Új privát üzeneted érkezett!

Nekem is a 6. héten ment el az első babám, az UH nem mutatott életjelet.
Remélem most ilyen nem fog előfordulni!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Konan!

Akkor mi kb. együtt vagyunk, tartjuk a szeptember elejét. :)
Én dec. 23-án gipszkartont szereltem a férjemmel (én tartottam a létrán a kartont), 24. meg óriási családi vacsorát főztem 8 embernek + a sütik. :lol: Karácsony előtt mentem mint a mérgezett egér... de most... áhhh... csak az alváson jár az eszem. :D:D:D
Mikor csinálsz vonalzót?

Petra!

A festést, és a pakolással járó nagy erőlködéseket én is dobnám. Persze ha vizes alapú festékkel festetek, akkor szerintem nem gáz, mert nem büdös, nincs benne higító.
Vasárnap befújtam hideg zsíroldóval az egyik edényem és beszippantottam egy slukkot a párájából ami feljött és nagyon rossz volt. Itt az ideje vigyázni a vegyszerekkel is. :?

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Szia Konan!

Köszi. Igen, nagyon rossz ez a sorban állás. Én most ez megúszom, mert Nórival fogadtam egy nagyon jó szülésznőt, de csak a vége felé. Most azt mondta, hogy már az elejétől hozzá menjek majd a kórházba minden vizsgálatra és akkor nem kell majd várni! Így végig kíséri a terhességet is. Szülésznőt érdemes fogadni, nagyon sokat segített nekem. nemcsak a szülésnél, de azóta is barmikor számíthatok rá! :lol:

Én sem érzek még szinte semmit, csak esténként a nagyon erős álmosságot, meg egy kis émelygést. A cicim még nem feszül. Ez fura is, mert a Nórival nagyon fájt! Ezért egy kicsit aggódom is.

gwini
 
 

 
 

Viszont a hasam, az nekem is fájdogál és szurkálgat.

gwini
 
 


Kukk!
Nem akarom elvenni Vera kenyerét, mert elsöként ö ajánlotta fel, de szivesen csinálok én is táblit, a 2005-ös nyáriaknális én karbantartom, bár ott már ritkán van szükség változtatásokra :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!

Szerintem jó az ötlet! :D
Kicsit már sokan vagyunk (szerencsére) ahhoz hogy fejben lehessen tartani hogy ki, mit és hol. Akartam már mondani, de én nem merem bevállalni, túl link vagyok hozzá. :lol:

Milyen adatok kellenének hozzá?

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Szia Minyu!

Nagyon örülnék én is ha csinálnál táblázatot :D . Előre is köszönöm,ha elvállalod.

Ma másfél órát álltam pecsétért meg naplószámért a szülészet ambulancián.. :(
Az egyik kismama el is ájult..szegény.
Nem tudom nálatok hogy van,de itt a védőnő adja a beutalókat és külön el kell menni a pecsétért meg naplószámért..
Mekkora hülyeség.
Holnap ismét állhatok sorba ezúttal a vérvételnél. Már alig várom. :?

Toxoplazmára mikor csináltattok vérvizsgálatot? Én most biztos ami biztos.

Nekem a hasam kb 2 hétig fájt/fájdogált. Attól a naptól amikor meg kellett volna jönnie egészen a 7. hét kezdetéig.Szerintem ez normális.

Egyéb tüneteim megegyeznek asszonkával (természetesen), talán mert egyforma idős babavárók vagyunk.

Szép napot és vigyázzon mindenki a pocilakójára! :)

Kép
Kép
a.m.
 
 


Asszonka!

Természetesn várom, hogy elkezdjen nőni a pocakom,bár alapból is van párnácskám, mert nem vagyok valami nádszál kisasszony. :wink:
Úgy esténként elnézegetve néha olyan mintha kicsit nőtt volna. (pedig most nem híztam)De lehet, hogy ezt csak beképzeem.
NA de pár hét múlva.....biztos beindul :D

És te várod ár, hogy növekedjen? Neked is első ugye?

Kép
Kép
a.m.
 
 


Gwini!
Nagyon jó volt olvasni a soraidat, főleg azt, ha egészséges nem megy el.
Ez most erőt adott nekem, bár utána rögtön görcsölni kezdtem :cry: , de mint olvasom ez normális.

Egyelőre úgy gondolom, h. nem iratom ki magam, max. 4. hó végéig szeretnék dolgozni, ha minden rendben lesz a mhelyen, de lenne egy kérdésem:

Én Veszprémben dolgozom, de Tapolcára járok majd dokihoz és terhesgond. is (mivel visszaköltözünk), a főnökömnek kötelessége ezekre a napokra szabit adnia?
sz.sziszi
 
 


ja, és tök jó lenne a táblázat :D
sz.sziszi
 
 


Monee!
Így van, nagyjából együtt! Már nem is olyan sok van hátra....... ugyeee! :D :D :D Vonalzó?! Ja! Igen! Megvan, sikerült...!

Gwini!
Ami nincs (főleg ha rossz) azért ne aggódjál. Én sem hiányolom az émelygést. Aminek jönni kell, az úgyis jön, ha akarjuk, ha nem. De úgyis minden rendben lesz!

Minyu!
Lécci-lécci-lécci!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
konan
 
 


Én ezt még mindig nem értem!!! :x :oops:
Most 6 hetes vagy 7 hetes???
Valaki segítsen!!!
konan
 
 


Sziszi!
Örülök, hogy megnyugtattalak! Ne aggódj a görcsök miatt, de szólj a dokidnak, mert lehet, hogy kellene magnéziumot szedned. Nekem a Nórival már az elejétől kellett szednem egészen a terhesség végéig.
A főnököd biztos elenged, bár ez csak az ő jóindulatán múlik szerintem.

A táblázat nagyon jó ötlet!

gwini
 
 


Konan!

Háááát... én úgy értem, hogy ha most a vonalzó a 7 hetet írja, akkor túl vagy a 7. hét végén. Ergo a 8. hét közben vagy és jövő hét mittoménmikor töltöd a 8. hetet. De ugye az orvosok is csak a betöltött hetet számolják, az érvényes :lol:, ezért ír Neked 7 hetet a vonalzó. Ezért vagyok pl. én is még csak a 6 héten, mert vasárnap lesz a hét forduló, akkor töltjük be mi is a 7. hetet.
Teccik érteni már, vagy még mindig nem? :D

Sziszi!

Én úgy tudom, hogyha van kiskönyved már s főnök elé tárod a helyzetet, akkor neki kötelessége elegedni minden vizsgálatra. A törvény kötelezi őt rá, Téged meg véd. De ezt a kisgyerekes kismamik biztosan jobban tudják...

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Nah, gyorsan összedobtam egy táblit.
Ha bárkinek bármilyen kiegészitö ötlete van, szivesen veszem.
Várom az adatokat is :)

Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Monee!
Köszike! Talán kezdem kapizsgálni: most 7, betöltött 6 és 8 lesz! Na mit szólsz??? :D Egyébként a vonalzót minden egyes alkalommal újra kell csinálni?

:shock: Minyu!
Most te segíts!!! Mi a manó a heteknél a 6+4. Bocsi, hogy ilyen buta kérdéseim vannak.

Gyerekek!
Azt írták valahol, hogy a méh ezekben a hetekben akkora kb. mint egy narancs. Hát, ha én jobban megnézem a hasamat, akkor én egy túlméretes narancsot nyeltem! :lol: Normális ez?

Kép
[/url]
konan
 
 


Minyu!
Szerintem tökéletes lesz így a táblázat.Köszönöm szépen :D
Az én adataim:7+3 nap,várható időpont szeptember 2.Szülés helye: Szentes, dr. Bugyi István Kórház.De elég a Szenet,mert csak 1 kórház van. Lakhely: Hódmezővásárhely
Köszi mégegyszer!

Kép
Kép
a.m.
 
 


Minyu!
Meg van! Ha a.m.-nél jól látom 7 hét + 3 nap, neked 6 hét + 4 nap. Ugye?

Akkor én is szeretnék a táblázatban lenni:
7+1 nap, 2008. szeptember 3. Szülés: Bp., Uzsoki Kh. Lakhely: Dunakeszi
Köszönöm!

Kép
konan
 
 


Konan:)
Hét+nap, utsó mensitöl számitva.

a.m :)
vettem, beirom :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


oks, de akkor valamelyikötök elszámolta magát mert a Heteknél 2 nap van köztetek, a terminusnál meg csak 1 :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Nekem november 26-án jótt meg utoljára. Az 52 nap vagyis 7 hét 3 nap. Szerintem ez jó így.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Minyu!

4+5, elvileg 2008.09.25.,nagyon valószínű, hogy az ÁEK-ben szülök (volt MÁV), Lakhely:Szigetszentmiklós. És nagyon köszi, hogy elvállaltad!

Gwini!

Tényleg ne aggódj! Minden terhesség más és más! Minden rendben lesz!

Márti
borossné becz márta
 
 


Minyu!

Tök jó, hogy megcsináltad!!! Köszike!
5. hét 5. nap, 2008.09.13, valószínű, h. az ajkai kórházban szülök, lakhelyem akkor már Tapolca.

Más: miért nem látszik a vonalzóm?
Lehet, h. nem jól töltöm fel?
sz.sziszi
 
 


minyu!

Ez tok jo!

Az en parametereim: 6+1, szules varhatoan 2008.09.11, ha minden igaz az AEK-ban es Marosvasarhelyen elek.

Csajok olyan lassan telnek a napok, ugy lennek mar 8, 12, 16 hetes:) Nem tudom van-e mar valaki, hogy ilyen fiatalon 6 7 hetesen nem tudja bekpacsolni a nadragjat? A puffadastol van, de eleg brutalisan nezek ki, az elso gyerekemmel 12 hetesen neztem igy ki. Viszont hanyinger mar jelentkezett, ez nalam mar azert is "elmenyszamba" megy, mert az elso ket gyereknel egyaltalan nem volt. Hanyni nem tudok, csak emelygek es gyulik a nyalam.

Na puszi nektek!
kolkok3
 
 


sz.sziszi :)
Neképként illeszd be, hanem a profilodba aláirásként.

Tábli:

Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Esetleg meg meglevo gyerekek szamat lehetne beletenni, de az tenyleg a terhesseg szempontjabol annyira nem lenyeges. Konnyu annak pofazni, aki nem csinal semmit mi?:) Bocs, hogy csak kommentalok, mig megcsinalni nem voltam kepes.

Puszi
kolkok3
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok Hozzátok?
Igaz, még csak tegnap teszteltem egy halvány pozitívat, de ha minden jól megy, én is szeptemberben fogok szülni... :oops:
Vendég
 


Minyu!
Köszi megpróbálom!
sz.sziszi
 
 


Minyu! A.M.!

Többször is kiszámoltam és a babafalva.hu szerint is 7 hét 1 nap. Nov. 28-án kezdődött az utolsó.
???

Minyu! Köszi a táblát. Ügyi vagy!

Anikó

Kép
konan
 
 


ööööö, én úgy szoktam számolni, hogy amelyik nap volt a mensi (nálam pl vasárnap) az a "0. nap", a köv az 1. (nálam pl hétfö.
Viszont most az is eszembe jutott, hogyha valakinek nem 28 napos a ciklusa, akkor azt a doki a terminusba beleszámithatja.

kolkok3 :)
persze, belevehetjük, minnyá kibövitem.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Üdv. Mindenkinek,

Jó sokan vagyunk már. Hát akkor visszaolvasok. :wink:

Kép
asszonka
 
 


Köszi Minyu! Szép kis táblánk van, és még bővülni fog ahogy az új zebrásokat elnézem :D Köszönöm, hogy megcsináltad :D

Nekem nem 28 napos a ciklusom hanem 32-34. Talán ezért mondtak szept.2-t. Amúgy szept.1 lenne.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Minyu,

Jó ötlet ez a tábla dolog és hol lehet majd nézegetni?

Én is szeretnék felkerülni, de babonás lévén, majd csak jan. 24. után. Addig is nézem az a.m. sorát hisz megegyezik az enyémmel, legalábbis a 2. és 3. oszlop. :wink:

Kép
asszonka
 
 


Minyu,

Ja és ez lemaradt. Nagyon ügyi vagy :oops:

Kép
asszonka
 
 


Üdv. minden új zebrásnak,

konan

Nyugi nem vagy egyedül. A hetekkel én is hadilábon állok :oops:


a.m.

Már alig várom, hogy tolhassam magam előtt a pocakom. De most inkább a jövő hét csütörtököt várom, hogy megtudjam végre növekszik e valaki a pocakomban. :? Igen az első nekem is. Bár ha a két tesomat nézem, akkor a 3. :lol: Mind a kettőjükkel én voltam bent a szülőszobán. Sőt a húgicám most várja a másodikat, így most 4-en leszünk egyszerre májusban a szülőszobán :lol: (remélem)

Kép
asszonka
 
 


Sziasztok!

Luca!
Üdv itt! Neked mikor volt az utsó mensid?

Én eltoltam a dokit 1 héttel 29-ére. Túl korai lenne még. Addigra már 7+3 leszek.

Adataim:
Móni (gwini), 5+6, 09.12., Bp. Bajcsy Zs. Kórház, Budapest, 1 kislány

gwini
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is bejelentkeznék, de még egy picit halasztom babonából.
Ma bejelentkeztem a doki bácsihoz. Jövő hét csütörtökön megyek, és akkor majd pontos, és remélhetőleg biztos adatokkal bekézetőzők a táblázatba. Jó ötlet, különösen azért, mert a mi gépünk nem engedi a vonalzózást.

Nálunk a vérvételnél külön sorszámot kapnak a kismamák, egyáltlán nem kell várakozni.

Petra! Én nem tartom jó ötletnek a festést. Nincs szükséged arra, hogy ilyeneket lélegezz be. Nekem ezt már orvos is mondta!

üdv: blúmi
blúmi
 
 


Luca!

Reméltem, hogy felbukkansz itt! :lol: Olvastalak a másik topicban és nagyon drukkolok! Minden ok. lesz!

Gwini!

Én is 29-én megyek dokihoz! Akkor majd együtt számolhatjuk a napokat az 1. uh.-ig! Te már szívhangot is fogsz hallani szerintem! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Jó reggelt lányok!


blúmi,

Te hányra mész doki bácsihoz csütörtökön? Én 16.30 ra. Akkor most már ketten várjuk izgatottan a 24.-két. :lol:

Kép
asszonka
 
 


Jó reggelt Kismamik!
Olvasom, h. még többen várnak az orvossal, én amikor poz. teszteltem aznap felhívtam az orvosom, 21-én megyek hozzá.
Szerintetek korai?
A vonalzóm szerint 5+6 vagyok, és a doki is azt mondta, h. a mensi elmaradása után 10 nappal már hüvelyi uh-al kimutatható.

Most mégis aggódom! Szerintetek korán megyek?
Amúgy mi fog az orvosnál történni?
sz.sziszi
 
 


Sziasztok lányok!!!

Úgy néz ki, jönnék én is közétek, ha befogadtok... :D
Első naptól fogva olvaslak benneteket, mert valahogy éreztem: ebben a hónapban sikerülni fog! A kalkulátor szerint szeptember 26. a nagy nap, remélem sikerül is addig veletek maradnom..

Mindenkinek gratulálok a tesztekhez, remélem jó sokan leszünk, és jó csapat lesz belőlünk!
Vendég
 


Sziasztok!

Minyu!

Az én adataim: Monee, 6+5, 2008.09.07., Pécs - Megyei Kórház, Ócsárd
Az ügyben érdeklődnék halványan, (de csak tényleg ha nem gond!) hogy nem lehetne vezetni azt is a tábliban hogy ki mikor megy vizsgálatra? Jó lenne (lehetne) tudni hogy kiért mikor kell izgulni. :D

Luca!

Üdv. itt is! :lol:

Sziszi!

No para! Ha a dokid azt mondta hogy mehetsz, akkor menj. :D Legalább megkukucsolod a lakót még ilyen kezdetleges állapotában is. :D
Hogy mi fog történni? Ez kórházanként, orvosonként úgy tűnik változó. Nálunk hüvelyi UH volt, ahol megnézték hogy mekkora a baba és hogy jó helyen helyezkedik-e el. Én hétfőn megyek megint UHra (két hét telt el az első óta) most már azt fogják nézni hogy nőtt-e a babó és hogy ver-e a szíve. Utána valszeg én is kapok már kiskönyvet. :D

Az újaknak üdv.! A kételkedőknek meg + energiák. :lol:

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Tényleg nem jó ötlet a festés, majd anyukám és a férjem megcsinálja :))))
Nálam a nagy nap a kalkulátor szerint szeptember 20.
Egy fél éve mikor teherbe estem először, nekem hasi UH volt, hüvelyi csak akkor, mikor történt a vetélés. De azt sem volt vészes, kicsit kellemtelen, de nem fájdalmas, kb mint egy átlagos nőgygyászati vizsgálat.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Zsibima, nekem is szeptember 26. lesz a nagy nap!
Hát, még nagyon az elején vagyunk...Te mikor gondoltál dokihoz menni?

Ma reggel csináltam még egy tesztet, hogy erősödött-e, én ugyanolyannak láttam, de párom határozottan állítja, hogy ez erősebb. :lol: Úgy legyen!
Vendég
 


Luca-hétfőn megyek, mert nekem ez már a 4. terhességem, de "csak" egy gyerekem van...de ezt nem fejtem ki itt bővebben, nem negatívkodok...
A halvány csík is csík! :D Később majd megerősödik, bár szerintem felesleges többet tesztelni, terhes vagy! (én nem is tesztelek)
Vendég
 


Luca-még annyit akartam mondani, hogy felesleges túl korán elmenni orvoshoz, ha minden rendben van. A legjobb akkor menni, mikor már látni szívdobogást...én se mennék, de muszáj...
De ha valakit megnyugtat a vizsgálat, akkor előbb is lehet, végülis azt megállapítják, h. méhen belül van, jó helyen, mekkora a petezsák stb. Csak én személy szerint nem mennék a 6-7. hét előtt, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie! :D
Vendég
 


Üdv köztünk Zsibina!

Láttalak felbukkanni még az elején amikor irtad,hogy szorítsunk neked. Én gondoltam is rád! :D Épp tegnap, hogy vajon lett-e belőle baba, így örömmel olvastam, hogy + a teszt. GRATULA!!!

Kép
Kép
a.m.
 
 


A.M-örülök, hogy feltüntem valakinek! :wink: És köszönöm! Egyébként elvileg volt csak akkor peteérésem, szerintem előbb lehetett! :D
Nekem pedig a neved tünt fel! Nem akarsz egy kicsit személyesebb nevet megadni?? Könnyebb lenne úgy "szólítani" :lol: Persze csak ha akarsz...Ez a monogramod?
Vendég
 


sz.sziszi,

Én 6+3 hetesen voltam először dokinál. Akkor még nem látott embriót a 19 mm-es szikzsákba ezért visszahívott két hét múlva, ami az az ominózus 24.-e. :? Csak hasi UH-t csinált, hüvelyit nem akartunk. A méretei alapján a magzat kb. 4-5 hetes lehetett akkor (számításaim szerint inkább 4.) Ami megnyugtatott, hogy nem méhen kivüli és jó helyen van, amitől parázok, hogy lakik e benne valaki :shock:
A doki amúgy a vizsgálatokon kívül megkérdez egy csomó dolgott. Szedsz e valamilyen gyógszert, van e valamilyen örökletes betegség a családban, volt e bárány ill. rózsahimlőd, kaptál e oltást ezekre, volt e vetélésed, fested e hajad stb. stb. Elmondja, hogy mi fog történi a következő hetekben, hogy hova, milyen vizsgálatokra kell majd menned és hogy miért. Sőt tőlem meg is kérdezte, hogy van e valami kérdésem a várandóssággal kapcsolatosan.
És ha nincs érvényes rákszűrésed, akkor valószínű azt is megcsinálja.

Üdv. Zsibima, már nekem is ismerős voltál.

Kép
asszonka
 
 


Asszonka-ezek szerint 24-e a nagy nap?? Ne aggódj a 19 mm az szép méret, legközelebb már biztos lesz szívecske dobogás! :D
Amit nem értek: megkérdezte a dokid, hogy fested-e a hajadat??? Tőlem még sose kérdezték, pedig nagyon látszik hogy festem...lehet azért meg se kérdezték, mert egyértelmü, hogy "szőke" vagyok? :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: