Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Nem értem, hogy néha miért csinál kriksz-krakszokat az ő és ű betűim helyére!!!!

Pumukli!
Én még eddig nem nagyon szembesültem ezekkel az árakkal, merthogy nemigen vásároltam ilyen dolgokat, de most kezdek egyre jobban felháborodni és juszt se fogok kifizetni 1200 forintot egy óráért például, hanem maradok az 500 forintosnál. Kíváncsi vagyok, hogy hol érnek majd még ilyen meglepetések árakat illetően...

Gabi1!
Feltétlenül számolj majd be, hogy milyen az UH a Hattyúházban, én is oda készülök majd pár hét múlva, kíváncsi vagyok a véleményedre!!!

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Viv: Ne aggódj!!! Szerintem nálad biztos nem méhen kívüli terhességről van szó! Röviden leírom, nekem hogy volt. Mensi elmaradása után egy héttel csináltam egy tesztet, ami pozitív lett, nagyon örültem, de sajnos nem tehettem sokáig mert pont aznap este meg is jött. Másnap elmentem dokihoz, aki azt mondta, hogy terhességre utaló jelet nem érez (méh nincs megduzzadva), ha elmúlik a vérzés menjek vissza és majd meglátjuk. 5 nap múlva visszamentem mondtam neki hogy még mindig fáj a hasam elküldött UH-ra és a kórházban egyből látszott az UH-on a hasüregben egy kis vérömleny ami igazolta a gyanút, hogy méhen kívüli, azonnal bent fogtak és megműtöttek. Ja és nekem már a mensi előtt (két héttel) is fájt a hasam, pedig soha nem szokott és vérezgettem is, de azt hittem ez a terhesség elején még természetes. Szóval nyugi, szerintem egy hét múlva már biztos látják a babádat jó helyen és minden rendben lesz!!!

Andi: a bundás kenyér nekem is bevált, pedig nagyon kevés dolog van amit szívesen eszem mostanában.

pusz
Zsófi
Zsófi
 


Én is nagyon szeretem a bundás-kenyeret. Én inkább reggelire szoktam sütni....


Pumukli
pumukli
 
 

 
 

Sziasztok!

Annyira emlegetitek a bundás kenyeret, hogy ma este vacsira azt csinálok, a gyerekek is nagyon szeretik.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok mamik!

Pumukli! Várom már, hogy elmúljon ez az émelygös idöszak, érdekes azért, hogy hányingerem nincs szerencsére. Nem is merek már akármit enni...

Szilvus! Örülök, hogy meggyógyultál és minden rendben. Gratula a grépfruitodhozKép Nagyon tetszett a helyzetjelentésed!

Zsófi! Elöttem vagy egy nappal még mindigKép Remélem nálad is csökkeni fog a hányinger téma.

Leone! Nagyon várlak már a táblázatba!!! Én sem tudok még látványos dolgokról beszámolni, nálam sincs semmi változás. Csak fáradtság, émelygés, túrórudi nemesik már olyan jól érzésKép, hangulatváltozás, ennyi. Külsö jel nincsKép

Viv! Nem lehet, hogy túl korán nézett meg a doki UH-on? Túl korán még elképzelhetö, hogy nem látszik a baba. Ha gond lenne, biztos mondta volna.

GAbi1! Hogyhogy csak hal, csirke, pulyka és saláták? Nem értem. A többit miért nem lehet?
Mi volt az UH-n?

Andi! Tessék, most megkivántam a bundáskenyeret! Látod milyen vagy?

Linda
dobok egy táblát, ami már elég vérszegény:
Kép
linda
 
 


Ne haragudjatok, hogy zavarok.Tudnátok segíteni? A kiskönyvhöz biztosan kell a dokitól papír,hogy igazolja a terhességet? Akkor is ha van UH ami igazolja a magzati szívműködést? Furi, mert az első babánál nem vittem ilyet bár az már régen volt.
Névtelen
 


Szasztok Kispocisak!

Linda
Olyan nagyon nem vérszegény a táblicska, talán egy fejléc dobna a méretén egy cseppet, nem KépKépKép (kibicnek semmi nem drága Kép)

Viv
én csak drukkolnék, a méhen kívüli dologhoz nem értek

Bundáskenyeresek
Én a mondó vagyok, hogy sárgaborsóleves! Vasárnap félkgból főztem egy kicsit, nemis tudtam, hogy ez ilyen egyszerű, és azt sem, hogy félkg elég (lenne) egy egész terhesosztálynak! Ne aggódjatok, feláldoztam magamat, lefeleztem már az adagot..... (és még felmerül bennem a kérdés, hogy mitől hízom, ugye??? )

Andi
Hattyúház szerintem No1. Ajánlom, nagyon is, bár nem engem kérdeztél Kép

Szilvus
Több kiadványt nem fogsz kapni, és egyszercsak azon veszed észre magadat, hogy egész héten csak vizsgálatokra jársz. Kb 2hét

Tőletek is be szeretnék hajtani egy kis drukkot a kis Nagyalkámnak, mivel holnap megyek Dokihoz, és még mindig nem oldódott meg a Léna-Dávid kérdés. (Pedig több kismamit is tudok, aki ilyenkor már tudta, hogy fiú vagy lány KépKép . Tudom, csak egészséges legyen, de NEVÉN akarom nevezni a gyerekemet!)

Eldugulok, ilyenkor már nem illik napocskát küldeni, de kaptok így : KépKép

Kép

Judit
holophernes
 
 


Sziasztok!

Linda. azért mondta a védőnő, mert szerinte ezek egészségesek, és nem a disznó, marha hús, megfűszeres husok. Én sem zabálok, de ha megkívánom meg eszem, teljesen mindegy hogy mi.
Mikor mondtam neki hogy az alacsony vérnyomás miatt teát iszom akkor egyböl közölte hogy semmi féle izesítést ne használjak mert az hízlal.
Uh-ra holnap megyek, ugyhogy kérek dukkot hogy minden rendben legyen és esetleg meg is mutassa magát.

Judit én is drukkolok neked, akkor holnap beszámolunk mi volt.

Sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Jó reggelt Lányok! Kép

Judit, Gabi Kép
Ezerrrrrrrrrrreeell drukkolok Nektek! KépKépKép
Várom nagyon a beszámolokat! Kép

Kép vagy Kép

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Pumukli!

Te már ilyen korán reggel kezdesz a munkahelyeden???

Kedves Többiek!
Mindenkitől várjuk a részletes beszámolót!!!:-)))

Elárulnátok, hogy hogyan lehet ilyen mosolygós arcokat betenni vagy egyéb figurákat????

Mindenkinek szép napot kívánok a vacak idő ellenére!!

Üdv
Andi

U.i. Tegnap néztem a Barátok közt-et és pont az volt benne, ha valaki nem látta, hogy az egyik szereplő (Andi - Deutsch Anita) 14 hetesen elvetélt és amikor megkérdezték, hogy mi az oka akkor a doki mondta, hogy ez gyakran előfordul ilyen terhességi korban...hát erre feljajdultam, mert hogy én is pont a 14. hétben vagyok...:-( na de ugye nem kell rosszra gondolni...
bagandre
 
 


Sziasztok,

Töxar idő van, asszem a napocskák helyett lassan vigyorgó hópihéket rajzolhatunk:-(

Gabi
A védőnő nekem az ízesítésre a sima fehér kristálycukrot ajánlotta! Csodálkoztam, s mondtam Neki, hogy az még babátlanul sem egészséges, és hogy én mézzel izesítem az eddig Canderellel turbósított kávémat. Azt mondta a méz nem jó, használjak sima kristálycukrot vagy továbbra is az édesítőt.... Mondtam, hogy jó, s maradtam a méznél.

Judit, Gabi,
Drukk-drukk az UH-ra! Beszéljétek meg a kistökmaggal, hogy ugyan mutassa már meg magát!:-)

Judit
Sárgaborsó nyammnyamm! 1ik kedvencem a sima zöldborsófőzelék, na ebből bármennyit meg tudok enni. Azaz tudtam. A pocaklakó ugyanis nem szereti. 2 napig nyögtem a meggondolatlanul elfogyasztott fél tányér főzeléket...brrr:-( Bosszúból kapott spenótot...:-) Vizsgálatok: elkezdtük! EKG-n már voltam, háziorvos, fogászat hátravan. Fogászatot elsunnyogom, az érzéstelenítők miatt, talán nem jár érte száműzetés. 2 hét múlva doki, utána rögvest vérvétel AFP-hez, stb. Ezt anyukáink is igy csinálták? Életemben ennyiszer nem voltam orvosnál...:-)

Linda
Jó kevesen lettünk a táblicskuban. Ha jól látom, Edittel helyet is kék cserélnem, s igy ez előkelő ezüstérmes lennék? Andi, Te vagy a bronzos! S Gabi pedig ma búcsúzik....:-( Én nem tudok napocskát, de egy jó nagy vigyort kapsz!:-))))))Hamarosan találxunk a friss kismamikban.

Pusz Nektek most!
Szilvus
(14+5)
szilvus
 
 


Andi Kép
Én 1/2 8- 1/2 4-ig dolgozom. Mindig koránkelő voltam, de mostanában alig tudok felkelni Kép

Jól megkívántam a sárgaborsót! Kép
Így aztán holnap főzök is Kép Mert mára betervezve a rakott karfiol, azt is imádom....tudom, hogy puffaszt, de akkor is! Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Én a sárgaborsóval mindig is hadilábon álltam, ez most sincs másképp, viszont ma először hosszú idő óta megkívántam a zöldborsófőzeléket, remélem, nem járok úgy, mint Szilvi...

A koránkelés nekem sem erősségem, ma történetesen el is aludtam, lenyomtam az órát és még szundítottam fél órát, így lóhalálában készülődtem reggel és rohantunk a vonathoz...

Viszont már csak egy nap, mert pénteken szabin vagyok és utazunk el a Mecsekbe hosszú hétvéégre, ugyanis pénteken ünneplem a 30. szülinapomat!!!:-))) Még sosem vettem ki szabit a szülinapomon, de ez most különleges, belelépek a 3. x-be, úgyhogy inkább elutazunk...:-)))

Pumukli, áruld már el a kis mosolyok titkát, hogy rakod be őket?

megyek ebédelni, mert farkaséhes vagyok...
bagandre
 
 


Andi Kép

Jó étvágyat, illetve már egészségedre !Kép Mi mindig 1/2 12-kor ebédelünk.

A kis mosoly egyszerű, ezt írd be : ) csak szóközt ne rakj közé! Szomorka : ( , csak szóköz nélkül. Képet beilleszteni pedig a küldés gomb mellett klikk a melléklet feltöltése gombra, majd tallózással feltöltöd a képet.

Pumukli
pumukli
 
 


Kép
bagandre
 
 


bocsika, ez csak egy próba volt az előbb, de tényleg működik...Kép
köszönöm!
sajna az ebédnek csak a fele csúszott le, a paradicsomleves, a zöldborsófőzelék még ott díszeleg a konyhában, nem bírtam megenniKép
hjaj, olyan jó lenne végre jókat enni megint!
bagandre
 
 


Sziasztok!

Judit! Tényleg, lemaradt a fejlécKépKépKép
Megy a drukk Léna-Dávidhoz!

Lányok én annyi szölöt eszem, hogy hihetetlen, már ijesztö! Napi 1 kg lecsúszik, néha 2kg is...éjjel meg óránként járok pisilni, vajon mitölKép
Szerintem a gyerek borosgazda lesz minimum!

Gabi1! Persze kevesebb zsirt tartalmaz a baromfi, de az volt a furi, hogy CSAK azokat szabad. Szerintem inkább törekedni kell ezeket enni, ahogy te is csinálod.
A teába édesitöszert tegyél, abban nulla kalória van. Én tegnap a tejbegrizt is édesitöszerrel csináltamKép A védönöd büszke lenne rám!!

Andi! Ne is mondd a Barátok köztet. Én még ma is arra gondoltam, amit a doki mondott, hogy ilyekor elöfordul az ilyesmi. Pont most kell ilyeneket vetiteni a TV-ben? Azért annyira nem gyakori szerintem a 12.hét után.. De olyan rossz volt nézni, utána meg ezen agyaltamKép
Boldog Szülinapot! Jó lesz a kirándulás!

Linda(8+1)
Tábla a búcsúzóval:
Kép
linda
 
 


úristen Szilvus, nem cseréltelek felKép
linda
 
 


Lányok, a média nagyon sok baromságot is közöl ám, úgyhogy vigyázni vele. Ha a 14 hét után hal el a magzat annak oka van és nem szokott előfordulni olyan sűrűn...
Egy másik off... Szintén média..
Szerintetek a juharszirup amerika v. kanadai származású? A tv-ben amerikát (usa) emlegették, holott még a kanadai zászlón is juharlevél található...
Szóval tessék vigyázni és 6x átgondolni mindazt ami a tv-ből jön, mert néha a fele se igaz.Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Ne egyetek mesterséges édesítőt, árt a babának!
nickolci
 


Sziasztok!

Köszönöm a búcsúztatást, hamarosan találkozunk a frissben, és azért visszajövök megnézni titeket hogyan is pocakosodtok.
Meg volt az uh amit már annyira vártam, de csalódtam a dokiban. Bemásolom amit írtam az elöbb.
jó volt látni a babót hogy minden rendben van. Hattyúházról: 10 ezer ft-ba került, egy 16 perces videó, cd ami nem működik, 3db kép amin az ég világon semmit nem látni. nem mondott szinte semmit a doki, egyfolytában csak azt mondta hogy látják, és már ment is tovább. voltak tök jó helyzetűképek de azt nem vette videóra, olyan képet adott amin semmi nem látszik szinte. és ami a legjobban zavart egyfolytában az órát nézte. szóval meg fogadtam hogy legközelebb a praxisba megyünk.pedig olyan örömmel mentünk, azt tudtam hogy nem fogunk olyat látni mint mondjuk 30 hetesen, de legalább azokat a képeket adta volna amik jók, és ne tünt volna olyan futószalag szerűnek.
Azt nem tudta megmondani hogy fiú e vagy kislány. először azt mondta hogy szerinte fiú, de lehet még belőle lány is.

Méretek:
AC 10.4
BPD3.42
CRL 10.54
FL 1.85
HC 11.73
OFD 4.02

142 g,

Szóval legközelebb biztos hogy a praxisba megyünk.

Sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Elfelejtettem a profilban van kép, és a fotóalbumban Liegl család néven, ha van kedvetek nézzétek meg.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok
Pumukli és minden kedves Léna-Dávid Drukker!
Tegnap nagy-nagy pofára esés esete történt. Első ízben NEM volt UH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rémes. Délelőtt az OTP b@szakodott a lakáshitelünkkkel, aztán meg ez. Estére romokban hevertem. Amúgy meg a doki riogatott mindennel, inkább nem is mondott. Az AFPmel későn vették le, és hogy ki milyen nagyon felelőtlen. (jajj)

SÁRGABORSÓ
ugye milyen jó ötletem volt! Ma a székely káposzta lesz a menü, természetesen/kizárólag pulyakolbászból és pulykacombhusiból, sok tejföllel és fincsa omlós kenyérkével!!!

Andi
én is láttam azt a Barátok közt részt, elég rossz volt látni, meg hog ynáhányan még örültek is neki. Na mindegy, ez csak buta film. Ne foglalkozzunk vele. Meg akinek mennie kell ilyenkor, az jobb ha megy!! Lehet, hogy beteg volt. Szóval legjobb nem gondolni! Csak a napocskát figyeljétek!
Kép

Szilvus
engem még soha nem vizsgáltak meg ilyen alaposan, mint most!! nem tudom, hogy miért éri meg, de tegyék. Legalább tudom, hogy nem vagyok Hepatitis fertőzőtt, sem AIDSes KépKépKép

Linda
ÉDESÍTŐSZER árt a babának!!!!!!!!! Ezek a szintetikus édesítőszerek, sok tartósítószer kalcinogén (rákkeltő) hatásúak (jómagam is Vegyészmérnöki kart végeztem). Nekünk is árt, hát még a kicsinek!!!! KERÜLNI!!!

Gabi
Nagyon sajnálom ami a Hattyúházban veled történt, nekem nagyon jók voltak a tapasztalataim, 2x is jártam ott. Tényleg restellem magam, mert én is ajánlottam őket!!

Minden 3D ultrahangvizsgálatosnak!
Elvittem a saját leleteimet a dokinak, aki a következőket mondta:
1.;Ezeknek a helyeknek NINCS ÁNTSZ engedélye!
2.;Egy radiológus-szakorvos NEM ADHAT ki szülészeti UHról szakvéleményt!!!! Ha kiad egészséges állapotról, és ezek után beteg baba születik, akkor bevonják (ha vki feljelenti őket!) a doki engedélyét, és börtönbe kerül!
3.; Egy vizsgálat alkalmával 100xos sugárdózis éri a babát, a szülészeti normál UH-hoz képest.
4.; Ha tudjuk, hogy ez nem orvosi vélemény, és nem jelent semmit, akkor el lehet menni, bár a 3. pont miatt meggondolandó.

Én is szerettem volna menni újra, de lemondok róla. Kispapi élvezte, ez volt a cél.

Jó kerekedést, és kellemes napot mára!
Judit
holophernes
 
 


Gabi!

Nem hangzott túl pozitívnak az, amit írtál, úgy érzem, nem voltál elégedett se az orvossal, se a kiszolgálással úgymond. Ez egyébként vajon cak az orvoson múlott volna vagy egyéb tényezőkön is? lehet, hogy itt is mint másutt szerencse kell, hogy jó orvost fogjál ki???
Leírnád az orvos nevét, hogy ha az ember tud választani, akkor inkább ne őt válassza?

Miért írtad, hogy inkább a Praxisba mennél legközelebb? ott már van tapasztalatod, hogy rendesebbek és segítőkészebbek?
Én a 20. hét körül szeretnék elmenni, hátha akkor nagyobb eséllyel meg tudják mondani a baba nemét és több is látszódik belőle (gondolom én...).


Más: már megint bundás kenyeret vacsiztam...Kép szerintem már bundáskenyérmérgezésem lesz, ha így folytatom...Kép
de teganp már egy kicsit besokalltam, úgyhogy ma estére valami más finomságot kell kieszelni.

Mostanság sorozatosan elalszom esténként nagyon korán, nem sikerült még egy kiválasztott filmet se végignézem, mert elbóbiskolok...
Szemmel láthatóan nő a pocim, a derék még marad, így az utolsó kényelmes nadrágomat nyüstölöm minden nap jelenleg..Kép

Szép napot mindenkinek, ma már sokkal jobb idő van!
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Ne vegyétek túl komolyan, ami a TV-ben történik, az csak egy sorozat, valaminek történnie kellett, különben nem néznék elegen....mondom ezt én, aki megrögzött Barátok közt néző voltam....Mi tavasszal elvittük a TV-t a szüleimhez, és azóta nem nézzük, nem is hiányzik.

Gabi Kép
Nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz élményeket szereztél tegnap. Én is tartok a 3d-s uh vizsgálattól, majd a 18.hét után szeretnék elmenni, de itt a városban csak 1 ilyen hely van Kép

Még jövök
Pusza
Pumukli
pumukli
 
 


nekem 4 éven át nem volt TVm, és csudajó volt. Idén áprilisban tört meg a jég (a párom TVnél robotol, munkaköri kötelezség, meg szerintem ártalom is), de már bánom. A jóizű beszélgetések nem kezdődnek el, mert fáradtam az ember letottyan, akkor még nem túl kommunikatív, aztán meg belefeledkezik vmi szamárságba.
Alapítsuk TV ellenes kismami-pártot! Úgyis árt a csemetének! Na jelentkezők???
holophernes
 
 


Sziasztok!

Nem voltam a praxisban sem, de a chatről többen ott voltak és nagyon megvoltak elégedve vele. Ezért gondoltam
Köszi Judit amit leírtál, ma megyek a dokimhoz kiváncsi vagyok mit mond majd.
Ja orvos neve:Csókási Zsolt

Ma voltam AFP-n, 60. voltam. Egy hét mulva kész az eredmény, remélem minden oké lesz, most ezen fogok izgulni.
Tegnap én is bundás kenyeret ettem, nagyon jó volt.
Most meg csirke pörkölt lesz ebédre.
Megyek is.

Sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok Lányok+Babák!

Andi,
Ma bennt vagy? Jelentkezem du:-) Gatyafronton ugyanaz, de képzeljétek találtam még 1 gatyát, igaz, alkalmi viselet, viszont nyúlós anyagból van. Szoknyát is leltem még 1 darabot. Változatosan öltözködünk. Ma megyek sátorlap (azaz bugyi) beszerző körútra. harisnya is kell, hideg van:-)
Ma BUNDÁSKENYERET vacsorázunk! Eldöntöttem. (Miért is??:-)

Judit,
Akkor most tovább izgulhatunk??? Szégyenlős egy baba Léna-Dávid. Bittos fiú. A lány már széttárta volna lábacskáit. (2 barátnőmnél igy tudták meg, hogy leányzó lesz...)

Gabi
Valóban ilyen "gáz" a 3D. Judit sem nyugtatott meg. lehet, hogy kihagyjuk...Úgysincs videónk:-)

Huhh, a TV-ellenes pártba szivesen csatlakozom, nálunk is a párom miatt van szám szerint 2 db a lakásban. A hálóból kezdetben száműztem a kisTV-t, de valahogy visszalopódzott..:-( Sőt, márciusban a nappalit komplett elfoglaló TV mellé beköltözött a házimozi is:-(((( Én szivesebben hallgatok pl. zenét, mint nézem a TV-t.

Most meg eszem valami ebédet, de jövök vissza!

Pusz,
Szilvus
(14+5? jaja, annyi)
szilvus
 
 


Judit Kép
Léna-Dávid ügyben még megy a drukk Neked! :-) Egy picit irigyellek, bárcsak én is ott tartanék, hogy Csongor vagy pl. Janka...

A TV ellenes párthoz csatlakozom! A gyerekeknek főleg nem jó!
Nekünk eleinte nem volt tv-nk, és nagyon jókat beszélgettünk, este együtt rádióztunk, olvastunk....majd vettünk egy tv-t, és szépen lassan tv-függők lettünk, főleg a párom. Aztán egyszer gondoltunk egyet, és elvittük a szüleimhez, azóta este beszélgetünk, asztalnál vacsorázunk, nem a TV előtt, és sokkal-sokkal jobb! Kép Kép
Számítógépen is lehet filmet nézni, de csak néha nézünk, és jól megválasztjuk, hogy mi az amit érdemes.....van pár mesefilmünk is cd-n, de nem szeretném, ha a gyerekem függővé válna, és állandóan a tv-t bámulná.

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerültem.

Én ma reggel készítettem bundáskenyeret Kép, fincsi volt! Teával! Kép
És csirkepörkölt volt az egyik variáció ebédre ! Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Bundáskenyeresek
Tudom, h ez nem főzősuli, de nekem mindig olyan vacak lesz. Vagy odaég a tojás, vagy belül olyan taknyos marad a kenyér. Hogy kell jó bundás kenyeret csinálni??? (jó nekem a privát mail verzió is Kép)

Pumukli
Lábszéttárós lány?? Ezt még nem hallottam, csak szényenlős, ezért kislány Kép
[size=-2]Amúgy már találtunk neki szakmát. (a párom szerint Kánkán táncosnő lesz a Moluin Rouge-ban, szerintem meg egy nagyf@rkú orvos, aki minden ápolónőt megpátyolgat. Talán jobb ha rötyögünk rajta, és nem tudjuk meg a nemét, talán nem is annyira korszak alokotóak az álmodott hivatások KépKépKép)[/size]
Éljen a párt! Megalakultunk 3fővel!
Tagok
Judit
Szilvus
Pumukli

Elmegyek pihenni, nem szórakoztatlak benneteket tovább
holophernes
 
 


izé: Moluin helyett Moulin KépKépKép
holophernes
 
 


Judit Kép
A lábszéttáros lánykát Szilvus írta, nem én. Nem hallottam még erről, de szerintem is a fiúk a szégyenlősebbek Kép

A bundáskenyeret én közepes lángon sütöm, a tojáshoz töltök egy pici tejet is, és nem hagyom ott, hanem esetleg többször felemelem villával, és megnézem, hogy mennyire sült meg. Amikor szép aranybarnás, akkor veszem ki. Azért szeretem, mert nagyon gyorsan megvan, össz-vissz 10-15 perc. És én nem friss kenyérből csinálom, hanem 2-3 napos maradék kenyérből.

Bocsánat az off-ért

Judit, jó pihenést! Kép
Lepihenek én is ma délután, mert ma fájt/fájdogál egy picit a pocim...

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Ma végre sikerült írásos igazlász szereznem a rákszűrésről, amit még júniusbna csináltak meg nálam, amikor legeglőször elmentem dokihoz terhesség gyanújával. Sajnos erről sosem adnak ki írásos leletet, ha nem telefonálnak vagy értesítenek, akkor az azt jelenti, hogy negatív, minden rendben. Nekem viszont a mostani dokim mondta (a szűrést illetve az első vizsgálatot egy másik doki csinálta magánrendelésben, mert ő volt az egyetlen akkor, akit ismertem), hogy szerezzek be egy írásos igazlást is róla. Csöppet kínosan éreztem magam ma, amikor odamentem a magánrendelésre és mondtam, hogy másik kórházat választottam (ő az Uzsokiban van egyébként), de kellene ez a papír tőle...De azt hiszem, csak én éreztem magam kellemetlenül, annyi páciense van, hogy egy ide vagy oda, már nem számít...

Jövő szerdán megyek újból védőnőhöz, letelt az egy hónap, újra esedékes a vizit.
A MÁV-os topicban pont most olvastam egy jó kis AFP-s történetet, ahol végül magzatvízmintavételt javasoltak és a 31 éves anyukát középkorú anyukának tüntették fel...Kép holnap én is 30 éves leszek, akkor ezzel belépek a középkorú anyukák táborába???

Valami vidám dolgot is írok: holnap szabadásgon vagyok, ne is keressetek errefelé, megünneplendő a 3. x betöltését elutazunk a Mecsekbe egy hosszú hétvégére, drukkoljatok nekem, hogy jó idő legyen, mint amilyen a mai nap!!!Kép)))

Üdv
Andi
bagandre
 
 


igazlász=igazolás
bocsiKép
bagandre
 
 


Sziasztok!

Vissza-vissza térek hozzátok.
Bundáskenyér! Pumukli tök jól mondja, az egész nyitja, hogy nem szabad friss kenyérből csinálni, és amikor a tojásba beleteszed a kenyeret, nem szabad túlságosan megáztatni. Én néha megböködöm villával sütés közben, hogy az olaj a lyukakon felbuzogjon, és átsüsse a belsejét. Nyami. Nyelek nagyokat Kép
Én néha még megbolondítom a tojást egy kis reszelt fokhagymával, vagy fokhagymakrémmel, persze, csak ha nem megyek emberek közé Kép

Puszi mindenkinek, és siessetek a frissbe: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok

Pumukli
bocs a keresztezésért, nem volt szándékos, és kösz a kenyértippet.
Tegnap végül zacskós csirkét ettem, és a doki hisztije miatt csak salátát, bezzeg a párom tömte magába a fincsi rizst...
30as Andi
Kép
Kép
Elég zűrös ügy volt, de remélem a mecseki túra felfrissít, a középkorúval meg ne törődj, szimplán: BAROMSÁG

Fbogi
ez a fokhagymás cucc nagyon jól hangzik.. KépKépKép

tegnap délután nekifutottam ismét az OTPnek lakáshitel ügyben, de most megfogadtam, hogy többet oda nem megyek!!! Ezek az élő fába is belekötnek! Olyan hülyeségeket kérnek, és persze csak olyat, amit az utolsó ott létem alkalmával még nem is említettek!!! Fent voltam a plafonon miatta. Ma "csak" telefonon kérdezek tőlük, remélem úgy nem olyan káros Kép
Pusszantás
nosztalgiázó 30as Judit (18+2)
holophernes
 
 


Szépjóreggelt Kismamik és Kisbabik!

Pumukli
Igy van, igy kell az igazi bundikenyeret készíteni:-) Tegnap vacsira végül házimájast vettem (30 dkg-t lenyomtunk ketten....friss paradicsommal, paprikával), a mai menü lesz a bundáskenyér, van 2 napos kenyerem.

Gabi, Judit
Valóban ennyire gáz a 3D UH? Hmm, szeretnék menni, a Hattyúházat többen ajánlották, de őszinte vagyok, igy már elment a kedvem kissé. Van más helye is annak a 10 e Ft-nak. Úccsincs videónk, tehát nem sokra mennék a felvétellel.

Bogi
Hasonlóan vagyok a fokhagymával:-) Sajnos nagyon szeretem, de persze utána úúútálom magam. Pedig nagyon egészséges..Biztosan ezt kompenzálja az illatával:-)

Képzeljétek, tegnap elővettük a naptárat, mégiscsak kellene valami nevet választani a kismanónak. Na, ez a következőképpen zajlott nálunk. Én mondok egy nevet, mire a párom rávágja: fujj, az milyen ronda név, ismertem egy olyat, aki...blabla. Erre Ő mond egy nevet, s én kontrázok: csak azt ne!. No végül ott hagytuk abba, mikor a Zita névre (nekem nagyon teccik) a Kispapám rávágta: Parazita... Úgyhogy 1enlőre a Nemzeti Ünnep, a Karácsony és a Szökőév ami versenyben van....Nem könnyű:-) Ti hogy vagytok vele? Judit Léna-Dávid párosa nagyon tetszik.:-)

Judit
Muszáj az OTP-nél intézned? Ők nagyon körülményesek. rengeteg bank intéz még FHB-s hitelt, körülnéztetek? Van ahol 2 hét alatt folyósítják és kevésbé körülményesen. Bankban dolgozom, ha gondolod szivesen segítek, ha tudok.

Puszzza mindenkinek,
Szilvus (aki szintén nosztalgiázó 30-as....)
(éppen ma 15!!)
szilvus
 
 


Linda
Rég láttunk táblicskut!:-) Gyomorégéseid múlnak már?

Puszi ismét
Szilvus
(akinek ma SEMMI kedve dolgozni, pedig kell(ene)...)
szilvus
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Eddig nem volt net Kép csak annyi időm volt reggel, hogy beleolvassak a tegnap délutáni termésbe....
Valószínűleg bal lábbal keltem ma reggel, mert reggeli után összefutottam róka-komával Kép egymás után 3x jól átöleltem a wc-kagylót Kép ugyanis a párom még aludt.....most már jól vagyok, ebédeltem Kép
Három hete voltam dokinál, és uh-on, jövő hét vége felé megyek újra....szerintem így adott életjelet a pici pocaklakóm Kép

Bagdy Andrea! Kép
Nagyon sok boldog szülinapot kívánok Neked! Kép
És nehogy magadra vedd a sok irigykedő kijelentéseit, sokan szeretnének újra 30 évesek lenni!
Ezt Neked küldöm: Kép

A hagymát és a fokhagymát én is imádom, mostanság sajnos nem nagyon tudom elviselni a szagukat...

Szilvus Kép
A névválasztást mi úgy kezdtük el, hogy én kiírtam egy papírra, hogy nekem melyikek tetszenek, és csak ezek után mondtam a férjemnek. De kb. ugyanaz volt majdnem mindegyikre a reakció, hogy ismertem valakit, és akkor jött egy sztori Kép Még nem futottuk le a végső köröket, de már van lehetséges fiú és lány nevünk Kép

Szilvus, melyik bankot ajánlod fhb-s hitel szempontból? Hol folyósítanak 2 hét alatt?

Kellemes hétvégét! Vigyázzatok magatokra! Kép
Jövő hét elején nem leszek, hiányozni fogtok!

Puszi
Pumukli (11+2)
pumukli
 
 


Sziasztok,

Pumukli
Lassan búcsút inthetsz a kis Vuk-nak, a 13. hét körül nekem mintha ollóval vágták volna el az öklendezéseket, a gyomorégéseket, sőt! még a nagyfokú álomszuszékságot is.Kép

A neveket illetően még BOX-KLUB várható, de biztosan megegyezünk (az lesz amit én akarok!!!Kép, annyi szép név van.
A hitel szempontjából BÁRMELYIK bank jó az OTP-t kivéve, aki támogatott (azaz FHB-s) lakáshiteleket kínál. 2 hetet igér a CIB, a K&H, azt hiszem az ERSTE is. A kamat+kezelési ktg. együttesen mindenütt kb. 4-5 %. A RAIFFEISEN-nél is van. A legtöbb bank előzetes hitelbírálatot is ígér, de az FHB-s hiteleknél elsősorban nem a kereset a döntő, hanem a jelzálogra felajánlott ingatlan fedezeti értéke. Tudom, nem a reklám helye, de a www.ingatlan.lap.hu oldalon vannak összegyűjtve ajánlatok. Elnézést, ha valaki OTP-s, de nekem csak rossz tapasztalataim vannak, úgy általánosságban az ügyintézésük menetével, módjával, stílusával, időbeni korlátaival. Most érdemes ám hitelt felvenni, a pocaklakó már darabnak számít a szocpol szempontjábólKép "De jó", hogy mi tavaly költözünk.:- Jaja, és még 1 tipp: mindenképpen kérdezd meg a bankot, lehetséges-e az ELŐTÖRLESZTÉS vagy a teljes összeg kifizetése a futamidő lejárta előtt (fontos, ha esetleg pár év múlva mégis ki akarod fizetni, vagy költöznél, stb. Van, ahol ez NEM lehetséges.)

Judit
És elérted telefonon az ügyintézőt az OTP-nél??? Na ez is csoda nálukKép Ne idegesitsd Magad miattuk, csak nyugodtan, higgadtan.

Közeleg a 7vége igy péntek du., siessen Mindenki haza a családjához, aktívan pihenjetek, lehet Andi példáját követni, s kirándulni!Kép

És most lépek, megyek bugyikat venni, mert kigömbölyödjük lassan az összesetKépMár határozottan látszik a kisgömböc, a "szemfüles" kollégáim is észrevették, hogy "mintha híztál volna kicsit", mondom nekik talán nem véletlenül.Kép

Napot Mindenkinek! (Na azt nem tudok ide tenni...)

Szilvus
(15)
szilvus
 
 


Szilvus Kép
Jó pihenést! Kép
Róka komával ma találkoztam másodszor, de émelygés, öklendezés volt bőven Kép A furcsa az, hogy 1 jó hete kezdtek elmúlogatni....de ezek szerint csak azt hittem Kép
Ha elmúlna az álomszuszékságom, akkor azt díjaznám! Kép Ugyanis munka után már semmire nem vagyok képes, csak aludni jókat délután, max. főzni, enni, és aztán megint aludni Kép

Köszi az ötleteket fhb-hitelekkel kapcsolatban.

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Szép jó hétfő reggelt Mindenkinek(már ha 1 hétfő reggel lehet szép és jó)...

Pumukli
Elmúlnak a 13. hétre. Én magam sem hittem, de szó szerint 1ik napról a másikra. Andival versenyt szenvedtünk a gyomorégéstől és álomkórtólKép
Jó ez az FHB-s hitel, de ami az igazán jó volt benne, az idén vissza is vették.Kép Mind1, ezen már jól kidühöngtem magam (az adócsökkentő tételre gondolok.Kép ).

7végén próbáltam néhány ruhát beszerezni gömbölyödő mivoltomra, sajnos nulla sikerrel. Kismamiruhák mind-mind pocakbetétesek és hatalmasak. A sima, de nagyobb méretű gatyák-szoknyák derékban jók, popóban, combiban hatalmasak.Kép Ezek után hirtelen felindulásból +oldottam a kismamaruha-gondomat 1 időre!! Vettem 1 töxép szövetet (rugalmas, bordós-színváltós) és varrtam 1 szoknyát az 1etlen, még jó szoknyám mintájára, derékpánt nélkül, s hozzá egy jópofa 2oldalt hosszan felsliccelt ujjatlan tunikát, szintén egy másik göncöm alapján, de első szűkítővarrások nélkül. Kismamaruha, de mégse az. Most olyan boldog vagyok, mert nagyon szép lett!Kép

Puszi Mindenkinek!

Szilvus
(15+3)
szilvus
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!!!!Kép

Hazatértünk a nagy kirándulásról, nagyon jó volt 3 napig más közegben, jó levegőn lenni!!! Nagyon szép helyen voltunk, itt egy kis ízelitő egy linkkel:
http://www.vendegvaro.hu/5-1983
Szombaton voltunk túrázni, hát azt nem kívánom másnak!!!!Kép Kinéztem egy kellemes 12 km-es túrát és úgy döntöttem, hogy ha nem megy, akkor lerövidítjük, stb. Gyönyörű helyeken mentünk, de először a talpam kezdett fájni, aztán a vádlim, végül az egész lábam, már csak vánsorogtam, mikor véletlenül kiderült egy kis kérdezősködés után, hogy sajna eltévedtünk, rengeteg plusz km-t megtettünk (pedig volt nálunk térkép is!), de ahhoz hogy vissazérjünk sötétedés előtt a falunkba, már semmi esélyünk nem volt, erdőben meg mégse akartunk éjszakázni..Kép így elmentünk a legközelebbi kisvárosba, ott buszra fel a legközelebbi faluhoz, ami a mienk mellett volt, ott viszont kiderült, hogy fél 4-kor(!) elment az utolsó busz, több nincs... uccu neki, még 4 km gyalog és hullafáradtan, "lerongyolódva" megérkeztünk... még volt annyi erőm, hogy kiszámoltam, kb. 23 km-t tettünk meg...ettől aztán rosszul lettem, hogy bírtam ki ennyit (persze poci már nyillalt a végén, de több nem volt szerencsére). 8-kor lefeküdtem és másnap reggel 7-ig ki se keltem az ágyból, másnap viszont csak kocsival voltam hajlandó bárhova is menni, az izomláz se döntött le a lábamról...Vasárnap megnéztük még orfűt és környékét, a tavakat és az abligeti cseppkőbarlangot.

Érdekes módon nagyon jókat ettem, egy helyi kis étteremben ettünk minden nap, de olyan jól főztek és olyan olcsók voltak, hogy nem lehetett egy napot sem kihagyni...

Úgyhogy el is döntöttük a hétvégén, hogy a kölyökből biztos nagy túrázó lesz, ha ennyit kibírt nagyobb baj nélkül...Kép

Most pedig újra itt, a munka frontján, nulla kedvvel...Kép Szerdán megyek védőnőhöz következő rapportra, már le is telt az egy hónap!

Szilvi!
Milyen jó neked, hogy ilyen ügyes vagy és tudsz varrni!!!! Én holnap megyek a varrónőhöz az első próbára, most készíti az első két nacimat...

Üdv
Andi

U.i. köszönöm mindenkinek a szülinapi jókívánságokat, egyelőre még fel se tudom fogni, hogy ezentúl nem huszon.., hanem harminc...
bagandre
 
 


Halihó,

Andi
Dejó volt olvasni a kellemes hosszú 7végédet!KépVagány mami vagy huszonkilómétert gyalogolni a pocaklakóvalKépA baba nemhogy túrázó, hanem igazi gyémántkemény kalandor lesz! Követem is példádat, megyünk valamelyik 7végén a Mátrába, de szerintem valami 'lájtos' túrát vállalok csak beKép (Hoppsz, a túragatyám sem jön rám...)
A munkát ne is monddKép Otthonlétem alatt kínlódtam ám végig, visszajöjjek-e egyáltalán, jó-e a bébinek ez a 'stressz-megadózis', ami ér bennünket nap-mint-nap. A HR-nek jeleztem, hogy nem vállalok se pluszmunkát, se túlórát, ám azért raktak a nyakamba 'plusz' ezt azt. Én pedig szépen nem csinálom meg. Muszáj igy hozzáállnom, pedig nem ilyen vagyok. No, mind1, most jól kipanaszkodtam magam Nektek.
Kitartás a melóhelyen és készülj a szerdai rapportraKép

És most megyek vissza dolgozni, hasonló kedvvel mint TeKép

Pusssz Mindenkinek!

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok Pocisok!Kép

Szilvus neked is pussz!Kép

Minden dolgozó kismaminak kitartást kívánok és tényleg csak addig dolgozzatok amíg úgy érzitek, hogy nem nyűg, de 1 perccel sem tovább! Én a kislányommal a 33. hétig dolgoztam(túlóráztam mint azelőtt), de én nagyon jól éreztem magamat a melóhelyen. Persze végig is dolgoztam volna, de a mégtöbb melóval felhúztak a végén...A lényeg, hogy a babó a legfontosabb most nektek!KépKépKép

Szomorúan látom, hogy nagyon lecsökkent a létszám errefeleKép...Linda kivételével, nem lesznek májusi babók? Pedig gyönyörű hónap a május(én is akkor születtemKép)
Új kismamik! Tessék bejelentkezni, hisz tudom, hogy titokban vannak azért még Kispocisok...Kép

További boldog pocakosodást kívánok mindenkinek és siessetek a frissbe!Kép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy nem jelentkeztem ilyen sokáig, tábla sem volt igyKép
Kirándulni voltunk a hétvégén, és ahogy elindul az autó, a gyomrom azonnal felfordult/felfordul. Sokszor elö kellett késziteni a zacskót...fal fehér arccal ültem az ülésen, férjem meg nem is tudom, szerintem féltette az üléshuzatotKép
De nem lett semmi gáz, nem kellett alkalmazni a zacskótKép
Elkezdem ma a 10.hetetKép Nagyon élvezemKép
Linda
itt a tábla:Kép
linda
 
 


Sziasztok!

Ma próbáltam bejelentkezni a Praxis rendelőbe 4D UH-ra, de a mobilszám, ami itt a neten is meg van adva, csak üzenetrögzítőként viselkedik és már egész délután próbálkozom...November elejére szerettem volna kérni időpontot, állítólag min. két héttel előtte kell kérni időpontot.. Hát, eddig nem jártam sikerrel. Gabi1 Hattyúházas tapasztalata alapján inkább a praxist választom, be is regiszrálta itt a babaneten, így ezer Ft kedvezmény is van. Tovább próbálkozom holnap is...

Nálunk minden rendben van, pont most néztem meg, hogy 15 hetesen már hall a baba, úgyhogy el lehet kezdeni a beszélgetést, zenehallgatást, stb. Egyébként egyfolytában azon mosolygok, hogy nálunk a családban mindenki elkönyvelte a gyereket fiúnak, így Bencusnak szólongatja mindenki ("na és hogy van ma a kis Bence", stb.) és közben lehet, hogy egy kislány lakik benn. Remélem, hamarosan kiderül, akkor majd át kell váltani a Lili névre...Kép

Ma este megyek a varrónőhöz nadrágpróbára, mert most már tényleg az utolsó nacimat gyűröm minden nap, remélem, hamarosan elkészül velük és tudok majd egy kicsit változatosabban is öltözködni, nem mindig egy naciban...

Holnap a védőnői rapport után jelentkezem délután!Kép

Szép estét!
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok Kismamik!
Akkor Szilvi szíves invitálására én is bejelentkeznék, mint kispocis. Ma vagyunk 8 hetesek és 4 naposak, és a hétfői UH szerint közel 19 mm a babóka és dobog a pici szíve. Kép A Péterfy Kórházban tervezzük a szülést Boros Judit doktornőnél, a céldő 2004. május 9., az utolsó mensi pedig 2003. augusztus 1. Ugye ez elég a táblázatba kerüléshez? Magamról annyit, hogy 28 éves vagyok, tavaly júliusban volt az esküvőnk, és jelenleg itthon pihizek, mert az elején volt pici barnásozódásom, ezért Utrogestant is kell használnom.
Minden kismaminak jó kerekedést kívánok!
kirmon
 
 


Udvozollek Kirmon!

Jo, hogy jossz, mert nagyon megfogyatkozott a tablazat. En 6 hetesen jelentkeztem be es sokaig voltam a tablazat vegen, nagyon irigyeltem azokat akik bar a kozepen vannak, azt hittem sosem erem meg, hogy 12 hetus legyek es ime mindjart 13 vagyok.
Hogy erzed magad? Van-e emelygesed?

Ildiko
kildiko
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek,
Hát, émelygés szinten érzem, hogy valaki lakik a pocimban Kép, de akkor erősebben, ha elfelejtem bevenni az Elevitet, nekem az nagyon sokat segít. De jó neked, Ildikó, már én is úgy szeretnék túlleni ezen a bűvös 12 héten, minden kis hasfájás úgy meg tud ijeszteni ... Nekem igazából az a furcsa, hogy sokszor olyan érzés, mintha mensi előtt lennék, és hát a pisilés elég nehezen megy, azt nem tudom, miért ....
kirmon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: