Új privát üzeneted érkezett!

Na, akkor Gemini mégsem csak a szalagos fánkot "szülte" meg tegnap!
Gratula neki is és Kristinnek is!
Iza, ez tényleg egy igazi hajasbaba! Nagyon cuki!

Én átvészeltem a teliholdas éjszakát, ez sem hatotta meg a babámat. Semmi szülési előszél nincs. Valahogy a túlhordásra sosem gondoltam mint lehetséges opcióra, szóval ha ma nem jön ki, akkor ezzel is számolnom kell. Ebéd után sétálok egyet, legalább süt a nap, így van hozzá kedvem. Állítólag minél többet kell függőleges testhelyzetben lenni, hogy klasszul tudjon lefelé furakodni a baba.
Szóval, csajok, csak semmi fekvés! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a betolakodásért, de már egy jó ideje olvaslak benneteket. Én április végére, május elejére várom a babót.

Láttam, hogy Patrícia is ott szült, ahol én fogok, így lenne pár kérdésem, ha nem gond.
A szülőszobák is megújultak? Én 2007-ben szültem, akkor volt szétbombázva minden. Emlékszem, pihenni is alig tudtunk, mert mindig dolgoztak, sokszor 7végén is. Milyenek lettek az új szülőszobák? De a VIP szobában voltál? Azok milyenek. Légyszi mesélj a mostani tapasztalataidról. Köszi előre is.

Mégegyszer mindenkitől bocsi.

Mindenkinek jó babázást, ill. jó babavárást kívánok!

moni
 
 


Lilly, mi nagyon egy cipőben járunk...a telihold nem segített,most kezdjünk el a melegfrontnak drukkolni...bár éjjel sokszor volt összehúzódásom,ma meg van jóslóm..ha számít egyáltalán. :wink:

Az egyik számítás szerint 22-i a dátum,a dokim szerint 25.én nem tudom,hogy ha mindenkinek azt az utolsó dátumot mondom,akkor két orvos miért mond két dátumot?egyébként már ez sem számít... :?

Patrícia, a kicsire én már igazából ide kint vagyok kíváncsi,hogy ezek után milyen gyerek lesz? :shock:
A függöny mögötti beöntés,nagyon összezavart engem... :roll:
Nem érezném így túl jól magam...remélem nálam nem így lesz..egyébként én azt hiszem egy ilyen szituban szóvá tenném....

Gemini, aznap tényleg nem csak fánkot sütött...vagy ez a titok?! :D

Nagyon szép babák születnek sorban...nagy méretek,és csoda nagy hajak..szép bőr...nagyon irigy vagyok... :lol: Kép

timea35
Budaörs
 
 

 
 

Móni!

Szia! De jó, itt legalább látom a vonalzód és tudom hol tartasz!
Az április vége tuti jó dátum, imádtam Nikinél!
Akkor bika lesz a kis drága.
Nálam már tuti a halak.

Timi!

Nekem is folyton változtatja a dokim a dátumot. Most megint úgy gondolja, hogy a 39. hétben vagyok.

Én pedig az utolsó mensi napja alapján számoltat veszem figyelembe és kész. Az meg a jövő hét szombat.

De mint tudjuk a babák nagyon kis része születik a kiírt napon. Nálam eddig egy kivétellel mind túlhordott lett.

Ez a kislány is lusti, nem fog előbb kibújni.

Az előbb felsikáltam a fürdő padlót, a kádat a mosdót, teljes nagy generál volt. Nem igazán viselte meg a dolog, alszik tovább. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Gemini! Vivi!

Gratulálok!

Vivi! Nem is tudom mit mondjak, ezek a méretek..nem semmi. Le a kalappal!

Kép

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Moni!

Gratula a pocaklakóhoz! :)
Tudtommal 2008-ban lettek kész a szülőszobák,nagyon szépek,és ha nincsenek sokan, választhatsz is!Egyikben kád van, a másikban bordásfal, a harmadikban egy nagy matrac,mindben van labda (ami véleményem szerint szuper) és saját fürdőszoba-wc,úgy hallottam korábban 1 közös volt a folyosó végén! :shock:
Nem VIP-szobában voltam,mert szóba sem jött,h vki beköltözik hozzám,meg látogatni is olyan kevés időre jött be a férjem 2 gyerekkel.A család többi tagja 350km-re lakik.Én meg társasági ember vagyok,3 ágyasban voltunk,2 szuperjófej csajjal, a hangulat fergeteges volt azalatt a 3 nap alatt! :lol: A csecsemősökkel sem volt semmi gond,pedig sok helyen lehet olvasni a neten,h szidják őket. Kedvesek voltak,adtak mindent ha kértünk!A kaja úgy szar ahogy van,azt vigyél! :wink:
És kinél készülsz szülni? Van orvosod? Bár itt ugye lutri...
Ruhát, pelust,törlőkendőt,hálóinget nem kell vinned! Persze ha sajátban akarsz lenni,vagy a babát öltöztetni,azt is lehet!
Ha vmi konkrét kérdésed van,zúdítsd! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Húúúúúúúú amindenit 4,5 kilós baba! Én is megnéztem face-en,és 4 kg-nak saccoltam,de hogy ilyen óriásbébi legyen! sima szülés volt,nem tudjátok? :shock:

Judit!
4-ből 3 babát is túlhordtál?Nem semmi. akkor lehet most is így kell készülnöd! De azért ahogy látom beleadsz apait-anyait így a végén,hátha kmegindul! :) Ti amúgy ismeritek egymást Mónival?

Lily!
Igen, a függőleges testhelyzet kedvez a gravitációnak!Már ha bírod! Vajúdás során is sokkal jobb,mint feküdni. Egerben szinte az egész vajúdást ágyon fekve éltem meg,itt tényleg csak a kitolási szakban feküdtem fel,meg 1-1 vizsgálatra,pár perc NST-kre! Végig labdáztam,ha van rá lehetőségetek éljetek vele!

Drukkoljatok nekünk holnapra,mert megint mennünk kell dr-nőhöz,mérni fogják a bébit,és ha nem hízott eleget,tuti tápszert ír majd neki! De nem fogok neki adni,mert van tejcsi bőven...

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Gemini! Vivi!

Gratulálok a fiúkhoz, minden-minden szépet és jót kívánok Nektek!

Hogy vagytok Csajok?

Nálam a tegnap ismételt CTG rendben volt, holnap megint mehetünk...aztán hétfőn, ha addig semmi! Változás azért van...bedagadt a bokám...tök fura, még soha nem láttam ilyennek! :D
Nem vészes, de gondolom ez már azért jelent valamit!

Judit!
A málnalevél teát iszom, igaz nem jut mindig eszembe, úgyhogy vannak kimaradások. A homeopátiás bogyókat eszegetem.

Bírnám, ha a kis tök már lejjebb ereszkedne, de nagyon jól érzi magát, gondolom azért nem igyekszik. Viszont mintha kevesebbet mozogna. A dokim azt mondta hétfőn, hogy a kiírt dátumhoz képest biztosan várunk 1 hetet, ha nem történik semmi! Most valahogy csiga lassúsággal telnek a napok. Jó így együtt, de úgy szeretném már magamhoz ölelni a kis töpörtyűt!!!!! Nem siettetem, minden úgy lesz, ahogy lennie kell!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Atya világ mekkora lett Kristin kisfia....én is 4kg tippeltem..basszus végig nagyobb volt egy kicsivel a mi babánk mérete... :shock:
Nem akarom túl hordani jobban...nem szeretném ha jövőhét végén vennék ki... :cry:

Lenne egy kérdésem!Volt már valakinek magzatvíz szivárgása?
Nincs folyásom egy pár hete.erre éjjel arra ébredtem 2 óránként,hogy folyik valami a lábam között....megtöröltem,de ez ment reggelig,amikor felébredtem rá.oldalt feküdtem kitámasztva.kimentem wc-re,de ott nem tapasztaltam változást.sétáltam,hátha folyik...de úgy nem.ma összedobtam már az ebédet,és megint folyt valami a lábamon...
nem értem.
hirtelen folyás?
vagy szivárgás?

Ja,azt kihagytam,hogy tegnap tök nyugodt volt Noel.még a Boscot is levittem sétálni.de estére bevadult,és mikor lefeküdtünk aludni,annyira agresszív erőszakos mozgásba kezdett,hogy ordítani tudtam volna az utolsó két rúgásától,és furákat éreztem belülről...mint a recsegés,ropogás...gondoltam az ő csontjai,combjai...lehet megsértette a burkot?úgy aludtunk el,hogy fogtam a hasam....
nem tudom mit csináljak.lehet felhívom a szülésznőt...

timea35
Budaörs
 
 


Patrícia!
Dr. Varga Kornél az orvosom. Mind3 gyerkőcömet itt szültem, és igen, a folyósó végén volt egy 3 ágyas szülőszoba, ahol csak egy függönnyel voltál elválasztva a többiektől. Martint nagyüzemben szültem, mind3 ágyon szültünk, Vikinél csak 2en, de a másik egy kisebbségi csaj volt, aki szó szerint üvöltött és a földön fetrengett. Ramit éjjel szültem, akkor sem volt már választás, de pont az én orvosom volt az ügyeletes. Még egy lány szült, és szó szerint egyszerre szültünk. Ez volt ilyen nyugi szempontjából a legjobb. A VIP szobán a kisebbség miatt gondolkodom. Amúgy én is társasági ember vagyok, hozzám sem fognak nagyon bejárni, mert barátokon kivül senki sincs. Így viszont elgondolkodok rajta. Mondjuk amikor csinálták őket, akkor megfogadtam, hogy ha mégegy babó lesz, akkor kipróbálom. :lol: Férjem akkor nagyon ellenezte 4eskét, de hát a sors, az sors. Mivel többet nem fogok előreláthatólagh szülni, ezért ez mellette szól.
Yusz-szal fórumról ismerjük egymást, már elég régóta, személyesen még nem taliztunk.
És neked ki volt az orvosod? Kinél szültél?

moni
 
 


Timikém!

Szivárog a magzatvized! Hívd fel a szülésznőt, ne vacakolj!!!!!
Írj egy sms-t, ha tudsz valamit...és csak nyugiiiiiiiii!!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!
Móni!
Én Leventéhez jártam,és nála is szültem! Milyen a 'véletlen'!!! 8)
Uh,akkor nagy változások lesznek neked a szülőszobát illetően!De csakis pozitív értelemben! :)
Ami a VIP-szobát illeti,szerintem ha csak a kisebbség miatt választanád,ne tedd! (írok privit ezzel kapcsolatban...)!

Timi!
Szerintem készülődik vmi!Hajrá! :wink: Hívd fel szerintem a szülésznődet,mert a leírtak alapján,elképzelhető,hogy magzatvíz!

Ági!
Türelem! :lol: Médi is lelassult a végére,utolsó 2 nap már alig-alig mozgott,olyan kis finomakat...bár ez alaapján Timinek még nincs itt a vég! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


4500g, nem semmi! Nem hiába írta mindig Kristin, hogy alig fér el a babó a hosszú lábaival a hasában, szép méretekkel jött világra!
Lehet, hogy Zsófi is szül? Neki is időszerű lenne már.

Reggel voltam ctg-n, hát most sem sok jelét látták, hogy hamarosan megszüljek. :roll: Úgyhogy még rászánom magam egy porszívózásra és felmosásra, hátha az rásegít.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Timi!

Igen, ez simán lehet magzatvíz szivárgás. Sőt szerintem tuti az.
Hívd az orvosod, és nézesd meg, mert akkor szerintem meggyorsítják a folyamatot, hiszen nem jó a babának a fogyó víz!!

Nekem is megszült egy rokonom most reggel, 4, 15 dkg-s kislányt! Beájulok, mekkora méretek vannak!

Patri!

Igen, ismerjük egymást már kb 3 éve, másik fórumból. Azért is örültem meg neki, hogy ide is írt. :lol:

Sajna én is attól tartok, megint túlmegyünk a dátumon, bár ha nagyon belegondolok, nem is bánom. Tudod, mi egy hullámhosszon voltunk ebben a kérdésben, én iszonyatosan nem akarok szülni. :( Még szerencse, hogy ez nem válogatás kérdése.

Barátnőm előírta nekem, hogy naponta 5x el kell mondanom hangosan, hogy gyorsan fogok szülni, nem fog fájni.
Igyekszem neki szót fogadni. :wink:

Ági!

Nekem is előfordul, hogy bedagad a bokám ha sokat állok, vagy megyek.
Általában reggelre elmúlik. Ha nem, akkor az már tényleg egy jel!! :D

Jaj csajok, drukkoljatok, Melindám most felvételizik a Képzőművészetibe, naaagyon izgulok!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Timi, ez simán lehet magzatvíz! Nem mindenkiből ömlik, van, hogy csak szépen, finoman szivárog! Drukkolunk!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Beszéltem a szülésznővel,és megkért feküdjek le egy órára bugyi nélkül és tegyek magam alá valamit,és hívjam vissza utána...
tényleg nem jött semmi.
azt mondta a szivárgás nem szűnik csak úgy meg...
mondta neki a dokim,hogy bár nem vagyok tágulva egy kicsit sem,a baba feje nagyon lent van már...azt mondta lehet,hogy nem érzem úgy,de ez egy kis éjszakai vizelet,ahogyan nyom...azt mondta nagyon figyeljek,és este hívjam még egyszer...ha meg folyik,hívjam de induljunk be...egyébként meg reggel 7.30 visz be a párom.
próbálok nem idegeskedni...a kicsi mozog,de ez már kezd az eléggé elviselhetetlen kategóriába kerülni... :cry:
meglátjuk....
köszi,hogy ilyen gyorsan írtatok,és reagáltatok.... :)

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok:)

Nagyon drukkolok neked Timi és mindenkinek:) Az új babáknak pedig gratulálok szívből:)

Egyelőre csak figyelek, mert nem nagyon tudok semmihez hozzászólni, de majd április közepén szerintem én is faggatózom majd:)

Én a SOTE1-en fogok szülni. Orvosom már van, de szülésznőm még nincs. Esetleg valaki, aki ott szül(t), tud szülésznőt ajánlani?
A felkérésnek mi a szokásos menete?

Köszönöm a válaszokat!

Ja, és még valami: a magzatmozgás. Én eléggé duci kismama vagyok, ill. a teherbeeséskor sem voltam egy nádszál és ahhoz képest nem sokat híztam. Ezt azért mondom, mert a ducibb kismamák nyilván kevésbé érzékelik a mozásokat, mint egy vékony kismama. A bébi mozgásait természetesen érzem (most vagyok a 31. hétben), de nekem még nincsenek ilyen brutál nagy, hosszantartó akciózások a hasamban.

Megfigyeléseim szerintem éjjfel fél egy környékén a legaktívabb. A védőnő kiadta, hogy számoljam a magzatmozgásokat. Szóval nektek mik a tapasztalataitok? Gondolom, a babák közt is vannak aktívabbak és kevésbé aktívak, nem? A dokimhoz csak március 5-én megyek és azért valahogy aggódom.

Szép napot nektek:)
Judit
giannijulie
Budapest
 
 


giannijulie,

én az I.sz.Klinikán fogok szülni... :lol:
neked ki az orvosod?azért is kérdezem,mert nekem a dokim mondta meg,hogy ki lesz a szülésznőm,mert párban dolgoznak...
neked ha nem mondta,én szívesen ajánlom az én rutinos és kedves szülésznőmet...a neve:Borsodiné Safranyik Erzsébet
a dokim neve:Molvarec Attila
szerintem kérdezzél rá a dokidnál..és ha nem mondana senkit,én szívesen megadom a számát:wink:

Én is kérdeznék tőled,te mennyit adsz a dokidnak?alkalmanként fizetsz neki,vagy a végén?az alagsorba jársz le,(alapítványi)vagy fent van a dokid?

A mozgásról inkább ne engem kérdezz,mert én a 21.héttől érzem az első mozgását(későn a mellső falon lévő méhlepény miatt),de a 26.héttől nem alszok miatta.én magas vagyok(180cm)és 10kg híztam,a baba lesz 4kg minimum mire kijön végre,és rettenetes fájdalmakat okoz,mert nagyon érezzük egymást.ja,és szinte non-stop gyerek,tehát a végére nem lesz elég helye,meg majd lassul...mi ilyeneket nem ismerünk... :shock:

Neked miért kell már most figyelni a baba mozgását?
Az,hogy mikor aktív..teljesen változó..nálam nem :lol: mert mindig,de utál aludni este,és még aktívabb ha eszek.... :D

Te merre laksz,hogy a Sote-én szülsz?

timea35
Budaörs
 
 


Judit, ne aggódj a mozgás miatt, mindenki másképp érzi, meg a babák is másmilyenek. Én például elég későn kezdtem el érezni, valamikor a félidő után, pedig a 16. héttől folyamatosan kérdezgettek, hogy, na érzem-e már. Aztán az idő előrehaladtával (meg a baba erősödésével) egyre határozottabb lett az érzés, de olyan durva dolgokat, mint amiket Timi kisfia produkál, sosem éreztem. Van, hogy hosszasan ficereg, itt-ott kidugja valamelyik testrészét, vagy össze-vissza rángatja az egész hasfalamat, de nekem fájdalmat sosem okozott a mozgásával.
Az a jó, ha érzed, hogy mozog, a milyenségével ne törődj. Aztán meg úgyis ezután fognak felpörögni az események, mikor kezd magára zsírt pakolni a gyerek, és nagyobb ereje lesz oldalba rúgni! :lol:

Timi, pedig drukkoltam, hogy beinduljon nálad a dolog! Azért figyeld magad, elvégre bármelyik pillanatban megindulhat a szülés! Én is ezzel biztatom magam! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Timi!
Menj be a szülészetre!
Mindkét szülésem így kezdődött, csak pár csepp víz szivárgott, mert a burok nem lent, hanem fent repedt meg. Az orvos most legutóbb nem is látta nyomát a magzatvíz szivárgásnak , pedig tudom, hogy az volt. Igazi folyós repedés csak órákkal később volt. Repedt burokkal megnő a fertőzésveszély, rád is és Noelra nézve is.
Fontold meg, kérlek. Nem ijesztgetni akarlak, tapasztalatból beszélek.
Kati
ducimami
 
 


Timi!

Nekem is az a véleményem, mint Katinak. Az nem lehetett vizelet!!
A magzatvíz meg nem folyik állandóan.
Nálam Ginánál amikor elkezdett folydogálni, volt idő, amikor abbamaradt mert a feje elzárta a repedést!!

Szóval nem véletlenül hívják szivárgásnak, nem kell feltétlenül ömlenie!

Én azt is javaslom, próbáld valamivel "felfogni" mert a színéből és a szagából is következtethető, hogy nem vizelet.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Timi!

Igazság az, hogy nekem is nagyon bőséges folyásom van/volt.
Nem egyszer történt, hogy miután felkeltem azt éreztem, valami csurog a belső combomon...de miután megfürödtem, el is múlt.
Mostmár mondjuk változott, sűrűbb. Kérdeztem ez normális-e, azt mondták igen...

Viszont ha neked soha nem volt ilyen, talán tényleg igaza van ducimaminak, s jobb lenne megnézetni....megnyugodni, hogy nincs baj.
Ha elfolyik a magzatvíz, vagy akár éppen csak szivárog, itt is be kell menni, de ha mindent rendben találnak, és nioncsenek még fájások, itt hazaküldenek még egy napra...majd másnap már bent tartanak... más ország, más szokás. :S


Judit!

Mi azok közé tartozunk, akiknek alig mozog a babája, mármiont a többiekáhez képest. Sőt, nálam legaktívabb a 34. hát után volt, kb két hétig...vagy én éreztem jobban...:D Én sem egy karcsú típus vagyok, a méhlepényem is elől van...
Nekem itt mindig azt mondták, nem a mozgás minősége a legfontosabb, hanem a mennyisége. Ha nagyon tompán is érzed, de érezzed, ez a lényeg. Persze ha aggódsz, jobb megnézetni.
Én is bementem a kórházba emiatt, rátettek CTG-re s mint kiderült a gyerek kb 20 mozgásából én kb csak 5-öt éreztem.. :S

Zsófi is szerintem finishbe ért, nagy a csend körülötte... :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sőt!
Most láttam Zsófi facebookos oldalán, hogy talán meg is van a pici, mert gratulálnak hozzá!!!!!
Vagy csak én maradtam le ennyire?!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyors válaszokat!

Timi:) Én Dr. Csaba Ákoshoz járok, de a magánrendelésére a Dembinszky utcába. A 18. kerületben lakom, de mivel nekem úgy ajánlották Csaba doktort, így jött magától, hogy a SOTE-n szülök.

A magánrendelésén fix tarifák vannak (aminek én örülök, mert jobb, mint állandóan tippelgetni:) ). A szülés díjáról még nem kérdeztem, de én olyan 50 körül fogok szerintem adni neki, ha nem mond fix összeget. Az alagsorban csak 30.heti ultrahangon voltam. Jó hideg volt :( :)

A szülésznő nevét köszi! Ideje lenne elmennem egy ilyen csütörtöki felkészítő tanfolyamra, csak én még dolgozom, fél hatig. Ha az ismerős nem áll elő az ajánlatával, akkor majd elkérném tőled a számát, és szerintem addigra már be is tudsz majd számolni, hogy milyen volt a szülés:)

A babamozgás számolását nekem a védőnő adta ki (azaz, h. a 30. héttől írjam...). Alapból elég rossz tapasztalataim vannak a védőnőkkel, mert szerintem inkább adminisztrálnak és kritizálnak. Nyilván hasznos a munkájuk, de szerintem inkább az olyan nők körében, akik nem tudják, hogyan estek teherbe...Én eddig azt tapasztaltam, h. mindenen csodálkozik, pl. h. hogyhogy nem vagyok cukros, miért nem magas a vérnyomásom....pedig minden rendben és eddig 9 kilót híztam.
Na de ez legyen a lenagyobb gondom:) A baba szerintem tök jól van, a 30. heti ultrahangon 1,85 kilónak saccolták, mindent rendben találtak:)

Timi, most neked drukkolok a legjobban!:), de természetesen a többieknek is:) Már én is nagyon babáznék, első baba, csupa várakozás vagyok, de a munkámat is sajnálom azért, mert azt is nagyon szeretem:)

Legyetek ügyik és szerintem hamarosan itt a tavasz, lehet menni tologatni a bébiket, már érezni a levegőben:)
giannijulie
Budapest
 
 


csekom!

Én is láttam Zsófinál a gratulációt, de semmi mást. Se ide nem írta meg, se sms-t nem küldött, szóval nem tudom mi van.

Judit

Nem minden baba olyan aktív, hogy folyamatosan érezni lehessen. Nekem mind az öt babám másképp és máskor mozgott.
Valóban sokat számít az is, hogy első gyerek, később érzed meg az első mozgást, hogy vastagabb a hasfalad, hogy elöl van a méhlepény és a baba is tartozhat a lustább kategóriába.

szóval ne izgulj, szerintem teljesen normális hogy még nincsenek brutál mozgások.

Majd a 38. héttől, amikor már nem lesz helye, elég egy nyújtózás és azt hiszed bepisilsz. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Aranyosak vagytok,csak egy kicsit megijedek így...

Értelek Kati,de próbálok a szülésznővel együtt működni..és tény,hogy semmi folyásom nincs reggel 9 óta,pedig nem fekszem...
Próbálok nem idegeskedni...tegnaptól ismét vannak jóslóim,és olyan nehéz ma Noel....
Este még hívnom kell a szülésznőt,hogy volt-e valami...
szerinte meg nincs olyan szivárgás ami eláll....
azt mondta ha bemennék is úgy ellenőriznék,ahogyan ő mondta nekem,hogy feküdjek le,és tegyek magam alá valamit...majd nézzem meg.ők is így szokták... :cry:
már magam sem tudom,hogy mit tegyek...egy biztos,hogy nem folyik most..és Noel is mozog...
Egyébként volt már ilyenem egy jó pár hete,akkor is hívtam miatta...de tény,hogy nem volt ennyire erős mint a múlt éjjel... :roll:
Már várom a reggelt...főleg ha meg sem néznek holnap bent..de csak rám néz ha megmutatom az nst-t neki,és elmondom ezt...
Kicsit az az érzésem,hogy az éjszakai alvópóztól nyomom ki azt a valamit többször...
Viszont ha folyik bemegyünk....

giannijulie, hallottam már a dokidról...én alkalmanként 6-7 ezret adtam eddig,így lett 40.000 és ha megszültem és úgy alakult minden,még kap 60.000.szülésznő meg 30.000.valahogy így mennek az árak,sajnos.... :cry:
Nekem jó a védőnénim...szerencsére... :)

timea35
Budaörs
 
 


Tudom ez nem időjárás jelentés, de örömöt okoz!
Itt ma egész nap kb 15-18 C fok volt... :D
Kedvcsináló.
csekom
Zsurk
 
 


Rendben Timi!
Kívánom, hogy igazad legyen. Elvégre az anyai megérzések... :D
Még azt neked el szerettem volna mondani, hogy emlékszel az én Mártim is lerúgta magáról állandóan az NST tappancsot, idekint pedig nagyon békés baba. Csupa türelem öltözéskor, peluscserénél. Egy angyal.
ducimami
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bekukkantásra vagyok csak, gratu mindenkinek, akinek megvan a babuci! Sajna nem tudtam mindent végigolvasni, csak a táblázatot láttam:)

Aki még egyben van: Kitartás!Nemsokára puszilhatjátok a picikéteket!

Sima szüléssel lett meg a Dávidka 4550 g-mal:)Nem volt könnyű, de mindenért kárpótol, később ha már kicsit több időm lesz mesélek majd a részletekről.
Nagyon sokat köszönhetek a fogadott dokinak és a szülésznőmnek és a Páromnak is, aki végig velem volt a fájások alatt, s lélekjelenlétével átsegített a legnehezebb pillanatokon!

Mindenkit puszilok, jelentkezem, amin tudok!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Csajok,

megjöttünk a kórházból..pont a dokim volt az ügyeletes..nem volt kedves,csak a végén...vettek vért,nst...dilemma,hogy víz -e?!
majd megállapították,hogy nem...csak folyás...
a méhszáj zárva van...
reggel vissza.és minden nap innentől kezdve...hétvégén is... :cry:
remélem nem húzzuk a végtelenségig...
nem volt jó élmény...mindenki nézhetett félmeztelenül a félig elhúzott függönynél...stb...ez gyerekek egy futószalag ami az egészségügyben megy...elkeserítő..mindenki csak egy a sok betegből....ennnyi....

megyek lefeküdni...reggel menni kell vissza... :cry:

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Timi!

Mi a helyzet??

kristin!

Hú, hát Dávidka óriás bébi! Nem semmi méret! Majd ha lesz időd, mesélj!!!

Nekem nagyon rossz éjszakám volt, olyan erős mensi jellegű görcsökkel, hogy azt hittem betojok.
Nem voltak a kimondottan tipikus összehúzódások, de rettenetesen fájt. Ráadásul Noémi is tombolt, mintha direkt bántani akarna.
Elég sanszos volt, hogy szülés lesz belőle, de hajnali 4 kor megnyugodott a kisasszony és abbamaradtak a fájdalmak is. Úgy aludtam el, mint akit fejbe vágtak. :roll:

Nem először futok neki a dolognak, de ilyet még én sem éltem át. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


sziasztok!
Yusz!
Én azt álmodtam,h megszültél! 3350 lett a csajszi! :D Drukkolok!

Timi!
Na? Mi volt a ctg-n? Vagy esetleg meg is indult már valami?

Vivi!
Le a kalappal! Biztos nem volt könnyű,de már túl vagy rajta és ez a lényeg! Nagyon várjuk a beszámolót,képeket!!! :)

Facebook szerint Zsófi már hétfőn megszült....és nem jelentkezik! Reméljük minden ok velük!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patri!

Azzal a mérettel meg is tudnék barátkozni!! :lol: :lol:
Nem kellene nagyobb.

Nagyon édes a face-n a talpacskás kép. Egyből az jut az eszembe, hogy de megpuszilnám!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Talán nem haragszik meg érte Timi!!! Jajj de sejtettem,hogy már megvan!!!

"Kedves Rokonok, Barátok és Ismerősök!

Szeretném megosztani veletek anyukám és apukám örömét, amit én szereztem nekik azzal, hogy a türelmetlenül telt napjaik után, 2012. 02. 24-én felmondtam a kilenc hónapig bérelt bunkimat, és 4200g-al, és 58cm-el megszülettem.
Jól vagyunk mindannyian, és nemsokára hazamegyek velük, hogy megmutathassam nekik "ki az úr a háznál!" :))
Később majd még jelentkezünk, addig is puszilok mindenkit: Vajjer Noel

ui: Köszönjük szépen mindenkinek az érdeklődést, és a drukkolást!"

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Aztaaaaaaaa!
Micsoda hír!

Timikém!
Gratulálok! Fantasztikus hír! nagyon sok boldogságot kívánok nektek!

Köszi Patri! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Húú, hogy mekkora babák születnek mostanság! :lol:

Nem tudom mikor indult meg a szülés, de első babaként viszonylag gyorsan kint volt Noel.

Nem maradtunk sokan...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Én is szeretnék gratulálni, nekem is volt egy olyan megérzésem,hogy ma ebből baba lesz! És milyen gyorsan, és mekkora nagy fiú lett Ő is!
Hát Timi gratulálok én is!!
Sok puszit, és tejcit!
humadene
Jánossomorja
 
 


Te jó ég!

Timi, gratulálok!
És tényleg milyen gyorsan!

Végül mégis csak a magzatvíz szivárgott???? :D
És milyen nagy!

Kérlek mondjátok, hogy ez alkat kérdése! És hogy én a 164 cm-mel valőszínűleg nem szülök ilyen nagy babát!

De jó! Remélem ezek után kicist nyugodtabb éjszakái és nappalai lesznek Timinek, még akkor is, ha fel kell kelnie szoptatni!
De jó! De jó!

Remélem nem haragszik meg Timi, de én máris beírtam a táblázatba!

Már csak 4-en maradtunk!

Kép

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Kedves Timi!

Nagyon gratulálok!
giannijulie
Budapest
 
 


csekom!

Én is 164 vagyok és még sosem szültem ekkora babát. A méretek 2750-3550 között, hosszra 50-59 cm közöttiek voltak.

Valahogy nem szeretnék ilyen nagy babát, bár tudom, hogy ez nem választás kérdése és a mamik tehetnek a legkevésbé róla.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz,

persze, persze, gondolom, hogy nem fog ilyen nagy babánk érkezni, de azért jobb hallani mástól is. :D

Emlékszem amikor a 158 cm-es ismerősőm kérdezte erről a doktort, aki azt mondta, hogy remélhetőleg a természet megold mindent, s nem fog egy ilyen kistermetű anyukát egy nagy bébivel megajándékozni. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Hát csajok!
Én is 164 cm vagyok, de a férjem194cm magas!!! Szerintetek? :D Gergő 3 napja már több volt, mint 3,5 kg! Ha ráhúzunk, akkor izgalmas szülésnek nézek elébe! :)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


:D
Huuu!

az én férjem szerencsére csk 174 cm!

:D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Lenne egy kérdésem!
Van annak jelentősége a szülésnél, hogy a baba melyik oldalt helyezkedik el a hasamban?

Nekünk a szülés felkészítő tanfolyamon azt mondták, hogy a bal oldalon tanácsos aludni, hogy a baba is ott helyezkedjen el, mert szülés/születés alatt úgy tud szépen befordulni, hogy háttal jöjjön ki, hiszen így haladnak a szülőcsatornán,mint egy kis csavar, balról jobbra menettel...
Nekem általában a jobb oldalon van, de néha átvándorol a bal oldalra..egy ideje viszont csak a jobb oldalon van.Gondolom én, mivel ott kidudorodik a hasam jobban.
A védőnő is azt mondta legutóbb, hogy ott érezte. Viszont azt is mondta, nem lényeg hol fekszik, csak az hogy közel legyen a hasam közepéhez, amikor eljön az idő.

Szóval ki mit tud róla? Vagy ez csak valami hülyeség? Vagy tényleg fontos lenne, hogy ne arccal felfele jöjjön ki?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


csekom!

Tök őszintén, fogalmam sincs hogy jöttek ki a gyerekeim. A nagy hasamtól nem láttam oda, kérdezni meg eszembe sem jutott.

Nekem össze-vissza mocorog még, van hogy az egyik, hol meg a másik oldalon fekszik.

De! Vajúdás közben úgy szoktuk/szokták, hogy 4-4 fájást végigfeküdni mindkét oldalon. Így lehet neki segíteni, hogy forgó mozgással "csavarodva" elérkezzen a kijárathoz.

Eddig még nem hallottam, hogy ennek is jelentősége lenne, legalábbis nem olyan, mint annak, hogy far vagy fejfekvéses-e.

Az én férjem meg 185 cm és nem születtek túl nagy babáink.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Timinek hatalmas gratuláció!
Mi egy napra voltunk kiírva, de végül ő győzött... Én még mindig csak várok. :?
Hajnalban tök durva hasmenésre ébredtem, pedig nem ettem semmi rosszat. Már azt hittem, lesz valami, mert sokan mondják, hogy szülés előtt így tisztul a bélrendszer, de hát semmi nem lett belőle. Folytatódik a türelemjáték! Ja, már alig páran maradtunk.

Csekom, erről én még sosem hallottam, hogy jelentősége lenne, merre fekszik a baba. De ez a csavaros mozgás tetszik, majd kipróbálom!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!!!!

Szívből gratulálok minden anyukának kisbabájához!!!! Jó egészséget és sok tejcsit! :)

Mi jól vagyunk, szombat óta itthon! Fiúk imádják kistesót, mindenben segítenek! :) Bálint kis anagyal, nem sokat hallani a hangját! Szopizik szépen, tejcsi is van bőven.

A héten még férjem itthon volt, élveztük, hogy együtt lehettünk. A számítógépünk elromlott, nem tudom, hogy jövő héten tudok-e jönni, laptopot férj elviszi munkába :(

Kismamik kitartást nektek, már csak pár nap!!!

verzso
 
 


Timi,Vivi Gratulalok!

Ugyesek vagytok, jo nagy babakat hoztatok vilagra. Remelem minden rendben veletek. Kivancsian varom a fotokat :)

Hu mar tenyleg csak 4-en vagytok hatra. Es februarnak is lassan vege. 3-an mar minden orasok vagytok,izgi! Jon a tavasz. Tegnap itt gyonyoru puloveres ido volt. Le is mentunk setalni, annyira jo volt. Tilda vegig aludta a setat a babaslingben, sutott ra a napocska. Most is alszik. Nappal olyan jokat alszik :D Ejszaka nem annyira, surun keri a cicit :(
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Ismét túl egy CTG-n! Minden a legnagyobb rendben! Nálunk semmi változás, pedig tegnap már úgy fájt a derekam és 10-15 percenként keményedtem...de semmi! Éjjel tök jól aludtunk! Legközelebb hétfőn megyünk...képzeljétek felhívott a dokim, hogy mi újság velünk, hogy vagyunk...marha jól esett! :)

Móni!

Én is pörögtem jobbra-balra az első szülésemnél, mondta a doki, hogy így lehet segíteni a babának...meg Balázs nyakán ott volt a köldökzsinór, úgyhogy egyúttal azt is próbálta leszedni! Az már nem volt annyira kellemes!

Komolyan...ha belegondolok, hogy vasárnap kéne megérkeznie Gergőnek el sem hiszem...., de annyira jóóóóóó lenne már, annak ellenére, hogy szuperül elvagyunk így kettecskén! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Kristin, Timi
sok szeretettel gratulalok nektek!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: