Új privát üzeneted érkezett!

Nadine!
Nagyon örülök, ezt vártam. A szívdobogást is láttátok? A hetedik héten nekem is ekkora volt babó.
Lányok, lehet kérni, hogy most egy kicsit értem izguljatok? Hétfõn megyek 12 hetes uh-ra, nyakiredõmérés is lesz. Úgy izgulok, hogy minden rendben legyen.
Én már nem bírtam tovább és bejelentkeztem a frissbe. Várlak titeket is ott.
Sziasztok.
buksicica
11+1
buksicica
 


Nadine,
gratula! Kép Gyere at Te is a Friss-be. Kép

Buksicica,
neked is drukkolunk! Kép

Gombóc
Gombóc
 


Sziasztok,

annak ellenére, hogy még nem nevezném magam kismamának, írok Nektek, hátha tudtok segíteni. A problémám a következõ:
világéletemben rendszertelenek voltak a ciklusaim, 35-50 napig volt mindenféle. 27 éves vagyok, gyerkõcöm még nincs, még nem is szeretnék, de 1-2 éven belül igen. Emiatt mentem el kb. 3 hónapja a nõdokimhoz, hogy tegyük ezt rendbe, ne akkor kelljen vele foglalkozni, amikor babát szeretnék. Felírt egy Clostylbegit (vagy valami hasonló) nevû gyógyszert két hónapra, amirõl késõbb tudtam meg, hogy azoknak szokták felírni, akik nehezen esnek teherbe. Peteérést elõsegítõ gyógyszer. Az elsõ hónapban meg is jött a menstruációm 31 napra, most a második hónap van, a 35. napja a ciklusomnak, de még mindig semmi nyoma a vérzésnek. Elvileg terhes is lehetnék, mert csak úgyahogy védekeztünk, de megcsináltam ma reggel egy tesztet, negatív lett. Ennek ellenére mindenféle tünetem van, ami a terhességre utalhat (mellfeszülés, émelygés, stb.), de ezek a gyógyszertõl is lehetnek. Felhívtam az orvosomat és azt mondta, hogy még várjak egy hetet és ha nem jön meg, akkor menjek vissza hozzá. Kerdésem annyi, hogy szedett-e valaki ilyen gyógyszert és voltak-e hasonló tünetei? Bocs, hogy ilyen
hosszú voltam!
diemme
 
 

 
 

Diemme!

Van egy topic, aminek az a címe, hogy ..."ma megint megjött"... Ott biztosan fognak tudni válaszolni neked a lányok, sokan vannak ott, akiknek lehetnek hasonló tapasztalataik.

Minden jót!

bera
berka
 
 


Nadine!

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

any
any
 


Köszi Bera,

írok oda is.

Üdv,
Diemme
diemme
 
 


Sziasztok! Kép

Köszönöm, hogy szorítottatok értünk.

Buksicica, akkor most neked szorítunk, hogy minden rendben legyen jövõ héten. (DRUKKK) Kép Olyankor még hüvelyi UH van?

Senki új nem jött, pedig olyan jó lenne. Nincs egy pici kismama se? Kép

Puszi
Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!
Mi Buksicicával egy "cipõben" járunk, mivel egy nap lettünk kétcsíkosak, egyébként kb. 2 nappal járok elõtte az utolsó mensi ideje alapján. Sajnos ritkán van idõm írni a munkám miatt, de megpróbálok hetente bejelentkezni.
Az elsõ UH nekem hüvelyi volt, a második most volt, tegnap, és azt mondta a doki, hogy mivel kicsi azaz vékony a hasam talán jó lesz a hasi is (szerintem siettek is és így nem kellett megvárni, míg teljesen kihámozom magam a ruhákból). De hasin is minden jól látszott, nyakiredõt is néztek, 1mm, ami tökéletes. Állítólag 3mm felett kromoszómarendellenségre gyanakodnak, de az sem 100%. És pont korának megfelelõ 1 nap eltéréssel. Elsõ babám lesz és hát tegnap teljesen elérzékenyültem, mert látni lehet a kis fején még a szemeket is, meg a két kis tappancsot is az egyik UH képen...
hasonló jókat nektek
Tutuja (11+4)
tutuja
 
 


Tutuja!
Annyira örülök, hogy minden rendben van veletek. Ez tényleg tökéletes érték. Nekem hüvelyi uh lesz hétfõn. Igazság szerint elõtte sem voltam vékony, de most már egyértelmûen látszik, hogy domborodik a hasam. Lehet, hogy ezért nem lesz hasi.
Képzeld, találtam egy másik kismamit is aki csak három nappal jár elõttem a kiírás szerint, elõtted meg akkor egy nappal. Olyan jó.
Gombóc, Nadine!
Köszönöm a szurkolást. Valószínûleg csak szerdán leszek, és akkor tudom a fejleményeket elmondani Nektek.
Sziasztok
buksicica
11+2
buksicica
 


Sziasztok, Kicsimamik! Kép

Tutuja, gratula! KépKép Gyere gyakrabban, ha tudsz.

Buksicica Kép
azt tudod ugye, hogy mindenki szorít érted hétfön. Minden rendben lesz. Várjuk a szerdai (vagy mielöbbi) beszámolódat.

Az elöbb olyan rosszul voltam... Kép Nem is gondolok rá inkább. És kegyetlen fáradt vagyok, de mindezt örömmel veszem, a babócáért mindent. Kép

jó hétvégét,
Pálma
pálma
 
 


Kedves Diemme!
A Clostilbegyt valóban peteérést serkentõ gyógyszer. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de elég felelõtlennek tartom a dokidat, ha nem magyarázta el, hogy milyen ez a gyógyszer. Fõleg, ha egyenlõre nem szeretnétek babát. Mivel serkenti a peteérést, gyakran születnek tõle ikrek, mivel gyakrabban érik meg több petesejt ettõl a gyógyszertõl.. Én is úgy tudom, hogy azoknak szokták felírni, akik nehezebben esnek teherbe. Nálad nyilván a menstruációs ciklust akarta ezzel rendezni a doki.
Én szedtem ilyen gyógyszert, az elsõ hónapban terhes lettem, bár mi már nagyon szerettünk volna babát.
Az elsõ két teszt nekem is negatív lett, csak a harmadikon jelent meg a két kis csíkocska.
Remélem, minden rendben lesz veletek, majd jelentkezz!
Szia: Viki
Viki
 


Viki!
Hányadik napon lett pozitív a teszted?
M.
M.
 


Kedves M.!
Nem emlékszem pontosan, de már meg kellett volna jönnie a menstruációmnak. Azt hiszem, rá 2 vagy 3 napra csináltam a tesztet.
Viki
Viki
 


Szia M.!
Egy másik fórumon is olvastam a hozászólásodat (legalábbis úgy gondolom, Te voltál). Még annyit, hogy nekem okt. 26-a volt az utolsó menstruáció elsõ napja. Az elsõ UH-m dec. 6-án volt. Nem emlékszem a pontos méretére, de akkor nekem is csak egy petezsák látszott. A szívhangot dec. 20-án láttuk elõször.
Remélem, segítettem.
Szia: Viki
Viki
 


Sziasztok!
Búcsúzni jöttem. Hétfõn minden rendben volt az uh-on, a dokim is mindent rendben talált. Hozzá kell legközelebb mennem kb.három hét múlva.
Ma töltöm be a 12. hetemet, szóval már nem vagyok idevaló.
Mindenkinek jó pocakosodást!
Köszönöm mindenkinek a szurkolást, nagyon jól esett.
Nektek is hasonló jókat kívánok.
Sziasztok
buksicica
12+0
buksicica
 


Sziasztok!
Tegnap derült ki, hogy a 8 héten járok a harmadik babámmal. Nagyon örültünk, fõleg mert a rendszertelen ciklusom -hol 3 hét, hol 8 hétig tartott- mentem el dokihoz. Gondoltam, a peteérésemmel van valami bibi. És erre közli, hogy már 8 hetes a baba.
Így ha minden jól megy, május 16 körül a lányaim, akik kettõ és négy évesek, kapnak egy újabb tesót, esetleg egy öcsikét?
Most három hét pihi, és a 12.héten egy nyaki redõt néz az orvos hüvelyi uh-val. Ez két éve még nem volt. Újabban csinálják ezt, vagy a korom miatt? 30 vagyok kereken immáron két hete.
Sziasztok
Moncsi
Moncsi
 


Moncsi,
gratula!! Kép A nyakiredöt minden babánál nézik. Milyen korról beszélsz? Kép Az még nem kor!! Kép

Kellemes babavárást,
Pálma
pálma
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a topicot, de gondoltam megmentem én is a topicot a kihalástól.
6 hetes pocakos vagyok. Aug. 27-én volt az utolsó mensim, de mivel nem spontán lett a bébi, hanem inszeminációval, ami viszont a ciklus 18. napján volt, ezért kicsit csúszik az egész, tehát a mensihez képest 1 héttel rövidebbet számolunk. A doki döntött így, miután kedden 10.08-én megnézte uh-val. 7 mm-es petezsákot láttunk! Olyan jó volt. Még nagyon nagyon picike, d eott van. Jövõ kedden megyek szívhangot nézni. Már nagyon várom!!!

sziasztok
Kriszta
kubuka
 


Kubuka!


Szia!!!!!!!! Nagyon-nagyon gratulálok (unk Kép ).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Moncsi, Kubuka!
Gratulálok a pocaklatókhoz, kellemes babavárást az elkövetkezõ hónapokhoz.
Moncsi! Mi akkor nagyon közel vagyunk egymáshoz, én május 19-re leszek/vagyok kiírva. Neked mikor kell menned a következõ UH-ra?

Puszi
Nadine
8+3

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


MoncsiKép
Szívbõl gratulálok Nektek itt is és nagyon boldog babavárást kívánokKép
KubukaKépNadineKépMindenkiKép
Nektek is jó egészséget kívánok és gyönyörû babucikatKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, hogy ha már idõben ide tartozom, akkor csatlakozom hozzátok egy bejelentkezés erejéig.

Jelenleg második babámat várom, aki jelenleg (UH szerint) 9 hét 4 napos. Más adat nincs, mert még az elõzõ babóca után nem alakult ki számottevõ ciklus. Így tippem sem volt, hogy mikor lehet tevõképes petesejtet lelni nálam. Bezzeg tudták azt a Kedvesem ficánkái.

Pl a melleim mérete korrelál a gimnazista 2.osztályos korom ciciméretével. Pedig a kinntlévõ ifjú titán még naponta 1X szopizik.
A hányinger lett gyanús.
A farmerembe én sem férek bele kényelmesen. Elég ciki ki-be gombolkozni folyvást a testhelyzettõl függõen.

Mindenkinek hányingermentes babavárást kívánok. Sajnos úgysem ússzátok meg.

Snoopy
snoopy
 


Moncsi, Kubuka Kép
gratulálok a pocaklakókhoz Kép

Snoopy Kép
nekem a B6 vitamin bevált hányinger ellen!!!

Viszlát hamarosan a "Friss"-ben!

Pussz
Kangi
21
kangi
 
 


Kubuka!
Ezer GRATULA!!!!!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Kedves lendõ kismamák, köszönök szépen minden gratulációt, olyan jól esett, hogy itt mindenki így örül a mások örömének.
Nadine! én legközelebb okt.28-án megyek erre a nyaki redõ vizsgálatra. Aztán lehet, hogy mégis volt ez két éve, csak nem nevezte nevén az orvosom. Kicsit megijedtem, miért kell most csinálni de akkor ezek szerint ez normális dolog. Persze jó, hogy ha az elején kizárunk minden bajt, és nyugis hetek elé nézünk.
Én is gratulálok minden új pocaklakóhoz és anyukájához.
puszi
Móni
Moncsi
 


Kubuka, Moncsi, Snoopy Kép

Boldog és felhötlen babavárást kívánok Nektek!! Kép

Mi ma betöltöttük a 11. hetet, én is "átköltöztem" a Friss...-be. Oda várunk Titeket is. Kép

Puszi
Pálma
pálma
 
 


Kedves Kismamik!
Drukkoljatok nekem, hogy hamarosan én is közétek tartozhassak! Az elsõ kislányom már 3 és fél éves, és most végre a párom is és én is szeretnénk egy második gyerkõcöt. (Elõször még én nem láttam úgy hogy itt az ideje, azután õ nem, de most már közösen nagyon szeretnénk!!) Kittikémet nagyon hamar összehoztuk, és remélem hogy most is sikerült már, a ciklus 12 és 16. napján történt akciónk!!!!!!! Már megvettem a tesztet,de nem tudom hogy fogom kibírni ehó 25-ig amig biztos lesz a dolog. Mindenesetre én már nagyon nagyon úgy érzem, hogy sikerült, de lehet hogy csak bemesélem magamnak?? (enyhe hányinger gyakran, ok nélkül, és fáradékonyság)
Kubuka (Kriszta) azt írod, hogy az inszemináció a 18. napon történt. Akkor mégsem a 14. nap a legjobb??? Ez egy kicsit meglepett. Ezer gratula!!!
Sajnos nem vagyok sokat netközelben, vagyis a melóhelyemen titokban csak olvasni tudok válaszolni csak ritkábban.
Snoopy te az anesztes dokinéni vagy????
Mindenkinek nagyon boldog babavárást kívánok!!!!!
Andi
andi68
 
 


Andi!

Az hát!

Kangi!

Nekem sajnos a B6 túl büdös. Kép

Sziasztok!
Snoopy
snoopy
 


Snoopy!

És ha magne b6-ban eszed??? Úgy szagtalan, legalábbis befele. Nem tudom, nálam mi volt a döntõ, de ezt is kipróbáltam.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok !

Örömmel találtalak meg benneteket, mivel én is ugyanebben a cipõben járok, mint Ti.
A történetem: Júliusban kezdtem el szedni a Clostit, mivel nem volt egészen rendben a peteérésem. A második ciklust úgy kezdtem el, hogy szépen bevettem a gyogyikat, és aztán rendszeresen UH vizsgálatra jártam. A 15. nap környékén úgy láttuk a dokimmal, hogy nincs értelme követni a peteérést, mert nem fog megnõni. Most az 53. ciklusnapon vagyok, két pozitív teszt boldog tulajdonosa. Igazából azért írok, mert valakinél olvastam, hogy ilyenkor a clostisoknak valamilyen gyogyit kell szedniük a terhesség végéig. Most nagyon megijedtem, mert én még dokinál sem voltam, mivel úgy gondoltam, hogy még túl korai. De miután beparáztam, felhívtam, és holnap megyek UH-ra. Valaki tudna nekem segíteni ?

Köszönöm: Kinga
Kinga
 


Sziasztok!

Múltkor a magneB6 nem sokat ért. Most még nem ettem.

Kinga, asszem valamilyen progeszteronkészítményt szoktak nekik felírni (hüvelykúpban), de nekik a Clostitól jött össze, feltételezik, hogy a sárgatestjük nem termel eleget.
De nálad nem errõl van szó, nem?
Majd a doktorod megmondja, hogy mi a teendõ. Õ még ugyaaz, aki a Clostit felírta?
Szerintem akkor gyanús, hogy második esetben is ágyúval lõ verébre, ezért, ha azt mondja, hogy szedj valamit, akkor azért kérdezz meg más nõgyogyászt is. Akár emilben, vagy itt a neten.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok !

Snoopy: Köszönöm a reakiót. Igazából nekem is a clostitól jött össze szerintem.
Az orvosom még mindig ugyanaz, és Õt is szeretném megtartani.
Köszönöm a segítségedet. Ha minden igaz, akkor holnap már bõvebben is be tudok számolni arról, hogy mit láttunk ma az UH-on.

Kinga
Kinga
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek, mert azt hiszem azt a múltkor elfelejtettem.
Kinga! én a closti segítségével lettem babás, na meg persze inszeminációval. És nekem rögtön az inszem utántól szednem kell, egészen a 12. hétig progesteron készítményt. Illetve nem is szedni hanem "alulról" beadagolni minden este kettõt. De ha neked nem is a closti segített, akkor ne aggódj szerintem!! Majd a dokid megmondja. LÉnyegében ez egy plussz támogatása a terhességnek a problémásoknál.
Andi! nekem az inszem azért volt ilyen késõn, mert ekkorra értek meg a tüszõk, de nekem amúgy is 33-34 napos ciklusaim vannak, azazhoyg voltak!!!!
Tegnap voltam uh-n! Már 19 mm-es a petezsák és jól láttam azon belül az icipici kis bébit és megmutatta a doki a szívburkot is, láttam ahogy pulzál a leendõ szíve. Olyan jó volt. De azért persze folyamatosan izgulok, hoyg rendben lesz-e minden. Ti szedtek vitamint? Ja és tudjátok még mi a furcsa, hoyg tegnap 7 hetesnek lettem nyilvánítva a méretek alapján, a múlt hét kedden meg még csak 5 hetes voltam. Érdekes.
PIldi! köszi a gratulát! Veletek mizujs?
Pusz mindenkinek:
Kubuka
kubuka
 


Sziasztok!

Kubukám!
Szia, és újra gratulálok!
Én szedem a vitamint, fogantatás elõtt az Elevitet (2-3 naponta), mikor az elfogyott, akkor Maternát kezdtem el szedni. Most naponta egyet szedek.
Nemsokára itt az idõ, hogy csatlakozz a Friss Kismamákhoz! Már alig várlak!!!!!!!!!!
Puszi: Judó
judó
 
 


Szia Kubuka!

HÁt bizony a méretekbõl variálnak rendesen a dokik.
Mi most kb 14+4 vagyunk, de lehet, hogy 14+6, mikor hogy jön ki a méret. Papíron meg 13+4 lennék...
Folsavat szedjél mindenképpen! (nyitott gerinc és társainak jó megelõzõje)
Az én dokim ilyentájra rutinból írja a rutascorbint (érfalerõsítõ), meg az E-vitamint, ami egyébként egyre több kutatás szerint a hosszú élet titkai közé tartozik, szóval máskor se túlzás.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!!
nem mondod????? én nem is tudtam hogy babás vagy!!!!
És mi az a 13+4 a hét és a napok? Ja és én napi egy Elevitet szedek, még emellé folsavat is??
Hogy vagy? Nekem semmilyen tünetem nincs, na jó cicifájás fõleg ha melltartó nélkül vagyok, pl. alszom. De amúgy semmi más.
Remélem, így marad.
Hol fogsz szülni?
És többiek ti hol szültök???
pusz

Kubuka
kubuka
 


Kubuka!

De bizony! Azért írtam már a gratulációs írásomban is a zárójelben az -unk-ot a vigyorgó fejjel. Belevágtunk. Igen, a számok a hetek és napok, s mivel a babóca UH szerint idõsebb, mint a mensibõl jönne, azért annyi amennyi. A Baross u.ba (SOTE I) járok most is, ugyanahhoz, akihez a többiekkel.
Az jó, ha nincs émelygés, ne is legyen. MOndjuk most nekem nem rögtön kezdõdött, hanem kb 6 hetesen (aug 20-a táján), de végül is tûrhetõbb volt, mint az elsõ kettõnél.
Na, az Elevittel megfogsz, mert gõzöm nincs mennyi folsav van benne. Amit nálam a doki ír, mond az a sima folsav tablettából 3*1 de legalább 2*1. Most ha jól emlékszem (csak naponta van a kezemben....), akkor 3 mg-os a tabletta, de ez bármelyik gyógyszerkeresõvel (pl. hazipatika.com) megnézhetõ.
Ja, és még annyit, hogy amikor nyáron a talin találkoztunk, úgy tûnik, õ már odabent volt, éppen akkortájt ágyazódott be... Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Kubukám!

Majd ha átjössz a Friss Kismamákhoz, ott lesz egy táblázat, amibe be lehet kerülni, ha akarod. Most kb. 60-an vagyunk benne, én vagyok a 45. Ott mindenkinek a nevénél benne van a kórháza és az orvosa.

Az Elevitben van a legtöbb Folsav, úgy tudom.
Ja, mi most 21 hét 3 naposak vagyunk, mert az utolsó mensi alapján a fogantatást június 2-ára számolják.

Puszi: Judó
judó
 
 


SZiasztok!

Azt hiszem, az én hasamban van itt a legfiatalabb babó: az UH szerint most tapossuk a 6. hetet.Kép
Viszont: már két napja eléggé fáj a hasam, olyan érzés, mintha azonnal megjönne a mensruációm Kép Nálatok is jelentkezett ilyesmi vagy ez rossz jel????? PLuszba egy hete összeszedtem vmi torokfájásos-köhögõs-hõemelkedéses nyavalyát Kép Persze, nem nagyon merek beszedni semmit rá, így csak mézesteázom. Árthat ez szerintetek a babának? Nagyon aggódom érte!

kabalából név nékül Kép
Névtelen
 


Sziasztok, Kicsimamik!

Bár én még nem vagyok babás (de már nagyon szeretnék idetartozni), azért mindig elolvaslak benneteket. Amiért billentyûzetet ragadtam, az az, hogy elmondjam, az Elevit-ben 0,8 mg folsav van, éppen tegnap néztem meg (én is szedem, egyik nap Elevit, másik nap 1 szem folsav). ILDI, jól emlékszel, a folsav 3 mg-os.

NÉVTELENKép
megértem, hogy babonából még titkolod a nevedKép. A megfázásodra tudom ajánlani a Bioparox spray-t, mivel abban olyan kevés antibiotikum van, ami a nyálkahártyákon felszivódik, tehát várandósok is nyugodtan használhatják. Kétféle "csõre" van, lehet orrba és garatba is fújni vele, nekem nagyon bevált, érdemes kipróbálni. Ha van esetleg otthon infralámpád, akkor azzal lehet kombinálni a kezelést (ugyanis a háziorvosom szerint a köhögést az arcüregbõl a garatba hátracsurgó váladék indukálja), be kell fújni az orrba, és kb. 10 perc múlva a lámpával jól megmelegiteni az arc mindkét oldalát, tuti a hatás. Én igy szabadultam meg egy 3 hetes makacs köhögéstõl.

Bocsi a bepofátlankodásért, további jó pocakosodást, a betegnek jobbulást!

Üdv,

KnéRita (a "Ma megint megjött"-bõl)
knérita
 
 


Sziasztok!

PIldi! Most látom csak, hogy újra babát vársz! Kép Kép Kép Legnagyobb tiszteletem, hogy belevágtatok a negyedikbe! Hogy viseled? Dolgozol még, ugye? Nagyon jó egészséget kívánok nektek!

Kubuka! Azt is csak most látom, hogy te is pocakos lettél! Ha jól tudom, már nagyon régóta próbálkoztatok, ha így van, akkor nagy-nagy gratula! (Ha nem jól tudom, akkor is. Kép )

De örülök! Kép

És persze nagyon jó egészséget kívánok mindenkinek!

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Kinga, hol vagy?! Mi volt az UH-n?
Névtelen
 


Laura!

Köszönöm. Igen dolgozom még, év végéig van szerzõdésem, haladnom kéne közbena PhD-mel, hogy abból minél több meglegyen. Kicsit más ilyen öregen (Kép) lenni várandósnak, de bizonyos tekintetben meg most volt szerencsém -lásd feljebb. Srácok meg nagyon örülnek és tök aranyosak már most, remélem tavaszra is marad belõle valami.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok !

Voltam UH-on, de sajna még nem láttunk semmit, csak a megvastagodott nyálkahártyát. Azt mondta a dokim, hogy ebbõl még bármi lehet. Valszeg a foganás szept. 21-e körül volt. Két hét múlva kell újból mennem, mert valószínû, hogy még nagyon picike, és ezért nem láttunk még petezsákot sem. Valakinek volt már ilyen tapasztalata, hogy túl korán ment, és még nem látszódott semmi ? Azért egy kicsit kétségbe vagyok esve.

Puszi: Kinga
Kinga
 


Szia KInga!!!!

Ne izgulj! Nekem az elsõ uh-n, ami október elsején volt, azaz 18 nappal az inszemináció után, még csak a jóóó vastag nyálkahártya látszott, meg talán talán egy picike pont. De a doki azt mondta hogy csak úgy véli hoyg ott van vmi, de nem látja. De bizakodjunk, hogy 1 hét alatt nõni fog és hogy jó helyen lesz. És nõtt és jó helyen lett!!!!! Úgyhogy ne félj, minden rendben lsz. A vastag nyálkahártya nagyon jó!!!! Szedjed a vitamint és pihizz sokat!!! Kihez jársz?
Azt mondja már meg nekem valaki az okosok közül, hoyg én most hol tartok???
Az utolsó mensim augusztus 27-én volt, ehhez képest az inszem a 18. napon, azaz szeptember 13-án (péntek)))) és most akkor hány hetes vagy napos vagyok? Vagy most hoyg van???

Na mára befejeztem, megyek haza, mert a kismamiknak pihenni kell!!!
Sziasztok
Kubuka
Ja jövõ csütörtökön megyek védõnénihez.
kubuka
 


Szia Kubuka !

Annyira örülök, hogy végre valaki, akinél ugyanígy volt, mint Nálam. Remélem a végkifejlet is egyezni fog a Tiéddel. Jó Neked, hogy Te már túl vagy ezeken az izgulós heteken. Annyira szeretném már látni falatkát. Egyébként az Istvánba járok vizsgálatokra. Azt mondod, hogy a vastag nyálkahártya jó ? Én ezt nem is tudtam, habár a dokim is mondta, hogy ebbõl még bármi lehet. És Neked 1 hét múlva mi látszott ?

Kinga
Kinga
 


Kedves Kinga!
Ne izgulj! A vastag nyálkahártya azt jelenti, hogy a méhed felkészült a pici beágyazódására. Szerintem csak az lehet a baj, hogy túl hamar mentél dokihoz. Egy hét múlva szerintem petezsák már biztosan fog látszani. Arra ne számíts, hogy egy komplett babucit fogsz látni a monitoron, azért az még odébb van, de ne aggódj, eljön az is:-))). Minden jót Neked.
Viki
vikici
 
 


Laura!

Bocsi, el is felejtettem az elõbb, köszi a gratulációt!!! Igen, én vagyok az, akinek, vagyis akiknek sokára sikerült a 17. ciklusban, de ez volt az elsõ inszem, tehát abban viszont rekoder vagyok!

Kinga!
1 héttel késõbb, már egyrészt a doki sokkal nyugodtabb arcát láttam, másrészt pedig egy édi kis 7 mm-es foltot, ami a petezsák, akkor még nem látszott a szívdobogás (ami persze még korai is lett volna, na de hát telhetetlen vagyok) úgyhoyg volt miért aggódni ismét 1 hétig. És ugyebár most kedden amikor voltam akkor már 19mm-es volt a petezsák és látszott a szívburok, mint ahogy azt már korábban írtam. Úgyhogy ne aggódj, vagyis persze aggódj egy kicsit, d ecsak kicsit, mert innentõl kezdve úgyis azt csináljuk majd, amíg meg nem születik (én legalábbis), de ne vidd túlzásba. Nem emlékszel mennyi volt a nyálkahártyád? És mikor lesz a következõ uh? Ja közbe visszaolvastam, 2 hét múlva, hát igen az ilyenkor egy örökkévalóság, de azért eltelik, hidd el.Próbáld addig valahogy elfoglalni magad (nekem is ezt modnták, jó duma, csak az embernek feláll a hátán a szõr tõle, d ehát nem tudok mást mondani én sem). Ne izgulj!!!! Minden rendben lesz!!!!
Pusz
Kubuka
KUbuka
 


Sziasztok friss pocisok Kép

Kicsit OFF leszek, lanyok bocsi, de a masik topik eleg kihalt volt.

Snoopy,

Ha jol lattam a csaszaros topikban, te aneszteziologus vagy. Ha olvasod meg, kerlek valaszolj nekem egy kerdesre:
Kb.2 eve volt egy mutetem amit altatasban vegeztek.Mikor felebredtem , az intenziven talaltam magam mert valami gubanc volt a mutet kozben.A dokim szerint nem tudtak ledugni az "intubacios (?)" csovet , mert valahogy a legcso,nyelocso furcsa pozicioban van. A vegen szondat kellett levezessenek es csak utanna jartak sikerrel.
Termeszetesen mindezt nem irtak ra a zarojelentesre-miert is tettek volna ? - de nyomatekosan figyelmeztettek ha valaha altatasos mutetre kerulne sor meg eletemben szoljak a dokinak.
Miutan most fennal a lehetosege egy csaszarnak -a kicsim meg mindig keresztben fekszik- eszembe jutott es kicsit aggodok megis mi lehetett ez.Van valami otleted , van ennek szakmai neve ?

Ja es megegy ... az ha valakinek ferde a gerince (balra konvex scoliosis -remelem jol irtam) , az lehet kizaro tenyezo epiduralis erzestelenitesnel?

Bocs az Off-ert ... megegyszer köszi , ha van idod valaszolni ! ! !

u.i.valaszolhatsz ide vagy a friss kismamikhoz ... koszi Kép

kamelia
34+5
kamelia
 


Szia Kamelia!
Én nem vagyok anesztes és csak az utolsó kérdésedre tudok írni annyit, hogy nekem spinális érzéstelenítéssel csinálták a császárt, pedig ugyanaz a bajom, csak a másik irányba (jobbra konvex scoliosis). Nekem sikerült, bár a dokinak eltartott egy ideig, míg tapgatta a gerincemet.:-))
Szia:
Viki
vikici
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: