Új privát üzeneted érkezett!

Timi jobbulást!!!!

Kriszti: A cicáról annyit hogy nem kell puszilgatni és közel tenni az arcodhoz hogy nehogy szőrt nyeljél!! Ja és ami még fontos az alom cserét bízd ezentúl másra, mert a vizeletbe és az ürülékbe rengeteg káros dolog van!!!

Elég fura az hogy ma reggelre az eddigi /kevéske/ tünetem is megszűnt, furi!!! Már most a cicim sem fáj annyira!!!

Kaptam vitamint is parmaton-t!!!
evelin241
 
 


Szerintem nem kell aggódni a cica miatt. Én egyetlen embert sem ismerek, akinek ez gondot okozott volna..vagyis, hogy baja lett volna a cicától. Nem kell csupasz kézzel a kakáját fogdosni, majd a kezedet nyalogatni. de gondolom ezt amúgy se szoktad :D Nyugi, én semmi pénzért nem raknám el a cicát (ha megengedte volna végül a férjem :) )

Kép
schpetera
Budaörs
 
 


evelin, ne is mondd...én a hülye barna óta minden kis szurkára ugrom, és azt vizslatom, hogy még mindig ugyanolyan érzékenyek e a cickók... Az a jobb oldali szurka még megvan (de kevesebbszer érzem jóval, max 1-2 volt ma)

Kép
schpetera
Budaörs
 
 

 
 

Evelin: ez nagyon jó:) szuper, akkor minden rendben:)

Hope: az már mindjárt itt van hamar megy azért az idő, nekem még 11 nap az első UH-ig…

Kriszti: lehet szedni terhesvitamin mellé Cetebét nyugodtan, 1 db cetebét szedek és napi 2 kellene, azért annyit nem veszek be de még így sem eszem meg azt a mennyiséget amit 2db cetebe adna…úgyhogy lehet szedni, én is eszek gyümölcsöt, de azért nem annyit sajna…még, de majd megyek boltba most kifogytam…jah igen nekem is van cicám, imádom őt, annyira mint ha a gyerekem lenne komolyan!! Én azt csinálom h csak simogatom nem is veszem fel és alapos kézmosás…mert nekem kinti macska, jah igen de ha már régóta van cicád, ezen a fertőzésen már biztos át estél te is ez úgy van ám és immunis vagy már rá, de azért énsem puszilgatom…jah de hülye vagyok igen ezt írtad te is…

Szilva, üdv:) hát igen aki egész végig dolgozik, azért annak „unalmas” lenne otthon lenni végig, nyugodtan dolgozhatsz! Hát igen amit az orvos mondd azt úgy kell megtartani mármint ebben…
Én a fogyókúrám óta minden héten eddzettem, természetesen azóta leálltam, de sokat gyalogolok, de majd csak olyan 16 hét körül állok neki akkor is nagyon óvatosan lazán…

Hajni, az nagyon jó a szabad levegő nagyon jót tesz!! Nem baj legalább jól esett az evés, az a jó:) és jobbulást, vigyázz magadra legközelebb !!


Amúgy ma voltam babázni kis pindurkánál...annyira édi én is már úgy szeretnék anyuka lenni:)
Mindenkinek szép estét és legyetek jók:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Hahó!

Én se hordok még kismama ruhát. Majd tavaszal . Ma voltam dokinál , és Uhn . Azt mondták minden rendbe van , a baba szépen fejlősik az uhn semmit nem lehetet látni .

Ki hogy van?
nimrodzsiga
Nagylengyel
 
 


Kriszti- én külföldön élek és nálunk extra kell fizetni a toxotesztet. És igen én külön kértem, mert 32 évesen sem volt védettségem amikor utoljára nézték. Szerintem ennyit megér a vizsgálat, hiszen aztán nyugton lehetsz, sok ember védettséggel él, én nem tartozok közéjük pedig szó szerint tanyasi gyerek vagyok, állatokkal nőttem fel, nem vagyok egy finnyás Gizi, de az egészség az egészség. Tudod a legtöbb elsőgyerekes kismamának fogalma sincs a legtöbb betegségről. Valóban akár gyerek akár felnőtt az illető és elkapja akkor az olyan mint egy enyhe influenza, nem vészes, semmi maradandó kárososdás nincs. DE TERHESEN ELKAPNI MAGZATKÁROSÍTÓ és üzenem annak aki lefigymálta a nézetemet, hogy járjon utána és világosítsa fel magát. Ez csak egy vérvétel, és pénz, de megéri ha van cica otthon. Lehet ha nekem is pikpak összejön a baba pár hónap alatt akkor nem válok meg a cicáimtól, de kemény 7 évet vártunk rá, ugyhogy nem volt kérdés miután negatív lett a toxotesztem.
Timi! Én és azt hiszem Yzabella főztünk székelykáposztát. Én magyarban szoktam venni kápit és abból csinálom meg. Pár havonta hazautazok a lányommal és feltankoljuk magyar élelmiszerekkel a kocsit :-) szép estét mindenkinek

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


még annyi aki cetebet szed, hogy az ugye a C-vitamin, azt meg nem raktározza a szervezet, vízben oldódik szóval nem lehet túladagolni. szedhetitek nyugodtan, erősíti az erek falát és csökkenti az ínyvérzést is.

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Hajni, így van, aki annyit vár a babára, természetes, így már megérti az ember!!
Nimrodzsiga, de jó akkor minden oké:)) hát még kismama ruhától messze állunk, de én nem is biztos h veszek...mert hát tényleg elég drágák, de majd megnézem a ruhatáram, mert lehet kelleni fog:)

Mindenkinek szép napot:)) szép estét:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Azt akartam kérdezni attól aki nem első babás hogy a 6.héten ha a petezsák12.3mm és benne szikhólyag az jó ugye!!!!!?????? Az orvos nem mondta hogy gond lehet, csak az a fura hogy olvasom a GYK-n hogy már sok kismamának az 5. héten van embrió is ez igaz? Ja és a szívhangjuk is megvan!!! ???

Kép
evelin241
 
 


Elevin241:
Nekem az elsőnél a 6+3napnál 6mm-es volt csak a petezsák.

Szívhang kb a 7héttől van. 5.hét??Kizárt a szívhang.
A dokik azért sem szeretik,ha korán megyünk hozzájuk,mert semmit sem látnak,hallanak!
Szerintem megint túlzások vannak ott a GYK-n. Ne hidd el annyi minden butaságot írnak!

5.hét:
http://picibaba.hu/pocakkal/hetrol_hetre/az-otodik-het

Én mindig össze voltam zavarodva,hogy a betöltött hetet kell mondani,ha kérdezik,hogy hány hetes vagy? tehát ha én most 5+5 akkor 6.hétben járok...? Vagy az ötödik hétben...? :)

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Szép Jó Reggelt!

Hajni, szerintem érthető, hogy új otthont kerestél a cicáknak. Én imádom az állatokat, a környéken kirakott cicák mindig hozzám kerülnek és innen új otthonba, fordítok egy állatotthonnak, nem eszem meg őket, sokszor a fejemhez vágták már, hogy ha olyan közvetlen lennék az emberekkel, mint az állatokkal, több barátom lenne. De ennek ellenére, ha az derül ki, hogy a cica veszélyes a picire, akkor költözik. Aki ezt nem érti meg, az elég szűk látókörű. Ezen kár felhúznod magad és pláne úgy érezni, hogy magyarázkodni kell. Mi vagyunk a felelősek azért, hogy az a kis élet, amelyik éppen próbál megkapaszkodni bennünk, a lehető legjobb "ellátásban" részesüljön. Csak mi tehetünk meg érte mindent, senki nincs a világon per pillanat, aki rajtunk kívül bármit is tehetne érte. Én legalábbis úgy gondolom, hogy ez a mi kötelességünk, hogy a lehető legjobb körülményeket és esélyt biztosítsunk neki.

Pont azon gondolkodtam én is tegnap este, hogy szinte minden tünetem eltűnt, a melleim sem érzékenyebbek, mint általában. Ugyan most itt van a torkomban a gyomrom, de ezt leszámítva semmi tünet. Elvileg nem marad mindig ugyanolyan erős, hiszen a szervezet alkalmazkodik, szokja a helyzetet.

Evelin én 5 hetes vagyok, szerdán megkukkantotta a doki Zigit és még ilyenkor is csak annyit tud mondani, hogy 7,8 mm-es FELRITKULÁS látható. Azért is hívom Ziginek, mert ő még nagyjából csak egy kis zigóta (igen, a párom már kellően ledöbbent a névadáson, de szeretem az idióta beceneveket). Elvileg egy kb. 22 napos embriónak (most nem az orvosok által számolt terhességről, hanem egy ténylegesen 22 napos picúrnak) van kezdetleges szívhangja. Mivel az orvosok pontosan nem tudják megmondani, mikor estél teherbe, ezért van ez a számolás. Ha jól számoljuk a párommal, a miénk ma 25 napos, szerdán mégsem látszódott még semmi. Emiatt ne aggódj!
Szóval a hatodik héten a 12.3 mm nagyon jó és ne aggódj emiatt!
Szép napot Mindenkinek!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Sziasztok!Evelin, nekem az előző babánál 5 hetes 4 naposan csak petezsák és benne szikhólyag volt látható, 6 hetes 2 naposan már volt embrió és hallottuk a szívhangját is. De én pontosan tudom, h ő előbb fogant mint a félidő!Szóval ez nagyban függ ettől is, h kinek mikor van szívhang!Ettől ne félj!Én most 5 hetes 1 naposan voltam először dokinál, és csak 11mm petezsák és benne szikhólyag volt látható, nem dobogott még a szíve!
Ne idegeskedj emiatt!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Szép napot:)

Hogy vagytok? Ki hogy érzi magát?
Nekem jelenleg semmilyen tünetem nincs...ez kicsit érdekes...izgulok is kicsit rajta... de majd meglátjuk...lehet most jön majd az émelygés vagy én nemtudom jó mondjuk kicsit álmos vagyok, 2 napja hamarabb elalszok mint a párom és soha nincs ez, úgyhogy lehet a fáradtság már rajtam van...

Ti hogy vagytok ezzel?

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Evelyn, nekem 6+1 hetesen ami már igazán 7. hétnek számít, csak petezsákom volt és nekem nem a 14. napon volt ovum hanem a 18. napon. 8+5 hetesen volt a babám 2cm-es, szóval ezért sem mentem hamarabb a 2. terhességem miatt uh-ra. Most kerek 8 hetesen voltam első uh-n és vert a szíve és 13.5mm az ülőmagassága. Szerintem is teljesen jók az eredményeid. Mivel 4 nappal később volt ovum a lányom is 4 nappal később születtet mint a kiírt dátum.
Beus rajtam is volt fáradtság az 5. héttől, de mostanra már elég jól bírom a napot. Kriszti, nagyon örülök, hogy kedvesen fogadtad a válaszomat. amikor évekig csak a babára vártunk, arról szőttem terveket közben, hogy macskamenhelyet kéne nyitni. és bevallom alig várom már, hogy visszakapjam őket és körülöttünk legyenek. lányom nagy cicarajongó, erről küldök nektek egy kedves képet és szép napot kívánok nektek! a képen látható cica a szomszédnéni cicája volt mert tavaly sajnos elpusztult, amikor megszültem minden nbabakocsisétánál velünk jött, már várt ránk, amikor a lányom megtanult járni, ő volt a sétapartnerünk, mindig velünk tartott... Kép

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Hajni, ő a te kislányod? Nagyon édes, szép kislány:)
Én 6+4 naposan megyek majd az első UH-ra akkor lehetséges h mi sem látunk sok mindent...lényeg h meglássuk jó helyen van e...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sziasztok!Én ma voltam újra a dokimnál, reggel riadóztattam, mert elkezdtem picit barnázni, de csak pisilésnél egy csepp kb, de persze két vetélés után nekem ennyi bőven elég volt, h totálisan összetörjek!Szóval dokim behívott mert tudta h csak akkor nyugszom meg h a látom a babát. Bementem, uh, kétszer akkora petezsák mint 1 hete, most 23mmes petezsák, benne 4mmes embrió, és hallottam a szívhangját :) Persze épp h kimutatta az uh, mert még csak 6+2 hetes vagyok!Szóval megnyugodtam, hematómát se látott, azt mondta ilyen enyhe barnázás bármelyik egészséges terhességnél előfordul!Megnyugodtam, már amennyire lehet!Szal még több pihenésre vagyok ítélve, plusz magne b6!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Akkor legalább láttad a babócát:) akkor pihenj sokat!! énis azt teszem ma már csak 1 vendégem lesz, de előtte meg utána pihenek és nyugodj meg Hope!!
Én ma voltam boltban vettem gyümiket, meg nagy gyümölcstartalmú italokat.

Mit tegyek, én minden héten a betöltött hét napján mérem magam és múlt héthez képest is fogytam...egyek többet? Mert nekem még émelygés sincs most meg rossz étvágy... de többet eszem már mint terhesség előtt...De lehet h ez kevés... Mostmár 49,2 kg voltam ma reggel, mindig reggel nézem éhgyomorra a kg-at. Mi legyen?

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Beus természetesen nyugodtan ilyenkor már lehet menni, én csak a 4-5 hetes uh látogatások után olvastam és személyes tapasztalat, hogy olyankor még sokszor petezsák se látszik. Én a Laurával 4+5 hetesen voltam először uh-n és a doki azt mondta nem biztos, hogy terhes vagyok, ezért akkor megfogadtam soha többet ilyen korán. De a betöltött 6. hét után valóban azért is jó elmenni, hogy lássák, jó helyen van e a picurka. Hope, biztosan a frász jött rád, szerencsés vagy, hogy ilyen rendes a dokid és egyből fogadott, biztosan minden rendben lesz veletek, nyugi. Nekem 6 hetesen volt egy vetélésem, még dokihoz se jutottam el, mert akkor is pont karácsony volt. Akkoriban a rendszertelen mensim miatt nem tesztelgettem, így éppen amikor megtudtam, hogy babát várok, már másnap elkezdtem barnázni, majd vérezni, nagyon rossz volt, de 7 év után ez nagy eredmény volt, végre egy pozi teszt. rá két hónapra terhes lettem a lányommal és egy egészséges terhesség volt. sajnos cukros voltam és most is már mérem a cukrom, már most rosszak az eredményeim, ha nem figyelek oda :-(, szóltam is a dokimnak azt mondta, hogy akkor hamarabb fogják nálam a cukorterhelés elvégezni. Ma elmentünk a dm-be nagybevásárlásra és láttam egy cuki 62-68 as harisnyát uni színekkel baglyos. nem tudtam megállni, meg kellett vegyem a babusnak :-), talán túl korai, de nekem ez azt is jelenti, hogy felfogtam, elhisezm, hogy újra babázni fogok :-) A férjem már mondogatja, hogy ő annyira örül, hogy 4-en leszünk ... Viszont be kell szerezzünk egy szélesebb ágyat, mert a lányom napok óta, szinte mint egy kismajom ragaszkodik hozzánk és csak velünk hajlandó aludni.. nem tudom mi történt vele, de olyan rosszul alszik és kiabál is álmában. szerintetek? állandóan rugdos is és félek majd a pocakot is eltalálja álmában... az nem lenne túl jó

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Igen Beus ez az egy jó dolog volt ma :) Nemhiába mondják minden rosszban van valami jó :) De én szívesen kivártam volna a jövőhetet!Mondjuk akkor is kell mennem, mondta a doki, odaadja a védőnöhöz a papírokat, bár én legszívesebben majd csak a 10ik hét után mennék hozzá!
Én csak ritkán mérem magam, de nekem viszont nagy étvágyam van, és sokat eszem, és mégsem híztam egy dekát sem még :D
Szerintem egyél mindent úgy és annyit ahogy eddig :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Az első kép a kis bogyónkról, a kis 4mmes csodánkról :)
Kép

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Hope, nagyon jó érzés lehet! Mi holnap megyünk csak elõször a nõgyógyászhoz. Elvileg 6+2 napos leszek akkor, gondolom, még semmi látványos nem várható.

Szép napot mindenkinek, én elég melankólikus vagyok,napok óta szakad az esõ.Már nagyon várom a tavaszt mindenféle szempontból!
szilva83
 
 


Szia Szilva!Én is ennyi idős vagyok pont ma, és a felvétel is ma készült!Hát, sok minden nem látszik ilyenkor még, a 9 hetes az már izgalmasabb, ott már látni a kezecskéket, lábacskákat :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Köszi szépen Hope, szerintem is annyit eszek...majd meglátjuk...Gyönyörű a kép, még ha ugye nem sok látszik is de akkor is már alig várom én is kapjak egy ilyet:)))
Szilva sok szerencsét a vizsgálaton:)
Hajni igen remélem jó helyen van...bár ha nem akkor azért lenne tünet, szerintem...egyik barátnőmmel beszéltem neki méhen kívüli volt és mesélte a tüneteket egészen a vérzésig, ami már egyértelmű, de előtte is voltak tünetek ami azért mondta utólag h ha jobban utána néz egyértelmű lett volna, h nem jó...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Beus, ezen ne törd a fejed, biztos jó helyen van, különben már éreznéd!Én rengeteget olvastam erről, mert én féltem, h a műtétem miatt rossz helyen tapadt meg, és én kb a vérzésen kívül minden tünetét produkáltam :D És mégsem méhen kívül van :) Amúgy nagyon kevés az esély mindössze 1 % van a méhen kívülire!
Én már nem értem magamat, ma is ettem ebédet tök jól esett, erre rá pár órára már rá se tudok nézni, nemhogy megenni :/ LEhet végre hozzám is elér az émelygős hányós időszak???Dejó lenne! (tudom van aki hülyének néz emiatt, de én ettől lennék nyugodt:D)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok :D


Hope, gratulälok az elsö kephez :D
Nagyon jol sikerült :D
Hät igen az emelyges :shock: , 2 veteles utän en is olyan boldog vagyok hogy vannak tüneteim, vägytam az emelygesre :D
Reggelente olyan rosszul vagyok, mint eletemben meg soha :cry:
Ma reggel a kävemet sem tudtam meginni :?
Pedig en käve nelkül nem leteztem eddig :cry:
Etvägyam hatalmas, ma räntott csirket csinältam, es jol belakmäroztam :D
Mindenkinek szep estet, jo pihenest
8)
Kép
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Hope! Én is várom az émelygést, szerintem is furcsán hangzik ilyet mondani, de annak is megvan a szépsége, dolgozik a szervezet... tudod h minden rendben...
Ki jár amúgy magándokihoz és ki nem? Én magándokihoz megyek, sosem voltam sztk-ba de lehet előszőr oda kellett volna, végülis idő közben is mehetek nem? Vagy ha úgy van egyszer odamegyek már illik odamenni, perszetudom jogom van váltani de mégis...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sziasztok!
Hope: gyönyörű kép, gratulálok! :)
Hajni: nagyon szép a kislányod, olyan édes!

Hosszú volt a mai nap, reggel óta suliban voltam, ahol reggel kikapcsolták a fűtést, hogy spóroljanak. Sejthetitek, milyen jó volt este 7re, kabátban ücsörögtem és majd meg fagytam.
Ma reggel volt egy klassz sprintem a WC-hez, de remélem, hogy ez a vizsga miatt volt, nem pedig Zigi. Bár egyébként én is jobban "állapotosnak érezném magam" rosszullétekkel, talán mert most még semmi más kézzelfogható nincs, ami bizonyítaná :)

Nekem van dokim, majd nála szeretnék szülni, viszont a vizsgálatokra a kórházba akarok járni hozzá (fizessek alkalmanként 10 ezret, hogy megmérje a vérnyomásom, megvizsgáljon a magánrendelőjében, azután meg beküldjön a kórházba a rendelési idejében UH-ra, egyéb vizsgálatokra. Ha lehet, inkább nem) Remélhetőleg meg tudjuk majd oldani így.
Szép estét Mindenkinek!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Hajni, nagyon cuki a kislányod! :D A mi kicsi lányunk majdhogynem egyidős a tiétekkel. Ő is köztünk alszik szeptember óta, bár az oka egyszerű, ugyanis pont az Ő szobája nincs még kész. Kb két hónap kell még a befejezéséhez mert a rosszulléteim miatt félbehagytuk a munkát. Én is mindig félek hogy pocakon rúg, de olyan éberen alszom mellette, hogy minden moccanására felébredek. Mondjuk imádok vele aludni, a házaséletünk úgyis délelőttönként zajlik, így abban sem zavar minket. :wink:
Nem állt be valami változás a lányod életében? Pl ovikezdés ami felzaklathatta?

Az étvágyam kb két napja nőtt meg hirtelen. Kb azóta sokkal jobban is vagyok. A hasam feszülését érzem jobban és mintha a hasam fel lenne fújódva folyamatosan. A hányingerem szinte teljesen elmúlt. persze egy kicsit aggódom hogy így egyik napról a másikra, de hát nem lehet minden nap ugyanolyan rosszul lenni. Legalábbis ezzel vigasztalom magam. Szegény férjem aggódik, állandóan megkérdi hogy ugye már van hányingerem.

Hát mi kipróbáltunk mindenféle variációt. Az elsőnél se magándoki se saját szülésznő nem volt. A szülés nem maradt meg jó élményként. A másodiknál az elejétől saját dokim volt, saját szülésznőm nem. Hát ez a szülés sem volt különb az elsőnél. A harmadiknál SZTK dokim volt, saját szülésznővel. Ez a doki sokkal alaposabb volt mint anno a saját dokim. Rettenetesen meg voltam elégedve vele. Kár hogy elköltöztünk. Viszont a szülés a saját szülésznővel, ügyeletes dokival, valami fantasztikus élmény volt! Ez volt számomra a tökéletes összeállítás. A szülést a szülésznő vezeti le, a doki csak felügyeli és ellát szülés után. Foltoz, kitöröl stb...A lényeg a szülésen van, az a fontos hogy az úgy legyen ahogyan a kismami megálmodta és szeretné. A szülésznőm minden várakozásomat felülmúlta. Így én ennél a variációnál maradok.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Még nem is írtam, képzeljétek itt több mint fél méteres hó van. Mi elzáródtunk a külvilágtól mivel üdülőövezetben lakunk, a strand utcájában, itt a hókotró sem jár. A hóátfúvások miatt óriási hótorlaszok vannak. Szóval mi most se ki se be. Az autóinkat befújta a hó, az aksikat is kivettük mert -15 fok lesz. A lányom elvergődött az iskolabuszig reggel, de 9-kor az első óra után az önkormányzat hazahozott minden gyereket a suliból aki itt lakik a településen. A suli bezárt. Több utat is lezártak a környéken. Ma is esett egész nap. De legalább a Balcsi vize minden nap emelkedik 1 cm-t, ami szuper, tehát simán elviselünk mindent a cél érdekében! :)Idén nagyon kevés volt benne a víz. :(
Na ez volt az időjárásjelentés. :lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Kriszti, nekem a dokim 7000 Ft-ot kér alkalmanként... hát elsőre én a dokit fogadom meg, de ő vele dolgozik mindig egy szülésznő. Úgy ajánlották ezt a dokit és nagyon dicsérte az illető... Reméleljük beválik, telefonon keresztül nagyon rendes és segítőkész volt

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sziasztok Lányok!
Én is furcsálatm eleinte, hogy nincs hányingerem, de igazán a 7. hétttől kezdődött. Ma olyan rosszul voltam és mindgi csak estefele jön rám, hogy még feküdni is fájt. borzasztó :-(. A lányommal a 12. hétig tartott. Én is úgy vagyok a kajával, hogy megfőzöm aztán mikor elkezdem enni, már nme is kell és elkezdek émelyegni, de ez csak a vacsi... ma is bevágtam egy tál fagyasztott málnát cukrozva enyhén, nem tudom nekem most ez a kedvencem. Pókica nem semmi idő van felétek, még jó, hogy nyáron szülsz, mert mi lenne ha hóban elszigetelve maradnátok??? Jézusom, otthon szülés lenne a vége? :-). Nálunk az van, hogy van itt ebben a városban egy nagy praxis, oda jár mindenki, én személy szeritn kedvelem, olyan keleties a hangulat meg van egy csomó más programjuk is, akupunktúrás kezelések meg ilyesmi... aztán a lányomnál felfogadtuk a kórház vezető orvosát, aki nagyon lazán bejött akkor amikor ő úgy gondolta, pedig segíthetett volna hamarabb is a vákummal. Nem akarok nagyon durva lenni, de életem legborzasztóbb élménye volt a szülés. Pontosabban attól a pillanattól fogva, hogy a babámra tették a vákumot és kirántotta belőlem a doki, szó szerint. Akkorát reccsent valami és mivel a lányom nem mozgott én meg éltem, hogy azt hittük a férjemmel a feje leszakadt a babámnak, lila volt és mozdulatlan, 2x a nyakán a köldökzsinor .... aztán a szülésznő a hasamra tette és odajött megnézni, hogy vajon tényleg kislány e, de én meg azon gondolkoztam, hogy minek nézi meg ha halott. Eltudjátok képzelni milyen érzés volt??? Aztán kiderült a nagy reccsenés a gátam volt és a végbelem elszakadt, mert gátmetszés az nem volt.... a lényeg Laura szépen rózsaszín lett és rám pislogott, kb hogy mi a fene történik itt??? akkor elkezdtünk sírni a férjemmel még most is belekönnyezek. de laura nem sírt akkor sem. a dokim nagyon jól összevarrt, de hazaengedni csak akkor enged azt mondta, ha tudom szabályozni a székletűrítésemet. Ugyhogy nyugi csajok, nem kell attól félni hogy aztán többet nem tudunk még wc-re se járni. Pont műszakválltás volt és szerencsére a tolófájásoknál már egy tapasztalt szülésznő volt velem. Amit én is megfogadok, hogy szülésznőt választok ha lehet, mert a fiatal kezdőkből elég volt.
Hope gratula a kisbabához, nagyon nagy öröm egy ilyen felvétel már :-)!
Pókica, valóban majdnem egyidősek a lányok, akkor ismered ezt a korosztályt te is rendesen :-). Nem tudom mi lelte szegényemet, de most is egy órája tettem le és már itt áll a lépcsőnél. Szinte óránként kell :-(. Már 21 hónapos kora óta bölcsis és sose volt gond, ráadásul mostanában szépen aludt, csak 3 . éjszaka ilyen zavart. Nem akarok bunkó lenni, de anyósom vigyázott rá pár órát ezekben a napokban :-(. Már kisgyereknek is észrevettem, hogy amikor nála voltak látogatóban nélkülem , akkor aznap éjjel rosszul aludt. Mindig megtömi csokival és almalével amitől hasmenése van. Fogalmam sincs mi a baj, de nagyon rossz, mert alig alszunk mi is és ő sem... nah reméljük majd ez is elmúlik és csak egy rossz fázis. én még arra gondoltam, hogy növésben van, ugyanis szeptember óta 92cm kis tökmag... lehet most fog nyúlni egy kicsit, mert sonka az van a combiján.
Én legközelebb 11 hetesen megyek uh-ra, az még olyan messze van, de akkor már lesz igazi dance a pocimban. szerencsére rá 10 napra meg nyakiredő mérés lesz, akkor is láthatom. Mi Lauránál beszereztünk egy szívhangfigyelőt és amikor nagy meleg volt és nem mozgott, akkor nagyon jól jött, hogy ellenőrizni tudtam magam, pontosabban őt. Most van valami új verzió, lehet megrendeljük azt is majd, a párom ilyen szakidani, nekem nagyon megfelel az első is . Nektek van ilyesmitek???

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Jó reggelt :)
Köszönöm szépen, remélem továbbra is ilyen szépen fejlődik a kis bogyónk!
Én magán dokihoz járok, sajnos én az első terhességemnél megjártam az sztks dokival!Bementünk mert barnáztam 4,5 hetes lehettem, erre flegmán h mit képzelek én magamról, minek jöttem ide, minek teszteltem, az a gyerek úgyis elfog menni, ő nem tud csinálni semmit, meg mit hiszek magamról h nekem elsőre összejön. Nem kaptam a barnázásra semmit, mert szerinte méhszájsebem volt!Hát köze nem volt a barnázásnak ahhoz, és végül el is vetéltem, mire a magándokihoz kerültem, elöntött a vér!Pedig csak progeszteron pótlást keleltt volna felírnia!Szóval én ott megfogadtam, h soha többet sztk!És ráadásul főorvos volt ez a személy...!Persze nem azt mondom, h minden sztks orvos ilyen, de én nem kockáztattam utána már!
Amúgy évek óta magándokihoz járok, de akkor annyira hirtelen kellett menni, h sztkba mentünk!
Magándokim nagyon rendes, tudja h parázós vagyok, és pl tegnap is azonnal fogadott minden zokszó nélkül, pedig utazott el valahová!Mindig mindent elmond mit miért hogyan merre miképp!Ő is műtött az előző babánál!És pénzt sem fogadott el a műtétért!Sőt nagyon sokszor mikor parázás miatt megyek hozzá mondja h ne hülyéskedjek tegyem el a pénzt, pedig magándoki, és magánrendelésre járok hozzá!Szülni is nála szeretnék, ha végre eljutok odáig :) Ő is 7000Ftért rendel, de a terhesgondozást sztks alapon csinálja, szóval azért nem kell fizetni!
Szép hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Mindenkinek jó reggelt! Megjöttem a vizsgálatról.
Az utolsó menstruációtól számolva 6+2 vagyok ma,de új vonalzót kell majd csinálnom,az orvos szerint ez a baba csak az ünnepek alatt fogant. (Ezt amúgy is sejtettem,csak nem tudtam,hogy akkor máshogy számolják.)
Szóval szikhólyagot látott még csak,de legalább jó helyen. Azt mondta,ez kb 5 hetes terhesség lehet, 2 hét múlva kell visszamenni.
Ezek szerint nem biztos,hogy megúszom a rosszulléteket!Így aztán mi továbbra is titkolózunk,ami rossz.Jövõ héten lesz a 30. Szülinapom,akkor terveztük elmondani a leendõ nagyszülõknek,de inkább még várunk.
Én is a magándokihoz mentem,de a kórházban tudott megvizsgálni, így nem fogadott el pénzt, és oda is hívott vissza.
Képzeljétek, miközben vártunk,egy volt gimis osztálytársam épp szülni érkezett a párjával! Jaj, de szép volt a nagy kerek pocakja,és milyen szép kismama! Ráadásul lehet, hogy mostanra meg is mutatták neki a Gyermekét! Remélem,minden jól megy majd és nekünk is gyorsan elrepül ez a pár hónap!
Addig is örülünk a párommal annak,hogy most már papíron is ott áll: teresség bizonyított!:-)
Legyen szép a napotok,Kismamik!
szilva83
 
 


Hope! Teljesen egyetértek nekem meg az ismerősi körömben ezek a visszajelzések az sztks orvosokról engem még anyukám vitt el magánorvoshoz és azóta is oda járok...az én dokim is ilyen (ismerős elmondása alapján) h többször a kórházba hívta be és nem kért el pénzt...ez nagyon ritka és "kincs" az ilyen szerintem...
Szilva azért gratulálok:))) az a lényeg h minden rendben:)

Nekem volt ma egy nagyon enyhe émelygésem 2perc lehetett de úgy éreztem mindjárt kijön a reggeli úgyhogy lehet h néhány napon belül már megjelenik az émelygés is....jah igen és ma éjjel 3x pisiltem, mondom ilyet... :)

Mindenkinek szép napot én délutánig dolgozom majd csak utána pihizek...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Szép napot Mindenkinek!

Remélem jól telik a nap! Most értem haza a suliból, még lesz egy órám és utána fogjuk rá, hogy vége a napnak. Fáradékony vagyok, hiába :)
Egyre rosszabbak az émelygések, ébredéstől 1-2-ig tartanak és ma is eszembe jutott párszor óra közben, hogy jobban járnék, ha közelebb lenne az a mosdó. De végül megúsztam.
Reggel 10 percen belül volt egy hisztirohamom és két sírógörcsöm, szóval kezdek hivatalosan is nagyon hülye lenni. Remélem, ez a része hamar megváltozik, mert így nehéz lesz elviselnem saját magamat :)
Szép délutánt Mindenkinek!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Szép napot mindenkinek!!!
Vége ennek a napnak is!!

Szilvia gratulálonk kb 1 idősek vagyunk,nekem is kell uj vonalzó majd!!!
Neked hány centis volt a petezsákod? Nem izgulsz? Olyan messze van még az a két hét!!!!!!!!!!!! Jaaaj én nem tudom hogy fogom kibirni!!!
A mai napom nagyon fura volt,picit émejegtem minden kajálás után de nem volt annyira vészes!!Az étvágyam már visszajött sőt.......mindig csak ennék,csak utána furán érzem magam! A hasam is görcsölget,de azt hallom ez normális,csak tágul a méhem!!! Hát remélem is,és nincs semmi baj!!!!!!
Most fő a borsó leves mert megkívántam.......sütöttem lecsót mert megkívántam....vettem csibefasirtot mert megkívántam.....nem lessz ez így jó!!! Akkora leszek mint egy malac!! :oops:
Az a fura hogy egyik napról a másikra megszünnek a tüneteim és akkor mindig rettegek hogy van valami probléma!!!
Most is már alig fáj a cicim és ez olyan furi!!! Egy pár napja azt mondtam hogy bár fájna mindenem és hánynék egéssz nap ,csak érezzem ott van!!!
A párommal 8 éve vagyunk együtt és soha nem védekeztünk mostanra jött össze csak,és nekem volt egy petefészek cisztám is még 14 évesen, amit megműtöttek nagyhasi műtétem vot!!! Akkor azt mondta az orvos nagyon nehezen fog összejönni!!! Gondolhatjátok mennyire félek minden apróságtól!!!
Amúgy már szerintem egy kicsit túlaggódom!!!! Lassítanom kellene!!!
Na megyek kész lett a borsó leves !!
Szép estét mi ndenkinek!!! :)
evelin241
 
 


Evelin! Elhiszem, h izgulsz... a görcsölgetésről én tudok neked mesélni, nekem szinte minden nap van, tegnap mondjuk nem volt, de nekem a menses környékén elég erősek voltak, napi 1... szedj magne b6ot segít majd én napi 3at szedek, ez az émelygés ellen is jó ugye a b6 miatt. Jól írtad tágul a méh. Amúgy én is így vagyok ezzel a tünetekkel nekem is van úgy h egyik nap nincs semmi és akkor arra gondolok h mi ez? baj van? Lecsó csibefasírt finom és szerintem egészséges is:)) nyugodtan egyed, szerintem ettől nem fogsz meghízni:)

Csajok én ma is aludtam délután:) miez? :D nah mind1 aztán felkeltem és olyan voltam mint egy mosogatórongy:) még étvágyam sincs még mindíg, mióta felkeltem...

Mindenki vigyázzon magára és a kis borsóra:))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Lányok!! Ki mikortól megy táppénzre? Mennyi a táppénz? Nekem most 31.-én jár le a szerződésem!!!
evelin241
 
 


Evelin,nekem 16 mm a petezsák. Azt olvastam, hogy a szikhólyag megjelenése után 24-48 órával embriócska is lesz már. Nekem is nagyon soknak tûnik az a két hét, fõleg most valahogy elkezdtem kicsit félni, nem tudom miért. Lehet hogy azért,mert kicsit fáj a hasam, pedig szerintem csak az egész napos evéstõl és mozgáshiánytól van.
Én is elkezdtem enni,mindent,felváltva.De hoonaptól ezt befejezem, legalábbis pl. a diós kuglóf helyett eszem egy banánt,abban több jóság van.:-)
Most nagyon jól esne egy forró fürdõ,de inkább kihagyom,és gyorsan lezuhanyzom helyette.
Ja,és vettem egy doboz femibiont,sokan mondták,hogy elég a folsav,eddig csak azt szedtem,de erõt vett rajtam a para.
Azt hiszem,ezért is jobb,ha dolgozom,kevesebb idõm marad agyalni.
szilva83
 
 


Evelin,nekem 16 mm a petezsák. Azt olvastam, hogy a szikhólyag megjelenése után 24-48 órával embriócska is lesz már. Nekem is nagyon soknak tûnik az a két hét, fõleg most valahogy elkezdtem kicsit félni, nem tudom miért. Lehet hogy azért,mert kicsit fáj a hasam, pedig szerintem csak az egész napos evéstõl és mozgáshiánytól van.
Én is elkezdtem enni,mindent,felváltva.De hoonaptól ezt befejezem, legalábbis pl. a diós kuglóf helyett eszem egy banánt,abban több jóság van.:-)
Most nagyon jól esne egy forró fürdõ,de inkább kihagyom,és gyorsan lezuhanyzom helyette.
Ja,és vettem egy doboz femibiont,sokan mondták,hogy elég a folsav,eddig csak azt szedtem,de erõt vett rajtam a para.
Azt hiszem,ezért is jobb,ha dolgozom,kevesebb idõm marad agyalni.
szilva83
 
 


Szilvia én: pharmaton matruellt szedek és magne b6-ot! Nekem ezt ajánlotta a doki!! Gyakorlatilag akkor már lehet van embrió is!!! DE jó lenne látni!!! De csütörtökön voltam és azt mondta a doki 2hét mulva mennyek!!! Ur isten hogy fogom én kibirni!!!?? És mi lenne ha visszamennék mondgyuk jövő hét pénteken?????? Azt fogja mondani hülye vagyok mert még akkor csak 1hét fog eltelni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na ezt még meggondolom!!!!
evelin241
 
 


Én nem tudom h megyek e táppénzre mert apu alkalmazásában állok tehát én fizetem a járulékomat és a táppénzt is én fizetném...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Én már táppénzen vagyok jan 16 óta. Dec 18-án járt le a gyes-em, 19-től szabin voltam. Nem én döntöttem így, hanem a cég ahonnan eljöttem anno szülni a fiamnál, felszámolás alá került és a végelszámoló tanácsolta ezt. Ezáltal nem bocsájthat el és mivel még 1 évig eltart a felszámolás, valószínű gyedet fogok kapni.
Evelin, gyorsan telnek ám a napok szerintem. :D Majd meglátod, sokat jössz ide a fórumra és már el is telik! :D Majd tartjuk benned a lelked.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica, igazad van én is eddig úgy gondoltam h lassan megy az idő de így visszagondolva azért mennek a napok:) nembaj mennjenek csak!!! Legyünk már 12 hétnél bár itt sokan már lassan elérik:)) nekem még nagyon sok van addig, még a jövőhét és utána végre az első UH

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Jó reggelt Csajok!

Ki,hogy van?
Nekem reggel óta picit görcsöl a hasam,elviselhető,de nem hiányzott.Remélem semmi rosszat nem jelent.
Tegnap töltöttem be a 6hetet és túl vagyok azon a bűvös időpontos ami az előző vetélésem időpontja.Pont 6hetesen volt a befejező műtétem. :cry:

Étvágyam nem nagyon van még mindig,nem tudok reggelizni.
Rosszul vagyok a szagoktól.
Tegnap voltam szüleimnél,(még nem tudják) egyedül a forró zöldséglevest tudtam megenni. Meg este 4db túrógombócot.
Ennyi volt a tegnapom.

Jó lenne már dokihoz eljutni,hogy rá(m) nézzenek,hogy minden ok.
A baj csak az,hogy ha most is a Sote I.en szeretnék szülni oda kéne bejárnom az elejétől. 25-30km. Vonat+villamos.Ezzel nem volt gondom amíg bent dolgoztam,mert munka előtt mentem,illetve mikor csak 1babám volt vittem magammal és útközben csatlakozott vmelyik nagyszülő és vigyáztak rá. De most azért nehezebb kisakkozni.
Mindegy majd úgy melyek,hogy a párom szabadnapjára rakom.
Jó lenne holnap,mert megesz a kíváncsiság!! :P

Nektek látszik már a pocak? Hülye kérdés tudom,mert nem kéne,de nekem 2napja annyira pufi lett! Eddig nem volt hasam sem,most meg olyan puffancs! Csak bebeszélem? Pedig látom esküszöm!! :D

Magándoki: Hát én megjártam már velük!! 1.tehességnél a főorvoshoz jártam,de úgy nem volt akkor magándokim ő csak megkérdeztem,hogy vállalna majd a nagy napkor,végig a sztk rendelésre jártam,soha nem fogadott el pénzt!! A szüléskor adtunk neki egy nagyobb összet és ennyi.
2.babánál,már nem ő volt a SOTE 1.en így a szülésznőm ajánlására fogadtam a dokit,szintén sztk(én nem vagyok hajlandó kiadni alkalmanként 10.eft-ot arra hogy megmérik a vérnyomásom és bekukkant,vagy megnézi a leleteim!!Lehet skót vagyok?!):roll:
Na szóval hozzá jártam,tök kedves volt,majd szülés előtt 3hónappal közli,hogy 1évre kimegy külföldre!!Na mondom nem várom meg ha nem baj! :lol:
Kaptam egy másik dokit,akihez már magánba kellett járnom,mert csak fogadott doki estén lehet jelen a szülésznőm. Aztán a "kedves" doki éppen nem ért rá,mert éjjel szültem és nem volt hajlandó bejönni. Így az ügyeletesnél szültem,szerencsére ott lehetett a szülésnőm!!
Most beszéltem vele ,azt mondta járjak az sztk rendelésre és a 36.héttől felfogadok egy dokit és így ok. Hát nekem ez így bőven ok. :)

Írjatok!

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Yzabella, nekem semmi tünetem sincs, már csak estére fáj egy icipicit a mellem...én ez miatt vagyok ideges...a fáradtság az nem biztos h a terhességtől van nekem, ugye írtam h tegnap is aludtam délután, most nincs is rajtam ez a fáradtság... Te sem voltál dokinál még? Mikor tervezed h mész? Én úgy bő egy hét múlva, jövőhét utáni hét elején, de már tényleg izgulok h mi lesz mert nem érzek nagyon semmit... jah igen egy fontos kérdés, úgy érzem tőletek megkérdezhetem, mivel első terhesség ezért én nem tudom, hogy a folyás az megnő ilyenkor ugye? Neten olvastam h igen, mert nekem az több, ennyi tünetem van:)) jah meg egyszer egyszer van egy apro görcs kb. 1 percig... (nah jó akkor tényleg van valami))
Igen a magándokik között is akkora különbség van, vannak igen nagy bunkók még úgy is ha fizetsz nekik majd megírom az enyém milyen, ha végre ott tartunk majd:))
jók legyetek:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Iza, pont tegnap néztem, hogy már igencsak látszik a pocim. Alul egy sávban kidudorodik. De a többedik gyereknél már hamarabb látszik. :) Nekem a gyomrommal vannak problémáim, azt hittem eddig a hasam van felfújódva, de inkább a gyomrom feszül mintha jó sokat ettem volna, közben alig eszem.

Huh, ma reggel számoltam, hogy még 5 és fél hét van a következő dokilátogatásomig. Az nagyon sok. De csütörtökön már megkapom a kiskönyvem. :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ez a folyás dolog engem is érdekelne.Bár most hétvégén nem vettem észre semmi extrát, de mikor dolgoztam,akkor igen.
A kedélyállapotom borzalmasan hullámzik, apróságokon felhúzom magam és bõgök. Szegény párom csak kapkodja a fejét! Azért próbálok most már erõt venni magamon.
Az étvágyam továbbra is hatalmas,most is jól bekajáltam a vasárnapi ebédbõl. Azért olyan rossz, hogy nem lehet elmondani még,csak annyit látnak, hogy fura vagyok meg ingerült.
Remélem, ti jobban viselitek saját magatokat! :-)
szilva83
 
 


Sziasztok!

Igazából a folyásról én is olvastam és nekem is több van, mint kellene. Mondhatni ez volt az első tünetem, mert egy héttel azelőtt, hogy megtudtam volna a nagy hírt, a szokásos éves rákszűrésen voltam, ahol a doki kiszúrta a folyást és vett mintát. Az az eredmény jött vissza, hogy semmi kóros, abszolút negatív.

Pocakom nekem is mintha lenne, de azt olvastam, hogy ez normális, mert ilyenkor a székrekedés miatt a belek tele vannak és ez tűnik úgy, mintha. Apropó, székrekedés. Mi a fenét lehet vele csinálni?
Rostdúsan táplálkozom. Aszalt szilvát eszem, iszom a levét és esténként tamarin lekvár. Ennél hatékonyabbat kismamának nem ismerek. És nem segítenek. Bocs, hogy ilyenről kérdezek, de tényleg nem tudom, mit kezdjek vele és a dokim is csak a lekvárt tudta mondani.
Remélem mindenkinek jól telt a napja. Én tanultam a holnapi vizsgámra, megírtam az óratervezetet és most a pénteki technika-vizsga anyagait csinálom (origami, miegymás) :)
Tudom én, hogy kell élni! :)

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Sziasztok!Beus!A tünetekkel szerintem ne idegeld magad valakinek semmilyen tünete nincs!Nekem előző terhességemnél fájt a mellem, és a 7ik héten elmúlt, kiborultam (mert mindenhol azt olvastam ha elmúlik akkor baj van) doki rögtön és semmi baj nem volt!Most sem fáj már olyan intenzíven a cicim, mondjuk engem is zavar, de tudom h nincs baj, nem szabad ezen idegeskedni!
Folyás: ne is mondjátok, ahogy múlnak a hetek úgy érzem egyre több van!De elvileg normális, és ahogy nő a terhesség egyre több lesz!
Az étvágyam nekem is hatalmas :D De fura, h mégsem hízok :/ Na nem mintha baj lenne csak furcsa!Pedig télleg elég sokat beeszek!
Nekem irtó nagy hangulatingadozásaim vannak, főleg párom veszi észre, h egyszer minden oké, pár pillanat múlva meg sírok és kétségbe vagyok esve h baj van!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: