Új privát üzeneted érkezett!

Törpi Babus Nyulasz !
Ti kicseréltétek már a gyerekülést nagyobb kategóriára?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Köszi a drukkokat! :) Holnap MRI, mára sehogy sem tudtak betuszkolni, utána ahogy kimásztam a gépből irány a doki, majd ő kielemzi a képeket, azt mondta nem jó ahogy vagyok, holnap többet tudunk. Persze ahhoz hogy holnap menni tudjak apának és anyunak szabira kellett jönni, mert én nem tudok vezetni, ülni is csak párnával kitámasztva végigjajgatva az utat, anyu meg jön a csajokhoz. Mindegy, a lényeg, hogy sinen vagyok, én totál nyugodt vagyok bármi lesz is, K. síkideg, aggódik. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


húúú Timi! még 1 nap
gyorsan meglesz az mr vizsgálatod
tényleg nagyon protekciós vagy...

Zsófi! enyémek még kicsik a nagy üléshez, az öv alól meg ha az 5 pontosból kibújnak a 3 pontosból pláne
csak annyira macera a reggeli menet
így sincsenek bekötve, és mindig egyedül akarnak beszállni, römerbe meg anélkül nehéz, hogy ne barmolnák össze az egész autót meg az ülés huzatát

Móni
KépKép
reunion
 
 

 
 

Móni: enyémek is kibújtak, de én abban a pillanatban megálltam és kötöttem vissza őket, volt olyan is, mikor elkapott a harci ideg, hogy kiszedtem a kocsiból és mondtam neki, hogy akkor ittmarad az út szélén, mert autóba csak bekötve ülünk. Már kórusban fújják, hogy nem szabad, mert megbüntet a rendőr bácsi, veszélyes. Ha tudnád hányszor álltam meg az autópályán, hogy visszakössem őket, de inkább, minthogy valami baleset történjen és ők igyák meg a levét. Mellkascsaton is gondolkoztam, de nem lehet jelenleg olyat kapni itthon, ami jó lenne, de már nem is bújnak ki. Nem keveset veszekedtem, hogy megtanulják.

Ja, protekcióm az van sajna, bár ne kellett volna! De imádom a dokibácsit és 5 éve nem is hallott felőlem mégis tudta ki vagyok. Régen ott dolgoztam pár emelettel feljebb. Mondtam neki az ikerterhességet és ahelyett hogy lecseszett volna nagyon örült, pedig ő nem az a nyájaskodó ember, néha nagyon nyers és kegyetlenül őszinte. És egészségügyi dolgozónak mindíg mindenhol bármi áron segít. Nem tudom létezik-e még a mai világban ilyen orvos.

Zsófi: és neked mit mondott az orvos? Javulsz?

Törpi: alaphang: na, az van nálunk is! :lol:

Hangának hőemelkedése van, anyós délelőtt adott neki lázcsillapítót, Alexa alig eszik, extrán hisztis, mindenért sír. Szerintem ő is beteg lesz. Csodálom, hogy eddíg megúszta! :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hali!

Timi,olvastalak telóról,csak írni nem tudtam,aztán alvásidőben meg rohangáltam vásárolni,meg könyvtárba,szóval akkor holnap okosabbak leszünk,nagyon örülök,hogy sikerült ilyen hamar elintézni az MRI-t,és nagyon drukolok,hogy semmi komoly ne legyen!Csajoknak meg jobbulást!

Móni,nem igazán értem amit írtál,úgy közlekedtek,hogy nincsenek bekötve? :roll: vagy rosszul olvastalak? :roll: Nekünk concord trimax van,és az 9-18 és 18-36 kilóig jó,asszem szét lehet szedni azt a dönthetős részét eltávolítani,és akkor úgy,de még 5 pontos marad,mert asszem az ülés ugyanúgy megmarad,csak az alján a keret nem kell majd.de most megnéztem a brendon honlapján,ott nem ír ilyet,lehet én gondolom rosszul,de a matricák is így vannak rajta,hogy 9-18 és 18(vagy 15 :roll: )-36 kilóig,és más-más helyen van rajta,azért gondoltam,hogy szétszedhető.Mi örököltük az unokatesóéktól,ezért leírást nem láttam,az már nem volt meg.

Zsófi,B akkor könnyen vette a dolgot :D Végül Kata is megnyugodott?Sajnálom,hogy nincs a gondozónő,de biztos hamar találnak újat,aztán a gyerekek beszoktatják :lol:
Na,és most megtalálta a helyét este K?

Törpi,na hogy vagytok?


Lányok,én nem tudom mit kezdjek Badával,egyszerűen nem tudom ezt a dobálózást megszűntetni nála.Mindent eldob.Múltkor megnézhették a telefonom,Nonó véletlen megszerezte,aztán Bada mondja,hogy ő is egyszer,mondom jó,Nonó most add oda Badának,oda is adta,aztán mondom Badának,most már kérem,erre eldobta.Tegnap apa nyakláncát is eldobta,szokta néha a nyakukba tenni,meg a fogmosáskor amikor mi megmostuk nekik,akkor megkapják,és egyedül is kicsit mossák,majd Nonó szépen odaadja,Bada eldobja,múltkor be a mosógép mögé :evil: ma meg a vacsihoz pohárból ittak,majd amikor üres lett,mondom akkor elrakom,erre a nappali közepéig dobta :twisted: Valakinek valami ötlet?

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz! igen mondhatnám sajnos jól olvastad, mikor bölcsibe megyünk, nincsenek bekötve, mert tovább tartana bekötni őket, mint maga az út odáig
2 perc alatt ott vagyunk, itt a házak meg a garázsok között lavírozva, de gyök 2-vel mert tele van fekvőrendőrrel
ennek ellenére nem szeretem mert még így is bármi történhet, meg ugye a rendőrség szájában lakunk :?

Dobáláshoz nem sokat mondhatok, Laurám szokott dobálni dolgokat, de azért mert hirtelen valami más megtetszik neki, és megfeledkezve arról, mi van a kezében, csak egyszerűen így szabadul meg tőle

Bada gondolom nem így dobálózik, hanem bosszantásból
vagy rosszul értettem
és elmondja miért teszi?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Nyulasz! és abba egyedül be tudnak ugrani a gyerkőcök?
ilyesmire gondoltam ami 9-36 kg, de nem tudom az ülőrésze mennyivel alacsonyabb mint a römernek :roll:

Móni
KépKép
reunion
 
 


Moni mi meg nem csereltunk ulest
Nyulasz hirtelen az jutott eszembe h mindig neki kell felvenni amit eldobott es ezerx elmondani h nem szabad vagy h ha meg1x eldobod akkor bunti
Nalunk tami szokott ezek a verziok mukodnek

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi drukkk ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Nyulasz: Hanga is pont ezt csinálja, talán már finimidott valamit és nem mindíg mindent vág földhöz. Semmi nem segít, annál jobban dobálózik, úgyhogy 1x elkérem, ha röpül, akkor felszedem és mondom, hogy ezt csúnya dolog, mert......., szépen lassan leszokok róla. Bűntetés nála olaj a tűzre, ha felszedetem vele annál inkább földhöz vágja, így tulajdonképpen ráhagyom, de mégsem, mert meghallgathatja ezredszer a mondókámat.

Drukkokat köszi!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


az övet mi is szogoruan vesszük nálunk is beprobálkoztak igen megálltunk elmondtuk most már tudják ha leállt az auto és szolok akkor kikapcsolhatják, azért az komoly h tényleg ki is tudják kapcsolni :shock: :? bár lehet mégis jo mert igy megvan a "sikerélmény" h a végén ök kapcsolják ki :lol:
Zsófi: juj kesztyü nagyon durva egy oráig tart rájuk adni :? :lol: lemaradtam tegnap akkor Benyus otthon maradt Kata meg ment? sztem ez jo ötlet ha az ember meg tudja oldani

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


képzeljétek tegnap voltunk a Müpában babakoncerten jopofa volt, Csajok nagyon hárfát szerettek volna na az nem volt persze, csak zongora, harsona meg fuvola de jopofa volt, persze sokat lenditett a dolgon h lehetett közben enni is :oops: :lol: ja és reggel még el kellett olvasni a B&Bbol azt a részt amiben a hangszerek vannak és azt dumálták h akkor milyen hangszerek is lesznek igy esett a választás a hárfára :lol:
Nyulasz: lenne kedvetek esetleg? :wink: mi megyünk 2 hét mulva is, jön egy ismerös is, meg most is ismerös ikrekkel voltunk :lol: 10.15-11ig tart

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Móni,még az éjjel írtam telóról 11-kor,de nem küldte el,mert kilépett a babanetről,és már nem volt kedvem újra írni.Szóval szerintem a mienk se túl alacsony,persze be bírnak mászni,mint gondolom bármibe :lol: de ritkán engedem,mert akkor elkezdenek bohóckodni,meg feltérdelni,míg egyiket kötöm,másik garázdálkodik,és akkor az is nyafog,akivel a bekötést kezdtem,hogy egyszer ő is had térdeljen fel,szóval úgy tovább tart az egész.És szerintem is induljatok inkább pár perccel hamarabb,és macera ide,macera oda kösd be őket,tényleg nem csak azért,hogy nehogy baj legyen azon a pár méteren,vagy megbüntessen a rendőr,hanem azért,hogy megtanulják,ebben a dologban nincs engedmény.
Igen,a dobálás nálunk nem erről szól,hogy csak elejtem,mert nem kell,hanem bosszantásról.Nem mndja miért teszi,szerintem ő maga sem tudja.Ha nyugodt tudok maradni,akkor őszintén bocsánatot kér,és felveszi.De ha kicsit is megérzi,hogy ez felbosszant,akkor olaj a tűzre,így amikor tudok,próbálok nyugodt maradni.

Timi,drukk,majd gyere!Lányok hogy vannak?

Zsófi,ja ,ezt olvastam,hogy aki irányít egy testvéri kapcsolatban,vegyespárosoknál inkább a lányokra jellemző,azt jobban megviseli,ha jól elvan nélküle a tesó.No kaja meg ugye egyrészt a betegség,meg be sem tudtak még szokni,biztos javul majd a helyzet.

Babus,ez hol van?Biztos jó lehetett :D

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz: MÜPA, Lágymányosi pesti hidfö

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 



Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Tényleg jó lehetett Babus
én is szívesen beneveznék egy ilyenre :D :D

Nálunk most kezdődnek a problémák a reggeli készülődésnél
Laura egyszerűen nem akar felkelni, aztán tápot enni, aztán öltözni, aztán kimenni a kocsihoz, bemenni a bölcsibe, ott levetkőzni, átöltözni, aztán meg majd nem akar hazajönni :? :roll:
tegnap legalább is így volt, és ma is így kezdődött
amúgy meg itthon be sem áll a szája, folyamatosan danolászik

Szerintetek ez normális amúgy, hogy Réka ugye rossz alvó
most lekopogom nem volt 2 napja sírás csak nyöszörgés
de
egyfolytában beszél álmában, és szinte az egész napja lepörög
tesóval álmodik és folyton mondogatja
Lorka ne vedd el, Lorka ne vedd el
Lorka szomorú vagyok
Apa gyere, Apa gyere
Anya nem kérem, nem kérem
Anya nem simogat
és ez ismétlődik

Laura egész délután szadizza R-t, tele van harapással, mindent elvesz tőle, R meg csak sír, és nem tud mit csinálni a helyzettel, de láthatóan nagyon dühös, látszik rajta, hogy legszívesebben odavágna Laurának, de nem bántja, hozzá sem ér

Zsófi! mikor mész értük, már ott alszanak?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Na, hazaértünk. Jól drukkoltatok! :D Szerencsére semmi olyan elváltozás nincs, amihez hozzá kéne nyúlni és itt jön a de....merthogy akkor mi okozza, hogy ennyire fájok, zsibbadok és nagyrészt mozgásképtelen vagyok. Kapok egy infúziókúrát tele mindenfélével, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, szteroid, izomlazító. Ehhez ugye kórházi befekvés kell és papíron bent is fekszem, de szerencsére főorvos engedte (sőt javasolta), hogy itthon én adjam magamnak. Szúrtak branült, megkaptam bent az elsőt, hogy lássuk nem leszek-e rosszul. Nem lettem, úgyhogy holnaptól itthon nyomom magamnak, ill. K. segít. Hétfőn megyek vissza a zárójelentésemért és meglátjuk, hogy mennyire rakott rendbe. Elvileg a 3-tól már érezni kell a javulást. Hát remélem jövő hétre elfelejthetem ezt, mert már nagyon sok a "jóból".

Móni: Alexa is nyugtalanabb megint éjszaka, ő is sokat beszél, forgolódik, rugdalózik, pedig nálunk ő az aki bántja a tesót és nálunk azért akkora változás sincs, mint a bölcsi. Amikor kellően nyugodt vagyok esténként, akkor szoktam vele beszélgetni elalvás előtt és olyankor sokkal nyugodtabban alszik. Ő igényli is, mert mikor raknánk le őket elkezdi sorolni mi volt aznap, lényegében fel is dobja a labdát ezzel, mert pár szóban át lehet futni a napon és nyugodtabban alszik. Próbáld ki, hátha segít.

Babus: jó lehetett, irigy az ilyen programokért!

Nyulasz: köszi lányok jól vannak, mintha elfújták volna a betegséget. Hangának még napjában 2-3x le kell szívni az orrát, igazából csak azért, mert ettől én nyugodtabb vagyok. Amit kapott orrcseppet, valami kevert cucc, nagyon brutál, kipróbáltam.

Zsófi: akkor drukk a héthez, aztán indulhat az ottalvás is!

Na, megyek elnyúlok.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi jaj de jo drkkolpk rendbetegyen pihi ezerrel akkor

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi,szuper! :D nyomass bele egy kis pálinkát is,ha már buli van :lol: Viccet félretéve,nagyon rendes a dokid,hogy mehet otthon az infúzió,és tényleg pihipihipihi,használj ki minden segítséget!

Örülök,hogy csajok jól! :wink:

Móni,jól írják a lányok,szerintem is beszéljetek róla,és ha ezeket mondja figyelj,hátha sikerül több olyan mondatot elcsípned,amit ébren nem mond.Ja,és simogasd többet :wink: Próbáld meg őket a "cseréljünk játékot"-ra megtanítani,nálunk ez sokszor bejön,és amikor Babuséknál voltunk,akkor ott is cukin működött,bármi volt a Nonónál,és kellett a Babus lányainak,mindig hoztak helyette valamit,és nyújtották Nonónak,hogy cseréljenek,és cseréltek.Bár úgy tűnt Tami és Lalu egymás közt azért nem mindig ilyen udvarias :lol: de legalább tudják miről szól a dolog,és egyre többször bevethető.És ugye a másik,már Noémi is fújja,"én kezdtem vele játszani,még nem untam meg".Ez arról szólt,hogy mindig kérdeztem ki kezdett vele játszani,bár sokszor láttam is,és lehet,hogy nem túl jó dolog,de mindig közbeavatkoztam,bár nálunk mindig változott,hogy ki-kitől veszi el,és sajnos ennek a hátulütője az lett,hogy rögtön hozzám jönnek visítani,de néha szeretném,ha maguk oldanák meg. :roll:

Babus,megnézem majd a linket,enyémek biztos élveznék :D
Ja,mindig felvetetem vele amit eldob,talán azon lesz a hangsúly,hogy tudok-e nyugodt maradni,vagy sem.De már pár napja meg vannak kergülve,így a türelmem véges.

KépKép
noba
Budapest
 
 


Timi! tényleg nagyon rendes a dokid, és nagyon jó, hogy mindenki be tud segíteni

Nyulasz! a csere bere kezd itt is kialakulni
de sajnos előtte már összevesznek 1 soron

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni,persze,nálunk se mindig működik,gyakoroljuk :lol:

KépKép
noba
Budapest
 
 


Timikèm, ELJEN!!!

Ennyire futja most, ne haragudjatok :oops: nemreg ebredtem, de mar hunyok is tovabb. Vacakul vagyok, csajok is maradnak itthon :( no bolcsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Torpi detto :):) naaa jobbulast
Nyulasz imadom ahogy latod csajaimat ;)
Torpi raktam neked nyuszialarcot fbra majd megprobalom ide is kepzeljetek konyvtarban ki voltak rakva csajok teljesen bezsogtak h kell nekik igy du csinaltam nekik es csodak csodajara sikerult megegyezni h melyik kie sot meg itthon is nem volt veszekedes ledobbentm

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sztem ez a csere dolog baromi nehez dolog es jopar honap ev amig megtanuljak

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Úristen, ti hogy bírtok éjjel bagolykodni?! :lol:

Nyulasz: hát, a koktélom mellé nem lehet pálinkázni, van benne ütős cucc! :wink: Tegnap tök jó kedvem lett tőle, meg talán attól is, hogy már estére már tök jól mozogtam, alig fájtam. :D

Törpikém: jobbulást nektek! :(

Ez a csere-dolog nálunk még egy okot ad a veszekedésre, nekiállnak szivatni egymást és nagyon gonoszak tudnak lenni. Én nem szoktam beleszólni, hagyom had rendezzék le. Így is úgy is visítás a vége.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: örülök h jobban :wink:
hát nem jokedvemben nem tudtam aludni :?
Csajok szánkozo helyre van jo tippetek? Apa be van nálunk zsongva h hétvégén menjünk :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi: gondolom akkor azért jobb kedvvel jöttél el :wink: hu ez azért nehéz lehet :? sir a gyereked és nem Te vigasztalod meg...jaj én már most parázok mi lesz nekünk :oops: :oops: :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi: ez olyan rossz lehet, de az nagyon jó, hogy így meg tud nyugodni a gondozónővel.

Babus: szánkótippem nincs, én is gondolkozom hol lehetne, én is imádok szánkózni. :oops: :wink:

Anyum kitalálta, hogy hétvégén ott alhatna az egyik gyerkőc éjszaka is próba képen. Nagy dilemmában vagyok, hogy ez jó ötlet-e, vagy nem kéne így szétszedni őket, de együtt meg nem merném ott hagyni őket anyura, mert neki még apámat is el kell látnia. :? Krisztián támogatja az ötletet, ha otthagyjuk valamelyiket, az Alexa lesz, múltkor is közölte, hogy ő ott alszik és nem jön haza, csakhát ő meg zűrös éjjel. Hanga viszont nagyon keresi Manót, ha nincs ott meg minket is, úgyhogy őt nem hagynám ott tesó nélkül. :? Jaaaaj, nem tudom mi legyen.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Egy nő a bilin is nő! :D

Kép

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!
Zsófi sorstár
ma reggel ugyanez volt, Laura sírt ment kifelé a kezemet húzva, és a gondozónő egyszerűen kiszedte a kezemből és bevitte :cry:
rossz volt...
én meg amikor megyek vissza a kocsihoz, belátok az ablakon, és láttam ott csömpült lefelé a pici szája a gondozónő ölében
hát ez van..

ja és Réka megint köhög meg taknyos 2 nap után igazán frankó ez a bölcsibe járás (nem járás)

Timi! :lol: :lol: :lol:

Móni
KépKép
reunion
 
 


Timi,Alexa micsoda nő :lol: :lol: :lol: haláli ez a kép :D Örülök,hogy kicsit jobban,akkor tényleg hat a cuccos :D pálesz nélkül is :lol: Szerintem is nyugodtan próbáljátok meg,aztán max ha nem jó,akkor vártok a következő alkalommal :roll:

Törpi,jajj,nem kéne neked is kikúrálnod magad?Vagy most otthon maradtál?

Babus,jól látom a csajaidat? 8) Ügyes vagy a nyusziálarccal,tedd be ide is!
Gugliban rákeresel hol lehet szánkózni,akkor mit ad ki?Bár hétvégére nagy havazást mondtak,lehet már a kocsifeljárón is meg tudjátok oldani :lol:


Lányok,mikor először hallottam a barátnőmtől,hogy úgy kellett kiszöknie,azt hittem valami nagyon car bölcsibe vitte,hogy így állnak a dolgokhoz,de látom mindenhol ez a szokás :( Nem lenne jobb,ha el tudná mondani az anya,hogy most elmegyek,de ebéd után,alvás után visszajövök?Szerintem tökre becsapva érzi magát a gyerek,aki belemerül a játékba,és eltűnik anya.Ugye itthon is mindig elköszönünk,sőt,az összes gyerekekről szóló könyv azt hangsúlyozza,hogy ez fontos,akkor a bölcsiben miért nem lehet így?


Noémi is taknyos,semmi egyéb,vizes cucc,ma reggel kezdődött,tegnap sokat dilemmáztam,hogy kimenjenek-e vagy sem,elég hideg volt,de itt a teraszon a napon megreked a meleg,és csalóka,végül apával kimentek egy húsz percre,elsétáltak a boltba,de látom meg is van az eredménye.Ebben a korban is -5 fokig lehet őket kivinni,vagy csak amikor kisbabák voltak? :roll:

KépKép
noba
Budapest
 
 


az a jobb ha nem látod Zsófi!
így meg sokszor mondjuk apával, hogy elmegyünk leskelődni vajon mit csinálnak :oops: :oops:
márc 19-ig leszek itthon

Móni
KépKép
reunion
 
 


Nyulasz! bölcsi is -5 ig viszi ki
ma rákérdeztem mennek-e ki és nem volt a válasz

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni,akkor jól gondoltam.Képzeld,mama bölcsiben dolgozott régen,és ott kinn aludtak a gyerekek télen is,azt nem tudom hány fokig,de hó volt,a teraszon voltak,és volt egy szélfogó műanyag függöny,és azon az oldalon mindig leengedték,ahonnan fújt a szél.Hát,azért nem lennék nyugodt,ha kinn aludnának,de ha meg belegondolok,hogy amíg babakocsiban tudtak aludni,addig télen is mindig kinn aludtak :roll:

KépKép
noba
Budapest
 
 


Zsófi,szerintem azért más,ha valahova mész,akár bölcsibe,akár máshova,mintha kint futkosnak a minusz akárhány fokos levegőben,és azt szívják be.Mondjuk későn raktam oda az ebédet,így hiába süt,maradunk egyenlőre itthon.

Ja,értem,akkor legalább el tudsz köszönniaz öltörőbe.Itt amit hallottam,úgy működött,hogy anyuka bement a csoporba,és kiszöktek mikor a gyerek elmerült a játékban,persze pár alkalom után már játszani sem mert elmenni anyuka mellől,nehogy az felszívódjon :( Mondjuk nálunk igénylik az elköszönést,és hogy elmondjuk,hova megyünk.Persze más itthon hagyni apával,mint egy új helyen.Na majd mi is megszenvedjük ezt... :(

KépKép
noba
Budapest
 
 


Döntöttem: Manó hétvégén mamánál alszik, szombat délelőtt levisszük, vasárnap este hazahozzuk. Borzalmas amit művel már napok óta. :( Totál kezelhetetlen. Persze tudom, nem jó, ha úgymond ellököm magamtól, nem is ezt teszem, mert a közelembe nem hajlandó jönni megint, de nem eszik, dilizik mindenen, Hangát nem hagyja békén. Hátha kicsit helyrebillen az agya, meg a miénk is, mert mi sem bírjuk már cérnával. :twisted:

Mi is elköszönünk itthon, elmondjuk hogy majd jövünk, jók legyenek akivel éppen itthon maradnak, soha nem is volt belőle sírás. Én is mindenhol azt olvasom, hogy így kell és működik is és nem értem én sem miért kell a bölcsiből-oviból kiszökdösni anyukának. Én biztosan nem fogok akármit is szólnak majd az óvónők. Így is megszenvedjük majd a beszokást biztos. :(

Enyémek kint voltak ma délelőtt is mamával, délután apával mennek ki. Amikor születtek is hetente kellett vinnünk őket Fehérvárra kontrollra, éppen akkor volt -15 fok és a parkolótól igen messze volt a bejárat. Nem hiszem, hogy most ne mehetnének ki fél órára-órára. Amikor bejönnek is olyan jó meleg mindenük. Babus: imádom ezt az overált! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok,

Móni, ez a bölcsi már csak ilyen :( Tuti benyal valamit valamelyik gyerek :?

Timi, huúúú, nagyon betelhetett az a pohár :shock: :lol: Remélem jól sikerül az alvás mamánál, és nem csak addig nagy a szája Alexának, míg el nem mentek.
Enyémek imádnak mamánál lenni, de ha megyek értük, akkor többnyire az "anya, menjünk haza" fogad. Ha mégsem, és kérésre sem öltöznek, akkor nemes egyszerűséggel elindulok. Hát onnantól egy percig sem akarnak tovább maradni :?
Jó lehet az a cucc, küldjél nekem is, hátha meggyógyulok :wink: :lol:

Nyuszi, furi dolog ez az elköszönés. Én is próbáltam nekik itthon mindig megmagyarázni, hogy hova megyek, és bölcsiben is voltak ilyen próbálkozásaim a gondozók szokása ellenére. Hát nem mondom, hogy bejött. Akkor, ott, semmi nem számít, semmit nem akarnak elfogadni, megérteni abból, amit mondasz, csak 10 körömmel ragaszkodnak hozzád, ahhoz, hogy veled maradhassanak.... de én - emlékszel - extra eset voltam. Azóta sem bírok ezekre a dolgokra gondolni, emlékezni, nem is igazán gyakran teszem, mert csak újra és újra beleszakad a szívem.
Egy bp-i ismerősöm mesélte, hogy az ő kislányáék is kinn alszanak a bölcsiben télen is az udvaron. Hát én is csodálkoztam, az egyszer biztos.

Babus, néztem a művedet, csodajó!!!!!!!!!!!! Nagyon ügyes vagy!

Én dolgozom, holnap is megyek, bár már szabit kértem főnökömtől, hogy elmehessek dokihoz, de aztán anyumnak sikerült beszerezni AB-t, így inkább megyek melóba, és távol tartom magam a csajoktól, mert ők már azért javulófélben vannak. Már csak Míra köhög, és azt is ritkán, és már csak neki folyik az orra is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsófi, nagyon sajnálom, hogy Katának kicsit nehezebben megy a dolog, de látom, hogy megbízol a gondozóban, és ez nagyon jó, és az is, hogy Te ilyen józanul tudod kezelni ezt az egészet. Igazán becsüllek érte!
A jó oldala meg már most megmutatkozott; összetartanak a kismajmaid :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi,akkor hajrá gyerekenosztozás :lol:
Na,hogy vagy a mai cucc után?

Törpi,na látod ezért írtam,hogy ismerős környezetben hagyni azért biztos más,de engem akkor sem lehet meggyőzni arról,hogy ez a legjobb módja a beszoktatásnak,hogy kioson az anyuka.Inkább az a baj,hogy 3 nap alatt le akarják tudni az egészet,és nem két hét alatt,mint ahogy itt az ismerősömnek is mondták.Azért pár nap alatt nem alakul ki olyan bizalom a gyerekben egy gondozónő felé,mint két hét alatt.Talán itt van a kutya elásva,és lassabban kellene a bölcsiben a beszoktatást csinálni.
Azért te lány,nem ártana,ha nem szedegetnél AB-t,amíg doki nem látott!!!

Nono orra nagyon durván folyik,vizes cucc,de porszival meg szinte semmi nem jön,de kb 30 másodpercenként törölni,fújatni kell,ami azért még nem az igazi fújás.

KépKép
noba
Budapest
 
 


Betegeknek jobbulást!!(bagoly mondja verébnek hogy nagy fejű) :lol: :lol: :lol:

A kiosonással nekem is az a bajom, hogy attól félek rám lesz dühös, mérges a gyerek, és mondjuk ennek következtében délután azért nem akar haza jönni mert irántam veszti el a bizalmát

Laura ma szerintem egész nap sírt, gnő mondta, hogy Rékát midig elrángatja a többiektől, hogy vele legyen ne mással, de közben meg meg is harapta, szóval ez most eléggé felemás nekem

Azért akarja, hogy vele legyen mert szüksége van Rékára? vagy azért, hogy ha ő nem nyit a többi gyerek felé, akkor nehogymá a Réka meg igen és jól érezze magát

jaaaj tisztaanyja ez a gyerek :oops: :cry:
így sok baja lesz az életben

Móni
KépKép
reunion
 
 


Törpi: Alexát úgy kell elrángatni mamától, múltkor mikor ott aludtak este indulásnál közölte, hogy marad és ott alszik, ki is választotta a mamánál a plüsst, hogy melyikkel is akar aludni és ölelve berongyolt az ágyba. Ő simán ott marad és eszébe sincs hazajönni. És ez engem baromira bánt, dehát ez van. :( Vigyázz magadra! Gyógyulj meg!

Nyulasz: Hangánál a mostani ugyanígy indult, őrült mennyiségű víz, porszívó semmit nem szívott, csak csorgott kifelé az orrából. Aztán pár nap múlva besűrűsödött. Alváshoz fenistil csepp+ orrcsepp bejött, amikor besűrűsödött meg csak az orrcsepp meg a szívás. ne tudd meg milyen mennyiség lejött! Ne legyen nálatok is ez!
Köszi jól vagyok, ma már óvatosan porszívózgattam, de sokat feküdtem is. Hihetetlen, hogy tegnap délben még K-ba karolva és rátámaszkodva tudtam csak járni. Csúcs ez a cucc, régen is kaptam ezt a kombót, de már elfelejtettem mennyire hatásos. 15 év sok idő.

Móni: nem is tudom melyikőjüknek lehet nehezebb, Laurának, aki zárkózottabb és szüksége van a tesóra, Rékának, aki nyitna és bekapcsolódna a társaságba, de nem engedi a tesó. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyuszi, jaj, egyetértek én Veled, valahogy én sem érzem úgy, hogy ez a beszoktatás jól működne, de nem tudom, mit lehetne tenni. Tudod, ilyenkor már az is benne van, hogy a szülő ellenkezése, "okoskodása" a gyereken csattan. :(
AB - igazad van alapjában véve, de nekem erre erőm, időm, affinitásom nincsen. Értem én, elmenni a beteggel teli rendelőbe órákat várni, ráadásul minden nap 8-12-ig, egy nap sincs munkaidőn túl rendelés. Azért én még nem merek annyira pampogni, teljesítenem, bizonyítanom kell (megy az nekem betegen is), meg kell úsznom a tavaszi leépítést. Túl leszek én ezen is.
A másik, hogy apám, anyám ugyanezen ment át, és nekik is hatott ez a 3 napos kúra. Hatni kell nekem is.

Móni, nálunk is volt egy ilyesmi felállás; Míra igényelte Emma társaságát, Emma nem kereste Míráét. Mára ez kölcsönössé vált, remélem Nálatok is helyreáll a béke! És el tudom képzelni, hogy azért harap Laura, mert Réka nem vele játszik, hanem másokkal is jól érzi magát.
Tudom, hogy minden gyerek más, de enyémek sem rágtak be rám, pedig 1-2szer volt, hogy ki kellett búcsú nélkül mennem. De aztán én is arra gyúrtam, hogy elköszönjünk, még ha sír is, és ez szörnyű mindenkinek. Nálunk a gondozók simán heteken át cipelték Míra fenekét, míg meg nem tanult kicsit bízni bennük.
Csípem az önkritikus énedet :wink: :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: ha akartunk volna sem tudtunk volta tökegyszerre írni! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Móni: én Alexára szoktam mondani, hogy tiszta anyja, sokat pofont fog kapni az élettől. :wink: :( :oops:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi :lol: :lol:
Te Anya, tuti hogy Neked porszívóznod kell? :wink:
Sajnálom, tuti engem is nagyon bántana. Lesz ez még így sem! Jó anya vagy Te, fognak még legapróbb titkokat is megosztani Veled. Csak bírd ki addig!!!!

Nyuszi, most rakom össze Timi után, hogy akkor Nonónak nem tett jót a séta? Azt hitem áldásos hatása lett. :oops: Nálunk legutóbb az volt. Bocs, akkor jobbulást a Kiscsajnak, remélem ennyivel megússsa!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Takonyra nekünk jó szokott lenni a séta. Előbb kitisztul, átszellőznek rendesen a légutak.

Törpi: nem, nem kéne porszívóznom, de annyira élveztem, hogy tudok mozogni, hogy nem bírtam ellenállni, főleg mert akkora kosz volt, de így is csak lightosan csináltam, semmit nem húztam el, nem hajolgattam, csak tologattam úriasszonyosan, egyenes háttal. :wink: :lol: Alexa egy gonosz törpe és pontosan tudja, hogy mennyire tud engem bántani, de a branülös bekötött kezemet egész nap puszikgatja.

Jut eszembe! Mostatok már hajat háztartási gumikesztyűben, eleve, fürödtetek már abban? :oops: :lol: :lol: :lol: A csuklómban van a tű, valahogy le kellett szigetelni víz ellen, jobb nem jutott eszembe, gumikesztyű fel K. meg a karomon körberagtapaszozta, hogy ne folyjon bele a víz. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi! :lol: :lol: :lol: :lol:
talán a nylon zacskó jobban csúszott volna

Tényleg nagyon úrias így a porszi hiába na Hanga akkor nem véletlen ül így a bilin :wink: :wink:

Törpi! remélem én is, hogy elmúlik ez a Lauráról, egy csomó minden hasonlóan történik nálunk mint Nálatok

Nyulasz! tényleg nálunk is ezek voltak a fokozatok, amit Timi leírt :cry:

Móni
KépKép
reunion
 
 


Jó reggelt!

Brrrr -11 fok van nálunk.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi: drukkk :wink:
Törpi: gyogyujjjjá ;) Csajok is!
be kell valljam sokat segitett az álackészitésben h körberajzoltam igy volt sablon :oops: :lol: ja ide is rakom majd elfelejtettem :oops:
Timi: hajrá ottalvás ;) (na nálunk ilyen nemnagyon lesz max ha nagyobbak lesznek :? )
Móni: Ti már alszotok bölcsiben? nem emlékszem :oops:
Nyulasz: Nektek is jobbulást :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi: akkor hatalmas drukk! Én sem éreztem durvának a 11 fokot, megyünk is ki 10-kor legalább fél órára, olyan szépen süt a nap, kell a friss levegő. Majd sálat kötök a szájuk elé, mert az mindíg nyitva van.
:lol:

Babus: miért nem lesz ottalvás? Lehet jót tenne. Én azért is akarom, mert Alexa éjszakái katasztrófálisak, hátha javít a helyzeten, ha látja máshol is az alvás az elvárás éjjel.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: