Új privát üzeneted érkezett!

Andi!

A mesterséges édesítőszereket nem szokták ajánlani terheseknek, mert nem bizonyított, hogy nincs esetleges káros hatása a magzatra.

A fruktóz a gyümölcsökben is megtalálható, nem hiszem, hogy pont a fruktóz lenne az, amit nem szabad. Arról azonban tudni KELL, hogy szénhidrát-tartalmát bele kell számolni az elfogyasztott Ch-mennyiségbe!!

Ági
aszemenyei
 
 


A mesterséges édesítőszerekkel kapcsolatban azt is érdemes itt megjegyezni, hogy pl. a szorbit, az arra érzékenyeknél hasmenést, hascsikarást okozhat! Kinél mekkora mennyiség. A tájékoztatóban úgy szerepel, hogy napi 30 g-nál többet nem ajánlanak. Nekem speciel ennél jóval kevesebb is problémákat okozott. (Egészen addig, amíg használtam...azóta nem KépKépKép)

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

"Örömmel értesítelek Benneteket, hogy ma hajnali 1:45-kor Anna Erzsébet megszületett.
Anya és gyermek jól vannak, egészségesek, álmosak és fáradtak."

Ezt Uran férje írta KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 

 
 

Hűű, Dorka! Akkor ne nyugodjak még meg.Nekem csak két hét múlva kell visszamenni. Kép

Elírtam a terhelés eredményét. "Csak" 8,4 volt..

A Szent Imrébe járok. Ott állítólag nagyon szigorúan veszik. Kép
mkatus
 
 


Én Aspartamot használtam előző terhességemnél, nem lett semmi baj (úyg hallottam, azt lehet használni).

Mennyi a fruktóz CH-tartalma?

Sok pihenés, és tejecskét kívánunk anyukának és kislányának.Kép Egyéb paraméterek?
andi70
 
 


Kép Szívből gratulálok Panninak (Urannak) a kis Annához!! Kép

A fruktóznak, mint minden cukornak 100/100 g a CH tartalma. Szóval jól megdobja a CH tartalmát a kajáknak, de én szoktam néha használni sütibe, nagyon mértékkel. A fruktóz azért jobb a normál cukornál, mert lassabban emeli a vércukorszintet. És nagyobb az édesítőereje (kb. 60%-nyi elég a répacukor helyett). Én szoktam néha enni olyan diétás csokiból is pár kockát, amiben fruktóz van cukor helyett, és nem megy föl a cukrom tőle. De csak pár kockát, és mindig lassan felszívódó ételek után! (A cukrom meg már annyira jó, hogy néha nem is hiszem el. Már 6 fölé se megy sose. KépKép)

Képzeljétek, megint voltam ultrahangon, más csinálta vizsgálatot, és kevesebbre kalkulálta a baba súlyát, mint egy másik doki két hete! (3400 helyett lett 3280, az utóbbi két héttel később) s a lepényem is "megfiatalodott", mert most másodfokban találták érettnek harmadfok helyett. Persze rákérdeztem, és a válasz az volt, hogy a súlybecslés meg a mérés is nagyon szubjektív dolgok, ne aggódjak, minden a legnagyobb rendben, az értékek csak hozzávetőlegesek stb. Ha ezt előbb tudom, nem izgulok annyit! A CTG-m meg a flowmetriám mindig "tökéletes", "csoda" és "gyönyörű". Mindezt csak azért írtam le, hogy ti se essetek pánikba rögtön, ha a lepényről vagy a súlyról mondanak valamit, mert a ctg meg a flow sokkal fontosabbak, a lényeg, hogy azok rendben legyenek! Nekem ez egy nagy és megnyugtató felfedezés... Kép

Eszter

37+9
(célegyenes Kép)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Jesszus, nem gondoltam volna, hogy a fruktóznak ilyan magas a CH-tartalma!
Ma uzsira fruktózos jégkrémet ettem, azért lehet enni fruktózos ételt, ugye? Már csak jobb, mint a Canderel, nem?
andi70
 
 


Az édesítő szerekről!

természetesen vannak olyan édesítő szerek is, amelyek nem cukrok, a fruktoz az bizony cukor, de pl. Canderel nem az.
Én azt gondolom, hogy a cukorbeteg nem szövőlány, ne álmodjon cukros ételekről (József Attila), sőt vegye fel tudatosan azt az attitüdöt, hoyg "én utálom az édes dogokat", nem azért nem eszem mert nem szabad, hanem mert nem kívánom....
Így sokkal egyzserübb az élet. (gondolom és propagálom is)
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Angi!
Az én dokim ált. 26. héten küldi a kismamákat, de engem már 22.-en elküldött, mert mondtam, hogy az előző terhességemnél már rezgett a léc, hogy cukor, vagy nem cukor. Jó is volt, hogy elküldött: 8,7 lett. Most diétázom.

Mindenki!
Itt a nyár, családdal be van fizetve már rég a nyaralás. Segítség: nem apartmanba megyünk, főzőcske kizárva. Hogyan lehet megoldani az ebédet? Azt még magam is kitalálom nagyjából, mit szabad megennem egy étteremben, de honnan tudhatom (mérleg nélkül), hogy adott kajából mennyit egyek? Nekem a szemmérték még nagyon nem működik. A gyomromra meg jobb, ha nem hallgatok, mert ő még nem vette igazán tudomásul, hogy most diéta van. Kép Éhes nem szoktam maradni, de tudnék még enni, amikor már nem lehet. No meg olyat, amit nem lehet. Szóval? Mi a megoldás? Kérlek, adjatok ötleteket!

Miért ne lehetne fruktózos ételeket enni? Pláne, ha a gyümöcsökben is ez van? Számolni kell vele, de a gyümölcsről azért nem vagyunk letiltva!

Sziasztok:

Murr
murr
 
 


Sziasztok !

Ma voltam cukor vizsgálaton, zsemle+tejes 1 órásin, megkérdeztem, hogy a szirupos akkor a két órai? Azt mondta a laboros nő, hogy igen, de azt kismamáknak nem nagyon ajánlják. Vajon miért ?

Angi
zsixx
 
 


Sziasztok!

Nemrégen valaki keresett diabetikus recepteket, ezt most találtam:

http://www.novonordisk.hu/documents/article_page/document/dietas_sutemenyrecepte k_cukorbetegeknek.asp

Hátha találtok ott "ínyetekre való" falatot..KépKép
aszemenyei
 
 


Murr!

Ha a szemmértéked nem működik, akkor annyit tudsz csinálni, hogy a felszolgált kajából csak azokat eszed meg, amiben tuti nincs CH, és kaja után eszel még annyi CH-t amennyi kellene. Másrészt csinálsz otthon olyan dolgokat, amit egyébként is fel szoktak szolgálni, kiméred a CH-nak mefelelő adagot, és jól szemrevételezed. Egy-két próba után már menni fog Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!

Köszönünk minden jó kívánságot. Jól vagyunk, itthon vagyunk. Ha gondoljátok szívesen elküldöm a beszámolót a szülésről, ami egy nagyon jó élmény volt.

Pusz
Panni
uran
 
 


Köszi Panni, örömmel olvasnánk beszámolódat, ha van erőd megírni! Kép

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Panni!

Csatlakozom Eszterhez!! És még egyszer hatalmas gratula Ancsa babához!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Murr!

A fruktózzal kapcsolatban: nem a fruktózzal van a baj, hanem a Ch-tartalommal. Vagyis, hogy bele kell számolnod.
Másik, ami miatt érdemes elgondolkodni azon, hogy használd-e "pluszban", hogy elég gyorsan emeli a vércukorszintet, ami nem biztos, hogy mindenkinek szerencsés. Bár vannak helyzetek (pl. hipoglikémia), amikor ez különösen jó.
Tehát Ch- és energiatartalom...

Ági
aszemenyei
 
 


Murr!

Éttermi kajával kapcsolatban csak megerősíteni tudom Yndit, otthoni méricskélés, próbálás, bár ez azért nehezen járható út, mert minden csal: a díszítés, a tányér mérete, az arányok...Kép
Ha azt a tanácsot fogadod meg, hogy utólag eszed meg az előírt szénhidrátot, arra kell igazából figyelni (bár ez azt hiszem a Te esetedben nem áll fenn), hogy amennyiben inzulint alkalmaz az ember fia-lánya, számolni kell az inzulin hatáskezdetével!!

Ági
aszemenyei
 
 


Murr!

Valamikor a hőskorszakban a Péterffyben volt egy tanfolyam cukorbetegeknek, ahol pl. az egyik foglalkozásnak a témája pont a szemre-kimérés volt. Meg kellett kép, vagy "valóság" alapján saccolni különböző ételeket, gyümölcsöket a Ch-tartalom alapján. Érdekes játék volt és nagyon tanulságos: gyakorlatilag nagyon kevés olyan kaja volt, amit bárki meg tudott viszonylag pontosan saccolni gyakorlás nélkül. No de a tanfolyam végén... Addigra már "kentük-vágtuk".

Ennyit számít a gyakorlás...

Ági
aszemenyei
 
 


Csajok!

Nem vagyok teljesen szenilis, de valami van a babanettel, mert nem volt hajlandó az előző három üzenetet egyben elküldeni...
Pedig már tegnap reggel óta próbálom...

De most, azt hiszem túljártam az "eszén"...
aszemenyei
 
 


Sziasztok,
ma voltam ismét dokinál a pénteki eredményem miatt. ez étkezés után volt egy óra 10-perccel. 8.1-lett az eredmény. Igy a 160-as diéta mellett sem lett valami jóóó. Most átirányítottak a Szabolcs u- ba mert valószinűleg inzulin kell. Kicsit sajnálom mert szerettem a dokimat, de azt mondták, hogy ott nem tudnák intenziv ellátásban részesíteni a babikámat.
Egyszerűen felfoghatatlan számomra hogy miért lett ez igy. Két hónapi mérlegeléshez képest 3 kilót fogytam már. Tehát igy 32 hetesen + 4-5-kiló van rajtam és már leesnek a ruháim. Nem lesz ebből valami gondja a babámnak?
két hete a dokinál 29-30 hetesnek felelt meg a babám (akkor voltam 30 hetes) de 26 hetesen 28 nak felelt meg. Tehát 4 hét alatt 1 hetet nőtt. Ez nem baj? Olyan rossz ez az egész... Szomorú vagyok
K.
Panninak gratula a babához.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok !

Ma lett meg az eredményem,
Éh gyomorkor 4.8
60 perc után 8.3
Holnap viszem megmutatni a dokinak.
Ugye ez sok ?

Angi
zsixx
 
 


Sziasztok !

Ma kaptam meg az eredményt.
Éh gyomorkor 4.8
60 perc után 8.3
Ugye ez sok ?

Angi
zsixx
 
 


Csikken! Az UH csal. Méretet pontosan meghatározni nem igazán lehet vele. Másrészt a baba odabent mindent meg fog szerezni magának, amire szüksége van, ésszerű diéta abszolút nem árt neki.

Zsixx! Hát nem normál, az biztos KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


ZSixx! Sajna ez diétát fog jelenteni, és egy hét múlva kontrollt. Kép

Csikken! Sajnálom. Én már diétán vagyok, az első kontrolom nagyon jó lett, de jövő héten esedékes a következő. Azért bennem van a félsz, hogy az is jó legyen...
mkatus
 
 


Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy terhes állapotban étkezés után ki hány órával méri meg a cukrát, mert hallottam olyanról aki 1 órával étkezés után mért, és volt aki 2órával utána!
Mégis mi az el fogadott!?
Köszi
arivirág
 
 


Arivirág! 1 óra a hivatalos.

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!

MOst előzetesen csak annyit, hogy ha hosszasan is kellett várakozni Ancsa baba születésére, ami kicsit a végén
már idegörlő volt, azért nagyon megérte. Nem csak azért, mert Ancsa baba egy gyönyörű, EGÉSZSÉGES (ami a
legfontosabb), kis tünemény, hanem azért mert egy felejthetetlen POZITÍV élmény lett számomra ez amásodik
szülés.

Ugyebár már hétfőn elkezdőtdtek a fájások, de nem rendeződtek libasorba, meg nem sűrűsödtek, így nem lehetett
vele mit kezdeni. Ez a nyegtetés maradt még kedden is, aztán szerdán reggelre megyorsultaka dolgok. Hogy miért
nem szóltunk, mert már nem bíztunk abban, hogy valóbanlesz belőle valami. De reggetől tulajdonképpen 10
percenként fájdogáltam. Ez dél körülre eljutott 7 perces fájásokká, azaz ezeket már megéreztem úgy rendesne, és
be id mentünk a szülészetre, ui, eddigre már Pesten volt adokim is, gondoltam, hátha kicsit segítenek egy burok
repesztéssel, hogy még du megszüljünk, és bejöjjön ajóslatunk a 13-ra vonatkozóan. De nem. Habár 3 cm-re voltam
már tágulva, és a feje is be votl már illeszkedve, tehát indítható lett volna, de az ügyeletesn nem bízott
ezekben a fájásokban, azt montda, még lehet elmúlnak. Ja. El. Kép

Na aztán 11-re már a fele sem volt tréfa. Igaz nem sűrűsödtek, de egyre inkább fájtak a fájások. Így bementünk
újra a szülésztre (ja mert közben hazaengedtek). Na ekkor 5 cm volt a méhszáj. Megnézték a manót Uh-val,
kicsinek volt mondva a buksija, így az ügyeletes nem mert burkot repeszteni, hogy a dokim bizti beérjen. Na nem
tévedett nagyot.

fél 12-re benn volt a szülésznőm és az orvosom is és gyorsan burkot repesztettek, mert a fájások nem akartak
sűrüsödni az Istennek sem. Na ez segített. Láttam én csillagokat rövid időn belül. Közel fél kettő volt, amikor
a szülésznő megnézte hol tartunk, hát akkor voltunk 7-8 cm-nél. Aztán jött az én kis csodatrükköm. Pisilni
kellett. Miután túl voltam ezen az attrakción, jött még két eget rengetp fájás, legalábbis akkor így éreztem,
majd megbeszéltük, hogy akkor jöhet az EDA, de a következő fájásnál meglepi ért, ui. jött egy toló fájás.
Úgyhogy EDA ugrott, szülésznő maradt a szüléshez kipakolásnál, és hívták a dokit. Megjött, addigra már kibújt
kicsit a fejecskéje Ancsa babának, ami rengeteg hajat jelntett, mint láthattátok. Aztán visszacsúszott, ami elég
lehangoló volt, de összeszedve magam következőre kinn is volt a buksija. Aztán jött a válla, majd minden más, és
ekko volt 1.45. Eddig fantasztikus volt az élmény.

A továbbiak kicsit megviseltek. Fél óra kellett a méhlepénynek, hogy lejöjjön, ezalatt folyamatosan egyre
nagyobb amplitudóval remgett a lábam, közben úgy éreztem megfagyok. És persze az izgalom, hogy ha nemjön le,
akkor a dokinak fel kell nyúlni, ami aztán EDA nélkül, meg azzal is nem hangzik jól. De megúsztam. Közben vol t
jó hír, hogy gátmetszeni nem kellett, ráadásul nem nagyon vérzek (azaz van 2 csepp), úgyhogy valszeg varrni sem
kell. Na azért megnéztek, és nem kelltt, úgyhogy spóroltama kórháznak egy kis cérnát. Kép
Ezalatt a lábam ugye fenn volt a lábtartón, ait ekkor már nem éreztem. Minden vágyam az volt, hogy letehessem a
lábam. Aztánjött egy iszonyat lábizomgörcs. Amit persze Kristzián tudott masszírozgatni, de mivel egyszerre több
helyen görcsölt, ez nem volt egyszerű.

De a végén jött Ancsa baba és mindenért kárpótolt. Iszonyat erővel tudott sírni, zengett az egész ház, nagyon
ügyesen szopizott. Na ez volt 3 körül.

Utána másnap már 8 körül megkaptam. Eslő nap szopizott néhányszor. Aztán másnap rám csatlakozott 6-kor, és
14-ig max 5-10 percekre csatlakozott le rólam. Na ennek estére meg is lett az eredménye: 2 görögdinnye a melleim
helyén, és egy boldog manó az oldalamon: VÉGRE KAJA felírattal az arcán. Kép

Azóta is rengeteg tejcsink van, boldogan szopizunk, és alszunk, néha nyűgizünk, de majd csak alakul.

Misi: Egyelőre egy angyal kistestvér. Simogatja, ringatja Ancsát. Keresi, ha épp nemlátja, mindig tudni akarja,
hogy éppenmit csinál. Szopi után kéri a cicit, de csk bekapja, aztán közli, hogy elég lesz.
Hát ennyi. Reméleem elég kimerítő voltam...

Pusz
Panni
uran
 
 


Sziasztok !
Voltam dokinál, és a 4.8 éh, és az 1 óra utáni 8.3-ra azt mondta, hogy épp a határ, és még nem kell diétázni, majd 2 hét múlva újra megismételjük.

Köszi mindenkinek !

Panni gratulálok a csemetédhez, vigyázzatok magatokra !

Angi
zsixx
 
 


Zsixx, szerintem ez a 8,3 nagyon sok, dehát örülj neki, hogy nem piszkálnak miatta.Kép)
Bárcsak nekem is ilyen laza nődokim lenne!

Angi, egyébként melyik kórházban fogsz szülni? Bp-n?
andi70
 
 


A Dél-Pesti-ben. Én nem örülök, ennek a nagy lazaságának, mert mindennel igy van. Én azért itthon méregetem vércukor mérővel,anyúnak van, mert ő cukros, és megprobálok diétázni, de csak reggel megy fel igy, a napi étkezések után 1 órával, még a két péksüti, és a dinnye után sem megy fel 7.5-től magasabbra. A védőnőm is azt mondta, hogy ez magas, és mennem kell diabetikushoz.

Angi
zsixx
 
 


Andi!

Én sem örülnék a lazaságnak,, merthogya baba egészségéről van szó, és nem holmi wellness programról.

Angi!

Én elkezdeném a diétát rendesen, és ne menjen az étkezés utáni értéked 7,0 fölé. Egy órával az étkezés után.

Panni
uran
 
 


Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni! Ma vagyok 25+5 napos, terhelés volt 2hete kedden,éhgyomori jó,75g cukor után 2 órával 9,1.A schöpf-mereibe járok. Az orvosom azt mondta diéta, néhány dolgot ne egyek,szilva dinnye szölö, a cukorkák sütik és egyebek tiltottak, krumpli,rizs fele mint amúgy,gyümölcsből leginkább csak alma...Pénteken lesz meg 1 ujabb vérvét eredménye,ez arra hivatott,h kimutassa az elözö 3 honapban magátol is megugrott-e? Addigis segitsetek kérlek titeket,h mi a fenet egyek mikor és mennyit,tanácstalan vagyok...

Kép
hencsi
 
 


Mi nem beszéltünk pl egyáltalán szenhidratszamolgatasról? Vajon miért? Az éhgyomorim jó lett egyébként.A pénteki eredmény ha mutat eltérést ezt megelözöen is,akkor 1-2 nap korház,óránkénti vérvétel és ha az sem jó akkor inzulin:-( vásároltam canderel kakaót,meg édesitöt,mert azt hallottam aszpartam alapú kell és ezt az 1et találtam,de mivel soha nem fogyóztam,ill nem méregtelenitettem fogalmam sincs,h mi mit tartalmaz,miben mennyi szénhidrát van stb...Ha van 5letetek véleményetek irjatok légyszi!Köszönöm!

Kép
hencsi
 
 


Szia !
Hencsi én is itt olvastam ezt a cimet.
www.kcal.hu sajna csak ennyit tudok.

Panni
OK!
zsixx
 
 


Hencsi!

Így hirtelen ezek jutottak eszembe:

http://body.builder.hu/kaloriabase.htm4
http://www.vitalitas.hu/konyvek/tapanytart/tapany14feherje.htm
http://www.bk.com/Food/Nutrition/NutritionInfo/index.aspx

Ez utóbbi a Burger King kajáiban található tápanyagokat tartalmazza. Anno volt a Mekinek is, de az már nincs azon a helyen, ahol eddig megtaláltam. De azt hiszem, valahol talán még megvan nekem elmentve.
Amúgy pl. a McDonaldsban (tudom, hogy nem a legideálisabb étkezési lehetőség, inkább csak "korszerűsége" miatt írom) a lapnak a hátulján, amit a műanyag tálcára tesznek, teljes kalória, fehérje és szénhidrát-táblázat van. De ezt inkább csak az étrend "szinesítésére" írom..

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Valahol megvan a neten most is a mekis táblázat, nemrég használtam, de már nem tudom hol volt, de könnyen meg lehet találni (szívesen utána is nézek nektek, ha kell). Nekem a kiszámolás ellenére nem tett jót a cukromnak, pedig már sose megy 5.8 fölé, meki után meg 7.0 lett. Persze biztos nem mindenki reagál rá így...

Gyuri!
Lenne egy kérdésem. Ha a kiírt időpontig nem indul meg magától a szülés, de amúgy a babával minden a legeslegnagyobb rendben van (NST, flow), akkor is indokoltnak tartod a szülésindítást? Teljesen stresszes vagyok, mert 29-ére, azaz péntekre vagyok kiírva, és a méhszájam még mindig 2000-es. Van így egyáltalán esély arra, hogy addig beinduljon a szülés? Azért félek tőle, mert azt hallottam, az indított szülés,- főleg éretlen méhszájjal - sokkal nehezebb szokott lenni.

köszi:
Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok! Köszönöm a segitségeteket,amint van uj fejlemény v kérdésem fogok jelentkezni!Kép szép napot mindenkinek!

Kép
hencsi
 
 


Nekem a nődokim azt mondta, ha 6,5 fölé megy a cukrom kajálás után egy órával, jön az inzulin.Kép
Borzastzó, hogy nincs egységes nézet, én 7,0-t olvastam itt, hogy ez a határ. Én erre mondtam, hogy szeretnék egy lazább dokit.
andi70
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a segítséget!
CSikken, jobbulást!
Holnap megyek megint vérvételre, remélem, a diéta továbbra is rendben tart!
Majd írok!
Jó nyarat mindenkinek:

Murr
murr
 
 


A mekis kaják CH tartalma itt található:
http://www.mcdonalds.com/app_controller.nutrition.index1.html

Mindenkinek szép napot:

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Meki magyar nyelven:

http://www.mcdonalds.hu/

Itt ha rámész a termékekre, minden egyes terméknél lekérdezhető a tápanyagtartalom!

Ági
aszemenyei
 
 


Zsixx!
Urannak igaza van, ez nem lazaság, ez felelőtlenség! Mivel egy nálunk dolgozó kollégáról van szó (?) különösen nehezen viselem. Kérlek, hogy ha lehet azonnal jelentkezz a kórházban Csütörtöki dr.-nál, mivel én most szabin vagyok, cukorügyben ő helyettesít.

Hencsi!
Ez egyértelműen terhességi cukorbetegség, szigorú diéta kellene, mert az "előírt" laza diéta vszeg nem elég.-

Sáfrány!(Eszter)
A szülésindítást egyénileg kell megítélni. Az elv az, hogy terhességi cukor (vagy magas vérnyomás, stb) esetén a terhessége terminusközelben (a 39. héttől) érdemes megindítani, mert a magzatra leselkedő oxygéhiányos állapot veszélye nagyobb mint egészséges esetben. De! Módunk van az ellenőrzésre, és ha a méhszáj nem alkalmas indításra lehet várni, akár a kiszámított idő után is pár napot.


Andi70!
A 6.5 még nem baj, és tényleg 7.0 felett jöhet az inzulin, de még akkor is lehet más megoldás.
gyuri
Szeged
 
 


JÓ jelentkezem !
Angi
zsixx
 
 


Sziasztok!

Gyuri!
Most menjek vissza a dokihoz és verjem a fejét a falba hogy nem így kéne hanem amúgy....
Van 1 3héttel előrébb lévő leányzó, szintén uaz a dokija mint nekem, neki már megvan a mester u-i eredménye, glikohemoglobin 8,0, hemoglobin A1c 5,4, ezt a leletét látta a doki és ezek után is azt mondta neki h diétázzon, de se diétásnővérhez nem küldte, se nem adott étrendet, illetve több infót, mint amit én fentebb írtam......
Nyomtatgattam táblázatot a házipatika.com oldalról és az alapján 180 g-os diétát próbálok kivitelezni a sorstársam alapján, Õ is ezt csinálja "magától", és holnap megy megint vérvételre( nemtudom h terhelés lesz-e v mi a szokás ilyenko), de multhéten nem tartotta be a diétát rendesen igy most izgul....nekem pedig szinte lehetetlen egyenlőre kivitelezni a nem eszem cukros dolgot nagyon édessszáju vagyok és sajnos "áálmodom édességekről"Kép
Persze nem hagyományosat eszem hanem diétás kekszet és nápolyit, de az sem tul jo, mint kiderült.....

Véleményetek szerint a védőnőnek van hatásköre diétásnővérhez elküldenie ha kérem?? Illetve van-e ilyen irányú szakképesítése, bár ebben nem nagyon bizom, mert elég fura nőszemély, egyik mondatával üti a másikat rendszeresen, tehát nem látogatom szorgosan.....

Kép
hencsi
 
 


Szia Safrany!

Nyugodj meg még simán megszülhetsz ettől péntekig. Egyébként szülésmegndításhoz sok minden kell. De ha a baba jól van, akkor elvileg nincsen oka, hogy indítsanak. Hozzáteszem nem tudom mi számít indításnak. Nekem mindkétszer burkotrepesztettek, és van aki ezt is annak veszi. Szerintem nem az. Ja és mindkét szülésem könnyű volt. Kép

Panni
uran
 
 


Hencsi!
Dietetikushoz az orvosnak lett volna kötelessége elküldeni, ugyanis a diéta egy kezelés és ha gyógyszert ír fel az orvos, azt is elmondják, hogy hogy kell szedni, nem a saját belátásodra bízzák.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


ja és igen én a falba verném a fejét Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Helló Nyanya67!Kép

Akkor este edzem picit....néztem az 1 napi étrendet, amit mailoztál, hát brutál....és ha éhes vagyok még mindig akkor mi a helyzet??Kép Ugyanis állandóan tudnék enni.........

Kép
hencsi
 
 


Szia Hencsi!

Elég sokszor lehet enni. Nekem nem az éhezéssel volt gond, mert nem éheztem, hanem a nassolással. Alapból nem eszem sokat, de állandóan Kép
Nem leszel éhes annyira, hogy ne bírd ki, de ha mégis, akkor legfeljebb sűrűbben mérj, hogy ellenőrizd ne legyen gond. Azért rendszert ne csinálj belőle.
Állítsd össze úgy az étrended, hogy sok legyen. pl natur hússzelet rengeteg brokkolival (ráolvasztott sajt) kevés krumplival és utána gyümölcs. A húsban nincs CH de a rántotthús panírjában kb 10 Ch van.
Érdemes otthonra is beszerezned egy cukormérőt, akkor jobban tudod ellenőrizni, hogy mi mennyire viszi fel a cukrod, mert ez mindenkinél egyéni. Van akinek a krumplitól ugrik meg, másnak a tésztától. Apropó tésztából csak DURUM. Amíg nem tapasztalod ki, hogy mit hogy kell, addig jobb ha betartod a diétát, utána azért lehet csalni ésszel és ritkán Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Gyuri !

Megvárom a 7-ét akkor kell visszamennem a dokihoz, és azt mondta, hogy csináltatunk még egy vérvételt, és ha az is rossz lessz, és nem küld sehova, akkor jelentkezem a kórházban.

Köszi mindent !

Angi
zsixx
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: