Új privát üzeneted érkezett!

Samimi!
Megtaláltam ennek a gyógyszernek a betegtájékoztatóját is. Olvasd el mielőtt megveszed. Már ha van ott felétek ilyen gyógyszer. Ha van legalább el tudod magyarul is olvasni,hogyan kell használni és mire jó.
http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/rowatinex_lagy_kapszula/2499

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Ó Zuzmi, nagyon köszönöm! Kiírom a hatóanyagot is, hogy ha nincs ilyen gyógyszer, akkor esetleg azzal a hatóanyaggal tudnak adni mást.
Így szoktam, általában valamit mindig tudnak adni :)

Kép
samimi
 
 


Igazán nincs mit! Remélem hamar helyrejössz! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 

 
 

Samimi, még a Nitrofurantoin (nálunk már nem kapható asszem) is jó ilyenre. Bár azóta már lehet, hogy sikerült megoldanod. Jobbulást, sajna tapasztalatból tudom én is, hogy ez mennyire xar.

Reginand, igen, emlékszem a fertőzésre. Március 1. már mindjárt itt van. Kitartás.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Samimi, sajnalom, ez irto kellemetlen..

Ha termeszetes vonalon szeretnel maradni akkor javaslom a medveszololevel- teat! 3 nap alatt siman rendbetesz, de nem szabad inni tul sokat, sokaig, mert a majnak nem tesz jot hosszutavon!
Ha biztos vagy benne h. nem vagy babas, akkor ez a legjobb.
20140211131327
 
 


Samimi! Ugye jobban vagy!?
Többiek? Igen nagy lett a csend! :)
Írjatok!

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket, ami volt a gyógyszertárban, beszereztem. Sokkal jobban vagyok, már reggelre jobban voltam szerencsére, sokat ülőfürdőztem és ittam, mezei zsurló teát ittam (ezt itatott velem anno az orvos kicsikoromban, mikor vesehomokom volt; 17 év elteltével is ugyanolyan borzalmas íze van és néztem körbe hogy hol a vaníliáskarika, mert anno azt adott nekem anyukám, miután megittam egy bögrével, mintegy jutalomként :) - érdekesek ezek az emlékek), medveszőlőlevél-tea nem volt itt, nem is lesz állítólag, de azért majd bepróbálkozom máshol is, hátha...
Megmutattam a patikusnak a ROWATINEX összetevőit, nagyon bólogatott de aztán nem talált semmit... Nitrofurantoin-ra azt mondta náluk nincs ilyen forgalomban. De volt cickafarkja, ami már fogyóban volt, és tőzegáfonya kapszulája, amit szintén ajánlottak. Abból betankoltam. Ha már ott voltam, kérdeztem a palástfű teáról is, most az se volt (legutóbb meg terhességi teszt nem volt, lehet, hogy el kellene gondolkoznom a máshová járáson, de ez az ország úgy általában ilyen szóval lehet hogy ott sem lenne jobb :)) de lesz! Addig meg kibírom a maradék adaggal :D Ami még magyar...

Köszi a jótanácsokat, remélem pár nap múlvára már tényleg kutya bajom se lesz, de már most sokkal jobb!
Amúgy tényleg kihaltunk kicsit... holnap munka közben jelentkezem :D

Jóéjt!

Kép
samimi
 
 


Nincs nálunk semmi különös, ezért nem is írtam mostanában.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Most kicsit megzavarodtam. Nekem általában úgy átlagosan 35 naposak a ciklusaim, de 33 napnál rövidebb már olyan régen volt, hogy arra nem is emlékszem (az elmúlt 2 évben tuti nem). Nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán volt PÉm az elmúlt hónapokban, mióta figyelem magam. De ha volt, akkor is ugye a 21. nap környékén kellett hogy legyen.
Erre ma mire kelek? Kicsit leesett a hőm.
http://ciklus.hu/images/diagramok/f49c9 ... 45600_.png
És mellé még a hasam is fáj kicsit, mintha húzódna ott lenn a petefészkemnél ... nem igazán tudom megmagyarázni az érzést.
Lehet, hogy most lesz PÉ? Még csak egy hete szedem a meforal-t, de lehet hogy már most beállította???
És ha igen, akkor akövetkező kérdés: mennyi esélye van annak hogy a csütörtök esti babacsinálásból maradt még valami odabent? :D Tudom hogy most biztos nevettek, de basszus pont most nincs itthon Bé, és oké ez még nem a világ vége, de akkor is idegesít a dolog :D
Vicky, jól emlékszem, te márciusban mész endodokihoz ugye?

Kép
samimi
 
 


Samimi, eltérő véleményeket lehet olvasni erről. Van ahol 72 órát írnak a spermiumok életképességére, van ahol 5 napot.
(Gyanítom ettől most nem lettél okosabb.)

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Köszi Csilla! Igazából nem is reménykedem, hogy ennyi időt ott csücsülnének bent, csak nem igazán tudom eldönteni, hogy most lesz-e Pém vagy sem? Mert érdekes ez a hőleesés nem?

Kép
samimi
 
 


Majd ha holnap fölmegy és fönt is marad, megmondom. :) (Amúgy ovu-ra utal, igen.)

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Hát, ha tényleg most lesz pém, akkor nem tudom hogy örüljek-e (mert van) vagy sírjak (mert nincs itthon Bé). De ha most lesz, akkor rögtön az első hónapban a Meforal 28 napossá tette a ciklusaimat, így varázsütésre?
Akkor nem csak csodadokim van, hanem csodagyógyszerem is :)

Kép
samimi
 
 


Samimi, sztem mindenkepp orulni kell :)
Dehat az eletkepesseg az fugg magatol a mintatol is nem? van akie nem el addig.
en is epp azt szamoltam h. 3 nap volt nalunk is.. van e eselyunk..
nem tudom..
a premenst meg nem szedem egy honapja igy csodat nem vartam h. egybol eltunteti a mensi elotti mellfajdalmat, devazert orultem volna :D
de remelem a gorcseim nem lesznek erosek..
20140211131327
 
 


ez kimaradt
20140211131327
 
 


jaj, mar csak 4 napot mutat :D ez orvendetes, de en mar holnapra v. szerdara szamitok ra :)
20140211131327
 
 


Reginand, én egy csomó mindent olvastam, de szerintem a 3 nap az még simán esélyes (lányra :))! Nagyon szurkolok, hogy ne jöjjön meg!

Kép
samimi
 
 


samimi: Március 11-re van időpontom. De ha addig megjönne (tán csak megjön egyszer) akkor a nőgyógyásztól kérek beutalót vérvételre.



vicky79
 
 


:)
20140211131327
 
 


Vicky, remélem megjön. Te nem szedsz gyógyszert?

Kép
samimi
 
 


Nem okoskodni akarok vagy tanácsot adni, csak úgy emlékszem neked is PCO-d van, ezért kérdezem

Kép
samimi
 
 


samimi: Metforminra gondolsz? Dehogy nem szedem, 3*850 mg merckformint szedek. Csak a diéta meg a mozgás nem megy annyira.



vicky79
 
 


És a ciklusban ennyire számít a gyógyszer mellett a diéta meg a mozgás is? Mert a fogyásban gondolom hogy igen, de azt hittem hogy a mensinél a gyógyszer számít leginkább.
Vagy ezzel nyugtatom magam, hogy ha esetleg nem bírnám tovább a diétát :)
(ma megbotlottam mert az egész hülye mhelyen senkinek nem volt édesítője, én meg elfelejtettem bevinni, és persze mki kiselőadást tartott hogy rákos leszek, de teát akartam inni azt meg csak 1 dl teához 2 dl citromlé és egy kis cukor/édesítőszer... szóval egy kockacukrot beletettem....és ez még csak a második hetem ebben a szigorú diétában! Nem biztos hogy fogom tudni így tartani...)

Kép
samimi
 
 


Háh... nem tudok aludni és visszaolvasgattam a "régebbi" írásokat és egyszer azt találtam írni, hogy apukám örülne tuti egy fiú-unokának mert 3 lánya 1 fia és 1 lányunokája van... hát basszus tiszta hülye vagyok, mert 4 lánya van 1 fia és 1 lányunokája! Csak megszoktam h mindig mondom h 3 lány és 1 fiútesóm van...
Muszáj volt ezt a sajtó-helyreigazítást megejtenem, mert iszonyatosan "büszke" (nem ez a legjobb szó) vagyok a szüleimre :)))

Kép
samimi
 
 


samimi: Lehetsz is büszke! 5 gyereket nevelni! Egyébként nagyon ffontos lenne a diéta és a mozgás is, de én nem egy kockacukornyi ch-t viszek be naponta. Sajnos. Te meg ne izgasd magad, ettől a giga adag cukortól nem lesz semmi bajod. Nem jók egyébként a mesterséges édesítőszerek, de a természetesek meg elég drágák. De talán nézd meg azokat is.



vicky79
 
 


Most hozott a kollégám otthonról csokit (ha valaki Magyarországra hazautazik, mindig hozunk egymásnak csokit). Tuti megeszem :)))
Vicky, remélem erőre kapsz a diétával meg a mozgással kapcsolatban!
Szerintem csak úgy lehet ezt bírni, ha a párod is csinálja. Én már beharangoztam Bé-nek (hétfőn jön), hogy milyen rossz világ lesz itthon :)

Kép
samimi
 
 


Helóó, újra itt. Mármint eddig is benéztem néha-néha, csak olyan nincshangulatom van mostanában.

Csuppancs: Miket szeretnél horgolni? Egy horgoló szótárat feltétlen keríts, mert milliárdnyi angol minta van fent. Engem szerencsére élőben tanítottak horgolni, de sok fogást videóról tanultam meg. Ma este végre megint össze ülünk az asszonyokkal, Húsvét témában eszmecserélni :)

Még szedem az antibiotikumot és bár sok tejet ittam meg ettem sajtot, joghurtot, nem szedtem probiotikumot. Most elszalasztottam a páromat patikába, kinéztem egy fajtát, de ha nem lesz, úgyis a normaflore-ral fog beállítani... Ami meg nem a legjobb, csak a legdrágább...

Bocsi, nem vagyok még teljesen rendben, főleg agyilag nem. Gondolok azért sokat rátok! Hajrá csajok!

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Szia Helenka, csak gyógyulgass! Hogy állsz egyébként az asztalfutóval?
Mindenki úgy eltűnt, gondolom dolgoztok meg hétvégén is volt jobb elfoglaltságotok... :)

Kép
samimi
 
 


Vicky, téged zargatnálak, mert asszem te tapasztaltabb vagy nálam: tegnap kellett emelni a gyógyszeradagomat, és basszus nem bírok enni. Azt tudni kell rólam, hogy sosem ettem sokat, tehát kínszenvedés nekem ez a napi 5x evés, már a harmadiknál rosszul vagyok, de most reggel iszonyú hányingerre ébredtem (a felfázás mellé jól jött) és azóta nem múlik el. A reggelimet magamba tuszkoltam, 1 óra kellett hozzá (egy kis tenyérméretű szendvics volt), de azóta nem bírok, állandóan úgy érzem hogy most kitaccsolok. Most felmentem ebédelni (nálunk már majdnem 1 óra van), 3/4 12kor, azóta ott ültem egy tányér spenót mellett, és vissza kellett raknom a tárolóba, mert egy kanállal ettem belőle és utána 3 percig ültem az ablakban a friss levegőn hogy ne hányjak... A fontosabb kérdésem az lenne, hogy nem gond, ha nem viszem be a 160 ch-t? Mert egyszerűen nem bírom, tényleg, még a teától is hányingerem lett. Gondolom ez idővel elmúlik, de félek hogy ha nem eszem rendesen ahogy írják akkor nem lesz hatásos a gyógyszer...

Kép
samimi
 
 


Helenka, figurás sapkát elsősorban a gyereknek. Aztán meg táskát magamnak. :) Aztán még mellényt, meg sálat, meg nem tudom. Annyi évig csak ácsingóztam ezek után a dolgok után, most nagyon jó érzés.
Találtam angol oldalakat, sok sapit is, leírással. Ugye hadd ne mondjam, magyar oldalakon mindent csak pénzért kaphatsz...
Találtam szótárt is, de ha tudnál segíteni egyvalamiben, megköszönném. Az egyik helyen a dc rövidítést egyráhajtásos pálcának írja, a másikon meg rövidpálcának. Nem tudom melyik a helyes. Láncszemet már tudok, összekapcsolni körnek is, meg hamispálcát meg rövidpálcát. Ahhoz képest hogy évekig misztikumnak tartottam, ez már nagy haladás. Már kis körökig eljutottam, most fonalat akarok vetetni tesómmal turiban.
Láttam nagyon aranyos nyuszi és egérfigurát is, horgolt körökből. Lehet, hogy azt is megcsinálom húsvétra. Amíg meg nincs fonal és konkrét ötlet, folytatom a gobelint.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csuppancs, attol fugg h. Brit angol vagy amerika angolra van e irva a minta .
En is mindig osszekeverem, minta alapjan szoktam kitalalni h. melyikben mit jelent:)
asszem a dc a britben rovid, es az amerikaiban erp..
A garnstudio.com oldalon is van am egy csomo minta. persze angol ill nemet is, v. olasz, meg egy csomo mas nyelven. Persze a magyar oldalt meg nem hagytak jova..:( pedig keszen vannak am a forditasok...

Helenke, Az antibiotikumkura utan ajanlatos vigyazni a babaval, azt tudod? bar lehet h. csak ram vonatkozott a 3 hetes kezeles miatt..:( de akkor a doki nekem 1 honap turelmi idot rendelt el. JObbulast!!

Alig varom a kovetkezo UH t, h. vajon segitett e a palastfu es a tobbiek :) persze ebben a ciklusban is ugy nez ki h. csak a 10. napon tudok menni a dokihoz..:(
20140211131327
 
 


Sziasztok!

Tegnap hazajöttünk a kicsi fiammal Leventével,aki február 14- én született, 53 cm-rel és 3630g-mal.

Puszi mindenkinek!
sipike83
Kalocsa
 
 


sipike: Gratulálok. Majd gyere mesélj milyen volt a szülés. És persze várunk képeket is a kicsi fiadról.

samimi: Nem azzal van a gond ha nem eszel eleget, hogy nem fog hatni a gyógyszer. Lenyomja a cukrodat és lepadlózhatsz tőle. Próbálj meg kisebb adagot emelni. Felezd a tablettát és ha attól már nem vagy rosszul, akkor próbáld az egészet. Régen nekem a délit volt nehéz bevezetni, most nem volt vele gond.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2013.02.19 20:17-kor.



vicky79
 
 


Sipike, gratulalok! :)
20140211131327
 
 


Sipike gratula! Tejecske van? Első éjszaka hogy telt?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Sipike! Gratulálok itt is! :) Nagyon szép a kis Levente! Majd gyere és mesélj,ha lesz egy kis időd!

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sipike gratulálok! Majd ha lesz időd és energiád, gyere kicsit mesélni. De nem sértődünk meg ha minden percét kiélvezed és csak később jössz :)
Lányok, kicsit eltűntem, de annyira rosszul vagyok, h ha időm engedi inkább pihenek. Konkrétan ma elaludtam a munkahelyemen, pedig volt munkám bőven... levettem a mellényem mert meleg volt, és olyan jó puha volt, magam elé raktam és ráfeküdtem egy percre, aztán kiderült hogy az 30 perc volt... de a kollégák tök rendesek voltak most, nem ébresztettek fel, a kedvenc kollégám pedig megcsinált helyettem egy dolgot, mert neki épp nem volt semmi, szóval nagyon hálás voltam neki (vele nagyon jóban vagyok, én is csináltam már meg helyette munkát, szóval nem kihasználom :))
Tehát jól elaludtam, áldom az eget hogy a főnök nem jött közbe be, pedig mostanában állandóan nálunk legyeskedik... :D
Tegnap végül nem bírtam egyáltalán enni, este mikor lefeküdtem magamba tuszkoltam egy fél toast méretű tk. kenyeret, hogy éjjel ne legyek rosszul... reggel megint magamba tuszkoltam egy kis szendvicset, meg délben egy főttojást... remélem ez hamar elmúlik. Mindenesetre legalább tuti fogyok pár kilót :D Holnap remélem már jobb lesz, mert tudom hogy muszáj lenne enni...
Velem ennyi történt. Még sztem nem volt PÉ mert nincs tojásfehérjés folyásom, reménykedem hogy még kitart 5 napig :D Ha már eddig mindig 35 napos ciklusaim voltak minimum, akkor most is legyen ez!
Veletek mi újság? Helenka jobban vagy?
A horgoláshoz sajnos én nem tudok hozzászólni :( De ha több időm lesz, lehet, hogy én is megtanulok. Amúgy szeretek kézimunkázni, hímezni, varrogatni, csak a kötés meg a horgolás nem megy. De a kötés valami miatt nem is érdekel :) Pedig anyukám sokat köt.

Kép
samimi
 
 


Samimi, kedves vagy, hogy gondolsz rám :)

Sokat tanulok, mert kezdődik a suli, alig hiszem, hogy itthon legyek és rágjam azt a száraz tananyagot :)
Jobban vagyok, bár gyengus antibiotikumot szedtem fel, szerintem helyre tett köbö. Beizzítottam ezerrel a probiotikumot, ma kicsit kellemetlen volt, mert a női herkentyűim is megsínylették a bacigyilkolást. Kenőcskézek a Multi-gyn-nel, most estére jobb lett a helyzet :)

Horgolás:
ide regisztrálj be mindenképpen:
https://www.ravelry.com/account/login
Ez is egész jó:
http://www.lionbrand.com/
Szótár:
http://www.barkafonal.hu/shop/angol_mag ... oloszotar/

Keresésre még sok kincsre lehet lelni innen-onnan :)

Most cérna híján vagyok, a futó készen van, négy darab kis terítővel, még kettő kellene a kis terítőből., Meg cérna. Mert az nincs :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Samimi, tenyleg jobbulast!
Nem tudsz otthon maradni ? nem lenne jo ha nem pihenned ki magad most.

Itt semmi, en varok.. eddig semmi extra, reggel leesett a hom, de meg nem a coverline ala.. soha nem barnaztam eddig..
:roll:
szerencsere eddig gorcseim se voltak, es maradjon is igy!
20140211131327
 
 


Helenka, te is ott vagy regelve ? :)
dekicsi a vilag:)
20140211131327
 
 


Reginand, már leírtam a kérdést, hogy hányadik napon tartasz, de aztán láttam, hogy van vonalzód... Szurkolok hogy ne jöjjön meg :)
Én totál össze vagyok zavarodva: szóval Csuppancs, nálatok már 2 gyerek (fiúk) van, meg Zuzmiéknál is, Vickynél 1, meg Incifincinél is, Helenkáéknál elsőt várják, Sipikééknél első született most... A többieket viszont nem tudom.
Reginand? Nálatok első baba? És Bayar, nekik már van, vagy az elsőt várják?
Ha van erőtök mindenki írja már le neke, hogy 100%osan képben legyek :)






(Nálunk első lenne, 26 vagyok, férjem 28,5)

Kép
samimi
 
 


Ja, tegnap az esti 500at nem vettem be és ma tudtam enni, ami elég fontos volt, tekintve h 2 nap alatt összesen kb 50 g szénhidrátot vittem be :D
Ma beveszem az estit is, mert holnap rövid napunk lesz, csak fél3ig dolgozunk, és ezért ha nem is leszek jól tudok pihenni otthon :) Aztán hétvége, és utána jön végre Bé :)
Ha valakinek kell pozitív energia, én küldök szívesen, tökre feltöltöttem magam :))

Kép
samimi
 
 


Samimi, hat mar megjott :) uh. mar mindegy, tudtam is h. elobb jon mint a vonalzo irja, mert elobb volt vhogy PE vagy mi, mint alt. a tobbi honapban. Majd atallitom :D

Mi is az elsore varunk, Bayar mar hordja az elsot ;)


Kepzeljetek, tuti hat a premens, nem kellett gyogyszert bevennem, nem gorcsolt annyira a hasam :) en tokre orultem :)
20140211131327
 
 


nahat mar javitva is :D
20140211131327
 
 


Sziasztok!

Jo regen nemvoltam erre :!: :!:
De megint mutottek a kisfiamat minnd a2 hereservre :!: :!:
Azota vagyis osszesen 3 honapot volt korhazban :!: :!:
3napja van itthon, mar 3200gramm :lol: :lol: :!: :!:
4 orankent eszik, ejszakais jol alszik, kop kop :lol: :lol: :!: :!:
2 vagas van a kishasan,az elozomutettel egyutt,de nagyon nemfog latszodni ha felnol,azt mondjak a dokik :!: :!:
a 3 kozepso ujjai megfelezodtek, mert leszaradt, es leestek szegenynek, a leghosszabb ujja a bal kezen, a kisujja :!: :!:
Amugy feltem mi lessz itthon, ossze szokas, Virag hogy viseli, stb :!: :!:
Osszeszokas egybol sikerult, Virag pedig baratkozik vele :!: :!:
Udv az ujaknak, mindenkinek hajra+++++++++++++++++ :lol: :lol: :!: :!:
Kisnanaknak, pocaksimogatas :lol: :lol: :!: :!:

Sipike

Megegyszer gratulalok :lol: :lol: :!: :!:
Facen lattam a bebit, nagyon edes :lol: :lol: :!: :!:
Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Helenka, köszi az oldaltippeket. :)

Györgyi, jó hogy jó híreket hoztál!

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Györgyi!
Már hiányoltalak! Örülök,hogy most már minden okés! Nagyon erős a kisfiad és biztosan hamar behozza a lemaradást! :)
puszi

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Györgyi, jó volt olvasni rólad!
Az én legkisebb hugom 25 és fél hétre született, 750 g volt és a feje akkora volt, hogy simán belefért volna egy üdítős pohárba... Pont most állapítottam meg, hogy úristen de felnőtt, 13 éves!!! Nagyon hiányzik, ő hiányzik legjobban a családból... Küldjük a pozitív energiákat a kisfiadnak :)

Ma elaludtam, 2 órával később keltem és nem tudtam hőt mérni mert rohantam a mhelyemre. :( Olyan mérges vagyok! Simán lehet, hogy pont ma esett le a hőm... :D
Isten is így akarta, hogyne görcsöljek rá, gondolom :D

Kép
samimi
 
 


Gyorgyi,
orulok h. Robika szepen fejlodik :) tovabbi jo egeszseget!

Samimi, lesz ez majd maskepp:)
20140211131327
 
 


Sziasztok!

Ha lesz időm,akkor leírom a történetünket!

Levi nagyon jó baba,jól tűri egy kezdő anyuka botlásait! :oops: De azért igyekszem.Nem könnyű az anyukák élete!Mióta megszületett,másképp nézek minden anyukára! :wink:
sipike83
Kalocsa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: