Új privát üzeneted érkezett!

Süni: igen, Pesten élünk. Február közepéig dolgozom, bár sokszor elkalandozik a figyelmem. Leginkább belsőépítészettel foglalkozik a cég, ahol dolgozom, de azért ha nulláról indul a tervezés, akkor erősen beleszólunk a teljes koncepcióba.
Hogyhogy elestél? Kint az építkezésen?

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Tündércserje: Két hét múlva megyünk 4D ultrahangra, remélem ott sem találnak semmi rendellenességet. Amióta terhes vagyok, mindenből nagy ügyet tudok csinálni. Pedig a védőnőm is nyugtatott, hogy mivel szinte alig találkozom állattal (és akkor sem szoktam megfogni), nem kell aggódnom. Hát, remélem... Még nem jelentkeztem be 4D ultrahangra, egyelőre felmérem a terepet. Tetszik, hogy az orvos, akinél voltál, ennyire a szívén viseli a dolgokat. Máshol nem törődnek azzal, hogy látszik- e a baba vagy sem. Melyik intézményben voltál, és mennyibe került a vizsgálat?
napisugi
 
 


Tündércserje! – Látom 03.27-re áttevődtetek. Igazából nekünk 03.25-30 között eddig szinte mindennap megvolt már, de nagyon ezt a hetet tartjuk.
Nagyon úgy néz ki, hogy egyszerre leszünk bent – persze, ha a Babók is ezt akarják.
Tényleg ti a fizetős szobába mennétek? Lehet beszéltünk róla, de nem emlékszem
Akkor Neked is csak összejön a találkozó a szülésznővel. Apa nagyon is szeretett volna bejönni…reméljük még lesz rá lehetőség hogy előre megismerkedjenek.
Tényleg másnál olvastam, hogy tart a szülésznő előkészítést…nekem ilyenről nem szólt. Nem mindenki csinálja? Lehet megkérdezem. (Bár az előkészítőn elég sok mindent elmondtak már)
Előkészítőre szeretnék újra menni, de már csak 1-2 előadásra, ami nagyon érdekel.
Oltás! Nekem mintha azt mondták volna, hogy a védettség 6-12 hónap. 6.-tól fokozatosan veszíti el.

Haskeményedés – néha (főleg ha egésznap dolog van) estére érzem, hogy kemény a pocakom, meg néha gyaloglásnál az alsó részem fájdogál. (ilyenkor át kell mennem sétálásba)
Ja és mg pezsgőtablettát iszom, ha gond van.

Atizka – Csuklásban nem vagyok biztos, bár vannak ütemesebb rángások. Doki szerint a méhem 3 ujjnyira van a köldök felett, és a gyerek a lábával eléggé fent rugdos már. Bár valamikor meg egész lent. Kitelíti teljesen a helyét…. És még mindig fejjel lefele van (maradjon is)

Lányok! Nektek befordult már??? Visszafordulhat még???

Calendula! Nekem a doki kérte, hogy most intézzük már el az apaságit. Ő azt mondta, hogy 90 napnál nem régebbi kell. Ezek szerint ez is változó?

Crystall! Köszi a táblafrissíatést!

Süni! Szép a lánykád. Kutyu meg cuki…

Csilu! Szuper a betett szöveg! Persze úgy kezdtem el olvasni, hogy óóó hát csak egy szöveg…na és a kb 8. sortól kezdve már a betűket sem láttam a könnyeimtől.
Amúgy is mostanában egyre sírósabb vagyok!

Dudu! Ari a babi! Ezek a babák egyre szégyenlősebbek, hogy takarják magukat. Vagy csak nagyobb meglepit akarnak nekünk tavaszra.

Napisugi! Toxoplazmára beutalót a dokim adott és a kerületi sztk-ban csinálták meg ingen.
Nem úgy van, hogy a terheléses cukorvizsgálat a szirupivásos, míg a sima cukorvizsgálat a kajolos? Nekem szirupos volt.

Petra! Lányod tiszta apja…Aranyos!

Kép
moncsi73
 
 

 
 

Eléggé elvagyok keseredve, kb egy hete vettem észre, hogy mintha hízna a lábam, nemakarnak feljönni a csizmák :( de a tegnap és ma már látom, hogy mi a probléma, hogy nemis látszik a bokám úgy megvan dagadva a lábam, eddig ilyen soha nemvolt, mondhatni csont s bőr voltam... tudom, hogy terhesség idején vizesedik a láb, de nem túl korai? Ti tapasztaltatok már ilyent?

Napi 8 órát üldögélek egy számítógép előtt a munkahelyemen, sokszor elvan állva mindenem, gondolom ezis befolyásolja :(

napisugi te is gyönyörű menyasszony voltál :D az esküvőnk júliusban volt, és kettő is volt, két hétvégén :D a párom falun élt, én városon, de nemis ez volt a fő ok, hanem, hogy mindkettőnknek akkora rokonsága van, hogy egyszerűen nem kaptunk megfelelő helyet, hogy mindenki elférjen, így két lagzit tartottunk :D mindkettő csodás volt és felejthetetlen, de hát kinek nem az amikor megtalálja élete párját:)
Utána minél előbb gyereket szerettünk volna, ami azthiszem elsőre össze is jött :D mindenki nagyon boldog, mindkét felől ez lesz az első unoka is, tehát mindenki bevan zsongva :) Remélem ezentúl is minden ilyen szépen fog alakulni :)
Nektek mikor volt az esküvő?
Amúgy misem szándékoztunk még semmit venni, tiszta véletlenül jött össze a dolog, és a babakocsin és kicsi ágyon kívül semmink nincs még. Itt Erdélyben, Székelyudvarhelyen ez a babakocsi szett, egy mondhatni legdrágább üzletben átszámolva 90000 Ft körül van, viszont azért vettük meg mert dec 24 én 40% kedvezményt kaptunk rá, és így maximálisan megérte.

Számomra hatalmasan meglepő összegeket írtok amennyit fizetni kell a szülésznőnek, álmomban sem gondoltam volna :shock: azt tudom, hogy szokás a zsebükbe dugni borítékot :roll: de... viszont gyorsan utána érdeklődöm, hogy hogyis működik nálunk ez :) Nőgyógyászhoz magánrendelőbe járok, mivel sajnos nálunk ahogy észrevettem a korházban nem igazán bánnak úgy ahogy kellene.. sietnek, mivel ezren várakoznak odakint, stb... Magánnál meg egész más szerencsére, egy alkalomért kb 6500 ft fizetek, ami itteni fizukhoz mérten elég sok :( de a lényeg ugye, hogy elégedettek legyünk, és mikor kijövünk úgy érezzük, hogy megnyugodtunk és minden kérdésünkre választ kaptunk :)

Örülök, hogy tetszett a bemásolt kis szöveg, mostanában rengeteg ilyen babavárós idézetet olvasok, biztos azért mert olyan érzelgős lettem énis :oops:

Íme még egy kedvenc :D "én már azóta szeretlek mikor még nem voltál más csak puszta gondolat, aztán megdobbant a szíved, szívem alatt,és én azóta a lelkemhez simítva hordalak."

Kép
csilumilu
 
 


Csilu: én is vizesedtem Adélnál már ennyi idősen. Sómentes, fehérjében gazdag diéta.

Lányok, bocsi, de most csak ennyire futja. Próbálok majd jönni.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Csilu!

Az ülés is sokat befolyásolja a bokadagadást, mivel lógatva van a láb. A legjobb, ha felpolcolod. Általában pár óra segít és leapad. Próbálj meg az asztalod mellé tenni egy plusz széket és használd.
Ginánál én is dolgoztam kb a 28.-hétig, és folyton felraktam a lábam az asztal alatti székre.

Azért említsd meg az orvosodnak, ha rendszeressé válik, vagy súlyosbodik.

Egyébként szülés után pár nap alatt elmúlik. De az még odébb van.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!
MA elég rossz napom van. Megint elkezdett a hasam alja fájni. AMikor mozgok, akkor húz elég rendesen. Elefelejtettem a magne B6ot, lehet ez az oka. Remélem holnapra jobb lesz, mert az ágyban fordulni is fájdalmas, hát még a felkelés. Ráadásul a kiscsajszi is ott kezdett el erősen rúgkapálni, úhygogy nagyon klassz. Nyomom a magnéziumot, remélem jobb lesz, ahogy a múltkor is.

Kép
domi001
 
 


Csiumilu! Ahogy a többiek is írták, ha teheted tedd fel a lábad valamire. Ha van lehetőséged, mérd gyakrabban a vérnyomásod, ha magas lenne, beszélj az orvossal. A vége felé sokaknak vizesedik, nálad talán előbb jelentkezik, biztos alkatfüggő is, de oda kell rá figyelni.

Petra, Hanna nagyon kis édes, és milyen csinos volt!

Moncsi, én momentán nem tudom, hogy fekszik a baba. Utoljára fejjel lefelé, de ez már elég rég volt, és a mozgásai alapján sehogy sem tudom kitalálni, mikor mijét nyomja kifelé. Elvileg még foroghatnak, de bízzunk benne, hogy ha már egyszer fejjel lefelé vannak, maradnak is.

Napsugi! Az vajon mit jelent, hogy "mindennel együtt kb." kerül ennyibe??? Függ attól, hogy mennyi dolga lesz, vagy mi? Hát tényleg nem olcsó... :(

Domi, pihenj, amennyit tudsz, és szedegesd a magnéziumot. Remélem jobb lesz.

Ma voltunk az Ikeában, vettünk pár dolgot a Babának. Pl. gumis lepedő egész jó áron volt (2 db 795 Ft).

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Jó reggelt és szép hétvégét mindenkinek!

Napisugi: a Magzati Diagnosztikai Kp-ban voltam, mert a dokim ott is dolgozik, így a 4D-t is tudja ő csinálni. DVD-vel együtt 14.000 az UH, és nagyon alaposak, mindent szépen végignézett és lemért a doki, utána váltott 4D-re és ott sem kapkodott...

Moncsi: hát igen, összetartanak a skacok :wink: , én nagyon drukkolok, hogy nem jöjjön előbb, bár azt megtehetné a kis drága, hogy legalább egy napot vár az apukája szülinapja után, vagy ezentúl duplatortát süthetek 27-én. :wink:
Azt mondta telefonban a szülésznő, hogy beszélgetünk kicsit, és megmutogatja a dolgokat, úgyhogy szerintem ő sem tart felkészítést, de ha feloldják a látogatási tilalmat, akkor apával is tudnak találkozni.
Engem is érdekel pár előadás, de az elsőre nem akarok megint elmenni, így viszont nem fogom tudni, mikor van az, amelyik érdekel...bár gondoltam rá, hogy kismama tornára el kezdek oda járni, akkor meg lehet, megtudom...

Néha úgy gondolom, hogy épp' csuklik a gyerkőc, mert olyan ütemesen "remeg", gondoltam az lehet a csuklás, de nem tudom biztosan.
Fejjel lefelé van már egy ideje, úgyhogy nekem leginkább a gyomromat püföli, alul csak kedvesebb bökdöséseket csinál. Olyan is van, hogy kitámaszt, és akkor egész hegyet csinál gyomortájékon, nagyon vicces, és néha nagyon meglepő érzés.
Egyégként azt mondta a doki, hogy már nem valószínű, hogy visszafordul, de azért bármi lehetséges.

Csilumilu: a lábdagadás sajnos már előfordulhat, főleg hogy sokat ülsz (nálam is elő szokott jönni), érdemes felrakni, amikor csak tudod+keringésjavító tornával kicsit átmozgatni (bokakörzés, spicc-pipa váltogatása, felemeled az egyiket hanyattfekve és integetsz a lábfejeddel és ilyesmik)+a folyamatos vérnyomásmérés is fontos, mert ha túl magas, az is előidézheti.

Végül tegnap rákérdeztem a védettség dologra a dokinál, és azt mondta, hogy kifejezetten a H1N1 ellen 5-10 éves védettséget ad. A szezonális influenza oltást azért ismétlik évente, mert másik vírustörzs ellen oltanak. Szóval amíg nem változtat magán ez a kis dög vírus, addig hosszú ideig véd az oltás.

Lenne egy kérdésem: tegnap azt is nézték UH-n, hogy milyen a méhlepény érettsége, és azt írták a papírra, hogy G-0, de csak itthon láttam, úgyhogy nem tudtam megkérdezni, mit jelent. Valaki esetleg tudja?

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Crystall
Juniornak is már van neve :lol: :lol: :lol: :lol:
Valentin lesz!

Vizsgázóknak kitartást... és nagy kalap... :wink:

Olyan jó nézegetni a babák UH-s képét :lol: :lol: :lol: :lol:
Kiváncsi vagyok, mennyire hasonlítanak majd a megszületés utáni önmagukhoz!
alicia
 
 


Sziasztok!


Képzeljétek voltam ma kismama jógán. Nagyon tetszett, úgyhogy fogok járni hetente 1x. A klasszikus jógagyakorlatok mellett csináltunk gátizomtornát, vajúdást segítő - fájáscsökkentő pozíciókat tanultunk, és a végén volt egy hosszú relaxáció, belső kommunikálás a Babával.

Baba fekvése: én tökre érzem hogy mikor hogyan fekszik, és úgy veszem ki hogy még nincs megállapodva. A vizsgálatok alatt is hol medence, hol fejfekvésben volt. De még van ideje véglegesen befordulni.

Domi: nekem azt mondta a doki, hogyha valaki hajlamosabb keményedni/görcsölni, akkor a MagneB6 semmit nem ér, annyira kevés magnézium van benne. Én Magnerotot szedek, ez tömény magnézium.

Moncsi: én 30 napot hallottam az apaságira, de utána nézek. Ki is akadtam rajta, hogy mi van túlhordás esetén, egyből kifutunk a 30 napból, és akkor lehet futkosni a meghosszabbítás után...
:twisted:

Atizka: múlt héten mi is voltunk az Ikeában, vettünk néhány apróságot. Annyira jó érzés vásárolni a Bébinek. :wink:
Az Askoba is be fogunk nézni, 70%-os leárazás van.

Kép
calendula
 
 


Sajnos mára sem múlt el. Ha nem mozgok, akkor nem fáj, csak ha megyek, vagy ha úgy fekszem, hogy húzódik, illetve mikor beindul a kiscsaj. Lehet, hogy fordult egyet, mert eddig a másik oldalon éreztem joban a mozgását. Lacim azt mondja, hogy lehet, hogy valamit nyom és azért fáj.
Calendula
A Magnerotot recept nélkül lehet venni? És abból mennit szedsz?

Kép
domi001
 
 


Domi, igen az is lehet hogy csak valami ideget nyom! Ha nem görcsölés, akkor nagy baj nem lehet. De ha nem múlik el mutasd meg egy dokinak. Inkább egy felesleges orvosjárat, mint hogy vmi baj legyen.
Recept nélküli a Magnerot, 2x2-t szedek belőle (ha nem felejtem el...).

Kép
calendula
 
 


Kép
Vendég
 


Calendula: én is jártam még Adéllal jógázni, imádtam. Most dvd-ről jógázom, mert sajna nem tudok járni. Én azt hiszem, hogy nagyon hasznos volt, főleg lelkileg. Meg sokmindent alkalmaztam a szülés alatt is, meg a gátizomtornát csináltam sokat.

Crystall: Állami Egészségügyi Központban fogok szülni. Köszi a táblát, szuper.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok,

hátha most sikerült a babócát megmutatnom nektek!!Én nem kérek dvd-t és így fényképről kell képet gyártani..
Sajnos amíg dolgozom nap mint nap, nem tudok rendesen válaszolni mindenkinek, iszonyú fáradt vagyok.Majd talán februártól!

Tündércserje, az építkezésen nem láttam egy betonvasat, és beakadt a lábam.Szerencsére aki kísért nem kapott el, így simán előreestem a magam lendületével, és nem lett semmi bajom.
A Magzati Diagnosztikai központ az Őrs mellett a Bolgárkerék utcában, oda jársz? Én is odajárok UH-ra.Legalább 15 percig mutatják a babót, és mindent én is látok végre.nekem fent van a feje, hogy őszinte legyek maradjon is így, én most drukkolok a császárért.....

Domi, előző babával nekem sem volt elég a magne b6, állandóan görcsöltek az izmaim, nem a hasam, de valami pezsgőtablettát írt fel a dokim, kérdezz rá mindenképpen, mert tényleg kevés van mg-ból a magne b6 ban.

Csilumilu, a verset nem mertem rögtön elolvasni, mert én is mindenen elsírom magam, és a gyerekeim nem értik mi bajom van.Hát most is így történt, annyira aranyos volt!!A vérnyomásodat méred?Én semmit nem eszek sóval, és a zellert is erőltetem, mert az is vízhajtó.Így is kellett vennem egy másik csizmát, mert nem tudtam decemberben behúzni az előzőt, pedig régen kifejezetten vékony lábam volt.

Babaholmi, ma nézegettem kombidresszeket, mert a Katicámnál nem vettem meg időben, és csak belebújóst kaptam.Az én kicsi lányom utált belebújni, úgyhogy most keresek olyan kihajtogatósat.A C&A-ban is volt , 1790 volt 2 db, és a H&M-ben is találtam, de ott 1290, 1990 volt darabja.Viszont ott tündéri cuccok voltak nem olyan vészes áron. Hello Kitty-s kollekció igen aranyos, és fiúknak van leárazva is egy két szebb dolog, lányoknak inkább teljes áron.Én még a méret miatt nem veszek, mert előző gyerekeim 3,60 és 4,2 és 3,6 kg voltak, és a 62-es ruhában is össze volt hajtogatva a lába amikor hazahoztuk a kórházból...

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.10.06 22:02-kor.
süni69
 
 


Süni, nagyon jó lett a kép, szépen látszik a babátok pofija.

Tündércserje, méhlepény érettséghez sajnos nem tudok hozzászólni. Biztos jó, különben mondta volna az orvos.

Crystall, nagyon jó a tábla, köszi. Látom még azt is kiböngészted az irományaimból, hogy Bencénk lesz, úgy emlékszem csak 1x említettem.

Ma kiváltottam a Felicitas féle várandós csomagot. Persze rózsaszín cumi volt benne, és bár eléggé cumi ellenes vagyok, ha valaki meg éppen kéket kap kislánynak, szívesen cserélek. (Hátha mégis rákényszerülünk, ne égessem már szegény gyereket a rózsaszínnel...)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Sajni, nem tudok mindenkire reagálni, inkább csak a témákra!
Keményedés nálam már napo dolog, de ha lefekszem meg beszedek magnéziumot akkor jobb lesz, lábdagadás nálam is van, de főleg a vádlim környékén vettem észre. Alvás egyre nehezebb meg a felülés, hol itt nyom, hol ott nyom, néha szurkál az alhasam környékén, és a szemérem csontom is elég sokat fáj (erre a dokim azt mondta, hogy tágulnak az ízületek).

Néha van már légszomjam is. Meg még azt vettem észre, hogy egyszer nem tudok normális adag kaját enni, mert rögtön teli leszek, vagyis ez az érzésem, gondolom azért mert a gyomromnak most kisebb helye van! Valaki érez ilyet?? :)

Tündércserje: ha túl leszünk a költözésen, akkor én is szeretnék egy kicsit még járni tornázni. te a SOTE-ra mennél, megkérdezted már, hogy mikor indul a tanfolyam??

Számvitel vizsgám, hát elég durva volt, lehet kell belőle mégegyszer mennem jövő héten, nagyon nincs hozzá kedvem.

Babócánkról teszek fel azért képet, nem a legjobban sikerült, kis szégyenlős az én drágám! De majd megyünk rendes 4D-re, végül úgy döntöttünk, hogy ide: http://www.4dgenesis.hu/ .
(Állítolag nagyon normálisak és jó áron is vannak!)


Itt a kép a Arni babáról, a második képen kicsit kivehető, hogy mosolyog! :)
Kép

Kép

Kép
csnixi
 
 


crystall: Még meg sem köszöntem a táblázatot! Köszönöm szépen , hogy átvetted tőlem, óriási segítség volt! Sok ölelés érte! :) Nagyon szuper lett a tábla! Vigyi magatokra! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Süni, Nixi
Nagyon szép! :lol:

Calendula
Én is járok. Élvezem és azt vettem észre, hogy Juniornak is tetszik :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alicia 2010.01.10 20:08-kor.
alicia
 
 


Kép


Ekkora most a pocim....
alicia
 
 


Domi! Remélem már jobban vagy. Vigyázz magadra!

Csilu! Én régebben eléggé bokadagadós voltam estére, de hála mostanában ez elkerül. Magamhoz képest sokkal többet iszom, meg ahogy leülök egyből felteszem a lábam valahova.
Jó lenne még hanyagolni ezt a vizesedést.
Amúgy a kezeden is érzed?

Tündércserje! Majd írj, hogy milyen volt a szülésznő!
Előkészítő – hétfőn felhívom a védőnőt és megkérdezem, hogy egyáltalán indul-e, meg marad-e az órarend. Kismamatornát nekem sajna ki kell hagynom. Pedig szerettem volna.
A babamozgását én is szoktam nézegetni. Tényleg néha elképesztő dolgok történnek. Tegnap reggel is tombolás volt és a hasam olyan volt mint a viharos tenger. :lol: Egy ideig csak ámultam, de a végén már elröhögtem magam. Ilyenkor úgy megnézném, hogy mit csinál.
Ja a dokim azt mondta, hogy az nem igaz, hogy olyan ritmusú lesz később, mint most a pocakban. (???) Kár, pedig már megszoktam ezt. 3 óránként van ébren.

Méhlepényről ezt találtam:
A harmadik harmadban vizsgálják már a méhlepény (latin nevén placenta) érettségét is, melyet egy számértékkel fejeznek ki.
Eszerint a méhlepény érettsége:
0: sima magzati felszín, homogén szerkezet
1: enyhén hullámos felszín, mészszemcsék közel a magzati felszínhez
2: szabdalt felszín, mészlerakódások az anyai felszín felé tolódnak
3: érett lepény, fészkes mészlerakódások
Nekem nem mondott és nem is írt a doki erről semmit. Gondolom, ha gond lenne, mondta volna.

Calendula! Ha megtudsz az apaságiról valamit, akkor szólj, lécci. Nem szeretnék se kétszer, se későn menni. Kedden megyek védőnénihez, megkérdezem őt is.

Süni! Tök jó a kép és édes a babi.
H&M-ben nekünk is sikerült 1-2 cuccot vásárolni a múltkor. Egész kis vagányakat. Jó, nem olcsók, bár én azt hittem ott drágább lesz.
Bodykat a Coraban is láttam jó áron. (3db -1000Ft körül)

Atizka! Én is kiváltottam a Felicitas csomagot tegnap. Nekünk átlátszó cumi volt benne sárga mintával. Ez kicsit jobb. A csomag igazából nem volt túl nagy szám szerintem.
A kórházban lesz még egy ilyen babacsomag, nem?

Szia Nixi! Kajálás…én a nagy zabáló tegnap egész nap csak 2 szendvicset ettem (délben) és egész nap nem éreztem , hogy éhes lennék., illetve inkább azt hogy tele van a gyomrom.
Persze levegőm se volt sok. Gyerek nagyom nyomja felfelé a dolgokat :?
Arni baba nagyon ari!
És látom végül döntöttetek másik 4d mellett. Kíváncsi vagyok milyen lesz! Mikor mentek?

Alicia! Szép a poci! Nekem már sokkal nagyobb, majd teszek fel én is.
Látom már a babaszobában fotózkodsz! :lol:

Kép
moncsi73
 
 


Vizesedés: nálam még nincs.

Kaja: úgy érzem hogy folyamatosan éhes vagyok, és pl. a kollégáim úgy látják mintha egész nap ennék. Pedig csak annyi hogy egyszerre sokkal kevesebbet tudok megenni, és így hamarabb megéhezek.
A fűszeres, fokhagymás dolgokat nem bírom (pedig imádom), garantált utána a gyomorégés.

Légszomj: sajnos van, lépcsőzni csak lassan tudok, utána meg kapkodom a levegőt. :?

Babamozgás: néha meglepődök hogy mennyi erő van már benne, hatalmasakat tud rúgni. Hashullámzás nekem utazás közben, a vonaton is szokott lenni és elég feltűnő tud lenni. Ilyenkor mindig ráteszem a kezem a pocimra, nem mutiből készült, ne nézze senki.

A Praxisos 4D-ről tudtok valamit, volt ott valaki esetleg? Mi a 30. hét környékén tervezünk menni mégegyszer, és ezt néztem ki.
Oda nem akarunk visszamenni ahol először voltunk.

Kép
calendula
 
 


Moncsi: tényleg én is megyek holnap védőnőhöz, megkérdem én is az apaságis dolgot. Meg hogy mi kell hozzá, elég a kiskönyv, vagy kell vmi külön papír a dokitól is?

Kép
calendula
 
 


moncsi
Köszönöm már sokkal jobban vagyok. Mintah elfújták volna a dolgot. :lol: NA de most aztán nem hanyagalom el többet a magnéziumot :lol:
csnixi
Az evéssel én is így vagyok kb. egy hete. Ma ebédre is egy fél tál levest tudtam megenni. Délután egy fél csirkecomb kicsi krupmlival és végem. Tegnap egy kis kakakós kifli, meg egy fél pizza és más nem csúszott le. Szóval nagyon kevés megy befelé. De a kilók mégis jönnek ez a legjobb.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Moncsi, elfelejtettem válaszolni a szobával kapcsolatban. Még nem sikerült eldöntenünk, mert egyrészt jó lenne nyugodatabb körülmények között+úgy hogy apa is ott lehet, másrészt viszont kicsit frusztrál, hogy nincs a közelemben a segírség, hanem le kell mászkálni+az ára is elég húzós a többi kiadás mellett...úgyhogy még agyalunk.
Nem is jutott eszembe, de lehet, hogy tényleg nem indítják az előadásokat, amíg látogatási tilalom van...
Én is rákerestem erre a méhlepény dologra (pedig megfogadtam, hogy neten nem nézek utána több orvosi dolognak), és azt találtam, hogy az általad leírt számozások a méhlepény öregedést jelentik, vagyis a G-0 azt jelenti, hogy még teljesen "ép", tökéletesen látja el a funkcióját, és a vége felé nőnek a számok, ahogy közeledünk a baba születéséhez. Azért nagyon köszi, hogy leírtad!

Crystall, szuper a táblázat!

Süni, tényleg szerncse, hogy nem lett semmi bajotok! Én pont ezért paráznék kimenni helyszínre, mert olyan béna vagyok mostanság, hogy tuti összetörném magam...
Eddig mindig a MDK-ba mentem UH-ra (mind a 3×), és nagyon elégedett vagyok vele, mert nagyon alaposak, és jó hogy a saját dokim nézi meg a gyerkőcöt ott is.
Nagyon jó lett a babóról a kép! Remélem, ma az ismétlésnél végre nekem is megmutatja a pofiját ez a kis drága!

Atizka, hogy lehet kiváltani azt a csomagot?

Nixi, sajnos az előkészítőt ill. tornát nem tudom, hogy indul-e. A vizsgákhoz továbbra is nagy drukk! Majd csak túl leszel rajta!

Alicia, szép a pocakod! És a Valentin név is nagyon jó!

Calendula, én mindig vigyorgok, amikor a kisfiunk elkezdi a hullámokat kelteni, biztos a te arcodra is rá van írva, milyen élményben van épp' részed. A bunkó bámulókkal ne is foglalkozz, vannak ilyen indiszkrét emberek sajnos...

Hétvégén vettünk pár bodyt, mert nagyon jó áron voltak, és annyira cukik, hogy állandóan előszedem őket és nézegetem, hogy milyen pindur lesz, aki kapja őket, és ez hihetetlen...
11 körül megyek megint 4D-re, és nagyon remélem, hogy ez a kis lurkó ma nem lesz olyan huncut, és legalább egy képet mutat a pofijáról.

Kép
tündércserje
 
 


Tündércserje: én szeretnék egyágyast a Szent Imrében, ott 7e Ft/nap ha jól tudom. Szeretnék kettesben lenni a Babával, és nyugodtan pihenni amikor nincs velem. Meg tökre félek attól hogy kivel kerülök egy szobába. Sógornőm mesélte hogy ő egy nagypofájú csajjal került össze aki annyit beszélt hogy nem lehetett lelőni.
Az az igazság hogy én még soha nem voltam kórházban, úgyhogy ezért is tartok tőle egy kicsit, jobb lesz nekem egyedül. :D

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Napisugi: a vérvételen derült ki, hogy toxoplasma fertőzésem volt. De már a végén voltam el kellett mennem még egyszer vérvételre és az már nem mutatta ki a fertőzést. Igazából semmilyen kezelést nem kaptam rá. A babára egyáltalán nem volt ártalmas, hála istennek. A mostani vérvétel is kimutatta, hogy már átestem a fertőzésen. pedig akkor semmilyen állat nem volt a közelemben. Mégis elkaptam valahonnan.

Petra: szép a kislánykád!

Domi: próbálj pihenni minél többet. Szerintem is csak valamilyen ideget nyom. Nálam nem a hasam fájt hanem a fenekem
:oops: , volt egy pont ahol mindig úgy éreztem mintha egy nagy kést vágta volak bele. sokszor menni is alig tudtam Szerintem most másképp helyezkedett a picurka mert már nem fáj.

Süni: nagyon jó a uh kép.

Nixi: jók a képek.

Moncsi: igen a kórházban adnak még egy baba csomagot, de az sem volt nagy szám amit én 4 éve kaptam.

Rólunk: mi jól vagyunk a napi többszöri haskeményedést leszámítva és a nagyfokú fáradékonyságot. Viszont a hétvégén az ügyeleten kötöttünk ki a kislányommal, mert péntek éjjel majdnem megfulladt annyira köhögött, sípolt a tüdeje, és nagyon kapkodott levegőért. Szombat reggel elvittük Nagyatádra az ügyeletre, szerencsére normális doki volt az ügyeletes. Azt már írtam, hogy a kislányom asztmás és folyamatosan gyógyszereket szed. Kiderült az ügyeleten, hogy az asztmájától fulladt be. Eddig nem kellett neki pipa, viszont most úgy néz ki, hogy kell. Az ügyeleten kapott maszkon keresztül inhalációs gyógyszert és így jobban lett. Szombat este megint befulladt alig kapott levegőt, úgyhogy most már két éjjel nyitott ablaknál aludtunk. Nem a legkellemesebb, de a kislány így nyugodtan tud aludni, viszont én nem, mert mindig figyelnem kell, hogy nehogy kitakarózzon és meg ne fázzon. Holnap nekem úgyis kell mennem a dokimhoz, akkor a kislányt is elvisszük az orvosához és megkérdezzük most mi a teendő, hogy kell e neki pipa, vagy fel lehet e íratni az inhalációs készüléket javaslatra, mert úgy tudjuk úgy egy kicsit olcsóbb.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Beus!
Sajnálom a kicsi lányod, remélem hamar jobban lesz. Tényleg az egyik legjobb orvosság a friss levegő.
Mi is majdnem ügyeletet hívtunk Ginához pénteken, mert felment a láza hirtelen 39,5-re és 5 óra alatt nem vitte le a két kúp, a hűtőfürdő és a nurofen szuszpenzió. Mindez persze este.
Aztán éjfélre lement a láz, elaludt, és azóta semmi. :shock: Szerintem a szemfoga lehet a ludas, mert a hegye kint van.

Tegnap voltam én is szülésznő látogatáson. Persze mi már ismertük egymást, hiszen Ginát is nála szültem. Ami nagyon tetszett, hogy felújították a szülőszobákat és ami újdonság lehet vízben szülni. Lehet, hogy kipróbálom mert állítólag nagyban csökkenti a fájdalmakat.
Meglepett, hogy ez a kórház az egyetlen Bp-en, ahol a szülésznő egyedül levezetheti a szülést. Persze orvos is van a közelben, ha baj lenne.

A keményedések vannak, de nem vészes. Szedem a Magne B6-ot, de szerintem nem csökkenti.

Calendula!
Kipróbálom a Magnerotot, hátha az segít. Nagyon nem szeretnék kora babát.

Gaby!
Az AEK-ben ki a dokid? Nekem a Kazár volt 16 évig, nála szültem a két nagyot.

Domi!
Az tényleg nagyon valószínű, hogy ideget nyomhatott a pici. Sajnos ez gyakori. A húgomnak egy olyan eret nyomott az ágyékában hogy az egyik lába elkezdett feketedni. Szülés után el is múlt. De ilyesztő volt nagyon.

Süni! Jó a kép, teljesen kivehető a picurkád!

Már nagyon várom a 28. heti uh-t, akkor kérek képet a kis Nikiről.

Tényleg azt álmodtam, hogy kiderült nem is kislány, hanem kisfiú! És már másodszor álmodom ezzel. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Tündércserje: felicitas csomagot úgy lehet kiváltani, hogy a védőnőtől első alkalommal kaptál egy felicitas várandós tanácsadó füzetet és abban van benne a kupon. Azt kell elvinni egy olyan boltba, ahol beváltják.

Yusz: Dr Zilahi Gábor az orvosom. Hogy-hogy nem maradtál Kazárnál. Nekem őt is szokták dicsérni

Vikinek, Ginának jobbulást.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Csnixi! Aranyos a kis Mosolygó :wink: !

Alicia! Szépen gömbölyödik az a pocak :) !

Calendula! A Praxis rendelőben mi 2008-ban voltunk, Győrffy Mátyás csinálta az uh-t. Azt mondanám, hogy nem annyira babamozi jellegű (nem is volt talán 20 perc, a baba az arcát csak az elején mutatta, utána takarta), viszont alaposan megnézett mindent, és el is magyarázott. Az orvosom szerint is ő nagyon jó szakember, szerintem a Praxis jó döntés. (Ha jól tudom, akkor a Babaneten regisztrálva 1000 Ft kedvezményt adnak. Valahol a 4D-s galéria körül kell keresni, most pontosan nem néztem, de a múltkor már láttam.)

Beuss, ezek nem hangoznak túl jól... :( Jobbulást kívánok Vikinek, remélem kap valami gyógyszert, ami használ neki. Idővel, ahogy nő biztos jobb lesz, az unokaöcsémet is sokszor vitték az ügyeletre, vagy ki a levegőre éjszaka, mert fulladt. Ő most már kamasz fiú, teljesen kinőtte.

Tündércserje, Gabi már válaszolt a kérdésedre, a Várandós tanácsadóban van a kupon, de ha véletlenül nem kaptál, (amikor én Emmát vártam, éppen nem volt a védőnőnek), akkor a felicitas.hu oldalon lehet kérni, ill. e-mailben jelezni, hogy szeretnél.

Yusz, Ginának is jobbulást, a szemfogakkal mi is szenvedtünk, előre félek mi lesz a hátsó őrlőkkel, még 4 vissza van...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Lányok! Tudnátok nekem segíteni?

Kicsit berezeltem. Elkezdett keményedni a hasam. Az orvos írt fel magneB6-ot , de hozzátette, hogy ezek a keményedések még kicsit koraiak. Változást még nem igazán vettem észre, még mindig elég sokat keményedik. Mennyi idő után lehet érezni a gyógyszer hatását. Természetesen rengeteget fekszem és csak néhány órára kelek fel járni egyet. Szerencsére görcseim még nincsenek és a méhszáj is zárt.
A keményedések óránként kétóránként jelentkeznek, szintem minden alkalommal mikor felállok. Van valakinek ezzel kapcsolatban valami megnyugtató tapasztalata?

Gabi79: ha jól emlékszem egyszer te írtad, hogy keményedik a pocakod. (Ha mégse te voltál akkor ezer bocs) Azóta mi újság?


Előre is Köszönöm!

Kép
maryanna
 
 


Helló Mindenkinek!

Köszönöm a Rózi dicséreteket: Tündércserje, Moncsi, Atizka, Beus!

Tündércserje!
Remélem, legközelebb jobban látjátok majd a babócát, tényleg milyen rendes az orvos, hogy mégegyszer megcsinálja!

Csilumilu!
Én Rózával a 6. hónapig dolgoztam, akkor azért hagytam abba a munkát, mert a lábam a nap végére mint a mozsár akkorára dagadt, én is ültem egész nap egy irodában. Mikor már itthon voltam, pihentem, járkáltam, nem ültem és lógattam egész nap, egyáltalán nem dagadt. A vizesedéshez, ha magas vérnyomás, és a vizeletben fehérje párosul az toxémiát jelent, veszélyes a babára és a mamára is, ezért érdemes otthon is(nem csak a védőnőnél) mérni a vérnyomásod. Én is mértem minden nap, a vizeletvizsgálat meg ugye volt a védőnőnél is, meg vérvételkor is.
Ne ijedj meg, ha van rá lehetőséget hagyd abba a munkát!

Süni, Csnixi!
Nagyon édesek a babók!

Beus!
Jaj, de sajnálom a kislányodat!Jobbulást neki!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Sziasztok!

Calendula: igen, én is ezek miatt szeretnék a külön szobában lenni, a SOTE-n 10000 Ft/nap, de az ellenérvek miatt még nem tudtam véglegesen dönteni.

Beus: sajnálom a lánykádat, jobbulást neki!

Yusz: elég ijesztő lehetett ez a nagy láz, remélem, most már nincs baj!

Gabi, Atizka: köszi a választ!

Maryanna: vigyázz magatokra, amennyire csak tudsz!

Nálunk megvolt az új 4D UH, és nagyon rendes volt a kisfiunk, még mosolygott is! :lol: Teszek is fel képeket nagy boldogságomban!

Kép

Kép
tündércserje
 
 


Maryanna, nekem Emmával volt hasonló. A magneB6-t szerintem semmit nem használt, naponta rengeteget keményedtem már a 20. héttől. A méhszájam ennek ellenére nem nyílt, a kiírtnál 1 nappal szültem előbb. Pihenj sokat, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.
Írták itt a lányok, hogy a Magne B6-nál van jobb is, én nem ismerem, talán beszéld meg az orvosoddal, hogy ez nem használ semmit. Gondolom ezek után mindig fogja nézni a méhszájadat is, ha nem nyílik, akkor ez nálad alkati dolog. Kívánom a legjobbakat!!!

Tündércserje: szuper jók a képek!!!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Atizka: nagyon szépen köszönöm és igyekszem nem rosszra gondolni.
Miért nem tudnak abba a fránya csomagba semleges színeket pakolni?

Tündércserje: tényleg jók a képek. Olyan hihetetlen, hogy már (szinte) kész kis ember mocorog bennünk.

Csilumilu: Ha így folytatod az idézetekkel eláztatom a billentyűzetet :lol: Nagyon tetszenek. Hol találtad őket?

Kép
maryanna
 
 


Moncsi: megkérdeztem a védőnőtől az apaságit, tényleg 30 napnál nem régebbi kell. Azt mondta ha esetleg kifutunk a 30 napból, egyszerűen meg lehet hosszabbíttatni. Azt mondta nagyobb gond az ha úgy szülünk hogy nincs meg a nyilatkozat, mintha egy lejárt van csak.

Tündércserje nagyon jók a képek! :D

Atizka köszi a tippet, meg is nézem.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a megnyugatató válaszokat. :lol:

A babák nagyon édesek, akik raktak fel fotót (akik nem azoké is!!!) :lol:

Olyan sokat emlegetitek a haskeményedést. Az milyen érzés? Attól tartok én azt sem veszem majd észre, ahogy a babamozgást is már csak akkor vettem észre mikor akkorát rúgott már, hogy kívülről is látszott. :lol:

Kép
domi001
 
 


Calendula! Nekem a dokim adott egy papírt az apaságihoz, amin a fogantatás és a születési időpont van. Azért én is megkérdem holnap a mi védőnőnket. Lehet ő mást mond és akkor megint mehet a tanácstalanság :lol: De ha csak 30 nap, akkor még ráérünk egy kicsit...

Tündércserje! Az egyágyas szobán én is sokat gondolkodom. Nem tudom mi lenne a jobb. Lehet majd csak a szülésnél dől el. Úgyis attól függ, hogy éppen akkor van-e szabad szoba.
Hívtam az előkészítőt - indul holnap és a honlapon lévő órarendet tartják. Lehet válogatni!
Bár a tornára nem kérdeztem rá, gondolom az is lesz.
Nagyon jók lettek a képek...megérte elmenni újra. Tünemény!

Beus! Jó ijesztő lehet ez a dolog a lányodnál...de biztos ki fogja nőni! Jobbulást!
Yusz! Ginanak is jobbulást!

Haskeményedés - igazából én sem tudom milyen. Bár néha estére tényleg keményebb a hasam, de belülről nem érzek semmit.

Ma éjjel álmodtam először, hogy szülök... :?

Kép
moncsi73
 
 


Magnézium
A Magne-B6 helyett érdemesebb a Magnesium citricum tablettát szedni!!!! Több magnézium van benne, és jóval olcsóbb!!!!
http://www.paxgyogyszertar.hu/WEB-Patik ... ARMA_t1266

Akinek keménydik a pocakja, érdemes szednie!!!!

Én napi 1,5-2 g-ot (3-4 tablettát) szedek!
Vendég
 


Sziasztok!

Tündércserje: nagyon jók lettek a képek, szép a kisfiatok! :)

Nálam is elég sokat van haskeményedés (de mondtam a dokimnak, és magnerotot javasolt és mindig nézi a méhszájamat, ami zárt). Pl.: ma anyummal kicsit pakolgattunk a költözéshez, hát nem ment neke valami jól, sokat keményedet a hasam, így csak a végén már ültem és mondtam, h mit hová kell tenni! Nagyon ciki volt, de ez van, emiatt kicsit félek is ettől a költözéstől, hogy hogyan fogom levezényelni! Na, és utána jön a kipakolás az új lakásban... pffuuuu :S

Mindenki vigyázzon magára, főleg akiknek sokat keményedik a pocakja

Kép

Kép
csnixi
 
 


Maryanna: néha keményedem, most segít a magne b5, de crystall már leírta a tutit, a magnesium citrici (olcsó), meg a magnerotot szokták még ajánlani. Adélnál nekem a Béres magne b6 segített.

Tündércserje: nagyon jók a képek!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Lányok, köszönöm Gina nevében a jókívánságokat. Szerencsére már nincs láz azóta.

Gaby!
Sajnos közben költöztünk és át kellene utaznom az egész várost, hogy az ÁEK-ba menjek. Amúgy meg voltam a dokival elégedve.
A Zilahit is ismerem, ő is a Corvinból jött át. A lányomat nála kezdtem szülni addig, amíg be nem ért a dokim, mivel ő volt az ügyeletes. Szóval ő is szimpi és jó fej! :lol:

Christall!
Nálad bevált ez a fajta Magnesium? Tényleg jó az ára.

Tündércserje, aranyos Kisati nagyon!! :wink:

Minden babakép klassz és olyan édesek rajta a picik!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Lányok!
Lehet, hogy kötözködöm....de a magnézium témához még: (Árak és Mg tartalmat nézegettem)

Magne B6 filmtabletta (48 mg magnézium és 5 mg B6-vitamin)
50 db – kb 1500Ft

Magnerot tabletta (500 mg magnézium-orotát-dihidrát = 32 mg Mg-nak felel meg)
50 db – kb 1800Ft

Magnesium 250 mg Pharmavit pezsgőtabletta
(420 mg magnézium-oxid, 150 mg aszkorbinsav =250? mg Mg)
20db – kb 530Ft

InnoPharm Magnézium 250mg + B6-vitamin pezsgőtabletta
(magnézium-karbonát 595 mg = mely 145 mg Mgnak felel meg, magnézium-oxid 181 mg = mely 105 mg Mgnak felel meg, valamint piridoxin-hidroklorid 2,44 mg = mely 2 mg B6-vitaminnak felel meg).
20 db – kb 560 Ft

Magnesium citricum (nem találtam meg a Mg tartalmát)
10 db - kb 310Ft

Bocsi! :oops:
De talán a legjobb, ha a gyógyszertárban megkérdezitek pontosan a dolgokat!

Kép
moncsi73
 
 


Moncsi!

Megkerestem: Magnesium citricum hatóanyaga 500 mg magnesii citras tablettánként. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Moncsi
Mg-citrátról tettem be linket. Ott van a részletes leírása (adatlap-betegtájékoztató-alkalmazási előirat) :wink:


Yusz
Nekem jó ez a tabletta :lol:
Ha nem lenne jó, nem ajánlanám :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Beus: Köszi szépen a toxoplazmáról az infót. Csütörtökön megyek a körzeti orvoshoz vérvételre, bízom benne, hogy minden rendben lesz. A kislányodat nagyon sajnálom, jobbulást neki! Ha tudtok, menjetek minél többször friss levegőre, az édesanyámnak is segített gyermekkorában.

Tündércserje: Nagyon aranyos a kisfiad! Mi jövő héten megyünk 4D ultrahangra, már nagyon várom!!!!:)

Christall: Tók jó lett a táblázat! Vagy már írtam?:)

Haskeményedés: Ha sietek vagy sokat hajolok, nekem is vannak hasfájásaim. A múltkor annyira begörcsöltem, hogy csak hajolva tudtam közlekedni. Nekem nagyon bevált a Magnerot, sztem a Magne B6 semmit sem ér.

Egyágyas kórházi szoba: Ha anyagilag futna rá, akkor legszivesebben én is egyágyas kórházi szobában lennék, de én a 10 ezer ft/ napot a SOTE- n elég soknak találom. Csak kibírom valahogy ezt a pár napot... Egyébként sokan azt tanácsolják, hogy inkább válasszam a többágyas szobát, mert ha bármi van, tudok kérni segítséget a többiektől...
napisugi
 
 


Mi is jövő héten emgyünk 4D-re, szerdán, már nagyon várom! :)

Szombaton meg megyünk be a SOTE II-re a szülésznővel talizni, párom is bejöhet, mert már feloldották a látogatási tilalmat! Szuper!

Szép napot Mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Beus: Remélem Viki már jobban van!

Mi meg Bogival kinlódunk. 1 hetet járt oviba és hétvégére (mikor máskor) középfülgyulladása lett. :( Alig aludtunk, mert belázasodott és sírt egész éjjel. Mára már jobban van, de alig élek. Ráadásul baromi rondán köhög.

Egy ágyas kórházi szobáról a véleményem, hogy 3,5 éve, mikor Bogit szültem 5 ágyas szobában voltam és életemben a nyári táborban éreztem olyan jól magam, mint ott. Minden nap röhögtünk. Már egymást szidtuk, hogy ne röhögtessük egymást, mert szétreped a gátsebünk! :lol:
Rengeteg hasznos infót kaptam a többiektől és a mai napig tartjuk a kapcsolatot néhány szobatársammal. Persze szerencse is kell hozzá, hogy ilyen csapat összejöjjön, de nekem mindenképp egy pozitív élmény volt!

Múlt héten voltam a dokimnál és jól kikaptam, mert többet híztam 3 kg 4 hét alatt (és még így is csak 53 kg vagyok). Azt mondta ez nem hízás, hanem vizesedés, szóval só- szénhidrátmentes diéta szigorúan.
Hétfőn megyek terheléses vércukorra (szirupos), vinnem kell magammal 1/2l ásv.vizet és citromlevet.

2 hét múlva megyünk 4D-re a magzati diagnosztikához. Már nagyon várom.

Évi

Kép

Kép
varva
 
 


Betegeknek jobbulást!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: