Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most kaptam az sms-t Sch.Judittól hogy már otthon vannak (ma mehettek haza) és minden rendben.Tejcsi is van! :D

Nikky!
Nagyon jól néz ki a babasarkotok! :D

Akíra!
Én is szoritok neked hogy már bújjon ki Kiruci!!De ami késik nem múlik! :D

Mi a babasarkot illetve az egész szobát kiakarjuk festeni és csak a hétvégén tudjuk megcsinálni, mivel apát felvitték Pestre (március 15.-e miatt) és csak pénteken jönnek haza!De most már nem is bánom ha kész leszünk a szobánkkal!

Aki már issza a málnalevél teát :
Szombattól elkezdeném inni a málnalevél teát, de azt nem tudom hogy mennyit kell naponta meginni belöle?!?

Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Dicamama, én napi egy pohárral ittam meg belőle, (bár hozzáteszem az én bögrém 5dl-es)!
Most viszont mondták, hogy igyak nyugodtan többet, akár 3 bögrével is, hisz nekem már nincs mitől tartanom :)
Szóval hétfőig 1et ittam, tegnap elfogyott nem ittam és ma már a másodikat iszogatom...hátha :)
Andi, örülök, hogy megvan neked is a program, igy könyebb :)
De ha kell segítség szólj, nagyon egyszerű és gyors a lekicsinyítés :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nicole!

Nekem tavalyi 36. heti uh eredményeim vannak, ha ez jó neked!
BPD: 88mm, FRO:101mm, HAS: 96mm, FEMUR: 66mm
Aztán még ezek vannak a papíron: Uterusban egy élő magzat, a magzat fekvése: Kpf, Konfigurált koponya. A placenta tapadása a mellső falon, I.sst. Magzatvíz mennyisége normális. Flowmetria: norm, folyamatos.

Nekem ennyi adatom van, remélem, hogy tudtam neked segíteni.

Ha van még kérdésed, írj!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Ígértem képeket,most van időm feltenni,remélem nem haragszotok,hogy foglalom velük a helyet! :D

Kép Kép Kép Kép

Hát a babasarok falszínéből nem sok minden látszik,de tök szép világos méz színe lett.Küldök pocifotót,remélem már nem lesz nagyobb,mert már elég nehéz.És mostanában pár napja nagyon feszül és keményedik a hasam,főleg alul,de ha sétálok elmúlik.Jelent ez valamit?
Leírná nekem valaki,hogy miket rakott a kórházi csomagba?Csak a mama csomag érdekelne,mert az enyém olyan kevésnek tűnik....Köszönöm szépen. :D
Vendég
 


benkoke nagyon szép a kis babasarok, és az ajtó körüli díszítés, nagyon jól néz ki! Hogy csináltad? Sablonnal? Vagy ilyen jó a kézügyességed, és szabad kézzel? Vagy hogy? :shock:

A hasad szerintem már nem fog sokat nőni, lehet hogy már nem is nő csak a lesüllyedéstől még nehezebb lesz...vagyis nekem az lett, mert most már tényleg olyan mintha a föld felé húzna folyamatosan, és ha nem egyenes háttal mennék szerintem össze is esnék, arccal előre :lol:

Kismama csomag...hát szerintem kevés nem tud lenni :D
Vagyis rájöttem ám hogy azért olyan nagy mert nekem egy csomó minden dobozba van...a melltartó betétek is dobozba vannak, a betétek se kis helyet foglalnak el, a hajszárítóm se kicsi, a köntös is egy nagyobb darab, a papucs is, a mellszívó minden tartozékával...szóval szerintem nem sok minden kell,csak azok terjedelmesek...hazafelé fele annyi lesz :)
De mindjárt megkeresem a listát és felteszem...elöbb ezt elküldöm aztán teszem fel a listát :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kórházba
2 pár papucs (egyik zuhanyzáshoz, másik járkálni)
köntös, laza zokni.
elől gombos hálóruhák
törülközők
Tena inkontinencia-betét (gyógyszertárban kapható), hálós bugyi
sok folyadék, laktoherb tea
iratok: személyi igazolvány, TAJ-kártya, kismamakönyv és leletek, 1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, apasági nyilatkozat, akik élettársi viszonyban élnek
textilpelenka - 2-3 db (a vállunkra büfiztetéshez, ágyra-fektetéshez)
pelenka, érdemes megtudni, hányat adnak egy napra
szoptatós melltartó, melltartóbetét, mellszívó,
telefon, telefonkártya, aprópénz, telefonszámok, fényképező
puha WC- papír, WC-ülőkére papírülőke (higiénia miatt)
a gátseb öblítésére kamillatea, vatta
felfújható úszógumi, a gátseb miatt (nekem nem volt szükséges)
kispárna
lanolin, a mellbimbó kisebesedésének megelőzésére
bimbókiemelő (ha szükséges)
hasszorító (ha van és igényled)
papírzsepi
piperecuccok: fogkrém, fogkefe, szőlőzsír, tusfürdő, antibakteriális mosakodó, fésű, arc- és kézkrém stb.
kanál, villa, kés, pohár, szalvéta, tányér, konyharuha
időtöltéshez: olvasnivaló, íróeszköz stb.

Szülőszobára
szénsavmentes ásványvíz
szendvics, ital párodnak is
szőlőcukor, citrom
törököző, kispárna
papucs
fényképezőgép, telefon
hálóing (szülés utáni tisztálkodás utánra), betét, ha nem adnának
zene

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kismamapakk
• személyes iratok (személyi igazolvány, házasságot igazoló okirat vagy apasági nyilatkozat, a várandós anya gondozási könyve, TB-kártya, vizsgálati leletek),
• 2 elöl nyitható hálóing,
• köntös, papucs, 2 pár (vastag) zokni,
• eldobható steril bugyi,
• 2 szoptató melltartó, melltartóbetét,
• mellszívó,,
• tisztasági- és pipereszerek (2 törölköző, szappan, intim folyékony szappan, fogkefe, fogkrém, vizespohár, WC-papír, speciális tisztasági betét, papírzsebkendő),
• evőeszközök, szalvéta, konzervnyitó,
• telefonkártya, olvasnivaló, notesz, toll, rostos üdítő.

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kismamának:

1-2 hálóing vagy hosszú póló. Olyan, amit nem sajnálunk kidobni, ha nem sikerül kimosni, de azért
kényelmes, mert lehet, hogy a folyosón is fogunk mászkálni benne.
köntös
papucs
meleg zokni – vajúdás közben fázhat a lábunk
törülköző
2 kis törülköző (borogatásnak)
eldobható bugyi a magzatvizet felfogó betéthez

4 kicsi ásványvíz (szénsavmentes), lehetőleg csőrös üvegű, így nem öntjük magunkra
szőlőcukor, csoki ha a kórház megengedi

WC papír
tisztálkodószerek (szappan, tusfürdő)
fésű
gátmasszázsolaj
fényképezőgép (feltöltve), film
telefon, telefontöltő
CD, discman, magazinok
óra
terhes kiskönyv
leletek
TB kártya
személyi, lakcímkártya

Kispapának: papucs, póló, kényelmes naci, szendvics

Kisbabának: első ruhácskák (body, rugdalózó, sapka) 56-os, 62-es méretben

Kórházi napokra:

Kismamának:

3-4 (szoptatós) hálóing vagy pizsama – könnyen beszennyeződhet, és a fokozott izzadás miatt is gyakran kell cserélni
köntös
2 papucs (egy szobába való, egy zuhanyozós)
szoptatós melltartók
bugyik
fűzős bugyi vagy haskötő (ha van)
6 eldobható hálós bugyi
2-3 pár zokni
3-4 törölköző (nagy, kicsi) – számítsunk gyakori tusolásokra, a gátsebet naponta 3-4x is le lehet zuhanyozni, hogy ne fertőződjön el az ürülő váladéktól. A langyos víz a fájdalmat is csillapítja.
Étkezéshez:

szendvics, amit szülés után megehetünk
műanyag edény, tányér
evőeszköz
szalvéta
pohár/bögre
szilvalekvár vagy aszalt szilva
sok-sok folyadék
Neszesszerbe:

tusfürdő, szappan
intimszappan
testápoló
sampon
hajszárító
hajgumi, hajpánt
papír WC ülőke
körömolló
zsebtükör
krém mellbimbóra
1-2 csomag Tena Lady normal betét
1 csomag normál éjszakai betét
melltartóbetét
mellszívó (elmosáshoz folyékony fertőtlenítő)
aranyér elleni kúp (patikában recept nélkül kapható), krém
papírzsebkendő

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Na bocsi, hogy ennyi helyet elfoglaltam, csak nekem 3 forrásból volt meg, és én innen szedtem össze a dolgokat...nem csináltam egyesített listát, bár lehet könyebb lett volna, de igy se volt nehéz, csak pakoltam, ami meg már benn volt átugrottam!
De ha van valakinek újabb jobb, szívesen megnézem azt is, hátha kihagytam valamit :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Köszi Akíra!Azt hiszem,akkor megvan minden,csak még nem raktam táskába és nem láttam,hogy tényleg sok! :D

A mintás fal a nappaliban van,szabad kézzel csináltam még tavaly,
csak gondoltam felteszem.Először cerkával felrajzoltam,aztán fehér falfestékkel kikentem,majd kikontúroztam sima vastag alkoholos filcel. :D Jó kis derékfájásom lett,mire befejeztem. :D

A hasam baromi sokat keményedik mostanság és ha huzamosabb ideig(15 perc) ülök,vagy fekszem fel kell állnom sétálni,akkor múlik el.Már nekem is tipikus kismama járásom van,borzalom,mintha tolnának. :D

Dicamama:Mi újság veletek?Vannak már jelek,hogy közeledne az idő?Hogy bírod?
Vendég
 


Akíra te még mindig itt??Nem volt időm visszaolvasni,mit mondanak?Valami jel,vagy terv?!Ja és nagyon felkészült vagy kórházi cucc témában!
Benkoka:nagyon szép a szoba!

KépKép
vicuska
 
 


Hát a tipikus kismama járás ismerős...magamat leginkább egy elmamutosodott pingvinhez tudnám hasonlítani, vagy egy Velencei gondolához, azok dőlöngélnek jobbra balra, próbálva egyensúlyt tartani :lol:
Szóval nem egyszerű :D
De én kitartóan sétálgatok, hogy a gravitáció kihozza a kis pimasz kislányomat... :lol:
Hát nagyon ügyes vagy, hogy ilyeneket csinálsz...hozzánk nem akarsz jönni? :)
Lenne fal ahova lehet festegetni :D
Lányok nekem még mindig szúr odalenn...van ilyen valakinek?
Ja, és benkoka, amig séta vagy zuhany vagy bármi más hatására megszűnik a keményedés addig az csak jóslófájás, szóval nincs gond, gyakorolsz csak az igazira :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hát vicuska, igen én még mindig itt :lol:
Kiruci jól érzi magát odabenn...
Én vagyok a legutolsó ebbe a körbe, de érzésem szerint tuti még beelőz valaki :lol:
Terv nincs, csak az hogy legyen türelmem kivárni, és ne legyek depressziós...ctg pénteken, vasárnap és kedden!
Ha kedden megyünk és még mindig egybe akkor vizsgál meg legközelebb a doki, hát nem tudom...akkor lehet, hogy mond valami mást is azon kívül. hogy próbáljak meg türelmes lenni :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nikky, Benkoka: Nagyon tetszettek a képek! Nem is gondoltam, hogy a sötét fal ilyen jól mutat! Nagyon klasszak a babasarkok!

Porszívó: Nekem is vizes van, karácsonyra kértem a páromtól és imádom! Igaza van Babzsáknak, tényleg több a macera a tisztításával, de sokkal jobban tisztítja a szobát. Mikor megvettük, előző nap volt kitakarítva (és cipővel nem járunk be a szobába) és kipróbáltuk a nagyszobában csak a fél szőnyegen, hihetetlen mennyiségű koszt szedett ki a tisztának vélt szőnyegből. És nem fújja ki sehol a port. A miénk Zelmer Delfin típúsú.

Horoszkóp: A mi lányunk vagy kos lesz, vagy bika. A papája kos, és imádom, de személy szerint nem bánnám, ha átcsúszna a bikába. írom mindezt annak ellenér, hogy nem igazán hiszek az asztrológiában! Ez olyan nálam, mint a babona, nem hiszek a babonákban, de egy kicsit megborzongok ha átmegy előttem egy fekete macska. Egyébként apám nagyon komolyan foglalkozik az asztrológiával, tanítja is, és nagy neve van a szakmában, készít személyre szabott horoszkópokat. De ennek ellenére a magam részéről nem igazán hiszek az egészben. A babát pl. megpróbáltuk asztrológiai alapon időzíteni, megnézettem a termékeny napjaimat a horoszkóp szerint, és hogy mikor lesz lány, de úgy alakult, hogy az LH tesztet is csináltunk, és amikor jelzett, abszolút nem termékeny napot jelzett a horoszkóp, ráadásul fiút, de jobban hittem az LH tesztnek és a tudományosan igazolható praktikáknak, lesz'tam a horoszkópot, tettünk egy kísérletet az LH teszt alapján, és azonnal sikerült, és lány lett! Persze nem akarok kiábrándítani senkit, mert abban, hogy vannak alapvető jellemtípusok, azért szerintem van valami, és ez akár az asztrológiai jegyekkel is mutathat valamilyen összefüggést.
Na, megint jó sokat rizsáztam, bocs.

Fülbevaló: Nekünk kislányunk lesz, és nem furatjuk ki a fülét (bár a férjem cukinak találná), de annak idején az enyémet sem furatták ki a szüleim, és én örültem, hogy meghagyták nekem a döntés lehetőségét. Azóta sincs kifúrva a fülem. De ismerek olyan ovis kislányokat is, akiknek kisbaba koruk óta van fülbevalójuk, és szeretik. :wink:

Akíra: Valahol azt olvastam, hogy a mellbimbó ingerlése is siettetheti a szülést, de mielőtt kipróbálnád, kérdezz meg másokat is, hogy javasolják-e, mert nem tudom, hogy nincs-e mellékhatása, illetve teljesen biztonságos-e. Nem akarok rossz tanácsot adni! Abból viszont biztos nem lehet baj, ha megpróbálsz kommunikálni a babával gondolatban. Hátha kedve támad kibújni és megnézni a mamáját! :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!!!

Nikky,Benkoka! Nagyon szépek a babasarkok! Tök jók a színek mindkettőtöknél,bár én fehér fal párti vagyok...

Nicole!
35 hetes UH: BPA:93mm, OFD:111mm, FL: 73mm(Elvileg ezek 37 hetes magzati méretek,de súlyt nálunk nem becsülnek...)

Megvolt a heti CTG, de még mindig semmi. A méhszáj teljesen zárt,a méhnyak 2000-es,de nekem karácsony óta ennyi,szóval semmi változás. Azt mondták,lehet áprilisi baba lesz,de majd ő eldönti....

Mondjuk nem bánnám,ha tényleg várna,ugyanis tegnap aláírtuk a lakás előszerződést,és márc. 20-án költöz(het)ünk,illetve egy gyors tisztasági festés,és költözés!!! Kezdek végre megkönnyebbülni.... Remélem az új helyen történő nagytakarítás fogja meghozni Sámuel érkezését...

Kép
babzsák
 
 


Haho!

En is, en is, vegre lefenykepeztem az alkotasaimat, amik majd vmilyen formaban a gyerkoc szobajaba kerulnek. A szobat meg nem nagyon fenykepezgetem, mer tnalunk 2 het mulva lesz festes, meg kulonben is a kisagy eloszor a haloszobankban startol, es csak azutan kerul at a gyerekszobaba, ha mar nem lesem minden pillanatban, hogy vajon jol szuszog-e?

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Amugy nem tudom, mikor jon, amikor majd kevesebbet mozog a kicsi, de neki errol meg nem szoltak. Ugyanannyit virgonc, csak mivel most mar nagyobbacska, erosebbecske, ezt en dupla annyinak erzem. ;)

Na, sziasztok, megyek keszulni az unnepekre (gyartok par molotovot meg macskakovet... ) :lol:
Jonnek anyumek, kitalalom, melyik nap mi legyen a menu. Egy mar biztos, lesz benne egy halaszlevezes turoscsuszaval amugy szogediesen, es hogy nekem is jo legyen: etteremben! Hmmmm, varom mar!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Benkoka!
Köszike megvagyunk,de már nyüglődök főleg hogy most apa nincs itthon! Éjjel rengetegszer fent vagyok,forgolódok, alig alszok néhány órákat!
Nekem kb. 2 hete vannak jósló fájásaim,valamikor erősebbek, valamikor gyengébbek.De hála az égnek rendszertelenek és ha sétálok vagy apa maszírozza a derekam akkor elmúlik!
Egyébként valaki azt mondja hogy lejjebb van a pocim, valaki meg hogy még nincs lejjebb.Nagymamám mondta hogy lejjebb van és szerinte hamarabb meglesz a picur.
De majd kiderül.Azt szeretném ha most 20.-áig kibirná (dokim még mindig külföldön van), de azt se bánnám hogyha legalább még 2 hétig bent maradna a pocaklakóm!
Jövő hétfőn megyünk az első CTG-re, kedden meg UH-ra!
Vendég
 


Benkoka!
Nem semmi:!: Egyreszt a nagyon szep szobadekoraciod, orulet jo, masreszt a hatalmas pocakod! Mennyire faj a derekad, hogy birod? Fuled meggyogyult egeszen?

Kép
Kép
-macsek-
 
 


macsek, nagyon szépek a keresztszemesek :)
A vakondos csigásat én is megcsináltam, csak én nem csináltam meg a csigát, apa csak a vakondosat szavazta meg ... :lol:
És a narancssárga pillangót is megcsináltam szintén apa választása volt :)
Ügyes vagy:)
Fura, hogy mindenki inkább kitolná egy kicsit a születési dátumot én meg alig várom hogy kint legyen...csak én vagyok ilyen flugos? :lol:
Tényleg elizabeth merre van? :roll:
Vagy irt mostanság csak én maradtam le róla? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


sziasztok!!!


Kíra!!
Drukkolok neked, hogy mihamarabb a kis drágáddal lehess már!!!KITARTÁST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nikky!!
Nagyon klassz a babasarok, vagesz, de nagyon tetszik. Mi is nagyon várjuk már a festőt, aki egyébként a férjem barátja (meg csak halkan jegyzem meg, hogy a férjemnek is az a szakmája, de nem dolgozik benne, nem szereti), de sajnos csak 3-4 hét múlva ígérkezett!!!
Pedig már azt gondoltam, hogy most a 4 nap alatt akár le is rendezzük a dolgot!!!
Ma voltam bordűröket nézegetni, nagyon cukik vannak, majd elég lesz választani közülük!!!:D
Nagyon tetszik nekem a fehér éger kombináció(a bútorotokban)!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D
S az ufo bébi még mindig szenzációs!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Benkoka!!!
Nálatok is nagyon szép a babasarok, s az ajtó körül az a valami az meg különösen tetszik!!!Sablonnal készüét, vagy matrica az vagy micsoda?

KÖRKÉRDÉS:
-Mi a véleményetek a porszívós orrszívóról? Nem nagyon brutális? Éredemes beszerezni egyet?
-Ti vesztek márkás babaápolási szereket (olaj, fürdető stb.)? Vagy csak a gyógyszertárit fogjátok használni? Vagy az első időszakban csak gyógyszertárit szabad?


Szép estét mindenkinek!!!
Mi (Zsebivel) sajnos kettecskén leszünk megint, ugyanis apa szoliban van, majd csak reggel jön haza. De akkor 4 napig itthon lesz ő is!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
judithappy
 
 


AKIRA ! Elizabeth haza utazott a szüleihez ,szerintem a hétvégén jön haza! Macsek tök szupik ezek a himzések nagyon ügyi vagy! Nehéz volt megcsinálni?Benkoka nagyon jó a babasarkod és az a festés az ajtónál a falon egyszerüen csoda szép!!!! Látom mindenki nagyon jól elvan látva kézügyesség gyanánt csak én vagyok ilyen kis béna :( HOLNAP ha minden jól megy megyünk apával kirándulni ami nem tudom még milyen lesz mert ilyen pocakosan még nem voltam :D Először a rámszakadékhoz akartam menni csak ma elmentem vásárolni és 1 kicsit gyorsabban mentem és nagyon elkezdet fájni a pocim....szóval úgy döntöttem inkább nyugisabb helyre megyünk ,így lebegözni fogunk remélem már nyitva van ilyenkor a János hegyen!Már alig várom!!!! Végre 1 kicsit kimozdulni itthonról!!!
Vendég
 


sziasztok!

Az orrszivó porszivó hatalmas találmány.mi a mai napig használjuk.Most is fogok venni.A babaápolási szereket én már megvettem,igaz első időben csak a gyógyszertárit javasolják,egyetlen kivétel nálunk ez alól a fürdető,amivel szerintem lehetetlenség fürdetni.A többi okés,a popsikrém pedig kifejezetten jó.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Macsek!A himzésekben nagyon ott vagy.Én nem tudok ilyet.Talán öreg koromra!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Macsek:
Jaj,végreee! Nagyon szépek a képek,ÜGYI VAGY!!! :D :D

Benkoka:
Te is ügyi vagy! És mekkora pocakod van! Jó ég! :D

Gabibaba:
Végre valaki osztja a véleményem gyógyszertári fürdető-témában! :D Én eleve megmondom anyunak,hogy azt "felejtse el" kiváltani,mert egyszer sem fogom használni...

Ma megkérdeztem a gyerekorvosunkat,hogy mikor is kell feliratni a dolgokat a babának. (Popsikrém,alkohol,k-vitamin,d-vitamin,stb)Na,megint módosítottak. Eddig előre felirathattam a szülés előtt pár héttel,és ki lehetett váltani,mire hazajöttünk a kórházból,szépen megvolt minden. Na,most nem,nehogy egyszerű legyen a dolog. Csak akkor lehet feliratni,ha megszületett a baba. Szegény anyu,mintha nem lenne majd elég dolga a lurkókkal.. Szaladgálhat a dokinőhöz,meg a gyógyszertárba. :roll: :? :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap sajnos nem volt időm írni, de túl vagyok az első CTG-n, azt mondta a dokim, hogy olyan amilyennek lennie kell, de a méhlepényemet holnap újra megnézi. Azt mondta ez a négy nap nagyon nem tesz jót nekünk. Hát szerintem ő már sejt (tud) valamit, csak nem akar ijesztgetni. Szóval ma tuti bepakolom a kórházi cuccaimat, mert lehet holnap már szülünk. De még hátha nem...

Köszi az adatokat, úgy látom akkor olyan átlagos bébink lehet. Azt mondta a védőnő, hogy 2500 g és betöltött 37. hét már nem koraszülött. Hát ugye a 37. hét még 6 nap, a súlya meg úgyis csak idekint fog kiderülni, de azt mondta a BPD-je alapján, hogy az majd 3 kg. Hát nem tudom :cry:

Tegnap vettem málnalevél teát, nálunk 250 Ft, legalábbis én annyiért vettem, és azt gondoltam milyen olcsó. Ezek szerint rosszul gondoltam.

Azt hiszem tudom mik azok a jósló fájások, és a keményedések. Szerintem nekem azok vannak, de szerencsére még rendszertelenek. Marci rengeteget mozog, annyira aggódom miatta a méhlepényem miatt. Inkább lenne már kint, csak tudjam, hogy jól van. Gondolom nem tudja senki mitől kezd el öregedni idő előtt a méhlepény???

Ja és elkezdtem fogyni, már -1 kg-nál járok. Szóval az eddigi 13, már csak 12. Végülis nem zavarna, ha tudnám, hogy nem Marci fogy el. A párom azt mondta, hogy hülyeségeket beszélek, de akkor is. Fogy már valaki így a 36. héten??? A doki szerint ez nem baj...

Kép
Kép
nikole
 
 


Én nagyon kos babát szerettem volna, van kos ismerősöm, és elég jól kijövök velük, és jókat olvastam a vízöntő-kos párosításról, de ha nem húzzuk ki jövő szerdáig halak lesz belőle. Sajna én velük nem jövök ki olyan jól, de még nem olvastam, hogy anya-gyermek kapcsolatról mit írnak. Szóval majd ma utánanézek.

Anyósomék a Balatonon vannak, és mikor mondtam neki, hogy a héten lehet megszülök, közölte, hogy bírja már ki vasárnapig odabent, mert akkor jönnek haza. Kedves, de azért igyekszem rábeszélni Marcit, majd kiderül mennyire szófogadó. Bár van egy olyan érzésem, hogy ő még maradna, de a doktor bácsi nem fogja engedni :cry:

Valaki már írta, hogy elöregetett a méhlepénye, azóta már meg is szült szerintem, term,észetesen a kiírtnál korábban. Nem emlékeztek, hogy ki volt, és hogy császár lett-e belőle, vagy megindították, vagy hogy jött világra a bébike???

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok Lányok!

Na túléltem az utolsó vérvételt, hétfőn meg is lesz az eredmény kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

Barbamami: Nálunk se írják fel receptre a dolgokat a babának, csak szerintem ez nagy butaság, mert ha haza jövünk akkor míg nem jön ki a dokinő akkor addig mivel ápoljuk a köldököt pl. :roll:

Képzeljétek tegnap voltunk szülésfelkészítő felvilágosításon a kórházban és szülőszoba látogatáson. A MÁV-ban nagyon kulturált és szépek a szülőszobák és teljesen baba barát, úgyhogy megjött a szűléshez a kedvem. :lol: Bár félek tőle. :oops: Egy dolog nem tetszet benne, mégpedig az hogyha saját magamnak kérek epidurális érzéstelenítést akkor az 10 ezer forint. :cry:

Mindenkinek szép napot

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Reggelt :)

Nincs nagyon időm visszaolvasni, csak gondoltam bejelentkezek, hogy tudjátok természetesen mi még egybe vagyunk... 8)
Bár öcsém kárörvendően megjegyezte, hogy ma tuti megszületik (csak mert tudja, hogy parázok attól, hogy nem jutnánk be élve a városba )
De én ma reggel beszéltem Kirussal, hogy ha eddig ráért, most ne legyen olyan sietős neki!
Remélem hallgat rám! Bár reggel óta menziszerűen görcsölget a hasam, de remélem azért csak nem ma jön ki... :shock:
Viszont ma még meg se moccant...kicsit parázok! Remélem minden ok vele, ettem egy kis csokit, hogy hátha megmoccan, de még semmi...várok!
Nikole, hajrá, drukkolok neked!
Mondtam én, hogy simán megelőztök még engem :lol:
Na megyek!
Szép napot nektek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok.
Ha esetleg valakinek babakocsira lenne szüksége nakem volna egy teljesen felesleges újszülött kortól használható több funkciós két irányból tolható téliesített lábzsákkal esővédővel hálóval pelenkázó táskával mózeskosárral nagy kerekekkel mind a 4 nél rugós.1.5 hónapos csak a lakásban használtuk napközbeni alvásra a nappaliban.45000.-ért vettem most 40000.-ot kérnék érte.
Ha valakinek megtetszene írjon vagy hívjon.06702720097 Kép Kép Kép Kép Kép
kriszlany
 
 


Nicole
Sch Judit volt akinek szintén öregedett a méhlepénye,de ne aggódj,nekem már a 29óta öregszik és a dokim azt mondta hogy evvel semmi probléma mindaddig amíg csak meszesedik viszont a flowmetria- a köldözsinórvér áramlása- jól működik,hisz az látja el a babát táplálékkal!!attól hogy a lepény meszesedik a köldökzsinórod lehet ép és egészséges...Juditnál én úgy tudom azért kellett befeküdnie előbb m hamar elkezdett csökkeni a magzatvízmennyisége...hogy miért lett császár azt nemtudom..nemtudom h Ő arra készült is,vagy ott változott meg??majd megtudjuk lassan,remélem..szóval magzatvízmennyiség csökkenést okozhat a lepény,de nem magától a szimpla meszesedéstől!!Szóval ne aggódj,a flowmetriádat nézik néha??M nekem az mindig teljesen tökéletesen működik.. nem is a lepényemet nézik,csak a flowmetriát..ez önmagában nem jelent császárt!!Nyugodtan szülhetsz természetesen...ne aggódj.. :wink:
de jó neked..lehet mindjárt láthatod Marcust..1ébként írtam már hogyha kisfiunk lett volna akkor nekünk is Marcinak hívták volna??Mondjuk Marcell,nem Márton..de Marci.. :lol:
Szép név...
El kell mondjam h nagyon magam alatt voltam a 28.héten mikor ugyanezt megtudtam magamról,m sok faszságot hallottam mindenkitől,hogy már csak 2-3hetem van,nem fog fejlődni stb!!Már a 34.végét járom és vasárnap kiderül mekkora,de eddig mindig túllépte az átlagot..szóval már nem izgat,de megértem h aggódsz..csak azért írtam le h próbálj meg nem erre gondolni,figyeld h mozogjon rendesen,ennyi..pl én ha megeszek egy almát,Dóri rögtön elkezd kapálózni..szóval tutira rendesen jut neki mindenből amiből eszem.. :D szóval nem lehet probléma..

Akíra szorítok h ma maradjon a kislány!!!! :wink: aztán holnap indulhat,nem?? :lol:

Krisy
Ne félj...mindenki túlélte..valszínű fájni fog,de meg kell küzdenünk értük..aztán úgyis elfelejted..remélhetőleg :lol:

na szép napot nektek,megyek ablakokat puccerolni,meg vasalni..tegnap kivasaltama baldachint meg az ágyneműket..ma jönnek Dóri rucijai...puszi

Kép
nikky
 
 


Köszi nikky a megnyugtatást, gondolom holnap csinálja azt a flowmetriát, azt mondta áramlásvizsgálat. Angol tudásomat összeszedve ez jelentheti azt ugye? Egyébként nekünk is Marcell lesz!!! :lol: :lol: :lol:

Szerencsére sokat mozog továbbra is, úgyhogy tuti ő nem érzi még rosszul magát odabent :D

Én is mosok mint a gép, még most van egy pár kórházi cuccom a gépbe, a babaruhák már száradnak. Azt nem tudom hová fogok teregetni, mert a szárító már teljesen megtelt, és erkélyünk sincs, de azért a napra tettem a szárítót és rányitottam az ablakot, hátha így gyorsabban megszárad. Legfeljebb este átvasalom őket, és akkor tuiuora megszáradnak. Olyan gondban voltam a babaruhákkal, mert ugye szinte mindet kaptam, és ki van vágva a cimke belőlük, így nem is tudom mekkorákat kellett volna kimosnom. Szóval bevágtam a gépbe egy csomó mindent, valamelyik csak jó lesz Marcira :roll:

Akíra kitartás, hátha csak szófogadó és holnap beindul!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Akira bizos nemsokára ki akar már jönni a baba. Biztos idegtépő így várni de biztos annak is van oka hogy eddig még nem jött. Na megyek mosni meg takarítani később még jövök.

Kép
rena10
 
 


Nicole

Igen áramlást fog vizsgálni-kitűnő angoltudás-ne viccelj :lol:
Örülök h vmennyire megnyugodtál,tényleg semmi ok pánikra..
hát mi is minden babaruhát kaptunk,ezért a mienkben sincs cimke :cry: ..tegnap csoportosítgattam őket..3at ki is vettem..annyira picinek tűnnek h sztem azok nagyon nem lesznek jók!!de kbra összeraktam őket,persze fogalmam sincs h ezek most mekkorák..szóval nálunk is majd jön a próbálgatás..szegény gyerek :cry: :lol: ..
azért holnap írd meg milyen az áramlás..de bizti jó lesz!! :wink:

na további szép napot!!

Kép
nikky
 
 


Na sziasztok!
Most értünk haza, egy jó kis családi ebédből :)
Eddig ugy néz ki Kirus szófogadó, és nem pont ma akar kijönni :lol:
Persze aztán holnaptól jöhet, sőt, jöjjön is :D
Ugyis megyünk be reggel ctg-re, ugyhogy nyugodtan bent is tarthatnak, nem leszek én semmi jónak az elrontója :lol:
Alig várom már...de hát majd meglátjuk, hogy mire készül a kis drága, lehet megvárja míg 26.án megindítják, ráérős egy csajszi :D
Meg persze remélem azért két hétig csak nem hagyja bennem a dokim... :roll:
Nekem felirta a gyerekorvos a cuccokat amiket ki kell váltani...csodálkozom, hogy nem mindenkinek...hisz akkor hogy váltjátok ki mire hazajön a gyerek? Ezt a marhaságot...már bocsi!
A fürdetőkrémről én se hallottam semmi jót, ugyhogy azt mi se fogjuk kiváltani, de a popsikrémről viszont eddig csak jókat hallottam, ugyhogy kiváncsi leszek!
Mi is vettünk orrszívó porszívót, persze brutálisnak hangzik, de nem az, szerintem remek találmány! Eddig csak jókat hallottam róla, szóval én vettem! Az elektromosról meg csak rosszat hallottam! A sima kézi pumpás meg egy nagy nudli azok szerint akik azt vettek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akíra:
Képzeld nekem se írták fel a cuccokat előre.Azt mondta a védőnő,hogy azt majd csak akkor tudják felírni,hogyha a babának már lesz TAJszáma.Marha jó.Majd anyámék rohangálhatnak utána amíg még bent vagyok.Tiszta hülyeség.

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Orrszivó téma:Nekünk nagyon bevált,most is veszünk,és fiamnál használjuk is a mai napig.Sőt,ő magának szivja a nózit :D
Ha olyat vesztek amit a porszivóra kell csatlakoztatni az sem teljes erőből szivja,lecsökkenti a cső a szivóerőt.És tényleg utána megkönnyebbülés a babának,hogy kap levegőt,persze üvölt szegény szivás közben.Én a lányomat sajnáltam emiatt,és nem szivtam egyszer rendesen az orrát végül a gégszeten szivták le neki.Szörnyü volt!!!!
Fürdető:Nekem azt tanácsolták régen is,hogy egy pohár vizbe tegyek fürdetőt majd be a mikroba.Nekem igy bevált.Én azt fogok használni.
Nem is veszek egyenlőre semmi babaápolási cuccot,mert mindenből jo amit felirnak.
A védőnő azt mondta,hogy nekünk felirják,de csak ha megvan a baba akkor válthatjuk ki,de a receptet oda adják hamarabb.
Barbamami:Valamit magyarázott a védőnő,hogy 3-ik gyereknél már nem 8-ast vagy mit kell a taj szám elejére irni hanem valahogy máshogy müködik,de elmondják majd ha megyek a receptekért.
Te hallottál erről valamit?
Ja és azt is mondta,hogy 3-ik szülés után igen kemények lesznek a fájásaink szóval fájdalomcsillapitó legyen nálunk.

Akira:Azt figyeltem meg sok kismamánál,hogy szülés elött az orruk meg a szájuk megdagad.Neked hogy áll?
Nekem tulhordásnál minden másnap csináltak aminoszkopiát,magzatvizvizsgálatot,de ezt annak csinálják aki kicsit kitágult már.Vagy pedig a flowmetria.

Nikole:Ha sokat mozog a bébi akkor nincs semmi probléma,de ha nem mozog annyit akkor sincs baj.Az utobbi pár hétben kevesebbet mozognak azért általában.És ha a baba ugy érzi,hogy kevés tápanyag-oxigén jut hozzá akkor saját maga lelassitja a mozgását,hogy a főbb szervei kapják meg a tápanyagot,és ne pocsékolja el mozgásra.Szóval ez ügyesen kivan találva,de ne aggódj,biztos minden rendben van.És már azért elég jó időben vagy.Nekem például van,hogy alig mozog napokig,pedig I fokban érett,de az már a 18-ik hét óta.4 d-sen voltunk 22 hetesen és a dokinő azt mondta ez neki nem tetszik,mert a 32-ik héten kellene ilyennek lennie.Hát nem idegesitettem magam ezen.Néha ugy ráijesztenek az emberre,és tök fölöslegesen......

macsek:Hogy csináltad ezt a keresztszemest?Hol lehet ilyet kapni?Nagyon ügyi vagy :D
Én is szeretnék ilyet alkotni.

Kép
dorcacs
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak gyorsan bekukkantok, mert így babázva már nincs idő mindenre.
Köszönjük a sok-sok gratulációt és hogy gondoltatok ránk. Már megírtam a szüléstörténetet a kórházban, de még be kellene gépelni. Azt hiszem jó hosszú lesz, úgyhogy csak olyanok fogjanak majd hozzá, akiknek még van idejük a szülésig. :lol: :lol: :lol:
Egyébként nagyon jó volt az első éjszakánk itthon, remélem ez így is marad. Balázs tündér babának tűnik, eddig ki lehetett találni, mikor-mi a baja.
A tejci-drukkok nagyon bejöttek, egész nap fejek, mert iszonyat tele vannak a cicik. (ha érdekel vkit tudok tippeket adni, mitől)
Nemsokára képeket is teszek fel, de még ki kell válogatni őket és kicsinyíteni.
Addig is puszi mindenkinek!!!

Judit, a világ legboldogabb anyukája...!!!!!!!!!!!!!!!!

sch.judit
 
 


Sziasztok!!

Remélem mindenki jól van!! Azért néha olvaslak titeket, hogy tudjam mizu veletek :D :D :D !!!!

Akirát olvasva eszmbe jutott a mi uccsó hetünk... :roll: Dalmi 5 napot késett.Ezek voltak életem LEGHOSSZABB NAPJAI!!!!!!!!!!!!!!!!
Együtt érzek veled AKIRA. Ja és azért jöttem , mert van egy tippem. FAcsarj ki 1-2 narancsot,e gy nagy grapefruitot és rszelj bele friss gyömbért és idd meg...Azt mondják ez jót tesz a túlhordásnak....CSak úgy mellékesen, mikor megittam, Dalmi másnap megindult...

További szép pocakosságot!!!!!!
Vendég
 


Akíra !

Tarts ki ! Szorítok neked, hogy mielőbb babázhass végre. De biztos megvan az oka, hogy Kira nem akar kibújni... Jó ott bent neki :)
Addig pihenj, amikor csak tudsz... én néha "visszasírom" a pocakos időt :lol: Mikor pont lepihennék, de Zsófi felébred ... :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok :)

Hát nagyon édesek vagytok, hogy ennyire megértően álltok az én kálváriámhoz :)
Nem is tudom mi lenne velem nélkületek!
Komolyan! Tiszta ideg vagyok eleve a szitutól, hogy Kirus nem akar kijönni, és erre még a családom, ismerőseim is rátesznek egy lapáttal...napi 10-15 sms, hogy egybe vagy még? Meg napi 20 telefon, hogy na, nem akar még kijönni? Hát én már mindjárt sírok annyira szeretném már a karjaim közt tartani, és még akkor másokat nyugtatgassak széles mosollyal, hogy jajj igen egybe vagyunk még, de majd kijön ha akar...néha úgy tűnik, azt gondolják, hogy én nem akarom megszülni...felhúznak nagyon :evil:
Meg, hogy de ugye nem felejtünk el szólni...de, persze, elfelejtünk...komolyan ilyennek nézek ki mint aki elfelejt szólni???? :shock:
Na mindegy, bocsi az ismételt kiborulásomért...
Hát igen, egyet értek veled bacilivi, ezek életem leghoszabb napjai...kétségtelen! És nem tudom mikor jön el a vége...borzalmas ez a várakozás... :?
Na ezt a narancsos dolgot kipróbálom, holnap megyek veszek is mindent hozzá a zöldségesnél...hátha... :)
Tudom, mindenki azt mondja, hogy most pihenjek, mert utána nem fogok tudni, meg visszakívánom majd őt a pociba, de hát sajnos most még csak kikívánom onnan :lol:
Hát nem tudom, hogy akkor hogy megy ez a felírás dolog...nekem rögtön a kezembe nyomta a választott gyerekorvos a 10 receptet, hogy váltsam ki...csak 8ra kell átírni az én első számomat a taj számból...hisz ha megszületik is csak azt tudod ráírni...a gyerek még egy hónap mire tajszámot kap...nem értem...minek ennyi cécó...nem normálisak... :x
A vizsgálatokra meg rákérdezek majd kedden, hogy nem kéne-e...mert hát szerintem azért magzatvíz tisztaságot csak kéne nézni ha mást nem is... :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! :D

Napsugár december óta ezen a héten volt 2 azaz kettő napot óvodában. Tegnap este már lázas volt,és egyfolytában köhög. Még jó,hogy már szerdán elmentem vele az orvoshoz,és a biztonság kedvéért irattam gyógyszert.. Sajnos már annyira tudom a koreográfiát.. És mikor,ha nem egy négy napos ünnepen?? És egy ilyen arcüreggyulladás nem 2 napig tart. Úgyhogy remélem,kilábal,míg megszülök,mert anyunak kicsit sok lenne. Arról nem is beszélve,hogy a Peti ne kapja el.. Istenem.. Jaj,értékeljétek,amíg csak egy gyereketek lesz!!!! (Nem panaszkodni akarok,csak lelkileg néha kiborulok,mert egyrészt baromira sajnálom a beteg gyereket,másrészt a másikat,aki elkapja..,harmadrészt meg elég fárasztó tud lenni az éjszakázás,főleg így a terhesség végén.. :? )

Nikole:
A fogyás mindig azt jelenti a végén,hogy nagyon közel van a szülés.. :D (pár nap,max egy hét)

Krisy:
Hát ez az,mert pl. ha mondjuk teszem azt húsvétra mehet haza valaki,és napokig nincs se a gyerekorvos,se gyógyszertár,na akkor mit csinál??? Addig gondolom tegye a babát befőttes üvegbe szalicillal.. :roll:

Dorcacs:
Nekem a gyerekorvos azt mondta,hogy most mindenkinél úgy van,hogy kell a születési dátum. Namármost akkor ez ugye azt jelenti,hogy szegény anyu fog a receptek után is szaladgálni,a másik két gyerek pesztrálása mellett. Szegény..
Az utófájásoktól én már azóta félek,mióta a szülésznőm azt az ominózus megnyugtató mondatát elmondta a Peti születése után,hogy a harmadik után neki annyira fájtak,hogy összehányta magát. Na,ez olyan megnyugtató hatású volt rámnézve.. :roll:

Ma reggel egy óra alatt 3x kellett pisilni mennem.. Hát,a legjobb nem eltávolodnom a mellékhelyiségtől :roll:

AKÍRA: Lehet,hogy ma lesz a nagy nap!!!!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


sziasztok!hogyhogy nem irják ki a receptcsomagot?én voltam a leendő orvosnál,és azzal kezdte.

epidurál:nálunk 12ezer!!!

tftimi!a védönöd egy állat!BOCS!a te tajszámod elé kell irni egy 8-ast,és azzal tudod kiváltani.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok! :lol:

Na van egy kis időm,és végre benézek ide is. Visszaolvasni,még nem volt időm. Nemsokára lesz majd születéstörténet is. Addig pár kép nektek.

Kép Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Születéstörténet:



2007.március 9:

15 órára CTG-re mentünk a kórházba. Az orvosom pont aznap ügyelt,azért sem délelőtt mentünk. A párom szabit vett ki,mert ilyenkor már nem szereti,ha egyedül mászkálok. A baba sokat aludt,ezért a doki javaslatára vissza kellett menni 18 órára újabb CTG-re. Mivel időnk még volt elmentünk a MC Donaldsba.,mert már nagyon éhes voltam. 18-kor már várt a doki,és el is kezdték a CTG-t. Most nem 20 perc,hanem hosszabbat kért. Minden rendben ment,nézegette. Majd 19 után elkezdte kimutatni a keményedéseket,bár abból semmit nem éreztem. Egyre többet mutatott ki,ahogy telt az idő. 20-kor a doki megvizsgált,és mivel vérzéses tágulásom volt,már nem engedett haza,mert ez már a szülés egyik előjele. 5-6 perces fájásaim voltak.
A párom szegény össze-vissza kapkodott,nem tudta,hogy most mit is vigyen,mit csináljon. A nagy kapkodásban a lakáskulcs nálam maradt,így jöhetett vissza. Még jó,hogy nem ment sokat. Nekem addig felvették az adataim,hálóinget kaptam,és beöntést. Na az után alig vártam,hogy a WC-re érjek. Utána lezuhanyoztam,és a vajudó-szülőszobába kerültem. Nemsokára a párom is visszaérkezett a cuccaimmal. Anyósom is bejött megnézni. Akkor még csak annyit éreztem,hogy fáj a derekam és semmi más.
23 körül a dokim megrepesztette a magzatburkot. Ettől erősödtek a fájások is.
A párom is be volt öltözve már,és ott volt velem. 23:00-tól kezdtem érezni a fájásokat. Ekkor már kaptam infúziót is. Még felkelhettem,és sétáltunk a párommal,így jobb volt.
Éjfél előtt nem sokkal erősődtek a fájások,és már szinte 1-2 percesek voltak.


2007.Március 10:

00:30kor méhpuhítót kaptam injekciót kaptam. Azt hittem ekkor,hogy már sok nem lesz vissza a szülésig,de nem így volt.
A fájások erősödtek,és már semmi szünetet nem éreztem köztük. A párom ott pihent mellettem a szülőszobán. Én próbáltam 2 fájás között,de nem sikerült. A szám is már tiszta száraz,cserepes volt,és ugye semmit nem lehet ilyenkor már inni. Hang nélkül már nem lehetett a fájdalmakat bírni. Párom sajnált,és nem tudta,hogy miben is tudna segíteni nekem. A doki is szinte ott volt végig,és sokat vizsgált. Hát ösztönszerűen majdnem mindig összezártam a lábaim,mert ugye a fájások jöttek. Egy nagyon rendes szülésznő is szinte végig velem volt,vizsgált. Nagyon sok mindent köszönhetünk neki. Az az odaadás és minden más hihetetlen volt számomra,hiszen nem is volt fogadott szülésznőm. A dokim meg aranyat ér továbbra is. A sok segítsége,odafigyelés nekem nagyon jól esett.
6 után már úgy voltam,hogy nem bírom tovább. Vajúdtam ülve, és labdán is, A labda volt a legjobb. Amikor feküdtem az rossz volt,mert akkor 100X erősebbnek éreztem a fájásokat.
7 után már nagyon felgyorsultak az események. A dokim egyszer csak jött,és megszólalt a szülésznőnek és nővéreknek: Lányok szülünk akkor? 
A lábamat nem tették kengyelbe,hanem mikor jött a fájás fel kellett húzni,szemet szájat becsukni,és hang nélkül nyomni. Ez már csak 1-2 percnek tünt. A doki is segített,és nagyon dícsértek közben,hogy mindent kiválóan csinálok. Egyszer aztán mondták már látják a fejét!  Még 3 nyomás és már éreztem,hogy kicsúszott.
7:38-kor, 2970 gr-al és 53 cm-el,szép sötétbarna hajjal és kék szemekkel megérkezett.
Nem sírt rögtön,de utána már azonban behozta. Elvitték megfürdetni,meg minden,és utána meg is kaptam rögtön.
Nem tudom leírni szavakkal azt az érzést,amit akkor éreztem. Sírni is tudtam volna,be is könnyeztem. Elvitték lemérni,és visszahozták pólyában. A párom szinte meg se merte fogni,mert olyan kis picike!
Ez utána a méhlepényt,már úgy préselték ki belőlem. Most már olyat is láttam,és tudom,hogy néz ki.
Én nem láttam,de megtudtam,hogy vágtak. A doki és a nővérek vagy 30 percig varrtak. Kaptam nem 1 szurit,de ez már az előbbi fájásokhoz semmi se volt. Mondjuk azok is megszűntek,ahogy megszületett a kisfiúnk. A páromnak mondtam is utána,hogy jöhet a második!:) Szülés után még ugye 2 órát voltam a szülőszobán. Nagyon jó volt,hogy minden így alakult szerintem: A dokim pont ügyelt, pont jó napon jelzett a babó…stb
Az is külön jó volt,hogy a párom végig velem volt,és mindent végíg kísért. Utána teljesen más szemmel nézett rám,és nem tudta kifejezni azt,hogy milyen büszke rám..stb
3 ágyas babás szobába kerültem. A párom elkísért oda,kicsit maradt,majd hazament pihenni.
Aludtam kicsit,és nemsokára ebéd volt. Ez számomra megváltás volt,mert már nagyon éhes és szomjas voltam.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Most így nézek ki! 7 kg ment le! :lol:


Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba:Nagyon,nagyon szépek vagytok,gyönyörű babátok van!
Örülök,hogy a szülés is ilyen jól sikerült,ezek szerint szép emlékekkel távoztál a kórházból!Nőjetek nagyra és küldj sok képet! :D

Akíra:Ha nem lennék ,,babás" akár még mehetnék is festegetni hozzátok.Amúgy tegnap voltunk pátyon a nagyszüleimnél!

Dicamama:Hát igen,az éjszakáim nekem is elég rosszul telnek,nem tudok valami sokat aludni,meg már ülve és fekve is kényelmetlen,de már nem sokáig kell kibírni.Mi is jövő héten megyünk az első CTG-re,már nagyon kíváncsi vagyok.

Macsek:Köszi szépen!Hát a derekam eléggé fáj,főleg ha sokat megyek,vagy ha dolgozgatok valamit.De különben bírom még.
Egyenlőre úgy néz ki,hogy a fülem rendbe jött,de nem kiabálom el.

Judithappy:A falfestés sablon nélkül,ceruzával és falfestékkel készült,valamint alkoholos filcel van körberajzolva.
Vendég
 


Sziasztok!

Boszibaba!
Nagyon édesek vagytok a képen! :D Kisfiatok meg egyszerűen tündéri! :D
Kismamaként is csinos voltál, de így anyukaként is az vagy!
Köszi a szülésörténetet! Egy hasonlóval én is kiegyeznék!! :lol:

Akíra!
Hogy vagytok? Drukkolok hogy ma már a kezedben tartsd a kislánykád!!! :D

Benkoka!
Már én is kíváncsi vagyok az első CTG-re! Mi hétfőn megyünk. Ti mikor mentek?


Képzeljétek, anyósom az előbb jegyezte meg hogy ő úgy látja hogy a hasam lejjebb van és hogy az arcom és szám kicsit püffedt!
Remélem még kíbírjuk még 1 hétig!Nagyon szeretném ha kihúznánk!!

Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Boszibaba: Grartulálok a kicsi fiadhoz tündéri, bár már csak mi is itt tartanánk. Jó egészséget és sok tejcsit.

Akíra: Esetleg ma?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 



Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!!

Boszibaba:Szivből gratulálok!!!!
Gyönyörüek vagytok igy hárman,és a pici fiad egy tünemény.
A videok is nagyon szupik.Felidéződött bennem az eddigi szüléseim élménye......elis pityeredtem :)

Akira nagyon elvan tünve,csak nem?........ :lol:

Kép
dorcacs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: