Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Gabi1!
Igen segítettél.
Nagyon szépen köszönöm.
Anita
Névtelen
 


Sziasztok!

Kedves Anita! Először Neked írok. Ne izgulj! A barátnődet nagyon sajnáljuk mindannyian, de hidd el, azt a babát, amelyik menni akar, semmiféle gyógyszerrel nem lehet megtartani. És hidd el, oka volt, hogy így történt. Az első 12 hétben azért megy el a baba az esetek 99%-ban, mert életképtelen. Tudom mit beszélek, mert idén februárban átestem én is egy ugyanilyen tragédián, és a mostani terhességemet is így kezdtem, vérzéssel, 1 hét kórházzal, és bizony ez a baba élni akart. Csak azután kaptam sárgatesthormon tablettát, miután magától megmaradt a baba. Szóval az orvosok tudják mit csinálnak, és ezért nem értem azt az orvost, aki összevissza beszél, csakhogy a kismamát biztosítsa afelől: Jól választott, én jobb orvos vagyok mint a másik. Én sem váltottam orvost, pedig szegény egyik esetnél sem volt ott, mert amikor a vetélés történt, az hirtelen jött, most meg szabin volt, mikor kórházba kellett mennem. Én inkább attól az orvostól óvakodok, aki ilyen könnyelmű kijelentéseket tesz ("nagyon alacsony VOLT a prog. szintje).
Szóval ne izgulj, és hidd el, ha a baba élni akar, és erős, akkor nincs az a dolog, ami veszélyeztetné.
Bocs, hogy így lerohantalak, de nem szeretem, amikor riogatják a kismamákat.

Én már nagyon várom, hogy megmozduljon a kis lurkó. Aggódom is jócskán, mert ugye a rossz tapasztalat miatt, mindig érezni akarok valamit a terhességgel kapcsolatban. Visszatérve, sajnos engem is riogattak, és lám, ez lett az eredménye: a kiegyensúlyozott, bátor emberből, egy ÖRÖKKÉ aggódó kismama lett. Nem kívánom senkinek!

Pumukli! Kipróbálod azt a szert amit ajánlottam? Pár nap alatt rendbetesz.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kedves Bogi!
Nagyon köszönöm a hozzászólásod.
Nem érzem úgy, hogy lerohantál, sőt azért írtam, mert kiváncsi vagyok a pár hetes kiamamik véleményére, így a tiédre is.
Sajnos, sokat olvasgattam az elmúlt hetekben a megint megjött topikot és teljesen be vagyok pánikolva.
Mennyivel jobb a tudatlanság Kép

Egyébként barátnőm, azért váltott igazán, mert az előző dokija azt mondta neki a vetélés után, hogy nem kell mennie semmiféle vizsgálatra, majd ha még 2 baba elmegy!!!! csak utána.
Normális az ilyen?!?!

Szóval köszönöm a válaszokat.
Kerllemes pocakosodást nektek!
Anita
Névtelen
 

 
 

Anita!

Egyébként nem vagyok ám ilyen szipirtyó Kép Gratulálok a babádhoz, és persze csatlakozom Gabihoz, mert nálunk Győrben sincs ez másképp, csak ezek a vizsgálatok készülnek, és ha volt már egy vetélése az embernek, akkor sem érdekel senkit a hormonszint. Pedig az is előfordul, mint ami most nálam is, hogy alacsony a sárgatesthormon, amit a baba termel, és magasabb az a hormon amit a szervezet termel, hogy kilökje az idegen testet, és bekövetkezik a fenyegető vetélés jelensége, ami enyhe vérzéssel, vagy barnás folyással indul. De ezt a szervezet jelzi előre, szóval, ha neked nincs ilyen, akkor bizonyára minden rendben van.

Tényleg ezer bocs mindenkitől, de mostanában szörnyen odavagyok ettől az átmeneti állapottól, hogy már nem vagyok ANNYIRA rosszul, és a baba sem mocorog, és UH-ra sem kell mennem, és ki vagyok borulva.

Érdekes, hogy Győrben az AFP eredményét senkinek nem adják oda. Sem a kismamának, sem az orvosnak, sem a védőnőnek. Ez miért van?
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Anita!
Igen normális. Azt kell mondanom, sajnos manapság nagyon nagyon gyakori a vetélés. És egy vetélésből nem fogják tudni kideríteni, hogy mi az oka, hiszen a kismamák többsége a második terhességét gond nélkül kihordja, akár egy vetélés után 3 hónappal is. Nekem személy szerint a volt munkahelyemen és a családomban is a legtöbb nőnek volt vetélése. Ha igazán gond van, azt csak a többedik vetélés után tudják kideríteni, mert annak is rengeteg oka lehet. Nem biztos, hogy az a jó orvos, aki rózsaszín ködbe burkolja a kismamát. Szerintem egy orvos legyen őszinte!
Valószínűleg, és legyen így, a barátnőd soha nem fogja megtudni milyen orvos is valójában ez az új, mert a következő terhessége rendben lezajlik!!!! És ezt tiszta szívből kívánom is neki.

Aranyos vagy, hogy nem bántódtál meg! Köszi!

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Köszi Bogi.
Anita
Névtelen
 


Jó reggelt Lányok! Kép

Bogi Kép
Nem probáltam még ki amit ajánlottál, mert csak tegnap reggel olvastam. Ma megyek gyógyszertárba. Tegnap nem éreztem jól magam délután, nagyon felpuffadtam valamitől....

Mekkora az alvásigényetek? Én képes vagyok délután is aludni munka után 2 órát, majd este 9-től reggel 6-ig szintén. Nem kóros ez?

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!:-)

ma megkaptam az igazolást a dokitól, hogy betöltöttem a terhességem 91. napját, ezt az igazolsát kell leadnom a munkahelyemen, hogy kapjak + 3000 Ft adókedvezményt már a magzat után is. Plusz még egy formanyomtatványt is ki kellett tölteni. Ezennel bele is léptem a 4. hónapba...:-)

Szilvusról tegnap kaptam hírt, sajnos megbetegedett, otthon nyomja az ágyat, torokfájás, nátha, stb., valószínűleg elkapta a kedvesétől, de lehet, hogy szerdától megint lesz. Remélem, gyorsan meggyógyul!

Szia Pumukli!
Hát délutánonként én is szívesen leheverednék itt az irodában, de sajnos nem lehet...:-) nekem egyébként nincs nagyon-nagyon változás alvás terén, most például egész könnyne fel tudok kelni hat előtt, ami pedig nem jellemző rám. Igaz, 10 után, fél 11-kor megyek lefeküdni, már nem vagyok fenn éjfélig.

No, megyek egy kicsit dolgozgatni, még visszanézek!

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak így belekotyogok, de az én tapasztalatomat szeretném leírni.2 elhalt kisbabán túl, most a harmadik lakik a pocimba, aki 21+3 hetes. Az elhalt babáimnál semmilyen progeszteron pótlást nem kaptam, elhalás oka tisztázatlan. Jelen babámnál az 5. hét után Utrogestan kaptam (progeszteron) és itt dobog a szíve az én szívem alatt. AFP norm, genetikai UH jó.
A véleményem az, hogy ha az előző 2 babámnál kaptam volna, talán -persze nem biztos- ma 2 gyermekes anyuka lennék.
Kimutatták, hogy ha beteg egy baba elmegy progi pótlás mellett is. pl. minden lombikos kapja a progi pótlást!

Ez az én tapasztalatom!
Remélem nem haragszotok, hogy belekotyogtam, mindenkinek további jó pocakosodást!

Üdv Sarah
sarah
 
 


Szia Sarah!

Gratulálunk a babához! Semmi gond, hogy bele"kotyogtál" a dolgokba, de azt sajnáljuk amin keresztül kellett menned.
A Te példád is azt mutatja, hogy ez a "szokásos" eljárás, ami ki tudja, hogy mennyire jó, vagy nem jó, a lényeg, hogy ott a baba a pocakodban!

Andi!
Írnál bővebben erről a +3000 Ft adókedvezményről ami a baba után jár? Nekem senki nem említette a munkahelyemen, hogy van erre lehetőség. A kis piszkok.

Pumukli!
Sok sikert Kép A szirup elég édes, tapasztalni fogod, én teával és citromlével veszem be, és méz vagy cukor helyett használom, mert annyira édes.

Üdv mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Jaaaaaj. Holnap hivatalosan is búcsúznom kell. Nem akarooooooooooom. Remélem siettek utánam!
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!


Bogi
A nődokid ír egy igazolást, hogy betöltötted a 91. napot. A munkahelyed - ha TB kifizetőhely - akkor ad egy nyomtatványt, amit ki kell tölteni... sok minden nincs rajta, csak adatok, meg a házastárs adatai, meg nyilatkozata, hogy melyikőtök veszi igénybe az adókedvezményt. Ezt a doki igazolásával együtt be kell adni, és visszamenőlegesen is jár az adókedvezmény... egy gyerek után 3000, 2 után össz. 8000,- 3 vagy több gyerek után asszem gyerekenként 10000,-, de ebben nem vagyok biztos. Ha esetleg év közben nem intézitek el, meg önadózók vagytok/lesztek, akkor utólag is vissza lehet igényelni. Bár nyílván akkor is, ha munkahely csinálja az adóbevallást. Csak az igazolás legyen meg a dokitól. Kép Ja.. ha valaki nem tudja mindet igénybevenni, mert nem fizetne annyi adót, azt hiszem a házastárssal meg lehet osztani, de annak nem tudom a pontos menetét.

üdv
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


ja... meg még a doki felírja a szülés várható időpontját... gondolom majd azt számolgatják, hogy akkor mikorra esik a 91. nap Kép ... És - ha jól tudom, de erre sem merek megesküdni - ha hónap közepére esik a 91. nap, akkor is egész hónapra jár... Kép

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Nagyon gondolkodtam, hogy írjak-e ide, de mint látjátok végül mégis elszántam magam. Kép

Pumukli!Kép
Te talán emlékszel rám a ...ma megint megjött...-ből.

Anita!Kép Bogi!Kép
Muszáj hozzászólnom a beszélgetésetekhez. Nekem 3 vetélésem volt, mindegyik az 5. vagy a 6. héten, sárgatestelégtelenség miatt. Ha kaptam volna progeszteronpótlást, akkor elkerülhető lett volna. Most kapok, ma vagyok a 43. napon. Még most sem múlt még el a veszély, ezért sem mertem ide bejelentkezni, de remélem az Utrogestan segíteni fog.
Anita!Kép
Te is láthattál a másik topicban.
Nem vagyok biztos benne, hogy a barátnődnek is ilyen problémája volt, mert ezt utólag nem lehet megmondani. De az nem árt ha megnézeted a progiszinted, ha ennyire aggódsz. Igazából nem szükséges, nem túl gyakran fordul elő ez a probléma, szerintem nem kell idegeskedned miatta.
Bogi!Kép
Tényleg nem lehet semmilyen gyógyszerrel megtartani azt a babát amelyik menni akar és vannak olyan problémák ami miatt a 12. hét előtt megszakad a terhesség, pl. genetikai okok, de előfordul, hogy csak az a kis gyógyszeres segítség kell, hogy megmaradjon.
Remélem erre én leszek a példa, mert remélem ezúttal sikerül!

A 30. és a 35. napon csináltam pozitív teszteket és a 40. napon voltam a dokimnál. Azt mondta, hogy ha nem rólam lenne szó, akkor egyértelműen azt mondaná terhesség, de nem akarja, hogy esetleg nagyot csalódjak, ezért csak halkan és zárójelben mer gratulálni, 2 hét múlva reméli nyugodtan megteheti hangosan is.
Most várok, szedem a gyógyszert, hogy megnöveljem a megmaradás esélyét, igyekszem (munka mellett) minél többet pihenni és rendesen kajálni. Mit tehetek még?

Leone

KépKép
leone
 
 


Leone Kép
Köszönöm, hogy írtál.
Én a "megint megjött" topikban nem beszélgettem, csak olvastam és természetesen emlékszem rád.
Még mindig csak halk gratula, ahogy amott kérted.
Nagyon vigyázz magatokra.
A dokimmal meg beszélek majd progi szint miatt, de én még csak sajátkezűleg állapítottam meg a terhességet, így nagyon friss a dolog.
Puszi, Anita
Névtelen
 


Sziasztok!

Bogi! Amit Rebi írt tökéletesen igaz, egy-két dologban kiegészíteném. A mi cégünk nem TB-kifizetőhely, de a nyomtatványt azért így is megkaptam, le lhet tölteni valahonnan. Személyes adatokat kellett kitölteni mindkettőnknek a férjemmel, aláírni + az igazolás kellett a dokitól. Ezért tegnap mentem el a kórházba. Az igazolás egyzserűen egy receptre írt egy mondat, hogy a fent nevezett beteg betöltötte terhessége 91. napját szeptember 16.-án, aláírás, pecsét.

Ezeket kellett leadni, 1 magzat után 3000 Ft jár, és bár én most hónap közepén töltöttem ezt be, akkor is jár egész hónapra a pénz, ez benen vana formanyomtatványban is (márminthogy az aktuális hónapra is jár visszamenőleg egész hónapra).
Vasald be te is, ne hegyjuk ezt az államnak!!!
Nekem erről szólt volt kolléganőm is, aki szintén csak úgy mellékesen tudta meg, de avédőnő is már az első bejelentkezésnél közölte ezt velem, úgyhogy több helyről is tudtam, de valóban nem nagyon propagálják ezt...

Régen láttam már táblicskót Lindától!! Pénteken tette fel utoljára? Úgy látom, most már vannak új jelentkezők is, akiknek én is szorítok, hogy minden rendben legyen!!!

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Nekünka munkahely TB kifizetőhely, így ő intéz mindent. Egy gyerek után 3000, kettő után 8000, három után 30000 Ft, ami nem csak terhesség ideje alatt jár hanem utána is. Én már a multhónapban betöltöttem a 91. napot csak elfelejtettem szólni a dokinak, így majd jövőhét csütörtökön intézik. Nálunk is a férjem fogja igénybe venni mert nekem nincs annyi adóm. De úgy is lehet hogy amennyit feltudsz venni azt te igényled a többit a párod.

Már jobban vagyok, most már csak az orrom folyik, de az már nem vészes.

Én eddig 1,5 kg híztam, ti mennyinél tartotok?
Jövőhéten csütörtökön búcsúzkodom tőletek sajnos.Kép

Én is épp azt akartam írni hogy nem jött Linda, remélem minden rendben van nála.


Most megyek Sziasztok
Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Én mától hivatalosan nem ide tartozom, de nem tudok elszakadni tőletek! Úgyhogy ha maradhatnék még egy kicsit.... Légyszi, légyszi, légysziiiii...

Köszi az infot. Most mindjárt írok is a munkahelyemre egy e-mailt.

Leone!
Üdv köztünk. Gratula nincs! Majd 2 hét múlva Kép Én szigorú vagyok az ilyesmivel, mert bizony ha nem is háromszor, de egyszer keresztülmentem mindazon, amin Te. Azért egy kérdést megengedsz? Magától intézte el a természet, vagy a végén segíteni kellett? Nem akarom leírni azokat a csúnya szavakat, szerintem érted miről van szó.

Én eddig (várj megmérem magam, bár most ettem) fogytam 4-5 kg-ot, most talán visszaszedtem már fél vagy 1 kg-ot. Minden ruhám jó rám, bár van amelyik szorít kicsit, de még új ruhát nem vettem. Úgyis állandóan itthon vagyok, ha kimegyek valahová, akkor kényelmes ruhát veszek.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Ami anadrágokat illeti, én a varrónő mellett döntöttem, tegnap voltam nála megbeszélésen, a héten nézek anyagokat és hétvégétől indul a varrás. Azt hiszem ez lesz a legjobb és legolcsóbb megoldás, most nézegettem a neten és a Pintácsi Viki kollekciójában (Brendon boltok is forgalmazzák) találtam még viszonylag olcsókat (7000 Ft), csakhogy azok nem őszi-téli nacik voltak, vagyis anyagukban is olcsóbbak.

Most épen kigombolt nadrágban, lehúzott cipzárral üdögélek az irodában, mert ebéd után már nem fértem bele a nacimba és szorította a hasamat....:-)))

Tegnap találtam egy terhestornát, amit pénteken ki is fogok próbálni, pont útba esik hazafelé, nem drága, mert egy alkalom 500 Ft (volt olyan hely, ahol a dupláját kérték volna el!)és egy embernek is megtartják. Majd leírom jövő hétfőn a tapasztalatokat. Ezt a tornát 12 hetes kortól ajánlják, van benne erősítés, gátizomtorna, relaxáció. egyszóval próba, szerencse...:-)

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Üdv Lányok! Kép

Bogi Kép
Ma reggel öklendeztem egy sort a sziruptól Kép gondoltam, hogy akármennyire édes lenyelem én! Kép De csak egy evőkanállal tudtam, a többit beletettem a kakaóba, az is túl édes lett, fel kellett öntenem még tejjel, de az már nem is volt úgy kakaó Kép Kép Szóval, megszenvedtem vele Kép Legközelebb cukor nélküli teába vagy kakóba teszem én is.....

Leone Kép
Természetes, hogy emlékszem Rád Kép Nagyon drukkolok Nektek! Majd gratulálok két hét múlva Kép És nagyon szeretném, ha pár hétre ebbe a topikba költöznél Kép

Andi Kép
Nem írtad meg, hogy hol vetted a pulcsikat...titok? Kép

Kezdek aggódni, hogy én még nem is voltam a védőnőnél...A dokim azt mondta, hogy a 12.heti UH után menjek. Szerintetek menjek el hamarabb? 4-szer kell min. megjelenni, úgye? És ha koraszülött lesz a babóm???? Kép

Én is hiányolom a táblicskut, remélem, hogy Lindáék jól vannak....Én ma töltöttem be a 10. hetet Kép

Pussz
Pumukli
pumukli
 
 


Szia Pumukli!

Igaz, elfelejtettem megírni a pulcsikat: Kecskeméten vásároltam őket véletlenül, a Rónus Póla (Auchan) üzletközpont egyik butikjában, nem Pesten. Te hova valósi vagy? Én eredetileg pesti vagyok, csak most átmenetileg Nagykőrösön lakunk, Kecskemét mellett, amíg fel nem épül aházunk Pátyon, Pest mellett, addig meg (vagyis december végéig) Pestre járok dolgozni, minden nap ingázok. De valahogy csak kibírom most már a hátralévő pár hónapot!:-)

A védőnő miatt nem izgulj, akkor is jó, ha elmész hozzá, ha már 12 hetes leszel. Egyébként meg szerintem bátran elmehetsz előbb is, csak kell egy papír a dokitól, hogy igazolja a terhességet. Igen, négyszer kell megjelenni, de elvileg minden hónapban egyszer ajánlatos megjelenni nála, ez neked se árt, sőt...
bagandre
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok lányok, nem vesztem, el, csak nem volt alkalmam géphez ülni. A táblázatot is elkészitettem természetesen!

Pumukli! Amikor voltam UH-n, az egyik kismama is székrekedésre panaszkodott és a doki felirt neki valamilyen gyógyit, ami direkt erre való kismamáknak. Azt mondta, hogy lehet, hogy ezt vény nélkül is ki lehet váltani, de nem biztos benne, és ez nagyon tuti, 100%, hogy segit, de nem hallottam a nevét. Csak azért irom, hogy van ilyen, esetleg kérd a dokidtól.

Andi! Jaj, de jó, hogy ilyen jó hireid vannak a 12.hetes UH-ról. Jó nagy már a babuci! Amúgy tényleg nem lehet felfogni, hogy van benn valaki, ha már érezzük a mozgást, akkor szerintem könnyebben fog menni.
Majd ird le, hogy miket csináltatok a tornán, nagyon kiváncsi vagyok!

Gabi1! Szerintem mértek tarkóredöt a 12.héten neked is, hiszen ez a lényege ennek az UH-nak. Csak nem mondta a dokid, helyette azt, hogy rendben van, mert akkor jó a nucha mérete.

Alvás: Nekem óraszámban nem több az alvásigényem, régen éjfélkor feküdtem le, most már 10-kor álmos vagyok, viszont már korán 7-8 körül felkelek.

Nekem azt mondta a dokim, hogyha barnás vérzést tapasztalnék, akkor azonnal adni fog progeszteron pótlást. Ha beteg a baba, akkor a prog. pótlás ellenére is el fog halni.

Leone! Nagyon szoritok, hogy minden rendben legyen veletek! Akkor te alapból kaptál prog.pótlást? Lehet, hogy neked pont csak ez hiányzott, hogy ez eleje rendben menjen. Szólj, ha irjalak a táblázatba! Már olyan rossz, hogy én vagyok az utolsó!Kép

Voltam UH-nKép Majdnem 4mm az ülömagassága a babucinknakKép, és olyan édesen vert a szivecskéje, nagyon jó volt látni, de még olyan kis picike. Teljesen oda vagyok érteKép

Ti hanyadik héten mentetek el a terhesgondozóba a kiskönyvért? Nekem azt mondta a dokim, hogy már mehetek, de én még korainak gondolom.

Linda

Itt a mai állás, két búcsúzóval:


Kép
linda
 
 


Pumukli!

Most látom a táblázatból, hogy te kecskeméti vagy!!!! Akkor te is el tudsz menni megnézni a pulcsikat a Pólus Rónába! Nem tudom, hogy ez hányadik butik a soron, túl sok amúgy sincs ott, de a kirakatára ki van ragasztva, hogy kiárusítás... habár szerintem ott mindig kiárusítás van, ez egy olyan olcsó butik, számomra elég sok hasznavehetetlen dologggal, de ezek a pulcsik tényleg megérték. Nézz körbe, hátha te is találsz magadnak valamit!

Üdv
andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

.. azért csak visszanézek én is hozzátok Kép

Pumukli
ha másért nem, a kiskönyvért érdemes elmenni Kép ... aztán védőnőtől függ, mennyire lelkes az ember.. Az enyém egy tündér... bár szopi témában nem volt épp a leghaladóbb gondolkodású, de semmit nem erőltetett soha.. Szóval ha megvan a kiskönyv, a 4 megjelenésbe bele számít a dokinál tett látogatás is .. Kép .. mivel ő is abba ír bele utána. Szóval ha nem szimpi a védőnő, talán nem is kell annyiszor menned Kép Nálam anno nem is a védőnő, hanem a doki papírját fogadták el Kép (az sokkal hivatalosabbnak nézett ki Kép)

üdv
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Köszi az integető bigyókát Kép :; .

Pumukli! Na én is így jártam az elsőnél Kép Tökéletesen jó a szirup cukor helyett. Nálunk a védőnő külön problémakör. Én már nem győri vagyok, mint tudjátok, így a védőnőm csak négy hetente van a győri központban, ahová nekem egyszerűbb eljutni, mint itt a faluban a napi rendelésére. Nincs külön kocsim, és nem fogok azért 5-6 km-t gyalogoli hegynek fel, hogy megmérje a vérnyomásom, meg a súlyom. Így hol a saját védőnőm, hol a nyuli védőnő lát el tanácsokkal. Mindegy, úgyis az orvos a fontosabb.

Hogy szalad az idő gyerekek.

Amúgy megint van hírem Émiről. Sikerült neki a redukció, az ikrek rendben vannak. Bár ahogy a szavaiból kivettem nem csak lelkileg volt szörnyű az élmény, hanem fizikailag is. De mostmár szorítsunk a megmaradt két babócának!

Üdv mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Nagy hatalmas Szia Mindenkinek!
Ne haragudjatok a hosszas hallgatásért, de olyan nagyon elláttak munkával, hog ynem futotta semmi másra, més sutyiban sem olvasgattalak bennetekete. Igaz ez annak is köszönhető, hogy 6ember lát rá a képernyőmre, és mégis zsenant munkaidőben babás oldalakat fürkészni.
De ma már felülemelkedtem!

Lindus, Szilvus
Köszönöm szépen a búcsút, külön visszagyalogoltam a 16hetes napomhoz. Éljen! Olyan jó dolog, ha az ember számít valahol. Szóval köszke!!!

Jól vagyok, kissé nagy ütemben gyarapodok, bár ez nálunk családi (inkább anyai) vonás. Bízom a sportos véremben, hog ya szülés után nem fogom sokáig tűrni a felesleges kis hurkákat.

Még nem mozdult meg, pedig nagyon várom, de azért a védőnéninél produkálta magát.
Hétfőn voltam, és mindig meghallgatjuk egy mikrofonnal a szívhangját, és most is. Mikor elkezdtük, akkor messziről jött a hang, aztán erősödött, és a tündérnéni-védőnénim becézgette is a kis angyalomat, hogy ne produkálja már magát azért annyira,halljuk így is. Akkor a pocakomra tettem a kezemet, persze nem oda, ahol a lehallgatóka volt és hang a mikrofonból egyre messzebbről jött megint, aztán hamar kiderült, hogy az én kis maszatkám a kezem alá kúszott, és ott pihegett. Csodás érzés volt! Méghogy csak az az öt érzékszervünk lenne!!!

Émi nagyon hősies volt, minden elismerésem! Senki nem cserélt volna vele, azt hiszem.

Pumukli
Székrekedés ügyben nekem is komoly gondjaim voltak (ld 'Aranyos aranyér, mit tegyek?', sok jó tanács gyűlt ott össze! ), de aztán szinte kezelés nélkül elmúlt ráadásnak. Türelem.

Mindenkitől elnézést kérek, akit esetleg válasz,kommentár nélkül hagytam, de jól el vagyok maradva a visszaolvasgatásaal.
De visszajövők KépKép
Pl küldök egy kis napocskát

Kép

puszi
Judit (17+1)(hú hogy telik az idő.... )
holophernes
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Jó volt újra látni a táblicskut, csak egyre fogyunk, hol az utánpótlás????

Andi Kép
A Pólushoz nagyon közel is lakunk Kép Köszi az infot, tudom melyik butikról beszélsz, bár nem mentem még be soha, megnézem.

Rebi Kép
Szívesen elmennék már a kiskönyvemért, de nem tudok, ha kell papír a dokitól...mert a dokihoz csak 29-én megyek. Mindegy akkor, megyek majd azután. Ha a doki beírásai is számítanak, akkor nincs okom aggódni, hogy nem lesz meg a 4 alkalom.

Bogi Kép
Ma reggel már okosabb voltam szirup ügyben Kép Citromos teával jó volt, semmi mellékíz...köszi mégegyszer Kép

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Judit Kép
Jó hallani Rólatok, örvendek, hogy jól vagytok Kép
Nemsokára találkozunk a "friss"-ben, addig is nagyon vigyázz magatokra! Kép

Pussz
Pumukli
10+1
pumukli
 
 


Sziasztok!

Pumukli!
Ugye mondtam? Kép Remélem pár nap múlva érzed is a jótékony hatást!

Én már bejelentkeztem a Frissben, és mit ne mondjak, nagy ott a tömeg Kép És a hangulat a tetőfokára hágott. Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Judit! Csak úgy árad belöled a jókedv, jó volt olvasni amit irtálKép

Émi babáinak nagyon szoritok!!

Linda(7+2)
linda
 
 


Sziasztok!Kép
Köszönöm a szíves fogadtatást!

Pumukli!Kép
Én szeretnék lenni az utánpótlás! Köszi a drukkot!

Linda!Kép
Igen, amikor a 30. napon pozitív lett a tesztem azonnal elkezdtem az Utrogestant és azóta is szedem. Majd csak 2 hét múlva, ha a dokim többet lát az UH-n, akkor szeretnék bekerülni a táblázatba.

Bogi!Kép
Sajnos akkor te is szakértője vagy a témának. Az első két alkalommal magától intézte el a természet, de sajnos a harmadik alkalommal műszeresen kellett besegíteni. De az a fő, hogy mostmár túl vagyok rajta és ezúttal biztosan minden rendben lesz.

Nekem a 27. nap óta mensi-szerűen fájdogál a hasam. Nem állandóan, de időszakosan. Hol nyomódik, hol szúródik, hol hasogat, sőt még görcs is volt. Van amikor oldalt, van amikor középen, néha meg hátul érzem. Elég változatos. Tapasztalt már valaki ilyesmit? Normális ez?

Leone

KépKép
leone
 
 


Sziasztok!

Leone: igen én ugyanezeket tapasztaltam mindhárom terhességnél, teljesen normális, nem kell megijedni tőle. A szervezetnek fel kell készülni erre a más állapotra. Nekem a 3. hónapban minden alkalommal amikor meg kellett volna jönnie éreztem, sőt még a fejem is fájt, mert nekem általában az fájt jobban nem a hasam.
Lehet hogy azt is fogod érezni hogy felpuffadsz, az is azért van mert az emésztés is megváltozik.
Aztán amikor a méhszalagok nyúlnak azt is megfogod érezni szintén nyilaló, szúra enyhe fájdalom.Nekem azt mondta a doki hogy ezekre lehet szedni a magne B6 -ot, mert az ellazítja a méhizmait és könnyebben tud tágulni, ezenkívül jó a görcsökre és a hányingerre is.

Sziasztok

Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Leone,
nekem is fajt a hasam alja mar kezdettol fogva, neha szur, maskor csak ugy enyhen fajogat, mostanaban mar mintha ritkult volna.

Ildiko
kildiko
 
 


Sziasztok!

Leone!Nekem is a legelején mensi szerüen fájt a hasam, még most is néha, de egyre ritkul. Szurkálást is szoktam néha érezni, de ezek normálisak.

Linda
Dobok egy táblicsukut:

Kép
linda
 
 


Sziasztok!

Köszi a búcsúztatást, már én is bejelentkeztem a friss-be. Igazán amióta Peti nem alszik délben, úszik a napomKép Nem szereti (ez enyhe kifejezés) ha a gép előtt ülökKép
Jövök maj, hogy mi van veletek, lehet, hogy néha csak olvasni, de hát már nemsokára találkozunk a frissben mindanyian!
Nagyon várlak benneteketKép

Puszi, és addig is nagyon jó pocakosodást, problémát egy szálat se, sok örömetKép

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Én is köszi a búcsúztatást. Nemsokára úgyis jöttök utánunk!

Azért ha van valami hírem, jövök. Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Mintha nem lenne itt túl nagy élet mostanság, merre vagytok???
Akkor beszámolnék első terhestornám élményeiről, hátha ez fellendíti a topicot. Szóval péntek délután voltam először, a helyet az Interneten találtam. Péntekenként tartanak foglalkozásokat több időpontban is, én a du. 5 órát választottam. Több mindennel is foglalkonak, természetgyógyásazt, kineziológia, stb., a terhestornát most indították. Aki tartja, Egészségügyi Főiskolát végzett, természetgyógász és reflexológus is egyben. A tornán egyedül voltam, még annyira új a dolog, hogy nem indult be még igazán, ez viszont nekem jó volt, mert szinte "magánedzőm" volt. Az 50 perces óra ára 500 Ft.
A gyakorlatok: bemelegítés, fej-. kar-, hátgyakorlatok, mellizomerősítés, egy kis popó, medencegyakorlatok, gátizomtorna, szülést elősegítő hasi légzés gyakorlása, ami nekem még nem nagyon ment és a végén relaxálás.
Én erősebb gyakorlatokra számítottam, de rájöttem, hogy ez már nem a hagyományos alakformálóóra, habár az óra végén megbeszéltük, hogy jövő órán többet edzünk fenékre és combra.
Különben jól éreztem magam, nem fájt semmim, megmozgatott, de ennél még többet is elbírnék, úgy éreztem.
Hát ezek voltak az első tapasztalatok, meglátjuk, hogyan folytatódik a jövőben.

Pénteken megyünk a férjemmel kirándulni a Mecsekbe, már ki is néztem ott egy nagyon szép túraútvonalat, ami 12 km-es sétát jelent, ennyit bőven ki lehet még bírni.

Ti egyébként hogy érzitek magatokat? Én ma töltöte be a 14. hetet és amit a könyvekben lehet olvasni, hogy sokkal egészségesebbnek, dinamikusabbnak, stb. fogom magam érezni a második harmadban, hát én abból még semmit sem éreztem, ugyanúgy érzem magam, mint eddig, javulás nem tapasztalható. Van ez a ksi kellemetlen gyomorérzésem minden nap, még mindig sokat járok pisilni és a nemkívánmatos szagoktól továbbra is undorom, talán kajafronton lett jobb a helyzet valamelyest.

Szép napot és hetet Mindenkinek!
Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Andi! Köszi a beszámolót a tornáról, ha beindul, biztosan többen lesztek. Lesz majd szivhanghallgatás is?
Tényleg alig jön már ide valaki, ez olyan rosszKép
Velem minden oké, megy az émelygés és a hangulatváltozások. Hurrá. Remélem ez változni fog, mert már eléggé unalmas, alig merek enni, mielött megyünk valahova, mert utána rossz lesz a gyomrom. Nem enni meg nema legjobb ötlet ilyenkor.

Linda
linda
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Andi, jó hogy jöttél fellendíteni a topikot Kép
Jó, hogy beszámoltál a tornáról. Pestre jársz vagy Nagykőrösre?
Az evéssel én is jobban állok, de akármit nem tudok megenni...és sajna vannak még szagok, amelyektől undorodom...
Ma egész nap fájt, fáj a gyomrom....alig várom, hogy hazamenjek pihenni egy kicsit. Pisilni is még legalább 3x kimegyek éjszaka, nappal kb. félóránként Kép

Linda
Nem enni sem jó, mert akkor azért lesz rosszul a gyomrod.....ha pedig eszel, akkor attól puffadsz...

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok Lányok!

Ez egy gyors életjel, azaz 1 hatalmas HELLO Mindenkinek, majd el is tünök, visszaolvaslak Benneteket.

Sajna 2 hétig az ágyat nyomtam, egy makacs vírus miatt, ami rámászott a torkomra. Csakis a babó miatt vettem komolyan, de megérte, a lázam nem is kúszott magasra, s jólesett 1 kis pihenés. A "pocakban lakó manó" jól viselte, mig a zannya az ágyat nyomta, Ő szép nagyot nőtt - azaz magyarul kikerekedtem:-) Egy kis grépfruitnyi gombóc van a pocakomban - az állapotom igy már "tagadhatatlan":-)

Andi,
Pusza Neked! A torna érdekel:-) Hol tartja a leányzó? No, majd megbeszéljük úgyis:-)

Megyek olvasni.

Puszi Mindenkinek,
Szilvus
(14+3)
szilvus
 
 


Sziasztok Kispocisak!
Tényleg kicsit laposka kezd lenni a kedvenc oldalam, de kedves Andi, ha vígasztal, én is mindig ezért háborogtam! Hamarosan a 'frissben' lesztek, és ott már nagy a nyüzsi...
Ilyenkor még sokan észre sem veszik a napi életritmuskban, hogy pocaklakó is van. Amúgy Andi a terhestorna nekem se váltotta be az elvárásaimat, de hát ez nem torna, ez terhestorna. ezzel a tudattal kell megbarátkozni. Minden egyes mozdulatsor jót tesz mindkettőtöknek, tehát csak nyeresék, azt senki nem mondta, hogy nagyon élvezni is fogod! Azt majd máshol/kor Kép

Kedvcsinálónak írok nektek egy címet:
http://www.orvosok.com/peterfy/babavaro.htm
Babaváró c. előadássorozatot tartanak félévente, és egész érdekesek a dolgok, mellékelet nektem az idei programot, mert sajnos azt nem frissítették fel. Én a védőnénimtől (Péterffy Sándor u. Kórház terhespatológiájának vezetője Kép ) kaptam, és CSAK miattatok begépeltem a mostani menetrendet, ma lesz egy érdekes előadás (szülésznők stb):
<!--attachment: BABAV_R_-37038.doc*mime_msword.gif*application/msword*44.0**BABAV%c1R%d3%2edoc --><center><pre>
Kép
BABAVÁRÓ.doc (44.0 k)</pre></center><!--/attachment-->

Szilva
Te miért az ágyat nyomod, mikor olyan remek idő van kint?? Még az allergiám is teljes díszbe öltözött. Kapol egy gyógyító napocskátKép
Kép

Na millió pusza a grapefruitnak, sárgadinnyének, és a jóllakot pocakoknak
J
holophernes
 
 


Sziasztok!

Egyszer már írtam ide, és sok hasznos és kedves választ kaptam tőletek, amit köszönök. Jelenleg a 9. hét első napját taposom, az elmúlt két hétben az ágyat nyomtam, mert egy kicsit meg voltam fázva és a hányinger, hányás dolog is elég erős volt. A 7. hét eleje táján mentem UH-ra és akkor a CRL 7mm volt és már látszott, ahogy lüktet a szíve. Nagyon boldog vagyok!
A történetemhez hozzátartozik, hogy májusban volt egy méhen kívüli terhességem, ezért a mostani pozitív tesztnek még nem tudtam örülni, csak mikor az UH is megerősítette, hogy jó helyen van a babuci.
Mindenkinek jó pocakosodást kívánok!
Jó itt köztetek!
pusz
Zsófi
Zsófi
 


Szép Napot (amilyet Judit szokott vala küldeni)!

Judit
Köszönöm!!! A teraszra kimerészkedtem minden nap, olyan szépen sütött a Napocska, szélvédett, stb, ott olvasgattam bebugyolálva.

Most, hogy 2 hétig csak magunkkal törődtem, kezdett csak tudatosulni bennem, hogy itt van ám valaki, aki teret kér magának:-) Még mindig olyan felfoghatatlan érzés, mi bizony a föld felett lebegünk pár méterrel, annyira örülünk neki. Mivel nálunk - mint a legtöbbünknél itt - az első baba, a szervezetem, testem minden apró változását kíváncsian észlelem és lesem:-) Olyan jó érzés, ugye, Nektek is?

Andi
Bizony a plusz centik jöttek...:-) Eddigi eredményeink, azaz helyzetjelentés:-))):
- émelygés, öklendezés, undorodás, gyomorégés ELMÚLT (kb. akkortájt mint Neked),
- centiben mért "derék-körüli gyarapodás" +10 cm,
- kilókban mért gyarapodás ezidáig 1,5 - 2 kg,
- kezdjük kinőni a 75C melltartályt (ennek speciel még örülünk is:-),
- kinőttük az ÖSSZES gatyát és 1 kivétellel a szoknyákat is,
- ja meg a blúzokat is,
- a tangákat is,
- a harisnya is szoríííííít,
- 10 centis sarkakon sem kellene már billegni...
Továbbá, észrevettük, hogy:
- nem ragasztós többé a kanapé!!!:-) (Pontosabban a kanapé nemi diszkriminációt alkalmaz: a páromnak ragasztós:-),
- mégiscsak jólesik ritkán egy cappuccino,
- a kezdeti nehézségek ellenére igenis le tudjuk gyűrni a Zacher tortát,
- meg a csokit is, ha nagyon muszáj:-),
- a csokis kexet is,
- a szabolcsi almatermesztők bátran rám alapozhatják a 2003-as őszi bevételüket,
- nem szeretjük a zöldborsófőzeléket, nembaj, ha eddig a kedvencünk volt,
- már nem ébredünk kora hajnalban arra, hogy pisilni kell (csak kicsit később),
- kevésbé idegesítenek fel a hüje kollégák, a munkahelyi rossz légkör, a sorbanállás, stb,

Ja-ja! És voltam védőnéninél is, tök ari. Egy csomó hasznos (és haszontalan) kiadvánnyal ellátott, már ki is olvastam Őket.

Örülök a friss mamiknak, a gólya hozott Benneteket köztünk:-)

És most vár 2 hét irathalmaza...Brrrr. Ilyenkor már a Mónikát néztem a TV-ben:-) najó, nem is.

Puszzzzz
Szilvus
(14+3)
szilvus
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, csak egy kis lökés kellett és most nem győzöm olvasni az üziket!!!!:-))))
Pumukli! Terhestornára Pestre járok, a Jászai Mari térnél van, ami útba esik nekem a munkahely és a Nyugati pu. között félúton, mielőtt mennék hazafelé a vonattal. Hogy őszinte legyek, nem keresgéltem nagyon-nagyon sokat a neten, így nem is volt sok hely, ami fel tudtam volna hívni... Volt egy elrettentő a Wesselényi utcában, 45 perc 1000 Ft + 15 perc szülésfelkészítés +300 Ft, igaz,a bérlet 10 alkalomra csak 9000 Ft lett volna... Hát ezt egy kicsit sokallottam, hogy mit képzelnek, még a normál tornabérletem se került ennyibe és az időpontok is elég rugalmatlanok voltak.

Úgyhogy ha van valakinek jó tippje, ami tényleg jó és bevált és nem horribilis árú és nem Rákosborzasztón van, akkor szívesen fogadom!:-)

Szilvi!
A helyzetjelentésed kimerítő volt...:-)))) Én is hasonlókról tudok beszámolni, csak nálam még nincs plusz kiló, a plusz centi reggel +6, este már +8 és még maradt vagy 3 nadrágom, ami jó. Egyébként hasonló cipőben járunk...:-)

Most búcsúzom, mert mára elég volt ennyi a cégből, megyek hazafelé, de remélem, hogy holnap ismét itt lesztek és folytatjuk az eszmecserét, ne hanyagoljuk el ezt a topicot!!!

Szép estét MIndenkinek!
Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!Kép
Én is erre járok néha.
Örülök, hogy másoknak is volt hasfájós-nyillallós-szúrogatós élménye, ezek szerint nem jelent különösebb gondot. Gyanítottam, de azért jól esik a megerősítés.

Én ma kezdem a 7. hetet, szombaton megyek a következő UH-ra, remélem minden rendben lesz, mert még mindig aggódok egy kicsit, de már kevésbé. Ha minden jól megy, akkor utána bejelentkezek a táblázatba. Kép

Én még nem tudok olyan látványos dolgokról beszámolni mint ti. De már alig várom, hogy én is átlépjem a bűvös 12. hetet.

Leone

KépKép
leone
 
 


Zsófi,

kérlek írj a méhen kívüli terhességről, mert én tegnap lettem két csíkos, elmentem dokihoz és a hüvelyi UH-n nem látta még a bébit sehol. Jövő héten újra kell mennem, de nagyon izgulok, h miért nincs meg a pontocska.
köszi: viv
sziasztok Mindenki, én is csatlakoznék ide, csak még minden olyan bizonytalan....
viv
 


sziasztok!

viv: szerintem nem kell előreizgulnod. én a 28. napon csináltam tesztet ami pozitiv lett, másnap gyorsan orvoshoz, de még nagyon korai volt, ugyan is az uh még az ég világon semmit nem mutatott, ugyanis az utolsó menszesz első napjától számolják és ekkor még csak 4 hetes voltam. Közben doki elment szabira és legközelebb csak a 9. héten tudtam menni hozzá, akkor már ott dobogott a szivecskéje.

Én tegnap voltam védőnőnél. kicsit kiakasztott, mert a multkori vérvételemnél a labor nem vette le a vércukrot és vizeletet sem csinált, de a doki azt mndta hogy ne izguljak ez miatt majd a következő nagy labornál megcsináltatjuk. Közben csütörtökön megyek AFP-re, és a védőnő ezen akadt ki hogy akkor miért nem most veteti le az elmaradottakat. És azonnal menjek el a háziorvoshoz és kérjek tőle beutalót.
Szerintem az orvos tudja hogy mit csinál, nem értem miért vonja kétségbe. Na mindegy, legyen meg az akarata elmentem és kértem beutalót. Utána meg az volt a téma hogy betatottam szabályokat amit mondott. Csak hal, csirke, pulyka hus, és saláták. Hát én mondtam hogy igen, ha tudta volna hogy mielött hozzá mentem töltött káposztát ettem.
Nem eszem halálra magam, de amit megkívánok azt meg is eszem.

Na jó nem panaszkodom tovább, ez volt a egnapi nap, holnap uh, majd mesélek mi volt.

Gabi1
15+5 (holnap búcsúzom tőletek Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


nem is jól írtam.
15+6

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Üdv Mindenkinek!

Hátha segít egy ötlet az ételekez, úgy mint múlkor a pizza: mostanában nagyon sokszor eszem vacsira bundáskenyeret teával, egyzser&#369;en nem tudom megunni...:-) hátha másnak is kedve szottyan hozzá...

Nézel&#337;dtem most még egy kicsit terhestorna ügyben, van egy újabb infóm elég kirívó árral: A1 Wellnes az Óbuda Gate-ben (Árpád fejedelem út, elég sznob és drága hely) terhestorna gyógytornásszal kedden és csütörtökön reggel 8-tól, pénteken délután 4-t&#337;l, 1 alkalom 1200(!) ft, vagyis egy óra, a tízalkalmas bérlet 11ezer, a korlátlan bérlet 15ezer, de ezt a leányzó szerint nem tudják kihasználni a kismamák, nem éri meg. Hááát, csöppet drágának tartom....

Valahogy mindig az az érzésem, hogy a kismamáról a századik b&#337;rt is le akarják nyúzni mindenütt...:-(((

Majd jövök még vissza...
bagandre
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Andi Kép
Sajnos teljesen igazad van, hogy a századik bőrt is szívesen lehúznák a kismamákról, de majd tapasztalni fogod, hogy a kisgyermekes családokról is le akarják.......a párom kislányának 3 évvel ezelőtt is 7 ezerért vettem bőr félcipőt akciósan!!!!!!!! És akárhol nézed a legdrágábbak a gyerekcuccok, most néztem babakocsit múlt héten, leesett az állam amikor megláttam....70 ezer, és még nincs is lábzsák hozzá....
Szomorú dolgok ezek....de tudják, hogy szülők a legjobbat akarják a gyerekeiknek, ezért pofátlanul sokat kérnek mindenért.

Na, bocsánat a panaszáradatért.......

Pussz
Pumukli
pumukli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: