Új privát üzeneted érkezett!

Angi, látom, örülsz, hogy ilyen lazaság van.Kép
Szerintem pár hét rossz cukorszínttel, terhesen, elég veszélyes lehet, de Te tudod, a Te babád egészségéről van szó. Főleg még igencsak az elején vagy, mikor igazán kezd majd nőni az inzulinigény Legalábbis így tudom, de majd Gyuri megmondja, mi az igazság.

Gyuri, tudom, az lenne a legegyszerűbb, ha azt gondolnám, hogy szörnyű az édesség, és utálnám is, de sajnos, nem így van.Kép És ha benne van a megengedett CH-mennyiségben, amennyit ettem, akkor már csak nem vétek nagy bűnt, ugye? (Főleg úgy, hogy eddig bármikor mértem a cukromat, 6,2-nél több soha sem volt étkezés után egy órával.)
Nem tehetek róla, néha kell egy kis kényeztetés... szükségem van időnként egy kis édes ízre.
Te hogy vagytok ezzel, sorstársaim?Kép
andi70
 
 


Sziasztok!

A második kontrolom is jó lett!! Kép

A kérdésem az lenne, hogy megugorhat a cukroszint ahogy halad előre a terhesség? Megáll valahanyadik héten? Mert úgy hallottam, hogy a 35. héttől már nem növekszik a szervezet inzulinigénye...

31+4
mkatus
 
 


Szia Andi !
Én szerintem nem kezelem lazán a cukor betegséget, csak adok még egy esélyt a dokinak, mert mondta, hogy megismételjük. És én igy is betartom itthon a diétát, vigyázok hogy ne menjen 0.7 főlé, és nem is megy . A kórházban is ezt ajánlanák elöszőr.

Angi
zsixx
 
 

 
 

Andi!
Sajnos nekem se sikerült még megutálnom az édességet. Talán a hipnózis használna, Kép más nem hinném. De ki lehet találni jó dolgokat, (pl. túró+gyümi összeturmixolva, tejszín+ gyümi+ zselatin meg ilyesmik) de be kell vallanom, ma is becsúszott egy fagyi uzsira (de 4.3 volt utána a cukrom! Ezért merek már ilyenekre vetemedni Kép)

Mkatus!
A cukorszint megugorhat, főleg a 30. és a 33. hét között (nálam legalábbis így volt), de egy idő után, ha szerencséd van, a 34. héttől csökkenhet. De az is lehet, hogy végig emelkedik, sajnos...Kép
De fel a fejjel, nem hosszú idő ez a pár hónap, és súlyfelesleged se lesz a végén! Kép Nekem az általános közérzetemnek is nagyon jót tesz a diéta, ha később nem lesz rá szükségem, akkor is igyekezni fogok hasonló módon étkezni.

Kedves mindenki!
Egy-két napon belül szerintem engem befektetnek, úgyhogy egy időre elköszönök. Legközelebb babástul jelentkezem! Kép)

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Angi az a 0,7 az 7,0. Nem téged akarlak kijavítani, csak ha valaki olvassa a topicot,és nem ért még hozzá, akkor nehogy megijedjen.

Mkatus!

levileg a cége felé inkább csökken, de hallottunk már esetet, ahol erről szó sem volt, lsd. Yndi.

Andi!

Édesség igény megvan mindenkiben hol több, hol kevesebb. Én a tízórait és az uzsonnát használtam erre.

Panni
uran
 
 


Uran
Bocs ! Furcsáltam valamit én is.

Köszi

Angi
zsixx
 
 


Köszönöm a válaszokat! Kép

Nekem a 29.héten 5,02 volt a terheléses érték, most a 31. héten meg 5,4. Viszont ekkorra már nem 5-szöri, hanem 6-szori kajálást írt elő a doki, mert nagyon vékonynak tart. Így nem 150, hanem 170 g-os diétán vagyok. Gondolom ez is befolyásolhatta.

Ha ezt nézem növekedett, de ez még bőven belefér, nem? Igaz, az éhgyomrim is változott...
mkatus
 
 


Hú, Sáfrány, hanyadik hétben vagy, hogy ettél fagyit?
Én nem merek, pedig még csak a 11. hétben vagyok. Főleg a citromfagyira vágyom. Van itthon diabetikus, mindjárt eszem egy picikét

Lenne egy nagy kérdésem: tegnap nagyon rosszul voltam, egyszerűen nem ment le a torkomon egyetlen falat sem, hányingerem volt, így nem bírtam egyáltalán uzsonnázni. Ez ugye nem nagy baj?
Aki hány, hányingerem van, és diétáznia kell, az hogy bírja megoldani, hogy megegye az x mennyiségű CH-et egy nap, miközben alig bír enni? Van erre valami jó megoldás?

Angi, így helyes, nézegesd a cukrodat, egyébként ha nem eszel egyáltalán cukrosat, már sokat teszel, hogy csökkenjen a cukorszint.
Továbbra is fenntartom egyébként, hogy a 8,3 próbareggeli után 1 órával a 23. héten nagyon sok. Érdemes tényleg diétázni, persze szakember irányításával.
andi70
 
 


Mkatus!

?????
Diétán vagy, és terhelésest csinálnak? MIért??????Ezt nem értem. Főleg, hogy a terheléses értékeid gyönyörűek! Vagy aterheléses nálad nem a 75 gr cukoroldatot jelenti?

Panni
uran
 
 


Nem. Kép

Kontrollvizsgálatra kell járni kéthetente, mert a 28. héten derült ki a terhességi cukor. Akkor a cukros lötty után 8,4 volt az értékem, azóta diétázom.
mkatus
 
 


Andi!
Péntekre vagyok kiírva, és egy hónapja csak javul a cukrom, azért ettem fagyit. Ezelőtt én se mertem ám! Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Mkatus!

Akkor a terheléses a reggeli 30 gr Ch utánit jelenti. Akkor ok. Csak, hogy minden tiszta legyen.

Panni
uran
 
 


Hencsi!
Igen, verd a fejét a falba, ez a TE érdeked! vagy gyere el hozzánk, és korrekt ellátást kapsz, merthogy van ilyen! Még ha Zsikxx nem is akarja megérteni!

zsikxx!(Angi) Ne várj semmire, nincs ilyen esély, a kezelést el kell kezdeni, saját érdeked, ha más késő hiába vered a (saját) fejed a falba!
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok,
tegnap voltam éhgyomrin és 40g-os 60perces vérvételen. az értékek 4 és 6,9
A doki szerint ez jó, tartsam a diétát és nem kell inzulin Kép(140 g-on vagyok már)
Ez most akkor tényleg jó?
Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Csikken! Ez most akkor tényleg jó KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Csikken!
Ez valóban jó eredmény. Bár az a 140 gr egy kicsit kevésnek tűnik, de ha bírod, akkor jó. Abbólbaj nem lesz. Elvileg 150 gr-t szoktak mondani.

panni
uran
 
 


Bocs Yndi!

Délután megírtam a levelet, de nem ment el, aztán csak elküldtem. Nem gondoltam, hogy nekem rá kéne kontrázni a véleményedre

Panni
uran
 
 


Találtam egy jó kis cikket, bár még én is csak épp hogy beleolvastam, nem volt időm átrágni. Nem éppen a terhességi cukorról szól, de a 6. pontban írnak a terhes cukrosokról és sok hasznos infót tartalmaz. Szóval akit érdekel nézze meg itt: http://www.min.hu/diab.htm

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


csiken!
itt valami nincs rendben. Ha 140g-os diétát tartasz, akkor hogy van 40g reggeli? Vagy az ellenőrzést máshogy csinálják, mint ahogy eszel? Ez értemetlen. az ellenőrzés célja az, hogy a minden nap azonos időban, azonos CH tartalmú étkezést követő azonos időben, azonos módszerrel történjék az ellenőrzés. Az nem jó ha reggelire pl. 25g-ot eszel de az ellenőzéskor 40g-t ettél. akkor mit ellenőriznek? És így az értékek is magasabbak leszenk, esetleg amiatt kapsz inzulint, vagy emiatt csökkentik tovább a kaját.
A helyes módszer: a szabvány reggelid után egy órával legyen ellenőrzés. A határérétk pedig ugyanaz (7.0)
gyuri
Szeged
 
 


Zsixx!
Hol vagy?
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri,
Az Istvánban voltam két hete reggeli után egy órával (nem mondták mennyi legyen a CH) akkor 40 g-ot ettem, de akkor még nem voltam 140-en.
Az 8.1-lett ezért átküldtek a Szabolcsba és szóltak hogy innentől 140 a CH...
A Szabolcsban meg kedden kellett mennem éhgyomrira és vinnem kellett zsömlét tejet.
(Ez 40 g, nem?)
Az már 6,9-lett.
Sajna egyébként fogalmam sincs, hogy hányszor kellene és mennyit ennem egyszerre, mivel ezt nekem sehol senki nem mondta, csak hogy mennyi legyen az össz. amit elfogyasztok. Ezért ált. ugy eszek, hogy reggelire és vacsorára többet ebédre közepeset és tízóraira illetve uzsonnára meg gyümit. (ált ez. 10-10 CH)Hogy kell elosztani a szénhidrátot egy napon???
Köszike: K

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Megvan az elmult 3 havi eredményem a mester u-ból, mindkét érték a határon belül van, ezért annyit mondott a doki h diéta továbbra is. Igyekszem tartani magam és nem rosszalkodni, meg beszereztem otthonra 1 vércukormérőt is, azzal nézegetem étkezés után 1 órával és 6,9-eket mérek....az jó, mert láttam fentebb h 7,0 a felső határ...
Most kivárok azt gondolom, ha maradok a preferencián belül akkor véleményem szerint a diéta megfelelő....

Egyébként még mindig nem tudom elhinni h ez velem történik, igazság szerint tippeltem olyat hogy valszinüleg azért nem lett jó az eredmény, mert nem étkeztem helyesen és rendszeresen, (volt h 12 előtt nem igen ettem semmit, csak indulás előtt otthon 1 pohár kakaót)Kép, illetve 3 hétig pont a terhelés előtt mézes hársfa teát ittam, mert torokgyulladásom és köhögési rohamaim voltak....
A nőgyógyász szerint ez nem befolyásolja a dolgot...
Az egyetlen érthetetlen dolog számomra, h a 3 héttel előrébb lévő sorstársamat most elküldte 1 uj sima vér és vizeletvizsgálatra és annak jó volt az eredménye(eddig is jó volt mindkettőnk éhgyomori értéke), mikor a lány pedig rákérdezett h lesz-e még terhelés, nem volt a válasza! Ezek szerint a terheléses cukor vizsgálat is mint az AFP vitatott az orvosi társadalom körében???

Tovább nem értetlenkedem, mindenkinek jó hétvégét kívánok!

Kép
hencsi
 
 


Szia Gyuri !

Ma felhivtam Cs Attillát, és mivel jővőhéttől, már ő is szabadságon van, a Kórházba nem tudok menni. De ma Este 19-óráig a magánrendelőjébe hivatott, és ott mindent megbeszélünk.

A fejleményekről tájékoztatom !
Előre is köszönöm !

Angi
zsixx
 
 


Hencsi!
Baranyi Éva doktornő (akit itt sokan személyesen is ismernek és sokra tartanak) Terhesség és cukorbetegség című könyvében a következő javaslatot találtam 140 grammos diéta elosztására:
Időpont/gramm sorrendben:
7:00/25g, 10:00/20g, 13:00/45g, 16:00/15g, 19:00/25g, 22:00/10 g

Az időpontok betartása (rendszeres étkezés kis adagokban) legalább olyan fontos, mint a mennyiség betartása. Így ingadozik legkevésbé a vércukorszinted, ez az, ami jó a babának.

Remélem, kicsit tudtam segíteni. Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Aki esetleg nem ismerné:

http://www.vitalitas.hu/ismerettar/cu/cu1.htm

Ez egy egész jó kis összefoglaló könyvecske, mindenki találhat benne infókat a diabétesszel kapcsolatban. A tartalomjegyzékben pedig, rákattintva az éppen aktuálisan érdeklődésre számottartó témára, a kérdések jó részére válasz található.

Érdemes néha "belelapozni"...

Ági
aszemenyei
 
 


Csikken!

Ezt a Mester u- Szabolcs u., lassan Bermuda-háromszöggé alakuló dolgot nem igazán értem.. Most akkor téged a Szabolcs utcában, vagy hol "kezelnek"?? miért kerültél a Szabolcs utcába? Kihez? Mi az, hogy nem tudsz (már bocsánat!!), de alapvető dolgokat a diétáddal kapcsolatban??? Ez olyan, mintha orvosságot szednél, de nem tudnád, hogy melyxik mire és hogyan hat, no meg, hogy milyen adagolásban jell szedned!!!

Most akkor ez hogy is van???? Ki "állított" be erre a 140 grammos diétára?
aszemenyei
 
 


Csikken

Bocs, ha értetlen vagyok, de amit olvasok a hozzászólásodból, az alpaján kis híján felkaptam a vizet!! Vagy én vagyok ma a nagy hóségtől teljesen megkergülve??

Bocs, nem akartalak megbántani, csak a helyzetet (no meg még elég sok minden mást) nem értem! Amikor a legfontosabb lenne, hogy a diétát, mint kezelést a legpontosabban betartsd a magad és a babád érdekében, akkor ilyen informálatlansággal találkozni... Ez több, mint elkeserítő (számomra)...

Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Jaj-jaj-jaj..

A mester utcát Hencsitől vettem... de a mondandómon nem igazán változtat..

Ági
aszemenyei
 
 


Sáfrány!

Köszi az infót!

Kép
hencsi
 
 


Panni! Semmi baj KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Bocs!Üzenetem eredetileg

Csikkennek

akart szólni. De örülök, ha más is hasznosnak találja. Kép

Amúgy egyetértek Ágival, én is padlót tudok fogni, amikor ennyire nem látnak el kismamákat infóval. Kép És azt hiszem, ez ritkább esetben a kismama hibája...

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Hencsi
Neked ez jobb.
160 grammos diéta elosztása szintén Baranyi doktornőtől:
7:00/25g, 10:00/25g, 13:00/50g, 16:00/20g, 19:00/30g, 22:00/10g

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Csajok!

Véleményem szerint, így, ebben a formában (vagyis, hogy ajánlgatunk itt 140, vagy 160 grammos diétára variációkat) semmi értelme.
Mindenképpen először is egy dietetikussal kellene leülni, s töviről-hegyire végigbeszélni, hogy mikor mit és mennyit. Ugyanis jobb helyeken (lásd Szabolcs utca) ez így zajlik!!
Olyan szinten személyreszabott a diétás tanácsadás, hogy amennyiben valakinek pl. a tojással, vagy bármi mással problémája van, nem fogják neki azt mondani, hogy ha éhes, egyen egy főtt tojást...
A diéta az egyén igényének (most terápiás igényének) megfelelő, az egyéni preferenciákat lehetőség szerint figyelembevevő, lehetőleg ízletes, könnyen elsajátítható és megvalósítható kell hogy legyen. Egy jó DIETETIKUS, egy megfelelő motiváltságú (a terhességi cukor, illetve a bab-mama egészsége mi más lenne??) DIÉTÁZÕ= TÖKÉLETES PÁROSÍTÁS!!!

De ehhez szükséges, hogy az ember lánya menjen utána a dolgainak, hamár ezt más nem teszi meg. Végső soron valahol a saját (és babája) érdeke. Az egy más kérdés, hogy miért nem zajlik ez "automatikusan"...

Szóval Csikken! Ha másként nem megy keress Te szakembert!! Bánvölgyiné Juditot minden fenntartás nélkül tudom neked ajánlani a Szabolcs utcából!! (Tel: 350-47-41)

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!
Nem igazán értek egyet veled, mert akkor azt is mondhatnánk, hogy zárjuk le a topikot és ne osztogassuk itt az észt, mert nem vagyunk orvosok. Nyilvánvaló, hogy ezek nem orvosi tanácsok és mindenki forduljon orvoshoz ill. dietetikushoz, de addig is míg időpontot kér és eljut odáig, valami fogalma legyen egy diétáról és ne úgy képzeljen el egy 140g-os diétát, hogy reggel 40g. Akkor már inkább az itt leírtat kövesse, mert ez még mindig jobb mint egyes dokik álltal odamondott "diétázzon" és semmi támpont. Honnan a manóból tudná az ember, hogy mit értenek diéta alatt?
"Bánvölgyiné Juditot minden fenntartás nélkül tudom neked ajánlani" énis énis Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

Persze, ilyen megközelítésben teljesen igazad van. Én csak annyit próbáltam leírni,m hogy lehet itt nagyon szépeket, jókat, okosakat írni, de ahhoz kell egy olyan "alap", amire lehet építeni!!

No meg valami olyasmit próbáltam kinyekegni magamból még tegnap este, hogy a személyreszabott diéta híve vagyok. Ugyanis ami jó Jupiternek... ha egy kicsit elferdítjük a szólás-mondást...

Tehát a topikot továbbra is fent kell tartani, csak tényleg ne a "gyógyítás-kezelés" funkciót vegye át az orvostól, hanem a már meghatározott cél (és hozzá a módszer) gyakorlati megvalósításában nyújtson segítséget!!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági-Kriszta!
Vitátok csodaszép, persze mindketőtöknek igaza van. A lényeg - szerintem - az, hogy hogy aki tanácsot ad a másiknak, éltbevágó kérdésben, mert ez akár az is lehet, az maga is legyen informált. Ezt úgy hívják, hogy csak az adjon tanácsot aki ért hozzá (un. akkreditált - ellenőrzött, kipróbált) Ilyenek vagytok Ti is és pl. Urán, Yndi.
Figyelem többiek! Van kitől tanulni!
Én egyébként kivülről is ajánlom ezt a topikot másoknak is. Vigyázzatok a jó hírnevünkre.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri
A topik tényleg nagyon jó, én mindig mindenkinek ajánlom Kép
Az én álláspontom az, hogy minden tanácsot, információt meg kell hallgatni és leellenőrizni ill. szakembertől megerősítést kérni.

Ági!
Értem mire gondoltál és igazad van, de mi van azzal, aki az alapokat próbálja innen beszerezni? Én is a személyreszabott diéta híve vagyok, hisz a diéta egy kezelés és az csak személyreszabott lehet. A topikbezárást meg nem komolyan mondtam Kép
off: még mindig nem tudom végül hogy döntöttél a régi kérdésben, pedig érdekel Kép megírod?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kedves Gyuri!

Kösöznjük a dícséretet, vagy elismerést. Kép
Jutalmul küldök egy képet arról a két kismanóról, akinek egészségét részben ennek a topicnak köszönhetem, igaz nekem az orvosom sem volt ilyen csapnivaló, mint itt néhány említett.

Panni
Kép Kép
uran
 
 


Sziasztok, irtam egy rakással, de elszállt Kép
A lényeg, hogy múlt héten küldtek át Szabolcsba, mert az ottani vérvételem 8,1-lett (de úgy vették le, hogy reggeli után jöjjek...)
Szóval érdekessen. Az igazság, hogy már nagyon unom az egészet Kép Tényleg senki nem akar segíteni?
Most nem is cukros nőgyogyinál vagyok a Szabolcsba, de kedden bemutatnak egynek aki most szabin van. Remélem Õ már segíteni fog nekem.
Sajnos(SZERENCSÉRE) nálunk se közel se távol nincs senki aki cukros és igy nem tudnak se segíteni se megérteni, hogy ez nem csak abból áll, hogy nem eszek cukrot, hanem a CH számolásból is. 140 re Istvánban állítottak be most amikor rossz lett a vércukrom.
De nagyon nem akarom mert igy is -2 kilonál tartok és nálam azért ez nem olyan jó, mert nem voltam semmennyire túlsulyos.
Örülök hogy vagytok mert nem tudnék kitől segítséget kérni.
Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

24 hetes várandó vagyok, ma voltam terheléses cukorvizsgálaton. Leírom az értkeket:

éhgyomorra 4,52
1 óra múlva 7,46
2 óra múlva 7,03

Ez terhességi cukorbetegség vagy még nem az szerintetek?

Köszi előre is a válaszokat!

Proone</font>

KépKépKépKép
proone
 
 


Proone!
Ha az éhgyomri vércukor értéke alacsonyabb mint 5,8 és a cukoroldat elfogyasztása után 2 órával a vénás vércukor alacsonyabb mint 7,8 akkor minden rendben van, vagyis ne aggódj nem terhességi cukor.

Gyuri, Uran, Yndi!
Azért erősítsetek meg.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia!

Megerősít! Bár az éhomi az labor függő még mindig, de kb 5,5-6,0 körül szokott lenni a felső határ. Az okot még mindig nem tudom. Gyuri?

A 2 órás az bizti 7,8 alatt jó.

Bár hozzáteszek egy kicsit szomorú hírt Proone számára. MIvel a 24. héten vagy így a kritikus időszak (24-28 hét) elején vették a vért le tőled. Én ha uezt az értéket láttam volna 24 hetesen, akkor valszeg később mondjuk eg yhónap múlva csinálnék legalább egy zsemle-tejes próba reggelit. Ha az orvos nem ír ki több labort. De rád van bízva. MIndenestere ez most jó.

Panni
uran
 
 


Ezek tök negatív értékek. És nem laborfüggő (Uran!)
Viszont valóban helyes lehet a 32. hét körül ismét egy szűrés.
akármelyik.
gyuri
Szeged
 
 


<font color="0000ff">Köszi a válaszokat!
Ilyesmire számítottam.

Ezzel szemben a dokim tegnap diétára fogott, napi 180g szénhidráttal. Kaptam egy paksamétát a cukorbetegek diétájáról és minden kedden minden étkezés után egy órával mérnem kell a vércukromat, szerdánként pedig bediktálni neki.
Ártani biztos nem árt a diéta, csak kényelmetlen számolgatni. Főleg, hogy eddig mindössze 3 kilót szedtem fel, ami szerintem normálisnak mondható.
Kicsit lesújtott azért, hogy ilyen eredmény mellett kijelentette, hogy cukorbeteg vagyok. Taán azért, mert az 1 és 2 órás cukor között nem túl nagy a különbség..?
Újabb laborra nem írt ki a doki, 4 hét múlvára visszarendelt. Talán túlságosan vigyáz rám, nehogy igazán cukorbeteg legyek, inkább diétára fog még most..?
Olyat mondott a lelet láttán, hogy a 2 órás cukornak vissza kellett volna mennie az első (éhgyomri) értékre. Azért ezt is túlzásnak tartom.

Anyukám cukorbeteg évek óta és azért van egy kis fogalmam róla, hogyan is működik ez. Sajnos pont ezen a héten ment el anyu nyaralni, úgyhogy a most keddi mérés még elmarad, remélem, nem harapja le a doki a fejem, ha nem hívom holnap. Elvégre tegnap este közölte velem, hogy diéta, akkor már ma mérjem is..? Hajajj!

Azt hiszem, abbahagyom a kisregényt, diétázok, és remélem, hogy majdan az értékeket látva a doki legalább magasabb szénhidrátra állít. Bár akkor is számolgatni kell... Hmmm...

Proone</font>

KépKépKépKép
proone
 
 


Gyuri!

De akkor mitől függ az, hogy az egyik laborban 3,3-5,5 közötti értékeket adnak meg ref. értékként, egy másikban meg 3,5-6,0 közöttit. Ezek mmiért változnak?

Panni
uran
 
 


Sziasztok, voltam ma Szabolcsba és ma végre tényleg úgy éreztem, hogy jó kezekben vagyok. Több mint egy órát csak velem és egy másik kismamával foglalkoztak és mindent elmondtak töviről hegyire, hogy mit ehetek, mikor, mennyit.
Szóval most boldog vagyok Kép
Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok !
Érdeklődnék, ha mégis úgy lenne, hogy inzulint kell beadnom, az milyen árban van kb havonta, mert hallottam, olyat is hogy ingyenes, vagy kb 15000.ezer körül van. Mert nekem fogalmam sincs !

Köszi
Angi
zsixx
 
 


Angi! Ha kell, akkor ingyenes. A 15000 Ft-osat terhes pedig nem is használhatja ( de már ez is ingyenes, csak sokáig fizetni kellett érte ) Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Köszi Yndi !

Akkor megnyugodtam !

Angi
zsixx
 
 


Jól tudom, hogy a ciklamát tartalmú édesítőszereket várandósok nem fogyaszthatják? A szaharinosokat igen..?

KépKépKépKép
proone
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: