Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi! szerintem nem volt 1 óra, csak fél kb
de önszántamból jöttem ki, mikor nem figyeltek,
mikor kihozták őket, akkor már megebédeltek, mindent megettek állítólag, és még az almából is ettek
ezt azért furcsának találom, mert lassan esznek, és tegnap is elvették előlük a kaját pedig ettek volna még
(hát remélem enni fognak, mert ha azt hiszem, hogy ettek, és nem adok itthon enni nekik, akkor éhezni fognak)
habár mikor hazaértünk Laura sült krumplit kért, és sokat ettek belőle
most vagy nagyítottak az evéssel :? vagy meghozta az étvágyukat :lol:

Móni
KépKép
reunion
 
 


jaj déli alvás nehezen, de később is keltünk

nem igazán mesélnek, ha kérdezem válaszolnak valamit
pl. ma pulykaragu volt tésztával az ebéd, mikor Laurától megkérdeztem mi volt, krumpli, rizs vagy tészta akkor az volt a válasz, hogy krumplirizs

szóval ez még nem megy

Móni
KépKép
reunion
 
 


Zsófi: nagyon sajnálom Katát! :( Inni mindenképpen adj neki, lehetőleg vizet esetleg egy pici citromlével, ez csökkenti a hányingert, enni....hát, ha kívánja, szerintem adj neki enni valami kímélőt, kekszet rágcsálni, ilyesmit, ez a gyomorsavat is felszívja. Lehet holnapra már kutya baja, drukkolok nagyon!

Móni: krumplirizs :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

 
 

Zsófi, jaj, nagyon sajnálom. Javallom, kaját ne nagyon adj most neki, próbáld folyadékkal viszont itatni rendesen. Ha a gyomra van oda, akkor úgysem akar majd enni. Esetleg rizs, krumpli. Kérdezd meg, mit kíván, talán rábólint egyikre. Folyadéknak teát szoktak javasolni, de enyémek sosem itták, ők ilyenkor is vizezett almalevet ittak, nem jött ki belőlük. De a legjobb talán a víz. De nagy okosságot azért sem tudok mondani, mert Míra nálunk többnyire este szokott hányni, utána meg bealszik, nem kell neki már semmi.
Bölcsi miatt ne légy elkeseredve, talán jobb is ez így, még nem esett le a tantusz nekik, így ha újra elkezdtek majd járni, nem lesznek rossz emlékeik, szívesen fognak újra menni.
Jobbulást a Nagylánynak!!!!!!!!!!

Móni, enyémek is félrebeszélnek, pedig nincsenek híján a szövegelésnek. Kérdezem őket, ők erre vagy ellentéteset mondanak, vagy egyértelmű hülyeséget :lol:
Kaja kérdés érdekes dolog, de enyémek is tömnek, ha hazajönnek. Ha jól esznek ebédet, ha nem, valamiféle mánia, hogy itthon teletömjék a bendőjüket.
Átkérni őket a másik csoportba nem lehet? Másik bölcsi szóba sem jöhet? Olyan, akiknek a gondozóit valaki javasolta Neked? Akiknek vannak jó referenciái?

Kitartás hozzá Lányok, nem könnyű időszak lesz ez, én már sajnos jól tudom ezt, de vannak előnyei is. Az mondjuk tuti, hogy mai napig nem tudtam megszokni, hogy nincsenek mindig mellettem, és még mindig nem akarom felfogni, hogy ez nem csak egy átmenetei időszak :( :?
Megkaptuk ma az ehavi ellátási díjat, 1500-2000 Ft-tal emelkedett csak a két csajnak együttesen. Ennyit még elviselünk. Már csak az ezévi fizumra vagyok kíváncsi, mert az meg csökkenni fog szerintem :?

Tudom, nem vagyok továbbra sem túl gyakran köztetek, igen sajnálom, irigykedek, hogy ennyire jól tudjátok tartani a kapcsolatot, hogy ennyire része tudtok még lenni egymás életének, de egyszerűen nincs elég energiám, estére kipurcanok. Amíg a csajaim meg ébren vannak, próbálom a lehető legtöbbet játszani, foglalkozni velük, és iszonyúan igénylik is, levakarhatatlanok :roll: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsófi: jobbulást!!! inni kortyonként sokat ne igyon egyszerre ropi, háztartási keksz... kaja is ami jol esik de keveset
ha neadjisten gáz lenne éjjel hivd fel ügyeletet vagy reggel a rendelöt ahol a doki van biztos segit más orvos is tanáccsal :wink:
Törpi: de jo Rolatok is hallani ;) figyi Neked van olyan viber a telodon??? mert azt irja nekem a azsámodnál akkor tudnánk ingyen beszélniiii :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Moni: krumplirizs cukiii :lol:
nem figyeltétek meg ha több mindent mondasz kérdezel akkor nálunk legalábbis amit én mondtam utoljára azt mondják :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus, jaja, van ilyen Viber-em, amin ingyen dumálhatunk. Az egyetlen car dolog, hogy én napközben egyszerűen képtelen vagyok telefont felvenni :( De remélem azért lesz alkalmunk ezt a dolgot kihasználni, és kicsit gyakrabban tudunk dumálni!!!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára törpilla812 2012.01.10 22:43-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpikém nem is napközben hivnálak :wink: na majd probálkozom aztán ha felveszed felveszed :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus, jaja, csak én nagyon bénán használom ezt a netet a telón, nem ártana némi tanácsadás, mert ha az én szerencsétlenkedésemen múlik, sosem fogunk tudni beszélni :oops: ultra ciki, hogy ilyen telóm van, és nem értek hozzá :oops: :oops: :oops: na majd hívlak.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Jó reggelt!
Zsófi! jaj de sajnálom Katát, és főleg, hogy nem jöttem este
remélem már tárgytalan, de hányás után 1 óráig nem szabad inni, dedalonetta kúp esetleg ha van, 1 óra eltelte után ha nem hányt akkor kortyonként, vagy kiskanállal kell adni 12% os szűrt ( nem rostos!) gyümölcslevet
vagy kikevert kólát
többieknek is ha 1 órán belül hányna ilyenkor a gyerkőc, akkor futás az ügyelet

és ha lecsengett a hányás akkor nem kell diétázni, lehet rendesen enni, de nem fog

Móni
KépKép
reunion
 
 


Zsófi: na de jo hátha akkor már nem is lesz semmi :wink:
Móni: hu tényleg Te profi vagy sajnos :(:(:( ezt a szürt gyümilevet megjegyzem nem tudtam
Törpi: ne izgulj nekem is csak azért van ilyen mert Apa beállitotta meg megmutatta :oops: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi: de jó, lehet csak valamivel elrontotta a gyomrát. :?

Móni: azta, de profi vagy! Enyémek sosem hánytak, meg én sem, pedig hogy vártam rókát, amikor terhes voltam, még bosszantott is, hogy nekem ez kimarad. :lol:

Csajok alszanak még, természetesen a mi ágyunkban. Éjfélkor Alexának teljes ruhacsere volt. Szegénykém olyan bánatosan sírt, hát a fenekétől a nyakáig egy merő pisi volt. És mivel nem apa, hanem én tettem rendbe, szépen vissza is aludt a saját ágyában és csak reggel fél 7-kor bújt be mellém, aztán jött Hanga is, én meg felkeltem és most itt várom, hogy keljenek. :D De jó is ez a reggeli nyugalom! :lol:

Törpi: megértem, hogy ritkán tudsz jönni. Kicsit féltem is, hogy mindenki megy bölcsibe-dolgozni és elszakadunk, pedig olyan jól összekovácsolódott ez a hatosfogat, de remélem mi megmaradunk így, még ha ritkábbak is lesznek a bejelentkezések. Ráadásul pont én vagyok az, aki utolsónak kezdi az ovit-munkát, dehát utolsónak is kell lenni. :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: juj nemmondod semmi hányás nem volt terhesen aztaaa :shock: :lol: jaj én nagyon szenvedtem 16. hétig de vicces volt mert ugye akkor még dolgoztam és valahogy tudta a szervezetem reggel felkelés után meg mikor hazaértem sulibol elsö utam oda vezetett napközben meg semmi szerencsére :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi: ovit elkezdenétek összel ha lehet?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus: mindenképpen elkezdjük ősszel az ovit, nagyon remélem, hogy felveszik őket! Én csak a csokitól meg minden édestől émelyegtem, de azt sem nagyon, viszont folyton éhes voltam, mint a farkas. Egész terhesség alatt én tök jól voltam, se álmosság, se rosszullét, semmi, pedig jaj, de szeretem volna én minden rossz tünetet is kiélvezni, ha már így megküzdöttem az állapotért! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hanyingerem nekem sem volt, csak a derekfajas volt az egyetlen rossz az egeszben, meg a para hogy megmaradjanak, es ne legyen toxemiam

csajok udvaron, en vegig az oltozoben, a gondozo oltoztette oket, es forditva, es most meglestem oket, a rekat lauranak hivja laurat meg rekanak bakker nem gondoltam, hogy osszekeverik oket, nem csodalom hogy nem hallgatnak ra amikor visszahivja oket a zavarosbol

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: de Ti nem is vagytok egyforma cuccban nem? vagy igen?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Melcsi
Nem számít.Tudod,mi sem járunk egyformába és még mindig nem tudják az óvónők,ki kicsoda :roll:

Eszti

Kép
szotyo
Kiskőrös
 
 


hu Eszti na Nektek pedig meg mertem volna esküdni h pont ezért nem keverik :? :cry: meg frizu is más nem?
hu na kiváncsi vagyok nálunk mi lesz majd bár sztem egyértelmü h nem egyformák de ugye az emberek meg mindig azt mondják h 2 tojás :?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


:lol: :lol: :lol:
hasonlóban járnak, piros az overál, de egyik 1 részes, másik 2 részes

ma egy kicsit elérzékenyültem mikor kihozták őket,
olyan édesen botorkáltak kifelé, és fülig ért a szájuk

és hihetetlen, hogy 3 nap bölcsőde után sokkal rózsaszínűbb minden, sokkal türelmesebb vagyok (eddig)

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: hajrá akkor maradjon is igy :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Melcsi
Már nem feltétlen más a frizura,amit reggel kérnek,de más színű a váltócipőjük,a kabátjuk,a fülbevalójuk,és még sorolhatnám,és ezek ugye fix dolgok. :roll:

Eszti

Kép
szotyo
Kiskőrös
 
 


Móni: majdcsak megtanulják ki kicsoda, vagy feltűnik nekik, hogy nem reagál a gyerek, ha szól neki. Jó, hogy egyenlőre jól haladtok, csak így tovább!

Zsófi: gyógyuljatok! Én keményedni sem keményedtem, még a végén sem, azt sem tudom milyen az. Ez is kimaradt.

Az én délben 2,5 órára beájuló lányaim egyetlen másodpercet sem aludtak ma. :shock:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi! na hála istennek, pont most hallottam másfelől, hogy megint van valami hányós balhé, ismerőséknél

igaz írtad, hogy kaja lehetett az oka, de nem lehet, hogy a takonytól hányt Kata?
enyémek rendszeresen attól mostanában, nem tudják lenyelni, se kiköpni, inkább kirókázzák

ja szóltam az egyik gondozónak, szerintem utána tesztelhették őket, mert kijövet már jól mondta a "néni"

Timi! "tudom miről beszél" :?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: a nemalvásra gondoltál? Enyémeknek mérgemben mondtam, 2-ig akkor is a szobában sötétben maradnak, azt csinálnak, amit akarnak, de ki nem jöhetnek. Nem is akartak kijönni, viszont jól megkaptam a magamét (megérdemlem mellesleg, ha ilyen felelőtlen kijelentéseket teszek), szárad Alexa matraca. :? Nagyon büszkén közölték, hogy pisiltek -Alexa ágyába- pelenka sehol, Alexa még azt is mondta, hogy kakilt, de nem találtam sehol. Csak nincs valahol elrejtve, bár mindent átforgattam. :? Érezni sem érzem.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: neharagudj :oops: :roll:
Juj, én is keményedtem az elejétől, paráztam is, hogy befektetnek. De aztán kaptam egy gyógyszert, amitől nem éreztem, hogy enyhülnének a keményedések, de 2 hetente kontrolláltak, nem nyíltam, viszont a bogyónak köszönhetően a 28. hétig hánytam :? Nagy élmény volt, de én annyira lennék még egyszer terhes!!!! :oops:
Bocs, behavazódtam délutánra :(
Jövök én, ha bírok, de a csajoktól is függ. Ma már fél5kor ott voltam a bölcsiben értük, így egyenlőre kiélték magukat velem, most egymással játszanak. Épp nem tépik egymást, hanem köszöntgetik egymást "boldog szülinapot", és puszikat osztogatnak egymásnak. Valamint Emma kergeti Mírát "csikimaki" felkiáltással, Míra meg rötyögve menekül. Jó játék :lol:


Móni, ezt a hányás után nem ivást én sem ismertem :shock: simán töltöttem a gyerekbe, ha kérte :oops:
Névcsere :shock: durva! Erre azért figyelni kéne, érdekes, hogy Neked kellett szólnod. Bár én csajaim között tényleg semmi hasonlóság, lehet azért ennyire felfoghatatlan nekem a dolog. De nincs más új gyerek, mi másra kéne még figyelni? :?

Zsófi, ja, én is hallottam erről a hányós vírusról, paráztam is, hogy csajok lerobbannak, de egyenlőre kitartanak. Koppkopp. Aztán lehet, hogy kihányta egyszer magát, ha figyelsz kicsit a kajára, akkor már gond nem lesz. Nyugodt éjszakát kívánok Nektek mára is!
Ha kiakadsz, szólj csak nyugodtan, engem nem hinném, hogy felül fogsz múlni, így talán tudok némi segítséggel szolgálni.
Amúgy takonnyal én simán viszem őket, mert különben hol egyik, hol másik miatt lennénk itthon, és levelezőn végezhetnénk a bölcsit, én meg sosem mennék dolgozni.

Babus, a viber le van töltve, csak van, hogy napokig nem kapcsolom be a telón a netet kézileg, és akkor nem veszem észre, ha valaki hívott volna. Mert nekem nincs állandóan bekapcsolva, csak ha én akarok valamit :oops: :oops: (tisztára, mint az öreg nyanyák)

Amúgy kiderült, most, januárban dönt a közgyűlés a bölcsi gondozási díjáról nálunk, és kb áprilisban vezetik be, ha egyáltalán. Arra meg már mehetnek a csajok oviba, max átiratom őket. A kényszer nagy úr.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: sebaj, én sem akartalak csörgetni, gondoltam sok lett a munka, meg én sem voltam túl jó idegi állapotban, miután bármivel próbálkoztam sehogy sem aludtak el, így lőttek a regenerálódásomnak. Így délután apa elvitte őket sétálni, én meg az alatt a másfél óra alatt önnyugtatás képen sütöttem két tepsi túrós batyut.

Na, most már tudom miért nem volt semmi terhestünetem! Ti aztán jól átvállaltátok, pedig nem kellett volna ám! :wink:

Lányaim 0 délutáni alvással most mentek a kádba. Hogy mikor fognak elaludni, arra kíváncsi leszek, mert az álmosság legkisebb jelét sem látom rajtuk. :shock:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi,ó remélem már jobban!Nálunk Noémi hányt kétszer,mindkétszer taknyos volt,és köhögött,meg lázas,és a nurofen beadása után,szóval én akkor arra fogtam,és amit kihányt tápit,ahelyett csináltam másik üveggel :oops: Szóval mindent pont rosszul :roll:
Benyus lenyúlja más játékát? :shock: Én meg pont olyannak láttam,aki tök jól elvan,mindig talál magának valami érdekeset,és ehhez nem kell neki másé :roll:

Törpi,enyémek pontosan ugyanezeket játszották ma :lol: szülinaposat,meg kergetőztek,hol csiklandozással,hol harapással viccelték egymást,és akkorákat nevettek :lol:

Timi,na mi lett az alvásotokkal?
Ja,egyébként szerintem a végére mi ketten maradunk itt :wink:

Babus,örülök,hogy neked egyértelmű,hogy nem egyformák a lányaid :lol: :lol: :lol: nekem azok :lol: :wink:

Móni,de cukik,szóval jól elvannak azért,láttam én itt nálunk,hogy ügyesen,felszabadulva játszottak :wink: És örülök,hogy rád is jó hatással van.

Lányok,nekem is csak keményedés volt,egyszer jött vissza a kávé reggel,12 hetesen,és ennyi.Viszont én is korán,félidőtől keményedtem.

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz: 8 előtt valamivel már aludtak, de egyébként, olyanok voltak egész délután, mint máskor, égetnivaló eleven ördögök, estére meg úgy felpörögtek, hogy igazából ez volt az oka, hogy fürdést hírdettem, bár azért délután Hanga nagyon kis nebáncsvirág volt úgy fél óráig. :lol:

Na frankó, még a végén kiderül, hogy nem is voltam terhes. :lol: Mindenkinek volt valami, csak nekem nem. Se róka, se keményedés, se fájások és tulajdonképpen nem is szültem, mert csak gyorsan kikapták őket. :? Tuti enyém ez a két kölök? :lol:

Törpi: terhes én is szívesen lennék, de hogy legyen még egy gyerekem?! Na, azt neeeeem! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


hahooo :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi,akkor a gólya hozta őket? :lol:

Hahóóó,Babus :wink: Kinek kiabálsz? :lol:

KépKép
noba
Budapest
 
 


Babus,próbálkoztok azóta a korábbi fekvéssel?Vagy megvárod,míg elmúlik ez a korszak? :lol:

KépKép
noba
Budapest
 
 


Jó reggelt!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt! :D

KépKép
noba
Budapest
 
 


jó reggelt ;)
Nyulasz: mire ideértem Mindenki lelépett :lol:
ááá :cry: :lol: tegnap Apa probálkozott én hazafuvaroztam Anyumat meg itt volt egy vidéki rokon
jaja várjukvárjuk hátha megunják egy idö mulva... :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


hazafelé benéztem Anyuméknál tetykoba :oops: :oops: sikerült szerezni pihepuhaköntöst 1400 volt :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


remélem jo idö lesz most már 6fokot ir hömérö sétarandink lesz egy picibabával (kolléganömék) :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Tényleg nagyon jó idő van, csak maradjon is így! Mi is megyünk a szokásos sétánkra délelőtt.

Egész jó kis éjszakánk volt, 1x keltem Alexához, de csak azt akarta, hogy takarjam be és át sem jött. Már annyira megszoktam, hogy felébredek hajnalban és tapogatom magam mellett az ágyat, hogy hol a gyerek. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


napfényes szép napot!

Móni
KépKép
reunion
 
 


itthon unatkozom
:cry:

Móni
KépKép
reunion
 
 


Zsófi!
nálunk ugye a kórházban infúzió volt csak, (Laura gyümölcslevezett itthon, de ő nem sokat hányt nem száradt ki), de amikor hazajöttünk, akkor kaptak tápot, csak 50-60 ml vel kezdtük, és minden nap emeltük mint újszülötteknek
nekünk tényleg azt mondták, nem kell diéta, csak hát ugye nem akartak ők semmit enni

Móni
KépKép
reunion
 
 


Voltam ma ovinezoben, nem nagyon biztattak, hogy 3 evesen beveszik oket
mindenesetre jelentkezunk aztan lesz ami lesz

Ja es nagyon hangsulyoztak hogy ott jo a gyyerekanyag, diplomas szulok stb hat nem neztek ki belolem hogy diplomam is lehet akar
apa elegge beragott ezen nem is akarja mar hogy oda menjenek oviba, pedig az lenne a legkezenfekfobb
ceges ovoda

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: fura, hogy nincsenek körülötted a csajok?! Óvoda: de tuskók! Nem kérdezted meg, hogy bemutasd-e a diplomádat esetleg, hogy felvegyék a gyerekeidet?! Én biztos beszóltam volna valamit, mondjuk, hogy a diploma nem feltétele az intelligenciának.

Zsófi: hát passz, talán gyümölcslé, de szerintem, ha azóta sem hányt és nincs semmi baja, akkor nyugodtan adhatsz tejet, talán kis adagban először, ahogy Móni is írta.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi! apa cége tart fenn ovit a dolgozók gyerekeinek, abszolút jó helyen van,
mindkettőnk munkahelyétől 5 perc távolságra, és állítólag jó ovi, sokan akarnak bekerülni külsősök is
de gondolom ismerősök szoktak csak

én bamba vagyok, ha ilyeneket mondanak nekem, mindig csak utána kezdek el gondolkozni rajta mit is mondott

Timi!
nagyon furcsa hogy nincsenek,
de most egyenlőre jó is, hogy el tudok nyugiban intézni dolgokat, olyan mintha levegőhöz jutottam volna

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: még mondjál ilyeneket, mint ez a levegőhöz jutás! :D Ez tök jó! Van is már enyhén sárgás színem! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi: :lol: Bocsi, enyémek ma alszanak, már 2 órája. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Basszus, 13 fokot mutat árnyékban a kinti hőmérő. :shock:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi: kizárt, inkább felkeltem őket reggel korán, de délben nekem alvás legyen! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


na,enyémek is 2órát aludtak :D persze Bada extra nyügi,lehet túlpihent :lol:Móni,ne bánd,hogy nem szóltál vissza,ha még nem tettetek le róla,hogy abba az oviba menjen,én is megbántam a múltkor a szemészeten,hogy beszóltam,apa ezért be is jött,nehogy bunkók legyenek a gyerekkel,a szülőből kiindulva,persze ő volt a felbújtó :lol: és mennyi időre jöttél haza?ebéd után mész értük?akkor ez is jó gyorsan megy :shock: Zsófi,Kata jól van?Tápi helyett esetleg kubu,az a kis üveges jó sűrű.

KépKép
noba
Budapest
 
 


bocs Móni,menjen helyett menjenek.

KépKép
noba
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: