztassa Ákoskát, de legyen mellette, a közelében.
Tudom, nevetségesnek hangzik, hogy ezt külön is kell jelezni felé, de tényleg nem látja át, hogy egy házimunka vagy főzés közben (ha ő is otthon van), ne nekem kelljen mindig félbeszakítani a dolgaimat.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Most-, e szép levélke végén hívott a párom: új munka lehetőséget ajánlottak neki, ahol kb. másfélszer annyit kereshet, mint most.
Viszont orosz-magyar a cég.
Moszkvai központtal. Mondjak még valamit?
Asszem, elmegyek Ákoskával én is Femibionért, és az Angelita által ajánlott Cebionért.
Friss levegőre van szükségem.

Kép
goldplast
 
 


Goldplast: Orulok, hogy sikerult megoldast talalni a problematokra! :)
A moszkvai kozpont azt jelentene, hogy ott kene dolgoznia, vagy hogy gyakran kene odautaznia?

Orew

Lilypie Third Birthday tickers
orew
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a gyerekorvostól. Minden rendben van :lol: Az elmúlt két hétben Marci 250 grammot hízott, elérte a 8 kilót, mindenki boldog és elégedett. És 71 centi :lol:

Orsi: ne haragudj a hézagos chatért, de én reggel bekapcsolom a gépet, este meg ki és közte oda-odapillantok, hogy van-e valami :oops: Szóval nem szoktam huzamosabb időt ott eltölteni, max 1-2 perc, ahogy időm (és Marci) engedi.

Angelita: Marci 3400 grammal született, biztos vagyok benne, hogy egyéves korára nem triplázza meg a súlyát. De nem hinném, hogy ez baj lenne. Eszik rendesen, az étvágya néha óriási, rengeteget mozog, ez így normális.

Ma nálunk zöldborsó volt a menü, szerencsére fogyott belőle, úgyhogy ezt is felveszem a listára. Marcinak kilátásba helyeztem nagyobb korára sok-sok finom zöldborsólevest :lol:

Tündi: ez az állapotfelmérés vagy mi amire holnap megyünk a dévényesekhez szintén fájdalmas??? Nemár, én azt gondoltam, hogy ez még nem az...

Valaki kérdezte a gekkot. Az időpontunk megvan, majd holnap eldöntjük, hogy megyünk-e vagy sem. Én szívem szerint elmennék. Ott is szakember dolgozik, megnézi, és ha baj van hátha tudnak kezelést is javasolni. Tudom, hogy fizetős, de inkább fizetek, minthogy várjak július végéig, amikor meg már késő, és teljesen lecsúsztunk a mászás projektről. Már most látom Marcin, hogy csak állni akar, az ideje felét már kb függőlegesben tölti :shock: Sőt, már oda jutottunk, hogy óvatosan egy-egy lépést oldalazgat, ha valamit el akar érni :shock: :shock: Szóval tanítgathatják mászni július végén, csak a gyereket baromira nem fogja már érdekelni a dolog. Aztán kár ennyire elébe menni a dolgoknak, lehet, hogy nincs is semmi baj :lol:

Kicsit szeretnék drukkokat kérni, a sógornőmék most voltak beültetésen, holnap mennek vissza a dokihoz megnézetni, hogy sikerült-e. Nagyon szorítok nekik, hogy összejöjjön a baba, már nagyon akarják...

Kép


Kép
dbea
 
 


Goldplast:
jó a kérdés Orsitól, nem mindegy. Mert ha Moszkvában kell dolgozni, az az egyszerűbb eset. Csak venni kell egy nagy levegőt, és kipróbálni az orosz játszótereket is.... 1-2 évet biztos kibírsz, még érdekes kaland is lenne, és most úgyis babázol.. Amúgy nekem sincs semmi keresnivalóm Heidelbergben....
Ha viszont állandó utazgatással jár, az kicsit zűrösebb. Bár most is állandóan utazgat. Vajon mennyi változna ebből a szempontból? Ezt kéne megtudni.
És hát a prioritásokról is el kell gondolkozni. Pontosan tudom, hogy mennyire nehéz ez. Az én férjem idegkutató, és igazán jó érvényesülésre, nagy karrierre az USA-ban van a legnagyobb esély. Mármint ha ott telepednénk le. Én ezt nem akarom. Pár év belefér (bár nagyon-nagyon rosszul jönne az én munkám szempontjából), de egész életünkre....nem akarom. És egymásnak feszül a karrier utáni vágy, ami teljesen normális, főleg egy férfinél, meg az én és a család igényei - minden családtag Magyarországon...
És valószínűleg - ha lesz rá lehetőség, bár ez sem biztos - Magyarországon fogjuk leélni az életünket. És az az ív nem lesz akkora ív. De hát ez van. Az élet kompromisszumokkal jár.

Kép
bikmakk
 
 


Tündi, boldog névnapot!! :)
Bea, drukkolok nagyon a sógornődéknek! Ez volt az első nekik? Örülök, hogy minden rendben Marci súlyával végre.. Vagyis biztos eddig is minden rendben volt valójában :), csak nem tudtátok biztosan. :) Most én is aggódom kicsit, mert Daniról eddig mindenki azt mondta, hogy milyen...khm...jól táplált. És ahogy olvasom itt a súlyokat, az ő 8500 g-ja nem is olyan extra sok, sőt. És 8 hóanposan 8340 volt, 9 hónaposan meg 8500 (házimérés mindkettő). Ez nem valami nagy hízás. Most elkezdtem nézni, hogy mennyit szopik, de nehéz, mert folyton ficánkol. Szóval meglepően keveset eszik. :?
Reggeli 100, ebéd 130 volt ma, a legtöbb tegnap este a vacsi volt, 170 g. Anyatej. A földi kajákból meg, ha nagyon-nagyon jó napunk van, akkor délelőtt is 100-at (gyümölcs), délután is 100-at (főzelék+hús) bele tudok tömni. De általában inkább 80 körül. A délutáni után van szopi is, de nem mindig fogadja el. Na és ehhez jön még éjszaka 1-2x szopi, az elég sok lehet, bár szerintem biztos nincs 200 fölött.
Sóval nem csoda, hogy nem nagyon hízik, meg közben mászik is már ezerrel. De mit kellene tennem? Nem azért szopik keveset szerintem, mert nincs elég, hiszen sokszor nem kéri a második mellet, vagy csak keveset eszik belőle, és érzem, hogy még volna benne....

Dani most pár napja állandóan feltérdel, felnyúl a kezeivel, megfog valamit (pl. fiók, tükör, polc, amiről lepakol, stb.), aztán meg eldől és beüti magát... :( Lehetek megint folyton a nyomában. Annyi vasalni valóm van felhalmozódva, mint még szerintem soha, de nem tudom csinálni, mert folyton rá kell vigyázni.... Szerintetek ez meddig tart? És Irdab, ne gyere megint azzal, hogy vagy 20 évig :lol: , mert a múltkor is csak másfél nap volt, amikor megtanult felülni. Utána már jobb lett az egyensúlyérzéke.

Na megyek, vasalok kicsit, amíg még alszik.

Kép
bikmakk
 
 


Bikmakk: szerintem Dani súlya nagyon rendben van. A babák annyit esznek, amennyi kell nekik, ne aggódj. Kamaszkorában úgyse tudsz majd eleget főzni neki :lol: :lol: :lol:

Még "jobb" lesz a helyzet, ha feláll... Azok ám az igazán nagy puffanások :shock: Nálunk is volt egy-két óriási sírás, aztán most már gurgulázva nevet rajta ha eldől. Engem a szívroham kerülget egy egy nagy fejbeütés hallatán, ő meg rámvigyorog. Úgyhogy nincs abból baj, csak meg kell tanulni esni is :lol: Egy-két nap és belejön, kitartás :lol:

Kép


Kép
dbea
 
 


Bikmakk nem mondok (írok) semmit :lol: Én ma anyacsimpánznak érzem magam már, Zora folyamatosan a gatyámba csimpaszkodik, ha nem az ölemben van. Lépni sem tudok Tőle, meg semmit sem csinálni, ma ezért már énis kicsit morcos hangulatban vagyok. És ma, hogy így egyedül megindult, ezt gyakorolja, és semmi félelemérzete nincs!
Kaja miatt meg ne aggódj. Enyém gyerek is most nagyon sokat nyúlt és úgy látom elveszítette azt a husimusisságát. Olyan vékonyka, 10 hósan 75 cm és 9250 g. És enyém gyerek sem eszik többet. (adagokból, vagy ennyit sem) És 1-2 napja elkezdte azt (amióta kinnt van mind a kettő felső foga), h csak a darabosat szereti megenni. Azaz a lerurmixolt kaja nem kell neki, tegnap az én borsófőzelékemet ette, és szemenként adtam neki, így másfél órán keresztül etettem.

Gp/Ági még annyit tennék hozzá a többiek írásához, hogy ne légy ennyire elfogult a férjeddel szerintem. Először is felnőt értelmes emberek vagytok, és férj-feleség (és van egy gyönyörű kisfiatok), szóval szerintem űlj le vele először is és szájbarágósan (az y kromoszóma miatt kell szerintem :lol: ) mond el neki ezeket a dolgokat. Ahogy érzed, és mi a bajod, és hogyan szeretnéd.
Sajnos a férfiak szerintem úgy működnek, hogy az utalásból, meg hasonlókból nem értik me a dolgokat.
Másodsorban ok karrier az Ő részérl, de egy család vagytok, és neked is kell karriert is építeni, de a családot, (Ákost) is kettőtöknek kell felnevelni. Nem csak magadnak szülted nem?Szóval neki is megkell találnia az aranyközépútat, és nem ott hagyni téged egyedül az ezzel járó problémákkal, és miegymással. És figyelnie kellenne arra is h rátok is jusson egy kis ideje.
Ha lenne időm jobban kifejteném amit szeretnék, de Zora felkelt mennem kell.
Remélem valamennyire érthető voltam mit is akartam leírni.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


http://www.galaktiv.hu/index.php?option=menuitem&id=27

Mi pont ma vettünk ilyet, mivel jövő héten megyünk a Balcsira, ha valakit érdekel. Dm-ben meg gyógyszertárban is lehet kapni, és ott még olcsóbb is :wink:
Remélem akkor már nem lesz ilyen fos idő!

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Angelita,én tavaj kaptam új telót,én is olyan iagazic sajosat szerettem volna,de nokiából ép akkor nem volt,mi meg nokia pártiak vagyunk.Az előző telóm az egy rózsaszín noki volt,de az eléggé leharacolódott :D De a mostani telómat is szeretem azért :wink:

Gp Ági,örülök,hogy valamelyest közös nevezőre jutottatok.A Moszkvai döntésnél azért több mindent figyelembe kellene venni..ott kéne laknia vagy ingázna?mert sztem ez az elsődleges dolgog ami után döntenék...

Adri,gratulálok Zorának az első önálló lépesek megtételéhez! :) Ha tudod vedd majd fel videóra! :D Én pont tegnap néztem vissza Lucát,és olyan jókat mosolyogtam neki :wink: Hétfőre már 30fokot mondanak! :)
Köszike a köszöntést! :)

Bea,örülök,hogy hízott Marci,de sztem ezen nem kell aggódni..Zsombinak volt már olyan,hogy egy hónap alatt hízott 200g-t.De nálunk szerencsére doki néni nem paráztatós :wink:
Azt hiszem azért egy kicsit meg fogják nyomkodni holnap Marcit,mert mozgatás nélkül nehéz megnézni az izmai állapotát.Mert ők ugye az izmokat stimulálják.Ja igen,nekünk doktor néni mondta,hogy nem minden esetben kell meg3x-ni a születési súlyt..nem lenne túl szerencsés ha Zsombi 12kg lenne 1 évesen.Luca 2,5 évesen annyi :D
Sógornődéknek megy a drukk!!!!

bikmakk,köszike neked is a köszöntést! :) 1-2nap és nem fog annyit esni Dani,de azért ne kapd el mindig,mert akkor nem tanulja meg,hogyan kell elesnie,és megoldani egy ilyen helyzetet.
Gyógytornászhoz végülis visszamentek vagy nem?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

A súly kérdésben mi nagyon "le vagyunk maradva". Persze ezt úgy értem, hogy azokhoz a súlyokhoz képest, amiket írtok. Niki 2790 g-al született és most majdnem 10 hónaposan 7700 g. Doki néni szerint rendben van, és szerintem is jól néz ki. A combja és a karja na meg a pofija kicsit pufi, a teste vékony de formás. Neki még van esélye arra is, hogy triplázzon 1 éves korára, ha eléri 8370 g-ot. Én ezen egy pillanatig nem aggódtam eddig sem. Szépen eszik, jól fejlődik és ez a lényeg.

Esés: már írtam régebben, hogy Niki is esett már le az ágyról. Szerencsére nem lett semmi baja.

GPÁgi: Jó, hogy úgy néz ki, rendbe hozhatók a dolgok köztetek. A Moszkva már egy keményebb dió, ott sokmindent kell tisztázni a döntés előtt. De azt is meg fogjátok oldani. :D

Bea: Sógornődéknek nagy-nagy drukk. Barátnőmnek most két hónapos a kisfia, és náluk is volt beavatkozás a természet rendjébe. Sikerült, úgyhogy mindig van remény!!

Bikmakk: Egyetértek Tündivel, nem kell mindig elkapni a manót. Hidd el, sokkal ügyesebbek mint gondolnánk. Nagyon hamar rájönnek, hogy, hogy essenek el ügyesen.

Adri: Zora nagyon ügyes, gratula Neki!! Na és persze gyors gyógyulást!! Niki is próbálkozik, de még nem az igazi. Nálunk most az egyedül ácsorgok a sláger. Hosszabb-rövidebb ideig sikerülget neki.

Lina: Remélem fogad már nem fáj! A doki tudott segíteni?

Legyen szép az estétek!!

Szilvi

Kép
boszi72
 
 


Sziasztok CSajok!

Hát a GEKKO-val kapcsolatban megoldódott a helyzet!Sajnos nem a legjobb módon! :( A céget, ahol Apa dolgozik felszámolják!
Gondolhatjátok mennyire "örültem" neki!Szóval most spórolás ezerrel!Bár december végéig még meg van a cég, de utána ende!

Linácska:Most már így egy pár nappal később már azt hiszem én is tisztábban látom a dolgokat!Arra viszont jó volt, hogy tudjam, mit kellene tudnia és merre tart!Az orvos és a védőnő folyamatosan látja a gyereket és nagy gond lenne elküldene vizsgálatra!És amint mondtam nagyon kis ügyesen emelgetjük a popsinkat a mászáshoz!Szóval ahogy Tündi is mondta várok még ezzel a parázással!Lehet, hogy jövő héten meg már mászunk! :lol:
Tényleg és hogy van a fogad?!?Fáj még?!?

Tündi24:Nincs kompunk, épp ezért, amit te is írtál!Nem tartom a mozgás szempontjából előnyösnek!És megfogadom a tanácsod!Így tisztult fejjel én is így gondolom, mint te!Köszike! :D

Irdab:Jobbulást kívánok a kis Zorának!

Goldpast:Örülök, hogy megoldódott nálatok a problémák tömege! :D

Dbea:Drukkolok ezerrel a sógornődéknek!Szorítok én is nekik!Régóta próbálkoznak, ha szabad megérdeklődni?

Kép
bener
 
 


Jelentem a fogam már nem fáj. Sajnos ez is elhalt :cry: Egyszerűen sorra halnak el a fogaim, és nem tudom, miért. Múlt héten kiesett belőle a tömés egy darabja, elmentem kicseréltetni. Szépen kitisztították, de mivel eléggé vérzett, csak egy ideiglenes gyógyszeres tömést tettek bele azzal, hogy majd két hét múlva betömik. Na most ez a gyógyszeres cucc alatt elhalt, és ugye ez fájt ennyire. Most kaptam rá olyat, ami még ma maradék ideget is elöli, ez még délután fájt (mondták is), de mostanra szerintem végzett a piszkos munkával :lol:

Dbea,
drukk a sógornődéknek!!!

Mi is voltunk ma mázsáláson, Levi 72 cm és 9850g. Úgy látszik csak súlyra gyúr. Bár hat hét alatt 350g-ot hízott az ő nagy zabálásával, mert azzal ugye gondunk nincs.

Megkérdeztem az ízérzékelést is, a védőnő szerint éreznie kell. Ja, nem is tudom, írtam-e, hogy egy fintor nélkül nyomta be a citromot, és tegnap apu főztjét, amiben szecsuáni csípős mártás, chilipor és bors is volt, és nekem égett a szám tőle, ő meg nyomta volna befele ezerrel, ha hagyom.

Holnap Pesten leszünk, megyünk az MTA-ba felmérésre. Levike kutatásban fog részt venni, kíváncsi leszek, hogy miket kell majd csinálnia.

Irdab,
ismerős a helyzeted, ha 3 mm-nél messzebb megyek Levitől, már ordít. Tegnap mondtam is apának, hogy most vagy hazajön, vagy kiugrok az ablakon. A lakás úszik, semmit nem tudok csinálni, esélyem nincs napközben netezni, és őszintén szólva kicsit azért hiányzik.

Mondjuk most déután voltunk játszóházban (ott van Lili angolja), és amíg vártunk rá Levi először bemászott. Igaz nem volt ott, csak Lili egy ovistársa, egy 3 éves kislány, övék volt az egész. Aztán később jöttek nagy 10-12 éves fiúk, de ők se nagyon zavarták.

Képzeljétek, Lili szeretne elmenni nyáron angol táborba. 5 nap, reggel 8 és du. 4 között. Az angoltanárnénije szervezi, egész nap angolul folyna a program. Kicsit fura, hogy már előkerül ez a tábor dolog 4,5 évesen, de végül is miért ne. Az aggaszt egy kicsit, hogy vegyesen lesznek, tehát 3-14 éves korig vegyesen, és nem tudom, ezt a lányom hogy viselné, hogy ő a legkisebb.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!Jó reggelt!

Boszi,meglesz az a 8300g körüli súly Nikinek szerintem 1 éves korára :) De én nem szeretném ha Zsombi 12kg lenne.Most valahol 10körül mozog,majd kedden megyünk mázsálásra :D

Bener,sajnálom,hogy felszámolják a férjed munkahelyét!De azért jó,hogy időben szóltak,mert így van esély már most elkezdeni másik melóhelyet keresni,és nem hónapokig tengődni,hogy nem talál munkát :( Szurkolok,hogy sikerüljön neki minél előbb egy megfelelő meglóhelyet találni!!!!
A gekko miatt meg ne legyél letörve! :D

Lina,az jó ha már nem fáj a fogad,de nagyon sajnálom,hogy sorra elhalnak :( szerintem engedd,hogy Lili kipróbálja ezt a tábort!Nem hinném,hogy gond lenne vele,hogy ő lenne a legkisebb,a nagyok meg úgyis figyelnének rá,és kényesztetnék. :)
Az ízeket meg szerintem is érezni kellene Levinek! :roll: Majd számolj be róla,hogy milyen volt a kutatás! :D Kíváncsi vagyok rá nagyon! :wink:

Adri,hogy van Zora?

Hol milyen az idő?Mert itt rémesen hideg van,gondlkozom,hogy megint visszakapcsolom a fűtést,mint a múltkor :roll: Borzasztó komolyan :( Már nagyon várom a hétfőt,hogy jó idő legyen!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


A sólámpánkból folyik valami folyadék, akinek van ilyen volt már ilyen?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

GP Ági, drukkolok, hogy a megoldások működjenek!

Angelita, jól emlékszem, hogy te írtad le egyszer a gombás vadas receptjét? Leírnád még egyszer?

Köszönöm!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Adri,én még nem vettem észre ilyet a mienken!Nem lehet,hogy vmi vezeték összeolvadt benne? :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi maga a só rész nedves és arról csapódik le vagy mi :roll: ilyet még nem láttam :roll:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: