Új privát üzeneted érkezett!

Süni!
Szegény még a viszerek is :shock: ,én nem tudok segíteni "sajna"(anyumnak voltak meg vannak is de ö megmütette őket-aztán egy darabig jó volt-utána kiujultak megint)..
Esetleg nem probáltál itt utána nézni neten??
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsánat a zavarásért.
Van néhány jó állapotú kismamaruhám, amiket eladnék. 36-38-as méret. (2 in 1, C&A, Brendon, Jessica…nadrágok és felsők. Olcsón odaadom)
Képpel nem szeretném itt a helyet foglalni, akit érdekel, írjon privit, és küldöm a képeket.

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek megrendeltük a babakocsit, csütörtökön hozza a futár. Kértünk hozzá színben hozzáillő hordozót is, ez lesz az autósülés 13 kg-ig. Pierre Cardin piros-fekete klasszikus típus. Nagybátyáméknak van ilyen, dícsérik nagyon.

Ő az:

Kép

Kép
calendula
 
 

 
 

Véletlenül elküldtem pedig még nem akartam.
Ez az első dolog amit megvettünk. Sok mindent kapunk, de a babakocsihoz ragaszkodtam hogy új legyen és saját.
Még kell vennünk pelenkázó szekrényt és matracot a kiságyba (ez a másik amihez ragaszkodom hogy új legyen). Ha ezek megvannak, már csak néhány apróság kell.

Kép
calendula
 
 


Tündércserje
aliz.kertesz@hotmail.com
(egyébként ott van az aláírásom alatt :wink: )

Calendula
Jól néz ki a babakocsi!

Nálunk már szinte minden megvan :lol: :lol: :lol: :lol:
alicia
 
 


ez a kocsi vízszintesig dönthető?

nekünk még semmink sincs. unokaöcsém kinőtt kisruháit kaptuk meg, fele még rajta sem volt egyszersem mire kinőtte (5 hónapos a kicsi) meg egy kókusz matracot. februárra tervezzük a vásárlást, addig csak nézelődök, hol mi mennyiért van, mit hol érdmemes megvenni

Kép
marymirella
 
 


Calendula!
Nagyon jól néz ki a babakocsi,jó a színe is :wink:

Mary!
Mi is jövő hónapban szerezzük be a még hiányzó dolgokat...

Alicia!
Ti akkor ügyik voltatok ha már megvan minden!! :wink:
Vendég
 


Ja a jó reggelt lemaradt!!! :oops: :D
Vendég
 


jó reggelt mindenkinek,

várom hogy felkeljen a kicsi, a nagyok pedig már elmentek, de látom más sem tud kilencig aludni!!!!
Calendula, szép a babakocsi, a többieknek leírom, hogy mi az első gyerkőcnél (17 éve) abból hogy elég magasak vagyunk , nem gondoltuk hogy ez is szempont, és Áron nagyfiam kb 8 hónapos korában kilógott a fektetett kocsiból, Ettől függetlenül kint aludt sokat, mint mind a hárman, de a legkisebbnél mi is vettünk egy szuper kocsit, de centivel mentem vásárolni.Mind a babahordozót, mind a fektetett részt lemértem, és bizony értek meglepik!!A pierre carden jó volt erre emlékszem, csak én esernyőre összecsukhatót kerestem, hogy kicsi helyet foglaljon el a kocsiban.de lehet hogy a tiéd már olyan!!
És a kocsi a mai napig megvan, és várja a picúrt!

Alicia, ti nagyon ügyesek vagytok!Én most a saját kórházi cuccom legalább gondolatban való összepakolását kezdtem el.

babaholmi mellszívót vett már valaki? Nekem a kézi verzió nem jött be, mindig kellett kölcsönöznöm gépet, és ahhoz csatlakoztatni a medela-t. Most kaptam egy avent-t, ez kézi, remélem ez beválik, ha nem majd jön a bevált régi bízom benne h lehet kapni.
Én minden szoptatás után mértem mindegyik gyereket, így nyugodtabb voltam, yusz, te az új módszer szerint etetted a kicsit, vagyis nem mérted állandóan, csak hetente vagy havonta egyszer?
Tudom h mostmár ezt ajánlják, de én maradok a jól beváltnál.

Már csak ezen a héten és a jövő héten kell bent ülnöm az irodában, nagyon nem bírom derékilag, visszaszámolok....
A jó oldala, hogy isteni mandarint lehet ott kapni,a mennyiség amit meg bírok belőle enni az úgy látom végtelen!

Szép napot nektek!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 22:08-kor.
süni69
 
 


Süni kitartás:) Mellszívóhoz annyit, hogy nővéremtől azt hallottam, hogy ez kézi aventes nagyon jó. Ő ezt használta Rolinál és a Jázminnál (Bencénél nem emlékszem, ő volt a legelső gyermeke). Nekem is ezt ajánlotta.

Nekem tegnap volt az utolsó vizsgám, így sikeresen lezártam a vizsgaidőszakom. Teljes erővel koncentrálhatok a babavárásra! Picit soknak is látom az időt, ami rendelkezésemre áll. :roll:

Alicia tényleg ügyik vagytok, hogy már midnen meg van. Készen is vagytok már a babaszobával is?

Nekünk szinte minden van, nem soká fogom összeszedni nővéremtől a dolgokat, csak most még nem tudom hova pakolni. Majd ha kifestettük a szobát, akkor jöhet a rendezkedés :) Alig várom :)

Alexandra
kaisa
 
 


Süni!
Én sosem tudok aludni max 7-nél tovább :roll: :) ,lánykám is már 6-kor kukorákolt általában és jön a mi szobánkban minimax-ozni :) ..
Aztán lassan készülödés az oviba szoval nem is lehetne sokáig aludni :) .
Én most veszek a vateráról mellszivót ez is kézi,majd ha nem felejtem el felteszem a képét...
Állítható a szívóerössége ennek is,majd kiderül milyen lesz...
képzeld én is mondtam páromnak hogy amiket kinézünk babakocsikat mérni kéne a belső hosszát,aztán amelyik a leghosszabb azt megvenni... :)
Kitartás a munkához!!!
Találtál valami harisnyát a viszerekre???

Kaisa!
Gratulálok a sikeres vizsgalezáráshoz!!! :wink:
Most már fellélegezhetsz!!
Vendég
 


Sziasztok!

kaisa! Gratulálok a vizsgákhoz! Akkor most lazíts picit, bizti rád fér. :lol:

süni!
Én a fiamnál mértem evés előtt és után, felírtam füzetbe mennyit szopott. A lányomnál is talán két hónapig :?: A memóriám sem a régi már. :lol:
De Ginánál csak hetente egyszer. Megmondta a doki, mennyi súlygyarapodás ideális hetente és azt figyeltem.
Mivel ő kora baba volt, szinte dupla mennyiséget evett és hízott mint az átlag.
Aztán beállt szépen. Úgy is mondhatnám, hogy leállt. 21 hónapos és épphogy elhagyta a 10 kg-ot.

Valószínűleg most is ezt a módszert fogom választani.

A babakocsival mi is így jártunk anno. A fiam 59 cm-rel született és kapásból 62-es rucikat hordott. A kocsi is kb 7 hónapos koráig tartott ki. Aztán lógott mindene kifelé. :lol:

Amit nagyon bánok, hogy eladtuk az elektromos hintát. Gina hasfájós baba volt, és szinte csak az nyugtatta meg. Volt, hogy majdnem egy egész éjszakát abban aludt. Mert ha kivettük üvöltött, visszatettük újra elaludt.
Lehet, hogy veszek egy másikat. Óriási segítség volt. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Mary, igen vízszintesig dönthető.

Mellszívó: én a vateráról vettem vadi új avent kézi mellszívót készletben (volt hozzá cumisüveg, több cumi, bimbóvédő stb.), bontatlan dobozban garanciával kemény 9000 Ft-ért. :D Lehet kifogni nagyon jó dolgokat, érdemes rendszeresen nézni.

Kép
calendula
 
 


sziasztok,

kaisa, gratula a vizsgákhoz, nem olyan sok az az idő, végre azt olvashatsz amit akarsz, bár nekem se biztos hogy tudatos angol és német tanulással fog telni a február március....de legalább alszunk amennyit tudunk!!!

kírus, képzeld el, én idén már aludtam 11-ig is, de korábban ez nekem sem ment.Nekünk a kicsi lányka is elalszik hétvégén fél kilencig, így ha a nagyot nem kell reggel úszni vinnünk, mert nálunk heti ötször ez a program (3/4 hatra átöltözve ott kell lennie!!!)akkor alszunk.Hmmm Még két és fél hónapig, de már várom hogy felkeltsenek éjszaka....
A harisnya sztem pénteken lesz csak program, mert most napközben le vagyok kötve nagyon

yusz, én az első gyerkőccel nagyon megszívtam a "csak szoptatni szabadot", mértem, írtam, ma is megvannak a füzetek, és ő 5 hónaposan is 7000 gr volt és egy évesen is 7000 gr volt. Közben Heim Pál kórház hetente, vajon mi a baja, én depressziós lettem, aztán ő elment bölcsibe, ezt a kórházban javasolták, és 3 hónap alatt 2,1 kg-ot hízott. Iskolába 18 kg-san ment, ma is vékony, de 187 cm és 60 kg.És az úszás miatt jó alakja van. Szóval nyugodj meg, túró rudin és sió őszibaracklén is fel lehet nőni ezek szerint. !!!!!És a fejével semmi gond, iszonyú okos, és öntörvényű...
Ja, és utána már időben hozzászoktattam a gyerekeket a más ízekhez, így ők már majdnem egy éves korukig szopiztak, míg Áron csak 5 hónapig.
Én mérni fogok mindig, a mérleget egy tavalyelőtt szült nálam is "öregebb" barátnőmtől szerzem be.Ő is úgy nevelte a picit, minta nagyokat, akik már egyetemisták neki...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 22:10-kor.
süni69
 
 


süni!

Azta, jó magas a fiad!

Az én fiam meg csak kakaót volt hajlandó inni egy éves korától egészen az iskoláig. Se tej, se tea, víz abszolute semmi. Már hülyét kaptam tőle. :lol:
Most ő 180 cm és 55 kg. De talán másfél éve kezdett intenzíven nőni, szerintem még fog. A lába meg 43-as.
Nyár elején még a gyerekosztályon keresgéltem neki cipőt, mire rájöttünk, hogy már jócskán kinőtte azokat. :lol:

Anyum meg múltkor telefonált nekem és a fiam vette fel. Átadta nekem és anyu felháborodva kérdezte milyen pasi van nálam, akit nem ismer.
Kicsit ciki, hogy nem ismerte fel az unokája hangját. Igaz, jó mély öblös hangja lett. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!
Kaisa, én is gratulálok neked a vizsgákhoz. Tessék sokat pihenni!!!

Mérleg nálunk is lesz, 3 hónapra kölcsönözzük. Bár mondják, nem túl jó, de mi Emmát is sokat mértük, evés előtt és után, de én úgy éreztem muszáj, mert minimális mennyiségű tejeket tudott szopizni (mivel nem volt több), és a mérés után tudtam, hogy kb. még mennyi tápszert adagoljak ki. Kicsit macerás volt, de szépen megnőtt ő is, most már nem fogom paráztatni magam, ha nem lesz elég tejem. Így is lekiismeretfurdalásom volt, mert elhitették velem páran a nagy okosságot, hogy csak az nem tud szoptatni, aki nem akar...

Mellszívó: lehet, hogy én vagyok az egyetlen, akinek az Avent kézi nem jött be? Ez nem azt jelenti, hogy rossz, már arra is gondoltam, hogy sikerült valami selejteset kifogni, mert úgy általában mindenki dicséri, de nekem sok gondom volt vele. Most én is Vaterán vettem, Medela elkctrik minit.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


sziasztok,

atizka, a medela-hoz lehet gépet kölcsönözni, nekem az nagyon jó volt!! Ez az egész erőltetett gyereknevelés szerintem csak anyukáknak rossz, éppen úgy megnőnek a tápszeres bébik is mint anyatejes társaik.Nálam a három gyerek közül a legkevesebb ideig szoptatott (5 hó) a legkevésbé beteges, most a bkv sztrájk miatt hiányzott először a gimiből...Viszont tejet a harmadik nem kapott csak 3 éves kora után, addig HA-s tápszert, és ő ovis kora ellenére sem beteg szinte soha.Én szoktam minden aggódó anyukának mondani az én véleményemet, hogy a gyereknek első sorban egy kedves, testi-lelki egészségnek örvendő anyukára van szüksége, minden egyéb irányelv csak ezután jöhet!!

yusz, a fiammal képzeld el hogy jártam a nyáron, aug 15-én ment nyelvvizsgázni.A helyszín kb 5 percre van tőlünk autóval, és 8.30-kor kezdett. reggel 8.00-kor megjelenik előttem egy kérdező gyerkőc, akinek az egyszem ünnepi fekete nadrágja LÁBSZÁRközépig ért, a legnagyobb fehér inge a csuklója felett 10cm-rel szorult a karján és megkérdezte, hogy mami, a papi felvette a fekete cipőjét?Hát én csak álltam és nevettem, és mondtam neki, hogy nem kísérem el az iskola bejáratáig. Na, akkor esett le, hogy mennyit nőtt egy nyár alatt, és a lába 44-es lett.A térdnadrágon nem látszik a rövidülés, és szerencsére az említett cipő otthon volt, de a nadrágot nem volt hajlandó farmerra cserélni. Ja,és a mai napig a főétkezések egy nagy pohár tejjel kezdődnek, amit nem bírok szó nélkül nézni.Utána húsleves???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 22:11-kor.
süni69
 
 


Sziasztok!

Bocsi a ritkán jelentkezésért!

Kaisa! Grat a vizsgákhoz.

Calendula! Matrac vásárláshoz annyit,hogy érdemes kókusz matracot venni,Novetex azt hiszem,nekünk nagyon bevállt és nem is olyan vészesen drág.

Mérleg! Mind a kettőt méregettem,de Jázminnal csak szívtam vele, ő keveseket evett, hízogatott, én meg paráztam.
Ezt sem szabad túlzásba vinni. Kell vmi arany középút.

Tegnap voltam orvosnál...Gergő 1.5 héttel nagyobb a koránál, ami nem meglepő,mert mindegyik nagy baba volt (3800 és 4000g.)
Viszont sajna van egy kis vesetágulata, amire oda kell figyelni.
Kicsit kétségbe estem mert eddig sose volt semmi probléma.
Ha vki tudd erről bővebben írjon....

Jövök még igérem,de mennem kell Daniért.

pussza

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Szoptatás
Én nem mereven, de olyan 3 óránként szoptattam kezdetben Alexát.
Használtam AVENT és TOMMEE TIPPEE mellszívót, mindkettő jó volt (sok tejet adtam le a gyűjtőnek)
És csak akkor mértük a lányomat, mikor mentünk az orvoshoz ellenőrzésre, oltásra :wink:

Nálunk is már szinte kész a gyerekek helye....
Vendég
 


Alexa kicsit taknyos, így nem ment tegnap se, ma se oviba... elég nehéz mindig a szórakoztatásáról gondoskodni... :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Már rég jártam erre,sok minden történt velünk! :)
Voltunk ma 4D-n, végre most jobban sikerültek a képek,bár most is nagyon huncut volt a kis Arni baba! :) De azért próbáltak jó képeket csinálni! Genesisben voltunk, nagyon meg voltunk velük elégedve, nagyon jól megnéztek babát meg engem is! :) Ajánlom őket mindenkinek!
1374 g-os a babánk, szép nagy és nyugodt baba!:) Magzatvíz megfelelő mennyiségű, a lepényem is normál állapotú (Grannum:0). Vesémet, májamat is megnézték, az is Ok volt. Baba méretei is a korának megfelelő, jók az áramlások is a az erekben, és a köldökzsinorban! :)

Itt van 1-2 kép:
Kép Kép

Aztán tegnap voltunk az új védőnőmnél is (költözés miatt kell váltani): nagyon ari és szimpi volt a nő! Kiderült fogytam 1 kg! :)
Múlt hét szombaton meg taliztunk a fogadott szülésznőmmel: aki nagyon alapos, felkészült, kedves, határozott, és vicces nőnek ismertünk meg. Azt hiszem, hogy jó kezekben leszünk nála, még kb. 2szer talizunk a szülésig, és mindent átbeszélünk, meg kaptunk tőle listát is! :)

Vezetéssel egész jól állok már: febr. 3-án lesz a forgalmi vizsgám. Pont azon a héten is költözünk, szóval mozgalmas február elé nézünk! :)
Egyetemen a vizsgáimmal végeztem. Szakdoliból kellene még összedobnom jövő hét péntekig 15 oldalt, remélem sikerül!

Bocsik,h ilyen hosszú lettem. Most megyek és próbálok visszaolvasni Titeket!
Szép estét Mindenkinek! ::::)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Nixi
Édes :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezésre futja, ne haragudjatok. Át szoktam futni, amit írtatok, de reagálni mostanában nem nagyon fogok. Sajnos nagyon rossz dolgok történtek. Anyukám január 17-én elment, örökre. Beteg volt, de október óta keresték, hogy mi baja, de csak január 7-én találták meg, nekünk pedig csak 16-án mondta meg, de a teljes igazságot ő sem tudta. 200 km-re lakik tőlünk, mindennap beszéltünk, féltem, hogy nagy baj van, mindig kérdeztem is, de magában tartotta. Apukám, aki szívbeteg és 78 éves, szintén nem tudta. Rák... Most megpróbálom feldolgozni a történteket. Temetés csak a szülés után, amit nem is bánok.

De jó híreim is vannak: Ákos baba jól van, szépen fejlődik, minden rendben. Dokim nagyon alaposan megvizsgált, mikor mondtam, hogy mi történt és, hogy nagyon keményedem. De zárt vagyok, a méhem is rendben és a cukor terhelésem is jó lett.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Részvétem :cry: nem lehet most könnyű neked,sajnálom :( ...

Nixi!
Aranyos a kis Arni! :wink: Szép nagy baba....
Arra felé mennyiért csinálják a 4D-t és mit adnak mellé?

Crystall!
Alexának jobbulást! Gondolom kis örökmozgó,mindig le kell foglalni :roll: :D ű

Süni, Yusz!
Jó magas gyerkőceitek vannak,gondolom úgy kell felnézni rájuk :lol: ..

Nemsokára indulok fogdokihoz(2 fogam van még tömni való) :? ,aztán megyek a védőnőhöz ahol megkapom a toxaemia eredményt,remélem jó lesz,nem szeretnék kórházba menni :evil: !!!!
Szorítsatok hogy jó legyen!!!

Szép napot mindenkinek!!!
Vendég
 


Csinixi
Tündéri a kis Arni baba :lol:

Egy gyors kérdésem lenne egyenlőre hozzátok! Milyen matracot vettetek a kiságyba? Kókusz/szivacs? Hány centiméter vastagságú? Szerintetek melyik a jobb? Milyet érdemes venni?
Vigyázzatok magatokra és szép napot!

Kép
domi001
 
 


Jaj Gabi most olvasom, ne haragudj, fogadd részvétem. :cry:

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Calendula: szuper a babakocsi! Tesóméknak is ilyen van, és nagyon szeretik!

Alicia: bocsi a bénázásért, nem láttam a címed! :oops:

Süni: ez az alvás-dolog nálam sem működik túl jól, ma pl. 5-kor keltem, most meg hulla vagyok, de dolgoznom kell...
Amit a babakocsiról írtál (hossz) kicsit meijesztett, mert mi kapjuk a kocsit sógornőméktől, de az ő kisfiuk nem igazán használta, úgyhogy nem tudom, mennyire hosszú, a férjem viszont jó magas (196cm), úgyhogy alkatilag van esély egy hosszú babára...
Vettünk Avent kézi mellszívót, remélem, jó lesz, eddig jókat hallottam róla, úgyhogy tapasztalat híján ez döntött.

Xsara: nem tudom, mi ez a vese-tágulat, remélem, nem lesz belőle semmi gond!!!

Crystall: Alexának jobbulást!

Nixi: Arni baba nagyon cuki! A sulihoz gratulálok! Remélhetőleg ma mi is tudunk végre találkozni a szülésznővel, és azt is remélem, hogy hasonlóan szimpatikus lesz, mint a tiétek!

Kírus: megy a drukk a jó eredményért!!!

Engem nagyon foglalkoztat ez az etetés-mérés dolog. Egyelőre semmi elképzelésem nincs, hogy is csináljam, hogy jó legyen. Szerintetek ez kialkul? A másik, amire kíváncsi vagyok, hogy a kórházban hogy mennek ezek a dolgok. Ha mondjuk éjszakára nem marad mellettem a baba, de éhes lesz, akkor mit adnak neki? Vagy adnak egyáltalán?

Nem tudom, mi lehet ez a fájdalom, amit említettem valamelyik nap, de újra és újra előjön, nagyon kellemetlen. A dokim megnézett, és nem talált semmi rendellenességet, de akkor mi a franc fáj? Lehet, hogy meghúzódott egy szalag, vagy egy izom?

Kép
tündércserje
 
 


Gabi: ne haragudj, figyelmetlen voltam! Fogadd őszinte részvétem!

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Gabi! Borzasztóan sajnálom és őszinte részvétem. Nem is igen tudok mit írni, ez rettenetes tragédia. :cry:

süni! Ilyen sztorim nekem is volt. Az ünneplőben úgy nézett ki szegény gyerek, mintha farsangi jelmezben lenne. Pár hónap alatt kinőtte. :lol:
A leves előtti ivás szintén ismerős. Sőt leves evés közben is. Csak ők colát vedelnek. Iszonyat.
A lányom tegnap vallotta be, hogy jár az egyik osztálytársával. Na, padlót is fogtam. Jó lesz rajta tartanom a szemem. :shock:

Kírus! Tényleg magas, minap néztem, hogy sámli kéne hozzá, hogy adjak neki egy anyai pofont. :lol: Persze csak ha utolérném. De erre nem sok az esély. :lol:

csnixi! Jó nagy már Arnold. Szépen fejlődik. A vizsgákhoz mennek a drukkok. :wink:

crystall! Jobbulást a kislányodnak. Ebben a ronda taknyos időben nem is lehet csodálkozni, hogy összeszednek valamit. Remélem hamar túl lesz rajta.

domi!
Én szivacsmatracot használok, kb. 10 cm vastagságút. Nagyon bevált. A kókuszmatracról nem tudok mit mondani.

tündércserje! Az etetéssel kapcsolatban csak azt tudom tanácsolni, hogy hallgass a megérzésedre.
A babád fogja jelezni, ha éhes. Nem szabad mereven, könyv szerint cselekedni.
Nálam mindhárom gyereknek más volt az igénye. A fiam (nyár közepén született) igényelt teát is az anyatej mellé. A lányom (január) csak szopizott, kb 3 óránként.
Gina lányom kora baba volt (4 héttel előbb jött) és ő két óránként követelte az evést. Éjjel is. Sőt előfordult, hogy szopi után elaludt és másfél óra múlva megint sírt. Megkínáltam a cicivel és megint szopizott ugyanannyit. De ha hasfájás miatt sírt, (mert nagyon mohó volt és sok levegőt nyelt), akkor elutasította a cicit.
De ezek a dolgok menet közben fognak kialakulni. A babádnak is és neked is szoknotok kell egymást és kialakul majd a kommunikáció. Ne félj, tudni fogod, az anyai ösztönöd majd megsúgja.

Ha mégis tanácstalan lesze valamiben, akkor itt leszünk mi és segítünk! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Gabi: Nagyon sajnálom és őszinte részvétem. Nem is igen tudok mit írni, kitartást Nektek, nagyon vigyázzatok most egymásra!

Domi: Mi kókuszt fogunk venni! Nekünk is az van a nagy ágyban!


Én is ezzel az etetés-méréssel vagyok gondba, mint Tündércserje, hát remélem majd megérzéseim jók lesznek! :)

Tündércserje:
neked még mindig kell dolgoznod? :(

Melyik cumik, cumisüvegek jobbaj: AVENT vagy TOMMEE TIPPEE??

Mindenki vigyázzon magára ezeken a havas utakon!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok,

Gabi, fogadd együttérzésem, és nagyon vigyázz magadra,magatokra!!
nem is tudok most többet írni,
süni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 22:13-kor.
süni69
 
 


Csnixi! Nagyon jók a képek Arniról, és szuper, hogy minden rendben!
Cumiról nem tudok nyilatkozni (mármint játszócumi, ha arra gondoltál), de cumisüvegből én a Tommee tippeere voksolok. Nekünk az volt/van/lesz, szerintem annak cumija jobban hasonlít a mellbimbó formájára, de ez is gyerek és anyuka függő, kinél mi válik be. Az is lehet, hogy nálatok nem is nagyon kell majd, mert sokáig tudod szoptatni a babát.

Gabi, sajnálom én is, ami veletek történt, részvétem :cry:

Domi, nálunk is kókuszmatrac van, Novetex. A vastagságát most meg nem mondom hirtelen, de januárban az Elefáni bababoltban (biztos máshol is, csak hozzánk az van közel), akciós a 120X60-as. A Bippa bababoltban azt hiszem még olcsóbb, de mire oda kiautóztunk volna, ugyan ott vagyunk, mintha itt kicsit drágábbért megvesszük.

Xsara, sajnálom a vesetágulatot. Mit mondott az orvos? Akár még ki is nőheti, nem???

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Gabi: őszinte részvétem... számomra ez felfoghatatlan... el sem tudnám képzelni magam ebben a helyzetben mit is tennék... Kitartást, és erőt kívánok neked!

Csnixi: hajrá a költözéshez és a vizsgádhoz! És aranyosak a képek!

Domi: nekünk kókusz matracot ajánlottak, így az lesz, de hogy hány centis, ne kérdezd :roll:

Köszönöm a gratulációkat és igyekszem pihenni, bár most nővérem gyerekeire felügyelek a héten, mert ők is valami egy napos betegséget kaptak el, és kiírta őket az orvos.
A nővérem nekem csupa Aventes dolgot fog adni, mert neki az vált be, így én azokban bízok. Mondjuk ezt a másik márkát még nem is hallottam, érdemes utána nézni?

Alexandra
kaisa
 
 


Domi!
Nekünk szivacs matrac van ugyhogy az lesz alatta.. lányomnál is az volt..

Tündércserje!
Nálunk a kórházban pl. éjjel nem lehet kint a baba, 21-kor van utoljára szopiztatás aztán éjjel kihozzák egyszer(de már nem tudom pontosan hány órakor-talán 1-kor :roll: )...
Én már hallottam olyat is hogy cukros vizet adnak nekik de olyat is már hogy más anyukák lefejt tejét... Fogalmam sincs mi az igazság..
Szerintem majd kialakul ez az etetés-mérés dolog..

Meglett az eredményem,van pár eltérés, de azt mondta a védőnő hogy nem vészes, persze majd a dokimnak meg kell mutatnom!
De ma sajna sürgösen a műtöbe kellett mennie,így majd valamikor máskor elviszem neki....
Vendég
 


Sziasztok,

Elég ritkán írok, bár mindennap intenzíven olvasok mindenkit a munkahelyemről is, de írni sajnos már nehézkesebb. De már csak 4 hét van hátra és végre többé nemkell munkára gondoljak, mert már nagyon nem bírom. Kikészít a reggeli koránkelés, egész éjjel rosszul alszom, többször megébredek, wcre megyek és mindig úgyérzem, hogy akkor tudnék a legjobban aludni, amikor megszólal az ébresztő. A hétvégéket imádom :D 10ig felsem kelek :oops:

Gabi
részvétem, szörnyű lehet :(

Domi mi is kókuszmatracot vettünk, előtte utánanéztem, érdeklődtem és nagyon ajánlták, mivel ugye száraz rostok alkotják, jól szellőzik, nincs benne helye a baktériumoknak. Ha nedvesség éri, azt a rostok elvezetik, elpárologtatják, így mindig száraz marad. Tusolóval egyszerűen átkell mosni és szobahőmérsékleten pár óra alatt megszárad. Nem jó rá ugye a gumilepedő, mert akkor mindezeket a tulajdonságait elveszti. Ezenkívül meg ortopéd haszna is van, támasztja a baba hátgerincét. Legalábbis ezeket mondják róla :D

A tömegközlekedéssel errefele sincs másképp, sőt, nekem eddig még senki nem adta át a helyét :( pedig naponta ezzel kell járnom sajnos:( de már nem sokáig ugyebár és ez vigasztal...

Olyan édesek ezek a babaképek, öröm nézni, mi csak egy hét múlva megyünk uhra de már alig várom láthassam. :D

Az este akkora buli volt a pocakomban, ez volt az első ilyen szemmel látható mozgás, csak feküdtem és apával csodáltuk, ahogy bent izeg mozog, a hasam egyik feléről a másikra, hol itt hol ott rúgott egyet, kiült kicsiket, hát csodás volt :D hihetetlen, hogy mi fejlődik odabent, én még mindig alig hiszem el, hogy a semmiből életünk értelme fejlődik :roll:

Kép
csilumilu
 
 


részvétem



mikor fogom tudni, hogy manó nem éhes, hanem szomjas és babavíz, vagy tea kell neki?

Kép
marymirella
 
 


Gabi
Részvétem!
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezem, aztán vissza az ágyba...sajnos tegnap be kellett mennünk a kórházba, mert rettenetes alhasi fájdalmaim voltak. Nagyon alaposan megvizsgáltak, csináltak ctg-t, néztek áramlást, szóval a babával minden rendben, viszont nem tudják, mi okozza a tüneteket, úgyhogy szigorú fekvés, aztán hétfőn labor, és ha kell, urológia, sebészet, és ilyesmik...hát nagyon nem örülök, de a lényeg, hogy a kisfiunk jól van.
Annyi öröm az ürömben, hogy úgy érzem, tényleg jó kórházat választottunk, mert nem is a saját dokim volt bent, ettől függetlenül mindent megnézetek, két doki is megvizsgált, és az ügyeletes szülésznő is nagyon figyelmes volt.

Kép
tündércserje
 
 


Tündércserje, vigyázz magadra, kívánom a legjobbakat!

Mary, ha lesz elég tejed, elvileg nem kell külön itatni, mert az anyatej étel és ital is. A tej "eleje" hígabb, ha szomjas, akkor csak egy keveset kér majd szopizni. Rá fogsz érezni, ne aggódj :wink: (Emma kapott anyatejet és tápszert is, próbálkoztunk néha itatni vízzel, de nem fogadta el. Igaz, ő sajnos még most is elég keveseket iszik.)

Tegnap jól kitoltam magammal, mert havat lapátoltam (próbáltam lájtosra venni, de mérgemben mégis megcsináltam, mert a házunk előtt más nem volt képes megtenni.) Estére aztán alig tudtam menni... Asszem ilyet már nem kéne csinálni.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Atizka!
Hu te aztán nagyon bátor vagy,csak óvatosan azzal a lapátolással :wink: :!:

Tündércserje!
Nagyon vigyázz magatokra,pihenj sokat!!! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Gabi fogadd részvétemet. :cry:

Tündércserje: vigyázz magatokra, a szigorú fekvést tartsd be. Tudom hogy nagyon nehéz, amikor kb. másfél hónapja nekem kellett feküdnöm egy hetet én is szenvedtem rendesen. De megéri!
Lehet hogy neked is csak olyasmi lehet, mint ami nekem volt akkor. Túlhajtottam magam, és jelzett a testem (és a Baba) hogy vissza kéne venni a tempóból. Más épkézláb magyarázatot nem tudtak adni mi okozhatta a görcsölést. Ezek után tényleg visszavettem, jobban odafigyelek magunkra és szerencsére minden rendben van.

Babamozgás: tök durva hogy mennyire észrevehetően megváltozott a Bébi mozgása. Lehet érezni hogy egyre kisebb a helye odabent, átalakulnak a mozdulatai.

Lányok megkérdezhetem hogy mennyit híztatok?

Kép
calendula
 
 


hm.. én már 7 kg-ot híztam. Fura a 60 kg jujjj, bár nem stresszelek miatta, most más a fontos :D aztmondják az egészséges hízás 12 kg, de szerintem ha így haladok jóval elkerülöm azt :)

Nemtudom ti hogy vagytok vele, de én folyton ehetnék vagyok.... :roll:

Kép
csilumilu
 
 


atizka, köszi :)

hát... én elértem azt a súlyt, amit a doki mondott, hogy szülésig maximum lehetek... :( 64 kg voltam a kezdetek kezdetén (ezután fogytam 6,5 kg-ot, és vissza is szedtem) most 70 kg vagyok. Állandóan éhes vagyok, és próbálom vissza fogni magam, de mindig korog a gyomrom. már esténként csak narancsot eszek, hogy az legalább nem hízlal.

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Én eddig 10 kg-t hÍztam. :oops: Most vagyok 69. De nem nagyon érdekel mennyi lesz a vége.
Legfeljebb majd többet kell tornáznom, hogy leadjam.

Visszafogni max a szénhidrátot kell egy kicsit, és azt is inkább estére. De a baba miatt nem akarok és nem is szabad koplalni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Csak azért kérdeztem, mert engem leb@szott a védőnő, 7,5-8 kiló hízásánál járok. Azt mondta hogy az utolsó hónapban hozzájön még 3-4 kiló, plusz még addig amit felszedek, és így összességében nagyon sok lesz.
Amúgy nem érzem úgy hogy sokat ennék, ha éhes vagyok eszem és ennyi.
Úgyhogy most diétán vagyok, nem ehetek fehér kenyeret, péksütit, köretnek pedig csak zöldköretet. Ezt még nem is nehéz betartani, a legrosszabb hogy édességet sem kellene enni, de azt nagyon kívánom sajnos. :cry:

Kép
calendula
 
 


calendula!

Szerintem amit megkÍvánsz azt edd meg nyugodtan. Sokkal rosszabb, ha epekedik az ember egy szelet csokiért, mint amennyit árt.
Ha nem vizesedsz és nem magas a vérnyomásod, akkor a hÍzás nem veszélyezteti az egészséged, mindössze nehezebb leadni a végén.

Szüléskor kapásból lejön 8-10 kg. A baba súlya, placenta, magzatvÍz, vérmennyiség stb...

Van pár ismerős anyuka, akik 15-18 kg-t is hiztak és később minden gond nélkül leadták.

Nálam is 15 fölött fog megállni. És eszemben sincs sanyargatni magam. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!


Én eddig 7 kg-t híztam. Zömében ez a pocim. Hátulról nagyon nem is látszik rajtam, hogy babám lesz :lol:
alicia
 
 


Tündércserje
Köszönöm!!!!!
alicia
 
 


Kép
alicia
 
 


Kaisha
Még teljesen nincs kész a babaszoba. Pakolgatok folyamatosan... :wink:

Mellszívó, cumisüveg
AVENT-et vettünk. Majd kiderül, beválik-e...

Nixi
Aranyos Arni :lol:
Drukk a vizsgához!

Gabi
Részvétem :cry:

Domi
Mi a DEMKO-nál vettünk matracot.

Tündércserje
Vigyázz magatokra!

Most már mindenki lassítson!!!!
alicia
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: