Új privát üzeneted érkezett!

Én ebből a szempontból nem bánom, hogy nem tudjuk...így az okosoknak sem tudok mit mondani :lol:
danyuci
 
 


Halihó!

Itt egy eltűnt jelentkezik…. (Mentségem nincs, pusztán lusta vagyok! :oops: )
Túl vagyunk egy sikertelen hónapon… Mindegy, fel a fejjel, majd a következő… :wink:
Szabolcs tegnap kezdte a bölcsit, bele vagyok betegedve. Ő még jól érzi magát, de most még ugye én is ott vagyok… Öröm az ürömben, hogy úgy néz ki, hogy talán megtudjuk oldani és ebéd után haza jön majd. Drukkoljatok, hogy legalább ez sikerüljön!

Minden kicsi és nagy ünnepeltnek nagyon sok jót kívánok így utólag is! :lol:

Évi: Hogy álltok a költözéssel? Milyen ott lakni? Lillus megszokta könnyen?

Panny: Veletek mi újság? Régen jelentkeztél!

Moti, Szilvi: Gratula a kisfiúkhoz!

Nmarya: Hogy halad a diéta?

Szilvia72: Nagyon sajnálom ami veled történt? Végül megműtöttek? Hogy vagy?

Benita: Kevin hogy bírta a buszozást?

Újak sziasztok! :lol:

Vikci: Szívből gratulálok a babához! :lol:

Nono: Sikerült eladni a lakást?

Kri: Gratula Zsombinak a járáshoz!

Biribon: Mi volt az Istenhegyin? Képek?

Moti: Firenze és az olasz kaja miatt is kicsit irigy :oops: vagyok! Boldi meg tényleg egy kis hős! Nagyon ügyesek vagytok!
Nagyid: :lol:

Üdv,

Zita és
KépKép
Kép
zsz
Szeged
 
 


Az eltűnteket mindig örömmel fogadjuk...főleg, ha híreket hoznak...hátha még jót is :lol:

Örülök a bölcsinek, biztos én is belebetegszem majd az oviba...de szerencsére még arrébb van :oops:
danyuci
 
 

 
 

Zita
Jó, h jöttél, és fel a fejjel! Eljön a ti időtök is! bölcsihez is szorítok, tudom, h az anyák ilyet rosszabbul viselnek, mint a gyerkőcök.... Én is már előre félek az ovitól (8 hónap), de hát ez a rendje. Ha tudom, kitörlöm a napi gondolataimból, de aztán úgyis eljön.
Köszi a kérdést: Kevin nagyon élvezte a buszozást, és még ami pozitív volt számomra: szépen végigülte az utat, nem hisztizett, nem térdelt cipővel (!), nem akart futkosni.... szépen nézegetett és közben nasiztunk. :wink:

Moti
A "kezelés" úgy érzem segít, bár vannak napok, mikor picit szomorkás leszek újból, de ilyen mindenkinél megesik. (de nem akarom elkiabálni) Most h jön a tél :evil: , sztem többet tudok pihenni is, hiszen kint lakunk a prérin, és onnan elindulni ilyen hidegben, inkább nem! Ráadásul hamar sötétedik, ezért itthon maradunk majd többnyire, és az ember akarva-akaratlanul "pihenget", játszunk, tévézünk, rajzolunk, festünk, gyurmázunk....

Benita

Kép
benita76
 
 


Benita,
helyes...kell is ennyi pihi és játék :wink:
danyuci
 
 


Sziasztok!

Szombaton voltunk pizza-zni. Apa volt feleségével, (aki egyben a második unokatesóm :D ), és a barátjával.
Kicsit érdekes volt. :lol: :lol: Az unokatesómmal kb. 15 éve találkoztam, még mikor középiskolába jártam, azóta nem tartottuk a kapcsolatot.
De jól sikerült, s a pizza is finom volt.

Zsz!
Eddig -7 kg-nál tartok, de mint írtam, nem tartottam be szigorúan.
De már ennek is örülök.


Vasárnap anyósnál voltunk, bár sokat nem voltunk ott, mert nemigen lehetett vele kommunikálni. Én annyira nem is bántam.

Ma voltam a háziorvosomnál, hogy adjon beutalót a Vérellátóba, ahol felírják az injekciót. Csütörtökön megyünk, s átállok injekcióra, s akkor már csak 6 hetet kell várni, s mi is várhatjuk, hogy mikor nem látogat meg meg Piroska. :lol: :lol:

Most, hogy bejött a rossz idő, Réka hisztizik, hogy ő nem húz sapkát, kabátot. Már két reggel is úgy indultunk, hogy végig üvöltötte a lépcsőházat. :roll: :roll:
Leventénél nem emlékszem ilyen hisztikre.


Zsz!
Örülj neki, hogy Szabolcs ilyen jól érzi magát a bölcsibe.

Moti!
Firenze biztos szép hely. Mi még nem töltöttünk gyerekek nélkül 1 napot se külön. Mi is ahogy Benita írta, össze vagyunk nőve velük. :lol:

Benita!
Ti is már májusban kezditek az ovit? Vagy szeptemberig kivártok?
Te is beírattad már Kevint az oviba?
Mi tavasszal írattuk be Rékát, s olyan aranyos óvónője lesz, hogy most már hívja be a csoportba, hogy játszon egy kicsit a többiekkel. Van mikor be is megy.

Panni!
Merre vagy? Csak nem már + teszteltél és nekünk nem szóltál???!!!! :lol: :lol:
Ha jól emlékszem, ha sikeres hónapotok volt, akkor már tudnod kéne!! :!: :!: :?: :?:
Ügye nem titkolózol???

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Nem semmik ezek a pocaksimogatós emberek! Fúj de bunkók. AZért tiszteletben kéne tartani h ezt nem mindenki szereti, ilyen bacis időszakban meg főleg...

Moti! Firenzéért irigy vagyok nagyon! Biztos nagyon klassz volt!

Zita! Ne keseredj el, nemsokára ott lesz a babó a pocakban! A bölcsinél együtt érzek veled! Mi is most szokunk be, ez a 2. hetünk...

Annamari! Hisztihez kitartást! Ismerős a helyzet, minden reggel Petrára rá kell imádkozni a ruhát... :twisted:

Benita! Kevin nagyon ügyi a buszozással!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Kell vkinek 400 ft-os Libero kupon?????
Privátban küldjön egy e-mail cimet, s elküldöm.
E-mail-en kaptam, hogy le kell tölteni, s kinyomtatni.


"Libero gondoskodásának köszönhetően most 400 Ft-al kedvezőbb áron vásárolhatsz
bármilyen Libero pelenkát
a DM üzletekben.
töltsd le ésnyomtasd ki a saját kuponodat és már indulhatsz is vásárolni. Fizetéskor pedig csak add oda a pénztárosnak a kupont, így azonnal megkapod
a 400 Ft kedvezményt. "

Írjon, akinek elküldhetem!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari,
át kellett gondolnom, most ki kivel van... :oops: az a lényeg a pizza finom volt...ügyes kis fogyókúraguru vagy...

Nálunk egész jól elfogadja a ruhákat, hogy ilyen hűvös lett, persze rajtam mindig mosolyog, ha sapkát húzok :lol:

Most a cserépkályha a sláger...tegnap segített kihamuzni... :oops: gondolhatjátok...

Most a kutyát dobálja a játékaival, vele akar játszani, de ő nem nagyon díjazza :lol:

Tegnap délután diót pucoltam....ááááá...rengeteg van, ráadásul ez a szél most lehozta a maradékot, még nem bírtam összeszedni, de megint lett egy zsákkal...mire megpucolom, kinő a szakállam... :D
danyuci
 
 


Zsz,

nem irígyellek a bölcsi miatt, szerintem én is belebetegednék. :D
öltözéses hiszti nálunk is van, ellenáll keményen, a kesztyű az egyetlen, amit nem tudok rajta tartani, mert azonnal leveszi.pedig nálunk most 5 fok van, tök piros a keze, mert délelőtt csomót voltunk kit, szakadó havas esőben. :D ha nem viszem ki, hisztizik. :D de tegnap vettünk neki téli overallt meg kabátot, az nem ázik át, ja, meg cipőt is.minden ki volt már fosztva, október közepén, alig voltak méretek, bezzeg az árak!láttam 20ezerért téli kabátot Boldira!kemény.

Danyu, kutyával való játszás nálunk is állandó sláger, de a mi kutyánk hajlandó is játszani, sőt, tök rendes, még a kínzást is állja. :D mondjuk Boldi aztán kárpótolja finom falatokkal rendesen.
nekünk is kéne már hamuzni a kandallót, Boldi már mutogatta, de nem merem vele együtt elkezdeni.... :D tavaly óta úgy maradt. :D

én is nagyon össze vagyok nőve Boldival, de a férjem ragaszkodik ahhoz, amit még gyerek érkezés előtt tisztáztunk, hogy minden évben elmegyünk kettesben valahova.kivéve mikor szoptatok.most a firenzei a jövő évi volt, mert ugye akkor szoptatok remélhetőleg, és nem tudunk menni. :D de persze azt is megértem, aki nem tud elszakadni a gyerkőctől.ha rajtam múlna, mi sem mennénk szerintem.pedig nagyon jó volt ez a 4 nap, teljesen feltöltött energiával, pedig egész nap gyalogoltunk.

na, megyek a dolgomra, Boldi elaludt. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Ma már én is elővettem a télikabátot.

Reggel 7-kor már a kakaós csigát csináltam, mert ma ünnepelték Leventét az oviban. Még egy kislánynak (Vivi) még 1-én volt a szülinapja, s most volt a buli.
Megkérdtük az óvónőket, hogy apa had menjen be fényképezni.
:lol: Én meg sütök kakaós csigát.

Apa fényképezett, kamerázott, azt mondta jó kis buli volt.

Kép az ünnepeltek, körülöttük a többiek
Kép az egyik ünnepelt, Vivi (és a kakóscsigám :))
Kép a másik ünnepelt, Levente

Hamarosan megyünk a védőnőhöz, leméri, s csinál hallásvizsgálatot. Utána meg angolra megyünk.
Brrrrrrrr, ebbe a hidegbe nincs is kedvem kimenni. :lol: :lol:

Danyu!
Küldj egy kis diót, segítek pucolni!!!! :D :D )
Add oda Gabusnak, rálép, neked meg már csak ki kell szedni. :lol: :lol: Biztos örülne, hogy segíthet.

:wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


sziasztok

olvasgatok én is csak nem akartam reagálni. Bölcsi volt a téma....nem akarok senkit megbántani. Tudom h van ahol muszáj mert muszáj és kész. De a többi..na mindegy.
Sokat hallom azt is h a gyerek jobban viseli mint mi...ezzel is vitatkoznék de mmivel egészen új vagyok inkább nem mondom nehogy megbántsak valakit.

A lakásnéző vissza sem szólt. :? Maradunk.

Lassan itt a karácsony. :shock: Hihetetlen, hogy rohan az idő. Lehet h nézek egy christmas vonalzót is.

Szeretem a karácsonyt. A sok finomságot, a fenyőt, a sok finomságot (zabálós smile) :lol:na és a fenyőt! :lol:
Nálunk mindig mennyezetig ér....apa nem csípi, neki kell összerakni a talppal. Szerinte kompenzálok valamit ezzel....azt nem tudom mire gondolt mert anyuéknál is mindig mennyezetig ért, pedig ott 3m a belmagasság. Az sem semmi mikor dugdossuk a fát az erkélyen h a gyerek meg ne lássa. Nálunk a Jézuska hozza az ajándékokkal együtt.
Ki mit vesz? Márk kiskonyhát kap nem épp fiús de menő mostanság a konyhásosdi. A lánykám? Hmmmm, mindenre rámutat h ezt is meg azt is szeretném...érzéke van a legdrágább holmikhoz....szelektálunk. Bár sztem olyan mennyiségű játékjuk van, hogy egy ovis csopinak elég lenne.

Ja képzeljétek nem lesz az oviban karifájuk. :shock: Mert volt h egy két gyerek meglátta h egyik-másik apuka viszi be és ezzel elvették tőle a Jézuska hozza mesét és ez fájt neki. Meg a közös ajándékot nem vihetik haza és ez is rosszul esett egyiknek másiknak... :roll: Végülis van benne igazság csak nem tudom :roll: .

Még akartam vmit de apa váratlanul hazajött és lebuktam h ülök a kupi tetején a fórum előtt...iszkolok is. :oops:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


nmarya: jók a képek! Szép fiad van!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


moti: klassz kérdés. :? Tőlem is kérdezték mikor vártam a fiam h namilesz? Kiskutya vazze....mikor mondtam h fiú meg közölték, dejó, akkor letudva a gyerek-gond. :shock: Kérdem: a mi? Hát egy fiú egy lány több nem is kell..... :? Na akkor otthagytam az illetőt.
Pocaksimi.....egyszer a tesco-ban megsimogatta egy csaj a hasam...távoli ismerős, talán ha 2x láttam....olyan ösztönös volt, rácsaptam a kezére.... :oops: Nem kértem bocsánatot pedig már a számon volt....aztán mondta h ne haragudjak, ő is utálta ha simogatták...csak már elfelejtette... :roll:
Kéne gyártani kismama-pólót és ráírni, a mama-harap, meg egy pitbull képet...bár sztem a rámenősebbeket ez sem zavarná.
még jó h mondtam h evezek.... :oops:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Annamari,
kaphatsz, diót, nem is egy keveset... :lol: :lol: :lol:
Levente jobban viseli az ovit? A képek nagyon szuperek és látszik, nagy sikere volt a kakóscsigának...

Dr.Nono,
írd a véleményedet nyugodtam...ez nem olyan fórum, hogy leharapjuk a fejed...még Apával nem döntöttünk ajándék ügyben legó, építőkocka...bárminek sikere lenne - szerintem :lol:
danyuci
 
 


Sziasztok!


Tyű de sokat írtatok. Hát ovi -bölcsi ügyben nálunk is én leszek a gyengébb Máténál, mert nagyon kis közösségi gyermek. Aztán lehet, hogy nehéz dlgom lesz ki tudja. :-) De a kis kos tesó aki várható, már előre parázok, hogy mi lesz, mert azok aztán hajajajj. Azért állítm be horoszkóp cntrikusan a dolgokat, mert most vette, egy szupi könyvet és aki addig elolvasa mindenki a gyermekére ismert. :-)
Én inkább a sok betegségtől tartok, hogy mennyit leszünk itthon eleinte.


Semmi kedvem kimenni még mindig ebbe a hidegbe, de bevallom most már nekem is hiányzik egy kis friss levegő. Na meg a sztrapacskát le kéne járni egy kicsit. Így is már csak hízok . Pedig sok gyümit eszem. Hatkor vacsizok, tk. kenyeret. Utána már semmit nem eszem. Na jó van amikor van egy kis kivétel, de nagyon ritkán. Apa ugye a drága csinál eg ypatogatott kukit na annak ki tud ellen állni? Vag ymég egy alma lecsúszik.
Úgyhogy ha felkel a manó öltözünk és kimegyünk egyet motorozni. Jó, hogy a hétvégi börzén beújítottam neki egy pár meleg göncöt (overált, bélelt gumicsizmát, polár béléses nacit).



Zita,


Örülök én is, hogy jelentkeztél.


Dr-nono,

nekem pl. eszembe sem jutna megsimizni más pocakját. Vagy max ha közeli ismerős megkérdezem szabad-e? Teljesen igazad van. Amit reagáltál. Szorítok hátha sikerülne még az idén eladni a házikót. És nem is tudnátok esetleg úgy átalakítani, hogy elférjetek öten? Mármint itt arra gondolok, ha jönne a tesóka. Bár kisbabával költözni nem valami jó. Mi is Mátéval költöztünk is meg felújítottunk. Szegényke jó sok határt kapott az elmúlt időben, de mostmár bárhol szaladgálhat.


Ja nálunk is van ám kupi. Most semmi erőm megcsinálni, és Máté mindjárt felkel. :-)

Danyuci

Ezt a diótörést nem csipázom én sem. Anyóséknál a nyáron volt benne részem bőven. Szerintem ez pasi munka. Leültetni őket a tévé elé és közben járjon a kezük. Szerintem kérd meg a párodat. :-)
én meg nem tudom hova tettem el a kesztyünket tavaly. De tegnap a kínaiban próbálgattam Mátér aés már szedte le. Úgyhogy nálunk sem fog megmaradni sokáig.

Moti,

de jó neketek . Gondolom feltöltődtél egy kicsit. Ránk is ránk férne már az hogy csak egymásra figyeljünk, mert a házfelújítás a és a manó teljesen lefárasztott minket. :-)

Annamari,

nagyon fininek néz ki a kakaós csigu. :-) Hamm. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Ma voltunk a Vérellátóba, felírták a receptet szurira. Holnap v. szombaton váltom ki, s hétfőn kezdem a beadást.
Bár gondolkodtunk, hogy felmenjünk-e Szombathelyre, Levente beteg lett. :( :( Persze, mert a h¤lye óvónők lusták voltak ráadni a pulóvert, meg a nadrágot, s kivitték az udvarra, vékony melegítőbe, átmeneti kabátba tegnap előtt. :twisted: :twisted: Szóltam, hogy miért nem adták rá, erre, mert a Levente azt mondta, hogy nincs pulóvere. Persze, szerintem meg se kérdezték.
Minden évben eljátszák, hogy harisnya, vagy pulóver nélkül kiviszik. Én is csak onnét tudom, mert ebéd előtt megyek érte, s látom mi van rajta.
Éjjel annyira fulladt, hogy ma nem vittük oviba.
Reggel gyors mentünk Szhelyre, aztán a doktor néni. Mire oda értünk volna, hányt a kocsiba. Nem is hányás volt, inkább a slejm. (Bocsi :D )
Haza átöltözni, s újból a doktor nénihez. Láza szerencsére nem volt. Lehet, hogy asztmás, ezt még nem merte így kijelenteni, de kérdezte Leventét, hogy szurit kér, vagy otthon anya kúpot nyomjon fel. Ő a kúpot választotta.
Holnap délelőtt viszem megint, mert meg szeretné nézni, hogy hörög-e.
Szegényem, csak fekszik, alszik egész nap.

Most megyek, mindenkinek jó hétvégét!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!
Most van egy kis időm, mert drága kisfiam bealudt a vacsi közben, 7-kor!!!! :lol: :lol: :lol: Ja, hát, aki naközben nem alszik.... :wink:
Szóval bocsánat, hogy eddig csak Motinak írtam, de örültem, hogy újra rátaláltam....pedig ugyanott lakunk....de tényleg, Moti, miért nem találkozunk mi sehol?Ti merre jártok?

Bölcsi:Nono, én is ledöbbentem a bölcsi témán.Nem vagyok bölcsi-párti. Még annak ellenére sem, hogy az én kisfiam is imádja a közösséget. Próbálom sok helyre vinni...de szerintem leginkább rám van szüksége.És főleg tesó születése körül, beadni?Nem is jutott eszembe.Biztosan nehéz lesz az elején kettővel, de szerintem annyival szebb is :lol: :lol:

Pocaksimi:Hát, ne vessetek meg érte, de nekem nincs bajom a pocaksimivel.Persze elvárom, hogy megkérdezzék, lehet-e, de eddig nekem mindenki olyan jóindulattal "csinálta", hogy egyáltalán nem bántam.És soha nem azt éreztem, hogy az én hasamat fogdossák.Az elmúlt hónapokban pl. jártam néhány hétvégén egy tanfolyamra, és ott agyonkényesztettek engem, mint kismamát.Nagyon vegyes volt a 14 fős társaság, de mindenki oda volt a pocakomért...Annyi becézést, simizést kapott...Nekm jól esett.Gondolom akkor Tulinak is :wink:

Annamari.Ez nagyon durva, amit az óvónőkről írsz!Szerintem ott kezdődik, hogy miután megkérdezik a gyereket, nézzék is meg a zsákját.Nem mintha nem kellene bízni a gyerekben, dehát mégse azzal foglalkozik a lurkó, hogy van-e pulcsija, nem?Anyukám óvónő volt.De ők ilyet soha nem tettek volna.Mielőbbi gyógyulást Leventének!

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Beköltöztünk... Talán karácsonyig befejezzük. Hogy ennyi sz.r összejöjjön ennyi év alatt?!!! Hihetetlen. Doboz doboz hátán van még mindig, még szerencse, hogy az egész ház alá van pincézve és elférnek. Próbálok naponta legalább 1-1 dobozt kiüríteni, de Lillus nem nagyon hagyja. Mostanában rengeteg odafigyelést igényel. Szerencsére hamar megszokta az új környezetet, (könnyebben mint én). Mellesleg még nem volt olyan reggel, hogy 8 előtt kelt volna... Eddig sem volt rossz alvó, de most aztán hajaj! Ma 9-kor keltünk :D :D :D
Csend van, nyugalom, néha egy-egy vau, vau és ennyi.
Hétvégén jönnek anyósék meg férjecském fiai, anyumék meg tesómék, úgyhogy felavatjuk a házat!
Sajna Lillának még mindig szívnom kell az orrát, plusz apa meg én is még szörcsögünk, és a szüleim is taknyosak... Mindenkit elért a takonykór, csak jó lenne már kikeveredni belőle, mert agyba-főbe fertőzzük egymást oda-vissza.
Költözés közben megjött, úgyhogy tovább próbálkozunk...

Visszaolvasni csak nagyjából tudtam.

Sajnálattal olvastam Szilvi, hogy mi történt. Szívből sajnálom! Remélem sikerül hamar túltenned magad a dolgon (már amennyire lehet), és újult erővel "vetitek" magatokat bele a projektbe.

Üdv. a fórumhoz csatlakozott új kismaminak és leendő kismaminak!

És persze üdvözlök mindenkit!

Egyenlőre ennyi telik tőlem. Estére mindig olyan fáradt vagyok, hogy csak na. Hétvégén nem tudok jönni, jövő héten remélem már aktív tagja tudok lenni a fórumnak!

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom, szép számban vagytok, akik tesót szeretnétek jövőre, vagy babásodni.

Én idén kettőt veszítettem (1 spontán vetélés, és 1 középidős terhességmegszakítás, mert a baba beteg volt). Kicsit összeszedtem magam, és mivel elhatároztam hogy akkor sem adom fel, ismét belevetjük apával magunkag a babaprojektbe a decemberi mensim után (akkor telik le a 3 hónap előírt szünet).

Ha nem gond, szívesen benéznék néha közétek (már amennyire az időm engedi egy 2,5 éves és egy 8 órás munka mellett).

Hajrá-hajrá mindenkinek a zebrás teszthez!
Vendég
 


Hello ANgie!

Szeretettel várunk, látunk...bármikor...tetszik az optimizmusod, bár tudom min mentél keresztül...ügyes vagy...Ne Add Fel!
danyuci
 
 


Évi, de jó nektek, mi most Apával megbeszéltük, nem lesz nagy karácsonyozás, mindig csak amire nagyon szükség van, arra költünk és akkor talán 2 év múlva költözhetünk...de jó lenne...
danyuci
 
 


Évi,
tök jó, hogy beköltöztetek, olyan izgi az első időszak, bennem még nagyon eleven az élmény, mert csak 3,5 éve lakunk itt.

Linus, én is mindig csodálkozom, hogy sehol sem találkozunk. :D pedig járunk piacra, meg a városba is sokat.Szentendrén jártok babás foglalkozásra valahova?mi még mindig Pomázra járunk, illetve az angol Szentendrén van, de szívesebben járnék ide, mert kisebb macera, közelebb is van.tudsz esetleg valamit?


utálom ezt az időt!!!!legyen napsütés!és ne essen az eső!!légyszi.... :D

KépKépKépKép
moti
 
 


hahó,
mindenki eltűnt ebben a hidegben? :cry:

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Jössz holnap kismamajógára?Infó róla fentebb...

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!
Én vagyok, csak mivel még nem nagyon ismerek itt senkit, nem tudok kinek-mit írni :wink:
Vendég
 


Én is vagyogatok :oops: olvasok, csak az írásig nem jutok el :oops:
Mindenkinek nagyon köszönöm az együttérzést, s a biztatást!!!
Holnap megyek kórházba, megcsinálják a kaparást, mert hát két hét alatt sem változott semmi, csak a szikhólyag deformálódott el, de még mindig ott van a petezsák :cry: Már jó lesz túl lenni rajta, s talán már jövő ilyenkor kezemben lehet az egészséges babóm :roll:

"újaknak" üdv (én sem sokat írtam még :oops: )!
Gratula illetve Drukk a kistesókhoz!!

Boldog szülinapot - utólag - Levinek :wink:

Moti- grat a kukishoz! Én is mennék kicsit kettesben valahova, de Marcit nem tudnám itt hagyni.....ikrek az aszcendensem 8)
Biribion - a kispuncishoz is nagy hipp-hipp hurrá!
Szilvi-neked is gratula Levi öcsikéhez!! Majd a harmadiknak lesz vágás a lába között :wink: Apa úgy látszik eddig csak fiút tudott :wink:

Mindenkitől bocsi, akihez nem szóltam név szerint, most nem vagyok elég összeszedett :oops: de igyekszem :)

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Linus,

holnap tuti nem megyek, mert ma nagyon nem jól érzem magam.fáj a torkom, meg nagyon hányingerem van sajnos, még, ha el is múlik, nem szeretnék senkit sem megfertőzni!
amúgy meg a délutánnal az a bajom, hogy nem tudom rávenni magam a tornára.ha délelőtt nem megyek el, akkor annyi.délutánra elfáradok Boldival. :D

Angie, írhatsz magadról/magatokról is :D ami jól esik. :D :D

Szilvia, elhiszem, hogy "jó lesz már tisztába tenni" a dolgot.Jövőre már tutira lesz egy édes kis Babátok!!!!!


Azt hiszem, ledőlök egy kicsit, hátha jobban leszek...

remélem, a többi eltűnt nem beteg!!! :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Aranyos vagy, hogy érdeklődsz. Sok vidámat nem tudok írni magamról, mármint ami a gyereknemzést illeti. Valahogy nem sok szerencsénk volt ideág vele, azaz dehogy nem, hiszen van egy gyönyörű egészségs kisfiam. Nagyon szeretnénk több gyereket, de 4 teherbeesésből eddig még egy született meg. Szerdán lesz 4 hete, hogy megszakították a 16 hetes terhességemet a baba betegsége miatt. Kilábaltam belőle, és belevetettük magunkat (egyelőre csak agyilag) a tesóprojektbe. Nagyon nagy a félelem bennem, hogy megint ki tudja mennyit kell várni egy újabb terhességre, és annak is mi lesz a végkimenetele. Nehezen viselem a bizonytalanságot, de úgy néz ki, még is kijut belőle nekem rendesen.

Szilvia!
Visszaolvastam, hogy mi történt veled. Sajnálom, és mélységesen együttérzek veled. Jövőre én is szeretnék egy édes kis babát, minimum a pocakban, de ha lehet kívánni, akkor valamikor október és december között meg is szülném. Tűzzük ki magunkat ezt célul :)
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Angie!
Olvastalak a márciusi topic-ban, s nagyon sajnálom, ami veled történt. :( Mikor megírtad, hogy mi lett az eredmény, s a terhesség megszakítás mellett döntöttetek, sírtam. :cry: Nagyon együtt éreztem Veled.
De én is csak azt mondom, hogy fel a fejjel, ha egyszer ezt a sorsot kaptuk, akkor így kell lennie. 1 év múlva már remélem közülünk páran a kezünkbe tarthatjuk a babáinkat.

Babásodásra fel!!! Már olyan régen hangzott el. :wink:

Szilvi 72!
Ez a petezsák nagyon ragaszkodik hozzátok. Meglátod te is hamar babás leszel. Drukkolok.
Köszönöm a köszöntést Levente nevében. :wink:

Teri!
így utólag is boldog névnapot!!!
Kép

Moti!
Jobbulást kívánok!!!!

Évi!
Az első éjszakán megszámoltad a sarkokat????? :lol: :lol:
Meglátod, a dobozok hamar kiürülnek, s minden a helyére kerül.
Nagyon jó, hogy Lillus ilyen jól alszik. Én se igen akarok kikelni a meleg ágyikóból, pedig ma megkezdődött az ovi, s már nincs lustálkodás, muszáj 7-kor kelni. :wink:
Majd dobsz pár képet az új házról?

Ma megkezdtem a szurit, decemberben mi is hajrázunk. :lol: :lol:

Akkor újra, babásodásra fel!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kép

SNICKERS SZELET

Hozzávalók:
A tésztához:
225 g finomliszt
75 g cukor
175 g vaj

A töltelékhez:
200 g vaj
400 g cukrozott sűrített tej (a tubosos undormány :-)
4 evőkanál cukor
250 g sózott földimogyoró

A csokimázhoz:
125 g tejcsoki
125 g 85%-os étcsoki

A tésztát gyors mozdulatokkal összeállítottam. Kibéleltem sütőpapírral egy 20×25 cm-es kistepsit és beledöngöltem. 160 fokos sütőben kb 40 percig sütöttem, míg a teteje egy kis színt kapott. Hagytam kihűlni.

Egy nyeles edényben a mogyoró kivételével kimértem a hozzávalókat és feltettem főni. Közben folyamatosan kavargattam. Ahogy felforrt, elkezdett pöfögni, de hálistennek nem lövöldözött, így égési sérülések nélkül megúsztam. Kb 10 perces kavargatás után érezhetően besűrösödött és kissé karamellizálódott a massza. Ekkor belekevertem a mogyorót és a tésztára simítottam.
Mikor kihűlt, a papírt lefejtettem róla és egy tálcára csúsztattam. Így nézett ki: Vízfürdő felett felolvasztottam az étcsoki-tejcsoki keveréket és bevontam a tetejét. Hűtőbe dugtam, majd egy óra múlva szeleteltem.

Szerintem egész jó lett. Mondhatni remek. A tészta erősen vajas ízű, ami jó kontrasztott ad a csokinak és a sós mogyorónak. A töltelék állaga valami egészen fantasztikus: nem kemény, nem túl ragadós, pont jó.
Kíváncsi lennék milyen lenne ha:
1, Vaníliát tettem volna a tésztába?
2, Kakaós tésztával csináltam volna?
3, A töltelék cukormennyiségét először karamellizáltam volna, aztán adtam volna hozzá a sűrített tejet és a vajat, hogy kicsit intenzívebb karamell íze legyen...?

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kép


Hozzávalók:
tészta:
8 tojás,
20 dkg cukor,
6 ek víz,
8 dkg olvasztott vaj vagy sütőmargarin
30 dkg sima liszt
4 dkg keserű kakaópor,
1 cs sütőpor,
1 tk mézessütemény fűszerkeverék
tepsi kikenéséhez: vaj vagy margarin és liszt a felületre vagy sütőpapír

krémhez:
4-5 ek cukor,
4-5 cs vaníliás cukor,
3,75 dl tej,
3,75 dkg ( 1,5 csomag ) zselatinpor,
8 dl habtejszin,

mázhoz:
25 dkg étcsokis torta bevonó,
8 dkg vaj/margarin

Elkészítés:
A tojás sárgáját cukorral fehéredésig keverjük. A vizet és a puha vajat/margarint hozzáadjuk és pár percig tovább habosítjuk. A lisztet a kakaóporral és a fűszerkeverékkel összeforgatjuk és a keverékhez adjuk. A fehérjét kemény habbá verjük, és a kakaós keverékhez adjuk finoman belekeverve.

A tepsit ( kb. 30 x 35 ös ) előkészítjük ( vagy kivajazzuk és lisztezzük, vagy kibéleljük sütőpapírral ). A massza felét belesimítjuk. A sütőportól megfelelő méretűre fog nőni sülés közben.Előmelegített sütőben közepes lángon 12-15 perc alatt megsütjük, majd a másik lapot ugyanúgy. Hagyjuk kihűlni.

A krémhez a kétféle cukrot a tejbe szórjuk, és kevergetve felforraljuk. A zselatint belekeverve, kis lángon addig főzzük amíg a zselatin elolvad. Vegyük le a tűzről és hűtsük langyosra. Addig a tejszínt kemény habbá verjük, és a langyos zselatinos tejet belecsorgatjuk. Gyorsan amíg a krém meg nem köt, addig símítsuk rá az egyik tésztára, majd tegyük rá a másik lapot úgy hogy egy kicsit nyomkodjuk is bele.

Hideg helyre tegyük legalább 1,5-2 órára.

Máz: a csokoládét a vajjal megolvasztjuk, és rásimítjuk a süti tetejére. Egy késsel a csokiba jelöljük meg a szeletek helyét. Vízbe mártott késsel felvágjuk

Tanácsok:
A mézes fűszerkeveréket,el is lehet hagyni,úgy is finom, kipróbáltam :)

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kép

Tészta hozzávalói (2 laphoz):

6 tojás
6 evőkanál cukor
6 evőkanál meleg víz
6 evőkanál liszt
2 evőkanál keserű kakaópor
1 csomag sütőpor


Tejszínes krém:

5 dl tejszín (édes Hulala növényi készítmény)
1 evőkanál zselatin (vagy 1 csomag zseléfix)
1 evőkanál folyékony méz
1/2 kávéskanál vanília aroma

Csokoládés krém:

15 dkg csokoládé
10 dkg Ráma margarin / vaj
1 evőkanál víz
2 evőkanál olaj

Bevonat:

20 dkg étcsokoládé
10 dkg Ráma margarin /vaj
3 evőkanál olaj
1 evőkanál víz
1 evőkanál porcukor

Elkészítés:

A tészta hozzávalóiból 2 lapot süssünk ki, külön-külön, mert vékony lapokat kapunk. Legjobb, ha a hozzávalókat elfelezve, külön keverjük ki a lapokhoz a masszát.

Ehhez a tojások sárgáit keverjük fehéredésig a cukorral, apránként adjuk hozzá a vizet, és keverjük bele a sütőporos, szitált lisztet.
A végén a kakaóport szitáljuk bele, és lassan elegyítsük el a masszával, mert így jó sötét színű tésztát kapunk, majd a tojások keményre vert habját is óvatosan keverjük hozzá.
A tepsi alját kenjük ki olajjal, béleljük ki sütőpapírral, és azt is kenjük meg, így könnyen le tudjuk majd választani a kisült tésztáról. Öntsük rá a masszát, ügyeljünk arra, hogy egyenletesen terüljön el.
Előmelegített sütőben, 200 °C-on süssük ki.
Hamar készre sül, ellenőrizzük tűpróbával!

A krém hozzávalóit felezzük el, és ezt is külön-külön készítsük el.
A zselatin felét áztassuk be 3 evőkanál vízbe, 5-10 percig hagyjuk állni, míg megduzzad, majd lassú tűzön, kevergetve langyosra oldjuk fel, hogy áttetsző zselét kapjunk.
Közben verjük fel a tejszínt kemény habbá, 2-3 kanálnyit keverjünk a zseléhez, és így adjuk a teljes mennyiségű habhoz, így biztos nem csomósodik meg.
Lassan csorgassuk bele a mézet, és verjünk kemény habot belőle.
Az alsó lapot visszatesszük a tepsibe, a krémet egyenletesen simítsuk rá, és tegyük hűtőbe.

Gőz fölött olvasszuk fel a csokoládét (pici vizet, vagy tejet is adjunk hozzá, hogy lazább legyen), és amikor már felolvadt, adjuk hozzá a margarint és az olajat, és jó alaposan keverjük el, míg egyneművé válik.
Ha kissé lehűlt, terítsük a tejszínes rétegre.
Ismét tegyük hűtőbe dermedni!

Amikor a csokis réteg megdermed, keverjük ki a tejszín másik felét, és azt is kenjük rá.
Erre kerül a másik lap, amit szintén csokoládéval vonunk be.
A süteményt tegyük vissza a hűtőbe.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kép

Hozzávalók:
6 db tojásfehárje
6 ek cukor
1 ek étolaj
2 ek liszt
2 ek zsemlemorzsa
1/2 csomag sütőpor
15 dkg vágott dió
1/2 üveg mogyorókrém
háztartásikeksz
Krém:
6 db tojássárgája
25 dkg cukor
1 csomag vaníiliás pudingpor
3 ek liszt
10 dkg csokoládé
25 dkg margarine
2 dl tejszín
A tészta hozzávalóit összekeverjük, tepsibe tesszük és megszórjuk a vágott dióval, majd megsütjük.
A meleg tésztát megkenjük mogyorókrémmel. A tejből, tojássárgájából, cukorból, vaníliás pudingporból és a lisztből krémet főzünk, elfelezzük.
Az egyik felébe belekeverjük a megolvasztott csokoládét. Kihűtjük. A margarint két részre osztjuk és belekeverjük a sárga és a csokis krémbe.
A tésztát megkenjük mogyorókrémmel, majd rákenjük a sárga krémet, ezt beborítjuk tejbe mártogatott háztartási keksszel, erre jön a csokis krém,
a tetejére a 2 dl tejszínből vert kemény habot tesszük.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Ezek nem az én receptjeim, én is úgy kaptam, de még nem csináltam meg. :lol: :lol: :lol:
Hátha valamelyikőtök kedved kap, s megsüti vmelyiket.

Jó sütögetést!!!!!

Nekem már csorog a nyálam. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Nők esti imája:
Én istenem, jó istenem,
Lecsukódik már a szemem.
Imádkozom egy férfiért,
Aki nem egy büdös görény.
Aki kedves, erős legény,
Farka pedig nagy és kemény.
Legyen neki jó állása.
A nevemre bankkártyája.
Küldj egy férfit, aki szereti az eszem.
És választ ad arra, hogy nagy-e a seggem.
Aki bárhol felvisz a csúcsra,
Nappali, háló, kert vagy konyha.
Kérek egy férfit, aki végtelenül szeret.
És nem dugja meg a barátnőimet.
Ahogy az ágyam mellett imádkozom,
A köcsögöt nézem, aki nekem jutott.
Ámen

Fiúk esti imája:
Istenem, egy nagy csöcsű nőt akarok.
Ámen

Kép

És most már eldugulok.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


ez az ima!!!!!
olyan jót röhögtem a férfi részen!.-)))sajnos van igazság benne.az én férjem egy tünemény, de azért bevallotta, hogy annak idején a melleimet vette észre először. :D

a sütiket így sorban akkor el is fogyasztanám!!!!! :D

Angie,

nagyon megrázó ami történt Veled, de őszintén remélem, hogy sikerrel jártok már hamarosan!!!!azt hinném laikus emberként, hogy a második terhesség simábban összejön/halad végig és közben egyáltalán nem törvényszerű....egyik este pont arról beszélgettünk a férjemmel, hogy tulajdonképpen az élet legnagyobb csodája, ha valakinek baba költözik a pocakjába, és egészségesen meg is születik.egyáltalán nem közhely.

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Annamari! Köszönöm a köszöntést, jól esik nagyon!
Ez a sok sütirecept nem ér!!! Itt csorog a nyálam. Azt hiszem, a héten sütkérezni fogok :oops: Tegnap én sajtrolót csináltam, és reszelt túrós sütit. Már nincs egyikből sem :oops:

Petra kedvence:

Tejfölös kekszes

Hozzávalók:
Kb. 3x35 db. szögletes háztartási keksz, 2x1 nagy pohár tejföl, 2x1 vaníliás cukor, 2x10 dkg porcukor, csokimáz (ami jelen esetben 4 evőkanál porcukorból, 4 evőkanál kakaóból, 9 evőkanál vízből és 5 dkg vajból készült - a vaj kivételéve összefőzve, majd bele a vaj), illetve gyümölcs és tortazselé.

Egy közepes méretű tepsi alját szögletes háztartási keksszel szorosan kirakunk. 1 nagy pohár tejfölt 10 dkg porcukorral és 1 vaníliás cukorral jól kikavarunk, rásímítjuk a kekszre.
Újból egy sor keksz következik, majd a másik pohár tejföl a 10 dkg porcukorral és 1 vaníliás cukorral, majd a záróréteg szintén egy sor keksz.
Minden kocka keksz tetejére gyümölcsöt rakunk (banánkarika, fél eper, kiwi stb.) és leöntjük tortazselével.
Egy nappal a fogyasztás előtt kell elkészíteni, hogy összepuhuljon, az íze olyan, mintha túróval lenne rétegezve, nagyon finom. (a kockák mentén szépen el lehet szelni)

Angie! Le a kalappal előtted h ilyen erős vagy! Kitartást és remélem minél előbb ott lesz a kezedben egy makk eglszséges pici babóca!!!

Szilvi! kitartást a holnapi naphoz!

Évi! Éljen a beköltözés! Jaj de jó h végre beköltöztetek! Bárcsak Petra is ilyen jól aludna...

Mi jól lerobbantunk: Petra taknyos, majd talán szerdán már mehet újra bölcsibe...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ja, és Annamari! Tök jók a szülinapi képek! Nagyon szép fiad van!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a sok gratulációt a beköltözéshez!
Időm nem sok van... Lillus mellett nem mindig tudok tenni-venni, így akkor kell a dolgaimat csinálni mikor alszik. Akkor pedig ugye a házimunka... Eddig 45 m2-en éltünk, azt azért nem volt nehéz rendben tartani. Most 130 m2 a lakótér, plusz a terasz meg a kert, ahova beköltözés óta alig mentem ki, mert nincs időm. Plusz én nem tudom, hogy mi van velem, de állandó mehetnékem van. Nincs olyan nap, hogy ne mennénk valahova. Tücsköm élvezi, jobban szeret kint lenni, még ilyen cudar időben is. Ma is délben már leléptünk itthonról és este fél8-kor jöttünk haza. Csakhogy így nem haladok semmivel...
De már nem izgatom magam rajta. Majd szépen lassan!
Viszont szerencsére meggyógyultunk, kop-kop.
Nődokihoz még mindig nem jutottam el, de ma összefutottam vele és ezt én JELnek veszem, és holnap már be is jelentkezem hozzá.
angie34: üdv. itt! Sajnálom az idei "dolgokat", reméljük hamar beköltözik a pocakodba egy picurka!

szilvia72: drukkok mennek holnapra! Kitartás!!!

moti: remélem semmi komoly csak egy kis meghűlés! Jobbulást!

Annamari: számoltuk a sarkokat...
Nekem is csorog a nyálam, és mivel imádok sütni-főzni, biztosan ki fogom próbálni valamelyike(ke)t.
Az esti imán az urammal együtt akkorát nevettünk, hogy csak na.

pruci: jobbulást Petrának! Kekszes süti is finom lehet!

Mentem aludni, joéccakát!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Nagyon köszömöm az együttérző szavakat. Szükségem is van rá mostanság, erőt ad!!!

Képzeljétek, nekem ma megjött. Holnap lesz négy hete, hogy megszültem szegkényke kisfiamat, és azt mondták, hogy 5-6 hét múlva fog megjönni. Remélem, ez normális dolog :roll: Egyébként nem bánom, mivel ennyivel is hamarabb el tudjuk kezdeni az "egészséges" tesóprojektünket. Nagyon bízom benne, hogy egy keserű évet csak egy boldog év követheti!!!

Mmarya!
A többi sütinek tudod a nevét? Nagyon ínycsiklandóan néz ki mindegyik a képen. Te melyiket csináltad meg eddig? A snickerseset? Én nem vagyok nagy sütögető, de az anyósom és sógornőmben két versenycukrász veszett el. Na majd velül megsüttetem. Mindjár elcsöüüen a nyálam. Az a pasis ima nagyon találó. Bár az én férjem mindig azt mondja, hogy a kezeimbe szeretett bele (első randink egy hideg téli napon volt, beültünk egy kávézóba, és a téli cuccokból csak a kezem látszott ki - tény és való, hogy zongorista kezeim vannak, és szép hosszú a körömházam - ezzel a testrészemmel kivételesen elégedett vagyok :wink: ). Nekem pedig a szem, a tekintet a fontos.
Vendég
 


Sziasztok!

Angie,
Klasz vagy, hogyígy talpra tudsz állni...mi meg majd innét hátulról támogatunk, ahogy tudunk...

A sütik jól néznek ki, Gabussal nem kívántam ennyire az édeset és a mcdonald-os kaját...ez valami borzalom...

Az őszi munka rengeteg, el is vagyok tűnve...ez a fűtés dolog is csak nyűg...gyújtóst vágni, begyújtani...Gabit a cserépkályhha ajtaján kívül tartani... :lol: :lol: :lol:

Egyébként minden oké velünk...
danyuci
 
 


Danyuci!
Muszáj tovább lépni. Addig nem is lehet másik babát tervezni, amíg nem vagy túl ezen. És mivel nekem a korom sok időt már nem ad, muszáj igyekeznem a talpraállással. Azért nagyon sokszor eszembe jut, főleg az, hogy nehogy haragudjon rám, amiért egy másik világba küldtem. De biztos vagyok benne, hogy jobb ott neki, és majd fogunk mi még találkozni :)
Te szegény, még fát is kell hasogatnod. Mi is terveztünk cserépkályhát, de aztán rájöttünk, hogy nem éri meg. Kicsivel kevesebbe kerülne a fa, de annál több munka van vele. Ráadásul mi dolgozunk, és igazából nappal tudnánk a cserépkályha adottságait kihasználni, mivel azzal csak a nappali, ebédlő, konyhát tudnánk fűteni, ahol nappal tartózkodunk. A szobákat amúgy is kellene éjjel fűteni gázzal. Ha nem dolgoznék, és otthon lennek a sok gyerekemmel napközben, akkor biztos csináltatnánk. Egyébként egy jó kályhát ma már majd 1 milkáért raknak. Ti azzal vettétek a házat, vagy ti csináltattátok?
Nem tudsz egy paravánt vagy egy alacsony japán falat a kályha elé tenni, hogy ne férjen hozzá Gabi? Egy ilyen égési seb nagyon durva. Nagyon fáj és lassan gyógyul. Vigyázzatok nagyon!
Nem tudom emlékszel-e, de az én babámat is Maszatkának hívták.
Vendég
 


Angie!

Amúgy én ezt sütöttem.
Kép Kép

Ha mi is családi házban laknánk, biztos lenne cserépkályha.
anyósnál az van, tök jó meleget ad, de én is féltem a gyerekeket, ne hogy az ajtót megfogják, vagy neki essenek. :wink:

Ma talán nincs olyan hideg, még a nap is süt itt. :D

Teri!
Petrának jobbulást. Köszi a dicséretet. :D :D

Többiek csak olvasnak???? Lusták vagyunk írni??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Vagy mindenki pihenget a jó meleg szobába???

Angie!
És tudod, hogy mi lett volna? Nem emlékszem, hogy olvastam volna. Elindították a szülést, s meg kellett szülnöd?
Múlt héten tudtam meg, hogy a barátnőmnek is meghalt a babája. A terhesség 25-26. hetében. A keresztanyja a szomszédunk, s ő mondta. De ő se tud semmit, hogy miért, hogyan, nem nagyon akarnak semmit se mondani neki.
Ki gondolná, hogy ennyi idős terhesen lehet vmi baj is???
Ezek után én is úgy vagyok vele, hogy ha már megvan, akkor hiszem el, hogy most már minden rendeben, nem történhet semmi.
Bár az egyik munkatársamnak meg szülés után halt meg a babája. Egészségesen megszületett, s fertőzést kapott a kórházban, s meghalt.
Bocsi csajok, nem akarok senkit sem ijesztgetni, de nem emlékszem, hogy régebben ennyi baj lett volna a kisbabákkal.
Én arra sem gondoltam, hogy ennyien elvetélnek. Főleg így, hogy az első, második terhességgel nem volt semmi gond. 2.és 3. terhességnél azt gondolja az ember, hogy vele ez nem történhet meg, aztán mégis...

akkor most vmi vidámabb:
http://www.youtube.com/watch?v=7NFPVQMO ... popt17us13
http://www.youtube.com/watch?v=OutztVJ8 ... re=related

További szép napot mindenkinek. Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Mmarya!
Pedig régen is volt nagyon sok gond a terhességeknél, csak nem beszéltek róla. Ma sem beszélnek róla, csak ha olyan helyzetbe kerül az ember, és elmondja valahol (úgy-e itt lehet anonym is beszélni, és bátrabb az ember), akkor derül ki, hogy hányan de hányan jártak már hasonló cipőben nők. Én, hogy már megjártam a hadak útját, és bátrabb is vagyok, nem csinálok belőle titkot, rengeteg olyan nővel találkozok, aki veszített el előrehaladott terhességet. Nem vagyok szakértő, de gondolom, hogy ma a nők másabb okok miatt vetélnek el, mint régen. Ma nagyon felborult a környezet egyensúlya, sok a dohányos, drogos, minden élelmiszer tartósított, módosított, és ez a sok hatás válthat ki vetélést. Régen nem volt higiénia, sok volt a fizikai munka, gyengén táplálkoztak az emberek. Gondolom, akkor ilyen okok miatt haltak meg babák a pocakban. A genetika pedig mindig létezett, tehát beteg babák mindig fogantak, és haltak el, vagy születtek meg (akiket régen dugdostak, mert szégyelték őket).
Nekem a kicsi fiam 16 hetes volt, és kromoszóma rendellenessége volt. Szerencsére nem örökletes, így nagyon kicsi az esélye, hogy ismétlődik. A barátnődet rettenetesen sajnálom. Első gyerek lett volna?
Ti már elkezdtétek a hármaska projektet?
Vendég
 


Angie!
Barátnőméknek első baba lett volna, január 23-ra volt kiírva, a saját szülinapjára.
Igazából nekünk már ötöske projekt lesz, mert sajnos a második gyerek után kettő is elbúcsúzott tőlünk. :cry:
Hármaska tavaly decemberben, négyeske meg most júliusban.
Novemberben megyek hormon vizsgálatra, s talán decemberben már próbálkozhatunk újra. Bár fél évet mondott a doki, hogy mindenképp várjuk ki.
Nektek most mennyit kell várni, hogy újra belevágjatok?

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Hát igen, sajnos a mai világban a környezet hatása ilyen, a stressz, a rengeteg műanyag... ide vezet. Annyira rossz ez a dolog. És hiába a sok vizsgálat, az óvatosság, sajnos ez nem elég. Az a legrosszabb, h pont azoknál nincs semmi gond akik tojnak a babára nagy ívben, és cigiznek, isznak... Ilyenkor olyan igazságtalan az élet... :cry: Meg amikor a 13 éves kiscsaj lesz terhes és abortuszra megy... ááááá

Annamari! Ennek a sütinek mi a neve? Nem a Kinder bueno? Nagyon guszta lett!
Szegény barátnődék! Ezt szörnyű feldolgozni, ha egyáltalán fel lehet...

Danyu! Azért pihizzél is! Vigyázz magatokra nagyon!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Mmarya! Hat ilyen alapon nekunk is otoske. Dokim meg nem mondott semmit, majd a kontrolon megkerdezem, de a szulesznom azt mondta hogy ha nincs semmilyen szovodmeny 3 honapot szoktak javasolni. Ez azt jelenti hogy mi is decemberben kezdunk. Nalatok mi volt a gond, hanyadik hetben veszitetted el. Te is jo kitarto vagy! Gratula!
Vendég
 


Teri!
Ennek a sütinek nem tudom a nevét, szomszédomtól kaptam a receptet, Ausztriában szokták sütni.
A recept is egyszerű: ( a mérce egy cappuccino-s csésze, nagyobb, mint a kávés csésze)

Hozzávalók:
5 tojás, 2 csésze kristálycukor, 1 cs. vaníliás cukor, 1 csésze olaj, 1 csésze cappy (multivitaminos üdítő), 3 csésze liszt, fél cs. sütőpor, 0,5 l hullala tejszínhab, gyümölcs

Elkészítés
A tojásokat szétválasztjuk, a sárgáját kikeverjük a kristálycukorral és vaníliás cukorral, majd lassan belekeverjük az olajat, cappy-t, a sütőporral elkevert lisztet, majd a felvert habot.
Zsírral kikent tepsiben 180 fokon kb. 25 percig sütjük.
A hullala tejsznt kemény habbá verjük, s belekeverjük az apróra vágott gyümölcsöket. (konzerv is lehet, barack, banán, kivi, eper)
Majd a kihűlt tészta széleit körbe vágjuk, s rákenjük a gyümölccsel elkevert felvert tejszínt.
A tetejére morzsolunk a széléről levágott sütiből.

Hamar megvan, és tényleg NAGYON FINOM.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Angie!
Hármaskával a 10.héten kezdtem vérezni, s el is ment a 12. héten.
Négyeskével mentem a 12. héten tanácsadásra, s mondta a doki, hogy csinál uh-ot. Akkor mondta, hogy nincs szívhang, így másnap be kellett feküdnöm, s megszakították.
Nálatok, hogy volt? Hányadik héten veszítetted el őket?
Én mindenképp szeretnék harmadikat, de azt mondtam, hogy még egyszer megpróbálom, aztán, ha most sem jön össze feladom. Pedig nagyon szeretném, ha nagycsaládosok lennénk.
Bár én még mindig azt mondom, hogy a trombózis végett mentek el a babák. Utána olvastam, s találtam egy olyan cikket, hogy, akinek szülés előtt volt trombózisa napi két adag injekciót kell beadnia. Megemlítettem a dokinak, de azt mondta, hogy hülyeség, biztos nem attól szakadtak meg a terhességek.
Vagyunk páran akik decembertől ismét próbálkoznak, s vannak akik folyamatosan.
Milyen jó lenne, majd januárban, egymásután boldogan újságoljuk, hogy nekem, és nekem is, és nekem is, + lett a teszt. :lol: :lol:
Hajrá Mindenki!!! Babásodásra fel!!!!!

Most megyek locsizni, hajat mosni.
Apa meg elaltatja (remélem) a gyerekeket. :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?