Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Voltunk tegnap terhesgondozáson. Szépen növöget Diána, úgy néz ki tartjuk az április 11. körüli szülés időpontot.
A méhszájam nem nyílt tovább, engedélyezte a doki a kismama jógát is.
Lefixáltam a dokival hogy bent lesz a szülésnél, rákérdezett néhány részletre is. Annyira fura hogy már ilyenről is beszéltünk, kezd igazán valóságossá válni a dolog.

Varva kitartást a cukorterheléshez! :?

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Nixi: nem irigyellek a költözködés miatt! Engem már az totál kimerített, hogy a gyerekszobát kipakoltuk...Kitartás, és inkább tényleg kérj segítséget, minthogy túlerőltesd magad!

Varva: sajnálom, hogy Bogi beteg, jobbulást neki!

Calendula: hogyhogy megbeszéltétek a dokival, hogy bent lesz a szülésnél? Ez eddig nem volt biztos?

Kép
tündércserje
 
 


Lányok!

Köszönöm szépen a tanácsokat a haskeményedéssel kapcsolatban. Ma vettem is Magnesium citratet. Most várom a hatást! Ha ez sem segít akkor irány a doki, mert be fogok pánikolni.

Tegnap elmentünk a párommal egy kicsit vásárolni. Szerencsére jobb kedvem lett tőle. A babának még nem vettünk semmit, csak nekem két tök jó pulcsit, amikből végre nem lóg ki a hasam és nem nézek ki bennük úgy mint a Micimackó. :lol: Vettem néhány kórházi kelléket is biztos ami biztos.

Mindenkit nyomatékosan kérek, hogy nagyon-nagyon vigyázzon magára. Kezd most már nagyon komoly lenni a helyzet! Két hónap múlva már lehet, hogy az első szülésélményeket olvasgatjuk.

Kép
maryanna
 
 

 
 

Sziasztok!

Végre aludtunk! Boginak már nem fáj a füle és már nem lázas, de még rondán köhög.

Calendula: köszi valahogy kibírom. Szerencse, hogy nem kell sűrűn átélni!

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Varva! Jobbulást a kicsi lányodnak! Sajnos tudom milyen éjszakázni a beteg gyerekek mellett. Főleg terhesen, amikor amúgy is nagyobb a pihenés igénye a szervezetnek.

Én is vettem olyan Magnéziumot, amit Christall javasolt. Ma fogom elkezdeni.

Maryanna! Sajnos ha az ember pánikol akkor mégjobban előjönnek a tünetek. Próbálj picit nem rá gondolni és ellazulni. A magnézium biztos segít, ha teljesen nem is mulasztja el a keményedéseket, de csökkenteni fogja.
Az is fontos, hogy a keményedés meddig tart. A dokim szerint 30 mp-nél rövidebb az nem más, mint a méh vérellátását segítő izommozgás.
Amire oda kell figyelni, az a 60 mp-es, vagy hosszabb és kissé kellemetlen érzéssel járó keményedések. Abból alakulnak ki a jósló fájások, amik tényleg koraiak még.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Tündércserje: részemről biztos volt, és az elejétől kezdve hozzá járok terhesgondozásra. Csak most rákérdezett hogy akkor végleges-e a döntés hogy nála akarok szülni, és rákérdezett hogy eldöntöttük-e a szülésznő fogadást is, és kit választottunk.

Az előbb leütöttem vaterán néhány ruhácskát. :D Elég sok 56-62-68-as ruhácskát kaptunk ismerősöktől, de ezek főleg nyáriak. Áprilisban-május elején nem feltétlenül lesz még jó idő, úgyogy néhány vastagabb ruhadarabot, vékonyabb kabátot szeretnék még venni.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok,


remélem a beteg kisgyerkőcök meggyógyultak, jobbulást mindenkinek!!! Le sem merem írni hogy nálunk senki nem beteg, mindenki mehet az edzésére, bízom benne hogy ez így is marad.

tündércserje, nagyon jók a képek, nyitva van a babuci szeme? nekem is van egy olyan képem, ahol mintha nyitva lenne, de nem tudom ez lehetséges-e?

napisugi, bocs elfelejtettem megírni, hogy ez valami terheléses cukorvizsgálat volt, és vennem kellett 75 gr szőlőcukrot, azt feloldották egy pohár vízben, én meg megittam, és kb egy óra múlva rosszul lettem.Izgultam is az eredmény miatt, de jó lett!!

varva, a porontyon találtam egy cikket az uzsoki babaágyas kórtermek helyzetéről, szerintem kérdezz rá az orvosodtól,és nézd is meg mi a helyzet ténylegeseg és mi várható áprilisra, mert ami ott volt az katasztrófa. Én is ott szültem az első két gyerkőcöt, de nem a körülmények miatt mentem máshova

Tegnap én is voltam az orvosomnál, és minden OK, és tényleg az időnkénti rosszkedvemen kívül egyéb bajom nincsen.Az meg a korábbi hosszú évekig tartó depressziómnak az utóhangja szerintem...
Én most azon aggódom, hogy mit kell bevinnem a kórházba, mert olyanokat olvasok, hogy még lepedőt sem cserélnek elégszer, a babunak meg gyakorlatilag mindent be kell vinni. Régen semmi nem kellett, úgy hogy ezt még ki kell nyomozni..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 22:04-kor.
süni69
 
 


süni69: olvastam a cikket az uzsokiról és nem valami megnyugatató, hogy mi várhat rám (ránk). Abban bízok, hogy áprilisra azért rendeződnek a dolgok és talán elkészül az új szülészet. Remélem addigra melegebb lesz és nem fűtik szét a kórtermeket. Mikor Bogit szültem ugyanitt sem volt teljesen okés a helyzet, mert akármikor zuhanyoztunk sose volt meleg víz. Többször megfordult a fejemben, hogy akkor ilyen hideg vízzel mosdatják le a babákat is? :(
Szóval marad a remény, hogy áprilisra már szép új helyen szülhetek. Az orvosom legalábbis ezzel bíztatott.
Egyébként az orvosomhoz nagyon ragaszkodok, neki köszönhetem mind a 2 gyerkőcöm, hogy összejött és az egyik legjobb doki. Ezért is el kell viselnem a kórházi körülményeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára varva 2010.01.13 13:45-kor.

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat a kislányom nevében, már jobban van. Legalábbis nem fullad.

Yusz: örülök neki, hogy Gina jobban van.

Atizka: tegnap voltunk a Vikikével az orvosánál és az eddig kapott gyógyszerét elvette, helyette most kapott 2 pipát amit reggel-este kell használnia, a másik gyógyszerét amit folyamatosan szedett a napi 1 szemről kettőre emelte. Viszont mivel a Vikike tartósan beteg így megigényeltük neki az emelt családi pótlékot és az gyest, addig amíg meg nem szülök a gyest addig kapom.

Varva: jobbulást Boginak!

Maryanna: nekem is elég sokat bekeményedik a hasam. Tegnap voltam a dokimnál és mondtam neki, kiderült, hogy a külső méhszájam egy kicsit nyitott eddig ugye C-3000 volt, most meg C-3110. Azt mondta nem kell megijednem, de sokat kell pihenni, nem szabad emelni és szednem kell a no-spat napi 3x. Ja igen és megvigasztalt, hogy előfordulhat, hogy március közepe felé megszülök. Azt mondta, hogy kizárt dolog, hogy március vége, április elejéig kihúzom. Biztosabbat tud majd mondani 22-én az Uh-on.

Tündércserje: nagyon jók a képek!

Egyágyas szoba: én amikor a kislányomat szültem 5 ágyas szobába kerültem. Egyáltalán nem bántam nagyon sokat beszélgettünk a lányokkal. Volt aki segített ha valamit nem tudtam. Igaz baba-mama szobában voltam, de mivel a kislány hamar besárgult nem sokat lehetett kint velem, mert szinte végig a kék fény alatt volt. Csak szoptatni hozták ki. Úgyhogy jó volt a társaság.

Tegnap a dokim megkérdezte, hogy milyen vitamint szedek, mondtam neki, hogy eddig a Gravidát szedtem, de attól mindig hánynom kellett és most az Elevitre álltam át. Azt mondta, hogy kb a 30.-32. hétig szedjem aztán álljak le vele, mert kimutatták, hogy nagyon sok a folsav tartalma és akik végig szedték előfordulhat, hogy a gyerek 3 éves kora körül kiderül, hogy asztmás lesz. Ki tudja én szedtem a folsavat a Vikivel végig és az is igaz, hogy 3 éves kora körül derült ki, hogy asztmás.

Süni:nálunk Kaposváron a lepedőt azért cseréli, ha szólsz, hogy koszos vagy esetleg véres lett. Mikor 4 éve én szültem a kislánynak már akkor kellett bevinni pelenkát, mert napi 3 db-ot adtak és az nem volt minidig elég, a popsikenőcsöt, popsitörlő is vinni kellett. Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

Puszi mindenkinek és vigyázatok magatokra!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Vacakol a Babanet :x ...

Tegnap voltam orvosnál, nagy vonalakban rendben minden, csak ugye most tudtunk beszélni a szív-uh óta először. Ő is igencsak szorgalmazta a genetikai tanácsadást, (persze neki ez a dolga...), bennem meg motoszkál, hogy talán mégis el kellene menni.
Neten is utánanéztem ennek a dolognak, azt találtam, ha más rendellenességgel nem társul, amit uh-n látnának, akkor gyakorlatilag 0% az esélye a kromoszóma rendellenességnek.
Az I. sz. Női klinikára kellene menni, de végül arra jutottam, hogy elmegyek én is a Praxis rendelőbe, ahol egy jó nevű genetikus doktornő is rendel (Hajdú Krisztina, ha esetleg valaki hallott róla), ő gondolom ugyanolyan alapos, ha nem alaposabb lesz, mint a Klinikán. Viszont csak febr 5-ére kaptam időpontot, pont akkor töltöm a 32 hetet, így meglesz a soron következő uh lelet is, legalább nem kell menni a kórházba.

Vásárlás: tegnap beszabadultam néhány helyre, és bár nekünk sok ruhánk van, de turiban találtam pár dolgot, amik rendívül olcsók és szépek voltak, azokat nem tudtam ott hagyni.
Voltam az Alleeban is, a C&A-ban ugyan félig leltároztak, de ott is jó kis leárazások vannak, így muszáj volt pár dolgot vennem :oops: Egyébként megkérdeztem, egész januárban akciók vannak.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Betegeskedőknek gyógyulást!

Nagyon édesek a kisbabák :D öröm nézni :)

maryanna: az idézeteket egyszerűen googlebe kerestem, beírtam h babás idézetek és azok között böngésztem, rengeteg jó van köztük.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat a dagadással kapcsolatban. Kicsit jobb a helyzet, már nem mindennap vészes. Minden nap mikor hazamegyek felpockolom és pihentetem kicsit, utána jöhet a házimunka :) Sajnos a sótól nehezen tudok megválni, mivel imádom és eddig mindent túlságosan is sósan ettem... a nagy dagadás napján is épp 8 órai üldögélős munka után, sós perecet sütöttem és mivel az ugye hosszadalmas órákat álldogáltam, miközben éreztem h hulla fáradt vagyok... Na de próbálom :)

Közben meglett a következő véreredményem is az rh negativitás miatt és minden ok, nincs ellenanyag.

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok!

Előszöris mindenkinek köszi a hozzászólásokat azzal kapcsolatban, hogy egy- vagy többágyas szobába jobb-e menni. Így sikerült elhatározásra jutnom a többágyas mellett. Végülis 3 nap nem túl sok (és remélem, nem lesz szükség többre), és legalább tudok segítséget kérni, ha szükségem van rá. Azzal nyugtatom magam, hogy elég sokáig laktam kollágiumban, úgyhogy van tapasztalatom...

Süni, lehet, hogy nyitogatta a szemét a kis drága, mert elvileg már próbálgatják, de én nem tudom megállapítani. Az biztos, hogy ásítás közben kidugta a nyelvét a kis huncut. :lol:

Beus, eléggé megijesztettél ezzel az Elevit szedéssel kapcsolatban! Az elején nekem azt mondta a doki, hogy abban nincs is elég folsav, szedjek mellé pluszban, de azt nem mondta, hogy a végén már egyáltalán ne szedjem...Most akkor hagyjam abba? :roll:

Atizka, talán jobb is, ha mégis megnézetitek, hogy minden rendben van-e, legalább megnyugszotok, hogy minden ok. Biztos nem lesz semmi gond!

Csilumilu, jó, hogy jobban van a lábad, de azért a sóevéssel tényleg vigyázz!

Annyira hihetetlen, hogy már a 30. héten járunk! Döbbenet, hogy jó esetben már csak 10 hét van hátra, az olyan kevésnek tűnik...főleg ha azt nézem, hogy 26 hete értesültünk a kis jövevényről, és milyen gyorsan eltelt.
Kezdek olyanokon aggodalmaskodni, hogy milyen ruhákat vegyünk, mert ki tudja, milyen idő lesz, mikor rakjam össze a kórházi cuccokat és egyáltalán mit, meg hasonlók...Amúgy is aggódós vagyok, és ez egyre rosszabb lesz.

A másik ez a hülye BKV sztrájk! Tegnap muszáj volt elmennem itthonról, de csak egy busz jár négy helyett ott, ahol lakom, az is ritkábban és fele akkora, úgyhogy csurig volt, az emberek meg hihetetlen bunkók, és nem figyelnek senkire, úgyhogy végig azon rettegtem, hogy összenyomnak vagy megütnek, a végén már majdnem bőgtem. Holnap megint mennem kell, nem tudom, hogy fogom újra végig csinálni...

Kép
tündércserje
 
 


Beus: tényleg ne ijedj meg a méhszájad miatt, én már 9. hete tartom a C-3100-at. Úgy, hogy dolgozom részmunkaidőben, és utazok napi 2 órát. Amikor otthon vagyok igyekszem minél többet feküdni, nem csinálok szinte semmi házimunkát és nem guggolgatok, nem emelek. Megbeszéltem a Babával hogy maradjon még bent, az a legjobb neki ha bent marad minél tovább, szerintem ez tök sokat számít... minden fejben dől el.
Vigyázz magatokra, és feküdj annyit amennyit csak tudsz.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Beus! Köszi Gina nevében, hogy gondoltál rá. :lol: Később vettem észre, hogy nem egy, hanem 3 szemfog jött ki egyszerre, valószínűleg ez viselte meg ennyire.

Csilumilu! Örülök, hogy jobban van a lábad! A sóval kapcsolatos dolgot maximálisan megértem, én is szeretem érezni az étel ízét és hát azt leginkább a só hozza ki. :wink:

Tündércserje!
Nekem azt tanácsolta a dokim, hogy a 25. héttől már csak heti 1-2 szem magzatvédő vitamint szedjek. Ezt már Ginánál is tartottam.
Azért jó szedni még ha hézagosan is, mert ezekben a téli hónapokban nem mindíg jut az ember lánya hozzá minden vitaminhoz.

BKV sztrájk: most kellett lemondanom a védőnői látogatásom, semmi kedvem másfél órát sétálni ebben a hidegben. Sajnos a kisautóm hűtője kilukadt még karácsonykor, ugyhogy csak a gyaloglás maradna.

Én különben is azt tapasztaltam, hogy senki meg sem moccan, ha kismama szál fel a buszra. Eddig csak akkor ültem, ha alapban volt hely.
Lökdösődnek, tolonganak, mindenki gyorsan fel akar szállni, senkit nem engednek maguk elé. Aztán ha le tudnak ülni, gyorsan újságot vesznek elő vagy bedugják a fülükbe a zenét és kizárják a világot. :(
Ez a magyar tömegközlekedési kultúra.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Hát igen az a BKV nagyon gáz, az utasok meg főleg!

Én is volt, hogy már majdnem elsírtam magam, olyan bunkók voltak, lökdöstek az emberek, nem engedtek leszállni! :(
Én mindig fogom ilyenkor a pocakom, nehogy bele könyököljenek.... :(

Helyet meg tényleg nem adnak át, náha 1-2 lány,aki velem hasonló korú, de masik azok nem, csak nagy boci szemekkel nézik a pocakom és tovább terpeszkednek, van, h lábukat is kiteszik, h nehogy már odább tudjál lépni!
Szóval egyre joobban utalám ezt a fajta közelkedést, a sok hülye emberrel együtt (tisztelet a kivételnek)

Szóval mindenki vigyázzon magára mindenhol, főleg a BKV-n!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Nekem is ugyanez a tapasztalatom, a 20-as, 30-as nők átadják a helyet, a többi meg csak bámul. :shock:
Nem is az idősebbektől várná el az ember, de a pasik is néha igazán megmozdulhatnának.
A pocimat én is rendszeresen fogom, máshogy nem is lehet.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Toxoplazma: Tudjátok, írtam korábban, hogy az első trimeszterben nem csináltuk meg a toxoplazma vizsgálatot. Képzeljétek el, ma voltam a körzeti orvosomnál, és helyben megcsinálta a vizsgálatot, egy- két hét múlva lesz meg az eredmény. Még jó, hogy nem mentem el egy magánrendelőbe, ahol még fizetni is kell érte... Jövő hét péntekre kaptam időpontot 4D ultrahangra, már nagyon várom, hogy lássam az én drágámat.

Csilumiliu: Nem mindenkinek adatik meg, hogy kétszer ünnepelje az esküvőjét, irigyellek!:) Mi júniusban költöztünk be a lakásunkba, utána döntöttük el, hogy szeretnénk kisbabát. Azt hittem, hogy a próbálkozás eltart pár hónapig, de nálunk is elsőre összejött, úgyhogy azonnal tervezhettük is az esküvőt. November végén volt a lagzi, szerencsére akkor még nem látszódott a pocakom.:) Életem legszebb napja volt. 60 emberrel ünnepeltünk, nagyon meghitt volt ez a nap, jó nagyot buliztunk!:)

Tömegközlekedés: Nekem is az a tapasztalatom, hogy nagyon sokan figyelmetlenek. Bosszantó, hogy az emberek versengenek egymással, hogy ki ül le előbb, és még akkor sem vesznek vissza, amikor meglátják, hogy előttük áll egy kismama. Eddig összesen ketten adták át a helyet, azok is kb 40- 50 körüli nők voltak. Murphy törvénye, hogy akkor adták át a helyet, amikor még nem nagyon látszódott a pocakom, és most, amikor tényleg szükségem lenne rá, mert fáj a derekam, stb, senki nem ajánlja fel a helyét.:(

Babakocsi: A héten kezdtük el nézegetni a babakocsikat, és bizony nem könnyű a választás. 50- 60 ezer forintnál többet nem nagyon szeretnénk költeni rá. Nekem az a fő szempont, hogy könnyű legyen (kb 10 kg), és könnyen össze lehessen hajtani. Nekem eddig ez tetszik:
http://bolthely.hu/babyshop/id/01039_Ch ... ocsi_River
Kb. 10 kilós, újszülött kortól is lehet használni, viszont nem lehet egy kézzel tolni, és a férjem szerint nagyon labilis, és félő, hogy az első buckán "kiesik" a gyerek.
Neki ez tetszik (Csilumiluéknak is ilyen van):
http://www.babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=301
Ez viszont nagyon nehéz, 17 kg!!!, és nem lehet összehajtani. Ha ebbe még beleteszem a gyereket, és a cuccainkat, akkor megszakadok a cipekedésben.
Ti döntöttetek már arról, hogy milyen babakocsit vesztek? Milyen szempontok alapján keresgéltek?
napisugi
 
 


A mi babakocsink már nem mai darab. A márkájára nem emlékszem, de azt tudom, hogy nem gyagyi.

Viszont azt tapasztalatból mondhatom, hogy a gyerekek addig szeretik, amíg fel nem ülnek. Ez kb. 8-9 hónapos kor. Akkortól mi már a sport babakocsit használtuk amit nagyon könnyű és jól irányítható, kisebb helyen elfér.

Ginával már most ott tartunk, hogy ő akarja tolni és nem akar beleülni. :roll:
A nagy babakocsit már egy éve, hogy levittem a pincébe. Szóval nálunk nem volt hosszú életű. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Beus
No-spa-t inkább NE szedjél!!!!! A méhszájat is lazítja!
(Régebben adták kismamáknak, de rájöttek, hogy nem igazán jó ilyen szempontból. Inkább magnézium és Diaphyllin, Nifedipin, ami használatos a koraszülés megelőzésére, a fájások-görcsök leállítására.)

Aki vizesedik, figyelje a vérnyomását!!!!!!

Azzal a 2 anyukával tartjuk a kapcsolatot, akikkel együtt voltam, mikor Alexát szültem.
Itt a klinikán 2-3 ágyasak a szobák a gyerekágyas részlegen.

Napisugi
Babakocsi: az határozza meg, hol, hogyan akarsz vele közlekedni!
Nekem nem jöttek be a kiskerekű kocsik (a járda repedéseiben könnyen megakad), és a különálló fogós se (nem lehet egy kézzel igazán tolni :oops: ).
Alexánál Peg Perego kocsink volt.
Most bajban vagyok, mert ikres kocsiból nem nagy a választék :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Lenne egy FONTOS téma amit még szeretnék kérdezni, hogy a ki jártás benne:

Tgyás, gyes, gyed? Mi kell hozzá ,h ezek járjanak, milyen feltételek?Szülés utáni vmi egyszeri juttatásról is hallottam, ezt ismeri vki? Családi pótlék?

mikor kell ezeket igényelni, hol? Mennyit fizetnek ezeke?
Vagy nekem az is jó, ha vki megmondja, hol tudok utána olvasni, ahol rendesen le van írva! mert már nézegettem, és sok helyen elég felületes vagy nem egyértelmű infok vannak

Előre is köszi, aki tud ebben segíteni!! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Nixi
http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... am20060213

Ránk még elvileg az eddigi szabályok érvényesek (április 30-ig meg kell születniük a babáinknak :wink: )
Vendég
 


tgyás, gyed -hez az kell, hogy munkaviszonyban legyél. mindkettőt az oep fizeti, a munkahely székhelye szerint illetékes oep-nél kell igényelni (elvileg ha a munkáltatónak bejelented ezirányú igényed akkor ők intézik, de nekem a munkaadóm leszarta és magamnak kell intézzem ahogy a táppénzt is) az elmúlt 2 év bruttó béréből számolják ki, annak a 70% ebből levonva bizonyos dolgok (tgyásnál úgy emlékszem hogy csak eü-i járulékot vonnak, gyednél pedig nyugdíjjárulékot is).

szülés után anyakönyvi kivonattal a kezedben a MÁK (Magyar Államkincstár) igénylehetsz anyasági támogatást, ami jelenleg 64e ft körüli, egyszeri összeg, és egy hét alatt kiutalják.

Kép
marymirella
 
 


Köszi!

igen, pont ezt akartam én is írni, hogy van ez az egyszeri anyasági támogatás is! :) Önkormányzatkonál/kerületeknél is lehet vmit igényelni van amelyik ad még!

Fontos, hogy 1 éve már be legyél oda jelentve, és az elős 180 napig meg kell igényelni ezt is meg a tgyást is! :)

Ki, milyen könyveket olvas a babavárással, szoptatással kapcsolatban?? :)

Jó éjt Mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Hasznos infok, ha netán vmit nem jól találtam meg javítsatok ki:

Ellátások típusa:
- biztosítási jogviszonyhoz kötött (tgyás, gyed),
- alanyi jogon járó (gyes, családi pótlék),
- feltételhez kötött. Ez csak egy van: az egyszeri anyasági támogatás, ami akkor jár, ha a terhesség alatt min. 4szer voltál terhesgondozáson, koraszülés esetén egyszer, vagy hitelt érdemlő módon igazolni kell, hogy min. 5 hónapot egyhuzamban külföldön töltöttél. Ennek az összege 64eFt és mint írtam, ez egyszeri támogatás.

A családi pótlék mindenkinek jár, aki gyereket nevel.

A tgyás, gyed, gyes az alábbiak szerint alakul:
Ha volt min 180 nap (2010. máj. 1. után 365 nap) jogviszonyod és az igénylés pillanatában biztosított vagy, akkor a szülés után (vagy előtte 28. naptól) jár a terhességi-gyermekágyi segély. Ennek az összege az előző naptári év átlagkeresetének a 70%-a, ebből 18% szja-t vonnak.
Ha ez lejár, akkor jön a gyed (tgyás összege mínusz 9,5% nyugdíjjárulék)
2010. máj. 1. előtt: minden esetben a gyerek 2. életévéig
2010. máj. 1. utáni babáknál: annyi ideig, amennyit anya biztosítási jogviszonyban töltött, de max. 2 évig.

Ha a gyed lejár, akkor
2010. máj. 1. előtt született babáknál: jön a 3. év gyes
2010. máj. 1. utáni babáknál: a baba 2. életévéig jön a gyes (ha anya 2 évig volt gyeden, akkor nem jön gyes).

Ha anyának egyáltalán nincs biztosítási jogviszonya vagy 180 (365) napnál kevesebb vagy nem élő, akkor nem jár se tgyás, se gyed, akkor csak gyes jár:
2010. máj. 1. előttieknél a gyerek 3 éves koráig,
2010. máj. 1. utániaknál a gyerek 2. éves koráig.

Kép

Kép
csnixi
 
 


Az jár jól, akinek a munkahelye tb-kifizető, akkor ők intézik.

Szoptatáshoz:
www.lll.hu
www.szoptatasert.hu

Nagyon jó még: Guóth-Gumberger--Hormann: Szoptatás c. könyv is.

Babás könyvek: mindenkinek a vérmérséklete szerint :wink:
Nincs olyan, ami leírja a tutit! Mi mások vagyunk, mások a gyerekeink. Más módszerek jönnek be...
(sajnos a gyerekekhez nem adnak használati utasítást, nincs rájuk cseregarancia :wink: )
Én elolvastam több könyvet, és mindegyikből egy-egy kis dolgot vettem át.
A legjobb szerintem Mérei--Binét: Gyermeklélektan-ja.
Vendég
 


Szerintem is nagyon jó a Mérei--Binét: Gyermeklélektan-ja. (én ebből tanultam az ELTÉN és nagyon szerette mindenki) :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Mary, Csnixi, Crystall!
Köszi a sok infót az ügyintézéssel kapcsolatban. Mi már ugyan egyszer végigjártuk, de rövid az agyam (különben is az idő tájt elég sok gondunk volt) és már nem emlékeztem, mit hol intéztünk.
Egyébként ezért is jó, ha apuka kap pár nap szabadságot, mert akkor mehet a papírokkal, akkor legalábbis gyorsabb volt minden, ha személyesen intézte, mintha postán küldözget az ember mindent.

Egyszerei támogatás a XI. ker-ben biztos van, ha esetleg valaki itt lakik.

Egy kicsit más, de hasznos, a DM-es Baba bónusz. A baba születési anyakönyvi kivonatának másolata kell hozzá, és egy ideig küldenek mindenféle kupont kedvezményekkel.

A Szoptatás c. könyvet én is olvastam, nagyon jó! A Kismama magazint veszem meg egy ideje, abból "művelődök".

Napsugi, én is könnyű babakocsira szavaznék, erre mi sajnos nem figyeltünk oda először, szenvedtem is vele eleget.
A mostanival sem lesz egyszerű közlekedni, sikerült nagyon jó áron új testvérbabakocsit venni. Nekünk egy ideig még az kell, jól lehet vele manőverezni, ahhoz képest, hogy egy "kisbusz", de emelgetni persze lehetetlen.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Ha még érdekes, beszkenneltem a szülés utáni teendők sorrendéjéről, támogatások, ellátások igénylésének menetéről, feltételeiről egy jól érthető anyagot (a védőnő adta), ha valakit érdekel, szívesen elküldöm, csak priviben küldje el az e-mail címét, mert túl nagy ahhoz, hogy felrakjam ide, ha lekicsinyítem, akkor meg olvashatatlan lesz.

Kép
tündércserje
 
 


Tündércserje: Át tudnád dobni a mail címemre ezt a dokumentumot? Az e- mail címem: napisugi@freemail.hu. Köszi szépen!

yusz, crystall, atizka: Köszi a segítségeteket a babakocsival kapcsolatban! Még nem döntöttünk, jövő héten egy kicsit több időnk lesz, és megnézünk még más üzleteket is. Semmiképpen nem szeretnék nehéz babakocsit, mert azzal tényleg egy kínszenvedés lenne a tömegközlekedés...

Babaüzletek: Ha valakit érdekel, a Baby Planetben hétvégén 8 %- os kedvezmény van az akciós termékekre. A héten voltunk a IV. kerületi üzletükben, és nekem adtak 5 db 1000 ft értékű kupont, amit szintén hétvégén, minimum 5000 ft értékű vásárlás esetén lehet beváltani. ( Sajnos több kupon nem vonható össze, de pl. nagyob értékű terméknél, pl a babakocsinál van erre lehetőség) Ha érdekel valakit, akkor sztem hívja fel az üzletet, hogy tudnak- e még adni ilyen kupont, vagy írjon nekem, és odaadom a kuponokat.
napisugi
 
 


Tegnap megjött a babócánknak a játszószőnyeg (teszveszes), nagyon tetszik, nagyon meg vagyok vele elégedve.
A hét elején meg megvettük a babaszobába a bordűrt is- micimackósat- az is nagyon tetszik nekünk!

Íme:

Kép

Kép [/img]

Kép

Kép
csnixi
 
 


3 éve nem voltam fodrásznál, és úgy alakult a helyzet, hogy megengedhessem magamnak hogy elmenjek 1-2 hét múlva. daueroltatva volt a hajam 2005ben és 2007ben és nagyon szerettem, és bedauerolatatnám, de gondolkodóba estem Mayti miatt, mert nem akarok neki rosszat csak azért, hogy jobban nézzek ki. Mi a véleményetek a daueroltatásról?

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

csnixi! Klassz a szőnyeg és a falikép!

marymella!
Ugyanaz a kitétel mint a hajfestésnél. Jól szellőző, tágas helyiségben minden gond nélkül alkalmazható.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


köszi

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Végre én is tudok írni, mert eddig kicsit passzív voltam vizsgáim miatt. Már csak egy van hátra, és szerencsére eddig mindegyik sikerült.

Jobbulást a kis betegeknek!

Tömegközlekedés: ha még aktuális hozzá szólok én is. Kifejezetten fel vagyok háborodva a sztrájk miatt, mert konkrétan én csak villamossal jutnék be a sulimba, és mivel az nem jár minimum fél órás sétát kellene tennem, ami nem lenne gond, ha nem mondjuk a szmogos budapesti levegőn kéne tennem. Utaztam tegnap 3 megállót a körúti villamossal, aminek az lett az eredménye, hogy majdnem felképeltem sok-sok embert, hiszen az egyik fékezésnél az előttem álló, hiába fogtam a hasamat, mégis azon fékezte magát. Ezekután a leszálláshoz biztosítottak kemény 5-10 centi helyet, ami mondanom sem kell nekem már eléggé szűkös. Fel volt háborodva midnenki, hogy mégis miért nem félek el. Csak egy csöppet akadtam ki.
Hely átadás nálam nuku, pedig eléggé sokat szoktam rosszul lenni metrózás vagy villamosozás közben.
Rikta, de volt pozitív élményem is hely átadásnál, ahol egy idősebb nő elé bevágta magát egy tinédzser, mire a néni felállította a lány, és nekem szólt, hogy üljek le. Vannak még rendes emberek, bár ez sajnos csak a kivételt erősítő szabály.

Gyed, tgyás: Én úgy olvastam, hogy az a feltétele, hogy biztosítva legyen az illető. Ha engem biztosított az iskola (közép és fő is) tobbet is mint az előírt időszak (azt hiszem 3 hónap), akkor nekem járni fog, nem tudjátok? Mert elviekben igen, de nem tudom, hogy gyakorlatban hogyan is megy ez.

Milyen jó babaüzleteket tudtok még Pesten, ami megfizethető és jóminőségű cuccok vannak benne? Mondjuk engem nem a ruhák, hanem a kiegészítők érdekelnének.
Én az IKEÁba voltam nézelődni tegnap és majd elaléltam, hogy milyen sok dolgot találnak ki és milyen aranyosak!

Babakocsi: nekem csak sportkocsi fog kelleni venni, de azt nézem hogy önmagába nem nagyon látok csak gyereküléssel, nekem arra meg nincs igazából szükségem, mert van minden féle méretben ami örökölt.

Költözés: biztassatok, hogy kibírható, pláne te nixi! Eldöntöttük, hogy nem szobát újítunk, hanem elköltözünk a telkünkön lévő kisházba, amit felújítunk gyorsan, hogy mire jön a baba külön legyünk. Milyen tanácsokat tudtok adni, hogy kibírjam mind idegekkel, mind erőnléttel majd a költözést?

Haskeményedés nálam mindig a sétákkor lép fel, de nem is ez a legnagyobb problémám. Mikor elkezdek sétálni akkor elkezd a hasam alja szúrni mindig az egyik oldalon, de nem mindig ugyanazon. Változó. Szerintetek ez mitől lehet? Magnézium hiány tuti nem, mert abból sokat iszom (pezsitabi 3x egy nap orvosi előírásra).

Nektek is változik a járásotok? Nekem nagyon változik, mert már a derekam nem nagyon bírja a kiképzést és be szokott csípődni egy ideg és ezért bicegek is néha. De a párom azt mondta, hogy eléggé nehézkesen járok.

Hosszúra sikeredtem és bocsi, hogy nem tudok mindenkire/mindenre reagálni, de ennyire futotta most az erőmből.

Mindenki vigyázzon magára!

Alexandra
kaisa
 
 


Kaisa!

Az a tipikus pingvin járás. Minél idősebb a terhesség, egyre inkább előjön. :lol:
Nálam már egy ideje van, főleg, ha sokat megyek. De nagyon tetszik. Olyan érzésem van, mintha egy nagy elefánt lennék. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


innen ha rendelsz, 10e felett házhozviszik ingyen országba mindenhova: http://www.tikotiko.hu/

itt meg brandonos cuccok vannak csak olcsóbban: http://babyoutlet.hu/

itt is tök jó dolgok vannak:
http://bambino.hu/shop_artdet.php?shop_ ... &cikk=K_BA

itt is:
http://www.neobaby.hu/index.php?PHPSESS ... 34cba67879

tök jó dolgok:
http://www.babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=butor

olcsó dolgok itt is:
http://www.babadiszkont.hu/cont.html

hátha nem csak nekem tetszenek....

Kép
marymirella
 
 


kaisa: Egyrészt akkor vagy jogosult a tgyásra és a gyedre, ha a szülést megelőző két évben legalább 180 napig (nem feltétlenül összefüggő) biztosított voltál. Ha 2010 május 1. előtt szülsz, akkor ebbe beletartozik a nappali felsőoktatásban való részvétel is. A másik feltétel, hogy a szülés pillanatában munkaviszony által biztosított legyél, de ebbe már nem számít bele a hallgatói jogviszony. Tehát, ha nincs munkaviszonyod a szülés pillanatában, hiába vagy biztosított az iskola által, nem igényelhetsz tgyás- t és gyedet, automatikusan gyes- t fogsz kapni. Ismerek egy tanácsadót, aki tud a lehetőségeidről tájékoztatást adni (nem ingyen), ha érdekel, akkor küldd el az e- mail címedet, és átküldöm az elérhetőségeit! De ha az OEP központi számát felhívod, akkor ők is tudnak segíteni!!!!
napisugi
 
 


Kaisha
Én már lassan menni sem tudok...csak gurulok :oops: :wink:
Vendég
 


Sziasztok,

kaisa, én voltam olyan helyzetben , hogy a jogosultságom megvolt, de nem volt munkaviszonyom, így passzív gyeden voltam. Érdemes utánakérdezned, és mielőtt bárkinek fizetsz, javaslom, hogy keresd meg a folyosítókat (Budapesten Teve u. 1 és csak érdeklődni szeretnél, nem beadni, mert akkor egy másik váróba irányítanak!!!)kb 20 percet kellett várnom, és a hölgy nagyon készséges volt, mert én elég speciális eset vagyok , felhívta a kollégáját, és ketten megmondták a tutit. Bátran kérdezz, akár hülyeségnek tűnő dolgokat is. Előtte talán ezen az oldalon találtam egy topicot, és onnan is művelődtem a témában.

babyholmik,Most már én is "vásárlási lázbanˇ" égek,bár nem sok mindenre van szükségem de alig találtam nem belebújós bodyt. tegnap a C&A ban vettem párat, de még nézelődöm majd.marymirella köszi az infókat!!!

yusz, ez a pingvinjárás nálam is megvan, pedig eddig olyan nagyon nem nőtt a pocakom mások szerint.Próbálnának vele cipőt kötni, és felvenni valamit a földről!!!!

könyvek, amiket írtatok, azokat én is alapműveknek tartom, kiegészítve a Spock könyvvel, de mint írtam, ajánlom mindenkinek a Suttogó első kötetét!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 22:05-kor.
süni69
 
 


Sziasztok!

Mindenki vigyázzon magára! Már nem sok van vissza, de a nehezebb része... :?

Nagyon jók a képek! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Azért fantasztikus ez a technikai fejlődés, hogy már láthatjuk a babáinkat a méhen belül is! :lol:

Betegeknek jobbulást!

Atizka
Drukkolok, hogy ne legyen gond!

Tündércserje
Én is kérhetem azt az anyagot? (ügyintézés)

Nixi
Nagyon jól néz ki az a játszószőnyeg! :lol:

Kaisha
Én még nem vettem észre, hogy változott volna a járásom.
alicia
 
 


Pénteken voltunk mi is 3D-s UH-n...

KépKép


És még sok-sok kép: http://hu.fotoalbum.eu/kerteszaliz/a410095/1
alicia
 
 


Sziasztok Lányok!

Már jó régen nem írtam ide, de ha nem bánjátok, hozzá szólnék néhány témához.

Többen írtátok a becsípődés-derékfájás dolgot. Hát nekem ebből kijutott bőven. Már másfél hónapja szenvedek ezzel, de már eléggé ki vagyok merülve, mert feküdni egyáltalán nem tudok, mert ahogy ellazulok, abban a pillanatban ilyen villámlást érzek. Ennek ugye az a következménye, hogy aludni nem nagyon tudok. Már voltam sokfele, de senki nem tud segíteni. Van valakinek valami csodaszere? Már attól is félek, nehogy a baba érezze, ezt a szenvedésemet.
Az előzőekből adódóan a pingvinjárás nálam duplán is megvan. Szerintem nagyon muris.

Kicsit bestresszeltem, hogy mennyien vásárolgattok már. Én gyakorlatilag néhány kapott dolgon kívül még nem vettem semmit. Már én is nagyon vásárolgatnék, de egyenlőre fizikailag korlátozott vagyok.

Keményedés nálam is előfordul, de nem olyan sűrűn. Szedem én is a Magne B6-ot, talán ennek is köszönhető.

Nagyon jók a 4D-s képek, én is szeretnék majd elmenni...

Na, egyenlőre ennyi!

Puszi Pumi
pamukli
 
 


Köszi süni, igazából most én is utána járok a dolgoknak, írtam emailt MÁK-nak és az OEP-nek is. Remélem mielőbb válaszolnak és akkor nem kell külön bemennem emiatt az amúgy is sztrájkoló Pestre, ahol nem csak a tömegközlekedés, de még a szmog is árt.

Marymirella, köszi a hasznos oldalakat és mindenkinek köszi az infókat.

Yusz: tényleg durvább lesz ez a pingvin járás? Durva... Nekem olyan nagyon fura! :roll:

Mit tudtok mondani arra, hogy ha sétálok akkor alulról elkezd szúrni a pocakom? Magnézium hiányra nem lehet fogni, mert 3x iszok egy tablettát.

Aranyosak a képek :)

Alexandra
kaisa
 
 


Jó reggelt!

Alicia
Ngyon jók a képek :lol:

Derékfájás
Nyomhat a baba valamilyen ideget...lazulnak fel az izületek... és az is deréktáji fájdalmat okozhat, ha a baba a húgyvezetéket nomja e és a vesében vizeletpangás van...
Meg lehet próbálni négykézlábra állást, és akkor a hátat tonáztatni (domborítani, homorítani).
Vendég
 


Sziasztok!

crystall!
Amióta szedem a Magnesium Citriciit lecsökkent a haskeményedés napi 1-re, de olyan is előfordul, hogy nincs is. Hihetetlen!
Köszönöm szépen neked, hogy megosztottad velünk!

A Magne B6-tal nem értem el semmit.

alicia! Nagyon jók a képek. Tényleg hihetetlen mennyire látszik minden. És ahogy szopizza az ujját, az fantasztikus. :wink:

Kaisa! Ahogy nő a has, egyre pingvinesebb lesz a járás. De azért lehet vele haladni! :lol:
Ha szúr a pocak, valószínűleg a méhszalagok húzódnak. Próbáld ki, ha pihensz ilyenkor, el fog múlni.

Az öltözködés, cipőfelhúzás már nálam is poblémás. Kifáradok hamar, pihenni kell. Lehajolni csak térdből megy. Főzés közben is egyre többször le kell ülnöm.
Sétálni is csak módjával, mert a picur megfordult és a feje néha nyomja lent az idegeket. Néha úgy érzem, mintha ki akarna szakadni mindenem. Evésnél megfigyeltem, hogy már csak keveset tudok enni, és utána nehezen kapok levegőt. Mivel fel vannak tolva a belső részek, így kevesebb kaja és kevesebb levegő fér. :wink:
Persze ezek természetes és velejáró tünetek, ahogy nő a has egyre inkább előjönnek.
Szóval aki ilyesmit tapasztal nem kell megijedni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Látom már majdnem mindenki kezd szenvedni :wink: édes teher...
Nekem a farcsontom fáj rettentöen meg a lábam közt a csontok :roll: ,mintha izomlázam lenne...

Én magneB6-ot szedek nekem bevált szerencsére..de persze nem mindenkinek reagál egyformán a szervezete a gyógyszerekre..

A bokám dagad-vizesedik, vettem rá homeos bogyót de a nődokim azt mondta hogy inkább ne szedjem mert natriumos :roll: :roll: ...még jó hogy egy homeoval foglalkozo doki ajánlotta(helybéli gyerekdoki)
Nektek mi a vélemyényetek róla???
Mondjuk nem durva a vizesedés mert reggelre simán leapad..
De elövigyázatosságból elküldött a dokim toaxemia laborra,majd csütörtökön lesz meg az eredmény...
Remélem minden jó lesz mert különben kórház :?

Nagyon aranyosak a bébik!!!

Szép napot mindenkinek!!! :wink:
Vendég
 


Tündércserje!

Elküldenéd nekem is azt amit beszkenneltél??
Nagyon köszi előre is!!! :)
loggancs@citromail.hu
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem, mindenki jól van az édes terhekkel együtt!

Mary: megnézegettem az oldalakat, amiket írtál, tök jók! Rögtön találtam is olyat, ami tetszik.

Alicia: hihetetlenül aranyos a baby! Ahogy szopja az ujját, az állati! :lol:
Az anyagot szívesen elküldöm, csak írd meg az e-mail címed.

Pamukli: a vásárlással mi sem tartunk túlságosan előre, szerintem csak február közepén fog beindulni a dolog, amikor már ki lesz festve a gyerekszoba. Egyelőre csak nézelődöm, tájékozódom, mit hol érdemes megvenni.
Sajnálom a derékfájást és együttérzek veled.

Kírus: drukkolok, hogy ne legyen gond a vizesedéssel kapcsolatban! Nem lenne túl jó, ha be kéne feküdnötök!

Nekem ma ismét volt egy elég kellemetlen élményem, bal oldalon lent olyan éles fájdalmat éreztem, hogy elfeküdtem ott helyben a földön, és tíz percig nem voltam képes megmozdulni...mit ne mondjak, elég ijesztő volt, még szerencse, hogy pont akkor jelentkezett, mielőtt a dokihoz indultam, úgyhogy meg is nézett, és szerencsére nincs semmi baj (a vizsgálat előtt kicsit aggódtam, mert mondta, hogy az ilyen lehet a lepényleválás jele is... :shock: ).
Képzeljétek, mondta a dokim, hogy most már el kell kezdeni számolni a magzatmozgásokat! Olyan furcsa, hogy már itt tartunk!

Kép
tündércserje
 
 


sziasztok,

Alicia nagyon édes a babóca, hihetetlen hol tart a tudomány...

Tündércserje, ez a lepényleválás dolog bizony engem is foglalkoztat, tudja valaki , van ennek valami konkrét előjele? Remélhetően csak valami idegre feküdt Kisati.

"Édes terhek" én a fáradékonyságon és pingvinjáráson, lehajolni nem tudáson, időkénti derékfájáson kívül egészen jól vagyok, bár alaphangulatom kezd egy kicsit ideges, türelmetlen lenni, nem tudom ez is a babuci mellékhatása, vagy csak úgy van. És ami új, most valami harisnyát kell keresnem, mert nagyon csúnyák térd alatt a visszerek, de nem fáj a lábam. Kicsit félek, mert olyat is olvastam, hogy ha ilyet hordok, akkor majd feljebb jönnek elő. Nincs valakinek visszér tapasztalata?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 22:06-kor.
süni69
 
 


Tündércserje!
Örülök hogy minden rendben!! Hát nem semmi érzés lehetett :shock:

Mary!
Én is pont most néztem meg az oldalakat,vannak jó dolgok...
Mult héten voltunk babakocsikat nézni,mégis hol milyen árban vannak,de ahogy elnézem hasonló kocsik vannak itt neten és olcsobb is valamennyivel... :roll:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: