Új privát üzeneted érkezett!

Vovanda!

Picit megnyugodtam! :) Olyan messze van még az 1 hónap...
lotion
 
 


Enyém bébek 18+3-nál:
bpd: 45/49mm, combi: 28/29 mm és van egy olyan, hogy fod, az nem tom mi 58/51 mm

szerintem a tieid sem vészesen különböznek!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok! Szia Szivvikém!

Zsuzsi vagyok, 32 éves, van egy nagylányom, aki majdnem 3 éves. Szivvit régóta ismerem!
Most úgy néz ki, hogy ikerbabákat várok, most vagyok a 7. hétben. Azt hiszem, sokszor benézek majd hozzátok!

Nálam egyik gyerkőc 22 mm (6 mm-es embrióval), a másik gyerkőc egyelőre csak 17 mm és petezsák. Nem tudom, hogy ez lehet-e gond, a dokim semmit nem mondott, csak hogy pihizzek. 22-én megyek hozzá, addig utrogestan. Mejd meglátjuk...

Mindenkinek szép babavárást!!!

kovacszsuzsi
 
 

 
 

Lotion!
Ikreknél minden doki fokozottan óvatos. Én a 22. hét után kéthetente, a 30. héttől hetente jártam a dokimhoz. Én nem akartam befeküdni a kórházba, ő nem erőltette, de ez volt az ára. Minden alkalommal nézett UH-n, a 30. héttől rendzeres ctg, flowmetria. Néha talán kicsit túlzásba is viszik, de fő a biztonság.

Zsuzsi!
Üdv itt! Nekem is 3 éves nagy mellé születtek ikreim... :D
vovanda
 
 


Zsuzsi
üdv itt nálunk, puszillak!

Többiek merre vagytok??

Nekem már gyűlnek a kérdések :) mennyire evidens, hogy a 2 gyerek pl eccerre éhes??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Vanda: Akkor majdnem ugyanaz a helyzet nálunk :D Panka kicsit több lesz, mint 3, de nekem volt egy méhen kívülim és egy vetélésem az utóbbi két évben. Tehát már előbb lehetett volna gyermek, de ezt az érzést nem cserélném semmire (hogy ketten vannak :) ).

Szivvi: De jó, hogy ezen gondolkodsz. Én egyelőre azon, hogy bizti meglegyen mindkettő 22-én... Meglesznek biztos!!! Muszáj ezt programoznom. Ja, és ikerkocsikat is nézegettem. Elég horror, de mi még ráérünk erre, asszem.

Ma reggel iszonyat xarul voltam, olyan hányingerem volt, mint még soha, de sikerült nem hánynom. Iszonyú volt. Ittam gyömbért és jobb lett. Pffff....

kovacszsuzsi
 
 


Szivvi!
Nálad nem voltak olyan nagy eltérések...

Vovanda!
Az én dokim nagyon alapos, óvatos és hát ugye mivel az én esetemben ikrekről van szó, ez még inkább jellemző rá. Persze ennek örülök, mert tudom, hogy figyel rám.
Én a hónap végén leszek 22 hetes, kivi vagyok, hogy nekem is sűrűbben kell-e majd járnom vizsgálatokra.

Zsuzsi!
Üdv itt, tök jó, hogy egyre többen vagyunk! :)
lotion
 
 


Szivvi!
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy egyszerre éhesek. Nekem nem volt opció, korák voltak, a PICen 3 óránként etettek, úgyhogy mire hazajöttünk, erre álltak be, mi meg próbáltuk nem elrontani.
Amúgy az első hetekben iszonyú káosz tud lenni, de óvatosan lehet őket terelgetni (mi pl. mindig ébresztettük a tovább alvót, így max. annyi csúszás volt, hogy egymás után ettek, nem egyszerre).

Lotion!
Biztos, hogy sűrítenek a végén, főleg, ha nem ragaszkodik hozzá a dokid, hogy befeküdj. Én pl. részben azért is szültem Nyíregyházán, mert nálunk az ikreseket könyörtelenül befektetik ha kell, ha nem...
vovanda
 
 


Sziasztok!
A 3 éves felállást mi is ismerjük, mert a nagyok 3 és 5 évesek múltak, amikor az ikrek születtek :-)
Egyébként nem rossz, Eszter lányom és a 3 évvel idősebb bátyja nagyon jól elvannak.
Szivvi! ami az evést illeti, anno én is azt gondoltam, hogy az ikreket nem fogom igény szerint szoptatni, és egyenek együtt, és biztos nem fogom hagyni, hogy olyan sokáig szopizzanak, mint a nagyok, főként a másod szülöttem. Ehhez képest igény szerint szoptatam őket, hol együtt, hol külön, és 6 hós korukig csak szoptak, és 26 hósan dumáltam le őket az utolsó esti elalvó szopiról :lol: :lol: Néha az volt a benyomásom, hogy direkt felváltva kelnek, hogy legyenek egy kicsit külön csak anyával :)
Eleinte reggel fogalmam nem volt, hogy melyik mikor szopott, és néha éjjel nem jutott el a tudatomig, hogy az épp melyik, de aztán letettem minden feljegyzésről, és csak azt próbáltam cserélgetni, hogy felváltva szopjanak a két mellből, és hogy a heti mérésen lássam, hogy rendesen fejlődnek, és ezzel be is értem. De életre valók voltak :lol: Remélem a mostaniak a tesók nyomdokaiba lépnek!
Ha jól fejlődnek, bízhatsz bennük, meg a saját ösztöneidben, és szerintem az is szempont, hogy neked mi "kényelmes", mi működik, mert ha teljesen kinyúlsz, annak ők is megisszák a levét.
Claire
claire
 
 


Köszi a válaszokat!! Akkor majd kialakul :lol: Csak reménykedek, hogy most van már egy nemalvós csajom, hátha szerencsém lesz...meg el sem tudom gondolni, éjjel, félkómásan, hogy a túróba fogok 2 gyereket rendesen megetetni :roll:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Szivvi: Ezen én is parázok, hogy mi lesz! Nagyon fura lesz szerintem. Egyfolytában "munkában" leszünk, de szerintem ez tök jó! Én várom! Most már csak az kell, hogy 22-én még mindig ketten legyenek :)

kovacszsuzsi
 
 


Sziasztok Csajok!
Ha érdekel valakit: tudok egy eladó Bébé Comfort Twin Club ikerkocsit.
Nem ez, de ilyen:
http://www.babaszoba.hu/csevego/temak/E ... vel/367219
Hordozó nincs hozzá, lábzsák, esővédő van. Debrecenben található, 47.000ért adja a tulaj.

Szivvi!
A nagy nekem is rossz alvó volt mindig, ehhez képest az ikrek 3 hónapos koruk óta átalusszák az éjszakát. Van remény, ne izgulj.

Éjszakai kaja: nekem szerencsém volt, a párom mindig kelt, amíg ettek a minik éjjel, sőt olyan is volt, hogy megetette őket egyedül.
vovanda
 
 


Zsuzsi
tudod csak pozitívan!! minden rendben lesz!!!
Vanda
én lányom 3 éves, de még talán maxon 5 éjszakát, ha átaludt..de akkor bizakodok :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Remény mindig van.
Kis lélekerősítés: tegnap Pomázon voltunk esküvőn, 3 gyerekkel. Extrém sportág, de túlélhető. :lol:
vovanda
 
 


Sziasztok! Kép Kapcsolódnék, ha nem bánjátok. :lol: Végigolvastam az egész topikot :lol: :lol: :lol:
Első babák lesznek az ikrek :D Persze nem spontán, hanem lombik, szerencsések vagyunk mert elsőre, pedig nem vagyok már fiatal (37).
:oops: Mi is nagyon megijedtünk, amikor először már a vérvételnél szóba került, hogy valószínűleg többen vannak, mert magas volt a hormonszint. Több, mint 4 év küzdelem után vagyok végre várandós :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Múlt héten töltöttük a 7. hetet, nálunk sem egyformák, egyikőjük 1,2 cm a másik picur 1,0.... majd meglátjuk :roll: . Egyelőre még a meddőségis dokinál vagyunk, a BMC-ben Konc Tanár úrnál, a 12. hét után fog elengedni, után megyünk a szülész nőgyógyászomhoz valószínűleg a SOTE I.-re a Baross utcába. Most két hetente megyek UH-ra, elkezdtem tájékozódni ezekről a kombinált meg integrált tesztekről és nemigazán vagyok képben....meg azt is olvastam, hogy nem ajánlják a vérvételt, csak az UH-t.. de látom már egy csomóan túl vagytok rajta. Gondolom majd az orvos is segít, hogy akkor milyenre menjek.. :roll:
Jó olvasni tapasztalt ikres kismamáktól, hogy nem is olyan rémes egyszerre kettő :lol: :lol: :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


szia Vörösmacska üdv itt köreinkben!!
én csak a kombinált vérvételt csináltattam meg, de azt is csak azért, mert most ingyen van :)

Vanda
:lol: :lol: :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szia Vörösmacska! :D
Ikreknél valóban a legtöbbet egy jó genetikai UH ér. Ettől függetlenül kombinált teszt nekem is volt. Az AFP a dokim szerint egy babánál is a kukába való.
Az Istenhegyi Géndiagnosztikaiban Hajdú Krisztináról csodákat hallottam, állítólag szuper UH-s.

És szerintem (meg az általam ismert ikresek szerint) nagyon jó két babával egyszerre! 8)
vovanda
 
 


Vanda
szüli előtt v után?? :lol: specc az enyémek kirúgják menten a házoldalát....

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Szerintem utána jobb, de engem ne tekints etalonnak. Én sajnos azok közé tartozom, akik nem rajonganak magáért a terhességért. A végén már magamnak is terhes voltam, idegesített a pocak, hogy nem tudok normálisan mozogni stb. :oops: 8)
vovanda
 
 


Szia Vörösmacska!

Hehe, 2 nap van köztünk :D De jó! Nálunk is először nagy volt az ijedelem, mert nálunk ráadásul spontán jött össze... Vicces. Majd meglátjuk, mi lesz. Sokszor nagyon örülök, mert ez nagyon különleges dolog, ikrek anyukájának lenni :)

kovacszsuzsi
 
 


Zsuzsi, igen, nem sok van köztünk. :lol: :lol: :lol:

Hát nekem nem mondhatnám, hogy egyelőre sok a kellemetlenségem, terhességi tünet szinte egyenlő a nullával :lol: :lol: , kicsi cicifeszülés, éjjel jobban, néha egy kis hányinger inkább csak ha éhes vagyok, néha szédelgés, ami sok, a rengeteg pipilni járás. Legalábbis egyelőre ennyi.
Itthon vagyok táppénzen már a beültetés illetve a petesejt leszívás óta.

Vovanda, a Hajdú Krisztináról már én is sokat olvastam :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Szivvi
én csak a kombinált vérvételt csináltattam meg, de azt is csak azért, mert most ingyen van

hol és miért van ingyen és vajon meddig?

Maccs
vörösmacska
 
 


Vörösmacska!
A Sejtbank Kft. honlapján utána tudsz nézni, melyik kórházakkal szerződtek, nekem is ingyen volt Nyíregyházán.
vovanda
 
 


Vörösmacska!

Én Pesten a Magzati Diagnosztikai Központban csináltattam a kombinált tesztet. Ultrahang viszont kell a teszthez...
lotion
 
 


Lányok, köszi az infókat. mennyivel előtte kell bejelentkezni? Mik a tapasztalatok?

Maccs
vörösmacska
 
 


Én azt hiszem, hogy 1 héttel előtte jelentkeztem be... De előbb várd meg a 12. heti ultrahangot és utána kérj időpontot! Vagy ha a Magzatiban csináltatod az ultrahangot (12ezer), akkor rögtön az ultrahang után le is veszik a vért. Én pont így voltam!
lotion
 
 


Köszike :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok! Üdv Vörösmacska!
Szóval nem rossz ikrekkel. Kicsit strapás, az enyémek pl szoptak éjjel sokáig, és gyakran felváltva, de amint nem nyögterk, én már aludtam is. Persze semmmi ágyába visszatesszük, meg ilyen könyvben leírt dolgok, :lol: én már míg szopiztak elszunyáltam :lol:
Viszont az ikrek mindig ott vannak egymásnak, és ez nagyon jó. sokszor pl könnyebb volt otthagyni őket, pl nagyszülőkre, mint az egyeseket.

Voltam tegnap az orvosnál, akihez a dokim beajánlott, elég bíztató volt. Viszont most nálunk is kisebb az egyik gyerkőc, azaz tulképpen ő a terhességi kornak megfelelő, de a másik 1 héttel nagyobbnak mutatkozik, és azt mondta a doki, hogy ha nő a különbség, akkor befektetnek, szóval mondogatom neki, hogy húzzon bele!!!
Üdv: Claire
claire
 
 



Kösz Claire :lol: Te most mennyi idős vagy? Remélem nem lesz semmi gond!!!! Mikor nézik őket legközelebb?

Maccs
vörösmacska
 
 


szia! 23.hét. aug 20ra vagyok kiírva. Május 5 én kell a dokihoz mennem, szóval akkor. Claire
claire
 
 


Claire!
Egypetéjű ikrek?
lotion
 
 


Claire nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!

Maccs
vörösmacska
 
 


fú én nem annyira vagyok jól..bébek annyira nyomják a gyomromat/beleimet, hogy alig tudok enni, mégis hányingerem van..
és hol van még a vége?? :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: Nekem már most ilyen érzéseim vannak :shock: :?

kovacszsuzsi
 
 


Szivvi!
Hátha mozdulnak arrébb, és jobb lesz. Amúgy ismerős az érzés, én az utolsó 2 hónapban egy grammot sem híztam, mert nem tudtam 2 falatnál többet enni egyszerre.
vovanda
 
 


Sziasztok.

Kissé eltűntem, próbáltam csenden szenvedni :-) a rosszulléteimmel.
Mindenkinek köszönöm szépen a bíztatásokat, amiket még anno kaptam.

Claire: írtam neked a János kórházas topicban majd remélem olvasod.

Túl vagyunk a 12. heti UH-on, minden a legnagyobb rendben volt, tutik a bébik, emiatt megnyugodtam kissé, már jobban tudok lazítani.
Eleinte nagyon rágörcsöltem erre az ikrek dologra, mert ugye mi csak egy kistesót szerettünk volna és igazi sokként ért a tény, hogy ketten vannak. Remélem nem értitek félre, de ez az igazság. Parázok tőle, hogyan fogok tudni helytállni majd ha megszülettek, komoly lelki traumát okozott, de lassan kezdek felengedni kicsit, talán éppen ideje.
Kiderült, hogy egypetéjű ikrek (80%), de szépen mindenki a saját burkában van és lehet, hogy még a méhlepény is kettő lesz...ez azért biztonságosabb. Azt mondta a szongráfus, hogy egy korionburok van és két amnioburok...biztos, ha ő mondja.

Remélem nekem nem lesz gond az elféréssel, mert a kisfiam megcsinálta a helyet rendesen, hisz pár gramm híján 5 kilóval született....meg jó magas is vagyok...szóval el kell férniük kényelmesen.
Eddig még nem híztam szinte egy kilót sem, de hisz egyfolytában émelygek, csak a legszükségesebbet tudom megenni, jó lenne, ha ez enyhülne....


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi: Tökéletesen megértem az érzéseidet! Mi is egy babót szerettünk volna Panka után, de így alakult. Most már örülök neki(k), bár tudom, hogy nagyon nehéz lesz az elején.
Örülök, hogy minden rendben a babáiddal! Maradjon is így jó sokáig.
Én is elég rosszul vagyok, nem tudom, ez meddig tart még, de nagyon utálom már. olyan, mintha a 20.héten lennék... puffadok. Brrrrr.

kovacszsuzsi
 
 


Silver!
Helyt fogsz állni, hidd el! Az első 3 hónap nekem nagyon kemény volt, utána már teljesen élhető.
Mi alapján mondta a szonográfus, hogy egypetéjűek? Csak mert emlékeim szerint pocakon belül tutit amniocentézissel, pocakon kívül pedig egy meglehetősen borsos genetikai vizsgálattal lehet mondani. (nem kötekedek).

Zsuzsi!
Nekem a 13. hét táján kezdtek szűnni a rosszullétek, addig horror volt.
vovanda
 
 


vovanda:
azt mondta amit fent írtam vagy valami ilyesmit, nem igazán vagyok otthon az orvosi zsargonban :-). Azt mondta, hogy közös korionburkuk van, de külön amnioburokban fejlődnek és ezek szerint egypetéjű ikrek. Nem tudom én sem és nem vettem kötekedésnek :-). A férjem kérdezte, hogy ez mennyire bizti arra mondta, hogy 80 % minimum.
Én bevallom semmit nem tudok arról, hogyan lehet ezt megállapítani, de a nőgyógyászom is azt mondta, hogy a 12. héten már lehet látni, hogy hány petéjűek....hát nem tudom.
Mondjuk nekem mindegy egyébként, csak egy kislányom min. legyen :-).
Hány hétre születtek a babáid és meddig voltak a PIC-en? Ezt olvastam, hogy ott szoktak 3 órás rendszerhez.
13. hét??? Azt már fél lábbal is, remélem nekem is szűnni fog az émelygés...


zsuzsi:
köszi a biztatást és a jó kívánságot, én is hasonló jókat nektek! :-)


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
33 hét+5 napnál egy fertőzés miatt indult meg a szülés, nem lehetett megállítani. Végül császár lett. A fertőzést sajnos az ikrek is megkapták, 6 napot voltak inkubátorban, utána velem lehettek. Összesen 18 napot voltunk kórházban, meg kellett tanulniuk rendesen enni, úgy jöhettünk haza. Akkor nagyon rossz volt, hiába, hogy a szobájukban ők voltak a legnagyobb babák...
Azóta mániám, hogy ikreket csak PICes kórházban szabad szülni, és nagyon meg kell nézni a PIC rendjét is. Nekem jó volt, én akkor mehettem a babáimhoz, amikor akartam, de van olyan kórház is, ahol max. napi 2szer engednek be. Nagyon eltérő a gyakorlat.
vovanda
 
 


vovanda:
a fertőzést leszámítva azért minden rendben lett a babákkal és nem lett semmilyen utóhatás? Milyen fertőzés, ne haragudj, hogy ilyet kérdezek, csak azt akarom tudni mire kell vigyázni és odafigyelni.
Én a Flór Ferenc kórházban fogok szülni, mivel a dokim ott van, a fiamat nem ott szültem, hanem a Jánosban, de azzal én nagyon nem voltam megelégedve, már mint az osztállyal meg ilyenek.
Úgy informálódtam, hogy a Flór Ferencben Kistarcsán is van PIC, még azért mindent tisztázok majd...ne legyenek gondok.
A Jánosban ismertem a rendszert, mert volt egy koraszülöttes csaj velem egy szobában és szegény nagyon kivolt idegileg a PIC-esek miatt...Alig tudott szerencsétlen felmászni frissen szülve 5 háztömböt - mert külön épületben volt - elküldték, mert éppen nem lehet menni, kb. egy nap 2x ahogy mondtad és azt is úgy adták elő, hogy nem túlzok tényleg sírva jött le mindig.
Mindenki odavan a Jánostól, mert milyen szépen felújították, már csak a személyzetet kell kicserélni...:-)
Apropó, te hol szültél?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Minden rendben velük, utógondozásra még járunk, de már mozgásban is kb. utolérték a kortársakat. Valami vírust nyaltam be, sajnos pontosabbat nem tudtak mondani. Igazából ezzel az a baj, hogy szinte lehetetlen kivédeni. A terhesség legyengíti az immunrendszert, fogékonyabb vagy rá. Ikreknél inkább arra kell figyelni, hogy a méhszáj hogy bírja a terhelést. A dokim nekem anno azt mondta, hogy ha a babák elérik a 2 kiló körüli súlyt, onnantól lutri, hogy az anya szervezete meddig bírja. Szóval semmiképpen nem lett volna sok hátra (2000 és 2300 grammal születtek).
Nyíregyházán szültem egyébként (fúj, finnyás dög vagyok, két szülészet is van helyben), a PIC ott is a gyerekosztály épületében volt, viszont szülés után a 3. napon már átengedtek. Oda lehetett költözni, van anyaszálló, meg van két fizetős, egyágyas szoba, ahova a babákat is kiadják, ha kijönnek az inkuból. Szóval amikor 6 naposan kivették őket az inkubátorból, át is költöztek hozzám infúzióstól, mindenestől. Így elviselhető volt. De az intenzívre is mehettek az anyukák, amikor akartak, szóval 3 óránként, etetéskor minimum ott voltam velük, akkor is, ha szondán kapták.
A személyzeten valóban sok múlik, én nem panaszkodom, nagyon rendesek voltak, pedig valami iszonyatosan sokat dolgozott mindenki. Ennek ellenére segítettek fürdetni, sőt, nagyon szar éjszakákon (éjjel 2kor még mindig ébren voltunk) be-be néztek ránk, meg mondták, hogy kiviszik kicsit a bébiket, aludjak (nem adtam őket :wink: ). Kb. ennyi, ha van még kérdésed, írj.
vovanda
 
 


vovanda:
Ja igen most látom csak, hogy Debrecenben éltek. Először csak néztem, hogy Nyíregyháza innen Pestről. Tudod ez olyan rossz berögződés, hogy minden és mindenki BP-en van és él. :-)
Képzeld elolvasgattam a Flór F. kórház honlapját és a koraszülött osztályon is baba-mama rendszer van, csak akkor van más, ha inkubátor kell, akkor sincs szerintem korlátozása a mamának, meg képek is vannak, nagyon aranyosan meg van csinálva. Látszik, hogy baba barát hely. Bár nem tudok semmi egyebet róla. Jobb is, mert nem akarom, hogy rémisztgessen esetleg olyan valaki akinek gondja volt...néha jobb tudatlannak lenni... ha érted :-)
Ezek a vírusok undorítóak. Én még nem terhesen is irtózom mindentől, ha járvány van, csak a legminimálisabbat mozdulok ki, a fiammal meg pláne...nem bírom, úgy érzem mindenki rám tüsszög meg köhög...na jó nem beteges, de igyekszem kerülni a betegséget.
Sajnos ami jön az viszont jön, de reménykedek, hogy megúszok mindent, pozitív hozzáállást igyekszem.
A kisfiad hogy fogadta az egyből két tesót? Van valami titka, hogy az imádott első szülött fiam ne szenvedjen lelki sérülést emiatt?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Ha biztató a honlap, az jó, de azért faggatózz. Ha lesz választott szülésznőd, ő sokat tud segíteni.
Balu horoszkópja szerint (rák) gondoskodó típus, ez be is jött (amúgy nem nagyon hiszek benne, de ez úgy látszik, igaz). Amúgy próbáltuk felkészíteni. Ha láttunk az utcán pici babát, akkor megnéztük, megbeszéltük, hogy nekünk kettő lesz, de próbáltam nem nagyon ráerőltetni a témát.
Amikor megszülettek, kétszer bejött a kórházba, ablakon keresztül az ikreket is megmutattuk, hogy látod, ilyen picik, most anyának itt kell lenni, amíg kicsit megnőnek.
Amikor hazajöttünk, úgy alakítottuk a napirendet, hogy legyen minden nap fixen valamennyi idő, amikor kizárólag vele foglalkozom. Reggel a párom vitte oviba (így vele is volt), este a kicsiket az apjuk altatta, a nagyot én. Jelzem, nekem kezdettől cumisüvegből itták a lefejt tejet, így a kaja sem volt gond. Amúgy szerintem a két tesót könnyebb elfogadni, mint egyet. Mert a nagy azt látja, hogy nem egy valakivel foglalkozol folyamatosan, hanem ketten osztoznak rajtad.
vovanda
 
 


Sziasztok! KÖszönöm a drukkolásokat. Mi most kezdtük a 24. hetet, és egy ideje nem hányok. :lol: Egyébként a nem evés ismerős. Én most így a középső haramadban viszonylag tudok enni, bár nem bármit, de az előző terhesség végén én is kb fél zsemlére voltam hitelesítve. Így amikor megszülettek az ikrek (3240 és 3310 g-al) , meg persze a dupla méhlepény, stb, akkor a szülés előtti súlyomhoz képest -2kgn álltam. sajnos visszajött később :(
a János Kórházzal ne is riógassatok, mert úgy tűnik ott fogok szülni. Lehet, h külön épületben, de mostmár legalább ott is van PIC, amit persze nem szeretnék kipróbálni :)
azt, h egy vagy két petéjűek elég nehéz tutira megmondani tudtommal. Ha külön neműek, mint nálunk, akkor egyértelműen kettő. Ha egy neműek, akkor minél jobban külön vannak a cuccaik (magzatburok, méhlepény, stb), annál valószínűbb, hogy kétpetéjűek, persze még akkor is lehetnek nagyon korán külön vált egypetéjűek. Amikor megszületnek, lehetnek egyértelmű jelek, pl ha egyik kék szemű, a másik barna, akkor tuti két petéjűek. De vannak esetek, amikor valóban csak genetikai vizsgálattal lehet kimutatni. Ez elég költséges, és inkább csak akkor végzik el, ha vmi gond van az egyikkel.
Ismeritek Métneki Júlia Ikrek könyvét? Elég jó. Persze kell egy kis pozitív hozzáállás, h amikor a problémákról ír, ne gondold azt, h az mind meg is fog veled történni.
Na, eldugulok, mert hosszú voltam: Claire
claire
 
 


Ja, mégis folytatom: a chorin (korion) burok a külső, az amnion a belső magzatburkot jelenti, a Te esetedben egy közös külsőben van két önálló belső, ami valóban előnyös tud lenni szülésnél.

egy kérdés: nektek mekkora a különbség a két gyerkőc között? Nekem azt mondták egy hétnyi, és ha ez két hét fölé megy, akkor befektetnek.
claire
claire
 
 


Claire!
Én olvastam a könyvet... Persze, nem jó a lehetséges gondokról olvasni, de azért nem baj, ha erről is tudunk.

Nekem nem volt nagy különbség a két baba közt,úgyhogy nem vagyok képben.
vovanda
 
 


Sziasztok
nekem nincs nagy különbség a kettő között. és azt mondták, hogy ha 20% eltérés van, akkor fektetnek be!

Fú ez a kaja kérdés, megacar...éhes vagyok, eszek pár falatot, utána meg hányingerem van..nekem még a beleim is gyakran görcsölnek és inkább hasmenéses jellegű... :oops: bocsi

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok.

claire:
dehogy akarlak riogatni a János Kórházzal. Biztos, hogy mindenhol vannak előnyök és hátrányok, szerintem nincs tutiszupi ami az ember minden igényének megfelel.
Csak hogy jót mondjak, nagyon szép a szülőszoba részleg, tényleg igényes körülmények között lehet az ember, nem annyira kórházas...
Gondolom nem engem kérdeztél a babák közötti különbségről, így a 13. hétben nem hinném, hogy ez annyira mérvadó...:-)

vovanda:
Az én kisfiam is nagyon gondoskodó tud lenni ha akar és ezen van a hangsúly...:-). Biztos, hogy nagy odafigyelést jelent majd, hogy az ember a nehézségek ellenére kellő figyelmet biztosítson.
Szerencsére, mivel anyukám mindennapos segítség lesz nekem és a férjem is sokat lesz itthon, szerintem meg tudjuk oldani a dolgot.

Olyan szerencsésnek érzem magam a magasságom miatt...egyelőre még csak úgy nézek ki mint aki jóllakott, nem is látszik, hogy babás vagyok, nemhogy kettővel. Annyira elférnek bennem, mondta is a dokinő, hogy örüljek, hogy a fiam, aki ugye nagyon nagy volt, megcsinálta nekik a helyet.
Kíváncsi leszek mennyire fogok szenvedni, de szerintem azt is majd csak a vége fele már...bár ha rugdalják a gyomrom akkor mindegy mennyire férnek majd el...:-)

Olyan jó UH felvételt csináltak róluk, nagyon aranyosan rajta vannak, meg külön-külön is pózolnak, sokat nézegetem őket...mindig mikor kicsit elbizonytalanodok és szarabb a hangulatom...erőt adnak.

Olyan szép idő volt a hétvégén, remélem mindenki a szabadban töltötte.
Mi a Margit-szigeten voltunk sétáltunk meg minden, de én annyira kivagyok, mintha legalább hegyet másztam volna. Nem tudom ez normális, hogy ennyire fáradékony vagyok és ilyen keveset bírok???

SZilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: