Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Iloly! Örülök, hogy jobban vagytok. Gyere sűrűbben. Szerintem szomorú, hogy a kínaiak betörtek a piacra. Amúgy osztom a véleményed. Elég jót gyártanak az itteni magyar varrodákba, magyar varrónőkkel és olcsó. Szegény dolgozókon spórolnak. Ezt első kézből tudom.

Mandala! Szuper. Nagyon tetszik. Mókusok, olyan édesek. Legutóbb a nászutamon láttam élő mókust. A Mátrában voltunk. Minden nap követtük őket a beszerző kőrútjukon. Nem is emlékszem mikor voltunk kettesbe valahol. Pedig ha nagyon akarnánk, megtehetnénk. Talán nem is akarjuk annyira. Pedig kéne jót tenne a kapcsolatnak.

Gabi! Üdv! Suli ügyben egyet értek. Én is becsavarodnék nélküle. De néha tőle is, mármint a vizsgáktól. Mi is terveztük mind a hármat és én is tanulok mellettük. Az én környezetem sem fogadta nagy elismeréssel. Ha még egyet akarnék, akkor aztán nem is tudom mi lenne. Pedig én eltudnám képzelni az életem úgy is. Az utazgatásért nem irigyellek. Melyik oviba és isibe hordod a gyerekeket? Azt hiszem itt még nem is mutattam a fiacskám fotóit. Hát íme:


Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok én is? A 4. babámat várom. Már egy ideje olvaslak benneteket, csak ki akartam várni a 12.hetet.
Nekem túlnyomó többségben pozitív tapasztalatom van. Szinte mindenki örül a babának. Eddig 3 fiam van, most mindenki azon szurkol, hogy most lányom legyen. Bár ez már úgy is eldőlt... :) Nekem majdnem mindegy, csak egészséges legyen. Persze egy lány nagyobb szám lenne, de sokszor úgy érzem, fiam lesz megint, vagy csak már el sem tudom képzelni, hogy lányom lesz esetleg? Nem tudom. :)

Bebi, aranyos a babád, olyan, mintha mosolyogna ,nem? Édes :)

Mandala, szuper helyen laktok! :) Honnan a nick neved? Keleti érdeklődés esetleg ? :)

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el természetesen, most tetőt cserélünk a melléképületen...

Mandala!

Próbáltam privit küldeni, de szerintem nem reklám: írd be a keresőbe, hogy Blue Rabbit és a honlapjukat nézzétek meg! Nem olcsó, de ennyi kisgyerek még 11-12 évig használhatja, ha kibírja az idő próbáját. Nálunk ácsok rakták össze a két tornyot és a hintaállványt, bő fél nap alatt.

Bebi!

Jól olvasom, hogy fiacskád? Mondták, vagy gondolod?

Eri!

Eltűntél! (mondom én) Mi lesz most veletek? Amíg ki nem sül mi lesz a kórházzal. Maradsz?

Gabi és Gerika sziasztok!

Én teljesen megértelek Gerika. Lehet, hogy nem olvastad de én pont abban a cipőben jártam mint Te. A kistesó (aki már csak lány lehet) mielőtt megfogant volna már rendelkezett tulajdonokkal, és tulajdonságokkal, a fiúk annyira várták. Amikor kiderült, hogy tényleg lány kb: 4-5 hónapos terhesen, akkor döbbentem rá, hogy nem is biztos tudunk majd mit kezdeni Vele. :D Csak nem tolhatom le a haját géppel mint a fiúknak?! De a bátyuskák megadták az instrukciókat: hajgumit és csatot kell neki venni, és rózsaszín ruhákat. Amúgy mi mindegyik gyereknél megéreztük milyen nemű lesz. Sőt az első kettőnél csak amikor megszülettek akkor láttuk meg, a harmadiknál 33. héten véletlenül láttam meg az árulkodó jelet. Most meg (bár gondolom ez Nálad is így van) a doki is kíváncsi volt mi sül ki a dologból. :lol:

Szaisztok:i
iloly
 
 

 
 

Sziasztok!

Iloly, tényleg, már ki is ment a fejemből, nálatok is ugyan ilyen helyzet volt. (már van egy jó pár hete, hogy a korábbi hsz-eket olvastam).
Igen, hát a ruhatárat ki kellene cserélni nagyrészt, de majd ezen csak később gondolkodom. Most még nem lehet tudni, milyen nemű, de nem is vagyok benne biztos, hogy megkérdezem. Vagy azt mondom, csak akkor mondják, ha 100 %-ra biztos. :D
Nálunk egyébként anyukám meg a férjem az (meg a többi felnőtt), aki nagyon lányt szeretne, a nagytesóknak nem baj, ha bővül a focicsapat. :D
Anyukáméknak már 5 fiúunokája van, lány egy sem.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!

Jaj de örülök, hogy bővül a csapat.

Üdv! Erika! AZért előbb is írhattál volna, nekem is csak a harmadik babám lesz ez a fiúcska. (A "csak" az nem szószerint értendő):)

iloly! Igen jól olvasod fiú lesz. A harmadik fotó elvileg arról árulkodik. Sajnos nagyobbat nem tudom feltenni, az amúgy is pirinyó szerszám alig látszik.

Látjátok, hogy szalad az idő, már túl vagyok a felén. Ez a kis lúrkó már most elég élénk. Kifelé ugyan még nem érzékelhető de rengeteget rugdal.

Kellemes estét!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Van még kinek köszönni?!

Vagy mindenki kint van a szép napsütéses kertben? Mi igen!

Üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok!

Nagy itt a csend, lányok.Hiába, mindenkinek van mivel(kivel) foglalkoznia. :)

Velem minden rendben, babóka növöget, a napokban már egész nagyokat is rúgott. Az AFP-m szerencsére jó lett. A nemét még mindig nem tudom. Holnap megyek dokihoz, gondolkodom rajta, kérjek-e UH-t.

Bebi, igen, lehet, írhattam volna hamarabb is. Mindegy, ez már így alakult. Mi újság veled? Hanyadik hétben is jársz már?

Iloly, hogy vagytok?

Rakhatnánk fel képet , lássuk mindenki gyerkőcét!

Többiek, mi újság veletek? Leg. időnként írjatok egy pár sort!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Én szoktam...

Olvasgatni, meg írni is, csak utálom ha mindenütt én vagyok az utolsó hozzászóló.

Grat. az AFP-hez. Azt, hogy kérjél-e UH-t hogy érted? Én még nem jártam olyan dokinál, aki ne csinált volna UH-t minden egyes alkalommal...Az más, ha nem akarnád tudni a nemét és arra gondolsz, hogy azt ne mondja meg ha tudja. Bár én az utolsónál már akartam tudni.

Jó az idő, ennek ellenére a két kicsi beteg. :(

Tanulni most kezdegetek, de lesz ez még rosszabb is.


Sziasztok: i
iloly
 
 


Iloly, azt úgy értettem, hogy nem kötelező kérni. Plusz 2000Ft-ba kerül. Nem a pénz miatt gondolkodom rajta, hanem amiatt, hogy jó-e ez a sok UH. (Már 4x volt). Persze aztán lehet győz a kíváncsiság, bár még most tartok attól, hogy lehet nem is látná pontosan, mert még kicsi, nagyobb a tévesztés lehetősége. Na még meggondolom.

Jó , hogy Te írsz ide! :)

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Szia Lányok!
Rég járátam felétek... azt hittem haldoklik a topic, de látom azért ha nem is olyan pörgős mint némelyek, azért működik.... :)
Hát, lányok.... tegnap előtt olyan mérges voltam.... azt hittem felforr az agyam....
Ott kezdődik, hogy jött a munkagép kiszedni a kerítés alapot.... férjem dolgozik, én a nagy hasammal szakadó esőben, három gyerekkel (ráadásul az ovi aznap szakmai napot tartott és zárva volt....), szóval három gyerekkel körülöttem irányítgattam a markolót, hogy mit szedjen és merre.... azt hittem a hajam kihullik... Persz amíg ebédeltettem a kicsiket, a telefonkábelt megtalálta a munkagép.... huss, volt telefon, nincs telefon.... este a férjem dugdosta össze a kábeleket, így kb. 3/4 10-től ismét élt a vonal.... aztán mondom a mukinak, hogy a kapu mellett egy méterre megy a gázvezeték, ott ne marjon..... erre?! Na, szerintetek? Ja, hát naná, hogy megemelte a gázcsövet.... szivárgás..... hívom a mobilon a férjem, hogy hívja már fel a tigázt, hogy szivárog a gáz, jöjjenek ki, mert én nem tudom a számukat, internet meg ugye nincs....Na, megjöttek a szakemberk, jó elég gyorsan érkeztek, úgy 10 perc alatt itt voltak... aztán kioktattak, hogy ez nem gáz szag, amit érzek, hanem a föld szaga és a felesleges kiszállást kiszámlázza nekem a tigáz. Ja, mondom, meg a francokat! A gázvezeték tudtommal 80 cm mélyen kéne h. menjen, akkor árulják már el, hogy a munkagép alig 30-nál hogy akadhatott bele?! Hát, ők ezt nem tudják, ezt nem a tigáz tette le, hanem a mi kivitelezőnk...ja, mondom persze! meg a gázcsonkot is ő tette le a kerítés mellé, ugye?! Na, hagyjuk! Megrendeltem a tigáznál a gázcsonkot, kifizettem egy valag pénzt, és egyik nap értesítettek, hogy jönnek. Belógatták a csövet a kerítés alatt és arra tették rá a nyomásszabályzót.... onnan vitte a mi kivitelezőnk a házhoz tovább..... szóval ezt a tigáz tette így ide.... Nem, szerintük a tigáz alvállalkozója.... na, akkor mondom rendben vagyunk... azért meg a tigáz a felelős, hisz ő bízta meg a munka elvégzésével, nem én állok velük szerződésben.... akivel én szerződtem, az a tigáz! Summázata a dolognak, hogy a végén megmagyarázták, hogy én vagyok a hülye, nem szivárog a gáz, én a föld szagát érzem és ezzel elmentek..... Nem hagyott nyugodni a dolog, mégiscsak mi repülünk a levegőbe..... szóval másnap (tegnap) ismét felhívtam a gázosokat, hogy én gázszagot érzek... ők ismét megnyugtattak, hogy ha a kollégák itt voltak és nem találtak semmit, akkor beképzelem, de azért nekik hivatalból ki kell jönniük. Na, mondom akkor jöjjenek, de én nem vagyok hajlandó fizetni, és a jegyzőkönyvet sem írtam alá tegnap (ezért volt is nagy puffogás.....), mert nem írták bele, hogy a gázvezeték szakszerűtlenül 40 cm-re a talajszint alatt ment, a hivatalos 80 cm helyett, ami a gáz műszaki biztonsági szabályzatban le van írva. Na, néhány órával később egy nagyon kedves fiatalember jelent meg a kapuban. Na, mondom nyugtasson meg, hogy ez nem gázszag... Hát, nem tudom megnyugtatni, mert ez az, mondta Ő, és elővette azt a kütyüt, ami jelzi a szivárgást... még ki se vette a kocsiból, már sípolt a múszer mint állat! 90%-ot mért a szondával a kerítés mellett! És ez a két f@sz még azt merte állítani, hogy nem szivárog!!!!! Na, ma reggel 8-kor megjelent a brigád..... 8 ember 5 órán keresztül ásta és javította a gázvezetéket, ami ugye nem szivárgott?!!!!! És mi volt a legnagyobb elégtétel? Na, kik jöttek ki áskálódni ma reggel? Na, kik?! Hát a két f@sz! Az a két barom, aki azt mondta nem kevés élccel a hangjában: kedves asszonyom, ez nem gáz szag, majd kinyitom magának a gázcsapot és érezni fogja, mi a gáz szag! Jó, mondom nyissa, de feküdjön is alá néhány órácskára..... És igen!!!!! Ástak a barmok! Ástak, 5 órán keresztül! Ott, ahol ugye nem szivárog a gáz?!!!!!! Végül elmentek, nem kellett fizetnem és aláírni sem semmit.... tegnap a kedves fiatalember aki kint volt, lejelentette, hogy szabálytalanul megy a cső... gyakorlatilag neki köszönhetem, hogy ingyé vót..... Ezúton is köszönet Neki!
Csak azért írtam le, hogy lássátok, nagyon résen kell lenni, mert még egy ilyen veszélyes helyzetben is szeretik elmismásolni a munkát a "kedves" szakemberek! Még belegondolni sem merek, mi lett volna, ha bután belenyugszom és úgy marad minden, mondván itt volt a gázművek és azt mondták, nincs szivárgás.... Isten óvjon az erre járó cigiző emberektől, akik netalán a mi gödrünkbe dobnák a csikket......

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Bebi: gratulálok a kis kukacoshoz! :) Már jól jön a családba egy fiúcska, nem? :)
Gerika: szerintem az uh-gal nincs gond. Nekünk volt egy genetikai rendellenességel született babánk, akit 23 hetesen kellett megszülnöm, így a következő kislányunknál volt, hogy kéthetente kellett mennem áramlásra és uh-ra. Az elején havonta egyszer, a 33. héttől kéthetente... és nem lett semmi gond Vele. Úgyhogy, szerintem feleslegesen aggódsz, menj nyugodtan, ha kíváncsi vagy! De javaslom, hogy várd meg a 18-20. hetet, akkor jobban látják, már ha megmutatja magát és nem lesz túl szemérmes... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem mi? Rossz volt a gépünk. Sajna.

mandala! Jó kis sztori. Annyira jót nevettem. Jó kis szakemberek. Még jó, hogy megúsztátok.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok ám, de sajna megkezdődött a vizsga időszak és még házi dolgozatot is meg kell írnom, jaj semmi kedvem most ehhez az egészhez.

mandala nemsemmi történet, és most hogy mondod a tigaz pont ugyan így lerázta a szomszédot neki a kertben a gázcsonknál van iszonyat gáz szag, de azt mondták nincs semmi gond, most már ki sem jönnek, ők meg annyiban hagyták, pedig két gyerek is van.

Gerika nekem annó mind a 3 terhességemnél havonta volt uh, sőt amikor görcsöltem akkor 2 hetente is, de a dokim megnyugtatott hogy semmi káros hatása nincs a magzatra, sőt én személyszerint azt mondom hogy így ha valami gond van ne adj isten akkor azt még jobban kitudják szűrni hiszen vannak amiket csak egy sima vizsgálattal nem lehet észre veszni, pl hogy nem jól fejlődik, vgy a méhlepénnyel stb.... úgy hogy szerintem nyugodtan mehetsz uh-ra és még az ember meg is nyugszik.


Mi most éppen telkeket nézegetünk Halásztelek környékén, mert úgy néz ki hogy építkezünk, mert jobban járunk mintha rápítenénk a házunkra, meg nem is igazán szeretjük az emeletes házat.
Úgyhogy ha esetleg tudnátok ház tervezőt, belsőépítészt és lakberendezőt akkor azt szivesen venném.

Lassan én is abba hagyom a gyógyszert, szerintetek elkezdjem már szedni a magzatvédő vitamint? Augusztusban szeretném abbahagyni a gyógyszert.

Na most azt hiszem ennyi, lassan megyek be Pestre.

Gabi
lieglgabi
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek, mert elszállt egy hosszú.

Gerika! Ne félj, az Uh tök ártalmatlan.

Mandala! Mintha magamat láttam volna... :lol: Milyen az új autó? Megkaptátok már?

Márkus Eri!

Mi van Veled? Hol fogsz szülni?
iloly
 
 


Sziasztok!

Voltam végülis UH-n, győzött a kíváncsiság :) 85 %, hogy fiú! :D
Nem vagyok letörve, valahogy nem is éltem bele magam, hogy lány.
Persze azért nem lett volna rossz, hogyha van egy lányom, de mostmár több próbálkozás nem lesz! :D Hacsak nem véletlen, de az meg nem az igazi.

Mandala, még jó, hogy minden rendeződött! Micsoda emberek vannak! :shock: Mi is építkezünk egyébként, a gázt még ezután vezetik csak be a házhoz, a kerítésig már megvan.


Gabi, jön a nyár, sok gyümi, ilyenkor szvsz nem nagyon kell majd vitamin. Legalábbis én nem szednék.

Márkus Eri, én is hiányollak.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Lieglgabi: kérdezd meg a szomszédtól (nem árt, ha nem robbannak mellettetek......), szóval kérdezd meg tőle, hogy szondáztak-e a tigázosok náluk, vagy csak habot fújkáltak, mert az sz@rt sem ér!!!! Szonda... és sípoló kütyü... az kell!!!!! ha olyant nem használtak az igen tisztelt "szagemberek", akkor ne hagyja magát! Sőt, tudod, mit amúgy se hagyja magát! Őrült gáz szag nem lehet, csak ha szivárog valahol! Olyan meg nem lehet, hogy nem jönnek ki! Ha bejelentést tesznek, akkor kutya kötelességük kijönni!!! Ha nem teszik és baj lesz, akkor tényleg gáz van....... szóval én nem hagytam magam.... és igazam lett! Ő se hagyja, mert itt a gyerekek életéről (is) szó van..... és a szomszédokkal (vagyis Veletek) sem cserélnék.....

Iloly: az autót még nem vettük meg... tudod, nem volt "kedvünk".... most épp a kerítésbe öljük "bánatunk", szóval az autó-projekt még várat magára egy kicsit.... de ha megjön... akkor úgyis dicsekszem egy kicsit... :)

Gerika:
figyeljetek oda, hogy minimum 80 cm mélyen fusson a talajszint alatt, nehogy úgy járjatok mint mi.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Hát hová lettetek már megint?!

Képzeld Mandala, mi is kerítésezni fogink, de csak oszlopok és drót, hogy a hátsó kert felé a gyerekek ne bóklásszanak ki, a dilis szomszédbácsi meg ne kószáljon be. :shock:

Mi egyébként (múltkor számoltam össze) 5 éve minden évben végigcsiáltunk vmi tetőcsere, bontás-építés akciót, és ennek a java részét hozzád hasonlóan én küzdöttem végig a mesterekkel különféle méretű hasakkal. DE! Most lecseréltük az utolsó tetőcserepeket is! :lol: 8)

Gabi!

Én egyszer sem szedtem vitamint, bár az utolsónál dokibácsi megkérdezte szedek-e, majd a nemleges válaszomra azt mondta, nem is biztos, hogy baj, mert szép nagy babák-és mamák szoktak tőle lenni. Nem szedtem. 4 kilós lett a lányzó enélkül is pedig semmi cukorbajom nem volt. :shock: Ja és nem lettem szép nagy sem (8kg+gyerekkel együtt) szóval szerintem is inkább egyél "egészséges" étrend szerint mindent ami jön. :)

Erika!

Nem is tudom mit írjak...pl: nem kell majd mindenkinek megmagyaráznod, hogy a lányod csak azért van fiúnak öltöztetve, mert ezeket a ruhákat örökölte a bátyuskáktól...Bátran hagyhatod apára a gyereket, mert nem kell attól tartani, hogy nem meri tisztába tenni, amikor bekakil, mert nem tudja hogyan törölje meg ügyesen a fenekét! És mindezt 3 pelenkás korszakon már túljutott (fiú) gyerek után! Nem kell attól tartanod, hogy a versenyautok és vonatok, focilabdák és jediköntösök mellé, még betörnek aháztartásba a kis edények, (Barbi) babák :? , hajgumik és lakktáskák is....Remélem örülsz! :D :D

Nos vár a takarítás, és 100 öltözet vasalnivaló ruha... :cry:

Sziasztok:i
iloly
 
 


Sziasztok!

Iloly, :D :D Halvány vigaszok, de azért kedves vagy! :D :D

Mandala, férjem azt mondta, hogy nálunk 1 m mélyen kell lennie a csőnek. Ő maga ássa ki az árkot, így baj nem lehet! :)

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok

Látom mindenki építkezésben van, mi is de mi csak ősszel vagy tavasszal, az emeletet építjük be, legalább is jelen állás szerint így döntöttünk, nem lesz egyszerű munka.

Köszi mindenkinek a választ, közben én is gondolkoztam rajta, és végül is igaz, mindjárt itt a friss fincsi gyümölcs szeszon, akkor meg felelsleges a vitamin. amúgy én mind a 3 terhességnél, még a terhesség előtt el kezdtem szedni és a terhesség 16. hetéig szedtem, utána már nem. Az első gyerek lett 3350g, a második 3600 g és a harmadik 4000 g az én 154 cm-hez. az első kettővel 14 kg-t a harmadikkal 12 kg-t híztam.
Most próbálok leadni 8 kiló felesleget, hogy a negyedik terhességget ne 8 kiló plusszal kezdjem. Nem vagyok kövér de a régi rucijaim nem igen jönnek rám.:(


Gabi
lieglgabi
 
 


Éljen a jó idő, a kirándulás és minden ami a tavasszal(nyárral?) együtt jár. Pl: vizsgázás és tanulás. Sok sikert az érintetteknek.

ÚGYHOGY írtam, mert ilyenkor minden rendes olvasó be szokott jelentkezni. Én is tanulmányi szabadságra vonulok.

Sziasztok:i
iloly
 
 


Sziasztok!

Én is épp a rendes tanuló időmet tőltöm. Közben vagyis helyette pedig ide kukkangatok.

Látom mindenki építkezik. Mi is elgondolkodtunk rajta de én rettetentesen félek tőle. Jobb lenne kész házat venni.
Gabi! Neketek már megvan a telek? Mennyi volt és mekkora? Merre felé laktok most?

Fiús anyukák hajrá!!!! Iloly! tetszik a mit írtál. Én épp fordítva érzem épp ezt. Van egy csomó barbim, és kisfazekam, hova fogom tenni a kisautókat meg a katonákat? A rózsaszín rugikról nem is beszélve.

Szép napot mindenkinek.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Le akartam fotózni a kerítésépítési macerát... de lepukkant a fotoapparát.... :(
Pedig jó kis képek lettek volna... a fiam talicskázott! Ja, meg a nagyapó is... hol betont, hol a két unokát.... :)
A drága kicsi férjecském meg lendületesen rakja a zsaluköveket meg tuszmákolja a betont bele... A gyerkőcök nagyon élvezik! Én már kevésbé... elképzelhetetlen sok koszt hordanak be.... csak úgy ömlik a gatyóból a homok meg a sóder.
Holnap búcsú lesz Bogdányban, anyukám viszi a két nagyot. Meg mennek Esztergomba is, állítólag a bazilikánál nagy felhajtás lesz. Kis Gergő babám marad itthon velem. Ő még nagyon kicsi, bár a majálist nagyon élvezte. Anyu most csak a két nagyot viszi, így jobban tud rájuk figyelni, nem veszi el minden idejét, figyelmét és erejét a legkisebb istápolása. Kicsit talán nyugisabb nap lesz. Aztán hétfőn megyek értük. Addig mamáznak... :)

Iloly: részvétem.... én már kifele megyek a kerítésépítési macerából.... :) Bár a deszka festés, a terméskövek ragasztgatása, az oszlopok építése és a vas tartóoszlopok hegesztése még hátra van... vagyis ha jobban belegondolok, még csak most megyünk neki a dolognak igazán... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!! Mindjárt sírok! Rémes sok kosszal jár... pedig kint van, nem is bent....


Gerika:
gratula a kukishoz! Bár megértem, hogy jól jött volna egy kislány... nem vígasztallak, bár Iloly olyan klasszul fogalmazott, hogy már-már sajnálni kezdtem magam, amiért nálunk fele-fele lesz az arány... :) Engem senki fia-lánya nem tudott volna jókedvre deríteni ha anno Encsike mondjuk Erikként látja meg a napvilágot... Na, most aztán nagyon kedves és támogató voltam... bocsi érte, nem akartalak bántani...
Bár tudod, egy elvesztett gyermek után én tényleg szívből vallom, hogy teljesen mindegy mi a neme, a lényeg, hogy egészséges legyen! És ez bár közhelynek tűnik, valóban így gondolom.

Lieglgabi: úgy látom mindenki építkezik! Mi ez nálunk, fészekrakó ösztön? :) :twisted: A 8 kiló felesleget irigylem Tőled! Nekem 30 van! :( :wink:

Bebi:
Tapasztalatból mondom, a barbi, a kisfazék és a "dzsiájdzsó" remekül megfrérnek együtt.... max barbi főzhet dzsiájdzsónak....
Rózsaszín rugik? Hát, a fiam sokáig Enikő rózsaszín rugijaiban tanyázott... és nem esett le a kukaca... :) Sőt! Olyan kis pasi, hogy csak na! :) Jó, azért a fodros kisszoknyákat nem adom rá! :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Mi Szigethalmon lakunk, már van egy családi házunk, és végül is annál a verziónál maradtunk, hogy ezt a házat emeljük meg 3 sor téglával, és Így beépítjük az emeletet, épp ma volt a tervező, egész jó dolgokat mondott, de még majd jövőhéten szombaton jön egy másik az ő véleményére is kiváncsi vagyok, meg az árra is.


Voltam pénteken az unokatesómmal 4d-s uh-on, jaj nagyon jó volt, teljesen bevagyok indulva, már legszivesebben most abbahagynám a gyógyszert, de még muszáj megvárnom az augusztust, a suli miatt.

Én is vizsgázom ezerrel, már 3 vizsgán túl vagyok, még van 3. De már nagyon unom. Ha minden igaz akkor augusztusban az építkezést is elkezdjük, úgy hogy nem fogunk unatkozni.

mandala lehetséges, meg most lesz rá zseton. Na meg baba is akkor lesz ha tudjuk bővíteni a házat. Hát tudjuk, így jöhet:)

vannak képeim a fotóalbumban, ha van kedvetek nézzétek meg.

http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... 466&page=1


Na megyek

Sziasztok

Gabi
lieglgabi
 
 


Lieglgabi: Jót nézek? Réka, Betti, Norbi? Ugye ők a manócskáid?
Ha igen, eltaláltam! :) Hihetetlen Réka baba frizurája! Godnolom minden nővérke oda volt érte! Hihetetlen! Egész nap fésülgették a csecsemős nővérek, mi? :) hát, mit is mondjak? Gyönyörű a családod! Gratulálok hozzájuk! De hogy a túróba csinálod, hogy közvetlenül szülés után ilyen jól bírsz kinézni?! Én egy nyúzott szarvasmarhára hasonlítottam leginkább.... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


mandala igen jót nézel. több albumom is van. a Gabi1 1-2-3, meg aminek kettő i illetve 3 i- van a végén mind az enyém.
Köszi szépen, hogy tudok így kinézni, hát először is elég nagy a fájdalom küszöböm, amikor már majd nem a végén jártam akkor jött be egy doki és kérdezte hogy maga szül? Mondom igen, azt mondja hát nem semmi, nem is látszik magán. Sokat nem fésülgették Rékát mert velem volt állandóan, és hétfőn született de szerdán már otthon voltunk, de mindenki el volt ájulva tőle.


Gabi
lieglgabi
 
 


Sziasztok!

Gabi! Én Csepeli vagyok, csak azért kérdeztem mert gyanúsnak tűnt, hogy itt lehetsz valahol a közelbe. Én nem tudom megnézni a képeket, pedig nagyon szeretném.

Most mi is keresgetünk, de nem akarunk elmenni a környékről. Nem könnyű dolog. Jó ha valakinek van egy alap amit bővítgethet ahogy nő a család. Mi sajnos panel lakók vagyunk. Nagyon vágyunk a szabadba.

Vasárnap bevetem magamat a vásárba és veszek a kis pöcsinek egy két fiús rucit. Azért én is ráadom majd ami mondjuk uniszex, mint pl a sárga.

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


lieglgabi
 
 


Szia Lányok!

Babócám ma oltást kapott.... Gergő baba 15 hónapos.... szegénykém.. már mire hazaértünk 37,8 volt a láza! Az oltásnál nem hogy nem sírt, még csak le sem biggyedt a kis ajka... kész hős az én aranyom! :) Mikor megláttam azt a nagy tűt én majdnem sírtam.. bezzeg ő.... annyira édes volt!

Hát, Bebi a panel tényleg nem a legjobb ennyi gyerkőcnek. Hogy bírod idegekkel? Én már megzakkantam volna ha bent kellene lennünk a lakásban a nyári napsütésben, vagy választhatnék, hogy kimegyünk sétálni, de akkor meg itthon szalad a lakás..... hát, nem irigyellek..... anno mi egy gyerkőccel laktunk panelben, de nyáron egész nap kint voltunk. Délelőtt megfőztem, aztán kimentünk sétálni, aztán hazamentünk ebédelni, hazafelé bevásároltam, ebéd után alvás a babónak, addig én takarítottam, mostam, teregettem vagy ejtőztem egy kicsit és délután az uzsonna után ismét ki a játszótérre és vártuk apát aki 6 körül ért haza, aztán vacsi, fürdés és alvás... de nem volt ám egyszerű....
Na dehát mindezt hárommal.... hát elképzelni sem tudom.....

Mondd csak Bebi, ki lakik a pocidban tudod-e már? Botond vagy Bettina? :)

Gabi: ránézek a töbi albumra is, de szerintem a véleményem nem változik: gyönyörű a családod és átkozottul jól nézel ki! Hogy csinálod hogy nem is látszik rajtad, hogy alig néhány hetes babád van?!!! Vékony vagy és csinos! Jaj! irigykedem már megint! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Gabi!

Gyönyörűek a gyerekeid!!!Réka micsoda hajasbaba volt, nem semmi. Érdekes, hogy hogy kiszőkült a haja. De csodaszép. Na meg a nagylányod se semmi.
Jaj, újra elkapott a vágy egy kislányra. :)
A kertetek és a házatok is szuper! :)

Mandala! Gergőnek gyógypuszi az oltására. Tényleg kis hős! :)

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Szia Lányok!

Gabi:
kéretik a kertész telefonszáma.... :) Azon gondolkodom, hogy a két újfoundlandi mellett nekem van-e esélyem valaha is ilyen gyönyörű parkosított kertre....??? Hát, nem sok esélyt látok. Bár most megkeményítettem a szívemet és kikötöttem a páromnak, hogy a két kutyától el kell keríteni a kert felét, és ott megcsináljuk a kerti sütőt, a gyerekjátszót és a konyhakertemet. Ja, meg a viárgágyásaimat.... Mert ugye anno a másik helyen ahol laktunk mindig a tulipánjaimon feküdtek a legszívesebben az ebek.... :)
A párom szerint most majd a gyerekek szedik le a virágaimat, nem a kutyák fekszik ki őket... :)

Gerika: köszi a gyógypuszit! Lehet, hogy tényleg használ, mert most néztem és nincs láza.... köszi érte! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Csak gyors ellenőrzés!

Látom szépen írogattok! :lol: :lol:

Én is írok, csak vmi házidolgozatot. :cry:

Úgyhogy pihenésképp magnéztem én is az albumokat a szép kis lurkókról és a kertről. Az előbbiből van itt is elég, de a kert az még nem ilyen szép. Már dolgozunk rajta. :)

Képzeljétek láttam ma egy házaspárt, öt gyerekkel és a hatodik pocakban. :shock: :shock: hát ez még nekem is sok volt hirtelen. Azért kicsit bevallom irígykedtem is. :oops:

Na jó megyek vissza sanyargatni az agyamat.

sziasztok.i
iloly
 
 


Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek. A kertet mi kezdtük el csinálni, sok növényekkelaztán hívtunk egy tervezőt aki egy kicsit alakított rajta, meg hozott még jó pár növényt és a fű az gyep, na mg az öntöző, attól ilyen szép, mert egyenletesen van locsolva.
kutya: hát az az igazság hogy nekünk is volt és állandóan szét szedte a kertet, és akkor úgy döntöttünk hogy anyu testvérénél nagy kert van szabadon rohangálhat, oda adtuk neki, és sűrűn látogatjuk. jobb ez így neki.

iloly hol láttad azt a házaspárt, mert csodák csodája én is pont ugyan ezt láttam, 5 gyerek, abbol az 5. elég pici volt, és a hatodik gyerek a pocakban. Na akkor azt mondtam hogy ez aztán bátor, én még néha a negyediken is gondolkozom, főleg egy olyan nap után mint a tegnap.


Na puszi

Gabi
lieglgabi
 
 


Szia Lányok!
Egy gyors bekukk, aztán megyek babázni....

Örülök, hogy megvagytok, jól vagytok! :)

A férjem egyik kollégájának 8 gyerkőce van! :) Na ez a valami!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok mamik!

Nekünk 3 csemeténk van,1 hónapos a legkisebb.. Nem tudom,hogy lesz-e 4.,szeretnénk.. Csak hát most építkezünk,stb..
Szóval úgy terveztünk,hogy 5 év múlva visszatérünk a témára,és meglátjuk.. :D (Remélem,lesz negyedik baba :oops: :roll: )..
Szóval csatlakoznék én is hozzátok,ha lehet.. (A 2007-ben szülünk babái-mamái topicban is vagyok,nagyon aranyos kis társaság! :D Csak leginkább első gyerekes mamik,és így a több tesós életről nem igazán van tapasztalatuk :roll: :D )..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szia Barbamami!

Örülök, ha csatlakozol, és remélem aktív leszel!

Látom Ti is hasonló cipőben vagytok, mint mi itt legtöbben, úgyhogy biztos lesz közös téma. Én is olvasgattam a 2006 nyáriakat, (nekem a kicsi akkor született) de persze ott egészen mások az örömök-bánatok és aggodalmak, úgyhogy nem tetszett volna az okoska szerep. :lol: :lol: Itt meg ha beleolvastál mindenki építkezik, tanul, gyerekeket terelget, és persze a következő kistesóról is álmodoznak egy páran.
Tetszenek a gyerkőcök nevei! Nálunk is pont ilyen korkülömbséggel születtek a "nagyok" aztán a két év nagyon bejött, úgyhogy a végére lett még egy két év korülömbséggel.

Gabi!

Kaposváron láttam őket. De nagyon rendezett társaság volt. szerintem ne félj, zényleg aki hárommal boldogul és nincs más akadály az elvállalhatja a negyediket is. :)

Sziasztok: i
iloly
 
 


Iloly:
Sajnos nem nagyon tudtam visszaolvasni,mert mindig csak "ideesek" a gép elé :roll: .. De az építkezősöknek NAGYON örülök!! :D :D :D Mi is építkezünk,most lettek készen a falak.. (Hát,mi építjük..) Most járunk hitel után,mert elfogyott a pénz..
Jó lenne karácsony körül beköltözni,mert szegény Napsugárnak bonyolult lesz az iskolakezdés. Itt Érden nincs nyelvoktatás 1-ben,Vecsésen meg csak nemzetiségi,emelt szintű németes osztályok vannak 1-től.. Én meg nem tudok németül,hogy segítsek neki.. :roll:

Hát nem tudom,nekem ez a két év valahogy nem jön annyira be.. Peti fiam valami elképesztő,RENGETEGET hisztizik!!!! És mindenhova felmászik.. Fél percem sincs tőle.. Úgyhogy ha lesz 4.,minimum 5 év múlva.. :roll:
Rakok fel 2 képet,ebből mindjárt megértitek...

Kép Kép

Aki tanul,sok sikert!! :D Jaj,nekem valahogy nem hiányzik.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szia lányok!

Üdv Barbamami! Örülök, hogy bővült a csapat! Nem pörög eléggé a topic, de azért akik itt vannak, szerintem jó kis csapatot alkotnak. úgy látom tényleg a fészekrakás ilyenkor nagyon előtérbe kerül... mindenki próbálja tágítani a teret, falakat ver ki, házat épít, lehetőségeihez mérten... hát mi tagadás, ennyi gyerkőc mellett kell is... :)

Az építkezés sztem olyan kategória amit befejezni nem lehet, max. abbahagyni... Mi szeptember óta lakunk a házunkban, de még mindig csak elvétve találsz függönyöket az ablakokon, a küszöbök még hiányoznak... és a konyhabútorról is csak álmodozom.. de kit érdekel?! épp ma reggel is amikor itt ültem a gép előtt (olyan fél hét körül) azt lestem az ablakból, hogy a mókus rohangál a faágon..... azt hiszem ez kárpótol.... :)

Na, ennyit most, légy üdvözölve, érezd jól magad köztünk!

Lányok, mi ez a nagy csönd? Bebi, Gerika, Lieglgabi?

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok

Erdeitáborban voltunk a lányom osztályával, ezért nem voltam eddig, nagyon jó volt, sokat kirándultunk, Tihanyban voltunk, tegnap este jöttünk haza, hullafáradt voltam, így csak elolvastalak benneteket.

barbamami üdv közöttünk. Ismerős a helyzet, az én legkisebbem is a konyha szekrényre is felmászik, és onnan kiabál hogy anya gyere vegyél le.

Nagyon jól bírta hogy őt nem vittem magammal a táborba és ő anyunál volt. Nem sírt, jól elvolt.

Tervező már csinálja a tervrajzot, jövőhéten már küldi e-mailon. Kiváncsi vagyok rá mit gondolt ki.

Iloly akit én láttam az a 11. -kerben volt. De ők is tiszták, rendezettek voltak, viszont amit észre vettem hogy mindegyik gyereknek volt valami baja:( amelyik a kezében volt pici kb 1 éves lehetett az is koraszülött volt látszott rajta, aztán lehet hogy nem is 1 éves volt csak emiatt látszott annyinak, mondjuk így nem biztos hogy bemernék vállalni. De nálunk minden ok, úgy hogy lassan vége az e havi bogyesznak, és utána márcsak kettő havi van. Egész pontosan július végén fog letelni az utolsó amit beszedek. Ez már egészen belátható időpont.

Na megyek mert ma még esküvőre megyünk, én leszek a tanu. Hajat kell mosnom, és még előtte főznöm is kell.

Szép napot mindenkinek


Gabi
lieglgabi
 
 


Sziasztok!

Vagyok, vagyok, csak sokszor olvasni van erőm/időm. Most pl. most vettem észre, hogy írtatok újra! :)

Barbamami, üdv. itt! Mintha csak az én fiaimat látnám, ők is ilyen szekrénymászók voltak. :) Benedek meg mostanában melegedett bele. :(
Én lebeszélnélek az elsős nyelvoktatásról. Szvsz jobb, ha előbb az anyanyelvén tanul meg a gyerek írni, olvasni stb, aztán majd 3.-ban elég lesz az idegen nyelv. Meg kérdés, mennyire lesz nyelvérzéke. Az én nagyfiam hiába okos meg jó tanuló, neki még 3-ban sem jött be nagyon az idegen nyelv. Most már szerencsére szereti. Nem is tudom, mi lett volna vele elsőben. Viszont a másodiknak meg az angol volt a kedvence...

Mandala, a mókuskákért irígyellek! :D
Igen, én is ettől tartok, hogy évekig építkezni fogunk, ráadásul még majd egy melléképület is tervben van...

Gabi, nem is gondoltam volna, hogy a lányok is ilyen szekrénymászók! :D
A nagyfiamék majd ősszel mennek " erdei" táborba, ha jól emlékszem Hortobágyra. De oda nem mehet szülő nálunk. Bár most úgysem tudnék menni...
Ügyes volt a kislányod, hogy jól elvolt a mamával!
Lagzi is lesz? jó szórakozást nektek!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!
Köszi Gabi! Így már meg tudtam nézni. Réka gyönyörű hajas babuci. A házatok csodás. Nem csodálom, hogy inkább ennél maradtatok. Nálatok milyen a böcsi, ovi, isi lehetőség? Miklóson pl nagyon gáz. Azért nem is akarok arra házat venni. Meg a bejárás munkába. Pedig ott is nagyon szép és jó árú házak vannak. Most épp itt helyben keresünk valami romos ház megoldást, nagyon nehéz.

mandala! Köszi az együtt érzést. Mi is pont így csináljuk. Plusz a lakótelepi játszótér egy nagy trágya halom. A gyerek a macska és a kutya ürülékek között játszik néhány sörösüveg darabbal. Jó mi? Csoda, hogy menekülök. A pocaklakóm fiúcska lesz. Júni 4-én megyek megin 4D-re. Majd akkor dobok új képeket. Nagyon várom már.

Ha már nem csak álmodozol a konyhabútorról akkor szólj. A férjem pont ezzel foglakozik. Szuper jókat csinál.

Hú! Nyolc gyerek. Nem semmi. A családom tuti kitagadna.

Iloly! Az nem semmi. Azt hogyan lehet kibírni. Nekem minden egyes terhesség nehezebb és nehezebb. Igaz kicsit túlsúllyal is kezdtem. A medencém egyre jobban fáj. És már most úgy érzem magam mint egy bálna. A szerencse az, hogy egyéb terhességi tünetem nincs. A cukor sem jött ki.
Jó írogatást. Én tanulok ezerrel, nekem már csak két vizsga van de már nagyon várom a szünetet.

Barbamami! Üdv! Legyél aktív tagunk. Ez is egy jó kis csapat. Édes a kisfiú! Szerintem egy fiú legyen vagány. Persze biztos megváltozik a véleményem ha az enyém fog majd rosszalkodni. Jó építkezést. Nyelvoktatás. Ha van nyelvérzéke, nincs szüksége segítségre. Ha nincs akkor meg korai már elsőbe beíratni. Én sem beszélek semmilyen nyelvet (sajnos) így segíteni sem tudok. A kémiához sem értek, abban sem tudok segíteni.

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok mamik!

Aranyosak vagytok,köszönöm! :D

Mandala:
Woww,jól belehúztatok!! :lol: Nem fárasztó ez a kicsi korkülönbség? Az az igazság,hogy nekem valahogy elég nehéz megbírkóznom a kicsi fiam hisztijeivel.. Elképesztő.. Van,hogy a földre veti magát,és veri a fejét a parkettába! Ilyenkor már csak a hideg víz segít,mert annyira belelovallja magát :roll: ..
Konyhabútorunk szerintem nekünk se lesz mindjárt,mikor beköltözünk.. De függöny problémáim nem lesznek,mert már az összes ablakra tavaly nyáron megvarrtam a függönyöket,mikor még a falak se álltak :lol: :lol: :lol: .. Gondoltam,a 3 gyerek mellett már nem lesz időm,és hát nem kérnek enni :D

Lieglgabi:
Mekkora lesz a házatok? (Nekünk nem valami óriási,de a MIÉNK lesz! :D :D kb 90nm)

Gerika:
Hát sajnos nem én választom a nyelvoktatást.. Vecsésen,ahol építkezünk,van vagy 6 iskola,de MINDEGYIK ilyen,hogy már elsőtől emelt szinten tanulnak németül... Úgyhogy nem tudok mit csinálni.. Egyébként szerintem is bőven ráérne 3.-ban nyelvet tanulni. Bár az anyanyelvével nincsenek gondok :D ,másfél éves kora óta összetett mondatokkal beszél,és beszél,és beszél,és beszél :roll: Hjajj..

Bebi:
Érdekes,nekem is nehezebb volt ez a harmadik terhesség,és most az éjszakai felkelések.. Pedig két éve nem voltak gondjaim..
Hogy érted,hogy kitagadna a családod?
Képzeld,mikor anno a nővérem megtudta,hogy várom a 3. babát,totál kiakadt. Hogy mi milyen felelőtlenek vagyunk,és hogy fel is kell nevelni azt a gyereket,nem csak úgy szülni,mint a cigányok.. Napokig nem tértem magamhoz..
Nekem nem célom,hogy mindegyik gyerekem egyetemet végezzen (a nővérem bírónő,a férje orvos,szóval olyan magasan képzett sznobok..) Én főiskolát végeztem,kitűnően,mégse megyek vele semmire.. Mi azt szeretnénk a férjemmel,hogy a gyerekeinknek legyen jó SZAKMÁJA,amiből meg is tud élni,nem diplomás munkanélküliek legyenek.. Nyilván nem tiltom el őket a felsőoktatástól,de én nem jelölöm ki nekik MÁR MOST,hogy melyik egyetemet végezzék el. (A tesómnak egy 8 és egy 3 éves csemetéje van,és szegényeknek MÁR ki van jelölve..)
Na,hosszú voltam,bocsánat.. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Nekem már akkor kiakadtak amikor még csak tervben volt a harmadik. Szerintük minden csak a pénzen múlik. (Első mondatuk: Mégis miből fogjátok felnevelni???) Szerintem meg kevesebb pénzből is lehet szeretni a gyereket. Na meg ki mit kapott a családtól én pl lelki támogatást, erkölcsi segítséget. Meg most is segítenek a gyerekek körül. Kapnak ajándékokat meg elviszik nyaralni, hétvégézni. Ennyit én is megagdhatok majd a gyerekeimnek, az unokáimnak. Néha nem tudom mire gondolnak. Házra, kocsira(???) azt én sem kaptam. Nem hiszem, hogy nekem adnom kéne. Amit én adhatok az szeretet, megbecsülés és jó szakma. Ezt meg is fogja kapni mind a három. Kell ennél több????

Sajna ebben az anyagias világabn sokan másképp gondolják. Elvannak szállva.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok

bebi teljes mértékben egyetértek veled, nálunk is a szeretet a lényeg, meghogy majd tudjon rendesen tanulni, én sem vagyok híve annak hogy mindent tegyünk a gyerek feneke alá, mert akkor nem tudja majd a pénz értékét megbecsülni, de ez nem jelenti azt nem fogok neki segíteni, nyílván fogok. Egyébként engem is sokan hülyének néznek hogy 3 gyerek van és még akarunk egy negyediket is. Néha zavar is, de mostanában már egyre inkább nem. Ez a mi életünk és mi döntjük el hogy mit szeretnénk. Először anyu is morgott hogy minek még egy, de ő mondjuk nem a pénz miatt, hanem egyáltalán hogy nem kkell, de aztán ahogy egyre többet beszélünk róla, most már nem mondja, sőt a dokinál még mutatta is Rékának hogy milyen édes baba, akarsz te is ilyen kistesót?
Nekem anyu nagyon sokat segít, nem anyagilag, hanem szeretetben és lehet rá mindig számítani. Ezt sajnos anyósomról nem lehet elmondani.

Na jó jó hosszúra sikerültem, most megyek a mai nap is egy rohanás lesz.


Puszi
lieglgabi
 
 


Sziasztok!

Jól felpörögtek az események, ennek örülök! :D

Már nem tudom mit ki hozott fel, úgyhogy össznépi vélemények következnek.

Nyelvtanulás: mit nem adtam volna egy olyan suliért, ahol nem tanítanak nyelvet elsőben! Amiket itt megnéztem egyik sem volt ilyen. De azért nem kell megijedni, nálunk legalábbis csak játék az egész.

Szekrénymászónk nekünk is van, a harmadik fiú. Ha Ő lett volna az első gyerekünk lehet, hogy második sem lett volna, nemhogy negyedik...Kb 3 másodperc alatt tud 100 galibát okozni. De a kisebbik báttyja olyan aranyos volt kicsinek is, hogy már tudom nem minden gyerek ilyen ördög, úgyhogy fel a fejjel.

Bebinek már írtam, hogy én mindig csak a gyerekek véleményét kérdeztem a kistesó ügyről (apán kívül) a többieknek meg lehet véleménye, de mivel nem hárul rájuk semmilyen kötelezettség (még a vasárnapi ebéd sem) nem nagyon érdekel. A fiúk meg jól érzik magukat együtt, tegnap is este 10-kor a kártyapartit úgy kellett szétrobbantani. Ha meg unják egymást, elmehetnek bármelyik nagyihoz egyedül. Ja és attól, hogy ketten voltunk, nem volt semmivel sem könnyebb az öcsémnek és nekem sem.

Derékfájás: nekem a harmadik után volt a legrosszabb, nem is fájt, hanem egyszerűen olyan volt, mintha megszűnt volna az összeköttetés a csigolyáim között. :lol: Viszont a negyediknél semmi ilyen nem volt, pedig a gyerek majdnem egy kilóval volt nehezebb. :shock: Úgyhogy ne aggódjatok túlságosan.

Asszem ennyi. A nagy melegben szenvedőkkel pedig együttérzek, nekem a 3 kicsi július-júniusi. Tavaly ilyenkor már igencsak vártam a végét! :)

Sziasztok! i
iloly
 
 


Lányok,de örülök nektek!! :D :D
Na jól van,akkor nem csak mi vagyunk ilyen agyament idióták.. :D

Tudjátok,mi ketten vagyunk testvérek.(Lenne egy bátyám is,de ő 2 hetesen meghalt). Szóval annyira mások vagyunk,hogy nincs 2 dolog,amiben egyetértenénk.. És abszolút nem tartjuk a kapcsolatot,olyan szinten,hogy pl még az esküvőmre se jött el.
Én eddig még akárhány családot láttam,ahol legalább 3 gyerek van (vagy több,akár 6 is..),valami olyan SZERETET volt náluk,hogy egyszerűen nem akartam hazamenni.. Na ez az,amire vágyom..
És annyira féltem,mikor tesó született,hogy a nagy(ok) hogy reagálnak. Persze mindent megtettünk (megteszünk!!),amit csak tudtunk,és tudunk azért,hogy szeressék egymást. És ANNYIRA jó látni,hogy a kisebb perpatvaroktól eltekintve NAGYON szeretik egymást!!!

Anyagi dolgokról pedig abszolút egyetértek lieglgabival és bebivel is!! :D :D
Ha egy gyereknek a feneke alá tolja apuci és anyuci a kocsit,meg a lakást,NEM fogja tudni értékelni. És nem is feltétlenül az ő hibája!!
Pl addig én se tudtam,mennyi munka van egy gobelin-képpel,amíg meg nem csináltam az elsőt..
Most pl. az építkezésnél én is betonoztam tavaly nyáron (hát,próbálkoztunk is hónapokig,mire összejött a Bogi :roll: :oops: ),de most aztán tudom,mennyi munka van csak a falakban is! :roll:
És egy ügyes,szorgalmas gyerek,akinek van önbizalma,mert kapott otthonról szeretetet.. igenis fog menni "valamire az életben".
Ja,és nem beszélve arról,hogy ha a KEVESEBBET IS TUDJA ÉRTÉKELNI,sokkal boldogabb ember lesz..azt hiszem..

Képzeljétek,pl karácsonykor annyit nevettünk a Petin!! Kapott zenélő vár-építőt,csúszdát,gyönyörű színes autókat..
Na,erre szerintetek mivel játszott egész szenteste????? Egy szappanos dobozzal,meg a tusfürdős dobozzal.. Na,meg is beszéltük,jövőre kap egy tisztasági csomagot,és kész :D :D :D

Jaj,bocsánat,nagyon hosszú lettem.. :oops:
De VÉÉÉÉÉÉÉÉGRE normális gondolkodású embereket találtam!!! :D
Hát,ez ritka!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mamik,van valaki közületek az IWIW-en?? Én még csak ma regisztráltam.. És Tollasné Leicht Andrea néven találtok meg.. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Elromlott a gepunk... nem volt internet, most meg a billentyuzet bohockodik... nem lehet vmert atallitni magyarra, igy az angol van, azon meg nem talalok semmit.. felcsereli a betuket, nincs ekezetes betum es az irasjeleket sem talalom.....

Penz: igen, valoban nem konnyu ennyi szajat etetni... de azt gondolom, ahova a joisten ennyi szajat adott, oda ad ennivalot is.... azon kivul sztem nem kell egy kalap alatt emliteni minket azokkal, akik a segelyek miatt szulnek sok gyereket vagy azert mert a szuloszoban veszik eszre, hogy kimaradt a havi verzesuk.... nem akarom a nepcsoportot neven nevezni..... es pesze nem szeretnek ugy tunni, mintha altalanositanek...

Sajnos azonban az a tapasztalat, hogy valami csodabogarnak neznek minket.. es akkor meg finoman fogalmaztam...
En sem akartam elmondani a csaladnak idejekoran mi ujsag... feltam a reakcioktol... nem szeretem a konfrontaciot... a ferjem azt mondta, hogy nem erti mi a gond, mi szeretnenk a babat, es kesz.. senkinek semmi koze hozza, meg ha tizenot gyerekunk szuletik ahhoz se!
Anyunak elmondtam, o nagyon jol fogadta, aztan o elmondta mindenkinek a csaladban.... nem volt gondom ezzel sem. :twisted:
A batyam velemenye amugy az volt, hogy o minden gyerkocomet egyforman imadja (ha mar neki nem lett sajat gyereke), de azert visszahallottam az idezojeles baratnomtol, hogy ok ketten nagyon egyetertenek abban, hogy en teljesen hulye vagyok.....
Tudjatok mit mondok? Nem erdekel ki mit gondol! Az en szivem annyira felmelegszik amikor erre a kis kupacra nezek, amint ulnek egymas mellett, egymas oleben, vagy epp egymason es pakolgatjak az epitokockakat..... :) Es tudjatok, ilyenkor azt mondom, nem minket kell (le)sajnalni, hanem azokat, akik ebbol kimaradnak....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Milyen aktív lett a kis csapat ma este. Én is leküzdöttem a társaságot, mondván, hogy tanulni kell :lol:

Az a vicces kis történet jutott eszembe, hogy amikor a harmadik fiunk 11 hónapos volt, az én drága anyám azt hitte, hogy terhes vagyok "már megint" mert rossz volt a kedvem amikor találkoztunk. DE nem merte megkérdezni, ígyhát az öcsémet uszította rám, akivel nagyon egyet értünk az ilyen kis cseles kérdezősködésekkel kapcsolatban, úgyhogy jót nevettünk. :oops:
...Pedig akkor még szó sem volt a kicsiről. :D

Hozzá tartozik, hogy én kabalából nem szoktam bejelenteni a "nagy hírt" sehol, így ha hónapokig nem megyek haza, akkor nem tudják mi a pálya. Volt, hogy öt hónapos terhes voltam, amikor szegény megtudta...egy frászban él azóta :oops:

Nem vagyunk összeveszve, de 200 km az 200km. Telefonon meg nem látszik a hasam ugye.

Na folytatom az úgy csinálást :roll: :wink:
iloly
 
 


Barbamami: nem talaltalak meg az iwiwen. Homanne Sinkovics Piroska... keress ram... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: