Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Műtét utáni felkelés
Én biztosan nagyon korcs vagyok :cry:
Volt egy térdműtétem, akkor a spinál nem nemt ki 2-3 óra alatt teljesen. Addig meg csak tán nem kel fel az ember, amíg zsibbad a lába! :roll: :wink:
Volt altatásos műtétem is, de azok után is még kótyagos az ember feje 2-3 órával! Mikor a lombikokhoz szívják le a petesejteket, akkor is altatják az embert (általában). Az rövid (kb. 10-15 perces) beavatkozás, gondolom, nem is adnak sok altatót, de én mégis utána szinte egész nap szundítottam...

Ircsi
Tudsz javasolni valaki anesztest????? :wink:

Bdana
Nekem se számol úgy a doktor, hogy idő előtt kivenné a babáimat... Bízunk benne, hogy minél tovább pocakban maradnak! (pedig nálam még érthető is lenne a programozott császár, hiszen a 3 babához nagyobb team kell :wink: )

Tünde
Szép a pocakod!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 19:53-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok :)

Hétvégén nem voltunk itthon, de már vagyok :)

Engem nagyon sokszor műtöttek, volt négy térdműtétem, egy vakbél, meg a beteg babás műtét, de mindegyiknél altattak. A térdműtéteknél a lábam miatt nem lehetett, de a vakbél műtét után este egyedül mentem ki WC-re. A beteg babánál gondolom nem volt nagy altatás, én utána alig tudtam aludni, a doki elküldte a férjemet is, hogy nekem aludnom kell, de nem nagyon tudtam.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Lányok, egy teljesen más kérdés, most olvastam, hogy nem jó csípőset enni.... Én már 3 napja csak csilisen eszem a húslevest és ma is csípős almapaprikát ettem a rántott húshoz....ez nagy baj? :( :( :(

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

HAzaérkeztünk a nyaralásból, de szombaton indulunk újra, gyorsan visszaolvastam két mosás között. :lol:

Gratulálok mindenkinek a kisfiúkhoz, kislányokhoz, akiknek most derült ki.

Barbcsi!

Afp para hess!!!! Bár látom azóta már megnyugtattak. Idióta vizsgálat, jól be kéne már szüntetni Mo-on is. Nekem is most jött meg postán, és jó lett, de igazán nem érdekelne, ha rossz lenne akkor sem, hamarosan megyek uh-ra, az a tuti. HA ott találnak valamit, akkor jön a 4D. Genetikai tanácsadást én is feleslegesnek tartom, nálunk semmi különös betegség nem volt a családban, a hasbaszúrósra meg soha nem mennék el.

Lombikbébi!

Amikor nekem volt a császárom, akkor a szúrás után mondtam pont, hogy már nem érzem a KEZEM :lol: és az anesztes doki majdnem infarktust kapott, hogy mi van, de csak a vérnyomésmérő szorította el, így is értettem, nem akartam én szivatni, jól megkönnyebbült szegényke, amikor kiderült az igazság. :lol:

Mennem kell, majd még jövök!

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


bdana, nyugodtan egyél csípőset, ha Neked nincs panaszod tőle. Én Fruzsival ettem rengeteget csípős paprikát, a férfiak csodámra jártak, ők kettőtől már könnyeztek, én meg volt, hogy csak magában azt nassolgattam :lol: Megkérdeztem egyszer a dokit, azt mondta, nyugodtan egyem, ha jól esik, nem fáj a gyomrom tőle, akkor egészségemre :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Tündi

Milyen volt a koncert? Zárt helyen volt? Nem áztatok meg?
Nagyon gáz volt ez az armageddon, ami tegnap este volt. Én nagyon be voltam tojva. :oops:

bdana

Szerintem, ha jól esik, akkor egyél nyugodtan csípőset! Én azért hiszek abban, hogy a szervezet azt kívánja, ami valami miatt kell neki! Eddig imádtam a húst, most valahogy rá sem bírok nézni. Viszont más dolgokra meg rákattantam. :)

Izisz

De jól dolgotok van! :lol: Mi augusztus 8-án megyünk újra, bár most csak három napra...de az is jó lesz! Már nagyon várjuk!

Asszem kitaláltam, hogy meddig fogok dolgozni! :lol: A maradék szabijaimmal kalkulálva szept. 21-én leteszem a lantot, utána fölélem a szabijaimat és már maradok is otthon. Nem kényelmes a pocakommal ücsörögni...a lábam is elég sokat zsibbad, szóval már nem túl kényelmes.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Panndi és lányok, köszi! Eszem is mert nagyon kell valamiért csípőset ennem... :oops:

Panndi, téged is jó párszor felszabdaltak akkor.... :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Műtét utáni felkeltés
Nem a papírt, a protokollt kell nézni, hanem az adott beteget, és úgy kell a lehető legkorábban mobilizálni!
Mindenki másképpen reagál az altatásra, az érzéstelenítésre, a műtétre... nem lehet egységesíteni!!!!

Bdana
Nem kell mindent elhinni, amit írnak! :wink:

Éva
Írok PÜ! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Műtét utáni felkelés
Én biztosan nagyon korcs vagyok :cry:


Jaaaajjj Évi, hogy mondhatsz ilyet... :shock:

Akkor én is az vagyok, engem már többször műtöttek és altattak, volt hogy egy napig nem ébredtem fel....

Amit kérdeztél a programozott császárról, nem tudom miért akarja a dokinő előre meghatározott időpontban kivenni. Lehet már írtam, hogy szerintem nem akarja a Szentestét velünk tölteni, mert dec.25-re vagyok kiírva....De lehet most pénteken megkérdezzük, ha megyünk UH-ra....de valami olyasmit mondott, hogy az nem jó, ha elindul, mert akkor még nagyobb stressz éri a babát...nem tudom...

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana
Én anno szülészetből is és utána mikor anesztet tanultam, mindig azt mondták az okosok, hogy a fájások nélkül elvégzett császármeszés hajlamosít újszülöttkori légzészavar kialakulására!
(most megnéztem, ezt írja a szülészet tankönyv is!)

Az meg, hogy nem akar karácsonykor dolgozni... :evil: :evil: :evil: :evil:
Én lehet, hogy keresnék másik orvost...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba! Meg fogjuk kérdezni mindenképpen...nem tudom én sem miért ragaszkodik az időponthoz ennyire... :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


http://www.kk.pte.hu/servlet/download?type=file&id=649

Itt van a császármeszés protokollja.... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Félidő :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Hát, felszabdaltak, és akkor még nem számítottam az anyajegy levételeket és a bölcsességfog-műtéteket :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Lombikbaba! Igen, látom a 4.1.1-nél van amit mondtál te is :? :? Hát nem értem...Addig még van idő megbeszélni az egészet a doktornővel.

Köszönöm!!!! :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Ircsi: WOW!!! Ez aztán a pocak!!! :D :D Azért lassan látszik a különbség, hogy ott benn ketten vannak , nem egy baba. :) Nagyon szép vagy!!!!

Megvan a ruha meg a harisnya. Győztem!!!! Már csak cipő, és túl leszek ezen is!

Kuglófka: A szept 21 jól hangzik!!!! Kb 30. hét, teljesen reális.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Lombikbaba, ez aztán nem semmi pocak. :)

Olyan cuki a Babám, este sokat mocorog (a korábbiakhoz képest, mert azért még most is light-os). Annyira aranyos! Gáz kérdés lesz: ilyenkor mit csinál, amikor érzem is? Rúg, boxol, nyújtózkodik?

Emelték a Fraxiparine adagomat, 0,4 ml-es helyett 0,6-osat kaptam, mert alacsonyabb lett az Anti-Xa-m, múltkor 0,43 U/ml volt, most 0,37 U/ml. Lombikbaba, ugye, meg tudsz nyugtatni, hogy ez nem nagy gond... :oops: :oops: :oops:

Még egy kérdésem van,az orvos nem mondott erre külön semmit, én meg már csak hazafelé vettem észre a papíromon.
Véralvadás címszó alatt: D-dimer meghat.: 0,810 (0,000-0.500). A leleten meg van jelölve (meg látom is), hogy magas. Ez mi?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Ircsi!

Szép pocak! :) ÉS természetesen mosolygós fej! :D

Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy hiába embere válogatja, hogy műtét után mikor tud, mikor kellene felkelnie, ezzel a nővérek, orvosok nem tudnak foglalkozni. Nekem mindig szinte percre pontosan 12 óra után lehetett/kellett felkelnem. Azért írom ezt, mert 2x műtöttek eddig, és úgy alakult, hogy az elsőnél a császárnál már korábban fel tudtam volna kelni, de nem engedték, pedig engem a katéter is nagyon zavart. Nem arról volt szó pedig, hogy pár óra múlva akartam lábra állni, mert éjjel fél 10-kor műtöttek és másnap reggel szerettem volna felkelni, de korábban, mint ahogy letelt a 12 óra. A második műtétnél meg altattak, komoly műtét volt 4 órás sok vért vesztettem és a vérveszteség miatt szédültem, mégis idegesítettek, hogy na most már fel kéne kelni, pedig csak 1-2 órával léptem túl a 12 órát. Persze szerettem volna én akkor is, de éreztem, hogy nem megy, annak meg semmi értelme, hogy a nővér karjaiban ájuljak el pár lépés után.

Tündi!

És mi van a másik ruhával? Amit nemrég feltettél? Azt már nem vállalod be? Felraksz képet az újról is?

Nekem is van egy rövid ruhám amit szerettem volna felvenni egy esküvőre, de már nem szeretném, nem érzem magam jól benne a rövidsége miatt. HAnem van egy gyönyörű szoknyám, ami gumis, gondoltam pocak alá felveszem és hozzá vettem egy blúzt, de most aggódom, mert már igencsak hízom csípőre is, remélem még feljön a szoknya, mert ugyan gumis, de nem az a nagyon bő szabású, inkább harang alakú. Most még feljön, remélem aug. közepe felé is jó lesz még és nem akkor kell rohangálnom szoknya után...

Dana!

Bárhogy lesz, ne aggódj a császár miatt, még ha nem is indítják be a szülést, akkor is minden oké lesz!! ;) Én sem örültem neki, hogy az én császáromnál sem indították be a szülést, de semmi probléma nem lett a kisfiammal, fizikailag teljesen egészséges és bár írtam, hogy vannak félelmei amit én a császára fogok, lehet, hogy nincs igazam, és talán sose fog kiderülni mi az igazság.

Panndi!

Hú bölcsességfog!! Ne is mondd! :evil: Kettőt vettek ki és állítólag még egy van az ínyem alatt....hát nagyon remélem, hogy nem fog soha kibújni...Ugyebár a bölcsességfog hamar tönkremegy, és ahogy az lenni szokott, nekem is szuvas lett, de a kedves dokibácsi azt mondta, hogy betömi. Pedig már akkor mondtam, hogy húzza ki. Aztán fél évre rá, csak ki kellett húzni és - bár nem vagyok az a típus- de amikor a 3. fájdalomcsillapító sem hatott, pánikrohamot kaptam, mert a negyediket már úgy éreztem, mintha a torkom is elérzéstelenedne és nem kapnék levegőt. NAde sikerült túllenni rajta kikapták a fogat. Utána évekkel később a második bölcs.fog kihúzásnál meg otthon voltam rosszul, mert nem akart elállni a vérzés és az az állandó vér a számban....már nem bírtam...

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Nekem kettőt műtöttek ki, mindkettő vízszintesen nőtt az íny alatt. Az első szörnyű emlék volt, a második teljesen rendben volt, hamar végeztünk, utána sem voltam rosszul. Szerencsére a másik kettő már rendesen nő :)

lombikbaba, szép pocak :)

Na megyek pihenni, még délután cipőt kéne venni a lányoknak :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Izisz: Nem tudom. Szorítónak éreztem. Mondjuk most se egy kifejezetten streccs ruhát vettem. De már csak 11 nap. Addig nem fogok bálnává érni remélem.
Amúgy a Camieu-ben vettem ,egy fekete egyenes szabású utolsó darabos cuccot eléggé kedvező áron (4200ft) Szóval nagyon boldog vagyok, mert sose hordok ilyeneket, és nagyon nem szeretek egy nap miatt sok pénzt kidobni.

Kép:
Kép
Kép
Szóval semmi extra. Remélem kibírom benne az estét. :roll: :roll:

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Megjöttünk a dokitól, afp-t levették (2 hét múlva lesz eredmény), amúgy minden rendben.

És minden kétség nélkül, szemmel láthatóan KISFIÚ :lol:

Kicsit (nagyon) meg vagyok lepődve, mert én végig lányt éreztem! :roll:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Tündi!

Megállapítom, hjogy nagyon fotogén vagy. :) És szerintem nagyon jó a ruha, mert hiába nem szoktál ilyet hordani, később, ha beszabatod a derekát, alkalmakra fel tudod venni, mert egyszerű, de nagyszerű. :lol: NA szóval nem hivalkodó és kisebb és nagyobb alkalmakra is felveheted, attól függ milyen kiegészítőket választasz hozzá, plusz smink frizura milyen. Szuper!

Viki!

Gratulálok a kisfiadhoz!! :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszi Izisz, azt hiszem, hogy most fogtam fel, ahogy az utolsó mondatodat elolvastam. Nem csak, hogy fiú, hanem, hogy az én gyerekem. Kirázott a hideg - jó értelemben, nagyon megható érzés <3

Tündi, szerintem is nagyon csinos vagy!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki: Kisfiú??? :) Már pitypang fiúján is meglepődtem!!! Úgy látszik ilyen lesz a decemberi gólya!!! Gratulálok!!!!

Én holnap megyek UHra. Már tökre várom. El sem hiszem, hogy ilyen lassan telik ez a hét.

Dícséreteket köszi. :D Jólesik, mert nagyon nem vagyok megelégedve magammal mostanság. Biztos ez a sok csinos napbarnított lány teszi aki az utcán járkál. Miközben én hipófehéren, terhesen, állandóan játszóruhában megyek ki.

Ma elmegyek még cipőt venni a ruhához. De nem merek magassarkút. Maradok a kényelmesnél...

Amúgy megint merre van mindenki??

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Viki:
Kisfiú!!!! :lol: :lol: :lol: Azt hiszem, valamennyire érzem,mit érezhettél, amikor megtudtad. :wink: Mert így, hogy tudom, hogy kisfiú, vagyis tudom a nemét, olyan közelinek látszik az egész. Nem, mintha eddig nem szerettem volna Őt, de így olyan hm... Értitek, ugye? (Kicsit nehéz ezt megfogalmazni. ) :oops: :oops: :oops:
Hogy sikerült a verseny?

Tündi,tényleg nagyon szép vagy!

Este megyek orvoshoz, holnap védőnőhöz. Hülye vagyok, de most is félek egy kicsit az orvostól... :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Tündi

Tényleg csini vagy! :D Legyél csak megelégedve magaddal! :)
A sok napbarnított, vékony, hasvillantós csaj engem is zavar (mostanság), de aztán meg mindig oda lyukadok ki, hogy milyen jó nekem, hogy növekszik a pocakom és decemberre lesz egy Lillánk is...nekik meg neeeeeeeeeem. :D

Viki

Nagy-nagy gratula a kisfiúhoz! :D Én is így voltam vele, hogy sokkal másabb, mióta tudom, hogy Lilla növekszik a pocakban. :D

Lányok

Ti nem szoktatok reggelente rosszul lenni? Nekem reggelente van két óra, amikor úgy érzem, hogy menten elájulok. Semmi nem jó, sem ülni, sem állni...mhelyen meg feküdni ugye nem tudok. :? Most is tök rosszul vagyok. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Gratula a kisfiúhoz :)

Engem nem zavarnak a hasvillantós csajok, de biztos azért, mert én már Tündihez képest öreg vagyok ;) Vagy nem tudom. Azt várom, hogy jövőre elkezdhessek sportolni, de a mostani állapotom picit sem zavar :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszi Csajok :)

A verseny sajnos nem úgy sikerült, ahogy akartuk. 3,8 km úszás, 180 km bicaj és 30 km futás után abba kellett hagynia, mert annyira fájt a lába. Már csak 12 km futás volt hátra :( Sajnos nem bírta ki az achillese :( Már egy hónapja ezzel szenvedett :( Nagyon nagy teljesítmény ez így is, de azért nagyon sajnáltuk, hogy így alakult :(

Viszont ott lehetett kapni rugdalózókat, úgyhogy megvettük az első saját ruhácskáját, egy ironman logós rugit :)

Tündi, múltkor voltunk egy olyan helyen, ahol volt egy nagypocakos terhes is. És messzebb állt tőlünk, és két pasi (ismerősök, nem tudták, hogy hallom, amit mondanak) nézték őt, és egymás között azt mondták, ahogy ott jött ment, hogy kevés szebb dolog van a világon egy várandós nőnél. Olyan jólesett hallani és olyan megható volt. Szerintem nagyon csinos vagy! És gondolj arra, hogy milyen nagy a melled :D Sokaknak még plasztikáztatva sincs ilyen :wink:

Kuglofka, én jól vagyok mostanában. Nem lehet, hogy már korán reggel enni kéne valamit, mert leesik a vércukrod?

Pitypang, ne félj, olyan jó lesz megint látni őt :) Engem ez ilyenkor mindig úgy feltölt :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Tündi, tényleg csinos vagy :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap megvolt az ultrahang, kisbéka még mindig 3 nappal kisebb biometria szerint (tegnap 18+1-nek mérték), becsülve 230 g, minden rendben van és kiváló leszámítva, hogy mindkét veséjében 3.5 mm-es tágulat van, de reméljük kinövi, szóval ezzel egyelőre igyekszem nem foglalkozni... :)

Olyan, mint a nővére, aki csak 26 hetesen mutatta meg, hogy kislány, 20 percig vizsgált a doki, addig a drága hasra fordulva szundikált és semmivel se lehetett felébreszteni, lábait felhúzta, a hatalmas talpait pedig a legnemesebb részei elé pakolta, szóval... abban maradtunk, hogy még mindig inkább kislány, de egyértelmű vizuális bizonyítékunk továbbra sincs. Sajnos 3D-ben se tudtuk megcsodálni, mert minden más pakolhatót a pofijához tett, de hát ez van, olyan jól aludt... :)

És most visszaolvasok.

Kép
nutty
Budapest
 
 


Nutty! Gratulálok!!!

Erről a vesetágulatról olvastam egy cikket, ide másolom, akkor ha jól értem nem nagy a baj és kisfiúkra jellemző

Magzati vesetágulat

Ezt méhen belül fejlődő magzat veséiben összegyűlő túlzott mennyiségű folyadék okozza. A betegséget még enyhe hidronefrózisnak is nevezik, és apró fekete foltok formájában jelenik meg az egyik vagy mindkét vesén. A folyadék-felgyülemlést a vizelet útjának elzáródása okozza, de ahogyan a magzat fejlődik, a csatornák is tágulnak, így könnyebben folyik tovább a vizelet. A ultrahangos vizsgálat alkalmával talált vesemedence tágulat legtöbbször következmény nélküli és leginkább a fiúgyermekekre jellemző.

Néhány esetben ezek a jelek Down-szindrómára utalnak, ám sok egészséges gyermek esetében is előfordulnak. Ha nem fedeznek fel egyéb rendellenességet, a 34. terhességi héten egy újabb vizsgálatot végeznek, amikor már a vesék elértek egy bizonyos fokú fejlettségi szintet.

A szülést követően a gyermekorvosok általában ellenőrzik a vesék állapotát, szintén ultrahangos vizsgálat segítségével. Ha szükséges, a baba az első hónapokban antibiotikumos kezelést fog kapni, mert fennáll a húgyúti fertőzés veszélye. Jó, ha ezt a rendellenességnek már a terhesség alatt felfedezik, mert így születése után a csecsemő azonnal kezelésben részesül.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana! Én is Femibiont szedek, eddig 3.5 kilót híztam, a tökmag meg nem éppen óriásbébi egyelőre, szóval szerintem a vitamin maximum étvágyat csinál... Viszont ha esetleg B6 vitaminos magnéziumból szedsz többet, na a B6 az tényleg tud jó étvágyat csinálni... :) Mondjuk én a lányommal a legtöbbet a 16. és 26. hét között híztam, utána már alig jött fel rám, szülés után 6 héttel meg egy kiló volt rajtam (arról viszont nem beszélek, hogy én a szoptatás alatt híztam meg).

Rebelen, köszi a kérdést! Aznap pont nem voltak frontok, de tegnap dokim szerint vagy valami vírust kaptam be, vagy valami nem frisset ehettem, szerinte mivel a rekeszizomig elhúzódott a puffadás, valszeg emésztési oka volt... Tény, az elmúlt napokban nem jött elő ennyire, keményedésem nem is volt, a méhszáj pedig teljesen zárt, szóval nagy gond egyelőre nem lehet odabent.

Tündi, szép a pocakod, a kislányom rögtön elkezdte mutogatni, hogy odabent egy baba lakik, szóval egy kétéves szemével is egyértelműen kismamás... :):):) Jaaaaj, a konvertért naaaaagyon irigyellek!!!!

Érdekes ez a programcsászár dolog, nekem pont tegnap dőlt el... Az orvosom 3 éven belül nem vállal szülés után császárt, azt mondja, az elmúlt két évben volt jópár hegszétválás a kórházban, és nem akarnak kockáztatni... :s Nyilván nem vagyok elragadtatva, titkon bíztam benne, hogy mehet a VBAC, de hát evvan, az Istvánban nem szeretnék szülni, a Szent Imre nagyon messze van nekem, meg így lassan félidősen nem is hiszem, hogy két kézzel kapkodnának a dokik értem... Meg egyébként meg vagyok elégedve a kórházzal és az orvosommal is, de azért elsőgyerekes mamik, a mávban 50 % a császárarány, ha lenne még valaki, aki panndin és rajtam kívül ide tervezné....

Szóval azt mondta a doki, hogy ő nem szeretné a vajúdást előtte, mert minden egyes fájás növeli a hegrepedés kockázatát, szóval valszeg 39. hétre ki fog írni... És ez nekem valahol olyan elborzasztó, a lányommal 8 órát vajúdtam, hatalmas adag oxitocint kaptam, szóval nem mondom, hogy nem fájt, de mégis jólesett, pont ezért, mert tudtam, segíti az adaptációt... Most próbálok abba kapaszkodni, hogy karácsonyra otthon leszünk, patent marad az alvázam, meg hátha egy-két nappal hamarabb jön a kicsi, Flóra is 10 nappal korábban jött... :) Szóval tegnap este kicsit lelombozódtam, pedig amikor tavaly terhes voltam, nagyon sokat filóztam a kórházváltáson, aztán amikor 12 hetesen elment, megfogadtam, hogy következő alkalommal nem érdekel hogyan jön ki, csak legyen... Aztán mégis... :)

Ircsi, micsoda babalak! Azta, szépen beindult... :D

Felkelés: 11.23-kor vették ki a lányom, este 8kor kellett felkelnem, zuhanyoznom, a végleges kórterembe átsétálnom - mert addigra ért rá egy nővérke foglalkozni velem... Jófej volt, a katétert bent hagyta éjjelre, de gondolom nem csak kedvességből, hanem azért, hogy ne legyen ránk sok gondja éjjel... :)

Tündi, ez a ruha is csini! :)

Viki, nagyon gratulálok a kisfiadhoz! :)

Dana köszi, még utána sem olvastam... :) Tegnap mindkét orvos ezt mondta, hogy majd a csecsemősök ellenőrzik úgyis, addig meg el is múlhat. Úgy legyen!
nutty
Budapest
 
 


Ja, és tegnap amikor az orvosom rendelőjében vártam, rámtört az az érzés, hogy te jóóóóóóóisten, mit fogok én két kamasz lánnyal csinálnak, meg fogok őrülni... :D

Valószínűleg ha fiút mondanak, akkor meg az lett volna, hogy mihez kezdek egy kisfiúval (pedigFflóra előtt el sem tudtam képzelni, hogy lányom legyen), szóval tegnap "esett le", hogy lassan 2 gyerekem lesz... Eddig ez nem volt meg ennyire határozotta bennem, csak hogy cuki a pocakbaba, de most... :D :D :D

Mára már csak röhögök, de tegnap 5 percre elfogott a pánik... :lol:

Kép
nutty
Budapest
 
 


Én pénteken megyek védőnőhöz, kiváncsi vagyok, mennyit híztam eddig, óriásinak érzem a hasam :D

11-én meg 4D-re, azt is várom :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


nutty :) Hát igen, a kamaszkor izgi lesz :)

Zsófi születése volt nekem a leghosszabb, és akkor már én mondtam a dokinak, hogy valahogy vegye már ki ezt a gyereket, mert nem bírom tovább, de szerencsére cseppet sem hatotta meg a hisztim, pedig hamarabb hazamehetett volna egy császár után :) Türelmesen és higgadtan várt, szóval ez a császár arány engem nem borzaszt el. Meg bízom abban, hogy Fruzsi meg Gábor már gyorsan születtek, remélem most is így lesz :roll: Ha választani lehetne, Fruzsi születését élném újra :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


A reggeli után olyan gyomorgörcsöm volt... :( Bioparadicsomot ettem, max. attól lehetett, mert egyébként graham kenyér+sajt colt a menü, ami kb. mindig, és azoktól még sose volt bajom. Három nagyobb görcsöm volt, összekuporodva nyöszörögtem az ágyban. Csak a gyomrom fájt, szerencsére sehol máshol nem éreztem semmit. Nem tudom, ilyen esetben mit lehet/kell csinálni. Ittam egy Mg pezsgőtablettát, aztán nem sokkal később meglátogattam a WC-t, és minden sokkal jobb lett. Eddig semmi bajom nem volt a paradicsommal. 1 hete a kígyóuborkával jártam így. Hosszú ideje nem ettem, és megettem egy fél uborkát :oops:... Utána csak összegörnyedve tudtam menni, úgy fájt a gyomrom. Mostantól kerülni fogom ezeket a kajákat, de kicsit tartok attól, hogy még miket nem bírok majd megemészteni... Jó kis meglepik... Korábban sose volt ilyen velem. :? Ma mindenképpen megemlítem a dokimnak. Valaki járt már így?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Én a görögdinnyét nem bírom, pedig nagyon szeretem :?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Pitypang! Nekem volt ilyen, az epémtől és pont ezekre amit írtál, paradicsom,papriak, ubroka, azonban a 17. hét körül megszűntek. Most pont a csípős paaprikára vagyok ráállva...de nagyon... Minden képpen említsd meg, nekem valami olyasmit mondott akkor a doki, hogy nem csak az epe lehet hanem reflux betegség is...ennek utána néztem, gyomorsav visszajön és az okoz égést, görcsöket....

Jaaah , igen panndi, meg a görögdinnye is, igen!!!!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Gyomorégésre nekem a Rennie be szokott válni, Gábornál a végén brutálisan égett a gyomrom, hajnalban jött a gyomorsav, most sem számítok másra :roll:

Lányokat elkérte a szomszéd lány, Gábor alszik, jó ez a kis nyugi 8)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi! ezen mekkorát nevettem : "A lányokat elkérte a szomszéd lány ." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Viki: Ez azért nem semmi teljesítmény. Persze gondolom, hogy amikor már ilyen kevés van hátra akkor sajnálja az ember, hogy nem ment végig, de nagyon szép ez is!!!

Panndi: 11-e szombat nem? Akkor is van 4D?

Nagy mell meg átok!!! Nem lehet melltartót kapni, és aránytalanul áll....úgy várom, hogy visszamenjen. De hol van az még?? Leghamarabb jövő nyár.
Nutty: Esküszöm sokat agyaltam, de miért is irigyelsz?? konvert?? nemértem :oops: :oops: És 3,5 kiló??? Te hanyadik hétben vagy? Csak én hízok ennyit???? Nekem konkrétan :roll: :roll: 7 kiló plusszom van jelenleg.....és hol van még a vége....

És ugyan cipőt indultam venni, de egy táskát, és egy nyakláncot vettem az esküvőre.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Tündi, nekem is 7 kg plusszom van eddig...lassan 8 :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Viki, ezek a távok nagyon brutálisnak tűnnek. :shock: :shock: :shock: Azért a megtettek sem piskóták! :shock:

A gyomrom egyébként egyáltalán nem ég (hetekkel ezelőtt égett a paradicsomtól), hanem konkrétan görcsölt. Kíváncsi vagyok, mit mond rá az orvos, remélem, vmi megnyugtatót. Sose volt még velem ilyen az uborkaevés előtt. :(
A reggeli gyomros sztorim után megmértem a vérnyomásomat, mert nagyon nyominak éreztem magam, 98/60, pulzus 71.
Nálam a dokilátogatásoknál is van vérnyomásmérés, múltkor úgy izgultam, hogy felment 120-ig. Mondtam is, hogy rég volt már ilyen.

Én 2-2,5 kg-t híztam a mai mérlegelésem szerint, de elég ingadozó. Kíváncsi vagyok, hogy holnap a védőnő mennyit mér, még sose mértünk ugyanannyit.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Én Rózival a 21. héten 54 kiló voltam ,de akkor 48 ról indultam. Szóval végülis lehet mégse lesz ez se több hízás a végére mint anno.
Akkor viszont jó leszek :D mert szülés után másnap már 55 voltam ,és mire hazértünk szinte vissza is ment 50re. Bár kellett a 6-8 hét, mire a csípőm meg minden visszament...
Ettől még a 2.5 kilók nekem mennyei csodának tűnnek!!! :)

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Köszi Csajok, szerintem is nagy teljesítmény, sőt... Kevesen tudnék ennek csak töredékét is végigcsinálni!

Tündi, én sem vagyok kis méretekkel megáldva, és képzeld, hogy néztem csak nagyokat, de nekem a Tescoban sikerült lecserélnem az összeset, csomó 75D meg ilyen méretek vannak, amiket máshol nemis árulnak. Ráadásul leértékelés volt, volt, amit 800 ft-ért vettem. Érdemes megnézni, nagyon szépek voltak. (Én a budaörsiben voltam, ott jó nagy a kínálat.)

Pitypang, kérdezd meg a dokit, de simán lehet, hogy ilyen átmeneti állapot, aztán elmúlik, nem lesz többet. Nekem annyi fura dolog történik, aztán két nap és huss.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Tündi, persze nem 11-én megyek, csak a terhes agyam ennyire képes... 14-én :)

Melleim nekem is nőttek, fura, mert ez már az ötödik (hatodik) terhességem, és most először nőttek meg :roll:

Én az itthoni mérleg szerint 3 kilót híztam, de érdekes, mert mindenkivel 9-10 kilót híztam összesen, de teljesen más ütemben. Gáborral ilyenkor öt kilónál jártam már, de utána hónapokig semmit nem híztam. Szóval a vége mindig ugyanannyira jött ki. (Most épp a lányok gumicukrát eszem, khm :oops: )

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Tündi... :D konCert! Csak leányzó itt ült mellettem a kanapén, és segített gépelni időnként... :)

Nem akartalak ám ezekkel a kilókkal felkavarni, és én ráadásul jócskán felesleggel mentem neki a terhességnek, szóval ha nem híznék egy dekát sem a 9 hónap alatt, nekem orvosilag még az is egészséges lenne... tényleg csak a vitamin miatt írtam. Na most olvasom, megenyhültél már egy kicsit...akkor jó... :D

Nagy cicik ne is mondd, egyelőre angol F (kontinentális G) kosárnál tartok, szóval... ha majd aktuális lesz és látsz normál áron szoptatós melltartót, ne fossz meg engem sem a lelőhelytől... :)

Panndi, nem is gondoltam, hogy téged bármilyen formában érintene a császáros arány... :D De amióta lecserélték a vezetést a savlekötős botrány után, több helyről is hallottam, hogy az új osztályvezető valami császárb.zi csóka, és gyakorlatilag nem engednek pl. császár után normálisan szülni. Hát, most már én is elhiszem. :(

Hogy vannak panndi a keményedések, javult?

Pitypang... nem tudom, nekem ilyen nem volt. De nem lehetett kellemes, és ami a lényeg, hogy én is megijedtem volna... Sajnálom. Nálam megint előjött a rémes hasfeszülés az előbb, és segített az espumisan, szóval úgy néz ki, igaza volt tegnap a dokinak...

Miközben altattam a lányom, először éreztem a kezemmel is a babót ficánkolni... ezt vártam az egészben a legjobban, a magzatmozgást... most naaaagyon örülök magunknak. :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Háát, javult, talán, bár már kevesebb gyógyszert szedek, azóta megint rosszabb. Meglátjuk :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Viki

Gratula a teljesítményért! Tényleg rossz lehetett, hogy olyan kevés hiányzott már csak a végéig, de a megtett távok is igen hősiesek! :) Ironman-es rugdalózó nagyon cuki lehet! :lol:

Mi még nem vettünk semmit, majd októberben kezdünk el vásárolni. Kiságyunk és pelenkázónk van (ez utóbbit kicsit fel kell újítani), babakocsink is van elvileg, de azt még le kell csekkolni, mert nem biztos, hogy jól veszi majd az aszfaltmentes utcánkat. :D
Légzésfigyelőt is nézegettem már. Anno Babysense II volt, most is ilyet szeretnék, az nagyon bejött. Szóval már írom a listát...István legnagyobb örömére. :lol:

Én eddig 4 kg-ot híztam...anno Bencével 10-et, ha jól emlékszem. De márciustól már tervezem a tornát. :D Anno Benővel is így kezdtem el és szerencsére semmi hatása nem volt a tejemre. Remélem, most is így lesz! :-D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Tündi!

Hát én sosem voltam napbarnított, úgyhogy e miatt nem irigykedek. :lol: Amiatt viszont igen, hogy valószínűleg én már sosem vehetek fel olyan pólót amiből kilátszik a hasam, mert eléggé csíkos lett. Nem a várandósság alatt, kentem én rendesen, hanem utána amikor lefogytam a szoptatás alatt... :(

Viszont a mellem nekem nem ment vissza az eredeti méretre, hiába tartottam meg a régi melltartóimat. Nem baj, csak sajnálom a sok régi felsőmet, amiket soha nem hordhatok már, mert a mellem miatt nem tudom felvenni őket, már nem férnek bele... VAgy beleférnek, de kilógna a hasam...


Amúgy én is 6 kilónál járok. Védőnő szerint gáz, hogy az utóbbi időben szedtem fel sokat, vagyis hetente 1 kilót (nem kéne folytatni a tendenciát ), de ha az elejétől nézzük, akkor rendben van félidőig 6 kiló. Fiammal 20-at híztam, de a végére már nagyon vizes voltam, és tényleg víz volt sok rajtam, mert szülés után alig maradt rajtam felesleg.
Viki!

Férjednek gratula!!! Szép teljesítmény!! ÉS aranyos lehet a kis rugi! :lol:

Nutty!

Gáz nem gáz, de én teljesen ki vagyok akadva a dokid, vagy a vezetőség? hozzáállásán! Ennyi erővel ne csináljunk szívműtétet meg agyműtétet, mert nagy a kockázat. Jó, ez egy elég durva lesarkított példa, főleg, mert állítólag 1 %-nál is kisebb a méhrepedés kockázata. Nekem a szülésznő mondta, hogy még jó is, hogy kicsi a két gyerekem között a korkülönbség (15 hónap), mert így rugalmasabbak még a szöveteim. Máshonnan meg azt hallottam, hogy 2 évet illik várni, hogy császár után természetesen szülhessen valaki. Az, hogy egy kórházban rövid időn belül többször előfordult ilyesmi szerintem csak a véletlen műve. NEm hiába csinálnak sok statisztikát és nemhiába támogatják már szerencsére sok helyen a VBAC-t. Sőt!!! Egy ismerősöm két császár után szült természetesen komplikációk nélkül. A megismételt császárnak sokkal több hátulütője lehet, nehezebb felépülés, összenövések, stb. stb. nem ijesztgetésből írom, mert ha valami miatt kell, akkor kell, de ha nem muszáj, legalább engedjék megpróbálni a természetes szülést. Én ügyeletes orvosnál szültem, és senki meg nem említette a császárt, holott nagyon jól tudták, hogy az első az volt és hogy mikor. Még hegvastagságot sem néznek már, mert felesleges, tényleg a vajúdás alatt dől el minden, de az, hogy baj lesz, nagyon kicsi az esélye. Babának a szívhangját nézték rendszeresen, abból lehet következtetni, hogy baj van. JA! ÉS nekem azt mondták még a terhesgondozáson, hogy abban az esetben engednek normál úton szülni, ha gyorsan megszületik a baba, mert nem vajúdhatok sokáig. Ehhez képest EGY egész napig vajúdtam és mindenki csak biztatott. Utána a doki köszönte meg nekem meg a férjemnek, hogy kitartottunk, mert azért nekik sem mindegy, hogy megszülöm simán, vagy császározni kell nekik. Szerintem ez a normális orvosi hozzáállás.
NA most kidühöngtem magam. :lol: Nem gondoltam volna, hogy abban a kórházban így állnak hozzá a dolgokhoz...hozzáteszem, hogy én nem Pesten szültem, szóval sem a Szent Imrében sem Szent Istvánban, egy sima mezei kórházban, aminek ugyan jó híre van (legalábbis a szülészetnek) de semmi bababarát vagy ilyesmi. És több ismerősöm is ott szült, sokan ugyanúgy mint én császár után normál úton.

Pitypang!

Hátha csak a babának nem tetszett valami kaja. Nekem az előző várandósságaim alatt a dióval voltak gondjaim, attól fájt iszonyúan a gyomrom. Most nem tudom mi lenne, ha ennék, inkább nem próbálom ki.

Kuglófka!

Hiába mondják, szerintem nem apad a tej a mozgástól. Én is lányom születése után 3 hónappal keményen edzettem és rengeteg tejem volt. Szerintem sokkal többet számít a közérzet, én imádom amit csinálok, és jó volt a sok babázásból ki is mozdulni itthonról, mozogni, teljesen feltöltött, szerintem ettől is volt olyan sok tejem. ;)

Nekünk sosem volt és nem is lesz légzésfigyelőnk. (kivéve, ha valami baja lesz a babának születéskor, de miért lenne baja...) Mi mindig bölcsőben altatjuk 3 hónapos koráig, vagy mózesben, az ágyunk mellett és abba bele sem fér egy 2 érzékelős figyelő, meg én nem vagyok híve, sok ismerősömnek beriasztott a semmire és csak idegeskedtek tőle. Volt aki inkább ki is vette pár riasztás után. Egy mentős ismerősöm is mondta, hogy felesleges, ha egészséges a baba, meg ha nem végzünk hozzá tanfolyamot, akkor úgysem tudjuk mit kéne csinálni, baj esetén. Állítólag nem elég felvenni, megrázni, az csak legenda.

Persze ettől még nem nézem hülyének azokat akik vesznek, csak úgy leírtam, első babánál én is dilemmáztam és jól esett azon többgyerekesek biztatása, akik szintén nem tartották fontosnak ezt a szerkentyűt. :D

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: