Új privát üzeneted érkezett!

gyerekvárásra? ... Ez egy kérdés akart lenni. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!!!

Ósió! Annak őrülök, hogy nem én vagyok ezek szerint a legfiatalabb! Férjnél még nem vagyok, de most február 12.-án leszünk 8 éves jegyesek a párocskámmal! :D Az esküvöt mi is tervezgettük már de ugy komolyan még egyszer se! Én már mondjuk nagyon szeretnék fehér ruhában az oltár elé állni, de a párom annyira nem! Ő azt mondja, hogy igy is ugyanugy szeret mint papirral! De tudom, ha jön a baba ugyis hárman fogunk az oltár elé állni! :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Lorca!
Én minden egyes félévért fizettem az egyetemen, ezért úgy gondolom, hogy nem másnak kell felvilágosítást adnia, hogy mit adtam már ennek az államnak vagy mit nem. Az meg, hogy ennek a nagyon sok adófizető állampolgárnak a pénzébe kerül egyeseket kioktatni az egyetemen, hát sajnálom: én is fizetnék adót, ha adnának munkát, illetőleg arra lehetőséget. Egyetemi diplomával az ember másfajta szempontokat tart szem előtt, mint anélkül, ezért gondolom, nem mondok újat, ha olykor aggaszt a helyzet, illetve egyes kilátások. Ezért kérlek, legközelebb tartózkodj attól, hogy számon kérj: mit adtam már ennek az államnak (mert annyit adtam, amennyire lehetőséget tőle kaptam az adásra), még ha mosolyjelet is teszel mondandód után, mert ez semmivel nem teszi viccesebbé vagy kedvesebbé a megjegyzést. Ezzel a témát a magam részéről lezártnak tartom itt a fórumon.

Nócika!

Tyű, akkor ti is elég régóta ismeritek egymást. Hiába, na, a férfiak teljesen mások! :-) Folyton azzal jönnek, hogy a papír nélkül is ugyanúgy szeretik a nőket.
Képzeld, mi ma rokonoknál voltunk, ahol volt egy egy hónapos kislány is. Hát az annyira kis édes volt! És milyen iszonyú picike, pedig már hízott is. :D A nagyobbacska, aki másfél éves, szinte végig az ölemben ült. Olyan jól éreztük magunkat, rengeteget nevettünk, hogy miket tudnak más. Egy másik helyen meg két és féléves a kisfiú, ő azért már más volt, jókat lehetett játszani vele. Már alig várom a sajátunkat!

Tabati!
Nem párom miatt vagyunk itt Siófokon. Néhány évvel ezelőtt, mikor diplomát szereztünk, más körülmények miatt költöztünk haza, de akkor még a későbbi visszaköltözés szándékával. Aztána, ahogy eltelt egy-két év, már másként gondoltuk. Mert Pest nagyon jó, mondjuk tanulni, de családalapítást ott kezdeni, az más tészt. A hideg kiráz, hogy akár bérlakásban, akár panelban gyereket szüljek. Persze, rengetegen teszik ezt, nyilván, ki lehet bírni, de azért ha van lehetőség friss, egészséges vidéki életre is, inkább azt választanánk. Persze, ez másról való lemondással jár, de hát valamit valamiért.
A minap elgondolkodtunk a visszamenetelen, de hát tudom, hogy úgyis maradunk. :) Nagyon vicceset olvastam a minap a neten: Újpesten ne vegyünk levegőt, mert olyan nagy a szmog. Hát, ez elgondolkodtatott...

Mit szóltok ehhez a viszonylag kellemes langyos időhöz? Olyan jóóóóóóóóó!
Vendég
 

 
 

Jaj, Tabati, egy kérdésedre nem válaszoltam.
Még nem tudom, a mostani pályázati anyagaimmal mi van, még csak nemrég küldtem el őket. Ha azonban sikerül valami, akkor úgy terveztük, hogy autóval fogok bejárni, mivel nem a közvetlen környezetemben szeretnék most elhelyezkedni, de tudod, erről írtam a múltkor. Úgy hogy lényegileg ennyi történt mostanság. Na, megyek, esküvői dolgokat nézegetni! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Kihasználtam a pénteki szép langyos időt és szétsétáltam az agyamat ((vagy a lábamat?? :lol: :lol: ))..
Tegnap meg délután babanézőbe mentünk :D
Ma is csak most vagyok, mert délután megyünk családhoz.


Táblicsku: nem rossz ötlet - de kell bele az esküvő :?: :wink: :wink: :wink: mert nekünk az nem lesz :D :lol:

Házasság: mi is idén leszünk 8 éve, hogy együtt vagyunk, én párom 43, ő nem akar esküvőt, korábban szerettem volna, de manapság már nem - igazság szerint sok pénz is kell oda, és lombik mellett nem lenne könnyű - meg mi így nagyszerűen érezzük magunkat :D :D

Kellemes vasárnapot Mindenkinek! :D
Ne hagyjátok, hogy ez a szürke idő elvegye a kedveteket! :D
Gondoljatok arra - mindjárt itt a tavasz:

Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Kis-csillag!

Mi az, hgy mindjárt itt a tavasz?? Az én szívemben már az van, ugyanis ott már tombol a tavasz! :lol:
Nagyon szép képeket tettél ide be!

Megértelek benneteket, hogy ha lombikprogramban vesztek részt, nem lakodalomra akartok költeni. nem emlékszem, már írtad, hogy miért vesztek részt lombikprogramban?
Mi is babanézőben voltunk tegnap.
Vendég
 


Húhh, hát mi van itt!! :shock:

Nekem meg nem múlik a torokfájásom, úgyhogy kelleni fog az az antibiotikum... :roll: Biztos sokmindenkinek bevált a Tantum Verde, de nekem a nyelvemet lezsibbasztja, amúgy semmi hatása... Többet használt tényleg a sós vizes öblögetés... (köszi encsike) Úgyhogy mindenki engem fog szidni, de odapofátlankodom a nővérhez, hogy vigye a be a dokinak a receptet, javítsák ki, mert egyik patikában sem adnak ilyen gyógyszert. (még azért egy helyen megpróbálom) Ha azt mondja, jelentkezzek be, meg várjak a soromra, akkor marad a sós víz... Még egyszer ki nem várnám azt a két órát, mert ha odajutnék tuti bemosnék egyet a dokinak! :lol:

Szép képek!! :D Én is láttam hóvirágot nálunk egy kertben! Úgy szeretem!! Állítólag már nem lehet árulni, mert védett! De én szeretnék venni hagymát, és elültetni, és akkor majd a mi kertünkben is lesz! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Én az ibolyát is nagyon szeretem! Annyira jó illata van! Nem is tudom, hogy lehet-e venni ilyen parfümöt. De nem ilyen húsvéti pacsulit, hanem eredeti illatszert. Hmm, imédom az illatát.
Tényleg, én is hallottam, hogy a hóvirág védett növény.
Vendég
 


Tabati: én láttam a neten, csak állítólag kifogyott a készlet (hóvirág)!

Ósió: az enyimben is tavaszodik épp - csak odakint is jó lenne már ilyen képeket látni!
Nekünk sajnos kiskatonák miatt kell lombikoznunk.. :(

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 



Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Kis-csillag, és mikor kerül sor konkrétan az eljárásra? Tavasszal? Látom a vonalzóidon, hogy most februárban mentek a megbeszélésekre.
Hát, holnap én is megyek orvoshoz az endokrinológusomhoz. Még január elején vettek tőlem vért, és most megyek az eredményekért és az orvoshoz. Néhány éve kiderült, hogy kicsit magas a prolatinszintem, erre Bromoriptint kaptam, és elég hamar normalizálódott is a PRL, de azért kontrollra kell mennem évente pár alkalommal. Remélem, most is teljesen rendben lesz az eredmény. Már szóltam ősszel az orvosnak, hogy gyermeket szeretnénk, ő el is látott néhány tanáccsal. Igazából maximum attól tartok, hogy teherbeesés esetén esetleg korai vetélés következik be, mivel akkor a Bromoriptint abba kell hagyni, s hátha nagyon felszökik a PRl, ami terhességkor igen magas. Viszont a nőgyógyászom megnyugtatott, mikor erre rákérdeztem, hogy olyan nincsen, hogy a PRL túl magas, mert ennél a hormonnál csak "körülbelül" adatok vannak, és egyénileg változó módon a PRL terhesség esetén egyeseknél nagyon felmegy, másoknál nem annyira. Ezért állítólag ez miatt nem kell félni a vetéléstől. DE nagyon örülök, mert állítólag az elmúlt években igen sokat fejlődtek ezen a területen, sok dologról bebizonyosodott igaz vagy hamis volta, így már sokkal tisztább a kép.
Mindenkinek van min izgulnia, "aggódnia".
Majd írsz róla, hogy mi volt nálatok a konzultáción?
Vendég
 


Szasztok!

Nálunk fantasztikusan süt a nap, bár igaz, hogy fuj a szél! ma kicsit kirugtam a hámbol és csak most ébredtem meg keltem fel! Párocskám azt tervezi, hogy menjünk eggyet csavizni valamerre! Amugy nagyon szépek a kis virágok és a maci szerint is nemsokára itt a tavasz mert visszament a barlangjába!

Nekem amugy már 1 napja késik Mikike :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


A mackó visszament a barlangba?? Óóó, inkább kint maradt, nem?? Hiszen nem láthatta meg az árnyékát... :?
Mi is csavarogni fogunk ma valamerre. Én már korábban felkeltem, de még csak meg se fésülködtem. Netezgetek, meg egy jó könyvet olvasgatok. Párom még lelkesen pihen.
Vendég
 


Jaj rosszul írtam le!!! :oops: :oops: pedig ugy akartam :oops: :oops: Látszik, hogy még alszom!!! :roll: nem látta meg az árnyékát de csak visszament :!:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Az a lényeg, hogy ITT A TAVASZ :!: :!: :!:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Jaj, ilyenkor szokott az lenni, hogy már azt hisszük, itt a tavasz, aztán egyszer csak hószakadásra ébredünk, így februárban...
Pedig most már jó lenne, ga így maradna az idő.
Speciel nálunk most nem süt a nap, de a madarak csiripelnek. Elég sok fa van a házunk körül, mindig madárcsicsergésre szoktam ébredni. Főként nyáron. DE nem áll a szájuk a kismadaraknak, de én nagyon szeretem hallgatni őket. 8)
Vendég
 


Óió: sajnos csak nyáron.. A császár miatt 6 hónap pihin vagyok.. Dolgozni is csak áprilistól javasolt..
12 nap múlva lesz a 6 hetes szülés utáni kontroll, 26-án pedig a meddőségis orvosom szeretne látni - már jó lenne túllenni mindkettőn! :wink: Aztán 26-a után talán azt is körvonalazódni látszik, mit merre tovább, meg hogy kb. mikor kezdhetünk nyáron.. :roll: :wink:

Mennyetek is csak csavarogni :wink: Szép idő van, jön a tavasz.
A medve sokáig időzött tegnap idekint!

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Mi kihasználtuk a tavaszt, családi kirándulást tettünk a helyi játszótérre. Remekül sütött a nap, csak az én hátam akart leszakadi, mert Szabi úgy gondolta, hogy nem jó apánál. :lol: Most hála a jó időnek, mindkettő mélyen durmol. :wink:

Tabati,
Mivel a számítógépes rendszer nem az igazi, a doki sokszor nem is tudja, mit ír fel. Szeritnem inkább hívd fel telefonon a rendelőt, hogy rosszul töltötte ki a receptet és adja ki a nővérrel. Én sem állnám végig a sort az ő hibájából. :twisted:

Nócika,
Sajna ez a maci nem alszik téli álmot, ami azért a hitelességhez kéne, de mivel kedvezően reagált, maradhat. :wink: Itt szép az idő, és az egész jövő hétre is ezt mondták. Azért persze utána se jöjjön a hóözön. :twisted: Most már ideje lenne, hogy Szabi lépegessen odakint, azt meg lucskos időben mégsem lehet.

Kis-csillag,
Most akkor te betegszabin vagy? Ilyenkor mi az eljárás? :(
Mi sem kezdünk a nyár előtt, most eléggé elgyávultam a témában egyébként is, lehet hogy csak ősz. :oops: Remélem a meleg a bátorságomat is meghozza. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca: igen - részben - most töltöm a szülési szabit, mert megjár ilyen esetben is, aztán utána táppénzezek, remélem rendes lesz a dokim és nem ír ki hamar - majd lebeszeélem vele.. :oops: :D
Császár után elméletileg 6 hét lenne a táppénz, de mivel "nehéz fizikai munká"-nak minősül az, hogy baleseti osztályon vagyok nővér (és ott könnyített munka nincs ugye..) így igyekszünk húzni, ameddig lehet.. Ráadásul felmerült a kérdés, hogy márciustól 12 óra - akkor viszont még lehet megvárom a májust is.. :twisted: :roll:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 






Harivera!
Neked van Bazsid! Boldog névnapot neki! Láttam ma a Spar-ban kiírva, hogy Balázs névnap van. Ti mindkét névnapot megtartjátok a gyerekeidnél? Nekem is két nevem van, de az elsőn szoktak felköszönteni.

Olyan jó idő volt ma, igaz, váltakozva sütött a nap és borult volt, de egész nap kellemesen langyos idő, tavasz illata lengedezett. Voltunk egy jót autókázni, elmentünk Veszprémbe, beszélgettünk erről-arról, a tervekről... :wink: Komolyan mondom, szinte folyton erről beszélünk, pedig egy éve még nem beszélgettünk mi itt babákról. Nemcsak napi gyakorisággal nem, hanem egyáltalán nem, igaz, akkor még záróvizsgáztam. Most meg bezzeg. Számolgattuk, hogy mikor hogy lenne jó elkezdeni... :D

Na, megyek olvasni! Akik benéznek ide, jó beszélgetést az estére!
Jó éjszakát!
Vendég
 



Harivera: írtam privit!
Aranyosak a kígyócskák?
Mű vagy élő? :lol: :lol: :lol:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 



A kígyók... már én is akartam kérdezni, hogy élők-e? :o
Ó, hát névnapból mi se csinálunk nagy dolgot. A legjobban azt szeretjük, mikor tavasszal vagy nyáron van valamilyen név- vagy születésnap, és kimegyünk a kertbe a szüleimnél vagy a mamámnál, és grillezünk, szalonnát sütünk vagy krumplit.
Vendég
 


ez hiányzik nekem. Ezért szeretnék és akarok és fogok is elmenekülni innen a betonrengetegből. Én akárhol talizok melót a férjem meg majd be fog tudni járni mert ott keresünk ahonnan jó a közlekedés befele.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Ja! Gyertek harivera!! Innen most kifejezetten jó a közlekedés! :evil: Ma például egy órával korábban kell elindulnom, mint szoktam, mert a busz ennyivel távolabb tesz lesz a munkahelyemtől, meg ennyivel ritkábban jár, mint a vonat. :evil: De legalább esténként hamarabb hazajöhetek, ugyanis olyan későn amikor én járok haza, már nincs busz. Meg nem is kockáztatnék, hogy ki tudja most hogy jár, aztán meg lekésem az uccsót! (ami nem is olyan késő 20 óra asszem)

Munka előtt beugrom még a dokihoz balhézni a recept miatt. :twisted: Kellene, mert nem nagyon akaródzik a torkomnak javulnia... :(

Igen, szép idő volt a hétvégén, kedvem is lett volna kimozdulni, de párom szerdán vizsgázik, úgyhogy tanulás volt. Kicsit játszottam a kutyákkal a kertben, de igényelték volna a sétát is... de egyedül kedvem sem volt, no meg nem is bírnék velük. A nagyobbik már elérte a vágósúlyt így télen... :lol: úgyhogy remélem most hétvégén is jó idő lesz, mert tervezünk egy nagy-nagy sétát, no meg akvárium takarítás is lesz, meg megyünk anyuékhoz látogatóba. Voltunk farsangi buliban is (ezt kihagytam az előbb), de mi nem voltunk túl kreatívak, nem öltöztünk be, mert nem volt időnk jelmezekkel foglalkozni...pedig jó lett volna... sok jó jelmez volt. Nehéz nálunk kitalálni, mert ugye táncos buli, és olyan jelmezt kell kitalálni, amiben lehet táncolni. Például egy szárnyas tündérke fél óra múlva levette a szárnyait. :D Nem volt túl praktikus. Voltak elvont "jelmezek" is. Egy lány nem volt beöltözve de egy dugót rángatott kötélen maga után. Ő volt a dugóhúzó. :? Lehet, hogy ötletes, de rá nem jött senki, úgy kellett megkérdezni.

Kép
Kép
tabati
 
 


És eldöntöttük, hogy a héten már nem fogunk védekezni. :wink: Ugyan még 7 nap van a következő ciklusig, de most már nem annyira valószínű, hogy sikerül a baba, ha meg igen... :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: sose lehet tudni :D :D

HÉTFŐ VAN..
Kép

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Na, ez találó, mert én is kb. így ébredtem... :( Most se a legjobb még a kedvem. A torkom még rosszabb, mint tegnap, már megint érzékeny a fülem is, úgyhogy először egy huszadik gyógyszertár, aztán megyek balhézni a dokihoz. Majd nyomorgok a buszon egy sort...jó kilátások! De legalább jegyet nem kell venni, mert a MÁVos bérletet elfogadják most a VOLÁNnál is. Legalább...ha már...

Kép
Kép
tabati
 
 


Harivera!

Megértelek, hogy elmennél szívesen a panellakásból. Átmenetileg esetleg jó megoldás, de egy idő után kivágyakozik onnét az ember. Igaz, mi mikor Pesten éltünk (tanulás miatt), akkor egy szuper kis panellakást sikerült kifognunk albérletnek, négy évig laktunk ott, teljesen csöndes volt (már mint a szomszádok miatt), nagyon jó volt onnan a közlekedés, és jó krönyezetben is volt. Nagyon szerettem ott élni, de az is igaz, hogy sok időnket a tanulásra fordítottuk, nem "felnőtt" fejjel néztük a dolgokat, hogy milyen lenne egy ilyen lakás gyerekkel. Hiszen úgy biztosan teljesen más.
És sokszor bizony ez fordul meg a fejemben, ha visszavágyunk Pestre. Hogy tanulni más volt, hogy jártunk haza hetente-kéthetene, és több jó barátunk is, akik ott maradtak, mondták, hogy ők meg inkább vidékre mennének. Szóval, ezt döntse el valaki! :? Egyszerűen olyan előnye van a vidéknek is és Pestnek is, amit nehezen lehet felcserélni.
Na, hát ha egyszer Pestre mennénk lakni, akkor ha törik, ha szakad, valahogyan egy családi házat vevénk valahol, ha csak egy kis kuckót is, de azt.

Tabati!
Ha antibiotikumot ír fel a doki, szerintem akkor ebben a hónapban még védekezzetek. Jó, hát már nem nagy az esély a ciklus vége felé teherbe esni, de vigyázz, mert sose lehet tudni. Szerintem előbb gyógyulj meg, és aztán a köv. ciklusban már teljesen egészségesen folytathatjátok ott, ahol abbahagytátok.
Párodnak sok sikert kívánok a büntetőjoghoz!
Szereti? Én az egyetemen nagyon szerettem.
Vendég
 


ósió!

Neki nem a kedvence, ő inkább a gazdasági jogot szereti. :wink: De azért remélem jól sikerül!

Azt mondták a gyógyszertárban, hogy ezt a gyógyszert terhesség alatt is lehet szedni. Meg amúgy is gyorsan kiürül a szervezetből. Végül itt egy laza gyógyszertáros nem küldött vissza a dokihoz, hogy cserélje ki a receptet, mert elírta, hanem "tuti elírta, mert ilyen kiszerelésben nincs, úgyhogy odaadom nyugodt szívvel, amit írni akart a doki" felkiálltással megoldotta a problémámat. Amúgy csak 1 hétig kell szednem, mert csak 14 db. van benne, és napi kettőt kell szedni. Máris jobban érzem magam, de ez csak pszichés, még csak 1 szemet szedtem be eddig!

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Sajnos hű maradok a topic nevéhez, mivel már nálunk is csak 2009-ben lesz baba, "hála" a dokinak!!
Eddig semmi gond nem volt a dokimmal, de mióta a terhesgondozásra jártam, azóta kicsit megváltozott... Pl. kaptam leletet rákszűrésről, de azt nem tudom hogy mi alapján mivel vizsgálatot nem csinált! A lényeg: a múltkor szóltam neki hogy fáj a hasam, és nézzen már meg UH-n is. Azt mondta, hogy ne aggódjak, a méhszáj zárt, nincs semmi baja. Mondtam oké... ezért elkért 7 ezer forintot!!!!! Erre hétfőn úgy ébredtem, hogy vérzek! Gyorsan felkeltettem a páromat, hogy mi van... és hogy majd hívom a dokit és megyek hozzá. Fél 8kor hívom, hogy mi van, erre közli, hogy ő nem igazán ér rá, ráadásul a kórházba nincs most felvétel, mert zárlat van, menjek a területileg illetékes kórházba, ami pont a város másik felén van... de ha gondolom ő azért megvizsgálthat, de úgysem tud semmit tenni... Hát ettől kissé ideges lettem, hogy tömöm a zsebét pénzzel, és szarik az emberre! Felhívtam az illetékes kórházat, ahol közölték, hogy a vérzés sürgős eset, azonnal menjek be a kórházba, és majd ott megnézik! Na hát indultunk is abba a kórházba, ahol egy nagyon rendes dokinő volt. Igaz, hogy addigra már fájt is a hasam, meg véreztem is jobban.. Megvizsgált, aztán UH-n nézegetett, és mondtam, hogy nagyon rossz híre van, mert sajnos nem él már a magzat,... megmérte stb.... aztán mondta, hogy műtéttel kell befejezni a terhességet. Oké... kimentem, aztán elkezdtem sírni már a folyóson, aztán olyan mérges lettem az eddigi dokimra, hogy még akár lehetett volna csinálni valamit, ha odafigyel arra amit mondok!! ÚGyhogy átmentünk hozzá, mintha nem tudnánk mi a helyzet... Elküld a kollegájához UH-ra, aki kb 10 másodpercig nézte, majd közölte "Hát ez meghalt" !!!!!!! Hát ha nem tudtam volna, hogy mi a helyzet, lehet hogy ott helyben nekimegyek! SEmmi sajnálat vagy nem tudom, ilyen le van tojva... Aztán mondom a dokinak, hogy ez van. Erre közli, hogy jó, akkor pénteken megcsinálja a műtétet, és ez TB támogatott, magyarul ingyenes, de neki adjak 25 ezret majd.... Na hát amit akkor magamban mondtam, inkább nem írom le.... Gondolhatjátok, hogy milyen állapotban voltam tegnap... Kérdezi a párom a dokit, hogy akkor mit kell csinálni, ha péntekig elkezd nagyon fájni vagy vérezni... erre közli a doki, hogy olyan nem lesz! Hát kösz...

Szóval úgy döntöttem, hogy ahhoz a dokinőhoz fogok járni aki megvizsgált az illetékes kórházban, mert annyira normálisan közölte az egészet, és látszott rajta hogy sajnálja ami történt. Elmondta, hogy utána majd mikor lehet próbálkozni stb...

Úgyhogy pénteken megcsinálják a műtétet, és akkor majd utána május környékén lehet elvileg próbálkozni... De hát majd márciusban elmegyünk az új dokimhoz, és akkor vele majd mindent megbeszélünk... Remélem akkor már nem lesz semmi probléma!

Bocsi, hogy hosszúra sikerült!
encsike87
 
 


Encsikee. Nagyon sajnálom ami veled történt. Nekem január 29-én fejezték be a vetélésemet. És azaz igasság ahogy írtad az esetedet a régi pofátlan dokival én a te helyedbe úúúúúúúgy megmondtam volna a magamét hogy dugja fel magának oda ahova való de hogy még pénzt is elmert kérni ezért?????!!! Hááát nagyon nagy türelmednek kell lenni ha nem vágtál a fejéhez semmit sem.
Fel a fejjel. A műtétet nem érzed csak lelkileg lesz rossz. Én ma jöttem rendbe lelkileg. Mint ha több mázsa szakadt volna le a vállamról.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Találkoztam az anesztes dokival... hát elsőre jól kiakasztott... Az hagyján, hogy nekem kellett visszamennem hozzá, hogy megbeszéljük hogy hogy legyen! Leülök, erre első kérdése: "minek is ez a műtét, nem kell nekem a gyerek???" :evil: :evil: :evil: Na erre aztán mondta, hogy de kellett volna ha más is figyelt volna... Kissé ideges lettem rögtön!

Harivera, neked mennyi idő után csinálták a műtétet? Nekem hétfőn kezdett el vérezni, és pénteken fogják csak... Csak most meg attól félek,hogy valami bajom lesz, vagy szövődménye vagy nem tudom.... :(

Kép
encsike87
 
 


encsike. az elsőnél én is pénteken kezdtem vérezni és magától ment el vasárnap. Akkor egyenest be a khba és megcsináltáka műtétet.
Most nem véreztem semmi bajom nem volt vele. Hétfőn megtudtam a szomorú valóságot adtak papírt bementem kedden a területi khba és aznap.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Hát akkor velem már megint kiszúrt a doki... mert nekem 5 napot kell várnom rá! És minden másik doki meg riogat, hogy mérgezést kaphatok stb... de a Baross utcába nincs kedvem csak úgy bemenni, hogy hátha megcsinálják. Egyrészt fáj ha mászkálok vagy vezetek, és 6 után nem hiszem hogy ott van bárki is aki megtudná csinálni... Elegem van már ebből az egészből! Annyira jó lenne ha valaki már értene is ahhoz amit csinál... Szivem szerint visszamennék abba a kórházba ahol a normális doki volt és megcsináltatnám, de abból is csak csütörtök lenne... akkor már megvárhatom a pénteket is szerintem....
encsike87
 
 


encsike.
Az én véleményem az hogy holnap reggel menj be 8-ra a khba egy kis pakkal. Köntös, hálóing, pohár, üdítő, papucs, és a lelettel.
És menj fel a nőgyógyászhoz mond el az esetedet hogy vérzel nagyon és fáj is a hasad. És hidd el hogy aznap megcsinálják mert ezzel nem szabad vacakolni. Mert ha vérzés van az azt jelenti hogy leválóban van és neked is úgy lesz akkor mint nekem hogy otthon "szültem" meg éjjel és egy befőttes üvegbe kellett bevigyem másnap reggel. Jahh és amúgy ilyenkor főleg ha sok a vérzés nem szokás várni mert ebből nagyobb baj is lehet.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Encsike és Harivera!

Mindkettőtök dolgát sajnálom.
Harivera, te írtad, hogy nagy valószínűséggel az influenza miatt ment el a babád.
És nálad, Encsike? Volt valami oka? Úgy tűnik az írásaidból, hogy semmit nem mondtak az orvosok. De te éreztél előtte valamit?
Sajnos az, ha valakinek elmegy a terhessége, a nőgyógyászok szemében persze, hogy tálegaos, mert ők naponta találkoznak ilyennel, de könyörgöm, aki terhes, főleg, akinek első terhessée, az nem így fogja fel. Lehetnének kedvesebbek. Encsike, szerintem is ahhoz a doktornőhöz járj ezek után, aki kedves volt veled.
Vendég
 


Ezt már nem hiszem el!!! :shock: Én tuti leordítottam volna a dokit!! Meg az UHs fickót is, hogy az ilyen miért nem megy el baleseti helyszínelőnek, vagy mittomén. :evil:

Nagyon sajnálom én is... :( Amikor én kórházban voltam, sokan voltak hasonló cipőben, mint te. De csak annak halasztották a műtétet későbbre, akinek semmi panasza nem volt. SŐT! Volt egy lány, akinek már megvolt a műtéti időpontja, de korábban bejött, és megcsinálták neki előbb, mert elkezdett vérezni, meg görcsölni. Én tuti bemennék a helyedben, és tuti nem azzal a dokival csináltatnám, aki ennyire elbánt veled! Hisz ez is csak egy műtét! Nem engedném, hogy ezek után hozzámnyúljon!! :evil: Menj inkább a doktornőhöz!! Ha úgyis abba a kórházba tartozol, akkor kötelesek megcsinálni ott. És szerintem is igaza van hariverának, ha már ma este bemész azzal, hogy rosszul vagy, akkor befektetnek (ha éjjel gáz van, akkor ott a doki rögtön) és holnap délelőtt már meg is csinálják. Legalábbis nálunk így volt mindenkivel. Sok-sok erőt mindenhez!! :( Nem is tudok mit mondani... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Encsike!

Nagyon sajnálom :cry:
Sok-sok erőt küldök Neked, meg párodnak is ++++++++++++++++++++++++++++
Nem is tudok mit írni, ahogy olvastalak, elsírtam magam, nagyon sajnálom... :cry:

Tényleg menj be amilyen hamar csak tudsz a korházba!!!!!!!
Ha nem tudod hova menj, a terhesambulanciát keresd! Ha esetleg este mennél, vannak olyan kórházak ahol éjszakára a szülészetre kell menni.


Ha esetleg úgy érezd a jövőben hogy nem találtál rá a Neked tökéletes dokira, akinél szültem szívből ajánlom... :wink: ha érdekel majd róla infó, szívesen mesélek...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Beszéltem a doktornővel, és úgy döntöttem, hogy holnap délután lesz és akkor bemegyek hozzá. Ha addig esetleg valami történik, akkor már megbeszélte a mostani ügyeletes dokival, hogy megcsinálja nekem, ha beértem. Szóval reméljük nem lesz semmi és akkor holnap délután bemegyek, remélhetőleg meg is csinálják, és akokr csütörtökön hazajöhetek... Igazából az eddigi dokimtól sajnálom még azt a 25ezer ft-t is....Inkább ennek a doktornőnek adom oda. Meg is beszéltem vele, hogy hozzá szeretnék majd járni ezentúl... tök rendes volt velem még igy szinte ismeretlenül is...

Egyébként nem tudni, hogy nálam mitől volt.... olyan eltérések vannak, hogy a doktornő meg is mérte hogy mekkora, az eddigi dokimnál meg már semmit sem láttak a petezsákban...Na erről ennyit :roll: Fertőzéstől is lehet... vagy akármitől, sajnos elég gyakori ez :( De remélhetőleg a következőnél nem lesz semmi gond!

Na de majd jövőre majdnem egyszerre fogunk babázni :wink:

Megyek lefekszem, nehogy elkezdjen itt nekem vérezni...

Jó éjt mindenkinek!
encsike87
 
 


encsike!!

Szerintem nagyon jól döntöttél!! Örülök, hogy azért már "jobb" kedved van. Persze a körülményekhez képest! Tényleg elég gyakori ebben az időszakban a vetélés, ahogy itt a babaneten is olvasgatom. Holnap du. gondolok rád! Fel a fejjel!!

Kép
Kép
tabati
 
 


Igen, ezt én is olvastam itt a babaneten, hogy viszonylag gyakori a korai vetélés. Ezért is van az, gondolom, hogy főként az első 12 hét után lehet már csak igazából biztosra menni. Akkor is történhetnek problémák, de azért már nem olyan gyakorisággal.
Azért bennem is megvan a "félsz", hogy a prolactin vagy valami más miatt majd ne legyenek zűrök.

Encsike, én is azt mondom, hogy fel a fejjel, még ha most nehéz is. Ha túl leszel ezen a beavatkozáson, utána a gyógyulásra koncentrálhatsz, és aztán pár hónap múlva újra a babára. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Encsike: szomorúan olvastam a történeted! Én is leordítottam volna a dokik fejét, az biztos..
Az első 12 hétben amúgy tényleg nagyobb az esély a vetélésnek /de nehéz még leírni is :( / mivel ugye ilyenkor még lehet tapadási probléma is, fertőzés is, ahogy írtad, de lehet magzati fejlődési hiba is.
Örülök, hogy tusz pozitívan gondolkodni! Fel a fejjel!
((((((()))))))

Kép

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Ez a kis zöld maszat nagyon aranyos. Tujajdoképpen mjen ájjatka? :D
Vendég
 


Encsike,
Sajnálom, ami történt és hogy ilyen iszony taplók voltak. :(
Nem tudom, hogy aktuális-e még az információ. A Baross utcai klinikára bármikor besétálhatsz. A főkapun kell csengetni éjjel, ha zárva van az ajtó. Mindig van ügyeletes, ott szültem, legalább 3 különböző dokit láttam, éjszaka is teljes üzemmel működik.
Egy spontán vetélés nem veszélyes, csak ha méhen kívüli. Ott pár óra alatt bele lehet halni. Ha simán lezajlik, hozzá sem kell nyúlni, csak Magyarországon úgy tudom, hogy ez a protokoll. Angliában, nem, ott ha rendben van minden, az elég, csak megnézik uh-n.
Azt nem hiszem, hogy bmit tudott volna tenni a dokid. Az első 12 hét alatt még nagyon esendő a magzat és szinte semmit nem tudnak csinálni. :cry:

Harivera,
Azért Pesten is van jó hely gyerekeknek, nem csak betondzsungel. :wink: Nekünk kb 3 percet kell sétálni, ott van a Kerepesi temető. Morbidnak hangzik, de a régi része is óriási, ott nincsenek gyászolók, de még nézegelődő se sok van a Blaha-síron túl. :wink: Csak mókusok és madarak. :lol: Pedig ennél még inkább belvárosias hely nem sok van. A játszótér is óriási és szép (nem a temiben. 8) ), csak épp egy kellemes tavaszi délutánon azt már nem merném könnyű szívvel ajánlani. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?