Új privát üzeneted érkezett!


Sziasztok!
Szoval tegnap osszeszedtem a gondolataimat es balga modon nem mentettem el...

Edina. En kb 1 evig csak sirva gondoltam arra, hogy mi lesz velem. Meg a mai napon is neha tamad otletem, hogy miert veszitettem el a babam, persze mindig magamat okolom. En is marcangoltam magam rendesen, hogy mi lesz ha nem is lesz soha babam, mert keptelen leszek ra, vagy a ferjem elhagy egy ilyen szerencsetlent. Nem ok nelkul gondolunk ilyet, mert egyes tarsadalmakban pl osmagyarok, csak az az asszony ert valamit, aki szult (fiut Kép ). De ne akard tudni elore a jovot. Drukkolunk neked, hogy ne tortenjen meg soha veled ez a szornyuseg. De elore biztositekot nem adhatunk. Tudom, hogy ez keneKép Nekem a ferjem mindennap 'becsszora' megigerte, hogy lesz kisbabank es egeszseges lesz. Hat igy is lett. De hogy feltem, hiaba mondtak barmit...hogy ne idegeskedjek mert az rossz a babanak...
Szerintem ha van valami aggodalmad ird le ide. Mi kinevetni nem fogunk, sot elmondjuk hogy mi is aggodtunk ezen, vagy ilyesmi. Nem jo egyedul lenni. (olvastam utana a 36 even f. topicot, de oda sem irtal gyakran.) MEg nagyon korai, hogy azt vard magadtol, hogy ne sirdogalj. Szerintem adj egy kis idot magadnak es ha olyan gondolatok gyotornek, amik megijesztenek, irj ide! Benezunk ide paran es megtudod, hogy nem vagy egyedul.

Ancsi, drukkolunk!

Brigi, remelem hamarosan jelentkezel.

Bocs de a mai lelkiallapotom meg sem kozeliti a tegnapit. De nem panaszkodom, mert pofatlansag ebben a topicban azzal jonni, hogy nem aludt a gyerek. Kivanom, hogy mindenkinek ez legyen a legnagyobb baja az iden:
Beatrix
Vendég
 


Sziasztok!

Nagy hirem van!24-én megyünk a Diószegi utra az Immunologiai Intézetbe,ahol megcsinálják azt a bizonyos vérvizsgálatot.Kb 2 h-3 hét alatt meglesz az eredménye.
Nem is tudom minek örülnék jobban,ha találnának valamit vagy ha nem!Egyenlöre ennek is nagyon örülök,hogy bár nekem kellett utánajárni,a megfelelő embert megtalálni,de sikerült elintéznem!

Mindenkinek azt mondom,ha bármilyen vizsgálatra szüksége van,igenis kopogtasson ezer ajton,mert mindent ki lehet harcolni,és egyszer csak az egyik ajto ki fog nyilni!Szomoru,hogy a mai világban ezt kell tenni,de van megoldás mindenre,csak nem szabad feladni!

Bár hosszu még az ut,tudom,de egy lépéssel megint közelebb kerülünk a várva várt kisbabához!

Majd jelentkezem,sziasztok

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 

 
 

Brigi, örülök, hogy megtaláltátok a megfelelő orvost! Kép Nagy drukk a vizsgálatokhoz! Kép

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!

Csak most találtam ide, picit beleolvastam a topikba.... Sajnos én is elvesztettem a kisfiamat dec. 2-án... 28 hetes terhes voltam, amikor a doki észrevette, hogy valami probléma van a babábal (hm, bizony észre kellett volna vennie sokkal hamarabb, max a 16. hét környékén. Rohantunk más dokikhoz, de sajnos kiderült, hogy a babánk életképtelen, ezért beindították a szülést, majd rá 2 napra, majdnem 30 hét terhesség után, megcsászároltak... A kisfiunk 45 percet élt. Nem akarom ecstelni, milyen borzasztó volt lemondani róla, és milyen szörnyű, hogy nem vagyok már terhes, hogy elvesztettem őt... Rengeteget sírok azóta, éjjelenként alig tudok aludni. Kép Gyakran láthatólag minden ok nélkül rámtör a sírás, főleg esténként. És sajnos az én férjem sem nézi ezt jó szemmel... Mind azt mondja, hogy ő próbál továbblépni, úgy érzi, már sikerült is, de én mindig visszarántom...Nem tehetek róla, hogy nem tudom ilyen hamar feldolgozni a történteket, hiszen alig 7 hete történt az egész.

Az vigasztal, hogy van egy 1 éves 9 hónapos kislányunk, aki gyógyítgatja a lelkemet. Csak borzasztó nehezen megy, néha úgy érzem, soha nem jövök egyenesbe.KépKöszi, hogy meghallgattatok:

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Sziasztok!

Mely!Nagyon sajnálom,amin keresztül mentem!Ne sürgesd az időt! Minden ember más és más!Lehet hogy 1 honap de lehet hogy 1 év kell ahhoz hogy tul tudjál jutni rajta!A lényeg hogy beszéld ki magadbol a fájdalmat!Minnél többet beszélj rola,az segit!

Bocsi hogy igy eltüntem,de mostanában kevés az dőm!A hétvégék esküvő kiállitással telnek.Mult héten Pécset voltunk kiállitani,holnap megyünk Györbe,jövő héten Sportcsarnok,közben azért dolgozom is,ugyhogy néha alig élek.Ja és a kegfontosabb,kedden megyünk a vérvételre.
Igérem jövök majd!

Puszi Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok!
Mely:
napok óta azon gondolkozom,hogy mit is írhatnék neked?Semmi okos nem jutott az eszembe,pláne,hogy hasonló borzalmakat éltünk át mi isKép.Sajnos csak az idő ami segít egy kicsit,meg ha neked jólesik,akkor sok-sok beszélgetés.Nálam ez volt a segítség,de persze a férjemmel nem lehetett nálunk sem.Õk egészen máshogy élik meg szerintem.Ha gondolog nekem is "elsírhatod"fájdalmadat,a profilomban megtalálod az email címem.

Brigi:
a keddi vérvételnek mikorra lesz eredménye?

petergabi
 
 


Hali!

Reményeim szerint 2-3 hét alatt meg lesz az eredmény!Nem is tudom mit szeretnék jobban,hogy találjanak valamit vagy hogy minden rendben legyen!
Azért kíváncsian várom!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok!
Tegnap megvolt a vérvétel.Kb 1-1,5 hét mulva eredmény,majd felhivnak,ha kész!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok sorstarsak.
Az en storym ugy indult, mint a meseben. A naszuton tortent meg a fogantatas es szilveszter estejen csinaltam meg a tesztet. Orommel kezdtuk az Uj Evet es bucsuztattuk az oevet. 6 hetesen jott a barnas verzes es doki megallapitas: ures a zsak. Hogy ezt megerositsek volt hormonteszt es 2 napra re huvelyi UH, ahol megis ottvolt a pici embrio lukteto szivvel. Mivel alacsony volt a HCG, progreszteront kaptam, hogy segitsunk neki. 1 het mulva semmi fejlodes nem volt tapasztalhato, a szivhang nem jo. Ma mar nem volt szivhang, penteken mutenek vaakumos abort. Nehez magamat tultenni rajta, holott mar az eljen mondtak, hogy "nem jo a terhessegem". Nehez lesz kesobb nem erre gondolni es ujra probalkozni... Irjatok nekem!
ciprike
 
 


Mely,
ez borzasztó, nagyon megrázott a történeted!!! Kép NEM kell még túllépned ezen! Én sokkal kisebb babákat vesztettem el, és néhány hónapba mindig beletelt, amíg többé-kevésbé magamhoz tértem. A sírás a normális gyászmunka része, nem szabad elfojtani a fájdalmat!!!! Ezt a férjednek is meg kell értenie, mert csak úgy érdemes nekimenni a következő terhességnek, hogy elgyászoltad a babádat!!!! Nagyon sok kitartást nektek!!!

Ciprike,
nagyon sajnálom, az első baba elvesztése mindig borzasztó sokk! Most néhány hétig-hónapig nagyon rossz lesz, de meglásd, hamar újra beköltözik egy baba, és remélhetőleg minden rendben lesz!!! Normális, ha sírsz, ha utálsz minden pocakost, ezektől nem kell megijedni, sokan átmegyünk rajta.
Mit mondott a doki, mikor próbálkozhattok újra? Műszeres befejezés után általában 3 hós várakozást javasolnak. Neked is soksok erőt és mihamarabbi babát!!!!

Brigi,
nem is tudom, én mindek örülnék a te helyedben jobban... bár szerintem a látszólagos ok nélküliség, a bizonyatalanság a legrosszabb!

vera
kisün
 
 


Vera!
Én is igy gondolom,hogy talán ha találnak valamit,azt lehet kezelni,de ha itt is minden rendben van,akkor már nincs több vizsgálat ,ami kiderithetné,miért is töténik ez velünk!
Ha igy is lesz,akkor is tovább probálkozunk,nem adom fel!

Ciprike!
Sajnálom,hogy neked is át kell élned egy terhesség elvesztését!
Az idő majd enyhiti a fájdalmad,de rányomja a bélyegét a következő terhességre.Tapasztalatbol mondom!De mindenképpen pozitivan kell majd a következő terhességhez hozzá kezdeni,és csak akkor,ha ugy érzed,le tudtad már zárni ezt a veszteséget!

Sok erőt kívánok,és ha bármikor szükséged van egy kis lelki támaszra,mi itt vagyunk!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Kedves Lanyok,
olyan jo erzes, hogy meg igy latatlanban is meghallgattok es megertetek! Nagyon jo erzes! Koszonom!
Holnap lesz a muvi beavatkozas, kicsit felek tole. Azt olvastam, hogy elozo nap fel szoktak rakni valami henger felet, hogy segitsek a meh kitagulasat. Hat nekem ilyen nem lesz. Ti mit tudtok errol?
Kedves Vera! A doki azt mondta, hogy 2 menstruacionak jelentkeznie kell, utana lehet ujra probalkozni. Hat en megmondom oszinten, hogy nem biztos, hogy fogok tudni varni. Nagyon sok olyan esetet hallottam, hogy 1 honap mulva ismet teherbe esett az illeto es minden ok volt. Olyat meg nem hallottam, hogy valaki azert vetelet el, mert nem vart eleg idot az elozo veteles utan. Te mit gondolsz? Ti mit gondoltok?
Brigi! Probaltam visszaolvasni a torteneted, de nem igazam ertem. Miert kell immunologiara menned?
Udv mindenkinek
ciprike
 
 


Cipirke!
Ne izgul nem lesz semmi baj. Altatásban csinálják és kb 10 perc az egész. Én műtét után 2 órával kocsibaültem és hazamentem. Utólag se volt semmi gáz. Az én dokim szerint akkor lehet próbálkozni, ha úgy érzed felkészültél rá fizikailag. Persze attól is függ. hogy hány hetes terhességet veszítettél el, de neked még nagyon korai. Nekem 9 hetes volt és nem vártam semmit a próbálkozással. 3 hónap múlva újra terhes lettem. Sajnos az is elhalt, de nem azért mert nem vártam, hanem utólag kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Most arra szedem a gyógyszert és így minden ok. Jelenleg 14 hetes terhes vagyok, túl a kritikus 3 hónapon Kép
Azt mindenkinek ajánlom, hogy pajzsmirigyet nézessen, ez csak egy vérvétel, de nem csinálják rutinból, viszont sok elhalt terhesség okozója.

Brigi!
Csak miattad szoktam néha beleolvasni a topikba Kép Izgatottan várom a vérvétel eredményt.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Ciprike,
nekem mindhárom vetélésem spontán zajlott, a 11., 10. és 8. héten, mivel nálam minden rendben volt, valószínűleg a babák voltak életképtelenek. Az UH mutatta, hogy nem élnek, a dokival pedig a kivárás mellett döntöttünk, nem volt műtét. Szóval nem tudom, műtét után mennyit kell várni, én azonnal próbálkozhattam újra.
A lányom a 2. vetélés utáni 2. ciklusban fogant, és él év virul, 16 hónapos Kép
Most épp 18 hetes terhes vagyok, úgy tűnik, minden rendben. A mostani baba a legutóbbi vetélésem után 2 héttel fogant, tehát még egy ciklus sem telt el utána.
Én a helyedben az első menstruációt megvárnám, de csak azért, hogy tényleg minden rendben regenerálódott-e a műtét után! Egyébként nekem a várakozás volt a legborzasztóbb, az 1. és a 2. terhességem közt ki kellett hagynunk néhány hónapot, mert külföldön voltunk.
De a lényeg, ahogy Nyanya is mondta, hogy akkor vágjatok bele, amikor te úgy érzed, hogy kész vagy rá! Nagyonnagyon drukkolok!!!!

vera
kisün
 
 


Nyanya,
örülök, hogy minden rendben nálatok, jó pocakosodást!!!! Kép

vera
kisün
 
 


Brigi,
nagyon csodállak a kitartásodért!!!! Sokat gondolok rád, és nagyon drukkolok, hogy összejöjjön a baba, ezért talán kicsit annak szurkolok, hogy találjanak már valamit, amit kezelni lehet.

v
kisün
 
 


Ciprike!

Együttérzek Veled,tudom min mész keresztül.Sajnos a terhességek nagy része az első trimeszterben vetéléssel végződik.Vigasztaljon az,hogy a baba valószínűleg nem volt egészséges és a természet így oldotta meg,az orvosom azt mondta,az embernél ez a természetes kiválasztódás.Tudom,durván hangzik,de ez az igazság.A következő babával biztos nem lesz semmi gond,de azért nem árt egy kivizsgálás,elsősorban hormonvizsgálat és TORCH,hogy nyugodtabban indulj neki a következő terhességnek.
Az én babám a 20.hét körül halt el,a genetikán 3 hónap szünetet mondtak,az én orvosom 1 hónap múlva azt javasolta,hogy ne védekezzek ha úgy gondolom.Én kivártam a három hónapot,mert lelkileg most érzem magam felkészülve az újabb terhességre.Már nagyon várom.
Szóval rád van bízva,hogy mennyit vársz,de előtte csináltasd meg a kivizsgálást,hogy megnyugodj,nincs veled semmi baj.Addig is telik az idő.Holnap minden rendben lesz,ne izgulj.Jelentkezz ha túl vagy a műtéten.
Sok erőt kívánok neked,s nyugodtan gyászold meg az elvesztett babádat!
Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm még egyszer, hogy meghallgattatok és persze a biztató szavakat is.Kép

Brigi, csodállak a kitartásodért, kívánom, hogy minél hamarabb a karjaidban tarthasd a babádat!

Gabi, köszönöm a biztatást, olvastam a történeteteket, bizony nehéz lehetett nektek is feldolgozni. Kép Viszont most van két csodaszép gyerkőcöd, gratulálok hozzájuk.

Vera, igazad van, nem megy egyik napról a másikra... De talán minden nap elteltével enyhülni fog egy kicsit a fájdalom.

Edina, sajnálom, hogy veled is megtörtént ez a szörnyűség.Kép Tudom, hogy bármilyen pici terhesség elvesztése nagyon fáj egy anyának, de minél nagyobb a terhesség, annál borzasztóbb a veszteség érzése. Drukkolok, hogy mielőbb sikerüljön teherbe esned és szülnöd egy egészséges babát.

Ciprike, sajnálom, hogy te is elvesztetted a babócát...Kép De egyetértek Edinával, hidd el, sokkal jobb így, mintha jó pár héttel később veszítetted volna el őt. Kívánom, hogy minél hamarabb túl tudd tenni magad a történteken.

Sok erőt, kitartást mindenkinek, Vera, neked jó pocakosodást!

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Sziasztok Lanyok,
hat tul vagyok a muteten... 10 perc volt az egesz es mar kint is voltam. Mikor felebredtem, az eleg szar volt. Holott mar elotte halott volt az embrio (9 hetes voltam), megis a mutet utan tudatosult bennem, hogy kint van, ures vagyok. Egyutt sirtunk a ferjemmel. Aztan megint elkabultam, megint felebredtem, megint sirtunk. Nagyon rossz volt, hogy a mellettem levo agyon egy anya fekudt, aki tegnap szult es egy- ket latogatoja le sem szarta (bocs) hogy en is ott vagyok es en nem az oromtol sirok. Mikor elmentunk, az anya bocsnantot kert a latogatoiert. Ez jol esett. 2 ora mulva mar kint voltunk. Meg erzem a mehemet, de nem faj.
Koszonom mindenkinek a tanacsokat! Remelem, tul tudok lepni az egesz trauman (mert elfelejteni nem lehet) es hamarosan ismet sikerul.

Edina!
Kossz a tanacsokat. Legyszi magyarazd el, mi az a TORCH? A terhessegem legelejen voltam vervetelen, ott sok mindent neztek es renben is voltam. A doki is megerositette, hogy nem bennem van a hiba.
Vera!
Remelem, minden ok nalad. Ha jol ertettelek, akkor neked 3 vetelesed volt?
Kriszta!
kossz a tippeket. Remelem, a te terhesseged is jol zajlik vegre.

Jo igy levelezgetni veletek, jo kiirni az erzeseket. Naplot is elkezdtem irni (utoljara 17 eves koromben irtam) annyi ev utan.
udv Mindenkinek
ciprike
 
 


Ciprike,
örülök, hogy minden rendben ment és remélem, gyorsan regenerálódsz!!!! Igen, jól értetted, 3 vetélésem volt, nagy valószínűséggel van egy géntörés vagy nálam vagy páromnál, ami miatt a megfogant babák kb. 40%-a életképtelen, és korán elmennek, amelyik megmarad, az viszont egészséges Kép és ez a lényeg!

v
kisün
 
 


Nyanya, gratulálok! Kép

Ciprike, mielőbbi testi és lelki felépülést kívánok Neked!

Nálunk is vannak eredmények. Pontosan még nem tudom mi ez, de egy trombophilia faktorom nem jó, úgy néz ki, hogy majd szúrnom kell magam a következő terhesség alatt. Azt hiszem konzultálni fogok egy hematológussal is. Jó lenne, ha végre megtalálnánk a baj forrását és orvosolni is tudnánk.

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Ciprike:
örülök,hogy túl vagy rajta!Most egy kicsit foglalkozz magaddal,a lelkeddel és nyugodtan sírasd el a babádat.Mindennek meg van az ideje,most Te vagy csak fontos.Próbálj sokat pihenni és nem az okokat keresni.Kívánom,hogy a lelked minnél hamarabb felkészüljön egy újabb kisbabáraKép

Kisün:
annyira csodálom az optimizmusodatKépÁrad belőled a nyugalom,és pont azt érzem,amit írtál is Moosenak,hogy remekül érzed magad.Nagyon ügyesen csinálod.Boldog babavárást kívánok továbbra isKép

Nyanya:
neked is gondtalan és szép hónapokat kívánokKép

Ecsv:
persze az nem túl jó,ha baj van,de remélhetőleg orvosolható és sikerül újra majd babáznod!Szorítok nagyon.

Brigi:
igazából neked is azt kívánom,hogy találjanak valami"bibit",ami gyógyítható és aztán...Kép

Mely:
Te is írj gyakran,az érzéseidet,a fájdalmadat!Mi itt vagyunk és egymást erősítjük,itt nem kell visszafognod magad,mindenki tudja,hogy milyen is ez az időszak.Légy erős!

petergabi
 
 


Szia Ciprike!
Most próbálj meg regenerálódni testileg-lelkileg.
Semmi okosabbat nem tudok mondani,úgyis sokat fogsz sírni az elkövetkezendő napokban.
A TORCH-vizsgálat a Toxoplasma-Rubeola-Cytomegalovírus-Herpes symplex-rövidítései.A Toxopl.macskáktól,madaraktól,rágcsálóktól,kutyától és nyers hústól lehet elkapni,ezektől kell óvakodni,ha nem vagy védett.A Rubeola a Rózsahimlő,ha nincs ellenanyagod ajánlatos beoltatni magad,de 3 hónapig nem eshetsz teherbe az oltás után.Nagy veszélyt jelent a magzatra a vírus,ha elkapod terhesség alatt,viszont sok ismerősöm szült több gyereket úgy,hogy nem volt rózsahimlős.Érdemes megfontolni,ha tudsz 3 hónapot várni.A Cytomegalovírus-CMV,ezen a fertőzésen az emberek 70%-a átesik tünetmentesen,azt nem tudom,hogy akkor mi van,ha terhesség alatt kapod el.A Herpes symplex vírus okozza az alakherpeszt,ezt is sok ember hordozza.
Ez a TORCH,érdemes elvégeztetni vetélés után,hogy megnyugodjál,de lehet,hogy ez már megvan neked.
Pihenj sokat és vigyázz magadra!
Edina

Kép
szekeres
 
 


Szia Mely!

Nagyon sajnálom ami veled történt,szörnyű lehetett átélni,én is nehezen tudom feldolgozni még mindig,pedig velem október elején volt hasonló.Sok időnek kell eltelni,amíg sírás nélkül tud az ember rágondolni.Most ahogy közeledik az idő,amikor szültem volna rendesen,megint egyfolytában ez jár az eszemben.Nekem sajnos Õ lett volna az első,jó neked,hogy már van egy babád,gondolom benne vigaszt találsz.
Ettől függetlenül szeretnétek még babát?Ugye nem adtátok fel?
Mi eddig csak egy gyereket akartunk,de ezek után kettőt szeretnénk.Remélem mindnyájan,akik hasonló dolgokon mentünk keresztül,hamarosan ismét boldog kismamák leszünk.
Jó pihenést,gyógyulj meg testileg-lelkileg.
Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Gabi,
köszi, de nagyon könnyű optimistának lenni, ha már összejött a baba Kép A 3. vetélésem pl. lelkileg sokkal könnyebb volt, mert annyit kellett csak kimondanom, hogy akkor próbálkozni kell, és előbb-utóbb összejön még egy baba.
Én sokkal jobban csodálom azokat, akik még mindig várnak az elsőre, és ennek ellenére bíznak és küzdenek és optimisták Kép és szurkolok nekik veszettül, hogy átéljék azt, amit én is, hogy a kezükben tarthassák a gyereküket, mert annál szebb nincs Kép

vera
kisün
 
 


Sziasztok!

Uj tag vagyok ebben a klubban Kép .
Nem nagyon tudok meg beszelni a vetelesemrol, masba lelket onteni meg kevesbe, de talan ti tudtok segiteni nekem. Van koztetek valaki akinek az atlagos 4-6 hetnel korabban jott meg a veteles utani elso mensije? Ha igen mikor?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Õzi,
nagyon sajnálom!!!! Nekem időre jött meg minden vetélés után. Dokid mit mond? Más tünet nincs: pl. erős fájdalom, darabos vérzés, láz stb.?

vera
kisün
 
 


Koszi szepen. Nincsenek eros fajdalmaim, az egesz pontosan olyan mint egy mensi. Az egesz hetvegen kezdodott, az orvosomat meg mindig nem tudtam elerni. Gondolom ma mar tudok vele beszelni, de addig is kivancsi voltam, veletek hogy volt. A vetelesem egyebkent 12 napig tartott, utanna 11 nap mulva (most hetvegen) kezdtem ujra verezni. Nagyon ugy nez ki hogy ez nem mensi, bongesztem a netet egesz ejjel, de nem talaltam senkit akinek korabban jott volna meg.

Gondolom valami baj van, majd okosabb leszek doki utan...
Azert koszi a valaszt.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Õzi,
neked spontán zajlott vagy műtét volt? Mert nekem spontán volt 3x, hosszabb vérzés után szünet, aztán normál ciklusom szerint jött meg a vérzés.
Ha volt 11 nap szünet, akkor esetleg nem jöhetett meg a normál menstruáció, mert ez akkor összesen 23 nap?
De doki majd megmondja!

vera
kisün
 
 


Kisun,
Nekem spontan indult, ket honaposan es nem akartam mutetet (a dokim is ezt ajanlotta egyebkent). Orvosi felugyelet azert volt, 4 naponta vervetel, hogy lassuk hogy csokken a terhesseg-hormon szintem, es ketszer UH. Eloszor csak azt lattuk, hogy a baba mar nem el, masodszor pedig hogy a meh lathatoan tiszta, teljesen kiurult.

Igen eloszor en is arra gondoltam, hogy ez a mostani verzes a mensim lehet, meg orultem is, hogy idoben van es akkor ez az elso es mar csak kettot kell varni a kovetkezo probalkozasig. De mostanra sikerult beszelnem a dokimmal es szerinte ez egy rendhagyo verzes, de egyatalan nem egyedi. Ahogy 0-ra csokkent a TH szintem, azonnal verezni kezdtem. De amig nem gorcsolok, nincs lazam es nem vesztek tul sok vert addig nem kell aggodni. Holnap mindenesetre berendelt meg egy UH-ra a biztonsag kedveert. Nagyon remelem, hogy minden rendben lesz.

Bocs ha hosszadalmas voltam, de talan mas is lesz ilyen helyzetben es jo lesz majd visszaolvasni, hogy ilyen is van...

A vetelesek lezajlasa utan milyen vizsgalatokat vegzett el az orvosod? Mert nekem a laborokon es UH-n kivul semmit... Szerinted ez eleg?

Elore is koszi a valaszt!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Õzi,
a baj itthon az, hogy TB csak 3 egymás utáni vetélést tekint "rendhagyónak," és akkor finanszíroz bármilyen vizsgálatot. Első vetélésem után nálam sem volt UH-n kívül semmi. De magánban (pl. Családtervező központ) meg tudod csináltatni a genetikai és a hormonvizsgálatokat, csak akkor azért fizetned kell.
Nekem a 2. vetélésem usa-ban volt, ott kettő után megcsinálják a hormonvizsgálatot, de minden rendben volt. Aztán a 3. terhességemből született Dóri lányom, és így már szinte biztos is volt, hogy a babák voltak betegek.
A 4. terhesség megint vetéléssel végződött, és ezért (meg a nagyon korai babaelhalás miatt) gyanítjuk, hogy valamiféle genetikai gikszer van vagy nálam vagy páromnál, ami miatt a babák egy része életképtelen lesz.
Egyébként az én dokim azt mondta mindig, hogy spontán lezajlott vetélés után semennyit sem kell várni (és usa-ban is csak a biztonsági első menstruáció megvárását mondták). Dóri a vetélés utáni 2. ciklusban fogant, a mostani pocaklakó pedig vetélés után két héttel, tehát első menstruáció meg sem jött Kép Szóval ha véletlenül nem bírjátok kivárni a 3 ciklust, akkor se félj, ezzel a babának nem tudsz ártani!!! Kép
A dokid nagyon alaposnak tűnik, és örülök, hogy vannak más orvosok is, akik merik vállalni, hogy spontán rendeződjön a dolog!
Kitartást és remélem, hamarosan te is babázol majd!!!

vera
kisün
 
 


Kisun,
Koszonom szepen a valaszod, nagyon sok hasznos infot tudtam meg belole! Jelenleg az USA-ban vagyok, itt sajnos a biztositasom semmilyen termekenyseggel kapcsolatos vizsgalatot nem fedez a vetelesek szamatol fuggetlenul. De mindent meg akarok tenni, hogy ne kelljen atelnem megint ezt a borzalmat, ugyhogy amit tudok, majd elvegeztetek.
Koszi a jokivansagokat is!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!
Olvasgattam a topicot és mindenkit, aki elvesztette a magzatát vagy babáját nagyon sajnálom, és átérzem a helyzetét. Sajnos 2005 decemberben nekem is volt egy műtéti befejezésem. 12 hetes UH-ra mentünk lelkesen a férjemmel, és ekkor derült ki, hogy kb 2 hete halott magzatot hordozok. Rögtön bennt is fogtak, mechanikus méhszájérlelés majd másnap műtét. Az volt az érdekes, hogy utánam 2 órával a szobámba egy kolléganőm került, és akkor tudtuk meg egymásról, hogy terhesek vagyunk, vagyis voltunk. Mi egymást segítettük, és az a 2 két nap amit a kórházban voltam, kicsit segített abban, hogyan lépjek túl a problémán. Utána hetekig iszonyú volt, jött a karácsony, lassan múlt az a szorító érzés. Most már a következő terhességemre próbálok koncentrálni, de azért még mindig sajog a szívem, ha kismamát látok nagy pocakkal. (pedig elég sok van a környezetemben).
Õzi, szerintem nagyon fontos, hogy megnézesd a pajzsmirigyedet, nem több az egész egy vérvételnél az endokrinológián, de sokmindenre választ adhat a rossz pm működés. Az én vetélésem is nagy valószínűséggel a pajzsmirigy alulműködésem miatt volt.
Pár hónap múlva gyógyszeres kezeléssel talán végre beáll nekem is, és akkor újra lehet próbálkozni...
Sok sikert a vizsgálathoz!
Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Dalminha,
Koszonom a tippet, mar kertem is idopontot a vizsgalatra!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Õzi,
hja, USA, ne is mondd... 2. vetélésem ott volt, és az a papírmunka, ami ahhoz kellett, hogy fizessen a biztosítás rémes volt, főleg hogy az ember itthon megszokja, hogy lobogtatja a TAJ-kártyát, vagy magánba fizet és kész.

Dalminha,
nagyon sajnálom, de ha tényleg a pajzsmirigy a ludas, akkor a következő babánál semmilyen gond nem lesz!!!! Nekem is baromi rossz volt, amikor kismamát láttam, ezt az érzést csak a saját pocakom tudta oldani...

vera
kisün
 
 


Sziasztok!
Nekem még nagyon friss a "tragédiám". 2005.tavaszán volt az esküvőnk és decemberben már nem jött meg a vérzésem. Nagyon örültünk a mi kis jövevényünknek! Ultrahangon 01.11-én láttuk őt előszőr kis földimogyoró alakú volt. Másodszor és utoljára pedig 01.23-án. Az ultrahangos hölgy mondta, hogy a két időpont között semmi fejlődést nem lát viszont szívhang van. Itt már elvileg 11.hetesnek kellet volna lennem, de az UH csak 5-6 hetes terhességet állapított meg. Azonnal elrohantam a dokimhoz, azt mondta nem kell aggódni várjuk meg a következő UH eredményét. Nem nyugtatott meg amit mondott. Folyton az motoszkált a fejemben, hogy hogyan lehet normális az hogy fele akkora mint kéne lennie.
2006.02.04.-én nagy szülinapi partin voltunk szüleimnél vidéken, ahol is többek között a 26. szülinapomat ünnepeltük. Ebéd után elkezdett fájdogálni az alhasam. Társasoztunk az asztalnál. Amikor éreztem valami folyik belőlem. Gyorsan elmentem wc-re és egy pacni esett ki belőlem, rengeteg vér kíséretében. Akkor már tudtam, hogy nagy a baj és eszembe jutott az UH-os hölgy mondata(2 hete nem fejlődött semmit)
Azonnal a legközelebbi kórházba rohantunk Székesfehérvárra. Ultrahang és alapos, kíméletes vizsgálat után a következőket állapította meg az ismerős orvos: -A méhszáj nem nyitott, a vérzés is alábbhagyott ezért javasolta, hogy azonnal induljunk haza Budapestre és jelentkezzünk az ottani kórházba, mert sajnos be kell fejezni a terhességet. Így is tettünk.
Hazarohantunk lefürödtem, összepakoltam a cuccaimat és indultunk. Kb. 1 és fél órát vártunk mire egyátalán ránk nézett egy orvos, mondván hogy éjjszaka van és 2 császár is volt. Hát így jártam. Ez idő alatt 4-szer nagymennyiségű vér csúszott ki belölem a wc ülve, 3 betétet és mindenemet átáztatott a belőlem egyre inkább ömlő vér. Egyre jobban fájt a hasam. Végre sorra kerültem, gyenge voltam és elkeseredett. Magamban mindent tudtam igaziból már csak azt vártam, hogy vége legyen. Az akkor megvizsgált ügyeletes orvos elkérte a régi ultrahangos eredményeimet és kérdően nézett rám. Kérdezte ki az "orvosom" és hogy lehet az hogy ő nem szólt nekem arról, hogy baj van hiszen nem a korának megfelelő méretű a babánk?! Azonnali ultrahang és vérvétel után már toltak is be a műtőbe. Kedvesem elbúcsúzott, én pedig elkábultam és másra nem is emlékszem. Viszonylag jól ébredtem, ez azt jelentette hogy nem fájt a hasam és minimálisra csökkent a vérzésem. Másnap hazamehettem(vasárnap). Keddig fájdalommentesen, minimális vérzéssel és pihenéssel és iszonyú nagy ürességgel teltek a napok. Kedd este megint elkezdett fájdogálni a hasam. Vérzésem nem erősödött lázam nem volt csak hőemelkedésem.
Szerdán visszamentem "eredeti" nőgyógyászomhoz, aki sajnálta a dolgot de nem vizsgált meg azt mondta hogy a gyenge vérzés az állandó hőemelkedés és a hasfájás is normális. Konstatálta, hogy nem hiába volt az UH hölgynek észrevétele ezek szerint. Jókor szólt.
Gondolom mondanom sem kell, hogy orvostváltok. Pedig őt ketten is ajánlották.(XI.kerület Szt.Imre kórház orvosa)
Igazán tegnap(szerda)jutott el a tudatomig az hogy elvesztettük a mi kis babánkat immáron 4 napja. Sokszor sírdogálok és gondolkodom mit is kell legközelebb másként tenni , mit tettem rosszul.
Most elkezdtem folsavat szedni, azelőtt nem szedtem. Holnap pedig ha fáj még a hasam emegyek egy másik dokihoz. Nem szeretnék gyulladást vagy bármi maradandó károsodást. Biztosan nem véletlenül fáj a hasam.
Most pihenünk 3-4 hónapig, de amint lehet megujjúlt erővel ismét belevágunk.

Légyszi írjátok meg nektek meddig volt utána hasi fájdalmatok, vérzésetek és hőemelkedésetek.

Mindenkinek sok sikert a következő akcióhoz.
kriszta_
 
 


Kedves Kriszti,
fel a fejjel!
Tudom mit érzel most, nekem is volt vetélésem, sőt komolyabb is! Tavaly márciusban, a 32. héten vették észre, hogy a kicsi fiamnak nyiott gerince van. Az AFP ugyan magas volt, de a doki nem látott semmit, így akkor még azt hittük minden oké, majd a 4D-s ultrahangon vette észre az orvos, hogy nagy a baj. Megszületett a kicsi, majd másnap meghalt...
Azt hiszem ennél talán jobb a vetélés...
MOst próbálkozunk összehozni a második babát. Én is a Szt. Imrében szeretnék szülni, de most megrémítettél amit az orvosodról írtál. Megírnád nekem priviben, hogy ki ez a doki, nem szeretnék hozzá keveredni. A címem: nagyk@citromail.hu

Kriszti
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
kriszti77
Mogyoród
 
 
 
 
 
 


Kriszta,
borzasztóan sajnálom, ami történt veled!!! az én dokim is a Szentimrében van, ott is szültem a lányomat, de teljesen másképp kezelte a vetéléseimet, mint a tiéd. Szabad megkérdeznem, hogy ki volt?
Ne hibáztasd magad, nem tettél semmit rosszul! Az ilyen borzasztó dolog sajnos egyszerűen csak megtörténik.... viszont jó eséllyel egyszeri marad, és a következő próbálkozásból már egészséges, gyönyörű kisbabád születik! És nagyon szurkolok nektek!!!!
A következő hetek-hónapok nem lesznek jók, ha sírni van kedved, sírj nyugodtan, beszélgessetek sokat pároddal, pihenj sokat!

Kriszti,
32. hét... ez borzalmas Kép én három korai vetélésen vagyok túl, de még mindig úgy gondolom, hogy inkább száz ilyen, mint egy későbbi Kép nagyonnagyon sajnálom!!!
ha viszont a Szentimre érdekel, a Kórházak, Szülészetek... mappában a Szentimrés topikba (NEM "A Szetimrében akarok szülni" című, hanem a lap alja felé) nyugodtan nézz be, kicsit ijesztően offok vagyunk, de nagyon szívesen segítünk Kép

vera
kisün
 
 


Sziasztok!

Kriszta, én is azt mondom, hogy ne hibáztadsd Magad! Sajnos a vetélés esélye az első harmadban előfordulhat. Nagy valószínűséggel ez egy egyszeri eset volt és többé nem történik meg. Nem csináltál semmit rosszul! Velem sajnos már négyszer törtnt meg és mind a 4 alkalommal más idő volt a vérzés. Mielőbbi testi és lelki felépülést Neked!

Kriszti, a 32. héten borzalmas lehet elveszíteni a babát. Kép Nagyon sajnálom!

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Kriszta,

Nagyon sajnalom ami veled tortent!
Nekem ugyan nem volt muteti befejezesem, de talan hasznos lehet neked az en tapasztalatom is. Nalam a verzes es a fajdalom 12 napig tartott. Az utolso napokban mar alig fajt a hasam, leginkabb csak gyenge voltam. A rossz az, hogy csak most, majdnem egy honap utan erzem ugy magam, mint aki nem terhes. Ugye a hormonok nem valnak kamforra egycsapasra, idobe telik mig a szervezet visszavalt.

Ahogy igy olvaslak titeket, eleg szerencsesnek erzem magam, engem nem ertek ilyen megalaztatasok mint nehanyotokat.

Gondolom mondtak, hogy most ne hasznalj tampont, ugye?

Az is elkepzelheto, hogy az elso mensid korabban es/vagy erosebben jon meg mint szokott. En halalra remultem, hogy valami problema lehet a mehemmel, rohantam is UH-ra es laborba. De mint kiderult sokan vannak ezzel igy.

Vegul hogy kicsit a lelkedet is apoljuk... Megvan az ideje a gyasznak es a nagy beszelgeteseknek. Viszont mielobb probalj meg a kovetkezo babara gondolni! Naprol napra erosebb leszel, igy naprol napra kozelebb a kovetkezo terhessegedhez.

Nekem ez a forum es a forumosok is sokat segitettek.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Kriszta:
én is nagyon sajnálom ami veletek történtKépSemmi okosat nem tudok mondani,a többiek már nagyjából mindent elmondtak.Sajnos csak az idő...nincs más.Egyébként én is a Szentimrében szültem 3-szor és ugyan ott történt a tragédiánk is,de én maximálisan bízom bennük és persze az orvosomban is!Megírnád légyszives a nevét az orvosodnak?
Sok kitartást kívánok neked/nektek!

Kriszti77:
jaj Te szegény ez borzalmasKép
Az első babánk után,akit elvesztettünk,2 csodás lányom is született,makk egészségesen!!!
Csak ezt kívánom neked isKép

Brigi:
mi újság vele?Van már valami eredmény?

petergabi
 
 


Kriszta! Csak egy kis bátorítás...
Kisértetiesen hasonló előzmények után (utsó mensi 2003. okt 23, dec 17-i uh-n a baba csak 5-6 hetes méretű) a 12 heti uh előtti vasárnap kezdtemel pokolian vérezni. (Ja szintén dr. H.F.-hez jártam/járok) Irány a kórház, vizsgálat, műtő... Most viszont 39 hetes váronadós vagyok, és ha igaz, két lány után egy kicsi fiú készülődik megszületni Kép Kép
Én nem bánom, hogy magától indulhatott be a vetélés. Nekem azok a fájdalmak (a két lányom születésénél nem voltakolyan görcsöeim, mint amilyeneket akkor megéltem) kellettek ahhoz, hogy épp ésszel el tudjam viselni a minket ért tragédiát.
Másrészt az, hogy most, amikor kell, tartja magát a méhszáj, szerintem annak is köszönhető, hogy akkor magától nyílt ki.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Kriszta, nagyon sajnálom, hogy te is átmentél ezen a szörnyűségen.Kép Nagyon friss még a fájdalmad, de idővel enyhülni fog. Jó, hogy kiírtad magadból, és a sírás is oldja a benned levő feszültséget. Mi 10 hete veszítetük el a kisbabánkat, és bizony még mindig sírdogálok... Sok erőt kívánok a mielőbbi testi-lelki felépüléshez.

Kriszti, borzasztó lehetett 32 hét terhesség után szembesülni a tényekkel.KépSajnos nekünk is későre vették észre (28. hét), hogy baj van, és a 30. héten császároztak meg...Kép Viszont azt érzem ki a szavaidból, hogy neked sikerült tovább lépned.Kép Reménykedem, hogy nekem is sikerülni fog. Nagyon szorítok, hogy nektek is minél hamarabb egészséges babátok szülessen!

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Szia Borsts

Te Dr.H.F.-hez jársz? Veled rendes?
Szombaton de. még mindíg fájt a hasam. Visszamentem a Sz.Imrébe és az ügyeletes orvos azonnal megvizsgált.(és nem azt mondta hogy ez még normális tünet visz.lát....Mint Dr.H.F.) Ultrahang és vizsgálat után megnyugtatott, hogy minden ok. Augmentin Duo-t és Ergam cseppeket írt fel. Már másnap érezhetően jobban lettem. Hasi fájdalom minimálissá csökkent szinte nincs is, hőemelkedésem is elmúlt.
Most megtanultam, ha valami nyugtalanít nem szabad annyiban hagyni. Soha nem lehet baj abból, ha több orvos is megvizsgál. Most megnyugodtam, holnap megyek dolgozni.

Szép napot mindenkinek.
kriszta_
 
 


Kriszta,
örülök, hogy jobban vagy!!!! Nem emlékszel, ki volt az ügyeletes? Mert a dokim is mostanában ügyelt, lehet, hogy pont nála voltál Kép

Borsts,
az én első két vetélésem (végig spontán zajlott) szintén felért egy-egy kis szüléssel. Utólag tudom, hogy nekem is nagyon sokat jelentett abban, hogy nem féltem a szüléstől, és hogy igazából meglepetések sem nagyon értek Kép Gratulálok a babához, és hajrá így az utolsó időszakban!!!! Kép

vera
kisün
 
 


Kriszta!
Igen, mivel most nekem semmi bajom, és csak örülök, hogy nem kezel betegként.
Nem tudom, mit értessz rendesség alatt - tűrhetően figyelmes, pl. kiszúrta a rövidlátásomat, ami nem tipikus, lévén lágy kontaktlencsét hordok. Amikor a pajzsmirigyem miatt aggódtam, többféle vizsgálatot írt ki, mint a pajzsmirigy ambulancia. Amikor a macskák miatt toxo vizsgálatot kértem, akkor meg lebeszélt. Végül is, hagytam magam - ha nagyon szívózom, valszeg bevizsgálnak megint toxora. Hát, agyonvizsgálva nem vagyok. Nekem viszont pont ez kell.

Azt mondjuk előre eldöntöttem, hogy ha lesz bármi, ami különös figyelmet igényel, akkor kerítek igazi választott orvost - lévén H.F. nem vállal szülést. (Dr Barna Péter személyében kiszemeltem is volt Kép) Viszont mivel az első két terhességemhez kiszemelt dokik (két különböző!) tojtak a fejemre szüléskor, most már eleve úgy indultam neki, hogy bárki van a lábamnál, úgyis ÉN szülök.

A dokik beavatkozási határa igencsak különböző - nekem nagyon is megfelel az, hogy dr.H. amíg nem nagyon muszáj, nem csinál semmit.
Olyan dokit is ismerek, aki megelőzésből egyből ír antibiotikumot egy műszeres befejezéshez.

Örülök, hogy már jobban vagy! Kívánok mielőbbi teljes felépülést és babásodást! Kép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kisün! Köszi! Kép
B.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Én 2005. júniusában veszítettem el kislányomat terhességem 38. hetében. Szörnyű volt, és még most is az. Idén januártól újra próbálkozhatunk. Nagyon várom, hogy újra terhes legyek, de félek is tőle. Ha ez mégegyszer megtörténik, megőrülök. Nem tudom, hogy lehet ezt az érzést leküzdeni. Ha valaki (sajnos) hasonló cipőben jár(t), írjon!

Sziasztok!
Ági
Ági76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: