Új privát üzeneted érkezett!

Jah, egyébként nem is nagy Dóri mint kiderült ugye hogy még csak kb. most 54-55 centi és nem születésekor volt ennyi:-) csodálkoztam is hogy az 56os ruhák nagy része még mindig jó 8)
Vendég
 


Igen, Gio. A főnöke minden évben elviszi őket, "vezetőket", ez a jutalom. Ő fizet mindent ilyenkor.
Végülis jó így, mert mindannyian szeretik a focit, és nagyon nagy élmény lehet. Én sajna mindig kimaradtam ebből, pedig mentem volna, de ezek amolyan "kanmurik". :lol:
Vendég
 


Apukám, mikor itt volt, belelesett a fórumba, és tetszett neki a szervizkönyv duma. Azóta használja, ha aggódok, mennyit eszik(nem eszik) Áron. :lol:
Vendég
 

 
 

gio: én is így rakom a lábait. Mondjuk nem is mászkálok vele sokat, hanem kicsit hátradőlve ülök. De ha csak a karomban van , akkor is ugyanígy vannak a lábai.

briell
 
 


Gio, nagyon jó a kendős kép! :D
Hát a levlistát már én sem követem, mert megint nagyon sok levél oda megy, és ezt is meg azt is már nem bírom követni...
Én nem tom ti hogy csináljátok, hogy még valami farmon is vagytok.... :shock: én örülök, h ez még megy, meg a fotók és videók a levlistán.... :?

Briell, nálam is szokott kupi lenni, és annyira tud idegesíteni, de a gyerek mostanában nagyon igényli, h folyton vele foglalkozzak, meg még ide írok, szóval marad a kupi... :D

Domi ma 11-kor evett délelőtt, aztán a sérves kezelésre mentünk (persze cirkuszolt...), onnan a nagymamámhoz, és nem tudtam felébreszteni, annyira be volt kábulva, 17-kor evett következőre :shock: :shock: :shock:
Ilyet még sose csinált napközbe, bezzeg éjjel.......

Manócskák, örülök, h nem lett láz!

Judy, nagyon cuki, én is imádom mikor folxik a tejcsi, közben elégedett fejet vág.... :D

KépKép[/url]
domi06
 
 


Domi, nem semmi ideig nem evett a kicsi!

Jó éjt lányok!
Vendég
 


Sziasztok! Túl vagyunk az oltáson, de mivel Rotát is kértünk (vettünk) így a prevenart nem kaphatta meg, mert 3 már sok lett volna. :( Azért jobban örültem volna, ha már azt is elkezdjük...
Egész jól viselte, csak kis sírás volt a szurinál én is jó állapotban voltam. Még itthon elmeséltem, hogy megyünk a dokinénihez, ahol lesz egy pici szúrás, de ő ügyes nagyfiú és alig fogja érezni, meg egyébként is ott lesz anya, keresztanya és megvigasztalják őt. :) Rota után fél órán át függőlegesen tartottuk, büfiztettük nehogy kibukja, aztán öltöztetés és indulás haza. 11-kor evett, hogy éhesen érkezzünk és benyelje az oltóanyagot, mondta a gyerekorvos, hogy üres gyomorból 1 óra alatt felszívódik, így 3-kor már megetethetem itthon. Mivel itt volt nővérem és segített felhozni a babakocsit a lépcsőkön így nem ébredt fel és fél 6-ig aludt a kocsiban. :shock: :D Kicsit már aggódtam, de nem akartam ébresztgetni. Domi babának is hasonló alvókája van úgy látom! 8)
Fürcsi után megmértem a popsijában a hőt 36, 8 volt, így nem adtam kúpot. Most nem tudom mi lenne a jobb, nézegetni folyamatosan vagy megelőzésből feltenni egy fél kúpot? Dokinő azt mondta ha hőemelkedése van akkor fél kúp, ha láz akkor nagyobb fél.
Ja, az antibiotikum, crp, staphylococcus témában majdnem vitatkoztunk, persze nem tetszett neki, hogy máshoz mentünk magánba, ő másképp csinálta volna, nem is olyan magas a 36-os crp, staphylococcus mindenkinek van stb... A kutacsa miatt is majdnem le.aszott, hogy nézzem milyen nagy, biztos adom a D vitamint?! Hogy adom be, szájába csöppentem és tuti bemegy? Hátul oldalt is "puha" a feje...nyomogassam, nézzem meg! Mint ha én tehetnék róla! :evil: :(

Méreteink: 58 cm és 4500 gramm. Hát Gabi az én gyerkőcöm sem viszi túlzásba a hízást, 3200 gr születési súly, 3060 gr hazajövetelkor és most 4500. Meglepő, de ezzel teljesen elégedett volt a dokinő. 8)
csillag25
 
 


A szoba hőmérsékletét és öltöztetést én is akartam kérdezni, mert nálunk 23 fok van és hosszú ujju body, vékonyabb pamut rugi van manón és egy közepesen vastag takaró, de a keze mindig jéghideg. :shock: Tudom, még nem olyan jó a keringésük, de azt is olvastam, hogy alváshoz 20-21 fok lenne az ideális. Hát ha ezt betartanánk megfagyna szegény gyerek (keze).
csillag25
 
 


A kicsik keze mindig hideg, úgyhogy ezen ne aggódj Csillag. Az nem azt jelenti hogy fázik
A dokinőd meg egy idióta....És amikor dédanyáink nem adtak semmit a kicsinek puha fejjel öregedtek meg vagy mi? Mekkora baromság ez már....Puha a feje...Ja. Minden kicsinek puha a feje és akutacsnak 1 éves korra benőnie kb.
Szerintem egyszerűen besértődött hogy máshoz mentetek és rád akart valamivel ijeszteni.
Hú de mérges lettem komolyan innen a távolból is. Ha rajta múlott volna ki sem derül mi baja van PistiBencének. Nem tudtok dokit váltani?
Vendég
 


Sziasztok!
Majácska is berekedt mára :(
Érdekes, hogy az orrát nem kell szívni, nem szürcsög! Csak a rekedt hangja.... nem tetszik!!!

Nálunk 23fok van kb napközben, de csak az ő szobájában mérjük..
Fürcsi előtt meleglevegőt fújó szerkentyűvel előmelegítem még a szobáját, akkor kb 25-26fok lesz.. fürcsi után, kaja közben visszahűl neki a 23fokra..

Fúúú, le ne üssetek, de az a nagy problémám, hogy elkezdtem popsit növetszteni!! :shock: de nem kicsit!!!
Esküszöm, szülés után 1 héttel jobban néztem ki, mint most!!!
Ráadásul, ma kaptam nagyon szupi ruhákat és a nagy része kicsi rám!!!! :?
Az a baj, hogy állandóan farkaséhes vagyok :shock:
Konkrétan most is!!!
Arra egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy itthon tornázzak............................................
:evil:
Vendég
 


Gombi
én ugyanígy vagyok. Szülés után egy héttel tök jól néztem ki -nagyképűen még le is fotóztam a hasam, ejh legalább van mit nézegetni:)-sose lesz olyan.most meg zabálok és legszívesebben most is ennék. Minden nap elgondolkodom az itthontornázás lehetőségeiről, de nem veszem rá magam...nem szeretem
Lehet el kéne menni vmi baba.mama tornára, bár az nem hiszem hogy csökkentené a feneket, inkább illúzió hogy mégis csináltunk vmit:-)

Apropó
hiányolok néhány embert, friss képeket, híreket: Nóna, Lemon, Pumi, Kicsi, Gabicika, Éva, Mustyi, Macianyu, Tücsök. Jól vagytok? Ha olvastok olykor kis hírmorzsát dobjatok már!
Vendég
 


Gio: az otthoni tornával az a nagy problem, hogy a dvd-ről instruáló norbirékaalexandra egyszerűen nem motivál..
A babamama tornák, hát igen, az tényleg inkább csak illúzió...
Tudom én, ha megint járnék futni a szigetre, meg a spinningterembe nem lenne semmi gond.. és apája vigyázna is addig Majára, de anyájának nincs szíve itthon hagyni Majáját :)

Csillag, Maja keze is hideg általában... a nyakánál meg érzem, hogy majdhogynem melege van!!!
Érdekes, én meg olyan kicsinek találom Maja kutacsát!! A D vitamint meddig kell adni?? Amíg el nem fogy?? Vagy x hónapos koráig??
Vendég
 


Gio, sejtettük, hogy nem fog neki tetszeni, így is finomítva lett előadva a történet. :oops: Az a baj, hogy ő van közel (azért is tartozunk hozzá) máshova csak apával kocsival tudnánk menni és mindig azért nem tud szabit kivenni az oltások alkalmával. :( Mindegy, kezdtem megszokni a stílusát. A kötelező dolgokra jó lesz, a többit megoldjuk magánban.

Gombi, Majának jobbulást!

Tudom, hogy amíg a nyakánál nem hideg addig oké, de olyan rossz megfogni a hideg kezét, úgy sajnálom olyankor. Hülye vagyok... :oops: Szopi közben szoktam neki melegíteni. :)

Töredelmesen bevallom, torna nekem sem megy, még a gondolatától is elfáradok. :oops: :lol: Az infrakabinba szívesen beülnék, de az meg nem jó, mert a méreganyagok a tejbe is átmennek. :roll:
csillag25
 
 


pfff teljesen elgyengültem és bevágtam egy tányér makarónit, még az ebédről maradt..................... nem lesz ez így jó!!!
Hogy leszek így nyárra szuperanyu? :oops: :lol:

Az egyetlen mozgás ami otthon megy, a takarítás.................. erről nem bírtam leszokni, csak kicsit lejjebb adtam.. nem kétnaponta takarítok, hanem csak 1 héten 1x, vagy 2x :oops: :oops:
A tisztaságmániám beteges, tudom... még jó, hogy Maja szeret a porszívó zajára aludni... :lol:
Vendég
 



Jó reggelt!

Hová lettek egyedi vonalzóink.. :!: :twisted:
Olyan jó, hogy vonalzókról tudtam, hogy ki ír, annyira megszokott volt :)

Köszi a hőmérsékletes hozzászólásokat, akkor kijelentem, hogy nálunk van a leghidegebb a gyerekre. 20-21 foknál csak fürdéskor van több, de akkor is csak 22-23. Sok-sok héten át jéghideg volt a keze, amit szopikor előszeretettel a hasamnál melegített :?
Mára ez megszűnt, gondolom a korral.

Csillag én a képek alapján azt hittem, hogy PB többet gyarapodott... De egyébként a Zalán gyarapodásával is mindenki elégedett, én is, hiszen a szervízkönyves 100-200 gramm megvan átlagban hetente, de a többiekhez viszonyítva iszonyatosan kevés - szerintem.
Vendég
 


Sziasztok!
jól bírtuk az oltást,hál égnek nem lett láza....aludt is sokat,este 6-kor,majd éjjel fél 1-kor majd reggel fél 7-kor ébredt...most reggel nem sokat evett,de nem baj...
nálunk is olyan 22-23 fok van,de elég száraz a levegő,így használunk este és éjjel párásítot,hogy tudjon jól aludni...volt egy idő,hogy márkónak is hideg volt a keze,de ez elmult magától...és van hogy szopizás közben neki is könnyezik a szeme...
Én is gondolkodom azon hogy már csak tápszert adok neki,nekem is macera a szopiztatás...akkor rakom majd csak cicire ha érzem van a mellemben...aztán majd elapad...még megiszom a teákat aztán meglátjuk lesz e tejcsi...

anda-vivibaba
 
 


Jó reggelt!

Gyönyörű idő van Pécsen!!!!!!!!!!!!!!! :D

Domi is nagyon gyéren eszik mostanában, inkább nézelődik....de legalább csökkent a szopiidő!!! :)
Bár mérlegelni nem nagyon tudom, mert ficereg rajta, így csak cicileszívás alapján, meg idő függvényében gondolom így!!

Gombi, dettó így vagyok, én is tutin néztem ki 1-2 héttel szülés után, meg is jegyezték többen, most meg úgy idegesít a pocim......
Viszont én ma megyek spinningre! :D Domira Keresztanyja fog vigyázni, úgyis mindig panaszkodik, h mert nem bízok eléggé benne, h rá merjem hagyni! Most legalább gyakorol, mert szeptemberre Ő is Anyuka lesz :D
Bár a leggyengébb csajhoz megyek spinningre, így is be vagyok tojva, h birok-e 10 percet??
Bár vegyesre megyek, fél óra tekerés, aztán hasizom, alakformálás!
Most nem látszik, h versenyszerűen sportoltam!

Csillag, szerintem is csak hisztis a dokinő, mert máshol voltál!!!

KépKép[/url]
domi06
 
 



GIO!
Kendőbe SOHA nem tesszük a baba lábát békába!Csak MT-be az első 3-4 nónapba.Jól csináltad!A lényeg,hogy mindig térthajlattól térthajlatig legyen a kendő.Úgy látom ez sikerült :wink:

Gombi!
Egészségedre a makarónit!Nehogy ilyenen törd magad. :D Kit érdekel,hogy vékony-e az ember nyáron,elvégre akkor még csak fél évesek lesznek.Majd a követekző nyárra már lehet "gyúrni" Addig felesleges és nem is szabad a tejcsi miatt.Mondjuk aki nem szoptat annak mehet a fogyókúra/diéta/torna stb.

Gabi!
Nálunk sincs melegebb szerintem.A kezük meg azért hideg (állítólag) mert a vérkeringésük még nem 100%-os.Ha az orra is hideg,akkor fázik.

Bocsi,hogy ritkán jövök,de egyszerűen: se erőm,se energiám se semmi.
Ráadásul 3napja megfájdult a torkom,tegnap egész nap a lázzal küzdöttem (pedig soha nem vagyok láza) Igazán dögrováson voltam.MA meg még mindig fáj a torkom,a hangom meg majdhogynem nulla.

Tegnap Hubus is megkapta a dupla szurit,nagyon ügyi volt,csak addig sírt míg a tű benne volt.Nem is lázasodott be.57,5cm és 5490g.Volt ott egy kislány aki egy napon született Hubával,kb fele akkora mint az én fiam :D
Na most is csak eddig jutottam,megyek mert szólít a főnök :D
Vendég
 


HHHHúúúúúúúúúúúúúú, mi történt az én vonalzómmal is???,

KépKép[/url]
domi06
 
 


Hűű csajok, jól lemaradtam. Én sem bírok a levlistával és a fórummal is, de a levlistán könnyebben nyomon tudom követni, mit nem olvastam még. Így tegnap is odaírkáltam. Lehet a többiek is így vannak ezzel. Pdig támogattam, hogy jöjjünk vissza ide, csak erre nem gondoltam, hogy itt mire megtalálom, hol jártam....

Csajok, nektek hogy van ennyi időtök, hogy unatkoztok? Ilyen sokat alszanak a gyerkők? Lenne akkor most nekem is egy körkérdésem: kinél hányszor alszik egy nap a gyerek, és mennyi időket. Nálunk Zéti napközben 4szer alszik (esetleg 5ször). 1/4-1/2 órákat általában, de a déli alvás 2-3 óra is tud lenni a séták miatt. Illetve tegnapelőtt séta nélkül is aludt 2 órát. Este pedig alszik 8-tól reggel 7-8-ig egy vagy két szopival. (ma este csak 3-kor evett, viszont héttől felvan).
Így kevés a szabadidőm, mert a férjem a házimunkában és a gyerekpátyolgatásból se nagyon veszi ki a részét (diplomamunkát ír). Az a kis idő, míg alszik, vagy önállóan játszik, elmegy arra, hogy egyek, főzzek, takarítsak, mossak, teregessek, vasaljak.... Ide csak reggeli közben tudok jönni, és néha délután vagy kora este, amikor a férjem átveszi Zétit. Este meg 10 körül ki is dőlök.

Domi le a kalappal, hogy már spinningre fogsz járni. Erőm nem lenne hozzá.

Nekem éppen tegnap állapította meg masszír közben a férjem, hogy szerinte egy deka nem maradt rajtam. Szóval én nem hízok, pedig kenyeret kenyérrel eszek, attól van tejem.

D-vitamin: orvos függő ki meddig adatja a gyereknek. Min. 1 éves korig, az én dokim 2 éves korig adatja. De nyáron nem bizti, hogy kell, mert a napból nyernek D-vitamint.

Szobahőmérséklet:
nálunk 22-23 fok van, fürdésnél 23-23,5. És Zéti keze is folyton hideg, de ez tényleg nem jelenti, hogy fázna.

Judit! nagyon édes Áron ezzel a tejcseppel. A kedvenc Áron-képem ez lett! :D

Gio, a te képed is jó. Látom már vér profi leszel a kendőkötésben!

Csillag! Én nem tudnám elviselni a gyerekdokidat! Tuti váltanék, még ha kocsikázni is kellene. Elég szomorú, hogy magándokihoz kellett mennetek, mert ő lesz.rta a problémátokat. És most még van pofája okoskodni kutacs terén. Pistibence jól van már egyébként? Megnyugodott? Nagyon megrázott az esetetek. Bocsi, hogy nem reagáltam rá, de akkor is csak olvasni volt időm, de nagyon sokat gondoltam rátok. Nem is tudom, hogy bírtam volna ki, látni a fejecskéjében a tűt. Nagyon becsüllek, nagyon sok nehéz dolgon mentek, át a pocifájása sem semmi szegénynek, és mégis olyan türelem árad a leveleidből. Remélem most már minden rendben lesz.

Babakocsi: Mi is fix-kerekes kocsit vettünk, és áldom az eszem érte. Még ezzel is nehéz közlekedni a hó miatt. Viszont elég nehéz, gyerekkel együtt közel 20 kg, így tavasszal venni akarok egy sportkocsit is, ami lehetőleg csak 3-4 kg. Van még valakinek ilyen terve? Tudtok esetleg tippeket adni? Olyat szeretnék, ami azért dönthető is, napernyős, vagy kétirányból tolható.
Vendég
 


De jó, hogy írjátok, hogy nem viselte meg a kicsiket a dupla szuri. Mi jövő héten pénteken megyünk, és a védőnő mondta, hogy azt már jobban megérzik a picik, nagyobb az esély a lázra is. Azóta is ezen aggódok, meg készítem magam lelkileg, hogy most mindkét combocskáját megszúrják. Bár jól viselte a múltkor nagyon, nem is sírt, de ki tudja most hogy tűri majd.

Olga, jobbulást Neked! Szép méretei lettek Hubusnak. Zéti is hasonló lehet, már kíváncsian várom a méregetést.

Ja, BCG-oltás: eddig már kétszer fakadt ki. És szerintem még egyszer kifog. Habár már nem olyan nagy, de még van benne sárga. Még jó, hogy hiába vérzik, nem tapad semmire neki, így nem fáj zétinek.
Vendég
 


O'hara, még nem kiabálom el, hogy járok spinningre, ez lesz az első! Életemben nem voltam ilyen plöttyyyyy... És az a baj, h ahogy Gio is mondja, hogy nem javuló tendenciát mutat :evil: :shock:
Pedig korábban mb1-mb2-ben fociztam, atlétika és társai, na ezt most nem látni rajtam!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Asszem ma nehéz nap lesz, Domi folyton ölben lenne, komoly elképzelései vannak e téren, csak az a baj, h nem egyeznek az enyéimmel!!! :?

KépKép[/url]
domi06
 
 


Csillag a D vitamint 3 éves korig kell adni, de úgy, hogy 1 évesig folyamatosan, utána nyárra abbahagyni, és ősztől megint, egészen 3 évesig. És ha nem is fogyott el, akkor is új kell kb. 4 havonta belőle.

Én kaptam erről egy tájékoztatót, onnan okosodtam.

Anda, én is gondolkodom párásítón, mert az a gyanúm, hogy ezért kel éjjel nekem is 2x, mert szomjas, inni meg ugye nem kér, csak a cici kell. Hátha..

Én is ledöbbentem a vonalzókon, először azt hittem, csak Gio és Briell készített ugyanolyat, de nem. :shock:

Áront megmértem tegnap, így tudtam viszonyítani, múlt csüt. óta 260-at hízott, ha minden igaz. Ennek igazán örülök.

Libero is csődöt mondott az éjjel :shock: , még a háta közepe is kakis volt, pedig mostanában nem is kakilt éjjel, csak hajnalban vagy reggel, mikor már én is hallottam.

Hiányzók! Csatlakozom Gio-hoz, merre vagytok?
Vendég
 


Látom,megint a levlista pörög, na ez nekem sok (sokk), úgy örültem, h visszajöttünk, már lerohad a kezem az ottani kattingatástól, nem is látom át, fele nem jön meg, asszem ott csak a képekre fogok szorítkozni..... :?

Na most felteszem főni a levest, mert ma krémlevest készítek, gyakorolok, h milyen lesz hozzátáplálni!
Bár ha úgy eszik kanállal, mint ahogyan fürdünk, fel kell vennem egy takarítónőt, vagy megvenni azt az új tisztítószert, ami láthatatlan védőréteget képez mindenen, aztán csak lehúzom..... :lol:

KépKép[/url]
domi06
 
 


Oltás kérdés:
Ma kapja DÓri a 2 hós oltást. Jön ki a dokinő házhoz. Úgy izgulok.
Utána ti mennyi időközönként mértétek a lázát? Vagy jobb beadni egy megelőző kúpot? Én is , a férjem is lázas típus, a legkisebb takonyra megemelkedik a hőnk, nem tudom ez genetika-e. Férjem azt mondja ne adjunk csillapítót ha nem muszáj, de akkor én tuti 5 percenként mérni fogom, amilyen idióta vagyok.
Lázat hol mértek? Nekünk fülhőmérőnk van, az is jó?

Alvás:
Dóri elég sokat alszik. Eszik f6kor, majd szunya 8ig, akkor ismét kaja, utána játék és most mindjárt 10, ismét bealudt. A délutánokat is átalussza ha hagyom, de igyekszem lefoglaln már mostanában. A rekord ébrenlét akkor volt mikor itt voltak anyuék , délután 2-6ig, Aludt is éjjel utána édesen.
Szóval nagy rendszer nincs, mindenesetre nekem már van időm megcsinálni amit akarok: takarítás, ebéd, netezés.
Vendég
 


Rita, köszi, én is imádom ezt a képet, pedig még csak egy napos :lol:

BCG-nekünk még semmi sem történt vele, egy kis pukli csak a vállán.

Spinningen én még sosenem voltam, de elég durva lehet.

Sztem nekem marad majd az itthoni mozgás, bár az nem túl inspiráló.

Én még egyenlőre nem gondolkodom új babakocsiban, bár az enyém sem könnyű.(gyerkőc nélkül sem) Ha találtok valami tuti vételt, osszátok meg!
Vendég
 


Gio, nekem azt tanácsolták, ne adjak kúpot, míg nem indokolt.
Áron fél 3 kor kapta meg, mikor hazajöttünk, én kb másfél óránként néztem popsiban. Lefekvéskor, és éjjel is, másnap meg már csak pelenkázáskor.
De a fülhőmérővel gondolom egyszerűbb, és bármikor tudod nézni.
Vendég
 


csak gyorsan, mert kézben a legény... megnéztem a vonalzóink származási helyét... búcsút inthetünk eddigieknek... :(
Gabi
Vendég
 


de szerinted ilyen kicsinek is lehet és hiteles a fülhőmérőzés?

(nna megvan mára a parám....Brrrrr...) Már hőemelkedésnél adni kell amúgy ugye?
Vendég
 


Gio, most olvasom, hogy akkor nálatok is átrendeződött és kaja után játék jön, majd alvás.
Dóri mindig nyugisan alszik?
Áron ma is a hajnali visszaalvás után már olyan éberen aludt, hogy én akkor már nem pihentem semmit, és valszeg ő sem, mert beájult most 1 óra ébrenlét után, és játszani sem nagyon akart, csak kicsit dumált velem, utána nyűgös lett.
Vendég
 


Hőemelkedésnél is kell, de csak felet. A fülhőmérő hitelességét nem tudom. Azt mondják, popsiban jó mérni és fél fokot le kell vonni.
Vendég
 


Csak reggel van kaja után játék. Dóri így igényli. Bár este is szeretné sokszor mikor átalussz az egész napot, de akkor igyekszünk az alvásra koncentrálni és megfigyeltem hogy álomba beszélgeti magát:-))Nagyon kis cuki. De ez is változó olykor mert van amikor nyűgösebb és 5 percenként cumitologatás van. Összességében ha átlagot nézek mondhatom hogy nyugis és hosszan alvó.
Van hogy nagyon tekeri magát hajnalban - kaki-puki ügyben, akkor hasra szoktam tenni és úgy tűnik jólesik a pocijának, mert nem tekereg tovább. No és ő eleve sokat alszik hason.
Vendég
 


Holnap én is megpróbálom hasra tenni hajnalban, csak az a baj, hogy olyankor azt sem tudom, merre vagyok arccal előre...

Mindenesetre, örülnék, ha Áron is hosszabban aludna éjjel. Egy bnőm kislánya 1 éves, és ugyanúgy ébred éjjel. Pedig tápszeres baba 3 hetes kora óta.
Vendég
 


Szép reggelt!

Alvás ügyben most nálunk is sok van, de nagyon nyugtalan napközben. Úgyhogy most is egy rövid próbálkozás után kivettem a kiságyból, és a karomban elalvás után a pihiszékben folytatja. :? De jobban is érzem most magam, hogy itt van mellettem, olyan sokszor felnyüszög. Amúgy három óránkét egy-másfél órát szokott aludni. Illetve van egyszer egy nap, amikor végigaludja a két kaja közötti időszakot. Este meg kilenckor fekszik, fél perc alatt elalszik, pedig mostanában visítva sír, amikor leteszem. De ma is csak háromkor ettünk, igaz előtte kétszer felébredt, de cumival, simogatással egyből visszaaludt. Ja, és este fürdés előtt nem szokott aludni, olyankor bulizunk. :D Mostanában imádja, ha énekelünk neki, pedig nincs túl jó hangom. Ha mázlink van, apa sem fürdésre esik haza, így ő is bulizik kicsit a leánnyal! :)

Nálunk nappal 23-24 fok, éjjel 21. Keze már ötperces pelenkázón fekvés után jéghideg tud lenni. Tényleg nem jó érzés megfogni olyankor, én is mindig próbálom melengetni :) Ha a karomban van, akkor sosem hideg neki :)

Elismerésem a tornázóknak. :wink: Nekem is a kezdeti bíztató állapotok után egyre csak nő a hasam és a hátsóm :?

briell
 
 


O'hara

Én azért vagyok itt ennyit, mert sokat alszik Zalán :)
Reggel 9 körül ébred. Majd 10-11 között ismét alvás kb. 1-ig. Utána max 3kor ismét alvás 6ig, itt már nem lógok a neten, mert itthon a család, utána fürdés és kaja, majd 8 körül ismét alvás. Az utóbbi napokban már ezután csak 4kor kel és húzza majd ismét 9ig.

Ezért vagyok én itt állandóan :)

Csodálatosan süt a nap, csak sajnos ez előhozta a pókhálókat, amit eddig nem láttam :oops: Gyorsa takarításba fogok, bár élvezetesebb itt lógni 8)

Fél szemem rajtatok :wink:

Gabi
Vendég
 


Én még élek, csak a napokban a riöl lájf pörgött jobban és nem a virtuális.

Kölök megkapta az oltást, konkrétan észre se vette, csak vigyorgott közben a dokira mint a tejbetök. Nem is lázasodott be, meg egyáltalán semmit nem lépett rá, még nyügi se volt (bár az én lázmérős módszerem kevésbé precíziós még a fülhőmérőnél is, puszilgattam a fejét és nem tűnt melegnek). Viszont kevésbé jó hír, hogy sérve van, a változatosság kedvéért háromféle is, köldök, hasfali és vízsérv (utóbbi a herében). Voltunk vele szakorvosnál is, aki azt mondta, hogy egyikkel sem kell csinálni semmit, valószínűleg elmúlnak maguktól, pontosabban a hasfali nem múlik el, az megmarad, de nem fogja zavarni az életben. Más kérdés, hogy nem nyugtatott meg ezzel igazán, egyrészt mert egy demens vén f.sz volt, aki tapintás helyett ránézéses módszerrel vizsgálta a sérvet (nyilván allergiás a gyerekekre ezért nem ér hozzájuk), másrészt nehezen tudom elképzelni, hogy a hasán levő bazi nagy kidudorodással szegénykém vígan élne míg meg nem hal minden további nélkül. Úgyhogy majd megmutatom más orvosnak is. Azt sem tudom, hogy a köldökét ragaszgassam-e, természetesen ebben is megoszlanak a vélemények, két orvos sem bírja ugyanazt gondolni szokás szerint.

Egyébként asszem én nyerek a súlyos közvéleménykutatáson, mert a "kicsikém" 65 centi és 6,8 kiló. Hétvégén be is szerzek egy kétvállas hordozót, mert az erszénnyel sétálás ellen kezd tiltakozni a derekam. De ma először átaludta az éjszakát, este 9-től reggel 6-ig, kellő délutáni kifárasztás után, a tornáztatástól az éneklésig mindent bevetettem, csak hogy lemerítsem az akkuját, és bejött. Ja, erről jut eszembe, megkérdeztem egy hozzáértőt, és a gyerek hallását nem lehet elcseszni azzal, ha az ember iszonyú fals hangon kornyikál neki, szóval hajrá mindenkinek nyugodtan. :lol:

Fura mód a szülés utáni állapothoz képest én is híztam, pedig diétázok és biciklizek rendesen. Olyan, mintha magától a szoptatástól híznék, pedig az pont hogy plusz kalóriát igényel elvileg, szóval nem értem a dolgot. Lehet, hogy valami hormonális izé van mögötte.

Apás képet majd küldök a levlistára, és igyekszem gyakrabban írni.

/
lemonsong
 
 


Gabi, akkor neked időd, mint tenger :lol:
Most enyém is alszik, nem is értem. Aludt 3/4 órát, evett fél adagot, és most megint alszik. Pedig elindulnék autós bevásárlásra, mert elegem van, hogy a szombatunk nagy része ebből áll. Jó, felcipelni csak a fontosakat fogom, de mégse erre megy el a szombat. Egyébként hihetetlen, hogy fogy a víz és az üdítő, és 38 nm-en nem tudunk nagyon tárolni.

Gyerknek meg kellene új(nagyobb)sapka, és 1-2 pamut rugi is, mert plüssben nagyon melege van. Gondolom, nem mondta :lol:

Hízás témában: nekem a szülés utáni 2. hétre lement a fele, azóta stagnálok. Annyi, hogy nekem elég korlátozott a táplálkozásom a tej miatt, így nem ehetek csokit sem, pedig higgyétek el, megtenném. És este már nem péksüti, hanem abonett, vagy hamlet.
Szóval, ha májusig szépen lassan lemenne egy 5-6 kiló,(combról és úszógumiról) én már azzal is elégedett lennék, fenekem az sosem volt kicsi, már megbékéltem vele, sőt, sokaknak bejön az ilyen, de Apának tuti, úgyhogy nekem is.

Na, mennyit írtam. :P
Vendég
 


Szia Lemon!
Szegény Gergelyed, drukkolok, hogy rendbejöjjön aminek kell, és feltétlen nézesd meg mással is!
Ügyes volt a kicsi oltásnál, igazi hősöcske!!!
Vendég
 


Túlvagyunk az oltáson. Még mindig soknak tartom az 5ezer forintot, de egy órát volt itt a dokinő és mindent átbeszéltünk. Úgyhogy most úgy érzem megérte, ha belegondolok hogy a nődokinak 8ezreket fizettem 10 percekért...
Dóri felsírt a szurira de miután rögtön ölbekaptuk szépen megnyugodott a drága, aztán apa hasán bealudt. Nekünk a dokinő javasolt fél kúpot este, de én nem tudom még hogy beadjuk-e ha nem lesz láza.
Ti aznap kivittétek a babót amúgy sétálni? Szval lehet úgy "bánni" vele mintha mi sem történt volna?

Lemon
dejó hogy látunk! Édes kis babód ezzel a sok sérvvel. Mitől alakul ez ki? SOkat sír?

Nálunk van némi jel arra vonatkozóan hogy a mellkas kissé tölcsére, úgyhogy mi mindenkép megyünk a 4. hós oltás után babaúszásra. Körbeérdeklődök mindenhol, nagy kutatásba kezdek, ha végeztem referálok, hátha még valaki kedvet kap.
Vendég
 


Lemon, nekem is volt köldök és hasi sérvem, a köldök elmúlott magától, a hasit megműtötték, mikor 14 voltam, de csak azért, mert nőként a szülés végett volt fontos, amúgy tényleg nem okozott problémát, pedig keményen sportoltam is!!!

Dominak hatalmas köldöksérve van, én ragasztom, és javulni látszik, bár még nagyon kiáll, de nem olyan feszes és folyadékkal telt, könnyedebben visszanyomható azóta!
Nekem a spec sérvtapasz nem vált be, viszont a Mefix tapasz nagyon jó, nem bántja a bőrét, de jól tapad nagyon, ez meg alá vattapamacs!!!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Gio, nem, pont hogy tök keveset sír azokhoz képest amiket írtok. Valahol olvastam, hogy napi 2 óra sírás átlagos a babáknál, szerintem neki még nem volt olyan napja, hogy teljesítette volna a normát. Valószínűleg születésekor is megvolt, nem záródott rendesen és attól van a sérv.

/
lemonsong
 
 


Domi, de jó, hogy írod ezeket! Köszi! Mi egyelőre vattát és bőrbarát ragasztócsíkot vettünk, de asszem kipróbálom amiket írtál! Egyelőre gyűjtöm az elhatározást, hogy egyáltalán be merjem nyomni a dudort, kicsit félelmetes...

/
lemonsong
 
 


Gio, én ugyanúgy vittem sétálni, mint máskor.
Estére belázasodott, de még akkor is dobálta a kis mosolyokat legyengülve.....viszont a 3 hósnál tuti beadom megelőzésképp a kúpot!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Lemon, nyomkodd be nyugodtan, mi pl járunk egy gyógytornászhoz, aki dévény módszert tanult, ő benyomja a mutatóujjával jó mélyre a köldököt ,majd a kp-ső és hüvelykujjal meg kétoldalt mellette a pociban így a köldökgyűrűt mozgatja ki, szarul néz ki, de bizti nem fáj nekik,mert Domi olykor végig mosolyog!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Mi mentünk a dokihoz oltáskor, úgyhogy hazafelé sétáltunk. :lol:
Vendég
 


Azt elfelejtettem írni, hogy az oltás az én gyerekemet ugyan nem viselte meg, de előtte egy kb. 4 éves kislányt oltottak, és iszonyú volt hallani, milyen sivalkodást rendezett, tényleg mint aki az életéért küzd, így nekem is megvolt azért a kiváló élmény arra a napra. :? Szóval addig örülhetek, míg a maki nem tudja, mire jó az orvos, és azt hiszi, hogy kizárólag az ő szórakoztatására matatják és nyomkodják, de ez nyilván az első rossz élményig tart csak.

/
lemonsong
 
 


Gio Judy megelőzött... mivel nagyrészt megyünk orvoshoz, így akaratlanul is szellőzik. Úgyhogy hajrá, egyébként is jó idő van!

Gabi[/b]
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: