Új privát üzeneted érkezett!

EDI!!!
A CSÁSZÁR UTÁN IS ELÉG SZÖRNYEN VÉREZNEK A LÁNYOK, EGY CSAJ UTÁNNAM SZÜLT CSÁSZÁRRAL, HÁÁÁÁT SZEGÉNY NEM KÍVÁNOM SENKINEK, A LÉNYEG, HOGY IGEN SZÉPEN VÉRZETT AZ ELSŐ KÉT NAP!!!!!!!!!!!

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Jajj Anzsika olyan nagyon irigy vagyok! :cry:

Lányok!
Van valaki akinek megindították a szülést? Majd átmegyek a mamikat is megkérdezem, de hátha itt is van valaki aki átesett már ilyenen! Mert ugye nálam fennáll ennek az esélye is, és szeretnék minnél többet tudni erről, csak nem igen tudom hol nézzek utána...mert hogy amiket eddig hallottam azok nem túl bizalomgerjesztőek...azt mondják, hogy nagyon gyorsan kinn van a bébi (kb.4 óra) de hogy 100x jobban fáj mint a normál szülés...vagyis hát hogy ugye ami jó esetbe legelejétől a legvégéig 8-10 óra az itt 4 órába tömörül... :shock:
Szóval van valaki aki tud nekem infot adni? :cry:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Köszi lányok a jóslóval kapcsolatos hozzászólásokat, észrevételeket......hát Akíra, te tényleg rekordokat döntesz már! :)
Azért jólenne ha az a kislány végre kibúja :)

Kép
elizabeth25
 
 

 
 

Sziasztok!

Én nekem első fiam császárral született,és nem volt egyáltalán sok vérzés,mint egy sima havi,csak annyi,viszont tovább tartott.Tena-t én is viszek,akkora,mint egy pelenka.Kaptam,a sógornőm most szült,neki maradt meg,otthonra már csak sima éjszakait használt.

Akira!nekem inditott volt,és a fent emlitett sógornőmnek is.mivel neki a második baba,és tud hasonlitani,azt irom,amit ő mondott,hogy sokkal jobban fájt,sűrűbben,erősebbek voltak a fájásai.Nekem viszonyitási alapom nem volt,megrohadtam,úgy fájt,de igy is úgy is úgy fáj,aztán csaszika lett a vége,mert igy sem jött.Nem ilyesztgetlek,de szülni nem könnyű,ezt tudjuk.Még soha senki sem mondta,hogy nem fáj.Utólag persze kibiratónak mondjuk,hisz túléljük.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjöttünk a doktor bácsitól, azt mondja, hogy jók az értékek, de engem valahogy nem gyözött meg nekem egy kicsit kicsinek tünik a combcsontja. Van valakinek 36 heti adatai?

A mieink a következők:

BPD:96mm
FMR: 64mm
Kiló: 2800-2900 kg.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

Dorcacs:
Na,elővettem az adatainkat,nekünk is 33 hetes adataink vannak. Szinte pontosan teljesen megegyeznek.. :D
A kisfiam már jobban van,a lányom is,..már csak az éjszakai asztmaroham(ok) van(nak). De a Petit napi 2x kell vinnem az orvoshoz váladékszívásra (egy hosszú,vékony csövet bevezetnek a légutaiba,csak így jön ki a váladék). Istenem,de utálom még látni is.. De ha nem viszem,akkor arcüreggyulladás,stb..

Macsek:
Én viszek pár Tenát az első 1-2 napra,de "sima" éjszakai betétet is. Majd meglátom,melyik kell,inkább legyen mindkettő.. :roll:

Babzsák,Tftimi:
Látom,most ti jöttök AKÍRA UTÁN :D :D ,úgyhogy lehet kezdeni nektek drukkolni :D :D
Hogy aztán mi lesz a sorrend??? Nagyon sokan vagyunk egymás hegyén-hátán..,nagyjából egyidősek :D

edi:
Nekem is császár volt az első. Az első napot megmondom őszintén nem tudom,mert nem kelhettem fel,bár nem is tudtam volna.. Azt tudom,hogy cserélni kellett alattam az ágyneműt,mert átvérzett még a kórházi óriásbetét is.. :oops: De utána "normál" szülés utáni vérzés volt,ami hát ugye az első napokban nagyon erős..

Akíra:
Nekem is indították az elsőt,a 42. hét elején. Befektettek,és másnap indították volna oxítocinnal,de előző este kaptam méhszáj-puhító hüvelykúpot (egy felet). Na,ettől egy óra múlva elfolyt a magzatvíz. Ez volt este 10-kor,hajnali 1-re teljesen ki voltam tágulva. Aztán még 3 órán át nem jöttek a tolófájások,csak szünet nélkül a "simák" :roll: 4-kor megcsászároztak,úgyhogy szinte dettó olyan volt,mint amit a gabibaba írt..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!
Most próbáltalak visszaolvasni benneteket és van egy pár téma ami érdekel.
Először is a málnalevél tea valószínűleg én vagyok tudatlan, de ez mire kell? Még nem igazán hallottam róla, csak itt láttam h sokan isszátok.
Mellszívó nektek mi a véleményetek, hogy csak a drágát (Avent) érdemes megvenni vagy esetleg jobb az olcsóbb is..mert úgy tudom lehet a gyógyszertárban is kapni és állítólag az is megfelel a célnak, vagy nem? Tényleg ezt kötelező a kórházba vinni? A védőnőm ugyanis azt mondta, hogy nem mindenkinek kell, ez igaz, vagy ez a ritkább?
Akiraén is csatlakozom a kitartásra biztatók táborához, bár őszinte leszek: le a kalappal előtted!!!Én már most túl lennék rajta ha lehetne (és szerintem ezzel nem csak én vagyok így a vége felé közeledve), úgyhogy tényleg nagyon ügyi vagy!
De azért szerintem mindenképp kérdezz rá a dokidtól, hogy nem akarja-e megindítani. A kolléganőm úgy járt, hogy dec. 31-re volt kiírva (akkor töltötte a 40. hetet) és előtte lévő napon bementek az ügyeletre, mert nem igazán érezte jól magát..az ügyis doki azt mondta ó..nincs semmi baj...minden rendben..a babával és a magzatvízzel is.. Aztán másnap mentek a fogadott dokijához, aki viszont már egyre rosszabb szívhangot mért és a magzatvíz is zavaros volt, úgyhogy mivel nem tágult kellőképpen megcsászározta azonnal. Ott derült ki, hogy a méhlepénye 2 hete elvolt meszesedve, a magzatvíz fel volt szívódva, tehát a baba alig jutott táplálékhoz(emiatt épphogy meg lett 2500 gramm). Ha nem császározzák meg valószínűleg nagyobb baj is lehetett volna, így is az intenzívre vitték első 2 nap a kicsit megfigyelés miatt. Ezt nem azért írtam, hogy elriasszalak, csak,hogy ilyen is van. Amúgy valószínűleg el volt számolva 2 héttel, emiatt lehetett a lepény meszesedés az orvos szerint. Ja és érdekes, hogy mindezt az UH-kon és a többi vizsgálaton nem vették észre, az ügyis dokiról meg nem is beszélve....
Jaj ezt tényleg nem azért írtam, hogy rémtörténeteket olvass, hanem csak amiatt, hogy muszáj mindenre figyelni, mert a dokik sem mindig állnak sajnos a helyzet magaslatán..
De nálad tutira minden okés lesz!!!!!!
Amúgy te honnan vetted a szülés utáni első napokra szóló betétet?
Gyógyszertárból vagy esetleg DM/Rossmann?
Vendég
 


Benkoka
Jól látom, hogy neked is 2 időpontod van (a vonalzód szerint)?
Ez hogy alakult így nálad?
Krisy79
Írtad, hogy voltatok szülőszoba látogatáson.. Mi is menni fogunk majd, kiértesítettek bennünket levélben, hogy majd ápr. 4-én mehetünk, de az is benne volt, hogy a páromnak vizitdíjat kell majd fizetnie.. Mi ezen enyhén elcsodálkoztunk.. Nálatok is kell majd? Érdekes, hogy most már mindenből pénzt csinálnak..
Horoszkóp
Segítsetek már leírni egy pár jellemzőt a Kosokról, főleg a fiúkról..mert nekem nem igazán vannak ilyen ismerőseim, de elvileg a mi kisfiúnk is lehet az lesz..és szeretném tudni mi vár rám :lol:
Bár Bika téren sem vagyok valami jártas, kivéve 1-2 barátnőmet akik azok, de mindegyik lány teljesen más típusú..úgyhogy itt sem igazán tudok általános jellemzőket..
Köszi előre is!
Vendég
 


Tim-Csi!

Az én kisfiam 13 éves lesz ápr.12-én és KOS!!!!
Nagy betűvel.
Kicsinek semmi gond nem volt vele, sőt.1 évesen már beszélt, másfél évesen szobatiszta volt.Akaratos, makacs, de kezelhető.Nekem inkább most van vele gondom,mert kiskamasz.
Egyébként az aszcendens is számít.

üdv.:Andi
vedresandi
 
 


TIM-CSI!

AZ ÉN NAGY FIAM, EGY OKOS KIS KOS!!!!!
NAGYON JÓ FELFOGÁSU, SZERETETRE VÁGYÓ,BÁRMIRE RÁ LEHET VENNI, DE BORZASZTÓ LASSU, A SULIBAN EZ EGY KICSIT HÁTRÁNY, MINDIG ELBAMBUL MÁSSAL FOGLALKOZIK, DE AMUGY 4-5 TANULÓ, NAGYON GYORSAN TANUL MEG MINDENT AMIT FEJBŐL KELL TUDNI;VERSEK, SZORZÓTÁBLA EGYEBEK!!!!NA UGYHOGY EGY KIS OKOS GYEREK, CSAK KICSIT LASSU!!! :P :lol:

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Csatlakozom Anszikához!!!

Tényleg okos fejűek.Dani is rengeteg dolgot megtanult, és nagyon hamar.
Most éppen link korszakát éli, amit saját maga vallott be nekem.Most éppen nem érdekli a tanulás, ettől függetlenül ötödikig jeles tanuló volt, most egy picit több a négyes, de hármas nincs.
vedresandi
 
 


Anzsika akart lenni, de elírtam, bocsiiiiii!!!!!
vedresandi
 
 


Hajjajj, hát meg nem nyugtattatok az tuti :?
Na de mindegy, én már mindenre fel vagyok készülve, a lehető legrosszabbra is, csak már legyen kinn! Komolyan, én bevállalok 24 órás szülést is, csak már itt lenne! Addig folyamatosan azon eszem magam, hogy minden ok-e nála, akkor meg legalább tudnám...
Komolyan, nekem az is jó, ha most kiveszik, megnézhetem, láthatom, hogy minden ok, épp és egészséges, és utána visszateszik amig ő ki nem akar jönni!...csak legyen minden rendbe vele!
Hát holnap délelött már okosabb leszek, hisz akkor megnéz a doki és megbeszélem vele, hogy hogyan tovább...csak nagyon nehéz már kivárni...
Nem kívánom én ezt senkinek...mert ha legalább nem az első gyerek lenne...akkor el tudnám magam foglalni normálisan az elsővel, és tuti nem lenne ennyi időm gondolkozni, meg sóvárogni a babó után...
Na de mindegy, megyek, próbálok olvasgatni még a megindított szülésről...majd még benézek késöbb! :cry:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ime egy két hete, rólam készült, "gyönyörű" kép. :twisted: Pont akkor is ilyen frontos nap volt, marha nyűgös voltam !
Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Barbamami:
Hát igen nemsokára mi jövünk.Szerdán derül ki, hogy mikorra írják ki a császárt.Nem fordult meg a baba.

Tényleg!Valaki írna a császármetszésről?Lenne 1-2 kérdésem:
1.Ha kiírt időpontban van a műtét akkor beindítják a szülést,vagy csak megműtenek?
2.Valaki mesélte, hogy adnak előtte beöntést.Ez tényleg így van?Egyáltalán minek?
3.Műtét után tényleg csak pépeset lehet enni 1-2 napig?

Kép

Kép

Timi
tftimi
 
 


Akira
Nyugi amíg jól érzed magad és a baba is normálisan mozog, semmi baj nem lehet!!! Ha valami nem stimmel annak jele van!
Úgyhogy ne izgulj, holnap tutira meg fog nyugtatni a dokid is!
A hamarosan érkező kis babóca meg majd kárpótolni fog az összes (addigi) izgulásodért! :lol:
Vendég
 


Lányok, most tudjátok, hogy végül is hogy van ez a fizetős, nem fizhetős dolog? Április 1.-től lesz vagy július 1.-től, mert az OEP honlapon 2007.04.01 van.

Kép
elizabeth25
 
 


Akíra

kitartást, holnap már tényleg többet fogsz tudni, hogy áll a helyzet...
Hamarosan már velünk babaázol a másik topickban :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


elizabeth! Nem tudom, én ugy hallottam, hogy áprilistól, de nem akarok hülyeséget mondani!

tim-csi! A málnalevél tea a tágulást segíti elő (elvileg) szóval gyorsabban megy a szülésnél a tágulás, de hát erre se vennék mérget, de azért iszom hősiesen minden nap :D

Alig várom a holnap reggelt! Csak már az is bosszantó, hogy minden másnap menni kell! Eddig multhéten meg tudtuk oldani, hogy kedden párom pár órával később ment dolgozni és így be tudott vinni, meg ugye a péntek és a vasárnap jó volt mert nem kellett dolgozni, de holnap megint kell kérnie pár órát reggel, hogy bevigyen, és hát ha nem lesz semmi változás akkor csütörtökön megint...csak azt nem tudom, hogy meddig ilyen engedékenyek a munkahelyén...
Ha meg szabit venne ki még rosszabb lenne...mire megszületik a lányunk már szabija se maradna :evil:
Imádni fogom a lányunkat az biztos, de most jelen pillanatba megnehezíti rendesen az életünket... :twisted:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akira
Nekem is indított szülés volt, két héttel hordtam túl a lányom. nem volt semmi baj, se meszesedés, se ilyesmi, egyedül a víz lett kevsebb. Azt hallottam, hogy a megindított jobban fáj. Nekem nincs viszonyítási alapom, mivel ez volt az első. Reggel hatkor kaptam a tablettát a méhszájhoz, 8 körül kezdett hatni, 10-11 körül már fájások voltak, aztán 15-kor kint volt. Hát nekem fájt rendesen de nem volt olyan borzalmas.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Köszönöm beti...
Hát akkor ezek szerint erre sincs igazából "törvény" hogy a megindított jobban fáj vagy gyorsabb...
Hát én csak reménykedek!
Holnap reggel megyek dokihoz, aztán majd 12 felé mikor hazaérek megírom mi volt!
Addig is mindinkinek jó délutánt, estét, éjszakát :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


sziasztok
Olyan jó olvasgatni benneteket főleg így hogy az én kis Noel bébikém már megszületett.(2007 01.14) Kép Kép Én nem hordtam túl őt (38.héten) de akkor is minden utolsó percekben arra gondoltam vajon minden rendben van e.Ilyenkor már természetes hogy nagyon türelmetlen az ember.Nekem császármetszésem volt öreg volt a méhlepény,a babócám nagyon keveset mozgott és a vérnyomásom is magas lett.
tftimi:Úgy történik a császár hogy először is felkészítenek rá.2-vagy 3 üveg infúziónak le kell mennie azalatt katétert tettek fel ez egy kicsit kellemetlen de ki lehet bírni utána besétáltam a műtőbe 13.45 kor felültem egy asztalra meztelenül jött az altató orvos rámkötöttek egy zöld köpenyt aminek nem volt háta le kellett hajtanom a fejem a gerincembe beadták az érzéstelenítőt utána hanyatt feküdtem a két lábam fel kellett tennem úgy mint egy nőgyógyászati vizsgálaton a lábtartóba,közbe egyfolytába mérték a vérnyomásom megvárták míg teljesen hatott az érzéstelenítő elém kötöttek egy paraván szerűséget utána felvágtak amit nem éreztem csak hallottam.Annyit éreztem hogy baloldalról felém állt a doki és két kézzel a bordám alatt kettőt hármat nyomott fél pillanat és kint volt a babám (14.08) elvitték kb3 percre míg az orrát száját kitisztították és máris hozták megmutatni a fejemhez tették aztán vitték apucihoz.belül kitisztítottak összevartak ez még kb 10-15 perc aztán vittek a kórterembe.Ahogy ment ki az érzéstelenítő eléggé kellemetlen fájásaim voltak (méh összehúzódás) a lábaim csak másnap mozogtak rendesen úgyhogy az éjszaka nagyon rossz volt és kényelmetlen.Elméletileg 24órán keresztűl nem lehet felkelni fejet megemelni de engem másnap reggel 5kor kirángattak az ágyból.Meg is lett az eredménye 10napos fejfájásomat nyakcsigolya fájás kísérte.Másnap kiszedték a katétert és hozták a bébit. Hát röviden és tömören ennyi.Szerintem sokkal jobb a császár akárki akármit mondd.(persze azért rossz hogy az ember kimarad a "jóból" de így nem történhet baj a bébivel kifele jövet.)Én speciál alig véreztem de eltartott 4 hétig.Hozzáteszem azóta sem jött meg. Noel babácskámKép Képcsajozós: Kép
Na megyek is mert kajcsi idő van,kérdezzetek nyugodtan ha valakinek tudok segíteni szívesen segítek.Addig is mindenkinek kitartás,akinek már megvan a babája gratulálok és jó egézséget.sziasztok
kriszlany
 
 


kriszlany:

Köszi az információt nagyon jó hogy leírtad :D .Így legalább nagyjából fel tudok készülni a dolgokra.
A pici babád nagyon szép :D .Gratulálok!Már én is nagyon várom hogy láthassam.Én is rettegek attól,hogy egészséges legyen.
Téged hol műtöttek?Ja és a műtét utáni étkezésről is tudnál írni?

Kép

Timi
tftimi
 
 


Köszönöm a gratulációt.
Én a dél pesti kórházban "szültem"
A műtét után mivel nem volt hányingerem megengedték hogy igyak.Én szénsavmentes ásványvizet ittam nagyon jól esett egész éjszaka megittam 1.5 litert.enni csak másnap ehettem.Pépes ételeket azért adják a kórházban hogy minnél hamarabb legyen széklete az embernek.Minden nap megkérdezik és ha 2napig nincs adnak valami hashajtót,de addig amíg nincs rendesen addig nem engednek haza.egyépként hivatalosan (a dél pestiben)5 napig kellene bent lenni 5 nap után szedik ki a varratokat de szerencsére engem a 4.nap reggel hazaengedtekvarratkiszedés után.
Szorítok neked biztos minden rendben lesz már nem sok van hátra és kezedben tarthatod pici babádat.
Ha van még kérdésed nyugodtan tedd fel,én is így voltam a bizonytalanságnál nincs rosszabb jobb ha tudja az ember mire kell számítania.
szia
Kép
kriszlany
 
 


Kriszlány, nem volt gáz akkor a műtét?

Kép
elizabeth25
 
 


Nem volt gáz a műtét sokkal jobb volt mint több órán keresztűl vajudni,igazából nekem semmi fájásom nem volt.Annyi volt a gáz hogy eléggé féltem hogy mi fog történni de így utólag belegondolva a következőnél már nem fogok félni csak az lesz a rossz hogy tudom utána nem lesz elég kellemes mozgolódni kb3-4 napig.Kép
kriszlany
 
 


Sziasztok!

Na végre, sikerült titeket visszaolvasni péntek óta!
Egész hétvégén a hálószobánkat csináltuk-festés, kiságyat raktuk össze.Egyszóval berendeztük a szobánkat -hála az égnek!!Végre úgy áll ahogy most már lennie kell!
Most már csak a kiságyat kell berendezni.
De majd teszek fel képeket, ha mindennel megvagyok!

Ma megvolt az első CTG(NST)!Na most már ezt is tudom hogy milyen!Egy-két fájásom azért volt, meg méhösszehúzódás, de annyit mondott a CTG-s dokinő hogy pihenjek sokat!

A holnapi napom is csak szaqladgálásból fog állni,mivel reggel megyek védőnőhöz, délután pedig nőgyógyihoz UH-ra(már alig várom az UH-ot)!Közben pedig intézem a Tgyás-t.

Krisy79!
Nekem holnap lesznek 36.hetes adadok,majd ha megjöttünk akkor megírom az értékeket!

Akíra!
Drukkolok neked!Kitartás!!!!!

A babócák nagyon tündériek egytől egyig!! :D

Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Kriszlány nekem is val.szinű csaszim lesz, a szemem miatt, de akkor azt mondod, hogy ne parázzak? Azt tudom, hogy az azt követő 2-3-4 nap elég kellemetlen...de túl lehet élni! Te most már azért tudsz rendesen mozogni, meg lehajolni , felvenni a babát?

Puszi

Kép
elizabeth25
 
 


Ja és neked a 38 héten született a babód?

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok,
bocsánat, hogy szülés után se kép, se hang eltűntentem ebből a topikból. Nem volt szép dolog, de nagyon lefoglal a kis hercegnő. Azért gondoltam ám rátok sokat és hiányoztok is. Most is félkézzel írok, a másikban itt büfizik.

Kitartást nektek, most főleg Akírának. Remélem éjszaka közben beindultatok!

Betét téma: én en véreztem nagyon, és baromi kényelmetlen volt a tenás nagy betét. Szóval, ha javasolhatom, vigyetek normált is.

Drukkolás :lol:

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!

Kriszlány:
Jaj,az a csajozós kép de édes!!! Tündéri!!

Hát lányok,tegnap voltam az első CTG-n az Istvánban.Levette a szülésznőm a hüvelykenetet is.. A CTG-alatt a Bogi úgy elmászott,hogy a harmada értékelhetetlen lett. Na és hogy utána mit kaptam tőle!! Teljesen ki volt akadva,hogy hagyjuk már békén.. (Az UH-ok alatt is ezt csinálja.. :D )
Na de a szülésznőm totál elkeserített. Annyira csodálkozott,hogy nekem milyen kicsi a pocakom. Na,hát ez a rémálmom mind a három gyerekemmel,úgy látszik. Az ember egyébként is aggódik,hogy "elég" nagy-e a baba,de hogy még a szülésznőm is csodálkozzon a pocakméretemen?? Hát mit csináljak,ekkora van.. :roll: Úgyhogy hülyeségeket álmodtam,és szomorú vagyok.. Valahogy az se vigasztal,hogy a másik kettővel is ekkora pocakom volt,és 3400gr-mal születtek. Én ilyen lökött vagyok,ez van.. :(

Nem tudom,ti hogy vagytok így a végefelé,most azon parázom,hogy ne legyen koraszülött. Már számolgatom,hogy a jövő hét csütörtökön töltöm be a 37. hetet,addig mindenképpen maradjon bent. És ha lehet,még utána is .. Okom nincs a parára,csak lökött vagyok.. :roll: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami

Ne parázz a kis has miatt!!!!!!!!!!!
Nekem sem volt túl nagy :lol: :lol: :lol: Amikor bementem a kórházba hogy tágulásos vérzésem van, meg fájásaim, megkérdezték, hogy hányadik hétben vagyok?????? Aztán a szülésznővel amikor beszélgettem, azt mondta hogy nem lesz nagy baba, olyan 2800-3000 körülire becsüli. Aztán amikor leültem és nézték a szívhangját, akkor azt mondta, hogy oldaról nézve, meg ülve nem is olyan pici az a has, mint első ránézésre. Szerinte volt elég helye benn a csípőm felé. Aztám 3100 gr-al 50 cm-rel született Zita.Jó, nem hatalmas nagy baba, de azért voltak nála kisebbek is, sokkal nagyobb pocakokból. Meg hát azt írod hogy az előzőeknél sem volt nagyobb pocakod. Ne aggódj! Bár tudom hogy az emberben addig amíg meg nem születik a gyermeke éppen és egészségesen, benn van a para.De hidd el hogy egészséges, szép nagy életképes babád van!! :P :P :P :P

berzkat
 
 


Sziasztok
elizabeth:igen én a 38.héten szültem(császároztak).
Miután hazajöttem a kórházból eléggé rossz volt mozgolódni sőt ami leginkább kellemetlen volt bal oldalamon nem tudtam aludni mert szúrt,és jó nagy literes bugyit kellett vetetnem anyukámmal mert a rendes bugyi bántotta a varratot.A varrat kicsit lassan gyógyult de a 6.hétre mire kellett menni vissza a nőgyogyihoz kontrolra a seb teljesen szép lett de azért érzékeny maradt és ha végighúztam rajta az ujjam pici csomok voltak balül(ez természetes)
Mára már teljesen elmúlt nem is érzem hogy ott van.Emelgetni a babán kívűl semmit sem szabad mert a belső varratok elszakadhatnak.A felülés le ülés eléggé nehezen ment főleg a babával az ágyról székről de hamar belejön az ember hisz úgy van vele a babáért mindent.Meg ráadásul ha az ember már otthon van hamarabb gyógyul.
Ja és mindenkinek üzenem,egy jó tanács ha tudjátok hogy mikor lesz a császár borotválkozzatok meg elötte.Én is megborotválkoztam még jó hogy mert jött a műtős segéd és ő akarta a batár nagy kezével és a 20 forintos borotvájával.
Úgyhogy tudom könnyű mondani:a császártól ne féljetek pikk pakk megvan és nem érezni semmit.Ami kellemetlen az az infúzió bekötés és a katéter de nem rosszabb mint egy inekció.Most készítettem egy képet Noel babámról szopizott és most tele pocakkal ejtőzik. Kép Kép Kép
kriszlany
 
 


Kis hashoz hozzáfűzöm:nekem a szomszédaim akikkel nap mint nap találkoztam terhesség alatt csodálkoztak mikor megjelentem a babámmal mindenki mondta nem is tudtuk hogy terhes vagy.
Valahogy jól esett.Pici pocakom volt és a babám 3050g-al született és 49cm volt.
Na mennem kell mindjárt itt a védőnő,majd még jövök hozzátok további szép napot mindenkinekKép
kriszlany
 
 


JÓ REGGELT LÁNYOK! KRISZLANY : kinél szültél a dél pestiben? Én is ott fogok szülni! Leírnád hogy milyen volt 1 napod benn a kórházban? Gondolom neked is egésznap kinn volt a baba? Miket kellett bevinnid a babának stb....? Nagyon szép a pici babád! :D BARBAMAMI : ne izgulj szerintem sem a pici poci miatt! Nekem is mindenki elmondta ,hogy milyen pici a pocim..............meg hogy etessem azt a gyereket stb.......kedves megjegyzések.De azt senki nem tudja hogy még ekkora pocival is milyen nehéz már mozogni.Szerintem ez alkat kérdése! Meg nem tudom te hogy vagy vele nekem széles a csípöm és szerintem ezért se olyan nagy mert elfér a babuci! De majd este rakok fel 1 pocis képet!
Vendég
 


kriszlany :

Köszi a megnyugtatást, akkor nem fogunk izgulni :D .


Lányok: Én most annyira be vagyok....
Most hívtam a doki titkárnőjét a labor miatt,és a vizeletben fehérjét találtak(mondjuk nem sokat),és most teljesen kivagyok.
Azt mondta a nő hogy nem vészes,de azért készüljek fel hátha előbb befektetenek.A térdem is bedagadt, a vérnyomásom viszont nem vészes csak egy kicsit magasabb mint szokott.Most mértem:137/77.Lehet hogy csak az idegességtől ment fel.Annyira hülye vagyok mert már több mint 1 hete levették a labort és csak most telefonáltam.Ha valami baja lesz a picinek én nem is tudom ....
Holnap megyek az orvoshoz.Addig meg rághatom a kefét :( .
Volt már valakinek ilyen a vizeletben?

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok !

Akíra írt, voltak az orvosánál, és most mennek vissza a kórházba. Megindítják a szülést.
Ha tudok valamit jelentkezem.

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Akírától most kaptam smst: Most megy vissza a kórházba. A doki megínditja neki a szülést. Amint megvan a baba jelentkezik.
Nagyon drukkolok nekik! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Kis pocak
Érdekes, hogy mindenki oltári nagy hassal+ bálna testtel tudja elképzelni a terhes nőket... Én is pont ma voltam vásárolni és az egyik boltos aki rég nem látott teljesen elcsodálkozott, hogy 35 hetesen ekkora has??? Olyan sz.rul esett. Hiába mondtam, hogy nekem ez is tökéletesen elég, sőt... Igy is elég nehéz vele mozogni már így a vége felé, hát még ha nagyobb lenne.. Bár valószínű, hogy engem amiatt is "kicsinyítenek" mert nem híztam el, vagyis nem látszik rajtam a + 9 kg.
Kriszlany
Nagyon édes Noel!!!!
Akíra[b] miatt nagyon izgulok, gondolom ezzel ti is így vagytok!!
Jaj de jó, hogy végre túl lesz rajta!!!
NST
Mikor kell menni legelőször? Ha valaki betölti a 36. hetet, utána lévő napon egyből, vagy időpontot adnak? Eleinte hetente kell járni? Mikor kell naponta?
Vendég
 


Ja és hogy csináltok nagy betűt? Én hiába próbálom nem megy..
Vendég
 


SZORÍTUNK AKÍRA!!!


Kép

Timi
tftimi
 
 


TIM-CSI:

A betöltött 36.hét után csinálnak CTGt,tehát 36+1kröül vagy utánna.Meg kell kérdezni milyen napokon van a te kórházadban.Nekem nem kellett bejelentkezni előre.
Akkor csinálják elvileg naponta,hogyha átlépted a kiírt időpontot,de Akíránál kb. 2 naponta kellett csak menni miután túllépte.

Kép

Timi
tftimi
 
 


Hát látom,nem csak én járok ilyen kis pocival.. :roll: De tényleg rosszul esik az embernek,ez tény. Valahogy úgy esik,mintha azt mondanák,hogy minél nagyobb az ember pocakja,annál jobb kismama.. Én most kb. 11-12 kg-nál járok,de nem nagyon látszik.. Legalábbis a pocakomon nem :? . Viszont ha belegebedek,se tudok nagyobb pocakot produkálni..

AKÍRA!!!! NAGYON SZORÍTOK!!!! :D :D

Tim-csi:
Kijelölöd azt a szöveget,amit nagybetűvel szeretnél berakni,és a "Betűméret"-nél kiválasztod,hogy "nagy". És akkor úgy fogja berakni :D

Tftimi:
Ez a fehérje-dolog így a végén már nem gáz,én úgy tudom. Merthogy már nem lesz koraszülött a babád,ha megindul a szülés. De mindenképpen beszélj a dokiddal,az a biztos.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami:

Mostmár egy kicsit megynyugodtam.A vérnyomásom is vissza ment 117/65 re.Csak az idegeskedés miatt ment fel szerintem.
Csak hát a toxémia nem játék.Hallottam róla,hogy nagyon kell figyelni rá.


Akíra már biztos nagyon várja a babáját :D .Hát pont néztem ,hogy csak bele fog esni a kos csillagjegybe :D .Nem nagyon örült neki.
Na mindegy.Ez legyen a legkissebb gond :D .

Kép

Timi
tftimi
 
 


Barbamami, Tftimi
Köszi a válaszokat!
Vendég
 


Mármint a legnagyobb gond :D :D :D .Hülye vagyok :D

Kép

Timi
tftimi
 
 


Akíra:megy a drukk!!!

KépKép
vicuska
 
 


Tftimi
Valami lehet a levegőben :lol: én is tiszta hülyeségeket csináltam még ma..félre írkálok..egymás után ejtem el a tárgyakat, aztán persze győzzek utánuk hajolgatni..tiszta gáz vagyok ma :roll:
Vendég
 


Kettős front van :D :?
Nem baj majd elmúlik :D :D :D


Kép

Timi
tftimi
 
 


Na sziasztok..
nem voltam már v 3-4napja..szóval volt mit olvasnom...:)

Edi
Tökre csini kismama vagy!!! :lol:

Barbamami
Azt hittem hogy 2 gyerek uán már nem is izgul az ember,m tudja h mi miért van,vagy nincs...de ezekszerint ez nem változik..mindig ugyanígy fogok aggódni akárhányadik gyerekemmel leszek állapotos??? :D
na mind1,szóval ne aggódjál már a has nagyságán..örülj inkább h nem kell a bőrödnek annyit tágulnia oda-vissza..ráadásul így sem könnyebb gondolom,m vékony vagy,ehhez bőven elég ekkora pocak!!

Lehet esküszöm írok egy könyvet magunkról,meg az okosabbnál okosabb emberekről a jobbnál jobb tanácsaikkal,meg történeteikkel amit természetesen muszály szülés előtt elmondaniuk-valószínüleg a fele sem igaz,vagy legalábbis alapja nincs...na mind1,m csak felhúzom magam!!!És azt szeretem a legjobban amikor olyasvalaki akarja nekem megmagyarázni h mit miért ne vagy az ellentettje aki életében nem volt sem terhes sem anya,se gyerekközelben és köze nincs a problémámhoz...na befejezem...

AKÍRA HAJRÁ,DE JÓ NEKED!!!

Vtam az uccsó UHn..hát lányok..én nemtudom nagyon felpörögtek itt nálunk a dolgok..az adatok 37-38hetesnek felenek meg..pedig még csak a 34ben vagyok..j7kedden minden kiderül..megyek dokihoz,CTGre,szülésznőhöz..és remélem szülhetek is... :lol: már nagyon nem bírom,folyamatos szenvedésben vagyok..és az a baj h reményt adnak az embernek hogy hát tutira előbb jön..stb aztán lehet még dekkolok itt a 40.hétig,ami még 5hét lenne...de most azt mondta az UHs szerinte márcsak 2-3!!Hát hogy bírjam így ki utána ha mégsem annyi??Na majd a dokim remélem mond vmi bíztatót!!a lepényem teljesen el van meszesedve-ezen már meg sem lepődtünk-,magzatvíz közepes,a baba tüdeje teljesen kifejlődött,és az áramlás mindennek ellenére tökéletesen működik,a legmagasabb eredményt kaptuk..szóval,hihetetlen miket produkál az ember szervezete..
szóval a méretek 34hét 2.napján(elvileg)
BPD-9.53cm
OFD-11.26cm
HC-32.77cm
APD-9.54cm
FL-6.75cm
Súly kb 2600-2800gr
Mi az a femurhossz???nekem ilyen sosincs a leletemen??

Szócal Dóri-baby nem pici,és azt mondta az UHs h szerinte az jelenthet valamelyest előrehaladást a hogy a pici fejét behozta a mellkasi átmérője..m ilyenkor az még kisebb szokott lenni..szóval arányos lett a babynk :lol:

Viszont képzeljétek olyan édes volt m jó szokásához híven bebújt a lepénybe azt párnaként használva,de egyszercsak a könyörgésünkre megszánt minket hátrafordult,nyomott egy teliszájas vigyort-hálisten lefényképezte az UHs-és visszaborult a lepényre!!Mozgolódott egy csomót,háttal persze,rázta nekünk a kis popperját,meg mutogatta a talpait...nagyon édes vigyora van,kis pisze orrocskája és hatalmasra nyitott vigyor ül a fején..sajna a fülei nem fértek bele,m már akkora h nem veszi a gép őt egyben..de így is nagyon örültünk h legalább ennyire hajlandó volt!!Meg is dícsértem érte... :lol:

na megyek csinálok Tiramisut..jhaaaaaj nemis..kaptunk egy csomó csomó kis rózsaszín rucit a külföldi ismerőseimtől..annyira édik,csak sajnálom h kb szerintema felét nemfogom tudni ráadni..még akkor sem ha mindennap másba öltöztetem m olyan hamar kinövik őket..nem???
na puszi,jó hosszú lettem...

Kép
nikky
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: