Új privát üzeneted érkezett!

Mondjuk ha 6+2 a 7. hét elejének számítjuk akkor tényleg a 6. hét végén van csak erre valaki azt mondja hogy 6.hét valaki meg 7.hét ezen nem tudok kiigazodni :roll:
Vendég
 


Vera!

Jajj de jó,hogy minden rendben volt. :D Én is sírtam a szívhang hallatán,de ezt írtam is nektek.Egyébként is elég érzelmes emberke vagyok.Mióta megszületett a fiam,amikor is szintén bőgtem,ha babaszületést látok elsírom magam.Legyen az film,reklám,vagy tudom is én.A vérkép értékeinek az eltéréséhez sajnos semmit sem konyítok,de gondolom a dokid igen,úgyhogy nagy gond nem lehet.Igen,az utro nem túl jó a gombák szempontjából.Nekem van egy bevállt módzserem.Minden reggel 5-kor teszem fel az első 2-t és még fekszek fél órát,majd este fél hatkor a másik kettőt,amivel szintén fekszem legalább fél órát,de van hogy többet,majd este zuhany és így éjjel fehérnemű nélkül tudok aludni.Ugyanis amikor elalvásnál tettem fel egész nap dunsztban voltam,bugyi,tisztasági betét,így viszont semmi bajom.Ami a gombát illeti használhatsz canesten krémet de kizárólag kivülre,ha van panaszod.Én mióta éjszaka szabadon alszom megszünt. :wink: Amúgy neked is későn szokott lenni pé-d,úgyhogy minden a legnagyobb rendben nálad. :wink:

Pandácska!

Én is úgy tudom,hogy betöltött 6. héttől van szívhang,de a hetekkel én is gondban vagyok,hogy is kell számolni valójában.De ez legyen a legnagyobb gondunk,csak a babáink legyenek makk egészségesek. :D

Más!

Ti milyen vitamint szedtek? Én gravidát,de pár napja azonnal kijön,így most vettem HIpp natalt,ez folyadék és nem szintetikus.Viszont annyira kicsi a vitamintartalma. :cry: Nem tudom mit tegyek. :roll:
anubias
 
 


Sziasztok Lányok,

A tegnapi letargia után ugy döntöttem, hogy ma elmegyek a Nővédelmi központba, mert ott jó uh gépek vannak.

Mondtam, hogy mit mondott a dokim, rögtön meguh-zott, és még a könnyeim is kijöttek amikor azt mondta a doki, hogy ez egy 6 hetes élő terhesség, és hogy sajna a kórház kapacitása nem olyan jó, és nem mindegy milyen géppel uh-nak.
2 hét mlva újra kell mennem, azt mondta akkor megcsinálják a terhes könyvet is.

Egy kicsit megnyugodtam, bár fellélegezni ezek után majd csak akkor fogok, ha meghallom a kicsi szívverését.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Judy!
Ez szuper hír! :)
Vendég
 


Judy!

Szuper! :D Nagyon jól tetted,hogy elmentél,ezt így kell csinálni.Mi az a Nővédelmi Központ? Én még sosem hallottam róla.Egyébként megnyugatatásul mondom,hogy az élő terhesség azt jelenti,hogy látja a szívműködést is,csak nem mindenhol alkalmas a gép arra,hogy hallhatóvá is tegyék a kismama számára.De most már teljesen megnyugodhatsz és óriási gratula. :D
anubias
 
 


Judy!

Jaj de jó! Az élő terhesség szerintem is az volt amit Eszter mondott! Úgyhogy fel a fejjel kismama!
:D
Szomorú, de még én sem hallottam Nővédelmi Központról. Budapesten is van ilyen? Én azért voltam kicsit bosszús, mert az UH-on nem kaptam fényképet (nem jó a nyomtatófej, vagy mi, ezért nem igazán tudnak nyomtatni).
Csak azt nem tudom, hogyha akarok a manóról képet akkor csak a méregdrága 3-4 D-s UH-ra kell majd elmennem?
Azt mondta v.ki anyuka az UH-on, hogy menjek el a SOTE I.-re és ott készítenek pénzért ilyet. Tud valaki erről v.mi infót?

Eszter!
Én Elevitet szedek és időnként én is émelygek tőle, miután azt a hatalmas kapszulát lenyelem. De nekünk ez most nagyon fontos, úgyhogy muszály ennünk.

Képzeljétek au UH-os asszisztens hölgy annyira unszimpi volt a vizsgálat előtt. Hatalmas undorral behív (életemben most találkoztam vele először), megkérdezi: maga miért jött ide? (szó szerint ezt kérdezte). Mondom: UH-ra jöttem, erre megkérdezi: miért, terhes?
Nem értem csak az lehet terhes akinek már látszik a hasán? Az első időben meg dögöljön meg az ember lánya? (bocs a szóhasználatért, meg aztán lehet, hogy érzékeny is voltam egy kicsit ma reggel, de nagyon rosszul esett.)

Na jó megyek, mert nemsokára hozzák a pizzám amit rendeltem (most ezt kívántam meg, sok-sok sajttal-nyami :lol: ).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok kismamik!

Két kérdésem lenne:
1. Mi az az integrált teszt és mikor, miért, mennyiért, stb....?
2. Szerintetek melyik a legalkalmasabb időpont az első orvosi vizsgálatra?
Kisfiam előtt egyszer volt egy vetélésem: az 5. héten mentem, nem látták a petezsákot és amikor kiléptem a rendelőből, a kotorászástól már véreztem... Nem szeretném, ha ez megismétlődne. Szívműködést mikortól látnak?

Rólam:
30 éves állatorvos vagyok. Van egy 4 és fél éves nagyfiam és most 4-5 hetes a pociban a kicsi (majd teszek fel végre vonalzót, jún. 1 az utolsó mensim, 13-án volt pé-m.)

Judy! Nagyon örülök, hogy elmentél kontrollra, szerintem bediliztél volna 1 hét alatt. Jól tetted, látod, minden rendben van.

Szeretettel üdv. mindenkinek:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Judy,
Na látod mi mondtuk! tudod amúgy az is könnyen lehet hogy nem nézték el és akkor még nem volt szívhang hanem most indult el!
Vendég
 


Mpatr,
Itt megtalálod mi az az integrált teszt.:

http://www.gendiagnosztika.hu/index.php ... &Itemid=41

Anubias,
Elevitet szedek már évek óta.
Vendég
 


Én is az elevitet szedtem tavaly nyár óta,majd a gravidára váltottam úgy 3 hónapja,mert abban van jód is,de most néhánynapja ahogy beveszem 15 percen belül kint van :oops: .Pedig próbáltam evés után,közben,alatt... :lol: Szóval ez a Hipp natal jól hangzott, csak ugye sokkal kevesebb van benne .Sebaj az első 3 hónapban ezt iszogatom majd többszörös adagban,utána meg ha elmúlt a háynás visszatérek a garvidára.
anubias
 
 


Mpatr!

Nem hiszem,hogy a vetélés és a vizsgálat között volna összefüggés,de azt szokták mondani a 6. hét körül érdemes menni.Innentől van szívműködés is.Egyébként orvosa válogatja.Az én előző dokim úgy vizsgált,mint elefánt a porcelánboltban.A mostani úgy bánik velem,mint a hímes tojással.Nem mindegy. :wink:

Eszter
anubias
 
 


Sziasztok Lányok!

Egész nap nem tudtam jönni, ma rettenetes sz.. napom volt!!

A "várva-várt" hányás megérkezett..... szörnyű volt. 1 órán keresztül kínlódtam reggel, majd nagy nehezen elvittem a lányom oviba, aztán hazaértem és ismét zutty.... úgyhogy ma kihagytam a munkát. Remélem nem fog ez lenni minden reggel, mert akkor hosszú szabadságra mehetek :D

Egyébként én Gravidát kezdtem el szedni, de úgy gondolom, hogy csak kétnaponta veszem be. A lányommal sima terhes-multivitamint szedtem, de csak az első 3 hónapban. Véleményem szerint felesleges végig szedni, sokkal inkább "élő" vitamint kéne bevinni a szervezetbe. Főleg most itt a nyár, sok gyümölcs, zöldség, persze nem ész nélkül :-)

Duphastonnal kapcsolatban lenne kérdésem: 5 hetes UH-n felírta a dokim, most megint azt mondta, hogy szedjem 12 hétig. De megmondom őszintén, nem nagyon szeretem az ilyen hormonkészítményeket, bár azt mondják ártani nem árt - de ami a papírján le van írva, elég elkeserítő. Mondjuk addig lehet szedni, amíg a májfunkció okés. De honnét tudjam, hogy okés??? Pl. hét elején rettenetes gyomorgörcsöm volt - írtam is - majd tegnapra a hasamon a máj feletti részen apró kiütések lettek, ovális alakzatban. Szóval kezdek aggódni. Szerintetek érdemes tovább szedni?

Ma voltam a védőnőnél, kaptam kiskönyvet, és sok-sok tájékoztatót, meg egy halom beutalót..... 2-3-4 nap szabadság, mire mindent elintézek :-( Dehát ez van, valahogy majd csak megoldjuk a dolgot.

Kislányom olyan édes volt, tudja, hogy utálom a vérvételt- általában ájulás széléig jutok, ha tűt látok - azt mondta: anyukám én elkísérlek és fogom a kezed, mert a kistesóm még nem tud rád vigyázni :D

Szóval ma ilyen rossz napunk volt, de reméljük rosszabb nem lesz.

Vera!
Örülök, hogy rendben volt minden az UH-n. Egyébként nekem is 6 hét 2 naposnak mérte az UH, de azt mondta a védőnő, hogy ez elég kb. érték, mivel úgy számolja ki a gép, hogy az orvos leméri a petezsák két pontja közti távot, és az alapján a gép megadja az adatot. De ha pl. holnap a másik részén mérné, akkor lehet, hogy már 7 hetesnek nézné. Ezért érdemes a genetikai UH-ig várni a számolgatással, mert ott majd pontos adatot tudnak mondani.

Na most már befejezem, mert túl sokat írtam egyszerre :-))

További jó pocakosodást, hétvégére jó pihenést!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Még egy mondat:

Vera! Nekem ugyanazt mondta a doki a folyásra, hogy 12. hétig nem szeret gyógyszeresen kezelni, egyébként nem látott semmi kórosat, csak a Lactacyd Femina-t javasolta. Tegnap elkezdtem, remélem használ, mert 2 naponta mindig előjön ez a sárgás-téma. De egyébként barátnőm szülészeten nővérke, azt mondta, hogy a hormonváltozás miatt teljesen természetes a folyás elszíneződése, fehér és sárga nyugodtan lehet.

Na most már tényleg sziasztok!

Kata

u.i: Táblához adtam meg adatokat, csak azt nem írtam, hogy július 25-e körül kell újra UH-ra mennem.

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Katuci!

Nagyon fontos,hogy nehogy abbahagyd a gyógyszert.Ha gondo okoz,azonnal egyeztess a dokiddal.Ugyanis ha abbahagyod lecsökken a hormonszinted,és elvetélhetsz.Ez nagyon komoly dolog.Sokan használjuk az utrogestant.Ha beszélnél a dokiddal,lehet,hogy ő is áttérne erre a készítményre.MIvel ez hüvelykapszula,így nem károsítja,iritálja a májat.De ezt is a 12. hétig kell használni.Félre ne érts,nem megilyeszteni szeretnélek,de nagyon fontos,hogy hormontartalmú gyógyszert szigorúan az orvosi utasításnak megfelelően használj és csak vele egyeztetve hagyd abba.

Eszter
anubias
 
 


Sziasztok!

Kata!
Osztom az előttem lévő véleményét. Ne hagydd abba, illetve ha abbahagyod mondd a dokidnak, h. írja fel az utrogestan kúpot, ami nem bántja a májat.
Ma nekem sem volt folyásom, lehet, h. megilyedt az orvosoktól :)

Mpatr!
Szép foglalkozásod van! én is szerettem volna állatorvos lenni, de sajnos lebeszéltek róla, de ha újra születhetnék akkor nem hagynám magam eltántorítani.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Katuci,
Amíg nem kezdődik el a lepényi szakasz addig nem szabad a progit befejezni mert ha leesik a progi szinted az vérzést okozhat. Mindenkinek a 12. hétig kell szednie. Ha problémád van vele beszélj a dokiddal hogy nem kell-e váltanod van még pl. az Utrogestan is azt hüvelybe kell használni.
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is a brigádhoz:) 28 éves vagyok és ő lesz az első babám. Már nagyon várjuk a férjemmel:)


[url]http://babafalva.hu]Kép[/url[/url]
bingii
 
 


Bringii,
Üdv a topicban :lol: ha megadod az adataidat beteszlek a táblinkba :wink: a 3. oldalon van egy ilyen táblázat ott megnézheted milyen!
Vendég
 


Hűűű Lányok,

Tegnap 12 után nem tudtam jönni és annyit termeltetek, hogy alig bírom visszaolvasni :lol: No, nem mintha baj lenne.
Visszaolvasok és jövök délután vagy este.

Bingi, üdv a "brigádban" (ez nagyon tetszik)

Szép napot mindenkinek!

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Pandácska,

28 éves vagyok, még nincs babám, júli 10-én megyek újabb UH-ra, Budapesten szülök (Schöpfi/István...még nem tudom) és a január 24-re vagyunk kiírva:) Remélem semmit nem hagytam ki:)


Kép
bingii
 
 


Adire,

köszönöm & szép napot! :)


Lányok, van itt vki esetleg a 19.kerületből? ;)
bingii
 
 


Hello Lányok!

Köszi a válaszokat. Nem hagytam abba a szedést, csak egy kicsit aggódom.
Megmondom őszintén, igazából nem tudom, hogy mért írta fel a doki, mivel a lányommal semmit nem szedtem, és semmi gondom nem volt. Ez is spontán, tervezett fogamzás volt, soha nem volt vetélésem, se egyéb.
Annyit mondott, hogy nem árt ha szedjük. De a papírjára rá van írva, hogy TERHESSÉG ALATT NEM SZEDHETŐ - kivéve a fenyegető vetélés. De ez állítólag nálam nem áll fenn.

Tudom, hogy a babának nem árt, ha szedem, csak aggódom, hogy esetleg nem okozhat-e nekem problémát, mivel még sosem szedtem semmilyen hormonkészítményt, meg úgy általában a gyógyszerektől is idegenkedem.
Mindenesetre folytatom, de azért egyeztetek a dokival!!

Köszi a sok jó tanácsot!

További szép napot!

üdv: Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Kata,
Mondjuk így én se értem hogy minek kell szedned ha még nem volt vetélésed és spontán baba nincs bizonyítottan progi hiányod :roll: szerintem így nem szabadna szedetnie csak úgy egy dokinak.
Vendég
 


Sziasztok Kismamik,

Little,

Hogy vagy? Még mindig annyira ideges vagy? :( Nagyon szépek az új vonalzóid!

Pandi,
Én az első vizsgálatkor kaptam egy tájékoztatót az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központról (gondolom ez van fent a neten is), de a dokim nekem az integrált tesztet karikázta be.... Látom, hogy vannak különbségek a vizsgálatok között, de hogy melyik jobb....?

Vera,
Én azt hiszem még nem gratuláltam az uh-hoz! Hurrá! :lol: Képzeld, először én is azt hittem, hogy nem kaptam anti-D-t az előző vetélésemkor. Igaz, nem is kaptam. De azért, mert közben kiderült (annyira ciki, de teljesen elfelejtettem, hogy milyen vércsopim van), hogy én vagyok Rh+ és a párom Rh-. Én azt hittem, hogy ez is összférhetetlenség, de úgy olvastam a neten, hogy nem, csak fordítva. Egyébként mi lehet a következménye a szuri hiányának?

Judy,
De jó, akkor most kicsit megnyugodtál! :D Nővédelmi Közpoooont? Még én sem hallottam róla.....

Katuci,
Nekem anno köztes vérzésem volt a Duphastontól, aztán átváltottam az Utro-ra, azóta semmi bajom! :D

Egyébként ki merre jár? Én nemrég keltem fel egy röpke 3,5 órás csicsikálásból. :lol: De olyan jól esett!!!

Puszi

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok Kismamik,

Little,

Hogy vagy? Még mindig annyira ideges vagy? :( Nagyon szépek az új vonalzóid!

Pandi,
Én az első vizsgálatkor kaptam egy tájékoztatót az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központról (gondolom ez van fent a neten is), de a dokim nekem az integrált tesztet karikázta be.... Látom, hogy vannak különbségek a vizsgálatok között, de hogy melyik jobb....?

Vera,
Én azt hiszem még nem gratuláltam az uh-hoz! Hurrá! :lol: Képzeld, először én is azt hittem, hogy nem kaptam anti-D-t az előző vetélésemkor. Igaz, nem is kaptam. De azért, mert közben kiderült (annyira ciki, de teljesen elfelejtettem, hogy milyen vércsopim van), hogy én vagyok Rh+ és a párom Rh-. Én azt hittem, hogy ez is összférhetetlenség, de úgy olvastam a neten, hogy nem, csak fordítva. Egyébként mi lehet a következménye a szuri hiányának?

Judy,
De jó, akkor most kicsit megnyugodtál! :D Nővédelmi Közpoooont? Még én sem hallottam róla.....

Katuci,
Nekem anno köztes vérzésem volt a Duphastontól, aztán átváltottam az Utro-ra, azóta semmi bajom! :D

Egyébként ki merre jár? Én nemrég keltem fel egy röpke 3,5 órás csicsikálásból. :lol: De olyan jól esett!!!

Puszi

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire,
Én is integráltra akartam menni de azt mondták egy másik lánynak ezen a géndiagnosztikán hogy a kombináltat ajánlják így én is inkább arra megyek. Ha ott baj lenne akkor még mindig lehet menni integráltra is de ha nincs baj nem hiszem hogy kell más hiszen 95%-os.
Vendég
 


Sziasztok, jó reggelt! :)

Ki, mit tervez mára? Olyan szép az idő már így reggel is!

Lányok, lehet, hogy hülyeség a kérdésem, de már annyi mindent hallottam, hogy magam sem tudom mi igaz és mi,nem. :? Naptejből szerintetek lehet bármilyet használni??

Szép napot Mindenkinek!

bingii
 
 


anubias:
én is Kistracsán szültem a nagyfiam. Ki a dokid?

vera:
Miért nem lettél végül állatorvos?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


mpatr!

Erdélyi .Ismered? Én még csak néhányszor voltam nála,sajnos eddíg nem volt szerencsém a dokiválasztással.Milyen volt a kórházban szülni?

ESzter
anubias
 
 


Nem kell valakinek egy iwiw meghívó????????
Vendég
 


Sziasztok!

Bingi!Üdv a csapatban!
Azért a túlzott napozással óvatosan, de mindenképp használj naptejet, ha kimentek.

mpatr!
Azért mert azt mondták, oda nagyon kevés nőt vesznek fel, így maradt az ELTE biol.-kém szakja.

Lányok én tegnap olyan szarul voltam: egész nap émelyegtem, még nem álltam ennyire közel a hányáshoz (csak utálok hányni), meg délután szédelegtem (lehet, h. az éhségtől, mert már semmit nem tudtam lenyelni).

Ezeket az integrált- kombinált tesztet ki végezteti még el?

Adire!
A gond a vércsoport miatt csak ott lehet, ha a méhlepényen keresztül (v.mi sérülés miatt) keveredik az RH - anyai és RH + magzati vér. Ekkor ellenanyag termelődhet, ami a sérült érfalakon keresztül megtámadhatja a baba vörösvértestét.
Megnézetem a férjem vércsoportját (sajna nem tudja), ha Ő is Rh -, akkor az öröklődés miatt nem lehet baj.
Ha Rh +, akkor is születhet Rh -, illetve Rh + gyerekünk (ez az Ő vércsoportja hetero/homozigóta jellegétől függ. )A gond az RH + babánál fordulhat elő.


Sziasztok!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera,

nem akarok én napozni, de ma is ki-be rohangáltam..teregetés-autómosás-kertészkedés stb., és az ember észre se veszi már leégett. Ezért gondoltam, hogy be kéne kennem magam vmivel.

bingii
 
 


Hello Lányok!

üdvözlet az újaknak, most kicsit lemaradtam az írással, a hétvége mindig elég mozgalmas nálunk :-))

Duphaston ügyben már azt hiszem írtam, hogy köszi a tanácsokat, de mégegyszer is köszi.
Egyébként utánakérdezek, hogy miért is szedem valójában, mivel bizonyítottan nincs hormonális problémám, bár a doki szerint a sárga-test hormon ahhoz járul hozzá, hogyha lenne is gond, megtartsa a terhességet. Igazából nem vagyok szakértő ezekben a dolgokban, de nyugtalanít, hogy "csak úgy" szedem.

Pandácska!

Mikor újítod a táblát?? Még nem vagyok rajta... :(
Bár már leírtam az adataimat, lerövidítem, hogy könnyebb dolgod legyen:
Név hetek kor babák szülés helye ideje
Katuci 7+5 26 1 kislány Sopron kb.2008.feb.14.
köv. UH: július 25 körül

Remélem így segítettem!

Ti hogy vagytok egyébként? Tünetek??

Én egyfolytában puffadok. Már nem tudom mit egyek, mert vagy szorulásom van, vagy hasmenésem.... Szóval ez van :-))

További kellemes vasárnapot mindenkinek!

Sziasztok: Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Katuci,
Nekem az összes tünetem megvan ami csak lehet: Hányinger, hányás, álmosság, feszülő cici, állandó pisilés, hangulatom is változó.

Kép
Vendég
 


Hello!

Pandácska! Szuper a tábla, egyre többen vagyunk:-))

Amúgy nekem is vannak állandó tüneteim: fáradtság, mellfeszülés, émelygés, pisilés egyfolytában, puffadás.
De a múlt héten elkapott a hányás is, remélem többször nem lesz benne részem.....:-(

Mondjuk egy kicsit örülök is, hogy néha ilyen szörnyű jelek is előjönnek, mert így legalább tudom, hogy a kis bébi jól érzi magát!:-D

Megyek aludni, nektek is jó éjszakát!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok,

Nemrég még próbáltam lelket önteni Little-be, aztán tegnap rajtam is elhatalmasodott az aggódás. Igaz, néha van hányingerem és öklendezek is egy kicsit, meg nálam is bejátszik az álmosság, de ezen kívül szinte semmilyen tünetem nincs. Cicim sem feszül már.....Ami aggaszt, az az állandó pisilés hiánya... Mindenki azt írja, hogy állandóan pisilnie kell, ami azt hiszem a méh növekedésének eredménye. Nálam pedig ez nincs.... Nagyon várom már a 11-ét, nem tudom hogy bírom ki addig. Aki már átélte tudja, hogy milyen borzasztó, amikor ott vagy az Uh-on és közlik, hogy ... Húúú, inkább le sem írom.
Bocsi, hogy itt siránkozom, remélem nektek jobb kedvetek van.

Puszi Mindenkinek!

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Hűű, adire, de jó, hogy pont most írtad!!!
Nekem is pont ez a bajom tegnap óta!
Eddig émelygés, mellérzékenység, pisilés ezerrel most meg tegnap SEMMI. Vérzés nem volt. A teszt pozitív. Olyan döglöttnek éreztem belül magam. Olyan nem-terhesnek. TEtejébe nekem már volt korábban, a fiam előtt ilyen korai vetélésem.
Dokihoz nem merek elmenni, mert csak belémrakja az ideget. 4+3 hetesen lehet, hogy akkor sem lét semmit, ha egyébként meg minden oké. Mára picit mintha jobb lenne a helyzet, a cicim érzékenyebb, de nem annyira mint volt. Mi a fene ez???
Volt már nektek ilyen tapasztalatotok?
Lehet, hogy nem vetélés, csak hormonális ingadozás?
A fiammal szedtem az Utrogestánt. Szerintetek most is szedjem? Mikor kell elkezdeni? Hány hetesen okoz progeszteron hiány bajt?
Hajaj..... :roll:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Adire,
Nem is szabad ilyenekre gondolni tudod hányan csinálják úgy végig a terhességet hogy semmi tünet? Ez inkább tipus kérdése olyan mint amikor valakinek 8 hetesen már nagy pocija valakinek meg 20 hetesen látszik csak. Ez nem utal arra hogy baj lenne vagy beteg a baba stb. Nem lesz semmi baj nyugi. Nem szabad ilyenekre gondolni én is nagyon sokat vártam erre a babára de nem is gondolok arra hogy baj lehet! Minden rendben lesz és szépen egészségesen fognak megszületni :D Ok? majd meglátod hogy mindjár tott lesz a karodban csak a szép dolgokra gondolj! és ha félsz csak szólj írok pár bátorító mondatot :wink:
Vendég
 


Mpatr,
Elöször is VELETEK IS MINDEN RENDBEN LESZ :wink: Az hogy nem érzed folyamatosan a tüneteket nem jelenti azt hogy baj van. Nagyon fiatal terhes vagy még szerintem ilyenkor nem is állandó sőt csoda hogy érzel ennyi tünetet. Majd meglátod hogy beerősít ahogy növekszik a hcg-d :wink: Nekem ilyenkor még nem volt semmi bajom most aztán meg minden van ami csak létezik! A progi hiány vetélést okozhat ugye az utro ezen segít lehet majd kapsz a dokitól ha volt már vetélésed bár nővéremnek is volt az első babája után és aztán megint babás lett simán kihordta minden nélkül. Ugye lehet vetélés beteg baba miatt is és nem csak progi miatt. Amúgy az utrot akkor szokták szedni amikor kiderül hogy babás az ember vagy ha olyan progis baj van akkor ovuláció után már rögtön rásegítenek. Nyugi nincs semmi baj majd szépen beerősítenek azok a tünetek :D
Vendég
 


Pandi,

De édes vagy! Olyan jól esett, hogy írtál. Mindjárt elsírom magam... (de hiszen ez jó jel: terhességi tünet :lol: )
hjjaaaaj, lányok, bóóóóózasztó vagyok....
Lehet, hogy élek majd az ajánlatoddal, köszi előre is!!!!

Mpatr,
Fogadd meg Pandi nénénk tanácsait :) Remélem téged is megnyugtattak a sorai. Én kb. 4+5 naposan mentem el az első uh-ra, és látszódott a 5,1 mm-es petezsák (ami először ugyi nálam 51 mm volt, aztán Pandi rádöbbentett, hogy kicsit elszámoltam magam) Látom most Te 4+3-nál vagy, úgyhogy szerintem menj el TE is hátha megnyugszol. Tudom, utána meg a szívhang miatt idegeskedik az ember (lánya), de hát evvan. Én a helyedbe szedném az utro-t (sajnos azt nem tudom, hogy mikortól okozhat bajt a progi hiánya) )

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire,
Dehogy vagy borzasztó csak terhes :lol: és mi ilyenek vagyunk bizony :lol: Örülök hogy egy picit megnyugodtál én mindig azt mondom hogy éjfél után már csak világosodhat :wink:


Ilyen babáink lesznek( vagy még szebbek :lol: )

Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Köszi Panda, annyire édes vagy!!!!!!!!!!!!!!!!
Őszintén szólva nem attól majréztam be, hogy nincs tünetem, hanem, hogy eddig volt..
Szóval menjek dokihoz?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Mpatr,

Persze, irány a doki!

Pandi,
Ezek nagyon cuki babók :lol:

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok!

Adire/ Mpatr!

Szerintem a tünetek naponta fognak változni. Emiatt ne aggódjatok.
Pisilni nekem sem kell már olyan gyakran, a mellem sem fájt már vagy 5 napja. Erre a mai nap megint szószerint belövellt, alig tudtam melltartót húzni reggel.
A hányinger is változó: péntek-szombat volt, vasárnap alig, ma megint nagyon gyötör.
A kedvem ingadozó: most az előbb felhúzott a főnököm: miért nem csináltam meg egy anyagot pénteken (mert szabin voltam, de tul.képp bejöhettem volna és meg is csinálhattam volna). Már alig várom a 12. hetet, hogy leteljen.

Szóval kitartást lányok: akik szenvednek azért, akik nem meg azért.

Üdv: Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera,

Nekem most egyfolytában pisilnem kell, de azért mert egy csomó teát iszom :lol:
Szerencsére már sokkal jobb a kedvem, úgy látszik, csak egy kicsit ide kellett jönnöm a "sorstársakhoz" és megnyugszom. Tegnap este sajna api sem tudott jobb kedvre deríteni....

No, megyek dógozni :( Semmi kedvem...

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Vera, teljesen igazad van.
Amikor az embernek hányingere van, a francba kívánja, utána meg csak siránkozik. ha nincsen...
Egyébként néhány tünetem visszajött, köszi a bíztató szavakat mindenkinek. Ma már nem megyek dokihoz, ejráérünkarramég.... Remélem, minden rendben van, kicsit kevésbé majrézom de a zabszem még megvan.
Tartsatok ki dolgozók!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Hát Lányok, én direkt nem írok, hogy ne paráztassak senkit, de úgy látom megy ez magatoktól is!
Most nálam ez a figyelemelterelő módszer vált be. Éppen a tetőtérben végzünk majd egy kis átalakítást, a tetőablakokat kiszedetjük /amiket utálok/ egy kicsit átalakítatjuk a tetőt, és most ezzel úgy jól elvagyok, éppen árajánlatokat kéregetünk.

Mpatr! Én is kapok utrot, de ezt semmilyen vizsgálat nem előzte meg, tehát nem is biztos, hogy kellene. Februárban volt egy vetélésem, és már akkor mondta a doki, hogy ha lesz újra egy pozitív tesztem, akkor mielőbb jelentkezzem, és kapok majd progipótlást!
Ha még nem akarsz dokihoz menni, és ez téged megnyugtatt, akkor fel tudok neked ajánlani egy nevemre szóló, de dátum nélküli utros receptet. Ha kell, akkor priviben küld el a neved és a címed, és holnap elsőbbségivel fel is adom, és azt már elvileg holnapután meg is kapod!

Jaj lányok, olyan messze van még 11-e! Mint egy kisgyerek számolom, hogy addig még hányat kell aludni! :lol: Kérhetnék még előbbre időpontot, de valahogy nem akarok. Úgy vagyok vele, hogy akkor már 8+6 leszek, akkor már tutira azt látom, és hallom amit szeretnék. Ha meg baj van, akkor legalább később tudom meg, de nem lesz semmi!!!! /de könnyű ezt így leírni/ :lol:

Az a baj, hogy nem emlékszem, hogy Bencével milyen tüneteim voltak. Akkor még dolgoztam és nem is foglalkoztam ilyenekkel, és dokihoz is csak a 8 héten mentem el. Meg se fordult a fejembe, hogy valami baj lesz. Aztán utána kezdődött a hányás, ami már nem kerülte el a figyelmemet..... :lol: Volt olyan, hogy rohantam hazáig a busztól, és egyből a budit céloztam meg. Még szerencse, hogy nem a buszon jött ki! :lol: De azt, hogy feszült e a cicim vagy nem, már nem tudom. Nincs túl nagy cicim, lehet ezért se veszem észre, hogy nőne /a párom szerint viszont nőttek/, és én most azt várom, hogy olyan legyen, mint amikor szoptattam, és olyan érzékenyek is legyenek, és ezért fel se tűnik, hogy változik.

Még valami! Szed valaki Elevitet? Nekem még van egy levél /10 db ha jól emlékszem/, és szívesen odaadnám valakinek. Még novemberbe vettem és kezdtem el szedni, de már akkor is hányingerem volt tőle, pedig még nem is mentek a dolgok élesben!
Akit érdekel szóljon!
Vendég
 


Szia Little!
Köszi, de mivel állatorvos vagyok kiadják a személyimre. Csak azért utáltam, mert az állandó benyúlkálás miatt könnyen befertőződik a hüvely. Nekem P2 lett a hüvelyi kenet eredménye, aztán menyugtattak, hogy az utro miatt.
Ha egyébként nincsen progi-hiány, nem baj, ha valaki szedi? Nem szívódik fel a felesleg?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Debreceni kismama vagyok. (De jó ezt leírni). Kedden megyünk először dokihoz. Valaki tudna nekem ajánlani egy jó szülészt, aki a Klinikán dolgozik? Sajna az én dokim nem vállal szülést :cry:
Segítséget előre is köszi :wink:
bettó
 
 


Pati (bocsi, de ezt könnyebb leírni),

Én úgy tudom, hogy P1-es eredmény csak szűzlányoknak van :lol: De komolyan! Nekem ezt mondta az orvosom... Nekem évek óta P2 az eredményem :shock:

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: