Új privát üzeneted érkezett!

Nutty: Na én se vagyok semmi, hogy ez eszembe se jutott. Pedig annyira nem volt elírva :lol: :lol: :lol:

Én nagyon jól állok a kelengyével. Pont most lestem meg, hogy milyen jól. Van elég pulcsink, nacink, body még kell majd, zoknit is veszek majd, de kb ennyi. Van rengeteg büfispelus, megvan már a bölcső, vannak előkéink, cumisüvegek is (cumifejeket majd veszek). Sőőt :D már megvan a hazajövős cucca is drágámnak.

Légzésfigyelőnk nekünk se volt. Köztünk aludt Rózi 6 hónapos koráig. Akkor áttettük a kiságyba, hogy ne szokjon be közénk. Azóta is szépen alszik egyedül. Most lehet, hogy veszek majd, de még nem tervezem.

Szoptatós melltartó egy hülyeség....nekem van egy 75D-s Brendonos. Utáltam...sose használtam ki, hogy lekapcsolható. Én lehúztam a pántom és utána simán lehet bmilyen melltartóban szoptatni. Tuti nem veszek többet!!!! Ezt viszont szivesen továbbadom ha kell valakinek!!! :) :)

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Tündi!

NA én meg pont a szoptatós melltartót imádtam, be is vásároltam belőle, most is veszek párat. NEkem nagyon bejött, hogy csak lecsatolom és kész. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Kinek a pap, kinek a papné..... :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Én is így voltam a légzésfigyelővel, egészen addig, amíg a barátnőmék kislányának ki nem hagyott a légzése. Akkor eldöntöttem, hogy veszek. És újraélesztési tanfolyamra is fogunk menni a férjemmel együtt.

Egyébként ha sokszor beriaszt, állítólag akkor is érdemes elmenni a babával kivizsgálásra, mert lehet, hogy annyira nem áll le a légzése, hogy baj legyen, de lehet, hogy valami nem oké.

Én sehogy nem állok a kelengyével. Egy darab rugdalózó van, azt is a hétvégén vettük. Mondjuk mi sokmindent fogunk kapni, úgyhogy amíg azokat nem tisztáztuk, addig nem is nagyon tudok bármit is csinálni. Most augusztusban pihi, nyaralás, aztán szeptember elején körbejárom a családot, hogy pontosan kinek mi van, összeírom, amit adnak lehet el is hozom, elfér nálunk és akkor meglátjuk, hogy mit kell venni még :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Jelentem én is nagyon szerettem a szoptatós melltartót, nekem nagyon hasznos volt... :)

Légzésfigyelő: nekünk mobil légzésfigyelőnk van (snuza halo), én szerettem, az első hónapokban 0-24 a lányomon volt, így mindegy volt, hogy bölcsőben, kiságyban vagy babakocsiban alszik.

Izisz, tudod, én jelenleg úgy érzem most, akármelyik útra lépek, sehogy sem jó. Ez vezetői hozzáállás, akárkivel beszéltem itt nálunk kismamával, mindenki ugyanezeket a válaszokat kapta a saját orvosától, mint én, és a védőnő is megerősített még az előző terhességemnél, hogy most ez a "szokás". (Gondolom nem akarnak még egy műhiba-gyanús botrányt) Nem a császárral van bajom önmagában, szerintem kibírható műtét csodás eredménnyel :), egyáltalán nem viselt meg testileg, és lelkileg is elfogadtam, mivel a mai napig úgy látom, akkor indokolt volt.

Csak valahogy minden oldalról nyomást érzek magamon, meg sok szempontot kell figyelembe vennem. A környezetemben sokan nem értik, mi a bajom a császárral, ők direkt olyan orvost kerestek, aki kérésre vág - szerintük hülye vagyok, mit picsogok. Aztán itt van anyósom a maga hippis stílusával, aki már akkor is rosszallóan csóválta a fejét, amikor az unokája császárral született- ahelyett, hogy örült volna, hogy egészséges, és akinek mindig fél órát kell magyarázkodnom, hogy egyáltalán hogy juthat eszembe, hogy még egy császárom legyen, mert csak az a jó anya, aki hüvelyen szül, évekig szoptat, férjem unokahúgát egyenesen hülyének nézte, hogy nyáron, szezonban a szorulásos babáját 5 hónaposan és egy hetesen barackkal megkínálta (egyébként a szülést leszámítva anyósomnak megfelelően ment minden más saját önszántamból is). Aztán itt van az is, hogy nagyon-nagyon a város szélén lakunk, és nem vezetek, szóval feltétlenül tömegközlekedéssel kell megoldanom majd az orvoshoz vagy kórházi vizsgálatokra járást, akár egy két - két és fél éves gyerekkel is, hát, őszintén szólva, november-decemberben nem utazgatnék oda és vissza másfél órákat kórházba hidegben-latyakban egy ilyen idős gyerekkel mondjuk kétnaponta ctg-re... Ami kórházak meg közelebb vannak, ott vagy nincs PIC, ami nálam kizáró ok, vagy ott is császároznának végül az első kisebb probléma esetén is. Tényleg két olyan pesti kórház van, ahova "nyugodtan" mehetnék, de a Szent Imre pont a másfél óra bkv-val kategória, az Istvánba meg nem igazán szeretnék menni. Meg bennem van az is, hogy mi van, ha nem jön össze, utazgatok fél napokat, gyerekvigyázót szervezek, kipaterolom az egyébként szakmailag nagyon alapos dokimat, akire eddig minden helyzetben számíthattam, és megint nem tágulok, a víz megint mekóniumos lesz, és akkor ugyanott tartunk.

Nem tudom. Nyilván csak magamnak kell megfelelnem, és senki más véleménye nem kell, hogy érdekeljen. Az előző terhességemnél nagyon sokat foglalkoztatott a VBAC, éjszakákon át bújtam a netet, hogy mégis mi legyen, hátha találok valami mindenkinek alkalmas alternatívát, stb. Aztán amikor 12 hetesen nem volt szívhang, akkor nagyon szíven ütött ez az egész, és megfogadtam, a következő terhességemnél letojom, hogy jön ki az a gyerek, akár a hátamon keresztül is kiszedhetik, csak legyen...

Tisztában vagyok vele, hogy a jelenlegi protokoll szerint önmagában véve a korábbi császármetszés nem indokolja a következőt, de tudom, ha most megint nekiállnék kardoskodni és mindent borítanék, akkor utána a következő 20 hétben minden este úgy feküdnék le, hogy kellett-e ez nekem, mi fog történni, vajon sikerülni fog-e, stb... Eléggé vizsgadrukkos vagyok. :)

Szóval nem tudom, megér-e ennyit nekem az egész. Meg hogy találnék-e olyan dokit, aki elvállal egy félidős kismamát. Egyelőre affelé hajlok, hogy a nyugalmam többet ér, mint a szülésélmény, és remélem a kiírt időpont előtt beindul a szülés, szóval lesz újból vajúdásban is részem. Ha nagyon meggondolnám magam, elvileg az Istvánban még a 8. hónap végén is elvállal némelyik orvos, de nem tudom... Nem mondom, hogy nem sírtam ma a tegnapi bejelentés következményeként, de próbálom kizárni magamon kívülre ezt egyelőre. Jussunk el az utolsó harmadig, aztán majd meglátjuk.
nutty
Budapest
 
 


Nekünk is sok mindenünk van, bár téli újszülött fiús cuccunk nem nagyon.
Illetve Gábornak kell egy új ágy, de az egyik barátunk asztalos, már csinálja a méretre szabott ágyikót :) És szerintem ennyi :) Meg lehet, hogy egy testvérfellépőre szükségünk lesz, ez majd menet közben kiderül :roll:

Én szeretnék elmenni egy elsősegély tanfolyamra (gondolom abban újraélesztés is van), karácsonykor anyuéknál a sebészeti ügyeleten kötöttünk ki, Zsófinak össze kellett varrni a fejét, és bár pont jól csináltam, amit csináltam, de azóta azt érzem, nem ártana felfrissíteni a tudásomat.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


nutty, a császárral semmi gond nincs. Ha az kell, az kell. Ezt tényleg magadban kell lerendezned, a többieket meg letojni.

Szoptatós melltartót én is szerettem ;) Hidd el Tündi, télen nem rossz az. Amikor az emberen pulcsi is van, akkor nekem egyszerűbb volt abban szoptatni.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Nutty!

Megértelek, nem könnyű kizárni a külvilágot és menni a magunk feje után. Milyen jó lenne, ha senki nem szólna bele a dolgainkba és nem lennének elvárásaik... :? :evil:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Hú, mennyit írtatok. :shock: :wink:

Megjöttem az orvostól. Minden rendben van, most is itt ficánkol a Babám, annyira aranyos!
A doktornőm azt mondta, hogy ő nem merne megesküdni a kisfiúra, de inkább a kórházi uh-nak higgyek, mert az jobb gép. Ha ott kisfiút mondtak, akkor inkább kisfiú a Babám. Olyan fura érzés most ez. Persze, ha kislány, akkor is nagyon-nagyon várjuk. :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Nagyon jók a képek :lol: :lol: :lol: :lol:

Bölcsességfog
Én protekciós voltam, nekem altatásban szedték ki egyszerre a négyet. Van előnye, ha az ember szájsebészeten dolgozik :lol: :wink:

Viki
Gratulálok a kisfiúhoz!
Párodnak minden elismerés!!!!

Kilók
Én olyan 6,5-7 kilónál tartok most...

Császár
Éppen olvastam a hivatalos protokollt. 2% a baba sérülésének az esélye!!!!!
(és a magzatvíz-vétel alig 1%-os vetélési kockázatát tartjuk magasnak :? )
És két ismerősöm járt úgy a közelmúltban (pesti, nagyhírű kkórházban), hogy császárnál sérült a húgycsövük. Hetekig katéterük volt... :cry: :cry: :cry:
Más helyen pl. előzetes császár után ikreket szült simán az ismerősöm!!!

Légzésfigyelő
Alapesetben én se szándékozom venni...

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Nutty, az a lényeg, hogy te biztonságban érezd magad és a babád. Ha neked ezt a császár nyújtja és el tudod fogadni, akkor neked/nektek az az utatok, én megértem a döntésed, nem egyszerű amit leírtál.

Egyetlen dolgot jegyzek csak meg mind Danához, mind hozzád kapcsolódóan, hogy bár nem értek hozzá, de laikusként nem lehet azt, hogy elindul a szülés és akkor rögtön megcsászároznak? Miért csak előre programozottan kiveszem oldal és órákig vajúdás van, ami kockázatos lehet oldal van? Nincs arany középút? Biztos megvan az oka, csak nekem ez a fura benne.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki
Lehet! És úgy lenne a jobb a babának! Csak sokszor az orvosok kényelme előrébbvaló! :?

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Nutty: Én a mostani dokimhoz 18 hetesen mentem Rózival. Simán elvállalt. Ez is orvos függő. (ha esetleg szeretnéd megadom a számát, Ő a Péterfyben van, bár a rendelése meg elég messze a Lekvár ligetnél)
Anyós helyzet ismerős. Nekem mamám ilyen. :) Első kérdése az volt, hogy "de ugye nem császár volt?" Szerencsére mondjuk az én dokim türelmes volt más ennyi idő után simán kipaterolt volna a szülőszobáról császárra.

Ma végre UH!!!! El se hiszem, hogy ilyen lassan telt ez a 3 nap...

Enyém gyerek is mozgolódik! :) Teljesen kivehető már külső szemlélőnek is, hogy Ő az! Nem bízza a véletlenre.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!


Viki!Gratulálok a kis pasihoz!!!!Nevetek van már?


Pitypang!Na most már tök izgi a kótházba mit mondanak :lol: :lol:


Tündi!Csini vagy szerintem teli találat a ruha :wink: !!!!Sikerült cipőt találni???

Ircsi!Csini a fél idős pocid :wink: :wink: Mocorgás beindult már?Milyen,hogy ketten mocorognak?egy ikres ismerősőm mindig mondta melyik rugdos én meg igy néztem honnan tudja :shock:

Elsősegély tanfolyam:Zsófi olyan 13hós volt mikor nem tudjuk, hogy bekapta a persely kulcsát ami megakatt a torkán :cry: Én nem gondolkodtam megfogtam a lábát és lefelé fordítottam ütögetni kezdtem a hátát végül kihányta :roll: Akkor nem gondolkodtam csak csináltam utána úgy remegtem mint a kocsonya és együtt bőgtem a gyerekkel :oops: :oops: De volt már olyan,hogy elesett ömlött a szájából a vér én meg lesokkoltam apa vette kezébe az ügyet persze rohantunk a dokihoz utána! :oops: :oops:
Nem hülyeség a tanfolyam de tényleg lehet elvégzik és mikor baj van sokkot kapnak nekünk a doki megmutatta a fontosabb dolgokat nyilván nem fogok itthon vészhelyzetet "játszani" ha úgy van de megynyugtató,hogy alapokat tudjuk :lol:

Légzésfigyelő:Nekünk van és éppen a 7.babát szolgája ki :lol: :lol: Kapásból külön fog aludni így engem megnyugtat :D

Kelengye:Én olyan szépen elterveztem melyik hónapba mit veszek meg,hogy ne legyen egyszerre sok.erre leégett az önindító a kocsiba így borult minden :twisted: :twisted: Felmentem a padlásra és nagyon büszke voltam magamra külön szépen eldobozolva lány ruhák 0-12hóig és így szépen sorba :) De majd csak novemberbe mosom ki de már egybe van.Kiságy etetőszék,babkocsi van babhordót szeretnék garcot amihez van autós talp is :roll: (ezt most vadászom)Kinéztem egy ágynemű garníturát de majd szeptembere akkor turizni is szeretnék.Szóval szinte én sehogy nem állok :lol: :lol:

Császár:Itt az van,hogy első babás ha császár is lesz minimum 8órát vajudni kell :roll: :roll: Úgyan is itt sok doki belemegy,hogy 37héten akar-e még várni vagy néznek időpontot így próbálják vissza szorítani a programozott császárt. :roll: Én természetesen szültem volt 3órás és 12órás mikor láttam mit szenvednek akik császárosok voltak méhösszehúzok...stb le a kalappa a császárosok előtt.Az én dokim csak a végső esetbe császároz de én is úgy vagyok vele ha a baba vagy az én életem a tét akkor inkább kibírom az utána lévő fájdalmakat :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Tündi

De jó, hogy ma mész uh-ra! Majd írj, hogy mi volt! Én két hét múlva megyek a dokimhoz, ott lesz uh, de 4D-re és kötelező 30hetesre csak okt. 1-én megyek...az meg olyan messze van még. :(

Légzésfigyelő
Szerintem nem hülyeség...bár nálunk sincs semmi indok, ami miatt használnunk kéne...kivéve az a szomorú történet, ami az egyik kollégámékkal esett meg. Szóval én úgy döntöttem, hogy engem megnyugtat. Érdekes, alapvetően én elég pánikolós vagyok, de amikor Bencén kell/kellett valami miatt segíteni, sosem gondolkoztam egy picit sem, és nem is estem kétségbe...csak miután vége volt mindennek, utána remegtem, mint a nyárfalevél.
Mi nem voltunk életmentő tanfolyamon, hanem, mikor Bencét hazahoztuk a kórházból és kijött a doki, kértük, hogy mutassa meg, hogy kell egy csecsemőt újraéleszteni. Na de mindegy! Senkinek nem lesz semmi baj a babájával...lehet, hogy csak én vagyok para mami. :)

Kata

Ez a kulcsos dolog nagyon ijesztő! :( Olyan hihetetlenek a gyerekek, hogy mik nem jutnak eszükbe! De nagyon ügyes voltál!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Sziasztok!

Nem gondoltam volna, hogy ekkora véleményözönt generálok. :oops: Leszögezem, jómagam nem tartanám szükségesnek a műtétet, sőt, de aránytalanul nagy terheket sem szeretnék a magam és főleg mások vállára tenni... sok minden felkavarodott bennem az elmúlt másfél napban, talán ezért is eresztettem bő lére, nagyon sajnálom... Igazából ez abszolút személyes "probléma" :), szerencsére titeket semmi ilyen nem érint, és ez így is van jól.

Egy álmatlan éjszaka és némi beszélgetés után arra jutottunk, hogy csak akkor van értelme mindent borítani, ha olyan orvost és kórházat tudunk találni, akik valóban 100%-ig kiállnak a normál szülés mellett, és nem csak az hangzik el, hogy esetleg megpróbálhatjuk, vagy majd meglátjuk, netalán olyan feltételei vannak a sima szülésnek, amik nem biztos, hogy teljesülnek. (nincs túlhordás, a baba nem lehet nagyobb, mint az előző, nincs indítás, nincs érzéstelenítés betapintáshoz sem, stb...)

Számomra egyébként logikusnak tűnik, miért nem hagyják a vajúdást alapesetben a kórházban: hiszen a hegszétválástól "félnek", amit a fájások okoznak... ha a vajúdást hagyják, akkor a kitolási szakaszt is hagyniuk kéne, hiszen ha a heg a sokórás vajúdást bírja, szerintem a kitolást is bírnia kell.

No de mindegy, nem akarlak itt ezekkel titeket terhelni, ez az én gondom, majd lesz valahogy, és kész... :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Kata, ez a kulcsos...brrr. Mondjuk én is úgy tapasztaltam eddig, hogy ha Flórával történik valami, akkor hirtelen kitör rajtam a hidegvér és az ösztönösség, ami nem jellemző egyébként rám. De jobb a békesség és a nyugalom inkább.

Kelengye: hiába kislány megint, azért lesz, amit venni kell, mert ugye Flóra nyári baba, szóval pont csúszásban vagyunk, rengeteg pirinyó bodynk és napozónk van, de vastag rugi, overáll és társai nem nagyon. :) Egyébként minden más megvan nagyjából, még majd venni szeretnék egy rugalmas kendőt, meg a régi kendőm és a mei tai valószínűleg kalapács alá kerül, és az árából már tavaszra-nyárra veszek egy csatos hordozót.

Pitypang, mikor mész megint ultrahangra??? :D Jó kis fordulat...

Utoljára visszatérve: Viki, ha maradok itt, akkor valszeg terminus előtt pár nappalra írnak ki császárra, amibe kicsit bezavarhat a karácsony, hiszen a dokim a saját műtéti rendjébe fog felvenni, dec. 24-25-26-ra meg nem hiszem, hogy terveznek előre műtéti beosztást, akkor csak ügyelet van. De ha hamarabb beindul, akkor pont az van, amit kérdeztél, elfolyik a víz/jönnek a fájások, mi szépen bemegyünk, mint egyébként is mennénk a szülőszobára, ahol megvárják, hogy az orvosom is beérjen, és visznek a műtőbe. Addig meg megy a vajúdás ctg-re kötve. Na befejeztem. :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Ircsi, Tünde
Jól néztek ki! :lol: :lol: :lol: :lol:

Pitypang
Tényleg jó, amikor mozgolódnak! :lol: :lol: :lol:

Bölcsességfog
Nekem is kiszedték. Egy fiatal doktor volt a szájsebészeten, de nagyon ügyes keze volt :lol: :lol: :lol: :lol:

Viki
Gratulálok a kisfiúhoz! :lol: :lol: :lol:
Jó sok fiú lesz decemberben! :lol: :wink:
Párodnak így is gratulálunk! Szép teljesítmény! :lol: :lol: :lol:
Rugiról nem teszel fel képet?

Nutty
Én sokszor belegondolok abba, hogy hirtelen leszek majd 3 gyerekes anyuka... :wink:

Vásárolgatás
Én már ezerrel :oops: :lol: :wink:
Addig szeretnék beszerezni mindent, amíg még mobilis vagyok :wink:

Kuglofka
Rosszullétet sajnálom :cry:

Légzésfigyelő
Egyenlőre nem veszünk. Valószínűleg az első időben úgyis egy ágyban fog aludni a 3 gyerek a mi hálószobánkban. (persze, ha úgy adodik, hogy orvos javasolja, akkor veszünk... csak akkor nekem lesz rosszabb... :oops: :? )

Császár/szülés
Éppen olvastam egy hármasikres kismamáról, aki sima szülésre készül. Igaz, van már 2 gyereke, azokat simán szülte... És éppen ott tartanak a doktorjával, hogy a babák mostani helyzete lehetővé is teszi! :roll:

Egyébként ez nagyon egyéni, hogy kinek mi jön be inkább! Nem vagyunk egyformák... és éppen ezért és így szép a világ :lol: :lol: :lol: :lol:

Kata
Ikreknél a babákat a helyük alapján lehet megkülönböztetni. Főleg, ha nem egypetéjű, egy burokban levők... :wink:
Gyerekkel meg mindig történik baleset! Én pl. már 1 évesen eltörtem a karomat :oops: :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:58-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Hjjajj de nem telik az idő...még van 50 percem elindulni.

Évi: Te tényleg minél előbb szerezz be mindent. Hamarabb is fognak jönni, ha nem is sokkal. Arról tényleg nem beszélve,hogy mekkora hasad lesz a végére.

Tegnap volt itt sógornőm, és hozott Rózinak egy hernyót. :) Ő varrta, nagyon édes. Engem egy szendvicsre emlékeztet, de erről a terhes agy tehet , mindent kajának nézek! :lol: :lol: Végülis nem is ez a lényeg...Rózi azóta azzal rohangál.Még a babakocsiban is tologatja. Übercuki.

És van egy jó hírem: Nem tűnök el augusztusban, mert annyira okos telefonom lesz internetes csomaggal, hogy tudok majd jönni. Bár maminál lassú a net...de ettől még lesz!

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Kép Éva, íme :-)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Éva, neked biztos, hogy császár lesz?

Jó hír az okostelefon :) Én nagyon szeretem az enyémet :)

Szendvics :D Én is állandóan kaján gondolkodom... Tegnap újra kezdtem a ch számolgatós diétát komolyan... Hát vannak még problémák, mire újra beáll a rendszer rendesen :roll:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Milyen sok kisfiű fog decembeben születni :lol: :lol: :lol:

Vigyázzatok magatokra, a babácskáitokra! Bő 3 hétre eltününk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Utazgatunk...

Éva, Iza
Írtam PÜ-t! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi: Érezzétek jól magatokat!!!

UH nem volt a legjobb. Bébi rendben van, csak csúszott a dokim, és sietett. BDP:59, FL: 37, minden a normális 22 hetes méret.
Viszont lesz egy vérvétel a 24. héten, amire lehet, hogy vissza kellene utazni Pestre. Na ehhez nincs kedvem. Oda-vissza 6 óra az út. Próbálom majd lenn megoldani, hogy levegyék ott.
És a kövi UH 30-a. Másnap van a szülinapom :) Totál várom. Bár egyedül kell majd mennem.
Gyerek amúgy tegnap végre megfordult. Sőt befordult. :) Úgy van, ahogy lennie kell majd 18 hét múlva. Így mostmár lenn is fenn is kapálózik. A doki szerint nem fog már ebből a pózból kifordulni, mert annyira kicsi a hely bennem,hogy nincs nagy mozgástere.

Egy dolgot persze elfelejtettünk. Az apaságihoz a papírt, de majd 30-án, megpróbálom nem elfelejteni.

Viki: Édes a body. És milyen szép vékony vagy!!! (ugye ez Te vagy?)

Jah, és lassan mindenki betölti a félidőt, ha zártak akarunk lenni szerintem lassan majd ideje lesz.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Lombikbaba

Nagyon kellemes utazgatást! Érezzétek jól magatokat! :D

Viki

Nagyon csini vagy a képen és a body tényleg nagyon aranyos. :)

Tündi

Aranyos lehetett Rózi a hernyóval. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Tündi!Apasági? Az mindenkinek kell? :shock:

Ircsi!Érezzétek jól magatokat, jó nyaralást!!!!

Viki! Olyan aranyos az a body ! El sem hiszem,hogy ilyen pici ember létezik a világon :oops:

Lányok! Drukkoljatok ezerrel, ma 5-re megyünk UH-ra, kicsit aggódok, mert az utóbbi héten fogytam 2 kg-ot, mondjuk van miből....csak nem értem miért eddig híztam.....
:(

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Tündi!Apasági? Az mindenkinek kell? :shock:

Ircsi!Érezzétek jól magatokat, jó nyaralást!!!!

Viki! Olyan aranyos az a body ! El sem hiszem,hogy ilyen pici ember létezik a világon :oops:

Lányok! Drukkoljatok ezerrel, ma 5-re megyünk UH-ra, kicsit aggódok, mert az utóbbi héten fogytam 2 kg-ot, mondjuk van miből....csak nem értem miért eddig híztam.....
:(

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


DAna!

Örülj a fogyásnak, biztos nincs gond, lehet, hogy sok gyümit, vagy zöldséget ettél és az vízhajtó. Nekem azt mondta a védőnő, hogy sok kismamánál tapasztalják aki vizes, hogy ha elkezd odafigyelni és sószegényen táplálkozik, meg vannak ezek a természetes vízhajtók : petrezselyem, alma ; akkor ki tudják pisilni a felesleges vizet és több kilóval is kevesebbet mutathat a mérleg. NEm lehet, hogy kicsit már elkezdtél vizesedni? Nem lehetetlen így nyáron, van aki alapból baba nélkül is vizes ilyen melegben. ;)

Szerintem az apasági azoknak kell, akik nincsenek összeházasodva a leendő apával, így bizonyítandó, hogy ő lesz a baba apja. A házasoknak meg majd a házassági papírokat kell bemutatni.

Viki!

Enyje-benyje! Igazán fordulhattál volna úgy, hogy a hasad is látszódjon. :lol: A rugi tényleg aranyos és te is jól nézel ki. (már amennyi látszik belőled :lol: )


Zárt topicot támogatom, akkor végre én is elárasztanálak titeket képekkel meg infókkal. ;)


Mi holnap utazunk, de csak ketten a férjemmel, gyerekek anyuéknál nyaralnak majd. (Londonba megyünk már alig várom) ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Évi! Igazad van, egyszerre 3 pindúr pandúr... :) Szoktad olvasni a derült égből hármasikrek blogot? :) És hát igen, neked valóban nyomós okod van, hogy idejében elkészülj a kelengyével, na meg hármoszoros mennyiséget egy hónap alatt megvenni nem semmi lenne, jobb is így, beosztva. Ha a picik meglesznek, lesz segítségetek? És milyen babakocsit vesztek?

Tündi, az okostelefon jó hír! Szép méretek, és gratula a fejvégű fekvéshez! Leírtad a szendvicset, azon nyomban kivágtattam a konyhába melegszendót sütni... :D

Viki! Hát ez a body nagyon édes...! És azt hiszem, én még nem gratuláltam a Zurad teljesítményéhez, szóval... gratulálok! :)

Ircsi, jó utazást, vigyázzatok magatokra, várunk vissza!

Dana, Tündiék valószínűleg nem házasok :), ilyenkor apasági nyilatkozat kell az anyakönyvezéshez (mármint ahhoz, hogy a pici apukája az apukájaként kerüljön feltüntetésre). A házasoknak ugyanezért szokták bekérni a házassági anyakönyvi kivonatot. És ne izgulj, nem lehet, hogy csak vizesedtél, ami most lejött rólad? Én pl múltkor a 10 napos kánikula után fogytam egy nap alatt másfél kilót - a nagy hőségben én nem terhesen is vizesedem, most is érzem, hogy ez lesz, de elég, ha megeszek fél kiló barackot egyszerre, másnap reggel olyankor simán fel kilóval kevesebb vagyok kánikula nélkül is... Lehet, hogy rajtad is volt egy kis víz, vagy csak pár napig könnyebb volt az emésztésed, szerintem ne gondolj rosszra! ;)
nutty
Budapest
 
 


Azt hiszem egyre gondoltunk izisszel a fogyással kapcsolatban. :)

Hű, ez a londoni utazás nagyon irigylésreméltó, jó utat, szuper időtöltést!

Kép
nutty
Budapest
 
 


Tünde
Jó dolog az okostelefon :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Viki
Köszönöm :lol: :lol: :lol: :lol:
Aranyos a body, te jól nézel ki! :lol:
Én császárban gondolkozom. Három babát nem kockáztatnék meg sima szüléssel... nem érzek magamban annyi erőt, hogy meg tudjam csinálni! :?

Ircsi :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó utat!

Bdana
Normálisan is lehet ennyi súlyingadozás! nem ettél annyit, esetleg kevesebbet ittál...
Ugyanazon a mérlegen, ugyanolyan körülmények között mérted magad? (és hát a mérlegek is szeszélyesek :wink: )

Izisz
Jó utat!

Én most nem vállalkozom semmilyen hosszabb utazásra...

Nutty
Szoktam olvasni, meg még több hármasikres blogot is (persze a legtöbb amerikai...)
Segítség lesz, anyukám november elejétől nyugdíjas lesz. Meg hát a férjem, az anyósom is jön majd...
Babakocsi még nincs eldöntve...az a baj, hogy nem nagy a választék :cry: :evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:58-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Nutty!

:lol: :lol: Fogyás! Ettől Dana biztos megkönnyebbül, tényleg nem beszéltünk össze! ;)

Azért írtam kisbetűvel, de irigyeljetek, már régóta vágyom rá, és most minden összejött, gyerekek nagyobbak, közeli helyszín, párom is ráér, majd mesélek, de onnan is tudok majd írni néha én is az okosommal. :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Viki, tök jó a body, és csinos vagy :)

Mi megjártuk a postát, védőnőt, egyéb dolgokat, 2,5 kilót híztam eddig, hallgattunk szívhangot, minden oké :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Évi!

Én csak egy hármasikres babakocsit ismerek a peg perego félét, az jó, mert kormányozható is. Nekem volt olyan ikresben (a kis korkülönbség miatt kellett) és imádtam. Csak egy még szuperebbért cseréltem le egy bebe comfortért, ami most épp szimpla, de lehet belőle dupált csinálni, meg van beépített testvérfellépője is, óriási csomagtartóval és természetesen van hozzá csatlakkoztatható autósülés is. De ebből nem ismerek hármasat. Esetleg azon gondolkodtatok, hogy vesztek sima ikreset plusz még egyet? Mondjuk akkor egyedül nehezen indulsz útnak, de én lehet, hogy inkább ezt választanám a helyedben. Azt is csinálhatod, hogy mindig az egyik baba rád van kötve, és váltogatod, hogy mindegyiknek kijusson a jóból. :D Az biztos, hogy nekem az egymás előtti babakocsik jobban bejöttek, próbáltam egymás mellettit is, de én sehol nem fértem el vele. Linkelsz majd be babakocsikat amiket kinéztél? Olyan kíváncsi vagyok!!! :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Ízisz, Nutty, Évi! Aranyosak vagytok, hogy egyre gondoltatok, biztosan akkor ez lehet a háttérben, mondjuk ilyen melegben nincs is étvágya az embernek...legalábbis nekem nincsen. Most is görögdinnyét eszem - bár kockázatos az epém miatt, de bevállalom :wink: - , úgyhogy lehet ez áll a háttérben. Ma úgy is kiderül, ,mert megyünk 5-re UH-ra.... jelentkezem mindenképpen. Nagyon izgulok, a fejem is fáj, csak nem tudom, hogy a melegtől vagy az izgulástól....

Támogatom a zárt csoportot, csak azt nem tudom, hogy akkor olvasni se tud senki csak aki bennt van a csoportban? Vagy csak írni nem tud? Azért kérdezem, mert nem mindegy....lehet én is kérdeznék elég intim dolgokat, amit mondjuk ha ti olvastok, az nem gáz, de ha mondjuk a kollégáim a munkahelyen vagy bárki aki rám ismer pl a fotók alapján, akkor az már az.

Rátok bízom, legfeljebb ha nyitva marad a csoport, akkor írok privit...csak azt nem tudom kinek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Utóirat : Feltalálhatnák már a mag nélküli görögdinnyét meg a szálka nélküli pontyot....... :idea:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Panndi!

Hú, ilyen melegben. Mi még ki sem mozdultunk. Én pakolok, holnap először anyuékhoz elvisszük a gyerekeket, és egy kicsit izgulok is, még sose mentünk el több napra nélkülük sehova. Tudom, hogy jó kezekben lesznek, de azért dobog a szívem. :shock: :roll: :? :oops: Úgyhogy megyek is pakolni! :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Ebbe bele sem gondoltam, hogy hogyan néz ki egy hármasikres babakocsi..... :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana!

Se írni se olvasni nem tud idegen, csak csapattagok. Szerintem várjuk meg míg mindenki hazajön a nyaralásból, aztán legyen egy újabb körkérdés és vágjunk bele a zárt topicba. :lol: :P Én vállalok minden szervezést, azt is, hogy visszanézek minden nap ide, hogy aki esetleg még szeretne csatlakozni, felvehetjük. Vaaaagy, minden zugolvasó most jelentkezzen!!!! :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Évi!

Még az jutott eszembe, hogy az ebay-en is érdemes körülnézni, mert onnan sem olyan drága, sőt néha még olcsóbb is vásárolni, és lehet, hogy nagyobb a választék. VAgy ha esetleg valamelyik ismerősöd külföldön nyaral, vagy ott élni, őt is érdemes megkérni, hogy nézzen körbe, ha van ideje. Nekem az a tapasztalatom, hogy sok jó praktikus dolog be sem jön Mo-ra.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Babakocsi
Aza anagy bajom, hogy én bizalmatlan vagyok a netes vásárlással szemben :oops: :?
Szeretem látni, kipróbálni a dolgokat mielőtt kiadok érte nem kevés pénzt... Babakocsi meg elég nagy beruházás.

Zárt topik
Szerintem, úgy nem sok értelme van, ha utána is még bárki csatlakozhat!
Bár, engem nem igazán zavar a nyilt topik sem...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:59-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


:arrow:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:59-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Ez akkor is izgi, hogy hármaskocsi kell :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ez akkor is izgi, hogy hármaskocsi kell


Kivülállóként én is izgalmasnak tartanám. Csak amikor érintett az ember, akkor már kicsit meredek a dolog... :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:00-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Tegnap voltam védőnőnél, szerinte eddig összesen másfél kilót híztam, szerintem 2,5-öt, az ő mérése szerint (ruhában).
Mi is hallgattunk szívhangot!
És tegnap este a hátamon feküdtem (kb. 5 percet, mert nem bírok úgy lenni), a férjem rátette a tenyerét a pocakomra, és a Baba egy olyat rúgott, hogy még a férjem is érzete! :lol: Úgy örültünk neki!!!

Zárt topik:
Én örülnék neki!
És szerintem nem ugyanaz, ha bárki bármikor csatlakozhat, mintha bárki bármikor olvashat. Mert aki csak kíváncsiságból olvas, nem hiszem, hogy csatlakozik is. Én nagyon örülnék a zártnak.

Bdana:
A Sparban láttunk magnélküli dinnyét!!! :wink:
(Biztos vmi génkezelt cucc..., de létezik.)
Drukkolok estére! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Tud valaki segíteni a családi adókedvezmény igénylésével kapcsolatban?
Az volt a tervünk, hogy az én munkahelyemen igénylejük. Azt mondták a munkahelyemen, hogy visszamenőleg most nem fizetik ki (július), de az adóbevallásnál/visszaigénylésnél (?) kifizetik azt is. Aztán láttuk, hogy a férjem munkahelyéről is kell pecsét. Viszont ő még nem szeretné ott elmondani, úgyhogy arra jutottunk, hogy most nem kérjük, majd áprilisban. Erre tényleg van lehetőség? Tuti, hogy kifogják fizetni?
Nem igazán vagyok jártas ezekben. :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Évi, meg kell mondjam, nekem félelmetes....Egy is néha soknak tűnik...mondjuk lehet így elsőre. Bááár mi is 3 gyerkőcöt szeretnénk legalább, abból a szempontból jobban hangzik, hogy egyszerre túl esnék a terven :oops: De mind ezektől függetlenül nem semmi a 3 baba, nagyon-nagyon szorítok Nektek és remélem nem hagyod itt a csoportot és írsz mindig. Olvastam, hogy általában a hármasikrek korábban jönnek, erre értettem, hogy lehet előbb "kiszállnál" :)

Tényleg, mekkora a hasad már? Hanyadik hétben jársz?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Panndi! Az 100% hogy génkezelt...hiszen minden gyümölcsben a mag a lényeg, mármint a gyümölcs szaporodásának szempontjából...

Gratula az UH-hoz! De jó, hogy te/ti már érzed/érzitek a rúgdosást! :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


A Babám fekvése:
A 16. héten medencevégű volt, a 19. héten fejvégű, a 20. héten megint medencevégű. Forog rendesen a kis drága. 8)

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Hát elhiszem, hogy "élőben" más hármasikreket várni, én már tuti dobnék egy hátast az ikrek hallatán is majd az ötödik babánál :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Évi!

ÉS a sima ikerkocsi hordozókendő (mei-tai, csatos hordozó stb) megoldás nem jön be? Sokan még babakocsit sem vesznek egy gyereknek, csak hordozzák. Így meg tudnád őket cserélgetni, hogy mindig más van felkötve.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: