Új privát üzeneted érkezett!

Ez jó, tetszik.

Kép
Kép
incike
 
 


Anita
az egyik barátnőmnek volt szemfenékvizsgálata. Császár lett emiatt. Maga a vizsgálat nem egy nagy élmény, lezsibbasztják valahogy a szemet... Nem akarlak rémisztgetni :-)
pumuklii
 
 


Anita! Szemfeneket géppel nézik, biztos csináltak már neked is, max. nem tudtad, hogy az. Álladat be kell rakni a gépbe, homlokod hozzáérinteni egy vashoz, és belevilágítanak a szemedbe réslámpával. Nagy fényességet látsz, semmi extra. Nem fáj vagy ilyesmi. Előtte valszeg kapsz pupillatágítót szemcsepp formájában. Ne menj egyedül, jobb ha van veled valaki, mert a tágítás után nem biztos, hogy látsz rendesen.

Kép
Kép
g_reny
 
 

 
 

Hülyeséget írtam, vmi szemcseppel kitágítják a pupillát, ami több mint 1 órán keresztül tág marad, aztán tükrözik.
pumuklii
 
 


Mozza, túlhordás

Szerintem érdemes a kiírt dátumon kórházba menni. Mondtam nektek, hogy az én orvosom a kiírás napjától naponta ellenőrizte a babát. Két NST, uh stb. Nagyon nem jó a túlhordás sem. a koraszülés sem.
A megindítás biztos fog függni a lepény állapotától is. Szerintem nem lehet eldönteni, hogy sok e vagy kevés, csak is ha ellenőrizve van a helyzet.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Adraci

Na ez nem semmi. 8 kismamát utalt át hozzá? :))))))) Igazából én nem szeretnék még szülni, de ikreknél nem lehet tudni.

Megírod privátban hol rendel az orvosod? 6.-a körül meg kellene látogatnom. Ő ultrahangot hol csinál? Ha nem a kórházban, akkor biztosan fizetni kell, ugye? Nem ismerem őt, csak nagyon dicsérik őt is.

Ugye szimpatikus fej volt az orvosom? :))) Én kedvelem. Jó lenne, ha hazaérne szülésig. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Köszi lányok!Akkor kb csináltak már nekem ilyet,csak kicsi voltam.Így hogy írtátok rémlik a dolog,mert valaminek neki is mentem. :)
Reny ez tetszik és milyen igaz!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Incike,
nincs még egy szabad helyetek vacsorára? :D :D

Anita,
Neked nagyon jó csavargást holnapra!!

emese1979
 
 


Tényleg indítják a sima szülést is totál zárt méhszájnál is????????????(mondjuk baba jól fekszik, méhtevékenység nagyon aktív, lepényben nuku mész...sokáig bírná még, keringés-oxigénellátás oks) Volt valakinek már ilyen? Nagyon brutál 0-ról oxitocinnal tágulni? Közben nem is lehet EDAzni???

Persze, pozitív gondolatok.... időben el fog indulni magától....de azért ezeket jó lenne tudni...

Kép
mozza
 
 


Mozza,
biztos megindul a kisasszony magától is rendesen! Nekem nincs tapasztalatom, de sztm hüvelyi szüléssel simán lehet szülni ilyenkor, a doki kicsit megpiszkál, raknak fel a méhszájra a csodaenőcsből... És mér nem emlékszem, ki írta :oops: de azt én is hallottam többfelől, h szexxel lehet segíteni a szülés beindulását, meg lépcsőzéssel.

emese1979
 
 


Mozza
szedsz homeos bogyókat?
Én olvastam még ricinuskoktélról, megindítja a fájásokat. EZ is a hashajtó hatás miatt.
pumuklii
 
 


Mozza bábakoktél?Pontosan nem tom mi van benne,nekem ugye korábban jött manó,de azt hiszem ezt szokták inni hogy beinduljanak a dolgok.Na meg persze a sűrű sex.Egyik ismim is totál zárt volt,már úgy volt hogy x reggel fekszik be indításra.De előző este a férjével addig ügyeskedtek míg elment a vize.Szóval hajrá!!! :D
Szép álmokat mindenkinek!Majd jövök holnap,remélem látni is fogok normálisan. :lol: :lol:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Mozza,

itt vannak a szülés indító "koktélok" :)

http://kismamaknak.hu/szules/szulesindito-koktel.html

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Hihi, Anita épp most akartam írni Mozzának, hogy bábakoktél... Nyomás a google-ba, kijön számtalan recept! Egyébként Mozza, tuti, hogy indítanak, mi az a kis zártság még ahhoz a 10 cm-hez képest, ami még utána van... :) Ha meg edát szeretnél, akkor legalább lesz rá idő, valószínűleg.

Emese, az a szemetes nagyon jó! Nekünk is olyan van, és nem is kell a hivatalos zacskókat belevenni, sima szemetessel meg lehet oldani. Úgyis tökély.

Papírokhoz még: http://www.magyarorszag.hu http://www.oep.hu http://www.allamkincstar.gov.hu - ezekről általában le is lehet tölteni az aktuális igénylőlapokat.

Reny, tök jó a történet!!!

Éssssss, úgy tűnik, J ismét elaludt sírás nélkül!!!! Mindjárt meg is lesem, egész el vagyok olvadva tőle... :)
kalloni
 
 


Én is itt!

Mi voltunk ma este cirkuszban :) Zsófi tátott szájjal bámult, aztán megijedt egy labdázó bácsitól, ki kellett menni, kinn voltunk egy negyed órát, aztán vissza akart menni, és utána végig vigyorgott meg tapsolt :lol: Tök jó volt :)

mozza: én egy ujjnyira ugyan nyitva voltam, de indították a szülésemet, burokrepesztéssel és oxitocinnal, nálam nem nagyon hatottak, mert még órák múlva is egy ujjnyira voltam csak nyitva. Aztán indítás után hat órával kértem EDA-t, mert bár nem tágultam, fájások voltak rendesen, aztán EDA alatt olyan szépen kitágultam, hogy csak na :) Én csak amiatt nem szeretnék indított szülést, hogy minél kevesebbet legyek távol Zsófitól...
Vendég
 


Mozza,

erre a ricinusolajos, vodkás koktélra csomó helyen azt írják, hogy bejött. Bár gondolom ez is mint minden más eltérő mindenkinél.

Kalloni, Pumukli,
help.
én letöltögettem a csp igénylést, anyaságit, meg tgyás-os nyomtatványokat. De más a magyarország.hu-n, meg az oep vagy mák honlapján. Most akkor melyik a jó?
lehet én vagyok már túl szőke ehhez...

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó, ígérem, holnap utánanézek pontosan, egy-két hónapja egyeztettem ez ügyben a munkahelyemen. Holnap csekkolom a honlapokat is, de most már annnnnyira húz az ágy, bocsánat :)!
kalloni
 
 


Kalloni,
na ez jó, h lehet használni sima szemeteszsákot is a pelenkavödörbe.
Jó pihit :)

Befaltam egy túrórudit, aztán utána vettem észre, hogy 1 hete lejárt :shock:

emese1979
 
 


Kalloni,
nagyon köszi :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Tényleg indítják a sima szülést is totál zárt méhszájnál is????????????(mondjuk baba jól fekszik, méhtevékenység nagyon aktív, lepényben nuku mész...sokáig bírná még, keringés-oxigénellátás oks) Volt valakinek már ilyen? Nagyon brutál 0-ról oxitocinnal tágulni? Közben nem is lehet EDAzni???


Lehet EDA-t kérni. Mondjuk én féltem tőle. Én nekem beindított szülésem volt, oxitocinnal, de nagyon nem akart segíteni. Az EDÁ-tól féltem, így nem kértem, nem is kaptam. Én fájdalomcsillapítás nélkül szültem. Aki nem fél tőle, az EDA valóban segít a méhszájat kinyitni és eltüntetni.
Szóval nekem fájt, de sikerült. Nem muszáj így csinálni. Az EDA közben lehet pihenni. Én most sem szeretnék. Valahogy a jelenlét megnyugtat.
Örülj neki, hogy jó még a méhlepényed.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Főztem milánóit vacsira. :) Barátnőmnek meg férjuramnak. :)
És most megették. :)

Mozza! Menjen el a víz, és tuti lesz belőle szülés! Nekem is így volt. :) EDA-t meg elvileg bármikor kérhetsz, ha van rá idő. :)

Anita! Hajrá a vizsgálatokhoz, majd mondd, mit mondtak!

Na, megyek, alszom. Jó éjt!
Vendég
 


Kép


Elég nagy a hasam.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


EDA

A Dóri leírta a kulcsszót. Ha van rá idő, akkor bármikor lehet kérni. Igaz. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kép

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Na vissza most nem olvasok,nézzétek el nekem!
De úgy tűnik h megyek szülni :lol: :lol: 5:15kor kis pukk,na mondom ez gyanus...kimásztam az ágyból és hupsz,egy kis magzatvíz :lol: :lol: Uramat visszairányítottam a munkából :wink: Aztán megyünk befelé ha hazaért!Amint van vmi fejlemény szólok!!!!

Addig is kéretik a drukk!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára annus11 2009.09.26 11:43-kor.

annus11
 
 


Annus: nagyon szorítok. :!: :!:
Jaaaaaaaaj, egész éjjel nem alszom, lehet hogy megéreztem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Tegnap én meg nem tudtam jönni, mert a dokinál annyira hihetetlen sokan voltak, és annyira el volt csúszva, hogy 9 után értünk haza (fél7-re ott voltunk... :shock: ).
Méhlepény I-II fokban érett. Nórika teljesen beilleszkedve, éééééééééééés: 2,8kg. Alig akartam elhinni. Ezért kétszer is megmérte. Doki és a szülésznő is (aki ilyenkor az asszisztense) kb 1-1,5 hetet adnak nekem maximum, de az engedélyt megkaptam bármikor szülni.

Én még várnék vele. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Annus: tisztára felment a vérnyomásom!! Úgy izgulok...
Mikorra ér vissza az urad? Vagy már el is indultatok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Ja hát tegnap én is lakógyűlésen voltam....5től 9ig....mire hazaértem hulla voltam,aztán mi is nehezen aludtunk el.De aztán aludtam szépen,semi fájás nem volt,most jelenleg menszis fájdalom van,ez még bírható...gyanítpm h pár óra múlva nem leszek ennyire vidám :lol:

annus11
 
 


Mégitt,de hamarosan hazaér!Egyedül nem indulok el,igaz lehet húzni a táskát...de inkább kihagyom!

Tábli!!
Kép
Kép
Kép
Kép


Mellesleg ma mentem volna ctg,uh,doki...aki már előző héten mondta h a péntek sűrű lesz neki,reggel mér ráér...hát akkor remélem Iza 1-2 órá belül meglesz.....
Ja és gondolom teltház van...

annus11
 
 


Mensis görcseim nekem is voltak már tegnap éjjel is meg ma is.
Mondta a doki, hogy nem baj, lesznek is még! :)
Húú, nagyon megy a drukk, hogy gyorsan meglegyen Iza, és akkor ma már te is babázhatsz! Szerintem is együtt menjetek, kell azért hogy vigyázzon rád valaki!Nagyon gondolok rátok!!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Annus

Úgy érzed elindult a baba? Hogy vagy? Most olvastam a hozzászólásodat. Akkor valószínű. Szorítok!!!!

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Annus!!!!!De jóóóóó!!!!Végre!!!!!! Nagyon mennek a drukkok és tessék minket értesíteni, ha meglesz Iza!!!Ügyes leszel meglátod!!!!!++++++++++++++++++++++++++++++++++

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Annus, micsoda hirek igy reggel, mennek a drukkok +++++++!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Annus, hatalmas drukkkk!!!!!!

Pingi, ez szuper! Meglátod Neked is szép és problémamentes szülésed lesz :)!

És akkor a papírok:

csp: http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/130 Az oldal alján.

anyasági: http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/135

tgyás: http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_NYOMTATVANY/ENYOMTATVANY/KPE_50-1_NEMMINTA.PDF Ezt ugye elvileg a munkahely intézi, de nekem odaadták ezt az egy lapot, hogy ezt én csináljam meg. Van még száz másik, amit majd kitöltenek ők.

A banki igazolásokat is érdemes előre beszerezni, legalább le van tudva.

A baba TAJ-kártyájához és szül.akk-hoz a cuccokat a kórházban töltetik ki, vagy majd a kedvesédesapa elintézi nagy ráérő idejében :).

Vész esetén meg lehet hívni a 189-et, bár ezt még nem próbáltam :).
kalloni
 
 


Jó reggelt!

Annus!
De hisz ez nacccccerű! Küldöm az energiát! +++++

Kép

Kép
adraci
 
 


Annus!!!!!!!!!!!! :D
Nagyon szorítok neked! Ügyes legyél! Látod, Iza milyen jó kislány, biztos gyorsan meglesz. Azért az komoly, hogy még feltettél egy táblit, miközben vártál az uradra. :lol:
HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ANUUUUUUUUUUUUSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Csajok!
Nagyon köszönöm a sok hozzászólást. Megnyugtattatok.
Azért bízom benne, hogy jó kiscsaj lesz és kibújik keddig. (Btw, ma van apukám névnapja, Lilitől azt kérte ajiba, hogy bújjon ki....hátha hallgat a nagypapira....már annyira várja mindenki..... :) )

Anika!
Már akartam írni, hogy baromira jó képeket csináltok Aporról!!!!!! Férjurad fotóz ilyen jól? Nagyon szép beállítások, szép képkivágások, gyönyörűen fókuszálva. Gratula!!!!

Kutyafüle!
Te is még 1ben?

Kép
mozza
 
 


Jóreggelt!Eddig én is csak titokba kukkoltalak Titeket,kérlek ne haragudjatok...de Annus váratlan hírétől kicsit összeugrott a gyomrom, mivel egy napra, május 3ra vagyok kiírva, Szofi babámmal. Ezért azt hiszem jobb lesz,ha aktivizálódok,mert túl sokat kezdek gondolkodni,és még nem szeretnék szülni :) Remélem így a végére is, de sikerül beszélgetnünk...
pusz
mona
lonamisa
 
 


........................
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maumau 2009.11.19 08:05-kor.

Netti
Kép
maumau
 
 


Annus, megy a drukk :)
Vendég
 


sziasztok, bocsánat, h betolakszom, áprilisiaktól vagyok, remélem nem haragszik meg, van hírem Annusról, írtam Neki sms-t válasza:

fájás nincs, ctg-n vagyok 1 ujjnyi voltam fél órája!

ha megtudok még valamit jövök!

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Nem tudtam visszaolvasni,csak átfutottam.Indulunk vérvételre.Ma már én is 3x görcsöltem picit,de szerintem jósló.Pedig még szedem a bogyóim. :shock:
Annus drukkk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ügyesek lesztek!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok,

tegnap nem nagyon ment nekem a babanet, így most próbálok visszaolvasni ….
Zsücinek nagy-nagy gratula Kamilla babához és Eduának pedig Lara babához! Mindketten gyönyörűek! Sok egészséget, boldogságot és tejcsit kívánok!
Annusnak meg megy a drukk ezerrel! Már nagyon várom a híreket! :D

Magamról csak röviden: kedden voltunk CTG-n és vérvételen, de egyelőre nincs jele, h Niki sietne kifele. :( Szerdán sokat járkáltam, szépen be is vizesedtem, fénylett az alsó lábszáram a sok víztől. Így tegnap próbáltam sokat pihenni, most meg azon aggódom, h Niki nem nagyon mozog, tegnap sem volt vmi aktív és tegnap du-n óta szinte semmi. Próbálom „keltegetni” de nem sok sikerrel …… azt hiszem lemegyek a védőnőhöz, mert így beleőrülök a várakozásba!

Bocsi a „kiborulásért„ de nagyon be vagyok t…va.

Annusnak drukkolok ezerrel!!! Ez legalább eltereli a gondolataim! :D

Majd elfelejtettem, üdv. az „újonnan” csatlakozóknak!

Kép
sün balázs
 
 


Sün balázs!!Nyugi!!Tuti nincs baj Nikivel!!!De azért megnyugtatás képp menj el a védőnőhöz.Lehet csak fáradt a kis manó,hiszen mi sem mozgunk mindennap annyit.Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sün Balázs: én babócám is egyre kevesebbet mocorog,csokievést ajánlom!pár falat után merek csak bemenni nstre is, mert először végigaludt,és továbbküldtek uh-ra,frászt hozva rám,h baj van!utána feküdj le,pár percre,és figylej befele,remélem sikerül! ha nem, védőnéni megnézi biztos doplerrel...

Annusnak drukk! Itt tényleg baba lesz...
lonamisa
 
 


Sünbalázs: szerintem sincsen semmi gond, de ha van lehetőséged elmenni a védőnőhöz tedd meg. Az a tuti hogy ha megnyugszol...az idegeskedés nem tesz jót. :!: De nekem is volt hogy egy egész napig nem mozgott, sőőőt. Ekkor jól beparáztam, hogy baj van mert vannak ezek a mozgásszámláló módszerek, amiket csinálni "kell" a 29. héttől...na hát ha én ez alapján egyből rohantam volna orvoshoz, akkor már oda is költözhettem volna a dokihoz. :lol: :lol:

Mona: üdv itt. Hihetetlen mennyien vagytok akik eddig hallgattatok. Hogy bírtátok ki? :) Képzeld, én meg május 14-re vagyok kiírva, de a doki szerint addig tuti nem húzom....Még az is csoda ha Nórika egyáltalán májusi baba lesz.

Ha valaki tud valamit Annusról az írjon! Nagyon izgulok. Nekem ma éjjel is voltak görcseim, meg azóta reggel is...de nagyon összevissza, úgyhogy ezek gondolom csak jóslók....

Tudom, hogy nem lehet válogatni, de én úgy május 4-e körül szeretnék szülni. :oops: :oops: Április 30-án ballagásra vagyunk hivatalosak, jó messze lesz (Nyíregyházán), aztán május 1 nem szimpi, utána szombat vasárnap jön azt még jó lenne másra használni...na jó, locsogok itt össze vissza. Csak azért van mert izgulok Annus miatt...ha izgulok mindig sokat jár a "szám". :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Micsoda hírekre jövök itt reggel! :)

Annus: hatalmas drukk és ügyesek legyetek Izával!!!! :)

Én este voltam pokolian, de még mindig egyben... úgy látszik Bence is készülődik!

Mindenkinek kitartást, aki fájdogál!!

Kép
Kép
bencusbabus
 
 


Sün Bazsi!

Nekem mindig bejön, ha beszélek a pocicsajhoz....addig beszélek és simizem, amíg kapok egy 'jelet'- ált. et egy rúgás, bökés, popókidugás. Próbáld meg, hátha bejön, jókiscsaj lesz és megnyugtatja a mamit. :)

Kép
mozza
 
 


Én csak annyit szeretnék, hogy anyák napján itthon legyek, eredetileg már Fruzsival szerettem volna, most már mindegy, így vagy úgy, de itthon szeretnék lenni :)

Holnap diplomaosztóóóóóó :)
Vendég
 


Ja, és még akartam kérdezni:

Bábakoktél. Ricinusolaj, sárgabaracklé és VODKA??!!!??? :shock:
Hú, bakker, szülni akarok.... de ezzel 9 hónapnyi antialkohol életmód után mehetnék a detoxira is akár......Szegény gyerek...ezt tényleg szabad???? Nekem nagyon furi.....nem beszélve, hogy málnalevél tea feat sárgabaracklé :shock: .....juhú.....izgi lenne.....lehet, hogy a mosdóban szülnék... :lol: :lol: :lol:

Kép
mozza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: