Új privát üzeneted érkezett!

Szia Judit!

Én olvastalak, hogy te is jössz, de hogyan ismerünk fel téged???? Kit várjunk? Adok neked egy mobilszámot, hátah te is benézel még most ide: 30/274 8599, ezen el tudsz érni. Mi elvileg háromnegyed 4-kor találkozunk a bejárat előtt Szilvussal.

Lécci jelezz vissza itt, ha ezt elolvastad!

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Móni: a Kapcsolatanalízis telefonszáma:
Dr. Raffai Jenő: 06-30/900-2039
Dr. Hidas György: 200-3803, 214-6461

Időben jelentkezz be, mert azt hiszem így is várnod kell majd valamennyit.

Puszi, és mindenkinek sok örömet:
Bogi, öregdiák2
(20+1) Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi, Judit,

árakat nem tudtok véletlenül? Jöhet privibe is! Sajna a profilos emilem nem műxik, a monchy12@yahoo.com a jó jelenleg Kép
Köszi előre is!

Móni
kirmon
 
 

 
 

Sziasztok!

Szilvi! A túlzásba vitt sport bizonyára nem egy terhes kismamának való, ezt aláirom. De elég nehéz szerintem meghúzni a határt a túlzás és a normális között. Mert amit valaki még normálinak érez, az már másnak túlzás. RR azt hiszem 9km-t futott, az neki normális volt, de sokan erre a fejükhöz kapnak. Szerintem mindenkinek annyit kell mozognia ami neki jólesik, dehát te is pont ugyanezt irtad. A szervezet úgyis jelez, ahogy Szilvus irta.

Kirmon!a nucha szürés az a 12.heti UH-ot jelenti, amikor a baba nyaki börredöjét mérik le aminek az méretéböl következtetni lehet bizonyos fejlödési rendellenességek meglétére vagy meg nem létére. Hogy pontosan milyen vizsgálatok várnak rám, azt a jövö héten tudom meg, mert most csak a kiskönyvet adták ide, és a jövö héten kapom a beutalókat. De azt hiszem vérvétel, vizelet, belgyógyászati vizsgálat és EKG.
Te mikor mész a védönöhöz?

Sokkal több kaját kiván a szervezetem, mint eddig. Hát hiába, meg kell etetni a gyereketKép Pl. este 11-kor lekváros kenyereket ettem, fél üveg lekvárt eltüntettem. Bezzeg régen egy kis könnyü vacsi 20 órakkor és jó volt minden. Most a könnyü vacsi már nem elég, ki kell egésziteni és éjszakai vacsival is.

Linda
És ime a mai állás:
<!--attachment: Dok1-38766.html*mime_html.gif*text/html*3.9**Dok1%2ehtm --><center><pre>
Kép
Dok1.htm (3.9 k)</pre></center><!--/attachment-->
linda
 
 


Úgy tünik rosszat csatoltam?
<!--attachment: Dok1-38769.html*mime_html.gif*text/html*3.9**Dok1%2ehtm --><center><pre>
Kép
Dok1.htm (3.9 k)</pre></center><!--/attachment-->
linda
 
 


Sziasztok,

Kirmon,
azt hiszem visszafogadnám, de azért nem úszná meg könnyen Kép Párterápiához mindenféleképpen ragaszkodnék. Tiszta vizet a pohárba. Hátha tényleg nem vagyunk már egymáshoz valók.
Egyébként már egész jól viselem az egyedüllétet /azért teljesen egyedül ugye nehezen lehetnék Kép/.

Linda
irigyellek, hogy ilyen jól "bírod" az evést. Én este hétkor ettem egy teljesen normális adag rizseshúst csalamádéval és még mindig rosszul vagyok tőle. Úgy érzem, mintha halálra zabáltam volna magam, és a torkomig érne a kaja. Azért remélem lassan helyreáll az emésztésem. Ugye nem fog ez még kb.28 hétig tartani ?!?

Mariann 12+2
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Linda!
Ebben tök igazad van, hogy mindenkinek más a teherbírása, főleg terhesség alatt. Mindenki annyit tornázzon, amennyi még nem megerőltető számára, de semmivel sem többet. Azt hiszem közös nevezőre jutottunk.Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Pénteken elmentem uh-ra, mert már bozasztóan szerettem volna látni a picit. A múltkor az SZTK-ban ugyanis csak foltokat láttam. Azt hiszem nem valami jó a gépük Kép

Szóval, láttam, ahogy rugdosott, meg kapálózott a kezeivel. Sőt, még az újjai is látszottak. A gerincét is megnéztük, meg a koponyacsontját is. Annyira jó volt !!! A CRL már 5,32 cm, BPD pedig 2,1 cm.

Mariann
12+5
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Remélem még emlékeztek rám. Látom meg szaporodtatok. Gratulálok minden új kismaminak.
Mi nagyon jól vagyunk, tegnap egy kicsit szurkált baloldalon a hasam, aztán az idegeskedés hatására elmentem Wc-re és akkor elmult, gondolonm az lehetett a baj hogy már egy pár napja nem voltam.

Meg volt az AFP-m és jó lett az eredmény. Mult héten pedig volt nagy uh, ott is minden rendben volt.
Már határozottabban lehet érezni ahogy a pici rugdos, nagyon jó érzés.
A nemét nem tudjuk, mert hátat fordított nekünk.
Jövőhéten megyek dokihoz.

Ennyit rólunk.
Mindenkinek jó pocakosodást.

Gabi1
18+5

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Mariann! Ha eszek egy kis adagot, na jó nagy adagot, mert kicsit nem tudok, akkor én is úgy érzem, hogy végem van és szétszakadok, de pár óra múlva éhes vagyok, nem tudom, hogyan..Kép
Én remélem, hogy a rossz emésztés a második harmadra rendezödik. Mondjuk én minden jót a 2. harmadtól várok, mint valami megváltótólKép
Dejó nagy már a babád! És nuchán már voltál vagy ez volt az?

Szilvi! Igen, megvan a közös nevezöKép

Gabi1! Tök jó, hogy minden rendben veletek. A rugdosásért irigyellek, én még csak elképzelni tudom, milyen lehet. Gyere te is a 2004. tavaszi kisbabákba topicba! Már olyan jó sokan vagyunk!

Linda

azért dobok egy táblát:
Kép
linda
 
 


sziasztok!

Úgy néz ki, hogy, végre én is csatlakozhatom hozzátok. Pénteken csináltam meg először a tesztet, ami pozitív lett. Majd vasárnap megismételtem, és hála az égnek az is pozitív lett. Szóval mostmár kezdem elhinni. Csütörtökön megyek először az orvoshoz és remélem mindent rendben talál majd. Még csak a párom tudja a nagyon hírt. Anyunak meg a párom szüleinek mejd csak hétvégén mondjuk el, az orvos után.
Ahogy számolgattal még nagyon az elején vagyok max 6 hetes terhes lehetek.
Csajok, egy kérés, változtattatok valamit az étkezési szokásaitokon? Mit esztek, hogy ne hízzatok és a baba is megkapjon mindent? Én persze még egy edkát sem híztam.
Sajna most vidéken vagyok pár napot, nem leszet net közelben, de amint tudok jelentkezem.

Sziasztok
Raki
Raki
 


Sziasztok Lányok! Kép

Két hétig nem voltam netközelben, de most már újra itt vagyok Kép

Üdv az újaknak, jó pocakosodást kívánok minél kevesebb rosszulléttel! Kép

Mi most jól vagyunk, már gömbölyödik a pocim Kép estére jó kis hordó formát veszek fel Kép
Már van kiskönyvem is Kép múlt héten kaptam. A védőnénitől nem vagyok elájulva, olyan lassú, hogy csak Kép Nem ért a számítógépekhez, nekem kellett a gépbe bevinnem a saját adataimat...Ő addig körmölte az adataimat a kiskönyvbe.

Nem tudtam még minden visszaolvasni, nem nagyon van rá időm...remélem, hogy minden Pocaklakó rendben van! Kép

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Linda Kép
Olyan jó volt látni a táblicskut, és nem én vagyok már az utolsó Kép Nagyon sokáig én voltam...és most már a középmezőnyben járok. Gyorsan eltelt ez a pár hét.

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Raki! Gratulálok a pozitiv eredményhez! Csütörtökön lesz UH is?
Az étkezési szokásaidon ne változtass semmit. Ha nem akarsz hizni akkor ne egyél hizlaló kajákatKép
Szóval egyél: sok baromfit, halat, zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiörlésü gabonát, tejterméket(de ne gyümölcsjoghurtot)..stb.
Ne egyél: sok csokit, cukrot, lisztet, zsiros ételeket...stb.
Mint nem terhes állapotban, ugyanúgy kell enni. És a mennyiség is maradjon ugyanannyi, a végefelé úgyis többet fogsz kivánni, de az elején nem kell több kaja.

Én ma voltam a védönönél, a vérnyomásommal akár el is lehet ájulniKép, és kaptam egy halom papirt, vérvételre, szerintem a fele véremet le fogják csapolniKép, Ráadásul éhgyomorral kell majd menniKép

Linda
linda
 
 


Sziasztok!
Csütörtök 3ramegyek az orvoshoz és lesz UH is. Majd csak akkor fogom tudni igazán elhinni, hogy tényleg terhes vagyok és minden rendben van eddig.
Csajok egy kérdés: szerintetek lehet ilyenkor repülni?? Mi a párommal Egyiptomba ennénk okt 30-án egy hétre.
Másik: mennyit kell hízni a terhesség első harmadába? Tényleg az a jó, ha semmit sem hízol??

Raki
Raki
 


Sziasztok!
Köszi midenkinek a gratulációt!
Csütörtök 3ra megyek a dokihoz és lesz UH is. Akkor fogom csak igazán elhinni, hogy tényleg lakik valaki a pocakomba és minden rendben van.
Egy kérdés: Szerintetek lehet ilyenkor repülni? Vagy nem ajánlott? Mi október 30-án indulnánk Egyiptomba, de nem tudom hogy ártalmas e.
Másik: Tényleg az a jó ha az első harmadba nem hízok egyáltalán??
Sziaszok, Raki
Raki
 


RakiKép!
Nyugodtan repülhetsz. De jó lesz neked 1 hét Egyiptomban! Én 2 éve voltam ott, de nagyon tetszett, bármikor elmennék oda újra!

Nem szoktam túl sűrűn írni, nem igen tudom mit. Én már híztam 2 kilót, nagyon jókat szoktam enni. Talán nem kellene, de azt hiszem nem fogom túlzásba vinni. Csak 2 hét múlva megyek védőnőhöz, egyenlőre még mindig szurkolok, hogy minden rendben legyen. Néha van émelygés, szédülés de már nem túl sok, meg fáradékony vagyok, de az nagyon!

Leone

KépKép
leone
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Raki Kép
Én nem kontrolláltam, hogy mit eszem, és mennyit. Arra rájöttem hamar, hogy kevesebbet kell egyszerre ennem, hogy ne érezzem állandóan felpuffadva magam, viszont többször ettem, és most is napi 5-6-szor eszem. Közben nem szoktam nassolni. Az első harmadban fogytam 2 kilót, amiből mostanra híztam vissza 1 kilót, de most már a pocimon is látszik...
Az utazásról annyit, hogy mi voltunk a nyáron 1 hetet Horvátországban, autóval...én nem éreztem jól magam, felkavarta a gyomromat az utazás, és akkor az elején (7 hetes voltam) sokat émelyegtem, nyűgős voltam, egyszóval nem éreztem valami tök jól magam, de azért voltak kellemes órák Kép

Linda Kép
Én is kaptam egy csomó papírt a védőnőtől, jövő héten megyek szerdán reggel vérvételre (AFP), be vagyok teljesen rezelve, én ájulós vagyok, de szerencsére nem kell éhgyomorra mennem.

Pumukli
pumukli
 
 


Leone Kép
Én is nagyon fáradékony voltam, állandóan aludtam volna....most kezd elmúlni. Mostanában már nem alszom délután, de este nagyon korán fekszem, 7-8 körül, és alszom reggel 6-ig.


Üdv,
Pumukli (14+0)
pumukli
 
 


Sziasztok!

Raki! Én még nem ültem repülönKép, de sok ismerösöm utazott ennyi idös terhesen, mint te, és semmi gond nem volt, csak a zacskó volt kéznél, de lehet, hogy az normál állapotban is kell(?)
Nincs olyan, hogy ennyit meg annyit KELL hizni az elsö harmadban. Szerintem az a legjobb, ha nem hizik valaki semmit, késöbb úgyis jönnek felfelé majd a kilók. Állitólag azt a legnehezebb leadni, amit az elsö 20 hétben felszed a kismama. Szerintem én fogok hizni, mert sokkal többet eszek, hát majd meglátjuk, de végülis most ezzel nem szabad foglalkozni, a szoptatás alatt állitólag könnyebben lemegy a felesleg, persze az ellenkezöjére is van példa.
Kiváncsi vagyok, az UH-dra, majd azonnal irj és irlak a táblába!!

Pumukli! Nekem sima vérvételre kell mennem éhgyomorra. Sorban állni, várni ezt mind kaja nélkül, leülni nem lehet, mert akkor az egyenlö azzal, hogy kiállok a sorból, én is félek, mert ha nem eszem, engem is az ájulás fenyeget, föleg most az alacsony vérnyomásommal. Hát nem is tudom. Neked akkor ilyen vérvétel nem is volt, ez lesz az elsö?

Linda(11+1)Kép
linda
 
 


Sziasztok!
Hát gondolhatjátok, hogy már alig bírok magammal. Olyan messze van még a holnap 3 óra. Nem tudom hogy kibírom e odáig.
A munkahelyeken ti mikor mondtátok meg a dolgot. Én titokban akarom tartani és csak a 12 hét után megmondani.
Köszi a véleményeket. Befizettük az utat, remélem nem leszek rosszul. Eddig szerencsés vagyok, mert a reggeli rosszullétek teljesen elkerültek eddig. Csak a melleim feszülnek, de egyébként semmi.
Csajok állítólag a terheskönyvek azt írják (mert már ugye azért ezeket gyorsan beszereztem.. Kép) ), hogy a nőgyógyi az első alkalommal egy rakat vizsgálatra fog elküldeni (vérvétel, meg társai). Milyen orvos csinálja ezeket?? Ilyenkor a háziorvoshoz kell elmenni?
Sziasztok
Raki
Raki
 


Sziasztok,

már jó rég nem voltam, de az elmúlt napok nagyon munkásan teltek, úgyhogy estére kipurcantam Kép

Raki,
üdv közöttünk, szerintem is nyugodtan utazhatsz, lényeg, hogy zacsi legyen lőtávolban Kép Majd mesélj, mi volt UH-n, szerintem a legcsodálatosabb dolog, mikor látod, hogy ott van Kép

A vérvételtől én is nagyon félek, iszonyú rossz a vénám, és ráadásul azt mondták, hogy egy rakat vért levesznek majd, hát jövő héten kiderül ... Hétfőn megyek majd a kórházi védőnénihez, és ő ad majd mindenféle beutalót, aztán pedig szerdán megkapom a kiskönyvemet is végre Kép
Lányok, a 12. heti tarkóredő mérés kötelező vizsgálat? Mert egy barátnőm előttem van 5 héttel, és neki nem volt. Én pedig már úgy szeretném látni a manócskát UH-on, hogy minden oké vele! Képzeljétek, tegnap estére kicsit kiéheztettem magam, és olyan rosszul lettem, fájt a fejem, hányingerem volt stb., de ahogy ettem egy kicsit, rögtön helyrejöttem. A hízástól eléggé félek, mert alapjáraton sem vagyok sovány, és mióta ketten vagyunk, muszáj ennem, szóval és már én is felszedtem két kilót Kép Amúgy már nekem is mondják, hogy kezd látszódni a pocim Kép

Jó kerekedést mindenkinek Kép
Móni
kirmon
 
 


Sziasztok,

Linda, Kirmon
Tarkóredőt nekem a dokim 11+1 nézte meg. Minden rendben volt (értékre már nem emlékszem). Jövő hét szerdán (14+1) megyek genetikai UH-ra Telkibe. Bár előreláthatólag nem ott fogok szülni, mert az nagyon sokba kerül, de mikor pozitív lett a tesztem augusztusban az orvosom éppen szabin volt, és nem jutott más az eszembe elmentem Telkibe (még közel is van hozzánk, 15 perc autóval). Szóval ott sokkal jobban látszik az UH, mint a SZTK-ban (ott én max foltokat láttam). A múlt héten, mikor már borzasztóan kiváncsi voltam a manóra, ismét elmentem Telkibe. (Órákig el tudnám nézegetni!!!). Ott mondta a doktornő a genetikai UH-t. Gondoltam ezt még megreszkírozom.

Linda,
mennyi az az elájulós vérnyomás? Az enyém ma reggel a védőnőnél 91/65 volt. Én ezen nem csodálkozom, reggel mindig élő halott vagyok, mióta terhes vagyok azóta még inkább. Délutánra általában normalizálódik a helyzet, tegnap a körzeti orvosnál du. már 120/80 volt. A súlyomat is megmérték, még nem híztam semmit. A pocakom nekem nem látványos még. Gondolom, mert elég magas vagyok meg éppen soha nem volt homorú a hasam Kép. Sebaj, majd pár hét múlva.
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Raki! Mostmár ott lehetsz az UH-nál, vagy már be is hivtak...úgy izgulok! Irj azonnal!
A munkahelyen szerintem mindenképpen érdemes várni a 12.hétig, mert a kismamát a 12.hét után már nem rughatják ki, elötte meg igen, feltéve, hogy jó-vagy rosszindulatú-e a fönököd.
A nőgyógyi nem küld el semmilyen vizsgálatra sem, hanem a védönö. Én pl. ma voltam vérvételen(5 kémcsö vér)+vizelet, jövö héten megyek a háziorvoshoz, ott lesz belgyógyászati vizsg + EKG. Ez az elsö kör, ezekre a kiskönyv odaadása utána küld el. A második kör ha jól gondolom az AFP-s vérvétel lesz, de az már csak 1 kémcsö vér.
Szóval a lényeg, hogy a védönöd mindent mondai fog, hogy hova és mikor menj.

Kirmon! Mint fentebb irtam, én ma szabadultam meg 5 kémcsö vértöl, ja és éhgyomorra reggel..indult már jobban is a napomKép
Én úgy tudom, hogy a nucha UH kötelezö, de el tudom képzelni azt is, hogy egyes kórházakban nem, de én még nem hallottam olyat, hogy valakinél ne mérték volna a nuchát.
Ha nem tudok enni, én is nagyon rosszul szoktam lenni, pl ma reggel..

Mariann! Csak úgy be lehet menni a Telkibe UH-ra? Dehát én úgy tudom, hogy a terhesség alatt 2 genetikai UH van. Az 1.az a nucha UH(12.hét), amikor a baba tarkóredöjét nézik, a 2. a 20.héten van és megnézik a baba testrészeit, hogy kielégitöen fejlödik-e. Neked most mit fognak nézni, hiszen ez pont a kettö között van..?
A vérnyomásom kicsit több volt a tiednél, de nekem is volt már 93/58. Akkor ezek szerint ez nem is olyan ritka.

Linda
linda
 
 


Sziasztok!

Linda,
Telkibe csak be kell jelentkezni telefonon, adnak egy időpontot és mehetsz is. A doktornő akinél én voltam pedig nagyon kedves. Én is csodálkoztam, hogy a 14. hétre ajánlották, hogy menjek, de azt mondta a doktornő náluk a 13 hét körül van az első genetikai UH. Majd megírom mi mindent néztek meg.
Én úgy olvastam terhesség alatt előfordul az alacsony vérnyomás. Nekem egyébként amúgy sem túl magas (anyukámtól örököltem). A reggel nem az én napszakom Kép
Egyébként engem már hetekkel ezelőtt megcsapoltak. Akkor minde leletem oké volt. Köv. vérvétel az AFP, de vérképet meg ellenanyagot csak a huszon valahanyadik héten néznek legközelebb. Én kicsit aggódom az ellenanyag miatt, mert Rh- vagyok, úgyhogy azt hiszem csináltatok az AFP-vel egy ellenanyagot is, max kifizetem. Egyébként azért parázok ennyire, mert májusban a vetélés után nem kaptam anti-D-t. Azóta ezzel nyagattom az orvosokat meg védőnőket, és bár szerintük korai vetélés volt, meg nem volt szükség műszeres befejezésre, azért az ördög nem alszik, én meg aggódom.

Kirmon,
eddig miért nem kaptál kiskönyvet? Én már a 7-8. héten megkaptam, és annyira jó volt.

Érdekes, engem a vérvétel egyáltalán nem zavar. Sőt, én bizony szemmel tartom mit csinálnak. (és a színe is szép).
tmarianna
 
 


Sziasztok,

Mariann,
a kiskönyvnek csak az én lustaságom az akadálya, ugyanis már Gyömrőre vagyunk bejelentkezve, de még nem lakunk ott, és lusti voltam kibuszozni. Viszont anyósomnak jövő héten szünete van a suliban, és ő majd kivisz engem kocsival Kép Már én is nagyon várom, hogy kézbekapjam a kiskönyvemet. Egyébként engem azért zavar a vérvétel, mert egyrészt nagyon rossz a vénám, volt hogy a negyedik nővérke tudta csak levenni a vért, másrészt meg alacsony a vérnyomásom, és masszírozni kell a kezemet, miközben veszik le, és hát ahogy érzem, hogy megy ki belőlem minden erő ... De ezen túl kell esni.
kirmon
 
 


Sziasztok, Bobek vagyok.
Egy ideje olvasgatom, milyen tapasztalataitok és aggodalmaitok vannak, de sosom mertem bekapcsolódni, mert ti már olyan jól összebarátkozatok. Aztán láttam, hogy Rakit milyen gyorsan és kedvesen befogadtátok, úgyhogy mostmár én is bátrabb lettem. :-)
Az én babám 8 hetes és 2 napos. Nagyon jó érzés, hogy ott van bent valaki, aki ha majd egyszer kijön, engem fog ANYÁnak szólítani. :-) Ez annyira hihetetlen.
Én már kétszer voltam UH-on, először csak a petezsák látszott, de egy héttel később már ott volt Ő is a képen 6 miliméteresen és dobogó szívvel! Olyan jó volt látni. :-)) Jövőhét kedden megyek megint a dokihoz, remélem UH is lesz, mert már kb. másfél cm lesz a pici, ami azt jelenti, hogy jobban látszik, mint múltkor, és ilyenkor már emberke formájú. Ugye?
Rakinak nagyon drukkolok, hogy lássa a babáját, főleg azt, ahogy a kis szíve dobog.
Mindenkit üdvözöl: Bobek
bbobek
 
 


Sziasztok, Bobek vagyok.
Egy ideje olvasgatom, milyen örömeitek és aggodalmaitok vannak, de eddig még nem mertem bekapcsolódni, mert ti már olyan jól összebarátkoztatok. Aztán láttam, milyen gyorsan és kedvesen befogadtátok Rakit, ezért nekem is megjött a bátorságom. :-)
Az én babám 8 hetes és két napos. Már 2x voltunk UH-on, először csak a petezsák látszott, de egy héttel később már ott volt Ő is a képen 6 mm-esen és dobogó szívvel. Olyan jó volt látni. :-) Annyira hihetetlen, hogy ott van bent valaki, aki 1-2 éven belül engem fog ANYÁnak szólítani.
Drukkolok Rakinak, hogy lássa Ő is a picit, és mindenkit üdvözlök.
Bobek és a kis "babszem" Jankó
bbobek
 
 


Sziasztok! Elnézést, hogy kétszer írtam, de amikor megnéztem, hogy megjelent-e az írásom, akkor még nem volt ott, csak amikor a másodikat is elküldtem. :-(
Ennyire nem vagyok egocentrikus. :-)
sziasztok
bbobek
 
 


Sziasztok!

Mariann!Oké ird meg, hogy az UH-n milyen értékek voltak!
Én abból veszem észre, hogy alacsonyabb a vérnyomásom, hogyha hirtelen felállok, akkor sötét leszKép Úgyhogy lassúra kell kapcsolnom.

Bobek! inkább kétszer, mint egyszer semKép
Gratulálok a pindurkához, dejó neked, hogy ilyen sürün láthatod az UH-n. Nekem még 2,5 hét a nuchaKép
Beirjalak a táblázatba? Ha igen, ird meg az adatokat!

Linda
linda
 
 


Sziasztok!

Linda! Az én nőgyógyászom azt mondta, hogy havonta kell járnom hozzá, csak az elején volt sűrűbb, amíg meggyőződött róla, hogy tényleg van-e baba. Nem tudom, miért nem hiszik el a kismamáknak az orvosok, amikor azok büszkén mennek a pozitív terhességi teszttel, hogy tényleg babát várnak. Vagy csak az enyém nem hiszi el? Mindegy, a lényeg, hogy mostmár elhitte. Kép)
Nagyon örülnék, ha bekerülnék a táblázatba közétek, úgyhogy írom az adatokat. Kórház: Budai Honvéd, utolsó mens.: 2003. aug. 20., Hét: 8., Nap: 4., Baba érkezése: 2004. május 27. Bár szerintem június 3, de majd meglátjuk, kinek lesz igaza. Kép

Jó hétvégét mindenkinek!
Bobek
bbobek
 
 


Sziasztok,

képzeljétek, ma beszereztem pár kismama ruhát. No, nem kantáros farmerra gondolok (az nekem nagyon nem tecc, kismama úgy néz ki benne, mint óriásbálna), hanem vettem egy hasbetétes kordbársony nacit, meg két otthoni pamut nacit felsővel. Tök jó, mert kombinálhatom is őket egymással, úgyhogy elleszek velük. Majd még kell vennem még egy nacit meg 2-3 pulcsit és meg is vagyok. Anyukám szekrényében is találtam 2 blúzt, ami majd jó lesz. Még pizsit + hálóinget is kell beszereznem, ugyanis az egyáltalán nincs. Ugyanis anélkül alszom, de hát egyrészt fázósabb lettem + kórházba is kell mejd valami.

Holnap 10-től vizsgázom adótan I-ből, drukkoljatok majd. Nem tudom, hogy fogok tudni 6-kor felkelni, hogy időben beérjek a vizsgára...

Bobek,
én kb. 5. héten voltam először orvosnál. Még UH-n is csak petezsák látszott, baba még pöttyként sem látszott. Pedig hüvelyi UH volt, ami szerintem sokkal jobb minőségű képet ad az elején. A doki azt mondta, ha nem látná UH-n nem érezhető még, hogy terhes vagyok. Ja, és 3 hetesnek írta e leleteken.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Mariann Kép
Megy a drukk a vizsgádra! Kép
A hasbetétes naci jó Neked? Én is vettem kettőt, egy farmert, és egy szövetet, de még mindkettő óriási Kép A rendes nadrágjaimat meg nagyrészt kinőttem Kép Remélem, hogy hamarosan belenövök az újakba, ugyanis van egy régi farmerom, ami xxl-es méretű, most az jó még rám, és egy kantáros nadrágom van, de ezeket is szerintem hamarosan kinövöm...

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Pumukli,
hát, kicsit nagy még, de van zsínórja és azt össze lehet húzni, így nem esik le. Kicsit hülyén néz ki, de úgysem látja senki, mert a pulcsi takarja. Ma láttam a La Halle-ban, nem hasbetétes nadrágot, de az meg biztos nem lenne jó végig, és hát így nem igazán éri meg.
Egyébként még 2 régi nadrágom jó. Az egyik csipőnadrág, a másiknak meg kicsit csalok a gombolásával. A derékpánton lévő két gomb közül már csak az egyiket használom, így nyertem 3-4 centit Kép). De estére már ez eléggé szűk.

Drukkot kösz, vizsga azt hiszem sikerült. Eredmény csak később.

Holnap megyek UH-ra, olyan jó Kép Kép Kép !!!

Kispapának vettem könyvet. A címe Kitolás - Kalauz leendő apáknak. (Bár ugye az én kispapám egy csomó dolgot megúszik azáltal, hogy nincs velem). De legalább megtudja miből marad ki.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok,

Linda,
ahogy ígértem akkor az UH eredményei:

Placenta helyzete: hátsó falon
Magzetvíz mennyisége: átlagos
Amnion feszes, nem tapadt ki (ezt nem tom mi, majd utánanézek)

CRL: 76 mm, BPD: 30 mm, FL: 14 mm
Nucha: 1,8 mm
Négy végtag, normál koponyaszerkezet.
Szív a bal oldalon, norm. szívműködés.
Zárt hasfal.
Norm. hasi echogenitás (na ezt sem tudom mi)
Hólyagtelődés: van
Gyomortelődés: van
Durva fejlődési rendellenesség nem látható.
Grav.s. 13-14 (itt csak én jegyzem meg naptár szerint 14+2)

Amiket nem tudom mi, azt persze elfelejtettem megkérdezni Kép((

Sajnos videófelvételt nem tudtak csinálni, mert most új gépük van (az eddig használt éppen rossz). Kispapa eléggé zavarban volt, pláne mikor meghalotta a hüvelyi UH szót. Most már nem kavicshoz, hanem békához hasonlította a gyereket. Bár szerinte a pocakját tőle örökölte a baba Kép)) Disznóság, ő sokkal jobban látott mindent, mint én fekve.

Két hét múlva megyek AFP-re, aztán nov 19. következő genetikai UH. Remélem akkor már lehet videót csinálni. Már annyian szeretnék látni a babát. De sebaj, én láttam, az a lényeg Kép.

Mindenkinek jó hosszú hétvégét, tessék sokat pihengetni !!!

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok Csajok!
Sajna eddi nem voltam internet közelben, ezért most megpróbálom gyorsan összefoglalni hogy milyen nagy dolgok történtek velem (velünk Kép).
Szóval elmentem dokihoz, aki csinált egy UHt. Hát nem is tudom leírni az érzést, ... láttam a kis babánkat. A doki mondta hogy ezért nagyon ne bízzam el maga, mert még nagyon fiatal. Beszélgettünk a helyes táplálkozásról, meg minden. (Tényleg repülhetek nyugodtan.)
A héten pedig voltam egy másik UHn is. Itt más volt "szívverése" a babának, nagyon jó volt látni ahogy pulzált a képernyőn a kis pont. Már 14 mmes!! Ja és tőlem is levettek egy rakat vért.
Szóval nagyon jól vagyunk. Még mindíg semmi reggeli rosszullét.
Nekem az AFP még nagyon arréb van, de szorítok nektek hogy minden rendben legyen veletek.

Mariann:
A kantáros farmer nadrágok nekem sem jönnek be.... Kép De mostmárolyan csinos kismama ruhákat lehet venni, biztos a tiedé is nagyon jó.

Na lassan befejezem, mert a párom komoly gondokkal küzd a konyhéba és ha most azonnal nem megyek, akkor még holnap is a konyhét fogom takarítani.
Sziasztok, puszi
Raki
Raki
 


Sziasztok!

Raki, gratula a kis 14 mm-es manóhoz! Mikor utazol el?

Mariann, video Kép A Kitolást én is megvettem a kispapának, de nem olvasta még el. Vizsgád hogy sikerült? Van már eredmény? Én is megvettem első kismama nacimat, klassz farmer a Madrinából, persze nekem sem kantáros, az nálam sem nyerő Kép

Bobek, üdv itt közöttünk, jó pocakosodást, majd mesélj, mi volt az orvosnál Kép

Képzeljétek, múlt héten végre megkaptam a kiskönyvet, és hallgattunk szívhangot is a védőnőnél, annyira jó volt! A kis manó persze menekült, úgyhogy sokat nem maceráltuk, de én nem is gondoltam, hogy már ennyi idősen is hallgatni lehet a szívdobbanását! Holnap reggel pedig megyek terheléses vérvételre, néznek Rh ellenanyag szintet és toxot is. Csütörtökön pedig nucha, már úgy várom, hogy láthassam ultrahangon megint! Apukája sajna nem ér rá elkísérni, de én is megpróbálkozom azzal, hogy videora vegyék, hátha sikerül Kép Szerintetek 13. héten lehet már látni, hogy kisfiú vagy kislány?

Móni
kirmon
 
 


Sziasztok!

Kirmon,
Én is a Madrinában vettem farmert. Pénteken voltunk vásárolni. Szerintem a 13. héten még nem lehet látni a nemét. Kép Én is már baromi kíváncsi vagyok.
tmarianna
 
 


Sziasztok mamik!

Bobek! Itt az új táblaKép

Mariann! Én is gondolkodtam már a kismamaruhán, de még be tudom gombolni a nadrágokat(27-esek). Bár ha leülök, már ki kell engedni. AMúgy én is hasbetétes nacit akarok majd. Nem is tudtam, hogy igy hivjákKép
Hu, milyen jó nagy már a babátok! Illetve 22.-e óta mégnagyobbKép
Nov19.-én hány hetes leszel, hogy már az újabb genetikára mész? Nem 20 hetesen van a köv. genetika?
A Madrinában milyen a kismamaruha választék? Nagyon drágák?

Raki! Hány hetes voltál amikor 14mm volt a baba?

Kirmon!Én úgy hallottam, hogy a szivhangot 14.hét után szokták nézni. Dejó, hogy te már ilyen korán hallhattad!
Szerintem a 13.héten még nem lehet látni a nemét(legalábbis UH-val nem), a 20.heti genetikai UH-n szokták már látni, de biztosat szerintem csak a 3D adhat.

Sziasztok, Linda

itt a táblicsku:
Kép
linda
 
 


Sziasztok mamik!

Bobek! Itt az új táblaKép

Mariann! Én is gondolkodtam már a kismamaruhán, de még be tudom gombolni a nadrágokat(27-esek). Bár ha leülök, már ki kell engedni. AMúgy én is hasbetétes nacit akarok majd. Nem is tudtam, hogy igy hivjákKép
Hu, milyen jó nagy már a babátok! Illetve 22.-e óta mégnagyobbKép
Nov19.-én hány hetes leszel, hogy már az újabb genetikára mész? Nem 20 hetesen van a köv. genetika?
A Madrinában milyen a kismamaruha választék? Nagyon drágák?

Raki! Hány hetes voltál amikor 14mm volt a baba?

Kirmon!Én úgy hallottam, hogy a szivhangot 14.hét után szokták nézni. Dejó, hogy te már ilyen korán hallhattad!
Szerintem a 13.héten még nem lehet látni a nemét(legalábbis UH-val nem), a 20.heti genetikai UH-n szokták már látni, de biztosat szerintem csak a 3D adhat.

Sziasztok, Linda

itt a táblicsku:
Kép
linda
 
 


Hoppá,. kétszer is. Fö a biztonságKép
linda
 
 


Sziasztok!En 9 hetes terhes vagyok, az az igazsag,hogy nem tudom hanyadik heten csinaljak az elso vizsgalatokat. Ilyenre gondolok, hogy EKG,vervetel stb.Videken laktunk , jelenleg itt Pesten, de meg nincs haziorvosom.Ez baj??Kell egyaltalan valamikor a terhesseg alatt elmennni a korzeti orvoshoz? Ha valaki tud segitsen!
Koszi.
Adrienn
 


Sziasztok!

Szóval 7 hetesen volt 14 mm. Állítólag ekkor már pulzál, vagyis már van valamiféle szívműködés. (még nem alakult ki a szive) Nekem rá is írta a papírra a doki, hogy egy kicsit lassan pulzál. Azt nem tudom hogy ezt hallani is lehet, de én tuti láttam, hogy pulzált.

Ti mikor vettetek először kismama ruhát? Nekem még természetesen semmi nem látszik. Szeretnék most az elején nem hízni, mert állítólag amit most hízol az rajtad marad a szülés után is, és nagyon nehéz leadni.

Adrien:
Én úgy tudom, hogy a védőnő fog elküldeni a körzeti orvoshoz, aki majd elvégzi az EKGt meg valamiféle általános vizsgálatokat. De ez nem biztos.(Nekem a dokim elintézett már mindenféle vérvételt)
Én majd csak nov 11 után megyek el a védőnőmhöz, majd akkor fogom kikérni a kiskönyvemet (mivel elutazunk Kép). Akkor majd többet fogok tudni.

Mariann:
Hol sikerült megvenned a könyvet? Én is kerestem már, de eddig nem találtam. Én is a kispapát szeretném meglepni vele.

Sziasztok
Raki
Raki
 


Sziasztok!Kép

Én nem nagyon tudtam eddig miről írogatni, mert sok különöset nem éreztem, de most kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ma jelentkeztem be a körzeti nőgyógyászhoz, mert az előző magándokim csak addig tudott vállalni amíg nem sikerült teherbe esnem, mondhatni meddőségi kezelést kaptam. Meg a védőnőmmel is találkoztam, megkaptam a kiskönyvemet, ami nagy bánatomra zöld-sárga, az állami nyomda színeiben pompázik, mint egy számlatömb vagy bevételi pénztárbizonylat. Kép Pedig akik régebben kapták, azoknak még olyan aranyos mama-babás kép van az elején.
Nem mehettem korábban védőnőhöz, mert a mi városunkban elküldik a kismamákat akik a 12. hét előtt mennek.
Volt vizeletvizsgálat, ahol minden rendben volt, a vérnyomásom magas lett, de izgultam, hogy tényleg minden rendben legyen, meg volt egy hüvelyi vizsgálat. UH csak 2 hét múlva lesz. Vérvételt mostanában nem csinálnak, legalábbis nem mondták. Sem EKG-ról nem szólt a fáma. Ez így korrekt?
Kérdezte a doki, hogy van-e kérdésem, de hirtelen nem tudtam mit mondani, most meg továbbra is olyan tudatlannak érzem magam. 16. héten lesz AFP, azt mondták, meg vérvételek is akkor lesznek.
A védőnőm sajna beírta a kiskönyvembe az előző vetéléseimet és megemlítette, hogy valószínűleg veszélyeztetettnek fog nyilvánítani. De nem tudom, hogy ez mit jelent számomra. Én még dologzok, és még szeretném is folytatni.
Mit gondoltok? Csak ennyi volt és nem kell semmit csinálnom, várjak türelmesen, minden jól van, semmi nem hiányzik?

Adrienn!Kép
Ezeket a vizsgálatokat álatlában a 12. hét körül szoták megcsinálni.

Leone

KépKép
leone
 
 


Sziasztok,

Linda,
Madrinában tűrhető a választék. Olyan 10.000,-Ft körül van egy nadrág. A felsők 5000-től kezdődnek. Nov 21 lett belőle és akkor leszek 18+3. Genetikát a 18-20. héten csinálnak, AFP eredmény kell hozzá általában. Legalább is az nálunk a Védőnő azt mondta.

Leone,
én kb. 6 hete babás-mamás kiskönyvet kaptam. Szerencsére nálunk nem küldenek el a 12. hét előtt. Szerintem elég nagy bunkóság Kép ez az elküldés dolog.

Nekem rögtön elején volt ellenanyagszűrés, mert Rh- vagyok. Ha esetleg Rh- vagy, akkor szerintem nem árt megnézetni. Ha nem tudod a vércsoportod szerintem azt is nézesd meg.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Leone Kép
Én 3 hete kaptam babás-mamás kiskönyvet...
Nekem eddig még nem csináltak ekg-t, nem mindenhol csinálják, hol mi a bevált módszer...és engem a terhesgondozóból nem küldtek afp előtt semmilyen vérvételre. Az afp-vel egyszerre más vizsgálatokra is vettek vért, nézik a wassermann-t, hepatitisB-szűrédst csinálnak, vércsoport, és rh faktor vizsgálatot, és egy teljes vérképet...

Ha veszélyeztetettnek fognak nyilvánítani, akkor szerintem többször kell dokihoz menned, és lehet hogy ágynyugalmat rendelnek, de nem akarlak ijesztgetni, majd a dokid elmondja....de elképzelhető hogy nem nagyon javasolják majd, hogy dolgozz...

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, mióta nem jártam itt. Kép
Voltam múlt héten UH-on. Már 2 cm volt a baba! Nagyon aranyos, igazi emberke formája volt. Láttam a kezeit, meg a lábait. Annyira hihetetlen!
November 12-én újra kell mennem, állítólag akkor kell valamit nézni. Az a 11-12.hét között van. Nagyon várom, akkor már kb. 5-6 cm lesz a baba. Az utolsó UH videon van, úgyhogy naponta meg tudom nézni. Kép
Linda!
Köszönöm, hogy beírtál a táblába. Olyan jó látni, de még mi vagyunk a legfiatalabbak. Kép
Leone, szerintem hajtsd ki belőlük a vérvételt és az EKG-t. Ha máshogy nem megy, akkor kérd meg a körzetit, hogy utaljon be vérvételre és nézze meg az eredményt. Fontos tudni , hogy az elején nem vagy-e vashiányos, vagy már vérszegény, mert az se a babának, se neked nem jó. Úgyis vérszegény lesz a legtöbb kismama, nem árt ezt követni, hogy hogy alakul. Az én orvosom fel is írt már vasat és folsavat. Ez tényleg fontos.
Minden jót nektek!

Bobek
bbobek
 
 


Sziasztok!

Adrienn! Úgy lesz, hogy elmész a nögyógyidhoz, ö majd elküld a terhesgondozóba, vagyis a védönöhöz. A védönö meg majd elküld a háziorvoshoz és a további vizsgálatokra.

Raki! Nekem se látszik még semmi a pocakomból, csak ha egy kiadósat ebédelek vagy vacsizokKép Kismamaruhát még nem vettem, de szerintem még 2 hónap mire elkezdem nézegetni öket.
A hizásról én is azt hallottam amit te.

Leone! Én is hallottam már mástól is, hogy csak a 12.hét után adtak kiskönyvet. Szerintem ezt védönöje válogatja. Ne törödj vele, hogy milyen szinü a kiskönyv, az csak egy papir.
Gondolom nálad a vérképes vérvétel az AFP-s vérvétellel egyidöben lesz. Ez is biztos a gondozási gyakorlattól függ. Nálatok ez a szokás, nem baj ez. EKG-t nekem sem csináltak, azt mondták, hogy majd a huszonvalahanyadik héten lesz.
Veszélyeztetett terhesnek a nögyógyászod nyilvánithat, nem jelent ez sem semmi különöset, valószinü táppénzt javasol. Nem muszáj elfogadnod, ha dolgozni akarsz!
Szerintem ne aggódj, hogy eltér a többiekétöl a terhesgondozási gyakorlat, teljesen sehol sem egyforma, valamiben mindegyik különbözik. A kötelezö vizsgálatok úgyis meglesznek. A fontos, hogy legyen AFP és genetikai UH-ok.

Bobek! Netudd meg, én milyen sokáig voltam utolsó! De utolsókból lesznek az elsökKép Dejó, hogy láttad a babát, az úgy feldobja az embert! Nekem nem veszik fel az UH-kat, pedig én is nézegetném itthonKép

Linda(13Kép)
linda
 
 


Sziasztok Lányok,

Nektek is elbüszkélkedem , hogy levették tegnap a vért, és nem ájultam el Kép, és ma már azt is tudom, hogy szerencsére minden leletem negatív, erről jut eszembe, nem tudjátok véletlenül, mi lehet az a direct coombs?

Leone, szerintem is meg kellene nézzék a véredet, mert tényleg jó, ha az ember tisztában van vele, hogy minden ok, esetleg ha vérszegény vagy, tudnak rajta segíteni.

Bobek, de jó, mikor utoljára láttam UH-n, az én manóm is 2 cm volt, és tényleg kisember formája volt már, én most csütörtökön megyek, akkorra már 6-7 cm lesz remélhetőleg Kép

Raki, én már muszáj vagyok kismama gatyeszt hordani, mert úúúúgy fel van pufizva a hasam, hogy nem jön rám más a macinacin kívül! Elég mókás, már a 13. héten, mi lesz később?

Móni
kirmon
 
 


Kedves Lányok!

Szeretnék bejelentkezni ebbe a topikba. Gaia-ként írok ide, 29 éves vagyok és most várom a második babámat. Székesfehérvár mellett, Zámolyon ( Kép )élek férjemmel és a 14 hónapos Anna Laura kislányommal. Az első babu és a második is tervezett baba volt, s a Jóistennek (is) köszönhetően az első próbálkozásnál megfogantak. Hétfőn kellett volna menseselnem, de a teszt alapján babu van a pocimban. Az első terhességem alatt végig dolgoztam (napi 4 óra utazással), s a vége eléggé eldurvult, 34kg-ot híztam, tiszta víz voltam, a 90-es vérnyomásom 180-ra szökött, fehérje a vizeletbe stb. Így az utolsó 3 napot kórházban töltöttem, napi 5 Corinfart kaptam, de 3.5 óra vajúdás után , szerintem nagyon könnyen, 4.02kg súllyal szültem meg Lorkát. A toxémiámhoz csak annyit: egy chipsgyárnak voltam akkor a minőségügyi vezetője Kép,ami tuti hozzájárult a terhesség végi "partravetett bálna" kinézetemhez. Most megpróbálok nagyon figyelni a súlygyarapodásra és a vizesedésre (nem vagyok R.Réka gondolkodású),mert nem szeretnék jövő júliusban megint olyan állapotba kerülni. Remélem köztetek ez sikerülni is fog, így szívesen veszem minden tanácsotokat.
Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú voltam, de úgy gondoltam, illik "néhány "szót írni magamról!
Köszönöm ha befogadtok!
Gaia
gaia
Gödöllő
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: