Új privát üzeneted érkezett!

Tinnyei,
Fú ez tényleg felháborítól lehetett! Gyönyörű nagy a babád. Nem számolhatták el a korát? Lehet, hogy így tényleg neked is előbb meglesz, mint Dijcsinek.

Barbamami, már alakul a baldahin.... :D

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok! :lol:

Tinnyei nem semmi,amit leírtál! :evil:
Akíra akkor majd megkérdezem a dokim,a jövő héten ugyis megyek hozzá CTG-re.
Szülésről már én is álmodtam. Ma meg álmomban 3 gyerekem volt. :lol: 2 fiú és 1 lány,ha jól emlékszem.
Cumit mi is vettünk,szerintem fogom használni.
Mellszívóból vákumosat(CHOCCO) vettünk.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Nanett!!!SENKI SEM ENGEDETT ELŐRE AZÉRT ÁLLTAM HÁROMNEGYED ÓRÁT SORBA, mindenki ideges volt, hogy mikor kerül már sorra.Amikor már csak egy nő volt előttem aki persze nem engedett önként maga elé akkor szólt az egyik beíró nővér, hogy legyenek kedvesek a kismamát előre engedni, nnna erről ennyit, és ne legyek ideges????Biztos este a híradó tele lessz a vizitdíjj miatt idegeskedő emberekkelÉn is megmondanám a magamét a Gyúrcsány-nak meg a csatlósainak!!!!!!!! :twisted:

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 

 
 

34372!!!
Nekem az előzőek is nagyok voltak a nagyobbik 4,25 a kisebbik fiam 4,50-nel született, úgyhogy nálam ez NORMÁLIS!!Csak bírjam meg szülni ezt a drágát is!!!! :lol:

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Mondjuk avval teljesen egyet értek, hogy nem a betegek közt kéne ácsorognia a kismamának, főleg, hogy neked fizetned se kell, tehát nem is értem, de mondjuk erre én azért nem gondoltam, mert a Schöfibe nincsenek betegek, ott a betegfelvételen szerencsére mindenki nagy hassal van...:D
És ott ha valaki szülni megy azt előreveszik!
Szóval bele se gondoltam, hogy egy normál korházba betegek is vannak, én már csak a hasasokra gondolok... :lol:
De szerintem ha esetleg pont ugy kerülnétek be szülni, hogy sor van (bár álltalában éjjel megy szülni az ember :lol: )
akkor ha látják, hogy szülni mész tuti előre engedik a férjedet, vagy legalábbis gondolom van annyira talpraesett, hogy nem állja végig a sort türelmesen, hanem előremegy...az én férjem tuti rögtön a sor elejére állna.... :lol:

Nah akkor a nap következő hülye kérdése...(fura hogy a leghülyébb kérdéseket én teszem fel :D )
Szóval...elfolyik a magzatvíz (persze tudom nem biztos, de tegyük fel) és hát ugye ennek két fajtája van, amikor elönt és amikor megreped és csordogál...na most mindegy is hogy melyik, a végére ugyis mindkét esetbe csordogál....na szóval már bent vagy a korházba...és sétálgatsz a folyosón, hogy ugye táguljál és gyorsíts a folyamaton...de a magzatvíz az azért folyamatosan csordogál...és azt mi az isten fogja fel? Mert hogy egy betét ezt a funkciót nem igen tudja sokáig betölteni...vagy hogy is van ez most? Fél óránként betét csere míg meg nem szülsz? Vagy teljesen félreértelmezem az információkat? Vagy valaki avasson már be engem ebbe, mert nem értem! :shock: :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!!

Nekem a második fiamnál burkot repesztettek, a naggya kifolyt, aztán raktak egy jó nagy darab betét szerü valamit a lábam közzé aztán sétálj. :oops:

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Sziasztok Lányok!

Dijcsi: Gyönyörű a fiad!

Zsana: Jó, hogy leírtad a történetedet, nagyon bátor voltál, szerintem mindent helyesen csináltál. Azt hiszem nem írad, de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet: csináltak gátmetszést? Miért varrtak? Gátmetszés miatt vagy repedtél? Bocs, hogy ilyen intim dolgokat kérdezek. :oops: Az a helyzet, hogy nálam elég valószínű a császár, de ha mégsem az lesz, én szeretném elkerülni a gátmetszést, csak az orvosom nem nagyon partner ebben. De ha kellemetlen a kérdés, ne válaszolj.

Tinnyei: Engem is teljesen felháborított, amit írtál! Én is gyakran találkoztam hasonló helyzettel, pl. a Péterfyben, amikor vérvételre kellett sorba állni, nemhogy maga elé nem engedett senki, de mindig van egy-két erőszakos öregasszony, aki még meg is próbált a sorban előrébb furakodni. Szerencséjére nem elém, mert akkor megmondtam volna, hogy talán egy várandóssal mégsem kéne ezt tennie. Szóval igazad van, és szerintem is azok a hibásak, akik ezt a rengeteg szabályt hozzák (pártállástól függetlenül), a sok adminisztráció ellehetetleníti az orvosok munkáját, a kismamákat pedig egyenesen veszélyezteti. Én nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy ne mérgelődj, nyeld le, mert szerintem sem jogos ez a helyzet, talán inkább kezdeményezni kéne valamit, pl. egy olyan javaslatot, hogy hozzanak egy szabályt, hogy a kórházakban igenis vegyék előre a kismamákat, pl. legyen minden kórházban egy külön ablak nekik. Ha van pénz vizitdíj-nyugtatömböket nyomtatni, automatákat gyártani, leadminisztrálni ezt az egész gennyhalmazt, akkor legalább arra is legyen pénz, hogy gondolnak a jövő nemzedék egészségére! Már sokszor gondoltam rá, hogy megírom a véleményem erről-arról, én azt tanácsolom, hogy a tehetetlen mérgelődés helyett írj egy levelet a Kismama Magazinba, hátha felfigyelnek rá. Lehet, hogy majd én is írok ezt-azt, csak még össze kell szednem a gondolataimat. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de amit írtál, az engem is kiakasztott.

Cumi: A cumi kérdés engem is nagyon érdekel! Többen írtátok, hogy vettetek, de jó lenne ha valakinek vannak érvei pro és kontra megírná, mert én is nagyon bizonytalan vagyok. Korábban cumi ellenes voltam, mert a régi cumik nem tettek jót a szájformának és a fogaknak, de újabban vannak anatómiai cumik is. Állítólag a cumihasználat a szoptatás miatt sem jó. Viszont azt is hallottam, hogy szoptatáskor nem mindig eszik a baba, hanem sokszor csak "cumizgatva", önmaga megnyugtatására lóg a cicin, ami viszont egy idő után nem biztos, hogy ideális a fáradt anyukának. Félreértés ne essék: nagyon fontos, hogy az anya megnyugtassa a gyerekét, akár úgy is, hogy időnként hagyja a cicin cumizni, de ha szerintem legalább ennyire fontos, hogy ha nagyon fáradt, tudjon egy kicsit pihenni, mert az is érdeke a babának, hogy az anyuka derűs és kipihent legyen, vagy ne idegeskedjen az elmaradt házimunkák miatt. Ilyenkor viszont jól jöhet a cumi. Mi a véleményetek?

Kép
Vendég
 


cumi: szerintem gyereke válogatja. Az én fiam egyszerűen nem igényelte. Odaadtuk neki, fél perc múlva kiköpte. Ez így ment folyamatosan, aztán már nem is adtuk neki. Persze ha elfogadta volna, és az megnyugtatja, szerintem jobb mintha a kezét rágná.

berzkat
 
 


Hát igen, nálam is sok érv szól a cumi ellen és sok mellette, szóval én nem igen tudok dönteni...mert hogy ugye az új cumik tényleg jók, nem tesznek rosszat a gyereknek (már persze ha lehet hinni annak ami rá van írva)
És előbb már irtam dojikának, de ide is leirom azért a saját példámat...
A nővérem 16 éves koráig képtelen volt leszokni az újjának a szopásáról, mert függőséghez vezetett nála, mint a körömrágás másnál...tv nézés közbe és elalvásnál kellett neki az újja...és nem ő az egyetlen akiről ezt hallottam...lényeg, hogy elgörbült az újja a szopás miatt és még a fogai is előreállóak lettek...
Én kaptam cumit (gondolta anyám hátha velem nem lesz olyan nehéz) és én 2 évesen a cumit a Dunába dobtam a halacskáknak, mert hát ugye a halmamának nincs pénze a cumira és a kicsi halacskának ugybár jobban kell az a cumi mint egy ilyen nagylánynak... :lol:
Szóval ez az én példám...

De ettől persze magamat se érzem meggyőzöttnek, hogy ez így helyes...szóval nem tudom, hogy mit tegyek...
Továbbra is várom a pro és kontra válaszokat :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit régen voltam!

Így először is gratula a babócákhoz.
A fotók szuperek, amiket feltettetek!!!

Tinnyei: Nem semmi, amit leírtál! Szörnyű!!!!

Magzatvíz: Mikor a Gergőm született nekem is úgy indult a dolog, hogy elfolyt a magzatvíz. Reggel arra ébredtem, hogy elfolyt a magzatvíz, igaz azt hittem bepisiltem, de ahogy felálltam s léptem megint csurgott vmi, minden lépésnél, a mosdóban jöttem rá, hogy ez valószínű a magzatvíz lehet, szóltam a páromnak, hogy készülődjön össze, lezuhanyoztam irány a kórház próbáltam szorítani, hogy ne folyjon ki sok, de igazándiból a betét nekem elég volt a kórházig. A doki mikor megvizsgált közölte, hogy valóban megrepedt a magzatburok, de még segített rajta, és nagy loccsanást hallottam, vagyis elfolyt a maradék is. Utánna nekem is séta, de elég volt a betét, akkor már nem folyt minden lépésnél.

Kép
Kép
times
 
 


Ja és a cumi téma!
Igen mi is vettünk a Gergőnek, mikor úgy 3 hónapos lehetett, igen hasfájás lett, s azt a tanácsot kaptam, hogy próbáljuk meg a cumit.
Persze az úrnak nem kellett, jó messzire repült, aztán jött a teáztatás, nem tudtam mit tegyek pohárból még túl sok ment neki és sokat köhögött, kanállal meg nem bírta kivárni a következőt, így kipróbáltuk a cumisüveget, azt persze elfogadta a drága... De a szopizásnak nem ártottunk vele 17 hónapos koráig szopizott. Sosem kellett tápszerrel kiegészíteni.
De sajnos a cumisüveg még megvan, az esti kakakót nem hajlandó másból meginni, olyan hiszti van, hogy nem tudok mit tenni vele. A védőnőm szerint, nem jelent gondot, mivel csak addig van a szájában, amíg megissza a 2deci kakaót, és még hozzá tette, hogy előbb vagy utóbb saját maga fogja azt is elhagyni....
Ja és a csőrőspoharakat nem szerette soha, tehát mikor elhagytuk a cumit, akkor egyből a pohár következett, de ha vhova megyünk akkor visszük a csőrőspoharat, és levesszük a tetejét mikor inni szeretne.

Bocsi egy kicsit hosszúra sikeredett!!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

A cumi vagy nem cumi kerdesre irjatok, engem is erdekel.

A vizitdij fasza dolog, tudtuk ezt mar tegnap is, de ugy latom, most tapasztaljuk csak meg igazan. Baromsag a kobon, aminek semmi ertelme, de foleg az allitolagos celjat nem fogja megvalositani. Utalom a direkt emberi butasagot en is!!! Tinnyei, to kigazad van mindenben!

Sor: Ne is mondjatok! Szerintem minket kover unatkozo nonek neznek, en legalabbis sok helyen ezt tapasztltam. Nem varok el semmifele elonyos megkulonboztetest, no de azert hatranyosat sem!!!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Tinnyei
itt keresnek a vízitdíjjal kapcsolatban beszámolókat az Indexen...
Ha gondolod, felvetheted nekik a témát....
"Ha Ön is szembesült ma reggel a vizitdíj bevezetésével, kérjük, írja meg élményeit a joob@mail.index.hu e-mail címre, hogy azokat cikkünkhöz felhasználhassuk. Nevét, adatait zártan kezeljük. Köszönjük! "

Sorban állás és egyéb
Még hogy előre engedjék az embert a nagy pocakkal? :evil:
Helyet se adnak át a járműveken, az utcán is mindenki azt várja én kerüljem ki a nagy pocakkal, arrébb nem menne senki...
a villamos lazán bezárja az orrom előtt az ajtót és még sorolhatnám...
nem egy kultúrált népség ez amiben élünk...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Macsek!
A sorral kapcsolatban, tök igazad van!!!!!!!!!!
Én sem várom el, hogy kivételezzenek velem, de azt se gondolják már, hogy mi kismamák marhára ráérünk ácsorogni, és mindenki más nagyon siethet!
Az ácsorgás már amugy is majdnem olyan nehéz mint sétálgatni, persze aki még soha nem volt állapotos az nem tudhatja milyen nehéz tud lenni a bébi már így a vége felé!!!Én bár hol legyek, mindig előre engedem és negedtem a pocakosokat, mindegy milyen hosszú volt a sor!!!!De hát nem vagyunk egyformák, és azt mondják ez csodálatos!Igen csodás hogy nem hasonlítok azokra akik magasról tesznek a másik emberre!

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Nah, hát igen, a sorbaállás az nagyon kellemes dolog, és az emberek előzékenyésége a másik...
A BKV-n a helyet eddig azt hiszem 1x adták át nekem, a többiek ha meglátnak, akkor gyorsan kinéznek az ablakon, hogy nehogy át kelljen adni a helyüket...már nem mintha tényleg rá lennék szorulva, de akkor is!
A multkor voltam bőrgyógyásznál és ott rendesek voltak, mert a kartonozóba látta a csaj hogy terhes vagyok, gondolom szólt odabenn a dokinak, hogy engem előre kéne venni, mert nagyon sokan vannak, és hát nem lenne jó ha elkapnék valamit...tehát nagyon gyorsan bekerültem, de azt a felháborodást amit kiváltott ez... :shock:
Az meg tényleg úgy van, hogy azt hiszik az emberek, hogy a kismamának rengeteg ideje van...ami persze lehet igaz is, hisz időnak az van, vagy ha nem is sok de sokszor többmint egy olyan embernek aki munkába rohan csak elötte elmegy dokihoz vagy valami, de ez nem azt jelenti, hogy ekkora hassal kényelmes is az ácsorgás... :roll:

Ami pedig a vizitdíjat illeti, nem tudom, hogy most mi van a tb. papírral...mert ugye nem tudom ti hogy vagytok vele, de én betegszabin vagyok és két hetente kell mennem a tb. papírral...most minden alkalommal fizetnem kellene 300ft-ot?
Most ezt nem tudom...mert hát nekem végülis van még 1 vagy 2 papírom hátra, szóval nem halok bele, de mi van avval aki ugy mint én veszélyeztetett terhes és a 9 hónapból 6-7 hónapot otthon tölt és kéthetente fizeti a vizitdíjat??? :shock:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ja, még egy gondolat...aztán ígérem befogom...
Szóval utcán, tömegbe mindenki ugy gondolja, hogy te ugyis félted annyira a hasad, hogy kikerüld őt, tehát ő nem fog arrébb menni...na ezért örülök ha ott van férjem, mert akkor ő töri nekem az utat, és ha látja, hogy valaki nem akar elmenni előlem...hát simán letarolja... :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!!

Rég jártam nálatok... :oops: AANYIT ÍRTOOK!! :lol:

cumi: én nem voltam cumi párti...1 volt itthon, de csak mert ajándékba kaptuk. Első két hétben eszembe se jutott odaadni Dalminak, de mikor begyulladt a cici és jött a táp, cici híjján elkezdte az ujját szopogatni...Na gondoltam inkább cumi..Elfogadta, szereti...Aztán majd győzzem leszoktatni róla. Foguknak állakpcsuknak mindenképp jobb a cumi, mint a keze és ha nem akarod, hogy a cicidet áztassa, akkor is jó. De sok anyatejes baba egyáltalán nem igényli.

magzatvíz,
nekem már otthon elkezdett szivárogni (hozzáteszem, nem vettem észre...) bent meg elfolyatták. Meg egyébként is fájások közt legkevésbé ez fog érdekelni, hogy ott lent mi csöpög. Hihetetlen de tényleg így van, pedig én szégyellős vagyok... :oops: :lol:
És egy bónusz kép: Kép :-)
Vendég
 


azt tudom, hogy terhesgondozásra nem kell fizetni vizitdíjat, de hogy ebben a tb-s papírért menetel is benne van-e...
majd kiderül... én is táppénzen vagyok, majd megyek is érte valamikor, akkor majd megtudom...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Baclivi: Isteni ez a kep, de hat ilyen gyonyorusegrol csak jo kepet lehet csinalni, nem? Mi van a satyijan?

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Csajok látom a közfelháborodás az meg van a sorban állással ésa vizit díjal kapcsolatban is, főleg ezzzel!!!Pedig ez még csak az első nap!Ja azt hiszem nem is írtam, hogy volt ám vizitdíjas autómata a kutvölgyi kórházban, és meg volt az esély, hogy akinek fizetni kell és van nála 300Ft apró az nem áll sorba hanem hamarabb el tudja ezt intézni, DE ki volt rá írva Óriási betükkel, hogy NEM MŰKÖDIK!!!Miért is működne, miért lenne egyszerű az élet???Na ja Gyurcsány Ferke és a talpnyalói ezt jól elintézték nekünk, minden sokkal bonyolúltabb, mint eddig!!!Pedig eddig sem dúskáltunk a sok jóban, de hogy ezek után még mi jö?????????? :twisted:

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Bacilivi!!! :P

Egyszerűen GYÖNYÖRŰ EZ A KIS MANÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P
Hoztál egy kis boldogságot nekünk!!!!!

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


sziasztok..leugrottam Szolnokra az előbb a férjemmel... :lol: Dóri tökre élvezi az autózást azt vettem észre..remélem a babakocsit is szeretni fogja..

AKIRA
Ezen már én is gondolkodtam..nekem is 2hetente kell menni a táppénzes papíromért az elejétől kezdve-nem vagyok veszélyeztetett csak nem szabad csinálnom amunkám állapotosan-és ugyanezen gondolkozom..asszem holnap esedékes a következő papírom úgyhogy felhívom és megkérdezem hogy is megy ez!!??mmondjuk eddig én betelefonáltam Ő leadta a portára ott én felkaptam és tűztem tovább...most nemtudom hogy fel kell-e vennie az adataimat meg ilyenek vajon??Nem szívesen álldogálnék sorban a betegek között,pont ezért ajánlotta a portás megoldást!!
remélem azért nem így lesz...

Azon meg én meg sem lepődök hogy az emberek le sem kakilják egymást..szomorú persze,de vagy megszoksz... :cry: nem tudok nyilatkozni a BKVről,viszont én el sem vártam hogy vki is kikerüljön pl az utcán,v előreengedjen a dokinál..stb m sajnos tudom h milyenek az emberek..én avval értek egyet hogy felesleges evvel foglalkozni..sztem attól még hogy megírod a véleményed akár egy újságba akár be is küldheted az eü minisztériumba,vagy akár fejen is állhatsz Gyurcsány előtt..ezen senki nem fog változtatni..sajnos ilyen ez az ország,nem sok beleszólásunk vana dolgokba ahogy azt látjuk napról napra... az a lényeg hogy Én magamról tudom h nem ilyen vagyok,és foglalkozom mással is magamon kívül...néha,rosszabb napjaimon feltudnak bosszantani,de 1ébként magasról teszek rájuk...

kicsit szar ez az idő..olyan lehangoló...asszem csinálok túrógombócot..most azt úgy megkívántam.. :lol:

Kép
nikky
 
 


Bacilivi ! :D

csodaszép a babátok, rögtön mosolyog az ember, ahogy meglátja :D

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Valamivel jobban vagyok,bár attól félek,h nem sokáig. A párom lázas lett éjjel,és félek,hogy visszakapom a vírus valami durvább változatát. Azért igyekszem nem a közelébe menni.

Ma 4 körül jön a védőnő,bár nem tudom,igazából miért. Nincs összerakva se a pelenkázó,se a kiságy,azt sem tudjuk még,hogy hogyan lesz. És a babaruhák 98%a is a szüleimnél van Debrecenben,szóval tényleg nem tudom,mit fog vizitelni. Remélem hamar elmegy,mert a párom is itt fetreng betegen...Azért kellően kitakarítottam,benézhet bárhova :)

Sorbanállás,vizitdíj
Én nem szeretnék állást foglalni,de szerintem mindenki azt szeretné,hogy ne kelljen sorban állnia. Az öreg azért mert öreg,a chemoterápiás azért,mert haldoklik,a kismama azért,mert nagy a hasa. Szóval szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni,illetve arra számítani,hogy előre vesznek minket,mert miért tennék???

A másik,hogy szerintem a politikai véleménynyilvánításnak nem ebben a topikban van a helye. Nem pártolom a kormányt,de semmi kedvem a kismamás fórumon is azt olvasni,hogy így Gyurcsány,meg úgy,és mennyire szar a kormány és a rendeletei. Én inkább nem jövök,ha itt is ezt kell olvasnom....

Kép
babzsák
 
 


Edi5: igen gátmetszés volt, de én előre mondtam is, hogy szeretnék gátmetszést (ha már muszáj), inkább mint, hogy össze-vissza repedjek... (hallottam már olyat aki a végbele fele repedt és örökre problémái lettek...) Egyébként meg 36-os átmérőjű fej elég nehezen jött volna ki gátmasszázzsal, főleg úgy hogy az első baba. Szerintem ne félj a gátmetszéstől mert azt ott úgy sem érzed, amikor vágják. A varrás kicsit kellemetlen, de akkor ez már nem fog érdekelni. 1 hétre rá már nem is emlékszel a varratokra. :wink:

Cumika: én is elleneztem, de azért vettem 2 db-ot... amikor Bálintnak nagyon fájt a pocija mindent megpróbáltunk köztük a cumit is, amit sokszor kiköp, de van amikor megnyugtatja, és ez jó. Általában csak addig szopizza amíg elalszik. Egyébként meg hasonló a helyzet mint Baciliviéknél... szóval én a biztonság kedvéért vennék... sose lehet tudni. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


magzatvíz: nekem burokrepesztésem volt, ott a nagyja kijött, de amikor feláll az ember akkor csurog még... én is egy nagyobb betét félét kaptam a lábam közé, azzal közlekedtem, ami azért is érdekes, mert ilyenkor már nincs bugyi, szóval a lábaddal szorítod. 8)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bacilivi,
Dalmi modellról, megint nagyon jó sztárfotó készült! Mintha most született volna, és már mekkora! Ezen mindig elámulok. Blanka még úgy tűnik jól érzi magát odabent.

Edi, Tinnyei! Nagyon is igazatok van, hogy valamit tenni kellene, mert hát a mi felelősségünk is, hogy idáig fajultak a dolgok. Csak hát olyan tehetetlen az ember! Velem is történ 1-2 felháborító dolog a terhesség alatt a kötelező vizsgálatok alkalmával amit azért szóvá tennék.... A másik a táppénz, mert hát december óta azon vagyok, illetve lennék, mert hiába küldözgetem be a papírokat, a pénz csak nem akar érkezni. Amúgy meg a pénz a szülésre kellene + a kórházi tartózkodásra, ami ugyabár ingyenes, ha biztosítva vagyunk!

Akíra, a táppénzes papírnál nem kell vizitdíj a háziorvosnál sem - legalábbis én így értelmezem, de hétfőn megyek érte.... Hacsak.....addig.. :)

Cumi téma.... hát én már mindent összeolvasgattam ezzel kapcsolatban, és alapjáraton nem szeretnék használni, de azért tarcsiban van itthon 1, hátha adódik olyan helyzet, hogy csak az használ.... :D

Sajna a kelengye és kórházi "kelléklistát" már töröltem, miután kinyomtattam, de ha kéritek később beírkálom, és felteszem. Elég jó, többet is összehasonlítottam....

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Babzsak, te csak gyere, szerintem Tinnyei is kimorgolodta magat, es nem lesz tobb politika. UGYE?!
Nem ezert vagyunk itt, de tudod, most ez az aktualis, es hat mindenkiben mast kavar fel.
Vigyazz magatokra, C vitamin dogivel!!! Jobbat mit is tehetnel? Szerintem a legsz@rabb ebben az, hogy elveszik az apahoz odabujas megnyugtato erzese. En mult heten voltam 1-2 meteres karanteban tartva a paromtol. Ha kozeledtem, elzavart :(

Kép
Kép
-macsek-
 
 


BABZSÁK..
Sztem csak mindenki kiírta amit gondolt és nincs vele semmi baj..sztem ennyi volt,és természetesen senki sem szeretné ha politizálás lenne a vége..én is csak leírtam a véleményem mint minden másról,de ennyi..szóval maradnak a babós témák,hisz számunkra az a legfontosabb sztem!!!Úgyhogy ne is mondj ilyeneket h nem jössz többet,,
sajnálom h beteg a férjed..próbálj minél több gyümit enni meg tea..ja és ma a reggeliben azt hallottam a melegvizes lábfürdő nagyon gyorsan enyhíti a megfázást..egy próbát talán megér..vmi szódabikarbónáról is szó volt,lehet az is kell bele???na mind1,szóval tedd a lábad meleg vízbe és közben egyél almát és narancsot..lehet nem kapod el megint :lol: :lol:
ja de 1ébként miért nem mondod le a védőnőt??vagy az gáz??annyira még úgysincs nagy jelentősége majdcsak később..

Apához bújós téma
én egyébként is kezdem hiányolni a férjem..így betegség nélkül is..nemtudok úgy odabújni hozzá mint régen-a nagy hasamtól-meg ilyenek...vagy egyedül vagyok az érzésemmel??? :?

Kép
nikky
 
 


r.zsana...
Nincs bugyi??? :shock:
Ez most ugye nem komoly? Kint rohangász a folyosón, teszem hozzá ahol csomó mindenki ott van babalátogatóba meg mit tom én, és ott bugyi nélkül?
Mármint, tudom van rajtad hálóing meg köntös meg ilyenek, de azért van valmai kényelemérzete az embernek ha rajta van a bugyi, és nem kell szorongatnia a lába között a betétet... :shock:

Jajj és képzeljétek, tök örülök, tegnap is meg ma is már ketten is megjegyezték, hogy csúcsos lett a hasam ( bár ez nem tudom mit jelent) és, hogy lejjebb van :lol:
Szóval talán van rá remény, hogy lassan tényleg megszülessen :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Apához bújós téma...
Mi már nagyon hiányoljuk, hogy nem bújhatunk ugy egymáshoz...ha megölelem is most már oldalasan kell ölelni, és ez igy nem az igazi :lol:
Meg az ágyba is, elalváskor vagy én öleltem őt hátulról vagy ő engem, és most már csak az ő engem felállás maradt, mert én őt már nagyon nehezen tudom átkarolni, már el se érek odáig a poci miatt...a lányunk már most közénk áll... :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Babzsák:örülök, hogy jobban vagy, és vigyázz, hogy nehogy visszafertőzzenek...
Anno nálunk a védőnő, nem a babafelszereléseket, hanem a lakáskörülményeket nézte, vagyis, hogy normális körülmények közé jön-e a baba... vagyis van hideg-meleg víz, wc, fűtés ilyenek...
Bejött, szétnézett, beszélgettünk pár percig és már ment is...

Apához bújás
na igen, ez is egy problémás terület... nem fér oda az ember a gyerektől... aztán ha valamennyire mégis, akkor jön a nagyobbik, a kis furdancs és kettőnk közé furja magát :D

Akíra
hát, ha megy lejebb a pocak, akkor a babóca helyezkedik a kijárat felé :wink:
Nekem mondjuk, nem hiszem, hogy lenne hova lejebb mennie... amilyen "mély" vagyok :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


dojika...
furdancs, meg hogy mély vagy... :lol:
Jobb kedvre derítetek ilyen beszólásokkal :D

Hát én se nőttem túl nagyra a magam 164cm-vel, de azért ugy néz ki tud lejebb menni az a has:D
Bár én már vagy két hete azt érzem, hogy könyebben veszek levegőt, és hogy lejebb van, de eddig ezt csak én éreztem, de most már mondják is, ugyhogy mostmár örülök :D

Nálunk a védőnő már vagy kétszer is volt, de csak beszélgetünk meg kávézunk, meg ilyenek, multkor is több mint egy óráig itt volt, de igazán nem nézett körül, csak ő ugy tartja, hogy neki vannak dolgok amiket el kell mondania, és jobb azt itt elmondani nyugodt körülmények között, mint a rendelőbe, szóval nálunk csak praktikussági szempontból jött ki már 2x.
Ő is azt mondja, hogy ha megszületik és jön majd minden héten (6 héten keresztül) akkor lesz igazán érdekes hogy hogy van a gyerek, hogy tudom ellátni, meg hova helyeztük el, szóval nálunk ez ilyen barátságosan zajlik szerencsére :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra: nem tudom hol fogsz szülni, de nálunk a szülőszobák teljesen el vannak külőnítve, oda csak az mehet be akinek ott a helye! Szóval nincsenek a folyosón max vajúdó anyák..., így nem olyan gáz a dolog, meg szerintem akkor ez már részletkérdés... :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


zsana, én a Schöfibe fogok szülni, és ott sajnos nincs elkülönítve, mármint a szülőszoba részlegre már nem mehet be senki, de az elött a folyosó igen rövid és csak egy üvegajtó választja el attól a résztől ahhol mindenki bemehet, és ott a betegfelvétel is és olyankor ezren ott vannak, tehát ott mindenki azt bámulja mi megy a szülészeten...és ha hosszabb folyosón akarsz sétálgatni akkor meg ki kell menni onnan az emberek közé....szóval nincs jól megoldva, ezért aggódok... :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


halihó!

Köszi a tippeket,de lábfürdőre tuti nem veszem rá :lol:
Tényleg remélem,hogy nem lesz politizálás,naaagyon utálom,tényleg,és mostanában pláne elegem van,az összes barátom másról sem beszél,alig hajlandó valaki függetleníteni. Csak ezért csattantam fel.
Na védőnő nagyon rendes volt,hozott vagy 10 receptet,amit majd Samunak kell kiváltani születése után,minden,ami kellhet,lázcsillapítótól babaolajig minden. Kb. 10 percig volt,be se jött a szobába,mert Ati itt feküdt bent lázasan. Meg hozott egy leírást a kézzel-fejésről,szigorúan szülés utáni gyakorlással!
Ja,és egy pohár vizet sem fogadott el.

Még lesz egy UH egyébként,du. sikerült elintéznem. Erre a hétre kérte a dokim,de 26-ra kaptam időpontot legkorábban,na nekem meg ez a hihetetlen...Azt nézik,nincs-e téraránytalanság,meg befordult-e rendesen,stb. Alig várom,hogy láthassam!!!

Ja,még azt sikerült megtudnom,hogy azt nevezik leszállt hasnak,ha a mell alá befér 4 ujj. Na,az enyém még igencsak fent van.A leszállás után még kb. 2 hét. Szóval én még mindig nem akarom bepakolni a kórházi cuccomat. Valahogy úgy érzem,hogy lesz rá időm,ha beindul a szülés,akkor is. (bárcsak kipottyanna hirtelen...)

Most ennyi,illetve még annyi,hogy szorítsatok lakásügyben,ma minden eldől,de nem mondok egyelőre semmit!!!

Kép
babzsák
 
 


Mell alá 4 ujj?
Na és hogyan 4?
Én vizuális vagyok de ez most nem jelent meg...hogy is van ez?:D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Vízszintesen a tenyered(a hüvelyk ujjad nélkül) ha befér a melled és a hasad közé,akkor leszállt!

A lakás nem kelt el,szóban megegyeztünk!!!
Remélem Samut már oda tudjuk hazavinni!!!!

Kép
babzsák
 
 


Sziasztok!

Na, eddig csak olvastam és olvastam... Volt mit, termeltetek szépen!

Zsana!
Nagyon szép a történeted! És a kisfiad is! Azt meg lehet kérdezni, hogy mi lett volna a másik név? De a Bálint nagyon szép, nálunk is szóba került, de unokatesóméknál 3 hónapja született már Bálint.

Dijcsi!
Márk nagyon aranyos! Szép nagy, tényleg nem úgy néz ki azon a képen, mint egy 1 napos baba.

Bacilivi!
Dalma tényleg kész fotómodell. Lesz baja az Apukának, ha jönnek az udvarlók!

Betti!
Jobbulást Neked! Látom az éjszakai írásból, aludni sem bírsz!

Akíra!
Nekem is fájnak a csontjaim ott lent. Főleg reggelente vagyok olyan, mint egy rozsdás hóember. De aztán belejövök a mozgásba és kicsit jobb. A hasam még nem fáj. Bár a lépcsőzés már alig megy, szuszogok rendesen.
Aranyos a Dunába dobott cumid története. Én anno akkor dobtam el, amikor a nagypapám meghalt. A nagymamám nagyon sírt, és én azzal próbáltam vígasztalni, hogy a tűzbe dobtam a cumit, hogy látod én se sírok miatta, pedig milyen fontos volt. Mintha egyforma lenne a 2 dolog...De voltam vagy 4 éves, nekem kb egyforma súlyúnak tűnt.
Ezt a bugyis témát hallottam már. Csak ezen a magzatvízen nem gondolkodtam még. De szülés után sok helyen megkapod a kis betétedet és tipeghetsz, mint a gésák. :lol: Én vettem olyan eldobhatós bugyikat, azt a hálósat és tuti, hogy azt fogom használni.

Cumi - mi is vettünk, tartalékba, aztán majd látjuk szükség lesz-e rá.
Ma én is majdnem álltam a buszon. Szerencsére az egyik volt tanítványom felajánlotta a helyét. De amikor szálltam fel, egy mami akkorát lökött rajtam, hogy előbb felérjen a buszra.
Engem az orvosoknál általában előreengedtek eddig, hogy ne kelljen a betegek között várakozni. Mondjuk ez mindig itthon volt, és általában ismertek a várakozó betegek vagy az aszisztensek. De egy nagyvárosban gondolom mi lehet a helyzet!

Nekem ma annyit mozog Balázs, hogy borzasztó! Valami front jön vagy nem tudom miért...?

Ja, vettem ma málnalevélteát!!!!! Azt akkor kell elkezdeni, ha betöltöttem a 36. hetet?

Na, eldugulok, kész regényt írtam!

sch.judit
 
 


Sziasztok Lányok!
Hosszú „vajúdás” után „megszületett” a lakásom új kinézete…. :D :D :D Eléggé visszafogott… Párom azt mondta lehetne kicsit vadabb… De hát az volt… Most átmentem nyugiba!!! Nagyon nagyon boldog és fáradt vagyok! Hurrááááááá! Most már, miután kipihentem magam… és a pénztárcám is…, nekiláthatok baba-mama dolgok beszerzéséhez!! Alig várom…/pedig utálok vásárolni… de ez most más/

Dijcsi!
GYÖNÖRÜ a Márk Fiad! :) Ugyan olyan gyönörű mint Te Vagy!!!!! Gratulálok!!! :D

Babzsák!
Jobbulást! Vigyázz magadra!!! Igyál sokat!!!! Egyel gyümölcsöket!!! Vigyázz magatokra! :)

Mellszívó. Nekem AVENT kézim van…
Jaj!!! Halottam kismamáktól, hogy van mikor nyikorog a mellszívó… És adták jó ötletet, hogyan lehet kiküszöbölni: azt a rész ami mozog benne és nyikorog – be kell kenni vazelinnal!

Macsek! JOBBULÁST!!!

Átpakolás után nem találom a fényképezőgépemet… hmmm hmmm… Így képek nincsenek /még/… De majd lesznek!
Vásárolgattam… De mivel nem bírom elviselni a kékszínű kisfiú cuccokat… bézs-fehér-sárga-zöld cuccaink vannak…. Semmi különös… Bár!!! Van egy kollekcióm amit fel is rakom most! Szerintem NAGYON Édesek!!!
Te mi jót vettél??? Mesélj! Mutasd!!! Hol!!!??? :D :D :D

Sorban állás :(
Ha jól érzem magam, akkor várok… Ha éppen rosszul vmi miatt, akkor felháborodok és nyomulok előre… Nehéz ez.. mert ha kommunikálni kell az emberekkel - meghallják az akcentusomat, és akkor persze jön elő a „russzki” meg „takarodj haza” meg társai…
:evil: Még az a szerencsém, hogy nem kell BKVznem… fuf :roll:

Bacilivi
Hát ez a kép…. Zseniális!!! Nagyon édi a pici leányzó!!! :D :) :D

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
fenix
 
 


fenix!
nagyon jó rucikat vettél.

Olvasom,kinek mi más,esetleg fáj...én a 25 hetemmel is tudok panaszkodni.Húzódik a posim alja,nyilal a derekam,mint aki be..art,úgy megyek.Szóval remélem,ez nem marad igy végig,akkor belehalok.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Akíra!

Amíg a folyosón sétálgattam én felvettem a bugyimat, orvosi vizsgálat előtt meg levettem!!! Szerintem nyugodtan rajtad lehet, igaz amikor már a szülőszobában vagy akkor már nem, nekem mikor sürüsödtek a fájások, beöntést kaptam, WC, majd egy tök jó negyed órás zuhany, és utánna már én sem vettem fel bugyit, mivel onnan már egyenes út van a szülőszobába...

Kép
Kép
times
 
 


Bacilivi!
Nagyon édi a kisasszony!!!!

Fenix!
Szuperek ezek a kis rucik, vagány lesz a kisbabód benne!!!

Kép
Kép
times
 
 


Fenix, de jó kész a lakás, akkor most már megnyugodhatsz, és kiphenheted magad. :D Édik a kisruhák! Én a rózsaszín kislányruháktól sokalltam be.

Nekem nem fér be 4 újj a pocak fölé! Ne már! :P

Babzsák, dehogy lesz politizálás, nekünk itt ügye fontosabb dolgunk van. :D Jobbulást nektek!

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Lányok!

Nekem az Avent kézi mellszívó bejött, lehet, hogy az elektromos változata még jobb, de gondolom drágább is. És az Avent mikrós sterilizálót használom, az is elég praktikus.
De valaki a kórházi, gépi mellszivóra esküszik, gondolom, akinek nagyon sok teje van.

Aztán egy új kép a kis Nikiről:

Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 


Rekanna,
Nagyon édi a kis Niki, gondolom, hogy egész nap csak puszilgatnád! Egyébként szoktam ám nézni a képeket a másik topikban is. Teljesen más a kis arca az újszülöttihez képest. Gyönyörű baba tényleg!.... :D
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Jó ég,lányok,mennyit termeltetek reggel óta!!

Akíra:
Nekem mind a két szülésem úgy indult,hogy elment a magzatvíz. A lányommal a Jánosban voltam már "befektetve". Kaptam egy összehajtogatott lepedőt,hogy azt rakjam a lábam közé,és sétálgassak. Hát,végül is felfogta,csak érdekesen néztem ki vele,mintha be...tam vaolna. :roll:

A fiammal délelőtt már szivárgott,de nemigen figyeltem rá. Aztán a barátnőméknél egyszercsak elöntött. Hát,a nadrágom fogta fel, totál,mint aki bepisilt.. A kórházban elfolyatták a maradékot,és kaptam vastag Tena-szerű betétet,az jól felfogta,és hát némileg kisebb,mint a lepedő..


Cumitéma:
Tudjátok,nekem az a véleményem,hogy ezt nem az anyuka dönti el,hanem a gyerek.. :roll: :?
A lányom egyszerűen nem tudott meglenni cumi nélkül,sokszor,ha nagyon kiakadt,mert 1 percet késett a szopi,mint ahogy ő akarta volna,először cumiztatni kellett,hogy hajlandó legyen szopni!!
A fiam viszont a szoba túlsó felére köpte,ő az ujját szereti.. Ez van.

Vannak érvek mellette és ellene,de végül is a baba dönt..
Mondjuk mindenképpen a fogszabályzósat ajánlom,nem árt,ha egy van otthon (MAM azt hiszem),attól gyönyörűek maradnak a fogaik..

Lilo:
Jaj de jó,ha kész lesz,rakjál fel képet!! :D :D

Fenix:
Gratulálok a sikeres festéshez! :D :D Ezek a rucik tündériek! A legjobban a nadrág,meg a zokni tetszett!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Kép [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Kép [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1171573697.81.jpg[/img] a baldahint meg a fejvédőt én varrtam,a fej alatti pellusra a 8éves fiam pufifestékkel halat festett.[/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: