Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok!!!Üdv. az újaknak Már rég nem voltam, a kiscsajom minden percemet lefoglalja...Meg az az igazság, hogy még mindig nem vagyok toppon, bár a délutánok már elég jók!!!Néha már étvágyam is van...Eddig össz. 2x hánytam, de annyira érzem a szagokat, hogy az brutál...De talán már csak pár hét és elmúlik!!!
Ma méreszkedtem, fogytam 1 kg-t....Sebaj, majd visszahízom!!!Csajok, nekem már annyira látszik a pocikám,már a kismama melegítőgatyómban vagyok itthon!!!Mi jövő héten megyünk 12 hetes uh-ra.Szerintetek lehet esélye, hogy a dokim már látja a nemét?Szerintem fiú lesz, ez a megérzésem,apa nagyon lányt akar megint,úgy is szólítja reggelente, hogy Hanna baba

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!
Hajni: ha nem szégyenlős, igen!

Szombaton voltam UH-on. A csaknem öt centis babánk nagyon kapálózott a vizsgálat közben. Tarkóredője 1,7, halántékának átmérője 18 mm. A hét második felében vérvétel, és UH 5 !!!!!! hét múlva! Nagyon hosszú lesz, de az vígasztal, hogy szombaton betöltöm a 12. hetet. A doki most kukisnak látta, de ugyanez a doki két ismerősömnek is a 12. hét környékén végzett UH-on fiút látott, mégis lányok lettek. Igazából lányt gondoltunk, tekintve a tüneteimet is az előző terhességhez képest: most sok a pattanásom, zsírosabb a hajam, bőröm, egyáltalán nem vagyok rosszul, egyszer sem hánytam. Persze ez még nem jelent semmit tudom. Nyilván a fiúnak is örülünk nagyon, lényeg, hogy egészséges legyen!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Hát csajok!

Én ma lehidaltam , attól amit hallottam az Uh-n , kiderült hogy 2 babóca van a pocakomban 2 külön burokban

Persze nagyon örülök , meg minden , de bennem van most a félsz , hogy fogom boldogulni egyszerre kettővel stb... , meg persze minden rendben lesz-e a terhességemmel , ez a legfontosabb most.

Az egyik babócám: 10 hét 5 nap CRL: 36 mm
A másik babóca: 9 hét 6 nap CRL: 28.4 mm
A szívverésük meg hát csodálatos <3

Még mindig nem térek magamhoz

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 

 
 

renianya:nem semmi és ez csak most derült ki a 10.héten? Voltál már előtte is UH-n,csak akkor nem látták?

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nahát, Renianya! Micsoda meglepi! Voltál korábban UH-on vagy ez volt az első most?

Szandra

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Sziasztok!

Reni, ez csodás! :) Gratula! Már kezdek félni, nálam mit fog látni a doki 3 hét múlva... :D

Hajni, lehetséges, hogy látszódni fog, ha ügyesen fordul a bébike. :)

Nyuszi van valami hír?

Makkmarci de jó, hogy ti már itt tartotok, van tarkóredő érték, nekünk még ez messze van... 5 hét hamar el fog menni! ;)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


2x is voltam Uh-n , de egyszerse talált semmit vagy nem nézett meg rendesen , nálunk sajna ez megy az Sztk-ban , nem elég alaposak , de ma kiderült :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Renianya: Ez igen, gratulálok nektek a két babához.

Hajni: A fiam is egyértelműen megmutatta magát anno a 12. héten, széttárt lábakkal ült, s közte ott lógott a kukija, így tényleg van esély, hogy megtudd, hogy milyen nemű babát vársz most. Jó neked, hogy már a 12. hétben jársz, már alig várom, hogy ott tartsak én is. Remélem akkor a rosszulét enyhülni fog.

Makkmarci: Gratula a szép eredményekhez, a fő, hogy egészséges baba legyen.

Geregabi: tök jó,hogy épségben hazaértetek és a babával is minden rendben. Nagyon drukkolok nektek, bár biztos vagyok benne, hogy most nem lesz semmi baj. a kitartásodért pedig le a kalappal előtted.

Én újra dolgozom, a bkv-zás kikészít, felrázza a gyomrom tartalmát, ami persze vissza is köszön. Nagyon szeretnék már túl lenni ezen az időszakon. Március 6-án megyek legközelebb Uh-ra, már alig várom. Utána jöhet a védőnő, a fogorvos, stb...

Mindenkinek szép napot!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Renianya!!!Azta,nem semmi, de a dokik sem, akik nem vették észre!!!!Nem lesz bizti egyszerű, de megoldjátok!Tesóméknál is ikrek vannak,már 5 évesek.Az első 1 év volt húzósabb, de mindig segített neki valaki,másképp nem megy



Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Renianya!!!Azta,nem semmi, de a dokik sem, akik nem vették észre!!!!Nem lesz bizti egyszerű, de megoldjátok!Tesóméknál is ikrek vannak,már 5 évesek.Az első 1 év volt húzósabb, de mindig segített neki valaki,másképp nem megy



Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!

Hűha micsoda hírek röpködnek itt :)
Már ezekért megérte ma felkelni!


Renianya: ez nem semmi. Hihetetlen, hogy eddig nem látták. Én már a 2. UH-n mondtam a dokimnak, hogy nézze meg, és nyugtasson meg, hogy egy baba van. Azt modta egy van. Mostmár nem bízom benne :)

Hajni: úgy látom nálad is alakul a pocak :) Ma fotózok én is, aztán megmutatom :)

Én márc. 4-én megyek a következő UH-ra, már nagyon izgulok, holnap töltjük a 11. hetet. Hányinger még mindig folyamatos, meg fáradt is vagyok, meg nem is alszok, de remélem hamarosan múlik, mert így nehéz dolgozni.

Üdv mindenkinek, és csupa ilyen jókat szeretnék olvasni mindig.

Viki


Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Sziasztok!

Reni micsoda hir! Hat elso korbe kitartast akkor a kezdetekhez majd,elso korbe a varandossaghoz,masodsorban az elso idoszakhoz. De egy gyerek is hatalmas ajandek,hatha meg ikrek is. Az nagyon szep dolog sztem!

Hajni szepen kereledik a pocakod :)

Makkmarci akkor van meg "remeny" lanyra is akar :D

Mi 5D-re csutortokon megyunk. Elso korbe nyilvan a genetikai resze a mervado es a legfontosabb,azert ez egy 1 oras vizsgalat lesz,remelem a laba koze is belatunk majd :D

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Sziasztok! 
Szeptember 6-ra vagyunk kiírva. Most éppen túl a 12. heti UH-n. :) Ficánka a pocakban tökéletes! :)
Csütörtöön megyünk kombinált tesztre. Volt már valaki?
Van aki már tudja a nemét??
Székesfehérvár vagy környéki kismama esetleg köztetek??

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni, bár én most vagyok a 8. hétben, lehetséges, hogy később fog megszületni az én babám, mint a legtöbb hozzászólóé, én ugyanis október 4-5-re vagyok kiírva, de első gyermekem, Eszterke is hamarabb született, szóval akkor pedig még akár szeptemberi baba is lehet :)
 Én másképp viselem, mint
az első terhességet, a kislányom 7 éves lesz júliusban, én 34 vagyok.
Most émelygés van szinte minden nap, van hogy egész délelőtt, és van , hogy erősebben.. Mindiig valami falatot kell rágcsálnom :) Első terhességem alatt híztam több mint 30 kilót, most azért nem szeretnék annyit, mert magas volt a vérnyomásom. Ki hogy van a hízással?
Üdv Mindenkinek: Dóra

ddora34
Kiskunfélegyháza
 
 


Reni, de jópofa, én kíváncsi voltam nekem is lehet-e még 2  pociban, de ahogy nézem a felvételed nem értem ezt hogy nézhették el az előző uh-okon, mert tökre látszik, hogy kettő, az enyémen meg látszik, hogy egy, uh. nálam egyedüli lakó van! :-) Biztos klassz lehet ikres anyukának lennI! 

Üdv Dóra!

Én 81 kilóról indultam, szerintem 2 kiló már fel is szaladt, mert sokat ettem az utóbbi 2 hétben, de nem merek ráállni a mérlegre. :/ Igyekszem vissza fogni magam, összesen max 10et szeretnék hízni. 


Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Sziiasztok!
Köszöntöm az újakat!!! 

Reni, nagyon érdekes hogy eddig titkolták a picurkák hogy ketten vannak. Kívánom hogy minden rendben legyen velük és veled is. Hát nem lesz könnyű, de már tapasztalt anyuka révén szuperul megoldasz majd mindent         A nagyobbak meg majd elszórakoztatják a kicsiket, mindig lesz vaklaki körülöttük.

  Tyuntyi, köszi erős fából faragták az ember lányát  Mi is nagyon reméljük, hogy minden renben lesz, mert 3 a magyar igazság és 1 a ráadás!!!!  Minden jót kívánok nektek is. Nyuszi, remélem jó híreid lesznek nagyon szorítunk értetek.

Őszintén sajnálok minden émelygős kismamát. Nagyon jó hogy engem elkerül, én ha éhes kezdek lenni és 10 percen belül nem eszek csak akkor van erős émelygős rossz érzetem. Na meg a mosdó sűrű látogatása. Én már most +2 kg indítok, és van pocakom is, bár a Hugom mindig azt mondja ha egy meggymagot lenyelek az is látszik..... ő 8,5kg hízott szeretnék én is max 10kg bezárólag hízni. (152cm és 42Kg vagyok most) Most még nem eszem minden félét és még kívánós sem, itt sok a finomság és mind nagyon édes is. Sós péksüti alig van, ez az én nagy bajom......majd 12 hét után akkor jobban merek mocorogni és akkor sütök majd, addig inkább pihenek munka után.    A 12hetes UH-ra hazarepülök, hogy megnyugodjunk semmit nem néznek el itt, a Kútvölgyibe márc, 13-án. Alig várom, nagyon megnyugodnánk ha ez rendben lesz.

Szép estét mindenkinek és a legjobbakat!!!!

Kép
geregabi
London
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek , hát bizti nem lesz egyszerű és könnyű , de megoldom , szerencsére férjem sokat van otthon , sok fog tudni majd segíteni , bár a nyártól már félek ikerterhesen

Mostanság sajna visszajöttek a rosszullétek , sokat fájdogál a hasam , enyhe görcsök , védőnőm azt mondta , ez termászetes a 12.dik hétig , akkor sokszor elkap a hányinger , étvágyam van

Én is március 6.án megyek Genetikai Uh-ra , 12 hetes

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


renianya: Nagyon szép a pocakod! Irigykedek az ikrek miatt! :)

Most lépek a 12. hétbe, de még egy dekát sem híztam. Pocakomat már kezdetektő látni vélték, de gyaníthatóan csak a puffadásnak volt köszönhető.
Talán most kezd el kerekedni a Picurom miatt! :) 170cm,54kg vagyok, azt modták max.9-10kg kellene híznom. Kííváncsi leszek hol áll meg! :)


Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! :)

Noja, én is fehérvári vagyok! Te melyik dokihoz jársz? A 10 kiló egyáltalán nem sok, most vagy vékony! Amúgy engem is mindig szekáltak Picurral a súlyom miatt, de a gyerek 4 kilósan jött a világra, hát kellett neki a kaja, és akkora hasam volt, hogy megkérdőjelezték, hogy egyedül van-e odabent...

Émelygésre egy kis sós rágcsa nem segít nektek? Hála az égnek nekem semmi bajom, pontosan úgy, ahogy Picurnál sem vettem észre, csak a növekvő pocakomból, hogy várandós vagyok. :)

Reni, szép már most a pocakod! Magnézium nem segít a görcsökön?




Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


picuralmos: Örülök, hogy van valaki a közelből! :)
Most váltottam dokit, Schandl-nál voltam most a 12.heti UH-n, mostantól hozzá járok. A csütörtöki kombinált tesztet is ő csinálja a kórházban.
És te? Ki az orvosod? Te azért már tapasztaltabb vagy baba téren! Nekem ő még az első lesz! :)

Nekem gyomorégésre és a émelygésre is a leginkább mentolos cukorka volt jó, a nassolás mellett.
Illetve ajánlom a gyömbérteát! Sokat segít az is! :)

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Hellómindenki! :)

Noja, én a Mohos dokihoz járok, Picur is nála született, jó doki, nem macerál, csak ha nagyon muszáj, havi egy kontroll a maszek rendelésén, és a kórházban is ő vizsgál uh-n és NST-n is.

Tapasztalat, háááát, Picur még csak 10 hónapos, nemrég kezdtem én is a babázást, de meg kell mondanom, hogy sokkal, de sokkal lazább és könnyebb, mint ahogyan azt az első babát várók elképzelik (köztük én is, míg meg nem született). Annyira jön minden magától, és Picur annyira jó baba, tökéletes minden téren, kedves, mosolygós, nyitott mindenre és mindenkire, nyugodt, jó evő, jó alvó, hogy jobb nem is lehetne. :)


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Szép napot Mindenkinek!

Most azér megnyugtattál! :)
Az egyik barátnőmnek 4 hónapos a kisfia. Ő a napokban közölte velem, hogy amit most érzek az csak a jéghegy csúcsa! Használjam ki még ezt az időszakot, mert ha megszületik, akkor...

Szóval jól rámijesztett! :D

Schandl is csak annyit csinál, amennyit muszály, hozzá is havi egyszer kell menni, és nem utolsó sorban fő ember a kórházban, így neki azonnali döntésjoga van bármi is történik! Nem kell másokra várni konzultációra! Csak akkor vág, ha elkerülhetetlen! Számomra ez is sokat jelent! 
Voltál szüléselőkészítő tanfolyamon? Engem ez érdekelne, de sehol nem találok bővebb infót róla! :(

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


sajnos a magnézium nem sokat segít nekem , és nem segít semmi , iszok citromos vizet is , semmi , de majd csak elmúlik ahogy mondták 2 hét múlva , vagyis remélem
renianya
Szentendre
 
 


Reni! Nekem a gyomorégésem a 10. héten egyik napról a másikra megszűnt. Annyira hirtelen jött a változás, hogy szinte megijedtem, hogy valami baj van. Aztán 1-2 napon belül jött az émelygés, és esti hányinger. Ez kb. 1 hétig tartott. Most már jó pár napja csak enyhe gyomorégést érzek, de az szinte észrevehetetlen! Szóval jobb lesz! :) Kitartás! :)

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Geregabi: Köszi! (az étvágy-küldést, néha igen jó jönne...) Én is nagyjából 50 perces buszúttal érnék haza, és a mi (fő)útvonalaink is, pláne a mellék, olyanok, hogy ha vesekövem lenne..., de nincs, lehet, hogy ezért??? :) :) Aztán még battyogok egy laza negyed órát a megállótól haza. Nem gáz, ha éppen nincs valahol éppen istállótakarítás, mert most aztán pont nem bírom a ganyészagot... :)


Az álmosság tekintetében most átestem a túloldalra, hiába vagyok álmos, nem tudok igazán aludni, vagy hülyeséget álmodok, és utána nem tudok visszaaludni. :(


Renianya: Gratulálok!!!! Remélem minden rendben lesz, és dupla örömöd lesz bennük!!


Picuralmos: nem vagy egyedül, azóta én ismegnéztem a 6.heti UH-ot, hátha itt is két baba van, csak elbújtak egymás mögé! :) Nem lenne rossz! Bár eddig mindig azt hangoztattam, ha szóba került, hogy én!!!, ikrekkellll!!! Naneeee! Nem bírnám... Nade, ez nem választás kérdése ugye. :) Meg persze hogy örülnék! De kinem? Aztán ki tudja... !!


Szép napot Nektek!


 


Kép
mbarbara
 
 


Reni: két baba??? Ez csodálatos! De nem értem én sem, miért nem látták korábban. Hány hetesen voltál előzőleg? Szépen látszik a pocakod! Az ott kiságy vagy járóka a háttérben? Járókázik még a kisebbik gyerkőc?


Noja: üdv itt! Első baba? Mi már sejtjük, olvass majd vissza ;)


Ddora: örülök, hogy itt vagy, még a kistesó is lehet augusztusi, hiszen a bátyja is két héttel a kiírás előtt született, így november 10 helyett október végi lett. 30 kg? Az én dokim nagyon szigorú a hízást illetően, 14-15 kg a felső határ. Ha ennél többet hízik a kismama, nem vállalja a kockázatok miatt. Én 14 kg-ot híztam. De rengeteg víz volt bennem, nyáron nagyon vizesedett a lábam.


Geregabi: kicsi a bors, de erős – mondták ezt nekem is nagyon sokszor.  A 150 centimhez 40-ről indultam most is, jelenleg fél-egy kiló jött fel. Egyébként teljesen visszament a súlyom, mert amikor Erikkel teherbe estem, akkor is 40 kiló voltam (fölfele kerekítve  ). Eléggé szorongtam is, hogy vajon ki tudok-e hordani egy gyereket, de semmi alapja nem volt a félelmemnek.


Hajni: utólag is boldogat a lánykádnak!


Csajok, én már érzem, hogy mocorog!!! Komolyan, pár napja lett gyanús, és figyelem, nem bélmozgás-e, de nem! Erikkel nem éreztem azt a „pillangók röpködnek a hasamban” érzést, amiről sokan beszámolnak, de most konkrétan ilyet érzek!


Baba méretek: az előző csoportban volt egy ikres anyuka, a két lány együtt nem sokkal volt több, mint négy kiló (37. hétre), viszont volt egy fiú, aki több, mint 5 kilósan született (41.hétre, majdnem 42).

Már 17-en vagyunk!!!


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!!!!!!Azta már mennyien vagyunk!!!!
Babaméretek,nem tudom mi befolyásolja...Én az első 3 hónapban szedtem Gravidát,össz. 10 kg-t híztam, Nórám 35. hétre nagy baba volt,2680 gramm Alig volt hasam....Most már nagyobb hasam van,mint a kislányommal 4-5 hónaposan
Nekem már csak de. van némi hányinger,de már du-án jóízűen eszek...Barinőm 24 hetes terhes és ugyanúgy megvan minden nap a hányingere,de érdekes,mert nem reggel,hanem este a legrosszabb!!!
Kislányom 1b éves+2 naposan múlt pénteken elindult!!!!De nagyon óvatos,inkább este próbálkozik még!!!IMÁDOM!!!Képzeljétek tegnap mondom neki anyum előtt,hol a kistesód?Erre felemelte a pólómat és megpuszilta

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Noja, majd a szülészetre menj be, és ott kérdezd meg, hogy lesz-e szülésfelkészítő. Mi voltunk, de csak akkor indítanak, ha összejön a minimális létszám (azt hiszem 10 fő). Kitöltetnek egy jelentkezési lapot veled, és értesítenek, ha indul. 10.000.- Ft az ára, ha jól emlékszem 6 alkalom volt. Inkább reklám-értéke van, természeseten az őssejt-tárolás volt az első alkalommal, aztán volt egy csaj, aki intimtornát tartott, ahova lehetett menni külön pénzért, aztán volt valaki, aki baba-mama jógát tartott, ahova szintén lehetett menni külön pénzért, aztán volt egy szülésznő, aki nagyon szimpatikus volt nekünk, na ő beszélt konkrétan arról, hogy hogyan fog zajlani a szülés. És a szülőszoba látogatás (apával be lehet menni), aminek értelme is volt. Nekem a jógából légzéstechnika tetszett, arra voltam igazán kíváncsi, és jól is jött a vajúdás alatt, egyáltalán nem volt vészes a szülésem. Schandl-nál szült az egyik szobatársam, ikreket és természetes úton! Ezt csak nála lehet megcsinálni Fehérváron, a többiek nem vállalják a kockázatot, inkább császároznak...

Gyomorégés, na majd megtudod a 6-7 hónaptól, hogy milyen az, amikor felgyújtják a nyelőcsöved, úgy igazán! :D :D Erre nekem a Salvus víz jött be, azonnal hat, bár borzalmas íze van.

Barbara, akkor fitten maradsz a szülésig, ha ilyen jó kis túrád van hazáig! Ganyészag... :D :D :D

Makkmarci, jó korán beindult a manócskád, nem semmi, hogy már érzed! :)




Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat! Csütörtökön megyek a kombináltra, majd akkor megkérdezem a tanfolyamot, bár úgy vettem most ki a szavaidból, hogy túl sok értelme nincs. A szülőszobát szerdánként egyébként is meg lehet nézni, kismama torna meg máshol is van. Szóval megéri egyáltalán?? 

Nálam a gyomorégés nem a tipikus volt! A védőnőm is a Salvul vizet ajánlotta, de nekem az sem segített, sőt! Ahogy lenyeltem egy korcsot, jött is vissza! :(
Szerencsére már elmúlt! :)

Nálam nagyon mozgékony a Pocak, de nem érzem! Valszeg nem is nagyon fogom, mivel melső fali a méhlepény! :( Szóval kíváncsi leszek!



Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 



Noja, nekem is mellső fali a lepény, de nem elöl érzem. Eriket 17 hetesen kezdtem érezni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


makkmarci2: Akkor irigykedek! :( Mivel ő az első babám, így kíváncsi vagyok az érzésre. Remélem később azért én is észreveszem a ficánkolását! :)


Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


noja:nekem is az elsőkettőnél mellső faliméhlepény volt,nem attól függ, hogy érzed-e a babát. Énaz elsőt kb 14-15 hetesen, a másodikat a 11.hét körül kezdtem érezni. Kíváncsi vagyok,mostmikortól fogom..

Képzeljétek,volt itt a babaneten egy játék, amivel kismamjóga DVD-t lehetett nyerni, és én is nyertem egyet, tegnapelőttkaptammeg. Már alig várom, hogy   betöltsema 12. hetet és újra jógázhassak 

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Ha meg nem irtam volna udvozlom az ujakat! Tenyleg szepen gyulunk :)

Szulesfelkeszito en mar nem is emlekszem,de azt tudom,h a Florba kulonbozo temakkal ingyen volt az eloadas. A szulessel meg ugy voltam/vagyok,h az utanaolvasottakon felul sokat szamit a szulo no sajat intuicioja. Majanal engem le akartak fektetni,mondvan,h kesobb lesz gyerek,el ne faradjak,de nem is volt ugy jo meg inkabb setaltam,ringatoztam es vegul nem is keson hanem hamar jott a gyerek :)

Hizas. Nekem felelmem,mert Majaval sokat hiztam. Majd szepen lefogytam,de a terhesseget megint kisse megszaladt kilokkal kezdtem. Ugyhogy igyexem figyelni. Majd a masodik trimesztert kell nagyon elkapni :)

Renii szep pocak :) azert latni,h nem egyedul vannak bent :)

Gyomoreges tenyleg a vege fele csak az igazi :D Nekem csak hajnalba van. Ezert oda van keszitve koles golyo.
Reni akkor Neked kitartast!!! Lehet tenyleg vmi "drasztikusabb" lugosito kene.

Pici mozgasat mar en is erzem egy ideje :D nem mindig,de nagyon cuki. Es valszeg en se ismernem fel,h ez az ha elso lenne.

Hajni gratulalok az elso lepesekhez. Maja is ekkor kezdett jarni. :)

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


mérnökasszony: Az orvos mondta, hogy mivel melső megtapadású, így nem fogom igazán érezni a baba mozgását, illetve ilyen fiatal korban még biztosan nem! Erre alapoztam a feltevésemet!

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


noja:esetleg kívülről a tenyereddel érzed kevésbé, de azért a végén már így is érezhető, sőt látható egy-egy kis könyok vagy sarok  De eleinte úgyis belül érzed  a mozgását, és ahhoz tényleg semmi köze annakhol tapad a lepény

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Noja, ne aggódj, érezni fogod, csak később, nagyjából 17-18 hetesen. És egyértelmű lesz, összetéveszthetetlen! ;)

Felkészítő, hát mit is mondjak... Ha mész máshova jógázni, és megnézed a szülőszobát külön, akkor felesleges elmenni. De persze te döntesz.

Nima, a köles golyó de jó ötlet! :)


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


makkmarci2 6 hetesen meg 8 hetesen voltam Uh-n , és egyiken se vették észre , nagyon érdekes , úgy látszik nem vizsgáltmeg alaposan

A háttérben az a lányom kiságya még abban alszik , de aztán nyár elején megpróbálkozunk átszokni a gyerekágyba , mert szükség lesz a babaágyra pluszban még egyre :-)

Az első terhességem alatt 18 kg-t híztam , az sajna nem is ment le , aztán a lányommal összesen 2 kg-t híztam
Szerncsére tavaly sikerült leadnom 17 kg-t , de azért remélem most sem fogok túl sokat hízni , bár eleve a két baba +6 kg , és remélem , hogy ami feljön az hamar le is fog menni :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Jó kis program esténként olvasgatni titeket, jó hogy mindenkinek csak kis gondjai vannak, maradjon is így 
Nem tudom én hogy ismerem fel majd a babóca mozgását, mert olyan háboró van a hasamban, bél mozás hogy az biztos elnyomja egy darabig. Anya annak idején velem, első gyerekkel 14 hetesen érezte, hogy mozgok. 
Mindegy majd nagyon figyelek.

Itt eddig semmiféle konkrét dolgot nem modtak, csak azt miket nem szabad enni. Itt tiltó listán van kismamáknak: a sushi mert nyers hal is van benne, a kecske sajt és tejtermék. Mértékkel lehet enni, tonhalat a higgany miatt, a májat, a lágy penészes sajtokat. 
A testtömeg index is fontos, az enyémen kiakadt, túl kevés mondtam ilyen vagyok 18 éves korom óta, nem koplalok.

Barbara: szerencsére itt jók az utak, csak forgalom lassítás van, vesekövem nekem sem lesz 
Reggelente 10 perc séta busz, másik busz, 10 perc séta a cégig ott magas I. emeletre lépcsőzök, meg a lakásunk is lépcsős. Nem is bánom kell a mozgás.
Itt nincs trágya szag, de a buszon a gyerekek sült csirkét, kecsappal v sültkrumplit egy ecetes féle öntettel eszik, na az szuper mikor tele a busz ezzel az illattal. Régen sem bírtam, de most...............
Minden jót és étvágyat küldök, hátha lassan odaér messziről küldöm.

Makkmarci2: akkor nem vagyok ritka eset a méreteimet tekintve. Bár a vicces keresztanyám mondta ő szívesen vesz nekem egy talicskát amilyen alacsony vagyok pont jó lesz a hasamat beletenni és csak tolnom kell... szóval van egy segítő kedves családom!!! 
Most a nyaralás alkalmávaz csak feküdtem, hogy semmi baj ne legyen meg a napi 5x rendszeres étkezés megtette hatását. Amúgy hamar lemegy ha ideges vagyok és 2 hónap mire vissza szedem azt az 1-2 kg. Persze figyelek, mert elég kenyeres vagyok, igaz barna kenyeret eszünk, sok zöldség, gyümölcs, nem eszünk gyors kaját. 
Majd legalább lesz valaki akivel egyeztethetek hol tartok éppen a hízással. Majd leadom később, csak legyen végre egy egészséges babánk!!
A félelmem elmúlt, biztos ki tudom hordani, az ismerősöm pont olyan mint én 21 évesen ikreket hordott ki, és 38 hétre simán születtek meg, és olyan csinos mint elütte, ma már 9 évesek a lányok.
Ikrektől tartottam mert a párom apukájának vannak iker tesói. Bár akkor egyszerre lenne meg a két gyerek és az is szép kihívás.

Reni: Nagyon aranyos pocód van, a gyerekeidnek szoktad mondogatni hogy lesz testvérkéjük?? Nem lesz írigység, mert mindketten kapnak 1-1 kistesót. A legjobbakat kívánom!

Imádok főzni, mert szeretem tudni mit eszek. A sok mű étel mellett nehéz jót találni, de megéri kicsit több időt szánni rá.
Nekem inkább az ivással van gondom,  ha teázok, 10 percenként mosdó, ha vizet nem tudok eleget inni mert oltja a szomjam és nem jut úgy eszembe h inni kéne. A jó gyümölcslé nem mindig olcsó. A trükköt amit az otthoni háziorvosom mondott, minden mosdó látogatás után min. 2,5 dl folyadék. Legalább azt pótoljam , de most még az is nehezen megy.....





Kép
geregabi
London
 
 


Gabi: nekem Erikkel a védőnő az epret hangsúlyozta a toxoplasma veszély miatt. Barátnőm rengeteg epret evett, és semmi baja nem lett, pedig nem macskás, szóval valószínűleg még nem esett át a fertőzésen. Én a lágy sajtokat tudom, a nyers halat és húst. Kecskesajtot még nem olvastam, pont valamelyik nap akartam venni, csak nem volt a tejesnél, mert most ellett a kecskéjük. Vettem helyette boci lágy sajtot. Az eperről meg annyit, hogy inkább tartok a háznál termett epertől, ahol van macska (a környéken), mint a bolti epertől. (Más kérdés az import a vegyszerveszély miatt.) Mondjuk amíg nincs eperszezon, nem is veszek, csak majd ha idehaza is terem a földeken. Jó alaposan meg kell mosni, és nem lesz bajunk attól sem. Ja, meg a penészes sajtokat is olvastam, azt sajnálom, mert imádom, de most egy darabig sajna én is lemondtam a Tihanyi Camambertről. A folyadékos trükköt én is átveszem, mert elég keveset iszom. Bezzeg éjjel, alig várom, hogy reggel legyen. Erikkel volt, hogy éjjel is ki kellett mennem, de akkor már volt pocakom rendesen.

A héten vettem kókuszzsírt az egészséges életmód jegyében , állítólag jobb, mint az állati zsiradékok vagy a napraforgóolaj. Eriknek repceolajat teszek az ebédjébe, az olívát viszont nem csípem. Pár cseppet elviselek a görögsalin, de sem a bogyót, sem az olajat nem szeretem. Ti ismeritek a kókuszzsírt? Használja valaki? Tapasztalatok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok! 
Most értem haza a genetikai tesztről.
Nem tudja valaki, hogy mikor kerül fel az eredmény a netre? Ezt az egyet nem mondták. :(

Egyébként a babókám ma 12 hét+3 napos! :)
Fejecséje: 23mm
Nyaki redő: 1,6mm
CRL: 58mm
Combcsont hossza: 8mm

Mindene megvan! :) Egészséges és igen mozgékony! :)

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


geregabi: igen szoktam mondani mondani a gyerekeknek , hogy lesz kistesójuk , szerencsére féltékenység most sincs , remélem nem is  lesz , de persze oda fogok figyelni

Tegnap este , amikor lefeküdtem már pihenni , valamit éreztem már a hasamban , szerintem a baba mozgásokat , mert nagyon sokáig éreztem :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!!!FÚ, annyit írtok, alig bírom visszaolvasni....Én is, mintha tegnap este éreztem volna a babókámat,Nóránál is elsőként az esti piohenésekkor éreztem a mozgást....
Én kedden megyek uh-ra,alig várom!!!
Csajok, ma voltam belgyógyászati vizsgálaton és kicsit megijedtem,mert a pulzusom 90-100 között van, de a vérnyomásom nagyon jó, 100-110/60-70 között.EKG-m jó lett!!!Most a doki elküldött vérvételre, hátha pajzsmirigyes vagyok...Volt már valaki ilyen helyzetben? Ja és, ha elmegyek vérvételre,akkor mindent megnézet,bár vittem neki a tökéletes véeredményemet ....Ja és, fél 8-ra volt időpontom, 10-kor hívtak be....Ott ültem a betegek között!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!

Makkmarci2:  A vizes trükk nem rossz ha csinálom, de én ettől eltekintve is kijártam éjjel volt h 2x is. Most változó gondolom később 100% hogy ki fogok járkálni. Örülök mert én is szeretem az egészséges dolgokat, sajnos a kókusz zsírt még nem próbáltam, de otthon  a pálmazyírt használtuk. Jó mert nincs semmilyen mellék íze és sütérkor sem volt erős szag. Most hogy említetted lehet én is veszek, bár itt kétféle van, az egyik az hófehér a másik érdekes erős napraforgó sárga színű. Nem írják mi a különbség közte.

Noja82: de jó ti már tudjátok és láttátok is a picit. Alig várom, h én is menjek. Kicsit szomorú vagyok mert a párom nem tud jönni, remélem megengedik hogy legalább a szívhangot felvegyem hogy apa is hallhassa. Szép estét!

Reni: szerintem ha ügyesen bevonod a gyerekeket a teendőkbe, persze az ő szintjükön biztos élvezni fogják. Minden jót nektek.

 Az normális hogy eddig soha nem volt azzal bajom, hogy be kell menni dolgozni, most 3 napja szinte nyűg mire lejár a 8 óra, nincs kedvem semmihez, olyan érdektelen lettem. Pedig most nem is a szokott , ismert munkánk van új dolgokat csinálunk, de mégis..... És csak az órán van a szemem, pedig ma is szép és érdekes dolgom volt remélem mielőbb átmegy rajtam.... Igaz az idő is, egész nap szürke felhök, max 1 órát sütött ma a nap, lehet az idő is besegített.
Szép estét mindenkinek!

Kép
geregabi
London
 
 


geregabi: Nálam is így kezdődött a "munkaundor", bár nálam a munka unalmas is volt, illetve a légkör az horror. Aztán jött egy vérzés, természetesen para, irány a kórház. Ott közölték, hogy ideje lenne komolyan venni a terhességemet, és 2 hét fekvés. Ez már lejárt, persze minden rendben,, nem tudták,hogy mi okozta a vérzést,de a lényeg az,hogy azóta is táppénzen vagyok, és már nem is megyek vissza dolgozni. Javasolták, ha meg tudom oldani, akkor maradjak itthon.

A mostani ultrahang az a kötelező 12. hetes volt. Nem sok élmény volt benne, mert nem igazán jó felbontással, sima 2d volt. Anyósom volt velem, neki tetszett, hogy látta ficánkolni az unokáját. Előtte már több ultrahangon is voltam, a problémák miatt (előzőleg is akadt 1-2) azok tényleg hihetetlen élmény tényleg. Szinte hétről hétre láttam a fejlődést és a növekedést!! Csodás! :) Fotóim is vannak már a legelejétől! :) Most nézegetem a 3d, 4d utrahhangokat, hogy hol és mennyiér van,de nagyon drágák! :(
Jah, ezen az ultrahangon nem hallod a szívhangot, csak megmutatja hol dobog  szivecskéje, de hallani nem hallod. Legalábbis nálunk. Nekem a magándokim megmutatta amikor először hallottuk 5 hetesen! :) Az fantasztikus érzés! :)
A bátyám Írországban él. Pár napon belül születik a kisfia kint! Meg voltak lepődve, hogy itt mennyi vizsgálat és ultrahang van. Neki összesen 3 volt! Amit kaptak kép, azon meg nem látni szinte semmit! Nálatok is ez a helyzet?

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Sziasztok!

nekem is az első szívhangdobogásnál, a 6. Héten volt egy olyan elérzékenyülés... Nagyon megható volt, aztán a 8. Héten a dokinál nem tudtam elérzékenyülni, ő valahogy nem úgy beszélt róla, mint a korábbi szonográfus... Lehet, hogy stikkes vagyok, de részben emiatt is megyek a 12. Heti un-ra immáron a harmadik dokihoz. Remélem ő lesz az igazi. És már úgy várom, hogy oda a párom is bejöhessen, mert az már hasi UH lesz, sztem pityeregni fog, ahogy ismerem:))
Hajni,
en a vernyomasomat talaltam magasnak 138/75 volt es kicsit aggaszt, de igyekszem majd lassan hízni(ha lehet ilyet:/), hogy ne legyen problema. 

nekem amugy eddig osszesen 2 képem van, az egyiken meg csak a petezsak latszik, a masikban mar ott a "halacskam":-)




Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Sziasztok!

Makkmarci nálam egyelőre már jó ideje csak tervben van a kókuszzsír :D Bár lehet itt az ideje a megvételének. CSak annyit tudok róla a kolléganőmtől,h pár dolgot nem lehet benne "rendesen" sütni. Asszem pl prézlis ételeket.

Gabi Neked fokozottan nehéz helyzeted van kint táplálkozás terén. Ez tény. De biztos már rutinosabb vagy,h mit,merre. Az ivással én is nagy gondban vagyok,az nekem is nyögvenyelve megy,mert én senem vagyok szomjas.
Hja és ezek a dolgok általában itt is "tiltó" vagy fokozatosan fogyasztandó listán vannak. Bár én múltkor pl csaltam,mert ettem majonézes salátát,mert már elegem volt a többi zöldésból,salátából. Bár utána olvastam és azon kívül.h kellemetlen tünteket okoz ha nem jó a nyers tojás a magzatra nincs károsító hatással.

Noja nézd meg a környező helyeken vhol van-e más opció. Arra gondolok,h mi pl majd SZÉP kártyával megyünk a következő genetikaira. Elvileg a 19 hét az ideális,de sztem olyan 21. hét környékén,mert Majával emlékszem még a 19 hétel látványra elég korai volt.
Bátyádéknak drukkolok!!!

Naaah...ma mi is megjártuk a genetikai ultrahangot. Mármint a fizetős 5D-s részét. Még majd jön egy hétfőn ami már az állami. 
Nagyon alapos volt a nő,mindent elmondott,vagy fél órát nézegette. Sajna a lába közé nem kukkantott be,de a lényeg megvan,h makk egészségesnek tűnik. És tényleg nagyon sokat beszélt,h éppen mit és miért néz. Azt is elmondta,h miért fontos az erre szánt idő és alaposság meg a tájékoztatás túlment a tarkóredő meg combcsont,stb...méreteken. Elmagyarázta,h miért mér tarkóredőt,mi az amik még a genetikai betegségek jelei lehetnek és miért fontosak ezek. NAgyon jó volt. 
Szóval az adatok alapján 12 hetes és 1 napos vagyok. Ha igaz akkor túl vagyunk a kritikus időszakon. 
Szept. 3-ra saccolta a terminust.

És lányok! Mondta,h 14-16. héten ahogy felkúszik a medencecsontból a méh indul csak meg igazán egy hirtelen gömbölyödés. Úgyhogy hajrá :D

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Ja igen, a kókuszzsírról akartam írni.... Időnként rámjön egy táplálkozzunk egészségesen periódus, uh. A kókuszzsírt is teszteltem, sztem klassz, mert nincs szaga és tényleg egészséges, én mondjuk gabonafasirtot sütöttem benne, meg virslit, prézliset nem.
én pont 2 napja ettem amugy futsolt lazacot, utana 1 orat voltam panikban, hogy liszterias leszek, de mar nem tudok mit tenni, uh hiszek benne, hogy semmi bajom nem lett belole, legkozelebb meg kerulom... Egyszeruen elfelejtettem, h nem szabad:/ es sztem nem figyelek elegge az egeszseges taplalkozasra, uh most ezuton is igeretet tszek, hogy jobban fogok figyelni! Valahogy mig nem erzem, h mozog, olyan valoszerutlen ez az egesz...

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Nima, Istenhegyin voltal, hol ilyen alaposak? Ha nem vagyok indiszkret, mennyit kellett fizetni?

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Szandra :D Előfordul :D Bár én terhesen nem jártam még így,de jártam már úgy,h elfogadtam egy kupica pálinkát,majd 2 óra múlva vezettem. Másnap meséltem páromnnak nagy lelkesen,h milyen isteni pálinkát ittam és kérdezte.h úgy vezettél??? No akkor esett le,nem is aznap. Rá kellett jönnöm,h erre máskor jobban oda kell figyelnem. Teljesen elfelejtettem,mert előtte nagyon ritkán jártam autóval.
De nem lesz baj remélem!!! 
Nem az Istenhegyin. Jelenleg tudtommal ez az 5D egy helyen van itthon. A Mátyásföldi Klinikán. Ott voltam. És 20 ezer volt. Ebbe csak az uhu volt meg egy jó alapos szakvélemény. A kombinálttal 30 lett volna,mint az Istenhegyin. De még arra is kiterjedt,h előtte-utána mérték a vérnyomásom és abból arra lehet következtetni,h az utolsó egy hónapba majd leállhat a gyerek súlynövekedése vagy lassulhat és ez ne okozzon majd meglepetést. Mindent elmagyaráztak,mindent megmagyaráztak.

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Koszi, Nima. Kozben utana is neztem, olvastam az 5d geprol es hogy hol van. Hu hat drukkolok, h majd az en dokim is ilyen alaposan megvizsgalja azert a magzatom.:)

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: