Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon be vagytok indulva. Felétek is rossz az idő?! :lol: Csak mert nem szokott ilyen pörgés lenni mostanában.

Barbamami!

Nagyon sok boldogságot kívánok. Majdnem hanyatt estem, amikor visszanéztem milyen tortát sütöttél az esküvői készülődés és a kórházazás közepette :shock: (Én aki egy hete gyűjti az információt és az erőt egy cseresznyés táskához)


A dobrev ügy tényleg elhangzott, volt is egy magas röptű vita egy ellenzéki és egy nem ellenzéki képviselőnő között...Hát azt hiszem csak azoknak az érveit nem veszi senki figyelembe akik érintettek.


Én pl azért nem tudtam visszamenni amikor 6 hónapos volt a kislány, mert ha visszamegyek akkor nem kaptam volna még gyes-t, mert csak a gyerek 1 éves korától lehet gyes mellett dolgozni. Viszont a gyes folyósítása védi meg az anyukát a gyerek 3 éves koráig a rendes felmondástól. Mivel az én státuszomra betettek egy ejtőernyős volt államtitkár helyettest, aki utált és félt tőlem mint ördög a szentelt víztől, ha visszamegyek másnap montak volna fel. Így kellett várnom még fél évet otthon.

Én azt támogatnám, hogy aki vállalja vagy vállalnia kell, hogy pici (5 éves kor alatti gyerek mellett) is visszamegy, azt legalább a gyerek 5 éves koráig ne lehessen csak úgy kienni. A gyerek kora legyen ami tilt és ne a gyes. Vagy mi értelme van a gyes és a felvételi többletpontnak? A tandíjmentességnek volt, de annak, hogy könnyebben bejut de nem végzi el valaki, annak megint semmi értelme szerintem. Vagy ha veszek egy autót (7 személyeset) mert nem préselhetem be a csapatot egy kispolszkiba, ha igazolom, hogy 4 gyerekem van az illeték ne legyen már annyi, mint aki azért vesz ekkorát, hogy a haverokat is el tudja időnként vinni a telekre...

Biztos vannak még egyéb szempontok is és persze szerencsés vagyok, hogy a gyerkeim nem sokat betegek.

Alziza!

Parázni én is parázok-nyugi. Szerintem mindenki, csak van aki nem vallja be :D
A sógornő ügyhöz meg annyi a commentem, hogy sokszor sajnálom, hogy nincs a közelben se nagyi, se a testvéreink, de tutira megbolondulnék, ha egy faluban kellene velük laknom, vagy egy utcában. Én nem tudom milyen nagyi leszek, lesz vagy 1000 unokám, de próbálok majd pártatlan maradni.
:wink:

Na itt ma nincs ovi, úgyhogy megyek szórakoztatni a fiúkat.
iloly
 
 


ÚÚÚÚÚÚ, mire jövök vissza! :lol:

Igen, mindig van megoldás, csak nem a mi véleményünk számít! Sajnos! Mondjuk ez annak is az eredménye, hogy sokszor nem merjük kinyitni a szánkat, és harcolni saját magunkért! Lásd szolnoki TESCO. Két tízemeletes közé beépítették, és most kezdenek már felháborodni, hogy odalett a kilátás, és zaj van. Amíg anyukám egyszemélyes hadseregével járt a bíróságra, addig senkit nem érdekelt, de most.......lakossági tiltakozás indul.

Én is úgy vagyok vele, hogy hagy döntse már el az anya, hogy visszamegy-e dolgozni, vagy nem, mert éppen nincsen hova, vagy hogy meddig van otthon vele a gyerek. Nálunk is pörgés van, és nem ingerszegény a környezet, hanem a társaság az ami már Imikének is hiányzik, na meg már négy lesz szeptemberben, szóval most akkor is beírattam volna.

Na tépek tanulni, hogy nap irodalom vizsga...időmértékes verselés.....stb.... :roll: :twisted:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


hogy nap= holnap :lol: :oops:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Sziasztok!

Látom izzik a topic (nem csak a galagonya.. :) )!

Dobrev asszony valszínűleg nem 22 ezerből tartja el a családját! És valószínűleg őt nem veri a földhöz ha ne adja Isten kirúgják a munkahelyéről.... Ők simán a szívükre vették (jó, mondjuk jogosan), amikor valaki a zsidókat (és a nagypapa általi érintettségüket) firtatta.... ez szerintük jogtalan és sértő megkülönböztetés, hisz' minden ember egyforma.... csak az anya egy külön állatfaj (szerintem).... Ő ugyanis nem kell semmilyen munkaadónak, hiszen amíg talál egy huszonéves agilis, se kutyája se macskája kis p..át, addig nem fog felvenni egy 36 éves 10 éve gyesen lévő négy gyerekes anyukát, aki két hetet dolgozik, hármat otthon van mert a gyerekek az oviból hazavitték az x, majd az y kórságot és végigmegy a négy gyereken....
Jó, megértem a munkaadót. Ha én lennék ő, valószínűleg én is a céget nézném, nem a humanitást. De akkor ne lökjenek már dolgozni, ha a feltételek nem adottak. Iloly hsz-e kapcsolódik ide. Minen szavával egyetértek!
A másik: oké... menjen a gyerek bölcsibe, oviba... de ahhoz bölcsi és ovi kell!!!! Mert amíg küzdök a férőhelyekért, amíg 28 gyerek jár egy csoportba (ahol a csoportszoba 20-22 gyerekre lett tervezve), addig nekem ne papoljon Dobrev asszony!
Na ja.. könnyű annak, aki meg tudja fizetni a Normafánál a magánovit havi 120-ért, akinek a bébiszitter hozza-viszi a gyereket az oviba, suliba, akinek takarítónő mossa a szutykot a lakásában....

Mondják, hogy anno nem volt gyes meg gyed... anno szülés után kaptál 6 hetet oszt jónapot. Ha szoptattál, akkor kaptál a munkahelyeden kétszer fél óra szoptatási szünetet és csá. Anyukám idejében így volt. De akkor nem volt probléma óvodai és bölcsődei helyet találni! Akkor a munkahelyek létesítettek ilyen intézményt saját dolgozói részére. De mi van ma? Pontosabban mi nincs?!

És igen! Talán írtam már korábban milyen szemét módon leugattak az önkormányzatnál amikor meg mertem kérdezni, hogy négy gyerekre milyen kedvezményeket vehetek igénybe?
Komolyan mondom szörnyű volt! Pedig nem alamizsnáért mentem könyörögni, csupán érdeklődtem. Szégyen ami van!
Ja, és amikor megtudták, hogy van egy vadonatúj Dacia Loganunk (na mert hát a négy gyerek meg mi ketten már nem férünk be a skodánkba...., és megjegyzem a Dacia sem a miénk, hanem a banké....) na akkor szabály szerint kiutasítottak az irodából, hogy mit képzelek én???!!!! Akinek autója van, az nem rászoruló!

Na, ez is megér egy misét.....
Én semmilyen adókedvezményt nem vehetek igénybe, mert olyan kevés a pénzem, hogy gyakorlatilag nem fizetek adót (év végén visszaigényelek), a férjem meg azért nem kap semmit, mert neki meg olyan k...va magas a fizetése, hogy még azt a plusz 4%-os különadót is ráverik, szóval ő meg azért nem jogosult semmi kedvezményre....
Nem sírok, ne értsetek félre! De ezek a dolgok is érdekesek....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Nyugiiiii, nyugii, nyugi.....lányok, nem pörgetni túl magatokat. Magasröptű labdát dobtam az igaz, de nehogy valaki egészségkárosodát szenvedjen. :lol:

Tudod, Mandala, ilyenkor szokták azt mondani, hogy minek vállaltál annyi gyerkeket. :? Ja és az igazság odaát van. 8) Viszont azt senki nem fogja nekünk megköszönni, hogy a mi gyerekeink adóbefizetéséből kapja a nyugdíjat! :evil:

Na......de ....már....csak...három.....vizsgám...van.....hátra! :lol:
Remélem sikerült az irodalom, nagyon kemény volt 24 kérdés egy óra alatt. A hattyújegyre számítok nagyon! :lol:
Négy csajt elkapott a tanár, mert egy feladatlapot csináltak, pedig A,B oszlop volt. :oops: égőőőőőő

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi: pont ez jutott eszembe amikor olvastalak: a mi gyerekeink fogják őket eltartani... kevés gyerek születik... ez az egyik oldal... felelőtlen vagy, hogy ennyi gyereket vállalsz... ez a másik oldal.... hát lehet ezeknek jót tenni? :roll: :lol:

Ügyi vagy.... már csak három vizsga hipp-hopp és már jön is a pihi!!!!

Barbamami? Alziza? Iloly? Boeske? Ki merre? Csak nem itt nyár... ? :lol:
Barbamami: nászutazunk, mamóca, nászutazunk? :lol: :D :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Na,mi ez a zsongás??? :D :D

Mandala:
Ja,persze,romantikázok két kakis pelus között :D :D :D
Egyébként anno 4 éve se voltunk nászúton... Úgyhogy jó lenne kipróbálni,milyen KETTEN lenni :roll: :roll: :roll: ..

Alziza:
Hát. Kedves szomszédod van,hogy betegen átküldi játszani a gyerekét. De azt kell hogy mondjam,ez az oviban csak halmozott lesz. Nem kell messzire mennem,a nővérem dettó ilyen. "Értelmiségi" család (a férje orvos..),de ehhez képest,ha beteg a gyerek,reggel begyógyszerezi,és bedugja az oviba. Ha ő valamiért otthon van,akkor is..................


Dobrev..
Na,erről épp most (20 perce)nyilvánított véleményt a fiam... Összeszarta a szőnyeget,szétkente a pólóján elöl-hátul,még a haja is olyan volt. Megpróbálta feltakarítani a Bogi plüssállataival...
De mivel bele is lépett,gyönyörűen széthordta az egészet..
Na,nem ragozom tovább...
De a bilibe egyszerűen NEM HAJLANDÓ belekakilni. Pisi,az igen... Hát néha ki tudok akadni.........................................

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Barbamami
Hát pont ezért kell várnunk majd az ovival.

Nálunk egész nap esik.
De most kivételesen örülök is neki,mert leszórtam fűmagot a héten.
Tegnap még semmi nem látszott,ma meg 1,5 cm legalább! :shock: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Heló lánykák, mondaná Mandala! :lol:

Na tegnap megvolt a fejlődéslélektan vizsgám is. Hááát, az a pasi, mármint a tanár. Pszichológus. Zöld és fehér lapokat osztott ki, de az első 5 másodpercben rájöttem, hogy ugyan az a két csoport! :P Volt egy csaj, állandóan beszéltette, de konkrétan a kérdésekre kérdezett rá, hogy hova mit kell írni! :roll: éÉn az elsők között adtam be, csak nem írtam rá a nevem, mire a tanár: Ha nem írja rá a nevét, kapásból érvénytelen. :oops: Gyorsan odafirkáltam, aztán még üldögéltem tovább a teremben, mert a vonatom elment, így volt háromnegyed órám még. Nagyon laza volt, beszélgettünk, a végén már olyan diskurálás folyt, hogy nem is vizsga kinézete volt a dolognak. A mögöttem ülő csajjal megbeszéltük, ha összehozom neki a kettest, akkor megmasszíroz, mert masszőr. Hát remélem meg lesz neki, és nekem is!
Úgy érzem sikerült, pedig egészen más kérdések voltak, mint az előző két vizsgán, szóval nehezebb volt, most mélységében volt kíváncsi a doldokra, nemcsak felsorolás szinten. Amúgy ha nem sikerült, akkor sem keseredem el, mert nagyon jól éreztem magam, majd másodjára sikerül! :lol:

Barbamami, szép lehetett, a kaki ügy. Uncsitesóméknál a kislány a falra! kakált! :?

Boeske?Iloly?

Mandala drága, hogy vagytok, ovi ügy? Vagy hagyjuk?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi:
Mikor derül ki a végeredmény? :D

Alziza:
Minél tovább húzod a közösségbe kerülést,annál több ideje van az immunrendszerének... Napsugár egyetlen egyszer se volt beteg,amíg nem került közösségbe!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Úgyhogy Peti nem lesz kiscsoportos,az szent...

Mamik..,tegnap azt hittem,felrobbanok.
Vettem egy 3 kerekű babakocsit (használtan...,erre az egy évre minek vegyek újat..). Szépen letakarítottam,stb. Erre az első sétán kilyukadt az egyik kereke.... :evil:
A szervizben közölték,hogy 2 hét múlva jön szállítmány,mert külsőt is kell vennem. (Akkor már mind a 3-ra :roll: ).....
Kép

Viszont,hogy valami jó is legyen :lol: :lol:
Hogy véletlenül se üljek a fenekemen csak úgy......, elhatároztam,hogy szépen átalakítom a dédmamám tálalószekrényét (+ az étkezőasztalát is...)...
Namármost,azon kívül,hogy új üveget rakok bele,és kreált :D mintát is belemarok,az egészet átfestem. De nem akartam kísérletezni a festékkevergetéssel....,gondoltam,kikevertetem.
Na,szemben a speckó színkeverős festékboltban közölték,hogy ha hozok fehér festéket,2500Ft-tól (színárnyalattól függően) kikeverik bele a kiválasztott színt. Literenként.
Hát,gondoltam,ennek ennyi az ára. Na de nem volt náluk vizes bázisú festék,átmentem a tőlük kb. 100m-re lévő háztartási boltba.
Volt literes vizes bázisú fehér festék,és mondta a pasi,hogy kikeverik bele a színt is (ugyanúgy számítógéppel...stb.)
Na mondom,jó. Akkor nem megyek két helyre.
Mit gondoltok,MENNYIÉRT keverték ki literenként??????

16 azaz tizenhat Forintért... És gyönyörűűűű krémszín lett!!


Hát,nem tértem magamhoz. Ekkora különbséget!! :shock: :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!


Barbamami!


Egyik nap azon kapjuk magunkat, hogy kicsit unatkoztál és gyorsan építettél egy házat
:D

Szóval vagyok, csak nem vagyok most jól eleresztve idővel. Van még 2 vizsga, 2 vizsgáztatás, évzáró, kirándulásra készítés, és egyéb munkák, valamint az itthoni feladatok. :shock:

Na de túl leszek rajtuk nemsokára. :)

i
iloly
 
 


Sziasztok

Barbamami

Ilolynak igaza van

Áruld már el légyszi,h neked erre mikor van időd? :shock:
Imádom az ilyen felújított dolgokat,nekem is van kint a sufniban a nagymamám régi kisasztala,de nincs rá időm :(
Szeretem az ilyesmit.
Most pl egy régi hajós ládára v valami olyasmire hajtok.
nagyon ügyi vagy Kép
Vendég
 


Szia Lánykák!


Alziza: én most adtam túl az enyémen... :) Már a hajósládán... :) Végre a tesóm rászánta magát és elvitte.... Nagyon foglalta már a helyet. Imádtam, de sajnáltam, hogy csak lent legyen a pincében...

Ilyoly: azért Te sem vagy ám semmi! Mozgalmas életet élsz, annyi szent!

Nagyon jól összerakott kis csajok vagytok ám, lánykák! Ezt szerintem egy pasi nem csinálná utánatok!

Barbamami: várjuk az újabb fotókat! Nagyon kis ügyeske vagy!

Ildi: Szerintem meglesz az a vizsga, ne aggódj!

Suli ügyben még semmi. REmélem a jövő héten okosabb leszek! TErmészetesen referálok.

Most futok, mert Mesike szegénykém beteg. Kijött az első fogacskája, az is megviseli, de szerintem megfázhatott, mert nagyon hörögve veszi a levegőt, és bizti fáj a torka is.. ha nem javul, holnap doki... :(

Jó éjt Nektek!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok!

Szorítsatok! Anyukám leesett a cseresznyefáról, most vitte be a mentő... semmit nem tudok róla, annyira ideges vagyok! A négy gyerekkel nem engednek be a kórházba, anyósom persze nem tud rájuk vigyázni, itt ülök és rágom a kefét. A bátyám ment a mentő után. Remélem viszonylag jó híreket kapok. Apám tök süket, most telefonált, de a kérdéseimre nem válaszol mert nem hallja.. . elhadarta, hogy itt a mentő most viszik és ennyi. Hát komolyan mondom kész őrület!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Most beszéltem a bátyámmal, a mentő pont elkerülte...
Anyukám betonra esett, olyan 3-4 méter magasból.... és 69 éves....
Komolyan olyan ideges vagyok, majd megőrülök!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jézus Mandala!

telefonon sem ad a kórház felvilágosítást neked?
jaj,remélem nem lesz semmi komoly!
Szorítok nagyon!!!!
Vendég
 


Mandala, kitartás!
Drukkolok, hogy ne legyen komoly! :cry:

Nem is tudom, hogy miért mindig az ovit emlegetem neked? :?

Most csak ennyi, teljesen lehangolódtam........,majd este benézek még........Mandala......

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Mandala:
Jó ég.. Remélem nincs combnyaktörése!!!!!!!!! Tudsz már valamit???????????
Jaj,az ilyen sose jön jókor,20 évesen se,nemhogy idősebb korban. :( :( :(
Sok-sok gyógypuszit küldök neki :( :(

Iloly:
Jó hogy jöttél!! :D

Alziza:
Na,hát nem tudom gőzerővel csinálni.. :roll: A délutáni alvás alatt (kb. 1.5 óra..),meg...,hát lemegyünk játszani az udvarra,és én meg csiszolgatok.. :roll: Na,akkor nem tudok sokat haladni..... :roll:

Hajósládát pl a Vaterán keressél... Ott szokott lenni ilyesmi is..
Meg persze vannak kifejezetten olyan "cégek",akik felújítással-antikolással foglalkoznak.. :D :D





Mandala :( :( :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami

Keresem,keresem de még nem találtam.Ill van egy amivel kieggyeznék,ez nem az a klasszikus láda,de jól néz ki.
Még nem tudom.

Ja alvásidőben.na én akkor főzök.(meg írogatok ide :wink:

MANDALA???
Írj,ha tudsz valamit
Vendég
 


A láda amit legutóbb kinéztem

Kép
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a drukkokat, és a sok gyógypuszit anyukám nevében is!

Hát, nem hiszitek el... én sem hittem... sőt az orvos sem....
NEM TÖRT EL SEMMIJE, NEM LETT KOMOLYABB BELSŐ SÉRÜLÉSE! Tegnap már ki is engedték a kórházból, bent sem tarották... :shock: :lol:
Hát mondjuk azt túlzás lenne mondani, hogy jól van, de legalább nem tört el semmije és nincs ANNYIRA komoly baja! :)
Szegény mamikám... olyan fájdalmas a hangja. Nagyon fáj az oldala... arra esett.... a könyökét verte le, de az sem sérült komolyan.
Hát ilyet.... közel 70 éves és így megúszta! El sem hiszem! Gumiból van ez a drága lény? :roll: :) A mentőorvos nem volt derülátó, szirénázott is a mentő rendesen, míg beértek Vele.... az ottani orvos a vizsgálatok után azt mondta, hogy nagyon szereti anyukámat az Isten, hogy így végződött ez a baleset. Ekkorát esni!!! Más belehal!

Alziza: kívánom, hogy találd meg álmaid ládikóját! Megnézve a fotót, az enyém nem volt ennyire szép! :) Mondjuk csak addig, míg Andi kezébe nem került volna... :D

Ildi: tündér vagy, hogy napirenden tartod az iskola kérdést! Azért nem írtam róla, mert végülis fogalmam sincs hol tart a dolog! A bátyám bent volt a polgármesternél (más ügyben is), és ő azt mondta, vegye úgy, hogy el van intézve. Az oktatási referenst hívta, hogy legyen elintézve az ügy. Aztán a bátyám megkereste az oktatási referenst, és ő azt mondta, hogy két gyerek van Szentendrén, akinél még kérdéses az, hogy mehetnek-e suliba, avagy sem. Ha bármelyikük is megy, akkor kicserélik Danust az Izbégiben és mehet a Barcsayba. Na, erre én felhívtam a nevelési tanácsadót (ismerek néhány embert, két évig hordtam a Danit oda), hogy mit tudnak arról a két gyerkőcről...? Mondták, hogy mind a kettő mehet suliba! Na ez akkor HURRÁ! Ha minden igaz, ez azt jelenti, hogy sikerült elintézni Danusnak a sulit!
De tudod... én már nem hiszek el semmit, csak ha valóban a kezemben a papír az áthelyezésről!

Barbamami: Szerintem Te titokban feltaláltad az idősoxorozó gépet és a 24-ből minimum 48-at csinálsz! Na így tudom én elképzelni, hogy a három gyerkőc mellett ilyen csodák hagyják még pluszban el a kezed nap nap után! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Anyukámmal most beszéltem. Ma reggelre nagymértékben csökkent a fájdalma. Köszöni a gyógypuszikat, mondta, hogy biztosan azért érzi jobban magát, mert ilyen jószívvel és sokat gondoltok rá. :)

Kép


Ő az én anyukám no meg a csipet csapat:

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala

Ez jó hír!!!! :lol: :lol: :lol:
És érdekes.Nagyon ügyi,h így megúszta!
Tényleg nagyon nagy szerencséje van!

Igazából anyukád nem is látszik 69 évesnek szerintem.
:lol: De tényleg!

A kép nagyon jó!
Vendég
 


Mandala, ez nagyon jó hír! Tényleg nem látszik 69 évesnek anyukád! :lol:

Ja és Gergő tényleg hasonlít egy kicsit Zalánra! :lol: :lol:

Holnap ének vizsga, cidri, cidri......... 8)

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Mandala:
SZUPER!!! Hát nagyon ügyi anyukád van,vigyáznak rá fentről :D :D :D :D (Én hiszek az őrangyalokban!!! :D 3 és 5 éves korom között 3x fordult elő,hogy egy hajszálon múlt az életem :? :?
Remélem,hamar kiheveri az ijedelmet! (Jó,hogy csak azt kell... :D )
És tényleg nagyon jól néz ki ennyi idősen!


Alziza:
Ez a láda egyszerűen gyönyörű! Így ahogy van....
Interneten találtad?

Ildi:
Szorítok :roll:
Én zene szakon végeztem :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja és Mandala: olyan jól néz ki a képen az a "rakás" gyerek :D :D Szebbnél szebbek. Komolyan :D :D Nagyon helyes,hogy négyet is gyártottatok! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Képek :roll: :D

Mielőtt kiviszitek,még kipróbálom..
Kép

Tálaló alsórésze.. ezt ma kezdtem átcsiszolni. Krémszínű lesz,a teteje meg antikra pácolt :D
Kép
A felső részt már lealapoztam fehérrel.. Krémszín lesz,porcelán fogantyúkkal,rózsamintás fodros függönnyel az üveg mögött :D :D Kép
Az étkezőasztal lecsiszolása egy hónapomba került tavaly........
Ez is krémszín lesz,a teteje meg antikra pácolt
Kép

Na,most egy időre elég képet raktam fel :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Andi!

Én már ki is találtam: csináljunk egy műsort! A travel and living-en van egy műsör: amíg távol voltál a címe.

Te leszel a dekoratőr, Mandala a szerkesztő és dramaturg :wink: , én meg a műsorvezető, és persze a többieknek is számunk szerepet. Iloly lehetne a hivatalos szállító és főszervező, Boeske.......öööö....nem is tudom, ja és Alziza ......már tudom is, a forgatócsapat lehetnének ők ketten, aki elkiséri a távoltartott személyeket a kirándulásra. Azt hiszem senkit nem hagytam ki! :lol:

Az én dédimnek is van egy nagyon szép konyhaszekrénye, hasonló ehhez, csak az üveg része ovális, csipkézett. Egyszer kókány átfestettük, még a volt férjemmel fehérre. :x

A férjed mit szól ahhoz, hogy a gépeit használod, :lol:

Nem megy a fejembe az énekek szolmizációs képe, hát, remélem nem ez fog számítani!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Megvaaaaaaaaaaaaaaaan a fejlődéslélektanom!4-es lett! Annyira örülök neki! :lol: :lol: Milyen jól indul a napom! :lol: :lol: :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi

Gratula Kép

Barbamami
Ez az asztal..csuda szép!!!Imádom a régi cuccokat.
A ládát úgy találtam,h keresgéltem és találtam egy üzletet ahol vannak ilyn dolgok.Ráadásul hozzánk közel a váci úton.
A láda nem is olyan vészes 30.000 a 60×60-as,de van nagyobb is.
Az én nappalim viszont kicsi,így ez is elég lenne.
Vendég
 


Ez hülye :shock:
Nem is ezt a képet akartam Neked Ildi

Ezt Kép
Vendég
 


Köszönöm-köszönöm, már azóta megvan az ének is! 3-as lett ebben a témában nekem ez is jegy. :lol: Főleg azért, mert nincsen agyam arra, hogy 20 dalt megtanuljak szolmizálva. Az első ötöt még sikerült valahogy bemagolnom, de utánna már káosz volt az egész fejemben. Ja és most ezen a vizsgán nem is kínzott, mint az előző félévben! :twisted:
Még az irodalom van hátra, aminek nem tudom a jegyét és szombaton a matek!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi: óriási gratula!

Lányok most rohanóban vagyok... mesit letettem aludni de a nagyok folyton felüvöltik, úgyhogy mennem kell....


Ezt most kaptam, megosztom. Szerintem aranyos:


Csak egy Anya?

Egy nőtől, aki éppen a jogosítványát akarta megújítani a megyei hivatalban

a hivatalnok hölgy megkérdezte, hogy mi a foglalkozása.

A nő hezitált, nem igazán tudta, hogyan határozza meg a munkáját.

"Úgy értem,"-magyarázta a hivatalnok-

''van munkája, vagy csak egy...?"

''Persze, hogy van munkám,"- csattant fel a nő,

''Anya vagyok."

''Az anyaság nem számít foglalkozásnak, a háztartásbeli a megfelelő szó!"-

hangsúlyozta a hivatalnok.


Egészen addig a napig nem is jutott eszembe a történet, amíg egyszer csak

ugyan ebbe a szituációba nem kerültem a polgármesteri hivatalban.

A hivatalnok láthatóan egy karrierista hölgy volt, kiegyensúlyozott,

hatékony és megszállottja az olyan fontosnak hangzó címeknek, mint:

"Hivatali Vallató" vagy ''Városi Nyilvántartó".

''Mi a foglalkozása?"-kérdezte.

Mi késztetett rá, hogy ezt válaszoljam, nem tudom.

Csak úgy kibuktak belőlem a szavak.

''Tudományos munkatárs vagyok a gyermekfejlődés és emberi kapcsolatok területén.''


A hivatalnok megdermedt, a golyóstoll megállt a kezében

és úgy nézett rám, mint aki rosszul hall.

Megismételtem lassan, kihangsúlyozva a fontos szavakat.

Majd csodálattal néztem, amint a kijelentésemet

fekete nyomtatott betűkkel a hivatalos nyomtatványra írta.

''Megkérdezhetem,"-kezdte a hivatalnok érdeklődéssel-

"Pontosan mit csinál ezen a területen?"


Hűvösen, minden izgatottság nélkül a hangomban,

Hallottam magam válaszolni:

"Továbbképző kutatómunkát végzek,

(amit az anyák nem)

Laboratóriumban és terepen,

(általában úgy mondom a házban és a házon kívül).

A főnökömnek dolgozom, (az Úrnak elsősorban, aztán az egész családnak)

szereztem már négy elismerést (mind lány).

Természetesen ez a munka az egyik legelhivatottabb a földön,

(akar valaki ellentmondani?)

és gyakran napi 14 órát dolgozom (a 24 közelebb áll a valósághoz).

De a munkám több kihívást tartogat, mint a legtöbb átlagos karrier

és az elismerés sokkal kielégítőbb, mint pusztán a pénz.''

A hivatalnok egyre növekvő elismeréssel töltötte ki a nyomtatványomat,

felállt és személyesen kísért az ajtóhoz.

Amint ráhajtottam a kocsifelhajtónkra, a csodálatos új karrieremben elmerülve,

szaladtak elém a laborasszisztenseim--13, 7 és 3 évesek.

Az emeletről hallottam a gyermekfejlődési programunk

új kísérleti modelljét (egy 6 hónapos kisbabát),

amint egy új hangmintát tesztelt.


Úgy éreztem, csapást mértem a bürokráciára!

Úgy tűntem fel előttük, mint aki sokkal előkelőbb és nélkülözhetetlenebb

az emberiség számára, mint "csak egy másik Anya''.

Anyaság!

Micsoda nagyszerű karrier!

Különösen, ha egy cím is van az ajtón.

Akkor a Nagymamák

"Vezető tudományos munkatársak a gyermekfejlődés és emberi kapcsolatok területén '',

és a Dédnagymamák

''Ügyvezető tudományos munkatársak"?

Szerintem igen!!!

És hiszem, hogy a nagynénik

"Tudományos munkatárs helyettesek".

Kérlek küld el ezt egy másik Anyának,

Nagymamának,

Nagynéninek,

És más barátoknak, akiket ismersz.

Legyen kevesebb problémád,

Több örömed,

És csak boldogság kopogtasson az ajtódon!

Légy kedvesebb mint kellene.

Mindenkinek, akivel csak találkozol meg kell vívnia a saját harcát .

Sosem tudhatod, hogy egy perc vagy egy pár őszinte szó mikor befolyásol egy életet.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, csúúúúúcs! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Mandala:
Ez olyan aranyos volt!! :D :D :D
És milyen igaza van!! :!:
Ráadásul bármilyen kutató munkát el tud végezni egy másik kutató is,akármilyen területen. De az anyát nem helyettesítheti egy "másik".. :D :D :D

Ildi:
Ügyi vagy :D :D :D

Iloly??

Alziza:
Az asztallal egy gond van.. Rengeteget győzködtem a párom,hogy ez legyen az étkezőasztal,mert hely szempontjából nem praktikus..
Ugyanis nem tudom betolni alá kétoldalt a 2-2 széket.. És így nagyobb helyet foglal.. Az IKEÁs "Jokmokk" garnitúráról szedem le az asztaltáblát,az lesz a tetején. És hozzá a székek. Persze az IKEÁs alá nyilván beférnek a székek,mert sima egyenes lába van az asztalnak,és nincs kereszt alul.. Dehát azért azt nem lehet összehasonlítani egy több mint 100 éves asztallal..
Hol vannak már szegény készítői.... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,Ildi: :D
Én nemcsak tudományos munkatárs vagyok itthon,hanem fő-fő éléskamrafelügyelő is... Úgyhogy nyugodtan használhatom a párom gépeit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Ildi
Ügyi vagy ismét.

Barbamami
A régi étkezőasztalom a nagymamámé volt a székekkel együtt.
De tavaly sikerült szereznem még 4 ugyanolyan széket és egy nagyobb asztalt.
Nagyon örültem neki,mert az asztal mindkét oldalon lehajtható,így gondoltam ha épp nem eszünk tök jó mert összelehet csukni és tök keskeny.

Igenám!De így nem fér alá a szék!
Pont a napokban gondolkoztam,h visszahozom a mama asztalát,és ezt csak akkor hozom be ha vendégek jönnek.

Vagy a megoldás egy nagyobb ház! :wink:

Mandala
Jó a szöveg!

Nincs valami jó pás receptetek?
Zina szülinapját csak jövőhét végén tartjuk mert akkor ér rá mindenki,és grilleznénk.
Vendég
 


Alziza:
Boldog szülinapot Zinának!!!!!! :D :D :D :D :D
Nem vettem észre :roll: :oops: :oops: :oops: :oops:

Én előkészített "zacskós" pácot szoktam venni.. Vagy csak úgy "mindent bele" alapon.. :D :D :D


Ildi:
Mi van a házatokkal????? Most akkor eladtátok már? MIkor kell kiköltözni?....

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Alziza, bocsi, de én sem láttam, hogy szülinapja volt Zinának! :oops:

Boldog 9. szülinapot Zina! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok tudományos kutató-munkatársak! :D

5 napig nyaralni voltunk, azért nem jöttem. Alsópáhokon voltunk a Kolping hotelben. Nagyon jó volt, 5 nap tömény gyereknap, kellett már ez a srácoknak, mostanában alig látták az apjukat, és én is vizsgáztam, tanultam. Most végre tudtunk velük játszani, úszni, és egy kicsit pihenni is.

Mandala!
Örülök, hogy Anyukád megúszta az esést.
Drukkolok az iskola-áthelyezéshez is.
Nagyon jó ez az írás ("csak egy anya?"), már többször olvastam innen-onnan, de mindig bővül valamivel. Köszönjük.

Ildi!
Gratulálok a vizsgákhoz, nemsokára Te is végzel.

Alziza!
Zinának boldog születésnapot!
Fogad? Már jól vagy?

Barbamami!
Gratulálok újabb remekművedhez (tálalószekrény), és irigykedem a délutáni alvásidő miatt. Sem Barna, sem Márk nem alszik már délután, pörögnek reggel 7-től este 9-ig. Huhhhh. Persze csak magamat hibáztathatom, ugyanis tőlem örökölték. :(

Iloly!
Sok sikert a vizsgákhoz!
Azért nézz be, ha van 1-2 szabad perced!

Remélem senkit nem hagytam ki.
Jó éjszakát!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Halihó Mindenkinek!

A lehető legjobban kezdődik a napom, ugyanis megvan a gyerekeirodalom / irodalmi alapfogalmak / jegyem is. :lol: / 3 /Nagyon örülök neki, már lemondtam a maximális eredményről, mert nincsen annyi időm és energiám, de a szakmai tárgyak mind 5-ös.
Valószínű, nem sok olyan kérdéssel fogok találkozni az oviban, hogy Ildinéni, a költő itt metaforát alkalmaz, az időmértékes verselés első strófájának jambikus szakaszánál? :?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok

Boeske
Biztosan nagyon jó volt a nyaralás. :lol:

Mi 2 hét múlva megyunk balatonra,de mi házat béreltünk a barátnőmékkel,mert ennyi gyerekkel (neki is 3 van),nem lehet szállodába menni hosszabb időre. :roll:
Már az is kabaré amikor étteremben eszünk együtt.Mire az összes gyerek kitalálja mit eszik (és persze közben 2× legalább meggondolják magukat)az legalább 3/4 óra.Nem vicc!
A balatoni éttermekben ahol együtt ettünk eddig szerintem már kint van a tábla,h ezt a két családot együtt nem fogadják!
:twisted:

Augusztusban még be van iktatva a Dzsungel Hotel,de az csak egy hosszú hétvége.Viszont oda még plusz jön a lányoknak egy barátnője az anyukájával.Vicces lesz! :shock:

Ildi
Csak ismétlem önmagam:ügyes vagy! :lol: :lol: :lol:

Mandala
Anyukád???
Vendég
 


Alziza, eltudom képzelni a hat gyerek 12 féleképpen rendel. Kép

Mi is megyünk a Balatonra, július elején, anyósomékkal, ha nem pont akkor költözünk.
Majd mesélek arról is, csak most még fejlemények vannak, ezért kussolok annyira. 8)

Itt egész nap esik az eső, szomorú az idő..... Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Ebben a topicban új vagyok, visszaolvasgattam kicsit. Tetszik nagyon.

Nekem is 3 gyerkőcöm van, még nem várom a negyediket, csak szeretnék. Eddig csak én, a férjem nem. Igaz, ő 3.-at sem szeretett volna, de azért sikerült meggyőznöm, most mge persze imádja!

Olyna kérdésem lenne, hogy mennyire megterhelő 3 után 4 gyerek? Nemcsak az autó cserére gondolok, hanem úgy egyébként. Légyszi írjátok meg tapasztalataitokat!

moni
 
 


Sziasztok!

Nem biztos, hogy mindenre válaszolok, de igyekszem.

Először is minden szülinaposnak boldog szülinapot. Nálunk jövő szerdán kezdődik a "szülinap-névnap dömping" ami augusztus 10-ig 3 szülinapot és két névnapot jelent :shock: Tortát fogunk enni tortával :lol:

Mandala szuper egy anyukád van. Azért le kéne már beszélni a fára mászásról. Tudom, hogy ez nem olyan egyszerű, de talán most meg lehet győzni. :wink:

Az öreg bútor témához:nekünkis van egy nagy tükrünk és egy pipere asztalunk a párom nővérénél 270kmrre ide, ami a dédnagyimé volt. "Csak" el kellett volna hozni...

Én most kicsit ki vagyok purcanva, mert ma reggel bölcsi-ovi-suli,Pest 200km autotózás, egy kis vizsga, 200km autóval haza, gyors mosogatás, majd én 18:15-re mentem az évzáróra 17:30 helyett. Nem gond, fél nyolckor! jöttünk el. A gyerekek 16:45-kor kezdték. Jó kis gyerekberát ünnepély volt. :shock:

Szia Moni! Látom gyakorlatias vagy (autó)! Szerintem a harmadik után egy negyedik gyerek kisebb változás, mint az első után a második.

És, hogy valami vicceset is meséljek: megvettek majdnem velünk szemben egy telket "valami pesti emberek". A szomszéd néni mesélte a férjemnek: "És képzelje Doktor úr! Valami négy vagy öt gyerekük van" Kicsit szörnyűlködtünk együtt, majd hazajöttünk, aztán rájöttem, hogy Nekünk is "valami négy gyerekünk" van :lol: :lol:

Ha ide jönnek, tuti jó buli lesz a kölköknek :wink:

Jó éjt:i
iloly
 
 


Kép

Szia Moni! Kép
Jó helyen jársz, ha egy klassz csapatot keresel!
Bár nekem is "csak" három gyerkőcöm van, de ahogy elfigyelem nem olyan bonyolult a negyedik sem. Én is, én is szeretnék még egyet, csak az a lottó 5-ös nem akar jönni. Tudom nem a Fortuna hozza a gyerekeket, hanem a gólya, de hát egy kis zsé is kell már ennyi gyerekhez.... :? :lol:

Iloly!
"Valami négy gyerekünk van!, hát ez jó! Kép Úgy jellemeznélek, hogy interkontinentális egyéniség vagy! Szerintem igazán kiérdemelnél egy ország kormányzását, olyan könnyedén és derülátóan irányítgatod a családod, hogy bámulatos! 200 km oda 200 km vissza, elomdhatjuk, hogy nincsen kilóméter hiányod! :lol:
Tanítassz is? :shock: Mit és hol?

Én csak azért kukorékolok, mert megyek matekvizsgázni, és kidobott az ágy! Cidri,cidri, pedig piti halmazok, meg logika, meg sorozatok, meg valószínűségszámítás,- ezt a vonaton fogom átnézni :oops: De ez már az utolsó vizsgám! Szerencsére már most megvan a 30 kreditem, így ha nem sikerül, akkor sem fogok a Tiszának menni, majd a következő félévben újra felveszem!

Na nem is fárasztok senkit itt kora reggelt, megyek...kutyátetetni.....és utánna go Kecskemét, esik az eső, brrrrrr. Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi!
Drukkolok!

Iloly!
"valami 4 gyerek" - ez tetszett. :D

Moni!
Üdv!
Hááát, jót kérdeztél.... Szerintem is minél több gyerek van, annál kisebb változás a következő. (Legalábbis 3-ig ezt tapasztaltam.)
Kisebbik lányodnak boldog születésnapot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Na jó napot!

Nekem a péntek 13 szombat 14-re csúszott át. Apának el kellett utazni, én meg búcsúzóul odacsaptam az egyik kisujjamat az autó ajtajához. Most teljesen kiütöttem magam a házimunkából egész hétvégére, pedig lenne mit csinálni.

Igen Ildi, időnként tanítok is. Lovas témákat (lóegészségtan, anatómia, stb...) középiskolásoknak, egyetemistáknak másoddiplomásoknak tanfolyamokon stb...Amúgy éppen most számoltam ki, kb. 6000km lesz ez a vizsgaidőszak.

Ja azt elfelejtettem mondani, hogy ráadásul még "valami pesti" is vagyok, úgyhogy tiszta vicc.

Már kijavítottam, de újabban úgy írok, mint bagoly a Micimackóban :lol:
Ugye Ildi (mint gyerekirodalomtudós) bagoly és nem Róbert Gida ír magánhangzók nélkül. az előbb azt írtam, hogy "odcsptam" :lol: :lol:
sziasztok:i
iloly
 
 


Sziasztok

Móni
Üdv itt!
A 4. gyerek még nálunk is terv csupán. :lol:

Iloly
A szomszédos sztori jó!Ha-ha

Az ujjadat sajnálom!Nem tört el?
Vendég
 


Köszi mindenkitől a kedves fogadtatást, és a kiscsjaom nevében a köszöntést! Úgy elrohant ez az egy év!!!! Tavayl már nem tudtam elmenni az évzáróra, most bepótoltam! :lol:

Én is tanulok, de már csak az államvizsgám van hátra 25-én. Utána hawai, tengerpart, napfény!!!! Már nagyon várom!

Amúgy ha megnyernénk a lottó 5-t, akkor nem állnék meg 4 gyereknél! :wink: :lol:

Meglehetősen gyakorlatias vagyok, már csak a munkámból kifolyólag is. A férjem mégjobban az. Nála sokkal jobban dominál az ész, mint a szív. Néha sajna, de néha nagyon jó!

Nagyon tetszik a hangulata a topicnak, jó fej társaság vagytok!

Remélem befogadtok.

moni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?