Új privát üzeneted érkezett!

Gemini!

Ti sem tudjátok még a nemét a babának, vagy csak a neve bizonytalan? :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csekom 2012.02.20 22:56-kor.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csekom
de, tudjuk, fiu lesz es a neve fent is van a vonalzoban: Daniel. A celdatum ugye ma lenne/lett volna. Irtam neked privit par napja az adatokkal, de valamiert nem ment el :cry: Megkoszonom, ha beirod a tablazatba!

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 

 
 

Köszi csajok a biztatást.... :D

Judit, tök igazad van..én is rohadtul unom az örökös kérdéseket..
Elmondtam,hogy a közeli emberkék sms-t kapnak..a többieknek ír a párom az én oldalamon a Facebookon...de ez sem elég...
Aranyosak..de van elég bajom...
Ja,és a család.... :x de tényleg szóljatok ha indultok..de az elején..de nem baj ha 36 órát kell várnom a folyóson....
De nekem baj... :?

Én szeretném a páromat oda...és majd ha túl vagyunk rajta..két órát kap mindenki,hogy odaérjen..addig úgy is a mienké születése után...

Ez nem egy Amerikai film...elfolyik a víz..5 perc múlva egy gyönyörű tiszta szép baba..már nézegeti a család...a mama csodaszép,smink haj super.... :shock: :D

Na jó,én csalok így is egy kicsit..nekem van sminktetoválásom..:D

Aztán jön a mikor nézhetjük meg otthon?....!!!!!!

Lehet már egy kicsit nyűgös vagyok.... :shock:


De szép idő van...És ami a lényeg,Noel most ébredt fel..!!!
Istenem,volt egy kis pihenés...el sem hiszem...
:D

Holnap tartjuk anyu szülinapját és névnapját...jaj de jó..jöhet a sok rokon,ismerős...és kérdés... :wink:

timea35
Budaörs
 
 


timi!

Nálunk ugyanez. Holnap tartjuk Gina lányon névnapját, apu névnapját, Meli lányom szülinapját, az én szülinapomat, a mamám név és szülinapját. :twisted:

Családi buli, mindenki sajnálgat, hogy jaj te szegény még mindig nem szültél meg??

Erre én: Jé!! Tényleg, még mindig nem!Nahát! Nem is gondoltam volna. :shock:

Szerintem nem vagy nyűgös, vagy csak annyira, amennyire ilyen helyzetben már elvárható.
Én is nyűgös és hisztis vagyok, türelmem nulla, ez van. :wink:

gemini!

Fájások maradtak??

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


fajasok jonnek-mennek
meg eleg nehezen megyek mar, olyan docogosen :roll:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Csekom
koszi :D

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


szívesen :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok lányok!

Hogy vagytok? Melegfront? Babócák?

Timikém!
Remélem kicsit jobban vagytok! Tényleg kitartás és főleg nyugiiiii, mert Noel mindent érez, rendben lesztek és már csak pár nap!
Ne hajtsd túl magad a bulin!

Yusz!
És Te se! :) Nálam már a karácsonyi 14 ember is húzós volt, pedig én vállaltam...Éljen minden szülinapos és névnapos! Jah...és legyen szelektív a hallásotok! :) A rokonok fel sem tudják fogni, milyen idegesítő, ha naponta teszik fel bugyuta kérdéseiket! Az én anyukám 1 hete minden nap elmondja, hogy ma fogsz szülni...komolyan idegesít, ha meg nem veszem fel a telefonomat már mindenki azt hiszi, hogy épp a szülőszobán vagyok! :D

Gemini!
Hogy vagy? Fájások? Drukkolunk nektek is nagyon!

Nálunk a helyzet változatlan...baromi jól alszom, néha kicsit zsibbad a jobb hüvelykujjam, de max. ennyi...igaz tegnap nagyon izomlázas érzés gyötörte a jobb hasfalamat, de délutánra az is elmúlt! Kedden lesz CTG...aztán pénteken...szerintem mi megvárjuk a kiírt napot! :D Olyan jó így együtt! :) Balázsnak kezdődnek a szóbeli felvételik...ha pont azokon a napokon leszünk bent a kórházban, akkor érdekes lesz leszervezni a dolgokat...ráadásul szétizgulhatom magam miatta is! Hurrá! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


kisssziporka, komolyan nagyon irigyellek a jó alvások miatt.. :wink:

Olyan mintha lassulna a gyerkőc... :D nem akarom elkiabálni,de a tegnap előtti cirkusz óta,van változás....utána lett egy kicsit melegebb..lehet azért volt.nem mintha nem mozogna,de talán kevesebbet,és lassabban...jó ha nyújtogatja a lábát,mint most is,az még fáj...de lassabb tuti.. :wink:

Viszont azt vettem észre,hogy kb egy hete nem csuklik egyáltalán..pedig azt olvastam,hogy még javába csuklanak...nektek csuklik?

Duzzad a lábam..de nem vészes még...ha felrakom akkor jobb.
A szám duzzadtabb,és hányingerem van hajnal óta...néha erősebben..és még csak most lesz a buli 2 után... :shock:

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!
Iza!
Hatalmas gratula,Isten hozta Tildát!!!! :) Hűűű,nem piskóta a vajúdás hossza,de azért remélem nem nagyon szenvedtél meg,bár ennyi idő alatt! :( Gyors felépülést,sok örömet a babában és sok-sok tejcsit!

Timi!
Nagyon-nagyon csinos vagy,abszolút nem látszol elgyötörtnek,meg nem látszik a kialvatlanság! a képed láttán a fiam megkérdezte: ez az egész templom a nénié??? kicsit lökött fazon,na! :lol: Megnyugtat téged,ha azt mondom az én babám sem csuklott a végén,pedig előtte napi 3-4-szer tuti! És az biztos megnyugtat,h nálunk is mindig dübörgés volt bent,szinte sosem aludt,de éjjel tuti nem,ehhez képest kint egy földreszállt angyal!!!! 8) már most inkább azon kezdek agyalni,h normális-e ennyit aludni... :roll:

Judit!

Na milyen a buli?Egyben vagy még,te szegény? :lol: Lehet el kéne vonulnod a sok okos kérdés elől egyet pihenni!Kitaartáááás! ;)

Ági!
Te nagyon jól bírod így a végét is!Ügyes vagy! Beszéld meg Gergővel,h mikor lenne ideális kibújnia!Biztos rád hallgat! Én is mondtam a csajomnak minden nap,h anya szeretne a saját dokijánál szülni,így nem indulhat útnak,éjjel,hétvégén és csütörtökön sem... :lol:
Hú én tegnapra voltam kiírva,de összeteszem a kezem,h már 10 napos volt tegnap,nem pörgetném vissza az időt hiába szépül meg az emlék...

Ma megejtettük az első levegőzést! 8) -10 fokban hoztuk haza,azóta is ilyen idő volt,meg durva szél,de ma plusz fokok,és szélcsend,napsütés,kint volt kocsiban kb. 1 órát!

Többi finiselő kismamival mi újság?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Húúúúú...a csuklás nálunk is megszűnt, pedig a "csuklós busz" kutya füle volt Gergőhöz képest! ez is valami jel? :)

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Egy kb 3 napja nálunk is csendesebb az élet, de én ezen nem lepődőm meg. Nekem az a fura, amikor aktív. :D Csuklás? Hát én biztos első babás mamák figyelmetlenségével élek, de én nem is vettem mindig észre. Kb 1 hete volt amikor felfigyeltem rá, hogy nini, csuklik, aztán megint...

Nekem nincsenek még fájdalmas összehúzúdásaim se, csak a combtőben érzem a nyomást, meg a hátam már piszokul fáj esténként, és az alvás is kezd teljesen kényelmetlenné válni. Már mindenhol nyomodik, meg már mindent elfeküdtem. :D

Ha lejjebb megy a poci az nagyon látványos, tehát abbl már lehet következtetni arra, hogy itt hamarosan baba lesz? Bár nekem még semmi nem változott.
Se hasmenés,. se nyákdugó, se rendszeres görcsök...de nekem még van is egy hetem kissziporkával együtt. :D
Azt viszont érzem, hogy egyre nehezebb ez a gyerek, megh a hasam is egyre nagyobb...
Dehát így van ez.

Zsófi? Lilly? vmi hír? mi van veletek? kristin?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!!!

Csajok a lehető legjobbkor,de xkodik a számítógépünk..lehet majd nem lesz pár napig..akkor is írok majd sms-t,ha történik valami...
Bár én már nem tudom...mert nem történik semmi extra.húzódás van.Noel napközben jól elvolt csendben..de este.. :shock:
Viszont éjjel aludt,csak én nem...folyton agyalok..és nem kapcsolok ki egy pár napja.
Tegnap meg kiderült,hogy anyu nem szólt..de napok óta 200 felett van a vérnyomása. :cry:
Megértem nála tegnap,de jól működik a gép,mert mindenkié jó volt,csak neki nem....ma felküldtük a dokihoz.de persze most velem akar foglalkozni,és nem ezzel...mert első unoka és persze,hogy nem akar lemaradni sem,meg segíteni akar utána...én meg ő miatta aggódom,mert nem tudom elkísérni sem,és utána hogyan járok be hozzá?főleg ha megszülök?már nem merek csak úgy rohangálni sem.és nem is egyszerű.zsibbadok,és olyan kis nehéznek érzem a hasam.fájnak az ereim is.
örülök neki,hogy a párom visz holnap is be..bár a kocsiban is rossz ülni,mert nyomom a hasam bárhogyan fészkelődök...viszem megint a cuccokat,mert sohasem lehet tudni,hogy mit lát majd...
Szóval nem vagyok valami boldog.... :cry:

Nektek volt a 38.héten ultrahang?
Szerintem mi nem jól csináltuk...a 36.héten volt,a 38.héten nem.így 1 hónapja nem tudok semmit..se súly,se lepény,se víz...
Holnap rákérdezek...

Yusz,elfáradtál a hétvégén?
Anyu örült az ajándékoknak..de jó sokat sütött...


Patrícia,imádom a fiadat...édes.. :D mond meg neki,csak egy pár imára és egy-két napra ugrottam be a ,,templomba".... :lol:
Jó bizony neked,hogy túl vagy rajta..és otthon vagytok együtt már..!!!

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Hát nem könnyű neked Timi, most izgulhatsz anyud miatt is. Amúgy is magas szokott lenni a vérnyomása, vagy azért kúszott fel, mert miattad izgul ennyire?
UH: nekem jan. végén volt utoljára, és azt mondta akkor a doki, hogy már nem kell többet mennem a rendelőjébe, hanem majd a kórházban fogunk találkozni ctg kapcsán. Szóval azóta engem és a babát sem néztek meg, lepényről vagy a magzatvíz állapotáról gőzöm sincs. Holnap megyek megint ctg-re, hátha akkor a klinikán megvizsgál, ha nem műt éppen...

Isten hozta Tildát! Iza, várjuk majd az élménybeszámolót a szülésről! Meg Ducimama is ígért valami gyerekágyas sztorit, nem?
Első babásként én nagyon ki vagyok éhezve mindenféle beszámolóra, jóra-rosszra egyaránt!

A hétvégén végre felállítottuk a babaágyat. Nem siettük el, elvileg 2 nap múlvára vagyok kiírva... Kezd olyan jellege lenni a lakásnak, mintha hamarosan kisbabás család lennénk! Na nem mondom, hogy totál felkészültnek érzem magam a gyerkőc fogadására, de alakul a dolog! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Timi!
Nálam a 38.héten csinált UH-t a doki, sőt...holnap is fog a CTG előtt, náluk ez az előírás, én meg legalább nyugodt vagyok...de január vége az már régen volt, megnézhetett volna, pláne így, hogy volt panaszod, meg fájdalmad nem is kevés! De hát amennyi orvos, annyiféle variáció, ki, hogy szokta meg, meg nyilván az NST értéked is millió információval szolgált Neki, úgyhogy ne parázz, rendben lesz minden!!! A Mamidra azért ránézhetne egy orvos, ez már durván magas értéknek számít, nem tudom előtte mért-e már ilyen magas vérnyomást, vagy csak miattad ideges, de, ha a doki megvizsgálja, akkor tuti egy komplexebb vizsgálat...EKG, labor, hasi UH....., szóval jó sok utána járás. Anyumnál ez évek óta probléma, de egy jó gyógyszerrel abszolút szinten tartható. Ha meg csak ideges, akkor esetleg próbáljatok meg gyógynövényes nyugtatót adni neki, mert ahhoz legalább nem szokik hozzá a szervezete, viszont lenyomja a vérnyomását.

Lilly!

Nyugi...szerintem egy kisbaba fogadására soha nem lehet az ember elég felkészült...lehet a lakás akármennyire is kész! Gergő nálam már a második, de el sem bírom képzelni, hogy milyen lesz, ha egyszer csak itthon lesz velünk! :) Persze vannak emlékeim, illatok, érzések...de ez egy egész más szitu lesz! Első babásként aztán pláne izgalmasabb a dolog, de hagyatkozz csak nyugodtan az öszöneidre, nem fognak cserbenhagyni! :o

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Még én is egyben, nemrég jöttem meg a vérvételről. Levettek 5 kémcsővel. :shock:
Megint kért a doki vércsoport meghatározást (hátha azóta változott :lol: ) mondta a csajszi aki elvette a beutalót, hogy az két hét múlva lesz kész és küldik a terhesgondozóba.

Mondtam neki, két hét múlva én már valószínűleg megszülök. :wink:

Timi!

Ez tényleg nem hangzik jól anyuddal, mindenképpen lássa orvos!!
Sajnos a magas vérnyomás nagyon rossz dolgokat tud okozni, nem szabad elmenni mellette!

Eléggé elfáradtam, főleg a sok hülyeség miatt. Na, mindegy, ilyen a családom.

Lilly!

Nyugi, minden rendben lesz. Teljesen felkészülni úgy sem lehet, menet közben adódnak majd dolgok. De ne izgulj, menni fog. Az ösztönöd megsúgja majd, mit kell tenni.

Nálunk teljesen változó mikor csinál uh-t, mivel az itteni rendelőben egyben van minden, ctg gép, uh gép és akkor használja az orvos, amikor eszébe jut.
Volt olyan, hogy csak úgy ránézett a kicsire uh-n, hogy minden rendben van-e, pedig nem kellett volna akkor vizsgálni.
Teljesen rá van bízva, persze a kötelezőeken kívül.

Én szerdán megyek vissza, remélem megnézzük a kiscsajt. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok Lányok!
Isten hozta az újonnan született babákat!
Akik még nem szültek, azoknak kitartást!
A gyerekágyas sztori:
Rögtön első nap Márti bukott egyet ami kicsit véres volt. Egyből hívtak orvost, egy fiatal rezidens jött, megvizsgálta, majd kijelentette, hogy lehet vérzékenység, bélfejlődési rendellenesség, meg még vagy hármat mondott. Persze rögtön frászt kaptam. Megpróbáltak tőle vért venni, agyonszurkálták a kezét, de nem sikerült. Másnap újra próbálták, 4 ampulla vért sajtoltak ki belőle.(szó szerint) . Az eredménnyel egy arab orvos jött, minden lelet jó csak minimálisan sűrűbb a vére, ez lehet ettől attól, újabb betegségeket sorolt. Mikor kiment, akkor mondtáka nővérek, hogy ne ijedjek meg, minden úlszülöttnek sűrűbb a vére, a véres bukás meg attól volt melt benyelte a véres magzatvizet. Ez sűrűn előfordul, de a dokik szeretik tudásukat fitogtatni. de miért kell az anyukákat halálra rémiszteni?
A harmadik napon megint a fiatal doki jött, már meg túl sárgának találta a leányzót, újabb vérvétel, éjszaka kékfény. Szerencsére 4. nap reggel egy normális gyerekorvos jött, megnézte a labort, azt mondta, minden rendben, majd vizsgálat után megállapította a diagnózist : "ennek a kislánynak nagyon hosszúak a lábai, biztosan Tisza-tó szépe lesz .
ducimami
 
 


Jajj Ducimami!

Ennyi hülye orvost...az a lényeg, hogy a kicsi lány rendben van! Komolyan ilyenkor érzem, hogy egy-két maflás jót tenne a lelkemnek!

A szépségversenyen majd ott csápolunk a fiúkkal! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Holnap én is megpróbálok egy ultrahangot kicsikarni tőle...

Megszült a szomszédasszonyom ma reggel...kislány,harmadik baba..
Egy napra voltunk kiírva,és ő is abban a kórházban ahol én fogok...
Holnap lehet bekukucskálok... :lol:

Anyu megjött a dokitól..220 volt a vérnyomása az orvosnál.és az ő mérőjén is,mert vitte magával,hogy megnézzék.kapott 3 gyógyszert,meg egy naplót amit írjon,meg egy könyvet,hogy okos legyen a vérnyomás problémájáról... :roll:
Holnap ekg meg vérvétel lesz....az a fura,hogy még csak nem is piros vagy valami....tegnap is sütött 3 tepsi pogácsát,almás pitét..stb.de nem úgy nézett ki,mint aki menten elájul...hál'istennek
persze.az a jó,hogy nem lakunk messze az egészségháztól,és mindent megcsinálnak nálunk itt.nem mondanám,hogy sokkal nyugodtabb vagyok.... :(


ducimami, remélem velem nem történik ilyesmi,mert nem is tudom,hogy hogyan tudnám kezelni a helyzetet...azt szeretem a legjobban,hogy mindenki szurkál egy ilyen picit,meg találgat..az anyuka meg belehal a látványba,meg az izgulásba.... :(
még jó,hogy erős vagy!!!

Lilly,mi meg egy napra vagyunk kiírva.... :D
észrevetted már,hogy az első babások valahogy nem akarnak kibújni?és tök mindegy,hogy lány vagy fiú?
nekünk a frontra is tesznek egy nagyot....nekem összehúzódások vannak,meg egy kis boka dagadás,de nem is fekszem.... :?

2x fagyott le a gép ameddig ezt megírtam...felrúgom...! :evil:

timea35
Budaörs
 
 


Timi
a tobbedik babasok sem akarnak kibujni :lol:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Kati, ez rémesen hangzik! Minek ijesztgetik fölöslegesen az anyukákat, nem értem. Aztán csodálkoznak, ha elapad a nő teje...

Ja, Timi, mi egy napra vagyunk kiírva. De tényleg nem sietik el ezek az első babák. Talán úgy érzik, kell még némi idő a mamájuknak. Persze ha belegondolok, a környezetemben többen hordák túl a kicsijüket, mint akik korábban vagy időre szültek, szóval nem meglepő. De olyan hosszú volt ez a 40 hét, hogy én még 1-2 hetet nem bírok ki, hiába mondják, hogy ha a 38. és a 42. hét között szülsz, az normális!
:x

Egyébként még azt akartam tőletek kérdezni, hogy ti a baba körül levő dolgokat hogyan tisztítottátok? Pl. a kiságy rácsait elég lemosni langyos vízzel? Mi használtan kaptuk a családból, de gondolom egy áruházi darab sem higiénikusabb. Kb. mikor kezd majd mindent a szájába venni? Mert egy csomó játékot is kaptunk, de hát azoknak a nagy részét sem lehet kifőzni, főleg, ha zenélő kütyü is van benne.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Mi nagyon sokmindent használtan vettünk. Zenélő kütyük esetén, ha mosható anyagból volt, akkor az elemet kiszedtem, úgy hogy körbebontottam aza anyagot, aztán mosás után visszavarrtam bele. Igaz, látszik rajta, hiába próbáltam szépen, de nem olyan vészes...

Egyébként én szinte mindent kifőztem, vagy a másik jó dolog még az ecetes tisztítás...az is gomba és baci ölő..
Egyébként meg ami használt, az nem is érdekelt, hogy mondjuk kifőzés után hogyan nézett ki...előtte is látszott egy picit, hogy nem új...a gyerek meg még úgyis dolgozik rajta...neki szerintem jó lesz, meg nekünk is. Nem kiállításra mennek a dolgok. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
2012.02.14.-én azaz Valentin napon megszületett Domán, 4010grammal, ahogy látom súlyban vezetünk, és 54 cm.rel
Minden simán indult, de a finisben nem tudott lejönni a köldökzsinórtól, így megcsászároztak.. Nagyon nehezen viseltem az első 2 napot, mert ilyenben sosem volt még részem..
Nehéz volt elfogadni a tehetetlenséget, és azt hogy nem lehet velem kinn.. Kicsit összeroppantam.. A dokim jól döntött, tudom érzem, mert Domán arccal akart kiindulni, már ott rontva volt a dolog..De ezt csak a 3. nyomásnál vették észre! Onnan meg vezetett az út a lassú szívhanggal a műtő felé.. Sajnos nem volt könnyű, de most már itt van az én drágám, és nagyon boldog vagyok..Mindenkinek nagyon tetszett a teso.. Nem volt eddig féltékenység sem.. Remélem hamar rendbe jövök, és minden szépen kialakul!
http://infomovar.hu/baba_profil/id:1207/
Itt megtudjátok nézni..
Amint jobban leszek jövök!
Andrea
humadene
Jánossomorja
 
 


Andi
de jo, hogy vegre jelentkeztel! Gratulalok Domanhoz, valoban szep meretek es nagyon szep kisbaba! Nem lehetett semmi, ha mar a kinyomas szakaszaban csaszaroztak meg! Orulok, hogy mar jobban vagy, innentol mar csak jobban mehetnek a dolgok!
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Andikám!

Gratulálok! Csuda helyes kiskrapek! :D

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


nagyon aranyosak vagytok de az utolsó időben nem volt kedvem sem írni, aztán minden nap nst-re járkálás a 3 fiútól sem volt egyszerű.. Most már igyekszem aktíválni magam, és írok.. Mindenkinek aki még nincs túl rajta, annak sok sok kitartást.. De sajnos az a tapasztalatom, vagyis lehet hogy nem sajnos, de sokakat császároznak meg mostanság.. Amíg ott voltam a 6 napban a kórházban, 3 rendes szülés volt és a többi császáros! Gondolom nem akarnak az orvosok sem kockáztatni, de amin keresztül mentem nem volt egyszerű elfogadnom sem.. Nagyon elvoltam keseredve a tehetetlenségtől.. Mindenkinek szorítok, és mindenkinek gyors probléma mentes szülést!
Andrea
humadene
Jánossomorja
 
 


Humadene,gratulálok én is neked!Nagyon szép baba,megnéztem... :D

Jó nagy baba lett...tényleg sok a császár...de te miért élted meg ennyire rosszul?ennyivel rosszabb mint a természetes szülés?vagy az volt a baj,hogy már túlságosan a végén dőlt el?

Én még mindig azt mondom,hogy ha gond van jöjjön a császár,vagy ha csak gyanús valami...nem akarok sokat kínlódni,és végül kiderül,hogy ő is kínlódik bent már órák óta mondjuk... :cry:

gemini,lilly, ezek a babák megváratnak minket... :lol:
hétvégére ígért 10c ?attól kijönnek?tippek?fogadás?
bedagadt a bokám rendesen...és fájnak az erek a kezeimben... :cry:

timea35
Budaörs
 
 


Andi!

Fel a fejjel! Csak az a fontos, hogy mindketten jól vagytok, túl vagytok a nehezén! Gratulálok a gyönyörű nagyfiúhoz!

ducimami!

Neked is hatalmas gratula!!! :lol:
Sajnos tudom milyen lelketlenek tudnak lenni a dokik, amikor Ginám koraszülöttként bújt ki (3 nap hiányzott a rendes időből, a súlya jócskán több is volt), össze-vissza szurkálták, még a homlokában lévő érbe is kanült tettek. Sírtam állandóan, alig bírtam nézni szegény kicsimet, mennyit kínozták.
Persze, hogy megtudják miért jött előbb. Pedig egyszerű oka volt, el voltam számolva.

Lilly!

Én a domesztoszt használom az ágy az ülőke lemosáshoz, a játékokhoz és cumikhoz, cumisüvegekhez a Chicco fertőtlenítő oldatot. A ruhák magas hőfokon mosva +vasalva. Aztán ennyi. Teljesen steril környezetet nem lehet és nem is szabad kialakítani, hiszen szépen lassan fel kell épülnie az immunrendszerének.

Nem tudom mi van velem, de egész nap csak aludnék. Olyan álmos és fáradt vagyok, alig várom, hogy lefektessem a kicsiket és bevágom a szunyát.
Lehet, hogy már a szervezetem előkészül???

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Timi!

Látom te is mindenben jelet remélsz, mint én. :lol: Remélem nem csak bemagyarázzuk!! :roll:

Pedig ötödszörre már igazán tudhatnám, mi mit jelent. De az az igazság, hogy nincs egyforma terhesség, szülés szóval van ami nekem is új.

Ilyen álomkór nem volt még sosem rajtam. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Timi,
ez a hetvegen bekoszonto plusz 10 fok engem szemely szerint nem erint. Nalunk mar napok ota eleg meleg van, olyan 6-8 fok. Ugyhogy erre inkabb most nem fogadnek, meg amugy sem szeretnem megvarni a hetveget! :?

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok,

Andi, gratulalok! Nagyon szep baba. Annyira latszik, hogy kisfiu, nagyon edes. Szep meretek!!! Sajnalom, hogy bonyolult lett a szulesed vege, probald meg elfelejteni. A vegeredmeny a lenyeg es o gyonyoruuuu!!!

Ugy dontottem szulestortenettel majd kesobb jovok, ha mar mindenki tul van rajta. Igazabol nem is en fogom megirni hanem a ferjem, ui. en alig emlekszem valamire.
Nagyon elhuzodott a vegere mar alig volt erom igy vakummal es fogoval segitettek a vilagra a kis dragamat + vagtak is. Van egy szep nagy gatsebem ami iszonyu fajdalmas (meg mindig)
Moninak irom, hogy a korhaz (Lister Hospital, Stevenage) es a szulesznok+orvos fantasztikusak voltak.Ha 10 szuleszno kezen nem mentem at az ejszaka folyaman 1-en sem, es mind-mind 1-1-ig 100%-os odaadassal es figyelemmel dolgozott. 36-ort tartottak bent. Sok vert vesztettem+ Tildat is figyeltek. A noverkek is nagyon aranyosak voltak az osztalyon. Tenyleg csak szuper rebuszokban tudok beszelni az ellatasrol. :D Fajdalomcsillapitast nem kertem igy gas and airrel nyomtam vegig. (total kisebesedett a szam tole :( ) A gatmetszesnel adtak csak helyi erzestelenitest. Mint irtam nagyon hianyosan emlekszem az ejszakara. Kepekre ossze-vissza, de igy az egesz tortenes nincs osszefuggoen a fejemben. Ferjem szerint egy fajta transzban voltam vegig. Valszeg az agy sajat vedomechanizmusa bekapcsolt a fajdalommal szemben.
A pillanat viszont amikor eloszor meglattam Tildat az orok marad :D Hihetetlen, eszmeletlen erzes. Semmihez sem foghato. Teljesen csolatasom volt. Csak ot lattam. Oriasi volt es minden mar eltorpult mellette, tisztara mint valami drogelmeny. Nezett ram, pihegett, csupa ver es szutyok volt es GYONYORU. Nem sirt csak nezett ram furkeszve.
Szegenyke elso nap iszonyu nyuzott volt es elgyotort ( rolam ne is beszeljunk, szinem mint a meszelt fal vagy 2 napig :lol: ) Csak aludt es aludt. Ossze-vissza karmolaszta magat a hatalmas kormeivel (allitolag engem is belul :shock: ) De masnapra olyan szepen kisimult az arca es nagyon nyugodt bekes kisbaba hatalmas hajkoronaval (azt novesztgette odabent +egy hetig :lol: ) Rengeteget alszik. Ma 6 napos, szoptatom. Nagyon ugyes, mint egy kis pioca ugy ram cuppan. (ja a korhazban egybol mellre tettek szules utan :) )
Anya meg itt van marad is meg vagy 2 hetig. Oriasi segitseg, nekem csak a babaval es magunkkal kell torodnom.
Holnap fogjuk anyakonyvezni Tildat. Ez les az elso levegozese/setaja.Mar ugy varom.
Hol vannak a tobbi babak? Szulessetek szep sorban! Olyan jo olvasni a friss hireket.
Latjatok csajok meg kellet fizetnem a panaszmentes 9 honapert! De megerte. 100x ennyi fajdalom is megerne mert a legnagyobb kincset kapjuk erte!!!
Na jo kis wheepy lettem igy a vegere. Jaj ez meg a masik, rengeteget sirtam/sirok de az oromtol. Egyszeruen nem tudom kontrolalni. De ez jo siras, oromkonnyek. Mindenkinek ilyeneket! NAGYON BOLDOG VAGYOK!!!

Folyt. kov. kepekkel :)

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Oolong
:D

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Andi! Gratulálok, tudom mindenki írta már, de ez így van, nagyon szép baba!

Oolong!
Gratulálok! :D
Írok neked priviben!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Szeretnék gratulálni Nektek a kisbabákhoz! Régóta olvaslak titeket, de nem akartam írni, mert én majd csak április közepén fogok szülni, viszont nagyon a sok hasznos tanácsot, tapasztalatot olvasni. Sajnos az áprilisi babaváróknak nincs (aktív) topicja.

Szóval mégegyszer: gratula a már megszületett babáknak és anyukáknak, a finisben lévő kismamáknak pedig kitartást és szép szülést kívánok:)

Judit
giannijulie
Budapest
 
 


Ma gyerek helyett ezt sikerult megszulnom. Papas szules volt...

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Hellósztok!

Na, már a vonalzóm is lejárt, pedig hivatalosan holnap telik le a 40 hét. Sebaj, csinálok újat, hátha szükség lesz még rá 1-2 hétig. :?

Iza, jó volt olvasni a beszámolót, mégha nem is bonyolódtál részletekbe! Sokan kerülnek önkívületi állapotba szülés közben, és nem is emlékeznek, mik történtek velük. Sokszor talán jobb is így, különben esetleg nem születnének tesók... Azért arra kíváncsi vagyok, hogy a férjed hogy írná le a sztorit. Izgi lehet egy apás szülés élménybeszámolója az apa szemszögéből!
Én ma voltam ctg-n, rendben volt az eredmény. Doki is megnézett, azt mondta, 1 ujjnyira van nyitva a méhszáj, és nagyon fel van puhulva, de a baba buksija még nincs beékelődve. Szóval mostantól bármi lehet, jöhet is, de maradhat is még. Ez a hír kicsit lelombozott, valami olyasmit szívesebben hallottam volna, hogy anyuka, itt holnapra baba lesz! Most járkálhatok kétnaponta ctg-re, és fogadhatom továbbra is a hívásokat, hogy na, még mindig egyben vagytok? Brrrr! Amúgy 3700g-ra saccolták ma a babát, szóval a mérete miatt sem mindegy, meddig akar még őurasága bent maradni.

Judit, örülünk, ha tudunk segíteni a tapasztalatainkkal! Neked sincs már akkor olyan sok hátra, max. 2 hónap. Úgyhogy csak ügyesen!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Szia lilly és mindenki:)

Igen, nekem sincs sok hátra, habár még javában dolgozom és remélem, ez így maradhat is még, mert nem nagyon szeretnék otthon, egyedül.

Szép délutánt Nektek:)
giannijulie
Budapest
 
 


Hova lett Timi?
Csak nem?
ducimami
 
 


Itt vagyok Kati... :D

De nagyon hosszú és viszontagságos napom volt...
11-re mentem a kórházba,és 3-kor látott a doki... :cry:
Addig álltam,mert a gyerek nem engedte,hogy üljek...
Végig dobáltuk a parkoló órába a lóvét,majd mellékeltek egy 15.000 ft-os csekket,hogy rossz helyen állunk....eddig is ott álltunk..és álltak előttünk és mögöttünk is,de ők nem kaptak.... :evil:
Nagyon dühös lettem....
Közben kiderült,hogy új számítógépet is kell vennünk,mert erre nagyon sokat kellene költeni... :evil:
Szóval összejöttek a dolgok....


De a jó hír,hogy az én kis drágám hozta a formáját éjjel,és folytatta nappal,és most is....az nst gyönyörű lett,a szülésznőm végig röhögte,mert látta megint mint művel...
Mondta megint,hogy mindenhol a baba van...szerinte nagy...
Igen,közben ultrahangon a becsült súly 3800g.... :shock:
A doki szerint is nagy..és már ne növesszem...köszi...
Minden rendben van vele,és tök jól érzi magát...
Ha nem jön ki jövőhét szombaton vagy előbb megindítják a szülést.... :shock: na de addig is be kell járnom naponta a jövőhéttől....
Már nem tudok aludni sem tőle...minden baja van ha mozgok,vagy helyezkedek..ha köhögök..stb...kész vagyok tőle,ő meg tőlem...mondtam a dokinak...de nagyon nem is kellett,mert a vizsgálatkor is mérges volt,és megmutatta milyen ügyes gyerek... :lol:

Ja,a méhszáj teljesen zárt...nem csodálkozom,már jósló fájásom sincs.... :cry:

Gyerekek a függöny mögött beöntést adtak egy kismamának,akinek nincsenek fájásai,de szülni fog...mondta,hogy óvatosan mert van valami sebe...mikor csinálták neki,úgy elkezdett sírni...úgy sajnáltam...mondjátok úgye nem fáj ennyire,és csak a sebe miatt fájt neki???!!! :roll:
Nekem még sohasem csinálták....

Yusz,én már tényleg mindenben a reményt látom...de a méretei miatt,már elkezdtem félni is....a feje teljesen be van készülve már..na jó,4 hónapja lóg lefelé már... :shock:

Jó volt Izát is olvasni.... :D

timea35
Budaörs
 
 


Timi, én már kaptam beöntést, és egyáltalán nem fájt. Persze nagyon kellemetlen, már maga a helyzet is... Nekem nem fekve adták, hanem rendes nőgyógyászati székben, lábak a magasban, én beterpesztve, cső a fenekemben, és zubog befelé a víz! :shock:
És mikor már azt éreztem, hogy még egy csöpp és vagy szétrobbanok, vagy szembelövöm a nővért, akkor még kb az egyharmada hátra volt a szükséges mennyiségnek. Szóval ki lehet bírni, csak nagyon feszül közben a has. Mondjuk azt nem tudom, terhesen milyen, mert akkor eleve kevesebb helye van a beleknek, de lehet, hogy akkor kevesebb vizet is nyomnak be. Szóval ne félj tőle, mert normál esetben nem fáj ez. A II-es klinikán nem adnak beöntést, pedig én inkább elviselném, mint hogy végig azon parázok, hogy bekakilok szülés közben. :roll:
Amúgy ez olyan tipikus, hogy úgy adnak beöntést, hogy csak egy függöny választ el egy másik pácienstől. Igazán adnak a diszkrécióra! Ez nálam is így volt, csak szerencsére épp senki nem volt a függöny túloldalán.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Vajon Kristinről mikor hallunk? Tőle is nagyon időszerű már egy babás bejelentkezés! :D

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Jaj, Timikém most el lehet mondani rólad, hogy még az ág is húz... :(
Tényleg nagyon peches napod volt.

Én is voltam ctg-n, alig mozgás, semmi méhtevékenység. Doki meg is vigasztalt, tuti nem szülök még a hátralévő másfél hétben.

Nekem is volt beöntésem, mondhatni mindegyik szülés előtt. Egyáltalán nem fáj, inkább tényleg csak kellemetlen, ahogy a folyadék feszít.
Viszont utána mennyei érzés, hogy kitisztulsz és nem kell attól félni, hogy szülés közben elpottyantod magad.

Iza!

Megható volt a történeted, érezni a szavaidból, hogy megszenvedted, de megérte!!

gemini!

Irtó jól néz ki, küldhetnél párat fénypostán!!

Judit!

Írj nyugodtan, nem számít mikor szülsz. Főleg, ha kérdésed van, szerintem mindenki szívesen segít!

Holnap farsangi buli van az oviban, megüzente az óvonéni, hogy jó lenne, ha el tudnék menni.
Csak sajna képtelen vagyok azokon a kis székeken 2 percnél többet ülni. Állni meg még annyit se. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Írok gyorsan én is, mert már húz az ágy!

Délután voltunk dokinál, kicsinél minden rendben, a méhszáj tök zárt, még be sem ékelődött, úgyhogy szerinte még nem fogok szülni! Gergő a CTG-t végig szunyálta, úgyhogy mehettem lépcsőzni, sétálni, majd negyed óra múlva vissza, akkor 20 percet még táncikáltam, mire kezdett ébredezni a kis drágám. Végre normális lett az eredmény, de az orvos azt mondta, hogy holnap reggel azért menjek be egy kontrollra...ja meg mért egy 180-as vérnyomást, de mondtam neki, hogy ez nem ér, mert 40 perce csak guggolok, meg táncolok, meg lépcsőzök, úgyhogy hagyjon lógva! :) Itthon állandóan marha alacsony értékeket mérek, és már össze is hasonlítottuk az ő mérőjükkel, és közel hasonló értékeket mutattak. Ennyit erről!
Gergő becsült súlya 3520 gr...2 hét alatt fél kilót hízott. Fájásaim továbbra sincsenek, kicsit többet keményedik a pocim, de ennyi!

Aludjatok Jól!

Ági

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Csajok...

Kristin is megszült. :D szerintem szombaton,mert apuka vasárnap rakta fel a képeket Dávidkáról...méretek nincsenek,de óriási babának tűnik.... :shock: de lehet,hogy vasárnapi baba...
a lényeg,hogy megszületett.... :D (facebook)

Én úgy látom a végére maradt babák,szép méretekkel rendelkeznek... :shock:

Csak emlegetnem kellett a csuklást...volt kétszer azóta.... :D

kisssziporka, én ezt az ,,alszunk"a ctg..nem ismerem..az én vérnyomásom 90 volt..de az övé... :lol: egyébként nekem sohasem ilyen alacsony.120 v.130 szokott lenni.de neked tényleg lehetett a sok breakeléstől olyan magas... :wink:

Izgalmas időjárásaink vannak nem?.

Éjjel nekem is sok húzódásom volt...a gyerek aludt,mert kiütöttem citromfű teával,mert már nem bírtam tovább... :shock:

timea35
Budaörs
 
 


Az igert kepek: Kép 3 napos Kép Kép Kép

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Geminitől jött az üzi: tegnap éjjel 22.56-kor 3580 gr és 50 cm-el megszületett Dani!
Fájdalmas volt, de gyors a szülése. Gondolom történettel majd jön!

Iza!

Gyönyörű!!! Jaj, már én is babáznék.... :roll:

Nekünk klassz éjszakánk volt, egész éjjel tombolt a kiscsaj. Gondolom a telihold nem tetszett neki, mert ilyet még nem csinált.
Épp tegnap dicsértem, hogy szelídült a mozgása. Hát, ja. Semmit.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Ági!

Te iszod a málnalevél teát??

Nekem Nikinél sokat segített, szépen voltak az utolsó héten fájásaim. Mire bementem a kórházba már 4 ujjnyi voltam. Igaz, nekem otthon elfojt a magzatvíz, és utána olyan fájások jöttek, hogy azt hittem bexarok.

Most is iszom, napi 2x2 dl, de még nem éreztem semmi segítőkészséget felőle. :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Akkor szeretettel gratulálunk Dani és Dávid érkezéséhez is!!!

Iza!
Gyönyörű baba,olyan nagy,szép hajasbaba,és az a szerkó! :wink: Köszönjük a történeted,és várjuk azért hátha a párod is leírja ő hogy élte át a dolgokat!

Nyugodtan kövezzetek meg,de nálam a szülésnél,amikor kibújt a bébi,katarzis helyett óriási megkönnyebbülést éreztem,hogy túl vagyok rajta! :? Másik 2 babánál volt sírás minden,de most csak megkönnyebbülés,nyugalom és jókedv volt...gáz,mi?! :roll:

Én már minden nap úgy ébredek,hogy (a gyerkőcök után) ti vagytok az első gondolatom,hogy na vajon ma ki szül meg,lesz-e új bébi! :) Most már mindannyian sorra kerültök hamarosan,kitartás! :)

Judit!
attól,hogy majd csak áprilisban szülsz,szerintem nyugodtan csatlakozhatsz hozzánk. Legalább később is lesz kiért izgulnunk!
:wink: Én a középső gyerkőccel is írtam fórumba,és ott is volt a nyári topicban már májusban született baba,de volt augusztusi is! Sőt 2-en csak szülés után csatlakoztak hozzánk,szóval gyere,szívesen látunk!!!

Timi!
Hát csak ismételni tudom magam,döbbenet amit ez a kiskrapek odabent művel! :shock: De valószínűleg jól érezheti bent magát,ha még ennyire nem készül kifelé! Legalább kifárad,mire megszületik! :lol: Kitartás,már csak max.10 nap!!!
És csatlakozok az előttem szólókhoz beöntés egyáltalán nem fáj! Nekem mondjuk kicsit fura amit írtok,h egy függönnyel volt elválasztva a kismama. :shock: Azért ez gáz,ez olyan intim dolog,nem kellene hogy másra tartozzon.Nekem mindig a szülőszobán volt,zárt ajtók mögött saját wc-vel...szerintem nem mindegy...

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!
Gratulálok én is az újabb babákhoz..
Csekom: 3 tesója van Dománnak..
humadene
Jánossomorja
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: