Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Latom, a doktorrol megint lekestem, ill.az en problemamra nem tert ki...
Ugyhogy, Agi, igyekszem komolyan venni, amit irtal, sajnos nem tudok orvost valtani, mert ez az egyetlen belgyogyasz a klinikan, es 5 hettel a szules elott mar nem mehetek masik korhazba...Hetente konzultalok vele, ilyenkor kategorikusan elmondja, hogy mi van, es mi legyen, ugyhogy nincs ertelme, hogy alkudozzam vele az inzulin mennyisegen..minden kismamanal ugyanigy emel,ezert gondoltam, hogy valami olyan magyarazata van, ami engem meghalad, de a jozan eszem megiscsak azt diktalja, hogy amennyieben jo a cukrom 8E-nel, miert emelnem 10-re?
Mondjuk az elkepzelheto, hogy tenyleg teljesen mas kategoria vagyunk, ugye Te I.-es cukros, nem terhes, de a lenyeg biztos ugyanaz..

Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam előbb jönni, mert ma államvizsgáztam.

Doktor Úr!
Igen, én erre gondoltam (fertőzés)!!!

Panni!
A Doktor úr megválaszolta, ugye??

Dorka!
A magas vércukor, az magas vércukor, amit kezelni kell, esetleg azzal a különbséggel, hogy ha nálam el van (mondjuk finomanKépíííííííííí9 rontva valami, akkor azzal NEKEM roszz, míg, ha terhesnél akkor, az sajnos nemcsak a kismamának roszz. Ez tényleg különbség, de a cél mindkettőnknél ugyanaz kell, hogy legyen: a jó anyagcsere, a normálishoz közeli vércukor!!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági!
Remélem jól sikerült az államvizsgád! Ugye lehet gratulálni? Kép Jó lehet túllenni rajta. (nekem még picit csúszik...)

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 

 
 

Szia Eszter!

Végülis jó, bár kicsit fáradt vagyok... Pedig ez már a második államvizsgám, de úgy látszik a főiskolai már a múlt homályába veszett..
De legalább most már vége van, szerettem bejárni, de egy kicsit fárasztó volt a munka után heti háromszor délután 5-től negyed 10-ig iskolapadban ülni.

Szóval, szerintem kell egy pár nap, míg "felfogom". De köszi a gratulát,, nagyon jól esett!! S meglásd, egykettőre a tied is eljön, s szuper jól sikerül!!

Ági
aszemenyei
 
 


Eszter!

Neked most sokkal fontosabb dolgaid vannak!! Nemdebár?? Hidd el, szívesen cserélnék Veled!

Ági
aszemenyei
 
 


Dorka!

Nem értem ezt a hozzáállást. Mi az, hogy megtiltja, hogy mérd magad. Akkor ő mi alaján emel inzulint, ha nincs rendszeresen mért cukorérték? Egy mérés alapján??? Zárójelben jegyzem meg, hogy orvost mindig lehet váltani, max egy kicsit távolabb kell menni.
Én is úgy szoktam emelni/csökkenteni, hogy több napi túl magas/túl alacsony érték esetén emelek/veszek vissza fél-1 egységet. És nem úgy, hogy egy alig rossz eredmény hatására ( ami lehet rossz mérés, valami más miatt magas cukor ) hirtelen hozzácsapok 4 egységet ( 2*2-t ), ráadásul nem is mérem a hatását ( mert ugye ezt megtiltották ). Ha jó a 8 egységnél, nehogy hozzátegyél még, mert behipózhatsz. És en sem pozitív dolog terhesen sem neked sem a manónak Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi!

Koszi, hogy igy aggodtok, de tenyleg nem tudok orvost valtani, mert ez az egyetlen belgyogyasz a klinikan,ahol szulni fogok, es a heti profilok utan kotelezoen hozza kell mennem kiertekelesre.Amugy igen, egy 7.5-os eredmeny utan allitott inzulinra, es egy 7.2-es ujabb eredmeny miatt novelte 4 egyseggel az adagot...Azt mondta, hogy most abban a periodusban vagyok, amikor nagyon megy felfele az inzulinigeny, es valoszinuleg meg egyszer minimum emelni kell, ugyanigy 4 egyseget...
Egyelore 8 E-t adok, csak az a sz@r, hogy mindenhova-kiskonyv, korlapom a klinikan -be van irva a 10E, es felek, hogy ebbol meg valami bajom lesz, vagy a babanak...
Azt nem is gondoltam, hogy visszavenni is lehet az egysegekbol...Biztos, hogy az inzuliningadozas nem arthat a babanak?
Annyira ossze vagyok mar zavarodva, es holnap ujabb profilKép

Dorka
dorka34
 
 


Dorka!

Nyugi!!! Az inzuliningadozás tuti nem árt a babának, az miatt ne aggódj! Te igazából most azt az inzulinmennyiséget pótolod, amit a szervezeted normál helyzetben maga megtermelne. És a szervezeted is "ingadozva" termelné. Nekem a 20 év alatt már meg nem mondom hányféle inzulinadagolásom volt, és ez is természetes volt, hogy időnként változtatni kell. Az indőnként hol 1 hét hol egy hónap. A mostani inzulinadagom tuti nem lenne jó fél év múlva, pedig még terhes sem vagyok. Terhesen meg minden még bonyolultabb, így az anyagcsere is, ne csodálkozz, ha "összevissza" változik az inzulindagod.

Te nézed magadnak egyébként a cukraidat? Milyen így 8 egység után? Ha zavar, hogy a kórházban 10 egységről tudnak, megoldható ám ez is. Legközelebb, ha mész, mondd azt, hogy a 10 egység után nagyon rosszul voltál, és 3 nap után visszavetted, mert folyamatosan remegett a kezed ( hipó jele ). És akkor ott is tudák, hogy nem jó a 10 egység.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi!

KépTe aztan jol kitanitasz engemKép
Igen, merem napi 3x a cukrom, a foetkezesek utan, eddig 7 alatt volt a 8 egyseggel, de mar veszesen kozeledik a 7-hez, ezert kezdem elhinni, hogy tenyleg emelni kell hamarosan megint, nem is ezzel van a bajom, hanem, hogy ne 4E-eket emeljen...Lehet, hogy a doki arra gondolt, hogy 10E-gel 2 hetig lesz jo a cukrom, nem 1 hetig, mint a 8E-gel, ugyhogy ugyanott tartanek?Vagy ez hulyeseg?Amiert parazok, hogy pont holnap lesz az ugras, hogy 7 fele megy, es akkor ugye 14E jon a doki szerint, mert o 10-rol tud...Es akkor ez egy ordogi kor lesz, illetve eljuthatok odaig, hogy szuleskor mar mondjuk 22E-rol fognak tudni a klinikan, mikozben en csak 14-et fogok adni...ami mar bekavarhat, ha szules kozben kell adni valamit infuzion, nem?
Jaj, annyira borzaszto, hogy igy kell kombinalni, de tenyleg meggyozodesem, hogy ez a doki nem ert hozza tulsagosan, es nincs mas valasztasom...
Szoval, nem tudom, hogy bejonne-e ez a kezremegos sztori, mert akkor nem lennenek 7-hez kozeli ertekeim, nem?

Bocs, ha hulyesegeket kerdezek, de senki nem magyarazott el semmit az inzulinnal kapcsolatbanKép

Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok, és várom minden hozzáértő véleményét!
Egy héttel ezelőtt ki kellett műteni a bölcsesség fogam, kicsit be is lázasodtam másnap, most már lázam nincs de még azért rendesen fáj a fogam helye!
A problémám az lenne mióta volt ez a műtét, nagyon vacak a cukrom, pedig előtte mindig jókat mértem, szerintetek elképzelhető hogy a vércukor romlás a fogam miatt van, vagy esetleg valahol máshol lehet a hiba?!
arivirág
 
 


Dorka!

Én úgy gondoltam ezt a kézremegést, hogy megmondod neki, hogy csak 8-at adtál már ( a következő vizsgálatkor ), mert kézremegés, szédülés,stb... Kép Tehát ő a 8 egységes eredményt fogja látni. Bocsánat, hogy nem megfelelő beteghozzáállásra tanítalak, de szerintem az sem megfelelő, amit a doki mondott. Lehet, hogy eljutsz odáig, hogy kell majd még 4 egység, de nem biztos. Nincs két egyforma beteg, nincs két egyforma kezelés, ezt személyre- és eredményekre szabottan kell(ene) csinálni. Én mindkét terhesség alatt olyan dolgot produkáltam, amit a doktornőnél még senki: el kellett hagynom az esti inzulint. Pedig én vérbeli cukros vagyok Kép Na most ha úgy álltunk volna hozzá, hogy nekem nem elhagyni kell az inzulint, hanem emelni, mert ez a szokás, akkor lehet, hogy már nem is élnék KépKépKép
Na lényeg az, hogy azért mert eddig 20 betegénél ez a kezelési mód bejött, nem biztos, hogy nálad is jó. ÉS ezt így vagy úgy meg kell oldani ( ki kell kerülni ezt a plusz 4E-s megoldást ). Ha így nem, akkor úgy ;-)

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Arivirág!

Amennyiben ez egy gyulladt fog és Te még be is lázasodtál, akkor, amíg a gyulladás el nem múlik, sajnos a cukrok gyakran ramatyak..KépKép

Attól még ez egy kézzelfogható magyarázat lehet, de természetesen nagyon sok minden befolyásolja "rossz" irányba a vércukrot. De a gyulladás, az tuti!!

Ági
aszemenyei
 
 


Dorka!

Hány gramm Ch-on vagy? Az jutott eszembe, hogy ha ennyire izgulzs a cukraid miatt, megoldás lehet egy kis diéta-módosítás is.
Ez lehet kevesebb Ch, de lehet egy kis odafigyeléssel is befolyásolni a cukraidat. Pl. ha kicsit magasabb a cukrod, akkor elhúzódó hatású (lassan felszívódó) Ch-ot egyél, így elkerülhető a hirtelen vércukor-emelkedés. Ilyen szempontból megfontolandó a nagyon gyorsan felszívódó (pl. tej) mennyiségének figyelemmel kísérése. Pl. ha megehetsz 20 g Ch-ot, akkor nem biztos, hogy túl jó ötlet ezt 4 dl tejjel megtenni.. inkább akkor egy kis tej, vagy tea, meg egy kis korpás keksz, vagy zsemle.

Hirtelen ennyi..

Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Gyuri!
kiváncsi lennék a véleményedre erről:
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?cid=47361&id=102&PHPSESSID=8f1878b36f5c83592 9fd85897f4378ae


meg persze másokéra is Kép
csicser
 
 


Egy-két gondolat ami eszembe jutott a cikkel kapcsolatban:

1.
Egy ismerős anyuka, aki mondván "Minek?" nem szedte a vasat a terhessége alatt, holott az orvosa ajánlotta. Pechére volt egy kicsit zűrösebb szülése, és eredmény több héten keresztül járt "vas-injekcióra" mert már tablettával nem tudták, vagy nem volt elég gyors kezelni, pontosan nem tudom. Anyuka hót sápadt volt, fáradékony,.....

2. Én végig (kisebb kihagyásokkal, mert időnként fájt tőle a hasam) szedtem az előző terhességem alatt is, és most is a vasat. Ettől függetlenül a haemoglobin szintem folyamatosan 11x körül mozgott. Magyarul (legalábbis én ezt következtetem le) a szervezetem a kellő vasat felvette, de a felesleget kidobta. Kárt nem okoztam.

3. Sajna az anyai vérszegénység átmegy a babába, aminek következtében ő is vérszegény lesz (szülés után senki nem mondta, hoyg szedjem tovább a vasat, én meg buta voltam...) . Én kellett, hogy adjam a vasat a fiamnak, a sógornőmék hosszasan jártaka gyerekkel vérvételekre, hogy ellenőrízzék a vérszegénység fokát. Sem a gyerek hasfájósságát, sem a vérvétel gyötrelmeit nem kívánom egy anyának sem.

Másrészről: Úgy gondolom, hogy az egy teljesen normális dolog, hogy ha az embernek ki kell termelnie egy 3,5 kg-os egészséges új szervezetet, ahhoz plussz tápanyagok kellenek, amit az étkezései során abszolult nem biztos,hogy magához tud venni, főleg a ma megtalálható tápanyagok segítségével. Lehet, hogy 50 évvel ezelőtt nem így volt, de akkor több volt a tejben a kálcium, mint a tartósítószer.


Magas vérnyomás, cukorbetegség. A bajom ezzel a cikkel, hogy azt sugallja az újdonsült diagnózist megkapott anyukának, apukának, hogy biztos én vagyok akiről szól. Biztos, nem én vagyok az extrém eset. És ezzel komoly károkat okozhat. Azzal nem hiszem, hogy komoly károkat lehet okozni, hogy valaki diétázik. Max nem hízik a terhessége alatt bálnává csak delfinné. De milyen jó ez akkor, amikor nemkell lefogyni azt a plussz 10 kg-t, amit még felszedett volna a végén.
Viszont. A gyerek nem születik a kezeletlen vérnyomás miatt korábban (jó esetben életben marad), vagy nem lesznek meg a folyamatos magas cukorszint miatt kialakuló betegségei.

Biztos, hogy nagyon sok esetben van olyan, hogy az anyukák halálra vannak ijesztve egy -egy diagnózissal. Lsd. AFP. Ezt én is átéltem. Nem volt jó. De nem hiszem, hogy egy anyát az kell, hogy halálra rémisszen, hogy neki most valami baja van (cukorbeteg, magas a vérnyomása). Mert egy anya az életét is adná a gyermekéért. Az sokkal jobban riasztm hogya agyerekmnek lehet valami baja.

A gond sokkal inkább abban van, hogy az anyukák nem kapják meg adiagnózis mellé a megfelelő tájékoztatást. Hol azért mrt az orvosnak nincs ideje, kedve ezzel foglalkozni, hol azért mert az orvos úgy gondolja, hogy nem azért ült az isokla padban x ideig, hogy most minden "titkát" elmesélje. Azért ő azorvos, hogy anyuka mint jól nevelt kiskutya kövesse az utasításait. ....
Anyuka annyit tehet apukával egyetemben, hogy utánanéz a dolgoknak. A férjem is végigült egy délutánt az AFP -ről szóló cikkek előtt a neten, mire meg tudott nyugtatni, hogy valszeg nincs is akkora gáz, mint amennyire nagyot látunk. Nem is lett. De sajna, ezt nekünk kell megküzdeni.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat! A feleségem végül is befeküdt 3 napra 160g-os diétára. Ma nézik a profilt. A reggeli érték 6,9. Az ezek szerint ok, annak ellenére, hogy közel van a 7-hez? 1 héttel ezelőtt ugyanez az érték 7,9 volt. Ha minden ok holnap hazamegyünk!
Üdv mindenkinek:Zsolt
szs
 
 


Sziasztok!
Most jutott eszembe:tudtok ajánlani olyan helyet, ahol jó diétás receptek vannak (főleg az ebéd az érdekes)?
Köszi: Zsolt
szs
 
 


Sziasztok!

Nálam kedden derült ki a terheléses cukorvizsgálaton, hogy magas a cukrom, 8,4. Viszont csak keddenként foglalkoznak a kórházban a kismamákkal.
Mindenkitől azt hallom, hogy minél korábban kezdjem el a diétát, de hogy kezdjem, amikor nem tudom, hogy szigorú étrendre leszek fogva, vagy "csak" vezetni kell, hogy mennyi ch-t eszek.

Addig is mire figyeljek? Tudtok valamit tanácsolni?

Nálatok hogy volt?

Előre is köszi!

Mkatus
mkatus
 
 


Sziasztok!

Megvolt az ujabb profil, most az ebedutanim lett 7,3, a doki rogton kezdte, hogy akkor johet az ebed elotti inzulin is, de en fellazadtam-azzal, hogy keptelen voltam megsaccolni a korhazi ebed ch-jat, es biztos tobb volt, mint 50-igy aztan kaptam meg egy het haladekot...

Agi,
tejet egyaltalan nem iszom, csak joghurtot, es kefirt, amugy 150-es dietan vagyok, lejebb mar nem nagyon mehetek, mert igy is szedelgek az ehsegtol az etkezesek kozott...erdekes, ez kb.az inzulin ota van igy, lehet valami osszefugges, vagy a baba igenye lett nagyobb?

Mkatus!

Hany hetes terhes vagy?5 nap alatt nem fog tortenni semmi, de annyit tehetsz, hogy leallsz addig is a cukros kajakrol...

Dorka.
dorka34
 
 


Dorka!

28+1. Köszi! Kép)
mkatus
 
 


Dorka!

A szédelgés nem csak az éhségtől lehet, hanem az alacsony vércukortól is Kép Mérték ilyen szédelgős alkalommal cukrot??? Ha nem, nézd meg 1x-2x, és akkor tudni fogod, ha hipózol.

Mondtad a dokinak, hogy csak 8 egységet adsz?

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Zsolt! Itt van néhány hely ahol vannak CH feltüntetéssel diab receptek. De a legegyszerűbb az lenne, hogy amit főztök, annak kiszámolni a Ch tartalmát, és úgy osztani, hogy beleférjen az ebéd CH tartalmába. És akkor még nagyon más jellegű kajákat sem kéne eni Kép Én is így csinálom már jópár éve.

http://www.mcd.hu/receptek/index.html
http://www.vital.hu/themes-inter/rec/hrecept.htm#diet
http://www.mcd.hu/diab_online/et_lapok/cikkek/026.htm#08

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Zsolt! Ha írsz egy emilcímet, küldök egy csomó diab receptet. Bár ezek inkább sütik.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!

Már elég rég jelentkeztem, a kórház szinte második otthonommá kezd válni...
A cukrom egész jól lement,magam sem értem, hogy miért, pár hete még 150 g mellett is magas volt, most meg a 170 mellett is 6,5 alattiak a reggeli utáni értékek. Ti meg tudjátok ezt magyarázni?
Kevésbé jó hír viszont, hogy ma megállapították, hogy a lepény harmadfokban érett (ma vagyok 36 hetes). Úgyhogy most kétnaponta kell mennem ctg-re, és hetente 2x flowmetriára. Mi lehet a következménye ennek a túlérett lepénynek? A babám meg már 3400 gramm - ez engem eléggé elrémiszt, és nagyon aggaszt. Kép


Mi lesz most velem vajon? Mire számítsak?

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter!

A terhesség vége felé csökken a szervezet inzulinigénye. Ez egyénenként változó, hogy kinél hányadik héttől. Általában a 35-36. hét a határ, de nálam pl még a 38. héten sem csökkent; és volt olyan is, akinek már a 33. héttől. Lehet, hogy nálad is ezért javultak az eredmények.

A 3400 gramm nem vészesen sok. Elvileg most már heti 250 grammot hízik, ami mondjuk 4,4 kilós baba. Viszont az utolsó 2 hétben már nem hízik, akkor az cirka 4 kiló. Ez meg ma már nem számít soknak. Az más kérdés, hogy megszülni lényegesen könnyebb egy 3500 grammos manót. Egyébként a becslésre sem érdemes adni, nekem a 37. héten saccolták 3600 grammra a manót, ehhez képest a 39. héten 3250-nel született Kép

Nekem egyedül a 38. héten mondtak olyan dolgot, hogy hanyadfokban érett a lepény. Harmadfok volt. Mikor kérdeztem az UH-s dokit, hogy ez mit jelent, azt mondta, hogy semmi probléma, ez természetes. Ettől nem lettem se bölcsebb, se nyugodtabb KépKépKép De erre a doktor úr biztos ír majd, ha erre jár.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Szia Eszter!

A lepény harmadfokban érett, arr annyit tudok, hogy a lepény érettségének 3 fokozata van ami még normális, tehát ez még normális, ha ennél rosszabbá válik, akkor vannak gondok. Gondolom ezért kell most sűrűn járnod majd ellenőrzésre. próbálj neki örülni, még akko ris hogyha macera, hogy legalább odafigyelnek rád. Ez csak jó.

Pusz
Panni
uran
 
 


Yndi!

Nem mondtam a dokinak a 8E-etKép, de parazok is rendesen, hogy mi lesz, ha emelni kell, es egybol 14E-re...
Amugy inkabb napkozben, delutan szoktam szedelegni, akkor pedig mar nem hat a reggeli inzulin, hogy hypozhassak, nem?

Dorka.
dorka34
 
 


Yndi, Panni! Köszönöm a megnyugtató válaszokat.

Én magam persze továbbra sem hízom, csak a hasam dinnyenagyságú. Remélem, már nem fog sokat nőni...
A lepény miatt azért még izgulok, nem gondoltam, hogy esetleg hamarosan szülni fogok.

A kórházi odafigyelésnek nagyon örülök, végre úgy érzem, törődnek velem, úgyhogy a macerát sem bánom.

Gyuri, ha benézel, kérlek írj nekem, mivel járhat, ha már most harmadfokban érett a lepényem (36. hét)!

köszönöm:

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!Pár napja találtam rá erre az oldalra. Igazán érdekes dolgokat lehet megtudni a "társalgásotokból"! Én 2-es típusú cukorbeteg vagyok, 2 éve tudok róla. Van egy 6 éves egészséges kisfiam. Akkor még nem voltam cukros, de azóta sajnos igen. Most szeretnénk újabb babát. Igaz, hogy a terhesség alatt inzulinra lesz szükségem? Van valami tanácsotok a számomra, hogy merre induljak el? Szeretném ha a leendő babám egészséges lenne. Szeretettel fogadnám észrevételeiteket, tapasztalataitokat. Várom válaszotok.

Kati
Vendég
 


Szia!

Nálamnál megfelelőbb személyek is vannak itt a topicban. De amit ők is írnának valószínüleg az az, hogy prekoncepcionális gondozásban kell részt venned. Erre a legjobb lehetőség, ha helyileg neked megközelíthető a Szabolcs u-i kórházban Baranyi drnő. Ha nem megközelíthető számodra, akkor írd meg merre laksz, és akkor talán tudunk valami okosat mondani.

Igen az infoid jók, a diétán és az inzulinon kívül a terhesség alatt nincs más lehetőség. gyógyszer nem szedhető. És erre ha jól sejtem az itt olvasottakból már a terhesség előtt át kell állnod. Aztán bennfekvéssel is jár, amikor beállítják az első és utolsó idpszakban minimum az inzulin adagolást, és persze folyamatos odafigyelés.

Remeélem így elsőre segítettem, kérdezz bátran, és még bizti fognak mások is írni.

Panni
uran
 
 


Szia Kati!

Legelőször is kell keresned egy jó diabetológust, aki terheseket is vállal!!
Ugyanis a terhességet megelőpzően már részt kellene venned prekoncepcionális gondozáson, melynek keretében megnézik, hogy milyen hozott anyaggal (betegségek, szövődmények) rendelkezel, a terhességhez a legmegfelelőbb anyagcserét igyekeznek beállítani, s gyakorlatilag a prekoncepcionális (terhességet, teherbeesést) megelőző fázis az úgynevezett "STARTJEL-lel" végződik. Ekkor ugyanez a diabetológus (team) veszi a terhességedet is gondozásba.
Én személy szerint a Szabolcs utcát javasolnám, de vannak itt többen, akik nem oda járnak.
Ez (is) a szabad orvosválasztás.

Ági
aszemenyei
 
 


Kati!

Panninak az inzulinnal kapcsolatban igaza van, már a terhességet megelőpzően nayg valószínűséggel át kell állni rá.
aszemenyei
 
 


Safrany!
Semmit. Normális dolog, terminusközelben vagy.
gyuri
Szeged
 
 


Csicser!
Nekem nem jön be ...
gyuri
Szeged
 
 


A cikk:
" Terhességi diabétesz és nocebo hatás
Lehet-e normális, ami nem az?
Haas György
csicser
 
 


Csicser!

Éljenek a magyar nyelv szépségei. Szerintem Gyurinak így semfog "bejönni" ez a cikk. Kép

Panni
uran
 
 


Panni: Kép
sejtem.
csak részletesebben is kiváncsi lennék rá....
csicser
 
 


Sziasztok!

Figyelemmel olvastam és olvasom az írásokat.
Látom, kétkedve fogadtátok a fenti írást a nocebo hatásról. Pedig elgondolkodtató, hogy mennyire ismeretesek (vagy nem), nálunk ezek a kutatási eredmények.
Várandósság alatt az anyai-magzati egészség összefüggéseinek egyik legfontosabb tényezöje a táplálkozás. Ebböl következöen nagyon fontos a diétás táplálkozás egyéni megbeszélése, ha ezt a vizsgálati eredmények szükségessé teszik. Egy kis diéta, felelötlenül végzett "koplalás" komoly másodlagos problémákhoz vezethet.
Azt gondolom, hogy a fenti cikk felhívja a figyelmet a várandós szervezetében végbemenö anyagcsereváltozások összefüggéseire, annak természetes folyamatára. Nem arról van szó, hogy figyelmenkívül kell hagyni az eredményeket, hanem arról, hogy meglássuk a szervezet lehetséges reakcióit és a "megbélyegzés" kockázatait.
Mindig jó - újra meg újra - azt tudatosítani, hogy a várandósság egy élettani folyamat, - nem egy veszélyes üzem - mely tele van változásokkal. Másképp müködik az érzékelés, a kapott információ elraktározása. Úgy gondolom, hogy ennek tudatában a kétségbeesés sem lesz elsöhelyen.

Szeretettel zsuzsi
lazsuzsa
 
 


Csicser!
Behoztam, de tényleg nem jött be. nem most, hanem évekkel ezelőtt sem amikor eredetiben olvastam a British Medical journal-ban Jarret cikkét. Az itt most nem olvasható, hogy utána hónapokig voltak hozzászólások, amik nem értettek egyet J.-tel. Én sem. Csak egyetlen adat:
Munkacsoportunk 1976 óta foglalkozott-foglalkozik a Jarret által tagadott terhességi cukorbetegséggel (ami nincs is) és mintegy 2000 eset kapcsán azt láttuk, hogy ennek a sok asszonynak az előző többezer szüléséből a magzati halálozás(!) 10% felett volt, akkor amikor az átlag népességben ez az adat kb. 2% volt. Azaz 5x magasabb. Azon terhességekben, amit ezek után mi gondoztunk ez az érték 0.5% (fél százalék!) alá esett, azaz lényegesen jobb volt mint a hazai átlag! tanulság: 1. Bizonyára van ebben valami baj, ha 5% rosszabbak az eredmények, ha csak átlagos ellátást kapnak, és ez sokszorosára javítható speciális kezeléssel (diéta!). 2. Az átlagos ellátással is lehet valami baj, ha ebben a betegcsoportban jobb eredmény érhető el, mint az átlag!?
Azaz szerintem a tehességi cukorbetegségben van valami és nem árt odafigyelni rá. A többi csak duma.

Lazsuza!
Mint látod ezek az "eredmények" ismertek. Kis koplalás pedig biztosan nem okoz bajt, sőt. Szokás mondani, hogy a természet bölcs és jobban tudja mire van szükségünk. Lehet, de a civilizált országok egészségügyének ereményei azt mutatják, hogy nem árt a természetnek besegíteni. Persze okosan.
gyuri
Szeged
 
 


Most a másik kérdésről, idézem: „Noha ezeket a kutatási eredményeket – írja Michel – rangos, nemzetközi olvasótáborral rendelkező orvosi szaklapokban adták közre, világszerte több millió várandós asszonynak mondják helytelenül, hogy vérszegény, és írják fel a vastablettát"

Ebben igen sok igazság van, de itt is ugyanaz a véleményem: Nem árt a természetnek besegíteni.
Miért?
A terhesség alatt egy új "szerv": placenta+magzat a méhben (ami a terhesség előtti 50g-ról 2000g-ra nő meg!) keletkezik, igen rövid idő alatt. Ez hihetelenül sok energiát igényel, nyilván az anya szervezetéből. Mi az energia? Cukor. A szervezet minden energiát cukor útján (zsirból is előbb cukor lesz) használ fel, ehhez igen sok oxygén kell. Minden olyan folyamat ami az oxygénfelhasználással függ össze rengeteg vasat is igényel. Az anya szervezetében van vas! Normális táplálkozás mellett ez elegendő is lesz a terhességi szükséglet kielégítéséhez.
A terhesség alatt, éppen az új szerv vérellátásának biztosítására kb plusz egy liter vérre is szükség van. Itt is rengeteg vasra van szükség, de itt a szervezet nagyon ügyesen spórol, a meglévőt hígitja, ezzel kettős "célt" ér el: nem kell annyi plusz vörösvérsejtet termelni, ezzel nem csak vasat, hanem fehérjét is spórol, továbbá a híg vér gyorsabban folyik (a viszkozitása alacsonyabb) ezzel megvan a kellő átáramlás és szív terhelés sem nő annyra.
A higulás viszont a leletekben úgy jelentkezik, hogy a vörösvérsejtek száma az adoot térfogatban kevesebb lesz: ezt hívják, nem terhes állapotban, vérszegénységnek. Mint láttuk fenntebb ez egy természetes és jó(!) dolog, elvileg nem igényel kezelést. De Valóban nem kellene a szervezetnek segíteni? Valóban ne adjunk sose vasat? Már miért ne segítenénk. Hátha ez az igény olyan nagy - az estek egy részében tényleg így van - hogy a szervezetben nincs elég vas mindehhez?
A vörösvérsejt képzés lassú folyamat, ha csak akkor avatkozunk be, amikor már tényleg nyilvánvaló lesz a vérszegénység, azaz a vörösvérsejtszám már egy, a terhesek számára is kritikus érték alá csökkent, akkor a vaskezelés már elkésett. Miért ne adnánk tehát vasat már előre? Ha csak keveset és folyamatosan adunk, az biztosan nem okoz bajt, lelkit sem. Erre pl. alkalmasak az un. multivitaminok, mert ezekben csak kevés vas van, éppen annyi mint amennyi felszívódik.
És még sok mindent lehetne erről a témáról írni, persze hülyeségeket könnyebb, különösen, ha nem ismerjük a biologiai hátteret.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok !
Az én orvosom, 23 hetesen küld el cukor vizsgálatra, nem korai ez egy kicsit, volt valaki aki 26 hétnél hamarabb volt ? Nem lessz rossz az eredmény ettől ?

Köszi
Angi
zsixx
 
 


Szia Angi!

Amennyire tudom a terhesség alatti inzulin igény a 24-28. hét közt ugrik meg általában. Ez alapján ez az eredmény várhatóan jó lesz, függetlenül attól, hogy esetleg később alakulna-e ki terh. cukorbetegség. De persze, mint azt Yndi leveléből is megtudhattuk a múltkor, az általában nem jelent senkinél szentírást. De maga a vizsgálat nem lesz ettől rossz, ez nem olyanmint az AFP, nem időhöz kötött, csak hát esetleg nem szűr ki valamit, amit ki kellene, hogy szűrjön. De várom okosabbak hozzászólását, és te is várd meg mielőtt el kezdesz szörnyülködni. Kép

Pusz
Panni
uran
 
 


Köszi Panni !

Szia
Angi
zsixx
 
 


Zsixx!
Az ideális szűrés az, ha legalább 3 alkalommal történik, erre jó a zsemle+tej módszer. Ha a 75g cukoritatást választják, akkor a 24-28 hét között kell végezni, mert ez a legérzékenyebb időpont. A 23 tehát kicsit korai, de semmiképpen sem komoly baj. esteleg csináljanak szűrést a 32. hét körül is.
gyuri
Szeged
 
 


Nálam a zsemlés lessz, azt már tudom, és mennyi idő alatt van meg az eredmény .Mert 20-án vinnem kell a leletet. Ha mégsem küld el majd egy későbbi időpontban, akkor legfeljebb itthon szurogatom magam, és ha sok akkor szólok az orvosnak.

Kösz Gyuri.

Angi
zsixx
 
 


Szia Angi!

Ez egy sima vérkép. Az legkésőbb másnap meg szokott lenni.

Panni
uran
 
 


Köszi Panni !

Angi
zsixx
 
 


Sziasztok!

Szoktam olvasgatni a fórumot. A tanácsotokra vagyok kíváncsi, bár lehet, hogy hülyeség. A lényeg, hogy 8,7 lett a cukros terhelésem eredménye. Utánna diétára fogtak, ami szerencsére segített, mert 4,3 lett az éhgyomri, és 5,02 kaja után. Van valakinek tapasztalata, hogy ha betartom a diétát nem is lesz baj? Vagy ennyire nem kell előre rohanni?
Mit gondoltok? Azért bíztató az eredmény, nem?

Előre is köszi!

Mkatus
30+0
mkatus
 
 


Mkatus!

Pont ugyanezek voltak a parametereim, 29.heten 8.7-es terheles, rogton utana 150gr-mos dieta, amivel szepen beallt a cukrom, hetente volt kontroll...egeszen a 33.hetig, amikor a reggeli utani 7.5 lett, rogton inzulinra allitottak, majd ujabb kb.3 het mulva az ebed utanim is magas lett...ugyhogy egy hete mar napi 2x inzulin van, de ki lehet birni, es vegulis mar csak 1-2 het van hatra...
Szoval nem akarlak megijeszteni, mindenkinek mashogy reagal a szervezete, de azert azt tudnod kell, hogy az inzulinigeny kb.a 35.hetig altalaban novekszik, es amint latod, van, akinel meg tovabb...
Meg sok fugg attol is, hogy melyik korhazban gondoznak, ki a belgyogyaszod, van, ahol nem ilyen szigoruak, mint nalunk...De azt hiszem-hetek kellettek, amig megertettem-ilyenkor a baba erdekei a legfontosabbak...
Kitartast Neked, barhogy lesz, megeri...

Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!

Szerintetek milyen édesítőt NEM szabad használni terheseknek? Úgy hallottam, hogy pl. a fruktózt, hallottatok már erről?

Angi, nekem a 20. héten volt terhelés, egy másik ismerősömnek a 12. héten. És milyen jó, mert mindkettőnknek azonnal diétázni kellett.
andi70
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: