Új privát üzeneted érkezett!

Dani
Kép

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Nagyon jó, nagyon édes! Gratulálok mégegyszer! :D
csekom
Zsurk
 
 


Gemini! Dani gyönyörű kisfiú! Édes kis szája van! Még 1x gratulálok Nektek!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 

 
 

gemini!

Nagyon szép baba!! Gratulálok!

Ennyi babát látva már én is inkább megszülnék. :lol:

Az éjjelünk szuper volt, Nomi aludt mint a bunda, így engem is hagyott.
Na meg anyósomék tegnap elvitték hétvégére a két kicsit, a nagy fiam vidékre utazott, a nagy lányom korán reggel a lovához ment, ma egész nap ott lesz, lefárasztja egy kicsit, a párom meg dolgozik.

Tegnap megfőztem, mára max kis vasalás van és lehet, hogy sétálok egyet ebben a szuper időben.
Számomra ez a nyugalom tejesen hihetetlen, ilyen nem szokott itthon lenni...:shock:

Többiek???

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz
igaz, hogy mar Nagybojt van. De fanksutesre nem gondoltal? :lol:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


:)))))) jó ötletnek tűnik!:))))))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


sziasztok!

2012. február 19.-én 11 óra 25 perckor megszületett Iván! Tegnap engedtek haza a kórházból, eddig meg vagyunk vele elégedve :lol: nagyon nyugodt baba. Remélem ilyen marad:)

szüléstörténettel hamarosan jövök.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Yusz, élvezd ki ezt a nyugit, mert aztán pár nap és nem lesz időd semmire! Amúgy nálatok mi a forgatókönyv, ha megszülsz? Nagyszülők elviszik a 2 kicsit egy pár napra?

Hát igen, Gemini, neked bejött ez a fánksütés! Nekem mindenki egy kis házaséletet javasol, az kevésbé olajszagú meg macerás. Hát nem tudom, egész nap mocorog a gyerek, folyton feszegeti magát, keményíti a pocakomat; így nehéz ráhangolódni a dologra...

Ma reggel a ctg-n legalább mutatott a gép némi méhösszehúzódást, szóval nem reménytelen, hogy egyszer kibújik, csak mikor már? :roll:
Férjem ma éjszakára jósolja, hát a próféta szóljon belőle!

Zsófi, várjuk a sztorit!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


gemini!

Én már a konyha látványát sem bírom, nem hogy sütögetni! :lol: :lol:

Zsófi!

Gratulálok! Miért voltatok ilyen sokáig bent?

Lilly!

Ilyenkor a házaséletnek nem azért van jelentősége, hogy ráhangolódj (persze nem hátrány!) hanem apa kiskatonái megrepesztik a burkot. Szóval elég, ha ő rád hangolódik. :oops: :lol:

Valószínűleg a kicsit elviszik anyósék, a nagyobbat pedig viszik és hozzák az oviba a legnagyobbak. (na ezt jól megmondtam)
Délután mire hazajön az oviból meg a férjem is otthon lesz.
Persze extrém esetben gondolom anyósék bevállalják mindkettőt.
Majd az élet hozza...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Gemini, nagyon gyönyörűséges!!!

Judit, elhiszem, hogy türelmetlen vagy már, én is az lennék!!

Mi ma sétáltunk egy nagyot, olyan jól esett!

Ági, már csak 1-2 nap!!

Lilly, mit mondtak, ha nem akar jönni mikor indítanak?

Háát, lányok, én annyira élvezem a babázást. Annyira más, mint a két fiúval volt. Így élvezhető igazán, főleg éjszaka, amikor csak ketten vagyunk egymásnak. Mostmár tudom mi akülönbség 1 és 2 baba között :D

verzso
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Iván babához és egészséget és boldog életet kívánok Neki!:)

Kellemes hétvégét nektek!

Judit
giannijulie
Budapest
 
 


Zsófi!

Gratulálok! :D

Ha legközelebb írsz, kérlek írd le mennyivel született Iván, s akkor be tudom írni a táblázatba, ha akarod!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Zsofi
Isten hozta Ivan babat! Vigyazzatok egymasra nagyon!

Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Zsófi!

Gratulálunk Iván érkezéséhez! Sok boldogságot egymáshoz! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Jó reggelt!

Hát ma éjszaka sem szültem meg, nem meglepő módon. Kezdek barátkozni a feb. 29-e gondolatával... :lol:

Verzso, pontosan nem tudom a forgatókönyvet. Doki egyelőre annyit mondott, hogy 1 hetet ráhúzhatok otthon. Gondolom ez azt jelenti, hogy 1 hét után befektetnek a kórházba, és ott előbb-utóbb beindítják. Szerettem volna minél kevesebb beavatkozással szülni, de ha beindítják, akkor már az egyik beavatkozás generálja a másikat, szóval kezdenek elszállni a háborítatlan szüléssel kapcsolatos vágyaim.

Én is úgy babáznék már! És olyan mérhetetlenül kíváncsi vagyok arra, hogy milyen lesz a gyerekünk! Annyira szeretném már látni, a kezemben tartani!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Lilly, én holnap megyek be a szülésznőhöz/védőnőhöz, aki megpróbál rásegíteni a dolgokra. Nálunk azt csinálják - picit lehet drasztikusan hangzik - mint otthon egy sima nőgyógyászati vizsgálat alkalmával, amikor améhet nézik, hogy hüvelykujjal körbesimitják a méhszájat...elvileg ezáltal beindítják az oxitocin termelést, ami segíti a méhösszehúzódásokat. Aztán ha eredményes volt 2 napon belül megindulhat a szülés. Ha mégsem akkor mégegyszer megcsinálják, ha az sem segít, akkor indítanak.. de reméljük az első már hatásos lesz.
Bár énmára vagyok kiírva, de olyan sok a mellékes nyavalyám, hogy nem bánnám ha megérkezn ez a lkis manó minél hamarabb...Anyukém is tegnap jött, két hétig marad, tehát jó lenne ha találkoznának. :D

Ági, Yusz! Nálatok mi újság?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
Hát nálunk is elérkezett a nagy nap, de egyelőre nem érzem azt, hogy szülnöm kellene! Semmi jel, tök jól vagyok, most éppen a Balázzsal ülök egy röplabda meccsen! Az én dokim egyelőre csak annyit mondott, hogy 1 hetet mindenféleképpen várunk! Kicsit már türelmetlen vagyok, jó lenne már megszeretgetni Gergőt úgy Istenigazából!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Még én is egyben, volt egy egész kellemes éjszakánk, fájás semmi.
Most voltunk vásárolni, órákat sétáltam, bokám nem duzzad, szóval nem tudom.
Igaz én csak pénteken töltöm be a 40. hetet, de hát ötödszörre azért már illene kicsit előbb jönni, nem??

Anyum szerint egész lent van a hasam, hát, majd meglátjuk.

Egyébként majdnem mindenhol úgy vannak vele, ha nincs gond, simán ráhúzhat a kismama egy hetet.

csekom!

Én pont ezért inkább a szexet részesítem előnyben. Az is stimulálja a méhszájat, ráadásul a kiskatonák átjutva a méhszájon megrepesztik a burkot.
Nálam eddig 3 x bejött!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!
Hoztam képeket Dománról..
Az első hét itthon! :? Kép
humadene
Jánossomorja
 
 


Sziasztok!

Gratu Timi, Zsófi! Túl vagytok a nehezén, most jön a jó rész:)

Szüléssel kapcsolatban pár mondat. Szombaton reggel rutin NST-re és vizsgálatra mentünk be. A magzatvíz kicsit zöld volt, így már nem engedtek haza, 11-kor burkot repesztettek és már kaptam is az oxitocint. 4-5 óra körül már elég erős fájásaim voltak, eléggé lassan vánszorgott az idő, s egyre fájdalmasabb volt, párommal együtt szuszogtunk, vajúdtam labdán, széken, és állva is, de ami a legjobban bejött az a zuhanyzás, azzal együtt volt a legelviselhetőbb a fájdalom.
A végére eléggé kimerültem és már nagyon szerettem volna túl lenni rajta, a dokim és a szülésznő végig próbálták gátvédelemmel lebonyolítani a szülés, éreztem, ahogy masszíroztak:) de aztán mivel szép nagy a buksija a Dávidkának, muszáj volt vágni, onnantól már max fél órán belül megvolt.

Amint kibújt megszűnt minden fájdalom, rátették a mellkasomra és már gurultak is a könnyeim...

Nagyon jó baba,sokat alszik, nem nyűgösködik csak, ha oka van rá, amit még kezdő anyuciként sokszor nehezebben fejtek meg:(
Szerencsés vagyok, mert mire hazajöttünk a kórházból lett tejci, így minden adott a boldogsághoz.

Végül egy fotó:

Kép



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak a bébik!
Kristin, majd belejössz, mikor miért nyöszörög a kicsi! A lényeg, hogy van tejed, így éhen nem marad!
Nyugi, Móni, 2 héten belül biztos meglesz a baba!
Nálunk nem tudom, mi lesz. Volt szex, az egyelőre nem indított be semmit. Ma meg a ctg után meg kellett mutatnom a leletet valakinek, és mivel az én dokim beteg lett, a szakrendelésre kellett átmennem. Ott egy idősebb doki ügyelt, aki feltétlen szükségét érezte, hogy megvizsgáljon, elég kellemetlen érzés volt... Gondoltam is közben, hogy a végén még megrepeszti a magzatburkot, ha nem figyel jobban oda. Ki volt akadva, miért nem vagyok már befektetve így 40+5-nél! De mivel végül úgy látta, zárt a méhszáj, nagy kegyesen hazaengedett.
Amúgy az hogy lehet, hogy egy hete egyujjnyira nyitva volt a méhszáj, most meg zárt? Ez ki-be tud nyílni? Azt hittem, ha egyszer elkezd kinyílni, akkor nem záródik már be újra.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


kristin!

Dávid csodaszép, gyönyörű kisfiú, és ne aggódj hamar belejössz!

Bori!

én nem hiszem, hogy egy méhszáj visszazáródna, szerintem csak benézte valamelyik doki! azt meg végképp nem gondolom, hogy már most kórházba kéne feküdnöd, 1 hetet minimum várnak,...dehát ahány orvos, annyi vizsgálat!

nálunk dettó semmi, ma délután ctg! :) én porszívózhatok, takaríthatok naphosszat, Gergő rá se ránt! :) már a fiúk is röhögnek rajtam itthon, de képtelen vagyok ülni a fenekemen, így ráadásul az idő is jobban telik!

puszi mindenkinek, este írok még!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Domán és Dávid csodaszép babák! (volt Domán nevű tanítványom)
Én is akartam feltölteni, de béna vagyok, majd egyszer apával kicsinyíttetek le képet.

Kissziporka!
Csak nem fészekrakó ösztön? Állítólag szülés előtti napokban gyakori jelenség.

Lilly!
Szüléskor szülésznő vizsgált: bő 3 ujjnyi, le sem tudtam mászni a vizsgáló ágyról mikor jött a doki, ő is megnézte: szűk 2 ujjnyi.
Mikor elment mondta is a szülésznő, hogy nem tudja milyen ujja van a doktor úrnak, de neki simán befért a 3.
ducimami
 
 


Sziasztok!

Lilly!

Tuti valamelyik doki rosszul nézte, olyan nincs, hogy visszazáródik a méhszáj!
Pont ezért veszélyes annak, akinek korán nyílik, mert nincs visszaút, max összevarrják.

Ági!

Én is agyondolgozom magam, egész napra találok valami munkát, igaz 4 gyerek mellett nemigen kell keresnem sem. :lol:
Semmi előjel. Még a fájások is megszűntek.

De most már nem bánom, legyen márciusi baba!!

Tényleg nagyon szép babák, gratulálok még egyszer!!

kristin!

A zöld víznek volt valami negatívuma a picire nézve??

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Nálunk sincs semmi jel még.

Kristin!
Tudom, hogy minden kismama pozítivan beszél a szülésről, miután meg van a baba, de tényleg olyan jó olvasni a te beszámolódat is. Nagyon ügyes voltál! :D

Ma megyek a szülésznőhöz, meglátjuk mit tud produkálni.
Tegnap bementünk egy CTGre, mert babóca képes volt órákig meg sem moccani... Erre ma el kellett mennem UH-ra.
De minden rendben, csak alszik, azt mondják, aztán mozgott is, volt vagy egy aktív órája.. :D

Kérdésem, kinek mekkora fejmérettel születtek a babák? Mert nekünk megmérték, s így a 40+1 napon a fej mérete már 36, 1cm, míg a pocakja 35,7cm, épp hogy benne van a normálisban, elvileg...
Ti mit tudtok erről?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Túl az újabb CTG-n...semmi változás...volt UH is...áramlást néztek, minden teljesen rendben. Azt mondta a doki, hogy vasárnapig 2 naponta CTG+áramlásvizsgálat, utána max. 3 napot várunk még, akkor kézzel próbálnak rásegíteni, ha semmi, akkor oxitocin! Annyit mondott még, hogy, ha már most kapnám a különböző kemikáliákat, akkor nagy valószínűség szerint belehajszolnának egy császárba, de az se a babának, se nekem nem lenne jó! Én ezt nagyon nem szeretném...Gergőé a döntés, hogy mikor kíván a világra jönni...nyilván a végtelenségig elhúzni nem lehet! Tulképpen én végig azt kértem Tőle, hogy február utolsó hetében szülessen meg, az meg ugye most van, úgyhogy nem aggódom egy cseppet sem! :)
Felőlem lehet február 29., március 1.,....tök mindegy, csak végre meggyömöszölhessem már egy picit! :D

Ducimami!
Nálam ez már inkább pótcselekvés, mint fészekrakó ösztön, DE legyen Neked igazad! :D Komolyan jobban érzem magam, ha teszek-veszek, mászkálok, és az idő is jobban telik!

Judit!
A fájások engem is elkerülnek...ugyan többször keményedik a pocakom...de semmi!

Móni!
Nálunk a méretek a múlt héten(39+2)
HC 338mm
AC348mm
A doki tök normálisnak mondta!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Nos meg volt az a bizonyos vizsgálat.
hát Yusz, én is a szex mellett szavaznék. Biztos kellemesebb....
Azóta úgy érzem magam, mint egy felfújt béka, de babóca is többet mozog. :D

Ági!
Igen ezek normális méretek, a mieink egy kicsit nagyok, de reméljük minden rendben lesz vele.. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Miért van ez a nagy csend?

Mindenki szül? :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


De jó is lenne,....semmi, de semmi a nagy hóesésen kívül! :)
Most viszem a Balázst szóbelizni! Drukkoljatok! :D

Asszem tegnap megfáztam! Soha jobbkor! :?

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Én sem szülök még!!! :lol:

Melinda is most jött meg egyik szóbeliről. Még holnap megy, hétfőn is volt, meg múlt héten két nap.

Vége lehetne már, mert tiszta ideg vagyok miatta.

Aztán lehet izgulni, hogy hova veszik fel.

Ma megyek ctg-re, de szinte tök feleslegesen. Nyugi van idebent, a hóesés sem hatotta meg a hölgyeményt.

Ja, amit hozott nekem a hó az a görcsös fejfájás. Hajnali 4 óta folyamatosan nyilal a halántékomnál.

Majd este írok, mi volt a dokinál. Addig meg pussz!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Áh, dehogy szülünk! Csak a szokásos reggeli ctg, plusz nekem is néztek áramlást. Ma sincs semmi jele, hogy bármi beindulna. Mondjuk a dokim azt kérte, ha eddig kibírtam, ma már ne is szüljek, mert még mindig beteg. Holnapra talán jobban lesz, azt ígérte. Szülésznő mindenesetre azt javasolta, este döntsek le egy bábakoktélt, és akkor holnapra talán lesz valami. Ha nem, akkor csütörtök reggel ihatok még egyet. Hát én kipróbálom, mert a szex nem jön be, pedig ráálltam a témára. Doki nem fog sokat várni, be fogja indítani gyógyszeresen a dolgot, szóval én minden kicsit természetesebb trükköt kipróbálok előtte. Valamelyik csak bejön már!
Holnap állítólag megnézik a magzatvíz állapotát is - ez az egy izgat, hogy az rendben legyen. Mert ha esetleg belecsinált a kissrác, és zavaros lenne, akkor tuti megindítják a szülést. Szóval a holnap reggeli kórházi látogatásra bőrönddel kell mennem, biztos ami biztos...

Móni, és ha nem indul be a dolog, akkor még egyszer ugyanígy megbirizgálnak? Nem irigyellek! Bár nekem sem lesz kellemes ez a holnapi vizsgálat, mert méhszájat is néznek, meg valami katétert is felvezetnek... :shock:

Babások hogy bírják a strapát? Álmatlan éjszakák, mellgyulladás, stb? Meséljetek ti is!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Azt hittem már egyedül maradtam... :D

Hova felvételiznek? Milyen szakirány, vagy hogy szokták ezt kérdezni?
Az írásbelik hogy sikerültek?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok,
Tegnap irtam es elszallt :( olyan idegesito.

Latom ti 4-en meg mindig egyben.
Agi en ugyanigy voltam mint te, tok jol voltam meg a 41 het vegen is csak mar ugy vartam, hogy megszulessen, meg picit aggodtam nehogy valami baja legyen, hogy ilyen sokaig bent idozik.

Moni, te meg szulj minel hamarabb, hogy ki tudd hasznalni az anyukad segitseget! Ha tegnap megpiszkaltak szerintem ma beindul a dolog. Legalabbis nekem igy volt. Hetfon vizsgalat, kedden ejszaka szules :lol:

Lilly, az ejszakaink ebren telnek 2 orankent kel enni a kisasszony aztan egy ora mig visszaalszik es kezdodik elolrol :wink: Nemtom masnal hogy megy a dolog. De nem panaszkodom, anya meg mindig itt es rengeteget segit. Nekem csak a Tildaval kell foglalkoznom. Nem is tudom mi lenne nelkule. Nekem nem volt semmi problema a melleimmel. Egybol szopizott, es mindig adtam neki mikor kerte. Ja eleinte picit fajtak a bimbok, de csak 1-2 napig. Aztan hozzaszoktak az igenybevetelhez :lol: Van tejcsi boven.
Szegenykem, kateter. Engem egesz ejszaka katetereztek+masnap is. az elso normalis pisiles borzaszto volt :cry:

Tegnap volt a vedono. Megvan a hosszmeret:56 cm. Tegnap volt Tilda 12 napos. 2 hetes korukra kell visszahizniuk a szuletesi sulyukra. Tilda nagyon kis ugyes mert boven visszahizta. 4060 g volt tegnap. A fejkormerete 37 cm. 35 cm volt mikor szuletett. A vedono azt mondta szuletes utan minden babanak picit kisebb mert a szulocsatornaban osszenyomodik. Otthon hogy szamolnak mernek? sulyt stb-t?

Tenyleg, akik szoptattok ti bufiztetitek a babat szopi utan egybol? Vagy picit kesobb? Vagy nem kell oket? Jaj es a bore. Iszonyu szaraz :( Kuzd valaki hasonlo problemaval? Szinte pereg a bore. A vedono azt mondta normalis :shock: kenjem oliva olajjal. Kenegetem de nincs sok valtozas.
Remelem hamarosan elmulik.

Timi, minden ok veletek? Hogy viselkedik Noel idekint :wink: ?
oolong
Gyula
 
 


Judit, sok szerencset a nagylanyodnak a felvetelin!
Kitartas, te is mindenoras vagy mar. Olyan izgi, ugy varom mar, hogy mindenkinel meglegyenek a babak!
oolong
Gyula
 
 


Huhh....na visszaértünk a szóbeliről, még 3 lesz az elkövetkező 1 hét alatt....aztán április végén a hivatalos válasz...mondjuk addig is sok minden kiderül. De ez ma jól sikerült, főleg a gyerekre voltak kíváncsiak...hobbi, sport, család...a végén a MASAT I-ről kérdezték...tudjátok az első magyar műhold...!
Balázst az informatika, de főleg a média, ezen belül is az animáció, meg a vágás érdekli, úgyhogy ilyen sulikat keresgéltünk...a legtöbbje gimi, ahol van ilyen jellegű fakultáció, vagy szakirány!
Az írásbeli közepes lett...több tanár véleménye is az volt, hogy ilyen nehéz felvételi hosszú-hosszú évek óta nem volt...arról ne is beszéljünk, hogy matekból sikerült egy középiskolás példát is betenni...szóval gondolhatjátok!

Judit!
Azért jó ez a két dolog így egyszerre, nem? Ha az idegtől nem indul be a szülésünk, akkor nem tudom mi lesz rá hatással! :D
A fejem nekem is fáj, de betudtam a takonykórnak, hétvégén megint 12-15 fok lesz, úgyhogy rajtunk a világ szeme! :)

Móni!
A birizgálás nekünk jövő hét hétfőtől néz ki, de megúsznám a dolgot! :?

Iza!
Én rögtön kajálás után büfiztettem a Balázst, simogattam a hátát, meg paskolgattam, jobb, ha kijön a lenyelt levegő!
Ha nagyon száraz a bőre, akkor próbáld ki a shea vajat, de csakis valami vegytiszta cuccot, vagyis bio boltban keresd. Jó lehet még a kakaóvaj is! Nálunk nagyon bevált semmi más nem használt!

Holnap reggel CTG+ áramlás...aztán jövök!

Pussz mindenkinek!

Lehet kimegyek hógolyózni?????? :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Iza!
Mártinak a lábikóiról pereg a bőr. Én a fürdető krémmel kenem.(hidrofiles)
Az éjszakák nálunk annyival kacifántosabbak, hogy én csak az egyik mellemből tudok szoptatni, a másikat fejem, úgyhogy szoptatás után még fejek is éjjel-nappal. Azért csinálom, hogy ha már nem lenne elég az egy cici tudjak miből pótolni. Közben azért minden nap próbálom rátenni a másikra, hátha egyszer elfogadja.
ducimami
 
 


Huuu Kati, nem irigyellek. Kemeny lehet meg fejni is pluszba. Hogy birod? A furdeto kremet csak ugy szarazon hasznalod? Kiprobalom en is, hatha segit. Koszi.
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok Csajok!

Gratulálok azoknak akiknek még nem tudtam,és kitartás és könnyű szülést a többieknek...:))

Egy kis bekukkantás,mi is történt oly hirtelen velünk...

Tegnap délelőtt jöttünk haza..1 nappal hamarabb,mint a dokim szerette volna...

Nem vagyok a toppon..érdekes,és teljesen más szülésem volt mint nektek,vagy másoknak...
Én sohasem fogom megtudni,hogy milyenek a szülési fájdalmak,vagy előjelei..vagy bármi más...:cry:
Ami lehet nem baj,de nekem így egy nagyon megrázó esemény volt....

Ott maradt annyiban a dolog.hogy nem szivárog a víz..és reggel menjek vissza.
Hazajöttünk...egy óra múlva,mintha pisilnék...nem mentem vissza.azt beszéltük meg a szülésznővel,várjak még egy kicsit,mert bent is ez lesz..hisz semmi jele annak,hogy szülök...
4.30-kor megfürödtem..megborotváltam magam mindenhol..teljesen jól és nagyon toppon éreztem magam..utána 3x voltam wc..éreztem,ez már nem én vagyok..ettem és szóltam a páromnak,hogy induljunk be,de itt egy nap múlva se lesz gyerek...
Bementünk..kb:7-kor,és szó szerint ezt mondta a szülésznőm és a dokim is,hogy menjek a vajúdóba,és küldjem apát dolgozni nyugodtan..sajnos nem lesz egyszerű....:((
Bekötötték az antibiotikumot..bepakoltam a ruhákat csomagokat a szekrénybe...és nagyon elkezdtem félni...
És annyira felgyorsult minden,hogy Noelt 8:43-kor ki is emelték belőlem sürgősségi császárral....
A baba nagyon mozgott,a ctg nem volt alacsony..a zselét akarták feltenni először,majd az infúzió is jöhetett volna,ha a zselé hat.
Bejött a dokim és megkérdezte,hogy nem vagyok-e asztmás???!!!
Elnéztem neki a kérdést,mert ügyeletes volt éjjel....De mire kimondta,már rájött,hogy hülyeséget kérdezett...és elszaladt...
Visszajöttek a szülésznőmmel,és akkor mondta,hogy lenne egy császár most,de helyette engem készítenének be rá,mert a zselét nem kaphatja meg asztmás beteg,a víz folyik kitudja mióta pontosan,magamtól nem tágulok,a fej pedig kimozdult és még hátrébb került,mint volt...Noel vissza tolatott...mint kiderült,le sem került mert szűk voltam a szülőcsatornába teljesen...
:( Nem igazán volt más választásom,és utána is kiderült,hogy így volt a legjobb mindenkinek,és ez is lett volna a vége...Én még is bevallom nektek,sírva fakadtam....felhívtam anyut..ő is sírt,hogy minden rendben lesz..és minden ment a maga útján...

Nagyon nagy fájdalmaim vannak...intenzívre kerültem,majd másnap le...hozták is Noelt..alig bírtam ellátni..még egy ideg is becsípődött,és levegőt is nehezen kaptam.éjjelre elvitték inkább tőlem.egyedül voltam a szobában,ami jó volt..de nagyon rossz volt,hogy nincs velem,és a csecsemösök voltak mellettem...folyamatosan ment a sírás...a 3 és fél nap alatt,a fájdalomtól és a nem tudok lefeküdni sem től,kb 4 órát aludtam....
Senki sem segített a szoptatásnál,így magamtól megpróbáltam,egy csomós teli kemény mellel megszoptatni..sikerült,de persze tiszta seb lett.Összeszedtem minden erőmet,és hazajöttünk...a szoptatásnál sírok annyira fáj...de kézzel már fejem erővel,így eldolgozom a csomókat,tejem sok van,és mindent megteszek,hogy így is legyen...egyre jobban haladok,és ápolom a mellem.. :)
A lábaim mint egy bálnáé...nagyon nehéz még lépni is...meddig tart ez????úristen...nagyon gáz...

De ami a lényeg...bármikor megtenném újra ezért a gyönyörű kisfiúért... :wink: Kárpótol mindenért...annyira szép,kicsi(bár nagy)törékeny,és annyira jó baba...a kórházban is a legjobb baba volt,és első nap tegnap este 11-kor evett,és reggel 5-ig aludt...eszik-alszik..és nagyon kedves...
Semmi sem alakult úgy ahogyan képzeltem..és nagyon sok mindent nem érhetek meg úgy,ahogyan elképzeltem... :cry:
De imádom,és bármit megtennék érte...nemsokára megerősödök és túl leszünk mindenen...jöhet a jó és minden más...
Azóta kisírtam magam itthon,és nem engedtem,hogy a trauma úrrá legyen rajtam...A párom egy főnyeremény...mindent átérez velem,és mindent megért...tökéletesen érti min mentem át..ő is megijedt...

Sajnálom,hogy ilyen hosszú lett,de először ültem ide,és jó volt kiírni magamból...

Boldog vagyok...vigyázzatok magatokra!!!

ui:már világos,hogy egy ilyen hosszú baba,tényleg nem tudott elférni rendesen...olyan kis érzékeny és mozgékony ide kint,mint bent volt...

timea35
Budaörs
 
 


Megint nem volt semmi a dokinál. Csend belül, egyenletes szívverés, fájás nuku. Dokim szerint itt jövő hét végéig tuti marad a kiscsaj a pocakban.

Mi is inkább gimikbe jelentkeztünk, kivétel a képzőművészeti szki.
A mai szóbelin csak angolul kérdezték családról, hobbyról, politikáról és a minden napokról.
Azt mesélte a lányom, hogy magyarul meg sem szólalt a tanár akinél szóbelizett.
De szerinte jól sikerült, na majd meglátjuk... :wink:

Iza!

Én mindig szopi után büfiztettem, elkerülendő a későbbi bukás.
A száraz bőr tényleg természetes, igaziból lehámlik a felső réteg. Én is a fürdető krémmel kenegettem, vagy még van egy tuti jó Sudo krém a neve.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Húú timikém!

Pont egyszerre írtunk.

Ne keseredj el, hiszen nem a te hibád és nem is a babáé. Vannak esetek, amikor muszáj közbelépni, mert nincs más megoldás.

Az igazi szülés fájdalmait hogy nem érezted át, egy percig se bánd, Noel akkora baba, hogy nagyon megszenvedtétek volna mindketten.

A sebes mellre nagyon jó az anyatej, bármennyire is hihetetlen, de kend vele mindig!!

Szépen lassan összeszeded magad és minden rendben lesz!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Timiiiiii!

Annyiszor gondoltam Rád a napokban, de nem akartam sms-t írni, nehogy zavarjalak!
Hidd el napról-napra jobban leszel és Juditnak tök igaza van, a dokid jókor lépett közbe! Az a lényeg, hogy mind a ketten jól vagytok, és főleg, hogy otthon vagytok, sokkal gyorsabban fogsz regenerálódni a szeretteid körében, mint rideg kórházi körülmények között, még ha figyelnek is rád!
Vigyázz magadra és erre a szuper kisfiúra!

Huhh...bárcsak mi is túl lennénk már rajta!!!!! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Timi
eros csaj vagy te, es amin atmentel, siman feler egy igazi szulessel! Meghat, amit irsz, es szomoru vagyok, hogy enyire nem segitett bent senki egy ilyen, egyszerunek eppen nem mondhato szules utan!
Sebes mellek: nekem is voltak/vannak, mert Dani iszonyatosan erosen sziv, az elso pillanattol kezdve. En kaptam ra egy kremet, a neve HPA Lanolin (gyartoja: Lansinoch). Meg a korhazban kaptam, szinte meg is feledkeztem rola, es mar csak akkor kezdtem el hasznalni, mikor veghelyzet volt! Par ora alatt elkezdett hatni, szuperjo! Ha megtalalod otthon, OK, ha nem, szivesen kuldok egyet akar mar holnap is.

Danira egy szavam se lehet, iszonyatosan aranyos baba. Persze az ejszakai szoptatasok engem is kifarasztanak, be sem tudom tenni az agyaba, csak mozdulatlanul elalszom mellette, mert kulonben ebred es cicit kovetel. Ejszaka valahogy sokkal tobbet es tobbszor, mint nappal.

Szuletestortenettel meg egy icsit varok, szemtelensegnek tartanam most igy Timi utan leirni, hogy tulkepp minden a leheto legjobban ment. Mindenesetre furcsa most igy belegondolnom, hogy egy hete mar a szuloagyon fekudtem...

Es egy mai kep Danirol: megtalalta a huvelykujjat!
Kép

Varakozok!
Kivanom, hogy a holnapot sikeruljon elkerulnotok, es hogy utana mar ne kelljen sokaig varnotok!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!
Bekukkantok én is! :)

Timi!
Amit a facebook-on írtál,vagyis inkább ahogy,nem is gondoltam,h miken mentél keresztül,olyan pozitívnak tűntetek a pároddal. Nagyon sajnálom,hogy így alakult,és hogy lelkileg ilyen nehezen viselted,ráadásul pocakosként sem voltál kímélve,igazán 'kijárt' volna egy olyan szülés amilyet szerettél volna! De fő a pozitív hozzáállás,és úgy gondolom azzal nincs gond!A fájdalom elmúlik, az emlék megszépül! Yusznak igaza van, kisebesedett mellre legjobb az anyatej!! Sokan ajánlják a Garmastan krémet,én nem,nekem abszolút nem jött be,csípett,égett,de ez nem jelenti azt,hogy másnak nem lehet jó!
Fejni szerintem mindenképp fejj,legalábbis addig amíg be nem áll a kereslet-kínálat,nehogy még egy mellgyulladás is bekövetkezzen! Ha sok tejcsi van az nagyon szuper,innentől kezdve már minden szuperül fog menni,otthon,nyugodt körülmények között,a párod és anyukád is biztos nagyon sokat tud segíteni! Nagyon szorítunk,hogy most már tényleg minden a legnagyobb rendben menjen,igazán megérdemelnéd! Ha meg vmi kérdésed felmerül,hozzánk nyugodtan fordulhatsz! puszi a "kis"tündérkéd buksijára!!!! :)

Gem!
Annyira cuki Daniel!És mesélj,más egy fiúcska a csajszik után? Várjuk a történetedet,Timi biztos nem fog megharagudni,meg senki nem veszi rossz néven,mert neked úgy sikerült hogy szeretted volna! :wink:

Domán is Dávid is,tüneményes babócák! És mennyi D-betű! :D

Ági,Yusz,Bori!
látom ti már nagyon lázban vagytok,csak babáitok nem akarják ezt tudomásul venni! Közhely,de repülő fenn,gyerek benn még nem maradt! :wink:

Iza!
Akkor Tilda nagyon ügyesen szopizik,ha ilyen gyorsan visszanyerte a születési súlyát! Az éjszakák miatt nem irigyellek,nem lehet egyszerű. Médinek is nagyon száraz a bőre,szó szerint ahogy leírjátok,szinte pereg,de mi kaptunk gyógyszertári testápolókrémet és az csodát tesz! Büdös,azaz nem illatos,de tényleg jó!

Zsófi!
akkor itt is gratulálunk nektek! És várjuk az ígért képeket! :)

Velünk minden rendben. Le sem merem írni,de szinte átalussza a baba az éjszakát.Tegnap este 11-kor vacsizott,reggel 6-ig aludt. Nappal viszont ébresztgetnem kell,kis súlya miatt kb. 3 óránként ébresztem-etetem,legtöbbször evés után azonnal visszaalszik,de így lassan 3 hét után azért már hébe-hóba 1-1 fél órát el is nézelődik! Egy valódi álombaba,szinte tényleg csak eszik és alszik. Ő is visszahízott születési súlyára 2 hetes kora előtt,pedig pici súlyához képest sokat,20 dekát fogyott!Szopizik ügyesen,és már fejnem sem kell! szóval ő tényleg tudja mit kell csinálnia egy 3. babának! :lol: Imádom! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ja!
Természetesen Móninak is megy a drukk! Most már ne lustálkodj,fejezd be azt a 4 hiányzó sort a táblázatban! :D

És drukkok a felvételiző nagyoknak is! Remélem mindenkinek oda sikerül,ahová tényleg szeretne menni!!!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Köszi csajok...aranyosak vagytok...tényleg..

A csomók könnyekkel de kezdenek eltűnni..tejecskét kap mindig.kézzel fejem,és kímélem a bimbót,aztán felváltva..
Azt nem is írtam még,hogy Noel fejét császárkor megvágták..de szépen gyógyul..minden megtörtént,amitől az elején már tartottam..

Boldogok vagyunk Patrícia tényleg,mint ahogyan a facebookon látod,de ezeket mégsem írhatom oda is ki..amit meg apa arcán látsz...azok persze igazi örömök..ott volt mindenhol..és segített.

jó éjt.

timea35
Budaörs
 
 


Gratulálok Timi!
A gyerekszülés megkínoz mindenkit vagy így, vagy úgy. Lelkiekben pedig fel voltál már készülve a császárra, mintha megérezted volna. Szerintem a végeredmény csak a fontos, egy tökéletes baba.
Én is rengeteget fejek, de én elektromos Medelával. Nagyon hatékony. Pár napig én nem is szoptattam, annyira kikészültek a melleim, hogy a sebek miatt a leányzó sem fogadta el.

Hogyhogy megvágták Noel fejét? Ilyen lehetséges? Az orvosod mit mondott erre?
ducimami
 
 


Sziasztok!

Timi! Nem semmi amin keresztül mentél, remélem, hogy hamar háttérbe szorulnak ezek az emlékek, ha elfelejteni nem is tudod őket teljesen.
Mostmár leírom, egyszer álmodtam veled, hogy szülés közben láttalak, és nagyon megijedtél valamitől, sikítottál. Fel is ébredtem.
Hülye álmaim vannak, s néha benne vagytok, ha még így elalvás előtt beleolvasok a fórumba. :D
Egyszer yusszal is álmodtam, de csak valmi olyasmit, hogy mi maradtunk ketten a végére, és ő nagyon pozitívan és lazán kezelte a dolgokat. :D

Ma meg olyan hülyeséget álmodtam, hogy láttam pár UH-os képet a babócáról, és tisztán kivehetően látszódott, hogy kisfiú lesz...és örültem, hogy ez csak álom, mert így nem igazságtalan a férjemmel szemben, hogy én tudom, ő meg nem. Én sem csaltam, és ő is álmodhat ilyet nyugodtan.

Nálunk még mindig semmi. Viszont nagyon jót aludtam, hónapok óta nem aludtam ilyen jót. Készen vagyok babócára...bár van egy érzésem, hogy még egy hétig biztos bent lesz.

Iza! Úgy néz ki nekem nem sokat használt ez a membrane sweep...És már 29-én sem fog megszületni.
A férjem mindig azt mondja, hogy márciusban szülessen, mert az sokkal jobb hónap. Na tessék, szugerálja itt nekem a gyereket. :D

Én már szívesebben szülnék, nem akarok nagy babát, bár nem tudom ilyenkor mennyit nőnek, híznak még odabent.
Remélem, hogy sikerül természetes úton világra jönnie, de ha nem, hát legyen úgy, hogy biztonságban legyünk mindketten, az a fontos.

Yusz, Ági!
Biztos izgalmas most nektek ez a felvételi is, izgulhattok miattuk. Remélem sikerül nekik bejutni oda,ahova szeretnének. Mind a két suli jól hangzik, érdekes.

Lilly!
Mi újság veled?
Ti nem fáradtok? Nem nehéz már a súly? Nekem esténként már nagyon fáj a hátam, s alig várom, hogy leülhessek.
Nem mintha olyan sokat dolgoznék napközben. Itt van anyukám, mindent megcsinál.

Itt nagyon jó idő van, holnap már március, reméljük a babák is kibújnak minél hamarabb. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!:)

Timi! Először is Neked gratulálok és Noelnek:) A lényeg, hogy otthon vagytok. Ahogy a többiek is írták, szerintem is otthon regenerálódik az ember a legjobban.

Amiket a SOTE-ról írtál, azok nem valami bíztató dolgok, kicsit meg is ijedtem, hogy mi vár rám....Nem szeretnélek a részletekkel nyaggatni, ha majd jól vagy már, akkor majd érdeklődöm nálad.

Kedves anyukák:) Mi is kezdjük berendezni a baba szobáját és szeretnélek titeket megkérdezni a légzésfigyelőről. Én ugye az első babámat várom, és teljesen tanácstalan vagyok a kérdést illetően. Ti használtok?

Mindenkinek szép napsütéses tavaszi napot kívánok, ez az utolsó téli nap, hurrá!:)

Judit
giannijulie
Budapest
 
 


Helló Mamik!

Hát én ma sem fogok szülni! :) Reggel voltunk CTG-n, áramlásvizsgálaton, aztán a dokim megnézte a méhszájat is! Tök zárt, sőt kézzel alig tudja elérni, úgyhogy azt mondta, hogy, ha ez lenne az első babám, akkor tutira mondaná a császárt, de így, hogy ez egyszer már megnyílt nem valószínű, de mindenre fel kell készülni!
Amúgy minden a legnagyobb rendben, ezek a nyamvadt frontok is csak engem viselnek meg, igaz Gergő sem aludt valami jól az éjjel, de én csak tengek-lengek ma!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kissziporka!

Őszintén azt hittem, hogy te is beelőzől bennünket, mint nem első babás kismama. :D

De látom nálad is ugyanaz a helyzet, mint nálunk, erősen őrzik a várukat. :D

Viszont azt nem értem, miért császároznának meg? Meddig szoktak otthon várni? És miért nem indítaná meg a szülést előszőr természetesen, azaz gyógyszeresen?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: