Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Tinu, nem is kaphattál volna szebb szülinapi ajándékot!!!Gratulálok nektek és sok sok tejcit kivánok!

Azért nála is elég gyors volt szerintem az egész.

Bencusbabus, neked is Gratulálok!!!

Kitty, neked pedig BOLDOG SZÜLINAPOT!!

Trixi, szerintem is nyomás a doki, ez szerintem sem normális dolog.

Nálam eléggé le va lassulva a baba 2 napja nem olyan aktiv mint eddig volt.

Annus, én is őregedtem egy évet :D

Pumukli, Kolos bizti tudni fogja a megfelelő alkalmat, és a dokid pedig szerintem tuti jó kezekben hagyott ha pont akkor lenne.
A hova pakoljam majd gyorsan Jázmint az nekem is para de bizok benne minden ok lesz majd.

Pingi, szerintem beszéljétek meg, ilyenkor a feszültség is nagy mindenkiben.
Szép napot nektek.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Hatalmas gratula Tinunak!!!Milyen kis pontos volt Csongor!!!!
Jó egészséget kívánok nekik és sok tejcsit!!!

Hát Rikit ma is nagy dícséret illeti.Végigaludta megint az éjszakát.Letettem 11-11.30 körül és 6-kor ébredt. Most majd megint ébresztem,mert muszáj enni. :lol: Aztán kíváncsi leszek,mert a 10 órás szopi után jön az ébren töltött pár óra és ilyenkor szokott nyűgös lenni először. De most kipróbálom Dóri módszerét,hátha bejön!! Jajj van még egy nyűgös dolog.A mosdatás.Hát azt torkaszakadtából végigüvölti,nagyon nem komálja.Fürdetni még ugye nem lehet,mert megvan a köldökcsonk. Volt valakinek hasonló tapasztalata ezügyben?? Jajj,szégyellem magam,mert mindig csak kérdezősködöm. :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle!
Nekünk is megvan a köldökcsonk,mi kádban fürdetjük.Persze nem éri víz a csonkot,de Iza nagyon élvezi!A kis lábai a vízben vannak,aztán a hasára fordítom és a hátát is úgy mosom meg.Viszont amint kiszedjük és a törcsibe kerül sír....Majd bizti megszokja ezt a rutint is,amúgy vannak babák akik nem szeretnek fürödni...ez van. :wink:

annus11
 
 

 
 

Kutyafüle,
miért szégyelled magad mert vannak kérdéseid? senki nem úgy születik, hogy minden a kisujjában van pláne egy újszülött babánál.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Kutyafüle
Maja is ordított a fürdetésnél pár hétig. Majd megszereti, ne aggódj. ELjön az idő, amikor ki se akar jönni a kádból.
pumuklii
 
 


Pumukli!
Szerintem ne arra a 2 napra koncentrálj!!!És akkor nem fogsz akkor szülni!Én 23án nem akartam,és látod 24én született Iza :wink: Okos kislány volt :lol:

Pingi!
Az én uram is besörözött 1szer,vmikro márciusban ha jól emlékszem...persze lebasztam meg minden,de azért nem vittem túlzásba,ennyi járt neki,kicsit lazított a haverokkal :wink: Na meg amikro mondja h pl alig vltpecázni idén stb.Akkor szoktam mondani h egy gyerek lemondással jár!Én is sok mindenről lemondtam az elmúlt 9 hónap alatt,na meg a köv 60 évben is elég sok mindenről le kell majd mondanom... :lol: Gondolom h te is magányosnak érzed magad,azért mondtam a közös programot!
Mi pl elmentünk fagyizni,sétálni ilyesmi.Igyekeztem megelőzni a bajt :wink: :lol:

Vicuska!

Talán még beindulhat a mai nap,nem?Hátha nem kell indítani!!!Drukkolok!!!!!

annus11
 
 


Tinu, óriási gratula, ez igen!!! Csongor nagyon kicentizte az érkezést, de ez a legszebb szülinapi ajándék, amit csak kaphattál!!!! Nagyon-nagyon sok boldogságot Nektek, és gyere mihamarabb képekkel és hírekkel!!!! :lol: :lol:

Pingi, én ugyanígy kiakadtam a zuramra, csak a "tejfakasztó buli" kapcsán. De már rájöttem, hogy mivel a férjeink pasiból vannak, ugye :lol: , ezért többnyire nem "veszik le" az apró rezdüléseket, hangulatokat, úgyhogy face to face a szájukba kell rágni, hogy: "Jól esne, ha már nem buliznál, mert a szülés bármikor beindulhat" vagy "Légy egy kicsit tekintettel rám, én nem bulizhatok veled, és rossz látni, hogy te milyen lazán vagy, miközben én már csak kínlódok" stb. Csak ebből értenek (tisztelet a kivételnek, persze).

Kutyafüle, mi a köldökcsonkkal is fürdettünk, csak óvatosan, vigyázni kell, hogy ne érje víz (pár csepp nem gond, csak ne ázzon a vízben). Amúgy Kamilla is végigordította az első héten, a másodikon már csak picit sírdogált, most meg már akkor ordít, amikor kivesszük a vízből. :lol: :lol: Szóval türelem!

Valaki írta, hogy jobban szeretne magzatvízfolyással induló szülést, mert az egyértelműbb jel, mint a fájások... A saját tapasztalataim alapján NE kívánjon senki ilyet!!! Ha uis a szülés nem indul be a magzatvízfolyással/szivárgással egy időben, akkor jön az elég kellemetlen
1. várakozás a kórházban, miközben melletted gond nélkül "potyognak" a babák, ami elég frusztráló tud lenni,
2. antibiotikum (18 óra elteltével, 6 óránként 20 ml :!: ), amit a baba is kötelezően kapni fog branülön keresztül az első pár napban, naponta 2x, amíg a negatív baci-tenyésztése meg nem érkezik!!!!,
3. indítás (Oxytocin, Prostaglandin, burokrepesztés - kórháza válogatja)
A Szent Imrében egyébként nem csak 24 órát várnak az indítással, hanem többet is ha kell (nekem pl. 39 óra elteltével született meg Kamilla, hálistennek magától, ha nem indult volna be, akkor aznap reggel kaptam volna a Prostaglandint)
De azt hiszem, ezt Annus is meg tudja erősíteni.
Szóval óvatosan a kívánságokkal, még valóra válik!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok!

Bencusbabus! Tinu! Naaaaagy gratula Bencéhez illetve Csongorhoz!!!!! Sok boldogságot Nektek!

Nagyon köszönöm a szülinapi gratulációkat! :)

Hh, ismét semmit nem aludtam! Most meg csak lézengek.. Ráadásul bebumliztam a büdös nagyvárosba. Úgy volt, hogy CTG után UH + dokinéni. De mikor megvolt a CTG, és a korábban megbeszélt módon telcsin kerestem a dokinénimet, kiderült, hogy leghamarabb délben tudunk talizni. Hát igen, ilyenek a szülészek. Ha épp én fogok szülni, más fog morogni... :) Mivel a hátam majd leszakad, és totál nyamvadt vagyok, hazajöttem. Egyszerűen semmi kedvem nem volt shoppingolni a nagyvárosban... De mindjárt indulhatok is vissza…
Amúgy semmi extra. Méhtevékenység nuku, baba folyton aludt. - Na persze, egész éjjel randalírozott!… - Kézzel nyomkodta a nőci a hasamat, úgy akarta felébreszteni. Na, ez nemcsak a babának, nekem sem teteszett! :evil: Viszont a CTG-s hölgy szerint sem ártana, ha ma megvizsgálna a dokinénim, mert szerinte is baromi kemény a hasam... Hát ez van.


Trixi!
Nekem is volt, az Augmentin kúra után. Tenyésztéssel semmit nem tudtak kimutatni, de piszkosul égett ott lent. AZ összes jó bacimat is kiölte az a sz.. gyógyszer! Azzal vígasztaltak, hogy terhesen mindenre sokkal érzékenyebbe reagál a szervezet, és szülés után majd helyreáll a bélflórám. Kösz, és addig?…Én párosával ettem a „Kis Tejes” nevezetű ”Bifidus” joghurtokat (Állítólag jobb, mint a Activia. Passz. Normál esetben egyiket sem szoktam venni…) + gyakori mosakodás…Kb. egy hét alatt elmúlt. Ha ügyes vagy, szülésig kikúrálod magadat... :)

Kép
szkitty
 
 


Zsüci!
Osztom a véleményed!!!A legjobb ha fájásokkal megy az ember!Szóval ha elfolyik a víz,de fájás nuku...na az szörnyű!!!Én is azért örültem a jóslóknak,reméltem h majd rendszereződik egyszerés akkor mehetek ha 5 percesek vannak....de nem így lett!Amúgy a papíron is az van h idő elötti burokrepedés...a dokim meg mondta h jobb lett volna ha már 3-4 ujnyira nyitva vagyok mikor elfolyik...mondtam neki h én is jobban örültem volna :lol: :lol:

Persze ez is lehet egyedi,elfolyik a víz és hip hop tágul vki 4 ujnyira :lol: Vagy már alapból nyitva van :wink:

annus11
 
 


Annus, igen nekem is idő előtti burokrepedést írtak a záróra, ráadásul amikor felvettek a kórházba, a méhszáj még teljesen "zárt, megtartott" volt... Utána csodálkoztam is kicsit, hogy ha a méhszáj teljesen zárt, ráadásul Kamilla feje már szépen beékelődött, akkor hogyan (hol) folyik a magzatvíz?! Na mind1, ez már örök rejtély marad... :lol: :lol:
Jah, és én is szépen kérlek, ne sokkolj a súlyoddal!!! :lol: :lol: Nekem még plusz 6 kilóm van a terhesség előtti állapothoz képest (és akkor azt már nem is említem, hogy a terhesség előtti állapot is "icipicit" meghaladta a versenysúlyomat... :oops: :lol: )

Hean +++++++++++++!!!!! :wink:

Zsuzska, neked is ++++++++ holnapra!!! :wink:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jelentkeztem de azért olvastalak benneteket!!!

Gratula az uj anyukáknak és babokáknak.
Nagyon irigylem őket.Már én is túl szeretnék lenni rajta és kezembe fogni a picuromat.
Képzeljétek 32 hetes korom ota nem nézett meg a dokim.
Rendesen járok tanácsadásra meg NST-re de semmi más.
A mult héten megkérdeztem a dokit nem kellene-e megnézni,hogy megfordult-e.Tudjátok mit válaszolt?......Majd kiderül szüléskor.Hát enyhén szolva pipa lettem.De azért sem fogadok orvost.

Kép
KépKép
csorna
 
 


Megjötteeeem.
Nórika kb 3200g.Áááááááá, hogy fog belőlem kiférni???? :shock:
BPD: 94mm
THQ:99mm
FL:67mm.
Lepény III. érett, koponya mélyen, megkevesbedett magzatvíz. Becslések szerint hét végéig kibújik. :wink:

Ha hazajön apa beszélek vele, eldöntöttem, még jó hogy lehet vele ilyenekről, de tegnap nem volt abban az álklapotban. Igazából lehet hogy irigy is voltam nem csak dühös, mert nekem már semmi de semmi nem maradt amitől lelazulhatnék, és ő meg milyen könnyen megoldotta. Nah, mindegy. Azért köszönöm nektek a vígasztalásokat, egy kicsit lelket öntöttetek belém. :)

Meg ugye most már a szülésen jár az agyam, elkezdtem mégjobban félni/izgulni...pedig azt hittem nem fogok. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Újra itt!Most ébredtem másodszor! :oops:

Tinu!Akkor NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK MINDKETTŐTÖKNEK!!!Jó egészséget,sok tejecskét!

Annus!Te tényleg jól bírod fizikailag!Ügyes csajszi vagy! :D

Kitty!Boldog szülinapot Neked!

Tegnap este betettük a légzésfigyelőt az ágyba.
Hát...nem is tudom.Vagy én vagyok béna,vagy...
Na,szóval gyakorló mamik:Nekünk kb.6 cm-es a kókusz,és ugye az alá kell tenni.Amikor próbálgattuk,eléggé le kellett nyomni kézzel ahhoz,hogy abba hagyja a jelzést.
Az én pici lányom súlya szerintetek lenyomja majd annyira?
És igazából a leghangosabban sem volt olyan hangja amire számítottam.Persze nem is lehet nagyon sípolós a babus alatt,mert akkor attól ijedne meg szegénykém.
Egyébként Angelcare.Szerintetek?Tapasztalatok?

Papírok: Akik már szültetek,a születésivel hazamentetek,és utána ugye az oep-ben igényelni a picur taj-ját,és a tgyás-t(az én munkahelyem nem tb kifizető)?Ha megérk. a taj,akkor lehet a mák-ban az egyszerit,és a családit,ugye?
Bocsi :oops: ,hogy megint csak kérdezgetek,de gondolom nem vagyok egyedül ezekkel a kérdésekkel. :oops:
Előre is köszi szépen!Jaj,nagyon jó hogy írtatok a köldökcsonkról,egy két hét múlva tuti kérdeztem volna a :oops: azt is...
Látod Kutyafüle,én is csak kérdezek-kérdezek...

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Sziasztok Csajok!

Természetesen mindenek előtt én is gratulálok Tinunak, de már írtam neki sms-t. Ha válaszol valamit, azonnal jelentkezem!

Hean-nek is írtam, de nem válaszolt, Isten adja, hogy azért mert éppen szül...

Pingi, sajnálom, hogy így felhúztad magad. Szerintem is közöld az emberrel, hogy neked ez már nem fér bele és kész. Szerintem meg fogja érteni. Nórika meg simán ki fog férni!!

Én fájásokat kérek!!! Nálunk a családban amúgy is az a "divat" :)

Szkittty Isten éltessen sokáig!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Csajok, még egy!

Egy ismerősünk mesélte, hogy ők 1 HÓNAPIG nem fürdették meg az újszülöttet (???) hogy a bőrébe beleszívódjon a magzatmáz. Csak a kaksit mosták le deréktól lefelé! Valaki hallott már ilyet???

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Még az jutott eszembe, hogy az összes májusi baba már legalább 36+4-es, és ez olyan jó, hogy többet nem kell koraszülés meg ilyenek miatt aggódni egymásért! Én el se hiszem, hogy itt tartunk!!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi! A magzatmáz jótékony hatásairól már hallottam, de 1 hónapig nem fürdetésről még nem... És a kórházban sem fürdették meg 1x sem? :shock:

Mert pl. ha lebüfizi magát az elég hamar beszívódik abba a kis finom, redős bőrbe pl. a nyakon, azt meg nem olyan jó úgy hagyni 1 hónapig.

Gyakorló anyukák, erre télleg mondjatok valamit!

Kép

Kép
adraci
 
 


Szülés után lehet kérni, hogy ne fürdessék. Én is kértem volna, ha nem lett volna véres. De az egy hónap nagyon durván hangzik :-)
Szerintem az a magzatmáz pár nap/óra alatt beszívódik.

Kitty
Boldog szülinapot!

Pingi
A 3200 g nem vészes. Meg azt félrebecsülhetik. A feje meg 94 mm, az a lényeg, a többi puha husi könnyen átcsusszan :-)
pumuklii
 
 


Nekem mákom volt ezek szerint, hogy magzatvízfolyás után fájások is jöttek.
Én is úgy gondolom, h jobb ha fájással indul. Azt valahol a gyerek irányítja, ha már "kész" van teljesen. A magzatvízfolyásnál meg csak nem bírja már a burok a strapát. Ha jól gondolom.
pumuklii
 
 


Ja, Fabri, mi a légzésfigyelőt még be sem tettük, mert nem tudom hogyan kell... :oops: A mienk is Angelcare 301-R, szóval szívesen olvasom én is, ha valaki ért hozzá...

Kép

Kép
adraci
 
 


Helló lányok!!!

Hean sms-e:
"nem sokára burkot repesztenek, utána be kellene indulnia. Csongit láttam, nagyon édes."

Szuper, úgy tűnik jól szurkoltunk, most aztán mehetnek a ++++ energiák tovább. Úgy szurkolok neki, hogy sikerüljön természetes úton!!

Meg legalább kiderült, hogy Csongi édi! De efelől nem is volt kétség!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Tegnap 17:20kor megszületett Balázs 3400g,50 cm!Mindketten jól vagyunk!Évi

Évimamának gratulálok!!!!!Jó egészséget nekik!!!!

annus11
 
 


Évimama, nagy-nagy gratula Balázshoz!!! Sok boldogságot, tejcsit és jó egészséget Neked, a babának és a többi gyerkőcödnek is!!!!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Tinu, gratulálok Csongorhoz!! Fantasztikus, hogy a születésnapodon érkezett meg a kicsi!!!

Zsüci, köszi a drukkokat, a tegnap voltam nagyon kiakadva, nem bírtam magammal… Lassan megszokom a gondolatot, hogy holnap már láthatom a kislányomat. Félreértés ne essék, nagyon vágyom rá, de az új helyzettől kissé megijedtem…

Pingi kitartást, ebben az időszakban mindenki érzékenyebb, idegesebb, másképpen reagál stb. Én néha szemet hunyok dolgok felett, aztán később megbeszéljük, nekem az a tapasztalatom (bár lehet, hogy csak az én férjecském ilyen), hogy benne is feszültségeket keltnek dolgok, így semmi sem marad csak úgy a levegőben…

Szofi, nekem a sógornőm nem fürdette a gyereket két hétig, pontosan a magzatmáz miatt, amit azért sem értettem, mert a kórházban minden nap megfürdették, mielőtt haza vitték volna.:shock:

Vicuska, gondolok majd Rád, reméljük, hogy holnap minden rendben lesz. Szorítok majd Neked is!!!

Lassan készülődöm, majd még benézek, hátha újabb kisbaba érkezik:)

Kép
kovzsuzska
 
 


No máris lemaradtam egy kisbabáról:


ÉVIMAMA, GRATULÁLOK, SOK TEJCSIT ÉS GYORS FELÉPÜLÉST!!

Kép
kovzsuzska
 
 


Évamama! Nagy gratula kis Balázshoz!

Annus úgy látszik te leszel minden jó hír hozója. :lol: :lol:

Angelcare: én úgy tudom, hogy lehet rajtuk állítani az érzékenységi fokozatot, attól függően, hogy hány kiló a baba. Én még ezután fogok venni (remélem), de ezt hallottam róluk.

Fürdetés: 1 hónapig nem???? Szerintem az gáz. Mi kezdettől fogva fürdettünk. Ha kicsit éri a víz a köldököt, az nem baj, utána jó szárazra kell törölni. Egyébként hozzánk majdnem 1 hét után jött először a védőnő, és addig Amina köldöke ázott a kádban, ugyanis nem tudtam, hogy nem lehet. A kórházban sem foglalkoztak ezzel túlságosan. Egyébként még így is gyönyörűen gyógyult, és 10 nap után leesett.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Évi!
Gratulálok Balázshoz! Eseménydús volt a tegnapi nap. :-)
pumuklii
 
 


Évi

Gratulálok! Szép súllyal született a te babád is!


Hajni
Azt hiszem a TAJ kártyát maguktól küldik postán, mert a kórházban már kitöltesz valamit. Vagy tévedek?
Azt is mi igényeltük volna?

Kutyafüle
Én minden nap fürdetni fogok, csak is fürdetőkrémmel. Kell valami napi rutin. Olyanról már hallottam hogy valaki 3 naponta fürdet, de hogy az első hónapban nem, az nekem furcsa.
Én is beraktam Aport a fürdőkádba és vigyáztunk a csonkra, ha pici víz éri nem baj, ne ázzon a vízben, az a fontos.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


TAJ kártyá küldik postán, de asszem kb 1 hónap. Majd Apa inkább elugrik érte személyesen. MÁK-nál azután lehet intézni csp-t meg anyaságit, többit nem tudom, nekem azt a munkáltató csinálja.

Anyakönyvi kivonatot is a kórház intézi, be kell menni érte a hivatalba személyesen.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Évimamának gratulálok a nagyon ügyes Balázskához! Tegnap fiús nap volt :D
Most már jöhetnének a lányok. Pl. Lili, Lilla baba :)
Vicuska drukkolok, hátha holnapig még magától beindul!

Pingi: Na igen, az Én Nórikám is kb. ekkora. 1 hete volt 3100 g. Ekkorának még simán kiférnek. Én is szeretném, ha hét végéig meglenne. Hátha ebben is hasonlítanak :wink:

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok a friss mamiknak, babáknak.

Tinu
Utólag is Boldogságos Szülinapot Kívánok! Csongor lett végül a Korona erre a szép estére. Jó egészséget és sok tejet nektek.

Evamama
Neked, nektek is gratulálok. Jó egészséget, sok tejet és pihenést kívánok ennyi kis nyüzsgő gyerek között.

Na én nem tudom mikor bújik ki. A derekam és ott lent továbbra is iszonyúan fáj és feszít. Időnként elég hosszúra sikeredik 1 ilyen mutatvány és megkövülök. Viszont, ha ma sem történik semmi akkor holnap jelenésem van és valószínű, hogy már csak babával jövök haza. Szeretnék már túl lenni rajta, mert ez a bizonytalanság, hogy mikor és hol ér a csoda kicsit kiakaszt. :? Az éjjszakám is jó volt, sétáltam ki-be a wc-ről, fájt a hasam, derekam, ma meg hasmarsom volt szinte egész délelőtt vegyítve 1 kis h*ingerrel. Leszámítva ezeket, jól vagyok és már a kórházi pakkok is startra készen várnak. Viszont, ha hétvégén szülök akkor azt egyedűl, mert nincs aki vigyázzon Marcira, pedig apa szeretett volna ott lenni, igaz sógornőm vállalná a kis pasit, de hát ő is bármikor szülhet mostmár így nem kockáztatunk. Külömben is helyettem senki nem tudja megszülni a bébit. :shock:

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok, ma nekem van nagyon nyűgös napom. Sokan felidegesítettek, mindjárt megeszek egy doboz jégkrémet, az megnyugtat! :-)

TINU, szívből gratulálok Csongihoz!!!!!

Látjátok, a tegnapi NST-n semmi méhtevékenysége nem volt, mégis meglett éjjel!
Én is a szülinapomra vagyok kiírva.......

Évimami, Neked is sok boldogságot Balázs babával!

Hajni, az angelcare nagyon jó és nem a nyomás számít, hanem a légzése a babának. Nálunk egyszer sem volt téves riasztás. Az alap-beállításon hagytuk és egy éves korig használtuk.

Pumukli, Maja meg Gyöngy nagyon egyforma babák voltak, ő is utált fürdeni úgy kb két hónapos korig, de azért fürdettük minden másnap.

KItty, Boldog szülinapot!

Ja, és a csonk 3 hetesen esett le.
Vendég
 


Szilvi, én egy nappal később vagyok kiírva és egy hete nekem is 3100 volt a babám! :-)
Vendég
 


Evamama!
gratulaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol:


Zsuzska!
neked is drukkok holnapra :D

csajok, ha már nem jönnék, mindenkinek mennek a megadrukkok meg a babáknak is :P

én holnap reggel 6-ra megyek szülni :shock: :D :D
Vendég
 


Incike
a hasmenés is lehet a szülés előjele. Természetes tisztulás, hogy legyen hely kiférni a babának.. HAJRÁ!
pumuklii
 
 


Pumukli
A próféta szóljon belőlled. :lol:

Vicuska
Neked meg előre is drukkolunk.

Na most megyek rántotthusit csinálni, uborka salival, rizzsel, + utána gesztenyepüré lesz sok-sok tejszínhabbal.
Apjuk lassan itthon lesz és már leadta a rendelést telcsin.

Kép
Kép
incike
 
 


Heanról semmi hír?

Akkor ma és holnap is babaeső várható! :-)
Vendég
 


Böbi: Ezek a csajok nagyon egyformák :D Én örülök, hogy nem lesz olyan nagy baba. Nekem Patrik 3300 volt, láttam Neked Gyöngy 3350 g. Ezek pont jó méretek :) És Nekem Patrikot akkorára is mondták, amennyivel született.

Vicuska: Megy a drukk holnap reggelre, meg addig is. Én még bízom Bennetek :)

Zsuzskának is drukkolok. Holnap lesz megint jó sok baba!

Inci: Neked is drukk, nincs már sok hátra!!!

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Halihó!

Evenek és Tinunak hatalmas gratula!!!!!!!!!!!!!!
Potyognak a babók!


Én továbbra is 1ben. :(
Ma megvolt a szokásos reggeli (hajnali) vizsgálat....amnio, uh, flow, nst...minden oks, magzatvíz tiszta, NST már 3szor nem tudta mérni a fájásokat....átléptük a 100-sokat....babó aktív és jó nagy....uhs szerint lehet hogy lassan túl nagy is lesz hozzám képest...a BPD: 96mm!!!az FL:78mm!!! Becsült súly: 3760gr!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
Tágulás változatlan, 2 ujjnyi... :(
És nem indítják még....végső dátumot nem mondtak...ameddig a baba is és én is oksek vagyunk, addig várunk....
Bakker, nem akarom, hogy baj legyen, mi a fenéért kell erre várni :evil: :x
Szóval kedden lejár a 2 hét túlhordásom....azon gondolkozom, hogy ha 1 héten belül nem bújik ki a manó, akkor császárt kérek....nem bírom ezt az aggódást, féltem a gyereket.
De a dokik meg várnának....most mi a fenét csináljak????
Kezdjek el okoskodni? Vagy hagyatkozzak 100%-osan az orvosokra? (ma is volt konzílium rólam)
Ti mit tennétek? (tutira nincs elszámolva a kiírt ápr.28-i dátum!!!!!szóval 1000%hogy túlhordom)
Tanácstalan vagyok... :?

Pingi!
Megértelek. Az én férjem is nagyon nehezen viseli már. Totál idegbeteg. Kár hogy apuka állapota nem teszi indokoltá az indítást....na, akkor tutira azonnal szülhetnék!!!! :lol:

Esztó!
Hogy vagy?????

Kép
mozza
 
 


Gratulálok Evemamának is Balázshoz!!!

Na meg Hean-ek mennek a drukkok+++++

Nálunk 2 óra hosszáig hagyják a babákat magzat mázosan aztán pedig meg fűrdetik őket, azért az 1 hónap elég sok szerintem.

Böbi, akkor lehet neked is lesz egy nagyon szép ajándékod. :D

Incike, szerintem te hamarosan szülni fogsz mostmár.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Évi! Gratulálok Balázskához! :D

Heannak, Zsuzskának, Vicuskának és persze Incikének is küldöm az energiáááát! +++++

Mozza, na ez nagyon jó kérdés, hogy mi mit tennénk...
Én valszeg hallgatnék az orvosra! Szerintem az az elsődleges, hogy a baba szuperül van odabent (ezt a vizsgálatok is igazolják)
Lehet kedvezőbb neki ez a helyzet, mintha minden akarata ellenére kitessékelnék.
Tudom, hogy nehéz, de még egy pici türelem. +++++

Kép

Kép
adraci
 
 


Felhívtam a dokit, mert 10 perces fájásaim voltak, és most kezdődik megint. Leszakad a derekam, stb. Be kell mennem a szülőszobára most, és lehet elöbb megcsinálják a császárt. Most elkezdtem bőgni, úúúgy beparáztam :)

na majd jelentkezem.

szorítsatok.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Hugi!
++++++++++++++ ügyes leszel :) tudom én azt :lol: 8)

KépKép
viranka
 
 


Esztó! Megadrukk!!! Szólj, hogy mi van!

Kép

Kép
adraci
 
 


Mozza

Ne császárt kérj, hanem burokrepesztést. Hátha megszületik természetesen. Még persze akkor sem biztos, de legalább próbáld meg. Én is a szüléssel indítok, aztán bízom a legjobbakban. Szóval, ha nekem kitessékelés lenne, akkor inkább burokrepesztés.
A baba jól van, szerencse, minden rendben, kitartás!

Böbi

Te kapsz rendesen táppénzt? Én a múlt hónapban csak 50 százaléknyit kaptam , ebben a hónapban még semmit. :( És állítólag minden papírom rendben van.

Adraci
Majd írd meg mi volt az NST-n. Nekem mindig nagyon aktívak a babák szerencsére, így jók a vizsgálatok. Szerintem amikor az egyik mozdul, a másik is kénytelen. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Eszter

Drukkolok! Ha már császár sokkal jobb így, mintha a hasukra ütnének és egyszer csak kivennék őket.
Minden rendben lesz!

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Eszter,Incike!
Mindent bele!!!!Talán ma is lesz 2 babánk???na meg holnap is 1-2 :lol: :lol:

Jó híreket szívesen hozok!!!Mondtam h egész nap itthon vagyunk!Amint jön az sms már pattanok is a gép elé(ha épp nem lennék ott :wink: )

Mozza!
Szerintem 2 hét után vmit tuti csinálnak!!!Örökre nem marad benn az tuti!!!!Szerintem próbálj kicsit lazítani,már amennyire lehet ilyenkor!Biztos bíznak benne h elindul magától is!Császárt meg szerintem se kérj!Akkor vagy az oxi vagy a burokrepesztés!!!De szerintem keddig meglesz a babó nálad is!!!

annus11
 
 


Mozza
Látod Panndinak is mekkora lett Fruzsi. Azért 3,7 kg még nem egy óriásbébi. Nem lesz semmi baj, sokkal jobb így, hogy nem ráncigálják elő. Császárt meg miért kérnél? Már 2 ujjnyit ledolgoztál :-) Szóval nyugi, gondolom milyen idegtépő lehet.

Szomszéd csaj alacsony, vékony, mindkét gyerekét 42 hétre szülte 4 kg felett, normál úton.
Meg biztos kezekben is vagy, nem lesz semmi gond meglátod!
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Először is: EVAMAMA! NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK! ISTEN HOZTA A KIS BALÁZST!!! :)

Akik éppen most szülnek, vagy a következő pár órában.. HAJRÁ!!!
Ma csodaszép, napsütéses nap van! Pont Mozzának való! ;)

Nálam is alakulgatnak a dolgok... Volt UH. Szerencsére eltűnt a vesetágulat a Babókámnál -kicsit megnyugodtam...
Méhszáj 2 ujjnyira nyitva -fájások nulla. Hasam, mint a beton... Tudományos magyarázat: nincs. AKár ma is szülhetek, de akár egy hét múlva is. Majd meglátjuk... :)

Uh-s maca még mindig nem hajlandó semmit nyilatkozni -pedig ma még "le is csokiztam", hátha...
Annyit mondott, hogy: "jóval több, mint 3 kg" -jó vicc, ezt a paraméterei alapján én is tudtam...

Mért értékek (bár, nem sokat számít...):

BPD: 96 mm
THQ: 98 mm
FL: 68 mm
Átl. magzatvíz, norm. flow., kpf., lepény hátul

A feje már beilleszkedett -és piszkosul feszít!

Pingi! Én 158 cm vagyok, "versenysúlyom" 50 kg. A 3 gyerkőc sorban: 3300, 3400, 3700 gr volt. Mindegyik kifért! :) NO PARA!!!

Kép
szkitty
 
 


Esztó! Nagyon drukkolok! Én is bőgtem amikor burokrepesztés után a doki közölte velem, hogy ma lesz a születésnap!

Pumukli! Jó neked, hogy csak 1-2 napig nem lesz dokid, az enyém jövő szombaton repül Amerikába 2 hétre, szóval ha addig nem szülök, akkor tutti másnál bújik ki a babám. Nagyon egy időpontra vagyunk kiírva, úgyhogy elmentem a számod (ha fent van a blogon), hátha sikerül egyszerre szülnünk. Ja és jövő hét utáni kedden ha még egyben vagyok a kórházba kell mennem CTG-re.

Kép
Kép
g_reny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: